حال بازار در خرید شب عید / از افزایش قیمت میوه، گوشت وآجیل تا بازار خودرو که به خواب رفت

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، البته کاهش قیمت‌ها هنوز با جیب خانوارها هماهنگ نیست اما خریداران با مدیریت خود توانستند از پس بخشی از خریدها بربیایند. در آستانه سال ۱۳۹۸ بیش از ۷ بازار را بررسی کردیم و فعالان آنها از شرایطی سخن گفتند که ماه‌های گذشته پیش‌بینی بدتری نسبت به آن داشتند. درست است که بازار اسفند سال ۹۷ با اسفند ۹۶ تفاوت‌هایی دارد اما به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، بازار با آرامشی که پیدا کرد بیشترین خدمت را به مردم ارائه داد. در ادامه بررسی های صورت گرفته از بازار کالایی می آید:

افزایش قیمت سراغ میادین میوه نیامد

قیمت میوه (به غیر از میوه‌های تره‌بار) در آخرین روزهای سال افزایش پیدا کرد.  این افزایش بیشتر به موز و پرتقال رسیده است. قیمت پرتقال در میوه فروشی‌ها از ۴۸۰۰ تومان تا ۹۵۰۰ تومان بوده است. قیمت نارنگی جنوب هم در میوه فروشی‌ها ۲۵ هزار تومان در هر کیلو را تجربه کرده است. البته مردم می‌توانند نارنگی شمال را با نرخ ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری کنند. سیب هم قیمتی بین ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان تا ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان را داشت. موز هم با افزایش ۴۰۰ تومانی به ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است. کاهو هم که این اواخر رشد قیمت را تجربه کرده است در آخرین روزهای سال ۹۷ با قیمت کیلویی ۸۵۰۰ تومان فروخته می‌شود. البته در مورد موز و کاهو فاصله قیمتی بین میوه فروشی‌ها و تره بار نیست و حداکثر فاصله قیمتی ۷۰۰ تومان است. در میادین میوه و تره بار با مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت انواع میوه بین ۱۰ تا ۱۵ درصد ارزان‌تر است. آن گونه که خریداران عنوان کردند: عرضه میوه با کیفیت در میادین بسیار گسترده است و مانند سال‌های گذشته توزیع خوب بوده است.

یکی از فروشندگان میوه و تره بار گفت: هر روز عرضه انبوه میوه صورت می‌گیرد و مردم تا بعدازظهرهر روز می‌توانند میوه برای روزهای نوروز ۹۸ خریداری کنند. وی تأکید کرد: قیمت میوه در میادین حداقل ۱۰ درصد ارزان‌تر است و طی روزهای اخیر هیچ افزایشی سراغ این بازار نیامده است. وی تأکید کرد: طی روزهای گذشته بیش از ۲۰ درصد فروش میادین میوه افزایش پیدا کرده است.

قیمت دلار و سکه در آستانه نوروز

روز گذشته قیمت خرید خرید دلار در صرافی‌ها ۱۲ هزار و ۹۲۰ تومان و فروش آن حدود ۱۳ هزار و ۲۰ تومان بود. قیمت خرید یورو هم ۱۴ هزار و ۷۵۰ تومان و قیمت فروش ۱۴ هزار و ۸۵۰ تومان بود. در این میان مردم سکه تمام را با قیمت ۴میلیون و ۵۳۰ هزار تومان می‌خریدند و فروش آن در صرافی‌ها ۴ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان بود. قیمت فروش نیم سکه هم حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار و قیمت خرید هم به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده بود. سکه ربع هم با افزایش جزئی به یک میلیون و ۶۹۰ هزار تومان رسیده و قیمت خرید آن یک میلیون و ۵۹۰ هزار تومان بود. سکه یک گرمی که جزو طلاهای پرفروش بازار شده است با قیمت ۸۷۰ هزار تومان به فروش می‌رسید و البته قیمت خرید آن ۱۰۰ هزار تومان ارزان‌تر بود.

یکی از صرافی‌های خیابان فردوسی وضعیت بازار سکه و ارز را پررونق توصیف کرد و گفت: پیش‌بینی می‌کردیم با افزایش قیمت دلار خرید در آستانه نوروز ۹۸ کاهش چشمگیری داشته باشد اما تقاضاهای اخیر نشان داد که قیمت دلار خیلی بر مسافرت‌های خارجی اثر نگذاشته است. وی تأکید کرد: البته میزان درخواست ارز نسبت به سال گذشته کاهش داشته است اما شرایط موجود با پیش‌بینی صرافی‌ها متفاوت است. سجادی عنوان کرد: خریدهای ارزی مردم بین ۷۰۰ تا ۳هزار دلار است و این در شرایطی است که سال گذشته حداقل خرید هزار دلار بود. وی با بیان این‌که مردم به قیمت دلار بین ۱۲ تا ۱۳ هزار تومان عادت کردند، اظهار داشت: افزایش قیمت ارز طی روزهای اخیر تنها به دلیل رشد تقاضا نسبت به هفته‌های گذشته است. وی درباره قیمت سکه نیز گفت: قیمت سکه تغییر زیادی نداشته است و اکثر خریداران به خاطر عروسی‌ها که در ایام فروردین است سکه می‌خرند. به نظر می‌رسد که تب خرید سکه با هدف کسب سود بشدت فروکش کرده است.

کاهش ۵۰ درصدی فروش را تجربه کردیم

یکی از بازارهایی که همواره در آســـــتانه نوروز مورد اســــــــتقبال مردم قرار می‌گرفت بازار چینی آلات و ظروف پلاستیکی است. اما در سال‌جاری افزایش فروش خیلی سراغ این بازار پرهیاهو نیامد. هر چند که به اذعان فعالان بازار میزان فروش در ماه‌های پیش، بیشتر از آخرین روزهای اسفند ۹۷ بوده است. یکی از فعالان بازار چینی آلات درباره وضعیت این بازار می‌گوید: فروش ما در مقایسه با سال گذشته کاهش حداقل ۵۰ درصدی داشته است. از آنجا که توان خرید مردم کاهش پیدا کرده بازار تمام بخش‌ها تحت تأثیر قرار گرفته است و در این میان بازار چینی آلات از این قاعده مستثنی نیست. وی ادامه داد: در ماه اسفند افزایش قیمتی صورت نگرفته است و اکثر فعالان این صنف سعی کردند ثبات قیمت در کالاهای خود داشته باشند.

وی تأکید کرد: واردات چینی آلات در سال‌جاری ممنوع شده است لذا محصولاتی که در بازار موجود است از واردات گذشته است. این فعال صنفی با بیان این‌که تولید داخلی به جهت تنوع جنس و محصول جوابگوی نیاز بازار کشور نیست، اذعان داشت: بین ۲۰ تا ۳۰ درصد چینی آلات تولیدات داخلی است و مابقی از طریق واردات تأمین می‌شود. بدین جهت در صورت ادامه ممنوعیت واردات، این صنف با مشکلات متعددی روبه‌رو خواهد شد. نصیری اذعان داشت: اگر تولیدکنندگان داخلی به تنوع کالا توجه کنند سهم آنها در فروش در مقایسه با کالاهای خارجی، افزایش پیدا می‌کند.

گوشت ۱۰ هزار تومان گران شد

آخرین بررسی قیمت محصولات پروتئینی در بازار نشان می‌دهد که قیمت گوشت ۱۰ هزار تومان و مرغ هم تا هزار تومان گران شده است. بر این اساس روز گذشته قیمت شقه گوسفند ۱۰۸ هزار تومان، سردست گوساله ۱۱۵ هزار تومان، ران گوساله ۱۱۸ هزار تومان، راسته گوساله ۱۳۷ هزار تومان، مرغ ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان و ماهی قزل آلا ۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان بود. امیر جهان فراز درباره وضعیت قیمتی گوشت و مرغ گفت: تا هفته‌های پیش خرید گوشت و مرغ مردم افزایش قابل توجهی یافت و همین امر سبب شد قیمت‌ها در بازار گران تر شود. وی با بیان اینکه از اوایل فروردین ماه قیمت گوشت و مرغ کاهش پیدا می‌کند، تصریح کرد: دولت با عرضه مرغ در میادین تا حدودی از درخواست مرغ در بازار کاسته است اما میزان عرضه با تقاضایی که وجود دارد، هماهنگ نیست. وی اذعان داشت: اکثر مردم با گرفتن عیدی و حقوق اسفند خریدهای سال جدید را انجام دادند و به همین جهت ما پیش‌بینی افت قیمت در سال ۹۸ را داریم.

مردم خرید کردند

برخلاف این‌که برخی‌ها خرید آجیل برای نوروز ۹۸ را از سر بیرون کرده بودند اما کیسه‌های خرید مردم نشان داد که آنها هم به صف خرید ملحق شدند. قیمت آجیل در این روزها ثابت بود و در برخی از آنها کاهش قیمت هم دیده شد. آنگونه که پسته ۲۰۰ هزار تومانی با قیمت ۱۶۰ هزار تومان هم فروخته شد. اما چیزی که در بین خریداران بیشتر شنیده شد، افزایش سهم تخمه و فندوق در آجیل شب عید بود. حبوبات هم با آن‌که طی روزهای اخیر افزایش تا ۲هزار تومان را تجربه کرده بود به خاطر الحاق آن به کالاهای تنظیم بازار به آرامش رسید و مردم می‌توانند حبوبات را با قیمت‌های گذشته خریداری کنند.

بازار کیف و کفش کنترل شد

یکی از صنف‌هایی که توانست مدیریت خوبی بر کالاهای خود داشته باشد کیف وکفش، البسه و پارچه بود. با این‌که حدود ۳ ماه پیش گرانی پارچه دامن گیر این بازار شد اما تولیدکنندگان با افزایش تولید تأثیر افزایش قیمت ارز را برای این بازار خوش آب و رنگ کم کردند.

به گفته مسئولان وزارت صمت، به رغم مشکلات عدیده در تأمین مواد اولیه تولیدکنندگان توانستند مواد اولیه تولید پوشاک را تأمین کنند. لذا این حوزه با تکیه بر توان داخلی بازنگری در قیمت‌های خود داشت. به گفته مدیران صنفی این حوزه مردم با پرداخت ۳۰۰ هزار تومان می‌توانند پوشاک مورد نیاز خود که با درجه کیفی متوسط است خریداری کنند. البته موضوع دیگر تعدد حراجی‌ها است. در این حوزه مردم با تخفیف‌های خوبی روبه‌رو شدند که به‌طور متوسط بین ۱۵ تا ۴۵ درصد بود و افرادی که برای خرید پوشاک اقدام کردند سبد خریدشان خالی نبود. محمداحمدیان از فروشندگان این صنف گفت: قیمت کیف، کفش، پوشاک و… بسیار متفاوت است و این اتفاق به خاطر داخلی‌سازی است که در این حوزه صورت گرفته است.

بازار خودرو به خواب رفت

یکی از بازارهایی که در آستانه سال جدید به آرامش رسید، خودرو بود. سه هفته پیش خودرو  یکه تاز گرانی‌ها بود. به گونه‌ای که با هر گونه پیش فروش خودروسازان قیمت‌ها بین ۳ تا ۵ میلیون تومان گران شد. از طرفی خودروهایی که مردم تا چند ماه پیش نهایت قیمت آن را ۲۰ میلیون می‌دانستند اکنون مجبور هستند در بازار آزاد با ۴۸ میلیون تومان خریداری کنند.اما این آرامش و خواب بازار خودرو از روزی اتفاق افتاد که تسهیلات دولتی به قطعه سازان و شرکت‌های خودروساز تزریق شد.

یکی از فعالان بازار خودرو می‌گوید: نمایشگاه‌های خودرو طی یکماه پیش بیشترین فروش سال‌جاری را تجربه کردند. اما با استمرار فروش ویژه و فوری التهاب بازار خودرو کاهش پیدا کرد. روز گذشته  پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۷۷ میلیون تومان، پژو۲۰۶ تیپ ۵ با کاهش ۱ میلیون تومانی با قیمت۹۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو۴۰۵ با کاهش ۱ میلیون تومانی با قیمت ۷۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، استپ وی با قیمت ۱۵۶ میلیون تومان و H۳۰ با قیمت ۱۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بود. /ایران

آخرین قیمت خودرو در روز های انتهایی سال

این خبر حال بازار در خرید شب عید / از افزایش قیمت میوه، گوشت وآجیل تا بازار خودرو که به خواب رفت اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

فرود بوئینگ ۷۴۷ با ۴۰ تن گوشت در فرودگاه پیام + تصاویر

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، ‌نادر ثناگو مطلق گفت: پروازهای باری فرودگاه پیام به عنوان اصلی‌ترین فرودگاه باری کشور در مجاورت پایتخت، نقش مؤثری در تسهیل واردات کالاهای اساسی و سیاست‌های دولت برای تنظیم بازار دارد و بزرگترین محموله‌های باری گوشت کشور به وزن تا ۸۰ تن نیز در این فرودگاه تخلیه و به بازار منتقل گردیده است.

وی گفت: روز چهارشنبه نیز یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ که بزرگترین هواپیمای باری کشور محسوب می‌شود وارد این فرودگاه و بلافاصله تخلیه و جهت توزیع سریع به بازار ارسال شد.

ثناگو مطلق گفت: این پرواز از مبدا فرودگاه شیمکنت قزاقستان با محموله ۴۰ تن گوشت گرم وارد فرودگاه پیام شد و امیدواریم با استمرار این پروازها از سایر مبادی میزان عرضه گوشت در بازار افزایش و قیمت آن کاهش یابد.

سرپرست فرودگاه پیام گفت: این فرودگاه تلاش دارد با ارائه خدمات سریع تخلیه و بارگیری به هواپیماها و کاهش هزینه‌های فرودگاهی فرصت مناسبی را برای استمرار پروازهای باری در فرودگاه پیام ایجاد نماید.

1

2

3

نرخ تورم یک‌ساله؛ گوشت ۷۶ و شیر ۵۰ درصد

این خبر فرود بوئینگ ۷۴۷ با ۴۰ تن گوشت در فرودگاه پیام + تصاویر اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

اجرای برنامه جدید توزیع گوشت از هفته آینده

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، دبیر ستاد تنظیم بازار با اشاره به ساز و کار جدید دولت برای توزیع گوشت با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار گفت: علاوه بر توزیع گوشت در فروشگاه‌ها قرار بر این است که گوشت قرمز مستقیم به دست گروههای هدف برسد که کارکنان دولت و حقوق بگیران ثابت نیز در این گروه هدف قرار می‌گیرند توزیع مستقیم گوشت از هفته آینده شروع می‌شود. عباس قبادی همچنین با اشاره به تأمین گوشت مرغ گفت: با توجه به قیمت مصوب، هیچ خرده فروشی حق ندارد مرغ گرم را بالاتر از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه کند و درصورت مشاهده با متخلف برخورد قانونی می‌شود.

دام زنده وارد شد
به منظور تأمین بازار و تعدیل قیمت گوشت علاوه بر واردات گوشت یخ زده واردات دام زنده هم شروع شد. برای نخستین بار ۴ هزار گوسفند روز گذشته از رومانی وارد فرودگاه امام شد. آن‌طور که مسئولان شرکت پشتیبانی امور دام اعلام کرده‌اند روند واردات گوسفند زنده تا آخر هفته ادامه دارد تا مجموع واردات به ۵۰ هزار رأس برسد. این محموله‌های دامی از کشورهای مختلف وارد می‌شود. ظرفیت تولید گوشت ۸۵۰ هزار تن است اما میزان مصرف ۱۵۰ هزار تن بیشتر از ظرفیت تولید است برای تأمین تقاضا مجوز واردات گوشت صادر شده است. طبق برنامه دولت، گوشت قرمز با ارز رسمی ۴۲۰۰ تومانی با هدف تنظیم بازار و دسترسی اقشار کم درآمد و دهک‌های پایین جامعه از کشورهای مختلف از جمله برزیل، اسپانیا، رومانی و کشورهای آسیای میانه و روسیه تأمین و عرضه می‌شود. به گفته رضا سالمی، مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران با توجه به حجم بالای واردات دام زنده، لاشه گرم و سرد و منجمد بخشی از تقاضا پوشش داده می‌شود و به طور قطع قیمت گوشت قرمز کاهش خواهد یافت.
سالمی خاطرنشان کرده است که در ١٠ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال واردات دام سبک ٢.۵ برابر افزایش داشت. در این مدت گوشت منجمد برابر پارسال وارد شده و تولید داخل نیز چهار تا پنج درصد رشد داشته، اما کشتار ١٨ درصد کاهش یافته است. مجموع اینها نشان می‌دهد که امسال تولید و واردات افزایش داشته و با توجه به شرایط اقتصادی نباید مصرف خانوار نیز رشد داشته باشد؛ بنابراین با توجه به کاهش کشتار بخشی از دام زنده به کشورهای همسایه قاچاق می‌شود.
توزیع آنلاین سبدی شد
توزیع اینترنتی گوشت که به‌دلیل مشکلاتی روز سه شنبه قطع شده بود از روز گذشته دوباره به با شیوه ای جدید آغاز شد. در توزیع آنلاین سبد گوشت و مرغ نیز گنجانده شده است. سبد گوشت و مرغ تنظیم بازاری از هفته آینده به‌صورت اینترنتی فروخته می‌شود. این سبد شامل ۳ عدد مرغ منجمد، معادل حدود وزنی ۵ کیلوگرم با قیمت هر کیلوگرم ۸۹۰۰ و ۲ عدد سردست گوساله منجمد برزیلی، معادل حدود وزنی ۳ کیلوگرم به قیمت هر کیلو گرم ۲۸۵۰۰ (یا ۲ عدد ران گوساله منجمد برزیلی معادل حدود وزنی ۳ کیلوگرم به قیمت هر کیلوگرم ۲۹۰۰۰) هزار تومان است. قیمت این بسته با توجه به وزن حدودی، بین ۱۳۵ الی ۱۵۰ هزار تومان در نوسان است و به هر خانوار یک بار در ماه این بسته تعلق می‌گیرد.
عرضه هدفمند گوشت وارداتی 
محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه جلسه هیأت دولت گفت: عرضه گوشت وارداتی به‌صورت هدفمند بوده و به‌صورت پراکنده توزیع می‌شود.بر این اساس ۳۰ هزار تن گوشت اکنون در بنادر و سردخانه‌ها موجود است و از خارج نیز وارد می‌شود که این روند ادامه دارد.با عرضه هدفمند بخشی از تقاضاها پاسخ داده می‌شود و بویژه در اختیار کسانی قرار می‌گیرد که درآمد ثابت دارند.
بدین ترتیب بخش عمده‌ای از مصرف‌کنندگان از بازار خارج می‌شوند و گوشت به‌صورت مستقیم و هدفمند در اختیار آنها قرار می‌گیرد تا بازار متعادل شود. زمانی که توزیع گوشت به‌صورت هدفمند باشد و در اختیار گروه‌های هدف قرار گیرد، این صف‌ها بویژه در بخش گوشت منجمد جمع‌آوری می‌شود. /ایران
آغاز توزیع اینترنتی سبد گوشت و مرغ تنظیم بازاری

این خبر اجرای برنامه جدید توزیع گوشت از هفته آینده اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

آغاز توزیع اینترنتی سبد گوشت و مرغ تنظیم بازاری

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، مصطفی مظفری مدیر یکی از سامانه های اینترنتی توزیع گوشت تنظیم بازاری اظهار کرد: از ۲۲ بهمن ماه سال جاری فعالیت فروشگاه اینترنتی عرضه گوشت تنظیم بازاری آغاز شده است.

وی افزود: مردم برای خریداری محصولات تنظیم بازاری از سایت باید ابتدا به سایت مراجعه  و ثبت نام کنند و بعد از احراز هویت آنها میتوانند سبد محصولات پروتئینی شامل سه عدد مرغ و دو قطعه گوشت را دریافت کنند.

مدیر یکی از سامانه اینترنتی توزیع گوشت تنظیم بازاری، ادامه داد: وزن مجموع مرغ و گوشتی که در این بسته قرار دارد به ترتیب ۵ و ۳ کیلو گرم است که ما آن را دربستهای تحت عنوان سبد خانواده جمع آوری کرده و آن را طی ۲۴ ساعت تا ۴۸ ساعت آینده به مشتریان تحصول میدهیم.

وی تصریح کرد: قیمت هر کیلوکرم گوشت سردت منجمد گوساله ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان است، ران منجمد گوساله ۲۸ هزار تومان و مرغ ۸ هزار و ۹۰۰ تومان است و قیمت هر سبد ۱۴۰ هزار تومان تا ۱۶۰ هزار تومان بر اساس وزن ان متغییر است.

مظفری گفت: بر اساس تعاملی که با پست انجام شده است این شرکت IPA خانوار را در اختیار ما قرار داده است تا ما از این طریق بتوانیم احراز هویت داشته باشیم.
وی تصریح کرد: از روز گذشته ۴۰۰ بسته توزیع شده است و در روزهای آینده این توزیع بر اساس حجمی که در اختیار ما قرار می‌گیرد در جریان خواهد بود.

 

مظفری گفت: در حال حاضر تنها در مناطق ۱۶ تا ۲۰ تهران توزیع انجام می‌شود اما در آینده به مناطق دیگر تهران نیز خدمات ارائه می‌شود.

بر اساس اعلام شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران قرار بود فعالیت این سامانه از ۱۸ بهمن ماه سال جاری آغاز شود اما این سامانه با چند روز تاخیر شروع به کار کرد و تنها محصولات منجمد پروتئینی شامل گوشت  و مرغ را در غالب یک بسته، عرضه می‌کند. /تسنیم

نرخ تورم یک‌ساله؛ گوشت ۷۶ و شیر ۵۰ درصد

این خبر آغاز توزیع اینترنتی سبد گوشت و مرغ تنظیم بازاری اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

توزیع اینترنتی گوشت های وارداتی از ۲۵ بهمن

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، پس از توزیع نامناسب گوشت های تنظیم بازار بود که مسئولان وزارت جهاد از توزیع گوشت یارانه ای در تهران توسط برخی فروشگاه های اینترنتی خبر دادند. در این راستا، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران جزئیات بیشتری از این اقدام را تشریح کرد. سالمی افزود: مردم برای خرید گوشت از طریق این سایت ها وارد سامانه می شوند و کدپستی و کد ملی خود را وارد و اقدام به خرید می کنند که البته پرداخت بهای کالا هم می تواند به صورت اینترنتی و هم به صورت حضوری و در زمان تحویل کالا باشد.

بر اساس این گزارش، کسانی که در این سامانه ثبت‌نام می‌کنند، در ماه فقط یک بار اجازه ورود به این سامانه با همان کد ملی و کدپستی را دارند و قیمت گوشت منجمد گوساله با قیمت ۲۹ هزار تومان و گوشت گوسفندی با توجه به قطعات و کشور واردکننده از ۳۶ تا ۴۴ هزار تومان عرضه می‌شوند و بسته‌های تحویلی ۱.۵ تا ۲ کیلوگرم است. اقدام اخیر شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران در حالی است که گویا مسئولان وزارت جهاد در سطحی بالاتر و برای واردات و توزیع کل گوشت قرمز وارداتی، سامانه ای شدن این عملیات را کلید زده اند. در این زمینه، مسعود بصیری مدیرکل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد که سامانه جامع گوشت قرمز وارداتی در کارگروه تنظیم بازار معرفی و قرار شده است از صفر تا صد توزیع گوشت قرمز وارداتی از طریق این سامانه انجام شود. /خراسان

“تقصیر تحریم است؟”|به هم ریختگی بازار ۱ میلیون تنی گوشت کشور با کاهش ۴۵ هزار تنی کشتار+جداول

این خبر توزیع اینترنتی گوشت های وارداتی از ۲۵ بهمن اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

“تقصیر تحریم است؟”|به هم ریختگی بازار ۱ میلیون تنی گوشت کشور با کاهش ۴۵ هزار تنی کشتار+جداول

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، بررسی آمارهای تولید(کشتار دام) در کشتارگاه‌های کشور در ۹ ماهه نخست سال جاری نشان می‌دهد، در این مدت میزان لاشه قابل مصرف حدود ۴۵ هزار تن کاهش یافته است. بر این اساس در فصل بهار ۹۶ میزان کشتار انواع دام حدود ۱۰۷ هزار تن بوده که به ۹۶ هزار تن کاهش یافته است. در فصل تابستان سال ۹۶ نیز کشتار دام حدود ۱۱۱ هزار تن بوده که به ۹۹ هزار تن کاهش یافته است. از سوی دیگر اخیرا آمار عملکرد کشتارگاه‌های کشور در فصل پاییز اعلام شده است که بر این اساس میزان تولید از ۱۰۴ هزار تن پاییز سال ۹۶ به ۸۴ هزار تن کاهش یافته است. به این ترتیب کل میزان کاهش تولید (کشتار دام) فقط ۴۵ هزار تن کاهش داشته است. این درحالی است که میزان مصرف سالیانه گوشت دام در کشور کمتر از  ۱ میلیون تن است که  فقط ۲۷۰ هزار تن آن از طریق واردات تامین شده و مابقی مربوط به تولید داخل است.

گزارش مرکز آمار ایران در خصوص عملکرد کشتارگاه‌های کشور در فصول بهار و پاییز در جداول زیر قابل مشاهده است.

عرضه اینترنتی گوشت قرمز منتفی شد؟!

همچنین جدول زیر میزان مصرف کل سالیانه کشور میزان تولید داخل و همچنین میزان وادات گوشت دام را نشان می‌دهد. ذکر این نکته نیز ضروری است که در گزارش‌های قبلی نیز اشاره شد که سهم قاچاق از کل مصرف کشور عدد قابل توجهی نیست و طبق اعلام نیروی انتظامی قاچاق دام در کشور حدود ۱۰ هزار تن است.

بر اساس جدول بالا سالیانه یک چهارم نیاز کشور یعنی رقمی بیش از ۲۵۰ هزار تن گوشت از طریق واردات تامین می‌شود. بر اساس گزارش مرکز آمار ایران کل خروجی کشتارگاه‌های کشور حدود ۴۵ هزار تن کاهش یافته است. نکته قابل توجه اینکه جبران این کاهش (تولید) از طریق واردات امکان پذیر است.

اخیرا  هیئت دولت اعلام کرد واردات گوشت با نرخ نیما (۸ هزار تومان) بدون سود بازرگانی امکان پذیر است، با توجه به این‌که سالیانه بیش از ۱.۶ میلیارد دلار گوشت قرمز با ارز دولتی (۴۲۰۰ تومانی) وارد می‌شود برای اثربخش شدن مصوبه هیئت دولت بایستی  تسهیلات بیشتری برای آن در نظر گرفته شود.

  گفتنی است، جمع بندی کارشناسان نشان می‌دهد با توجه به آمارهای اعلام شده در خصوص کمبود گوشت قرمز بایستی تصمیمات اثرگذار تری از سوی دولت در زمینه ارائه تسهیلات مشوق تولید و تامین کسری گوشت قرمز از طریق واردات اتخاذ شود. /تسنیم

این خبر “تقصیر تحریم است؟”|به هم ریختگی بازار ۱ میلیون تنی گوشت کشور با کاهش ۴۵ هزار تنی کشتار+جداول اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

عرضه اینترنتی گوشت قرمز منتفی شد؟!

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، طی روزهای گذشته برخی از رسانه‌ها به نقل از مسئولان شرکت پشتیبانی امور دام از فروش و توزیع گوشت قرمز تنظیم بازاری به صورت اینترنتی و آنلاین خبر می‌دادند تا مردم مجبور نباشند برای آن صف تشکیل دهند و ساعت‌ها به انتظار بنشینند.

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران با اعلام اینکه از (امروز) پنج‌شنبه فروش گوشت‌های تنظیم‌بازاری در دو فروشگاه اینترنتی آغاز می‌شود، گفته بود: این دو فروشگاه اینترنتی محصولات مورد نیاز مردم را بر اساس هر کد پستی برای هر خانوار، درب منزل تحویل می‌دهند.

اما پیگیری‌ها برای انتشار جزئیات این طرح خبر از احتمال منتفی شدن فروش و عرضه اینترنتی گوشت می‌دهد چرا که یک منبع آگاه در وزارت جهاد کشاورزی در این باره گفت: از همان روزی که این خبر منتشر شد، هنوز هیچ چیز قطعی نشده بود و احتمال منتفی شدن آن می‌رفت چرا که چنین بسترها و زیرساخت‌هایی برای عرضه اینترنتی گوشت قرمز آن هم در این حجم و گستردگی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه تنها “شیوه عرضه” که همان فروش و توزیع اینترنتی، درباره گوشت قرمز تنظیم بازاری منتفی شده است، افزود: گمانه زنی‌های بسیاری مطرح می‌شود تا بتوان طرحی بهتر پیشنهاد داد که مردم در صف‌های طولانی برای دریافت گوشت قرمز منتظر نمانند چون در شأن آنها نیست و از سوی دیگر نیز با همین هدف به دنبال راهکاری بهتر بودیم.

این منبع آگاه ادامه داد: در صدد ارائه روش و راهکاری بهتر برای رساندن این کالای اساسی و مورد نیاز به مردم هستیم که البته تا چند روز آینده ابلاغ خواهد شد و یکی از آن روش‌ها توزیع در جوامع هدفی است واقعاً به این یارانه دولتی نیاز دارند. /ایسنا

عرضه آنلاین گوشت تنظیم بازاری آغاز شد

این خبر عرضه اینترنتی گوشت قرمز منتفی شد؟! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

عرضه آنلاین گوشت تنظیم بازاری آغاز شد

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، پیش از این مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران از عرضه گوشت‌های تنظیم‌بازاری با هدف کاهش صف‌های طویل خرید گوشت خبر داد.

 توزیع اینترنتی گوشت بحث‌های فراوانی را در فضای رسانه ای کلید زد. 

گوشت
 در حال حاضر تنها گوشت گوساله برزیلی ره قیمت کیلویی ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه شده و سایر انواع گوشت فاقد برنامه تامین اعلام شده است اما در کامنت هایی که در پاسخ به نظرات مشتریان داده شده ، تاکید گردیده که به زودی سایر انواع گوشت نیز عرضه خواهد شد.

 

بر اساس پیش بینی های صورت گرفته عرضه اینترنتی گوشت تنظیم بازاری بر اساس هر کدپستی برای هرخانوار انجام می شود. هر خانوار می‌تواند به ازای اعلام یک کدپستی ۳ کیلو گوشت هر پانزده روز یک بار دریافت نماید.گوشت‌های خریداری شده درب منزل تحویل داده می‌شود.

این فروشگاه در خصوص طرح فروش تنظیم بازاری گوشت در این فروشگاه در اطلاعیه‌ای نوشته است:

پیرو استقبال بی نظیر شهروندان از عرضه محصولات بازار فرآورده‌های پروتئینی در بازار آنلاین به روز رسان به استحضار می‌رساند مطابق روال فعالیت بازار آنلاین به روزسان محصولات سفارش داده شده در هر روز از روز بعد قابل تحویل است. شهروندان می‌توانند در هر بازه زمانی که برای آنها مطلوب است سفارش خود را برای روز بعد ثبت کرده و محصولات مورد سفارش را در همان زمان مقرر تحویل بگیرند.

 چنانچه ظرفیت تامین یا توزیع روز بعد تکمیل شود زمان قابل تحویل بعدی برای مشتریان به نمایش در می‌آید و این امکان وجود دارد که به جای مراجعه مجدد به سامانه در همان زمان سفارش خود را برای روزهای آتی ثبت کنند.

انتظار می‌رود با پیشرفت طرح و تعدیل تقاضا و همچنین افزایش ظرفیت‌های تامین و توزیع در کوتاه مدت میزان سفارشات با ظرفیت‌های تامین و توزیع به تعادل برسد.

در اطلاعیه دیگری تاکید شده است: بازار آنلاین مذکور با هدف حذف واسطه ها در شش گروه اصلی کالا که شامل لبنیات، پروتئینی، میوه و سبزیجات ، نان و شیرینی و غذای آماده و نیمه آماده و گل و گیاه است در ابتدای امسال تاسیس شده است./خبرآنلاین

صف‌کشی برای گوشت، کارت ملی یادتان نرود! + تصاویر

این خبر عرضه آنلاین گوشت تنظیم بازاری آغاز شد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

صف‌کشی برای گوشت، کارت ملی یادتان نرود! + تصاویر

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، تصاویر این صف کشیدن‌ها و مشکلات و تبعات ناشی از آن به طور روزانه در فضای مجازی و سایت‌ها نیز مخابره شده و خلاصه از رشد پدیده ایستادن در صف در جامعه حکایت دارد. یکی از قابل تامل‌ترین صف هایی که در هفته های اخیر کشیده شده است، صف دریافت گوشت یخ زده دولتی است که افراد با کارت ملی خود و اعضای خانواده، ساعت‌ها در سرمای این روزهای صبح‌های تهران و شهرها در صف می‌ایستند تا چند کیلویی گوشت به قیمت نصف بازار تهیه کنند.

توزیع گوشت منجد برای کنترل و تعدیل قیمت ها در میادین میوه و تره بار ادامه دارد.

صف1

صف2

صف3

صف4

صف5

صف6

صف7

صف8

عیدی ۹۷ چقدر است؟

این خبر صف‌کشی برای گوشت، کارت ملی یادتان نرود! + تصاویر اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

قیمت گوشت در ایران یک چهارم بازار‌های جهانی

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، احمد مقدسی رئیس انجمن صنفی گاوداران در گفت و گویی درباره آخرین‌ وضعیت قاچاق دام اظهار کرد: اگرچه آمار و مستندات رسمی مبنی بر قاچاق دام از کشور وجود ندارد، اما نوسان نرخ ارز و فروش هر کیلو دام با نرخ ۷ دلار آن سوی مرزها انگیزه قاچاقچیان را بالا برده است.

وی نرخ فروش هر کیلو گوساله نر در بازار داخل را ۲۲ هزار تومان اعلام کرد و افزود: این در حالی است که به سبب گپ تولید تا مصرف و وجود واسطه گران و دلالان متعدد، نرخ گوشت گوساله در قصابی ها بالاست.

بیشتر بخوانید: ضرورت جلوگیری از خروج غیرقانونی دام از مرزهای کشور/قیمت شقه گوسفندی به ۶۳ هزار تومان رسید
مقدسی با اشاره به اینکه قیمت گوشت در ایران یک چهارم بازارهای جهانی است، بیان کرد: هم اکنون هر کیلو دام زنده در بازارهای جهانی ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان عرضه می شود که این امر بدان معناست که مردم‌ایران ارزانترین گوشت دنیا را مصرف می کنند.

رئیس انجمن صنفی گاوداران با اشاره به اینکه کنترلی بر قاچاق دام‌ نیست، بیان کرد: این در حالی است که با صادرات قانونی، از خروج ذخایر ژنتیک جلوگیری می شود.

به گفته وی اتخاذ تصمیم ممنوعیت یک شبه صادرات دام از سوی وزیر اسبق وزارت صمت بستر را برای حضور قاچاقچیان در بازارهای هدف فراهم کرده است، در حالیکه با رفع ممنوعیت صادرات دام دیگر خبری از قاچاق نیست.

رئیس انجمن صنفی گاوداران در پایان تصریح کرد: با توجه به افزایش هزینه های تولید، دامداران در فروش دام و شیر خام تولیدی ۱ تا ۲ درصد سود می کنند.

قیمت ارز در صرافی ملی امروز ۹۷/۰۹/۱۳ / دلار ۱۱۳۸۰ تومان شد

این خبر قیمت گوشت در ایران یک چهارم بازار‌های جهانی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.