گوگل چگونه اطلاعات شما را به پول تبدیل می کند

گوگل با سرویس هایش اطلاعات زیادی از کاربرانش در اختیار دارد اما این داده ها از کجا حاصل می شوند؟

گوگل اولین بار در سال ۱۹۹۸ با یک موتور جستجو شروع به فعالیت کرد و تلاش داشت هر آنچه در وب وجود دارد را فهرست کند. نام این شرکت از «googol» آمده بود که به معنی عدد فوق العاده بزرگ ۱۰ به توان ۱۰۰ بود. گوگل برای اینکه به کارمندان خود یادآوری کند که باید درستکاری را سرلوحه کار خود در این شرکت قرار دهند جمله «شیطان نباشید» را در منشور اخلاقی آورده بود. البته اخیراً این جمله را از منشور خود حذف کرده است.

در ادامه با رشد بیشتر شرکت، حوزه های کاری به سایر فعالیت های آنلاین هم گسترش پیدا کرد و شامل مواردی از جمله سرویس ایمیل مشهور جیمیل، گوگل داکیومنتز، سرویس ابری گوگل درایو و مپس شد. گوگل همچنین سیستم عامل اختصاصی خود برای گوشی های هوشمند را بر اساس هسته لینوکس توسعه داد و نام اندورید را بر آن نهاد. علاوه بر این کروم او اس برای کامپیوترها توسعه داده شد.

جمع آوری اطلاعات گوگل

البته نباید مرورگر کروم را فراموش کرد که اکنون دو سوم از مرورگری اینترنت جهان به تنهایی توسط آن انجام می شود. به عبارتی برای بیشتر کاربران اینترنت، حضور گوگل و محصولاتش در همه جا احساس می شود.

تبلیغات گوگل چگونه کار می کنند

با راه های فراوانی که گوگل برای جمع آوری داده ها ایجاد کرده به سرعت اطلاعات فراوانی از هر کاربر خود را به دست می آورد. سوالی که در پی این موضوع مطرح می شود این است که گوگل با این داده ها چه می کند؟ جواب به طور خلاصه ساده است: از همین داده ها برای درآمدزایی و شخصی سازی تبلیغات که به عنوان تبلیغات هدفمند هم شناخته می شوند استفاده می شود.

روش مورد استفاده گوگل در مقابل تبلیغات سنتی رسانه ها کارایی بسیار بالاتری دارد. تلویزیون ها، روزنامه ها یا سایر رسانه های سنتی تبلیغاتی را برای همه پخش می کنند، اما گوگل می تواند تبلیغاتی را که دقیقاً خود شما به آن نیاز دارید برایتان نمایش دهد که همین موضوع بسیار ارزشمند محسوب می شود.

اما این اطلاعات از کجا به دست می آید؟ وقتی که کاربر جستجویی در گوگل انجام می دهد در مرورگری های بعدی خود در اینترنت (چه روی همان دستگاه یا کامپیوتر، موبایل یا هر دستگاه دیگری) موارد مشابه نشان داده می شود. اما در کنار اینها محصولات مشابه یا رقیب یا با موضوعاتی مشابه هم نشان داده می شوند. در واقع گوگل این گونه تصور می کند که اگر به موضوعی علاقه مند هستید ممکن است این کالاها یا خدمات را هم خریداری کنید.

جمع آوری اطلاعات گوگل

گوگل همواره ادعا می کند اطلاعات شخصی شما را نمی فروشد و از داده هایتان برای شخصی سازی تبلیغات بهره می برد. در ادامه بررسی می کنیم که این داده ها از کجا می آیند و گوگل چه مقدار داده جمع می کند.

همه چیز از جستجو شروع می شود

جمع آوری داده ها توسط گوگل از موتور جستجو شروع می شود. همان طور که گفته شد با هر جستجو اطلاعات مرتبط نمایش داده می شود. در ادامه همچنین کلیک های کاربر روی تبلیغات ثبت می شود و الگویی از علاقه مندی های فعلی مشخص می شود. به این ترتیب گوگل لیست کاملی از علاقه مندی های کاربر را تهیه می کند.

در کنار اینها اطلاعاتی از گوشی هوشمندتان به دست می آید و لیستی کامل از اطلاعات شخصی از جمله نام، ایمیل ها، شماره تلفن، تاریخ تولد، جنسیت و مکان ایجاد می شود.

گوگل ایمیل های شما را می خواند؟

گوگل توسط جیمیل لیست تمامی مخاطبین ارسالی یا دریافتی  شما را در اختیار دارد. در روشی بحث برانگیز تمامی آنچه که در جیمیل خود دریافت یا ارسال می کردید به صورت خودکار توسط گوگل خوانده و تحلیل می شد تا از آنها برای تبلیغات هدفمند استفاده شود.

جمع آوری اطلاعات گوگل

البته گوگل اخیراً خبر از توقف اسکن کردن ایمیل های کاربران داده اما به نظر می رسد اپلیکیشن های شخص ثالث همچنان ایمیل ها را اسکن می کنند. به عنوان مثال یک اپ مرتبط با سفر که با جیمیل یکپارچه می شود می تواند از ایمیل ها برای برنامه ریزی سفر استفاده کند.

دیگر سرویس های گوگل هم می توانند داده ها را جمع آوری و تحلیل کنند. متون رد و بدل شده در اپ پیام رسان هنگ آوت از جمله این موارد هستند. اما برخی دیگر این قدرها هم واضح و آشکار نیستند. به عنوان نمونه گوگل فوتوز اطلاعات مرتبط با افراد و مکان های تگ شده را بررسی می کند و تصاویر سگ ها، گربه ها یا مواردی از این قبیل را دسته بندی می کند.

همچنین تصاویر بررسی می شوند و با استفاده از سیستم تشخیص چهره گوگل افراد حاضر در عکس شناسایی می شوند. همین حالا هم برای مورد آخر، در ایالات متحده شکایت های قانونی از گوگل مطرح شده است.

گوگل مپس چه می کند؟

گوگل از طریق مرورگرهای دسکتاپ و نیز گوشی های هوشمند به واسطه سرویس مپس، اطلاعات جمع آوری می کند. در واقع سرویس نقشه گوگل برای اینکه به درستی و یا به طور کامل کار کند نیاز به اطلاعات شخصی از جمله آدرس های محل کار و مواردی از این قبیل دارد.

جمع آوری اطلاعات گوگل

اما اطلاعات دیگری هم به طور روزانه ثبت می شوند: از جمله میزان مسافت طی شده توسط خودرو یا پیاده، رستوران ها یا فروشگاه های مراجعه شده و نیز زمان صرف شده برای هر یک از اینها. گوگل مپس حتی می تواند توقف شما در یک نمایشگاه ماشین را متوجه شود و به شما پیشنهادهایی برای خرید خودروهای مرتبط ارائه دهد.

شاید تصور کنید برای رهایی از این کنجکاوی های گوگل بهتر باشد به وِیز پناه ببرید اما از یاد نبرید که ویز هم اکنون سال ها است تحت مالکیت گوگل است و داده های به دست آمده از هر دوی اینها با هم به اشتراک گذاشته می شوند. در نهایت علاوه بر تبلیغات، از تمام این اطلاعات استفاده می شود تا بهترین مسیر پیشنهادی با ویز یا گوگل مپس به شما ارائه شود.

سایر روش های استخراج داده گوگل و استفاده از آنها

گوگل با Calendar از قرارهای شما خبر دارد. تصور کنید در زمان رفتن به یک عروسی که در تقویم تنظیم کرده اید یا یک قرار تولد اطلاعاتی که گوگل می تواند از شما به دست آورد تا چه میزان در تبلیغات هدفمند مفید هستند.

همچنین بر اساس داده های به دست آمده می تواند خبرهایی که احتمالاً به دنبالش هستید را حدس زده و برایتان نمایش دهد. گوگل می تواند دیدگاه سیاسی شما را متوجه شود. همچنین اطلاعات وارد شده در نرم افزارهای اداری G Suite و هر آنچه که در فضای ابری گوگل درایو دارید مورد بررسی قرار می گیرد.

جمع آوری اطلاعات گوگل

علاوه بر اینها هر آنچه که در سرویس ویدیویی گوگل، یعنی یوتیوب انجام می دهید مورد نظارت گوگل است و می تواند برای اهداف تبلیغاتی استفاده شود.

جمع بندی

در حالی که گوگل تلاش می کند با سرویس های متعدد خود اینترنت مدرن را شکل دهد اما همین موضوع به قیمت جمع آوری داده های کاربران تمام شده است. اجتناب از استفاده از گوگل و روی آوردن به شرکت های دیگر هم احتمالاً مشکل را حل نمی کند، چرا که تنها اطلاعاتمان را در اختیار شرکت های بزرگ دیگری از جمله مایکروسافت یا اپل قرار می دهیم.

با این حال دوری از گوگل و رفتن به سمت شرکت های دیگر الزاماً به معنی بهتر شدن شرایط نیست. بنابراین شاید بهتر باشد با این شرایط کنار بیایید یا خانه خود را بفروشید و به جزیره ای دور افتاده و بدون اینترنت بروید چرا که اصولاً در اینترنت چیزی به نام حریم شخصی وجود ندارد.

The post گوگل چگونه اطلاعات شما را به پول تبدیل می کند appeared first on دیجیاتو.

همکاری گوگل با موسسات و عکاسان حرفه‌ای برای تبلیغ پیکسل ۳

اصلی ترین مزیت رقابتی موبایل های پیکسل همیشه دوربین بوده و گوگل هم به خوبی از این نکته اطلاع دارد. این کمپانی شب گذشته و در مراسم معرفی سری پیکسل ۳ علاوه بر قابلیت های جدید دوربین از همکاری با عکاسی مشهور خبر داد که پیش از این آیفون را بهترین دوربین موبایل می دانست.

این عکاس برجسته که «آنی لیبویتز» نام دارد، تا کنون از صدها شخصیت مهم و معروف عکاسی پرتره انجام داده و از صاحب نظران عکاسی به شمار می رود.

گوگل در مراسم مذکور تاکید کرد لیبویتز پیش از این با هیچ دوربین یا موبایل مخصوصی همکاری مستقیم نداشته؛ هرچند این ادعا درست است اما لیبویتز در سال ۲۰۱۱ آیفون ۴ اس را دوربین فوری مورد علاقه اش خوانده بود که همیشه در دسترس بوده و استفاده از آن آسان است. دوربین پیکسل ۳به احتمال قریب به یقین لیبویتز در سال های گذشته پیشنهادهای بسیاری را برای همکاری از سوی کمپانی های فناوری داشته و انتخاب پیکسل ۳ را می توان ناشی از کیفیت دوربین آن دانست. این عکاس حرفه ای قرار است طی پروژه ای به سراسر آمریکا سفر کرده و با استفاده از پیکسل ۳ پرتره های متعددی را از افراد و مکان های الهام بخش به ثبت برساند.

گوگل علاوه بر همکاری با لیبویتز به روش های دیگری برای اثبات کیفیت دوربین پیکسل ۳ متوسل شده که از این میان می توان به همکاری با نشریه معتبر «کوندِی نست» اشاره کرد که در بسیاری از شهرهای بزرگ از جمله نیویورک، شیکاگو، میامی، مادرید، میلان، توکیو، لندن، پاریس و مسکو شعبه دارد.

کمپانی آمریکایی پیش از معرفی موبایل های مذکور نسخه ای از آن را در اختیار عکاسان کوندِی نست قرار داده و ظاهرا تصویر روی جلد ۷ نسخه از مجلات کوندِی نست توسط پیکسل ۳ ثبت شده اند.

همکاری با افراد و موسسات معتبر شهرت دوربین پیکسل ۳ را بیش از پیش افزایش داده و خریداران بیشتری را روانه آن می کند.

The post همکاری گوگل با موسسات و عکاسان حرفه‌ای برای تبلیغ پیکسل ۳ appeared first on دیجیاتو.

مقایسه پیکسل ۳ و ۳ اکس ال؛ کدام مدل با نیازهای شما سازگارتر است

گوگل با عرضه سری پرچمدار پیکسل در دو سایز متفاوت، کاربران با سلایق مختلف را هدف گرفته است. هرچند اکثر مشخصات پیکسل ۳ و ۳ اکس ال یکسان است اما با مقایسه آنها در این مطلب سعی در انتخاب گزینه مناسب بر اساس نیازهای کاربر داریم.

اجازه دهید مقایسه را با ویژگی های یکسان دو موبایل شروع کنیم که شامل چیپست اسنپدراگون ۸۴۵، ۴ گیگابایت رم و ۶۴ یا ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلیست.پیکسل ۳علاوه بر این دوربین اصلی مجهز به سنسور ۱۲ مگاپیکسلی با گشودگی دریچه لنز f/1.8 و دوربین دوگانه سلفی با سنسورهای ۸ مگاپیکسلی، گشودگی دیافراگم f/2.2 و f/1.8 و قابلیت فوکوس خودکار با تشخیص فاز نیز در هر دوی آنها تعبیه شده اند.

گوگل بدون قائل شدن هیچ تمایزی قابلیت های نرم افزاری دوربین از قبیل Super Res Zoom، Night Sight، Group Selfie Cam و گوگل لنز را نیز در این موبایل ها پیاده سازی کرده است.

مقایسه پیکسل ۳

جدول مقایسه مشخصات پیکسل ۳ و ۳ اکسل

اسپیکرهای استریو، پشتیبانی از شارژ بی سیم، عدم پشتیبانی از جک ۳.۵ میلیمتری هدفون و حتی رنگ های مشابه مشکی، سفید و صورتی کمرنگ از دیگر اشتراکات آنها به شمار می روند.

در واقع تفاوت های بین پیکسل ۳ و ۳ اکس ال به چند مورد محدود می شود که یکی از آنها سایز نمایشگر است. ابعاد این پنل برای پیکسل ۳ برابر با ۵.۵ اینچ و رزولوشن ۱۰۸۰ در ۲۱۶۰ بوده و برای پیکسل ۳ اکس ال برابر با ۶.۳ اینچ و رزولوشن ۲۹۶۰ در ۱۴۴۰ پیکسل است. علاوه بر این صفحه نمایش مدل اکس ال میزبان یک بریدگی فوقانی است که سنسورهای متعددی را در خود جای داده است.

طبیعتا به خاطر نمایشگر وسیع تر ابعاد بدنه پیکسل ۳ اکس ال نیز از مدل دیگر بزرگتر است. این تفاوت از نظر عرض برابر ۱۲ درصد و از نظر طول ۸ درصد خواهد بود.

تفاوت آخر نیز به ظرفیت باتری برمی گردد که در پیکسل ۳ برابر با ۲۹۱۵ میلی آمپر است اما در نمونه بزرگتر ۱۷ درصد قوی تر بوده و به ۳۴۳۰ میلی آمپر ساعت رسیده است.

The post مقایسه پیکسل ۳ و ۳ اکس ال؛ کدام مدل با نیازهای شما سازگارتر است appeared first on دیجیاتو.

نگاه نزدیک به موبایل‌های «پیکسل ۳» و «پیکسل ۳ اکس ال» [تماشا کنید]

گوگل امشب با هدف زدودن خاطرات ناخوشایند سری پیکسل ۲ از جدیدترین موبایل های خود رونمایی کرد که علی رغم زبان طراحی مشابه با مدل های قبلی، حاشیه های نمایشگر تا حدودی در آنها کاهش یافته و از سخت افزار و نرم افزار به مراتب قوی تری بهره می برند.

سایز نمایشگرهای پیکسل ۳ و ۳ اکس ال نسبت به مدل های قبلی به ترتیب نیم اینچ و ۰.۳ اینچ افزایش پیدا کرده اند. دوربین مجهز به هوش مصنوعی، قابلیت ثبت تصاویر سلفی به شکل بهینه، به روزرسانی سریع و اندروید پای پیش فرض از جمله مواردی است که پتانسیل جذب خریدار برای پیکسل ۳ را دارند.

The post نگاه نزدیک به موبایل‌های «پیکسل ۳» و «پیکسل ۳ اکس ال» [تماشا کنید] appeared first on دیجیاتو.

نگاهی به ۵ خبر مهم که در مراسم Made by Google امسال اعلام شد

بعد از ماه ها گمانه زنی و انتشار شایعات فراوان، موبایل های خانواده پیکسل ۳ بالاخره در جریان مراسم عصر امروز گوگل به صورت رسمی معرفی شدند. اما این مراسم به موبایل های پرچمدار جدید گوگل محدود نبود و فرصتی پیش آمد تا برای نخستین بار شاهد دیوایس هایی دیگر مانند پیکسل اسلیت و گوگل هوم هاب نیز باشیم. برخلاف دیگر مراسم های گوگل، این کمپانی امروز کنفرانسی فشرده با حضور دیوایس های گوناگون برگزار کرد که اکثر آنها از همین حالا برای پیش خرید در دسترس قرار قرار دارند. بیایید نگاهی بیندازیم به ۵ خبر مهم که در مراسم Made by Google امشب اعلام شد.

پیکسل ۳ همان چیزی است که فاش شده بود

پیکسل ۳

پیکسل ۳ و پیکسل ۳ اکس ال تقریباً همان چیزی هستند که انتظارش را داشتیم. پیکسل ۳ دیوایسی ۵٫۵ اینچی و مدل اکس ال دیوایسی ۶٫۳ اینچی است. برخلاف دیگر پرچمدارهای موجود در بازار، پیکسل ۳ و پیکسل ۳ اکس ال همچنان یک دوربین در پشت دارند اما در عوض از دوربین جلوی دوگانه برای ثبت سلفی های عریض بهره می برند.

گوگل قابلیت های تازه ای مانند زوم با رزولوشن بالا، حالت کم نور Night Sight و حالت فوتوبوث که به صورت خودکار از مردم و حیوانات خانگی تصویربرداری می کند را به دوربین دو دستگاه آورده. و تمام این قابلیت های جدید به کمک چیپی به نام Pixel Visual Core میسر شده اند. علاوه بر این ها، پیکسل ۳ حالا از شارژر وایرلس مخصوص به خود که Pixel Stand نام گرفته بهره می برد و به کمک آن، می تواند به عنوان یک نمایشگر هوشمند عمل کند.

مدل پایه پیکسل ۳ و پیکسل ۳ اکس ال با حافظه ۶۴ گیگابایتی به ترتیب با قیمت ۷۹۹ و ۸۹۹ فروخته می شود و رنگ های مشکی، سفید و صورتی جزو گزینه هایی هستند که از میان آنها انتخاب خواهید داشت. پیش فروش از امروز آغاز شده و از روز ۱۸ اکتبر سفارشات به دست مشتریان می رسد.

دوپلکس و Screen Call ابتدا به پیکسل می آیند

سیستم تماس صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی Duplex از زمانی که در کنفرانس توسعه دهندگان گوگل رونمایی شد بسیار جنجال برانگیز بوده. بعد از پشت سر گذاشتن تست های اولیه در تابستان، این قابلیت حالا تاریخ عرضه مشخصی دارد: ماه نوامبر امسال. این قابلیت به همراه قابلیت Screen Call که پیام اشخاص تماس گیرنده را در قالب متن در اختیار کاربر قرار می دهد به صورت انحصاری برای موبایل های پیکسل عرضه می شود و از آن می توان برای رزرو وقت در اماکن مختلف یا برقراری تماس استفاده کرد.

سیستم عامل کروم روی یک تبلت

با دیوایس پیکسل اسلیت، گوگل سیستم عامل کروم را به تبلتی ۱۲٫۳ اینچی می آورد. پیکسل اسلیت اسپیکری دوگانه در جلو دارد، به جک هدفون مجهز نشده، از چیپ Titan Security بهره می برد و حسگر اثر انگشت آن نیز در بالا تعبیه شده است تا گشودن قفل دستگاه با سرعت بیشتری صورت گیرد. این تبلت ضمناً همراه با کیبورد بلوتوثی مخصوص از راه می رسد که دکمه هایی گرد و بک لایت دارد. متاسفانه اما این کیبورد در بسته بندی دستگاه قرار نگرفته و باید به صورت جداگانه و با قیمت ۱۹۹ دلار خریداری شود.

به هنگام عرضه پیکسل اسلیت تنها در رنگ آبی و با قیمت ۵۹۹ دلار در دسترس خواهد بود و با خرید آن اشتراک سه ماهه YouTube TV را نیز دریافت می کند. گوگل هنوز تاریخ عرضه این دستگاه را اعلام نکرده و صرفاً می دانیم تا پیش از پایان سال روانه بازار خواهد شد.

رونمایی از گوگل هوم هاب یک روز پس از فیسبوک پورتال

گوگل هوم هاب نمایشگری هوشمند است که می تواند به کمک گوگل فوتوز به عنوان یک قاب عکس یا ورژنی تصویری از گوگل اسیستنت یا فیدی برای ویدیوهای یوتوبی شما عمل کند. این دستگاه با گجت های هوشمند خانگی سازگار است و تنظیمات آنها را براساس روتین های شما زمان بندی می کند. ادغام با یوتوب بزرگ ترین وجه تمایز هوم هاب از آمازون اکو شو است و گوگل حالا یک برتری چشمگیر نسبت به دیوایس های غول خرده فروشی دارد.

هوم هاب از امروز برای پیش خرید در دسترس قرار گرفته و از روز ۲۲ اکتبر با قیمت ۱۴۹ دلار عرضه می شود. با خرید این دستگاه ضمناً اشتراک شش ماهه یوتوب پریمیوم را نیز دریافت می کنید.

محصولات دیگری که روی استیج رونمایی نشدند

کروم کست

اگرچه گوگل به رونمایی از دیوایس های دیگری که در دستور کار دارد نپرداخت، به روزرسانی اخیر پلی استور نشان می دهد که یک کروم کست جدید و همچنین یک ایرباد ۳۰ دلاری USB-C هم اکنون برای خرید در دسترس قرار گرفته. این ایرباد قرار است در بسته بندی پیکسل ۳ و پیکسل ۳ اکس ال قرار گیرد اما مشتریان پیکسل های قبلی که چندان عاشق پیکسل بادهای بلوتوثی خود نیستند هم می توانند از آن بهره بگیرند.

The post نگاهی به ۵ خبر مهم که در مراسم Made by Google امسال اعلام شد appeared first on دیجیاتو.

اشاره به مشخصات نمایشگر و رنگ های خانواده پیکسل ۳ در بروشور گوگل [به روز رسانی]

تا به امروز به نظر می رسید هیچ چیز باقی نمانده باشد که درباره موبایل های گوگل پیکسل ۳ و پیکسل ۳ اکس ال ندانیم، اما اخیراً اطلاعات تازه ای در فضای مجازی منتشر شده که اگر صحت داشته باشد، برخلاف آن چیزی است که قبلاً تصور می کردیم.

در تصاویری که ظاهراً از بروشورهای رسمی گوگل به دست آمده اند، پیکسل ۳ و پیکسل ۳ اکس ال به ترتیب همراه با نمایشگر ۵٫۵ و ۶٫۳ اینچی لیست شده اند و رزولوشن هر دو نیز ۱۰۸۰p ذکر شده است. ضمناً دو موبایل در رنگ های «مشخصاً سفید»، «صرفاً مشکی» و «غیر صورتی» از راه می رسند. گفتنی است که اخیراً ایوان بلس رندری از موبایل پیکسل ۳ منتشر کرد که اطلاعات مربوط به رنگ های دستگاه را تایید می کند.

در حال حاضر راهی برای بررسی صحت این اطلاعات وجود ندارد اما مراسم معارفه دیوایس های سری گوگل پیکسل ۳ فردا برگزار می شود و بالاخره شاهد پایانی بر انبوه اخبار افشایی و ضد و نقیض خواهیم بود. تا به اینجای کار باید گفت که اگر رزولوشن نمایشگر دو موبایل ۱۰۸۰p باشد، در این صورت پیکسل ۳ اکس ال رزولوشن پایین تری نسبت به پیکسل اکس ال و پیکسل ۲ اکس ال خواهد داشت.

این موضوع می تواند نشان دهد که گوگل به استفاده از پنل امولد متفاوتی نسبت به پنل های P-OLED ال جی روی آورده است؛ شاهد چیزی شبیه به پنل Optic AMOLED موجود در وان پلاس ۶ که سامسونگ تولیدش را برعهده داشته است. در هر صورت باید تا رویداد فردا و مشخص شدن همه چیز به صورت رسمی منتظر ماند.

[تاریخ انتشار خبر اصلی: ۱۶ مهر ۹۷]

 

به روز رسانی:

تصاویر رندرهای مطبوعاتی که از گوشی های پیکسل ۳ و پیکسل ۳ اکس ال منتشر شده این گوشی ها را از تمامی زوایا نشان می دهد.

علاوه بر این در تصاویر ۳ رنگ مشکی، سفید و صورتی کم رنگ دیده می شود. مورد آخر با «غیر صورتی» که پیش از این اشاره شده بود در تضاد است و مشخص نیست منظور گوگل از غیر صورتی چیست. شاید منظور یک صورتی خاص باشد.

امروز ۱۷ مهر ماه در ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران با پوشش زنده دیجیاتو از رویداد معرفی پیکسل های گوگل همراه باشید.

The post اشاره به مشخصات نمایشگر و رنگ های خانواده پیکسل ۳ در بروشور گوگل [به روز رسانی] appeared first on دیجیاتو.

۹ انتظاری که از رویداد پیکسل ۳ گوگل داریم

گوگل در سه شنبه ۱۷ مهر ماه رویدادی در نیویورک برگزار خواهد کرد و شاهد محصولاتی جدید خواهیم بود؛ محصولاتی که در این مطلب به هر آنچه از آنها می دانیم می پردازیم.

پیکسل ۳ و پیکسل ۳ اکس ال

پیکسل 3 گوگل

اطلاعات بسیاری از گوشی های پیکسل آتی به بیرون درز کرده و حتی بررسی کاملی از این گوشی منتشر شده بود. هر چه از مشخصات احتمالی پیکسل ۳ و پیکسل ۳ اکس ال تاکنون می دانیم به این شرح است:

 • نمایشگر ۵٫۵ اینچی برای پیکسل ۳ و ۶٫۷ اینچی برای پیکسل ۳ اکس ال. رزولوشن نمایشگر ۱۴۴۰ در ۲۹۶۰ پیکسل
 • بریدگی نمایشگر در پیکسل ۳ اکس ال
 • چیپست اسنپدراگون ۸۴۵ به همراه رم ۴ گیگابایت
 • ظرفیت حافظه داخلی ۶۴ یا ۱۲۸ گیگابایت
 • قاب پشتی از جنس شیشه و با پشتیبانی از شارژ بیسیم
 • عرضه با اندورید ۹ (پای)
 • حسگر اثر انگشت تعبیه شده در قاب پشتی گوشی
 • دوربین اصلی تکی ۱۲٫۲ مگاپیکسلی و دوربین سلفی دوگانه
 • لبه های حساس به فشار برای فعال کردن دستیار صوتی گوگل
 • عرضه در رنگ های مشکی، سفید و سبز نعنایی. شاید شاهد عرضه در رنگ های آبی و صورتی باشیم.
 • آغاز پیش فروش از ۱۷ مهر ماه
 • قیمت احتمالی ۶۴۹ دلار یا بیشتر برای پیکسل ۳ و ۷۴۹ دلار برای پیکسلی ۳ اکس ال
شارژر بیسیم پیکسل

پیکسل 3 گوگل

از آنجایی که قرار است پیکسل ۳ از شارژ بیسیم پشتیبانی کند احتمالاً شاهد معرفی یک شارژ بیسیم خواهیم بود. ظاهراً گوشی می تواند به صورت ایستاده روی این شارژر قرار گیرد و با قرار گرفتن، اطلاعاتی از جمله رویدادهای تقویم روی نمایشگر گوشی نشان داده می شود.

گوگل هوم هاب

پیکسل 3 گوگل

بر اساس گزارش ها به نظر می رسد گوگل در حال کار روی یک نمایشگر هوشمند است؛ دستگاهی که می تواند اطلاعاتی از دستیار هوشمند گوگل را نمایش دهد. آمازون پیش از این از محصول هوشمند مشابه خود به نام «اکو شو» رونمایی کرده بود اما نمایشگر گوگل بر خلاف محصول آمازون فاقد وب کم است و به این ترتیب نمی توان چت ویدیویی داشت اما نمایشگر آتی گوگل از یوتیوب پشتیبانی می کند.

تبلت پیکسل اسلیت

پیکسل 3 گوگل

در ماه های اخیر گمانه زنی های متعددی از تصمیم گوگل برای ارائه تبلت پیکسل شینده شده بود. به نظر می رسد در رویداد پیش رو شاهد این محصول باشیم. مشخصات احتمالی به این ترتیب است:

 • ظاهری شبیه به تبلتی پرچمدار با کیبورد قابل جدا شدن که می تواند رقیبی برای آیپد پرو اپل یا سرفیس پرو مایکروسافت باشد.
 • پردازنده کم مصرف از نسل ۷ یا ۸ سری Core i7 اینتل
 • ۱۶ گیگابایت رم
 • درگاه USB-C
 • رزولوشن نمایشگر ۳۰۰۰ در ۲۰۰۰
 • برای اولین بار در کروم بوک ها حسگر اثر انگشت تعبیه خواهد شد

این خصوصیات جذاب به نظر می رسند اما آیا کروم او اس به اندازه کافی بهبود پیدا کرده که اجرای آن روی یک تبلت منطقی باشد؟

پیکسل بوک ۲

پیکسل 3 گوگل

شایعه شده که پیکسل بوک هم یک به روز ررسانی جدیدی را شاهد خواهد بود اما اطلاعات زیادی در مورد این دستگاه وجود ندارد. به نظر می رسد رم بیشتر به همراه پردازنده ای جدید تر برای پیکسل بوک ۲ در راه باشد. مدلی با نمایشگر ۴K هم چندان غیر منطقی نخواهد بود.

نسخه جدیدی از هدفون پیکسل باد

پیکسل 3 گوگل

سال گذشته گوگل از ایربادهای خود رونمایی کرد؛ محصولی که آن چنان که باید و شاید نتوانست توجه ها را به خود جلب کند. نمی توان با اطمینان گفت که گوگل در رویداد پیش رو از ایربادهای جدید رونمایی می کند اما این موضوع چندان هم دور از ذهن نیست.

در کنار این محصول شاید شرکت ساکن ماونتین ویو از پیکسل باد، هدفون با سیم مجهز به اتصال از نوع USB-C رونمایی کند. شاید هم این هدفون همان طور که پیش از این در تصویری فاش شده بود در جعبه گوشی های سری پیکسل ۳ قرار گیرد.

یک آپدیت کوچک برای کروم کست

پیکسل 3 گوگل

مدت ها از آخرین به روز رسانی که دانگل کروم کست دریافت کرده می گذرد. نسل سوم این محصول تقریباً هیچ قابلیت جدیدی را با خود به همراه نداشت. از رزولوشن ۴K پشتیبانی نمی کرد و به همین دلیل نمی شد آن را به عنوان جایگزینی برای کروم کست الترا به حساب آورد. اما ظاهراً کارایی وای فای آن بهبود یافته بود. گمان می رود محصول جدید از بلوتوث پشتیبانی کند و تغییراتی در ظاهر را تجربه کند.

خبری از ساعت هوشمند پیکسل نخواهد بود

پیکسل 3 گوگل

ساعت های هوشمند متعددی در بازار وجود دارند که از سیستم عامل Wear OS گوگل بهره می برند. بر اساس آنچه که این شرکت به وبسایت تامز گاید اعلام کرده در سال ۲۰۱۸ شاهد معرفی ساعت هوشمندی از سوی گوگل نخواهیم بود.

غافل گیری های نرم افزاری

تقریباً روشن است که امسال گوگل در زمینه سخت افزار ما را غافل گیری نمی کند. اما در بحث نرم افزار چطور؟

گوشی های پیکسل گوگل ظاهراً قرار است از نرم افزار گوگل لنز یکپارچه شده با دوربین بهره ببرند. این شرکت همچنین از قصد خود برای به روز رسانی اسپیکر هوشمند گوگل هوم با ۵۰ بازی بری کودکان داده بود.

در ۱۷ مهر ماه ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران دیجیاتو را با پوشش زنده مراسم گوگل دنبال کنید.

The post 9 انتظاری که از رویداد پیکسل ۳ گوگل داریم appeared first on دیجیاتو.

چگونه صفحه تب جدید گوگل کروم را شخصی سازی کنیم؟

تا حالا برای شخصی سازی صفحه تب جدید گوگل کروم از افزونه‌ها استفاده می‌کردید؟ پس خبرهای خوبی برایتان دارم. چرا که دیگر برای شخصی سازی صفحه تب جدید گوگل کروم نیازی به هیچ افزونه‌ای نیست و با استفاده از ویژگی‌های تازه این مرورگر قادر به انجام این کار خواهید بود. در ادامه به معرفی این ویژگی تازه خواهیم پرداخت و از نحوه شخصی سازی صفحه تب جدید گوگل کروم برایتان می‌گوییم. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

تغییر میانبرها در صفحه تب جدید گوگل کروم

کاربران مرورگر شرکت گوگل حالا می‌توانند به لطف کلید «Add Shortcut» آیکون‌هایی که زیر نوار جستجوی کروم نمایش داده می‌شوند را شخصی سازی کنند.

شخصی سازی صفحه تب جدید گوگل کروم

با کلیک روی این کلید پنجره‌ای در مقابلتان باز می‌شود که می‌توانید در آن هر نام و آدرسی را که می‌خواهید وارد کنید.

شخصی سازی صفحه تب جدید گوگل کروم

به طور پیش فرض کروم به شما اجازه می‌دهد که ۱۰ میانبر برای خود بسازید. حتی امکان ویرایش میانبرهای قدیمی هم وجود دارد. برای ویرایش میانبرها نیز فقط کافیست ماوستان را روی آیکون میانبر مورد نظرتان ببرید و روی کلید سه نقطه‌ای که با این کار ظاهر می‌شود کلیک کنید.

شخصی سازی صفحه تب جدید گوگل کروم

اضافه کردن یک تصویر پس زمینه به صفحه تب جدید کروم

اگر جزو کاربرانی هستید که خیلی با صفحات سفید و خالی میانه خوبی ندارید، ویژگی‌های تازه کروم به شما اجازه می‌دهند که روی صفحه تب جدید این مرورگر تصاویر پس زمینه خودتان را بگذارید. برای این کار ابتدا روی آیکون چرخ دنده‌ شکلی که در گوشه سمت راست پایین صفحه قرار دارد کلیک کنید.

شخصی سازی صفحه تب جدید گوگل کروم

با این کار پنجره کوچکی در مقابلتان ظاهر می‌شود که می‌توانید از طریق آن تصویری که دوست دارید را آپلود کنید و در پس زمینه صفحه تب جدید کروم قرار دهید.

شخصی سازی صفحه تب جدید گوگل کروم

علاوه بر این گزینه‌ای به نام «Chrome Backgrounds» در این پنجره وجود دارد که با کلیک روی آن می‌توان از تصاویر منتخب گوگل به عنوان پس زمینه صفحه تب جدید استفاده کرد.

شخصی سازی صفحه تب جدید گوگل کروم

The post چگونه صفحه تب جدید گوگل کروم را شخصی سازی کنیم؟ appeared first on دیجیاتو.

گوگل چین نتایج جستجوی هر فرد را همراه با شماره تلفن در اختیار دولت قرار می‌دهد

اوایل مرداد ماه گزارش شد که گوگل در حال کار روی یک موتور جستجوی دستکاری شده برای کشور چین است. حال مشخص شده سیستم اولیه‌ای که برای این موتور جستجو طراحی شده، محتوای سرچ شده توسط هر کاربر را کنار شماره تلفنش ذخیره می‌کند. بدین ترتیب اپلیکیشین اندروید این موتور جستجو که Dragonfly یا گوگل چین لقب گرفته قادر خواهد بود تک تک سرچ‌های کاربران چینی را به راحتی کنار هم ذخیره کرده و لیستی از فعالیت آنها را ثبت نماید.

علاوه بر این سیستم یاد شده اسامی و عباراتی همچون «حقوق بشر»، «اعتراضات دانشجویی» و «جایزه نوبل» را در لیست سیاه قرار داده و کاربر نمی‌تواند به صفحه‌ای مربوط به این عناوین دسترسی پیدا کند. به گزارش نشریه The Intercept سیستم جستجوی مخصوص چین، حتی نتایج میزان آلودگی هوای شهرهای این کشور را به سایت‌های چینی ارجاع می‌دهد و کاربر نخواهد توانست ارقام سایت‌های بی طرف را مشاهده کند.

البته هنوز گوگل اطلاعات رسمی زیادی از پروژه Dragonfly (سنجاقک) منتشر نکرده و سعی کرده در برابر تمامی گزارشات، سکوت پیشه کند. تنها گفته شده که فعالیت ساکنین مانیتن ویو در حال حاضر بیشتر در مرحله آزمایشی بوده و هنوز تا تولید یا عرضه گوگل چین، زمان زیادی باقیمانده است.

در ابتدا گزارش شده بود که نسخه چینی موتور جستجوی گوگل قرار است دسترسی به برخی سایت ها و همچنین نتایج جستجو را مطابق نظر دولت چین محدود سازد. گفته شده پروژه مذکور با نام مستعار «Dragonfly» از حدود سال ۲۰۱۷ آغاز به کار کرده و احتمالاً بین ۶ تا ۹ ماه آینده تکمیل شود.

این مسئله موجب شد که بالغ بر هزار نفر از کارمندان گوگل با امضای نامه‌ای، به تلاش این کمپانی در جهت ساخت نسخه‌ای سانسور شده از موتور جستجوگرش برای کشور چین اعتراض کنند. در این نامه، کارمندان خواستار شفافیت هرچه بیشتر و در نظرگیری حقوق بشر در تصمیم گیری ها شده اند؛ زیرا پایش اینترنت و همکاری با دولت چین، می تواند به ساکت کردن صدای معترضان و به خطر انداختن اطلاعات فعالان سیاسی و اجتماعی منجر شود.

پس از این اعتراضات ساندار پیچای مدیر اجرایی و سرگی برین هم مؤسس گوگل در جمع کارمندان کمپانی حاضر شدند و درباره پروژه موسوم به Dragonfly برای بازگشت به بازار چین توضیحاتی ارائه دادند تا صدای معترضین را خاموش کنند.

 

تماشا کنید: ویدیویی از تغییرات آینده طراحی متریال گوگل منتشر شد

The post گوگل چین نتایج جستجوی هر فرد را همراه با شماره تلفن در اختیار دولت قرار می‌دهد appeared first on دیجیاتو.

با ۱۵ میانبر کیبوردی Google Keep بیشتر آشنا شوید

تا حالا برایتان پیش آمده ددلاین یک پروژه مهم یا لیست خرید‌هایی که باید انجام می‌دادید را فراموش کنید؟ این‌ها چیزهایی هستند که در زندگی روزمره زیاد یادشان از خاطرمان می‌روند. طبیعی هم هست و کسی نمی‌تواند به خاطر فراموش کاری به شما خرده بگیرد. اما در طی این چند سال اخیر تعداد بیشماری اپ یادداشت برداری معرفی شده که با استفاده از آن‌ها می‌توان تا اندازه زیادی جلوی فراموش کاری بیش از حد را گرفت.

یکی از این اپ‌ها که محبوبیت بالایی هم دارد Google Keep است. Google Keep از هر نظر ساده‌ و کاربردیست و می‌توان با آن به خیلی از کارهای روزمره سر و سامان داد. جالب‌تر اینکه Google Keep از میانبرهای کیبوردی مختلفی هم پشتیبانی می‌کند که با استفاده از آن‌ها نحوه کار با این ابزار یادداشت برداری خوب بیش از پیش راحت می‌شود. در ادامه به معرفی این میانبرها خواهیم پرداخت اما پیش از آن به شما می‌گوییم که چطور از طریق کروم یک میانبر از اپ Google Keep برای خود درست کنید.

چطور از طریق کروم یک میانبر از اپ Google Keep بسازیم؟

قدم اول: به آدرس keep.google.com بروید و از آنجا روی آیکون سه نقطه‌ای که گوشه سمت راست پنجره گوگل کروم قرار دارد کلیک کنید.

قدم دوم: از طریق منو باز شده، ماوس خود را روی More Tools ببرید و از میان گزینه‌های موجود Create shortcut را انتخاب کنید.

گوگل کیپ

قدم سوم: با این کار یک پنجره تازه روی صفحه باز می‌شود که اگر خوب دقت کنید کلید Create را در آن خواهید دید. روی آن کلیک کنید تا یک میانبر از اپ Google Keep برایتان ساخته شود.

گوگل کیپ

قدم چهارم: حالا اگر به دسکتاپ بروید آیکون Google Keep را خواهید دید که با دو بار کلیک روی آن به رابط کاربری این اپ کاربردی برده می‌شوید.

گوگل کیپ

حالا بیایید با هم میانبرهای Google Keep را مرور کنیم.

۱) نوشتن یک یادداشت جدید

برای ایجاد یک یادداشت جدید فقط کافیست در محیط Google Keep کلید C را بفشارید و شروع به نوشتن کنید.

گوگل کیپ

۲) جابه‌جا شدن میان یادداشت‌ها

برخلاف صفحات وب نمی‌توان میان یادداشت‌های مختلف در Google Keep با استفاده از کلید‌های جهت دار، جا به جا شد. Google Keep برای این کار کلید‌های مخصوص خودش را دارد و می‌توان برای رفتن به یادداشت‌های بعدی و قبلی به ترتیب از کلیدهای K و J استفاده کرد.

۳) جستجوی یادداشت‌ها

پیدا کردن هر چیزی در اپ Google Keep به لطف سیستم سرچ قدرتمندش کار آسانی است. برای دسترسی به سیستم جستجوی Google Keep نیز می‌شود از کلید «/» استفاده کرد.

گوگل کیپ

۴) ایجاد یک لیست

برای ساخت یک لیست نیز فقط کافیست کلید L را بفشارید. با این کار یک لیست ایجاد می‌شود که برای تمام ‌آیتم‌های آن چک باکس خواهید داشت.

۵) جابه‌جا شدن میان آیتم‌های یک لیست

برای جابه‌جا شدن میان آیتم‌های یک لیست ابتدا لیست خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب کردن لیست مورد نظر یک بار کلید تب را بفشارید تا در کنار یکی از آیتم‌های آن، آیکون ضربدر شکل نمایان شود. حالا برای رفتن به آیتم‌های قبلی و بعدی به ترتیب از کلید‌های P و N استفاده کنید.

گوگل کیپ

۶) جابه‌جا کردن آیتم‌های یک لیست

می‌خواهید جای آیتم‌های یک لیست را عوض کنید؟ پس ابتدا لیست خود را انتخاب کنید و پس از آن با استفاده از کلید تب به سراغ آیتم مورد نظرتان بروید. سپس کلید شیفت را بگیرید و با استفاده از کلید‌های N و P مکان آن را به ترتیب یک پله به جلو و عقب ببرید.

۷) مخفی کردن چک باکس‌های یک لیست

برای برداشتن چک باکس‌های یک لیست می‌توان از میانبر CTRL + SHIFT + 8 استفاده کرد.

گوگل کیپ

۸) اضافه کردن فاصله سر سطر به آیتم‌های یک لیست

گوگل اخیرا پای ویژگی جدیدی را به Google Keep باز کرده که با آن‌ می‌شود به آیتم‌های یک لیست فاصله سر سطر اضافه کرد. برای این کار به سراغ آیتم مورد نظر خود بروید و از میانبر «CTRL + [» استفاده کنید.

گوگل کیپ

۹) انتخاب یک یادداشت برای سنجاق، حذف یا آرشیو کردن

همانطور که می‌دانید برای سنجاق، حذف و آرشیو کردن یادداشت‌ها باید ابتدا آن‌ها را انتخاب کنید. برای این کار می‌توان از کلید X استفاده کرد. پس اول با استفاده از میانبرهایی که پیش‌تر توضیح دادم به سراغ یادداشت مورد نظر خود بروید و با فشردن کلید X آن را انتخاب کنید.

۱۰) سنجاق کردن یک یادداشت

پس از آنکه یادداشت مورد نظر خود را انتخاب کردید می‌توانید با فشردن کلید F آن را سنجاق کنید. برای آنپین کردن آن یادداشت نیز کافیست دوباره کلید F را بفشارید.

گوگل کیپ

۱۱) حذف یک یادداشت

برای حذف کردن یک یادداشت نیز پس آنکه آن را انتخاب کردید از # یا SHIFT + 3 استفاده کنید. با این کار، یادداشت مورد نظر به سطل آشغال Google Keep برده می‌شود و تا ۷ روز در آن جا باقی می‌ماند.

۱۲) آرشیو یک یادداشت

پس از انتخاب یادداشت‌ها می‌توان با فشردن کلید E آن‌ها را آرشیو کرد.

۱۳) انتخاب همه یادداشت‌ها

برای انتخاب یک جای همه یادداشت‌ها نیز کافیست از میانبر CTRL + A استفاده کنید.

گوگل کیپ

۱۴) ثبت یک یادداشت پس از ویرایش

بعد از اینکه کارتان با ویرایش یادداشت‌ها تمام شد خیلی راحت کلید ESC را بفشارید تا یادداشتتان ذخیره شود.

۱۵) تغییر نمایش یادداشت‌ها از حالت لیست به گرید

به طور کلی Google Keep نوت‌ها را به دو صورت لیست وار و گرید به نمایش در می‌آورد. برای تغییر حالت نمایش یادداشت‌ها از میانبر CTRL + G استفاده کنید.

گوگل کیپ

چطور روی مک به میانبرهای Google Keep دسترسی پیدا کنیم؟

نحوه دسترسی به میانبرهای اپ Google Keep روی مک نیز تقریبا با ویندوز یکسان است. فقط به جای CTRL باید کلید CMD را بگیرید.

The post با ۱۵ میانبر کیبوردی Google Keep بیشتر آشنا شوید appeared first on دیجیاتو.