تاج: ویلموتس حاشیه‌های کی‌روش را ندارد / مبلغ قرارداد قابل افشا نیست

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال در اظهاراتی تلویزیونی با بیان اینکه به دو دلیل ویلموتس را انتخاب کرده، گفت: ما به دنبال مربی ۴۵ تا ۵۵ سال بودیم که این موضع کارمان را سخت کرده بود. از طرفی مربی‌ای می‌خواستیم که سابقه حضور در تیم های ملی را داشته باشد.

وی همچنین با اشاره به فعالیت دستیاران ویلموتس در تیم‌های بزرگ همانند المپیک مارسی یادآور شد: در کنار آن‌ها، ۳،۴ دستیار داخلی هم برای او در نظر گرفته‌ایم. ضمن آنکه قرار است از بین دستیاران داخلی وی یک نفر را انتخاب کند که در واقع از دل این مربی داخلی یک سرمربی خوب بیرون بیاید.

وی که با شبکه خبر گفت‌وگو می‌کرد، از عقد قرارداد ویلموتس در روز یکشنبه خبرداد و افزود: وی توانست بلژیک را که به عنوان تیم کوچکی در رنکینگ ۵۴ جهان بود به رده نخست برساند که کار کوچکی نیست.

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه پس از مشورت با افراد مختلف ویلموتس را انتخاب کرده است ادامه داد: آن‌ها ویژگی‌ها را اعلام کردند و ما هم با همین ویژگی‌ها سراغ سرمربی جدید تیم ملی رفتیم.

تاج در پاسخ به این سوال که تفاوت ویلموتس با کی‌روش چیست، گفت: ویلموتس حاشیه های کی روش را ندارد و نسبت به سرمربی قبلی تیم ملی فدراسیون‌محور است و البته قرارداد او فردا امضا می‌شود ولی همه چیز در آن گنجانده شده است. از مصاحبه نکردن علیه مربیان داخلی تا روزهای مرخصی و نحوه تعامل ما مربیان لیگ و مسائل دیگر در این قرارداد به آن‌ها اشاره شده است.

وی در پایان و در پاسخ به این سوال که آیا مبلغ قرارداد ویلموتس مشخص است، گفت: مبلغ قرارداد این مربی قابل افشا نیست مگر آنکه دو طرفه باشد البته مفاد قرارداد قابل انتشار است و مشکلی وجود ندارد. در واقع عقد قرارداد با ویلموتس به نوعی تجربه قرارداد با کی‌روش است که ما آن را لحاظ کردیم.

این خبر تاج: ویلموتس حاشیه‌های کی‌روش را ندارد / مبلغ قرارداد قابل افشا نیست اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

مالیاتت را بده، کاری به دبیرکل و سرپرست نداشته باش!

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، روزنامه همشهری نوشت: «بالاخره تکلیف نیمکت تیم ملی هم روشن شد و مارک ویلموتس بلژیکی جای کارلوس کی‌روش را گرفت. امیدواریم او هم آن قدر موفق باشد که مثل کی‌روش ۸سال در ایران بماند. بعد از نهایی‌شدن توافق، چند نکته متفاوت در مورد ویلموتس می‌تواند وجود داشته باشد.

بر خلاف کارلوس کی‌روش که اصالت موزامبیکی داشت و پرتغالی شناخته می‌شد، ویلموتس اصالتا هم بلژیکی است. بنابراین از همین حالا یک سلاح مهم از کف دشمنان او رفته است. برخی منتقدان کی‌روش به او لقب «دلال موزامبیکی» داده بودند اما بعید است از عبارت «دلال بلژیکی» استقبال شود. زیاد آهنگ ندارد!

با تعیین تکلیف سرمربی جدید تیم ملی انتظار می‌رود روند مصاحبه‌های آتشین کارلوس کی‌روش علیه فدراسیون فوتبال ایران هم به پایان برسد. بنده خدا طاقت نداشت مربی دیگری را روی صندلی خودش ببیند و بس که ایران را دوست داشت، به آب و آتش زد که نیمکت تیم ملی به غریبه‌ها نرسد اما نشد که نشد. کم مانده بود طرف در بیانیه‌اش بنویسد در ایران نان هم برای خوردن پیدا نمی‌شود. آنجا نروید.

ما که چشم‌مان آب نمی‌خورد اما کاش حداقل توانسته باشیم ویلموتس را قانع کنیم که مالیاتش را خودش بدهد. در مورد کی‌روش و برانکو و یک دو جین مربی خارجی و داخلی دیگر که نتوانستیم به این التزام جهانی وفادار بمانیم اما کاش این بار خرق عادت کرده باشیم. باور کنید اگر طرف خارجی را به دادن مالیات ملزم کنیم، ‌شأن کشور و قوانین خودمان را بالا برده‌ایم.

خوب است همین اول کاری یک نفر ویلموتس را کنار بکشد و در گوشش بگوید: «داداش لباس کار بپوش، نه لباس جنگ!» کاش به او بگویند در ۸سال گذشته از صدقه‌سری کی‌روش آن قدر در فوتبال ایران دعوا داشته‌ایم که دیگر حال‌مان دارد به هم می‌خورد. کاش به او بگویند عزل و نصب سرپرست و دبیر‌ کل فدراسیون و مدیر ورزشگاه آزادی در حوزه اختیاراتش نیست و در ضمن زیر بار هر چه برویم، دیگر مدیر رسانه‌ای بلژیکی را قبول نخواهیم کرد!

تنها حسن تعطیلی برنامه نود این است که عادل فردوسی‌پور لقب جدیدی بر اساس اسم ویلموتس دریافت نخواهد کرد. او همیشه موافق حضور مربیان خارجی در فوتبال ایران بوده و به‌ نظر می‌رسد اگر الان برنامه داشت، از ویلموتس حمایت می‌کرد. در این صورت محمد مایلی‌کهن با قریحه استثنایی‌اش باید می‌گشت و یک لقب جدید برای او پیدا می‌کرد. حاجی قبلا عادل را به‌ خاطر حمایت از سرمربی پرتغالی تیم ملی «کی‌روشی‌پور» لقب داده بود اما انصافا پیدا‌کردن لقب با اسم ویلموتس راحت نیست.»

این خبر مالیاتت را بده، کاری به دبیرکل و سرپرست نداشته باش! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

۸ اشتباهی که با کی‌روش کردیم و نباید با ویلموتس تکرار شود

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، مارک ویلموتس دیگر گزینه احتمالی تیم ملی ایران نیست. او دیگر به فدراسیون فوتبال ایران نزدیک هم نیست، او به طور رسمی سرمربی بعدی تیم ملی است. این را مهدی تاج اعلام کرده اما هنوز قرارداد او به شکل رسمی تنظیم نشده است. این یعنی فرصتی طلایی داریم برای مرور همه آن چه در این سال ها رخ داده تا این بار درگیر مشکلات قدیمی و تکراری نشویم. باید دوره هشت ساله حضور کارلوس کی‌روش در ایران بررسی شود تا بدانیم دقیقا چه اشتباهاتی کرده‌ایم. حالا که فرصت هست، باید نگاهی بیاندازیم به همه کاستی‌هایی که در رفتار با سرمربی پرتغالی بود تا دوباره با مردی دیگر از اروپا به مشکل نخوریم. اما دقیقا از چه تصمیم‌های غلطی صحبت می‌کنیم؟

یک؛ سرمربی فوتبال، نه پادشاه بلژیک!

با اسکورت ویژه از CIP فرودگاه امام خمینی به دیدار مارک ویلموتس رفته‌اند. به او اجازه ندادند به خبرنگاران و عکاسان نزدیک شود و هنوز هیچ مصاحبه‌ای از او منتشر نشده است. او هنوز با فدراسیون فوتبال به توافق نهایی رسیده است؟ بسیار عالی، اما مهدی تاج او را سرمربی بعدی تیم ملی معرفی کرد. از فدراسیون انتظار داشتیم به عکاسان اجازه بدهد تا حداقل چند عکس خوب از او ثبت کنند. مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال در یک دیدار غیرحضوری و صرفا از طریق ارسال یک پیام صوتی به خبرنگاران و عکاسان اعلام کرده فدراسیون اصلا منتطر هیچکدام از اهالی رسانه نبوده است. حالا این رفتار را مقایسه کنید با روزی که کارلوس کی‌روش راهی کلمبیا شد؛ جمع کثیری از خبرنگاران خیلی سریع با او صحبت کردند و در این میان حتی یکی از هواداران ایرانی او در کلمبیا به دیدار او رفت. شاید این رفتارها باعث افزایش نگرانی و استرس مرد بلژیکی باشد، البته اگر واقعا برای فدراسیون فوتبال مهم باشد.

دو؛ فدراسیون فوتبال، نه وزارت ورزش

وقتی کارلوس کی‌روش به ایران آمد، به جای حضور در فدراسیون فوتبال او را به وزارت ورزش دعوت کردند تا قرارداد نهایی‌اش را امضا کند. شاید همین باعث شد تا کارلوس کی‌روش بعدها احساس کند بیشتر از آن که با فدراسیون فوتبال مواجه شود، باید با وزارت ورزش تعامل کند. وقتی از ابتدا با او رفتار متفاوتی شده، نباید انتظار داشت حالا که هنوز دستمزد کی‌روش پرداخت نشده، او هم‌چنان از وزارت ورزش انتقاد نکند. آن هم در حالی که او از نخستین روز حضورش در ایران، همواره با وزارت ورزش مواجه بوده است. این اتفاق نباید برای مارک ویلموتس تکرار شود. فدراسیون باید به تنهایی مسئولیت همه برنامه‌های مرد بلژیکی را برعهده بگیرد.

سه؛ قراردادی با جزییات شفاف

شاید این حداقل انتظاری باشد که می توان از فدراسیون فوتبال داشت. هنوز هم جزییات قرارداد کارلوس کی‌روش با تیم ملی ایران مشخص نیست. همین باعث شده تا بعضی منتقدان کی‌روش، از ابتدا به قرارداد او اعتراض داشته باشند. فدراسیون همیشه از شفاف‌سازی قرارداد کی‌روش امتناع کرد و همین باعث شد تا بهانه‌های زیادی برای حمله به او فراهم شود. اگر فدراسیون قرارداد منسجمی آماده کرده، باید همه بندهای آن را به شکل دقیقی توصیف کند؛ از آپشن‌ها و هدف تا تا بندهای پاداشی و جریمه‌های احتمالی. او درباره چه مسائلی می‌تواند بیانیه بدهد یا مصاحبه‌هایش دقیقا درباره چه موضوعاتی باشد اما مهم‌تر از تنظیم یک قرارداد حرفه‌ای، پای‌بندی به آن و اجرای بی‌حرف و حدیث آن است.

چهار؛ لیگ کجای قرارداد اوست؟

از انتقادات مهمی که به کارلوس کی‌روش وارد کردند، غیبت او در بازی‌های لیگ برتری بود. هم‌چنین فدراسیون هیچ تقویم مشخصی برای تعطیلی‌های او نداشت. همین باعث شد تا برنامه مشخصی برای غیبت‌های مرد پرتغالی وجود نداشته باشد. برای مردی مثل ویلموتس نباید این اشتباه تکرار شود. او باید تقویم دقیقی شامل اردوها، تعطیلی‌ها، برنامه تماشای مسابقات لیگ و حضور در کمپ تیم ملی داشته باشد.

پنج؛ کادر فنی و دستیارها

مارک ویلموتس با یک دستیار فرانسوی به تهران آمده است. او به عنوان دستیار اول مربی بلژیکی در تیم ملی حضور خواهد داشت. «اسپیونسی» سابقه حضور در المپیک مارسی را هم دارد. به جز این مربی اهل کشور فرانسه که همراه با سرمربی تیم ملی وارد ایران شده، یک وکیل هم این مربی را همراهی کرده است. اما فدراسیون نباید از سایر دستیاران او غافل شود. مهدی تاج و همکارانش باید هر چه زودتر وضعیت دستیاران او را مشخص کنند. ضمن این که وضعیت کیفی مربیان همراه ویلموتس باید بررسی شود و  ویلموتس هم باید با مربیان ایرانی به توافق برسد؛ تیم ملی به مربیان ایرانی هم نیاز دارد.

شش؛ اسپانسرها و حامیان مالی

یکی از انتقاداتی که به کارلوس کی‌روش وارد می‌شد، وضعیت مبهم اسپانسرهای او بود. مرد پرتغالی نمی‌توانست با فدراسیون فوتبال به توافق دست پیدا کند و همین باعث شده بود تا کی‌روش شخصا مسئولیت بعضی از تصمیم‌های مالی‌اش را برعهده بگیرد.چه خوب است که این اتفاق‌ها برای ویلموتس تکرار نشود. فدراسیون فوتبال باید با او به توافق جامعی دست پیدا کند تا بعدها دوباره به مشکل نخورد.

هفت؛ اردوها و بازی‌های دوستانه

کی‌روش هرگز برنامه فدراسیون فوتبال برای بازی‌های دوستانه را درک نکرد! فدراسیون هیچ تلاشی برای میزبانی از رقبای قدرتمند نمی‌کرد و در عین حال بی‌برنامه بودن آن‌ها باعث می‌شد تا شرایط برای بازی‌های خارج از خانه هم فراهم نشود. بنابراین کی‌روش مجبور بود به هر بازی‌ای که فدراسیون برای او تدارک دیده، قانع باشد. اما این به معنای انتقادات او از مهدی تاج و سایر همکارانش نبود. مسئله بازی‌های دوستانه، همواره یکی از انتقادات بزرگ کی‌روش از فوتبال ایران بود. در عین حال او برای اردوها هم مشکلات زیادی داشت، اگر او کمپ تیم ملی را افتتاح نمی‌کرد، یوزها هنوز هم از داشتن یک مجموعه مجهز محروم بودند. اگر در آستانه جام ملت‌ها، قطری‌ها از کی‌روش و پسرانش میزبانی نمی‌کردند، شاید صعود به نیمه نهایی امارات غیرممکن بود. این یعنی فدراسیون باید همه تلاشش را به کار بگیرد تا برنامه مشخصی برای مارک ویلموتس داشته باشد. آن‌ها باید بهترین امکانات را برای مرد بلژیکی فراهم کنند و بازی‌های دوستانه خوبی را تدارک ببینند. او سرمربی تیم ملی بلژیک بوده و شاید برخلاف کی‌روش، به بازی با بولیوی، ترینیداد و توباگو، سیرالئون و توگو رضایت ندهد!

هشت؛ تعامل با مربیان داخلی

مارک ویلموتس باید از کارلوس کی‌روش درباره این مورد مشاوره بگیرد. به قول خود کی‌روش او تلاش زیادی می‌کرد تا با سرمربی‌های لیگ برتری به تفاهم برسد اما بسیاری از آن‌ها علاقه‌ای به تعامل با او نداشتند. این مسئله بعدها اوج گرفت و بحران‌های زیادی را رقم زد. بحران‌هایی که فدراسیون فوتبال فقط تماشاگر آن‌ها بود. این بار مهدی تاج باید با دقت به وضعیت لیگ برتر نگاه کند. هیچکس نباید با ویلموتس درگیر شود. مصاحبه‌هایی که بی‌دلیل بر علیه کی‌روش انجام می‌گرفت، نباید به ویلموتس تحمیل شود و مسئولیت همه این اتفاق‌ها برعهده فدراسیونی است که باید با مدیریتی درست، همه چیز را به بهترین شکل ممکن کنترل کند. /خبرآنلاین

این خبر ۸ اشتباهی که با کی‌روش کردیم و نباید با ویلموتس تکرار شود اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

افشای جزییات تازه از قرارداد ویلموتس / ۴.۵ میلیون دلار برای ۳ سال!

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری به نقل از خبرگزاری DPA ، مارکویلموتس، سرمربی بلژیکی قرار است به زودی به تهران سفر کند تا قرارداد سه ساله‌ای را با فدراسیون فوتبال ایران منعقد کند. این مربی تا پایان جام جهانی قطر عهده دار هدایت تیم ملی فوتبال ایران خواهد بود.

سرمربی ۵۰ ساله نهایتاً ظرف روزهای آینده به تهران سفر خواهد کرد تا هدایت تیم ملی فوتبال ایران را بر عهده بگیرد و جانشین کارلوس کی‌روش پرتغالی در تیم ملی فوتبال ایران شود.

مدیر برنامه‌های این مربی بلژیکی در ترکیه دیداری با مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران داشته است.

گفته می‌شود که سرمربی بلژیکی به کمتر از یک و نیم میلیون دلار به ازای هر سال برای هدایت تیم ملی فوتبال ایران راضی نیست و قصد دارد دو دستیار هم با خود به تیم ملی فوتبال ایران بیاورد. (این یعنی در مجموع قرارداد خودش و دستیارانش و سایر هزینه‌ها، حدود ۱۰۰ میلیارد تومان برای سه سال حضور در تیم ملی ایران).

تیم ملی فوتبال ایران پنجمین تیم دوران مربیگری مارک ویلموتس محسوب خواهد شد. این سرمربی که سابقه هدایت شالکه را در بوندسلیگا آلمان در کارنامه خود دارد، یک سال هدایت سنت پرویدن را بر عهده گرفته است و در ادامه به عنوان دستیار در تیم ملی بلژیک فعالیت کرد.

مارک ویلموتس چهار سال عهده دار تیم ملی بلژیک در جام‌های جهانی برزیل و یورو ۲۰۱۶ بود و آخرین بار نیز تیم ملی فوتبال ساحل عاج را بر عهده گرفت.

به نظر می‌رسد مذاکرات دو طرف بر روی مبلغ قرارداد همچنان ادامه دارد و فدراسیون فوتبال ایران خواستار کاهش این مبلغ است.

هزینه کردن حدود ۱۰۰ میلیارد تومان برای ویلموتس، دستیارانش و سایر خدمات احتمالی در طی سه سال آن هم با توجه به وضعیت اقتصادی کشور از مواردی است که باید درباره آن توضیح شفاف و روشنی داده شود و بر این اساس ضرورت دارد رئیس فدراسیون فوتبال درباره پرداخت این پولی با دلایل مستند و منطقی به افکار عمومی پاسخ دهد. /ایسنا

این خبر افشای جزییات تازه از قرارداد ویلموتس / ۴.۵ میلیون دلار برای ۳ سال! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

مدافع مورد علاقه کی‌روش جانشین سیدجلال می‌شود!

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، شنیده‌ها حاکی از آن است که این مدافع رایان تفضلی، بازیکن دو رگه ایرانی- انگلیسی است که در فصل جاری در پیتربرو به میدان رفته است. یکی از عواملی که این انتقال را هموار می‌کند، تمام شدن مدت قرارداد این مدافع با پیتربرو است. تفضلی در فصل جاری یکی از بازیکنان ثابت پیتربرو بود، اما تیم این بازیکن با قرار گرفتن در رده هفتم لیگ یک انگلیس از صعود به چمپیون‌شیپ بازماند و مربی پیتربرو، جدایی تفضلی را تأیید کرده است. پیش از این نیز کارلوس کی‌روش برای مدتی عملکرد این مدافع را در نظر گرفته بود تا او را به تیم ملی دعوت کند، اما این اتفاق نیفتاد. باید منتظر ماند و دید این مدافع ۲۷ ساله که پیش از این از علاقه‌اش برای حضور در تیم ملی ایران خبر داده بود، برای بیشتر شدن شانس دعوت به تیم ملی، حاضر به حضور در ایران و بازی در پرسپولیس می‌شود؟!/خبرورزشی

مهدی طارمی جانشین بودیمیر می‌شود

این خبر مدافع مورد علاقه کی‌روش جانشین سیدجلال می‌شود! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

پیشنهاد جالب یک تیم آمریکایی به کاپیتان سابق تیم ملی

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، آندرانیک تیموریان را مدت‌هاست در میادین فوتبال ندیده‌ایم. بعد از آن که در لیگ رو به پایان خودمان، آندو با هیچ تیمی به توافق نرسید، احتمال می‌رفت بی‌سر و صدا با فوتبال خداحافظی کرده باشد، اما وقتی گلش به عنوان بهترین گل لیگ قهرمانان آسیا از نگاه مردم انتخاب شد، آندو لابه‌لای حرف‌هایش درباره گل قشنگی که به بوریرام تایلند زده بود، گفت: «هنوز از فوتبال کنار نرفته‌ام و فصل بعد می‌خواهم بازی کنم.»

البته یکی از دلایلی که تیموریان در لیگ هجدهم بدون تیم ماند، قیمت بالای او بود. توقع مالی آندو از سقف پرداخت اغلب تیم‌های لیگ برتری بالاتر است. حالا بماند که وقتی کارلوس کی‌روش دیگر آندو را به تیم ملی دعوت نکرد، خیلی از مربیان لیگ برتری یاد سن و سال او افتادند و از همان زمان حضور تیموریان در لیگ برتر هم کمرنگ شد. اما حالا درباره آندو یک خبر تازه به گوش می‌رسد؛ آندرانیک تیموریان مورد توجه یک تیم آمریکایی قرار گرفته و احتمال دارد با قراردادی کوتاه مدت به تیم آمریکایی ملحق شود.

باشگاه اورنج‌کانتی آمریکا که در لیگ دسته اول ایالات متحده حضور دارد و مؤسس و مالکش یک ایرانی به نام علی منصوری است، خواهان همکاری با آندو شده و به گفته یک منبع آگاه این ایرانی که یکی از سهامداران اصلی باشگاه اورنج‌کانتی است برای مذاکره مستقیم با تیموریان به تهران سفر کرده تا رودررو با کاپیتان اسبق تیم ملی حرف بزند.

اورنج‌کانتی پیش از این داریوش یزدانی، محمد محمدی، شهریار داستان، امیر عابدزاده، احمدرضا عابدزاده و… را در فواصل مختلف به عنوان بازیکن، مربی یا سرمربی در اختیار داشته و در حال حاضر هم یک ایرانی به نام عرفان اردستانی که سابقه دعوت به تیم امید کشورمان را هم دارد، عضو تیم زیر ۲۳ سال این باشگاه آمریکایی است و حضور آندو می‌تواند اورنج کانتی را برای ایرانیان و به خصوص ارامنه ایرانی مقیم لس‌آنجلس و کالیفرنیا جذاب‌تر کند. اورنج‌کانتی یکی از تیم‌های مدعی لیگ دسته اول فوتبال آمریکاست و باید دید آیا آندو به پیشنهاد این باشگاه جواب مثبت می‌دهد؟

جالب است بدانید در حال حاضر یک سوئیسی به عنوان مدیرعامل باشگاه اورنج‌کانتی فعالیت می‌کند و سرمربی این تیم هم یک آمریکایی است و هوندا، بازیکن معروف ژاپنی هم یکی از سهامداران این تیم محسوب می‌شود.

آندو با وجود این‌که این فصل عضو تیمی نبوده، از لحاظ بدنی چندان هم از شرایط ایده‌آل دور نیست و آن‌هایی که چند شب قبل او را در مراسم گلریزان فدراسیون فوتبال برای سیل‌زدگان دیدند، می‌گویند بدن تیموریان همچنان روی فرم است.

با این حساب شاید آندو وسوسه شود برای چند ماه هم که شده به آمریکا برود و برای تیم اورنج‌کانتی در لیگ دسته اول ایالات متحده بازی کند. به گفته یک منبع آگاه قرارداد احتمالی آندو با اورنج‌کانتی کوتاه‌مدت خواهد بود و شاید او فعلاً فقط نیم‌فصل با آمریکایی‌ها قرارداد ببندد، البته اگر طرفین بر سر جزئیات به توافق برسند. /خبرورزشی

مهدی تاج: همسر فروزان مؤسسه شرط‌بندی داشت

این خبر پیشنهاد جالب یک تیم آمریکایی به کاپیتان سابق تیم ملی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

آزمون: در ایران همه کی روش را دوست دارند، جز یک تیم!

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، سردار آزمون با دو گلی که چند روز پیش مقابل کریلیا به ثمر رساند، علاوه بر تثبیت صدرنشینی زنیت در لیگ روسیه، خودش هم به رتبه نخست جدول گلزنان این لیگ رسید. مهاجم نوک تیم ملی ایران حالا از نظر فرم یکی از بهترین بازیکنان آسیایی شاغل در اروپا است و بی تردید بهترین نقل و انتقال زمستانی لیگ روسیه در این فصل به شمار می آید. رسانه های روسی هم توجه بسیاری به عملکرد خیره کننده او داشته اند. از همین رو برنامه تلویزیونی Raw Take با او مصاحبه ای جالب و مفصل داشته است. در این گفت و گو آزمون درباره زنیت، تیم ملی ایران، کارلوس کی روش، سیل گلستان و انواع مسائل فنی و حاشیه ای صحبت کرده که در اینجا می خوانید:

مصاحبه

– امروز مسی ایرانی اینجاست. البته می دانم که خود او از این لقب خوشش نمی آید.

بله، زلاتان ایرانی.

– تو تا به اینجا در زنیت آماری بهتر از کل فصل قبل در روبین کازان داری.

وقتی گل میزنی مزد زحماتت را می گیری و این بهترین حس در فوتبال است. خیلی چیزها مثل نقاط قوت و ضعف را می توانی یاد بگیری

– سماک در زنیت چه جادویی با تو کرد که خیلی زود شروع به گلزنی های زیاد کردی؟

تیم با تیم فرق می کند. زنیت خیلی تهاجمی بازی می کند و مهاجم به چشم می آید. سرگئی سماک هم به همه بازیکنان از دروازه بان تا مهاجم کمک می کند. چیزی که از ما می خواهد، این است که گل بزنیم و پاس گل بدهیم و چیزهای دیگر. این را در تمرین نشان می دهد که تهاجمی بازی می کند و این به نظر من نقطه قوت او است.

– تو به تیم هایی از اسپانیا، انگلیس و ایتالیا هم لینک شده بودی ولی زنیت را انتخاب کردی.

برای یک بازیکن خیلی سخت است که همه درباره اش حرف بزنند. مثلا بگویند سردار از انگلیس و اسپانیا پیشنهاد دارد، چه به دروغ چه راست. این حریم خصوصی فرد است. به نظر من اتفاقات بین من و باشگاه هایی که با من مذاکره کردند، یک مسئله شخصی بود. فکر هم نمی کنم کسی فهمیده باشد. عده ای الکی می نویسند و این اذیت کننده است چون دوست ندارم به حریم شخصی ام وارد شوند. همه بچه ها دارند به من کمک می کنند و همه این کمک ها باعث شد من بهترین بازیکن ماه شوم. خیلی حس خوبی است نه فقط برای من. این جایزه تقدیم به همه بازیکنان.

– از قهرمانی صحبت نمی کنیم، ولی حتما فصل بعد در لیگ قهرمانان هستی.

صد درصد چمپیونزلیگ بهترین مسابقات دنیا است و آرزوی هر بازیکنی است که در این تورنمنت بازی کند. حتی برای رونالدو هم اینطور است. او هم وقتی برنده چمپیونزلیگ می شود، خیلی خوشحال است. این بازی ها سطح بالایی در فوتبال است و کل مردم نگاه می کنند. امیدوارم دوباره در چمپیونزلیگ بازی کنم و بتوانم خودم را نشان دهم.

– با روستوف در لیگ قهرمانان حضور داشتی و مقابل بایرن هم گل زدی. این اتفاق به عنوان یک بازیکن جوان چه حسی برایت داشت؟

احساس خیلی خوبی بود. من تا وقتی زیر نظر قربان بردی اف بودم، هر گلی در لیگ روسیه و چمپیونزلیگ می زدم، نباید مغرور می شدم چون در این صورت قطعا نمی توانستم به راهم ادامه بدهم و سریع افت می کردم. به خاطر همین یک روز خوشحال بودم و فردا کاملا گل به خاطره ها پیوسته بود.

– وقتی به یک تیم بزرگ گل می زنی، حس می کنی دنیا زیر پاهایت است؟

نه، من هیچوقت اینطور فکر نکردم. این فوتبال است و تو یک روز می توانی به بهترین تیم گل بزنی و یک روز به بدترین تیم. مهم این است که وقتی گل می زنی، مزد زحمت خودت را می گیری. اینطور نیست که بگویم دنیا زیر پای من است و از همه بالاترم.

– در چمپیونزلیگ دوست داری به کدام تیم گل بزنی؟

در چمپیونزلیگ به هر تیمی گل بزنم، قطعا خیلی احساسی خواهد بود و به خاطره های خوب فوتبالی ام می پیوندد و در آینده برای فرزندانم تعریف می کنم.

بیرانوند: سپاهان از من شکایت کرده؟ مهم نیست!‌

– مثلا به رئال و مقابل سرخیو راموس گل بزنی

هرچه خدا بخواهد. من همه تلاشم را می کنم.

– آیا مدافعانی هستند که از تقابل با آنها نگران باشی یا فکر کنی مصاف با آنها سخت است؟

هرچقدر تیم قوی تر باشد، مدافعان خیلی بهتری دارد و انگیزه و عطش گلزنی ات مقابل آن بیشتر خواهد بود. طبیعتا در این موقعیت، یک بازیکن می خواهد هم به تیم حریف و هم به کل دنیا خودش را نشان دهد.

– حالا می خواهم از فوتبال ملی با تو صحبت کنم. تو فصل وحشتناکی داشته ای. اول جام جهانی، بعد لیگ روسیه، سپس جام ملتها که به نیمه نهایی رفتید و حالا دوباره لیگ روسیه و گلزنی های فوق العاده ات. تو از نظر فیزیکی خسته نیستی؟

درست است، امسال واقعا برایم سخت بود. چون یک بازیکن وقتی پنج، شش ماه بازی می کند، به یک ریکاوری خیلی خوب نیاز دارد. باید ماهیچه ها دوباره تازه و آماده شوند تا دوباره در اردوها با انگیزه کار کند و نیم فصل دوم را شروع کند. ولی برای من اینطور نبود. وقتی لیگ تمام شد، مستقیم به جام ملتهای آسیا رفتیم و پس از آن هم سه چهار روز استراحت کردیم و دوباره به نیم فصل دوم لیگ برگشتیم. لیگ اروپا هم بود. صد درصد در بازی های اول عطش بازیکن بالا می رود چون تیم جدید است و می خواهد خودش را به هواداران و تیم نشان دهد. با مبلغ قراردادی که تو می آیی، می خواهی نشان دهی که ارزش آن پول را داشته ای. در فوتبال باید حرفه ای فکر کنیم. من خیلی دوست دارم فوتبال بازی کنم و الان تنها چیزی که در فکرم هست، قهرمانی زنیت است.

– به جام جهانی برگردیم. گروه ایران خیلی سخت بود، با حضور اسپانیا و پرتغال. شما خیلی خوب شروع کردید و من فکر می کردم ایران به کسب نتیجه مقابل اسپانیا نزدیک است. با حضور ایرانی ها حمایت خوبی هم داشتید. . چه چیزی در جام جهانی اشتباه پیش رفت؟

ما بازی های دوستانه کم و واقعا ضعیفی داشتیم. با تیم های درجه دو آسیا بازی می کردیم. وقتی به جام جهانی می روی، باید بازی های تدارکاتی خیلی خوبی برگزار کنی. مثل ژاپن، کره جنوبی و بقیه تیم ها که با بهترین حریفان بازی می کنند. این اعتماد به نفس را بالا می برد ولی ما نتوانستیم انجام دهیم و اردوهای خوبی را سپری نکردیم به خاطر مشکلات مالی و تحریم بودن ایران. خیلی اذیت شدیم. می توانستیم خودمان را درک کنیم و اینکه مهم ترین تورنمنت عمرمان است. اسپانیا، پرتغال و مراکش در هر صورت سطحشان خیلی بالا است و بهترین های دنیا در آن ها بازی می کنند. مهم ترین عامل، نداشتن اردوهای خوب بود.

– وقتی در کازان همدیگر را ملاقات کردیم، خیلی به خاطر نتیجه ناراحت بودی. اما بعد از جام جهانی تو از تیم ملی ایران رفتی. جالب این است که مردمی از ایران برای من می نوشتند (می دانستند من تو را می شناسم) که به سردار بگو دوستش داریم. آنها حتی ویدیویی در حمایت از تو درست کردند. من از آنها پرسیدم چرا این اتفاقات افتاد؟ آنها گفتند که بسیاری افراد در ایران تصمیم گرفتند که تو تسلیم شوی. که تو ضعیف هستی. آنها اشتباه می کردند، مگر نه؟

من هیچ موقع نمی بازم. اینکه فکر کرده اند من به خاطر هواداران خداحافظی کرده ام، اصلا درست نیست. ما دو نوع هوادار داریم. یک دسته قدر تو را می دانند و دسته ای نه. من به عنوان فوتبالیست باید درک کنم که یک روز مورد انتقاد قرار می گیرم و یک روز مرا بالا می برند. من الان ۲۴ سال دارم. در این سن، جزو ۵ گلزن برتر تاریخ ایران هستم و همه چیز را با آمار می توانم نشان دهم. ولی به جای اینکه به خانواده من فحاشی کنند، بیایند رودررو به من بگویند که تو فلان و فلان هستی. در اینستاگرام من می آیند. همه را هم می دانم از طرف چه کسی آمد و چه اتفاقات عجیبی قبلش افتاد. فقط هواداران یک تیم به من فحش دادند و من هم آن را درک می کنم. چون پدرم راجع به تیمشان و مربی اش انتقاد کرده بود. پدر من یک پسر دارد و هیچ پدری دوست ندارد که پسرش الکی مورد انتقاد قرار بگیرد. نه تنها پدر من، که همه پدرها اینطور هستند. شما یک پدر را نشان دهید که دوست دارد از پسرش انتقاد شود و بایستد نگاه کند. من هم پدرم را درک می کنم. دستش درد نکند که پشت سر من ایستاد و من توانستم در آسیا خودم را نشان دهم. در جام جهانی اگر ۲۴ ساعت هم بازی می کردم، نمی توانستم گل بزنم چون تیم خیلی دفاعی بازی می کرد و مجبور بودیم. به همین دلیل کار من سخت بود و بین بهترین مدافعان دنیا تنها بودم. ولی ماجرا این است که اینستاگرام در ایران بد جا افتاده است و این خیلی آدم را اذیت می کند. همه نوع هوادار داریم. فحش می دهند، تعریف می کنند و… من این را همیشه می گویم. من مردانه به دنیا آمدم و مردانه باید زندگی کنم. اگر بخواهم پشت سر این و آن حرف بزنم، مرد نیستم. من باید بدانم در این دنیا برای خودم و خانواده ام چه کار کرده ام. اگر حال پدر و مادرم همیشه خوب باشد، من همیشه در روی همه می ایستم. هرگز نمی بازم. اگر حال خانواده ام خوب نباشد، نمی توانم حرف بزنم ولی اگر خوب باشند، به هیچکس باج نمی دهم. نه تنها من، همه بازیکنان همین هستند.

پ- حرف های زیبایی بود و کاملا با تو موافقم. نه تنها به تیم برگشتی، بلکه کارهای مهمی هم انجام دادی. به تیم ملی برگردیم، به کارلوس کی روش. یک مربی عالی که در انگلیس به خاطر کار در منچستر شناخته شده. وقتی از ایران رفت، می توانم بگویم که ناراحت بودی. این در پست های اینستاگرامی ات حس می شد. آیا این یک فقدان بزرگ برای تو بود؟

صد درصد. چون او یک نسل جوان را در تیم ملی راه انداخت و از آن نسل می توانم بگویم من، علیرضا جهانبخش، میلاد محمدی، سعید عزت اللهی، علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، مهدی طارمی و خیلی ها آمدند و نسل جوانی آوردند. این یک خدمت بزرگی بود که برای تیم ملی ایران انجام داد. ولی مربیان قبلی اینطور نبودند. به همین دلیل از او ممنونم و آرزو می کنم بهترین نتایج را با کلمبیا بگیرد. مردم ایران همیشه او را دوست دارند و خواهند داشت، به جز یک تیم. انشاالله که همیشه بهترین باشد.

– شما وارد جام ملتهای آسیا شدید و تیم ایران یکی از شانس های قدرتمند کسب این جام محسوب می شد. اما این اتفاق نیافتاد. به ژاپن باختید و پس از آن کی روش از ایران رفت. الان وضعیت تیم ملی چطور است؟ ناامید و ضربه خورده است یا هدف جدیدی را دنبال می کند؟

در تیم ملی بازیکنان حرفه ای زیادی داریم و خیلی حرفه ای رفتار می کنند. قطعا وقتی تیم می بازد ناراحت می شویم ولی اخلاق ها متفاوت است. یکی یک سال ناراحت است و یکی فردا فراموش می کند. مثلا الیور کان، به گفته سرگئی ریژیکوف، وقتی می باخت زود فراموش می کرد چون تلاش خود را کرده بود و به بازی های آینده فکر می کرد. ما هم همینطور هستیم. قطعا از باخت به ژاپن خیلی ناراحت هستیم ولی حتما در بازی های آینده با قدرت زیادی وارد زمین می شویم تا بتوانیم هواداران واقعی ایران را خوشحال کنیم.

– در تعطیلات اخیر بازی های باشگاهی، تو به ایران رفتی تا مردم سیل زده گلستان را کمک کنی. از نظر احساسی این برای تو چطور بود؟ اینکه به آنجا رفتی، برگشتی و دوباره خیلی زود شروع به بازی کردی.

وقتی آمدم، فردای آن روز سیل آمد و خیلی از هموطنان من خانه هایشان را از دست دادند. خیلی ها جان خود را از دست دادند. مردم زندگی شان را باختند و این خیلی بد بود. وظیفه من بود که به مردم کمک کنم مخصوصا ترکمن صحرا که همیشه پشت سر من بوده اند و من همه کار برایشان می کنم. چون ترکمن صحرا در قلب من جا دارد. از کاری که کردم، اصلا پشیمان نیستم و همیشه پشت سرشان هستم. وقتی اینجا آمدم، دو روز نمی توانستم تمرین کنم و بعد به مرور درست شد.

– وقتی تو برگشتی به سماک گفتم که آیا سردار در شرایط خوبی قرار دارد؟ او به من گفت سردار همیشه در مسیر درست است. تو به زمین رفتی و دو گل زدی. گلهایی که بعد به قربانیان حادثه سیل تقدیم کرد.

بله، خودم خیلی دوست داشتم گل بزنم و گل اول را به مردم گلستان تقدیم کردم. گل دوم را هم به کسی تقدیم کردم که در زندگی شخصی ام هست و به او قول داده بودم. من یک بازیکن حرفه ای هستم. هدف اصلی ام فوتبال است. من باید اینجا خوب کار کنم تا نان حلال به خانواده ام بدهم.

– میلیون ها نفر در ایران تو را می شناسند. در دنیا نمی دانند که ایرانی ها چقدر دیوانه وار عاشق فوتبال هستند. بیش از چهل میلیون نفر بازی ها را می بینند و بیش از پنجاه میلیون نفر هوادار باشگاه ها هستند. آیا برای تو سخت است که با این نوع از محبوبیت کنار بیایی در حالی که تقریبا هر کسی در ایران تو را می شناسد؟

در ایران خیلی فوتبال را دوست دارند. درست است در جام جهانی فحش هست، ولی فحش ها فقط در اینستاگرام است. خیلی به من لطف دارند و این انگیزه خیلی زیادی می دهد. افراد در ایران فهم فوتبالشان خیلی بالا است. دیدار با آنها بد نیست و اتفاقا خیلی روحیه انگیز است.

– علی دایی برای خودش در ایران مجسمه ندارد. تو شاید یک روز داشته باشی.

الان خنده دار به نظر می آید ولی واقعا ناراحت کننده است. چون بهترین گلزن دنیا که هیچکس تا حالا نتوانسته رکوردش را بزند، کاری برایش نکرده اند. این موضوع خیلی ناراحت کننده است و برای من مهم نیست که برای من کاری نکنند. وقتی برای او نکرده اند، برای من هم نمی کنند چون سطح او بالاتر از من بوده است.

– آیا علی دایی الگوی تو بوده است؟

بله. در بازیکنان خارجی همیشه گفته ام که زلاتان الگوی من بوده و در ایران هم علی دایی. جنگیدن علی دایی و نباختن های او را خیلی دوست دارم.

– فکر می کنی کسی بتواند به دستاورد های او برسد؟ یک دستاورد دیوانه کننده. بیشترین تعداد گل زده در تاریخ بازی های ملی. ممکن است تو بتوانی؟

نه، خیلی زیاد زده. ۱۰۹ تا گل زده که واقعا زیاد است و حقش هم بوده است. زحمت و سختی زیاد کشیده و خوب کار کرده که خدا به او این پاسخ را داده است.

– آخرین سوال. من همیشه برنامه را با این تمام می کنم. از تو پیش بینی می خواهم. به نظرت چه تیمی قهرمان چمپیونزلیگ خواهد شد؟

لیورپول. فقط به خاطر تو. (با خنده) الان واقعا دوست دارم لیورپول ببرد چون می دانم تو یک طرفدار دو آتشه هستی و امیدوارم که لیورپول ببرد.

– یادم می آید که تو عکسی با یورگن کلوپ را پست کردی و نوشتی که او بهترین است. درست است؟

بله صد درصد. لیورپول از این رو به آن رو شده است. الان طوری شده که تو از روسیه به انگلیس می روی تا شعار معروف (You will never walk alone)  را بخوانی.

– من امیدوارم یک روز، زمانی که تو با زنیت همه چیز را بردی، تو را در حال بردن همه چیز با لیورپول ببینم. تو فکر می کنی کدام تیم قهرمان انگلیس می شود؟

فکر می کنم لیورپول.

– و در پایان. فکر می کنی چه تیمی قهرمان بوندس لیگا می شود؟ علی دایی در آلمان بازی کرده است. بایرن یا دورتموند؟

بایرن مونیخ.

گزارش تمرین استقلال|معارفه مجیدی، راه ندادن شفر و پسرش و اخراج منشا + تصاویر

این خبر آزمون: در ایران همه کی روش را دوست دارند، جز یک تیم! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

رویای جالب ستاره جوان پرسپولیس

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، مهدی ترابی که به عنوان شاه ماهی نقل و انتقالات راهی پرسپولیس شد، حالا در ترکیب این تیم جا افتاده و جای خود را میان ستاره های پرشمار این تیم تهرانی پیدا کرده است. او که در مقابل استقلال خوزستان اولین پاس گل خود را داد و در دربی زمینه ساز گل احمد نوراللهی شد، در دیدار با سایپا توانست برای اولین بار با پیراهن پرسپولیس گلزنی کند. در آستانه دیدار با ذوب آهن، گفتگو با ترابی را می خوانید:

مقابل سایپا نخستین گل خودت را با پیراهن پرسپولیس به ثمر رساندی. حتما در ان لحظه احساس خاصی داشتی؟

بله، دقیقا همینطور است و نمی‌توانم احساسم را در آن لحظه خیلی راحت توصیف کنم. منتظر بودم تا نخستین گلم را با پیراهن پرسپولیس بزنم و بعد از گل هم پیراهنم را بوسیدم تا علاقه خودم را به تیمم نشان دهم. البته سایپا هم تیم سابق من بود و فراموش نمی‌کنم که پیشرفتم در فوتبال را مدیون این باشگاه هستم.

 به‌نظر می‌رسد در پرسپولیس آزادی عمل زیادی داری؟

تمام تلاش من این است که خواسته برانکو را در زمین پیاده کنم. الان به‌عنوان هافبک چپ و راست بازی می‌کنم و هر جا که برانکو بخواهد بازی خواهم کرد. مسئله مهم این است که در خدمت تیم باشم.

هدف مهم تو در پرسپولیس چیست؟

مسئله مهم برای من این است که با عملکردم باشگاه، کادر فنی و هواداران را راضی کنم. طبیعتا دنبال پیشرفت هستم و اینکه بتوانم با پرسپولیس به هدف‌های بزرگم برسم. قهرمانی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا دو هدف مهم من در پرسپولیس است.

نظر لیلا اوتادی درباره فردوسی‌پور، کی‌روش و دوچرخه‌سواری زنان

گل زدن چقدر برایت مهم است؟

خب، هر بازیکنی دوست دارد گل بزند یا پاس گل بدهد. برای من موفقیت تیمی از هر چیزی مهم‌تر است ولی طبیعتا دوست دارم که در زمین مسابقه همیشه بهترین عملکرد را داشته باشم.

خیلی از بازیکنان در سال‌های گذشته از پرسپولیس به اروپا رفتند. فکر می‌کنی این اتفاق برای تو هم رخ دهد؟

من تازه به پرسپولیس آمده‌ام و دوست دارم بهترین بازی‌ها را برای تیمم انجام دهم. البته دنبال پیشرفت هم هستم و مهم این است که در رده ملی و باشگاهی عملکرد خوبی داشته باشم. این موضوع می‌تواند به لژیونر شدن من کمک کند.

به‌نظر می‌رسد خیلی زود خودت را با شرایط پرسپولیس وفق دادی؟

می‌دانستم که می‌توانم خودم را در پرسپولیس جا بیندازم و بزرگترهای تیم هم به من کمک کردند.

دوست داری در کدام لیگ اروپایی بازی کنی؟

دوست دارم یک روز در لالیگا بازی کنم.

فکر می‌کنی برانکو در پرسپولیس بماند؟

امیدوارم که این اتفاق رخ دهد. کار کردن با برانکو لذتبخش است.

در مورد بازی امروز برابر ذوب‌آهن چه صحبتی داری؟

بازی سختی است. ما برای قهرمان شدن ۵فینال داریم و هر بازی سختی‌های خاص خودش را دارد. ذوب‌آهن تیمی است که اوج گرفته و شکست دادن این تیم در اصفهان می‌تواند یک پرش بزرگ برای ما باشد.

برخی معتقدند بازی با تراکتورسازی یک فینال است که تکلیف قهرمان را مشخص می‌کند. نظر تو چیست؟

ما فعلا با تراکتور بازی نداریم و تمام تمرکزمان روی بازی با ذوب‌آهن است که اهمیت زیادی دارد.

شرایط پرسپولیس را در لیگ قهرمانان چطور ارزیابی می‌کنی؟

متأسفانه در دو بازی اول نتوانستیم نتایج مطلوب خودمان را به‌دست بیاوریم. البته داوری‌ها هم در این امر بی‌تقصیر نبودند اما با این حال وقتی قرار شد به مصاف الاهلی عربستان برویم همه تمرکزمان را گذاشتیم تا مقابل این تیم به برتری برسیم و شانس صعود را برای خودمان زنده نگه داریم. هم‌اکنون هم که تمام تمرکزمان در آسیا روی بازی برگشت مقابل الاهلی است تا بتوانیم بازی برگشت را ببریم و راه صعود را هموار کنیم. من می‌دانم پرسپولیس سال قبل نایب قهرمان شده و الان طور دیگری به آن نگاه می‌کنند. مطمئناً تمام تلاشمان را می‌کنیم تا افتخارات سال قبل را دوباره برای پرسپولیس به‌دست بیاوریم.

 فدراسیون فوتبال هنوز سرمربی تیم ملی را انتخاب نکرده است. در این مورد چه نظری داری؟

طبیعتا فدراسیون دنبال بهترین گزینه است. انتخاب جانشین کی‌روش کار ساده‌ای نیست و باید مربی‌ای انتخاب شود که کاربلد و بزرگ باشد. /ورزش سه

چرا ستاره استقلال هم دعوت میثاقی را رد کرد؟

این خبر رویای جالب ستاره جوان پرسپولیس اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

نظر لیلا اوتادی درباره فردوسی‌پور، کی‌روش و دوچرخه‌سواری زنان

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، لیلا اوتادی از جمله بازیگران سینماست که پیش از این اظهاراتش در مورد فوتبال و فوتبالی‌ها جنجال‌های زیادی به پا کرده و البته این موضوع مانع سکوت او نشده است. اوتادی، خواهر همسر امید نمازی، مربی سابق ذوب‌آهن است و به واسطه همین نسبت از دامادشان همیشه دفاع کرده و در گفت‌وگوی تازه باز هم حرف‌های جنجالی داشت!

امید نمازی داماد خانواده شماست و او را از نزدیک می‌شناسید، به نظرتان چرا او نتوانست در ذوب‌آهن موفق باشد؟

امید نمازی در یک خانواده تحصیلکرده در آمریکا به دنیا آمده و پدر و مادرش استاد دانشگاه بوده‌اند. او در خانواده‌ای بزرگ شده که با فحش، ناسزا و داد و بیداد غریبه است. به نظرم او در ذوب‌آهن مشکل فنی نداشت و مشکلش این بود که اهل فریاد و ناسزا نبود!

وضعیت فعلی ورزش بانوان را چطور می‌بینید؟

ورزش بانوان هنوز خیلی نوپاست، به نظر من شاید ورزش بانوان در مسیر افتاده باشد، اما هنوز راه زیادی پیش رو دارد. بانوان باید بتوانند در خیابان به راحتی دوچرخه‌سواری کنند، این کوچک‌ترین حق یک زن است.

به نظرتان بانوان در آینده نزدیک می‌توانند در ورزشگاه حضور یابند؟

به نظر من اینکه می‌گویند جامعه و خانواده را زنان می‌سازند درست نیست، این فرهنگ و ادب مردان است که جامعه و خانواده را می‌سازد. اگر مردان در ورزشگاه مراعات کنند، زنان به راحتی می‌توانند به ورزشگاه بروند.

از علایق ورزشی خودتان بگویید. 

من تنیس بازی می‌کنم و این ورزش را خیلی دوست دارم. پیش از این دو سال مربی بدنسازی بودم، اما به‌خاطر کارم دیگر نتوانستم ادامه دهم. سوارکاری هم از کودکی انجام می‌دهم.

اگر لیلا اوتادی فوتبالیست می‌شد چه پستی بازی می‌کرد؟

اگر فوتبالیست بودم مهاجم می‌شدم (با خنده).

نطق یک نماینده در حمایت از فردوسی‌پور و مهران مدیری / با مفسدان برخورد کنید

برخی شما را به عنوان منتقد فردوسی‌پور می‌شناسند، واقعاً منتقد او هستید؟

نه اصلاً. ماه گذشته که عادل فردوسی‌پور جایزه بهترین برنامه و تهیه‌کننده را گرفت خوشحال شدم، ۹۰ همواره در این سال‌ها پربیننده‌ترین برنامه بوده است. به نظرم برنامه‌های چندماهه، یک‌ساله و حتی چندساله نمی‌توانند جای ۹۰ را بگیرند، هر چقدر هم پیامک‌های الکی بدهند یا هر اتفاق دیگری بیفتد، فردوسی‌پور جایگاه خودش را دارد و مردم او را دوست دارند. جایگاه اجتماعی آقای فردوسی‌پور را نمی‌توان از او گرفت و باید او را تحسین کرد که آن‌قدر در کار خودش حرفه‌ای است. من هیچ‌گاه منتقد ایشان نبودم، چون در رشته‌ای که او کار می‌کند من سررشته‌ای ندارم.

این روز‌ها موضوع ورود بازیگران و فوتبالیست‌ها به حوزه اجرا در تلویزیون داغ است، شما تاکنون تجربه مجری‌گری نداشته‌اید؟

من در مدت کوتاهی مجری‌گری کرده‌ام ولی برای برنامه‌های خاص. یک سال در ویژه برنامه عید، برنامه ماه‌بانو را اجرا کردم که همسران و مادران شهدا را دعوت می‌کردیم. آن برنامه با موضوع زنان و به مناسبت تولد حضرت فاطمه (س) بود. اتفاقاً مجری‌گری را دوست دارم و مثل برخی گارد ندارم، چون خیلی از سینمایی‌ها این گارد را دارند، اما من بدم نمی‌آید، اما چون سررشته و سابقه در این رشته ندارم هیچ‌گاه به خودم اجازه نمی‌دهم از مجریان انتقاد کنم.

نقد شما به فردوسی‌پور دقیقاً چه بود؟

من صرفاً به دعوت آن جنس اشخاص و اسپانسری که این کار را کرده بود نقد داشتم که شاید اصلاً به شخص آقای فردوسی‌پور هم ارتباط نداشته باشد. حرف من این بود که چرا ما باید پول هنگفتی به دلار و یورو بدهیم تا یک فرد، یک ساعت بیاید در رسانه ملی حضور یابد و یک عده لذت ببرند، اما در سوی دیگر برخی مانند مردم کرمانشاه هنوز سرپناه نداشته باشند.

شما منتقد کارلوس کی‌روش سرمربی سابق تیم ملی هم بودید. از رفتن او خوشحال شدید؟

نه، من اصلاً با کسی مشکل خاصی ندارم، اگر انتقادی دارم تنها سر موضوعات کوچک است. ما از پول عمومی هزینه می‌کنیم تا یک خارجی بیاید برای ما یک شادی یا افتخار ملی را صرفاً هدایت و مربیگری کند، چون کار اصلی را که خود بچه‌های ما می‌کنند. خارجی‌ها شعور و خلاقیت را بهتر از ما می‌توانند پرورش بدهند همان‌طور که در طول تاریخ هم مثل دارالفنون، مربیان و اساتید ما از فرانسه و انگلیس امثال آن می‌آمدند به‌خصوص برای سری‌های اول.

به نظرتان کی‌روش در ایران موفق بود؟

بله، این برای اولین بار بود که ایران با یک مربی خارجی توانست هشت سال فوتبال خود را به دنیا نشان دهد که اتفاق بسیار خوبی هم بود.

پس نقد شما به چه چیزی بود؟

من در جریان ریز اتفاقات نیستم فقط دوست ندارم وقتی یک خارجی به ایران می‌اید، اجازه داشته باشد به فرهنگ، مردم یا سرزمینم توهین کند. دوست ندارم یک نفر از سرمایه‌های ملی ما استفاده کند و بعد بگوید خانواده‌ام به من می‌گویند چه غلطی می‌کنی در ایران. اگر به کی‌روش آن‌قدر سخت می‌گذشت، هشت سال نمی‌ماند. به نظر من مربی‌ای مثل برانکو برای ما بسیار خوب است که صرفاً سرش به کار خودش است و موفق هم هست، برانکو شخصیت محترمی دارد.

یعنی برانکو بهتر از کی‌روش است؟

ببینید برانکو به پرسپولیس در شرایط نابسامان کمک کرده و در شرایط سخت، این تیم را سربلند کرد.

برخی معتقدند اشتراک ورزش و هنر و به طور مشخص‌تر سینما و فوتبال، فساد و مافیاست، شما با این نظر موافقید؟

به نظر من فساد و مافیا در همه صنعت‌ها و رشته‌ها از کوچک و بزرگ وجود دارد. این‌طور نیست که بگوییم مثلاً فلان رشته یا زمینه پاک است و فلان پدیده هنری یا ورزشی کثیف است. متأسفانه فساد و مافیا امروز در همه زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، ورزشی و هنری خیلی هم تأثیرگذار است.

این خبر نظر لیلا اوتادی درباره فردوسی‌پور، کی‌روش و دوچرخه‌سواری زنان اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

کی‌روش: تاج خود را پشت تحریم‌ها پنهان می‌کند / بخاطر او از ایران شکایت کردم

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، کارلوس کی‌روش سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران با تأیید شکایت رسمی از ایران به فیفا بابت مطالباتش با حمله به مهدی تاج تاکید کرد که او و مسؤولان فدراسیون مجبورش کرده‌اند که از ایران به فیفا شکایت کند.

کی‌روش در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه: “بعد از جدایی شما از تیم ملی بحث‌های زیادی درباره قرارداد و پولی که قرار بود به حساب شما واریز شود به وجود آمد و گفته شد که شما از ایران به فیفا شکایت کرده‌اید. آقای تاج نیز در اظهارنظری گفته که ۴ ماه پیش ۹۰۰ هزار دلار به حساب AFC ریخته شده تا به حساب شما واریز شود. نظرتان در این باره چیست؟ آیا به فیفا شکایت کرده‌اید؟ ” گفت: بله! با نهایت تأسف، آقای تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران من را مجبور کرد تا پرونده شکایت از این فدراسیون را در بخش حقوقی فیفا باز کنم و از فدراسیون ایران شکایت کنم.

وی ادامه داد: از این تصمیم خیلی تأسف می‌خورم چرا که بعد از ۸ سال حضور و تعهدی که در تیم ملی ایران برای شادی و رضایت مردم و شناخته شدن در عرصه جهانی فوتبال داشتم، مجبور شدم شکایت کنم. این شکایت به خاطر و نتیجه این مواردی بود که در زیر می‌آید:

کی روش مقصر اصلی حذف ایران از جام ملت‌های آسیا را معرفی کرد

آقای تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران احترامی برای حرف‌هایش قائل نبود و پشت حرف‌ها و افتخاراتی که کسب شد خود را پنهان کرد. در واقع آقای تاج یکی از اصلی‌ترین قول‌های خودش را که به ما وعده داده بود، زیر پای گذاشت و آن قول این بود که او از بودجه فیفا برای جام جهانی برای دلایل دیگری به جز تیم ملی، آمادگی برای جام ملت‌های آسیا و حمایت‌های مالی از مربیان و بازیکنان استفاده نخواهد کرد. متأسفانه او خلاف این وعده عمل کرد.

آقای تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران نتوانست تعهدات و گفته‌های خود را به نایب رئیس، دکتر اسلامیان، کارلوس کی روش سرمربی تیم و بازیکنان تیم ملی عملی کند، اعتماد و اعتبار خود را از دست داد.

آقای تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران ضمانت‌ها و وعده‌هایی که به همه داد را زیر پای گذاشت و برنامه‌ها و اهداف تیم ملی فوتبال ایران را خدشه‌دار کرد و باعث شد تا تیم ملی فوتبال ایران گروگان اهداف تیم ملی فوتبال قطر شود. این شرایط خجالت‌آور هیچ‌وقت در طول ۸ سال حضور من در تیم ملی ایران رخ نداده بود.

آقای تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران کاملاً مسؤول این شرایط و اتفاقات است که بودجه جام جهانی فیفا را برخلاف آن چیزی که گفته بود اجرایی و عملی کرد.

متأسفانه وقتی آقای تاج بعدها تلاش کرد تا از بودجه‌ای که فیفا به باشگاه‌ها برای حضور در جام جهانی پرداخت می‌کند، استفاده دیگری کند، فیفا متوجه شد و وارد عمل شد و با اعلام پیامدهای سخت برای بازیکنان و سرمربیان ایران، از این عمل ممانعت به عمل آورد.

آقای تاج بعد از ۹ ماه عمل نکردن به وعده‌ها و تعهدات قراردادی‌اش، کاملاً با بی‌احترامی رفتار کرد و فاصله گرفت. در طول ۳ ماه – به تیم ملی – بی‌توجه بود و یک راه حل برای جبران و بر آورده کردن مسوولیت‌هایش انجام نداد و من را در یک شرایط بی‌احترامانه و غیرقابل قبول مجازات کرد و به من آسیب رساند.

آقای تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران تلاش می‌کند تا مسوولیت‌هایش را پشت بهانه‌های تحریم و شرایط سخت اقتصادی کشور پنهان کند. او به خوبی می‌داند که این شرایط ارتباطی با این سناریو ندارد بلکه این مشکل دقیقاً و منحصراً از طرف خود او ایجاد شده است و او نتوانست احترامی برای حرف‌ها و مستنداتش داشته باشد. /ایسنا

با آرزوی بهترین‌ها برای تیم ملی

کارلوس کی‌روش

بغض و ناراحتی کی روش و تشکر از مردم ایران + فیلم

این خبر کی‌روش: تاج خود را پشت تحریم‌ها پنهان می‌کند / بخاطر او از ایران شکایت کردم اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.