فراخوان گسترده سوزوکی گرند ویتارا و سوزوکی کیزاشی به دلیل نقص ایمنی

کمپانی سوزوکی برای برخی از مدل های خود در ایالات متحده فراخوان صادر کرد. این فراخوان شاسی بلند گرند ویتارا و سدان کیزاشی را در بر می گیرد. به گفته سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگ راه های آمریکا که به …

The post فراخوان گسترده سوزوکی گرند ویتارا و سوزوکی کیزاشی به دلیل نقص ایمنی appeared first on دیجیاتو.

خودروسازان متعدد با محصولاتی کم کیفیت؛ چالش بزرگ برای خودروهای برقی چینی

با تدوین استراتژی ” Made in China 2025″ در سال ۲۰۱۵، چین به بزرگ ترین بازار برای تولید و فروش خودروهای پاک تبدیل شده و این کشور با شتابی بسیار بالا در حال حرکت به سمت اتومبیل های انرژی نو …

The post خودروسازان متعدد با محصولاتی کم کیفیت؛ چالش بزرگ برای خودروهای برقی چینی appeared first on دیجیاتو.

فراخوان عظیم کیا و هیوندای به دلیل احتمال آتش سوزی موتور

خودروساز کره ای کیا و شرکت مادر آن یعنی هیوندای برای رفع عیب حدود ۵۰۰ هزار دستگاه از محصولات خود در ایالات متحده، فراخوانی گسترده صادر کردند. دلیل اصلی این فراخوان به احتمال آتش گرفتن موتور نسبت داده شده است.

از میان مدل های مختلف، حدود ۳۸۰ هزار دستگاه سول (Soul) که دارای موتور ۱٫۶ لیتری بوده و بین سال های ۲۰۱۲ الی ۲۰۱۶ ساخته شده اند، مشمول فراخوان کره ای ها می شوند. به گفته سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا (NHTSA) دمای بسیار زیاد گازهای خروجی از اگزوز می تواند باعث آسیب رساندن به مبدل کاتالیستی و ایجاد اختلال در کارایی پیستون شود.

به موجب این مساله ممکن است موتور از کار افتاده و احتمال وقوع تصادف افزایش یابد. همچنین در صورت شکستن شاتون و صدمه به بلوک موتور، احتمال نشت روغن و آتش گرفتن موتور نیز قوت می گیرد.

2015_kia_soul

به غیر از سول، ۳۲ هزار دستگاه از کراس اوور پرطرفدار اسپرتیج مدل ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ و حدود ۱۲۳ هزار دستگاه هیوندای توسان ساخته شده بین سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ مشمول فراخوان کره ای ها می شوند. مالکین تمامی مدل های یاد شده از دهم آوریل در جریان این فراخوان گذاشته خواهند شد.

Hyundai ix35

نقص در سیم کشی زیر صندلی سرنشین به اصطلاح شاگرد و بروز اختلال در عملکرد سیستم تشخیص وجود فرد بزرگسال روی صندلی دیگر ایرادی است که کیا را مجبور به صدور فراخوان برای مینی ون سدونا کرده است.

هنگام خالی بودن صندلی شاگرد یا نشاندن افراد خردسال روی آن (با استفاده از صندلی مخصوص کودک) این ایراد می تواند منجر به باز شدن ایربگ ها در تصادفات و تحمیل صدمات بیشتر منجر شود. مالکین تمامی کیا سدوناهایی که بین سال های ۲۰۱۵ الی ۲۰۱۸ ساخته شده اند، باید خودروی خود را برای بازبینی به نمایندگی ها ببرند.

هیوندای

بد نیست اشاره کنیم در عرض چهار سال گذشته دو خودروساز کره ای برای حدود ۲٫۳ میلیون خودرو فراخوان صادر کرده اند که دلیل اصلی آن احتمال آتش گرفتن موتور بوده است. میزان نارضایتی از این موضوع به حدیست که اخیرا برخی از دارندگان محصولات هیوندای و کیا، پرونده ای را علیه آنها تشکیل داده اند.

The post فراخوان عظیم کیا و هیوندای به دلیل احتمال آتش سوزی موتور appeared first on دیجیاتو.

فراخوان بزرگ جنرال موتورز در چین

هفت صبح| شاخه چینی شرکت جنرال موتورز از فراخوان بزرگ ۳٫۳ میلیون دستگاه از محصولات شورولت، کادیلاک و بیوک به علت نقص فنی خبر داده است. این شرکت اعلام کرده سیستم تعلیق این محصولات دارای نقص بوده و خریداران هرچه سریعتر بایستی این خودروهای معیوب را به کارخانه بازگردانند. این فراخوان شامل تمام خودروهایی خواهد شد که در فاصله سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ خریداری شده‌اند.سازمان تنظیم بازار چین اعلام کرده جنرال موتورز باید هرچه زودتر نسبت به رفع نقص این محصولات اقدام کند. جنرال موتورز که سالانه بیش از ۱٫۵ میلیون دستگاه خودرو در چین به فروش می‌رساند، در سال‌های اخیر همواره در شمار موفق‌ترین بازیگران صنعت خودرو چین بوده است. پس از اعلام خبر این فراخوان موضع این شرکت در بازار چین تضعیف شده است. جنرال موتورز به مقامات چینی و مصرف‌کنندگان محصولات این برند قول داده تمام خودروهای معیوب را به رایگان تعمیر کند.