بیش از ۴ هزار سوئدی چیپست زیرپوستی دارند

گزارش شده که تا به حال هزاران سوئدی چیپست زیر پوستشان نصب کرد‌ه‌اند و چیپست زیرپوستی به یک ترند تبدیل شده است و کاربران سعی می‌کنند بدین روش، زندگی خود را آسانتر کنند.

چیپست زیرپوستی

Biohax یکی از شرکت هایی است که این عمل را برای کاربران انجام ‌می‌دهد و چیپست‌هایی در پوست کاربران وارد می‌کند. اکنون این شرکت مدعی شده که  از ۵ سال پیش تاکنون بیش از ۴ هزار نفر سراغ این تکنولوژی رفته‌اند تا چیپست زیرپوستی را جایگزین کارت‌های احرازهویت، کلید‌ هوشمند، تگ یا بلیط قطار کنند.

چیپست‌ زیرپوستی که زیر پوست میان انگشت شست و اشاره کاربران  تزریق می‌شود، از تکنولوژی شناسایی با امواج رادیویی (radio-frequency identification یا RFID) استفاده می‌کند که در واقع فناوری مورد استفاده‌ی بسیاری از کارت‌های اعتباری و پاسپورت‌ها محسوب می‌شود.

چیپست زیرپوستی

این چیپست‌ها توسط تمامی دستگاه‌هایی که از تکنولوژی NFC پشتیبانی می‌کنند، قابل خواندن هستند و کاربر می‌تواند بدین طریق خرید‌هایش را پرداخت نماید. این چیپ‌ها نیاز به باتری یا شارژ ندارند و توسط بسیاری از تلفن‌های هوشمند نیز قابل خواندن هستند.

این چیپست‌ها در واقع عملکردی مشابه با کارت‌های فیزیکی، رمز عبور و امضاهای مختلف دارند و می توانند فرآیند خرید یا احراز هویت را سرعت ببخشند. البته ماهیت این دیوایس‌ها نگرانی‌های مختلفی ایجاد کرده و بسیاری نگرانند که دولت بتواند با استفاده از این چیپست‌ها موقعیت مکانی کاربران را تشخیص دهد.

چیپست زیرپوستی

سازدگان چیپست زیرپوستی مدعی شده‌اند که استفاده از آنها، موجب می‌شود که در ساخت کارت‌های پلاستیکی صرفه جویی شود و پسماند پلاستیکی کمتری تولید شود. این مسئله می‌توانست بسیار به حفاظت از محیط زیست کمک کند چرا که هم اکنون سالانه بیش از ۶ میلیون کارت مختلف تولید می‌شود.

این مسئله تقریباً به موج جدید کاربران سوئدی در شبکه‌‌های اجتماعی تبدیل شده اما کاربران معتقدند تنها مشکل این است که پس از تزریق چیپست‌های مذکور، کاربران مجبورند برای ارتقای آنها، عمل جراحی کنند. البته راه حلی برای این مسئله در نظر گرفته شده و دکتر‌ها قصد دارند یک لوله زیر پوست قرار دهند تا چیپست‌ها به راحتی از آن منطقه عبور کنند.

The post بیش از ۴ هزار سوئدی چیپست زیرپوستی دارند appeared first on دیجیاتو.

با صفحه بازی هوشمند مایکروسافت اسباب بازی‌ها را زنده کنید

شرکت‌های فعال در حوزه‌ی اسباب بازی همواره قصد دارند گجتی طراحی کنند تا اسباب بازی‌‌ها را زنده کرده و اشیاء موجود در دنیای واقعی را به دنیای مجازی وارد سازند اما این تجهیزات تا به حال تنها توانسته‌اند که محصولات اختصاصی و ساخته شده برای خودشان را شناسایی کنند. اکنون محققان مایکروسافت، یک صفحه بازی هوشمند به نام Project Zanzibar ساخته‌اند که ‌می‌تواند به روشی آسان تمامی اشیاء را اسکن کند. حتی اسباب بازی‌هایی که اثری از تکنولوژی در آنها به کار نرفته نیز توسط این صفحه قابل شناسایی است.

Zanzibar در واقع نمونه‌ای اولیه از یک صفحه‌ی حسگر بوده که به وسیله‌ی مرکز تحقیقات مایکروسافت و دانشگاه کمبریج آمریکا ساخته شده است. محققان پروژه‌ی یاد شده توانسته‌اند در تولید این گجت، قابلیت‌ حسگر خازنی برای دنبال کردن حرکت انگشتان را با تکنولوژی NFC ترکیب کرده تا بدین شکل تشخیص اشیاء و دنبال کردن آنها را ممکن سازند.

تکنولوژی به کار گرفته شده در این وسیله، قابلیت‌ها و انعطاف پذیری  منحصر به فردی دارد. تنها کافیست که این صفحه بازی هوشمند را روی میز پهن کرده، آن را به یک تبلت وصل نموده و سپس زیر تمام اشیاء مورد نظر خود برچسب‌های NFC متصل کنید. بعد از فراهم شدن همه‌ی این مقدمات، این صفحه بازی هوشمند قادر است که تمامی اشیاء برچسب خورده را بیابد، حتی اگر روی هم قرار گرفته باشند.

با استفاده از صفحه بازی هوشمند Zanzibar می‌توان اسباب بازی‌ها را زنده کرد، تجربه‌ متفاوتی از بازی‌های تعاملی رایانه‌ای به ارمغان آورد یا با استفاده از قابلیت‌های واقعیت افزوده‌اش، داستان‌ها و محیط ‌های منحصر به فردی خلق نمود. استفاده از این گجت تنها به بازی و سرگرمی محدود نمی‌شود بلکه می‌توان از قابلیت های ویژه‌ی آن برای یادگیری شکل‌ها، لغات و برنامه نویسی ساده استفاده نمود.

البته هنوز صفحه بازی هوشمند Zanzibar راه بسیار زیادی تا تولید انبوه دارد اما در صورت عرضه به بازار می‌توان از این گجت برای طراحی و بازسازی ماکت‌های واقعی در فضای مجازی استفاده نمود. این مسئله موجب می‌شود که معماران، مهندسین عمران و طراحان منازل به جمع خریداران این محصول اضافه شوند.

The post با صفحه بازی هوشمند مایکروسافت اسباب بازی‌ها را زنده کنید appeared first on دیجیاتو.