برخورد پلیس راهور با سگ‌گردانی در خودرو

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، مسئول اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور استان زنجان، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی این استان در صورت مشاهده سگ گردانی با خودرو با رانندگان خاطی برخورد قانونی خواهد کرد.

سرهنگ محمدحسن خلجی افزود: حضور سگ در خودرو باعث حواس پرتی راننده و همچنین دیگر رانندگان عبوری از مسیر می شود و احتمال وقوع حوادث رانندگی را در پی دارد.

خلجی افزود: ماموران انتظامی بنا به دستور قضایی با رانندگانی که از طریق دوردور کردن، مزاحمت ایجاد کرده و نظم عمومی را برهم می زنند برخورد قانونی کرده و نسبت به توقیف خودرو، اقدام خواهد کرد.

وی گفت: ماموران انتظامی بنا به دستور قضایی با رانندگانی که از طریق دوردور کردن، مزاحمت ایجاد کرده و نظم عمومی را برهم می زنند برخورد قانونی کرده و نسبت به توقیف خودرو، اقدام خواهد کرد. /ایرنا

این خبر برخورد پلیس راهور با سگ‌گردانی در خودرو اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

چرا قوز کردن می‌تواند برایتان مفید باشد؟

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، «صاف بنشینید، قوز نکنید!» این جمله‌ها را حتماً شما هم شنیده‌اید. در بعضی موارد حتی والدین برای این که فرزندشان قوز کردن را ترک کند، یک کتاب را روی سرش قرار می‌دهند. یکی دیگر از راه‌هایی که برای صاف نشستن استفاده می‌شود این است که به فرد می‌گویند تصور کن شانه‌هایت با طناب از پشت کشیده می‌شود.

تقریباً بیشتر منابع علمی عقیده دارند که چه هنگام کار با کامپیوتر چه زمان تماشای تلویزیون، قوز کردن می‌تواند سلامت بدن را دچار اختلال کرده و شکل بدن را تا آخر عمر تغییر بدهد. با این حال برخی مطالعات نشان می‌دهد که قوز کردن آن قدرها هم بد نیست و در واقع می‌تواند به سلامت و حفظ شکل ستون فقرات کمک کند.

تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفت نشان می‌دهد که نشستن طولانی مدت در حالی که سعی می‌کنید ستون فقراتتان را صاف نگهدارید و شانه‌هایتان را عقب بدهید می‌تواند به مهره‌ها و نخاع فشار بیاورد. در مقابل گاهی قوز کردن می‌تواند کمک کند که ماهیچه‌های پشت و ستون فقرات کمی استراحت کند.

در یکی از مقاله‌هایی که در این خصوص چاپ شد، قوز کردن به افزایش مایع بین مهره‌های ستون فقرات کمک کرده و تا حدودی از خشکی مهره‌ها کم می‌کند. علاوه بر این در مواردی که فرد مجبور است چند ساعت بنشیند، گاهی قوز کردن می‌تواند به ماهیچه‌های پشت استراحت بدهد.

این خبر چرا قوز کردن می‌تواند برایتان مفید باشد؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

آغاز به کار شوراهای حل اختلاف فرهنگ و رسانه از دو ماه آینده

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، سید عباس صالحی با اشاره به توافقات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با قوه قضائیه گفت: مشاوره حقوقی برای رسانه ها یک نیاز است، این شوراها به زودی کار خود را آغاز خواهند کرد تا از این طریق پاره‌ای از مشکلات که در بحث رسانه وجود دارد از بین برود. مکان این شورا مشخص شده و قضات آن نیز معرفی شده‌اند و در حال حاضر کارهای کارگاهی آن نیز بین وزارت متبوع و قوه قضائیه در حال برگزاری است، امید است تا دو ماه آینده این شوراهای حل اختلاف کار خود را آغاز کند.

صالحی به اتفاقات سیل اخیر در کشور و نقش رسانه ها در بحران های طبیعی و مسئولیت اجتماعی آنها، اظهار داشت: در حال حاضر از موضوع سیل فاصله گرفته ایم اما این بدان معنا نیست که مسئولیت رسانه را در ادامه فراموش کنیم بلکه امروز بحران های طبیعی را مجددا باید بازخوانی کنیم.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم در زمان کوتاهی به یک دستورالعمل اجرایی با همکاری رسانه ها برسیم امر خوبی است، پس جایگاه رسمی و غیررسمی ما باید تعریف شود تا بتوانیم بهترین پوشش را از موضوعات داشته باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد بحران های سیاسی و اجتماعی کشور نیز خاطرنشان کرد: با خروج آمریکا از برجام یکسری اتفاقات پس از آن بر کشور متحمل شد و نباید فراموش کنیم که در آینده هم اتفاقات دیگری بر ما تحمیل خواهد شد، پس در این زمان رسانه های ما در یک مقام و مسئولیت ملی و انقلابی خواهند بود.

صالحی یادآور شد: شرایط کشور در سال ۹۷ خیلی سخت بود و این موضوع هم ادامه خواهد داشت، در شرایطی که پیش آمده باید سعی کنیم تنش های اجتماعی را کاهش دهیم، البته با وجود روندی که در برجام رخ داد دستگاه دیپلماسی ما سیاست و روند جدیدی را در پیش گرفته است و به سمت جلو خواهد رفت.

اطلاع‌رسانی درست و دقیق از اتفاقات داشته باشید

وی افزود: امروز دو اصل اطلاع رسانی درست و دقیق از اتفاقات و سپس در نظر گرفتن منافع ملی را از رسانه ها خواستاریم، اینکه رسانه ها چگونه عمل کند که بار منافع ملی را به همراه داشته باشد بسیار مهم است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به توئیت اخیر ترامپ ابراز داشت: ترامپ در توئیت خود همه تصورات راهبردی آمریکا علیه ایران را نشان داد. آمریکا در لیبی و عراق رویاهای زیادی داشت و برای ایران هم چنین رویاهایی را در سر دارد، پس باید مخاطرات را جدی گرفت و در عین حال نیز فضای اجتماعی ما کمک رسانه ها را می طلبد.

صالحی بیان کرد: در زمان جنگ تحمیلی همه بسیج شدند و با کار نظامی کشور را نجات دادند، امروز هم ما در جنگ روانی هستیم که باید در آن رسانه ها بسیج شوند و به سمت حفظ منافع ملی بروند.

وی بیان کرد: کمک به ایران و اسلام در این مقطع بسیار امر حساسی است، در این دوران دشمن خواب های زیادی برای ایران دیده است و همه باید در کنار هم رویا دشمن را بر باد بدهیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: امروز رسانه‌های مجازی و‌ برخط باید تغییر فرم بدهند تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشند، اگر دولت از رسانه ها انتظاراتی دارند در مقابل رسانه ها هم از دولت توقعاتی دارند و این یک امر درست و معقول است، در همین راستا در سال گذشته طرحی برمبنای جلسات هم اندیشی با مسئولان کشور مطرح شد و دکتر ظریف نیز جلسه ای را حضور یافت اما با تغییرات در سطح معاونت امور مطبوعاتی این امر متوقف شد اما در زمان جدیدی این انتظار وجود دارد که این جلسات مجددا آغاز شود.

صالحی درباره رسانه‌داری دولت نیز گفت: خود رسانه‌ها باید در این امر ورود پیدا کنند و با بحث و جلسات به بازنگری در این امر بپردازند، باید منافع و مضرات رسانه های دولتی مطرح شود، در نهایت عدله رسانه ها باید بیان شود تا همه به یک وفاق نظر برسند، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اولین گام خود موضوع یارانه مطبوعات را مطرح کرد و رسانه های دولتی را منع از دریافت دانست.

معاونت امور مطبوعاتی نیازمند بخش حقوقی است

وی با اشاره به اینکه معاونت امور مطبوعاتی نیاز به یک بخش حقوقی دارد تصریح کرد: مشاوره حقوقی برای رسانه ها یک نیاز است، در همین راستا با قوه قضائیه نیز به توافقاتی رسیده‌ایم تا شوراهای حل اختلاف فرهنگ و رسانه راه‌اندزای شود، این شوراها به زودی کار خود را آغاز خواهند کرد تا از این طریق پاره‌ای از مشکلات که در بحث رسانه وجود دارد از بین برود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: مکان این شورا از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشخص شده و قضات آن نیز مشخص شده است، در حال حاضر کارهای کارگاهی آن نیز بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و قوه قضائیه نیز در حال برگزاری است، امید است تا دو ماه آینده این شوراهای حل اختلاف کار خود را آغاز کند.

وی در مورد بند «چ» که رسانه صدا و سیما از آن برخوردار است نیز گفت: ما باید به این سمت برویم که جایگاه خود را برای حاکمیت و عقبه‌های منافع ملی تثبیت کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: امسال فضا به گونه‌ای است که غیر صدا و سیما رسانه‌های دیگری نیز تاثیر دارند و باید به نظام و دولت نشان دهیم که رسانه‌های دیگری هم در کشور هستند، اگر رسانه‌های مکتوب و مجازی در شرایط فعال در کنار هم قرار بگیرند و کارکردهای خود را تصویرسازی کنند قطعا مبناهای مالی هم فراهم می‌شود.

 باید رفت‌و‌آمدهای رسانه‌ای داشته باشیم

صالحی درباره تعامل هرچه بیشتر رسانه‌ها افزود: حتما نیاز است امسال در حوزه‌های مختلف رفت و آمد رسانه‌ای داشته باشیم، همه باید در کنار هم قرار بگیریم تا انتظارات دو طرفه مرتفع شود.

وی بیان کرد: وقتی عالم رسانه تغییر می‌کند اگر بخواهید در قفس رسانه‌های کلاسیک بمانید ممکن نیست، بنابراین باید در بخش دستورالعمل‌هایی که به خودمان مرتبط است تغییراتی ایجاد کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد وظایف معاونت امور مطبوعاتی نیز تاکید کرد: معاونت امور مطبوعاتی باید حامی رسانه‌ای باشد، این معاونت باید خط مقدم رسانه‌ها باشد تا رسانه‌ها احساس امنیت کنند و باید از ظرفیت رسانه‌ها به خوبی بهره برد.

صالحی در مورد منفعل شدن برخی رسانه‌ها نیز گفت: امروز رسانه‌ها چندضعلی شدند و به نوعی مکمل هستند، انسان‌ها امروز دریچه نیازهایشان گسترده‌تر شده است، همانطور که تلویزیون جای رادیو را نگرفت فضای مجازی هم جای روزنامه را نمی‌گیرد، اگر رسانه‌ها از دیگران مطالبه شفافیت می‌کنند خودشان هم باید شفاف رفتار کنند.

وی در پایان گفت: امروز ارزی که برای کاغذ صرف می‌کنیم از برخی از کالاهای اساسی گرفته می‌شود پس این مسئولیت برای همه ایجاد می‌شود که در مورد موضوعات حرف درست بزنیم، تیراژها امروز باید واقعی باشد و در این امر رسانه‌ها باید مطالبه‌گری کنند

این خبر آغاز به کار شوراهای حل اختلاف فرهنگ و رسانه از دو ماه آینده اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

بازدید رسانه‌ای‌ها از غنی‌سازی نطنز و چند نکته / دوربین‌های آژانس چگونه تاسیسات ایران را رصد می‌کنند؟

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، جمعی از اهالی رسانه اعم از خبرنگاران و سردبیران از رسانه‌های مختلف جمعی بعد از ظهر روز گذشته (دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۸) به دعوت و به همت سازمان انرژی هسته‌ای ایران عازم مجتمع غنی‌سازی شهید احمدی‌روشن نطنز شدند. بازدید از بخش‌های مختلف این مجتمع غنی‌سازی و گپ‌و‌گفت درباره برخی ابهامات و تصورات از نکات اصلی این سفر بود. اما این سفر با اعلام یک خبر جدید هسته‌ای هم همراه شد؛ خبری که تا زمان اعلام آن توسط یکی از مدیران سایت نطنز، هیچکدام از رسانه‌ای‌ها اطلاع نداشت که یکی از اهداف سفر، اعلام این خبر هم هست.

خبر در شرایط فعلی اهمیّت بخصوصی داشت؛ ایران ظرفیت غنی‌سازی هسته‌ای خود در نطنز را ۴ برابر کرده است؛ تاکید زیادی وجود داشت برای اینکه این خبر از نظر فنّی درست منتقل شود تا شبهه‌ساز نشود. کلمه‌ی «ظرفیت» می‌توانست معانی مختلفی داشته باشد، مثلاً می‌شد این تصور را داشت که ایران تعداد سانتریفیوژها را افزایش و یا نوع آنها را تغییر و یا حتی میزان غنای مواد را از ۳.۶۷ درصد به سطح بالاتری مثلاً ۲۰ درصد افزایش داده باشد؛ امّا تاکید بر این بود که معنای «ظرفیت» هیچکدام از این سه نیست؛ بلکه در واقع سرعت غنی‌سازی در نطنز چهار برابر شده است. مهندسان سایت غنی‌سازی شهید احمدی‌روشن توضیح می‌دادند که این کار از طریق برخی تغییرات در فرمول تولید، به نوعی که منطبق با برجام باشد، انجام شده است.

این مفهوِم ۴ برابر شدن ظرفیت، با ذکر یک مثال ساده قابل توضیح است؛ “مثلاً” اگر ایران تا پریروز می‌توانست در بازه‌ زمانی یک هفته، ۱۰ کیلوگرم مواد غنی‌شده ۳.۶۷ درصد تولید کند، این میزان از دیروز ۴ برابر شده و حالا ایران در عرض یک هفته می‌تواند، ۴۰ کیلوگرم از همین مواد تولید کند، بدون آنکه تغییری در نوع یا تعداد سانتریفیوژها داده باشد.

کمالوندی سخنگوی سازمان  انرژی اتمی هم در نشست خبری پس از این بازدید اعلام کرد که با اقدام صورت گرفته، ایران ظرف چند هفته، یعنی کمتر از ۲ ماه، می‌تواند سقف ۳۰۰ کیلوگرم برجام را طی کند.

۱۸ اردیبهشت امسال و در سالروز خروج آمریکا از برجام و در پی یکسال صبوری و مهلت به سایر کشورهای امضاکننده برجام برای جبران خروج آمریکا از این معاهده بین‌المللی و مقابله با تحریم های یکجانبه آمریکا، شورای عالی امنیت ملی ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد که این صبوری کافی است و مهلت لازم و کافی به طرفهای دیگر و بخصوص اروپا داده شده است، لذا ایران می‌خواهد از حقوق خود طبق ماده ۲۶ برجام استفاده کند. ماده ۲۶ به ایران این اجازه را می‌دهد که در صورتی که طرفهای دیگر به تعهدات برجامی‌شان عمل نکردند، ایران نیز بخشی یا همه‌ی تعهدات خود را انجام ندهد. ایران در بیانیه اخیر اعلام کرد که در گام اول سقف معین شده در برجام را حفظ نخواهد کرد و همچنین سقف آب سنگین که ۱۳۰ تن اعلام شده بود را رعایت نمی‌کند. و البته اینها به معنای خروج از برجام نیست بلکه این حق ایران طبق خود برجام است. ایران به اروپا اعلام کرد که در صورتی که شروط ایران یعنی بازگشت فروش نفت ایران به پیش از خروج آمریکا از برجام و مبادلات بانکی حل شود، ایران نیز به تعهدات سابق خود بازمی‌گردد.

لذا خبر هسته‌ای دیروز از آن جهت اهمیت دارد که کاهش تعهدات ایران در زمینه سقف معین‌شده مواد با غنای ۳.۶۷ درصد را برای اروپایی‌ها معنادارتر می‌کند. به این معنا که اروپا اینک می‌داند که اگر طی ۲ ماه به شروط ایران عمل نکند، قطعاً سقف مواد غنی‌شده با سرعت فعلی به بالای ۳۰۰ کیلوگرم خواهد رسید.

سالن غنی‌سازی اولین سالنی بود که اهالی رسانه در آن حضور یافتند؛ ماشین‌های IR1 به تعداد ۵۰۴۰ سانتریفیوژ بر اساس برجام در این سالن در حال کار است. یکی از مهندسان توضیح می‌دهد که مابقی سانتریفیوژها با رعایت ملاحظات و احتیاطهای لازم و به طور سالم در انبار جمع‌آوری شده‌اند تا در موقع لازم به  کار گرفته شوند. این انبار در گام بعدی برای اهالی رسانه به نمایش درآمد و خبرنگاران در آنجا حضور یافتند. مهندسان نطنز و کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی هسته‌ای کشور تاکید می‌کردند اینکه گفته می‌شود سانتریفیوژها با عجله برچیده شده بودند تا برجام زودتر آغاز شود و به همین دلیل برخی سانتریفیوژها آسیب دیدند اصلاً صحت ندارد بلکه تاکید بر این بود که هرچه زمان نیاز است صرف شود تا این ماشینها به دقت و با صحت کامل  جمع‌آوری شوند.

در این انبار غیر از سانتریفیوژهای نسل یک(IR1)، سانتریفیوژهای نسل ۲(IR2m) هم دیده می‌شد. مهندسان تاکید می‌کردند که بعد از برجام و یا هر زمانی که  مسئولان بر اساس شرایط تصمیم بگیرند، این ماشینها می‌توانند به سرعت به محل اولیه خود بازگشته و مشغول به کار شوند.البته تاکید بعدی مهمتر بود و آن اینکه ایران بعد از برجام نیازی به ماشینهای نسل یک نخواهد داشت بلکه ماشینهای پیشرفته‌تر IR4 و IR6  و حتی IR8 که در مرحله تحقیق و توسعه است احتمالا جایگزین آنها خواهد شد. بازدهی هرکدام از این ماشینها به تناسب چند برابر ماشینهای نسل یک است؛ مثلاً ماشین IR6(که چندی پیش زنجیره ۲۰ تایی از آنها رونمایی شد)، حدوداً ۱۰ برابر ماشین‌های IR1 خروجی دارد.

مهندسان تاکید می‌کردند که در همین سایت نطنز می‌توان تا یک میلیون سو را هم با ماشینهای پیشرفته پوشش داد و نیازی به سالنها یا مجتمع‌های جدید نیست. این موضوع از نظر کاهش هزینه اهمیت بسیار بالایی دارد.

دستگا‌ه‌هایی که توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به عنوان ناظر اجرای برجام توسط ایران به برخی از تجهیزات غنی‌سازی متصل شده بود توجه اهالی رسانه را به خود جلب می‌کرد؛ مهندسان توضیح می‌دادند که اینها برای کنترل ورودی و خروجی و بویژه کنترل غنای اورانیومی است که تولید می‌شود تا از سطح مجاز در برجام فراتر نرود.

همانطور که انتظار می‌رفت دوربینهای متعددی در سطح سالنهای غنی‌سازی نصب شده بود؛ اهالی رسانه می‌پرسیدند که آیا تمام این دوربینها متعلق به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است و کارکرد آنها چگونه است؟ مهندسان توضیح دادند که بسیاری از آنها متعلق به خود ایران است اما دوربینهای آژانس با رنگ و فرم خاصی کاملاً مشخص است. نکته مهمتر توضیحی بود که یکی از این مهندسان راجع به نحوه عملکرد این دوربینها داد؛ او می‌گفت این دوربینها به جایی وصل نیستند؛ یعنی به صورت آنلاین تصاویر را مخابره نمی‌کنند بلکه به صورت فریم به فریم عکسهایی از این تاسیسات می‌گیرند و به صورت نوبه‌ای توسط بازرسان آژانس دوربینها باز شده و عکس‌ها در همان محل بازدید می‌شود. این مهندسان تاکید می‌کردند که عکسها حتی پس از رویت بازرسان آژانس نیز از محل خارج نمی‌شوند بلکه همگی همانجا معدوم می‌شوند.

پس از سالنهای غنی‌سازی و انبار نگهداری سانتریفیوژها، سالنهای مربوط به اختلاط(Blending)، مونتاژ سانتریفیوژها و تحقیق و توسعه بر روی ماشینهای غنی‌سازی نیز به اهالی رسانه نمایش داده شد. و این بازدید نزدیک به ۴ ساعته با نشست خبری کمالوندی پایان یافت.

این خبر بازدید رسانه‌ای‌ها از غنی‌سازی نطنز و چند نکته / دوربین‌های آژانس چگونه تاسیسات ایران را رصد می‌کنند؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

آقای وزیر حق الناس است!

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، جمعی از مدیران رسانه‌های برخط مهمان وزیر ارشاد بودند که اظهارات صریح و دغدغه‌های جدی آنها به بحثهای داغی بدل شد؛ ۱۵ تن از مدیران پایگاه‌های خبری و خبرگزاری ها به وزیر ارشاد انتقادها و پیشنهادهایی ارائه کردند که اهم آن را در ادامه می‌خوانید:

بیمه خبرنگاران مساله مهمی است که در شرایط سخت اقتصادی بیشتر نیازمند حمایت دولت است، چرا این طرح خوب که در دولت اول آقای روحانی بود ناگهان متوقف شد؟

آقای وزیر! یارانه مطبوعات، بیت المال است آن را برای روزنامه‌هایی که ۵۰۰ نسخه هم منتشر نمی‌شوند و تنها برای اعلام وصول ارشاد، روزنامه در می آورند، هدر ندهید!

آگهی دولتی و ثبتی باید در روزنامه کثیرالانتشار منتشر شود، چطور روزنامه ای که تیراژش ۲۰ نسخه است سالیانه میلیون ها تومان آگهی دولتی می گیرد؟

یک خبر در یک سایت و خبرگزاری، ۱۰ برابر تیراژ یک روزنامه دیده می‌شود اما ۹۵ درصد یارانه مطبوعات می رود به سمت روزنامه‌هایی که برخی را به مجلس بفرستد و برخی را معمار بساز و بفروش کند!

آقای وزیر ارز ۴۲۰۰ تومانی، حق الناس است، مراقب باشید این ارز در اختیار روزنامه هایی قرار نگیرد که همه محتوای خودشان را کپی کاری می‌کنند و روزنامه را فقط برای توزیع در مجلس و ارسال به ارشاد منتشر می‌کنند.

آقای وزیر چند روز قبل در همین ارشاد، دو مدیر مسئول از وزارتخانه و توزیع یارانه و کاغذ و …به شدت انتقاد کردند، یکی از آنها خانمی است که اصلا روزنامه‌اش یکسال است چاپ نمی‌شود و دیگری روزنامه‌اش ۶ماه است توقیف شده، خدا نکند چون فریاد می‌زنند اینجا بیایند و تسهیلات بگیرند!

رتبه بندی رسانه‌ها را جدی بگیرید؟ چرا باید همه مثل هم دیده شوند؟ چرا طرح‌های خوبی که در دولت یازدهم کلید زده شد ناگهانی کنار زده شد؟ توزیع بیت المال کشور بین رسانه‌ها بر چه اساسی است؟

آقای وزیر! ما برای اطلاع رسانی به چند نهاد باید پاسخگو باشیم؟ به چند سازمان باید گزارش بدهیم؟ چرا استقلال رسانه ای ما را زیر سوال می برید؟ چرا دولتی ها باید رسانه داری کنند و ما در بدترین شرایط امنیت شغلی، بدون حمایت های زیرساختی، به انواع و اقسام سازمان‌ها هم پاسخگو باشیم!

آقای وزیر! مطبوعات دیگر فقط روزنامه‌ها نیستند؛ در جریانات اخیر مانند سیل و تحریم، رسانه‌های برخط و شبکه‌های اجتماعی پای کار بودند، آنوقت شما به عدد سازی برخی روزنامه دارانی که روزنامه‌شان اصلا دیده نمی شود و گاه فقط برای اعلام وصول منتشر می‌شود، سالیانه ۱۰۰ میلیارد تومان یارانه و آگهی دولتی می دهید

این خبر آقای وزیر حق الناس است! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

سه اولویت توزیع کاغذ مطبوعات اعلام شد

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، به‌نقل از روابط‌ عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی، در دومین جلسه دور جدید کمیته توزیع کاغذ مطبوعات مقرر شد: توزیع کاغذ براساس اولویت‌بندی به ترتیب به «روزنامه‌های سراسری، منطقه ای و استانی  و هفته‌نامه‌ها و دوهفته‌نامه‌ها» اختصاص یابد و سایر نشریات بنابر تناسب کاغذ موجود و وارداتی، در اولویت بعدی قرار می‌گیرند. همچنین مقرر شد با نامه‌نگاری اداره کل مطبوعات داخلی به روزنامه‌ها، میزان مصرف واقعی آنها به صورت مکتوب اعلام شود که این اعلام با میزان اعلامی چاپخانه‌ها، بررسی و میزان تخصیص کاغذ به مطبوعات مشخص و بعد از تصویب در کارگروه در اختیار نشریات قرار می‌گیرد.

بر همین اساس، علاوه بر استخراج آمار مصرف کاغذ براساس اعلام رسانه و تطبیق با اطلاعات چاپخانه، مقرر شد تیم‌های بازرسی به صورت میدانی وضعیت انتشار مطبوعات و میزان کاغذ مصرفی آنها را در چاپخانه‌های مدنظر، بررسی و گزارش نمایند. طبق هماهنگی‌های بعمل آمده با دستگاه‌های ذیربط با هرنوع تخلف در چاپخانه و یا از سوی مطبوعات، برخورد قانونی خواهد شد. همچنین دراین جلسه مقرر شد تمام ظرفیت های ممکن برای سرعت دادن به واردات و توزیع کاغذ مورد استفاده قرارگیرد و درهمین حال رسانه هایی که در شرایط اضطرار و کمبود روزانه کاغذ قرار دارند، در اولویت قرارگیرند.
دبیرخانه کمیته توزیع کاغذ مطبوعات در معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده دریافت کلیه پیشنهادات و همچنین اطلاعات برای تسریع در رفع نیاز رسانه‌های مکتوب به کاغذ می‌باشد.
شایان ذکر است کمیته توزیع کاغذ مطبوعات با دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با هدف توزیع مناسب و شفاف کاغذ مطبوعات، سرعت بخشی به مسیر ورود کاغذ به کشور و همزمان توزیع درست آن، رسیدگی به وضعیت رسانه هایی که اختلالی در انتشار آن‌ها به دلیل کمبود کاغذ ایجاد شده و استفاده از ظرفیت تمام دستگاه‌ها برای کمک به وضعیت بازار کاغذ با توجه به تاکیدات رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شده است

این خبر سه اولویت توزیع کاغذ مطبوعات اعلام شد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

ابتکار: بحث حجاب از مردان شروع می‌شود

بخشهای مهم صحبتهای معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده را از قول سایت جماران برایتان نقل می کنیم. صحبتهایی که به مقوله حجاب اختصاص دارد:

* متاسفانه در یک دورانی به موضوع حجاب خیلی سیاسی نگاه شده و در برخی جاها به موضوع حجاب صرفا فیزیکی و فقط مختص به خانم ها دیده شده است. نگاه قرآنی به مسئله حجاب فراتر از پوشش زنان است. قرآن کریم به نگاه و رفتار مردان اول اشاره کرده و بحث حجاب از مردان شروع می شود که نگاه و رفتار خود را نسبت به زنان تنظیم کنند.

* در جامعه به برخورد ها و تعرض های آقایان نسبت به زنان کمتر حساسیت نشان داده می‌شود. متلکی که گفته می‌شود و نگاه بدی که نسبت به خانم‌ها گاهی اتفاق می افتد، خیلی با واکنش روبه رو نمی‌شود اما با خانمی که مقداری از مویش دیده شود و یا پوشش او از نظر سلیقه برخی مناسب تشخیص داده نشود، حتما برخورد صورت می گیرد. باید در این زمینه بازنگری صورت گیرد.

* در مسئله حجاب روابط اجتماعی زن و مرد باید درست تبیین شود . تا به حال نه در رفتار و نه در گفتمان خیلی از این مسایل را نتوانسته ایم درست تبیین کنیم و تبدیل کرده ایم به یک مسئله زنانه و نوعی برخورد با موضوع، آن هم با محدودیتی که بعد هم این موضوع، واکنش هایی را دارد که برخی از این واکنش ها طبیعی است. باید اجازه دهیم نسل جوان سوال و پرسش های خود را در ارتباط با این موضوع مطرح کند.

با هر بیمار مرگ مغزی چند نفر می‌توانند نجات پیدا کنند؟

ایسنا نوشت: از هر۲ تا ۵ ساعت یک ایرانی که به دلیل بیماری‌های پیشرفته قلب، ریه، کلیه و کبد در لیست انتظار پیوند عضو است به دلیل نرسیدن عضو مناسب، جان خود را از دست می‌دهد این در حالیست که تقریبا معادل همین تعداد موارد مرگ مغزی وجود دارد که می‌توانند اهدا کننده عضو باشند و جان بیماران را نجات دهند.
علی اکبر ولایتی گفت: هر مورد مرگ مغزی در صورت اهدای عضو در زمان مناسب می‌تواند جان یک تا شش نفر را نجات دهد، اما به دلیل ناآشنا بودن عموم مردم به مفهوم غیرقابل نجات بودن بیمار مرگ مغزی و رضایت ندادن به اهدای عضو، نه تنها مورد مرگ مغزی فوت می کند بلکه شانس زندگی ۱ تا ۶ ایرانی نیازمند به پیوند عضو نیز از بین می رود.
رییس بیمارستان دکتر مسیح دانشوری در مراسم جشن شفا و و بزرگداشت روز ملی «اهدای عضو، اهدای زندگی» که به مناسبت بزرگداشت روز ملی اهدای عضو با حضور جمعی از مسئولان، صاحبنظران و اساتید حوزه اهدا و پیوند اعضا و خانواده‌های اهداکننده،هنرمندان،ورزشکاران و پیشکسوتان امروز در تالار ابن سینا دانشکده پزشکی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، ضمن تقدیر از ایثار و فداکاری خانواده‌های اهداکنندگان، با اشاره به رشد سریع علم پیوند اعضا در کشور، ایران را پرچمدار پیشرفت پزشکی در طول تاریخ برشمرد و تدریس ۶۰۰ ساله کتاب بوعلی سینا در دانشکده‌های پزشکی شرق و غرب دنیا را یادآور شد.
وی تلاش متخصصان و پزشکان در حوزه پیوند و درک و فرهنگ بالای مردم در اهدای عضو را دو عامل مهم و موثر در پیشرفت سریع علم پیوند که قله پزشکی است،دانست و گفت: از نظر جمعیت و مدت شروع پیوند عضو شاید در دنیا مقام تک رقمی داشته باشیم. ولایتی در ادامه سخنان خود گفت: متاسفانه هر۲ تا ۵ ساعت یک ایرانی که به دلیل بیماری‌های پیشرفته قلب ، ریه ، کلیه و کبد در لیست انتظار پیوند عضو است به دلیل نرسیدن عضو مناسب، جان خود را از دست می دهد این در حالیست که تقریبا معادل همین تعداد موارد مرگ مغزی وجود دارد که می‌توانند اهدا کننده عضو باشند و جان بیماران را نجات دهند.
رییس بیمارستان دکتر مسیح دانشوری خاطرنشان کرد: هر مورد مرگ مغزی در صورت اهدای عضو در زمان مناسب می تواند جان یک تا شش نفر را نجات دهد، اما به دلیل ناآشنا بودن عموم مردم به مفهوم غیرقابل نجات بودن بیمار مرگ مغزی و رضایت ندادن به اهدای عضو، نه تنها مورد مرگ مغزی فوت می کند بلکه شانس زندگی ۱ تا ۶ ایرانی نیازمند به پیوند عضو نیز از بین می‌رود. ولایتی به ۱۷۰۶ اهدای عضو در سال ۹۷ در کشور اشاره و اظهارکرد: یک سوم این اهدای عضو در بیمارستان مسیح دانشوری انجام شده است و در هر قسمتی از ایران که کسی نیاز به عضو داشته باشد، انتقال عضو به‌سرعت صورت می‌گیرد.
وی افزود: ۱۰۰ ریه و ۲۵۰ پیوند قلب در این بیمارستان انجام شده و ضروری است رشته پیوند عضو را در دنیا به‌صورت پیشتاز ادامه دهیم. ولایتی با بیان اینکه از لحاظ اهدای عضو در منطقه حرف اول را می‌زنیم، اظهارکرد: ما پزشکان توانمند و مردمی فهیم داریم و اولین پیوند ریه حدود ۱۵ سال گذشته در کشور انجام شد و کسی که این پیوند را دریافت کرده در قید حیات است و باید دانست که اهدا و پیوند عضو می‌تواند جان بسیاری از بیماران را نجات دهد و فرصت دوباره‌ای برای زندگی اهدا کند.
در پایان این مراسم از تمبر ویژه اهدای عضو با حضور دکتر علی اکبر ولایتی – رییس بیمارستان دکترمسیح دانشوری،دکتر آقاجانی – رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر جان‌بابایی – معاون درمان وزارت بهداشت، دکتر ایرج فاضل، دکتر مهدی شادنوش – رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماریهای وزارت بهداشت، دکتر سیم فروش و هنرمندانی چون احمد نجفی، علیرضا داوودنژاد و…رونمایی شد.

«بازی تاج و تخت» در آخرین قسمت هم گاف داد + عکس

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری،آخرین قسمت از مجموعه سریال «بازی تاج و تخت» شب گذشته پخش شد و باز هم گاف‌های آن از چشم تیزبین بینندگان دور نماند.

تازه‌ترین اشتباه این سریال وجود یک بطری آب معدنی پشت پای یکی از بازیگران در صحنه‌ای از این قسمت است که باز هم سوژه فضای مجازی شد.

این خبر «بازی تاج و تخت» در آخرین قسمت هم گاف داد + عکس اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

گاف‌های سریال‌های تاریخی از «دزدان دریایی کارائیب» تا «کیمیا» + فیلم

 

این خبر گاف‌های سریال‌های تاریخی از «دزدان دریایی کارائیب» تا «کیمیا» + فیلم اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.