راهنمای تروفی‌ و اچیومنت‌های فیفا ۱۹

در حالی که مدتی تا عرضه‌ی رسمی بازی FIFA 19 باقی مانده بود، لیست اچیومنت‌های نسخه‌ی ایکس باکس وان و سپس لیست تروفی‌های نسخه‌های پلی استیشن ۴ در فضای مجازی منتشر شد. همان‌طور که انتظار می‌رفت، لیست تروفی‌های FIFA 19 تغییرات چندانی نسبت به بازی FIFA 18 نداشت.

تعدادی از تروفی‌های بازی FIFA 19 به گونه‌ای هستند که احتمال دریافت‌ بدون داشتن اطلاعات درمورد آن‌ها بسیار بالاست. با وجود این، اگر از آن زمان تاکنون موفق نشده‌اید و اکنون می‌خواهید تمامی تروفی‌های جدیدترین شبیه ساز فوتبال الکترونیک آرتز را بدست آورید، توصیه می‌کنیم نگاهی به جدول زیر بیندازید. در این جدول نام تروفی، روش دستیابی به آن و امتیازی که به شما می‌دهد قرار گرفته است.

بازی FIFA 19

نام توضیح میزان امتیاز
The Historian در مد The Journey و در مسابقه با تیم Coventry City از طریق شوت والی (ضربه زدن به توپ در حالی که در هوا قرار دارد) با پای چپ یک گل بزنید. ۱۵
Hoop Dream در مد The Journey و زمانی که در شهر ونیز هستید، یک توپ بسکتبال را از طریق پرتاب وارد سبد کنید. ۱۵
Anything You Can Do در مد The Journey یکی از چالش‌های مربوط به مربی را به با موفقیت به پایان برسانید. ۱۵
There Can Be Only One در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپای مد The Journey شرکت کرده و قهرمان شوید. ۹۰
Game Changer در جام جهانی بانوان مد The Journey قهرمان شوید. ۳۰
Deceiver با سرتوپ دروازه بان را فریب داده و یک گل به ثمر برسانید. ۱۵
Skill Games Frenzy تمامی اسکیل گیمز (Skill Games) های بخش چندکاربره را به اتمام برسانید. ۳۰
Perfectionist ضربات پنالتی را بدون از دست دادن حتی یک ضربه ببرید. ۱۵
Quick Learner ۳ اسکیل گیم پیشنهادی را به اتمام برسانید. ۱۵
What a Shot! در جریان بازی با استفاده از یکی از مدافعان خود از فاصله ۲۵ یاردی گل بزنید. ۱۵
Timed to Perfection با استفاده از سیستم Timed-Shooting یک شوت بی نقص را گل کنید. ۱۵
You Can’t Break Me Down یک مسابقه را در حالی ببرید که در جریان آن از تمامی سبک‌های دفاعی استفاده کرده باشید. ۳۰
Tactics Master یک مسابقه را در حالی ببرید که در جریان آن از تمامی سبک‌های تهاجمی استفاده کرده باشید. ۳۰
Skill Games Champion تمامی اسکیل گیم‌های HUB را به اتمام برسانید. ۳۰
Skill Games Legend در تمامی اسکیل گیم‌ها درجه‌ی A را دریافت کنید. ۸۰
Football Minded در مد Headers & Volleys Game سه گل از طریق ضربه‌ی سر به ثمر برسانید. ۱۵
So It Begins در حالت اسکوآد بتل (Squad Battles) آلتیمیت تیم یک مسابقه را ببرید. ۱۵
Enthusiast در ۲۰ رقابت فیفا آلتیمیت تیم بدون در نظر گرفتن نوع مد شرکت کنید. ۱۵
From Rags to Riches یکی از چالش‌های هفتگی آلتیمیت تیم را تکمیل کنید. ۱۵
Climbing the Ladder دیویژن ۴ را در مُد دیویژن رایوِلز (Division Rivals) آلتیمیت تیم بدست آورید. ۸۰
First of Many یکی از چالش‌های روزانه‌ی آلتیمیت تیم را تکمیل کنید. ۱۵
Getting the Hang of It در مد اسکوآد بتلز آلتیمیت تیم به سطح گلد ۳ برسید. ۱۵
Astute Tactician تاکتیک مختص خود را در آلتیمیت تیم بسازید. ۱۵
Making a Name For Yourself  برای اولین بار به رقابت‌های FIFA Ultimate Team Champions Weekend راه پیدا کنید. ۳۰
Teambuilding ۱۰ چالش‌ اسکوآد بیلدینگ (Squad Building) آلتیمیت تیم را تکمیل کنید. ۱۵
Easy Peasy برای اولین بار در رقابت دیویژن رایولز آلتیمیت تیم شرکت کنید. ۱۵
Just Getting Started تمامی رقابت‌های دیویژن رایولز فیفا آلتیمیت تیم را تکمیل کنید. ۱۵
Remember the Name سطح ۳ یا بالاتر را در مُد تیم رایولز (Team Rivals) آلتیمیت تیم بدست آورید. ۱۵
Champion در یک جام شرکت کرده و فینال آن را با پیروزی پشت سر بگذارید. ۱۵
Survival of the Fittest یک بازی در مد سروایوِل (Survival) برنده شوید. ۱۵
No Holding Me Back یک بازی در مد نو رولز (No Rules) برنده شوید. ۱۵
Loyalty یک بازی در مد Kick Off را با تیم محبوبتان برنده شوید. ۱۵
Decision Maker تمامی ویژگی‌های یکی از شاخه‌‌های درخت مهارت را بدست آورید. ۱۵
Rookie اولین رقابت خود در مد آنلاین Pro Club را برنده شوید. ۱۵
Cultivating Skills در مد Pro Club از اسکیل پوینت استفاده کنید. ۱۵
Aim for the Stars در جمع ۱۶ تیم برتر لیگ قهرمانان اروپا قرار بگیرید. ۱۵
Playing in the Big League در یکی از رقابت‌های دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا برنده شوید. ۱۵
The Champions در فینال لیگ قهرمانان اروپا برنده شوید. ۹۰
Made the Headlines در فینال لیگ اروپا برنده شوید. ۳۰
Playing the Game در یکی از رقابت‌های فوتبال بانوان شرکت کنید. ۱۵
Show of Skill از طریق ضربه‌ی قیچی برگردان در رقابت‌های فوتبال بانوان گل به ثمر برسانید. ۱۵

بازی FIFA 19

توضیح Skill Games Frenzy: پیش از آغاز یک رقابت در مد Kick Off، هر دو دسته را فعال کنید. پیش از اینکه وارد مسابقه شوید، با یک اسکیل گیم روبرو خواهید شد که آن را با کنترلر اول انجام دهید. پس از انجام اینکار، مسابقه اصلی آغاز می‌شود که نیازی به اتمام آن نیست و می‌توانید از ادامه‌ انصراف دهید. این روند را آنقدر تکرار کنید تا ۱۰ اسکیل گیم متفاوت را انجام داده باشید. اگر با اسکیل گیم تکراری مواجه شدید، نیازی به انجام دوباره‌ی آن نیست و می‌توانید از بازی خارج شوید.

توضیح You Can’t Break Me Down: مسابقه‌ای در یکی از مدهای بازی (ترجیحاً با درجه سختی Beginner) آغاز کنید. با گذشت چند دقیقه از آغاز بازی، به منوی Squad و سپس بخش Tactics بروید. در بخش Defensive Style پنج گزینه پیش روی شماست. یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و برای مدتی بازی را ادامه دهید. سپس همین پروسه را تکرار کرده و سبک دیگری را برای دفاع انتخاب کنید تا در نهایت از تمامی ۵ انتخاب خود در طول یک بازی استفاده کرده باشید. فراموش نکنید که نتیجه‌ی پایانی این مسابقه باید به سود شما به پایان برسد، در غیر اینصورت خبری از تروفی نخواهد بود. از این روش می‌توانید برای دریافت تروفی Tactics Master نیز استفاده کنید.

توضیح Teambuilding: برای بدست آوردن این تروفی توصیه می‌کنیم به سراغ آپگرید‌های برنزی بروید. پس از انتخاب ۱۱ بازیکن برنزی، تمرین‌های پایه را انجام دهید که بسیار ساده هستند.

توضیح Survival of the Fittest: در مد Survival با هر گلی که به ثمر می‌رسانید، یک بازیکن از دست می‌دهید. اگر تعداد گل‌های شما به ۴ برسد، برنده‌ی بازی خواهید بود. فراموش نکنید که اگر تعداد کارت‌های قرمز شما از ۲ بیشتر شود، رقابت را خواهید باخت.

در پایان، توصیه می‌کنیم برای خواندن سری مقالات آموزشی بازی FIFA 19 به این لینک مراجعه کنید.

The post راهنمای تروفی‌ و اچیومنت‌های فیفا ۱۹ appeared first on دیجیاتو.

چگونه در Ultimate Team فیفا ۱۹ میلیونر شویم

چندی پیش در دیجیاتو خواندید چرا خرید و باز کردن پک‌های طلایی در فیفا ۱۹ اصلاً ایده خوبی نیست و اغلب اوقات کاربر را متوجه ضررهای فراوان می‌کند؛ پس از آن نیز وعده دادیم روشی پیش رویتان قرار خواهیم داد که امکان جمع کردن صدها هزار و حتی میلیون‌ها سکه مجازی درون بازی را به کمک پک‌های نقره‌ای و برنز فراهم می‌کند.

واضح است یکی از اصلی‌ترین انتقاداتی که به مجموعه بازی‌های فوتبالی الکترونیک آرتز نسبت داده می‌شود، خاصیت «پول بده تا برنده باشی» است؛ پرداخت‌های درون برنامه‌ای به شکل آزاردهنده‌ای در فیفا ۱۹ تاثیرگذار هستند و به عبارت ساده‌تر می‌توان گفت هرکسی پول بیشتری خرج می‌کند تیم قدرتمندتری داشته و خیلی زودتر از آنچه تصورش را بکنید می‌تواند برترین کارت‌های بازیکن حاضر در بازی را بدست آورده و در مقابل شما صف بکشد.

اما خوشبختانه همواره ترفندها و راه و روش‌هایی وجود دارند که می‌تواند به کاربران کمک کند بدون مصرف حتی یک دلار، با کمی حوصله و دقت مقدار چشمگیری سکه به جیب زده و به آنچه رویایش را در سر دارند دست پیدا کنند. خصوصاً در فیفا ۱۹ که به طور کلی نرخ بازار نقل و انتقالات بازیکنان نسبت به سال‌های گذشته با شکست زیاده همراه بوده است.

تجربه سابق کارشناسان و کاربرانی که از ترفند مورد بحث در گذشته استفاده کرده‌اند ثابت کرده حتی با کمترین نرخ سرمایه گذاری اولیه (مثلاً ۱۵ دلار یا ۲۵۰ هزار سکه) می توان بین ۱۰ الی ۲۰ میلیون سکه جمع آوری کرد و در عین حال چند ترکیب درجه یک از لیگ‌های معتبر اروپایی مثل پریمیرلیگ و سری آ با چند آیکان در اختیار داشت.

نکات کلیدی برای میلیونر شدن در FUT 19 به چند ترفند تجاری و مجموعه مینی گیم‌های SBC خلاصه می‌شوند که می‌بایست با هوشیاری و دقت بالا صورت بگیرد. پس خط به خط با این مطلب همراه بوده و نکات لازم آن را روی کاغذ یادداشت نمایید. با دیجیاتو همراه باشید.

اصلاً این SBC چیست؟

با انتشار فیفا ۱۷ بخش جدیدی به Ultimate Team اضافه شد با نام Squad Building Challenges که به نوعی یک مینی گیم داخلی را ارائه می‌نمود. این قسمت به شدت مورد توجه و استقبال هواداران قرار گرفت تا جایی که امسال شاهد مانور غنی توسعه دهنده روی آن هستیم و از دیدگاه خود من نیز یکی از سرگرم کننده ترین بخش‌های آلتیمیت تیم به شمار می‌رود.

SBC در واقع مینی گیمِ ترکیب چیدن است؛ تصور کنید سرمربی باشگاه خاصی هستید و مدیرعامل از شما خواسته تا با رعایت چند الگوی مشخص، بازیکن خریداری کرده و ترکیبی با معیارهای معین بسازید. مثلا شما تنها می‌توانید ۳ بازیکن از لیگ انگلیس داشته باشید، یا می‌بایست حداقل ۲ نفر با ملیت پرتغالی در ترکیب قرار دهید.

الگوریتم اصلی این چالش‌ها تنظیم کردن کمیستری تیم و گاهی اوقات میانگین امتیازات بازیکنان است، ولی به تبع کیفیت جایزه‌ای که انتظارتان را می‌کشد فاکتورهای مورد نیاز جهت پیگیری افزایش یافته و ممکن است انجام یکی از آنها بسیار سخت یا هزینه‌بر باشد.

به عنوان مثال برای انجام فلان SBC باید کمیستری تیم ۸۵ و حداقل امتیاز میانگین بازیکنان ۸۰ بوده، در سوی مقابل نباید بیشتر از ۵ بازیکن از یک لیگ مشترک باشند و حداقل ۲ بازیکن نیز می‌بایست در باشگاه رئال مادرید توپ بزنند. حل چنین چالشی در مرحله نخست نیاز به تفکر دارد.

واضح ترین خواسته استفاده از بازیکنان رئال مادرید است، پس حداقل دو بازیکن از این باشگاه خریداری کرده و ۳ بازیکن دیگر را طوری مدیریت می‌کنیم که مجموعا ۵ بازیکن از لالیگا باشند تا کمیستری تا جای ممکن بالا رفته باشد. بعد از آن می‌بایست وجه مشترکی (مثل ملیت اسپانیایی) از یک یا چند بازیکن استفاده شده برداشت کرد و مابقی را به ترتیب برای بالا بردن کمیستری تا آخرین نفر چیدمان نمود.

علاوه بر این وب سایت‌های متعددی در سطح اینترنت وجود دارند (مثل FUTBIN) که کم هزینه ترین و بهترین ترکیب‌های ممکن برای حل هر SBC را ارائه می‌کنند. پس با دانش بر این قضیه قدم ‌های لازم جهت میلیونر شدن در FUT 19 را آغاز می‌نماییم.

تاکید مجدد: هرگز پک طلایی نخرید!

فیفا 19

در مطلبی جداگانه سعی کردیم شما را قانع کنیم خریداری پک‌های طلایی به هیچ وجه به صرفه نیست؛ همه روزه در هر لحظه هزاران پک طلایی در سراسر جهان باز می‌شود و در بازار نقل و انتقالاتِ بازیکنان، به اندازه بی‌شماری کارت طلایی وجود دارد و از طرفی احتمال متضرر شدن به شکل واضحی بالا است.

کافی است ساده ترین پک ویژه به قیمت ۷۵۰۰ سکه را بخرید تا نهایتاً نصف آن مبلغ با فروش آیتم‌هایش به حسابتان برگردد. در حالی که کارت‌های نقره‌ای و برنز به دلیل دقیقاً خلاف موضوع اشاره شده، در بازار نقل و انتقالات خیلی کم هستند و از طرفی SBC‌هایی وجود دارند که به الزام استفاده از کارتی مشخص، قیمت آن را بسیار بالا برده و شانس سوددهی را نیز افزایش می‌دهند. پک‌های طلایی به اندازه کافی به لطف انجام مسابقات آنلاین و آفلاین و انجام SBC‌ها در اختیارتان قرار می‌گیرد.

ترفند پیش‌رو کمی زمان می‌برد اما در طولانی مدت تضمین می‌نماید بدون خرج حتی یک دلار می‌توانید کریستیانو رونالدو، رود گولیت، نیمار، پله و هر کارت گران قیمت دیگری که دوست دارید را در ترکیب اصلی تیم‌تان داشته باشید و در عین حال میلیون‌ها سکه در حساب باشگاهتان باقی بماند.

کارت‌ها را فقط در زمان گرانی بازار بفروشید

این روش یکی از بهترین راه‌هایی است که تنها نیازِ آن صبر و حوصله است؛ به مرور زمان به موجب انجام مسابقات و جایزه‌های روزانه و هفتگی کارت‌های بی‌شماری به باشگاه شما اضافه می‌شوند که ممکن است در همان لحظه هیچ ارزشی نداشته باشند.

اما گاهی اوقات به صورت مقطعی یک SBC فعال می‌شود که به علت نیاز مبرم به فلان کارت، قیمتش را به شکل سرسام آوری بالا می‌برد و حتی ممکن است آن را به یکی از نایاب‌ترین آیتم‌های بازی تبدیل نماید. مثلاً پنجشنبه شب‌ها ساعت ۲۱:۳۰ به وقت تهران هنگامی که Marquee Matchup از راه می‌رسد، اغلب کاربران تشنه انجامِ فوری آن هستند و سریعاً سراغ تهیه کارت‌های لازم می‌روند.

آن هم در حالتی که شاید اگر کارت‌های لازم مارکی مچاپ را در بازار بفروشید به مراتب بیشتر از جایزه‌ای که انجام آن به شما می‌دهد سود خواهید کرد. پس اگر متوجه شدید یکی از آیتم‌های مورد نیاز را از قبل در باشگاهتان داشته‌اید، بهترین زمان برای فروش را در اختیار دارید (اصلاً فریب اسم پر زرق و برق جایزه‌ای که ممکن است از SBC دریافت کنید را نخورید).

به عنوان مثال یکی از مارکی مچاپ‌های ماه گذشته باعث شد کارت نقره‌ای بازیکنان Liga NOS (لیگ پرتغال) در بازار نقل و انتقلات نیست و نابود شوند و حضور ۳ کارت لازم در باشگاه من درآمدی ۲۷ هزار سکه‌ای برایم همراه داشت. یا در مثالی دیگر اخیراً که SBC ویژه لیگ انگلیس فعال شده، قیمت بسیاری از آیتم‌های مربوطه را بالا برده و یک کارت برنزی بازیکن ولورهمپتون که قبلاً ۲۰۰ سکه هم نمی‌ارزید، ۱۰ هزار سکه (نرخ حداکثری) فروش رفت.

تقریباً تمام کارت‌هایی که در بازی وجود دارند در مقطعی خاص گران می‌شوند، حتی اگر فلان آیتم (مثلا کارت‌های طلایی معمولی لیگ آرژانتین) در بازار نایاب نشوند و مثلا ۲۰ تا از آنها را در باشگاه داشته باشید، فروختن هرکدام از آنها با قیمت ۷۰۰ سکه، ۱۴ هزار سکه برایتان خواهد داشت؛ فکرش را هم نکنید جایزه آن SBC بیشتر از این حرف‌ها نصیبتان کند.

فقط پک نقره‌ای و برنز بخرید

هیچوقت طلایی نخرید؛ می‌دانم از تکرار این مسئله خسته شده‌اید، اما باور کنید خیلی حیاتی است. وقتی به صفحه خرید پک‌های نقره‌ای رفته، ایمن ترین گزینه خرید پک ۲۵۰۰ سکه‌ای و در صفحه برنزی پک ۴۰۰ سکه‌ای خواهد بود. حال به شما توضیح خواهیم داد چرا.

پک ساده برنزی ۱۲ آیتم در اختیارتان قرار می‌دهد؛ کف قیمت فروش هر کارت در بازار (چه بازیکن چه مصرفی) ۲۰۰ سکه است. این یعنی حداقل ۲۴۰۰ سکه. فرض می‌گیریم برخی آیتم‌های برنزی مثل لباس و تمرینات فروش نروند، ولی کمینه کارت‌های قابل فروش ۱۰۰۰ سکه است که با احتساب هزینه ۴۰۰ سکه‌ای اولیه، یعنی ۶۰۰ سکه سود خالص.

در نگاه اول این رقم خیلی پایین است، اما شانس این را هم در نظر بگیرید که ممکن است یکی از حداقل ۳ بازیکنی که در این پک‌ها دریافت می‌کنید، به علت نیاز در SBC خاصی بسیار گران قیمت باشد. یا کارت فیتنس تیمی هم به تنهایی در بازار ۶۰۰ الی ۸۰۰ سکه فروخته می‌شود.

بگذارید مثالی از تجربیات خودم بزنم؛ با ۱۵ هزار سکه حدود ۳۵ پک برنزی ۴۰۰ سکه‌ای خریداری کردم. در میان آیتم‌های بی‌شمار به دست آمده تقریباً ۱۰یا ۱۱ کارت بازیکن نصیبم شد که همگی بیشتر از ۱۰۰۰ سکه ارزش داشتند، یعنی بازگشت بیش از ۱۰ هزار سکه از مبلغ مصرفی. چند کارت فیتنس تیمی و همینطور چند بازیکن ۵۰۰ یا ۶۰۰ سکه‌ای نیز مابقی هزینه اولیه را بازگرداند.

فقط در همین مرحله ۱۵ هزار سکه مصرف شده بازگشت داده شد؛ حال می‌توان مابقی آیتم‌ها را نیز که در بدترین حالت ممکن ۵۰۰۰ سکه اضافی ارزش دارند فروخت. یا با ترفندی دیگر سایر بازیکنان را به باشگاه فرستاد و در موعد مناسب (مبحث قبلی) به فروش رساند. تمام این فرآیند هم بیشتر از ۲۰ دقیقه زمان نمی‌برد.

۲۰ دقیقه همان زمانی است که انجام یک بازی از شما وقت می‌گیرد و ۵۰۰ الی ۹۰۰ سکه جایزه می‌دهد؛ در حالی که با این روش بیشتر از ۵۰۰۰ سکه سود کرده‌اید و تعداد زیادی کارت بازیکن و یا مصرفی هم به باشگاهتان اضافه شده است. در مورد پک‌های نقره‌ای هم دقیقاً ماجرا از همین قرار است، منتها با این تفاوت که اگر خوش شانس باشید سود چشمگیری می‌کنید، ولی در سوی مقابل ممکن است درآمد بالایی هم نداشته باشید و فقط پول مصرفی بازگردانده شود. چون به هر حال سرمایه گذاری اولیه بالاتر از پک‌های برنزی است.

چراییِ انجام SBC ویژه لیگ‌ها

در هنگام نگارش این مطلب چالش اکثر لیگ‌های فیفا ۱۹ فعال شده و در حال حاضر فقط لالیگای اسپانیا باقی مانده است. این دست از SBC‌ها از کاربر می‌خواهد ترکیبی با امتیازی مشخص از هر باشگاه حاضر در آن لیگ را بسازد تا به ازای هرکدام جایزه‌ای داده و نهایتاً نیز یک کارت بازیکن ویژه و نسبتاً قدرتمند را از طریق Player Pick ارائه نماید.

برای سرمایه گذاری در این چالش‌ها کمی دیر شده، ولی در هر صورت توصیه می‌کنیم داخل آنها گشته و لیگ‌های پرطرفداری که از کاربر طلب کارت برنزی یا نقره‌ای می‌کنند را یادداشت نمایید؛ سپس به داخل باشگاه خودتان رفته و قیمت آیتم‌های مربوطه را بررسی کنید، بدون شک سود مناسبی در بطن آنها نهفته است. چراکه معمولاً SBC‌های یاد شده بیشتر روی کارت‌های برنز و نقره‌ای که کمتر باز می‌شوند تاثیر می‌گذارد تا کارت‌های طلایی.

در این مقطع زمانی پیشنهاد می‌شود به هیچ وجه آیتم‌های مرتبط با لالیگای اسپانیا را نفروشید و منتظر بمانید تا SBC لیگ مربوطه فعال شود؛ به خصوص کارت‌های نقره‌ای و برنز. در این مجموعه چالش‌ها معمولاً امتیاز بالا درخواست نمی‌شود، پس اگر کارت طلایی بازیکن لالیگایی با امتیاز بالاتر از ۸۴ دارید، آن را در صورت صلاحدید تبدیل به سکه کنید.

دقیقاً با پک‌های نقره‌ای و برنزی چه کنیم؟

وقتی یک پک نقره‌ای یا برنزی باز می‌کنید در مرحله اول ببینید آیا بازیکنان دریافت شده مربوط به یکی از لیگ‌های دارای چالش هستند یا خیر؛ اگر احیاناً قصد دارید آن را انجام دهید که هیچ، اگر نه آن را بفروشید.

نکته قابل توجه این است وقتی می‌بینید از فلان کارت تنها ۴ نسخه در بازار وجود دارد و مثلا ۳ عدد از آنها بالای ۵۰۰۰ سکه ارزش دارند و یکی هم با قیمت ۱۰۰۰ سکه لیست شده، به گزینه با قیمت پایین‌تر توجهی نکنید و نرخی معادل اغلب کارت‌ها تنظیم نمایید. چراکه در کوتاهترین زمان ممکن موردِ ارزان فروش رفته و قیمت کارت دوباره متعادل و گران می‌شود.

اگر کارت نقره‌ای یا برنزی بی ارزشی دریافت کردید، فوراً آن را با قیمت ۲۰۰ یا ۳۰۰ سکه نفروشید؛ حتماً آیتم مورد بحث را به باشگاه فرستاده و منتظر بمانید تا مارکی مچاپ یا لیگ مرتبطی در بخش SBC‌ها فعال شود. گاهی اوقات هم Weekly Objective از کاربر می‌خواهد مثلا با بازیکنان نقره‌ای یا برنزی از یک لیگ معلوم چند مسابقه انجام دهند تا جایزه‌ای دریافت شود؛ سعی کنید در همان روزهای ابتدایی هفته به هدف مورد نیاز دست پیدا کرده و سپس کارت‌ها را با قیمت بالا بفروشید. یک سری نکات کوچک هم در این رابطه وجود دارند که توصیه می‌شود به آنها توجه نمایید:

 • اگر از کارتی دو یا چند عدد داشتید، اضافی‌ها را نفروشید و آنها را در ترنسفر لیست تا موعد گرانی نگهداری کنید.
 • کارت فیتنس بازیکنان را با نرخ ۱۵۰ (مناقصه) و ۲۰۰ (خرید آنی) سکه لیست کنید.
 • کارت Rare فیتنس تیمی را با نرخ ۶۰۰ و ۱۰۰۰ سکه لیست کنید؛ کمینه قیمت ۸۰۰ سکه است و قطعاً به صورت مناقصه‌ای سود خواهید کرد، از طرفی برخی از بازیکنان تنبل تشریف دارند و بدون جستجوی کافی همان کارت ۱۰۰۰ سکه‌ای شما را در صفحه نخست بازار خریداری می‌کنند.
 • اکثر کارت‌های پزشکی، قرارداد، لباس و مربی با کمی حوصله با نرخ ۲۰۰ سکه فروش خواهند رفت (مگر موارد خاص).
 • فروش کارت‌های توپ، تمرین، استادیوم و لوگو بسیار سخت است، اگر از آنها استفاده نمی کنید Quick Sell را انتخاب نمایید (هرچند این مورد زیاد توصیه نمی‌شود).
 • همیشه آیتم‌ها را با مدت زمان ۱ ساعته در بازار نقل و انتقالات قرار دهید تا در صورت عدم فروش بتوانید با نرخ به‌روز دوباره اقدام کنید.

برای بازیکنانی که بیشتر از ۲۰۰ سکه می‌ارزند، همیشه سعی کنید پایین‌ترین نرخی که در بازار وجود دارد را برای فروش انتخاب نکنید. مثلا اگر یک آیتم نقره‌ای در بازار با حداقل قیمت ۱۵۰۰ سکه فروخته می‌شود، شما آن را ۱۷۰۰ یا ۱۸۰۰ سکه لیست نمایید. شاید در تلاش نخست کارت مورد بحث فروش نرود، اما به احتمال زیاد در مدت زمان ۲۴ الی ۴۸ ساعت سود مناسبی نصیبتان می‌کند. اگر باز هم نشد، حداکثر ۱۰۰ سکه قیمت را پایین بیاورید.

نکته‌ای مهم در مورد کارت‌های In Form (تیم هفته – مشکی رنگ)

اگر احیاناً از طریق یکی از پک‌هایی که به هر دلیلی جایزه گرفتید، یک کارت In Form (همان کارت‌های مشکی رنگی که تحت عنوان تیم هفته یا TOTW عرضه می‌شوند) نصیبتان شد، به هیچ وجه آن را همان موقع نفروشید.

اگر به اندازه‌ای خوش شانس هستید که مثلاً لیونل مسی مشکی یا مورد مشابهی دریافت کردید که بهتان تبریک می‌گویم، نان‌تان در روغن است و اصلاً نیازی به این ترفندها برای کمی سود بیشتر نیست. اما اگر کارت ویژه شما مبلغی بیشتر از ۱۵۰۰۰ سکه نداشت، حداقل یک هفته یا دو هفته صبر پیشه کنید.

چون تا هنگامی که این کارت‌ها از طریق پک ارائه می‌شوند، به صورت مداوم تعدادشان در بازار نقل و انتقالات افزایش می‌یابد، اما پس از آنکه TOTW جدیدی منتشر شد، دیگر دسترسی به آن کارت میسر نیست و به علت مصرف آنها در برخی SBC‌ها، آمار حاضر در بازار رفته رفته کمتر شده و به تبع آن قیمت نیز بالاتر می‌رود. ناگفته نماند تیم هفته هر چهارشنبه ساعت ۲۱:۳۰ به وقت تهران در دسترس قرار می‌گیرد.

سرمایه گذاری در کارت‌های In Form

بین بازه زمانی چهارشنبه شب (ابتدای انتشار یک TOTW جدید) تا شنبه شب، کارت‌های In Form با امتیاز پایین‌تر از ۸۲ یا ۸۱ در کمترین قیمت ممکن، مثلاً بین ۱۰۵۰۰ سکه الی ۱۱۵۰۰ سکه در بازار یافت می‌شوند. اگر حدود ۵۰ هزار سکه در حسابتان دارید بهترین زمان برای سرمایه گذاری روی این کارت‌ها همین موقع است.

۳ یا ۴ کارت مشکی رنگ جذاب خریداری نمایید و از همان ترفند بخش قبلی برای سوددهی استفاده نمایید. خصوصاً قیمت کارت‌های ویژه با امتیاز ۸۱ یا ۸۲ گاهی اوقات بعد از گذشت یک یا دو هفته به ۱۵۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰ هزار سکه نیز می‌رسند.

برای این منظور در قسمت خریداری بازیکن، کیفیت کارت را روی Special قرار داده و حداقل و حداکثر قیمت خرید آنی را ۱۰۰۰۰ و ۱۱۲۵۰ سکه قرار دهید. حواستان باشد اشتباهی کارت‌های بی مصرف Champions League آبی رنگ را خریداری نکنید. گفتنی است نرخ Quick Sell این دست از کارت‌ها حداقل حدود ۹۹۰۰ سکه است، پس اگر به هر دلیلی نیاز به بازگشت پولتان داشتید نگران نباشید، ضرر چندانی متوجهتان نخواهد شد.

ساده از فروش کارت‌های ارزان قیمت نگذرید

یکی از اشتباهاتی که اغلب کاربران انجام می‌دهند این است که وقتی متوجه می‌شوند فلان کارت مصرفی (مثلاً لباس یا لوگوی باشگاه) ۲۰۰ سکه می‌ارزد و سریع هم در بازار نقل و انتقالات فروش نمی‌رود، آن را فوراً Quick Sell می‌کنند.

اغلب این کارت‌ها (در دسته برنز تا طلایی) بین ۳ الی ۳۶ سکه Quick Sell می‌شوند؛ اما بهتر است تمام‌شان را در ترنسفر لیست با کمترین نرخ ممکن یعنی همان ۲۰۰ سکه قرار دهید. کافی است یکی از آنها به صورت اتفاقی فروش برود تا از مجموع فروش فوری آنها بیشتر سود کنید.

به علاوه حتی اگر ۶۰ یا ۷۰ مورد از این دست کارت‌ها داشته باشید به مرور، طی چند هفته حداقل نیمی از آنها فروش خواهد رفت؛ چراکه گاهی Daily Objective‌هایی مبنی بر خرید یک آیتم بی ارزش مثل توپ یا لباس فعال می‌شوند که خرید بی محابای کاربران را سبب می‌گردد.

دقت کنید از طریق کاتالوگ فیفا ۱۹ می‌توانید ظرفیت Transfer List باشگاهتان را تا ۱۰۰ آیتم افزایش دهید. به طور متوسط برای نقل و انتقال بازیکن در این بازی ۳۰ یا ۴۰ آیتم خالی کافی است، بنابراین مابقی را با کارت‌های بی ارزش پُر کنید تا هر از چندگاهی ۲۰۰ سکه به حسابتان افزوده شود؛ قول می‌دهم جایتان تنگ نمی‌شود، پس خیلی راحت گزینه Quick Sell را انتخاب نکنید.

با این تفاسیر و رعایت چند الگوی ساده و صرف زمان به راحتی می‌توان مسیر میلیونر شدن در FUT 19 را طی کرد؛ نظر شما در این رابطه چیست؟ پیشنهاد می‌کنیم از ترفندهای یاد شده بهره برده و تجربیات خود را با دیجیاتو در قسمت نظرات در میان بگذارید.

The post چگونه در Ultimate Team فیفا ۱۹ میلیونر شویم appeared first on دیجیاتو.

راهنمای پاس‌کاری جامع در فیفا ۱۹ [تماشا کنید]

فیفا از دوران «بازی کن و لذت ببر» خودش در گذشته خیلی فاصله گرفته و این روزها کمتر کسی پیدا می‌شود که صرفاً برای سرگرمی بازی کند. گیم پلی فیفا هر سال چالش‌برانگیزتر از سال گذشته شده و به مرور المان‌هایی به آن اضافه می‌گردد که از دیدگاه عموم بازی کردن را سخت‌تر کرده و از دیدگاه تخصصی مسیر تبدیل شدن به یک شبیه ساز برتر و حتی یک eSport واقعی را دنبال می‌نماید.

یکی از اصلی‌ترین فاکتورهایی که در این مسیر احساس شده و بسیار حیاتی و مهم نیز به شمار می‌رود، پیشرفت مکانیزم پاس دادن و در مجموع ساخت موقعیت در فیفا است؛ همانطور که می‌دانید دیگر خبری از جهت دهی ساده و پاس دادن راحت با دکمه ضربدر یا X نیست و دقت بسیار زیادتری از آنچه تصورش را دارید طلب می‌شود.

پاس‌کاری در فیفا ۱۹ روش‌های متعددی برای بازی سازی و تدارک حملات فراهم می‌کند؛ تسلط بیشتر و آموختن انواع ترفندهای این امرِ مهم دقیقاً به معنای پیشرفت واضح در بازی کردن و ورود به مرحله جدیدی از گیم پلی است. در نتیجه در این مطلب سعی داریم با آموزش دقیق تکنیک‌های پاس دادن و توضیحی کوچک درباره هرکدام به شما کمک کنیم تا جای ممکن بیشتر از بازی خود لذت برده و کمتر دچار اشتباه شوید. با دیجیاتو همراه باشید.

در اختیار داشتن طیف وسیعی از روش‌های پاس‌کاری به بازیکن امکان می‌دهد تا نسبت به شرایط هر لحظه از مسابقه رفتار کرده و همینطور هوشمندانه‌تر عمل نماید. از ساده‌ترین پاس‌های نزدیک گرفته تا سانترهای خطرناک و بلند، شرایط مختلف می‌تواند گاه به نفع تیم خودی تمام شود و گاهی نیز ممکن است زیان به دنبال داشته باشد.

پاس‌کاری در فیفا ۱۹ به صورت کلی دشوار به نظر می‌رسد و اگر کاربر نتواند دقیقاً به کنترلرش زاویه دهد، احتمال خطا رفتن آن پاس و از بین رفتن موقعیت خیلی بالا می‌رود، ولی روشن کردن گزینه Assisted Passing (کمک خودکار در پاس‌کاری) می‌تواند نتیجه بهتری به ارمغان بیاورد. هرچند اگر به قدری ماهر شوید که در حالت Manual بازی سازی خوبی داشته باشید، دستاورد کل تیم از هر لحاظ بهتر خواهد بود.

تسلط در این روش تاکتیکی بیش از هرچیزی به مالکیت هرچه بیشتر توپ منجر می‌شود؛ درست همانند باشگاه بارسلونا در زمان مربیگری پپ گواردیولا که با پاس‌کاری‌های مداوم موسوم به تیکی تاکا، امان از روزگار تمام باشگاه‌های جهان درآورده بودند و همیشه موفق ظاهر می‌شدند. به علاوه اینکه این مسئله خسته شدنِ مدافعان حریف و در نتیجه موقعیت‌های مناسب‌تر را سبب می‌گردد.

پاس زمینی ساده (Ground Pass)

معمول ترین سبک پاس دادن است؛ کافی است دکمه X یا A را در عین نگه داشتن جهت مناسب فشار دهید تا پاس روی زمین به سمت هم‌تیمی داده شود. کمتر یا بیشتر نگه داشتن این نوع از دکمه پاس تاثیر چندان زیادی روی سرعت آن نگذاشته و بیشتر روی رسیدن توپ به نفر نزدیکتر یا دورتر تاثیر می‌گذارد.

پاس سرضرب (One Touch Pass)

کنترل متفاوتی نسبت به پاس ساده زمینی ندارد؛ تنها تفاوتش در این است که نرخ نگه داشتن دکمه به هیچ عنوان تاثیرگذار نیست و می‌بایست حتماً یک لحظه قبل از رسیدن توپ به یار زده شده تا فوراً عمل کند. گفتنی است این نوع از پاس‌کاری سریع بیشتر در یک سوم هجومی زمین و برای باز کردن خطوط دفاعی حریف کاربرد دارد.

پاس یک و دو (One-Two Pass)

نسخه‌ای تکامل یافته از پاس‌کاری سرضرب به شمار می‌رود؛ در این تاکتیک فردی که پاس نخست را می‌دهد بلافاصله شروع به دویدن به سمت دروازه حرف کرده و یار دریافت کننده توپ را فوراً در موقعیتی مناسب به نفر اول برمی‌گرداند. برای انجام این عمل لازم است همزمان با فشردن دکمه X یا A، دکمه L1 یا LB را نیز نگه دارید.

پاس محکم (Driven Pass)

دکمه‌های لازم برای دادن یک پاس محکم و بلند، نگه داشتن همزمان R1 و X یا RB و A است؛ این نوع پاس در مواردی کاربرد دارد که یار خودی در فاصله‌ای نسبتاً دور حضور داشته و رساندن توپ به وی می‌تواند در روند بازی سازی و یا حفظ مالکیت اثرگذار باشد. ناگفته نماند قطع مسیر توپ در این گونه پاس برای حریف بسیار دشوار است و در محوطه جریمه می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای پاس کات-بک باشد.

پاس نمایشی (Flair Pass)

اگرچه هرگونه فعالیت نمایشی در دنیای فوتبال در شمار تاکتیک های غیرکاربردی قرار می‌گیرد، اما پاس‌هایی که به عنوان Flair در فیفا ۱۹ زده می‌شوند، اغلب اوقات می‌توانند سرنوشت یک موقعیت را تغییر دهند. برای این منظور می‌بایست L2 و X یا LT و A را به صورت همزمان کلیک کنید تا مثلاً در شرایط ایده آل پاسِ پشتِ پا داده و هم‌تیمی خود را صاحب توپ کنید.

سانتر (Cross یا Lobbed Pass)

کنترل لازم برای این تاکتیک ساده و مشهور فشردن دکمه مربع در پلی استیشن و X در ایکس باکس است. نرخ نگه داشتن این دکمه در میزان ارسال توپ بسیار اثرگذار است؛ به عنوان مثال برای تعویض کردن جناح بازی حداقل می‌بایست ۳ درجه قدرت توپ را پُر نمایید.

سانتر محکم (Driven Lobbed Pass)

دقیقاً عملکردی مشابه با پاس محکم دارد با این تفاوت که می‌توان توپ را از بالای سر یا با حفظ ارتفاع از کنار بدن مدافعین حریف و با سرعت عبور داد. این سبک تاکتیکی بیشتر از همه در هنگام حمله و برای رساندن توپ به موقعیت مناسب در شلوغی محوطه جریمه کاربرد دارد؛ ناگفته نماند برای انجام دادن آن می‌بایست دکمه های R1 و مربع یا RB و X را بفشارید.

سانتر مرتفع (High Lob Pass)

جهت انجام این دست از سانترها می بایست دکمه‌های L1 و مربع یا LT و X را به صورت همزمان کلیک کنید و نسبت به اندازه‌ای که قصد دارید توپ فرستاده شود، نوار ضربه را پُر نمایید. گفتنی است سرعت انتقال توپ در این سبک پاس‌کاری در فیفا ۱۹ پایین است و هنگام حمله چندان موفق واقع نمی‌شود.

سانتر کوتاه و نمایشی (Scooped Lob Pass)

این نوع از پاس هوایی زمانی بیشترین کاربرد را دارد که یار خودی در فاصله‌ای نزدیک حضور داشته و می‌تواند در موقعیتی خطرناک قرار بگیرد؛ به عنوان مثال از این سانتر می‌توان به جای پاس کات-بک نیز استفاده نمود. علاوه بر این اگر بازیکن پا به توپ از توانایی دریبل بالایی برخوردار باشد، حرکات نمایشی را نیز چاشنی این سانترها خواهد کرد. برای انجام این تاکتیک دکمه‌های L2 و مربع یا LT و X را همزمان فشار دهید.

پاس در عمق (Through Ball Pass)

یکی از معروف ترین روش‌های بازی سازی در دنیای فوتبال به شمار می‌رود که در واقع توپ را به موقعیتی جلوتر از هم‌تیمی فرستاده و وی مجبور به دویدن به سمت حریف می‌شود و در نتیجه موقعیت خطرناکی صورت خواهد گرفت. برای این منظور کافی است دکمه مثلث در پلی استیشن یا Y در ایکس باکس را بفشارید. فراموش نکنید این تاکتیک معمولاً هنگام حمله کاربرد دارد و در خطوط دفاعی استفاده از آن به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

پاس در عمق محکم (Threaded Through Ball Pass)

کنترل لازم برای انجام پاس در عمق محکم، فشردن همزمان دکمه R1 با مثلت یا RB با Y است که در واقع توپ را با شدت بسیار بیشتری به محوطه خالی جلوی هم تیمی می‌فرستد؛ قطع کردن مسیر این گونه توپ‌ها توسط حریف بسیار دشوار است و از طرفی می‌تواند موقعیت‌های بسیار مناسبی ساخته و پرداخته نماید، ولی با این حال سعی کنید در پُر کردن نرخ شدت ضربه زیاده روی نکنید تا توپ به دروازه‌بان حریف نرسد.

 پاس در عمق هوایی (Lobbed Through Ball Pass)

برای فرستادن پاس در عمق از بالای سر مدافعان حریف می‌بایست دکمه های L1 و مثلث یا LB و Y را همزمان بفشارید تا توپ جلوتر از مهاجمی که اقدام به دویدن کرده بیافتد و احتمالاً با دروازه‌بان حریف تک به تک شوید. هرچه مدافعان تیم مقابل کوتاه‌قدتر باشند، احتمال موفقیت بالاتر است و همیشه باید حواستان باشد نوار قدرت پاس را زیاد پُر نکنید، چون در این صورت بدون شک توپ به دروازه‌بان روبرو می‌رسد.

یادگیری و تسلط به هرکدام از این روش های پاس‌کاری در فیفا ۱۹ در مجموع کیفیت بازی کردن شما را ارتقا می‌بخشد. برای تمرین تاکتیک‌های دوازده‌گانه یاد شده بهتر است مدتی از مسابقات غیرحساس استفاده کنید و وقتی احساس نمودید به کیفیت لازم دست پیدا کرده‌اید، خودتان و حریفانتان را در مسابقات حساسی مثل FUT Champions به چالش بکشید.

The post راهنمای پاس‌کاری جامع در فیفا ۱۹ [تماشا کنید] appeared first on دیجیاتو.

راهنمای خرید و باز کردن پک‌های طلایی در Ultimate Team فیفا ۱۹

چند سالی است الکترونیک آرتز به غیر از Ultimate Team (آلتیمیت تیم) بهای چندانی به بخش‌های دیگر بازی فوتبالی‌اش نمی‌دهد؛ اگرچه در فیفا ۱۹ شاهد تحولاتی در قسمت Kick Off و اضافه شدن چند سبک بازی جدید بوده‌ایم، اما اگر سری به شبکه‌های اجتماعی توسعه دهنده بازی و یا یوتیوب بزنید بلافاصله متوجهِ پشتیبانی دائمی و شور و هیاهوی پیرامون بخش مورد بحث خواهید شد.

آلتیمیت تیم که در حال حاضر پرطرفدارترین بخش فیفا ۱۹ به شمار می‌رود، به خاطر پرداخت‌های درون برنامه‌ای برای تهیه Pack به نوعی به پولسازترین دستاورد کل کمپانی الکترونیک آرتز تبدیل گردیده است.

خرید و باز کردن پک در FUT 19 در واقع گونه‌ای از بخت آزمایی است که به کاربر شانس این را می‌دهد با هزینه‌ای متوسط، یکی از بهترین و گران قیمت ترین بازیکنان حاضر در بازی را دریافت کند. البته نه به این معنا که این قضیه حتمی است، بلکه در سوی مقابل اغلب اوقات کاربر متضرر می‌شود.

اجازه دهید کمی بیشتر قضیه را توضیح دهیم؛ در آلتیمیت تیم فیفا ۱۹ جدا از بازار نقل و انتقالات که به وسیله سکه‌های مجازی درون بازی می ‌توانید به انتخاب و اختیار خود بازیکن خرید و فروش کنید، مجموعه بسته‌هایی موسوم به پک در فروشگاه بازی وجود دارند که به سه دسته برنز، نقره ای و طلایی تقسیم می‌شوند و می‌توان برای خریداریِ آنها از سکه‌های مجازی و یا پول واقعی به واسطه پرداخت درون برنامه‌ای استفاده نمود.

این پک ها معمولاً بین ۶ الی ۳۰ آیتم را در خود جای داده‌اند که از قبل محتویات احتمالی آنها مشخص است؛ برخی فقط بازیکن به کاربر جایزه می‌دهند و برخی دیگر ترکیبی از چند بازیکن و سایر کارت‌های مصرفی مثل قرارداد، تمرین و کمیستری استایل هستند.

به عنوان مثال پک معمولی برنز با قیمت ۴۰۰ سکه فروخته می‌شود و تنها ۳ الی ۵ بازیکن برنزی و چند آیتم مصرفی دیگر ارائه می‌دهند؛ پک ویژه طلایی که ۷۵۰۰ سکه آب می‌خورد ۳ یا ۴ بازیکن طلایی جایره می‌دهد و مابقی آیتم‌ها نیز مصرفی هستند، اما احتمال اینکه بازیکنان طلایی باز شده امتیازی بیشتر از ۸۲ داشته باشند بسیار پایین است. به این ترتیب که اگر این پک را با سکه مجازی درون بازی خریداری کنید و تمام آیتم‌های باز شده را بفروشید، باز هم به احتمال زیاد متضرر خواهید شد.

گاهی اوقات طی رویدادهای مختلف هفتگی و مناسبتی که الکترونیک آرتز برگزار می‌کند (مثل تیم سال TOTY یا رویداد کریسمس FUTMAS) بسته‌های منحصر به فردی مثل Rare Players Pack و Ultimate Pack در فروشگاه ظاهر می‌شوند که با قیمت‌های بالا قابل خریداری هستند و در عوض شانس بالاتری نسبت به سایر پک‌ها برای ارائه یک بازیکن خوب و گران قیمت دارند. هرچند با این حال باز هم احتمال ضرر به مراتب بیشتر از سود است.

طبق توصیف خودِ بازی، هر پک شانس از پیش تعیین شده‌ای برای ارائه بازیکن دارد که پیش از باز کردن می‌توان با زدن دکمه Start آن را مشاهده نمود. شانس مورد بحث مجموعه‌ای از احتمالات برای بدست آوردن یک یا چند بازیکن با امتیاز بالاتر از ۹۰، بالاتر از ۸۷ تا بالاتر از ۷۵ است که به صورت دسته بندی شده نمایش داده می‌شوند.

برای درک بهتر این مسئله بهتر است در مرحله نخست نگاهی کلی به احتمالات یا همان شانس باز کردن بازیکن به تفکیک امتیاز و قیمت هر کدام از انواع پک‌های طلایی قابل خریداری انداخته و سپس به تحلیل و توصیه آن بپردازیم.

پیش‌تر گفتیم تمام پک‌های حاضر در فروشگاه فیفا ۱۹ را می‌توان با ارز واقعی نیز خریداری کرد، منتها بدیهی است با توجه به تفاوت فاحش ارزش ریالی با قیمت دلاری پک‌ها، به هیچ وجه منطقی نیست تا برای خرید در بازی دلار خرج کنید. بنابراین اگر سکه مجازی زیادی در حساب کاربری آلتیمیت تیم‌تان وجود دارد، از همان‌ها استفاده نمایید.

جدول بالا اکثر ناگفته ها را به صورت واضح بیان می‌کند، اما نکاتی در آن نهفته است که گفتنش خالی از لطف نیست؛ پیشنهاد می‌کنیم نرخ شانس خود در باز کردن پک در FUT 19 را مشابه با یک نوار دسته بندی شده تصور کنید که دارای نشانگری متحرک است و (به عنوان مثال در Rare Players Pack) تنها ۵٫۲ درصد از آن می‌تواند بازیکنی با امتیاز بالاتر از ۸۸ به ارمغان بیاورد و اگر نشانگر روی ۹۴٫۸ درصد مابقی نوار بایستد، بازیکن ضعیف‌تری نصیب‌تان خواهد شد.

تمام پک های طلایی حاضر در بازی دریافت کارت بازیکن با امتیاز بالاتر از ۷۵ را تضمین می‌کنند؛ اگر دقت کنید بالای هر کدام از ستون‌ها نوشته شده بالاتر از فلان امتیاز. در واقع حتی در ارزانترین بسته که Gold Pack معمولی است شانس باز کردن کارت کریستیانو رونالدو با امتیاز ۹۴ نیز وجود دارد، اما احتمال آن به قدری ناچیز است که می توان آن را محال فرض کرد.

در واقع هرچه پک گرانتری خریداری کنید احتمال دریافت بازیکن بهتر بالاتر می‌رود، ولی با این حال همچنان شانس متضرر شدن به مراتب بیشتر از سوددهی است. گشتی در اینترنت زده یا تجربیات خود را مرور کنید تا متوجه شوید بارها پیش آمده با تهیه Jumbo Rare Players Pack که ۱۰۰ هزار سکه هزینه دارد، تنها چند کارت بی مصرف که مجموعاً شاید ۲۰ هزار سکه را هم باز نگرداند نصیب کاربر شده است. یعنی حتی در چنین بسته گران قیمت و با درصد شانس بالایی هم ممکن است فقط چند بازیکن با امتیاز ۸۰ و ۷۹ و ۷۵ بدست آید.

ولی خوب در سوی مقابل اگر بخت با کاربر یار باشد ممکن است از این دست پک‌های درخشان، یک آیکان با قیمت سرسام آور یا کارت‌های ویژه از بهترین بازیکنان حاضر در رویدادهای هفتگی فیفا ۱۹ که قیمت‌های نجومی دارند بدست آید.

همانطور که حالا بهتر می‌دانید، خریدن پک از داخل فروشگاه آلتیمیت تیم اصلاً منطقی به نظر نمی‌رسد؛ چون از آنجایی که تعداد کارت‌های ارزان قیمت خیلی بیشتر از کارت‌های سودآور و گران هستند، مجموعاً احتمال متضرر شدن به مراتب بیشتر از سود کردن است.

به خصوص در فیفا ۱۹ که نسبت به سال‌های گذشته دارای بازار نقل و انتقالات بسیار ضعیف‌تری است؛ به عنوان مثال متوسط قیمت یک بازیکن با امتیاز ۸۶ در سال گذشته حداقل بین ۷۰ الی ۱۵۰ هزار سکه بود، اما امسال یک کارت با همین امتیاز را حتی می توان با ۱۸ هزار سکه خریداری کرد. شاید باورتان نشود ولی در نسخه سال جاری یک کارت با امتیاز ۹۱ (مثلاً لوکا مودریچ) را می‌توان تنها با پرداخت ۶۵ الی ۷۵ هزار سکه خریداری کرد!

پارسال چنین رقم‌هایی بیشتر شبیه یک شوخی بودند و اغلب کارت های دارای امتیاز بالای ۸۵، بیشتر از ۱۰۰ هزار سکه ارزش داشتند. بنابراین می توان به طور کلی نتیجه گرفت خرید یک Ultimate Pack با قیمت ۱۲۵ هزار سکه تصمیم کاملاً اشتباهی است؛ چراکه با همان مبلغ می‌توان به صورت تضمین شده یک یا چند بازیکن فوق‌العاده از ترنسفر مارکت بازی تهیه کرد.

لابد حالا از خود می‌پرسید پس هیجان پک‌ها چه می‌شود؟ تردیدی نیست باز کردن پک در FUT 19 یکی از پرطرفدارترین و هیجان انگیزترین قسمت‌های کل بازی است و اگر سری به یوتیوب و امثالهم بزنید، متوجه بازخورد و تعداد بازدیدهای بی‌شمار ویدیوهای این سبک خواهید شد.

از طرفی اگر خرج کردن پول واقعی را در کشورمان به طور کلی منتفی بدانیم، حتی با بازی مداوم و روزمره هرگز نمی‌توان به اندازه‌ای سکه جمع کرد که تیمی رویایی شامل بهترین بازیکنان جهان و چند آیکان ساخت؛ با این تفاسیر راه چاره چیست؟

بهترین کار برای اینکه بتوانید بهترین پک‌ها را بدست آورده و از چند لحظه هیجان بی‌نظیر باز کردن آنها لذت برده و شانس خود را برای گرفتن یک یا چند کارت ارزشمند بیازمایید، می‌بایست هرچه بیشتر و بهتر بازی کنید.

اگر بازیکن ماهر و خوبی در فیفا هستید، به صورت مداوم در مسابقات آنلاین Division Rivals و آخر هفته‌ها در رقابت‌های دشوار FUT Champions مشارکت کنید؛ اگر بتوانید به مراحل بالا رسیده و پیروزی‌های زیادی کسب نمایید، بازی به شما پک‌های بسیار خوب و نادری هدیه می‌دهد.

به این ترتیب اگر فلان پک گران قیمت را باز کردید و آیتم دندان‌گیری هم نصیب‌تان نشد، دل‌تان برای نرخ سنگین سکه‌های مصرف شده نمی‌سوزد. فقط می‌دانید مدت زیادی را برای رسیدن به آن پک ارزشمند بازی کرده‌اید که باز هم نمی‌توان گفت چیزی از دست داده‌اید، چون خود آن مسابقات به نوعی سرگرمی برای اوقات فراغت بوده و به اندوخته‌های تخصصی و مهارت شما در بازی کردن نیز کمک کرده است.

ناگفته نماند هرکدام از پک‌های یاد شده ممکن است به عنوان جایزه مسابقات در قالب بسته‌های کوچکتر با پیشوند Small و یا به صورت ترکیبی از طلایی، نقره ای و برنز موسوم به Mixed ارائه شوند که هرکدام شانس اختصاصی خودشان را دارند و برای مشاهده احتمالات آنها می‌توانید از دکمه استارت استفاده نمایید.

تا اینجا در مورد پک‌های طلایی صحبت کردیم. نتیجه نهایی را می‌توان به این صورت خلاصه کرد که هیچوقت و به هیچ وجه از فروشگاه فیفا ۱۹ پک طلایی خریداری نکنید. هرگز این امر به صرفه نیست مگر اینکه به قدری ثروتمند باشید (خواه مجازی خواه واقعی) که ضرر چندصدهزار سکه‌ای برایتان مهم نباشد.

اما داستان پک‌های برنز و نقره‌ای کاملاً متفاوت است. درصدهایی که در صفحه احتمالات خرید این دست از آیتم‌ها دیده می‌شوند در ظاهر ناامید کننده هستند و شاید هزینه کردن برای آنها کمی خنده‌دار باشد. ولی در واقع ترفندهایی وجود دارند که می توان بهترین بهره را از آنها برد و حتی هزاران سکه دست و پا کرد؛ تنها الزام این امر وقت گذاشتن و حوصله به خرج دادن است.

بزودی آموزشی جامع در رابطه با چگونگیِ جمع کردن سکه‌های بسیار به کمک پک‌های نقره‌ای و برنز مطالعه خواهید نمود. ضمناً تجریبات خود از باز کردن پک در FUT 19 را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. تاکنون از فروشگاه این بازی خرید کرده اید؟ شانس و اقبال‌تان چطور بوده است؟ با دیجیاتو همراه باشید.

The post راهنمای خرید و باز کردن پک‌های طلایی در Ultimate Team فیفا ۱۹ appeared first on دیجیاتو.

همه چیز درباره Ultimate Team؛ محبوب ترین بخش فیفا چگونه شکل گرفت؟

“همه می دانند تقریباً Career Mode چیست اما توضیح دادن آلتیمیت تیم در یک عبارت واقعاً محال است” «مارسل کوهن» خالق آلتیمیت تیم.

مدتی است که از عرضه نسخه جدید سری بازی فیفا گذشته و حالا فرصت مناسبی است تا به پرطرفدارترین بخش عنوان فوتبالی الکترونیک آرتز یعنی Ultimate Team بپردازیم.

ضمن مروری بر تاریخچه و معرفی جامعی از آلتیمیت تیم، مسیر جدیدی در دیجیاتو را آغاز می کنیم که در آن می توانید آشنایی بیشتری با بخش مورد بحث پیدا کرده و ترفندها و نکاتی برای بهتر بازی کردن و در نهایت بازیکنِ بهتری شدن فرا بگیرید. اگر از طرفداران فعلی FUT هستید این مجموعه مطالب را به هیچ وجه از دست ندهید و اگر هم آشنایی چندانی با آن ندارید و البته از تجربه آنلاین گیمینگ لذت می برید با دیجیاتو همراهی کنید، شاید شما هم به جمع علاقه مندانِ این مود پیوستید.

همانطور که احتمالاً می دانید تاکنون ۹ نسخه از دنیای Ultimate Team را تجربه کرده ایم؛ اما ریشه آن به دورانی بر می گردد که در جریان فصل ۲۰۰۷-۲۰۰۶ الکترونیک آرتز آخرین ماه های انحصار نام و تصاویر تجاری لیگ قهرمانان اروپا یا UEFA Champions League را پشت سر می گذاشت؛ و در این حین ایده جدیدی به ذهن توسعه دهندگان خطور کرد تا بلکه بتوانند یکنواختی و سردی بازی فوتبالی شان را تا حدی درمان کنند.

به این ترتیب بخش جدیدی از طریق یک DLC، به صورت آزمایشی، در انحصار کنسول ایکس باکس ۳۶۰ و تنها به مود لیگ قهرمانان اروپای فیفا ۰۶ اضافه شد که آن را Ultimate Team نامیدند؛ اما دلایلی از جمله انتشار دیرهنگام و جولان آن روزهای کونامی و بازی PES باعث شد تا این مود جدید هرگز دیده نشود و حتی نتواند رنگ انتشار غیرآزمایشی را به خود ببیند.

اما این ایده در ذهن خالقانش باقی ماند تا اینکه الکترونیک آرتز دل را به دریا زد و نسخه ای کامل تر و صیقلی تر از آن را بعد از گذشت ۳ سال برای فیفا ۰۹ منتشر کرد؛ ولی این بار خبری از انحصار کنسولی، نسخه آزمایشی و محصور به یک مود خاص نبود، از طرفی لیگ قهرمانان اروپا هم به بازی فوتبالی کونامی مهاجرت کرده بود.

آلتیمیت تیم بخشی کاملاً تازه بود که از کنار هم قرار گرفتن برترین المان های بخش های محبوب فیفا شکل گرفته بود و حرفی نو برای گفتن داشت.

آلتیمیت تیم نوزدهم مارس ۲۰۰۹، در حالی که چیزی تا پایان فصول فوتبالی باقی نمانده بود به صورت یک DLC با قیمت ۱۰ دلار عرضه شد، و این بار به شدت مورد توجه هواداران فیفا ۰۹ قرار گرفت تا جایی که توانست از آن زمان به بعد بیش از ۱ میلیون مخاطب به جمع بازیکنان اضافه کرده و در نهایت به فروش بیشتر بازی کمک نماید.

FUT 09 فرصت کمی برای خودنمایی داشت و از طرفی به شدت با مشکلات متعددی مثل سرورهای ضعیف، قطعی و کرش های مکرر همراه بود، اما با این حال مسیر جدیدی پیش روی الکترونیک آرتز قرار داد تا دوباره نام عنوان فیفا بر سر زبان ها بیافتد و به مرور به پرطرفدارترین مود تاریخ گیم های فوتبالی تبدیل شود.

چرا که آلتیمیت تیم بخشی کاملاً تازه بود که از کنار هم قرار گرفتن برترین المان های تمام بخش های محبوب مانند کریر مود و Be A Pro شکل گرفته بود و با اضافه شدن فاکتورهایی خلاقانه و جذاب حرفی نو برای گفتن داشت.

ماهیت کلی آلتیمیت تیم از ابتدا همان چیزی بود که حالا هست؛ ساختن تیم از صفر، کمیستری (Chemistry)، پک های طلایی، نقره ای و برنز، کارت های مختلف بازیکنان، کارت های آمادگی بدن (Fitness)، قراردادها، تمرینات شخصی و تیمی، استادیوم ها، سکه ها و پرداخت های درون برنامه ای، همه بنیان مود پرطرفدار فیفا را شکل داده اند که فقط تاکنون قسمت ها و روش های بازی کردن مختلفی به آن اضافه گردیده است. در FUT 09 خبری از تورنمنت ها و چالش های آنلاین نبود و مودهای آن تنها به روش هایی مختلف از آفلاین بازی کردن محدود می شد.

ماهیت کلی آلتیمیت تیم از ابتدا همان چیزی بود که حالا هست؛ ساختن تیم دلخواه، کمیستری، پک ها و کارت های مختلف، تمرینات و پرداخت های درون برنامه ای؛

دومین نسخه از آلتیمیت تیم کمتر از یک سال بعد در دسامبر سال عرضه فیفا ۱۰ باز هم به صورت یک DLC منتشر شد اما این بار با تفاوت هایی تاثیرگذار که طبق انتظار به درآمدزایی و جذب مخاطب بیشتر بازی کمک کرد.

FUT 10 در فاصله نزدیکتری از عرضه خودِ بازی و با ۵۰ درصد کاهش قیمت یعنی ۵ دلار و فقط برای ایکس باکس ۳۶۰ و پلی استیشن ۴ عرضه شد؛ از جمله ویژگی های جدید این نسخه می توان به اضافه شدن تورنمنت آفلاین، پک های ویژه (Premium)، ظهور کارت های روی فرم (In Form که در ابتدا در قالب کارت های تیم هفته TOTW در دسترس قرار گرفتند) و نامحدود شدن ظرفیت نگه داری کارت های بازیکنان و سایر موارد اشاره کرد.

اما مهم ترین افزونه ای که با فیفا ۱۰ همراه شده بود، راه اندازی سامانه تحت وب مدیریت آلتیمیت تیم با عنوان FUT Web App بود که مزایای بسیاری در اختیار کاربران قرار داد؛ در واقع به کمک آن بازیکنان می توانستند در زمان هایی که دور از کنسول خود هستند تیم شان را مدیریت کنند که تاثیر به سزایی در درگیر کنندگی بیشتر بازی برای مخاطبان و در نتیجه فروش بیشتر آن داشت.

بزرگترین و البته هوشمندانه ترین اتفاقی که برای آلتیمیت تیم رخ داد زمانی بود که الکترونیک آرتز تصمیم گرفت نسخه سوم را به صورت کاملاً رایگان و همینطور با فاصله بسیار کمتری از تاریخ عرضه برای فیفا ۱۱ منتشر کند. این بار هم بازیکنان می بایست یک DLC را در نوامبر همان سال دانلود می کردند، اما مجانی شدن آن باعث شد FUT 11 حدود ۳ برابر بیشتر از نسخه های قبلی مخاطب داشته باشد. امری که به شدت از لحاظ محبوبیت و به خصوص درآمدزایی مفید بود و پک های خیلی بیشتری از طریق پرداخت های درون برنامه ای خریداری شد.

مجانی شدن آلتیمیت تیم در فیفا ۱۱ باعث شد مخاطبین این بخش ۳ برابر شوند.

به علاوه مراحل انتشار TOTW نظم گرفت و به مرور کارت های جدید بازیکنانی که طی نیم فصل و موارد دیگر به باشگاه دیگری منتقل شده بودند نیز در دسترس قرار گرفتند تا بازی بیش از پیش درگیر کننده باشد و کاربران سعی کنند خود را با دنیای واقعی فوتبال همگام سازند و دیدگاهی به روز تر داشته باشند.

در FUT 11 بالاخره پای تجربه گیمینگ آنلاین به آلتیمیت تیم باز شد؛ انجام مسابقات دوستانه Head to Head با تیم هایی که توسط خود بازیکنان پرورش داده شده بودند از دیدگاه بازیکنان بسیار خوشایند به نظر رسید و از طرفی چالش هایی که هر مسابقه برای طرفین در نظر می گرفت مجموعاً موفقیت بیشتری را نصیب بازی کرد و همچنین نوید گسترش مودهای آنلاین در آینده را می داد.

برای فیفا ۱۲ الکترونیک آرتز سرانجام خواسته طرفداران را عملی کرد و آلتیمیت تیم را به صورت بخشی جایگذاری شده درون بازی اصلی روانه بازار کرد؛ به این ترتیب دیگر نیازی به دانلود حجمی اضافی برای در اختیار گرفتن یک DLC آن هم بعد از گذشت مدتی از زمان عرضه نبود.

به علاوه برای اولین بار FUT از انحصار کنسولی EA Sports در آمد و برای PC هم منتشر شد تا بتواند تعداد کاربران فعال این مود محبوب که کم کم جای پای ثابتی در بازی فیفا برای خودش تصاحب کرده بود را به بیش از ۶ میلیون نفر برساند.

به مرور زمان تیم سازنده متوجه شدند که کاربران آلتیمیت تیم بازیکنان عادی نیستند؛ آنها سعی می کنند دانش و شور خود در دنیای فوتبال را به درون بازی منتقل کنند.

بدیهی است که هر توسعه دهنده ای تلاش دارد تا به نحوی بازیکنانش را به محصولاتش معتاد کند؛ با شناختی هم که از الکترونیک آرتز داریم تردیدی نیست که هر بخش و هر امکاناتی که در بازی های فیفا معرفی می شود، این هدف را نشانه گرفته است، چراکه به درآمدزایی بیشتر برای کمپانی سازنده منجر می گردد.

به مرور زمان تیم سازنده متوجه شدند که کاربران آلتیمیت تیم بازیکنان عادی نیستند؛ آنها سعی می کنند دانش و شور خود در دنیای فوتبال را به درون بازی منتقل کنند و از آن به شکلی متفاوت لذت ببرند. در نتیجه این بار کارت های In Form بسیار متعددی طی رویدادهای مختلف در دسترس قرار گرفتند که بستر درگیرکننده تری را پیش روی هواداران قرار می داد.

در فیفا ۱۲ کارت های بهترین تیم سال میلادی (TOTY) و بهترین تیم فصل فوتبالی (TOTS) و همینطور کارت های نارنجی رنگ بهترین بازیکنان هر مسابقه حساس لیگ های معتبر اروپایی (MOTM) منتشر شدند و علاوه بر آن کاربران می توانستند به صورت همزمان در چند تورنمنت آفلاین مشارکت داشته باشند که مجموعاً رضایت آنها را در پی داشت.

در حالی که این نسخه از بازی حرکت رو به جلو و مساعدی داشت، برخی اشتباهاتی که پیرامون عرضه FUT برای فیفا ۱۳ رخ داد، تلاطمی در این بازی ایجاد کرد که با خوش شانسی و به لطف اضافه شدن یک یا دو بخش جدید جبران شد، وگرنه آلتیمیت تیم ۱۳ با شکست مواجه می شد.

بدیهی است هر توسعه دهنده ای تلاش دارد تا به نحوی بازیکنانش را به محصولاتش معتاد کند، الکترونیک آرتز هم دقیقاً این هدف را نشانه گرفته است.

الکترونیک آرتز برای جلب نظر هواداران روزافزون این مود تصمیم گرفت سامانه FUT Web App را چند روز زودتر از موعد انتشار رسمی فیفا ۱۳ راه اندازی کند تا بازیکنان بتوانند قبل از تجربه آن پک های اولیه را باز کرده و تیم شان را آماده رقابت کنند. اما این مسئله باعث نفوذ امنیتی شگفت انگیزی شد که میلیاردها سکه مجانی را به حساب متقلبین واریز کرد و به طور کلی بازار نقل و انتقالات کارت ها را تحت تاثیر قرار داد.

اما در سوی مقابل معرفی مود Seasons (با ۵ دیویژن) برای آلتیمیت تیم (که خارج از این بخش بازیکنان پروپاقرص خودش را داشت) باعث فراموش کردن مشکلات بازار کارت شد؛ چرا که این اتفاق هم نظر اغلب قریب به یقین هواداران Seasons را به خود جلب کرد و هم برای اولین بار رقابتی کاملاً آنلاین و طبیعتاً چالش برانگیزتری را ارائه می نمود.

به سبب کل کل های پیرامون رقابت های آنلاین، فروش پک های بازیکنان به شدت افزایش پیدا کرد و تعداد کاربران فعال FUT 13 با رشد چشم گیری به عدد ۱۱ میلیون نفر رسید. به علاوه ساخت اپلیکیشن مدیریت تیم FUT Companion برای iOS و اندروید نیز کمک شایانی به استقبال از بازی کرد.

فیفا ۱۴ همزمان با عرضه کنسول های نسل هشتم منتشر شد و یکی از ویژگی های بارز و جدید آن طی توافقی با مایکروسافت، تنها در اختیار کاربران کنسول ایکس باکس وان قرار گرفت؛ الکترونیک آرتز با ترفند جدیدی برای جذب مخاطب این بار از کارت های افسانه ای بازیکنان سابق تاریخ فوتبال (مثل رونالدینیو، پله، مارادونا و…) با نام Legends رونمایی کرد.

فیفا ۱۴ با ترفند جدیدی برای جذب مخاطب از کارت های افسانه ای بازیکنان سابق تاریخ فوتبال با نام Legends رونمایی کرد.

ولی در مجموع FUT 14 کمترین نرخ تفاوت و پیشرفت را نسبت به نسخه قبلی خود داشت و تغییرات قابل ذکر آن تنها به معرفی کارت های مصرفی Chemistry Styles و ۱۰ دیویژن شدن Seasons محدود می شود. منتها همین موضوع به اندازه ای کافی بود که تعداد کاربران فعال آلتیمیت تیم در آن سال از مرز ۲۰ میلیون نفر عبور کند.

از فیفا ۱۵ می توان به عنوان یکی از نقاط افول آلتیمیت تیم یاد کرد که با رخنه های امنیتی متعدد، جولان متقلبین و غیر فعال شدن سامانه های Web App و Companion پیش از نیم فصل رقابت ها همراه بود.

در پی این قضیه و به هم ریختن وضعیت بازار نقل و انتقالات کارت ها، الکترونیک آرتز تصمیم گرفت برای خرید و فروش هر کارت به تناسب کیفیت و نوع آن محدودیت قیمتی تعیین کند؛ به این شکل که مثلاً کارت های TOTW با نمره بیش از ۹۰ را نمی شد بیشتر از ۵ میلیون سکه فروخت و در سوی مقابل کارت های برنزی هم بیشتر از ۱۰ هزار سکه ارزش پیدا نمی کردند. وضعیتی که در حال حاضر با نسخه پیشرفته آن مواجه هستیم و بعداً مفصل به آن خواهیم پرداخت.

منتها اعمال این محدودیت ها باعث شد برخی از کارت های باکیفیت و پرطرفدار عملاً در بازار نایاب شوند و در واقع دردی از بازار آشفته و ناعادلانه ترنسفر مارکت دوا نگردد. کسانی که تیم های خوبی بسته بودند هر روز پر و بال بیشتری پیدا می کردند و در سوی مقابل بازیکنان تازه وارد معمولاً چیز خاصی نصیبشان نمی شد.

بخش FUT Draft ابتدا بسیار مورد استقبال قرار گرفت، اما با گذشت زمان از جذابیتش کاسته شد، چراکه بعد از مدتی تکراری به نظر می رسید.

با این حال در FUT 15 بیشترین تعداد مجموعه کارت های TOTW در دسترس قرار گرفتند و کارت های بنفش رنگ Heroes و صورتی FUTTIES بعد از اتمام فصل فوتبالی روانه مارکت شدند که تلاشی نسبتاً ناموفق برای زنده نگه داشتن شور و حال آلتیمیت تیم در ماه های آخر منتهی به انتشار نسخه بعدی بود.

تغییر بازی های آنلاین دوستانه به حالت Seasons های دونفره ۱۰ امتیازی که در واقع مسابقات را چالش برانگیزتر از گذشته می کرد یکی از معدود تحولات مثبت FUT 15 بود؛ به علاوه بازیکنان بستری با عنوان Concept Squad در اختیار گرفتند که به لطف آن دیگر نیازی به Builder های غیررسمی اینترنت نبود و می توان با استفاده از آن ترکیب رویایی خود را شکل داد و به مرور زمان به سمتش حرکت کرد.

آلتیمیت تیم حاضر در فیفا ۱۶ تقریباً هیچ چیز نویی برای ارائه کردن نداشت؛ به جز بخش FUT Draft تنها ظاهر کارت ها و انیمیشن باز کردن پک ها زیباتر شدند و مجموعاً از نظر ظاهری دستی به سر و روی این بخش کشیده شد. از طرفی اثربخشی کارت های Chemistry Styles کم کم برای کاربران از بین رفت تا جایی که تا پایان فصل ۲۰۱۶ این کارت ها به همان اندازه ای اهمیت داشتند که انتخاب کاپیتان برای تیم داشت.

بخش جدید FUT Draft در واقع مسابقاتی ۴ قسمتی (به صورت آفلاین یا آنلاین) هستند که در آن بازیکن نمی تواند از تیم خودش استفاده کند و می بایست از بین مجموعه کارت هایی که به صورت کاملاً تصادفی برای هر پست در یک ترکیب ارائه می شوند، بهترین تیم را بسته و با حداکثر نرخ کمیستری ممکن پای به رقابت ها بگذارد. این مود در ابتدا بسیار مورد استقبال قرار گرفت، اما در گذشت زمان از جذابیتش کاسته شد، چراکه بعد از مدتی تکراری به نظر می رسید.

فیفا ۱۷ ناگهان خیزش بزرگی را برای تاریخ آلتیمیت تیم رقم زد؛ چراکه بخش محبوب FUT Champions راه اندازی شد.

بر خلاف نسخه قبلی، فیفا ۱۷ ناگهان خیزش بزرگی را برای تاریخ آلتیمیت تیم رقم زد. شاید در مرحله اول تصور کنید اضافه شدن بخش داستانی The Jourmey مهم ترین المان جدید این بازی به شمار رود، اما بهتر است بدانید مورد توجه ترین قسمت تازه فیفا ۱۷ در دل مود آلتیمیت تیم نهفته بوده است.

الکترونیک آرتز در راستای حرکت هوشمندانه تر جهت تبدیل شدن عنوان فیفا به یک بازی eSport، بخش تازه ای تحت نام FUT Champions را در نسخه یاد شده معرفی کرد که به شکلی شگرف و بسیار فراتر از انتظار مورد استقبال قرار گرفت، تا جایی که تا پایان فصل فوتبالی تعداد کاربران فعال این مود به ۴۲ میلیون نفر رسید.

این بخش جدید آنلاین گیمینگ در فیفا را به مرحله ای جدید برد و ضمن ارائه جایزه های بزرگ و به درد بخور برای تقریباً تمامی کاربرانی که در FUT Champions مشارکت می کنند، برندگان نهایی را نیز به صورت کاملاً رایگان وارد مسابقات جهانی فیفا موسوم به FIWC می کند.

علاوه بر این ها مدل های متنوعی از کارت های In Form جدید مثل Ultimate Scream که طی بازه های زمانی مشخصی ارتقا پیدا می کردند و بعد از آن دوباره به حالت عادی باز می گشتند، کارت های فوق قدرتمند بهترین بازیکن ماه لیگ برتر انگلیس (POTM) و بهترین بازیکن سال (POTY)، و همینطور کارت های Ones to Watch که به نوعی تنها کارت داینامیک بازی است و با ارائه هر In Form بازیکن ارتقا می یابد و چند نسخه دیگر در این سال معرفی شدند.

اصلی ترین دلیل موفقیت بی بدیل FUT 18، پشتیبانی مداوم، برگزاری رویدادهای متعدد، ارائه چالش های روزانه و هفتگی درگیر کننده و انتشار کارت های بی شمار بود

یکی دیگر از بخش هایی که به FUT 17 اضافه شد چالش های ساخت ترکیب یا Squad Building Challenges بودند؛ در این بخش که شرح کامل و ترفندهای آن را به زودی در دیجیاتو خواهید خواند، بازیکن با چک لیستی از چالش ها برای ساخت یک ترکیب با کمیستری و نمره مشخص یا هرگونه درخواست دیگری روبرو می شود که در صورت انجام آنها می تواند پک ویژه ای یا یک بازیکن قدرتمند را از آن خود کند.

در نهایت می رسیم به آخرین نسخه ای از آلتیمیت تیم که آن را تقریباً پشت سر گذاشته ایم و کم کم خودمان را برای فضایی نو و تازه آماده می کنیم. فیفا ۱۸ در کنار پیشرفت های قابل توجه گرافیکی و تا حدودی گیم پلی، تفاوت بسیار زیادی در مود محبوب FUT اعمال نکرد، اما با این حال توانست به موفق ترین نسخه تاریخ آلتیمیت تیم تبدیل شود.

اصلی ترین دلیل این اتفاق مهم، پشتیبانی مداوم، برگزاری رویدادهای متعدد، ارائه چالش های روزانه و هفتگی درگیر کننده، انتشار کارت های بی شمار (به جرئت می توان گفت فیفا ۱۸ از حیث ارائه کارت های In Form بازیکنان رکوردشکنی کرد) و البته بخش آفلاین جذابی به نام Squad Battles بود.

در این بخش جدید کاربران در مقابل تیم هایی متشکل از ترکیب هایی که توسط خود هواداران فیفا در جامعه EA Community ساخته شده بودند قرار می گیرند که درجه سختی آن نیز به صورت مجزا قابل تعیین است؛ مکانیزم ارائه جوایز آن نیز به صورت دیویژن هایی داینامیک بوده که از برنز رده ۳ شروع شده و تا نفرات اول تا سوم ادامه دارد.

اگر از هواداران این مود محبوب نبوده باشید، احتمالاً طی مطالعه مقاله فوق دچار کمی سردرگمی شدید؛ در مطالب آتی به معرفی کامل و جامع آلتیمیت تیم خواهیم پرداخت تا ضمن تقویت اطلاعات بازیکنان سابق، بستری مناسب برای آغازی هوشمندانه تر برای بازیکنان جدیدی که می خواهند از FUT 19 به جمع کاربران آلتیمیت تیم بپیوندند فراهم سازیم. با دیجیاتو همراه باشید.

The post همه چیز درباره Ultimate Team؛ محبوب ترین بخش فیفا چگونه شکل گرفت؟ appeared first on دیجیاتو.

بررسی ویدیویی دیجیاتو: بازی FIFA 19

چند سالی است با تغییرات تاثیرگذار در سری بازی های فیفا همراه هستیم؛ روندی که حکایت از جسارت بیشتر الکترونیک آرتز در توسعه نسخه های جدید عنوان فوتبالی اش دارد اما متاسفانه همیشه هم خوشایند نیست.

فیفا ۱۹ از آنچه تصور می کنید دشوارتر شده و بیش از گذشته هدف غایی تبدیل شدن به یک عنوان eSports را دنبال می کند. شبیه سازی سختی های درون مستطیل سبز به حد اعلا رسیده و طاقت فرسایی و درگیری های مداوم برخی از مسابقات دنیای فوتبال به خوبی در آن لمس می شود.

این نسخه برای آن دسته از هوادارانی ساخته شده که به دنبال چالش های سنگین تری هستند، اما عموم کاربران را خسته می کند. هرچند نکات مثبتی از جمله سیستم تاکتیک های داینامیک و روش های جدید بازی کردن می تواند ساعت ها سرگرم کننده باشند؛ ولی مجموعاً توصیه می کنیم اگر با توجه به شرایط اقتصادی بازار بازی های ویدیویی هنوز موفق به تهیه فیفا ۱۹ نشده اید، پس از تماشای بررسی ویدیویی ما دوباره تصمیم بگیرید.

با دیجیاتو همراه باشید.

The post بررسی ویدیویی دیجیاتو: بازی FIFA 19 appeared first on دیجیاتو.

بررسی بازی FIFA 19 ؛ تنبیه در دستور فیفا

یکی از فاکتورهای مشخص و واضح بازی های فوتبالی و به خصوص سری فیفا، تحولات نامحسوسی است که به صورت سالیانه در گیم پلی، به عنوان اصلی ترین المان تاثیرگذار یک بازی اعمال می شود اما اغلب اوقات از چشم بازیکنان عام دور می ماند. بعد از جهش به نسل هشتم و تا انتشار فیفا ۱۷ کمتر شاهد تغییر و تحولی واضح در بازی بودیم، اما به نظر می رسد الکترونیک آرتز اخیراً جسارت بیشتری به خرج می دهد و تحولاتی قابل لمس تر از گذشته در فیفا ۱۸ و فیفا ۱۹ پیاده سازی کرده است.

 • سازنده: EA Sports
 • ناشر: Electronic Arts
 • پلتفرم ها: پلی استیش ۴، پلی استیشن ۳، ایکس باکس وان، ایکس باکس ۳۶۰، پی سی، نینتندو سوییچ
 • پلتفرم بررسی: ایکس باکس وان

زمانی بود که دفاع کردن در مجموعه بازی های فیفا شکلی راحت تر از چیزی که الان می شناسیم داشت؛ کاربر می بایست فقط به موقع بازیکن مناسب را انتخاب کرده و با نگه داشتن یک دکمه روی کنترلر، کل کارهای دفاعی دنیا را انجام می داد. اما چند سالی است مکانیزم دفاع کردن فیفا به طور بنیادین از نو طراحی شده و می توان به سادگی آن را مهم ترین و بزرگ ترین تحول تاریخ گیم پلی این سری دانست.

اما حالا که فیفا ۱۹ را تجربه می کنیم، همانطور که توسعه دهندگان الکترونیک آرتز وعده داده بودند، تغییری بزرگ در گیم پلی بازی اعمال شده که شاید در نگاه اول چندان مهم به نظر نرسد، اما کافی است چند بازی با آن کلنجار بروید تا متوجه اهمیت بالا و تاثیرگذاری آن بشوید.

چهار مشخصه جدید که در واقع تحولاتی در مکانیزم های سابق هستند در گیم پلی فیفا ۱۹ وجود دارد که الزاماً نمی توان گفت خوب از آب در آمده اند؛ الکترونیک آرتز سیستم لمس و حمل توپ را دستخوش تغییراتی اساسی کرده، شکل شوت زنی را به طور کامل تغییر داده، نبردهای تن به تن را درگیرکننده تر و چالش برانگیزتر کرده و در نهایت قابلیت تنظیم داینامیک تاکتیک ها را به گیم پلی آورده که به تفکیک نگاهی به آنها خواهیم داشت.

این شوت لعنتی!

یکی از جالب ترین تحولاتی که به شکلی نوآورانه در گیم پلی فیفا ۱۹ مشاهده می شود، مکانیزم کاملاً جدید شوت زنی موسوم به Timed Finishing است؛ سیستمی که به بازیکن اجازه می دهد با یک کلیک بیشتر دکمه شوت در زمان مناسب، شوتی به مراتب حرفه ای تر را روانه دروازه حریف بکند، حال این شوت می تواند ضربه ای سرکش از پشت محوطه جریمه باشد یا یک قیچی برگردان تماشایی یا یک هِد چکشی.

تا اینجای کار همه چیز جذاب و هیجان انگیز به نظر می رسد، اما این همه ماجرا نیست. همانطور که از نام این مکانیزم جدید بر می آید، زمانبندی مناسب برای دومین کلیک بسیار حیاتی است و ریسک استفاده از آن در موقعیت های حساس و مهم برای گل زنی خیلی بالاست.

به زبان ساده، اگر شما برای بار دوم دکمه شوت را فشار ندهید، فرآیند ضربه زدن به توپ به صورت خودکار و تقریباً مشابه با مکانیزم سال های قبل انجام می گیرد، اما احتمال گل شدن آنها در موقعیت های یکسان به شانس و اقبال شما بستگی دارد و اثربخشی آن بر اساس الگوریتمی تقریباً تصادفی صورت می پذیرد.

اما اگر بخواهید از سیستم یاد شده استفاده کنید، اثر شانس تا حد زیادی کاسته می شود و بسته به مهارت بازیکن پا به توپ و همینطور زمانبندی مناسب شما در هنگام دومین کلیک می توان هر شوتی را درون دروازه حریف جای داد. روش انجام آن چطور است؟

در این سیستم هنگام شوت زدن با هر فوتبالیست نواری رنگی بالای سرش پدیدار می شود که از رنگ های قرمز در دو طرف و رنگ زرد و سبز در میانه تشکیل شده است؛ به این ترتیب که با زدن دکمه شوت برای بار اول، نوار رنگی فوقانی فعال شده و با کلیک دوم ضربه به توپ وارد می شود. هرچه نشانه ی روی نوار بیشتر به رنگ سبز متمایل باشد، شوت با دقت و شدت بیشتری به سمت دروازه حریف زده می شود.

اما در نقطه مقابل اگر نتوانید زمانبندی مناسب را رعایت کنید، شوت نسبت به زمانی که اصلاً بار دوم دکمه را کلیک نمی کنید بدتر زده می شود. هرچند اگر به مرور زمان توانایی آن را پیدا کنید که حتی با خاموش کردن نوار رنگی راهنما که جزئی از Trainer هست، معمولاً بازی بهتری داشته و حملات نتیجه بخش تری خواهید داشت.

دقیقاً درست فکر می کنید؛ این مکانیزم جدید گل زدن را خیلی سخت تر از گذشته کرده است. احتمالاً پیش خودتان می گویید خوب چه کاری است اصلا از سیستم ضربه دوم استفاده نمی کنیم تا مثل گذشته بازی کنیم، اما متاسفانه این باور عملاً شدنی نیست. چراکه از طرفی به نظر می رسد عدم استفاده از Timed Finishing نرخ موفقیت گل زنی را به شدت پایین می برد و در سوی دیگر طمع بهره وری از یک شوت بهتر و محکم تر امانتان نخواهد داد.

بدیهی است این مکانیزم مشکلات عدیده ای برای کسانی که کاملاً با سیستم قبلی اخت بوده اند ایجاد می کند. یکی از ترفندهایی که اغلب بازیکنان هنگام موقعیت های درگیرکننده مثل توپی که از روی نقطه کرنر روی دروازه فرستاده می شود به کار می گیرند، زدن مرتب دکمه شوت است تا بالاخره یکی از بازیکنان حاضر در محوطه جریمه به آن ضربه بزند.

اما حالا این ترفند دیگر جوابگو نیست و با اولین فشار دکمه شوت، مکانیزم مورد بحث فعال شده و روی اولین بازیکن نزدیک به توپ قفل می کند و در واقع ضربات بعدی به دکمه باعث می شود سیستم در حالت Too Early یا Early عمل کند و اگر هم توپی به پا یا سر بازیکنان شما برخورد کند، موقعیت به شکل افتضاحی از دست برود.

به علاوه در درگیری های تن به تن که بین مهاجمان و مدافعان حریف شکل می گیرد، نشانه روی نوار رنگی بالای سر بازیکن با توجه به شرایط و نرخ تسلط روی توپ با سرعت کمتری حرکت می کند و ناخودآگاه زودتر از موعد مناسب مجبور به زدن دومین ضربه شده و در نتیجه شوت به شکل مضحکی زده شده و یا اصلاً موفق به شوت زنی نمی شوید.

در مجموع می توان گفت این سیستم جدید نکات مثبت و منفی متعددی را در کنار هم به صورت یکجا به همراه دارد؛ اگر آنقدری وقت بگذارید و حوصله تان بکشد که روی ترفندهای شوت زنی جدید تمرین کنید، به مرور به یکی از بهترین بازیکنان فیفا تبدیل شده که هیچ حریفی یارای مقابله با شوت های شما را نخواهد داشت، و از طرفی اگر نتوانید با آن همراه شوید شاید با استرسی که به خصوص در بازی های آنلاین و حساس وجود دارد، حتی موقعیت های تک به تک هم بسیار دشوار به نظر می رسد و احتمالاً فرصت های بسیاری خواهد سوخت.

نبرد تن به تن حیاتی است، اما به چه قیمتی؟

دو پاراگراف بالاتر خواندید که درگیری های تن به تن بین مهاجمان و مدافعین می تواند در اثربخشی شوت زنی شما تاثیر زیادی داشته باشد. یکی از المان های جدیدی که در گیم پلی فیفا ۱۹ پیاده سازی شده، نبردهای به اصطلاح ۵۰/۵۰ است که در واقع جنگ تن به تن بین دو بازیکن در داخل زمین را دستخوش تغییراتی کرده.

الکترونیک آرتز مدعی است با این مشخصه جدید واکنش و فعالیت کاربر و البته توانایی های هر بازیکن، نتیجه و برآورد هر درگیری تن به تن در مالکیت توپ، به خصوص در میانه را مشخص می کند. به علاوه هوشمندی و همیاری سایر بازیکنان که توسط هوش مصنوعی کنترل می شوند، هر چالشی برای موقعیت سازی را حیاتی تر می کند.

این المان به نظر خیلی جالب می رسد، اما درست مثل فاکتور قبلی دوباره به دشوارتر شدن مسابقات کمک زیادی کرده است؛ طوری که باعث شده به شدت از سرعت بازی کاسته شود و بیشتر وقت شما صرف درگیری در میانه میدان یا درآوردن توپ از زیر پای بازیکنان حریف شود.

نبردهای تن به تن به گونه ای است که کمتر پیش می آید بازیکنی نقش بر زمین شود و خیلی از اوقات دو بازیکن از تیم های مقابل به یکدیگر چسبیده و یقه همدیگر را به هیچ وجه ول نمی کنند. حالا تصور کنید اگر هر دو طرف بخواهند در حالت Team Pressing بازی کنند و در وسط زمین از بازیکنانی مثل پاول پوگبا یا انگولو کانته داشته باشند، در این شرایط دیگر رسماً بازی فوتبال به کُشتی سنتی تبدیل شده و همه درگیر یکدیگر می شوند.

علاوه بر این بخشی از این سیستم باعث شده توپگیری های میانه راه که اصلاحاً به Interceptions موسوم است، به دفعات زیاد شود. در واقع پاس دادن نسبت به نسخه های قبلی خیلی سخت تر شده و مدام توپ های شما در وسط راه به بازیکنان حریف می رسد، خصوصاً در مقابل هوش مصنوعی که به نظر می رسد تبحر خاصی در توپ ربایی داشته و به سادگی هرچه تمام تر می تواند روی اعصاب شما پیاده روی کند.

این در حالی است که دشواری پاس دادن دقیق و هدف گیری ۳۶۰ درجه ای که در فیفا ۱۷ صدای بازیکنان را درآورده بود و تا حد زیادی در فیفا ۱۸ مرتفع شده بود، در فیفا ۱۹ به نحوی متفاوت نمود پیدا کرده است. البته ناگفته نماند که مهارت بازیکن شما در رساندن توپ به یار خودی می تواند تاثیرگذار باشد، اما مجموعاً درگیری های درون مستطیل سبز باعث می شود بعد از تجربه چند بازی پشت هم حسابی خسته شده و انگشت های دست و بالتان قولنج کنند.

فاکتور اول بازیکن: چابکی و بازیسازی

یکی دیگر از المان های بازطراحی شده گیم پلی در فیفا ۱۹، سیستم جدید لمس و حمل توپ با نام Active Touch System است. اگر خاطرتان باشد طی چند سال اخیر الکترونیک آرتز مانور زیادی روی مکانیزم های ارتقا یافته و واقع گرایانه تر توانایی لمس توپ بازیکنان مختلف داشته که امسال با نسخه تکامل یافته و پیشرفته تر آن روبرو هستیم.

سیستم دریافت، حمل و پخش توپ در فیفا ۱۹ به مراتب طبیعی تر و روان تر احساس می شود و برخلاف سال های اخیر که فاکتور اصلی هر بازیکن به خصوص در بخش آلتیمیت تیم سرعت به شمار می رفت، می توان اتکای زیادی روی توانایی بازیسازی و چابکی آنها کرد.

به این ترتیب که بازیکنان متخصص در دنیای واقعی فوتبال مثل تونی کروس یا مسوت اوزیل با وجود نرخ شتاب پایین، می توانند در موارد حساس و پخش توپ بسیار کاربردی تر از گذشته عمل کنند و از طرفی فوتبالیست هایی مثل کوین دبروینه و کریستین اریکسن که سرعت و چابکی را به صورت همزمان دارند، در میانه میدان پادشاهی خواهند کرد.

به لطف این سیستم کاربر می تواند کنترل بیشتری روی توپ داشته باشد و با حرکت مناسب و بهره گیری به موقع از ترفندهای دریبل زنی، هر لمس توپی را به موقعیتی بهتر و حتی با کمی چاشنی فریبنده، هر حرکتی را به فرصتی برای گل زدن تبدیل کند.

به علاوه مجموعه ای از حرکات و انیمیشن های نمایشی برای حمل توپ توسط روی پا، زانو، سینه و سر به بازی اضافه شده که با استفاده از آنها می توان تغییر جهت داد، مدافعان حریف را به اشتباه انداخت و یا توپ را به شکلی بهتر برای شوت زدن آماده کرد. به عنوان مثال با بازیکنانی مثل کیلین امباپه و کریستیانو رونالدو که از مهارت های دریبل زنی بالایی بهره می برند، به نحوی می توان توپ را پیش برد و فرصت ساخت که در نسخه های قبلی امکان پذیر نبود.

هرچند این مکانیزم برای فوتبالیست هایی که Agility و Ball Control پایین تری دارند -به خصوص در بخش آلتیمیت تیم که در ابتدا مجبور هستیم با بازیکنان ضعیف سر و کله بزنیم- کار را دشوارتر از گذشته کرده و توپ ها به سادگی لو می روند و مدافعان حریف با قلدری بیشتری روی پای شما می آیند.

تاکتیک های داینامیک و بقیه ماجرا

واضح ترین تغییری که در گیم پلی فیفا ۱۹ وجود دارد، اضافه شدن قابلیت تنظیم تاکتیک های داینامیک است؛ به زبان ساده تر باید گفت در این بازی می توان پیش و یا در جریان هر مسابقه، مجموعه ای وسیع از تاکتیک های مدیریتی مختلف را روی تیم پیاده کرد و اثر هرکدام را آنی در رفتار بازیکنان مشاهده نمود.

همانطور که از روی تجربیات سال های اخیر می دانید، برای هر مسابقه بازیکن می تواند غیر از چیدمان بازیکنان تیمش به ترکیبی خاص، رفتارهای منحصر به فرد هر کدام از آنها را معین کند، تاکتیک های هجومی، دفاعی و بازیسازی را شخصی سازی نماید، و وظایف هر فوتبالیست را نیز مشخص نماید.

در فیفا ۱۹ با نسخه ای به مراتب حرفه ای تر از همان سیستم طرف هستیم و علاوه بر چیدمان اصلی، امکان طراحی مجزا و کامل هرکدام از تاکتیک های هجومی (Attacking و Ultra Attacking) و همینطور دفاعی (Defensive و Ultra Defensive) وجود دارد. در واقع بازیکن حتی در جریان بازی با توجه به شرایط مسابقه می تواند بدون نیاز به توقف جریان مسابقه و وارد شدن به منوی تنظیمات تیم، بلافاصله با یک حرکت، ترکیب و رفتار بازیکنانش را دست خوش تحول کند.

تمام این حرکات تنها با کمک دکمه های چپ و راست روی D-Pad (که قبلاً هم به نحو دیگری وجود داشت) قابل انجام است. به علاوه اینکه مجموعه ای از ترفندهای کوچک که به تاکتیک تیم اضافه می شوند، نه آنکه به کلی آن را تغییر دهند به شکل گزینه های قابل انتخابی به دکمه های بالا و پایین D-Pad اضافه شده اند که هر کدام به نحوی درمکانیزم هجومی یا تدافعی تیم اثر می گذارند.

اگرچه تمرکز روی تاکتیک همیشه یکی از فاکتورهای اصلی بازی های فیفا به عنوان یک شبیه ساز فوتبال بوده، فیفا ۱۹ به طور کلی سیستم مدیریت تیم را به مرحله جدیدی برده که به لطف بهره گیری از تجربیات بهترین سرمربیان دنیا مثل پپ گواردیولا و مائوریسیو پوچتینو در ساختار آن، تجربه ای بسیار عالی در اختیار کاربران حرفه ای می گذارد.

با هر تغییر در ذهنیت تهاجمی یا تدافعی تیم، شمایلی تصویری از آنچه روی ترکیب شما اثر می گذارد نمایان می شود که بهتر از گذشته متوجه شوید بازیکنان حاضر در زمین مسابقه پیش رو چگونه رفتار خواهند کرد. به عنوان مثال اگر فاز مالکیت توپ را تقویت کنید، بازیکنان بیشتر سعی می کنند توپ را در میانه میدان به چرخش در بیاورند و با احتیاط بیشتری پاسکاری کنند. یا اگر سیستم هجوم سریع یا ضدحمله را پیاده کنید، کلیه بازیکنان نیمه حریف در موقعیت های گل زنی وارد محوطه جریمه می شوند تا از تمام فرصت های احتمالی نهایت استفاده را ببرند.

ناگفته نماند الکترونیک آرتز گزینه های All Out Attack و Park the Bus را از D-Pad چپ و راست حذف کرده، اما نه به این معنا که دیگر نمی توان با تمام وجود حمله یا با جان و دل دفاع کرد؛ بلکه بیشتر این موارد بر پایه سیستم تاکتیکی تیم تان است که از پیش تعیین می کنید و در مواجهه با حریف نیز می توانید با فعال کردن گزینه های مختلف D-Pad بالا و پایین به آنها سرعت و قدرت ببخشید.

گیم پلی دوست داشتنی؟ نه لزوماً

ماهیت کلی گیم پلی فیفا ۱۹ در چهار بخشی که مطالعه کردید خلاصه می شود، اما اگر بخواهیم با نگاهی کلی تر به قضیه نگاه کنیم، گیم پلی بازی را می توان هم در دسته خوب قرار داد هم در دسته بد.

تجربه فیفا ۱۹ می تواند بعد از چند ساعت بازی کردن به شدت طاقت فرسا، خسته کننده و اعصاب خردکن شود؛ نرخ درگیری بازیکنان با یکدیگر در میانه های زمین به شدت بالا رفته و در موقعیت های حساس گل زنی نیز چسبیدن مدافعان حریف حرص درآور است، به علاوه اینکه مکانیزم جدید شوت زنی که بعضاً بهترین فرصت ها را خراب می کند، آتش به جان کاربر می زند.

به موجب همین قضیه سرعت بازی حتی در حالت Fast هم پایین تر از سال های قبل به نظر می رسد و روند مسابقات را از شور و حال انداخته است. مگر اینکه هر دو طرف تصمیم بگیرند Pressing بازی نکنند و تاکتیکی باز و سرعتی ارائه نمایند؛ مسئله ای که به شدت در هوش مصنوعی بازی نادر است و در درجات سختی بالا حسابی نفرت انگیز، نتیجه گرا و تخریبی بازی می کند.

علاوه بر همه این موارد فیفا ۱۹ فرصت اشتباه به شما نمی دهد؛ حریف چه کامپیوتر باشد چه فرد دیگری به راحتی از اشتباهاتی که بعضاً در بین مدافعان یا پاس دادن گلر به حریف رخ می دهد، استفاده می کند و به سرعت تنبیه می شوید. در سوی مقابل هنگام حمله کردن هم کوچکترین اشتباهات، موقعیت های بسیار ساده را از بین می برند و گل زدن سخت تر به نظر می رسد.

برای بار هفتادم هم در طول سال های اخیر نحوه پنالتی زدن کلا تغییر کرده و اگر آموزش ابتدایی بازی را به هوای آشنایی با پیشینه این بخش رد کنید، ممکن است مهم ترین پنالتی در حساس ترین بازی آنلاین را ناگهان به شکلی عجیب از دست بدهید که خاطره این اتفاق در سال های قبل را هم یادآوری می کند.

به عنوان سخن پایانی برای بررسی گیم پلی فیفا ۱۹ می بایست به هوش مصنوعی (همچنان) احمقانه و ضعیف دروازه بانان اشاره کنیم. حداقل تا پیش از آپدیتی که تا مدت کوتاهی قرار است برای بازی منتشر شود، گلرهای قصه ما گاهی در مواجه با توپ های حریف شدیداً مضحک واکنش نشان می دهند و در شلوغی های محوطه جریمه مثل مرغ سرکنده هستند. هرچند پیشرفت نسبی عملکرد مدافعان جای شُکر خودش را دارد.

تنوع بیشتر برای بازی کردن

الکترونیک آرتز در سال های اخیر بیش از گذشته تلاش می کند تا فیفا را در مسیر تبدیل شدن به یک عنوان کامل برای مسابقات eSports هدایت کند و بیشتر یک شبیه ساز فوتبال باشد تا یک گیم سرگرم کننده؛ هر آنچه تا اینجای کار مطالعه کردید مخاطبان حرفه ای را هدف قرار داده که نوید دشوارتر شدن هر چه بیشتر فیفا ۱۹ را می دهد. اما مسئله مورد بحث به این معنا نیست که توسعه دهندگان به کلی هواداران عام خود را فراموش کرده اند.

نیازی به اطلاع رسانی نیست که لیگ قهرمانان اروپا یا همان UEFA Champions League مشهور بعد از اتمام قرارداد ده ساله کونامی به FIFA بازگشته و الکترونیک آرتز هم حساب ویژه ای روی آن باز کرده است. از مانورهای تبلیغاتی پیش از عرضه گرفته تا حضور پررنگ در بخش آلتیمیت تیم و همینطور مود مجزای این رقابت ها و انواع حالت های Kick Off.

در منوی اصلی فیفا ۱۹ بخش جدیدی برای لیگ قهرمانان اروپا وجود دارد که در آن می توانید به دلخواه مسابقات واقعی امسال یا با گروه بندی متفاوتی را با انتخاب یک یا چند تیم آغاز کنید تا در صورت موفقیت در پایان به ورزشگاه مترو پالیتانو شهر مادرید پا گذاشته و جام قهرمانی را بالای سر ببرید.

توسعه دهندگان در اقدامی قابل تحسین مجموعه گزارشی کاملاً جدید را برای بخش لیگ قهرمانان اروپا تدارک دیده اند؛ تیم جدید شامل Derek Rae (گزارشگر باسابقه اسکاتلندی) و Lee Dixon (بازیکن سابق باشگاه آرسنال) فضایی تازه را بعد از مدت ها به مجموعه بازی های فیفا آورده اند، ولی در سایر بخش ها همچنان صدای مارتین تایلر و الن اسمیت به گوش می رسد.

به علاوه این رقابت ها در Career Mode نیز لایسنس شده و می توان آن را در مراحل گروهی، رفت و برگشت حذفی و حتی تک بازی فینال به صورت مجزا در بخش Kick Off تجربه کرد. حال و هوای لیگ قهرمانان اروپا با آن موسیقی شهیرش به بهترین شکل ممکن در جای جای مسابقات مربوط فیفا ۱۹ پیاده سازی شده و در واقع حداقل برای مدتی جذابیت بیشتری نسبت به بازی های معمولی دارد.

اما فیفا با وجود حضور یوفا چمپیونز لیگ، حالت های نوآورانه و جذابی به یکی از پرطرفدارترین بخش های بازی یعنی Kick Off اضافه کرده که رقابت های دوستانه آفلاین را حسابی هیجان انگیزتر کرده است.

Kick Off جدید غیر از ارائه چند سبک نو، به کاربران اجازه می دهد به تفکیک اطلاعات و جزئیات مسابقات Couch Co-Op خود و دوستانشان را دنبال کرده و با سند و مدرک به کل کل با همدیگر بپردازند. بازی به صورت خودکار تمام داده های هر مسابقه، از جمله نرخ برد و باخت، شوت های زده شده در چارچوب یا ضربات ایستگاهی، مجموع نتایج پنج بازی اخیر بین دو نفر و بسیاری فاکتور دیگر را تحلیل کرده و در پایان نمایش می دهد.

علاوه بر این هر کاربر آفلاین حاضر در خانه می تواند داده های Kick Off خودش را به حساب کاربری اش متصل کند تا برای همیشه باقی مانده و حتی آنها را در خانه داشته باشد. هرچند هنوز این مسئله محصور به کنسول های بازی یکسان است و اکانت های پلی استیشن و ایکس باکس به یکدیگر وصل نمی شوند.

در کنار تمام این مزایا فیفا ۱۹ غیر از حالت های کلاسیک و لیگ قهرمانان اروپا، امکان تجربه مسابقاتی متفاوت را در اختیار کاربران قرار می دهد؛ بازی های با قوانین اختصاصی و عجیب، رقابت های ۳ یا ۵ گانه، بازی های رفت و برگشت و فینال های مختلف که نگاهی اجمالی به هرکدام می اندازیم.

House Rules احتمالاً یکی از جذاب ترین بخش های جدید Kick Off است که با وضع قوانین و شرایط منحصر به فردش می تواند سرگرمی متفاوت و البته هیجان انگیزی را برای بازیکنان فراهم کند. این بخش خودش به ۵ دسته تقسیم می شود.

دسته Survival Mode که در ابتدا نامی عجیب برای یک بازی فوتبالی به نظر می رسد به این صورت تعریف می شود: هر بار که یکی از تیم ها گل بزند، به صورت تصادفی یکی از بازیکنان همان تیم (به جز دروازه بان) از ترکیب اخراج می شود که در واقع به نفع تیم حریف است.

بخش No Rules هم همانطور که از نامش مشخص است برای هموطنان با اعصاب ما بسیار مناسب است؛ در این حالت هیچ قانونی وجود ندارد و داور فقط برای خارج شدن توپ از مستطیل سبز و یا گل شدن سوت می زند و در سایر موارد تا دلتان می خواهد می توانید خطا کنید و بزنید همه بازیکنان حریف را مصدوم کنید بدون اینکه کوچکترین مشکلی برایتان پیش بیاید.

دسته Long Range تقریباً یکی از قوانینی است که در دوران کودکی در فوتبال بازی کردن های خودمانی کوچه و خیابان پیاده می کردیم؛ گل زدن از راه دور یا به عبارت بهتر از بیرون محوطه جریمه ۲ گل حساب می شود و در داحل محوطه جریمه همان ۱ گل به شمار می رود. کاش در آینده لایی زدن به بازیکنان حریف هم گل حساب شود!

در یکی دیگر از بخش ها که Headers & Volleys نام دارد برای نتیجه گرفتن کاربر می بایست حتماً به صورت قیچی برگردان، ضربه سر، ضربه ایستگاهی یا والی (شوت زدن در حالتی که توپ روی زمین نیست و روی هوا است) گل بزند و سایر حالات گل زدن مورد تایید داور قرار نمی گیرد.

آخرین دسته یعنی First To یادآور زمانی است که گل طلایی در قوانین فدراسیون فوتبال جهانی وجود داشت؛ به این ترتیب که بازیکن به دلخواه تعیین میکند هر تیمی که به تعداد مشخصی گل برسد (مثلاً یک گل یا سه گل) پیروز مسابقه به شمار آید.

ناگفته نماند که در بخشی به اسم Cup Finals کاربران می توانند از بین جام های متعدد لایسنس شده یا نشده حاضر در فیفا یکی را انتخاب کرده و با گزارش اختصاصی و حال و هوای آن رقابت نهایی، بازی حساس تری را با َآشنایان خود تجربه کنند. البته لازم به ذکر است تمام این مودهای ذکر شده قابل بازی با هوش مصنوعی نیز هستند، اما طبیعتاً در این صورت جذابیتی به اندازه یک کل کل حسابی و واقعی ندارند.

سه قهرمان، سه روایت؛ کریر مود؟ نه ممنون

بخش داستانی The Journey که در فیفا ۱۷ برای اولین بار معرفی شد، نخستین بار در تاریخ یک بازی فوتبالی بود که روایتی کاملاً پرداخته شده و قهرمان محور را با امکان انتخاب دیالوگ و خط داستانی ارائه می کرد. به لطف موتور قدرتمند گرافیکی فراست بایت، الکترونیک آرتز جسارت به خرج داد و داستانی مفصل که البته بدون عیب و نقص هم نبود را طی دو نسخه اخیر در اختیار هواداران قرار داده که نسبتاً مورد تمجید منتقدین قرار گرفته است.

داستان از جایی شروع شد که الکس هانتر، جوان انگلیسی قصه که در واقع نوه یکی از افسانه های فوتبال بریتانیا یعنی جیم هانتر است، از دوران کودکی در زمینه فوتبال عشق و استعداد نشان می دهد و با پشتیبانی خانواده و چندی از دوستانش مثل گرت واکر، در مسیر پیروزی و موفقیت قرار می گیرد.

الکس با تمرینات و شوق زیاد به فوتبالیستی آینده دار تبدیل می شود و بعد از سن ۱۸ سالگی رسماً به عضویت آکادمی جوانان فدراسیون فوتبال انگلستان در می آید، که با کمک یکی از استعدادیاب های آن دوره سرانجام قراردادی (به انتخاب کاربر) با یکی از تیم های حاضر در لیگ جزیره می بندد.

در همین حین الکس متوجه می شود گرت والکر دوست دوران کودکی اش نیز دقیقاً به همان باشگاه پیوسته و به مرور زمان رفاقت آنها به رقابت تبدیل می گردد؛ از طرفی یکی از آشنایان وی به اسم دنی ویلیامز حواشی کوچکی برای جوان انگلیسی ایجاد می کند که جذب یک سوپراستار توسط تیم همراه شده که در نهایت موجب می گردد الکس هانتر به صورت قرضی راهی یکی از باشگاه های لیگ دسته دوم انگلستان شود.

نکته جالب توجه جایی است که دنی ویلیامز دقیقاً در همان باشگاه دسته دومی بازی می کند و طی ماجراهایی این دو بازیکن برخلاف گذشته ارتباطی بسیار صمیمانه و دوستانه برقرار می کنند، اگرچه دیری نمی گذرد و در میانه های فصل الکس هانتز دوباره به تیم اصلی فراخوانده می شود، چراکه گرت واکر از باشگاه مادر خارج شده بوده و به اصلی ترین رقیب آنها پیوسته است.

با تمرینات فراوان الکس در مدت زمان کوتاهی در ترکیب اصلی مسابقات جام حذفی انگلیس قرار می گیرد و بعد از کش و قوس های فراوان خلاصه به تیم اصلی لیگ رسیده و با عملکرد فوق العاده اش، نظر اغلب کارشناسان را به خود جلب می کند؛ الکس هانتر در رسانه ها به عنوان آینده تیم ملی انگلیس شناخته می شود.

بعد از گذشت یک فصل از رقابت های لیگ انگلیس با درخشش هانتر جوان، باشگاه انتخابی برای انجام رقابت های پیش فصل به آمریکا سفر می کند تا در مقابل باشگاه های بزرگی مثل رئال مادرید و لوس آنجلس گلکسی قرار بگیرد. در همین حین الکس پدرش هارولد که سال ها پیش به آمریکا مهاجرت کرده بود و خبری ازش نداشت را ملاقات می کند.

برقراری این ارتباط مجدد و حمایت های پدرانه هارولد باعث می شود وی بعد از پشت سر گذاشتن ماجراهایی ناخوشایند، در نهایت به باشگاه لوس آنجلس گلکسی بپیوندد. به علاوه او در جریان استقرارش در ایالات متحده با خواهر ناتنی اش یعنی کیم هانتر برای اولین بار آشنا می شود.

الکس در طول فصل به شدت در لیگ MLS می درخشد و توجه برخی از باشگاه های بزرگ اروپایی را به خودش جلب می کند، اما به ناگهان یک مصدومیت شدید از ناحیه زانو گریبانش را می گیرد؛ اتفاقی که باعث می شود برای چند ماه راهی لوس آنجلس شده و در آنجا با خواهرش ارتباطی عمیق تر برقرار نماید و کیم هم که فوتبالیست است با روحیه دهی و پشتیبانی های الکس، بالاخره به تیم ملی آمریکا فراخوانده شود.

بعد از بهبودی وضعیت پای الکس هانتر، وی به اروپا بر می گردد تا ماه های پایانی فصل را باشگاه سابقش سپری کند که در همین هنگام تماسی تلفنی آینده اش را تغییر می دهد؛ خانم پشت خط تلفن به الکس می گوید اگر اجازه مدیریت برنامه هایش را به او بسپارد، او همان آن به بازیکنی از تیم پرستاره و بزرگ رئال مادرید تبدیل خواهد شد.

داستان The Journey: Champions در فیفا ۱۹ از این نقطه آغاز می شود. الکس هانتر به پرافتخارترین تیم تاریخ دنیا پیوسته و قرار است جای خالی کریستیانو رونالدو را بعد از انتقالش به یوونتوس پر کند و به علاوه در طول ماجراجویی هایش از تجربیات بازیکنانی مانند پائولو دیبالا، نیمار جونیور و کوین دبروینه استفاده نماید.

این بار پای هانتر به رقابت های لایسنس شده لیگ قهرمانان اروپا هم باز می شود، اما بهترین بخش آن تجربیات جدیدی است ک از طریق به دست گرفتن کنترل خط داستانی سایر کاراکترهای اصلی این روایت یعنی کیم هانتر و دنی ویلیامز ارائه می شود. به خصوص تلاش برای قهرمانی آمریکا در جام جهانی بانوان که به نوبه خود داستانی جذاب و متفاوت به نظر می رسد.

اگر چه روایت این قسمت از خط داستانی فیفا با سرعت بیشتری دنبال می شود، اما همچنان انجام تمرینات متعدد و برخی از کات-سین های کشدار ماجرا، کمی حوصله سر بر است و کاربر را خیلی زود خسته می کند، ولی در مجموع تجربه آن خالی از لطف نیست.

در مورد کریر مود هم فقط یک جمله کافی است؛ این قسمت هیچ تفاوتی نسبت به سال های گذشته نکرده، فقط لایسنس لیگ قهرمانان اروپا در آن وارد شده است. چرا؟ بهتر است این مطلب را مطالعه کنید.

پولسازترین بخش فیفا؛ به آلتیمیت تیم ۱۹ خوش آمدید

شکی نیست که Ultimate Team سال هاست به پرطرفدارترین بخش بازی های فیفا تبدیل شده و به تبع آن برای الکترونیک آرتز به شدت ارزشمند و پولساز بوده است. هر سال بخش های جدیدی در سیر تکاملی این مود محبوب قرار می گیرند که امسال هم از این قاعده مستثنا نبوده و FUT 19 همچنان جذاب و اعتیادآور است.

همانطور که می دانید در آلتیمیت تیم بازیکن می تواند تیم رویایی خودش را با حفظ المان های مشخصی مثل کمیستری (Chemistry) و قدرت هجومی و تدافعی از نطفه بسازد و با انجام مسابقات متعدد و شرکت در رویدادها و رقابت های مختلف پیشرفت کند. اگرچه پرداخت هزینه های درون برنامه ای می تواند به سرعت رشد کاربر کمک زیادی کند و همین مسئله نظام سرمایه داری عجیبی را در این مود جاری ساخته است.

بخش Squad Battles که در فیفا ۱۸ به آلتیمیت تیم اضافه شد امسال نیز به قوت خود باقی است و بهترین بستر برای تنهایی بازی کردن در فیفا ۱۹ را فراهم کرده است. به علاوه اینکه جایزه ها و پک های امسال تا حدودی بهتر از سال قبل است و می توانید با دریافت آنها در هر دوشنبه، حسابی سکه و بازیکن برای تیم رویایی تان جمع کنید.

دسته آنلاین FUT Champions با تغییرات کوچکی همراه بوده که البته دور اول آن تا لحظه نگارش این مطلب هنوز آغاز نشده است. ولی با این وجود می توان گفت نحوه ورود به این رقابت های سراسری تغییر کرده و دیگر الزامی برای شرکت در Daily Knockout Challenges نیست و می بایست امتیازاتی را از طریق برخی پک های خاص یا مشارکت در بخش جدید Division Rivals جمع آوری نمود.

مود جدید Division Rivals که برای نخستین بار در فیفا ۱۹ رونمایی شده، بخشی است که می توان از آن به عنوان تلفیقی از Squad Battles و Seasons یاد کرد؛ به این ترتیب که ۵ بازی اولیه برای تعیین سطح کاربر به صورت آنلاین انجام می گیرد تا درجه سختی رقابت های اصلی مشخص شود.

بعد از تعیین سطح، بازی کاربر را به تناسب توانایی ها، آمار برد و باخت ۵ بازی قبل و قدرت تیم، به صورت خودکار وارد یکی از دیویژن های ۱۰ گانه مسابقات می کند که هر کدام از ۴ رتبه تشکیل شده اند و جوایز اختصاصی خودشان را دارند. بازیکن حدوداً یک هفته فرصت دارد تا به تعداد دلخواه و نامحدود در Division Rivals مسابقه دهد و امتیاز جذب نماید. هر چه امتیاز بیشتری جمع شود آخر هفته جوایز بهتر و بیشتری نصیب کاربر خواهد شد و از طرفی با تلاش زیاد می توان به صورت دستی به دیویژن بالاتر صعود کرد، به علاوه اینکه از همین طریق می توان شانس کافی برای ورود به FUT Champions را نیز کسب کرد.

الکترونیک آرتز در ادامه روند سال قبل، با توپی پر از رویدادهای مختلف به استقبال FUT 19 آمده و علاوه بر انتشار منظم کارت بهترین بازیکنان هفته موسوم به TOTW، اولین مجموعه کارت های ویژه تحت نام Ones to Watch همین هفته در دسترس قرار گرفتند و احتمالاً امسال بیشتر از سال گذشته از این دست اتفاقات خواهیم داشت.

انتشار کارت های جدید و برگزاری رویدادهای مختلفی که اثراتش حتی در Weekly Objectives دیده می شود باعث شده تا بازیکنان بیش از گذشته پیگیر دنیای واقعی فوتبال باشند و اطلاعات و شور و هیجان خود را وارد زندگی مجازی آلتیمیت تیم کنند؛ به علاوه اینکه تعداد کارت های آیکان (بازیکنان افسانه ای سابق فوتبال مثل مارادونا، رائول، مالدینی و غیره) به شکل چشمگیری افزایش یافته است که به نوبه خود هواداران خاص خودش را دارد.

اگر از هواداران بخش Ultimate Team نیستید و از مطالب بالا تقریباً سر در نیاوردید، به جرئت می توانیم بگوییم جذاب ترین و اعتیادآورترین قسمت مجموعه بازی های فیفا را تاکنون از دست داده اید. ولی با این حال به زودی با مجموعه ای از مطالب ویژه برای FUT در دیجیاتو به یاری شما خواهیم آمد تا ضمن معرفی این مود، به دانش بازیکنان سابق نیز بیافزاییم.

گرافیک، همچنان پایین تر از سطح انتظار

هستند عده ای که مدعی شوند بازی های فیفا را به خاطر گیم پلی خوب و شبیه سازش دوست دارند، اما امکان ندارد کسی از گرافیک بالاتر استقبال نکند و بگوید همین مقدار جزئیات و طراحی کافی است و نیازی نیست الکترونیک آرتز خیلی روی چهره های بازیکنان وقت بگذارد!

اگرچه پیشرفت های گرافیکی فیفا معمولاً نامحسوس هستند و وقتی به نسخه های قبلی دوباره مراجعه می کنید، بهتر متوجه تغییرات می شوید، در سال های اخیر مهاجرت بنیان گرافیکی فیفا روی موتور فراست بایت، توقعات بسیار بالاتری را برای کارشناسان و به خصوص هواداران ایجاد کرده که البته همیشه با نتیجه ای نه چندان رضایت بخش همراه بوده است.

نه اینکه فیفا ۱۹ پیشرفت هایی در این زمینه نداشته، ولی متاسفانه الکترونیک آرتز همیشه پایین تر از آنچه انتظار می رفته است عمل می کند؛ دستی به سر و روی فضای کلی ورزشگاه ها کشیده شده، نورپردازی ها به مراتب قوی تر از سال های قبل دیده می شود، تماشاگران پویایی و تنوع بیشتری دارند و چهره بازیکنان هم از حالات بهتری برخوردار است.

بالاخره تیم توسعه دهنده توانسته برخی از حالات مختلف چهره مثل عصبانیت، خوشحالی و خنده و یا ندامت و پشیمانی را در صورت بازیکنان بگنجاند تا مثل قبل قیافه نیمار هنگام گل زدن به همان شکلی نباشد که موقع کارت قرمز گرفتن بوده است. هرچند این مسئله در چهره هایی که از سال های پیش طراحی شده بوده اند کمتر دیده می شود.

به عبارت دیگر امسال فیفا ۱۹ چهره سرشناس ترین بازیکنان را از نو طراحی کرده و باشگاه هایی مثل رئال مادرید و تاتنهام هم که به عنوان همکار تجاری شناخته می شوند، بهترین مجموعه گرافیکی را همراه دارند، یا کریستیانو رونالدو و نیمار جونیور آنقدر خوب و با جزئیات طراحی شده اند که امکان تشخیص آنها از واقعیت کمی دشوار خواهد بود، اما در سوی مقابل کافی است سری به ستاره های قدیمی تر یا بازیکنان کمتر شناخته شده بزنید تا به راحتی به عملکرد سازندگان ایراد بگیرید.

به عنوان مثال ایکر کاسیاس دروازه بان و کاپیتان سابق تیم ملی اسپانیا و باشگاه رئال مادرید را الآن ببینید، چهره اش دقیقاً همان چیزی است که در فیفا ۰۹ طراحی شده بود، لیونل مسی هم که از سال ۲۰۱۶ قراردادش را با فیفا لغو کرد از همان موقع دست نخورده باقی مانده و فقط رنگ موهایش طی زمان تغییر کرده؛ در واقع توسعه دهندگان حتی زحمت به خودشان نداده اند دستی به سر و روی برخی فوتبالیست ها بکشند و هنوز حتی خیلی از بازیکنان باشگاه های بزرگ که طرفداران کمتری دارند، به طور کلی طراحی نشده اند.

صداگذاری و فضاسازی استادیوم ها بسیار بهتر از سال گذشته کار شده اند و لایسنس شدن جامع لالیگا باعث شده علاوه بر شبیه سازی جو فوق العاده ورزشگاه های بزرگ لیگ انگلیس مثل آنفیلد و اولدترافورد، استادیوم های لیگ پرطرفدار اسپانیا هم جز به جز طراحی شده اند و شعارهای گوش خراش و هیجان انگیز اختصاصی باشگاه هایی مثل اتلتیکو مادرید و ویارئال به خوبی در جریان مسابقات شنیده می شوند. البته به جز نیوکمپ که کلاً در بازی وجود ندارد!

از نظر موسیقی هم فیفا ۱۹ به مراتب از سال گذشته کارنامه بهتری دارد؛ برخی از موزیک های حاضر در پلی لیست فیفا ۱۸ طوری روی اعصاب و زشت بودند که قطع کردن کلی صدا بیشتر ارزش داشت، اما مجموع موسیقی های این نسخه جدید از تم مشخصی پیروی کرده که غالباً شنیدنی و جذاب هستند و اگر چندتایی هم کمی ضعیف به نظر می رسند، حداقل اصواتی آزاردهنده ندارند.

جمع بندی

فیفا ۱۹ قطعاً بهبودهای فراوانی نسبت به نسخه قبلی داشته، اما به نظر می رسد دیدگاه کلی توسعه دهندگان برای تجربه غایی یک شبیه ساز فوتبال، با سخت تر شدن بازی اشتباه گرفته شده است. هرچقدر فیفا ۱۸ نسبت به فیفا ۱۷ گیم پلی روان تر و آزادی عمل بیشتری داشت، فیفا ۱۹ روی سخت گیری های بی مورد تمرکز کرده و با پیاده سازی چند المان کنترلی جدید، شور و شتاب مسابقات را به درگیری های مداوم و طاقت فرسا تبدیل نموده است.

وجود چند قابلیت جدید از جمله مکانیزم تازه شوت زنی حرکتی تحسین برانگیز برشمرده می شود، اما دشواری های همراه با آن تبعاتی دارد که در گذر زمان عدم خرسندی کاربران را به دنبال خواهد داشت. در واقع می توان گفت الکترونیک آرتز برای رسیدن به گیم پلی تکامل یافته مورد نظرش هنوز برنامه مشخصی ندارد و مشغول انجام آزمون و خطاهایی متعدد است که در یکی دو سال اخیر در تغییرات ناگهانی روند انجام بازی مشاهده کرده ایم.

با وجود اینکه پیشرفت های این حیث از فیفا ۱۸ نوید آینده ای روشن را برای این مجموعه می داد، تغییرات گیم پلی فیفا ۱۹، اگرچه حرفه ای و رو به جلو تلقی می شود، به دلیل هوادارپسند نبودن، محکوم به شکست است. مادامی هم که این روند ادامه پیدا کند فروش فیفا که بدیهی است برای الکترونیک آرتز در درجه اول اهمیت قرار دارد، کاهش پیدا خواهد کرد. همانطور که شواهد نشان می دهد فروش روزهای ابتدایی امسال در قیاس با نسخه قبلی با ۲۵ درصد کاهش همراه بوده است.

کافی است سری به وبسایت متاکریتیک بزنید تا میانگین نمره کاربران به فیفا ۱۹ را مشاهده کنید؛ کسب امتیاز ۲٫۲ در نسخه پلی استیشن ۴ و امتیاز ۲٫۸ در نسخه ایکس باکس وان تا هنگام نگارش این مطلب اتفاقی نامطلوب برای تاریخچه این سری محسوب می شود که حداقل بعد از ظهور آلتیمیت تیم هرگز دیده نشده بود و از عدم محبوبیت دستاورد جدید EA Sports بین هواداران حکایت می کند. هرچند از نظر فنی و ارائه بسترهای جدید برای بازی کردن می توان نمره بالایی به آن اعطا کرد.


 • اضافه شدن بخش های نوآورانه و جدید به Kick Off
 • گرافیک کلی بهبودیافته و فضاسازی بهتر ورزشگاه ها
 • قابلیت تنظیم تاکتیک های داینامیک
 • افزایش رویدادهای چالش برانگیز در FUT
 • گیم پلی سخت و خسته کننده
 • مکانیزم جدید شوت زنی
 • درگیری افراطی بازیکنان دو تیم در میانه میدان
 • عدم اعمال تغییر مشخصی در Career Mode

The post بررسی بازی FIFA 19 ؛ تنبیه در دستور فیفا appeared first on دیجیاتو.

پیش نمایش FIFA 19 و نگاهی به دمو بازی؛ چالشی ترسناک اما دلنشین

بدون شک بارها با هوادارانی از سری بازی های فیفا روبرو شده ایم که مدعی هستند نسخه جدیدی که اخیراً منتشر شده تفاوتی با نسخه سال قبل ندارد و تنها ترکیب تیم های حاضر در آن به روز رسانی شده اند؛ این ادعا در مرحله اول درست به نظر می رسد، چراکه اغلب تفاوت هایی که معمولاً در بازی های فوتبالی الکترونیک آرتز اعمال می شوند نامحسوس هستند.

اما کافی است بعد از تجربه کامل فیفا ۱۸، دوباره سری به فیفا ۱۷ زده و از نظر گرافیکی و گیم پلی آنها را در ذهن خودتان مقایسه کنید. در این حالت به وضوح می فهمید چه تغییرات حساس و پیشرفت های قابل توجهی در نسخه جدیدتر اعمال شده بوده اما در واقع به وضوح احساس نمی شده اند.

در مورد فیفا ۱۹ نیز دقیقاً همین مسئله مطرح است؛ بعد از تجربه دموی این بازی (که البته ممکن است تغییراتی نیز در نسخه نهایی داشته باشد) حس روان تر و زیباتر بودن فوتبال ارائه شده به شکلی عمیق اما نامحسوس قابل لمس است. به نظر می رسد دیگر همه چیز بر پایه پاس صحیح و یا شوت به موقع و در چارچوب بنا نشده، بلکه تداوم بازی سازی زیبا و روان، و خستگی و درگیرکنندگی ناشی از یک مسابقه واقعی در فضای پیش رو قابل مشاهده است.

الکترونیک آرتز اغلب خلاءهایی که در بطن بازی وجود داشت را پر کرده و اشکالاتی که واقعاً شاید در تجربه فیفا ۱۸ حس نمی شد را برطرف ساخته است. به عنوان مثال با شناختی که از نسخه قبلی داریم می توان گفت در نبردهای نفر به نفر میانه میدان، معمولاً بازیکنی که قدرت بدنی بالاتر یا در مواردی متفاوت سرعتی بالاتر از حریف داشت با اجرای انیمیشینی تعیین شده در گیم پلی بازی، توپ را تصاحب می کردند.

اما این مسئله در فیفا ۱۹ کمی فرق دارد؛ حالا زرنگی بازیکن و ترفندهایی که می توان با مکانیزم دریبل ارتقا یافته ای که از سوی الکترونیک آرتز معرفی شده انجام داد، سنگینی ترازو را به نفع کاربر حرفه ای تر سوق می دهد. هرچند نباید ناگفته بماند همه این موارد در کنار بخش ها و قابلیت های جدیدی قرار می گیرند که به عنوان مجموعه ای از المان های نو به فیفا ۱۹ اضافه شده اند.

اگرچه این پیشرفت های نامحسوس حاصل در گیم پلی است که تفاوت ایجاد می کند، مودهای جدیدی که نمایان هستند بیشتر نظر مخاطبین را به خود جلب می کنند و اهرم به مراتب قوی تری برای ترغیب کاربر به خرید نسخه جدید است.

همانطور که حتماً می دانید مهم ترین افزونه ای که به فیفا ۱۹ آمده و الکترونیک آرتز هم مانور تبلیغاتی زیادی روی آن انجام داده، لیگ قهرمانان اروپا یا UEFA Champions League است؛ انحصاری پرطرفدار که دست توسعه دهندگان را برای معرفی بخش های جدید و ارائه المان های درگیرکننده تر در Ultimate Team حسابی باز گذاشته است.

در دموی فیفا ۱۹ تنها به ۲ مود برای تجربه بازی دسترسی دارید: مسابقات Kick Off مرحله گروهی جام باشگاه های اروپا و بخشی از خط داستانی The Journey با هنرنمایی الکس هانتر جوان، این بار در پیراهن تیم رئال مادرید.

همانطور که در تریلرهای منتشر شده پیش از این دیده بودیم، مسابقات اروپایی فیفا ۱۹ با گزارشی جدید اما کامل متشکل از تیم Derek Rae (گزارشگر باسابقه اسکاتلندی) و Lee Dixon (بازیکن سابق باشگاه آرسنال) فضایی تازه را بعد از مدت ها به مجموعه بازی های فیفا آورده اند و احتمالاً مدتی زمان می برد تا دیالوگ های پرکاربرد آنها را از حفظ شویم!

البته لازم به ذکر است ری و دیکسون تنها گزارش رقابت های لیگ قهرمانان اروپا را بر عهده دارند و سایر بازی ها همچنان با صدای مارتین تایلر و الن اسمیت گزارش خواهند شد؛ به این ترتیب امیدواریم چند خطی دیالوگ جدید به این گزارش ها اضافه شده و یا تغییری در بالانس استفاده از برخی جملات که خیلی تکراری به نظر می رسند اعمال گردیده باشد.

فضای لیگ قهرمانان اروپا به بهترین شکل ممکن در جای جای رقابت های حاضر در بازی قابل مشاهده است و الکترونیک آرتز توانسته به خوبی از پس آن بر بیاید؛ موسیقی مخصوص این مسابقات حال و هوای شورانگیزی به شروع مسابقات می دهد و بنرهای عظیم بهترین بازیکنان تیم میزبان به علاوه جو بسیار هیجان انگیزتر استادیوم ها تجربه ای دوست داشتنی ارائه می کنند.

تنها دو استادیوم در دموی فیفا ۱۹ قابل بازی هستند، سانتیاگو برنابئو ورزشگاه اختصاصی باشگاه رئال مادرید که در واقع همکار رسمی EA Sports نیز به شمار می آید و متروپولیتانو استادیوم تازه خریداری شده باشگاه اتلتیکو مادرید؛ به وضوح می توان دریافت امسال بیش از گذشته به لالیگا توجه شده و به عبارت دیگر اگر تا پارسال فقط در برخی از استادیوم های لیگ برتر انگلستان مثل آنفیلد و اولدترافورد می توانستیم شور و هیاهویی همراه با شعارهای گوش خراش و شگرف را تجربه کنیم، امسال اغلب استادیوم های لیگ اسپانیا هم جذابیت بیشتری خواهد داشت. هرچند متاسفانه امسال هم خبری از نیوکمپ نیست!

همانطور که بالاتر گفته شد المان های فیزیکی و مکانیزم های کنترلی بهینه شده ای در فیفا ۱۹ وجود دارد که گیم پلی را به طور کلی روان تر و جذاب تر از گذشته می کند، اما مهم ترین چیزی که در اولین مسابقه با آن مواجه می شوید، سیستم جدید شوت زنی بازیکنان است.

در مرحله اول از این اتفاق ناراحت خواهید شد و شاید حتی کمی بترسید؛ چراکه تصور می شود این مکانیزم جدید، بازی کردن و به خصوص گل زدن را سخت تر می کند. اما با تجربه دمو می توان به سادگی گفت اینطور نیست و تنها چندبار تلاش و آزمون و خطا کافی خواهد بود تا با سیستم جدید کاملاً اخت شوید.

در این مکانیزم هنگام شوت زدن با هر فوتبالیست نواری رنگی در بالای سرش پدیدار می شود که از رنگ های قرمز رنگ در دو طرف و رنگ زرد و سبز در میانه نوار تشکیل شده است؛ به این ترتیب که با زدن دکمه شوت برای بار اول، نوار رنگی فوقانی فعال شده و با کلیک دوم ضربه به توپ وارد می شود. هرچه نشانه ی روی نوار بیشتر به رنگ سبز متمایل باشد، شوت با دقت بیشتری به سمت دروازه حریف زده می شود و بالعکس.

حتماً سال های گذشته گاهی اوقات به الکترونیک آرتز خرده می گرفتید که چرا شوت بسیار به موقع و ضربه مناسب شما وارد چارچوب نشد در حالی که قبلاً در موقعیتی مشابه برای تیم حریف یا حتی خودتان این موقعیت به گل تبدیل شده است. تا فیفا ۱۸ مکانیزم اثربخشی شوت بازیکنان بر اساس الگوریتمی تقریباً تصادفی طراحی شده بود که بسته به شانس شما شوت مشابه یک بازیکن یک بار گل می شد و بار دیگر به آسمان می رفت.

اما حالا با معرفی سیستم جدید یاد شده، اثر شانس و اقبال تا حد زیادی کمتر شده؛ باید تاکید کنیم در شوت زنی هیچ الزامی در زدن ضربه دوم نیست، در واقع با یک بار کلیک کردن نیز نشانه شوت بازیکن تا وسط نوار حرکت کرده و خود به خود ضربه زده می شود، اما در این حالت درست مانند سال های قبل عمل می کند و اثربخشی شوت شما کاملاً به موقعیت و بخت و اقبال ربط خواهد داشت.

ولی اگر از ضربه دوم به دکمه شوت روی کنترلر استفاده کنید، این مهارت واقعی خود بازیکن خواهد بود که دقت و عملکرد شوت را تعیین می کند. اگر کاربر بتواند عادت کند به موقع ضربه دوم را بزند شوت با اشاره به عبارت Good Timing به سمت دروازه حریف روانه می شود و احتمال گل شدن آن بسیار بالاتر خواهد بود. به عنوان مثال با بازیکنی مثل کوین دبروینه که مهارت بالایی در شوت زنی از راه دور دارد، یک بار ضربه زدن امکان خطا رفتن توپ را بالا می برد اما با یک زمان بندی مناسب می توان هر دروازه بانی را در موقعیتی مناسب مغلوب کرد.

ناگفته نماند نرخ رنگ های سبز و قرمز نوار هر بازیکن با توانایی شوت زنی وی (البته نه خیلی زیاد) متناسب است؛ به عنوان مثال هری کین با توانایی شوت ۹۰ رنگ سبز زیادی دارد، اما نوار بالای سر یک مدافع معمولی در موقعیت مشابه تقریباً قرمز است.

با وجود اینکه نسخه دمو ممکن است کمی با محصول نهایی متفاوت باشد و حتی ایراداتی اساسی همراه داشته باشد، پیشرفت های گرافیکی فیفا ۱۹ به وضوح قابل مشاهده است؛ در کنار ارتقای کلی رنگ ها و نورپردازی و صیقلی تر بودن همه چیز، جزئیات چهره بازیکنان مشهور بیش از گذشته نظر مخاطب را جذب می کند.

اگرچه هنوز چهره ها عالی به نظر نمی رسند، اما پیشرفت بسیار خوبی در جزئیات صورت بازیکنان اعمال شده و خوشحالی، عصبانیت و یا ندامت بسیار واقعی تری در جریان بازی و موقعیت های مختلف دیده می شود و به طور کلی Face Expressions ارتقا داشته است.

با تجربه دمو و تماشای تریلرهای فیفا ۱۹ با همه چیز نمی توان آشنا شد، پس فعلاً می بایست منتظر عرضه نسخه نهایی این بازی محبوب در تاریخ جمعه ۶ مهر ۱۳۹۷ باقی ماند؛ EA Sports FIFA 19 برای کنسول های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، پی سی و نینتندو سوییچ و با رزولوشن تصاویر ۴K و کیفیت HDR در کنسول های میان نسلی منتشر خواهد شد. به زودی می توانید با بررسی کامل فیفا و بخش پرطرفدار Ultimate Team به صورت مجزا و البته مفصل در دیجیاتو همراه باشید.

The post پیش نمایش FIFA 19 و نگاهی به دمو بازی؛ چالشی ترسناک اما دلنشین appeared first on دیجیاتو.

جام جهانی ۲۰۱۸ با بسته الحاقی رایگانی به فیفا ۱۸ اضافه خواهد شد

بر اساس اطلاعاتی که به بیرون درز کرده، جام جهانی ۲۰۱۸ در قالب یک محتوای قابل دانلود رایگان به فیفا ۱۸ اضافه خواهد شد. امروز کاربران PSN تصویری از کریستیانو رونالدو در کنار لوگو بازی و جام جهانی مشاهده کردند که این موضوع را تایید می کرد.

با توجه به این که سری فیفا تنها بازی ویدیویی تایید شده توسط فدراسیون بین المللی فوتبال به حساب می آید و در چند دوره اخیر جام جهانی، شاهد انتشار محتوای مختص به این رقابت ها برای نسخه های مختلف این مجموعه بوده ایم، این موضوع چندان عجیب به نظر نمی رسد.

عکس ذکر شده به سرعت از فروشگاه پلی استیشن پاک شد اما پوستری از همین DLC در یکی از فروشگاه های بازی در کشور آرژانتین مشاهده شده که زمان انتشار بسته الحاقی جام جهانی فیفا ۱۸ را در تاریخ ۸ خرداد تایید می کند.

فیفا 18

تصویری که ظاهراً در شبکه پلی استیشن منتشر شده بود

این DLC به احتمال زیاد شامل محتوایی برای بخش Ultimate Team و تمام تیم های حاضر در مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی و استادیوم های این رقابت ها خواهد بود.

هنوز مشخص نیست که آیا این DLC برای پی سی هم منتشر خواهد شد یا خیر. لازم به ذکر است که بسیاری از امکانات فیفا ۱۸ نظیر کفش ها و توپ های جدید، در نسخه پی سی این بازی وجود ندارند.

فیفا 18

تصویری که انتشار این DLC را در ماه می تایید می کند.

نسخه جام جهانی فیفا ۱۴ به صورت یک بازی مستقل برای پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ منتشر شد. البته کنسول های نسل هشتمی مایکروسافت و سونی در آپدیتی جداگانه، محتویات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را دریافت کردند.

فیفا ۱۸را می توان کامل ترین شبیه ساز فوتبال موجود بازار دانست. برای حرفه ای شدن در این بازی می توانید به پست های آموزشی دیجیاتو از فیفا ۱۸ مراجعه کنید.

جدا از این محتوای قابل دانلود، باید منتظر معرفی قسمت بعدی سری فیفا در رویداد E3 2018 ماند. از آن جایی که قرارداد کونامی و یوفا به پایان رسیده، بسیاری حضور لیگ قهرمانان اروپا و جام اروپا در فیفا ۱۹ را محتمل می دانند.

The post جام جهانی ۲۰۱۸ با بسته الحاقی رایگانی به فیفا ۱۸ اضافه خواهد شد appeared first on دیجیاتو.