۹۰ بازی به جایزه گیمیستان رویداد تی جی سی ارسال شد

به گزارش بنیاد ملی بازی های رایانه ای، تا امروز ۹۰ بازی از ۸ کشور دنیا برای شرکت در نخستین دوره جایزه گیمیستان تبت نام کرده اند. گیمیستان نام منطقه ای فرضی است که ۳۳ کشور آسیایی و آفریقایی را شامل می شود. تمامی کشورهای حاضر در این منطقه، از وجود تیم های جوان بازی سازی بهره برده و صنعت بازی سازی آن ها نیز در حال رشد است.

از این ۹۰ بازی، ۱۴ بازی مربوط به کشورهای خارجی پاکستان، هند، ارمنستان، ترکیه، بحرین، مصر و آذربایجان شده و ۷۶ عنوان دیگر به بازی سازان ایرانی اختصاص دارد. لازم به ذکر است که ۶۵ مورد از این بازی ها به پلتفرم موبایل و بقیه متعلق به پی سی هستند.

گیمیستان

۸۰ سخنران ایرانی و خارجی به سخنرانی می پردازند. ۳۰ ناشر بین‌المللی هم در این رویداد حضور می‌یابند

چندی پیش، لیست هیات داوران این جایزه مشخص شد که در بین آن ها، نام افراد مطرحی همچون رامی اسماعیل و فیل الیوت نیز دیده می شود. این داوران که اعضای آن شامل ناشران و توزیع کنندگان بین المللی بازی های ویدیویی هستند، ۵۱ بازی موبایل و ۱۶ بازی پی سی را برای حضور در رقابت تایید کردند.

نامزدهای جایزه گیمستان ۱۵ خردادماه در سایت رسمی رویداد تی جی سی معرفی خواهند شد. افرادی که نام آن ها در این لیست حضور داشته باشد، امکان حضور رایگان در تی جی سی ۲۰۱۸ را خواهند داشت.

پس از موفقیت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در برگزاری نمایشگاه TGC 2017، این رویداد، امسال ۱۴ و ۱۵ تیرماه در سال همایش های صدا و سیما برگزار خواهد شد. در انتها باید گفت دانشجویانی که به صورت گروهی در این رویداد حاضر شوند، از تخفیف ۵۰ درصدی بهره مند خواهند شد.

The post 90 بازی به جایزه گیمیستان رویداد تی جی سی ارسال شد appeared first on دیجیاتو.

بازی سازان بین المللی جایزه گیمستان رویداد TGC را داوری خواهند کرد

اعضای هیات داوران ۱۰ نفره «جایزه گیمیستان» در دومین رویداد TGC معرفی شدند. گیمیستان نام منطقه ای فرضی است که ۳۳ کشور آسیایی و آفریقایی را شامل می شود. تمامی کشورهای حاضر در این منطقه، از وجود تیم های جوان بازی سازی بهره برده و صنعت بازی سازی آن ها نیز در حال رشد است.

طبق آمار اعلام شده، بیشتر از ۲ میلیارد انسان در این منطقه زندگی می کنند که حدود ۴۰ درصد آن ها روزانه به انجام بازی های ویدیویی می پردازند. بنیاد ملی بازی های رایانه ای، هدف اصلی جایزه گیمیستان را ایجاد فرصت برای بازی سازانی دانسته که خواهان حضور در بازارهای بین المللی هستند.

لازم به ذکر است رامی اسماعیل، بازی ساز مستقل شناخته شده که در کارنامه او عناوینی همچون Super Crate Box و Nuclear Throne دیده می شود، به عنوان داور در این رویداد حضور خواهد داشت.

رویداد TGC

تبلیغ رویداد TGC در نمایشگاهی که مراسم افتتاحیه رویداد گیم کانکشن آمریکا در آن برگزار می شد.

فیل الیوت، مدیر اجتماعی و بازی سازان مستقل کمپانی اسکوئر انیکس نیز از دیگر داوران حاضر در TGC خواهد بود.می توانید لیست کامل داوران جایزه گیمستان را در سایت رسمی این رویداد مشاهده کنید.

بازی سازانی که قصد شرکت در جایزه گیمیستان را دارند، تا ۳۱ فروردین می توانند آثار خود را از طریق این آدرس ارسال کنند. نامزدهای بخش های مختلف این جایزه، ۱۵ خردادماه در سایت رویداد TGC معرفی شده و برندگان آن در اختتامیه، جوایزی را دریافت خواهند کرد.

این رویداد روز ۱۴ و ۱۵ تیر در تهران برگزار خواهد شد. اگر تا پایان روز ۲ خرداد برای شرکت در TGC 2018 اقدام کنید، از تخفیف ۲۰ درصدی خرید زودهنگام بهره مند خواهید شد.

The post بازی سازان بین المللی جایزه گیمستان رویداد TGC را داوری خواهند کرد appeared first on دیجیاتو.

بخشى از سخنرانان بین المللى TGC 2018 معرفى شدند

با نزدیک شدن به تاریخ برگزارى رویداد TGC 2018 موضوعات و سخنرانان ۲۶ کنفرانس و کلاس تخصصى این رویداد مشخص شدند.

لازم به ذکر است که کلاس هاى هفت ساعته این دوره بر خلاف دوره پیش، یک روز قبل از آغاز رویداد برگزار مى شوند و از همین جهت شرکت کنندگان در این کلاس ها فرصت حضور کامل در TGC 2018 را پیدا خواهند کرد.

در بخش کسب و کار، برگزارى کلاس شان تیلور از کمپانى PlayHause با محوریت Attract Modes: Playfully Picture With Purpose و کلاس کارولین استوکز با موضوع How to Build a Culture of Engagement for creativity Performance and success قطعى شده است.

TGC 2018

در بخش تولید پژمان میرزابابایى از کمپانى UXR Lab، کلاس Data-driven Game Development: Improving Gameplay with Game Analytics and Player Metrics را ارائه خواهد داد و کلاس برى کد از شرکت TRU LUV Media UG با موضوع Team Management برگزار مى شود.

لازم به ذکر است تا کنون حضور ۲۶ سخنران خارجى در پنج بخش اصلى هنرى، تجارى، طراحى بازى، تولید و در نهایت فناورى تایید شده است. قرار است سایر سخنرانان نیز بزودى معرفى شوند. طبق گفته برگزار کنندگان TGC 2018، پیش بینى مى شود ۵۰ سخنران بین المللى در این رویداد حضور پیدا کنند.

مى توانید براى مشاهده جزییات سخنرانى ها و رزومه سخنرانان به سایت رسمى این رویداد مراجعه کنید. برگزار کنندگان این رویداد وعده داده اند که بخش اول ناشرین بین المللى که براى بستن قرارداد به TGC مى آیند، به زودى معرفى شوند.

The post بخشى از سخنرانان بین المللى TGC 2018 معرفى شدند appeared first on دیجیاتو.