نگاهی جامع بر بخش مای‌کلاب PES 2019

بخش مای‌کلاب PES 2019 همان تغییراتی را به خود دیده که بسیاری از طرفداران شبیه‌ساز فوتبالی کونامی سال‌ها است که منتظر آن هستند. این بخش حتی می‌تواند رقیب خود یعنی آلتیمیت تیم فیفا را هم به چالش بکشد، مخصوصا اگر به تغییرات جدید آن نسبت به گذشته آشنا باشید.

راحت‌ پول به جیب بزنید

بخش مای‌کلاب PES 2019

با انجام ماموریت‌های بازی می‌توانید GP زیادی کسب کنید.

یکی از مهم‌ترین مواردی که در بخش مای کلاب PES 2019 باید انجام دهید، به دست آوردن امتیاهای آن با کامل‌ کردن ماموریت‌هایی که بازی به شما می‌دهد است. خب همان‌طور که می‌دانید، در این مدها همیشه می‌توان با استفاده از پول واقعی سریعا میزان امتیاز مورد نظر را به دست آورد اما اگر شما هم مثل ما قصد این کار را ندارید، بهتر است تا از همین ابتدا ماموریت‌هایی که از جانب بازی دریافت می‌کنید را به خوبی انجام دهید.

این ماموریت‌ها اکثرا آسان‌ هستند و با کمی توجه بسیاری از آن‌ها را انجام داده و پاداش‌هایش را دریافت خواهید کرد. پولی که به دست آوردید را می‌توان در بخش‌های مختلفی مثل تمرین دادن بازیکنان و جذب فردی جدید برای باشگاه خرج کرد. البته نباید این نکته را فراموش کنید که همانند پولی که در دنیای واقعی به دست می‌آورید، در مای کلاب هم نباید همه پول خود را سریعا خرج کرده و باید برای آن برنامه مشخصی داشته باشید.

بهتر است به جای آن که سریعا پول خود را خرج خرید یک بازیکن شناخته شده بکنید، آن را در بخش‌های دیگری همچون استخدام مربی‌های جدید و مدیربرنامه‌ها برای جذب راحت‌تر بازیکنان استفاده کنید. انجام این کارها باعث پیشرفت آهسته اما پیوسته تیم رویایی شما خواهد شد. انجام کارهای زیرساختی در باشگاه شما را از دست یک سری خرج‌های بلند مدت و سنگین راحت می‌کند. مثلا اگر یک Agent خوب داشته باشید‌، او قراردادهای بهتری را به شما پیشنهاد می‌کند و همین قضیه باعث می‌شود که خرج‌ سنگینی برای خرید یک بازیکن روی دستتان باقی نماند.

اما با کسب درآمد زیاد هم بهتر است هوای پولی که به دست‌ آورده‌اید را داشته باشید و حداقل ۱۰ هزار GP را برای روز مبادا در حساب خود نگه‌دارید.

لیگ‌های هفتگی را از دست ندهید

یکی از تغییرات تازه بخش مای‌کلاب PES 2019 نسبت به نسخه‌های پیش به اضافه شدن لیگ‌های هفتگی به بازی برمی‌گردد. سیستمی که به شما بر اساس جایگاهی که در جدول دارید، امتیاز می‌دهد. در ابتدا شما باید ۱۰ بازی در حالت عادی بخش مای‌کلاب انجام دهید و بعد از آن می‌توانید در لیگ هفتگی شرکت کنید که پیروزی در آن‌ها باعث به دست آوردن پول بیشتری خواهد شد.

البته جدا از مبالغی که می‌توان با شرکت در این لیگ‌ها به دست آورد، با پیروزی در رقابت‌های هفتگی، بازی به شما بازیکنانی در سطح کیفی باالا نیز هدیه می‌دهد. خوشبختانه کونامی در دادن جوایز به برندگان این لیگ‌ها، دست و دل باز عمل کرده و شرکت کردن در لیگ‌های هفتگی بخش مای‌کلاب PES 2019 باعث می‌شود تا زمان و پول واقعی زیادی را ذخیره کنید. مطابق انتظار، اگر در این رقابت‌ها عملکرد خوبی از خود به جای بگذارید، طی دست‌های بعد در لیگ‌های سطح بالاتری رقابت خواهید کرد.

از بخش‌ آفلاین خرج بخش آنلاین بازی را در بیاورید!

حتی در بخش تمرین PES 2019 هم می‌توان GP کسب کرد.

تقریبا از انجام هر کاری در PES 2019 می‌توان مقداری واحد پولی بازی که با نام GP شناخته می‌شود را به دست آورد. جدا از انجام ماموریت‌های بخش مای‌کلاب که به آن‌ها پرداختیم، با انجام بازی‌های آفلاین، به ثمر رساندن انواع و اقسام گل‌ها و حضور در بخش‌های دیگر بازی مثل تمرین، مستر لیگ و Become A Legend هم می‌توان امتیاز زیادی را کسب کرد که حسابی به دردتان خواهد خورد.

برای مثال کسب جام در مسترلیگ باعث به دست آوردن GP خواهد شد؛ حتی با انجام یک حرکت نمایشی در زمین مسابقه یا بستن یک قرارداد در Become a Legend هم می‌توانید مقداری پول به دست آورید. این پول‌ها نقش مهمی را در بخش مای‌کلاب PES 2019 ایفا می‌کنند و با استفاده هوشمندانه از آن‌ها می‌توانید بسیاری سریع‌تر از دیگر کاربران پیشرفت کنید.

باید به این نکته اعتراف کرد که PES 2019 بسیار بیشتر از رقیب خود در دادن امتیاز به کاربران سخاوتمند است و شما حتی با شبیه سازی کردن نتیجه یک بازی هم GP به دست می‌آورید. بهترین راه برای به دست آوردن پول از شبیه‌سازی بازی‌ها این است که ۱۱ بازیکن در سطح توپ سفید را درون زمین گذاشته و نیمکت خود را هم پر از بازیکنان سطح طلایی و سیاه کنید. در ضمن، از میزان قرارداد بازیکنان شما با حضور آن‌ها در زمین مسابقه کم می‌شود و به همین علت باید این نکته را در نظر داشته باشید که بهتر است تا جای ممکن به بازیکنان با کیفیت خود در این مسابقات شبیه‌سازی بازی ندهید.

در نهایت، با شبیه‌سازی حضور بازیکنان در زمین مسابقه هم قرارداد آن‌ها تمام می‌شود اما با توجه به این که در بدترین حالت ۳۰۰۰ جی‌پی از دست داده و ۱۴ هزار جی‌پی کسب می‌کنید، این راه بهترین روش برای به دست آوردن GP در PES 2019 محسوب می‌شود.

مدیریت تیم به اندازه بازی در زمین مسابقه مهم است

بخش مای‌کلاب PES 2019 تنها به مهارت شما در زمین مسابقه بستگی نداشته و در این حالت باید مدیر خوب و با برنامه‌ای هم باشید. یکی از نکاتی که نباید در مدیریت تیم از آن‌ها غافل شوید به بستن قرارداد بازیکنان قدیمی و جدید برمی‌گردد.

همیشه، نگه‌داشتن بازیکنی که خودتان او را پیشرفت داده‌اید، آسا‌ن‌تر از خرید یک بازیکن سطح بالا از تیمی دیگر است. همچنین همیشه باید Agent های خوبی در اختیار داشته باشید که بتوانند هزینه کلی تیم‌شما را برای خرید بازیکنان بهتر کاهش دهند.

لول آپ کردن مربی‌ها و تمرین دادن بازیکنان نیز دیگر بخش مدیریتی مهم بازی است. در مای‌کلاب همه مربی‌ها سطوح مهارت متفاوتی دارند. باید به این نکته توجه داشته باشید که سطح مربی‌ تیم‌شما با افراد حاضر در آن بخواند. مربی‌های بد باعث خواهند شد تا عملکرد کلی تیم کاهش پیدا کند و داشتن یک مربی سطح بالا و آپگرید کردن آن تاثیر به‌سزایی در کارامدی بیشتر تیم شما خواهد گذاشت. به طور کلی خرید مربی خوب یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید در مای‌کلاب انجام دهید و داشتن او از همان اولین بازی تاثیر خودش را در افزایش سرعت پیشرفت شما به خوبی نشان خواهد داد.

برای امتیاز تجربه بیشتر هم به هیچ عنوان تمرین دادن بازیکنان را فراموش نکنید. بسیاری از مواقع نمی‌توان بازیکنان سطح بالا را تمرین داد و به همین دلیل تمرین دادن بازیکنان سطح پایینی که می‌دانید از آن‌ها نهایتا روی نیمکت تیم خود استفاده می‌کنید باعث خواهد شد تا با سرعت پیشتری امتیاز تجربه کسب کنید.

بهتر است تمام این‌کار‌ها را انجام دهید تا امتیاز روحیه تیم شما همیشه بالای ۹۵ باقی بماند زیرا در غیر این صورت در بخش‌های مختلفی احساس ضعف خواهید کرد. بازی دادن بازیکنان در همان پستی که علاقه دارند یکی از مواردی است که روی روحیه تیم شما تاثیر مثبتی خواهد گذاشت. این روحیه حتی در تک تک بازیکنان شما نیز موضوعی مهمی بوده وبرای مثال بهتر است بازیکنانی که تازه آن‌ها را خریداری کرده‌اید را مستقیما در ترکیب اصلی نگذاشته و به آن‌ها اجازه دهید که با گذشت زمان خود را در تیم شما پیدا کنند. همین قضیه برای مربی‌هایی که به خدمت می‌گیرید هم صدق می‌کنید و حتی اگر مربی با استعدادی به تیم اضافه شد، در ابتدا آن را در نقش دستیار و دیگر سطوح پایین‌تر قرار دهید تا کمی بر فضای کلی تیم مسلط شود.

از ویژگی جدید بخش مای‌کلاب PES 2019 استفاده کنید

یکی از امکانات جدید بخش مای‌کلاب PES 2019 به استفاده همزمان از ماموران خرید بازیکن برمی‌گردد.

یکی از امکانات جدید مای‌کلاب امسال این است که می‌توانید از چند مامور خرید با برای دست آوردن یک بازیکن استفاده کنید. این کار باعث خواهد شد تا شانس شما برای خرید بازیکنان بزرگ‌تر بیشتر از گذشته شود. در کل، بهترین کار این است که از صد در صد پتانسیل تمام کارکنان تیم خود در همه مواقع استفاده کنید و ماموران خرید بازیکن نیز از قضیه جدا نیستند.

صبر نکته مهمی در خرید بازیکن محسوب می‌شود و شما هم نباید برای به دست آوردن بازیکنی که حتی به آن احتیاج زیاد دارید، عجله داشته باشید.

نمی‌توان تمام تغییرات بخش مای‌کلاب PES 2019 را در یک مطلب خلاصه کرد و اگر این مطلب را مطالعه کرده‌اید، تا انتشار مطلب فوتبالی بعدی بهتر است نگاهی به دیگر مقالات آموزشی PES 2019 داشته باشید. همچنین به تازگی نسخه جدید فیفا و PES را با یکدیگر مقایسه کرده‌ایم که ویدیو آن را می‌توانید از اینجا تماشا کنید.

دوست دارید تا در آینده چه آموزش‌هایی را برای شما قرار دهیم؟‌ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

The post نگاهی جامع بر بخش مای‌کلاب PES 2019 appeared first on دیجیاتو.

پیتر براکلی، گزارشگر سابق سری PES درگذشت

پیتر براکلی که به خاطر گزارشگری در سری PES بین طرفداران بازی‌های ویدیویی شناخته می شد، ساعاتی پیش در سن ۶۷ سالگی درگذشت.

هر چقدر که فوتبال در بازی‌های ویدیویی طی سال‌های اخیر با نام فیفا و گزارشگر معروفش یعنی مارتین تایلر شناخته می‌شود، تا دهه پیش این وزرش در دنیای ویدیو گیم با سری PES و پیتر براکلی شناخته می‌شد. براکلی از ۲۰۰۲ همکاری خود را با این سری آغاز کرد و تا بازی خاطره‌انگیز PES 2006 ادامه داد. بسیاری اعتقاد دارند که او سطح گزارشگری در بازی‌های ویدیویی ورزشی را در آن زمان چند پله ارتقا داد. کاربران PES پیتر را بیشتر به خاطر جملات معروفش همچون «با غروب آفتاب هم هوا قصد خنک‌تر شدن را ندارد» و «این بازی به دل افرادی که آن را می‌فهمند خواهد نشست» معروف بود.

پیتر همچنین به خاطر برنامه فوتبالی معروفش در سری آ ایتالیا با نام «فوتبال ایتالیا» نیز طرفداران زیادی بین علاقه‌مندان به فوتبال این کشور داشت. در ضمن، براکلی به عنوان یک طرفدار دو آتشه باشگاه برایتون که طی فصل اخیر علیرضا جهانبخش هم به آن پیوسته است، شناخته می‌شد.

به مناسبت مرگ او، باشگاه برایتون این متن را در صفحه توییتر رسمی خود منتشر کرد: «همه ما در برایتون از شنیدن خبر فوت او ناراحت شدیم و در این لحظه بهترین آرزو‌ها را برای خانواده و دوستان پیتر داریم.»

بعد از روزهای اوج کونامی با PES 2006، این کمپانی در نسخه بعدی از این سری یعنی PES 2008 از دو گزارشگر جدید با نام‌های جان چمپیون و جیم بکلی استفاده کرد که این تغییر باعث شد که بخش گزارشگری PES برای سال‌های طولانی به عقیده منتقدان و کاربران به یکی از نقاط ضعف اصلی آن تبدیل شود.

مشکل گزارشگر این سری همچنان با پرجاست و همانطور که قبل از این در بررسی PES 2019 هم به این نکته اشاره کردیم، گزارشگران بازی هنوز هم همان دیالوگ‌های تکراری سال گذشته را برای شما تکرار می‌کنند.

The post پیتر براکلی، گزارشگر سابق سری PES درگذشت appeared first on دیجیاتو.

بهترین ترکیب‌ها برای پیروزی در PES 2019

مدتی از عرضه PES 2019 گذشته و اکثر منتقدان و طرفداران همیشگی این فرنچایز تایید می‌کنند که این بازی را می‌توان یکی از بهترین نسخه‌های سال‌های اخیر سری PES دانست. با توجه به آن که گیم‌پلی این عنوان نسبت به PES 2018 با تغییرات مهمی همراه بوده، بهتر است که در هنگام چینش بازیکنان خود،‌ چند نکته مهم و چند سبک چینش خاص را در نظر بگیرد که به پیروز شدن شما طی مسابقات آفلاین و آنلاین کمک شایانی خواهند کرد.

۴-۳-۳ دفاعی برای ضدحملات برق آسا

با وجود آن که سرعت بازی در PES 2019 نسبت به نسخه‌های پیش کاهش یافته، هنوز هم در این عنوان با یک فوتبال سرعتی طرف هستیم که ضد حمله به عنوان یکی از تاکتیک‌های اصلی گل زدن کاربرد زیادی دارد.

نکته اصلی در استفاده از تیم‌هایی که ساختار اصلی بازی‌ آن‌ها روی ضد حمله استوار است، به سرعت بالای بازیکنان هجومی و داشتن امتیاز خلاقیت حمله در دفاع‌های کناری برمی‌گردد. به همین جهت ترکیب چهار- سه – سه دفاعی با در نظر گرفتن دو مهاجم و مدافع کناری برای تیم بهترین گزینه برای استفاده از ضد حملات در PES 2019 تنظیم می‌شود.

PES 2019

برای مثال به هنگام استفاده از تاکتیک ضد حمله در تیمی مثل رئال مادرید، بهتر است تا در میانه میدان وظایف دفاعی را کاسمیرو سپرده و تونی کروس را برای رساندن توپ به مهره‌های هجومی جلوتر ببرید. در این چینش تمرکز تیم روی حملات با استفاده از هافبک‌های کناری نیست و باید توپ را به وسیله مدافعان پیشتازی همچون مارسلو به سه نفر خط حمله برسانید.

افراد خط حمله تیم هم بهتر است نزدیک به یک دیگر بازی کنند تا کنترل آن‌ها توسط بازیکنان دفاعی حریف سخت‌تر شود. قرار گرفتن بیل برای گوش راست، آسنسیو گوش چپ و کریم بنزما به ناچار به عنوان مهجام نوک باعث می‌شود تا بیشترین کارایی را از خط حمله رئال مادرید ببینید.

درضمن،‌ دو نکته را نباید حین استفاده از سیستم ضد حمله در PES 2019 فراموش کرد. در ابتدا بهتر است که بازیکنان دفاع وسط خود را روی مهاجمان خطرناک‌تر حریف مارک کنید و همچنین و از آن‌جایی که ضد حمله باعث زودتر خسته‌تر شدن بازیکنان می‌شود،‌ بهتر است از هر سه تعویض خود طی بازی استفاده کنید.

همزمان هجومی و دفاعی با تیم‌های پرمهره

در تیم‌هایی مانند بارسلونا که تیم سرشار از بازیکنان توانمند در پست‌هیا مختلفی است، می‌توانید طی یک بازی با توجه به موقعیت بازی، از دو ترکیب جداگانه استفاده کنید که یکی از آن‌ها منجر به بهتر شدن خط حمله شما و یکی دیگر به قدرت دفاعی تیم یاری خواهند رساند.

در فاز هجومی، بهتر است کمی ریسک کرده و از چهار مهره در خط آتش تیم استفاده کنید. مسی و سوارز به عنوان مهجام نوک و مالکوم و کوتینیو به عنوان مهاجم‌های کناری که البته می‌توانند نقش وینگر را هم برای شما بازی کنند، خط حمله‌ای‌ آتیشن را برای بارسلونای شما به ارمغان خواهند آورد.

شما همزمان می‌توانید از تکنیک بالای مسی و قدرت تمام کنندگی عالی سوارز در قلب حمله استفاده کرده و با کوتینیو و مالکوم به آن‌ها توپ رسانده یا حتی با استفاده از خود این دو مهاجم کناری به دل خط دفاع حریف بزنید. وظیفه کنترل خط میانی در این ترکیب بر عهده الکس ویدال و سرجیو بوسکتس خواهد بود که همزمان می‌توانند ارسال توپ برای مهاجمان را هم برعهده بگیرند.

زمانی که ترکیب شما دفاعی‌تر می‌شود و دیگر نیازی به گل زدن ندارید، بهتر است تنها با همان سوارز و مسی به عنوان مهاجم‌های نوک بازی کرده و کوتینیو و مالکوم را به جای مهاجم‌های کناری به هافبک‌هایی تبدیل کنید که علاوه بر وظیفه ارسال توپ برای مهاجمان، در کارهای دفاعی نیز شرکت می‌کنند. دو بازیکن میانی یعنی بوسکتس و الکس ویدال هم در حالت دفاعی یک خط به عقب‌تر خواهند رفت تا در نقش هافبک‌های دفاعی از فشار حملات تیم مقابل بکاهند.

۴-۲-۲ کلاسیک برای ترکیبی استاندارد

اگر به فوتبالی منطقی‌تر علاقه دارید، چینش چهار – دو – دو کلاسیک در PES 2019 هم گزینه مناسبی برای شما خواهد دارد. اول این نکته را بگویم که با توجه به این که در این چینش بازیکنان در تمام نقاط زمین با استاندارد درستی پراکنده شده‌اند، بهتر است در تنظیمات چینش پرس سنگین در همه نقاط زمین را انتخاب کنید تا مالکیت از حریف شما گرفته شود.

دو هافبک میانی که یکی از آن‌ها وظیفه دفاعی دیگری نیز وظیفه رساندن توپ به هافبک‌های کناری تیم‌ را بر عهده دارند، انتخاب خوبی برای این چینش هستند و بر خلاف ترکیب قبلی بارسلونا که باید بازیکنان کناری خود را باید تا خط حمله جلو می‌بردید یا آن‌ها تا میانه‌های زمین عقب می‌کشیدید، در چینش کلاسیک چهار – چهار – دو بهتر است تا هر دو هافبک‌های کناری به شکل هافبک راست و چپ نزدیک به دو مهاجم قرار بگیرند.

در خط حمله هم یکی از مهاجمان که قدرت بیشتری در تمام کنندگی، سرزنی و سرعت دارد به عنوان نوک و آن یکی که می‌تواند شوت‌های از راه دور بهتری زده و تکنیک بیشتری از خود به خرج داده را به عنوان بازیکن پشت مهاجم در نظر بگیرید.

البته با ترکیب تیم‌هایی مثل یوونتوس هم می‌توان در صورت نیاز مبرم به گلزنی از سیستم چهار مهاجم با مرکزیت رونالدو استفاده کرد که و در بخش بازی دفاعی با این تیم‌ نیز استفاده از چهار – سه – سه دفاعی به علت بازیکنان توانمند خط هافبک و دفاعی این تیم کفایت خواهد کرد.

برد به سبک مورینیو

منچستر یونایتد هم به طور قطع یکی از گزینه‌های اصلی کاربران در PES 2019 خواهد بود. با توجه به وضعیت این تیم در خط دفاعی، بهتر است تا هافبک‌های دفاعی و مدافعان تیم خود را نزدیک به یکدیگر نگه‌داشته و چینش خط عقبی تیم خود را روی دفاع متمرکز تنظیم کنید.

در فاز هجومی،‌ با آوردن خط آفساید به نزدیک میانه زمین،‌ مدافعان شما می‌توانند در بازی‌سازی و کنترل توپ، تاثیرگذاری بیشتری داشته باشند. پوگبا و فرد به عنوان دو هافبک مرکزی تیم می‌توانند همزمان هم در دفاع به داد تیم رسیده و هم زمینه‌ساز حملات منچستر یونایتد باشند. البته کار درست این است که ماتیچ به عنوان هافبک دفاعی تیم را در همان پست اصلی خود باقی گذاشته تا وظایف قطع توپش را به خوبی انجام دهد.

این تیم مهره‌های خوبی در خط حمله دارد و با استفاده از سرعت و تکنیک الکسیس سانچز و مارسیال و در نهایت تمام‌کنندگی عالی لوکاکو، می‌شود بیشترین استفاده را از کم‌ترین حملات برد. الکسیس و مارسیال می‌توانند توپ را در میانه‌های زمین از فرد و پوگبا گرفته و یا خودشان از‌‌‌ آن استفاده کرده و یا توپ را به لوکاکو برسانند.

در صورتی که با این تیم نیاز به داشتن خط دفاعی مستحکم‌تری دارید هم بهتر است دستی به سه بازیکن هجومی خود نزده و تنها کمی هر سه هافبک را عقب آورده و روی سیستم ضد حمله و ارسال توپ‌های بلند برای مهاجمان برای بهتر کردن نتیجه بازی متمرکز شوید.

در مقالات بعدی بیشتر به جزییات بخش چینش ترکیب خواهیم پرداخت و قسمت‌های دیگر PES 2019 مانند myClub را نیز بررسی می‌کنیم.

The post بهترین ترکیب‌ها برای پیروزی در PES 2019 appeared first on دیجیاتو.

چگونه در مستر لیگ PES 2019 تیم رویایی خود را بسازیم؟

مستر لیگ بدون شک پرطرفدارترین بخش سری PES محسوب می‌شود و با وجود این که مستر لیگ PES 2019 نسبت به سال گذشته تغییرات کمی داشته، بازهم کیفیت خودش را حفظ کرده و می‌تواند برای مدتی طولانی شما را سرگرم کند. برای موفق شدن در مستر لیگ، دستورات ریز و درشتی وجود دارد که ممکن است عده‌ زیادی از کاربران بازی از آن‌ها بی‌خبر باشند، دستوراتی که در موفقیت تیم شما و جلب رضایت کاربران نقش حیاتی و تاثیر گذاری را ایفا می‌کنند.

قدم‌های اول

همانند روند چندساله‌ای که کونامی پیش گرفته، در مستر لیگ PES 2019 هم می‌توانید بین تیم‌های واقعی و بازیکنان کلاسیک مسترلیگ، یکی را انتخاب کنید، همچنین در همان ابتدای شروع این بخش میزان سختی نقل و انتقالات، چهره شما در نقش مربی و درجه سختی مسابقه‌ها مشخص هستند. نباید این نکته را فراموش کنید که نمی‌توان درجه سختی نقل و انتقالات را در میانه راه تغییر داد پس بهتر است تا از همین ابتدا و با توجه به سابقه خود در مستر لیگ، اقدام به انتخاب درجه این بخش کنید.

گزینه‌های ساخت مربی همانند گذشته هستند و می‌توانید مواردی همچون ملیت و چهره موردنظر خودتان را روی کاراکتر سرمربی پیاده‌سازی کنید. بعد از انجام این موارد ابتدایی، وارد بخش اصلی بازی می‌شوید.

مستر لیگ PES 2019

در مستر لیگ PES 2019 می توانید فردی را برای جذب بازیکن‌های موردنظرتان تعین کنید.

از همان ابتدای کار و با توجه به قدرت بازیکنان و سطح تیمی که در اختیار دارید‌، مدیریت باشگاه به شما وظایف گوناگونی را ابلاغ می‌کند. برخی از این وظایف کوتاه مدت هستند و در ماموریت‌هایی نظیر پیروزی در اولین بازی فصل یا بردن کاپ دوستانه خلاصه می‌شوند. اما ماموریت اصلی که در واقع باعث بقای شما در باشگاه  و افزایش محبوبیتان بین مدیران و طرفداران می‌شود، طولانی مدت هستند.

البته این ماموریت‌ها هم سختی معقولی دارند و بر اساس تیمی که در اختیار دارید، تنظیم خواهند شد. ممکن است باشگاه از شما بخواهد تا فصل را با قهرمانی پشت سر بگذارید یا حتی تیم‌تان را بالای رتبه ۴ در جدول لیگ نگه‌دارید. موفقیت در این ماموریت‌‌ها باعث می‌شوند که باشگاه در دادن بودجه به شما دست و دل بازتر شده و دست‌تان برای ساخت تیم رویایی‌تان بازتر از گذشته باشد.

چگونه بازیکن‌های قدرتمند را جذب کنیم؟

با همه این اوصاف، اگر بازی را با تیم‌های قدرتمندی مثل رئال مادرید، منچستر یونایتد یا بارسلونا شروع کرده باشید، از همان ابتدا به بودجه کلانی دسترسی خواهید داشت.

اولین پیشنهاد برای موفقیت در نقل و انتقالات این است که از همان روز اول ورود به باشگاه، بازیکن‌های اضافه را به لیست فروش اضافه کنید و از نگه داشتن بازیکنانی که مدت کمی تا پایان عمر حرفه‌ای فوتبالشان باقی مانده، اجتناب کنید. اگر درجه سختی نقل و انتقالات بازی روی کلاسیک باشد،‌ می‌توانید تا تعداد زیادی از همین بازیکنان را قبل از پایان مهلت نقل و انتقال بازیکنان به فروش برسانید.

برای این که فروش آن‌ها سرعت بگیرد، بهتر است تا در بخش نقل و انتقالات، به قسمت بازیکنان تیم خودتان مراجعه کنید و در آن‌جا بازیکنانی که فکر می‌کنید جایی در برنامه شما ندارند را به لیست فروش اضافه کنید. بازیکن‌هایی که در لیست فروش قرار دارند، معمولا با مبلغ کم‌تری نسبت به ارزششان فروش خواهند رفت اما همین میزان هم به شما برای ساخت تیمی با بازیکنان بهتر کمک خواهد کرد.

مستر لیگ PES 2019

بهتر است به حواستان‌ به خستگی بازیکنان باشد.

همزمان با فروش بازیکنان مازاد، بهتر است که کار ساخت تیم جدید خود در مستر لیگ PES 2019 را هم آغاز کنید. بر خلاف فیفا که در بخش مربیگری آن، به امتیاز بازیکنان تیم‌های دیگر دسترسی ندارید، در PES می‌توانید تا با انجام یک جست‌جوی ساده و تعین معیارهای خودتان، چه بازیکن‌های با تجربه با امتیاز بالا و چه بازیکن‌های جوان و مستعد را گزینش کنید.

جالب است بدانید که اگر در تنظیمات ابتدایی بازی اجازه استفاده از بازیکنان کلاسیک را در مستر لیگ داده باشید، تعداد زیادی بازیکن جوان با امتیاز بالا در دسترس شما خواهند بود که اکثر آن‌ها قیمت مناسبی دارند و برای ساخت تیمی قدرتمند حسابی به کارتان خواهند آمد.

یکی از نکات جالب در رابطه با جذب بازیکنان در مستر لیگ PES 2019 به مکانیزم جدید خرید بازیکن برمی‌گردد. با استفاده از این مکانیزم شما خواهید دید که با پیشنهادی که برای بازیکن ارسال می‌کنید، چقدر شانس کسب رضایت باشگاه و به طور جداگانه‌ای چقدر شانس جذب رضایت بازیکن را خواهید داشت.

این بخش تقریبا از پارامترهای ثابت و مشخصی بهره می‌برد. برای مثال بازیکنان جوان به بستن قراردهای بالای سه سال علاقه زیادی ندارند و همچنین افزایش مبلغی که برای خرید یک بازیکن حاضرید پرداخت کنید، میزان شانس شما برای کسب رضایت باشگاه را افزایش خواهد داد.

پارامترهای مختلفی برای بالا رفتن شانس جذب یک بازیکن وجود دارند.

علاوه بر موارد ذکر شده، پارامترهای دیگری نیز در این قسمت حضور دارند که روی درصد شانس تاثیر گذار خواهند بود. برای مثال اگر بند فسخ قرارداد را برای بازیکنی بالا ببرید، او ممکن است در پیوستن به باشگاه شما دچار شک شود.

این نکته‌ را هم فراموش نکنید که فسخ قرارداد‌ها می‌توانند به سوهان روحتان تبدیل شوند وباشگاه‌های رقیب با پرداخت رقم فسخ، مستقیم مذاکره خود را با بازیکنان شما انجام خواهند داد و در صورت بی توجه بودن به این بخش دستتان برای حفظ تعدادی از بازیکنان بسته خواهد بود.

در نهایت با اضافه شدن همه این المان‌ها، هنوز هم جذب بازیکن در PES 2019 کار سختی نیست و به راحتی و طی یک الی دو فصل نقل انتقالاتی می‌توانید به تمام بازیکنان مورد نظر خودتان دست پیدا کنید. البته از آن‌جایی که مسترلیگ بخشی نیست که بخواهید آن را تنها برای یک فصل ادامه دهید، بهتر است از همان ابتدا به فکر جذب بازیکنان با استعداد و جوان باشید.

طی فصل اهداف گوناگونی برای شما در نظر گرفته می‌شوند.

یکی دیگر از تفاوت‌های مستر لیگ با مربیگری فیفا به بخش بازیکنان جوان برمی‌گردد. مکانیزم یافتن بازیکنان جوان در فیفا بسیار پیچیده‌تر است و شما باید مربی‌های خاصی را برای پیدا کردن استعداد‌های فوتبال به سرتاسر جهان بفرستید.

اما این قضییه در PES کمی متفاوت بوده و شما بخشی به نام تیم جوانان دارید که می‌توانید بازیکنان با استعداد آن‌ها را برای بازی به تیم اصلی بفرستید. همچنین تمام بازیکنان شناخته شده‌ای که در بازی حضور دارند، بعد از بازنشستگی با یک امتیاز خیلی خوب و سنی کم به عنوان بازیکن جوان به مستر لیگ باز خواهند گشت و جذب آن‌ها جدا از زنده کردن خاطرات، می‌تواند کمک بسیار خوبی برای تامین آینده تیم‌تان باشد.

از چوب بازیکن بسازید!

در مستر لیگ PES 2019 هم مانند سال‌های گذشته می‌توانید تا نقش‌های به‌خصوصی را برای بازیکنان در نظر بگیرید و لقب‌های خاصی را به آن‌ها بدهید. این لقب‌ها اکثرا از طرف هوادارها به بازیکنان داده می‌شوند. برای مثال بازیکنی که سال‌های طولانی را در تیم شما سپری کرده، نقش رهبری را برعهده خواهد گرفت و بهتر است تا بازوبند کاپیتانی را به او بدهید.

دیگر نقش‌هایی که بازیکنان بر عهده می‌گیرند نیز روی نحوه بازی‌ آن‌ها تاثیر گذاشته و اگر ‌‌آن‌ها بتوانند به وظایفی که برایشان در نظر گرفته شده به خوبی عمل کنند، با سرعت بیشتری پیشرفت می‌کنند و به بازیکن‌های بهتری تبدیل خواهند شد.

در ضمن، علاوه بر نقش‌هایی که پیش از این هم در مستر لیگ شاهد آن‌ها بودیم، نقش‌های تازه‌تری هم به بازی اضافه شده‌اند که هر کدام از آن‌ها تاثیر جداگانه‌ای روی بازیکنان خواهد گذاشت.

البته جدا از بحث نقش‌ها، دست شما برای پیشرفت دادن بازیکنان به سبکی که دوست دارید، باز است و می‌توانید آن‌طور که دلتان می‌خواهد به بازیکنان به صورت جداگانه‌ای تمرین دهید.

می‌توانید روی نقاط ضعف کار کنید تا بازیکن آن‌ها را پوشش دهد، می‌توانید بازی در پست‌های دیگر را به او بیاموزید یا کاری کنید که در پستی که مشغول بازی است، عملکرد بهتری داشته باشد. تمرین دادن به بازیکنان تاثیر زیادی رو رشد امتیاز تیم‌تان و بالا رفتن شانس موفقیت شما در مستر لیگ PES 2019 خواهد گذاشت اما از سمت دیگر، اگر به پیچیدگی‌های این بخش علاقه ندارید، انجام تمرینات نرمال از سمت بازیکنان هم ضربه‌ای به روند رو به جلو تیم نخواهد زد.

این نکته را هم فراموش نکنید که در مسترلیگ می‌توانید مربی تیم‌ ملی هم بشوید و در رقابت‌های معتبر ملی نیز شرکت کنید. بر اساس عملکردتان در بخش باشگاهی، بعد از گذشت مدتی از فصل سرمربیگری تیم‌ ملی به شما پیشنهاد خواهد شد. در ضمن در مستر لیگ می‌توانید در پایان فصل یا حتی در میانه راه اگر از شرایط راضی نیستید، به تیم‌های دیگری نقل مکان کنید.

از درون زمین در مستر لیگ PES 2019 غافل نشوید

با وجود آن‌که مستر لیگ PES 2019 بیشتر از همه چیز روی مدیریت تیم و بازیکنان استوار است، اما بازهم نباید از آن‌چه درون در حال رخ دادن است به راحتی گذر کنید. با توجه به فشرده بودن مسابقات بهتر است تا به صورت چرخشی به بازیکنان بازی بدهید و نیمکتی قوی داشته باشید تا بازیکن‌های کلید‌ی‌تان سریع خسته نشوند.

در بازی‌های آسان‌تر به بازیکنان جوان بازی دهید تا انگیزه بگیرند و تمام مسابقات را Skip نکنید تا لذت رهبری تیم و پیروزی در مسابقه برایتان از بین نرود. در انتها باید گفت که اگر می‌خواهید تا در مسترلیگ هم، تیم‌ها و مسابقات لباس و لوگو اصلی خودشان را داشته باشند، بهتر است نگاهی به این مقاله بیاندازید.

در قسمت‌های بعدی مقالات آموزشی PES 2019 به بخش‌های آنلاین این بازی و نحوه به ثمر رساندن گل‌های بیشتر و عملکرد بهتر در دفاع خواهیم پرداخت.

The post چگونه در مستر لیگ PES 2019 تیم رویایی خود را بسازیم؟ appeared first on دیجیاتو.

نحوه واقعی کردن لوگو و پیراهن تیم ها در PES 2019

هر چقدر هم که سری PES طی سال‌های اخیر در بخش‌های مختلفی پیشرفت کرده باشد، بحث عدم لایسنس تیم‌ها و رقابت‌های معتبر باعث شده تا همیشه یک قدم عقب‌تر از رقیب خود یعنی فیفا قرار بگیرد. با وجود این مشکل، کونامی تقریبا دست کاربران را برای ویرایش تیم‌ها باز گذاشته و همین موضوع باعث شده تا بسیاری پچ‌هایی غیر رسمی را برای بازی عرضه کنند که لباس و لوگو واقعی تیم‌ها را به بازی اضافه می‌کند. در این مطلب قصه داریم تا نحوه واقعی کردن لوگو و پیراهن تیم ها در PES 2019 را آموزش دهیم.

اگر از کاربران پی سی باشید، تقریبا مشکل خاصی برای انجام این کار نخواهید داشت و با دانلود یک به‌روزرسانی غیر رسمی که اکثرا در سایت‌های خارجی و ایرانی پیدا می‌شود، اسامی، پیراهن و لوگو تیم‌ها به آن‌چیزی که در واقعیت هستند تغییر پیدا کند. البته جالب است بدانید که این کار را می‌توانید روی نسخه کنسول پلی استیشن ۴ بازی هم انجام دهید. در ابتدا باید گفت که برای استفاده از این پچ‌ها مهم نیست که نسخه بازی شما اصل یا هکی باشد و در هر صورت می‌توانید پچ مورد نظر را نصب کنید.

در مرحله اول باید پچ مورد نظر را از سطح اینترنت پیدا کنید. در حال حاضر پیشنهاد ما استفاده از این به‌روزرسانی است. بعد از دانلود این فایل ۱۵۰ مگابایتی، باید آن را در درایو USB خود Extract کنید. حواستان باشد که فرمت USB حتما باید FAT32 باشد. در ضمن نباید هیچ تغییری در فایل پچ که WEPES نام دارد اعمال کنید.

بعد از انجام این کار، پلی استیشن ۴ خودتان را روشن کرده و به آدرس Setting – System Data Mangement – Saved Data – PES 2019 بروید و اگر فایلی در آن پوشه وجود داشت، آن را پاک کنید. اگر قبل از این هم تغییر خاصی در بازی نداده‌اید، به طور کل بیخیال این بخش شوید.

در اولین مرحله از نحوه واقعی کردن لوگو و پیراهن تیم ها در PES 2019 وارد بازی شوید و به بخش Extra و بعد از آن Edit Data مراجعه کنید. در این قسمت بازی برای شما یک Edit Data خواهد ساخت. وقتی فایل مورد نظر شما ساخته شد، در منوی ادیت به بخش Import/Export رفته و Accept را انتخاب کنید.

بعد وارد منوی دیگری می‌شوید که در آن باید گزینه Import Team که همان اول است را انتخاب کنید. در مرحله بعد تمام فایل‌ها را با نگه‌داشتن دکمه مربع انتخاب کنید و به گزینه Go to Detailed Setting بروید. در Detailed Setting هیچ گزینه‌ای را نزنید و تنها روی OK کلیک کنید.

تبریک می‌گویم! در این مرحله واقعی‌شدن لباس تیم‌ها و باشگاه‌های موجود در بازی آغاز شده است. بازی را به مدت ۱۵ دقیقه به حال خود رها کنید تا کل پروسه را انجام دهد. وقتی این ۱۵ دقیقه تمام شد، به همان منوی ادیت برگرید و گزینه سیو را بزنید. کار شما تمام شده است.

در ادامه آموزش نحوه واقعی کردن لوگو و پیراهن تیم ها در PES 2019 دوباره به قسمت Import/Export رفته و به داخل گزینه Import Competition رفته و مانند قبل تمام فایل‌ها را با نگه داشتن دکمه مربع انتخاب کنید و دوباره در مرحله Detailed Setting کاری به گزینه ها نداشته و OK را انتخاب کنید. بله!‌ اسم رقابت‌های حاضر در بازی هم بعد مدت کوتاهی واقعی می‌شوند.

دیگر حسرت نبود لایسنس رقابت‌هایی مانند لیگ قهرمانان اروپا و جام جهانی را نخواهید خورد. جالب است بدانید که از تمام این ادیت‌ها می‌توانید در بخش آنلاین بازی هم استفاده کنید.

نحوه واقعی کردن لوگو و پیراهن تیم ها در PES 2019

کار شما تمام شد و حال می‌توانید بیشتر از PES 2019 لذت برده و با London FC و MAN Red برای همیشه خداحافظی کنید.

از آموزش نحوه واقعی کردن لوگو و پیراهن تیم ها در PES 2019 راضی بودید؟ دوست دارید تا در آینده چه آموزش‌هایی را برای شما قرار دهیم؟‌ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

The post نحوه واقعی کردن لوگو و پیراهن تیم ها در PES 2019 appeared first on دیجیاتو.

بررسی ویدیویی دیجیاتو؛ بازی PES 2019

سری PES همیشه به گیم‌پلی ساده و آرکید خود مشهور بوده ولی از همان روزی که دمو بازی PES 2019 عرضه شد، مشخص بود که امسال کونامی برنامه دیگر‌ی برای این بازی دارد

PES 2019 معجونى‌ست از تمام خوبی‌ها و بدی‌های نسخه‌های اخیر این سری که به علت چندتا تغییر خوب، به یکی از بهترین شبیه‌سازهای فوتبال موجود در بازار تبدیل شده است.

در کل PES 2019 یکی از بهترین نسخه‌های این سری و یکی از بهترین شبیه‌سازهای ورزشی است که برای یه مدتی طولانی می‌تواند شما را سرگرم کند. مخصوصا اگر با بعضی از مشکلات ایم بازی مثل کمبود حالت های جدید و لایسنس نبودن تیم‌ها کنار بیاید.

در ادامه و طى این برررسى ویدیویى این عنوان، به این نکته خواهیم پرداخت که آیا PES 2019 توان رقابت با نسخه جدید سرى فیفا را دارد؟ آیا اگر طرفدار قدیمى این سرى باشید با تغییرات آن کنار خواهید آمد و آیا PES جدید مى تواند هواداران فوتبال و رقیب خود یعنى سرى فیفا را راضى کند یا خیر.

The post بررسی ویدیویی دیجیاتو؛ بازی PES 2019 appeared first on دیجیاتو.

بررسی بازی PES 2019؛ پیروزی در رقابت نابرابر

بعد از آن که کونامی اعلام کرد که لایسنس لیگ قهرمانان اروپا در نسخه جدید از سری PES حضور نخواهد داشت،‌ بسیاری از هواداران قدیمی این فرنچایز ناامید شدند. با گذشت زمان و انتشار دمو PES 2019 و در نهایت نسخه نهایی بازی، متوجه نکات متعدد مثبت زیادی در این بازی شدیم که باعث می‌شوند نبود لایسنس چنین مسابقاتی، آن‌چنان به چشم نیایند؛ نکاتی که در ادامه بررسی PES 2019 به آن‌ها خواهیم پرداخت.

PES 2019 اگر چه حتی پیش از انتشار خود به دلایل مشکل عدم حضور تعداد زیادی از تیم‌های مطرح، بازی بیرون زمین را باخته بود،‌ درون زمین، حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. حرف‌هایی که در ادامه این مطلب به کافی بودن یا نبودنشان برای موفق حساب کردن این بازی پاسخ خواهیم داد.

انقلاب درون

طی سال‌های اخیر، سری PES همیشه به ارایه فوتبالی آرکید و متفاوت با آن چیزی که در زمین مسابقه جریان دارد شناخته می‌شود. اما از همان زمان انتشار دمو PES 2019 و کاهش پیدا کردن سرعت بازی نسبت به گذشته، مشخص شد که سازندگان این عنوان قصد دارند با دید متفاوتی PES 2019 را توسعه بدهند.

 • سازنده: PES Productions
 • ناشر: کونامی
 • پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، پی سی (استیم)
 • سبک: ورزشی
 • پلتفرم بررسی: پلی استیشن ۴

این کاهش پیدا کردن سرعت، باعث به وجود آمدن تغییرات زیادی در ساختار بازی شده است. یکی از مهم‌ترین این تغییرات که در بررسی PES 2019 بیشتر از بقیه المان‌ها به‌ آن خواهیم پرداخت به تغییر سیستم دفاع در بازی برمی‌گردد.

بررسی PES 2019

سیستم تعویض سریع هم به بازی اضافه شده که البته به اندازه فیفا کارآمد نیست.

با کاهش پیدا کردن سرعت، حال شما کنترل بیشتری روی بازیکنان و توپ دارید و به همین جهت می‌توانید استراتژی‌های متنوع‌تری را برای دفاع و دفع توپ پیاده کنید. حال مدافعان می‌توانند از هر جهتی به بازیکن هجومی حریف نزدیک شده و برای دریافت یا دور کردن توپ تلاش کنند. با توجه به تکنیک سه بعدی جدیدی که در PES 2019 از آن استفاده شده،‌ برخورد بازیکنان با یکدیگر، فیزیک آن ها و زمین مسابقه طبیعی‌تر شده و به موضوع کنترل و دفاع کمک بیشتری خواهد کرد. تمام تنه‌هایی که به بازیکن حریف می‌زنید به خوبی قابل احساس هستند و گردش توپ و تکل کردن نیز منطقی‌تر از گذشته شده است.

قابلیت نمایش بازیکن بعدی‌ای که با فشردن کلید تعویض بازیکن به‌‌ آن دسترسی پیدا خواهید کرد هم روی نحوه دفاع کردن شما تاثیر زیادی خواهد گذشت و از این به بعد می‌توانید برای مهار یک یا چند بازیکن، برنامه ریزی بهتری داشته باشید. البته این قابلیت صد در صد بدون اشکال در نیامده و در ساعت‌های اول بازی، به خصوص زمانی که توپ در دست شماست، استفاده از آن کمی بدقلق است.

دفاع خوبی که ارزش تروفی گرفتن هم داشت!

این قابلیت مخصوصا در حالت چندنفره بازی که به طور جداگانه در ادامه بررسی PES 2019 به آن خواهیم پرداخت، باعث شده تا تعداد گل‌هایی که طی یک بازی در PES 2019 به ثمر می‌رسند نسبت به نسخه PES و حتی فیفا کاهش پیدا کند که این کاهش در منطقی‌تر شدن و افزایش جذابیت این بازی موثر بوده است.

اگرچه نشان دادن و مشخص شدن بازیکن بعدی‌ای که کنترلش را بر عهده خواهید گرفت در زمانی که توپ در اختیار شماست، آن‌چنان خوب از آب در نیامده، اما استراتژی‌های حمله در PES 2019 نیز نسبت به گذشته بهبود یافته‌اند.

تکنولوژی جدیدی که برای پردازش انیمشن‌های بازیکنان در نظر گرفته شده،‌ این امکان را برای سازندگان فراهم کرده تا برای تعداد زیادی از ستارگان شناخته شده دنیای فوتبال، یک هویت خاصی را در نحوه فوتبال بازی کردنشان تعریف کنند تا عملکردشان در PES 2019 بیشتر از همیشه به واقعیت نزدیک باشد. برای مثال،‌ نحوه شوت زدن کوین دی بروین مخصوص به خودش است و «ریز نقش بودن» لیونل مسی را طی یک مسابقه سرعتی به خوبی حس خواهید کرد.

البته با وجود همه این تغییرات، این عنوان همچنان نسخه دیگری از فرنچایز PES 2019 و آرکید بودن و سادگی دوست‌داشتنی همیشگی خودش را حفظ کرده است. هنوز زدن ضربات آزاد آسان هستند و می‌توانید گل‌های زیبایی را با این روش به ثمر برسانید. دربیل کردن هم به تمرین زیادی نیاز ندارد و در همان ساعات ابتدایی به چند دربیل کارآمد مسلط خواهید شد.

بررسی PES 2019

این ضربه بر خلاف بیشتر کاشته‌هایی که در فیفا ۱۸ زدم گل شد.

از سمت دیگر، شوت‌ زدن هنوز ساده است و اگر کمی دقت داشته باشید، بیشترشان در چارچوب خواهند بود. در ضمن، حتی هوش مصنوعی دروازه‌بان‌ها نیز نسبت به گذشته بهبود پیدا کرده و عملکرد گلرها به هیچ عنوان مانند قسمت قبلی آزار دهنده نیست.

البته در این میان، هوش مصنوعی داوران هنوز شما را آزار خواهد داد. هنوز هم ممکن است بدون دلیل پنالتی‌هایی برای حریف و حتی شما گرفته شود. تعداد کارت‌های زرد و قرمز طی مسابقات بیشتر از حد عادی است؛ موضوعی که در مسابقات حساس به سوهان روح شما تبدیل خواهد شد.

در مجموعه تغییرات اعمال شده در هسته گیم‌پلی PES 2019 باعث شده تا این عنوان مانند دیگر قسمت‌های این فرنچایز یک بازی صرفا آرکید برای بازی کردن گاه و بی‌گاه نباشد و تلاش برای یادگیری مفاهیمی همچون دفاع، حمله و کنترل توپ قطعا در کیفیت و بیشتر لذت بردن شما از این عنوان موثر خواهند بود و این قضیه، مهم‌ترین نکته در بررسی PES 2019 محسوب می‌شود.

خوب و بدی که از گذشته مانده

همان‌طور که پیش از این هم در بررسی PES 2019 به آن اشاره کردیم، مهم‌ترین تحول این بازی نسبت به نسخه‌های پیشین از این سری و فیفا مربوط به تغییرات درون زمین می‌شود. در بخش حالت‌های مختلف قابل بازی، کلیت PES 2019 نسبت به گذشته تقریبا ثابت مانده و تنها بخش آنلاین بازی کمی نسبت به قبل متفاوت شده است.

در حالت آفلاین،‌ هنوز هم جذاب‌ترین گزینه، بخش مسترلیگ بازی است. مطابق انتظار می‌توانید میان ترکیب اصلی مستر لیگ یا تیم‌هایی که در بازی وجود دارند، یکی را انتخاب کرده و مدیریت باشگاهی که دوستش دارید را در اختیار بگیرید.

مانند نسخه‌های قبلی، با توجه به باشگاهی که در آن حضور دارید، اهداف مختلفی به صورت سالانه برای شما در دسترس هستند که باید به آن‌ها دست پیدا کنید. در ضمن، می‌توانید با توجه به میزان تاثیر بازیکنان مختلف در تیم‌تان، نقش‌های مختلفی را برای آن‌ها انتخاب کنید که این قضیه روی افزایش روحیه، نحوه بازی تیم و بهبود قدرت سایر بازیکنان موثر خواهد بود.

حالت‌های جانبی مانند خواسته‌های مدیر باشگاه، مراسم تشریفات ورود بازیکنان به تیم،‌ جوایز بهترین‌های سال در مستر لیگ حضور دارند و از آن‌جایی که لیگ قهرمانان اروپا هم در PES 2019 حضور ندارد، این رقابت همانند روشی که پیش از این در سری فیفا دنبال می‌شدند، در PES جدید حضور خواهد داشت.

Become A Legend هم که پای ثابت نسخه‌های مختلف PES در سال‌ها اخیر تبدیل شده، این امکان را به شما می‌دهد تا رویا‌های خود را در نقش یک بازیکن فوتبال، از باشگاه‌های مبتدی تا حضور در رقابت‌های بزرگ دنبال کنید.

بخش دیگری هم از قسمت های پیش در PES 2019 حضور دارد این امکان را به شما می‌دهد تا عنصر شانس را کمی در بازی خود دخیل کرده و تیمی را بر حسب میانگینی از یک یا  چند لیگ و تیم برای رقابت با هوش مصنوعی داشته باشید.

حالت myClub هم نسبت به گذشت پیشرفت‌هایی داشته و مشخص است که کونامی امسال قصد دارد تا مانور ویژه‌ای روی این قسمت از بازی بدهد. دقیقا مانند بخش Ultimate Team سری فیفا می‌توانید تیمی را با بازیکنان نسبتا ضعیف تحویل گرفته و با حضور در مسابقات مختفی که طی دوره‌های زمانی مشخصی توسط سازندگان برگزار می‌شود،‌ رتبه خود را بالاتر آورده و بازیکن‌های بهتری جذب کنید.

با گذشت زمان می‌توانید مربی‌های بهتری را به خدمت بگیرد که دست شما برای پیاده‌سازی تاکتیک‌های بهتر نسبت به گذشته باز خواهد کرد. همچنین مدیربرنامه نیز بخش به‌سزایی در جذب بازیکن‌های بهتر و ساخت تیمی استانداردتر برای شما خواهند داشت.

تمام این مکانیک‌ها حداقل در ساعات ابتدایی جذاب هستند و myClub به خوبی شما را سرگرم خواهد کرد. البته بررسی PES 2019 جای مناسبی برای تصمیم‌گیری در مورد موفق بودن یا نبودن این قسمت نیست و باید در ماه‌های آتی منتظر بمانیم و ببینیم که سازندگان این عنوان تا چه حدی به قولی که پیش از این داده بودند وفادار خواهند ماند.

جدا از تمام مواردی که به‌ آن‌ها پرداختیم، منوهای PES 2019 دقیقا همان چیزی هستند که سال گذشته هم بودند. حتی با وجود آن که تعدادی دیالوگ به گفتگو گزارشگران بازی اضافه شده اما آن‌ها هنوز هم همان حرف‌های همیشگی را پشت سرهم تکرار می‌کنند.

چینش ترکیب در PES 2019 هنوز همانند قبل است.

عجیب است که سازندگان با وجود پیشرفت‌هایی که در بخش‌های درون زمین داشته‌‌اند، ده سالی می‌شود که روی نکاتی همچون طراحی رابط کاربری جذاب، برادکست تازه و استفاده از گزارشگران بهتر بی توجه‌اند.

چهره زیبای فوتبال

بعد از بررسی PES 2019 در بخش‌های مختلف گیم‌پلی،‌ نباید از گرافیک فوق العاده بازی غافل شویم. طراحی چهره بازیکنان در PES 2019 بدون شک از هر بازی. ورزشی دیگری بهتر صورت گرفته است. اکثر بازیکنان، حتی آن‌هایی که تیم‌شان با لوگو و لباس رسمی در این بازی حضور ندارند، با جزییات بالا و مثال زدنی طراحی شده‌اند.

فضا‌سازی استادیوم‌هایی مانند آنفیلد و نیوکمپ که کونامی امتیاز‌ استفاده آن‌ها خریداری کرده، بسیار عالی و طبیعی انجام شده و پیشنهاد می‌کنم هنگام انجام مسابقه در این ورزشگاه‌ها، صدای نمایشگر را زیاد کنید تا از جو مثال زدنی بازی لذت ببرید.

همان‌طور که در بررسی PES 2019 گفتیم، جو ورزشگاه‌هایی مانند آنفیلد فوق العاده طراحی شده است.

انیمیشن نمایش طرفداران هم نسبت به گذشته بهتر شده و این موضوع را هنگامی که بازیکن پشت توپ برای زدن ضربه‌ آزاد است به خوبی هر تمام‌تر حس خواهید کرد.

قبل از این هم گفتیم که از سیستم پردازش انیمیشن جدیدی در PES 2019 استفاده شده و این سیستم باعث شده تا مسابقات بازی جذاب‌تر از گذشته باشند. البته زمانی که انیمیشن حرکت بازیکنان و شادی‌های پس از گل‌ آن‌ها را مشاهده می‌کنیم،‌ متوجه بعضی از مشکلات کوچک می‌شویم که امیدوارم در به‌روزرسانی‌های بعدی بازی به طور کامل رفع شوند.

بررسی PES 2019 و مرثیه‌ای برای انحصار طلبی

PES 2019 بدون شک یک بازی خیلی خوب است که چه مانند من طرفدار دو آتشه ورزش فوتبال باشید و چه نباشید،‌ برای مدتی طولانی سرگرمتان خواهد کرد. تجربه درون زمین مسابقه بازی نسبت به گذشته بهبود زیادی پیدا کرده و از حالت خام و کاملا آرکید گذشته خارج شده است،‌ گرافیک بازی نیز همانند روندی که کونامی در نسل هشتم آغاز کرده، هر ساله نسبت به قبل بهتر می‌شود و این روند در PES 2019 نیز ادامه پیدا کرده است.

از سمت دیگر، حالت‌های بازی همیشگی این فرنچایز، این‌بار هم در PES 2019 با کمی بهبود حضور دارند و اگر پیش از این از بخش‌هایی مانند مستر لیگ و myClub لذت می‌برید، امسال هم ناامید نخواهید شد. البته کمبود بخش‌های تازه در PES 2019 به خصوص نسبت به بخش‌های فانتزی جدیدی که در فیفا ۱۹ حضور خواهند داشت، شاید به مذاق عده‌ای خوش نیاید.

بررسی PES 2019

به جزییات باورنکردنی چهره لوکاکو دقت کنید

PES 2019 حتی شاید از الان برنده رقابت بهترین بازی فوتبال سال باشد اما قطعا کمپین‌های گسترده تبلیغاتی فیفا جدید و قرارداد‌های انحصاری الکترونیک‌ آرتز با مطرح‌ترین لیگ‌های دنیا از جمله لیگ جزیره و لالیگا باعث خواهد شد تا فیفا جدید، بازهم در بازار بدرخشد.

در نهایت،‌ باید در مورد این موضوع خیال پردازی کرد که اگر این قرارداد‌ها انحصاری نبودند و هر دو سری توانایی استفاده از تیم‌ها و ورزشگاه‌های شناخته شده را داشتند،‌ آن زمان چه کسی پیروز این رقابت سالانه می‌شد و آیا اصلا پیروزی مطلقی مانند وضعیت امروز وجود داشت؟


 • پیشرفت چشم‌گیر سیستم دفاع و حمله نسبت به گذشته
 • آرکید اما دوست داشتنی
 • گرافیک فوق العاده و طراحی عالی بازیکنان
 • شبیه سازی عالی جو ورزشگاه
 • افکت‌های دلنشین برف و باران
 • گزارشگری تکراری
 • عدم حضور تعداد زیادی از تیم‌ها و لیگ‌های معتبر با اسامی واقعی
 • اضافه نشدن حالت جدیدی به بازی
 • لودینگ‌های نسبتا طولانی

The post بررسی بازی PES 2019؛ پیروزی در رقابت نابرابر appeared first on دیجیاتو.

نمرات PES 2019 منتشر شدند؛‌ هر سال بهتر از پارسال

طی چند روز اخیر، تعداد زیادی از نمرات PES 2019 منتشر شده‌اند، نمره‌هایی که حاکی از آینده امیدوار کننده این سری هستند. در زمان معرفی این بازی،‌ فدارسیون فوتبال اروپا اعلام کرد که لیگ قهرمانان اروپا در نسخه جدید PES حضور نخواهد داشت. برای پاسخ به این کمبود، ناشر ژاپنی بازی یعنی کمپانی کونامی اعلام کرد که آن‌ها لیگ‌های فوتبال جدیدی را به PES 2019 اضافه خواهند کرد.

در حالی که PES بازهم مانند قبل بازی بیرون از زمین را به الکترونیک آرتز و فیفا ۱۹ باخته بود،‌ کونامی اعلام کرد که قصد دارد جدا از تمرکز روی پیشرفت جزییات و گرافیک بازی نسبت به نسخه‌های پیش،‌ روی نحوه به ثمر رساندن گل‌ها، مکانیک دفاع و حمله و انیمیشن حرکت بازیکنان در زمین کار کند.

این تغییرات به خوبی در دمو قابل بازی این عنوان ملموس بودند و اکثر منتقدان واکنش مثبتی را نسبت به این بازی نشان دادند؛ واکنش‌های مثبتی که در نسخه نهایی هم ادامه پیدا کرده‌اند.

در میان وب سایت‌‌های معتبر، گیم‌اسپات نمره موقتی ۹ از ۱۰ را به بازی داده است. منتقد این وب سایت، تغییرات گرافیکی صورت گرفته در PES 2019 را یک موفقیت می‌داند و به عقیده او حال انتقال توپ در نقاط مختلف زمین و حرکات بازیکنان، بیشتر از همیشه به واقعیت نزدیک شده است. مطابق انتظار این وب سایت هم به مشکل نبود لایسنس تعدادی زیادی از تیم‌های معتبر اشاره کرده و از گزارشگران بی روح و ضعیف بازی هم انتقاد کرده است.

سایت PlayStation Universe حتی یک قدم فراتر رفته و با دادن امتیاز ۸٫۵ از ۱۰ به این عنوان، PES 2019 را بهترین شبیه ساز فوتبال موجود در بازار می‌داند که احتمالا نسخه جدید فیفا نیز به آن نخواهد رسید. طبق نظر نویسنده این سایت، بخش‌های مختلفی در این عنوان وجود دارند که تا مدت‌ها شما را سرگرم خواهند کرد. البته مشکلات لایسنس بازی باز هم باعث خواهد شد که عده زیادی از طرفداران فوتبال به سمت تجربه فیفا جدید بروند.

متیو کاتو،‌ دبیر ارشد سایت گیم‌اینفورمر هم بازی را یک عنوان رضایت بخش با قابلیت تکرار بالا می‌داند که لایق نمره ۸٫۵ از ۱۰ است؛ اما جدا از اشاره به مشکلاتی که پیش از این به آن پرداختیم، او از تغییرات کم بخش مسترلیگ و myClub بازی نسبت به نسخه قبلی‌،‌ انتقاد می‌کند.

در ادامه نمرات PES 2019 سایت ای جی ان هم نمره ۸٫۲ از ۱۰ را برای PES 2019 در نظر گرفته و این عنوان را یک بازی در مورد بازی کردن فوتبال می‌داند،‌ نه خود واقعی این ورزش. به عقیده منقد این سایت،  یکی از مهم‌ترین بخش‌های این بازی به شبیه‌سازی عملکرد بازیکنان واقعی در زمین به آنچه که در فوتبال واقعی هستند برمی‌گردد. برای مثال کوین دی بروین، ستاره بلژیک و منچستر سیتی، شوت‌های خود را به صورت خاصی به ثمر می‌رساند که در بازی بازیکن دیگری شاهد آن نخواهید بود.

جو نیوکمپ در بازی مثال زدنی است.

در ضمن، نقش‌هایی که می‌توانید به بازیکنان مختلف در مستر لیگ بدهید، این قسمت را سرگرم کننده‌تر از همیشه کرده‌اند. البته به نظر می رسد که نویسنده IGN دل خوشی از دفاع در PES 2019 ندارد و این قسمت را به اندازه سایر بخش‌های این بازی جذاب نمی‌داند.

در بین نقد‌های این بازی، نمرات متوسط هم دیده می شود و سایت‌هایی مانند We Got This Covered و Twinfinite با وجود ستایش هسته کلی PES 2019، از مواردی همچون ناهماهنگی در حرکت بعضی از بازیکنان، برخی از باگ‌ها، یکسان ماندن نسبی محتوا نسبت به گذشته و نبود لایسنس تیم‌های معتبر انتقاد کرده‌اند.

به طور کلی منتقدان PES 2019 را یکی از بهترین بازی‌های ورزش موجود در بازار می‌دانند که می‌تواند شما را برای مدتی طولانی سرگرم کند. البته مشکلاتی نظیر کمبود محتوا در بعضی از بخش‌ها و لایسنس نبودن تعداد زیادی از تیم‌های معتبر باعث شود که عده‌ای قید تجربه کردن این بازی را بزنند.

در حال حاضر،‌ میانگین نمرات PES 2019 از بین ۲۰ نقد، ۸۱ از ۱۰۰ است. با انتشار نقد‌های جدید، این پست به روز‌خواهد شد. در نهایت، فردا منتظر بررسی دیجیاتو از این عنوان باشید.

The post نمرات PES 2019 منتشر شدند؛‌ هر سال بهتر از پارسال appeared first on دیجیاتو.

هیجان لالیگا در تریلر جدید فیفا ۱۹ [تماشا کنید]

قرار است فیفا ۱۹ تمرکز ویژه ای روی سطح اول فوتبال باشگاهی اسپانیا یعنی لالیگا داشته باشد. از همین سو، ۱۶ استادیوم از این لیگ به فیفا ۱۹ اضافه خواهند شد. البته PES 2019 به خاطر قرارداد همکاری خود با باشگاه بارسلونا، هنوز امتیاز انحصاری استفاده از ورزشگاه نیوکمپ را در اختیار دارد.

در ضمن، امسال ۲۰۰ چهره جدید از لالیگا به سری فیفا اضافه خواهد شد. سال پیش فیفا حق استفاده از برادکست لالیگا را بر عهده داشت که این روند در مورد فیفا ۱۹ نیز ادامه خواهد داشت و بنابراین نحوه نمایش چینش بازیکنان در زمین و قسمت اعلام نتیجه، با پخش تلویزیونی این لیگ یکسان خواهد بود.

امسال سرانجام الکترونیک آرتز حق استفاده از لیگ قهرمانان را پس از ۱۰ سال از چنگ کونامی و سری PES در آورد و قطعاً به بدست آوردن حق استفاده از ورزشگاه رسمی باشگاه بارسلونا هم چشم دوخته است.

حق استفاده انحصاری نسخه های مختلف سری فیفا از لیگ و رقابت های مهم فوتبال در چند سال اخیر به یکی از نقات قوت اصلی این مجموعه تبدیل شده است. کونامی امسال ۱۱ لیگ مختلف را برای PES 2019 لایسنس کرده اما این تعداد هنوز در مقابل تعداد بالای تیم ها و لیگ ها حاضر در فیفا ۱۹، ناچیز به نظر می رسد.

جدا از این موارد، قرار است چند بخش فانتزی به فیفا ۱۹ اضافه شوند. بخش دیگری به نام No Rules در بازی وجود خواهد داشت که در آن می توانید مسابقه خودتان را بدون وجود هیچ خطایی دنبال کنید. حالت قابل تغییر First To هم در بازی وجود دارد که طی آن، شخصی که به تعداد معینی از گل ها برسد، برنده بازی خواهد بود.

فیفا ۱۹ در تاریخ ۶ مهر برای پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، پی سی و نینتندو سوییچ عرضه خواهد شد. روز گذشته ویدیوهایی از نسخه بتا خصوصی بازی به بیرون درز کرده بود که می توانید آن ها را از اینجا تماشا کنید.

The post هیجان لالیگا در تریلر جدید فیفا ۱۹ [تماشا کنید] appeared first on دیجیاتو.

گزارشگر بازی هم تایید کرد؛ حضور لیگ قهرمانان اروپا در فیفا ۱۹

بعد از آن که کونامی اعلام کرد از سال آینده قراداد ۱۰ ساله این کمپانی با یوفا به پایان می رسد، شایعاتی مبنی بر حضور لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا در نسخه بعدی سری فیفا به گوش می رسید. حال به نظر می رسد این شایعات رنگ واقعیت به خود گرفته اند. به تازگی گزارشگر هلندی سری فیفا تایید کرد است که مسابقات لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا در فیفا ۱۹ حضور خواهند داشت.

او می گوید چند روزی را مشغول ضبط دیالوگ های جدید و به روزشده برای نسخه جدید فیفا بوده و امسال، بازی به علت حضور لیگ قهرمانان بهتر از گذشته هم خواهد بود. او ادامه می دهد که بعد از انجام کار او و سایر گزارشگران، گروهی از بازیکنان فیفا جدید را تست کرده و در اواخر ماه اکتبر، بازی آماده فروش خواهد بود.

لیگ قهرمانان اروپا

کونامی در روزهای گذشته اعلام کرد که بعد از برگزاری مسابقه فینال بین تیم های لیورپول و رئال مادرید، دیگر حق استفاده از مسابقات لیگ قهرمانان اروپا در اختیار این کمپانی نیست. البته چندی پیش PES 2019 به صورت رسمی معرفی شد و ظاهراً کونامی با خرید لایسنس دیگر تورنومنت ها، قصد جبران این موضوع را دارد.

این شرکت به مدت ده سال حق امتیاز استفاده از دو مورد از بزرگترین رقابت های فوتبال را در اختیار داشت که از معدود برتری های سری PES نسبت به فیفا به شمار می رفتند.

البته این خبر هنوز به صورت رسمی از سمت الکترونیک آرتز اعلام نشده و به احتمال زیاد این کمپانی در جریان رویداد E3 2018 آن را به صورت رسمی تایید خواهد کرد. فیفا ۱۹، پاییز سال جاری تمامی پلتفرم ها عرضه خواهد شد و تا آن زمان می توانید از بسته الحاقی رایگانی که جام جهانی ۲۰۱۸ را به فیفا ۱۸ اضافه می کند، لذت ببرید.

The post گزارشگر بازی هم تایید کرد؛ حضور لیگ قهرمانان اروپا در فیفا ۱۹ appeared first on دیجیاتو.