جدایی پادشاه مالزی از ملکه زیبایی مسکو

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، پادشاه سابق مالزی در بیانیه ای اعلام کرد که بشدت از این که با ملکه زیبایی ۲۰۱۵ مسکو ازدواج کرده است پشیمان شده و احساس نارضایتی می کند.

همچنین در ادامه گفت بخاطر این که عکس های شخصی وی و اطلاعات نادرست درباره زندگی اش در اینترنت منتشر شده او را مورد آزار و اذیت قرار داده است.

و در عین حال محمد پنجم، از مردم خواسته است که شایعات نادرست را گوش نکنند و تنها منتظر نشر رسمی خبرنگاران وی باشند.

گفتنی است که این زوج در سال ۲۰۱۸ باهم ازدواج کردند و سپس دختر جوان به اسلام رو آورد و اسمش را ریحانه گذاشت.

در حال حاضر وکیل مدافع محمد پنجم جدایی آن ها را رسمآ اعلام کرد.

این خبر جدایی پادشاه مالزی از ملکه زیبایی مسکو اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

فرماندار بهمئی: این دختران در “گهواره” نشان می‌شدند!

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، فرماندار شهرستان بهمئی گفت: بر اساس یک رسم دیرینه در شهرستان تحت عنوان «نشان‌کردن»، برخی دختران در سنین پایین، حتی در” گهواره” برای ازدواج با افراد نشان می‌شده‌اند.

حکمت الله سنایی افزود: این رسم غالباً در بین خانواده‌های دارای ارتباط فامیلی رایج بوده و در حال حاضر بسیار کمرنگ و محدود به موارد انگشت‌شمار آن‌هم در بخشی از جوامع عشایری است.

فرماندار بهمئی خاطرنشان کرد: مراسم عقدی که در شبکه های اجتماعی تحت عنوان عقد دختربچه حدود ۱۱ سال برای مرد حدود ۲۲ ساله منتشر شد، از این حیث که دختر یاد شده در سن ازدواج نیست، در واقع همان رسم «نشان کردن» بوده که اندکی متفاوت و بهتر بگویم با تشریفات، اغراق‌آمیز و به اصطلاح امروزی برگزار و رسانه‌ای شده است.

سنایی تصریح کرد: کما اینکه در صحبتهای طرفین به این موضوع که ازدواج حداقل چهار- پنج سال بعد صورت خواهد گرفت اشاره شده است.

وی ادامه داد: بدیهی است در دنیای امروز و از جمله در این شهرستان، همانقدر که «کودک‌همسری» غیرقابل پذیرش است، «نشان کردن» نیز به دلیل نادیده گرفتن حق انتخاب افراد، فاقد وجاهت و غیر قابل پذیرش است.

فرماندار شهرستان بهمئی بیان کرد: با توجه به نامتعارف بودن مراسم صورت گرفته، دستگاهای متولی از جمله شورای فرهنگ عمومی، بهزیستی و شورای تأمین شهرستان به موضوع وارد شده و عوامل و افراد دخیل توسط دستگاه قضایی، احضار و با رضایت طرفین عقد صورت گرفته باطل شد.

طی روزهای اخیر، انتشار فیلمی از عقد دختربچه حدود ۱۱ سال برای مرد حدود ۲۲ ساله در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی واکنش های زیادی را در پی داشت که با ورود به موقع مسئولان به خصوص روسای دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان بهمئی نهایتا با دعوت خانواده های طرفین، این ازدواج منتفی اعلام شد.

لازم به ذکر است، پیش از این در فضای مجازی سن دختر ۹ ساله و سن پسر ۳۰ ساله عنوان شده بود. /ایسنا

این خبر فرماندار بهمئی: این دختران در “گهواره” نشان می‌شدند! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

از انتشار دهندگان فیلم ازدواج دختر ۱۰ ساله شکایت شد / متهم یکی از همسایه ها است

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری،  ازدواج دختر ۱۰ ساله با پسر ۲۳ ساله شهرستان بهمئی در کهگیلویه و بویراحمد که در روز‌های گذشته در فضای رسانه‌ای کشور منتشر شده بود وارد فاز جدیدی شده و اکنون مسئولان قضایی استان از تشکیل پرونده قضایی برای انتشار دهندگان فیلم خبر می‌دهند.

پس از خبر اولیه در فضای رسانه‌ای مبنی بر عقد موقت دخترک معصوم ۱۰ ساله با پسر ۲۳ ساله بهمئی، در نخستین واکنش و دخالت دستگاه قضایی این ازدواج تحمیلی و یا نا آگاهانه از سوی خانواده‌های زوج و زوجه منتفی شد.

امروز نیز خبر‌های رسیده حاکی است که با دخالت و پیگیری مجدد دادگستری شهرستان بهمئی و ادعای خانواده‌های دختر و داماد نیز پرونده قضایی برای نشردهندگان فیلم و تصاویر مربوط به این ازدواج تشکیل شده است.

علی سعیدی رئیس دادگستری بهمئی گفت: خانواده زوجه مدعی بودند که فیلم ازدواج دختر ۱۰ ساله شان توسط یکی از همسایگان که سابقه خصومت شخصی با آن‌ها داشته انتشار یافته است. او تصریح کرد: البته ادعای این خانواده همچنان در مرحله مقدماتی و تحقیقاتی قرار دارد و هنوز اقدام قضایی نیز برای خانواده متشاکی و متهمان این پرونده انجام نشده است.

گرچه خبر ابطال و منتفی شدن عقد موقت دختر ۱۰ساله بهمئی پس از کمتر از ۱۲ ساعت با دخالت دستگاه قضایی و مسئولان استانی و محلی واکنش‌های مثبت اجتماعی را به همراه داشت، اما نباید از اصل ماجرای تلخ و تراژدی غم انگیز بحران اجتماعی کودک همسری غافل شد. /رکنا

این خبر از انتشار دهندگان فیلم ازدواج دختر ۱۰ ساله شکایت شد / متهم یکی از همسایه ها است اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

روایت مامور نیروی انتظامی از مردی که ۷ شناسنامه جعل کرده بود تا با ۷ زن ازدواج کند! + فیلم

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، محمد دلاوری مجری برنامه «مدیر مسئول» شبکه پنج سیما، در جدیدترین قسمت این برنامه همراه با  سردار حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ به مراکز پلیس‌های تخصصی رفت.

در این بازدید، مامور بخش آزمایشگاه فیزیک تشخیص هویت نیروی انتظامی، روایتی جالب از فردی که برای ۷ بار ازدواج  کردن، ۷ شناسنامه جعل کرده بود را بیان کرد.این خبر روایت مامور نیروی انتظامی از مردی که ۷ شناسنامه جعل کرده بود تا با ۷ زن ازدواج کند! + فیلم اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

ازدواج پر سر و صدای دختر بچه ۱۰ ساله به کجا رسید؟

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، اول یک فیلم کوتاه معمولی بود که دست به دست می چرخید، تصاویری عادی از دست زدن و شادی کردن گروهی که مقابل یک دخترک کم سن و سال حدودا ۱۰ ساله می رقصیدند و کنار دخترک هم جوانی رعنا با ریش سیاه، نشسته بود و می خندید، انگار جشن تولدی معمولی باشد. بعد، در شبکه های اجتماعی پیچید که این فیلم ازدواج دختری ۱۰ ساله با پسری ۲۲ ساله در شهرستان بهمئی از استان کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غرب ایران است. همه ناگهان حساس شدند. آیا باز هم ماجرای دیگری از کودک همسری رقم خورده است؟

کم کم طوفان اظهارنظرهای مردم در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی آنقدر بالا گرفت که دیگر کسی نمی توانست بگوید این خبر را نشنیده و طبعا، موقع اظهار نظر دستگاه های رسمی و قضایی بود. ولی سکوت، همچنان ادامه داشت و مردم، نسبت به این ازدواج، معترض بودند.

با این وجود مسئولان محلی ترجیح می دادند قصه مکتوم بماند و کسی از ماجرا سردرنیاورد. واکنش عجیب فرماندار شهرستان بهمئی به عقد دخترک ۹ ساله با پسر ۲۲ ساله، نمونه گویای سیاست ابتدایی برخورد با پیامدهای رسانه ای این ازدواج بود.  حکمت الله سنایی، فرماندار شهرستان بمهئی، گفت: من هم این فیلم را در فضای مجازی مشاهده کرده‌ام اما از جزئیات بی خبر هستم. وی با بیان اینکه این مساله اتفاق تلخی است، اظهارکرد: به دلایلی ترجیح می دهم در این خصوص صبحت نکنم.

ولی بالاخره فشار افکار عمومی بود که باعث شد نهادهای دولتی و غیر دولتی روایت خود را از این ازدواج بیان کرده و نسبت به این ماجرا واکنش نشان دهند. رئیس اورژانس اجتماعی هم درخواست کرد قوه قضاییه به این عقد ورود کند و اجازه ندهد کودک همسری اتفاق بیفتد. رضا جعفری درباره انتشار فیلمی در فضای مجازی که مربوط به ازدواج موقت یک دختر ۹ساله بود،‌ گفت: ما از مسئولان بهزیستی در استان خواستیم تا گزارشی در خصوص این اتفاق تهیه کرده و به دادگستری و دادستانی استان ارسال کنند و حتما نتیجه را پیگیری می‌کنیم. همچنین مشاوران بهزیستی نیز مشاوره‌هایی در این خصوص به خانواده‌های پسر و دختر ارائه خواهند کرد.

این ماجرا حتی باعث شد آوایی وزیر دادگستری هم درباره مسایل مربوط به کودک همسری، واکنش نشان دهد و بگوید:چالش‌های مهمی چون ازدواج زودهنگام، کودکان کار، وضعیت بی‌هویتی، خشونت علیه کودکان و…  جز با آموزش کودکان و نحوه ایجاد هماهنگی میان دستگاه‌های متولی، کنترل یا کاهش پیدا نخواهد کرد. منظور ما از حمایت و مراقب از کودکان، نگاه پیشگیرانه بوده تا با آموزش و هماهنگی و برنامه‌ریزی بتوانیم، جلوی بزه دیدگی یا رفتار معارض با قانون کودکان را بگیریم، در این رابطه نیز آمادگی داریم تا با تمامی ظرفیت‌های مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، برای رسیدن به اهداف ملی و استانی مشارکت و همکاری داشته باشیم.

البته در مقابل این واکنش ها، امام جمعه شهر محل این عروسی گفت که ماجرا فقط یک رسم محلی به نام نشانه بندان بوده است و ازدواجی صورت نگرفته. محمد یوسف افروغی، امام جمعه لیکک از توابع شهرستان بهمئی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نظر شما درباره ازدواج یک دختر بچه در شهرستان بهمئی چیست، گفت: هزاران اتفاق ممکن است در هر کشوری بیفتد اما دشمن و برخی رسانه‌های نادان برای بردن آبروی یک طایفه یا یک قوم از یک موضوع استفاده می‌کنند. باید به این موضوع توجه کرد که در حال حاضر تنها مشکل شهرستان و کشور ما آیا همین موضوع است؟ این مسئله یک موضوع خانوادگی است که انشاالله باید حل شود.

برخی حقوقدانان از جمله یک قاضی عالی رتبه دستگاه قضایی هم در مصاحبه با رسانه ها گفتند این کار درستی نبوده است. از جمله قاضی حشمت رستمی  درون کلا یکی از قضات دادگاه تجدیدنظر استان مازندران به خبرآنلاین گفت پدر دختر، عاقد و داماد، بر خلاف مصالح عالیه دخترک عمل کردند و مردم باید چنین تخلفاتی را به مراجع قضایی گزارش دهند.

او در این باره توضیح داد: ما پرونده هایی از این دست را می بینیم که دخترخانم پس از اینکه چند سال از این عقد می گذرد، دچار مشکلاتی مانند بیماریهای جسمی و روحی، بارداری، مخارج نگهداری کودک و دور افتادن از تحصیل و نظایر آن می شود. در فیلم منتشر شده در شبکه های اجتماعی با توجه به اینکه دختر سن و سال کمی دارد و به نظر می رسد کمتر از ۱۱ سال داشته باشد و با توجه به اینکه قانون مدنی در ماده ۱۰۴۱، حداقل سن عقد را برای دختربچه ها با نظر دادگاه و رضایت ولی او، ۱۳ سال تعیین کرده، ممکن است این دختر دو روز دیگر باردار شود و بحث فرزند آوری زودهنگام برای او مطرح شود، در حالی که خود این دختر، هنوز کودک است و نیاز به مراقبت از جنبه های روحی و جسمی دارد و اصلا آمادگی ندارد که صاحب فرزند شود.

فشار افکار عمومی و شبکه های اجتماعی آنقدر بالا گرفت که بالاخره دادگستری شهرستان بهمئی هم وارد شد و اعلام کرد عقد موقت این دختر و پسر، منحل شده است و آنها دیگر به همدیگر محرم نیستند. به گفته رئیس دادگستری شهرستان، این مسئله با رضایت طرفین عقد و بذل مدت و بخشش مهریه از طرف عروس و داماد پرسر و صدا صورت گرفت.

علی سعیدی در این باره اعلام کرد عقد موقت این زوج با حضور او به اتمام رسیده است. او توضیح داد: با پیگیری‌های صورت گرفته و آوردن عاقد، داماد و اولیای دختر ۱۰ ساله متوجه شدیم که داماد ۲۲ سال سن دارد و به رسم طایفه‌ای و عشیره‌ای و رسومات محلی  که در شهرستان بهمئی رایج است دختر را برای پسر نامگذاری کرده‌اند تا بعد از گذشت ۶ سال که دختر به سن قانونی برای همسر داری برسد، ازدواج کنند.

سعیدی با بیان اینکه  خانواده دختر وپسر در اظهارات خود گفته‌اند که برای اینکه دختر و پسر از نظر قانونی و شرعی به همدیگر محرم  باشند اقدام به چنین عملی  کرده‌اند، بیان کرد: هرپدری که در سن کوچک دختر خود را مجبور به ازدواج کند مجرم است و این جرم برای عاقد و داماد هم منصوب می‌شود.

رئیس دادگستری شهرستان بهمئی به ابطال عقد موقت دختر ۱۰ ساله اشاره کرد و افزود: با راهنمایی و ارشاد پدر و داماد  توسط مشاورین دادگاه طبق ماده ۵۰ حمایت از خانواده با بذل مهریه از طرف پدر عروس و بزل مدت از طرف داماد عقد این دختر ده ساله و پسر ۲۲ ساله با رضایت هر دو خانواده ابطال شد.

پس لرزه های ابطال این عقد همچنان ادامه دارد. قصه حذف دو پست انتهایی اینستاگرام داماد بداقبال این ازدواج، خود حدیث دیگری است که نشان می دهد او با لحن تندی یکی از خبرنگاران خارج از کشور را خطاب قرار داده است. این موضوع با خبر تایید نشده بازداشت متهمان پرونده یعنی عاقد، زوج و پدر دخترک، هنوز اخبار این ازدواج را در کانون توجه مردم قرار داده است.

از طرف دیگر به پایان رسیدن قصه وصلت پرماجرای این زوج، انتهای ماجرا نبود. نمایندگان مجلس، فرصت را مغتنم شمردند تا درباره طرح قانونی بر زمین مانده منع کودک همسری، فعالیت کنند. طیبه سیاوشی نماینده تهران در مجلس، در یادداشتی از امنیت برای کودک با تصویب طرح منع کودک همسری سخن گفت و نوشت: علی رغم اینکه منع قانونی برای این ازدواج‌ها وجود ندارد اما این مسائل مورد قبول جامعه نیست و به شدت با آن برخورد می‌کنند. خود دستگاه‌های متولی از جمله وزارت دادگستری هم به این موارد ورود پیدا می‌کنند که با وجود اینکه این آداب قبیله‌ای و عشیره‌ای هنوز در جامعه ما وجود دارد، تلاش می‌شود تا این موضوع را تا سن ۱۳ سالگی که تا به حال با اما و اگر در قانون بوده، منع کنیم تا کودکان از کودکی‌شان و سیستم آموزشی کشور استفاده کنند. اینکه بتوان این موضوع را از سن ۱۳ تا ۱۶ ارتقا بدهیم که با اجازه پدر باشد یا تشخیص دادگاه صالحه، می‌تواند کودک را تا مدتی در سایه امن قانون و متولیان این امر مثل وزارت دادگستری حفظ کند.

معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری هم درباره ازدواج پرسر و صدای دخترک، موضعگیری کرد و گفت: رئیس جمهور خودش ۳ دختر دارد و مخالف کودک همسری است.  او ضمن اعلام موضع نسبت به طرح کودک همسری توضیح داد:  لایحه‌ای درباره کودک‌همسری تدوین کرده‌ایم که با طرح کودک‌همسری در مجلس شباهت و هم پوشانی دارد، اما این لایحه کامل‌تر است. موضوع آن این است که ازدواج زیر ۱۳ سال را کاملا ممنوع می‌کند . سن ۱۳ تا ۱۵ سال را هم با اجازه قاضی در شرایط لازم مجاز می‌داند. رئیس جمهور نگاه خوبی درباره این لایحه و موضوع کودک‌همسری دارند.  چون خودشان حقوق خوانده‌اند و از خیلی از مسائل اجتماعی آگاهی دارند.

این خبر ازدواج پر سر و صدای دختر بچه ۱۰ ساله به کجا رسید؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

باردار شدن جنجالی گلشیفته فراهانی در امریکا + عکس و جزئیات

به گزارش بخش فرهنگی سایت خبرهای فوری، چند وقتی است در فضای مجازی شایعات زیادی یرامون باردار شدن گلشیفته فراهانی به گوش می رسد  پیج های مختلف شایعه باردار بودن او را به شکل گسترده ای منتشر کرده اند و با انتشار ویدیویی اظهار داشتند که او حامله است .

تا به حال خود گلشیفته فراهانی واکنشی به این شایعات نشان نداده  و سکوت کرده است .

من و همسرم بعد از دو سال زندگی در فرانسه جدا شدیم ‌

فراهانی به هفته نامه آلمانی می گوید اصلا سیاسی نیست و والدین و خواهرش برای دیدن او دائم در خط تهران – پاریس در رفت و آمد هستند. گلشیفته فراهانی (متولد ۱۹ تیر ۱۳۶۲ در تهران) و نوازنده ایرانی است. او فرزند بهزاد فراهانی و فهیمه رحیم‌نیا و خواهر شقایق فراهانی بازیگران و است.او در سال ۱۳۸۴ با امین مهدوی ازدواج کرد.

وی در سال ۸۲ در جریان بابا عزیز با همسر آینده اش آشنا شد. امین محمد مهدوی که جزو عوامل این فیلم ‌محسوب می شد به عنوان مترجم در کنار دیگر عوامل حضور داشت. جرقه این آشنایی در فیلم ” باباعزیز” می خورد، ‌چندی بعد و در همان سال ۸۲ با یکدیگر ازدواج کردند. امین محمد مهدوی متولد ۱۵ آذر ۱۳۵۰، مترجم زبان های ‌انگلیسی، فرانسه است و به زبان های عربی و اسپانیولی هم تسلط دارد.

خبرنگار هفته نامه آلمانی سپس درباره جدایی گلشیفته از همسرش می پرسد. او می گوید: زمانی که من ایران را ترک کردم با همسرم بودم و حتی دو سال نیز با هم در خارج از ایران زندگی کردیم اما حالا دیگر از هم جدا شده ایم. و البته توضیح بیشتری درباره چرایی این جدایی نمی دهد.

خبرنگار مجله آلمانی برای اینکه مصاحبه اش را با یک فضای عاطفی به پایان ببرد درباره مردی می پرسد که در فیلم “خورش آلو با مرغ”، از فرط عشق جان می دهد. گلشیفته نیز از فرصت استفاده می کند و مردم ایران عاشقان بی نظیری در دنیا معرفی می کند که همه چیزشان را در راه عشق می دهند.

به گزارش جام نیوز، «گلشیفته فراهانی» بازیگر سابق سینمای ایران در جدیدترین فعالیت خود در فیلمی‌باعنوان «بهشت» در نقش دوست‌دختر جوانی فرانسوی ایفای نقش می‌کند.

گلشیفته در آخرین فیلم خود با نام «یاسمین» نقش یکی از دوست‌دخترهای جوانی فرانسوی را بازی کرده که در عالم موسیقی فعالیت می‌کند. زندگی «پل» و دوست‌دخترهای متعددش از جمله یاسمین (گلشیفته فراهانی) در این فیلم مصرف موادمخدر و مشروبات الکلی و بی‌قید و بندی جوانان غربی را ترویج می‌کند.

فیلم آمریکایی «یک مشت دروغ» (مجموعه دروغ‌ها) نخستین فیلم خارجی گلشیفته فراهانی بود. فیلمی‌با موضوع جنگ و البته بر ضد مردم به کارگردانی «ریدلی اسکات» و بازی «لئوناردو دی کاپریو». گلشیفته در این فیلم نقش زنی عرب به نام «عایشه» را بازی می‌کند که با بازیگر نقش اصلی فیلم (لئوناردو دیکاپریو) ارتباط داشت.

گلشیفته فراهانی سال گذشته نیز در «اکسدوس؛ خدایان و پادشاهان» بازی‌کرد که به‌سبب تحریف‌های تاریخی فراوان، این فیلم در بسیاری از کشورهای اسلامی‌از مجله مراکش، مصرر، امارات و … اجازه اکران نگرفت.  امپراتوری دروغ، گلشیفته چند ماه پیش نیز برای رسانه‌ای‌تر شدن، تصویری کاملاً عریان از خود منتشر کرد و اینگونه به طور رسمی‌وارد صنعت هرزه‌نگاری غرب شد. عمل شنیع و زشت این بازیگر فراری به‌قدری زشت و زننده بود که بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی در واکنش به این اقدام، از او به شدت انتقاد کرده و انتشار تصویر برهنه وی را بی‌ادبی به مردم ایران دانستند. بازیگری که روزی با غرور و خودشیفتگی برای بازی مقابل «دی‌کاپریو» روسری از سرش انداخت، اکنون دیگر چاره‌ای ندارد جز اینکه هر پیشنهادی را برای بازی قبول کند و حتی برای امرار معاش، در فیلم‌های تبلیغاتی و ویدئوکلیپ‌های گروه‌های موسیقی منحرف غربی به عنوان زنی رقاص و هرزه ظاهر شود.

خبر ازدواج گلشیفته فراهانی با مجری معروف تلویزیونی ، کامبیز حسینی به تازگی در اینستاگرام برخی از دوستان آنها منتشر شد.

تصاویر ازدواج گلشیفته فراهانی با کامبیز حسینی مجری صدای آمریکا کامبیز حسینی بازیگر، طنزپرداز، نویسنده و مجری رادیو و تلویزیون اهل ایران است که هم‌اکنون در نیویورک زندگی می‌کند. او اجراکنندهٔ برنامهٔ تلویزیونی طنز است.

کامبیز حسینی بازیگر، طنزپرداز، نویسنده و مجری رادیو و تلویزیون اهل ایران است که هم‌اکنون در نیویورک زندگی می‌کند. او اجراکنندهٔ برنامهٔ تلویزیونی طنز سیاسی برنامهٔ پارازیت بود و که هم‌اکنون برنامهٔ پولتیک را اجرا می‌کند. او نویسنده و مجری برنامهٔ تلویزیونی پارازیت بود که از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ میلادی از بخش فارسی صدای آمریکا پخش می‌شد. کامبیز حسینی روز دهم مرداد سال ۱۳۵۴ در شهر رشت متولد شد و در همان شهر و مشهد بزرگ شد.

گلشیفته فراهانی نیز دیروز در صفحه شخصی خود در اینستاگرام عکس زیر را به همراه کامبیز حسینی منتشر کرد.

او در ده سالگی به‌مدت سه سال در برنامهٔ رادیویی غنچه‌های انقلاب اسلامی حضور داشت. وی تحصیلاتش را در رشتهٔ تئاتر و بازیگری در ایران و ایالات متحدهٔ آمریکا ادامه داد. او اکنون به بازیگری، نویسندگی و کارگردانی در تئاتر و رادیو و تلویزیون مشغول است. حسینی در سال ۲۰۰۰ میلادی به ایالات متحدهٔ آمریکا مهاجرت کرد و در رادیو اروپای آزاد مشغول به‌کار شد و هم‌زمان به‌عنوان کارشناس و منتقد هنری با صدای آمریکا همکاری کرد.

وی در بخش فارسی صدای امریکا به عنوان کارشناس هنری و مجری برنامهٔ شباهنگ حضور یافت و سپس به عنوان نویسنده و مجری در برنامهٔ پارازیت مشغول به کار شد. کامبیز حسینی مجری پارازیت با رفتار غیراخلاقی و تهدید جنسی، قصد به یک دختر در امریکا را داشته؛ او حتی کارت شناسایی خود را نیز به آن دختر نشان داده بود اما از طرف آن دختر با شکایت در دادگاه فدرال آمریکا مواجه شد. البته خبر ازدواج این دو رسما تایید نشده است.

این خبر باردار شدن جنجالی گلشیفته فراهانی در امریکا + عکس و جزئیات اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

واکنش بهزیستی و دادگستری به فیلم جنجالی کودک‌همسری + فیلم

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، خبر ازدواج یک دختر خردسال و پسری ۲۲ ساله اهل کهگیلویه و بویراحمد، روز گذشته سرخط اخبار شبکه‌های اجتماعی بود. ویدئوی مراسم عقد این دختر که از سوی یکی از خبرنگاران منتشر شد، بازتاب گسترده‌ای داشت. در نهایت از سوی بهزیستی و دادگستری منطقه اعلام شده که طی نشست‌ها و صحبت‌هایی که انجام شده، برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی بیشتر، خانواده‌ها متقاعد شدند که این صیغه محرمیت برداشته شود.این خبر واکنش بهزیستی و دادگستری به فیلم جنجالی کودک‌همسری + فیلم اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

حقایقی تکان‌دهنده از فروختن دختربچه‌های آمریکایی به مردان بزرگسال + عکس

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، آمریکا یکی از پیشروترین کشور‌ها در ازدواج اجباری کودکان است. دختربچه و نوجوانی که تازه می‌خواهد بهار پاک زندگی را ببیند و در دشت رویا‌های ناب نوجوانی‌اش پا بگذارد، به اجبار و در کمال نارضایتی قدم به خانه مردی چندین برابر بزرگسال‌تر از خودش که بسان پدر یا پدربزرگ‌اش است می‌گذارد و در بهترین حالت ممکن اگر خوش‌شانس باشد، در ۱۸ سالگی طلاق می‌گیرد و تا سال‌ها با امید‌های نابود شده و روح پوسیده زندگی خواهد کرد.

اگر هم شانس اینچنینی نداشته باشد، همان مردی که با او ازدواج کرده، او را تبدیل به کارگر جنسی می‌کند و سر از فاحشه‌خانه‌ها درمی‌آورد. شاید باورتان نشود که در دنیای مدرن در کشوری که داعیه دموکراسی و فرهنگ‌اش گوش فلک را دریده، ظلم و شناعت اخلاقی تا این حد زیاد باشد. دختران کم سن و سال آمریکایی به اجبار خانواده‌ها مجبور به ازدواج با مردانی بسیار بزرگ‌تر از خودشان می‌شوند و قانون عملا هیچ حمایتی از آن‌ها ندارد و به رغم تلاش فعالان مدنی، مسئولان آمریکایی از همراهی با آن‌ها اجتناب می‌کنند.

دهه‌ها بود که طبق قانون، سن مجاز دختران برای ازدواج در ایالت نیویورک، ۱۴ سال بود. امروز، با تغییر اندکی، این سن به ۱۷ سال رسیده است. آن هم فقط با رضایت دادگاه و والدین.

اما نیویورک از ایالات نادری است که موفق شده در ماه ژوئن ۲۰۱۷ گامی کوچک در این مسیر بردارد. تقریبا تمامی آمریکا، حق طبیعی انتخاب را برای زن نادیده گرفته است. طبق گزارش نیویورک تایمز، در غالب ایالت‌ها اصلا حداقل سن ازدواج وجود ندارد و در برخی ایالات دیگر حداقل سن ازدواج ۱۶ و ۱۷ است.

روزنامه نیویورک تایمز در این باره نوشت: فقط بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰، شاهد ۳۹۰۰ فقره ازدواج دختران و پسران کم سن و سال بودیم. این فاجعه است. نوجوانان ۱۴ و ۱۵ ساله ما را مجبور به ازدواج میکنند. هنوز خانواده منافع مالی خود را در نظر می‌گیرند و به خاطر بحث‌هایی، چون صدور گرین کارت برای یک خارجی سن‌بالای ثروتمند، دختران کم سن و سال خود را مجبور به ازدواج با او می‌کنند.

آمار‌های سال ۲۰۱۱ نیویورک نشان می‌دهد که دختران ۱۴ و ۱۵ ساله بسیاری با مردان ۲۵ تا ۳۹ ساله به اجبار ازدواج کرده‌اند و در این میان سهم مردان بالاتر از ۳۹ سال هم کم نبوده است.

در سال ۲۰۱۰، ۵۰ دختر و ۶ پسر ۱۶ ساله در نیویورک ازدواج کردند. «ایمی پالین» حقوقدان در گفتگو با روزنامه نیویورکی ابراز داشت: «مشکلات دیگری نیز برای این دختران نوجوان تازه عروس وجود دارد. آن‌ها در ۱۴ سالگی ازدواج می‌کنند و تا ۱۸ سالگی همسری را که دوست ندارند تحمل می‌کنند و تازه در ۱۸ سالگی می‌توانند طلاق بگیرند. براستی این چه وضعی است دیگر؟ هم زندگی و امید‌های یک دختر نوجوان نابود می‌شود. هم دخترانگی خود را از دست می‌دهد. هم نام بد بر روی او می‌ماند. هم شناسنامه‌اش خراب می‌شود؛ و هم عوارض پس از طلاق آن هم در ۱۸ سالگی و آغاز راه زندگی به سختی گریبانگیرش می‌شود. خشونت اجتماعی، دیگر به چه شکل می‌تواند باشد؟»

در واقع می‌توان نیویورک را سمبل تخلف از حقوق بشر نسبت به دختران نوجوان در آمریکا دانست. بسیاری از فعالان مدنی آمریکا، ازدواج دختران زیر ۱۷ سال را لکه ننگی بر چهره نیویورک و دیگر ایالت‌های آمریکا می‌دانند. به اعتقاد کارشناسان، این اقدام کاملا متناقض با طبیعت دموکراسی و حقوق بشر، سبک زندگی آمریکایی را بیش از پیش دچار خدشه و آبروریزی جهانی کرده است. هم‌اکنون فعالان مدنی در کنار برخی قانونگذاران در تلاش‌اند تا لوایحی را جهت اصلاح قوانین ازدواج به مجالس ایالتی برسانند.

آرم کمپین مقابله با ازدواج دختربچه‌ها در آمریکا

در گزارش پایگاه «گلوبال سیتیزن» آمده که بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰، بطور متوسط ۱۷۰ هزار دختر نوجوان زیر سن قانونی با مردان میانسال در سرتاسر آمریکا ازدواج کرده‌اند. آمار تکان دهنده دیگری از این پایگاه به ما می‌گوید که سه چهارم عروسان اجباری نوجوان در ایالت نیویورک، دخترانی هستند که بعد از ازدواج تبدیل به قربانیان قاچاق جنسی می‌شوند.

طبق گزارش مذکور، ازدواج کودکان و نوجوانان زیر ۱۶ سال، در صورت صدور رضایتنامه والدین و حکم قاضی -که بطور معمول رای مثبت دارد- در تقریبا تمامی ایالت‌های آمریکا مجاز است و تلخ‌تر آنکه، ۲۷ ایالت حداقل سن ازدواج برای دختران تعیین نکرده‌اند.

هشتگ «زندگی من در ۱۵ سالگی» جهت مقابله با ازدواج اجباری دختربچه‌های آمریکایی

روزنامه نیویورک تایمز در گزارش خود به شدت نسبت به پیامد‌های ازدواج اجباری کودکان و نوجوانان آمریکایی اخطار داده و از دست رفتن فرصت‌های تحصیلی و اقتصادی، به خطر افتادن سلامتی روانی و جسمی، و گرایش شدید اینگونه افراد به خشونت را محتمل‌ترین تبعات این ظلمی که در حق دختربچه‌ها می‌شود دانسته است.

طبق اعلام صندوق کودکان سازمان ملل، ۹۰ درصد کشور‌های جهان هم‌اکنون ازدواج دختران زیر ۱۸ سال را منع کرده‌اند، اما نیمی از آنها، استثنائاتی را در بند قانون مربوط گنجانده‌اند. هم‌اکنون، ۷۰۰ میلیون زن در سرتاسر جهان وجود دارند که در سنین زیر ۱۸ سال ازدواج کرده‌اند و ۲۵۰ میلیون نفر از آنها، قبل از ۱۵ سالگی به خانه شوهران سن‌بالای خود رفته‌اند. آمریکا به عنوان یکی از پیشروترین کشور‌های جهان در امر ازدواج اجباری کودکان شناخته شده است.

این خبر حقایقی تکان‌دهنده از فروختن دختربچه‌های آمریکایی به مردان بزرگسال + عکس اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

یک اتفاق عجیب/ دو هوو که برای احقاق حق خود به دادگاه رفته بودند،به صورت اتفاقی همدیگر را دیدند

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، این زن میان سال درحالی که اظهار می‌کرد به قول معروف شاهد از غیب رسید در تشریح سرگذشت خود به مشاور و کارشناس اجتماعی کلانتری سپاد مشهد گفت: ۱۲ ساله بودم که به خواست پدر و مادر مرحومم، پای سفره عقد نشستم و زندگی مشترکم با «رحمت علی» را آغاز کردم.

همسرم از همان روزهای اول زندگی مرا کتک می‌زد و توهین می‌کرد، اما من که دختری بیسواد بودم و از مادرم آموختم که باید برای حفظ یک زندگی باناملایمات کنار بیایم و سختی‌ها را تحمل کنم در برابر همه رفتارهای خشن و پرخاشگری‌های همسرم سکوت می‌کردم تا از من رنجیده خاطر نشود.

او شغل ثابتی نداشت و روزهای زیادی را بیکار می‌ماند به همین دلیل من برای کمک به معاش خانواده دست به هرکاری می‌زدم. ترشیجات درست می‌کردم و در مغازه میوه فروشی که راه انداخته بودم به فروش می‌رساندم.

همه سختی‌های روزگار را به جان می‌خریدم تا همسر و فرزندانم در آسایش باشند بالاخره با پس اندازهایم و کمک مالی فرزندانم منزل کوچکی را در حاشیه شهر خریدم و سند آن را به نام خودم ثبت کردم، اما در حدود ۵۰ سال قبل ثبت محضری ازدواج آن هم در روستاها موضوع بسیار کم اهمیتی بود و کمتر افرادی به این گونه رسوم توجه می‌کردند.

من هم از این امر مستثنا نبودم و تنها با قرائت صیغه دایم راهی خانه بخت شدم و دیگر هیچ گاه برای رسمی کردن این ازدواج اقدامی نکردم. حتی رحمت علی شناسنامه فرزندانم را نیز با رابطه و آشنا دریافت کرد.

من همواره به خاطر فرزندانم می‌سوختم و می‌ساختم، اما هیچ گاه اعتراضی نمی‌کردم تا این که از حدود چهار سال قبل زمزمه‌های ازدواج مجدد رحمت علی در بین اطرافیانم پیچید، ولی من همیشه فکر می‌کردم این حرف‌ها دروغی بیش نیست و کسی با رحمت علی ازدواج نمی‌کند.

با وجود این از حدود دو ماه قبل با تغییر رفتارهای همسرم متوجه شدم که زمزمه‌های ازدواج مجدد او حقیقت دارد و همسرم با زن دیگری به طور مخفیانه ازدواج کرده است چرا که او مخارج زندگی را نمی‌پرداخت و با هر بهانه‌ای مرا کتک می‌زد.

آن روز برای احوال پرسی از آشنایان و بستگانمان به روستای محل تولدم در یکی از شهرهای خراسان رضوی رفته بودیم که همسایگانمان گفتند رحمت علی با زن جوانش که هم سن دخترت است برای اقامت چند روزه به این جا آمده بود حتی آن زن درباره مالکیت این زمین وخانه روستایی از ما سوال کرد که پاسخ دادیم این ملک متعلق به همسر رحمت علی است! خلاصه آن جا بود که یقین کردم همسرم تجدید فراش کرده است. با وجود این رحمت علی همه چیز را کتمان می‌کرد تا این که دخترم نشانی محل سکونت آن زن جوان را پیدا کرد. وقتی همسرم فهمید دستش رو شده است به شدت عصبانی شد و با مشت و لگد به جانم افتاد به طوری که یک شب در بیمارستان بستری شدم. از آن روز به بعد ادعا می‌کرد مدت صیغه ما ۴۰ ساله بوده و اکنون به اتمام رسیده است.
او با همین بهانه به خوشگذرانی می‌پرداخت و با زنان غریبه دیگری ارتباط داشت. او دیگر اعتیادش را نیز پنهان نمی‌کرد و به راحتی نزد فرزندانم به استعمال مواد مخدر می‌پرداخت.

سختگیری‌های همسرم به جایی رسید که فرزندانم را از خانه بیرون انداخت و قصد داشت مرا نیز از خانه ام بیرون کند به طوری که دو تن از پسرانم وقتی به حال خودشان رها شدند در دام اعتیاد افتادند و اکنون همسرانشان نیز دادخواست طلاق داده اند و …
در این شرایط من به دنبال مدارکی بودم که اثبات کند همسرم بدون اجازه من ازدواج کرده است و نفقه زندگی را نیز نمی‌پردازد، اما وقتی وارد کلانتری شدم ناگهان هوویم را دیدم که برای اثبات ازدواجش با رحمت علی دست به دامان قانون شده بود . /خراسان

این خبر یک اتفاق عجیب/ دو هوو که برای احقاق حق خود به دادگاه رفته بودند،به صورت اتفاقی همدیگر را دیدند اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

پشت‌پرده انتشار فیلم ازدواج دختر ۱۰ ساله

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، جنجال تازه موافقان طرح ممنوعیت ازدواج زیر ۱۸ساله‌ها، در آستانه همزمانی مطرح شدن  لایحه در مجلس شورای اسلامی، انتشار فیلم ازدواج یک دختر ۱۰ساله است. فیلمی که فمنیست‌های اینستاگرامی و بعضی مسوولین داخلی را به واکنش واداشت تا بدون پیگیری دقیق این ماجرا، اظهارنظرهای تازه‌ای در دفاع از لایحه ذکر شده داشته باشند.جنجال تازه موافقان طرح ممنوعیت ازدواج زیر ۱۸ساله‌ها، در آستانه همزمانی مطرح شدن  لایحه در مجلس شورای اسلامی، انتشار فیلم ازدواج یک دختر ۱۰ساله است. فیلمی که فمنیست‌های اینستاگرامی و بعضی مسوولین داخلی را به واکنش واداشت تا بدون پیگیری دقیق این ماجرا، اظهارنظرهای تازه‌ای در دفاع از لایحه ذکر شده داشته باشند.

حتی شهیندخت‌ مولاوردی، معاون سابق امور زنان ریاست جمهوری نیز هم‌راستا با فمنیست‌های خارج‌نشین و ناآگاه از قانون کشور، در صفحه اینستاگرامش پست تازه‌ای گذاشت و نوشت: «اولش که این فیلم‌ دستم رسید به مانند دخترک فیلم بیشتر تصور یک شوخی و یا خاله بازی را داشتم، بعد که از واقعی بودن آن اطمینان حاصل کردم این سوال که واقعا درک و تشخیص این دختربچه از شرایط این نوع عقد و تفاوت آن با عقد دایم چیست و الفاظی که بر زبان جاری می‌کند، و نیز شرایطی که خانواده اش را به تن دادن به این وضعیت سوق داده، لحظه ای رهایم نمی کند.
ماده ۱۹۰قانون مدنی قصد طرفین و رضای آن ها و اهلیت طرفین را از شرایط اساسی صحت هر معامله ای دانسته است.
مواد ۱۰۶۲الی۱۰۷۰ قانون مدنی هم به شرایط صحت نکاح تاکید دارد، از جمله:
نکاح واقع می شود به ایجاب و قبول، به الفاظی که صریحا دلالت بر قصد ازدواج نماید…
عاقد باید عاقل و بالغ و قاصد باشد…
رضای زوجین شرط‌ نفوذ عقد است… بارها در این سالها در ذهنم آموخته هایم را در کلاس های حقوق مدنی دانشکده مرور کرده ام و با خود اندیشیده ام این گزاره های زیبا به چه کارمان آیند، وقتی قرار نیست مناسباتمان را تنظیم کنند؟!
اساسا آیا برای قانون محلی از اعراب در روابط و فعل و انفعالاتمان قائل هستیم؟
نقش و تاثیر عرف و آداب و رسوم و سنتها و عادات در دور زدن قانون و بلا اثر کردن آن تا چه اندازه است و چه باید کرد؟ تفسیرهای شخصی و سلیقه ای از قانون، اجرای گزینشی و سیاستهای یک بام و دو هوا و …، چه به روز اصل حاکمیت قانون در این جامعه آورده است؟
در عمل در اینگونه موارد که زبانها به نقد و مخالفت با کودک همسری گشوده می شود و متاسفانه در روابط رو به ازدیاد به اصطلاح فرازناشویی! انگاری در این مملکت قحط النسا است! و وقتی نوبت به چرخش مدیران و اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان می رسد، بناگاه قحط الرجالی می شود که بیا و ببین!
با این اوضاع و احوال که هر دم‌ از این باغ بری می رسد، نباید انتظار داشت به این زودیها سنگ روی سنگ‌ بند شود… در این‌ میان مسئولیت اجتماعی نهادها و فعالان مدنی که عاشقانه و صبورانه دل به بهبود اوضاع بسته اند، بارزتر و برجسته تر می‌نماید.»

اما آیا وقوع چنین ازدواج‌هایی ناشی از نقص قوانین در این حوزه است؟ حامد جلالی کاشانی، فعال حوزه زن و خانواده این ادعا را زیر سوال می‌برد:

شهریور ماه ۹۷، خبری مبنی بر ممانعت معاون دادستان مشهد از برگزاری مراسم عروسی یک دختر ۹ ساله در فضای رسانه ای کشور منتشر شد، معصومه ابتکار، معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری با ورود به مسئله و تقدیر از معاون دادستان مشهد، به انعکاس بیشتر رسانه ای این ماجرا کمک کرد. این اتفاق در حالی در فضای رسانه ای کشور اتفاق افتاد که طرح اصلاح ماده ۱۰۴۱ قانون مدنی، موسوم به کودک همسری، با موضوع افزایش حداقل سن قانونی ازدواج پسران تا ۱۸ و دختران تا ۱۶ سال، در حال بررسی در مجلس بود و این فضاسازی رسانه ای باعث شد یک فوریت این طرح در صحن علنی مجلس با ۱۵۱ رای موافق به تصویب برسد.

اما پس از بررسی کارشناسی این طرح در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس و با ارائه گزارش مرکز پژوهش های مجلس، کلیه ادله طراحان رد شد و نظر کمیسیون نیز بر رد این طرح قرار گرفت.

البته طراحان که پاسخ مستدلل و علمی به ایرادات طرح خود نداشتند ساکت ننشستند و برای بار دوم عملیات رسانه ای را آغاز کردند. آنها در بهمن ماه ۹۷ ماجرای ازدواج یک دختر ۱۱ ساله ایلامی را به فضای رسانه ای کشور کشاندند.

این فضاسازی رسانه ای برای خارج کردن فضای بررسی طرح ها و لایحه ها از جایگاه کارشناسی و حقوقی و همچنین موج سواری بر روی فضای احساسی انجام می‌شود. چراکه طراحان این طرح، هیچ دلیلی برای ادعاهای مطرح شده خود در مورد ازدواج های زیر ۱۸ سال نداشتند. ادعاهای آنان همچون شیوع ازدواج به علت فقر و در استان های مرزی، آمار بالای طلاق، آمار بالای مرگ و میر مادران کم‌سن، آمار بالای ترک تحصیل دانش آموزان و… هیچکدام با آمارهای رسمی سازمان ثبت احوال، وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت انطباق ندارد و تمامی این ادعاها از لحاظ علمی رد شده است.

اما علی‌رغم رد کلیه ادله طرح افزایش سن ازدواج در مجلس و اتلاف وقت دو ساله نمایندگان برای این طرح، معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری پس از عدم موفقیت فراکسیون زنان مجلس در تصویب طرح، اقدام به تهیه لایحه ممنوعیت ازدواج زیر ۱۳ سال کرد و آن را برای ارسال به مجلس آماده کرده است.

جالب آن که باز هم به شکل عجیبی و در آستانه ارسال این لایحه، فیلمی از مراسم عقد یک دختر و پسر از اهالی استان کهگیلویه و بویراحمد رسانه‌ای شده و علت رخ دادن چنین ازدواج‌هایی، قانون مدنی فعلی مطرح می‌شود.

اما نکته مغفول مانده، غیرقانونی بودن این ازدواج از نظر قانون فعلی است.

طبق ماده ۱۰۴۱ قانون مدنی، ازدواج دختران زیر ۱۳ سال منوط به اجازه دادگاه صالحه است و در صورت عدم دریافت حکم رشد، ازدواج غیرقانونی بوده و قابل ثبت نخواهد بود. درواقع، این زوج نیز به‌علت عدم توانایی در طی کردن مسیر قانونی و دریافت حکم رشد، به صورت موقت و غیرثبتی با هم ازدواج کرده‌اند؛ ازدواجی که بر اساس قانون فعلی نیز امکان ثبت قانونی ندارد.

در حال حاضر بیش از ۴۰ هزار ازدواج سالیانه در کشور در زیر سن ۱۴ سال به صورت قانونی ثبت می شوند. این ۴۰ هزار ازدواج با اجازه دادگاه و با دریافت حکم رشد رخ می‌دهند. تعدادی از ازدواج ها  نیز به علت عدم توانایی دریافت حکم رشد صورت نمی‌گیرد و یا به صورت موقت و غیرثبتی انجام می‌شود.
اما ممنوعیت کامل ازدواج زیر ۱۸ساله‌ها، نه تنها باعث جلوگیری از ازدواج های اجباری و با فاصله سنی بسیار بالا نمی‌شود بلکه این ۴۰ هزار زوج که به صورت قانونی اقدام به ثبت ازدواج می‌کنند را نیز به سمت عدم ثبت ازدواج‌شان سوق می‌دهد. به عبارت دقیق‌تر، تصویب چنین قانونی باعث می شود ۴۰ هزار دختر از پشتوانه حقوقی خود محروم شوند. این لایحه در صورت تصویب به اسم حمایت از زنان به قانونی علیه زنان تبدیل خواهند شد.

بد نیست بدانید بر اساس همین قانون فعلی، «علی سعیدی» رئیس دادگستری شهرستان بهمئی توانسته به موضوع ورود کند و مانع این ازدوج شود. او گفته: با پیگیری‌های صورت گرفته و آوردن عاقد، داماد و اولیای دختر ۱۰ ساله متوجه شدیم که داماد ۲۲ سال سن دارد و به رسم طایفه‌ای و عشیره‌ای و رسومات محلی که در شهرستان بهمئی رایج است دختر را برای پسر نامگذاری کرده‌اند تا بعد از گذشت ۶ سال که دختر به سن قانونی برای همسرداری برسد، ازدواج کنند.

سعیدی با بیان اینکه خانواده دختر و پسر در اظهارات خود گفته‌اند که برای اینکه دختر و پسر از نظر قانونی و شرعی به همدیگر محرم باشند اقدام به چنین عملی کرده‌اند، بیان کرد: هرپدری که در سن کوچک دختر خود را مجبور به ازدواج کند مجرم است و این جرم برای عاقد و داماد هم منصوب می‌شود.

رئیس دادگستری شهرستان بهمئی به ابطال عقد موقت دختر ۱۰ ساله اشاره کرد و افزود: با راهنمایی و ارشاد پدر و داماد توسط مشاورین دادگاه طبق ماده ۵۰ حمایت از خانواده با بذل مهریه از طرف پدر عروس و بذل مدت از طرف داماد، عقد این دختر ۱۰ساله و پسر ۲۲ ساله با رضایت هر دو خانواده ابطال شد.

طبق ماده ۵۰ قانون حمایت از خانواده: هرگاه مردی برخلاف مقررات ماده (۱۰۴۱) قانون مدنی ازدواج کند، به حبس تعزیری درجه شش محکوم می‌شود. هرگاه ازدواج مذکور به مواقعه منتهی به نقص عضو یا مرض دائم زن منجر گردد، زوج علاوه بر پرداخت دیه به حبس تعزیری درجه پنج و اگر به مواقعه منتهی به فوت زن منجر شود، زوج علاوه بر پرداخت دیه به حبس تعزیری درجه چهار محکوم می شود. همچنین هرگاه ولی قهری، مادر، سرپرست قانونی یا مسؤول نگهداری و مراقبت و تربیت زوجه در ارتکاب جرم موضوع این ماده تاثیر مستقیم داشته باشند به حبس تعزیری درجه شش محکوم می شوند. این حکم در مورد عاقد نیز مقرر است.

در واقع، قوانین فعلی نیز محدودیت‌های جدی برای ازدواج زیر ۱۳سال در نظر گرفته اما راه را برای ثبت قانونی ازدواج، فقط در صورت تایید دادگاه صالحه و ارائه گواهی رشد باز گذاشته است. اما تصویب قوانین بدون انعطاف، نه‌ تنها به تغییر فرهنگ و جامعه منجر نخواهد شد، بلکه افراد را ذیل فرهنگ‌های قومی خود به سمت انجام غیرقانونی ازدواج سوق خواهد داد و پشتوانه‌های حقوقی زنان را نیز از بین خواهد برد

این خبر پشت‌پرده انتشار فیلم ازدواج دختر ۱۰ ساله اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.