وسترن دیجیتال و سیگِیت حافظه های قابل حمل جدید معرفی کردند

وسترن دیجیتال و سیگِیت به تازگی از حافظه های اکسترنال قابل حمل خود رونمایی کرده اند.

وسترن دیجیتال سه محصول جدید رونمایی کرده که از درگاه تاندربولت ۳ بهره می برند و سیگیت یک محصول مقاوم معرفی کرده است.

G-DRIVE mobile Pro SSD وسترن دیجیتال

این سری ارزان ترین مدل در بین نمونه های تازه معرفی شده توسط وسترن دیجیتال است. همان طور که از نامش مشخص است برمبنای حافظه های SSD بوده و در ظرفیت های ۵۰۰ گیگابایت و یک ترابایت معرفی شده است.

 

مدل مذکور سرعت ۲۸۰۰ مگابایت در ثانیه را ارائه می دهد. همچنین به لطف بدنه ای از جنس آلومینیوم گرمای تولید شده آن به راحتی دفع می شود. این محصول قرار است با قیمت های ۶۵۹ و ۱۰۴۹ دلار برای مدل های ۵۰۰ گیگابایت و یک ترابایت در تابستان پیش رو عرضه شود.

G-DRIVE Pro SSD وسترن دیجیتال

برای افرادی که نیاز به فضای ذخیره سازی بیشتر دارند، وسترن دیجیتال مدل «G-DRIVE Pro SSD» را معرفی کرده. این مدل نیز همچنان قابل حمل است ولی ظرفیتی تا ۷٫۶۸ ترابایتی دارد و دو درگاه تاندربولت ۳ را ارائه می دهد. به این ترتیب کاربران می توانند تا ۵ عدد از این حافظه ها را به صورت زنجیره ای با کابل ها به هم وصل کرده و در نهایت تنها با یک کابل به کامپیوتر متصل نمایند.

این محصول از ماه آینده میلادی (اردیبهشت تا خرداد) با قیمت های ۱۳۹۹ دلار (مدل ۹۶۰ گیگابایت)، ۲۰۹۹ دلار (مدل ۱٫۹۲ ترابایت)، ۴۰۹۹ (مدل ۳٫۸۴ ترابایت) و ۷۵۹۹ دلار (مدل ۷٫۶۸ ترابایت) عرضه خواهد شد.

G-SPEED Shuttle SSD وسترن دیجیتال

در نهایت اگر حجم ذخیره سازی مهمترین اولویت کاربران باشد، مدل «G-SPEED Shuttle SSD» از سوی وسترن دیجیتال معرفی شده که فضایی تا ۱۶ ترا بایت و سرعت ۲۸۰۰ مگابایت بر ثانیه را به لطف درگاه تاندربولت ۳ ارائه می دهد.

این سری با استانداردهای RAID متنوع ۰، ۱، ۵، ۱۰، و ۵۰ سازگار هستند. با این حال علی رغم وجود دسته برای حمل راحت تر، به علت اندازه بزرگ ممکن است چندان هم قابل حمل به نظر نرسند.

این سری با قیمت های ۵۰۹۹ دلار (مدل ۸ ترابایت) و ۷۵۹۹ دلار (مدل ۱۶ ترابایت) از ماه جاری میلادی روانه بازار می شوند.

LaCie Rugged RAID Pro از سیگیت

حافظه ذخیره سازی ارائه شده از سوی سیگیت تحت نام برند زیر مجموعه این کمپانی، «LaCie» با مدل «Rugged RAID Pro» ارائه شده که ظرفیتی ۴ ترابایتی دارد و در مقابل ضربه، نفوذ گرد و غبار و نیز آب مقاوم است. این محصول از RAID های ۰ و یک پشتیبانی می کند و سرعتی ۲۴۰ مگابایت در ثانیه روی درگاه USB-C ارائه می دهد.

Rugged RAID Pro دارای یک درگاه کارتخوان SD است و به این ترتیب کاربران می توانند از این طریق اطلاعات کارت حافظه خود را به کامپیوتر انتقال دهند. این محصول در سه ماهه دوم سال جاری میلادی (از اکنون تا تیر ماه) با قیمت ۳۴۹ دلار به بازار عرضه خواهد شد.

The post وسترن دیجیتال و سیگِیت حافظه های قابل حمل جدید معرفی کردند appeared first on دیجیاتو.

وسترن دیجیتال از حافظه SSD از نوع NVMe ویژه گیمرها رونمایی کرد

در حالی که وسترن دیجیتال قصد دارد در سال ۲۰۲۵ هارد درایو ۴۰ ترابایتی بر مبنای فناوری مایکرو وِیو ارائه کند، ولی برای آینده نزدیک برنامه دیگری دارد. به این منظور کمپانی مذکور به تازگی از حافظه SSD جدیدی از نوع NVMe رونمایی کرده که به طور ویژه برای گیمرها و تولید کنندگان محتوای ویدیویی طراحی شده که قصد استفاده از رزولوشن های ۴K و یا Ultra HD را دارند.

حافظه جدید که از سری بلک وسترن دیجیتال است در ظرفیت های ۲۵۰ گیگابایت، ۵۰۰ گیگابایت و یک ترابایت ارائه می شود. از حیث سرعت نیز در بین بهترین های بازار قرار دارد. دو مدلی که ظرفیت بالاتری دارند، سرعت خواندن ۳۴۰۰ مگابایت در ثانیه را ارائه می دهند، در حالی که سرعت نوشتن اطلاعات روی آنها ۲۸۰۰ مگابایت در ثانیه است.

تعداد میانگین عملیات خواندن ورودی-خروجی (IOPs) تصادفی درایو جدید وسترن دیجیتال برابر ۵۰۰ هزار در هر ثانیه است. بنا بر ادعای این کمپانی، SSD مذکور به گونه ای طراحی شده که گلوگاه هایی که در نمونه های معمول SSD ها وجود دارد، در این محصول جایی نداشته باشد. همچنین بنا بر ادعای وسترن دیجیتال، محصول جدید به لطف ساخت بر اساس فناوری ۳D NAND سطح جدیدی از کارایی را ارائه می دهد.

قرار است مدل های ۲۵۰ گیگابایت، ۵۰۰ گیگابایت و یک ترابایت به ترتیب با قیمت های ۱۲۰، ۲۳۰ و ۴۵۰ دلار روانه بازار شوند. به گفته سازنده خریداران می توانند از ماه آوریل سال جاری میلادی (فروردین تا اردیبهشت) حافظه SSD یاد شده را خریداری نمایند.

The post وسترن دیجیتال از حافظه SSD از نوع NVMe ویژه گیمرها رونمایی کرد appeared first on دیجیاتو.