۸ دلیلی که فیفا ۱۹ از PES 2019 بهتر است

ورزش‌های مختلف در دنیای بازی‌های ویدیویی تنها به چند عنوان مشخص و همیشه پیروز محصور شده، اما همچنان دو نام متفاوت پیرامون فوتبالِ زیبا دیده می‌شود که رقابت را مرحله به مرحله ادامه می‌دهد؛ فیفا ۱۹ را ترجیح می‌دهید یا نسخه جدید Pro Evolution Soccer؟

شکی نیست هر دو به نوبه خود بازی‌های فوق العاده‌ای هستند و جنبه‌های جذابی از دنیای فوتبال را پیش روی علاقه‌مندان قرار می‌دهند، اما در طول تمام سال‌ها همیشه کفه ترازو به سمت یکی از آنها سنگینی کرده. امسال هم موضوع از همین قرار است، اما خوشبختانه یا متاسفانه، فاصله بین دو بازی تا حد زیادی واضح به نظر می‌رسد.

همانطور که می‌دانید کونامی به هیچ وجه وضعیت خوبی ندارد و در سوی مقابل الکترونیک آرتز با اتکا بر قدرت تجاری و مالی و البته همکاری مستقیم با فدراسیون بین‌المللی فوتبال، جدالی نابرابرتر از همیشه برپا کرده است.

اگرچه PES هنوز طرفداران پروپاقرص خودش را دارد، گمان نمی‌کنم کسی بتواند برتری واضح فیفا بر بازی کُره‌ای‌ها را انکار نماید؛ المان‌های مشخصی در اولین لحظه تجربه فیفا به چشم می‌خورند که می‌توان به سادگی با دست‌اندازی به آنها پیروز بحث رقابتی بین دو عنوان بود.

لایسنس و دیگر هیچ

در حالی که هر دو بازی با قیمت یکسان ۶۰ دلاری به فروش می‌رسند، فیفا ۱۹ و PES 2019 از جنبه لایسنس و حضور لیگ‌ها و تیم‌های رسمی زمین تا آسمان با یکدیگر متفاوت هستند؛ بی برو برگرد برندۀ این مقایسه فیفا است.

همانطور که می‌دانید الکترونیک آرتز و فدراسیون بین‌المللی فوتبال حق امتیاز بهره‌وری از تمام لیگ‌های دنیا، نام و اعتبار باشگاه‌ها، لباس‌هایشان، استادیوم‌ها و اسم بازیکنان را در اختیار دارند. تمام این موارد به نحو احسن در فیفا ۱۹ اجرا شده‌اند و مسابقات (از شماتیک تصویری گرفته تا تبلیغات دور استادیوم) دقیقاً مثل دنیای واقعی و آنچه در تلویزیون می‌بینید به نظر می‌رسند.

اگرچه هواداران PES همین لحظه آماده‌اند در قسمت نظرات تایپ کنند «این که اصلاً مهم نیست، ما با دانلود پَچ و یا ویرایشگر کاملِ درون بازی تیم‌ها را به واقعیت نزدیک می‌کنیم»، به هیچ عنوان نمی‌توان منکر اهمیت لایسنس در یک بازی شبیه‌ساز فوتبال شد.

PES در حال حاضر با بارسلونا، لیورپول، اینترمیلان و چند باشگاه دیگر قرارداد دارد؛ می‌خواهید الکلاسیکو بازی کنید؟ تبریک می‌گویم می‌توانید با بارسلونا در مقابل MD White قرار بگیرید! به علاوه با انتقال لایسنس جام باشگاه‌های اروپا به فیفا ۱۹، بازی کُره‌ای‌ها بیش از گذشته خالی و سرد به نظر می‌رسد.

تاکتیک های پویا و Active Touch نبض بازی را در دستان شما قرار می‌دهند

گیم پلی فیفا ۱۹ به فارسیِ آسان آرام، و PES 2019 سریع خوانده می‌شود؛ همیشه یکی از ایرادهایی که طرفداران رقیب به بازی‌های فیفا نسبت می‌دهند، سرعت کم بازی و سختی‌های مربوط به ساخت موقعیت و پیش‌رَوی به سمت دروازه حریف است و البته نمی‌توان این مسئله را انکار کرد.

اما این تنها ظاهر ماجرا است؛ الکترونیک آرتز در طول سال‌های اخیر بیش از هرچیز دیگری تلاش داشته هدف غایی تبدیل شدنِ فیفا به یک بازی شبیه‌ساز دنیای فوتبال را دنبال کند و این امر جز با افزودن المان‌های پیچیده و تاکتیکی که منطقاً به دشوارتر شدن بازی منجر می‌شود ممکن نیست.

امسال توسعه دهنده فیفا با بهره‌گیری از تجربیات سرمربیان زبردستی مثل گواردیولا، مکانیزم مدیریتی جدیدی به نام تاکتیک‌های پویا به بازی اضافه کرده که به کمک آن می‌توان در شرایط مختلف خطِ مَشی تیم تحت کنترلتان را تغییر داده و در نتیجه در روند بازی تاثیر بگذارید.

حضور چنین سیستمی در بازی، شرایط را برای کسی که از آن استفاده نمی‌کند سخت خواهد کرد، اما به طور واضح المانی مهم و پیشرفتی قابل توجه محسوب می‌شود؛ نکته‌ای که یکی دو سال اخیر در PES اصلاً دیده نشده و گیم پلی همان چیزی است که قبلاً بوده است.

به علاوه اضافه شدن Active Touch که تاثیر مستقیمی روی حمل توپ و بازی‌سازی در جریان مسابقه دارد و همچنین نبردهای تن به تن را نیز چالش برانگیزتر از گذشته می‌کند، گیم پلی فیفا ۱۹ را به بالاترین سطح دهه گذشته رسانده است.

هوش مصنوعی، ساخت موقعیت را آسان و جذاب می‌کند

قبول دارم هوش مصنوعی در فیفا ۱۹ همیشه با بازیکن یار نیست و گاهی اوقات شیطنت‌هایی در بطن آن دیده می‌شود که ممکن است در نتیجۀ نهایی بازی تاثیر گذاشته و به طور کلی باب میل نباشد، اما تردیدی نیست که جنبه‌های بسیار کاربردی و مهمی درون آن وجود دارد.

با تجربۀ همزمان فیفا ۱۹ و PES 2019 به خوبی می‌توان دریافت در زمینه ساخت موقعیت، بازی‌سازی و مجموعاً هوش مصنوعیِ هم تیمی‌ها، دستاورد الکترونیک آرتز یک سر و گردن بالاتر از محصول چشم بادامی‌ها است.

حین تجربه PES بارها پیش می‌آید که سر بازیکنان خودتان فریاد بزنید «چرا دست از دویدن کشیدی» یا «چرا مدام در موقعیت آفساید حضور داشتی»؛ اگرچه عملکرد هم تیمی‌ها در هر بازی به توانایی‌های فردی آنها نیز مربوط است، اما جای‌گیری و فرارهای به موقع و قرار گرفتن در موقعیت‌های حساس می‌تواند در فیفا ۱۹ بهترین تجربه ممکن برای بازی‌سازی را فراهم نماید.

انیمیشن و نحوه دویدن بازیکنان در فیفا ۱۹ خیلی طبیعی‌تر است

با وجود تمام پیشرفت‌های اعمال شده در سال‌های اخیر، PES همچنان کمی فانتزی و غیرواقعی به نظر می‌رسد؛ انگار توسعه دهندگان هنوز هم به نوستالژی دوران Winning Eleven در پلی استیشن وفادار مانده‌اند و انیمیشن دویدن و حرکت کردن بازیکنان را تا حدی سنتی نگه داشته‌اند.

به جز چند بازیکن مشهور مثل رونالدو و نیمار که سبک دویدن خاص خودشان را دارند و قبلاً توسط کونامی به کمک موشن کپچر شبیه سازی شده‌اند، انیمیشن اغلب بازیکنان در PES 2019 یکسان است و تغییر جهت حرکت و اعضای بدن مثل زاویه دست و پا و کمر به صورت ناگهانی و غیرطبیعی دیده می‌شود.

اما در فیفا ۱۹ انیمیشن‌ها بسیار نرم و روان هستند و اگر باگ‌های جزئی را فاکتور بگیریم، همه چیز مشابه با دنیای واقعی دیده می‌شود. به خصوص اینکه تاثیرِ هنگام ایستادن، قدم زدن و یا دویدن به خوبی در چهره بازیکنان حاضر در زمین فوتبال حس شده و افراد مشهور متعددی هستند که از انیمیشن اختصاصی برخوردارند.

آلتیمیت تیم زنده و به‌روز است

آمار غیررسمی نشان می‌دهد در حال حاضر حدود ۹۸ درصد از خریداران فیفا ۱۹ بخش Ultimate Team را نیز تجربه می‌کنند؛ همانطور که می‌دانید FUT به شدت محبوب و پرطرفدار است و می‌توان از آن به عنوان اصلی‌ترین دلیل موفقیت و فروش بالای بازی یاد کرد.

مهم‌ترین دلیل این محبوبیت چیزی نیست جز پویایی و به‌روزرسانی‌های متعددی که الکترونیک آرتز به صورت مستمر و هفتگی برای بازیکنان آلتیمیت تیم تدارک دیده است. البته از مسئله لایسنس و تاثیر مستقیم رقابت‌های رسمی فیفا مثل لیگ‌های معتبر و جام باشگاه‌های اروپا در این بخش نیز نباید غافل ماند.

اگرچه کونامی نیز تلاش زیادی در زمینه ارتقای MyClub دارد و چالش‌های زنده نیز در آن یافت می‌شود، اما هرگز نمی‌تواند از پس قدرت تجاری الکترونیک آرتز برای نمایش آلتیمیت تیم و همچنین رقابت‌های سنگین و پرتعداد کاربران گذر کند. حضور بخش ویژه چمپیونز لیگ و انواع مدل های Kick Off در فیفا ۱۹ هم جای خود دارد.

فیفا ۱۹ از تنوع و فضاسازی شگفت‌انگیزی در استادیوم‌ها بهره می‌برد

این نکتۀ مهم هم باز به مسئله لایسنس بر می‌گردد؛ PES 2019 در زمینۀ فضاسازی استادیوم‌هایش فوق العاده کار کرده و صدای تماشاگران و جو بازی‌ها بسیار مناسب است، اما نباید فراموش کرد تنها ۱۹ ورزشگاه در این بازی به صورت کامل لایسنس شده‌ و حال و هوای واقعی یک باشگاه را می‌تواند تداعی نماید.

فیفا ۱۹ بیش از ۷۰ استادیوم کاملاً شبیه سازی شده دارد؛ لیگ برتر انگلستان و لالیگای اسپانیا در این زمینه رکورددار هستند و سایر ورزشگاه‌ها نیز به ۱۱ کشور مختلف از سراسر دنیا مربوط می‌شود.

علاوه بر تبلیغات اختصاصی هر لیگ در اطراف زمین، پرچم‌ها و بنرهای رسمی در جایگاه تماشاگران و صدای مجری استادیوم که تعویض‌ها و ترکیب دو تیم را در بلندگو می‌خواند، صدای شعارهای اختصاصی باشگاه‌های معروف و فضای آشنای استادیوم‌ها در فیفا ۱۹ بی‌نظیر است. کافی است پای به آنفیلد بگذارید تا شعار مشهور You’ll Never Walk Alone لیورپول گوش‌هایتان را نوازش دهد.

مارتین تایلر بهترین گزارشگر فوتبال انگلیسی زبان دنیا است

این قسمت جای هیچ بحثی ندارد؛ الکترونیک آرتز سال‌ها است از «مارتین تایلر» به عنوان یکی از باتجربه‌ترین گزارشگران انگلیسی زبان دنیا برای بازی‌های فیفا استفاده می‌کند و این مجموعه هر سال کامل‌تر و غنی‌تر می‌شود. اگرچه هنوز هم جملاتی تکراری در بین صحبت‌ها شنیده می‌شود، اما گزارش حاضر در فیفا ۱۹ کامل‌ترین نسخه در تاریخ است.

علاوه بر این امسال مجموعه کاملی از یک گزارش جدید، ویژۀ جام باشگاه‌های اروپا برای فیفا ۱۹ تدارک دیده شده؛ «دِرِک رِی» از سال ۱۹۸۶ یعنی در سن ۱۹ سالگی فن گزارشگری را آغاز کرده و یکی از حرفه‌ای ترین اهالی این صنعت به شمار می‌رود که این‌بار با همراهی «لی دیکسون» مدافع سابق باشگاه آرسنال وظیفه گزارش مسابقات اروپایی در فیفا ۱۹ را برعهده گرفته است.

گزارش در PES 2019 به نوعی ضعیف‌ترین قسمت بازی به شمار می‌رود؛ از کیفیت گرفته تا تنوع جملات و شور و حالی که باید به کاربر القا کند اما نمی‌کند. اگر عادل فردوسی‌پور محبوبترین گزارشگر فارسی زبان باشد، مارتین تایلر پرطرفدارترین در زبان انگلیسی است.

عظمت غیرقابل قیاس جامعۀ آنلاین در فیفا ۱۹

شاید بعضی از کاربران PES از تجربه چند نفرۀ بازی روی مبل خانه‌شان نهایت لذت را ببرند، اما وضعیت در بخش‌های آنلاین خیلی فرق می‌کند و تجربه‌ای کاملاً متفاوت به شمار می‌رود.

علاوه بر تنوعِ به مراتب بالاتر فیفا ۱۹ در ارائه سبک‌های مختلف برای Single Player، بخش‌های آنلاین این بازی نیز کامل‌تر و جذاب‌تر هستند و امکان ندارد زمانی اقدام به تجربۀ آنها کرده و رقیبی از گوشه‌ای از دنیا پیدا نشود. ناگفته نماند بازی‌های تیمی آنلاین فیفا ۱۹ خیلی عمیق‌تر از این حرف‌ها هم هستند.

آلتیمیت تیم از لایه‌های بسیار بیشتری نسبت به MyClub تشکیل شده، Pro Clubs جامعۀ بسیار بزرگ و هواداران پروپاقرص خودش را دارد، بخش Seasons یکی از چالش برانگیزترین قسمت‌های بازی است و حالا که Seasons را نیز می‌توان به صورت چندنفره همزمان تجربه کرد.

نظر شما چیست؟ پیش از این نیز دلایل برتری PES 2019 نسبت به فیفا ۱۹ را بررسی کرده بودیم. دیدگاه خود در رابطه با برتری هر کدام از این بازی‌ها را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

The post ۸ دلیلی که فیفا ۱۹ از PES 2019 بهتر است appeared first on دیجیاتو.

۸ دلیلی که PES 2019 از فیفا ۱۹ بهتر است

شاید طی سال‌های اخیر پول و قدرت بیشتر موجب شده باشد تا جدال بین دو بازی مشهور فوتبالی دنیا یعنی PES 2019 و فیفا ۱۹ کمی نابرابر بوده و به سمت یک طرف ترازو سنگینی کند، اما همچنان می‌توان خصوصیاتی در رقیب کوچک‌ و ضعیف‌تر فیفا مشاهده کرد که بهتر از رقیب قدرتمندتر است.

کونامی وضعیت خوبی را تجربه نمی‌کند و سال به سال با دست خالی‌تری برای عرضه نسخه جدیدی از سری بازی‌های PES روبه‌رو می‌شود. هنگامی که بحث پول بیشتر و قدرت تبلیغاتی زیاد کمپانی بزرگی مانند EA مطرح باشد باشد مشخص است که کمپانی‌های دیگر با محدودیت‌های سنگینی مواجه می‌شوند.

اما کونامی همان رقیب سرسختی است که حاضر نیست صدای سوت مسابقه را زودتر از موعد بشنود و خود را تسلیم رقیب کند. شاید به همین خاطر است که حتی با وجود فروش ناامید کننده، همچنان به صورت سالیانه شاهد عرضه قسمت جدیدی از PES هستیم و طرفداران این بازی می‌توانند فرصت تجربه جدیدی را از بازی مورد علاقه‌شان به دست آورند.

تفاوت میان فیفا ۱۹ و PES 2019 بسیار زیاد است. شاید کفه ترازو به سمت فیفا سنگینی کند و در بسیاری از موارد شاهد عملکرد بهتری از این بازی باشیم، اما PES نیز همچنان با تکیه برخلاقیت‌های کوچک و جذاب خود توانسته کاربرانش را راضی نگه دارد که در ادامه به معرفی برخی از آنان می‌پردازیم.

بخش Become a Legend همان خواسته کاربران از فیفا است


pes 2019

به تنهایی می‌توان بخش Become a Legend را یکی از دلایل برتری PES 2019 نسبت به فیفا ۱۹ دانست. درواقع Become a Legend همان چیزی است که کاربران از بخش Journey فیفا انتظار دارند.

برای شروع این بخش می‌توانید تمام اطلاعات و خصوصیات بازیکن مورد نظر یا کارکتر خودتان را ویرایش کنید. شما می‌توانید برای تیم باشگاهی یا تیم ملی مورد نظرتان بازی کنید و از ابتدا تا انتهای یک دوره را همراه با شخصیتتان بگذرانید.

Become a Legend در بخش داستانی بسیار پخته‌تر و عمیق‌تر عمل می‌کند و شما را در موقعیت‌های جذاب‌تری قرار می‌دهد. این بخش قطعا برای افرادی که قابلیت بازی کردن به صورت آنلاین را ندارند مناسب است و می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند.

جوایز MyClub از ارزش بیشتری نسبت به Ultimate Team فیفا برخوردارند


طبیعی است که با توجه به درآمد بسیار بیشتر EA نسبت به کونامی، تبلیغات بخش Ultimate Team پرسروصداتر از بخش MyClub در PES 2019 است و کاربران تمایل بیشتری نسبت به تجربه Ultimate Team دارند.

اما کونامی باز هم در این قسمت خود را شکست خورده تلقی نمی‌کند و با تمام قدرت در تلاش است تا بهترین تجربه را برای کاربران خود به ارمغان بیاورد. در خصوص تفاوت این دو بخش در فروم‌های مختلف دنیا بحث‌های زیادی شکل می‌گیرد و کاربران زیادی عقیده دارند نحوه برخورد PES با کاربران بسیار بهتر است و در ازای وقت و انرژی که صرف بازی می‌شود معمولا جوایز ارزشمندتری دریافت می‌کنید.

شاید بتوان با توجه به رقابت سنگین‌تر و پرتعدادتر کاربران در Ultimate Team نیز این مسئله را تاحدودی توجیح کرد. اما نکته اصلی اینجاست که شما تنها با صرف هزینه‌های سرسام آور می‌توانید سرعت بسیار بالایی برای پیشروی در Ultimate Team به دست بیاورید و غیر از آن با روندی طولانی و سخت روبه‌رو خواهید بود.

بخش انتخاب تصادفی (Random Selection) ساده اما سرگرم کننده است


اصول و قوانین این بخش از PES 2019 شاید نزدیک به هیچ مسابقه‌ای در دنیای فوتبال نباشد، اما می‌تواند فراتر از انتظارتان عمل کرده و بسیار سرگرم کننده ظاهر شود.

در بخش انتخاب تصادفی ابتدا یک تیم اصلی را انتخاب می‌کنید که می‌خواهید با نام و کیت پوششی آن بازی کنید. سپس سه تیم دیگر نیز به دلخواه انتخاب می‌کنید و وارد منوی اصلی پیش از شروع بازی می‌شوید. معمولا تیم نهایی شما دارای سه بازیکن کلیدی خواهد بود که به ترتیب قدرتی بالای ۷۵، ۸۰ و در حد یک بازیکن منحصر به فرد دارند.

درنهایت می‌توانید در ازای دادن یک بازیکن خود، یک بازیکن تیم رقیبتان را بدزدید و آن را از آن خود کنید. اما توجه داشته باشید که رقیبتان نیز چنین قابلیتی دارد و می‌تواند کار مشابهی را با بازیکنان شما بکند. البته می‌توانید یک بازیکن کلیدی خود را انتخاب کنید تا از آن محافظت شود و امکان دزدیدن آن برای رقیبتان وجود نداشته باشد.

اگر از بخت بدتان بازیکنی را برای دزدیدن انتخاب کنید که رقیبتان از آن محافظت می‌کند، یک بازیکن رندوم و ضعیف به شما داده می‌شود تا بدین طریق فرصت طلاییتان هدر برود.

هوش مصنوعی تاثیر کمتری در روند بازی شما دارد


در این مورد بحث‌های توییتری زیادی شکل گرفته و بسیاری از کاربران معتقدند هوش مصنوعی در فیفا ۱۹ تاثیر بسیار بیشتری روی روند و نتیجه نهایی یک مسابقه دارد. شاید توجه کردن به این مسئله کمی سخت باشد و اصولا نشانه مشخصی برای اشاره به آن وجود ندارد. اما اگر همزمان فیفا و PES 2019 را تجربه کرده باشید متوجه می‌شوید که در PES 2019 اتفاقات و وقایع یک بازی بسیار رندوم رخ می‌دهند و هوش مصنوعی بازی تلاش نمی‌کند تا صحنه یا نتیجه خاصی را برایتان رقم بزند.

این مسئله با موضوع بهتر بودن یا عملکرد کلی گیم‌پلی بازی بسیار متفاوت است و بدین معنی نیست که PES 2019 گیم‌پلی بهتری نسبت به فیفا ۱۹ دارد. اما می‌توان احساس کرد که اتفاقات رخ داده در PES 2019 رنگ بوی واقعی‌تری نسبت به فیفا دارند.

بهتر بودن بخش تمرینی در PES 2019


بخش تمرینی تاثیر زیادی روی عملکرد شما در بازی‌های اصلی خواهد داشت. با وجود اینکه فیفا ۱۹ نیز مانند PES 2019 مجهز به بخش تمرینی است، اما خصوصیات این بخش و آزادی عمل در آن بسیار محدودتر است و کاربران نمی‌توانند بسیاری از شرایط مد نظرشان را شبیه‌سازی کنند.

برای مثال در فیفا ۱۹ اگر بخواهید زدن ضربه آزاد را تجربه کنید، می‌بایست توپ را با استفاده از بازیکن به نقطه مورد نظرتان حمل کرده و سپس دکمه مربوطه را بسته به بازی کردن روی ویندوز یا کنسول بزنید تا بتوانید از آن نقطه ضربه آزاد بزنید. در این قسمت نمی‌توانید دیوار دفاعی اضافه کنید یا حتی برای شبیه‌سازی یک سانتر بلند بازیکنان خودی را به داخل زمین تمرین بیاورید.

در PES 2019 اما همه چیز متفاوت است. شما توپ را آزادانه به هرقسمت از زمین که می‌خواهید منتقل می‌کنید و می‌توانید به تعداد دلخواهتان از بازیکنان تیم رقیب برای حضور در دیوار دفاعی یا عمق خط دفاع استفاده کنید. همچنین قابلیت اضافه کردن بازیکنان خودی برای تمرین سانترهای بلند نیز وجود دارد.

هیجان بازی در ورزشگاه‌های PES بهتر به کاربران القا می‌شود


در زمینه به تصویر کشیدن و القای هیجان موجود در ورزشگاه‌ها، PES 2019 عملکرد بسیار بهتری دارد. با توجه به تیمی که انتخاب کرده‌اید و تا حدودی برحسب موقعیت جغرافیایی تیم مورد نظرتان (برای مثال آمریکای جنوبی) جو ورزشگاه‌ها متفاوت خواهد بود و این مسئله پیش از شروع بازی و از طریق ویدیو‌های نمایشی کوتاه کاملا قابل رویت است.

اگر تیم مورد نظرتان جزو تیم‌های لایسنس شده در PES 2019 باشد پیش از شروع بازی با ویدیوهای خاصی از داخل ورزشگاه و نحوه ورود به زمین بازیکنان روبه‌رو می‌شوید که از جذابیت بسیار بالایی برخوردارند. نورپردازی زیبای بازی نیز در نماهای دور ورزشگاه‌ها کاملا به چشم می‌آیند و محیط را دو چندان زیباتر می‌کنند.

در PES 2019 می‌توانید بنرهای تماشاگران را نیز تغییر دهید. این مسئله شاید برای طرفداران تیم آرسنال و زمانی که هنوز ونگر سرمربی این تیم بود تبدیل به یک قابلیت جذاب می‌شد و می‌توانستیم در سرتاسر ورزشگاه امارات طرفدارانی را ببینیم که بنرهای WengerOut یا «ونگر از تیم برو» را در دست دارند!

امکان ویرایش و اعمال تغییرات در کیت باشگاه‌ها در PES 2019


البته نباید نادیده گرفت که دلیل اضافه شدن این مورد به PES 2019 یا نسخه‌های پیشین این بازی به دلیل محدودیت‌های عجیبی است که روی لایسنس تیم‌ها وجود دارد. عملا بسیاری از تیم‌های موجود در PES 2019 با اسم، لوگو و کیت باشگاهی رسمی خود نیستند و برای هر یک نام و نشانی مختلف در نظر گرفته شده.

اما کونامی در این مورد کوتاه نیامده و با وجود اینکه در امر خرید لایسنس باشگاه‌ها ضعیف عمل کرده، اما امکان ویرایش و اعمال تغییرات در تمام خصوصیات بازیکن‌ها و نام و پوشش تیم‌های باشگاهی را در اختیار کاربران خود قرار داده.

با استفاده از این قابلیت‌ مادهای زیادی در فضای اینترنت وجود دارد که می‌توانند تمام اطلاعات و خصوصیات پوششی باشگاه‌ها و بازیکن‌ها را مطابق با واقعیت تغییر دهند. استفاده از این مادها روی کنسول و نسخه ویندوز امکان پذیر است و به سادگی مشکلات ناشی از نبود لایسنس تیم‌ها را برایتان برطرف می‌کند.

درصورتی که نمی‌خواهید از این مادها استفاده کنید، می‌توانید به بخش ویرایش اطلاعات بازیکنان و تیم‌ها مراجعه کنید تا خودتان با استفاده از صدها گزینه‌ای که در اختیارتان قرار داده شده اقدام به ایجاد تغییرات در اطلاعات موجود کنید.

تنظیمات بیشتر برای دوربین بازی


شاید گزینه‌های موجود در بازی بتوانند کاربران را به خواسته‌های خود برسانند، اما کونامی برای آن دسته از کاربران که علاقه به تجربه بازی از زاویه خاصی دارند تنظیمات متنوعی را پیش‌بینی کرده. شما می‌توانید در PES 2019 علاوه بر تغییر دادن نوع دوربین بازی، میزان ارتفاع، زوم و زاویه دوربین را نیز تغییر دهید. کمی تغییر دادن این تنظیمات شما را به زاویه مد نظرتان می‌رساند و حتی می‌توانید فوتبال بازی کردن از زاویه‌هایی سینماتیک نیز تجربه کنید.

نظر شما در خصوص PES 2019 چیست؟ دلایل خودتان را برای برتری PES 2019 نسبت به فیفا ۱۹ در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

The post ۸ دلیلی که PES 2019 از فیفا ۱۹ بهتر است appeared first on دیجیاتو.

راهنمای سیستم دفاع در PES 2019

ورزش فوتبال به طور کلی به دو بخش تقسیم می‌شود: دفاع و حمله. این ادعا در بازی PES 2019 نیز صدق می‌کند و برای دستیابی به نتیجه مورد نظر نه تنها باید عملکردتان در کسب گل بی نقص باشد، بلکه باید سعی کنید تا در حفظ نتیجه‌ نیز عملکرد مشابهی داشته باشید. به خصوص اگر بخواهید در مد آنلاین بازی، یعنی MyClub به رقابت بپردازید.

با در نظر گرفتن تغییراتی که در گیم‌ پلی بازی PES 2019 نسبت به نسخه‌های پیشین سری به وجود آمده، در این مقاله به نکاتی خواهیم پرداخت که دانستن آن‌ها به دفاع از دروازه و حفظ نتیجه‌ کمک بسزایی می‌کند.

بازی PES 2019

در هنگام دفاع نظم تیمی را حفظ کنید

یکی از مهم ترین نکته‌ها در هنگام مواجه با مهاجمان تیم حریف و دفاع از دروازه حفظ نظم و انسجام خط دفاعی است. برخی عادت دارند تا در هنگام دفاع بازیکن را از پست خود خارج کنند که یک اشتباه بزرگ است، زیرا با خارج کردن بازیکن از پست اصلی برای اعمال فشار بیشتر، فضای بسیار زیادی برای بازیکنان تیم حریف ایجاد می‌شود که می‌توان از آن برای نفوذ استفاده کرد.

اگر از آن دسته کاربرانی هستید که به اعمال فشار روی بازیکنان در یک سوم تیم حریف یا یک سوم میانی اعتقاد دارید، توصیه می‌کنیم تا دفعات کمتری بازیکنان را از پست اصلی شان خارج کنید. در این صورت، کاربر مقابل در فضا سازی و نفوذ با مشکل مواجه شده و در نتیجه شانس شما برای باز پس گیری دوباره‌ی توپ و میدان افزایش می‌یابد.

بازی PES 2019

تنظیمات کنترل را تغییر دهید

برای همه‌ی ما شرایطی پیش آمده که در آن مجبور شدیم تا تا بازیکن تحت کنترل مان را تغییر دهیم. در بازی PES 2019 برای انجام این کار می‌توان دکمه‌ی L1/LB را فشار داد یا جوی استیک سمت راست را به سمت بازیکن مورد نظر کشید. اگر با انجام اینکار در حین مسابقه مشکل دارید، یک راه حل برای شما وجود دارد.

با رفتن به بخش Personal Data Settings گزینه‌ای را خواهید یافت که به شما در تغییر بازیکن تحت کنترل کمک می‌کند. با تنظیم این گزینه می‌توانید مشخص کنید که هوش مصنوعی در چه شرایطی بازیکن تحت کنترل شما را تغییر داده و کار را برای شما آسان تر کند. همچنین در این بخش گزینه‌های بسیار دیگری نیز وجود دارند که به شما در کنترل بازیکنان کمک می‌کنند.

بازی PES 2019

تمرینات آموزشی را به اتمام برسانید

اگر از کاربران جدید سری بازی‌های Pro Evolution Soccer هستید، قبل از هر چیز تمرکز اصلی خود را روی انجام تمرینات آموزشی قرار دهید. در منوی اصلی بازی PES 2019 می‌توانید بخش Skills Training را مشاهده کنید که نکات مربوط به تکنیک‌های مختلف دفاع را در ۴ سطح به شما آموزش می‌دهد.

با تکمیل آموزش‌های این بخش نه تنها مهارت خود را در دفاع افزایش می‌دهید، بلکه تعداد قابل توجهی مای کلاب پوینت دریافت می‌کنید که می‌توان از آن‌ها در امضای قرارداد با بازیکنان جدید استفاده کرد.

بازی PES 2019

به ندرت از تکل استفاده کنید

استفاده از تکل از پهلو یا Slide Tackle عواقب بسیاری دارید که استفاده از آن را غیر منطقی می‌کند. در نتیجه، بهتر است تا برای باز پس گیری توپ دکمه‌ی پاس را دوبار فشار دهید تا بازیکن شما از تکل‌های ایستاده یا Standing Tackle استفاده کند که انجام آن‌ها ریسک پایین تری دارد.

این بدان معنا نیست که استفاده از تکل از پهلو را برای همیشه کنار گذاشته و هیچ وقت از آن‌ استفاده نکنید. اتفاقاً برخی اوقات با شرایطی روبرو می‌شوید که بهترین انتخاب تان تکل از پهلو است. برای مثال، شرایطی را تصور کنید که مدافع شما فاصله‌ی نسبتاً زیادی با مهاجم در حالِ شوت دارد و بهترین تصمیم شما می‌تواند تکل از پهلو برای جلو گیری از شوت یا تغییر مسیر توپ باشد.

بازی PES 2019

از شخصی سازی دستور العمل‌های دفاعی غافل نشوید

راه‌های بسیاری برای شخصی سازی عملکرد دفاعی تیم شما در بازی PES 2019 وجود دارد. نخستین و کلی ترین راه، تغییر استراتژی‌های دفاعی است که می‌توانید برای انجام آن از طریق بخش Defensive Instructions در منوی Tactics اقدام کنید.

در همین بخش با گزینه‌های دیگری مواجه خواهید شد که آزادی عمل بیشتری به شما در شخصی سازی دفاع تیم تان می‌دهد. برای مثال، با تغییر در گزینه‌ی Defensive Line می‌توانید فاصله‌ی میان خط دفاعی و دروازه‌ی خودی را مشخص کنید. با استفاده از دیگر گزینه‌ها نیز می‌توانید بازیکن خطرناک تیم حریف را علامت گذاری کنید یا به بازیکنان تان دستور دهید که در زمان دفاع در محوطه‌ی جریمه‌ی خود تجمع کرده و به نوعی یک دیوار دفاعی ایجاد کنند.

بازی PES 2019

حواستان به ضربات کاشته تیم حریف باشد

بهترین و کارآمد ترین روش برای دفاع از دروازه در هنگام ضربات کاشته، استفاده از مدافعان برای یارگیری بازیکنان سرزن تیم حریف است. اگر تشخیص محل ارسال توپ برای شما سخت است، توصیه می‌کنیم کنترل یکی از بازیکنان خارج از منطقه‌ی خطر را بدست بگیرید تا بدین ترتیب پس از ارسال توپ، بازی به صورت خودکار کنترل بهترین بازیکن را برای دفع توپ به شما بدهد.

بازی PES 2019

در اواخر بازی به تعویض مدافعان فکر کنید

اگر استقامت (Stamina) بازیکنان تیم شما کاهش یافته باشد، این احتمال وجود دارد که در هر بار نبرد تن به تن شکست خورده یا در هنگام تعقیب یک بازیکن سرعتی با مشکل مواجه شوند. بنابراین، حتما به مقدار انرژی بازیکنان، به خصوص مدافعان تان توجه کنید و در صورت نیاز آن‌ها را با بازیکنان تازه نفس جایگزین کنید.

برای نخستین بار در سری، بازی Pes 2019 از ویژگی تعویض‌های سری (Quick Substitutions) بهره می‌برد که پیش از این در سری فیفا دیده بودیم. به واسطه این قابلیت می‌توانید بدون متوقف کردن روند بازی و رفتن به منو، بازیکنان را تعویض کنید.

بازی PES 2019

مهاجمان تیم حریف را تحت فشار قرار دهید

با نگه داشتن دکمه‌ی مربع یا X در بازی PES 2019، یکی از بازیکنان تیم خود را مجبور می‌کنید تا برای گرفتن توپ به سمت بازیکن حریف برود. اگر هم همین دکمه را دو بار پشت سر هم فشار دهید، تعداد بازیکنان بیشتری برای تحت فشار قرار دادن بازیکن صاحب توپ به سمت او روانه می‌شوند.

همان‌ طور که پیش از این به اشاره شد، تحت فشار قرار دادن بازیکن تیم حریف فضای بیشتری را در اختیار تیم مقابل قرار می‌دهد، زیرا بازیکن مجبور می‌شود تا برای گرفتن توپ پست اصلی خود را رها کند. هیچ نکته‌ای وجود ندارد که به واسطه‌ی دانستن آن بتوانید زمان مناسب برای استفاده از این قابلیت را تشخیص دهید و بهترین معلم شما در این زمینه، تجربه است!

در پایان، می‌توانید با مراجعه به اینجا به تمامی مقالات آموزشی پیرامون بازی PES 2019 دسترسی پیدا کنید.

The post راهنمای سیستم دفاع در PES 2019 appeared first on دیجیاتو.

معرفی بهترین مدافعان PES 2019

برای رسیدن به پیروز در بازی‌های ورزشی علی الخصوص فوتبال و عناوینی مانند ۲۰۱۹ PES یا فیفا ۱۹، شناخت بازیکنان و قابلیت‌های آنان از اهمیت بالایی برخوردار است.

درواقع بر اساس همین شناخت است که می‌توانید نقاط ضعف ترکیب رقیب را متوجه شوید و براساس آن ترکیب خودتان را تغییر دهید. امسال PES 2019 نسبت به سال‌های گذشته یک قدم به ارائه تجربه‌ای نزدیک‌تر به واقعیت نزدیک شده.

بر همین اساس باید نگاه جدی‌تری به بازیکنان خود داشته باشید و تلاش کنید تا خطوط ترکیب خود را با استفاده از بهترین بازیکنان بچینید تا نقاط ضعفتان پوشیده شود. داشتن یک خط دفاعی مستحکم می‌تواند نجات بخش باشد و در بسیاری از مواقع به سادگی نتیجه بازی را به نفع شما نگه دارد.

در این مطلب که از سری مقالات آموزش PES 2019 است، قصد داریم تا به طور خلاصه‌وار به معرفی ۱۰ مدافع برتر بازی PES 2019 بپردازیم.

 

۱۰- تیاگو سیلوا (Thiago Silva)


بهترین مدافعان PES 2019

با وجود اینکه امتیاز تیاگو سیلوا از ۸۸ به ۸۷ سقوط کرد، اما همچنان از او به عنوان یکی از بهترین مدافعان PES 2019 یاد می‌شود.

این مدافع ۳۴ ساله برزیلی هم اکنون برای تیم پاریسن ژرمن به میدان می‌رود. با نگاهی به آمار و ارقام سیلوا متوجه می‌شویم آمار سر زدن و پرش این بازیکن بسیار خوب است و به همین خاطر این بازیکن تاثیر به سزایی روی کرنرها خواهد داشت.

امتیاز پاس‌دهی این بازیکن نیز بالای ۸۰ است. این ویژگی موجب می‌شود تا سیلوا شروع خوبی برای حملات محسوب شود و بتواند به درستی توپ را از زمین خودی به نیمه زمین رقیب ارسال کند.

۹- ساموئل اومتیتی (Samuel Umtiti)


ساموئل اومتیتی در قله موفقیت به سر می‌برد و توانست موفقیت‌های زیادی را با تیم ملی فرانسه و بارسلونا کسب کند.

به همین خاطر در PES 2019 شاهد افزایش قدرت ۳ امتیازی او بودیم تا این مدافع ۲۵ ساله عضو گروه برترین مدافعان بازی شود. پتانسیل بالای اومتیتی موجب می‌شود تا یکی از بهترین بازیکنانی باشد که می‌توانید در مستر لیگ به اختیار بگیرید.

همچون تیاگو سیلوا، اومتیتی هم آمار ارقام بالایی برای پریدن و سر زدن دارد و به همین خاطر می‌توان روی ارسال‌های هوایی به خوبی روی قابلیت‌های دفاعی او حساب کرد.

۸- دیه‌گو گودین (Diego Godin)


گودین فصل فوق العاده‌ای را با اتلتیکو مادرید پشت سر گذاشت و عملکرد قابل قبول او در جام جهانی ۲۰۱۸ به همراه تیم ملی اوروگوئه موجب شد تا این بازیکن بتواند امتیاز خود را در PES 2019 حفظ کند.

این مدافع ۳۲ ساله هوا و زمین را به خوبی پوشش می‌دهد و به همین خاطر یکی از بهترین انتخاب‌های دفاعی PES 2019 محسوب می‌شود. از ویژگی‌های برجسته گودین می‌توان به سر زدن، نبرد تن به تن و روحیه بالای درگیری اشاره کرد.

 

۷- جورجه کیه‌لینی (Giorgio Chiellini)


در نسخه‌های قبلی PES امتیاز کیه‌لینی معمولا بیشتر از ۹۰ بود. اما با پا به سن گذاشتن این مدافع کهنه کار ایتالیایی کمی از قدرت او در PES 2019 کاسته شده.

کینه‌لینی در این نسخه از بازی دارای امتیاز ۸۷ است و نسبت به PES 2018 یک امتیاز کاهش پیدا کرده. کیه‌لینی در نبردهای تن به تن فوق العاده است و در دقایق پایانی بازی می‌تواند جلو بیاید بلکه بتواند دروازه حریف را باز کند.

۶- ویرجیل فن دایک (Virgil Van Dijk)


هیچکس فکرش را هم نمی‌کرد تا خرید گران قیمت لیورپول برای خط دفاعی بتواند با درخشش خود تمام منتقدین را ساکت کند. اما عملکرد فوق العاده فن دایک در فصل گذشته لیگ جزیره ختم به این اتفاق شد و هم اکنون فن دایک یکی از بهترین مدافعان PES 2019 محسوب می‌شود.

این مدافع ۲۷ ساله هلندی نسبت به نسخه‌های پیشین بازی امتیاز بسیار بالاتری دارد. قدرت بالای حمل توپ، دقت پاس زیاد و قابلیت شرکت در حمله‌ها مخصوصا زمان کرنر از دیگر ویژگی‌های کاربردی فن دایک محسوب می‌شود.

۵- جروم بوآتنگ


جروم بوآتنگ نیز توانسته امتیاز خود را در PES 2019 حفظ کند و روند چشمگیر خود را در بوندسلیگای آلمان ادامه دهد.

گرچه تیم ملی آلمان در جام جهانی ۲۰۱۸ عملکرد مناسبی نداشت و بوآتنگ و یارانش خیلی زودتر از آنچه تصور می‌شد از دو راین مسابقات خارج شدند، اما این بازیکن در بایرن مونیخ بسیار موفق عمل کرد و دلیل اصلی تداوم امتیاز او همین مسئله است.

این مدافع ۳۰ ساله آلمانی قابلیت‌ نبرد تن به تن و سر زدن بسیار بالایی دارد و به خوبی زمین و هوا را در خط دفاعی پوشش می‌دهد. امتیاز پاس کاری +۸۰ این بازیکن نیز دلیل دیگری است تا ثابت کند بوآتنگ یک مدافع شش دانگ و بسیار موثر است.

۴- مارسلو (Marcelo)


بسیاری از منتقدین دنیای فوتبال عقیده دارند مارسلو بهترین مدافع چپ جهان است. با توجه به امتیاز ۸۸ این بازیکن می‌تواند تا حدودی صحت این ادعا را نیز تایید کرد و از مارسلو با این عنوان یاد کرد.

شاید قدرت توپ گیری مارسلو بالا نباید و این مسئله به عنوان یک نقطه ضعف برای مدافعان محسوب شود، اما خصوصیات دیگر مارسلو موجب می‌شوند این بازیکن را حتما در ترکیب خود داشته باشید.

مارسلو دارای قدرت پاس کاری +۸۰ است و خصوصیات دیگری مانند قدرت دریبل زنی و شرکت در حمله بالا موجب می‌شود تا این مدافع برزیلی چه در امور تدافعی و چه در امور تهاجمی بسیار موفق عمل کند.

۳- جرارد پیکه (Gerard Pique)


جرارد پیکه به نسبت PES 2018 پیشرفت کرده و یک امتیاز کسب کرده تا در PES 2019 به امتیاز ۸۸ دست پیدا کند.

این مدافع ۳۱ ساله اسپانیایی آمار بسیار چشمگیری برای پاس کاری و کنترل توپ دارد و به خوبی می‌تواند نقش یک هافبک دفاعی را نیز بازی کند و با وارد کردن فشار به بازیکنان حریف و انجام پرس توپ را از آنان پس بگیرد.

قدرت سر زنی و پرش پیکه ۸۸ است و به همین خاطر پیکه یکی از موثرترین بازیکنان در خصوص توپ‌های هوایی است. قدرت ۸۸ این بازیکن در نبردهای تن به تن نیز او را تبدیل به یکی از برترین مدافعان PES 2019 در تیم بارسلونا کرده است.

۲- متس هوملس (Mats Hummels)


هوملس در راستای پیشرفت و ارتقاء یک گام رو به جلو برداشته و در PES 2019 دارای امتیاز ۸۹ می‌باشد.

این مدافع ۳۰ ساله آلمانی دارای آمار و ارقام چشمگیر در امور تدافعی است و به خوبی می‌توان از او به عنوان یک سد محکم برابر حملات رقیب یاد کرد.

قدرت بالای پاس کاری این بازیکن موجب می‌شود بتوانید حملات خود را از خط دفاعیتان برنامه ریزی کنید و توپ را از نیمه خودی با یک پاس بلند به نیمه حریف برسانید. از دیگر قابلیت‌های فوق العاده هوملس نیز می‌توان به قدرت بالای سر زنی  او اشاره کرد.

۱- سرخیو راموس (Sergio Ramos)


همچون هوملس، سرخیو راموس نیز دارای امتیاز ۸۹ است.

این مدافع ۳۲ ساله اسپانیایی علاوه بر قابلیت‌های بسیار موثر تدافعی، در زمینه‌ای تهاجمی نیز قابلیت‌هایی نظیر تمام کنندگی و پاس کاری بالا را دارد تا به خوبی بتواند دقایق پایانی را به عنوان یک مهاجم اضافه برای تیمتان بازی کند.

امتیاز بالای راموس در بخش سر زدن و پریدن موجب می‌شود این بازیکن علاوه بر امور تدافعی در امور تهاجمی نیز بسیار زهردار عمل کند و چه بسا در دقایق پایانی بازی، راموس تایم را عملی کرده و با به ثمر رساندن یک گل از روی ضربات ایستگاهی نتیجه را به نفع شما تغییر دهد.

The post معرفی بهترین مدافعان PES 2019 appeared first on دیجیاتو.

معرفی بهترین مهاجمان PES 2019

هر چقدر که بازی PES 2019 در لایسنس کردن تیم‌های باشگاهی و ملی عملکرد ضعیفی داشته، به همان اندازه عملکرد بسیار خوبی در لایسنس کردن بازیکنان و ویژگی‌های فردی آن‌ها داشته است. البته نباید فراموش نکرد که بندهای قراردادها برای لایسنس‌ کردن تیم‌ها و بازیکنان تفاوت‌های بسیاری با یکدیگر دارد که همین مسئله باعث شده تا بازیکنان بزرگ در هر دو سری PES  و FIFA به شکل واقع گرایانه‌ای طراحی شده باشند.

شباهت‌های بازیکنان میان طراحی‌شان در بازی و واقعیت، بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا باعث می‌شود تا حس واقع گرایی بیشتری به کاربر منتقل شود. شرکت کونامی که از اهمیت این موضوع با خبر بوده، سعی کرده است تا با توجه به کوچک ترین جزئیات، بازیکنان لیگ‌های معتبر را طراحی کند.

در این مطلب که از سری مقالات آموزش PES 2019 است، قصد داریم تا به طور خلاصه وار به معرفی ۱۰ مهاجم برتر بازی PES 2019 بپردازیم.

بازی PES 2019

۱۰- هری کین (Harry Kane)

از هری کین‌ می‌توان به عنوان یکی از ستاره‌ی جدید فوتبال انگلستان نام برد که با عملکرد فوق العاده‌ نه تنها توجهات بسیاری را به خود جلب کرد، بلکه توانست با جلب نظر سرمربی به تیم ملی انگلیس دعوت شود. از افتخارات کین می‌توان به کسب عنوان آقای گلی لیگ جزیره در فصل‌های ۲۰۱۵-۲۰۱۶ و ۲۰۱۶-۲۰۱۷، نائب قهرمانی لیگ جزیره با تیم تاتنهام در فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۷ و کسب کفش برنزی بعد از لیونل مسی (کفش طلا) و محمد صلاح (نقره‌ای)، با زدن ۳۰ گل اشاره کرد.

هری کین فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸ را از لحاظ آماری چندان خوب شروع نکرد و در چهارمین بازی خود توانست اولین گل فصلش را به ثمر برساند. پس از این گلزنی ورق برگشت و عملکرد کین روندی صعودی به خود گرفت، به طوری که در طول این فصل توانست ۵ بار لقب بهترین بازیکن ماه لیگ جزیره را بدست آورد. همچنین او توانست با ثبت ۱۶ گل در ۱۰ بازی باشگاهی و بین المللی، سپتامبر را به عنوان بهترین ماه دوران فوتبالی در پرونده‌اش ثبت کند.

درخشش‌های هری کین ادامه داشت و با ثبت ۶ هتریک در طول یک فصل، توانست به اولین بازیکنی تبدیل شود که به چنین رکوردی دست می‌یابد. کین در طول این فصل مجموعاً ۵۶ گل باشگاهی و بین المللی به ثبت رساند تا بدین ترتیب پس از سلطه‌ی چند ساله‌ی لیونل مسی و کریستیانو، به عنوان گلزن ترین بازیکن قاره‌ی اروپا انتخاب شود. تمامی این‌ها باعث شد تا امتیاز هری کین در بازی PES 2019 به ۸۹ برسد که نسبت به نسخه‌ی قبل ۲ عدد افزایش داشته است. او در این بازی از قدرت دریبل زنی بسیار بالایی برخوردار نیست (۸۰) اما به واسطه تمام کنندگی‌اش (۹۳) در میان بهترین مهاجمان قرار گرفته است.

بازی PES 2019

۹- ادینسون کاوانی (Edinson Cavani)

ادینسون کاوانی در حال حاضر یکی از بهترین مهاجمان فوتبال است که تجربه‌ی بالایی در رقابت‌های بین المللی دارد. او تاکنون در هفت تورنمنت بزرگ بین المللی شرکت کرده است که نخستین و آخرین آن به ترتیب مسابقات جام جهانی ۲۰۱۰ و جام جهانی ۲۰۱۸ بوده است.

ادینسون کاوانی در سال ۲۰۱۳ باشگاه ناپولی را به مقصد پاری سن ژرمن ترک کرد و از زمان تاکنون با افراد بزرگی همچون زلاتان ابراهیموویچ همبازی بوده است. قبل از شروع فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸، نیمار جونیور با قراردادی ۲۲۲ میلیون یورویی و کیلیان امباپیه به صورت قرضی به تیم پاری سن ژرمن پیوستند که این اتفاق باعث شد تا مثلث تهاجمی MNC شکل بگیرد. این مثلث در طول فصل گذشته مجموعاً ۸۹ گل به ثمر رساند که رقم فوق العاده‌ای محسوب می‌شود.

همچنین کاوانی با تک گلی که در دیدار با تیم مون‌پلیه به ثمر رساند، تعداد گل‌های زده‌ی خود در این باشگاه را به رقم ۱۵۷ گل در ۲۲۹ بازی رساند تا بدین ترتیب به گلزن ترین بازیکن تاریخ باشگاه پاری سن ژرمن تبدیل شود؛ این رکورد پیش از این در اختیار ابراهیمووچ قرار داشت. در ضمن، عملکرد عالی او در این فصل باعث شد تا امتیاز کلی او در نسخه‌ی جدید PES با ۲ عدد افزایش، به ۸۹ برسد. کاوانی قدرت چندانی در دریبل زنی ندارد (۷۳) اما به عنوان یک مهاجم تمام عیار می‌توانید روی او حساب باز کنید، زیرا قدرت تمام کنندگی بالایی (۹۶) دارد.

بازی PES 2019

۸- روبرت لواندوفسکی (Robert Lewandowski)

روبرت لواندوفسکی که در حال حاضر گلزن ترین مهاجم خارجی باشگاه بایرن مونیخ محسوب می‌شود، درخشش خود را از تیم ژنیچ پراژکوف در لیگ ۲ لهستان آغاز کرد که در اولین فصل حضور خود توانست با به ثمر رساندن ۱۵ گل، نقش موثری را در قهرمانی تیم‌اش داشته باشد. در فصل بعد به همراه همین تیم در رقابت‌های لیگ یک لهستان حضور پیدا کرد و با ۲۱ گل زده توانست عنوان آقای گلی را به دست آورد. همین عملکرد عالی کافی بود تا توجه باشگاه دورتموند را به خود جلب کند.

روبرت لواندوفسکی پس از دورتموند راهی بایرن مونیخ شد و ۴ سالی می‌شود که در این تیم حضور دارد. لواندوفسکی فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸ را بسیار خوب آغاز کرد و اوایل فصل در لیست گلزن ترین بازیکن بوندس لیگا قرار داشت. او توانست با ادامه این روند و ثبت ۲۹ گل، برای سومین بار لقب آقای گل این لیگ مطرح اروپایی را بدست آورد. همچنین او در مجموع ۴۸ مسابقه‌ای که در طول فصل انجام داد، ۴۱ گل به ثمر رساند. با وجود این عملکرد عالی، سازندگان بازی PES 2019 تصمیم گرفتند تا امتیاز کلی این بازیکن لهستانی نسبت به سال گذشته تغییر نداشته باشد و روی رقم ۹۰ ثابت بماند. لواندوفسکی علاوه بر قدرت دریل زنی (۸۷)، قابلیت تمام کنندگی (۹۲) عالی دارد.

بازی PES 2019

۷- لوییس سوارز (Luis Suárez)

وقتی بخواهیم بهترین مهاجمان کنونی فوتبال جهان را نام ببریم، مجبور هستیم به بازیکن پرحاشیه‌ باشگاه بارسلونا، یعنی لوییس سوارز نیز اشاره‌ای داشته باشیم. آژاکس نخستین باشگاه شناخته‌ شده‌ای بود که این مهاجم اروگوئه‌ای به آن پیوست و توانست در مدت زمان حضورش ۹۷ گل به ثمر برساند. پس از این، طی قراردادی ۲۲٫۸ میلیون پوندی به لیورپول پیوست که در این باشگاه توانست به افتخاراتی همچون جایزه کفش طلای اروپا در فصل ۲۰۱۳-۲۰۱۴ به طور مشترک با کریستیانو رونالدو دست یابد.

لوییس سوارز در فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸ عملکرد نسبتاً ضعیف تری نسبت به فصل قبلش داشت که همین مسئله باعث شد تا امتیاز کلی او در بازی PES 2019 نسبت به سال گذشته کاهش یابد. سازندگان بازی در کونامی، سال قبل امتیاز ۹۲ را برای او در نظر گرفتند اما با توجه به عملکرداش در فصل پیشین، تصمیم گرفتند تا امتیاز او را به ۹۰ کاهش دهند. سوارز در فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۷ در ۵۱ بازی ۳۷ گل به ثمر رساند، این در حالی است که تعداد گل‌های زده او در فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸ سی‌ویکی بوده است. سوارز سرعت (۷۸) و قدرت دریبل زنی (۸۱) نسبتاً خوبی دارد اما نباید خیلی روی آن ‌ها حساب باز کرد. بهتر است روی نقاط قوت او از جمله تمام کنندگی (۹۲) و قدرت بدنی (۸۷) بالای او تمرکز کنید.

بازی PES 2019

۶- ادن آزار (Eden Hazard)

ادن آزار که امروزه یکی از کلیدی ترین بازیکنان تیم چلسی است، فوتبال حرفه‌ای خود را از باشگاه لیل فرانسه در سال ۲۰۰۷ آغاز کرد. پس از آن، این بازیکن بلژیکی توانست پله‌های ترقی را یکی یکی طی کرده و خود را به جایگاه کنونی‌اش برساند. با وجود اینکه پست اصلی او وینگر است اما به دلیل سرعت و قدرت دریبل زنی بالا با حضور در هر پستی می‌تواند برای بازیکن تیم حریف دردسرساز باشد.

پیش از آغاز فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸، ادن آزار در اردوی تیم ملی بلژیک از ناحیه مچ پا دچار مصدومیت شد و در نتیجه مسابقات پیش فصل و اولین مسابقه لیگ برتر را از دست داد. در تاریخ ۲۵ آگوست اولین بازی خود را از پس از مصدومیت انجام داد و ۷۵ دقیقه برای چلسی دوید. این مهاجم در طول فصل گذشته مجموعاً ۵۲ بار به زمین رفت و ۱۷ گل و ۱۳ پاس گل را در کارنامه‌ی خود ثبت کرد. امتیاز کلی او در بازی PES 2019 با یک رقم افزایش نسبت به نسخه‌ی سال قبل، به ۹۰ رسید. از نقاط قوت آزار در این نسخه می‌توان به دریبل زنی (۹۶)، سرعت (۸۹) و تمام کنندگی (۸۵) اشاره کرد. البته امتیاز او برای نبردهای تن به تن مقداری پایین است که همین مسئله می‌تواند در برخی موارد مشکل ساز شود.

بازی PES 2019

۵- آنتونی گریزمن (Antoine Griezmann)

نخستین روزهای درخشش آنتونی گریزمن به دوران حضورش در رئال سوسیداد باز می‌گردد که در آن زمان یکی از مهم ترین بازیکنان تیمش شناخته می‌شد. گریزمن به مدت ۵ سال در این تیم ماند و پس از آن طی قراردادی ۳۰ میلیوون یورویی به باشگاه اتلتیکو مادرید پیوست. از افتخارات فردی این بازیکن می‌توان به نامزدی بهترین بازیکن لالیگا، نامزدی بهترین بازیکن فیفا و نامزدی توپ طلا در سال ۲۰۱۶ اشاره کرد.

آنتونی گریزمن بخش عمده‌ای از دوران فوتبالی‌اش را به عنوان وینگر شناخته می‌شد اما در حال حاضر به عنوان یک مهاجم در ترکیب اتلتیکو مادرید حضور دارد که در این پست نیز عملکرد فوق العاده‌ای داشته است. گریزمن به خاطر دریبل زنی (۸۹) و سرعت (۸۶) بالای خود به راحتی می‌تواند از خطوط دفاعی تیم حریف عبور کرده و خود را به دروازه نزدیک کند. همچنین نباید فراموش کرد که این بازیکن از قدرت تمام کنندگی (۸۷) بالایی برخوردار است. او در فصل گذشته مجموعاً ۴۹ بازی انجام داد و موفق شد ۲۹ گل و ۱۵ پاس گل در کارنامه‌ی خود ثبت کند. با وجود اینکه از لحاظ آماری نسبت به فصل گذشته عملکرد بهتری داشته اما امتیاز او تغییری نداشته و همچنان ۹۰ است، با این تفاوت که پست تخصصی‌اش از SS به CF تغییر پیدا کرده است.

بازی PES 2019

۴- محمد صلاح (Mohamed Salah)

محمد صلاح که توسط مرکز بین الملی مطالعات ورزشی یکی از گران ترین مهاجمان کنونی فوتبال از لحاظ ارزش انتقال محسوب می‌شود، فوتبال حرفه‌ای خود را در باشگاه المقاولون العرب به عنوان یک مدافع چپ آغاز کرد. این مهاجم مصری در حال حاضر برای تیم لیورپول انگلیس بازی می‌کند و به دلیل عملکرد عالی‌اش در فصل‌ گذشته، از جایگاه ویژه‌ای در میان طرفداران این باشگاه و فوتبال دوستان مصری برخوردار است. البته او برای رسیدن به این جایگاه روزهای سختی را پشت سر گذاشت که مدت زمان حضورش در باشگاه چلسی یکی از آن‌هاست؛ حضوری که از دیدگاه منتقدان فوتبال بسیاری ناموفق بوده است.

اواخر ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ محمد صلاح به صورت رسمی به لیورپول پیوست تا اولین بازیکن مصری باشد که در این تیم قرمز پوش حضور می‌یابد. فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸ بدون شک رویایی‎‌ ترین فصلی بوده که صلاح تاکنون در دوران فوتبالی‌ خود داشته است. او در این فصل توانست با حضور در ۲۶ بازی، به رکورد ۲۰ گل زده دست یابد تا پس از جرج آلن، در رتبه‌ی دوم بازیکنان لیورپول قرار گیرد که توانستند در کمترین تعداد حضور، به رکورد ۲۰ گل برسند.

او در طول این فصل رکوردهای بسیار دیگری را نیز به نام خود ثبت کرد تا در نهایت جایزه‌ی بازیکن سال اتحادیه بازیکنان حرفه‌ای انگلستان را از آن خود کند. همچنین آمار و ارقام ثبت شده از او در فصل ۲۰۱۷- ۲۰۱۸ باعث شد تا امتیاز کلی این مهاجم با افزایشی قابل توجه، از ۸۵ به ۹۰ برسد. صلاح در بازی PES 2019 کنترل توپ (۹۲) و دریبل زنی (۹۲) بسیار خوبی دارد و در مدت زمان بسیار کمی می‌تواند به حداکثر سرعت خود برسد.

بازی PES 2019

۳- نیمار (Neymar)

مهم نیست طرفدار چه تیمی هستید، در هر صورت نمی‌توانید کتمان کنید که نیمار یکی از بهترین بازیکنان کنونی دنیای فوتبال است. این بازیکن بزریلی در حالی که تنها ۱۹ سال سن داشت، توانست جایزه‌ی بازیکن سال آمریکای جنوبی را در سال ۲۰۱۱ بدست آورد. از دیگر افتخارات این مهاجم می‌توان به سه گانه‌ی باشگاهی (لالیگا، جام حذفی اسپانیا و لیگ قهرمانان اروپا) به همراه بارسلونا در فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۵ اشاره کرد. این بازیکن در سال ۲۰۱۷ با امضای قراردادی ۲۲۲ میلیون یورویی به باشگاه پاری سن ژرمن پیوست تا نام خود را به به عنوان گران قیمت ترین بازیکن فوتبال ثبت کند.

نیمار در نخستین فصل حضور خود در پاری سن ژرمن عملکرد بسیاری خوبی داشت تا اینکه در بازی مقابل مارسی دچار مصدومیت شد و ادامه‌ی فصل را از دست داد. این مهاجم که به خاطر مهارت‌هایی از جمله دریبل زنی (۹۶)، تمام کنندگی (۸۶)، جای گیری و استفاده از هر دو پا شهرت دارد، در ۳۰ حضور خود طی این فصل توانست ۲۸ گل و ۱۶ پاس گل ثبت کند. به خاطر همین عملکرد عالی نیز امتیاز کلی او افزایش یافت و به رقم ۹۳ رسید. امتیاز کلی او در نسخه‌ی قبلی، ۹۱ بود.

بازی PES 2019

۲- کریستیانو رونالدو (Cristiano Ronaldo)

مگر می‌شود طرفدار ورزش فوتبال باشید و کریستیانو رونالدو را نشناسید؟! بازیکنی که درخشش خود را با تیم اسپورتینگ لیسبون آغاز کرد و پس از جلب نظر سر الکس فرگوسن، سرمربی وقت باشگاه منچستر یونایتد، در سال ۲۰۰۳ به شیاطین سرخ پیوست. سپس و در سال ،۲۰۰۹ به باشگاه رئال مادرید انتقال یافت که در آنجا‌ جوایز فردی و تیمی بسیاری را بدست آورد و رکوردهای مختلفی را نیز جابجا کرد.

حضور کریستیانو رونالدو در رئال مادرید تا سال ۲۰۱۸ ادامه یافت تا اینکه این بازیکن پرتغالی طی قراردادی ۱۱۲ میلیون یورویی به یوونتونس پیوست تا گران ترین بازیکن بالای ۳۰ سال لقب بگیرد. رونالدو در آخرین فصل حضورش در اسپانیا، توانست‌ موفقیت‌های بسیاری کسب کند؛ برای مثال با گل‌هایی که در مسابقه مقابل بایرن مونیخ در جریان رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا به ثبت رساند، به اولین بازیکنی تبدیل شد که در این رقابت‌ها ۱۰۰ گل می‌زند. او همچنین به خاطر عملکرد فوق العاده‌اش در این فصل، جایزه بهترین بازیکن سال فیفا را برای پنجمین بار دریافت کرد.

رونالدو در آخرین فصل حضورش در رئال مادرید مجموعاً ۴۴ بار به میدان رفت و توانست ۴۴ گل و ۸ گل به نام خود ثبت کند که آمار فوق العاده‌ای محسوب می‌شود. با وجود این، امتیاز کلی او نسبت به سال گذشته تغییر نداشته است و در بازی PES 2019 شاهد امتیاز ۹۴ برای این ستاره‌ هستیم. رونالدو را می‌توان یک مهاجم تمام عیار دانست که دریبل زنی (۸۶)، سرعت (۸۹)، قدرت بدنی (۸۷) و کنترل توپ (۹۱) فوق العاده‌ای دارد. علاوه بر این‌ها، امتیازهای پرش (۹۸) و سر زنی (۹۴) بسیار خوبی دارد که باعث می‌شود در اکثر نبردهای هوایی پیروز باشد.

بازی PES 2019

۱- لیونل مسی (Lionel Messi)

لیونل مسی در کنار کریستیانو رونالدو، یکی از بازیکنان فراموش نشدنی ورزش فوتبال محسوب می‌شود که بر خلاف رقیب دیرینه‌اش، تمایل چندانی به تغییر تیم ندارد. مسی در دوران نوجوانی به این تیم پیوست و با گذشت ۱۷ سال از آن زمان، همچنان برای آبی اناری‌ها توپ می‌زند. این ستاره آرژانتینی در طول این سال‌ها افتخارات بسیاری کسب کرده است که از میان آن‌ها می‌توان به ۵ بار کسب جایزه بهترین بازیکن سال اشاره کرد؛ رقمی که یک رکورد محسوب می‌شود.

لیونل مسی با وجود اینکه اکنون ۳۱ سال دارد اما نشان داده است که سن به هیچ وجه نمی‌تواند جلوی پیشرفت او را بگیرد و همچنان شاهد ثبت رکوردهای گلزنی از سوی او هستیم. این مهاجم آرژانتینی که به خاطر هوش، تکنیک (۹۶) و قدرت تصمیم گیری بالایش شناخته می‌شود، فصل گذشته مجموعاً ۵۴ بار برای بارسلونا به زمین رفت و ۴۵ گل و ۱۸ پاس گل ثبت کرد. امتیاز او نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است و در بازی PES 2019 شاهد ۹۴ برای او هستیم. از نقاط قوت او می‌توان به دریبل زنی (۹۶)، کنترل توپ (۹۷)، تمام کنندگی (۹۵) و قدرت کنترل بدن (۹۵) اشاره کرد.

The post معرفی بهترین مهاجمان PES 2019 appeared first on دیجیاتو.

معرفی ضعیف‌ترین و قوی‌ترین تیم‌های حاضر در PES 2019

بازی PES 2019 پس از چندین ماه انتظار برای طرفداران، بالاخره اواخر ماه سپتامبر سال جاری میلادی منتشر شد. با وجود نقاط ضعف بسیار از جمله لایسنس نبودن تیم‌های شناخته شده، این بازی ورزشی هم اکنون از محبوبیت بالایی برخوردار است. دلیل این اتفاق را می‌توان در پیشرفت‌های این نسخه نسبت به سال گذشته جستوجو کرد که باعث شده‌اند تا گیم پلی بازی طبیعی تر از همیشه باشد و حس یک فوتبال واقعی را به مخاطب القا کند.

اگر از طرفداران پروپاقرص ورزش فوتبال باشید، احتمالا می‌دانید که چه تیم‌هایی در حال حاضر در لیست‌ بهترین‌ها قرار می‌گیرند. به عنوان همچین کاربری، شاید فکر کنید که پیدا کردن بهترین تیم‌ها در بازی PES 2019 کار آسانی باشد اما اینطور نیست. تفاوت در معیارها باعث شده است تا لیست برترین تیم‌ها در واقعیت با برترین تیم‌های حاضر در PES 2019 فرق داشته باشید. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا به معرفی برترین تیم‌ها در این بازی بپردازیم.

بازی PES 2019

برترین تیم باشگاهی: PM Black White یا یوونتوس

 • ۵ ستاره – قدرت خط حمله: ۹۲ – قدرت خط هافبک: ۸۴ – قدرت خط دفاع: ۸۴
 • برترین بازیکنان: کریستیانو رونالدو (امتیاز: ۹۴)‌، پائولو دیبالا (امتیاز: ۸۸) و جورجیو کیلینی (امتیاز: ۸۷)
 • بازیکنانی که می‌توانید رویشان حساب کنید: فدریکو برناردسکی (امتیاز ۸۳)، امره جان (امتیاز: ۸۲) و رودریگو بنتنکور (امتیاز: ۷۸)

در چند سال اخیر باشگاه یوونتوس برای خط دفاع مستحکم خود مورد توجه قرار می‌گرفت که با اضافه شدن یکی از بهترین مهاجمان کنونی دنیای فوتبال، یعنی کریستیانو رونالدو اکنون باید آن را به عنوان برترین باشگاه جهان در نظر گرفت. بسیاری از طرفداران امید دارند تا رونالدوی پرتغالی با عملکرد فوق العاده‌ی خود در فصل جاری، پس از ۲۰ سال بار دیگر کاپ لیگ قهرمانان اروپا را به شهر تورین بیاورد.

در خط دفاعی، لئوناردو بنوچی (امتیاز: ۸۶) را مشاهده می‌کنیم که پس از مدتی دوری از میادین بازگشته و در کنار کیلینی قرار گرفته است تا خط دفاع راه راه پوشان تورین قوی تر از همیشه باشد. البته جدایی جیان لوئیجی بوفون، دوازده افسانه‌ای این باشگاه، پس از ۱۷ سال تیم را در فاز دفاعی با مقداری مشکل روبرو کرد که به نظر می‌رسد این مشکل نیز با حضور وویتخ شتزنی (امتیاز: ۸۵) حل و فصل شده است.

در خط هافبک میرالم پیانیچ (امتیاز: ۸۶) حضور دارد که به خوبی توانسته خود را به عنوان رهبر خط میانی اثبات کند. همچنین می‌توانید با اضافه کردن دیبالا به خط میانی، فاصله میان بازیکنان خط دفاع تیم حریف را افزایش داده و فضای بیشتری را برای هنرنمایی رونالدو ایجاد کنید.

بازی PES 2019

بهترین تیم تهاجمی: پاری سن ژرمن

 • ۵ ستاره – قدرت خط حمله: ۹۲ – قدرت خط هافبک: ۷۹ – قدرت خط دفاع: ۸۴
 • برترین بازیکنان: نیمار (امتیاز:۹۳)، ادینسون کاوانی (امتیاز:۸۹) و تیاگو سیلوا (امتیاز:۸۷)
 • بازیکنانی که می‌توانید رویشان حساب کنید: کیلین ام‌ باپه (امتیاز: ۸۶)، آدرین رابیو (امتیاز: ۸۳) و جووانی لو سلسو (امتیاز: ۸۲)

در سال‌های اخیر، برای تماشای مثلث‌های تهاجمی مختلفی از جمله MSN (مسی، سوآرز و نیمار در بارسلونا) و BBC (بیل، بنزما و کریستیانو در رئال مادرید) پایای تماشای مسابقات می‌نشستیم و اکنون نوبت MNC (امباپه، نیمار و کاوانی) فرا رسیده است تا نگاه‌هایمان را به آن بدوزیم. این ۳ بازیکن در فصل گذشته‌ی مسابقات مجموعاً ۸۹ گل به ثمر رساندند که همین عملکرد فوق العاده باعث شد تا شرایط برای حضور آنخل دی ماریا (امتیاز: ۸۶) و جولیان درکسلر (امتیاز: ۸۵) در ترکیب اصلی تیم مقداری سخت شود.

قدرت تیم پاری سن ژرمن تنها در خط حمله‌ی آن خلاصه نمی‌شود و با اضافه شدن بوفون (امتیاز: ۸۶) به عنوان سنگربان، خط دفاعی این تیم که تیاگو سیلوا (امتیاز: ۸۷) و مارکینیوس (امتیاز: ۸۵) را پیش از این در اختیار خود داشته است، اکنون قدرتمندتر از همیشه شده است.

مارکو وراتی (امتیاز: ۸۵) استعداد بالایی در توپ ربایی دارد و می‌توان روی عملکرد او در میانه‌ی زمین برای جلوگیری از بازی سازی تیم حریف حساب ویژه‌ای باز کرد. البته در این بین تنها یک مشکل اساسی وجود دارد: وراتی در وسط زمین تنها است و هیچ بازیکنی برای حمایت از او در ترکیب حضور ندارد. بنابراین بهتر است که دی ماریا یا درکسلر را جایگزین یکی از بازیکنان ترکیب اصلی کنید. البته گزینه‌های جوانتری از جمله جووانی لو سلسو (امتیاز: ۸۲) و آدرین رابیو (امتیاز: ۸۳) نیز روی نیمکت ذخیره‌ها هستند که ورود آن‌ها به زمین فکر بدی به نظر نمی‌رسد.

بازی PES 2019

بهترین تیم تدافعی: KB Red White یا اتلتیکو مادرید

 • ۵ ستاره – قدرت خط حمله: ۸۸ – قدرت خط هافبک: ۸۲ – قدرت خط دفاع: ۸۵
 • برترین بازیکنان: آنتونی گریزمان (امتیاز: ۹۰)، یان اوبلاک (امتیاز: ۸۹)، دیگو گودین (امتیاز: ۸۷)
 • بازیکنانی که می‌توانید رویشان حساب کنید: خوزه ماریا خیمنز (امتیاز: ۸۴)، توماس لمار (امتیاز: ۸۳) و لوکاس هرناندز (امتیاز: ۸۲)

نظم همچون خون در رگ‌های انسان‌ها، در میان بازیکنان تیم اتلتیکو مادرید جریان دارد. مردان دیگو سیمئونه در فصل‌های گذشته عملکرد فوق العاده‌ای در خط دفاعی داشته‌اند، به طوری که توانستند در ۴ فصل اخیر عنوان بهترین خط دفاعی لا لیگا را از آن خود کنند.

یان اوبلاک، دیگو گودین و فیلیپه لوئیس (امتیاز: ۸۵) در تیم اتلتیکو مادرید به ترتیب وظیفه دروازه بانی و حفاظت از خط دفاعی را بر عهده دارند. خط حمله این تیم نیز گریزمان و دیگو کاستا (امتیاز: ۸۷) را دارد که با همکاری یکدیگر می‌توانند عملکردی زهرآگین داشته باشند.

کوکه (امتیاز: ۸۶) و سائول نیگس (امتیاز: ۸۶) نیز در سال‌های اخیر روند رو به رشدی داشته‌اند تا به بدین ترتیب اتلتیکو مادرید در خط هافبک نیز مشکلی نداشته‌ باشد. این تیم اسپانیایی به واسطه حضور چنین بازیکنانی به راحتی می‌تواند پا به پای هر حرفی که با آن مواجه می‌شود حرکت کند.

بازی PES 2019

پر سرعت ترین تیم: لیورپول

 • ۵ ستاره – قدرت خط حمله: ۸۸- قدرت خط هافبک: ۸۱- قدرت خط دفاع: ۸۳
 • بهترین بازیکنان: محمد صلاح (امتیاز: ۹۰)، ویرجیل فن دایک (امتیاز: ۸۷) و الیسون بکر (امتیاز: ۸۷)
 • بازیکنانی که می‌توانید رویشان حساب کنید: نبی کیتا (امتیاز: ۸۳)، ترنت الکساندر-آرنولد (امتیاز: ۷۸) و جو گومز (امتیاز: ۷۸)

اگر از آن دسته کاربرانی هستید که سرعت را چاشنی حملات خود می‌کنید، لیورپول می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. در خط حمله‌ی این تیم انگلیسی سه بازیکن فوق العاده، یعنی صلاح، روبرتو فرمینیو (امتیاز: ۸۶) و سادیو مانه (امتیاز : ۸۶) حضور دارند که توانستند با همکاری یکدیگر، قرمزپوشان را در فصل گذشته به فینال لیگ قهرمانان اروپا برسانند.

فن دایک که از قضا سرعت خوبی دارد، خط دفاع لیورپول را قدرتمند تر از همیشه کرده است. علاوه بر او، الیسون نیز در دفاع حضور دارد که می‌تواند پشت سر فن دایک قرار گرفته و او را پشتیبانی کند؛ حضور این دو نظم خاصی را به دفاع بخشیده است. برای خط هافبک نیز بازیکنان سرعتی بسیاری از جمله کیتا، الکس اکسلید-چمبرلین (امتیاز: ۸۲) و جورجینیو واینالدوم (امتیاز: ۸۲) وجود دارد که کار را برای چینش ترکیب آغازین سخت می‌کند. اگر انتخاب بازیکنان با شما باشد، کدام یک را برای خط هافبک انتخاب می‌کند؟

بازی PES 2019

خلاق ترین تیم: بارسلونا

 • ۵ ستاره – قدرت خط حمله: ۹۳ – قدرت خط هافبک: ۸۴ – قدرت خط دفاع: ۸۵
 • بهترین بازیکنان: لیونل مسی (امتیاز: ۹۴)، لوئیس سوآرز (امتیاز: ۹۰) و فیلیپه کوتینیو (امتیاز: ۸۸)
 • بازیکنانی که می‌توانید رویشان حساب کنید: اوسامه دمبله (امتیاز: ۹۳)، مالکوم (امتیاز: ۸۲) و کلمون لنگله (امتیاز: ۸۲)

با نظر گرفتن بازیکنانی که در بارسلونا حضور دارند، بی دلیل نیست که اکثر فوتبال دوستان از تماشای نمایش این تیم لذت می‌برند. در هنگام حملات، مسی و کوتینیو از دو جناح سوآرز را پشتیبانی می‌کنند و ایوان راکیتیچ (امتیاز: ۸۶)، سرجیو بوسکتس (امتیاز: ۸۷) و آرتورو ویدال (امتیاز: ۸۷) نیز در خط هافبک، وظایفشان را به شکل درستی انجام می‌دهند.

از آن‌جایی که بازیکنان تیم بارسلونا پتانسیل‌ بالایی در بازی PES 2019 دارند، در هنگام مواجه با رقبای قدرتمند چندان با مشکل روبرو نخواهید شد، زیرا می‌توانید با حفظ توپ و ارائه‌ی یک بازی آرام، به دروازه حریف نزدیک شده و به گل دست یابید. زمانی هم که مالکیت توپ را ندارید، نیازی به نگرانی وجود ندارد؛ زیرا جرارد پیکه (امتیاز: ۸۸) و ساموئل اومیتیتی (امتیاز: ۸۷) را در خط دفاع و تراشتگن (امتیاز: ۸۸) را نیز در دروازه‌ی خود دارید که به راحتی می‌توانند تمامی نقشه‌های تیم حریف برای دستیابی به گل را نقش بر آب کنند.

بازی PES 2019

هیجان انگیز ترین تیم: Man Blue یا منچستر سیتی

 • ۵ ستاره – قدرت خط حمله: ۸۶ – قدرت خط هافبک: ۸۶ – قدرت خط دفاع: ۸۴
 • بهترین بازیکنان: کوین د بروینه (امتیاز: ۹۰)، سرجیو آگوئرو (امتیاز: ۸۸) و داوید سیلوا (امتیاز: ۸۷)
 • بازیکنانی که می‌توانید رویشان حساب کنید: گابریل ژسوس (امتیاز: ۸۵)، لروی زانه (امتیاز: ۸۵) و الکساندر زینچنکو (امتیاز: ۷۵)

کوین د بروینه و داوید سیلوا به عنوان دو بازی ساز بی نظیر در منچستر سیتی حضور دارند که با حرکات و خلاقیت‌های خود، می‌توانند فرصت‌های زیادی را برای مهاجم هدف ایجاد کنند. علاوه بر این، رحیم استرلینگ (امتیاز: ۸۵) و لروی زانه نیز در کناره‌ها بازی می‌کنند که قدرت و سرعت پیشروی‌شان بسیار بالاست. به همین دلیل علاوه بر بازی سازی در وسط زمین، می‌توان روی جناحین برای ایجاد فرصت گلزنی برای سرخیو آگوئرو حساب ویژه‌ای باز کرد.

در نیکمت ذخیره‌های منچستر سیتی بازیکنان ارزشمند و جوانی همچون گابریل ژسوس، برناردو سیلوا (امتیاز: ۸۴) و ریاض محرز (امتیاز: ۸۴) حضور دارند که در صورت بروز مشکل، می‌توانید آن‌ها را وارد زمین کنید. همان‌طور که پیش از این اشاره شد، بازیکنان کناره‌ منچستر سیتی مایل به شرکت در حملات هستند، همین مسئله نیز فضا و فرصت زیادی را برای نفوذ در اختیار بازیکنان تیم حریف قرار می‌دهد که باید مراقب آن باشید. برای رفع این مشکل توصیه می‌کنیم پس از کسب نتیجه‌ی مورد نظر، ایلکای گوندوغان (امتیاز: ۸۴) را به خط هافبک اضافه کنید.

بازی PES 2019

تیمی که در حد و اندازه‌های تصور شده نیست: Man Red یا منچستر یونایتد

 • ۵ ستاره – قدرت خط حمله: ۸۵ – قدرت خط هافبک: ۸۳ – قدرت خط دفاع: ۸۴
 • بهترین بازیکنان: داوید دخیا (امتیاز: ۹۱)، روملو لوکاکو (امتیاز: ۸۷) و الکسیز سانچز (امتیاز: ۸۷)
 • بازیکنانی که می‌توانید رویشان حساب کنید: آنتونی مارسیال (امتیاز: ۸۲)، مارکوس رشفورد (امتیاز: ۸۱) و لوک شاو (امتیاز: ۷۸)

با وجود بازیکنان مستعدی که در ترکیب منچستر یونایتد وجود دارد، شیاطین سرخ نتوانسته‌اند در چند فصل اخیر عملکرد خوبی داشته باشند و این موضوع نیز تاثیر خود را در بازی PES 2019 گذاشته است. علاوه بر این، هیچ ثباتی نیز در عملکرد این تیم وجود ندارد؛ چند بازی عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهند و پس از آن، برای مدتی در سراشیبی سقوط قرار می‌گیرند. برای اثبات این ادعا، کافی است تا به نتایج این فصل سرخ پوشان شهر منچستر و جایگاه کنونی‌‌شان نگاهی بیندازید.

تنها نقطه قوت تیم منچستر یونایتد در بازی PES 2019، امتیاز کلی آن است. رومئو لوکاکو و الکسیز سانچز این پتانسیل‌ را دارند تا هر خط دفاعی را با مشکل روبرو کنند. پشت سر این دو نیز پول پوگبا (امتیاز: ۸۶) قرار می‌گیرد که وظیفه‌ی توپ ربایی را به خوبی انجام می‌دهد و استعداد بالایی نیز در حمل توپ دارد که همین ویژگی‌ باعث می‌شود تا از او بتوان در امر موقعیت سازی برای دیگر بازیکنان یا حتی کسب گل استفاده کرد.

اگر برای تجربه‌ی بازی PES 2019 از منچستر یونایتد استفاده می‌کنید، حتما توجه ویژه‌ای به بازیکنان خط دفاعی، یعنی مارکوس روخو (امتیاز: ۸۱) و اشلی یانگ (امتیاز: ۸۱) داشته باشید، زیرا از نقاط ضعف این تیم محسوب می‌شوند. البته داوید دخیا در داخل دروازه قرار دارد که باعث می‌شود کمی از نگرانی‌ها کاسته شود.

بازی PES 2019

تیمی که دست کم گرفته می‌شود: East Midlands یا لستر سیتی

 • ۴ ستاره – قدرت خط حمله: ۷۹- قدرت خط هافبک: ۷۷ – قدرت خط دفاع: ۷۷
 • بهترین بازیکنان: جیمی واردی (امتیاز: ۸۳)، کاسپر اشمایکل (امتیاز: ۸۲) و هری مگوایر (امتیاز: ۸۱)
 • بازیکنانی که می‌توانید رویشان حساب کنید: ویلفرد اندیدی (امتیاز: ۸۰)، چایلار سویونجو (امتیاز: ۷۹) و دمارای گری (امتیاز: ۷۷)

لستر سیتی شاید دیگر آن تیم فصل ۲۰۱۵ – ۲۰۱۶ نباشد که توانست قهرمان لیگ جزیره شود اما  یادتان نرود که روباه‌ها تنها تیمی غیر از چلسی و منچستر سیتی بودند که توانستند در چند سال اخیر قهرمان لیگ انگلستان شوند، بنابراین نباید آن‌ها را دست کم گرفت. البته پس از قهرمانی، لستر سیتی بسیاری از بازیکنان تاثیر گذار خود را از دست داد اما توانست با جذب بازیکنان جدید تا حدودی خلاء‌های به وجود آمده را پر کند.

جیمی واردی که به عنوان مهاجم نوک در ترکیب لستی سیتی حضور دارد، با سرعت بالای خود می‌تواند دردسر زیادی برای مدافعان تیم‌های حریف ایجاد کند. پیتر اشمایکل و هری مگوایر عملکرد بسیار خوبی در جام جهانی داشته‌اند و لیاقتشان بالاتر از امتیاز کنونی در بازی است. همچنین سویونجو و جانی ایونز (امتیاز: ۷۹) که تابستان امسال به ترکیب تیم اضافه شدند، روی کاغذ خریدهای خوبی محسوب می‌شود که متاسفانه در بازی PES 2019 این مسئله چندان مورد توجه قرار نگرفته است.

بازی PES 2019

تیمی که شما را غافل گیر می‌کند: ED White Orange یا والنسیا

 • ۵ ستاره – قدرت خط حمله: ۸۲ – قدرت خط هافبک: ۷۹ – قدرت خط دفاع: ۷۹
 • بهترین بازیکنان: دنیل پارخو (امتیاز: ۸۴)، جفری کوندوگبیا (امتیاز: ۸۴) و میچی باتشوایی (امتیاز: ۸۴)
 • بازیکنانی که می‌توانید رویشان حساب کنید: گونسالو گوئدس (امتیاز: ۸۳)، خوزه لوییس گایا (امتیاز: ۸۲) و سانتی مینا (امتیاز: ۷۹)

اگر به تاریخ نگاه کنید، متوجه می‌شوید که والنسیا باشگاه بزرگی در اسپانیا محسوب می‌شود که امروزه زیر سایه‌ تیم‌های بزرگتری همچون بارسلونا، رئال مادرید و اتلتیکو مادرید قرار گرفته است. این تیم فصل گذشته عملکرد بسیار خوبی داشت و توانست با ثبت رکورد ۱۳ بازی بدون باخت، پس از باشگاه رئال مادرید در رتبه‌ی چهارم قرار گیرد؛ فاصله‌ این دو تیم تنها ۳ امتیاز بود.

موفقیت والنسیا در فصل گذشته‌ی مسابقات را باید به پای عملکرد فوق العاده‌ی دنیل پارخو و گونسالو گوئدس نوشت. این فصل نیز بازیکنان جدیدی به تیم اضافه شده‌اند و انتظار می‌رود که شرایط امسال بهتر از سال گذشته باشد.

بازی PES 2019

ضعیف ترین تیم باشگاهی: FK Odersteich

 • یک ستاره – قدرت خط حمله: ۵۵ – قدرت خط هافبک: ۵۲ – قدرت خط دفاع: ۵۰
 • بهترین بازیکنان: ایورسن (امتیاز: ۶۸)، لوهتنن (امتیاز: ۶۶)، براندس (امتیاز: ۶۵)
 • بازیکنانی که می‌توانید رویشان حساب کنید: هدتافت (امتیاز: ۶۴)، بلیکست (امتیاز: ۶۴)، د بروین (امتیاز: ۵۸)

ضعیف ترین تیمی که می‌توانید در بازی PES 2019 پیدا کنید، FK Odersteich نام دارد. وقتی این تیم را برای رقابت با حریف خود انتخاب می‌کنید، بهترین کار این است که با یک دست کنترلر را گرفته و با دست دیگر به درگاه خدا دعا کنید؛ زیرا موثر تر از این خواهد بود که سعی کنید با بازیکنانی که در اختیار دارید، کاری انجام دهید.

بازی PES 2019

بهترین تیم ملی: بزریل

 • ۵ ستاره – قدرت خط حمله: ۹۲ – قدرت خط هافبک: ۸۴ – قدرت خط دفاع: ۸۶
 • بهترین بازیکنان: والنته یا نیمار (امتیاز: ۹۳)، آنتونس یا مارسلو (امتیاز: ۸۸) و آمارال یا فیلیپه کوتینیو (امتیاز: ۸۸)
 • بازیکنانی که می‌توانید رویشان حساب کنید: کاستلو یا اِدرسون (امتیاز: ۸۷)، بتنتکورت یا گابریل ژسوس (امتیاز: ۸۵) و دیاس یا مارکینیوس (امتیاز: ۸۵)

در نتیجه‌ی اتفاقی عجیب و غریب، شرکت کونامی حق لایسنس تیم ملی برزیل را از دست داد تا مجبور باشد از نام‌های غیر واقعی برای بازیکنان این تیم استفاده کند. اگر می‌خواهید نام‌های واقعی را جایگزین نام‌های غیر واقعی کنید، می‌توانید به بخش Edit رفته و به صورت دستی این کار را انجام دهید. البته به‌روزرسانی‌های غیر رسمی نیز هستند که این کار را برای شما انجام می‌دهند.

با وجود اینکه عملکرد بزریل در جام جهانی روسیه به هیچ وجه قابل دفاع نیست اما در حال حاضر و روی کاغذ قوی ترین تیم ملی جهان محسوب می‌شود که هیچ نقطه‌ی ضعفی ندارد. برای دروازه، بازیکنانی همچون ادرسون و آلیسون در لیست حضور دارند که هر دو، دروازه بانانی در سطح کلاس جهانی محسوب می‌شوند. در خط حمله نیز نیمار، کوتینیو، داگلاس کاستا و روبرتو فرمینیو انتخاب‌های شما خواهند بود که باعث می‌شود هیچ نگرانی نسبت به گلزنی و کسب نتیجه‌ی دلخواه نداشته باشید.

بازی PES 2019

بهترین تیم کلاسیک: تیم کلاسیک قاره اروپا

 • ۵ ستاره – قدرت خط حمله: ۹۳ – قدرت خط هافبک: ۹۳ – قدرت خط دفاع: ۸۸
 • بهترین بازیکنان: دی میرابو یا زین الدین زیدان (امتیاز: ۹۵)، مونتلئونه یا روبرتو باجو (امتیاز: ۹۳) و رمپف یا اُلیور کان (امتیاز: ۹۰)
 • بازیکنانی که می‌توانید رویشان حساب کنید: هارنس یا مایکل اوون (امتیاز: ۸۴)، لیوی یا فیلیپو اینزاگی (امتیاز: ۸۴) و فونیه یا پاتریک ویرا (امتیاز: ۸۸)

قبل از اینکه بازی PES 2019 را با تیم European Classics تجربه کنید، توصیه می‌کنیم تا نام بازیکنان را تغییر دهید که حس واقع گرایانه‌ تری را به شما انتقال دهد. جدا از این موضوع، بازیکنان بزرگ بسیاری در لیست این قرار دارند که کار را برای انتخاب بازیکنان نهایی مقداری سخت می‌کند. با وجود این، توصیه می‌کنیم از زیدن الدین زیدان به در پست هافبک تهاجمی استفاده کنید و روبرتو باجو و مایر یا دنیس برگکمپ (امتیاز: ۹۱) را نیز در خط حمله بگذارید.

تیم European Classics در بخش دفاعی وضعیت بسیار خوبی دارد و بازیکنانی کارکشته از دروازه‌ی این تیم محافظت می‌کنند؛ الیور کان به عنوان سنگربان و فابیو کاناوارو نیز به عنوان یکی از مدافعان وسط در ترکیب اصلی حضور دارند.

بازی PES 2019

ضعیف ترین تیم ملی: کویت

 • یک ستاره – قدرت خط حمله: ۶۵ – قدرت خط هافبک: ۶۲ – قدرت خط دفاع: ۶۱
 • بهترین بازیکنان: عبدور رحیم (امتیاز: ۶۷)، واحد یا فهد العنزی (امتیاز: ۶۵)، کوتب یا خالد الرشیدی (امتیاز: ۶۳)
 • بازیکنانی که می‌توانید رویشان حساب کنید: آیاد (امتیاز: ۶۱)، قاسم (امتیاز: ۶۱) و سدالله (امتیاز: ۶۱)

اگر می‌خواهید در مسابقات تیم‌های ملی، طعم واقعی چالش را بچشید، توصیه می‌کنیم تیم ملی کویت را انتخاب کنید؛ زیرا این تیم تنها ۲ بازیکن با امتیاز بالای ۶۵ دارد. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که در هنگام رقابت با این تیم، از ترکیب ساده ۴-۴-۲ استفاده کنید و به جای هافبک وسط، از ۲ هافبک تدافعی استفاده کنید تا بدین ترتیب محافظت از دروازه شما بیشتر شود. اگر با این تیم بتوانید در مسابقات موفقیت کسب کنید، آن وقت می‌توانید ادعا کنید که در بازی PES 2019 یک حرفه‌ای هستید!

در پایان، توصیه می‌کنیم اگر بازی فیفا ۱۹ را ترجیح می‌دهید، حتما به برترین تیم‌های حاضر در این بازی عنوان ورزشی نگاهی بیندازید.

The post معرفی ضعیف‌ترین و قوی‌ترین تیم‌های حاضر در PES 2019 appeared first on دیجیاتو.

نگاهی جامع بر بخش مای‌کلاب PES 2019

بخش مای‌کلاب PES 2019 همان تغییراتی را به خود دیده که بسیاری از طرفداران شبیه‌ساز فوتبالی کونامی سال‌ها است که منتظر آن هستند. این بخش حتی می‌تواند رقیب خود یعنی آلتیمیت تیم فیفا را هم به چالش بکشد، مخصوصا اگر به تغییرات جدید آن نسبت به گذشته آشنا باشید.

راحت‌ پول به جیب بزنید

بخش مای‌کلاب PES 2019

با انجام ماموریت‌های بازی می‌توانید GP زیادی کسب کنید.

یکی از مهم‌ترین مواردی که در بخش مای کلاب PES 2019 باید انجام دهید، به دست آوردن امتیاهای آن با کامل‌ کردن ماموریت‌هایی که بازی به شما می‌دهد است. خب همان‌طور که می‌دانید، در این مدها همیشه می‌توان با استفاده از پول واقعی سریعا میزان امتیاز مورد نظر را به دست آورد اما اگر شما هم مثل ما قصد این کار را ندارید، بهتر است تا از همین ابتدا ماموریت‌هایی که از جانب بازی دریافت می‌کنید را به خوبی انجام دهید.

این ماموریت‌ها اکثرا آسان‌ هستند و با کمی توجه بسیاری از آن‌ها را انجام داده و پاداش‌هایش را دریافت خواهید کرد. پولی که به دست آوردید را می‌توان در بخش‌های مختلفی مثل تمرین دادن بازیکنان و جذب فردی جدید برای باشگاه خرج کرد. البته نباید این نکته را فراموش کنید که همانند پولی که در دنیای واقعی به دست می‌آورید، در مای کلاب هم نباید همه پول خود را سریعا خرج کرده و باید برای آن برنامه مشخصی داشته باشید.

بهتر است به جای آن که سریعا پول خود را خرج خرید یک بازیکن شناخته شده بکنید، آن را در بخش‌های دیگری همچون استخدام مربی‌های جدید و مدیربرنامه‌ها برای جذب راحت‌تر بازیکنان استفاده کنید. انجام این کارها باعث پیشرفت آهسته اما پیوسته تیم رویایی شما خواهد شد. انجام کارهای زیرساختی در باشگاه شما را از دست یک سری خرج‌های بلند مدت و سنگین راحت می‌کند. مثلا اگر یک Agent خوب داشته باشید‌، او قراردادهای بهتری را به شما پیشنهاد می‌کند و همین قضیه باعث می‌شود که خرج‌ سنگینی برای خرید یک بازیکن روی دستتان باقی نماند.

اما با کسب درآمد زیاد هم بهتر است هوای پولی که به دست‌ آورده‌اید را داشته باشید و حداقل ۱۰ هزار GP را برای روز مبادا در حساب خود نگه‌دارید.

لیگ‌های هفتگی را از دست ندهید

یکی از تغییرات تازه بخش مای‌کلاب PES 2019 نسبت به نسخه‌های پیش به اضافه شدن لیگ‌های هفتگی به بازی برمی‌گردد. سیستمی که به شما بر اساس جایگاهی که در جدول دارید، امتیاز می‌دهد. در ابتدا شما باید ۱۰ بازی در حالت عادی بخش مای‌کلاب انجام دهید و بعد از آن می‌توانید در لیگ هفتگی شرکت کنید که پیروزی در آن‌ها باعث به دست آوردن پول بیشتری خواهد شد.

البته جدا از مبالغی که می‌توان با شرکت در این لیگ‌ها به دست آورد، با پیروزی در رقابت‌های هفتگی، بازی به شما بازیکنانی در سطح کیفی باالا نیز هدیه می‌دهد. خوشبختانه کونامی در دادن جوایز به برندگان این لیگ‌ها، دست و دل باز عمل کرده و شرکت کردن در لیگ‌های هفتگی بخش مای‌کلاب PES 2019 باعث می‌شود تا زمان و پول واقعی زیادی را ذخیره کنید. مطابق انتظار، اگر در این رقابت‌ها عملکرد خوبی از خود به جای بگذارید، طی دست‌های بعد در لیگ‌های سطح بالاتری رقابت خواهید کرد.

از بخش‌ آفلاین خرج بخش آنلاین بازی را در بیاورید!

حتی در بخش تمرین PES 2019 هم می‌توان GP کسب کرد.

تقریبا از انجام هر کاری در PES 2019 می‌توان مقداری واحد پولی بازی که با نام GP شناخته می‌شود را به دست آورد. جدا از انجام ماموریت‌های بخش مای‌کلاب که به آن‌ها پرداختیم، با انجام بازی‌های آفلاین، به ثمر رساندن انواع و اقسام گل‌ها و حضور در بخش‌های دیگر بازی مثل تمرین، مستر لیگ و Become A Legend هم می‌توان امتیاز زیادی را کسب کرد که حسابی به دردتان خواهد خورد.

برای مثال کسب جام در مسترلیگ باعث به دست آوردن GP خواهد شد؛ حتی با انجام یک حرکت نمایشی در زمین مسابقه یا بستن یک قرارداد در Become a Legend هم می‌توانید مقداری پول به دست آورید. این پول‌ها نقش مهمی را در بخش مای‌کلاب PES 2019 ایفا می‌کنند و با استفاده هوشمندانه از آن‌ها می‌توانید بسیاری سریع‌تر از دیگر کاربران پیشرفت کنید.

باید به این نکته اعتراف کرد که PES 2019 بسیار بیشتر از رقیب خود در دادن امتیاز به کاربران سخاوتمند است و شما حتی با شبیه سازی کردن نتیجه یک بازی هم GP به دست می‌آورید. بهترین راه برای به دست آوردن پول از شبیه‌سازی بازی‌ها این است که ۱۱ بازیکن در سطح توپ سفید را درون زمین گذاشته و نیمکت خود را هم پر از بازیکنان سطح طلایی و سیاه کنید. در ضمن، از میزان قرارداد بازیکنان شما با حضور آن‌ها در زمین مسابقه کم می‌شود و به همین علت باید این نکته را در نظر داشته باشید که بهتر است تا جای ممکن به بازیکنان با کیفیت خود در این مسابقات شبیه‌سازی بازی ندهید.

در نهایت، با شبیه‌سازی حضور بازیکنان در زمین مسابقه هم قرارداد آن‌ها تمام می‌شود اما با توجه به این که در بدترین حالت ۳۰۰۰ جی‌پی از دست داده و ۱۴ هزار جی‌پی کسب می‌کنید، این راه بهترین روش برای به دست آوردن GP در PES 2019 محسوب می‌شود.

مدیریت تیم به اندازه بازی در زمین مسابقه مهم است

بخش مای‌کلاب PES 2019 تنها به مهارت شما در زمین مسابقه بستگی نداشته و در این حالت باید مدیر خوب و با برنامه‌ای هم باشید. یکی از نکاتی که نباید در مدیریت تیم از آن‌ها غافل شوید به بستن قرارداد بازیکنان قدیمی و جدید برمی‌گردد.

همیشه، نگه‌داشتن بازیکنی که خودتان او را پیشرفت داده‌اید، آسا‌ن‌تر از خرید یک بازیکن سطح بالا از تیمی دیگر است. همچنین همیشه باید Agent های خوبی در اختیار داشته باشید که بتوانند هزینه کلی تیم‌شما را برای خرید بازیکنان بهتر کاهش دهند.

لول آپ کردن مربی‌ها و تمرین دادن بازیکنان نیز دیگر بخش مدیریتی مهم بازی است. در مای‌کلاب همه مربی‌ها سطوح مهارت متفاوتی دارند. باید به این نکته توجه داشته باشید که سطح مربی‌ تیم‌شما با افراد حاضر در آن بخواند. مربی‌های بد باعث خواهند شد تا عملکرد کلی تیم کاهش پیدا کند و داشتن یک مربی سطح بالا و آپگرید کردن آن تاثیر به‌سزایی در کارامدی بیشتر تیم شما خواهد گذاشت. به طور کلی خرید مربی خوب یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید در مای‌کلاب انجام دهید و داشتن او از همان اولین بازی تاثیر خودش را در افزایش سرعت پیشرفت شما به خوبی نشان خواهد داد.

برای امتیاز تجربه بیشتر هم به هیچ عنوان تمرین دادن بازیکنان را فراموش نکنید. بسیاری از مواقع نمی‌توان بازیکنان سطح بالا را تمرین داد و به همین دلیل تمرین دادن بازیکنان سطح پایینی که می‌دانید از آن‌ها نهایتا روی نیمکت تیم خود استفاده می‌کنید باعث خواهد شد تا با سرعت پیشتری امتیاز تجربه کسب کنید.

بهتر است تمام این‌کار‌ها را انجام دهید تا امتیاز روحیه تیم شما همیشه بالای ۹۵ باقی بماند زیرا در غیر این صورت در بخش‌های مختلفی احساس ضعف خواهید کرد. بازی دادن بازیکنان در همان پستی که علاقه دارند یکی از مواردی است که روی روحیه تیم شما تاثیر مثبتی خواهد گذاشت. این روحیه حتی در تک تک بازیکنان شما نیز موضوعی مهمی بوده وبرای مثال بهتر است بازیکنانی که تازه آن‌ها را خریداری کرده‌اید را مستقیما در ترکیب اصلی نگذاشته و به آن‌ها اجازه دهید که با گذشت زمان خود را در تیم شما پیدا کنند. همین قضیه برای مربی‌هایی که به خدمت می‌گیرید هم صدق می‌کنید و حتی اگر مربی با استعدادی به تیم اضافه شد، در ابتدا آن را در نقش دستیار و دیگر سطوح پایین‌تر قرار دهید تا کمی بر فضای کلی تیم مسلط شود.

از ویژگی جدید بخش مای‌کلاب PES 2019 استفاده کنید

یکی از امکانات جدید بخش مای‌کلاب PES 2019 به استفاده همزمان از ماموران خرید بازیکن برمی‌گردد.

یکی از امکانات جدید مای‌کلاب امسال این است که می‌توانید از چند مامور خرید با برای دست آوردن یک بازیکن استفاده کنید. این کار باعث خواهد شد تا شانس شما برای خرید بازیکنان بزرگ‌تر بیشتر از گذشته شود. در کل، بهترین کار این است که از صد در صد پتانسیل تمام کارکنان تیم خود در همه مواقع استفاده کنید و ماموران خرید بازیکن نیز از قضیه جدا نیستند.

صبر نکته مهمی در خرید بازیکن محسوب می‌شود و شما هم نباید برای به دست آوردن بازیکنی که حتی به آن احتیاج زیاد دارید، عجله داشته باشید.

نمی‌توان تمام تغییرات بخش مای‌کلاب PES 2019 را در یک مطلب خلاصه کرد و اگر این مطلب را مطالعه کرده‌اید، تا انتشار مطلب فوتبالی بعدی بهتر است نگاهی به دیگر مقالات آموزشی PES 2019 داشته باشید. همچنین به تازگی نسخه جدید فیفا و PES را با یکدیگر مقایسه کرده‌ایم که ویدیو آن را می‌توانید از اینجا تماشا کنید.

دوست دارید تا در آینده چه آموزش‌هایی را برای شما قرار دهیم؟‌ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

The post نگاهی جامع بر بخش مای‌کلاب PES 2019 appeared first on دیجیاتو.

پیتر براکلی، گزارشگر سابق سری PES درگذشت

پیتر براکلی که به خاطر گزارشگری در سری PES بین طرفداران بازی‌های ویدیویی شناخته می شد، ساعاتی پیش در سن ۶۷ سالگی درگذشت.

هر چقدر که فوتبال در بازی‌های ویدیویی طی سال‌های اخیر با نام فیفا و گزارشگر معروفش یعنی مارتین تایلر شناخته می‌شود، تا دهه پیش این وزرش در دنیای ویدیو گیم با سری PES و پیتر براکلی شناخته می‌شد. براکلی از ۲۰۰۲ همکاری خود را با این سری آغاز کرد و تا بازی خاطره‌انگیز PES 2006 ادامه داد. بسیاری اعتقاد دارند که او سطح گزارشگری در بازی‌های ویدیویی ورزشی را در آن زمان چند پله ارتقا داد. کاربران PES پیتر را بیشتر به خاطر جملات معروفش همچون «با غروب آفتاب هم هوا قصد خنک‌تر شدن را ندارد» و «این بازی به دل افرادی که آن را می‌فهمند خواهد نشست» معروف بود.

پیتر همچنین به خاطر برنامه فوتبالی معروفش در سری آ ایتالیا با نام «فوتبال ایتالیا» نیز طرفداران زیادی بین علاقه‌مندان به فوتبال این کشور داشت. در ضمن، براکلی به عنوان یک طرفدار دو آتشه باشگاه برایتون که طی فصل اخیر علیرضا جهانبخش هم به آن پیوسته است، شناخته می‌شد.

به مناسبت مرگ او، باشگاه برایتون این متن را در صفحه توییتر رسمی خود منتشر کرد: «همه ما در برایتون از شنیدن خبر فوت او ناراحت شدیم و در این لحظه بهترین آرزو‌ها را برای خانواده و دوستان پیتر داریم.»

بعد از روزهای اوج کونامی با PES 2006، این کمپانی در نسخه بعدی از این سری یعنی PES 2008 از دو گزارشگر جدید با نام‌های جان چمپیون و جیم بکلی استفاده کرد که این تغییر باعث شد که بخش گزارشگری PES برای سال‌های طولانی به عقیده منتقدان و کاربران به یکی از نقاط ضعف اصلی آن تبدیل شود.

مشکل گزارشگر این سری همچنان با پرجاست و همانطور که قبل از این در بررسی PES 2019 هم به این نکته اشاره کردیم، گزارشگران بازی هنوز هم همان دیالوگ‌های تکراری سال گذشته را برای شما تکرار می‌کنند.

The post پیتر براکلی، گزارشگر سابق سری PES درگذشت appeared first on دیجیاتو.

بهترین ترکیب‌ها برای پیروزی در PES 2019

مدتی از عرضه PES 2019 گذشته و اکثر منتقدان و طرفداران همیشگی این فرنچایز تایید می‌کنند که این بازی را می‌توان یکی از بهترین نسخه‌های سال‌های اخیر سری PES دانست. با توجه به آن که گیم‌پلی این عنوان نسبت به PES 2018 با تغییرات مهمی همراه بوده، بهتر است که در هنگام چینش بازیکنان خود،‌ چند نکته مهم و چند سبک چینش خاص را در نظر بگیرد که به پیروز شدن شما طی مسابقات آفلاین و آنلاین کمک شایانی خواهند کرد.

۴-۳-۳ دفاعی برای ضدحملات برق آسا

با وجود آن که سرعت بازی در PES 2019 نسبت به نسخه‌های پیش کاهش یافته، هنوز هم در این عنوان با یک فوتبال سرعتی طرف هستیم که ضد حمله به عنوان یکی از تاکتیک‌های اصلی گل زدن کاربرد زیادی دارد.

نکته اصلی در استفاده از تیم‌هایی که ساختار اصلی بازی‌ آن‌ها روی ضد حمله استوار است، به سرعت بالای بازیکنان هجومی و داشتن امتیاز خلاقیت حمله در دفاع‌های کناری برمی‌گردد. به همین جهت ترکیب چهار- سه – سه دفاعی با در نظر گرفتن دو مهاجم و مدافع کناری برای تیم بهترین گزینه برای استفاده از ضد حملات در PES 2019 تنظیم می‌شود.

PES 2019

برای مثال به هنگام استفاده از تاکتیک ضد حمله در تیمی مثل رئال مادرید، بهتر است تا در میانه میدان وظایف دفاعی را کاسمیرو سپرده و تونی کروس را برای رساندن توپ به مهره‌های هجومی جلوتر ببرید. در این چینش تمرکز تیم روی حملات با استفاده از هافبک‌های کناری نیست و باید توپ را به وسیله مدافعان پیشتازی همچون مارسلو به سه نفر خط حمله برسانید.

افراد خط حمله تیم هم بهتر است نزدیک به یک دیگر بازی کنند تا کنترل آن‌ها توسط بازیکنان دفاعی حریف سخت‌تر شود. قرار گرفتن بیل برای گوش راست، آسنسیو گوش چپ و کریم بنزما به ناچار به عنوان مهجام نوک باعث می‌شود تا بیشترین کارایی را از خط حمله رئال مادرید ببینید.

درضمن،‌ دو نکته را نباید حین استفاده از سیستم ضد حمله در PES 2019 فراموش کرد. در ابتدا بهتر است که بازیکنان دفاع وسط خود را روی مهاجمان خطرناک‌تر حریف مارک کنید و همچنین و از آن‌جایی که ضد حمله باعث زودتر خسته‌تر شدن بازیکنان می‌شود،‌ بهتر است از هر سه تعویض خود طی بازی استفاده کنید.

همزمان هجومی و دفاعی با تیم‌های پرمهره

در تیم‌هایی مانند بارسلونا که تیم سرشار از بازیکنان توانمند در پست‌هیا مختلفی است، می‌توانید طی یک بازی با توجه به موقعیت بازی، از دو ترکیب جداگانه استفاده کنید که یکی از آن‌ها منجر به بهتر شدن خط حمله شما و یکی دیگر به قدرت دفاعی تیم یاری خواهند رساند.

در فاز هجومی، بهتر است کمی ریسک کرده و از چهار مهره در خط آتش تیم استفاده کنید. مسی و سوارز به عنوان مهجام نوک و مالکوم و کوتینیو به عنوان مهاجم‌های کناری که البته می‌توانند نقش وینگر را هم برای شما بازی کنند، خط حمله‌ای‌ آتیشن را برای بارسلونای شما به ارمغان خواهند آورد.

شما همزمان می‌توانید از تکنیک بالای مسی و قدرت تمام کنندگی عالی سوارز در قلب حمله استفاده کرده و با کوتینیو و مالکوم به آن‌ها توپ رسانده یا حتی با استفاده از خود این دو مهاجم کناری به دل خط دفاع حریف بزنید. وظیفه کنترل خط میانی در این ترکیب بر عهده الکس ویدال و سرجیو بوسکتس خواهد بود که همزمان می‌توانند ارسال توپ برای مهاجمان را هم برعهده بگیرند.

زمانی که ترکیب شما دفاعی‌تر می‌شود و دیگر نیازی به گل زدن ندارید، بهتر است تنها با همان سوارز و مسی به عنوان مهاجم‌های نوک بازی کرده و کوتینیو و مالکوم را به جای مهاجم‌های کناری به هافبک‌هایی تبدیل کنید که علاوه بر وظیفه ارسال توپ برای مهاجمان، در کارهای دفاعی نیز شرکت می‌کنند. دو بازیکن میانی یعنی بوسکتس و الکس ویدال هم در حالت دفاعی یک خط به عقب‌تر خواهند رفت تا در نقش هافبک‌های دفاعی از فشار حملات تیم مقابل بکاهند.

۴-۲-۲ کلاسیک برای ترکیبی استاندارد

اگر به فوتبالی منطقی‌تر علاقه دارید، چینش چهار – دو – دو کلاسیک در PES 2019 هم گزینه مناسبی برای شما خواهد دارد. اول این نکته را بگویم که با توجه به این که در این چینش بازیکنان در تمام نقاط زمین با استاندارد درستی پراکنده شده‌اند، بهتر است در تنظیمات چینش پرس سنگین در همه نقاط زمین را انتخاب کنید تا مالکیت از حریف شما گرفته شود.

دو هافبک میانی که یکی از آن‌ها وظیفه دفاعی دیگری نیز وظیفه رساندن توپ به هافبک‌های کناری تیم‌ را بر عهده دارند، انتخاب خوبی برای این چینش هستند و بر خلاف ترکیب قبلی بارسلونا که باید بازیکنان کناری خود را باید تا خط حمله جلو می‌بردید یا آن‌ها تا میانه‌های زمین عقب می‌کشیدید، در چینش کلاسیک چهار – چهار – دو بهتر است تا هر دو هافبک‌های کناری به شکل هافبک راست و چپ نزدیک به دو مهاجم قرار بگیرند.

در خط حمله هم یکی از مهاجمان که قدرت بیشتری در تمام کنندگی، سرزنی و سرعت دارد به عنوان نوک و آن یکی که می‌تواند شوت‌های از راه دور بهتری زده و تکنیک بیشتری از خود به خرج داده را به عنوان بازیکن پشت مهاجم در نظر بگیرید.

البته با ترکیب تیم‌هایی مثل یوونتوس هم می‌توان در صورت نیاز مبرم به گلزنی از سیستم چهار مهاجم با مرکزیت رونالدو استفاده کرد که و در بخش بازی دفاعی با این تیم‌ نیز استفاده از چهار – سه – سه دفاعی به علت بازیکنان توانمند خط هافبک و دفاعی این تیم کفایت خواهد کرد.

برد به سبک مورینیو

منچستر یونایتد هم به طور قطع یکی از گزینه‌های اصلی کاربران در PES 2019 خواهد بود. با توجه به وضعیت این تیم در خط دفاعی، بهتر است تا هافبک‌های دفاعی و مدافعان تیم خود را نزدیک به یکدیگر نگه‌داشته و چینش خط عقبی تیم خود را روی دفاع متمرکز تنظیم کنید.

در فاز هجومی،‌ با آوردن خط آفساید به نزدیک میانه زمین،‌ مدافعان شما می‌توانند در بازی‌سازی و کنترل توپ، تاثیرگذاری بیشتری داشته باشند. پوگبا و فرد به عنوان دو هافبک مرکزی تیم می‌توانند همزمان هم در دفاع به داد تیم رسیده و هم زمینه‌ساز حملات منچستر یونایتد باشند. البته کار درست این است که ماتیچ به عنوان هافبک دفاعی تیم را در همان پست اصلی خود باقی گذاشته تا وظایف قطع توپش را به خوبی انجام دهد.

این تیم مهره‌های خوبی در خط حمله دارد و با استفاده از سرعت و تکنیک الکسیس سانچز و مارسیال و در نهایت تمام‌کنندگی عالی لوکاکو، می‌شود بیشترین استفاده را از کم‌ترین حملات برد. الکسیس و مارسیال می‌توانند توپ را در میانه‌های زمین از فرد و پوگبا گرفته و یا خودشان از‌‌‌ آن استفاده کرده و یا توپ را به لوکاکو برسانند.

در صورتی که با این تیم نیاز به داشتن خط دفاعی مستحکم‌تری دارید هم بهتر است دستی به سه بازیکن هجومی خود نزده و تنها کمی هر سه هافبک را عقب آورده و روی سیستم ضد حمله و ارسال توپ‌های بلند برای مهاجمان برای بهتر کردن نتیجه بازی متمرکز شوید.

در مقالات بعدی بیشتر به جزییات بخش چینش ترکیب خواهیم پرداخت و قسمت‌های دیگر PES 2019 مانند myClub را نیز بررسی می‌کنیم.

The post بهترین ترکیب‌ها برای پیروزی در PES 2019 appeared first on دیجیاتو.

چگونه در مستر لیگ PES 2019 تیم رویایی خود را بسازیم؟

مستر لیگ بدون شک پرطرفدارترین بخش سری PES محسوب می‌شود و با وجود این که مستر لیگ PES 2019 نسبت به سال گذشته تغییرات کمی داشته، بازهم کیفیت خودش را حفظ کرده و می‌تواند برای مدتی طولانی شما را سرگرم کند. برای موفق شدن در مستر لیگ، دستورات ریز و درشتی وجود دارد که ممکن است عده‌ زیادی از کاربران بازی از آن‌ها بی‌خبر باشند، دستوراتی که در موفقیت تیم شما و جلب رضایت کاربران نقش حیاتی و تاثیر گذاری را ایفا می‌کنند.

قدم‌های اول

همانند روند چندساله‌ای که کونامی پیش گرفته، در مستر لیگ PES 2019 هم می‌توانید بین تیم‌های واقعی و بازیکنان کلاسیک مسترلیگ، یکی را انتخاب کنید، همچنین در همان ابتدای شروع این بخش میزان سختی نقل و انتقالات، چهره شما در نقش مربی و درجه سختی مسابقه‌ها مشخص هستند. نباید این نکته را فراموش کنید که نمی‌توان درجه سختی نقل و انتقالات را در میانه راه تغییر داد پس بهتر است تا از همین ابتدا و با توجه به سابقه خود در مستر لیگ، اقدام به انتخاب درجه این بخش کنید.

گزینه‌های ساخت مربی همانند گذشته هستند و می‌توانید مواردی همچون ملیت و چهره موردنظر خودتان را روی کاراکتر سرمربی پیاده‌سازی کنید. بعد از انجام این موارد ابتدایی، وارد بخش اصلی بازی می‌شوید.

مستر لیگ PES 2019

در مستر لیگ PES 2019 می توانید فردی را برای جذب بازیکن‌های موردنظرتان تعین کنید.

از همان ابتدای کار و با توجه به قدرت بازیکنان و سطح تیمی که در اختیار دارید‌، مدیریت باشگاه به شما وظایف گوناگونی را ابلاغ می‌کند. برخی از این وظایف کوتاه مدت هستند و در ماموریت‌هایی نظیر پیروزی در اولین بازی فصل یا بردن کاپ دوستانه خلاصه می‌شوند. اما ماموریت اصلی که در واقع باعث بقای شما در باشگاه  و افزایش محبوبیتان بین مدیران و طرفداران می‌شود، طولانی مدت هستند.

البته این ماموریت‌ها هم سختی معقولی دارند و بر اساس تیمی که در اختیار دارید، تنظیم خواهند شد. ممکن است باشگاه از شما بخواهد تا فصل را با قهرمانی پشت سر بگذارید یا حتی تیم‌تان را بالای رتبه ۴ در جدول لیگ نگه‌دارید. موفقیت در این ماموریت‌‌ها باعث می‌شوند که باشگاه در دادن بودجه به شما دست و دل بازتر شده و دست‌تان برای ساخت تیم رویایی‌تان بازتر از گذشته باشد.

چگونه بازیکن‌های قدرتمند را جذب کنیم؟

با همه این اوصاف، اگر بازی را با تیم‌های قدرتمندی مثل رئال مادرید، منچستر یونایتد یا بارسلونا شروع کرده باشید، از همان ابتدا به بودجه کلانی دسترسی خواهید داشت.

اولین پیشنهاد برای موفقیت در نقل و انتقالات این است که از همان روز اول ورود به باشگاه، بازیکن‌های اضافه را به لیست فروش اضافه کنید و از نگه داشتن بازیکنانی که مدت کمی تا پایان عمر حرفه‌ای فوتبالشان باقی مانده، اجتناب کنید. اگر درجه سختی نقل و انتقالات بازی روی کلاسیک باشد،‌ می‌توانید تا تعداد زیادی از همین بازیکنان را قبل از پایان مهلت نقل و انتقال بازیکنان به فروش برسانید.

برای این که فروش آن‌ها سرعت بگیرد، بهتر است تا در بخش نقل و انتقالات، به قسمت بازیکنان تیم خودتان مراجعه کنید و در آن‌جا بازیکنانی که فکر می‌کنید جایی در برنامه شما ندارند را به لیست فروش اضافه کنید. بازیکن‌هایی که در لیست فروش قرار دارند، معمولا با مبلغ کم‌تری نسبت به ارزششان فروش خواهند رفت اما همین میزان هم به شما برای ساخت تیمی با بازیکنان بهتر کمک خواهد کرد.

مستر لیگ PES 2019

بهتر است به حواستان‌ به خستگی بازیکنان باشد.

همزمان با فروش بازیکنان مازاد، بهتر است که کار ساخت تیم جدید خود در مستر لیگ PES 2019 را هم آغاز کنید. بر خلاف فیفا که در بخش مربیگری آن، به امتیاز بازیکنان تیم‌های دیگر دسترسی ندارید، در PES می‌توانید تا با انجام یک جست‌جوی ساده و تعین معیارهای خودتان، چه بازیکن‌های با تجربه با امتیاز بالا و چه بازیکن‌های جوان و مستعد را گزینش کنید.

جالب است بدانید که اگر در تنظیمات ابتدایی بازی اجازه استفاده از بازیکنان کلاسیک را در مستر لیگ داده باشید، تعداد زیادی بازیکن جوان با امتیاز بالا در دسترس شما خواهند بود که اکثر آن‌ها قیمت مناسبی دارند و برای ساخت تیمی قدرتمند حسابی به کارتان خواهند آمد.

یکی از نکات جالب در رابطه با جذب بازیکنان در مستر لیگ PES 2019 به مکانیزم جدید خرید بازیکن برمی‌گردد. با استفاده از این مکانیزم شما خواهید دید که با پیشنهادی که برای بازیکن ارسال می‌کنید، چقدر شانس کسب رضایت باشگاه و به طور جداگانه‌ای چقدر شانس جذب رضایت بازیکن را خواهید داشت.

این بخش تقریبا از پارامترهای ثابت و مشخصی بهره می‌برد. برای مثال بازیکنان جوان به بستن قراردهای بالای سه سال علاقه زیادی ندارند و همچنین افزایش مبلغی که برای خرید یک بازیکن حاضرید پرداخت کنید، میزان شانس شما برای کسب رضایت باشگاه را افزایش خواهد داد.

پارامترهای مختلفی برای بالا رفتن شانس جذب یک بازیکن وجود دارند.

علاوه بر موارد ذکر شده، پارامترهای دیگری نیز در این قسمت حضور دارند که روی درصد شانس تاثیر گذار خواهند بود. برای مثال اگر بند فسخ قرارداد را برای بازیکنی بالا ببرید، او ممکن است در پیوستن به باشگاه شما دچار شک شود.

این نکته‌ را هم فراموش نکنید که فسخ قرارداد‌ها می‌توانند به سوهان روحتان تبدیل شوند وباشگاه‌های رقیب با پرداخت رقم فسخ، مستقیم مذاکره خود را با بازیکنان شما انجام خواهند داد و در صورت بی توجه بودن به این بخش دستتان برای حفظ تعدادی از بازیکنان بسته خواهد بود.

در نهایت با اضافه شدن همه این المان‌ها، هنوز هم جذب بازیکن در PES 2019 کار سختی نیست و به راحتی و طی یک الی دو فصل نقل انتقالاتی می‌توانید به تمام بازیکنان مورد نظر خودتان دست پیدا کنید. البته از آن‌جایی که مسترلیگ بخشی نیست که بخواهید آن را تنها برای یک فصل ادامه دهید، بهتر است از همان ابتدا به فکر جذب بازیکنان با استعداد و جوان باشید.

طی فصل اهداف گوناگونی برای شما در نظر گرفته می‌شوند.

یکی دیگر از تفاوت‌های مستر لیگ با مربیگری فیفا به بخش بازیکنان جوان برمی‌گردد. مکانیزم یافتن بازیکنان جوان در فیفا بسیار پیچیده‌تر است و شما باید مربی‌های خاصی را برای پیدا کردن استعداد‌های فوتبال به سرتاسر جهان بفرستید.

اما این قضییه در PES کمی متفاوت بوده و شما بخشی به نام تیم جوانان دارید که می‌توانید بازیکنان با استعداد آن‌ها را برای بازی به تیم اصلی بفرستید. همچنین تمام بازیکنان شناخته شده‌ای که در بازی حضور دارند، بعد از بازنشستگی با یک امتیاز خیلی خوب و سنی کم به عنوان بازیکن جوان به مستر لیگ باز خواهند گشت و جذب آن‌ها جدا از زنده کردن خاطرات، می‌تواند کمک بسیار خوبی برای تامین آینده تیم‌تان باشد.

از چوب بازیکن بسازید!

در مستر لیگ PES 2019 هم مانند سال‌های گذشته می‌توانید تا نقش‌های به‌خصوصی را برای بازیکنان در نظر بگیرید و لقب‌های خاصی را به آن‌ها بدهید. این لقب‌ها اکثرا از طرف هوادارها به بازیکنان داده می‌شوند. برای مثال بازیکنی که سال‌های طولانی را در تیم شما سپری کرده، نقش رهبری را برعهده خواهد گرفت و بهتر است تا بازوبند کاپیتانی را به او بدهید.

دیگر نقش‌هایی که بازیکنان بر عهده می‌گیرند نیز روی نحوه بازی‌ آن‌ها تاثیر گذاشته و اگر ‌‌آن‌ها بتوانند به وظایفی که برایشان در نظر گرفته شده به خوبی عمل کنند، با سرعت بیشتری پیشرفت می‌کنند و به بازیکن‌های بهتری تبدیل خواهند شد.

در ضمن، علاوه بر نقش‌هایی که پیش از این هم در مستر لیگ شاهد آن‌ها بودیم، نقش‌های تازه‌تری هم به بازی اضافه شده‌اند که هر کدام از آن‌ها تاثیر جداگانه‌ای روی بازیکنان خواهد گذاشت.

البته جدا از بحث نقش‌ها، دست شما برای پیشرفت دادن بازیکنان به سبکی که دوست دارید، باز است و می‌توانید آن‌طور که دلتان می‌خواهد به بازیکنان به صورت جداگانه‌ای تمرین دهید.

می‌توانید روی نقاط ضعف کار کنید تا بازیکن آن‌ها را پوشش دهد، می‌توانید بازی در پست‌های دیگر را به او بیاموزید یا کاری کنید که در پستی که مشغول بازی است، عملکرد بهتری داشته باشد. تمرین دادن به بازیکنان تاثیر زیادی رو رشد امتیاز تیم‌تان و بالا رفتن شانس موفقیت شما در مستر لیگ PES 2019 خواهد گذاشت اما از سمت دیگر، اگر به پیچیدگی‌های این بخش علاقه ندارید، انجام تمرینات نرمال از سمت بازیکنان هم ضربه‌ای به روند رو به جلو تیم نخواهد زد.

این نکته را هم فراموش نکنید که در مسترلیگ می‌توانید مربی تیم‌ ملی هم بشوید و در رقابت‌های معتبر ملی نیز شرکت کنید. بر اساس عملکردتان در بخش باشگاهی، بعد از گذشت مدتی از فصل سرمربیگری تیم‌ ملی به شما پیشنهاد خواهد شد. در ضمن در مستر لیگ می‌توانید در پایان فصل یا حتی در میانه راه اگر از شرایط راضی نیستید، به تیم‌های دیگری نقل مکان کنید.

از درون زمین در مستر لیگ PES 2019 غافل نشوید

با وجود آن‌که مستر لیگ PES 2019 بیشتر از همه چیز روی مدیریت تیم و بازیکنان استوار است، اما بازهم نباید از آن‌چه درون در حال رخ دادن است به راحتی گذر کنید. با توجه به فشرده بودن مسابقات بهتر است تا به صورت چرخشی به بازیکنان بازی بدهید و نیمکتی قوی داشته باشید تا بازیکن‌های کلید‌ی‌تان سریع خسته نشوند.

در بازی‌های آسان‌تر به بازیکنان جوان بازی دهید تا انگیزه بگیرند و تمام مسابقات را Skip نکنید تا لذت رهبری تیم و پیروزی در مسابقه برایتان از بین نرود. در انتها باید گفت که اگر می‌خواهید تا در مسترلیگ هم، تیم‌ها و مسابقات لباس و لوگو اصلی خودشان را داشته باشند، بهتر است نگاهی به این مقاله بیاندازید.

در قسمت‌های بعدی مقالات آموزشی PES 2019 به بخش‌های آنلاین این بازی و نحوه به ثمر رساندن گل‌های بیشتر و عملکرد بهتر در دفاع خواهیم پرداخت.

The post چگونه در مستر لیگ PES 2019 تیم رویایی خود را بسازیم؟ appeared first on دیجیاتو.