ترس پالایشگاه‌های اروپایی از تحریم‌های آمریکا

خبرگزاری رویترز اخیرا از قول تنی چند از مدیران حوزه نفت و گاز اروپا نوشت: «پالایشگاه‌های اروپا در سایه بازگشت تحریم‌های آمریکا در حال کاستن از خرید نفت خام از ایران به عنوان پنجمین تولیدکننده بزرگ نفت خام اوپک هستند.»

در حوزه نفت و گاز، شرکت «ریلاینس اینداستریز» هند که مالک بزرگ‌ترین مجموعه پالایشگاهی این کشور است، اواخر هفته گذشته اعلام کرد که برای مصون ماندن از تحریم‌های آمریکا، قصد توقف خرید نفت ایران را دارد.

حالا نوبت به پالایشگاه‌های اروپایی رسیده است؛ یک منبع بلندپایه در پالایشگاه «ساراس» ایتالیا که روزانه ۳۰۰ هزار بشکه نفت از بازار می‌مکد، گفته که «ما نمی‌توانیم در برابر آمریکا قد علم کنیم.»

این منبع مطلع گفته که علاوه بر ساراس ایتالیا، شرکت‌های پالایشگاهی «رپسول» و «کپسا» اسپانیا و «هلنیک پترولیوم» یونان هم در حال متوقف کردن خرید نفت خام ایران هستند.

این ۴ پالایشگاه اروپایی، مجموعاً یک پنجم از نفت خام صادراتی ایران را می‌خرند.

زیدان به روایت همسرش

اخیرا مصاحبه جالبی از همسر زین‌الدین زیدان بازیکن مسلمان و الجزایری و کاپیتان اسبق تیم ملی فرانسه منتشر شده که حاوی نکات خواندنی بسیاری است.

همسر زیدان که با روزنامه پاریس اسپورت در مورد شوهرش مصاحبه کرد، چند نکته جالب گفت که ذهن همه را به خود مشغول کرد.

وی گفت که وقتی زیدان از او خوشش آمد، به او گفته: آیا مسیحی هستی؟ در جواب گفتم، بلی.

زیدان با این کلمه چهره‌اش عوض شد و رفت، مدتی گذشت و از زیدان خبری نشد تا کنجکاو شدم و دنبالش راگرفتم، وقتی منزل شخصیش را در پاریس پیدا کردم، با دیدنم تعجب کرد و من هم علت ناپدید شدنش را پرسیدم.

زیدان گفت: می‌خواستم باهات ازدواج کنم ولی تو مسیحی هستی و من مسلمان.

طی چند ملاقات من شیفته دین و رفتار زیدان شدم و تصمیم گرفتم هم مسلمان شوم و هم همسر زیدان.

همسر زیدان می‌گوید: زیدان هیچ وقت نمازش را قطع نکرد و عصبانی نمی‌شد.

اما نکته جالب این بود که هر وقت حقوق می‌گرفت یا درآمدی دیگری داشت حسابدارش ۱۰ درصد از آنرا کسر می‌کرد، علت را پرسیدم.

زین الدین گفت: این همان زکات است که برایت توضیح داده بودم، ۱۰ درصد درآمدم مستقیم وارد حساب هزار یتیم الجزایری می‌شود.

همسرش راز حمله با سر زیدان را به بازیکن ایتالیایی در آخرین بازی ملی‌اش در فینال جام جهانی را بر ملا ساخت.

او گفت: زیدان هیچ وقت عصبانی نمی‌شد مگر به اسلام توهین شود.

بازیکن ایتالیایی به او گفت:
“مسلمان تروریست” زیدان هم کنترلش را از دست داد و با سر به سینه مدافع ایتالیایی ضربه زد.

زیدان در این مورد می گوید، این ضربه شیرین‌ترین ضربه‌ای بود که زدم و پانصد هزار یورو جریمه‌اش از آن شیرین‌تر بود و برای دینم تمام اموال و حتی جانم را می‌دهم.

یارانه تا شنبه واریز می‌شود

یارانه مربوط به خردادماه به مبلغ هر نفر ۴۵۵ هزار ریال، بامداد شنبه ۲۶ خرداد ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود و قابل برداشت است.
براین مبنا، هشتاد و هشتمین یارانه نقدی ساعت ۲۴ بیست و ششم خردادماه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

امانتداری به سبک پاکبان گناوه‌ای

شهرداری گناوه خبر مربوط به پیدا شدن یک کیف حاوی مدارک، طلا و پول توسط یکی از پاکبانانش را تایید و از تحویل کیف به صاحب آن خبر داد.

صاحبی که تمام زندگی‌اش را درون آن کیف جا داده و به سفر آمده بود کل دارایی‌اش را در گناوه گم کرد اما بخت با او یار بود. چراکه تمام زندگی‌اش حالا در دستان مردی بود که حتی ثانیه‌ای هم فکر خلاف به سرش نزده بود.

امید خرم آبادی پاکبانان وظیفه شناس گناوه‌ای بدون دریافت مژدگانی این کیف را که حاوی مقادیری طلا و ۳.۵میابون تومان پول نقد بود سریعا تحویل صاحبش داد.

گروه قطعه سازان FIEV نشست خود در تهران را لغو کرد

خبرگزاری شفقنا از لغو سفر هیات قطعه‌ساز فرانسوی به ایران خبر داد.
گویا این هیات پیشنهاد برگزاری جلسه در فرانسه بجای تهران را به شرکای ایرانی خود داده است.
لابی بزرگ تولید قطعه خودرویی در فرانسه موسوم به FIEV اعلام کرد سفر اعضای این هیات به ایران که برای ماه جولای تنظیم شده بود، لغو شده است. این تصمیم در پی تنش در روابط آمریکا و اروپا بر سر برجام اتخاذ شده است.
مدیرعامل FIEV اعلام کرده به جای سفر به تهران، با اعضای کلوپ ایرانی این لابی در فرانسه تشکیل جلسه خواهد داد.

هیوندای در بوسان از شاسی‌بلند گرندمستر رونمایی کرد

هفت صبح | هیوندای با رونمایی از شاسی‌بلند کانسپت HDC-2 گرند مستر از ایده اصلی خود برای تولید یک شاسی‌بلند فول‌سایز افزود پرده برداشت. این شرکت که مدت هاست برنامه بازگرداندن مدل وراکروز به خط تولید را در سر دارد، با رونمایی از این مفهومی مجلل نشان داد تصمیمش برای بازگشت به این کلاس سخت و فشرده قژعی شده است.
هیوندای که با دست پر در موتورشو بوسان۲۰۱۸ شرکت کرده، در زادگاهش کره جنوبی از کانسپت گرند مستر رونمایی کرد. بسیاری عقیده دارند زبان طراحی خشن و نافذ این مدل می‌تواند به استایل محصولات جدید این برند شرقی تبدیل شود و هیوندای را بیش از هر زمانی در بین خریداران محبوب نماید.

جدول پرفرو‌ش‌ترین‌ فیلم‌های گیشه سینماهای کشور

بررسی شرایط فروش فیلم‌های مختلف روی پرده سینماهای کشور از افت فروش آخرین اکران بهاری خبر می‌دهد. جدول حاضر که به وضعیت فیلم های روی پرده تا پایان سه شنبه ۱۵ خرداد می‌پردازد از پیشتازی محصولات کمدی در گیشه حکایت می‌کند.
براین مبنا دو فیلم تگزاس و خجالت نکش همچنان در صدر جدول فروش قرار داشته و پس از این دو، فیلم اجتماعی ۴راه استانبول و نیز فیلم عصبانی نیستم در رده‌های بعدی پرفروش آرین فیلم‌های سینمایی کشور قرار دارند.
چنان که گفتیم افت فروش فیلم ها به دلیل تعطیلات سینماها یکی از مهمترین اتفاقاتی است که در آخرین اکران بهاری رخ داده است.

استقبال از ماشین دوچرخ و الکتریکی چینی

خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ اخیرا در گزارشی نوشت:
«مهندس چینی با الهام از خودروی فورد ۱۹۶۱، خودروی دوچرخ Gyrocar برقی را ساخته‌اند که از سوی بازار مورد استقبال فراوان قرارگرفته است.»

خودروهای موسوم به خودموازنه بیش از ۱۰۰ سالی است که وارد دنیای فناوری شده و حالا مهندس «ژو لینگ یون» با ساخت نمونه جدید (نمونه اولیه با نام ۱۷۰۳) سعی دارد آن را از سال ۲۰۲۰ وارد بازار مصرف کند.

خودروی دوچرخ پدال گاز و ترمز نداشته و به‌صورت خودبالانس، با یک عدد موس و نمایشگر ۲۴ اینچی راهبری می‌شود.

مهندس ۴۰ ساله گفت: از روی فورد Gyron که هرگز راهی بازار نشد، الهام گرفته و خودروی جدید را طراحی کرده است.

مالک کمپانی لینگیون اینتلیجنت تکنولوژی ( Lingyun Intelligent Technology Co ) همچنین گفت: در سال ۲۰۱۴ با ۳ نفر و با سرمایه ۴۷۰ هزار دلار شروع کرده و حالا ارزش کمپانی به ۶۰ میلیون دلار رسیده است.

طول خودروی دوچرخ ۳ متر و حداکثر سرعت نیز ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت است.

دوربین دوبعدی در کنار سیستم LiDAR، اجازه رانندگی به صورت خودران را به راننده می‌دهد.

.
.
.

بیشتر بدوید تا بیشتر زندگی کنید !

خبرگزازی ایسنا در گزارشی نوشت :«
۱ ساعت دویدن، ۷ ساعت به عمرتان اضافه می‌کند ! اگر در ۲۰ سال آینده روزی ۱ ساعت بدوید در پایان نزدیک به ۶ سال به عمر شما افزوده شده است.»

تحقیقات جدید نشان داده است افرادی که می‌دوند، ۶ سال بیشتر از افرادی عمر می‌کنند که دویدن در سبک زندگی آنها جایی ندارد.

گرایش به دویدن در سال‌های اخیر در میان افراد بسیار افزایش یافته است. آمارها نشان داده که در سال ۲۰۱۴ هشت میلیون نفر در مسابقات دو شرکت کرده‌اند.

مطالعات انجام شده در دانشگاه کپنهاگ با بررسی ۲۰ هزار دونده نشان داده است افرادی که می دوند ۶ سال بیشتر از افرادی که نمی دوند عمر می‌کنند. این نتایج همچین نشان داده است افرادی که دو تا سه بار در هفته‌ می‌دوند و مدت زمان این دویدن حدود دو و نیم ساعت می‌شود احتمال مرگ کمتری دارند.

بر اثر دویدن، بدن فوایدی کسب می‌کند که عبارتند از:

افزایش سلامت قلب

تنها پنج تا ۱۰ دقیقه دویدن در روز باعث کاهش حمله قلبی می‌شود. بررسی‌ها نشان داده است افرادی که در روز تنها پنج تا ۱۰ دقیقه می دوند ۴۵ درصد کمتر در معرض بیماری‌های قلبی – عروقی هستند و ۳۰ درصد کمتر احتمال مرگ بر اثر حمله قلبی دارند.

تغییرات DNA

تنها ۲۰ دقیقه دویدن یا ورزش هوازی باعث بهبود بخشیدن به وضعیت DNA می‌شود. دویدن سریع به مدت ۲۰ دقیقه‌ در روز از احتمال ابتلا به دیابت می کاهد.

رونمایی ب.ام.و از نسل تازه شاسی‌بلند ایکس۵

هفت صبح| ب.ام.و خودروساز مشهور آلمانی در مراسمی به طور رسمی از نسل جدید شاسی‌بلند بزرگ و لوکس ایکس۵ رونمایی کرد.

نسل جدید سری ایکس۵ ب.ام‌.و در مقایسه با نسل قبل از فرم پویاتری برخوردار است. طراحی این‌نسل از عناصر بصری قوی تر‌ و البته ساده تری سود میبرد. گفته می‌شود برای ایکس۵مدل ۲۰۱۹ دونسخه M پاور و ایکس لاین هم درنظر‌گرفته شده که از سطح تجهیزات و قوای فنی بهتری سود می‌برد.