اشاره روی چند جمله خاص می‌تواند واتس‌اپ را به طور کامل از کار بیندازد

به گزارش کاربران، ارسال یک سری پیام متنی مشخص به واتس‌اپ می‌تواند این اپلیکیشن یا حتی یک دیوایس اندرویدی را به طور کامل از کار بیندازد. پیام‌های متنی که از آن صحبت می‌کنیم، دارای نشانه‌های مخفی هستند.

وقتی کاربران بخشی از این پیام‌ها را لمس می‌کنند، این نشانه‌های مخفی گسترش پیدا کرده و به خاطر بار پردازشی سنگینی که روی دیوایس دارند واتس‌اپ یا به طور کامل سیستم عامل اندروید را از پا در می‌آورند. در این حالت یا اپلیکیشن کرش می‌کند یا اینکه سیستم عامل به طور کامل ری‌استارت می‌شود.

پیام‌هایی که از پس این کار بر‌می‌آیند انواع گوناگونی دارند. مثلا یکی از آن‌ها چنین جمله‌ای است: «این خیلی جالبه» که در انتهایش ایموجی گریه از شدت خنده را مشاهده می‌کنید. نشانه‌های مخفی دقیقا بین جمله و ایموجی خود را پنهان کرده‌اند، بنابراین وقتی انگشت‌تان پیام را لمس می‌کند گسترش پیدا کرده و باعث اختلال در کار واتس‌اپ می‌شوند.

یک پیام دیگر هم می‌گوید «اگر روی این نقطه سیاه اشاره کنید، واتس‌اپ هنگ می‌کند» و واقعا هم این اتفاق می‌افتد. با تبدیل این متن به کدهای HTML مشخص شده که با اشاره روی این پیام، عبارت “rlm:&” بارها و بارها تکرار می‌شود و همین می‌تواند واتس‌‌اپ یا حتی سیستم عامل را به خاطر پردازش این موضوع به طور کامل از کار بیندازد.

“rlm:&” در اصل یک کاراکتر کنترل است که مثلا وقتی می‌خواهید از زبان انگلیسی به فارسی یا بالعکس جابجا شوید، سیستم را وارد به نوشتن از چپ به راست یا از راست به چپ می‌کند. حالا تصور کنید که در هر ثانیه چند صد بار این اتفاق بیفتد، مطمئنا موبایل بیچاره کاملا گیج و سردرگم خواهد شد.

تیم واتس‌اپ هنوز نسبت به این مشکل واکنشی نشان نداده، بنابراین تا برطرف شدن این موضوع بهتر است با مشاهده چنین پیام‌هایی به هیچ وجه رویشان کلیک نکنید.

The post اشاره روی چند جمله خاص می‌تواند واتس‌اپ را به طور کامل از کار بیندازد appeared first on دیجیاتو.

قفل ضبط صدا و پخش مستقیم ویدیوهای یوتوب؛ جدیدترین امکانات واتس‌اپ

واتس‌اپ در به‌روزرسانی اخیرش که ساعاتی پیش منتشر شد، دو قابلیت ارزشمند دریافت کرده: یکی امکان قفل دکمه ضبط صدا و دیگری پخش مستقیم ویدیوهای یوتوب در محیط برنامه. دو قابلیت مذکور هم‌اکنون در نسخه iOS و بتای ۲.۱۸.۱۰۲ اندروید واتس‌اپ در دسترس هستند.

قفل ضبط صدا به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به نگه داشتن دکمه مخصوص این کار، دست‌تان را آزاد کرده و تا مدت زمان دلخواه به ضبط صدایتان بپردازید. برای قفل هم کافیست به سادگی انگشت‌تان را روی آیکن میکروفون به سمت بالا بکشید.

به نظر می‌رسد که واتس‌اپ ایده اضافه کردن این قابلیت را از اپلیکیشن تلگرام الگوبرداری کرده است. اما قابلیت بعدی، یعنی پلی‌بک از یوتوب یکی از مفیدترین خصوصیاتی است که تا‌کنون به پیام رسان واتس‌اپ اضافه شده. تا پیش از این با اشتراک‌گذاری یک لینک از یوتوب، ناچار به باز کردن ویدیو در اپلیکیشن یا وبسایت یوتوب بودید.

اما حالا و به لطف این قابلیت تازه، تمام لینک های به اشتراک‌گذاری شده مستقیما از محیط واتس اپ قابل پخش هستند و به گزارش Android Authority حتی امکان تماشا در حالت تصویر در تصویر را نیز دارند.

اگر از واتس‌اپ استفاده می‌کنید و دوست دارید کاربرد این قابلیت‌ها را در عمل ببینید، قادرید همین حالا جدیدترین نسخه این پیام‌رسان را از اپ استور یا گوگل‌پلی دریافت کنید.

The post قفل ضبط صدا و پخش مستقیم ویدیوهای یوتوب؛ جدیدترین امکانات واتس‌اپ appeared first on دیجیاتو.