اعتیاد به گُل چقدر جدی است؟

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، سردار اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در مراسم امضای تفاهم‌نامه با آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در حوزه مبارزه با مواد مخدر داشتیم، اظهار کرد: نگاه غالب این است که اجازه ندهیم مواد مخدر وارد کشور شود و مبتلایان را درمان کنیم البته این دو نکته در چهار دهه اخیر غالب بوده است؛ نگاه سوم با رویکرد پیشگیری است که اقدامات خوبی در این زمینه داشته‌ایم.

وی افزود: اگر اقدامات پیشگیرانه و صیانت درونی وجود نداشته باشد مجبوریم فقط با آسیب دیدگان مقابله کرده و آن‌ها را درمان کنیم، در واقع رویکرد اصلی باید نگاه پیشگیرانه باشد.

دبیرکل ستاده مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: در مجاورت بزرگترین کشور تولیدکننده مواد مخدر قرار داریم و بر اساس آمار سازمان ملل، افغانستان بیش از ۹ هزار تُن تولید مواد مخدر در سال ۲۰۱۷ داشته است، بر این اساس برای اینکه بستر مناسب داشته باشیم طرح یاریگران زندگی تدوین شد.

 سردار مومنی همچنین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آسیب شناسی مواد مخدر در ۴۰ سال گذشته مورد بررسی قرار گرفت، به همین منظور از تمامی ظرفیت‌های گروه‌های مرجع و نهادها استفاده می‌کنیم تا اقدامات پیشگیرانه را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه طرح یاریگران با کمک خانواده بزرگ آموزش و پرورش پیش می‌رود، گفت: امروز تفاهم نامه کلی این طرح امضا، دستورالعمل اصلی آن تدوین و از اول مهر اجرا خواهد شد. بیش از ۱۵ وزارتخانه و نهاد برای مبارزه با این آسیب تلاش می‌کنند، به این ترتیب از روند افزایشی شیوع مواد مخدر در مدرسه جلوگیری کرده ایم.

سردار مومنی بیان کرد: بیشترین علت اعتیاد دانش آموزان به علت اصرار همسالانشان بوده است، برخی از دانش آموزان هم تصور می‌کردند با چند بار مصرف معتاد نمی‌شوند.

وی با اشاره به خطر اعتیادآوری مواد مخدر گُل که در بین دانش آموزان رواج پیدا کرده است، گفت: اعتیادآوری این ماده مخدر ۷ برابر حشیش است.بیش از ۲ درصد دانش‌آموزان مواد مخدر استعمال می‌کنند، البته این روند تا حدودی متوقف شده است و در تلاشیم تا آن را کنترل کنیم.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: اکنون سوداگران مرگ، مواد مخدر را با بسته‌بندی جدید ارائه می‌دهند تا دانش‌آموزان را ترغیب به استفاده کنند که در این مورد هم اقدامات پیشگیرانه انجام داده‌ایم. /تسنیم

این خبر اعتیاد به گُل چقدر جدی است؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

واکنش جالب رونالدو به تقلید شادی گلش

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، پس از پایان بازی دوستانه تیم فوتبال یوونتوس مقابل ستارگان منتخب لیگ کره‌جنوبی، کریس رونالدو، ستاره پرتغالی تیم ایتالیایی از یکی از گلزنان رقیب به خاطر تقلید مدل خوشحالی‌اش تمجید کرد و پیراهنش را به او هدیه داد!« سسینا» که در جریان بازی موفق به باز کردن دروازه یوونتوس شده بود، بعد از گلزنی مقابل چشمان رونالدو شادی گلزنی منحصر به فرد او را تکرار کرد. به نظر می‌رسد این حرکت مورد توجه ستاره بیانکونری قرار گرفته و او با اهدای پیراهنش از این بازیکن تجلیل کرد. /تسنیم

این خبر واکنش جالب رونالدو به تقلید شادی گلش اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

گل فردوسی‌پور جهانی شد+فیلم

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، بیش از چهار ماه از حذف عادل فردوسی‌پور از تلویزیون می‌گذرد و او سعی کرده تا حد زیادی از رسانه‌ها دوری کند ولی او بازهم به صدر اخبار بازگشته. این‌بار صفحه «visubal» که بیش از شش میلیون فالوئر در اینستاگرام دارد و فیلم گل های عجیب و زیبای فوتبال را منتشر می کند، با انتشار ویدئویی از این مجری ایرانی که در حال بازی فوتسال است، توجه‌ها را به عادل جلب کرده. فردوسی‌پور در این ویدئو با یک حرکت زیبا موفق به زدن یک گل می‌شود.

عادل چند روز قبل، موفق شد در جشن حافظ، عنوان بهترین چهره تلویزیونی را به خود اختصاص دهد و هنگام دریافت جایزه مورد تشویق شدید مردم قرار گرفت. /خبرآنلایناین خبر گل فردوسی‌پور جهانی شد+فیلم اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

باند توزیع «گُل» در اینستاگرام

به گزارش بخش قضایی سایت خبرهای فوری، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس پایتخت، سرهنگ محمد بخشنده توضیح داد: پس از شناسایی تیم حرفه‌ای و قانون‌شکن در زمینه توزیع مواد مخدر در بستر اینستاگرام و با اقدامات اطلاعاتی اعضای این باند به دام افتادند.

به گفته وی این بازدشت شدگان بیش از ۵۰ کیلوت ماده توهم‌زای گل که از مشتقات ارتقا یافته گیاه شاهدانه هندی است و به‌طور عامیانه همه به نام حشیش شناخته می شود کشف و ضبط شد.

بخشنده در خصوص سرکرده باند با هویت «فردین» که به‌شدت از شناسایی خود دچار حیرت شده بود اعلام کرد: خلافکاران مجازی بدانند که فعالیت‌های سوء آنان از دید پلیس پنهان نمی‌ماند.

وی‬ تاکید‬ کرد: ‬ با حضور هوشیارانه پلیس مبارزه با موادمخدر در تمامی شئون جامعه بویژه فضای مجازی تمامی حرکات خلافکارانه سوداگران مرگ که به خیال خامشان می‬ توانند‬ در فضای مجازی به‌راحتی فعالیت کنند بدون اینکه مزاحمتی برایشان پیش بیاید، کنترل می‌شود. /ایرنا

این خبر باند توزیع «گُل» در اینستاگرام اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

پرمصرف ترین ماده مخدر در ایران

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، سردار منتظر المهدی همزمان با بازدید خود از مرکز «خط ملی اعتیاد» با بیان اینکه امسال دهمین سال فعالیت این خط تلفنی است، گفت: این خط با همت سازمان بهزیستی کشور و حمایت ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور فعالیت خود را آغاز کرده و روز به روز فعالیت آن در حال گسترش است.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۴۵۰ هزار تماس موفق با خط ملی اعتیاد برقرار شده است، اظهار کرد: میانگین زمانی که مشاورین در جریان تماس‌ها صرف می‌کنند حدود ۱۰ دقیقه است اما متخصصان اعلام می‌کنند که حتی ممکن است تماسی تا یک ساعت هم طول بکشد. در این بخش کارشناسان، کارشناسان ارشد، دکترا و … در رشته‌های مددکاری، روان شناسی و … مشغول به کار هستند.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه کارشناسان خط ملی اعتیاد از  ۸ صبح تا ۸ شب پاسخگوی افراد در سراسر کشور هستند، تصریح کرد: شهروندان می‌توانند با شماره گیری ۰۹۶۲۸ بدون پرداخت هزینه از مشاوره اعتیاد استفاده کنند.

منتظر المهدی افزود: حضور امروز در این مرکز در راستای شناساندن این مرکز به کسانی است که به آن نیاز دارند. بیشترین تماس گیرندگان مادران و هسران افراد معتاد هستند که دنبال راهکار هستند اما بیشتر تماس‌ها مربوط به کسانی است که گرفتار اعتیاد شده اند و اینجا هم مشاوره و راهنمایی دریافت می‌کنند تا به نزدیک‌ترین مرکز درمان اعتیاد مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه نگرانی در حوزه استفاده از گل بیشتر شده است، توضیح داد: با این حال هنوز هم تریاک مقام اول مصرف مواد مخدر در کشور را دارد، در مرحله بعد هم گل به دلیل عدم آگاهی از عوارض آن بیشترین مصرف در کشور را دارد. برخی گمان می‌کند این ماده گیاهی است و عوارضی ندارد این درحالیست که باعث افزایش فشار خون و مشکلات مغزی می‌شود که اگرچه در کوتاه مدت لذت به همراه دارد اما بعد از مدتی باعث از کارافتادگی مغز می‌شود به طوریکه فرد نیاز پیدا می‌کند از مواد مخدر دیگر یا مواد ترکیبی استفاده کند، بنابراین افرادی که برای لاغری، ایجاد شادابی، نشاط و…. از این مواد استفاده می‌کنند کاملاً در اشتباه هستند.

این خبر پرمصرف ترین ماده مخدر در ایران اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.