پیکر سلطان سکه پس از اعدام+عکس

به گزارش بخش قضایی سایت خبرهای فوری، حکم وحید مظلومین و محمد اسماعیل قاسمی که به جرم افساد فی‌الارض از طریق تشکیل شبکه فساد اخلال در نظام اقتصادی و ارزی و پولی کشور با انجام معاملات غیرقانونی و غیرمجاز و قاچاق عمده و کلان ارز و سکه به اعدام محکوم شده بودند، سحرگاه امروز چهارشنبه (۲۳ آبان ۱۳۹۷) به اجرا گذاشته شد.

در تصاویر زیر، خودرو آمبولانسی است که پس از انجام تشریفات اجرای حکم مظلومین و سالم در محل حاضر شده است.

در طبقه پایین جسد مظلومین قرار گرفته و مامور زندان در حال انتقال جسد محمد سالم به طبقه بالای آمبولانس است./میزان

دلیل کاهش نرخ ارز مسایل اقتصادی نیست

سلطان سکه 

این خبر پیکر سلطان سکه پس از اعدام+عکس اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

دلیل کاهش نرخ ارز مسایل اقتصادی نیست

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، مجیدرضا حریری ، اظهار کرد: افزایش و کاهش نرخ دلار، نشانگر وجود ناپایداری در اقتصاد کشور است، بنابراین ضروری است که بانک مرکزی شیب نرخ دلار را مدیریت و از صعود آن جلوگیری کند؛ ضمن این‌که روند کاهشی نرخ آن‌را به شکل قطعی و ملایم ادامه دهد تا به دنبال آن بتواند هیجانات بازار را کنترل کند.

ریزش قیمت در بازار مسکن در راه است؟

وی افزود: علت اصلی این ناپایداری‌ها و صعود و نزول‌ها در نرخ ارز به این‌ دلیل است که ارز و قیمت آن در کشور ما بیشتر جنبه سیاسی داشته و پارامترهای اقتصادی چندان در آن دخیل نیستند.

این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: در حال حاضر کم کم روند نزولی در قیمت ارز دیده می‌شود، چرا که سفته‌بازان و و همچنین دارندگان پس‌انداز خرد مجبور شده اند ارز خود را به بازار عرضه کنند؛ بنابراین ارز روند نزولی در پیش گرفته است./ایسنا

چرا دلار ارزان شد؟

این خبر دلیل کاهش نرخ ارز مسایل اقتصادی نیست اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

ریزش قیمت در بازار مسکن در راه است؟

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری،بازار مسکن سردرگم است. این را فعالان بازار مسکن در پاسخ به سئوالات متعدد در خصوص وضعیت بازار بر زبان می‌آورند و معتقدند هنوز در شرایط تازه بازار خود را پیدا نکرده است. در حالی که متوسط قیمت مسکن در تهران به حدود ۸۶ میلیون ریال رسیده و رشدی ۸۳ درصدی در بازار خرید و فروش این کالا، به گواه آمار به ثبت رسیده، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد از حدود یک ماه قبل بار دیگر رکود در این حوزه خودنمایی کرده و خرید و فروش به کف رسیده است.

یکی از فعالان بازار مسکن در مرکز تهران درباره میزان خرید و فروش به خبرنگار ما گفت: تحت تاثیر افزایش نرخ مسکن، خانه‌های قدیمی‌تر و حتی کلنگی خریداران خوبی پیدا کرده بودند و بازار روی حرف فروشنده‌ها می‌چرخید، اما درست وقتی ماجرای انتخاب شهردار پیش آمد دوباره سکته‌ای در بازار رخ داد.

وی با اشاره به اتفاقات هفته اخیر گفت: وقتی شهردار جدید انتخاب شد عده‌ای گفتند شرایط صدور محوز ساخت و ساز تغییر می‌کند و از این رو دیگر به راحتی نمی‌توان ساختمان‌های بلندمرتبه ساخت. وی گفت: همین روز چهارشنبه خبری بازار را تکان داد و شرایط ساخت و ساز خصوصا در حوزه تعداد پارکینگ‌ها عوض می‌شود و طبیعی است که در چنین شرایطی ابتکار عمل بازار از دست فروشنده خارج می‌شود. تا زمانی که شهردار جدید برنامه‌اش در حوزه ساخت و ساز را اعلام نکند، این رکود ادامه‌دار خواهد بود.

یکی از مشاوران املاک در منطقه فردوسی نیز دراین باره گفت: آگهی فروش خانه کاهش یافته است و این روز‌ها اغلب کسانی که برای خرید مراجعه می‌کنند، در حقیقت متقاضی فهمیدن قیمت‌ها هستند نه خرید و فروش واقعی. اگر سختگیری شهردار برای صدور مجوز ساخت و ساز حقیقت داشته باشد، بازار ملک کلنگی که امسال رونق گرفته بود، بار دیگر کساد خواهد شد.

چرا دلار ارزان شد؟

متقاضیان واقعی خرید کنند

در عین حال مصطفی خسروی، رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت: بازار مسکن در مدت زمانی کوتاه شاهد دو تغییر بزرگ بوده است، اول تغییر وزیر راه و شهرسازی و دوم تغییر شهردار، در نتیجه طبیعی است که وقفه‌ای برای اطلاع یافتن از برنامه‌های این دو مسئول که به طور مستقیم با بخش مسکن در ارتباط هستند، داشته باشد.

وی گفت: این نافی خرید و فروش نیست و من همچنان معتقدم متقاضیان واقعی که پولی برای خرید دارند، دست نگه ندارند و خرید خود را انجام دهند چرا که حضور سرمایه گذاران در این بازار فعلا کاهش یافته و این وضعیت بازار را در اختیار مصرف کننده قرار می‌دهد.

او در پاسخ به این سئوال که ریزش قیمت دلار و سکه چقدر در کاهش قیمت مسکن موثر است، گفت: گذشته از جو روانی عوامل بنیادین تولید مسکن نیز با رشد قیمت روبرو بوده‌اند، مصالح ساختمانی و آهن آلات و … همگی گران شده و این گرانی سبب افزایش قیمت تمام شده مسکن می‌شود. به هر حال به نظر نمی‌رسد شوک کاهشی در بازار مسکن در راه باشد، اما بی‌تردید تخلیه حباب روانی بازار سکه و ارز بر تخلیه حباب روانی بازار مسکن نیز تاثیرگذار است.

نه افزایش وام، نه انفرادی سازی؛ راهکار چیست؟

در عین حال برخی کارشناسان اقتصادی نیز با تاکید بر اینکه نه افزایش تسهیلات در شرایط فعلی تاثیرگذار است و نه سیاستگذاری در جهت انفرادی سازی، تاکید دارند که باید با اجرای سیاست‌هایی، انبوه سازی را در کشور تشویق کرد چرا که هم مانع گسترش افقی شهر‌ها می‌شود و هم هزینه ساخت و ساز را کاهش می‌دهد.

بیت‌الله ستاریان در این خصوص می‌گوید: مسکن محل امن سرمایه گذاری بلند مدت است، اما بی‌تردید برای کاهش هزینه ساخت و ساز به منظور ایجاد شرایط دسترسی همه اقشار جامعه به مسکن لازم است تدابیری برای کاهش هزینه تمام شده اندیشیده شود.

به گفته وی توجه به انبوه‌سازی و استفاده از تکنولوژی‌های مدرن در فرآیند ساخت و ساز این مهم را محقق خواهد کرد./خبرآنلاین

این محصولات را نخرید(+ اسامی)

این خبر ریزش قیمت در بازار مسکن در راه است؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

چرا دلار ارزان شد؟

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، بانک مرکزی با کنترل ریال، توانست نرخ های ارز را کاهش دهد و به نرخ واقعی نزدیک سازد. کلیدی ترین اقدام، ممنوعیت پوزهای خارج از کشور بوده است. پیش از این، پوزهای بانک‌های ایرانی در خارج از کشور وجود داشت که براحتی اقدام به جابجایی ریال و دلار می‌کردند. این سبب ساز سفته بازی ریالی برای دلار در خارج از کشور شده بود.

سقوط دلار به کانال ۱۱ هزارتومانی

از طرف دیگر، محدودیت تراکنش‌های بالای ۵۰ میلیون پوزهای داخلی نیز سبب کاهش سفته‌بازی داخلی ریالی برای ارز شد./افق

این خبر چرا دلار ارزان شد؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

سقوط دلار به کانال ۱۱ هزارتومانی

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، قیمت سکه و طلا در بازار از نخستین روز هفته تا امروز در مدار کاهشی در حرکت بوده به طوریکه آمارها نشان می‌دهد که بازار شاهد کاهش ۱۶ درصدی قیمت سکه و طلا در هفته اخیر بوده است.

در همین راستا، محمد کشتی‌آرای، عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر درمورد آخرین قیمت سکه و طلا در بازار گفت: قیمت سکه طرح جدید در بازار امروز سه میلیون و ۸۳۰ هزار تومان، قیمت نیم سکه یک میلیون و ۹۱۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۶۶ هزار تومان و قیمت سکه‌های یک گرمی ۶۵۰ هزار تومان است.
وی افزود: هر مثقال طلا در بازار امروز با قیمت یک میلیون و ۵۳۰ هزار تومان، هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با قیمت ۳۵۴ هزار تومان معامله شد. قیمت‌ سکه نسبت به روز گذشته حدود ۱۵۰ هزار تومان کاهش داشته است. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز حدود ۳۱ هزار تومان کاهش قیمت داشته است.
به گفته عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر، قیمت سکه و طلا در طول هفته یعنی از روز شنبه تا امروز ۱۶ درصد کاهش قیمت داشته است. این کاهش قیمت به دلیل کاهش تقاضا، افزایش تعداد فروشندگان و کاهش تعداد معاملات است.

بازار ارز نیز به سراشیبی خود ادامه میدهد و امروز دلار به کانال ۱۱ هزار تومان وارد شده است.

این محصولات را نخرید(+ اسامی)

قیمت دلار در صرافی ها که روز گذشته به ۱۲۹۰۰ تومان رسیده بود، امروز هم روند نزولی خود را ادامه داد و قیمت فروش دلار در صرافی ها به ۱۱۹۰۰ تومان کاهش یافته است. قیمت خرید دلار هم ۱۱۸۰۰ تومان است.
قیمت خرید و فروش یورو هم به ترتیب به ۱۳۴۰۰ و ۱۳۵۰۰ تومان کاهش یافته است./تسنیم

این خبر سقوط دلار به کانال ۱۱ هزارتومانی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

اطلاعیه مهم وزارت صنعت درباره قیمت خودرو

مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت صمت با صدور اطلاعیه‌ای فوری اعلام کرد: پیرو انتشار اخباری مبنی بر گران شدن قیمت خودروی داخلی، بدین وسیله به‌اطلاع می‌رساند تاکنون هیچ‌گونه تصمیمی مبنی بر تغییر قیمت از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اتخاذ نشده است و لطفاً برای حفظ آرامش روانی مردم و بازار از هرگونه گمانه‌زنی احتمالی پرهیز گردد، طبیعتاً وزارت صمت بر اساس پیشنهادات احتمالی در موعد مقرر تصمیمات لازم را اتخاذ و اعلام خواهد کرد.

بنابراین گزارش، محسن صالحی‌نیا معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت دیروز گفته بود که قیمت نهایی خودروها شنبه و یکشنبه هفته آینده (۲۶ و ۲۷ آبان) و با در نظر گرفتن همه جوانب کار از جمله قیمت‌های تمام‌شده خودروسازان و در نظر گرفتن حق و حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام می‌شود.

منبع: خبرآنلاین

پیشنهاد یک نماینده مجلس: خرید هواپیما از ژاپنی ها در ازای پول فروش نفت

سیدابوالفضل موسوی بیوکی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به رویکرد جدید سازمان هواپیمایی کشوری برای نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی، گفت: به طور حتم تمام کشورها و شرکت های تولیدکننده هواپیما به عنوان گزینه توسط سازمان هواپیمایی مورد بررسی قرار می گیرد تا از این طریق ناوگان هواپیمایی تجهیز و نوسازی شود.

وی با اشاره به برنامه ریزی و مذاکره دولت برای خرید هواپیما از شرکت آی آر جی چین، میتسوبیشی ژاپن و سوخو روسی، افزود: ناوگان هواپیمایی تاکنون از بلوک شرق تنها نسبت به خرید هواپیما از روسیه اقدام کرده بود، اما هواپیماهای روسی نتوانستند به خوبی امتحان خود را پس بدهند و خاطرات نامطلوبی درباره توپولف های دست دوم در اذهان مردم و مسئولان نقش بست.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در شرایط کنونی کشوری مانند ژاپن توسط آمریکا از تحریم های نفتی معاف شده است، حال می توان از این مسئله برای خرید و تهاتر استفاده کرده بود؛ به گونه ای که این کشور به جای پرداخت هزینه خرید نفت، به ایران، هواپیمای نو بفروشد، از این رو می توان به خوبی ناوگان حمل و نقل هوایی کشور را نوسازی کرد.

رایزنی برای دادن سوخت به هواپیماهای ایران آغاز شد

عضو کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: رایزنی های سیاسی از طریق مجاری دیپلماتیک برای حل مشکل سوخت رسانی به هواپیماهای ایرانی آغاز شد.

به گزارش ایرنا، روح الله حضرت پوربا اشاره به مشکلات پیش آمده برای سوخت رسانی به هواپیماهای ایرانی در خارج از کشور، بیان کرد: تحریم‌های جدید آمریکا فروش سوخت به هواپیماهای ایرانی توسط سایر کشورها را ممنوع کرده اما این تحریم ها نمی‌تواند هواپیماهای ایرانی را زمین‌گیر کند.

وی با اشاره به سوخت ندادن برخی از کشورهای منطقه به هواپیماهای ایرانی، اظهار داشت: موضوع ممانعت از فروش سوخت به هواپیماهای ایرانی به روابط ۲ کشور ربطی ندارد زیرا در فرودگاه‌های بزرگ دنیا شرکت‌های بین‌المللی سوخت می‌فروشند و سوخت‌ رسانی مستقل از فرودگاه‌هاست و این شرکت‌ها یا آمریکایی هستند یا ملاحظاتی با آمریکا دارند که ملزم به رعایت تحریم‌ها می‌شوند.

وی همچنین با اشاره به نشر خبری مبنی بر توقف پرواز ارومیه – استانبول، گفت: مسوولان شرکت آسمان اعلام کردند که این خط هوایی تا زمانی که مشکلی در سوخت رسانی به هواپیماهای ایرانی در فرودگاه استانبول ایجاد نشود، متوقف نخواهد شد.

در تحریم‌های گذشته برای مسافت‌های طولانی‌تر در مقاصد ثانویه سوخت‌گیری هواپیماهای ایرانی بیشتر در اروپای شرقی انجام می شد.

ارتباط بانک مرکزی ایران با سوئیفت قطع شد

باشگاه خبرنگاران نوشت: سیگال مندلکر، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا، از قطع ارتباط «سوئیفت»، سامانه ارتباطات مالی بین بانکی جهانی، با نهادهای مالی ایرانی که تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارند، خبر داد.

به گفته مندلکر، بانک مرکزی ایران جزء نهادهایی است که سوئیفت ارتباط مالی خود را با آنها قطع کرده است.

گاتفرید برنتلی، مدیر عامل شرکت سوئیفت که در بلژیک مستقر است، چند روز پیش بدون اشاره به تحریم‌های ضدایرانی آمریکا، مدعی شد این نهاد مالی بین‌المللی دسترسی برخی بانک‌های ایرانی را به سیستم پیام رسانی سوئیفت به منظور ثبات و انسجام سیستم مالی جهانی به حالت تعلیق در می‌آورد.

این محصولات را نخرید(+ اسامی)

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، مدیرکل استاندارد استان تهران از ابطال و تعلیق ۵۵۰ پروانه استاندارد، در هفت ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: در عین حال بیش از ۳۵۰ پروانه استاندارد در همین مدت، صادر شده‌ است.

پیشنهاد اختصاص ماهانه ۳۰ لیتر بنزین به هر ایرانی

محمودرضا طاهری، با اشاره به جلسات کمیته علایم اداره کل استاندارد استان تهران در ماه‌های گذشته، از ابطال و تعلیق پروانه استاندارد ۵۵۰ فرآورده‌ به علت نداشتن شرایط استاندارد خبر داد و افزود: پروانه استاندارد فرآورده‌هایی نظیر روان‌کننده‌ها-روغن موتور برای موتورهای دیزلی در سطح کیفیت معادل با API:CD با نام تجارتی CAT ONE و در سطح کیفی معادل API:CF با نام تجارتی آلب-اسکو-راکب-راوند- مارلیک(به علت تعطیلی واحد)، روغن دنده سوپر هیپوئید و هیپوئید با نام‌های تجارتی آلب-اسکو-راکب- راوند-مارلیک (به علت تعطیلی واحد)، اتصالات جوشی گازرسانی با نام تجارتی گلبرگ جوش (به علت عدم اقدام واحد برای رفع نقص)، میلگردهای فولادی گرم‌نوردیده برای تسلیح بتن آج۴۰۰ با نام تجارتی FOOLAD PARAND (به علت عدم اقدام واحد برای رفع نقص)، فیلتر هوای خودروهای سبک با نام تجارتی PSP.S.SAFY PARGAS(به علت عدم اقدام برای رفع تعلیق و تعطیلی)، اجاق‌گاز رومیزی توکار با نام تجارتی رابیتس-دلگان-لومانی (به علت احراز بی‌کیفیتی کالا) ابطال شده است.

وی در مورد سایر فرآورده‌هایی که پروانه استاندارد آن‌ها ابطال شده است، خاطرنشان کرد: اجاق‌گاز کابین‌دار ساده با نام تجارتی الاس (به علت احراز بی‌کیفیتی کالا)، فر توکار گازی و برقی با نام تجارتی MURANO (به علت احراز بی‌کیفیتی)، اجاق‌گاز رومیزی توکار با نام تجارتی ایمن‌گاز و سمند (به علت عدم تولید)، اجاق‌گاز رومیزی توکار با نام تجارتی لکورینا (به علت احراز بی‌کیفیتی کالا)، شیرمخلوط اهرمی مکانیکی با نام تجارتی آرکام (به علت احراز بی‌کیفیتی کالا)، شیر مخلوط بهداشتی اهرمی مکانیکی با نام‌های تجارتی آونگ-پارس شید فاتح (به علت عدم اقدام واحد برای رفع نقص)، شیر مخلوط بهداشتی اهرمی مکانیکی با نام تجارتی آبران افلاک (به علت احراز بی‌کیفیتی کالا)، شیر مخلوط بهداشتی اهرمی مکانیکی با نام‌های تجارتی مهر ابیر سیدی-میلاد-مهرداد اکبریان-شیرآلات بهداشتی و ساختمانی کیان (به علت عدم اقدام برای رفع قص)، شیر مخلوط بهداشتی اهرمی مکانیکی از شرکت محمدنجمی‌نژاد (به علت بی‌اعتباری پروانه بیش از سه ماه) دیگر فرآورده‌هایی هستند که پروانه استاندارد آن‌ها ابطال شده است.

مدیرکل استاندارد استان تهران ادامه داد: شیر مخلوط بهداشتی اهرمی مکانیکی با نام تجارتی آذین برنز آبراتکا (به علت جابجایی واحد)، شیر مخلوط بهداشتی اهرمی مکانیکی-شیر توپی مستقیم-شیرگازی ربع گرد با نام تجارتی شیرآلات آهارکو (به علت انتقال واحد تولیدی)، شیر مخلوط بهداشتی اهرمی با نام‌های تجارتی شیرآلات بهداشتی ایساتیس و تیرگان (به علت تعطیلی واحد)، شیلنگ‌های قابل انعطاف مورد استفاده برای آب آشامیدنی از واحد برادران اکبری یگانه (به علت عدم احراز شرایط استاندارد)، شیرگاز ربع گرد توپی با نام تجارتی سارا (به علت تعطیلی و جابجایی واحد)، قفل درب آسانسور با نام تجارتی سکا (به علت احراز بی‌کیفیتی کالا)، فیلتر هوای خودروی سبک با نام تجارتی فیلترسازان سبزینه (به علت عدم حضور مدیر کنترل کیفیت و تولید برای نمونه‌برداری)، وسایل برودتی خانگی (یخچال-فریزر) از صنایع تولیدی پرتو شیوا صنعت (به علت درخواست واحد)، وسایل برودتی خانگی با نام تجارتی س. ل. ن (به علت عدم اقدام واحد برای رفع نقص) دیگر فرآورده هایی را تشکیل می‌دهند که پروانه استاندارد آن‌ها به علت نداشتن شرایط استاندارد ابطال گردیده است.

وی همچنین اعلام کرد: روان‌کننده‌ها-روغن موتور برای موتورهای بنزینی و دیزلی سبک در سطح کیفیت معادل APISG/CC با نام‌های تجارتی آلب-اسکو-راکب-راوند-مارلیک، روغن‌های صنعتی و فرآورده‌های مربوطه، روان‌کننده‌ها-روغن موتور برای موتورهای درون‌سوز بنزینی در سطح کیفیت معادل API:SL با نام‌های تجارتی آلب-اسکو-راکب-راوند-مارلیک (به علت تعطیلی واحد)، ماشین برقی آشپزخانه با نام تجارتی کاراپلاست الکتریک (به علت احراز بی‌کیفیتی کالا)، کابل‌های قدرت با ولتاژ اسمی شش کیلو وات تا خود ۳۰ کیلووات و شش کیلو وات تا خود ۳۰ کیلو وات با نام تجارتی کابلسازی ایران و بایکا (به علت تعطیلی واحد)، سماور برقی با نام تجارتی پلان (به علت احراز بی‌کیفیتی کالا)، اتصالات پلی‌پروپیلن برای آب سرد و گرم-سیستم لوله‌کشی آب سرد و گرم از واحد فتح‌اله قره‌باغی (به علت عدم اقدام واحد برای رفع نقص)، پروفیل‌های پلی وینیل کلراید سخت با نام تجارتی polico windows (به علت عدم اقدام واحد برای رفع نقص)، پاک‌کننده‌های دندان با نام تجارتی پاتریکس (به علت احراز بی‌کیفیتی کالا)، سرسوزن‌های زیرجلدی یکبار مصرف دندانپزشکی با نام تجارتی NRK & PENATRANT (به علت عدم اقدام واحد برای رفع نقص)، ساکشن الکتریکی با نام تجارتی FTF (به علت عدم اقدام واحد برای رفع نقص) از دیگر فرآورده‌هایی هستند که با ابطال پروانه استاندارد روبرو شده‌اند.

بازرسی از واحدهای تولیدی و صنفی استان تهران توسط بازرسان اداره کل استاندارد استان تهران ازجمله وظایف این دستگاه به شمار می‌رود و در پی آن واحدهای متوقف پلمب شده و از تولید فرآورده‌ها و محصولات غیر استاندارد جلوگیری می‌شود./ایسنا

این خبر این محصولات را نخرید(+ اسامی) اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.