سگ‌های زنده‌یاب در جست‌وجوی کودک ۲ ساله گمشده

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری،‌ و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ شاهین فتحی با اعلام این خبر افزود: روز گذشته و در پی درخواست خانواده کودک گم شده در قلعه نو، تیم آنست هلال احمر پیشوا و یک تیم جست و جو و نجات از هلال احمر شهر ری در عملیات جست و جوی کودک ۲ ساله حضور داشتند و منطقه قلعه نو با حضور این دو تیم مورد بررسی و جست و جو قرار گرفت اما اثری از کودک گم شده یافت نشد

زهرا حسینی که یک سال و ۸ ماه سن دارد، حوالی ساعت ۷ غروب دوشنبه، ۲۵ شهریورماه به همراه خواهر ۸ ساله خود برای بازی از خانه شان واقع در منطقه قلعه نو خارج می شوند اما در بازگشت، او وارد خانه نشده و خواهر بزرگتر پس از لحظاتی متوجه غیبت این کودک می شود. تیم های تخصصی نیروی انتظامی همچنان در جست و جوی این کودک هستند.

این خبر سگ‌های زنده‌یاب در جست‌وجوی کودک ۲ ساله گمشده اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

مرگ دلخراش کودک ۲ ساله زیر چرخ‌های ماشین پدر

به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری، علی احسان صالح روز پنجشنبه بیان کرد: عصر چهارشنبه هفته جاری پسر ۲ ساله ای در حال بازی مقابل در خانه بود که دچار سانحه شد.

وی اضافه کرد: پدر سوار بر خودروی نیسان در حال جابجایی این وسیله نقلیه متوجه حضور فرزند خود نشده و آن را زیر می گیرد که کودک نیز در دم جان خود را از دست می دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی همدان به والدین تاکید کرد مراقب کودکان و خردسالشان باشند چرا که آنها به علت نداشتن قوه تشخیص، مستعد هر گونه حادثه‌ای هستند.

این خبر مرگ دلخراش کودک ۲ ساله زیر چرخ‌های ماشین پدر اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

نادر سلیمانی: بازیگران خوب از بازی در کمدی‌ها می‌ترسند

به گزارش بخش فرهنگی سایت خبرهای فوری، نادر سلیمانی درباره روش جدید انتخاب بازیگران در سینما گفت: متاسفانه امروزه فعالیت در فضای مجازی به عنوان دلیل اصلی انتخاب بازیگران شناخته می شود، در سینمای امروز کیفیت بازی مهم نیست بلکه مهم است که شما به عنوان یک بازیگر چقدر لایک می خورید.

وی در همین راستا داد: فضای فعلی انتخاب بازیگر بر اساس تعداد فالوور بسیار بد است، با این وضع انتظار داریم سینما به کجا برسد، بالاخره مردم بازیگران را انتخاب می کنند و شاید همان فالوورها مردم باشند اما جایگاه کارگردان در یک اثر چه می شود، تهیه کنندگان که همواره به دنبال سود خود هستند اما واقعا یک کارگردان در اینجا به این فکر می کند که آن بازیگر انتخاب شده آیا واقعا به درد کارش می خورد یا نه؟.

بازیگر فیلم سینمایی «لاتاری» درباره غیبت بازیگران خوب سینما در آثار کمدی اذعان کرد: متاسفانه سینمای کمدی امروز کاملاً هجو است و به همین خاطر بازیگران خوب ما می ترسند در چنین آثاری بازی کنند.

وی در مورد حضور خود در سینمای کودک تاکید کرد: چند وقت پیش یک اثر سینمایی را پذیرفتم، یکی از نزدیکان با شوق گفت که کار جدی است و من گفتم که کار کودک قبول کرده ام و وی ناراحت شد، من متوجه نمی شوم چرا یک بازیگر خوب سینما از بازی در آثار کودک می ترسد؟ اگر من در این سن در سینمای کودک بازی می کنم یعنی توانایی این کار دارم و نه اینکه ضعف من این انتخاب باشد. /میزان

این خبر نادر سلیمانی: بازیگران خوب از بازی در کمدی‌ها می‌ترسند اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

شایع‌ترین علت مرگ کودکان در کشور چیست؟

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، علی اکبر سیاری، فوق تخصص گوارش، کبد، تغذیه، آندوسکوپی و متخصص نوزادان، کودکان و نوجوانانر پاسخ به این سوال که شایع‌ترین علت مرگ کودکان در کشور چیست؟ اظهار کرد: حوادث شایع‌ترین علت مرگ کودکان زیر ۴ سال است؛ بنابراین توجه به شرایطی که کودک دچار مشکل نارسایی تنفسی، شوک و از دست دادن آب بدن شده که این موضوع نیاز به مداخله فوری جهت کمک به کودک دارد باید ورد توجه قرار گیرد.

شایع‌ترین بیماری‌ها در کودکان

وی در پاسخ به این سوال که شایع‌ترین بیماری‌ها در کودکان چیست؟ گفت: موضوعات تنفسی، گوارش، قلب و عروق، اعصاب و روان، غدد و خون از جمله شایع‌ترین بیماری‌ها در کودکان است.

زردی دو نوع مستقیم و غیر مستقیم است/زردی بیش از ۲۰ درصد سبب تشنج، عقب‌ماندگی و ناشنوایی می شود

سیاری در مورد زردی در نوزادان و میزان شیوع آن نیز گفت: ۶۰ درصد نوزادان متولد شده ترم و ۸۰ درصد نوزادان نارس مبتلا به زردی هستند اگر این مشکل پس از پایان یافتن هفته دوم و سوم تولد بهبود نیافت نیاز به بررسی ویژه دارد چرا که زردی دو نوع مستقیم و غیر مستقیم است و خطر زردی غیرمستقیم بیشتر است به طوری که اگر میزان زردی بیش از ۲۰ درصد باشد بر روی مغز نوزاد اثر می‌گذارد و سبب تشنج، عقب‌ماندگی و ناشنوایی آن خواهد شد.

این فوق تخصص گوارش، کبد نوزادان، کودکان و نوجوانان در ادامه گفت: نوع مستقیم زردی مرتبط با بیماری‌ها و مشکلات مختلف همچون تشکیل نشدن مجاری صفراوی است و این مسئله سبب باقی ماندن صفرا در کبد و آسیب به کبد می‌شود به طوری که کبد دچار نارسایی و در نتیجه خطر مرگ کودک است.

رئیس بیمارستان مفید اظهار کرد: بیماری‌های متابولیک، عفونت شیرخواران همانند عفونت‌های خون، کم کاری تیروئید و.. نیز می‌تواند سبب این نوع زردی نوزاد و نارسایی کبد آن شود.

علت درد مفاصل در کودکان

سیاری درباره علت درد مفاصل در کودکان نیز گفت: موضوع درد و تورم مفاصل در کودکان می‌تواند به علت عفونت یا آرتریت روماتوئید باشد.

یک میلیون و ۵۷۰ هزار نوزاد به لحاظ بیماری‌های تیروئید غربالگری می شوند

وی در ادامه بیان کرد: بر اساس برنامه کشوری سالانه یک میلیون و ۵۷۰ هزار نوزاد به لحاظ بیماری‌های تیروئید غربالگری می‌شوند. /میزان

این خبر شایع‌ترین علت مرگ کودکان در کشور چیست؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

از انتشار دهندگان فیلم ازدواج دختر ۱۰ ساله شکایت شد / متهم یکی از همسایه ها است

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری،  ازدواج دختر ۱۰ ساله با پسر ۲۳ ساله شهرستان بهمئی در کهگیلویه و بویراحمد که در روز‌های گذشته در فضای رسانه‌ای کشور منتشر شده بود وارد فاز جدیدی شده و اکنون مسئولان قضایی استان از تشکیل پرونده قضایی برای انتشار دهندگان فیلم خبر می‌دهند.

پس از خبر اولیه در فضای رسانه‌ای مبنی بر عقد موقت دخترک معصوم ۱۰ ساله با پسر ۲۳ ساله بهمئی، در نخستین واکنش و دخالت دستگاه قضایی این ازدواج تحمیلی و یا نا آگاهانه از سوی خانواده‌های زوج و زوجه منتفی شد.

امروز نیز خبر‌های رسیده حاکی است که با دخالت و پیگیری مجدد دادگستری شهرستان بهمئی و ادعای خانواده‌های دختر و داماد نیز پرونده قضایی برای نشردهندگان فیلم و تصاویر مربوط به این ازدواج تشکیل شده است.

علی سعیدی رئیس دادگستری بهمئی گفت: خانواده زوجه مدعی بودند که فیلم ازدواج دختر ۱۰ ساله شان توسط یکی از همسایگان که سابقه خصومت شخصی با آن‌ها داشته انتشار یافته است. او تصریح کرد: البته ادعای این خانواده همچنان در مرحله مقدماتی و تحقیقاتی قرار دارد و هنوز اقدام قضایی نیز برای خانواده متشاکی و متهمان این پرونده انجام نشده است.

گرچه خبر ابطال و منتفی شدن عقد موقت دختر ۱۰ساله بهمئی پس از کمتر از ۱۲ ساعت با دخالت دستگاه قضایی و مسئولان استانی و محلی واکنش‌های مثبت اجتماعی را به همراه داشت، اما نباید از اصل ماجرای تلخ و تراژدی غم انگیز بحران اجتماعی کودک همسری غافل شد. /رکنا

این خبر از انتشار دهندگان فیلم ازدواج دختر ۱۰ ساله شکایت شد / متهم یکی از همسایه ها است اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

مرگ تلخ پسربچه دو ساله در تهرانسر

به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری،راننده بنز قدیمی ( بنز ۲۲۰ اتاق معماری مدل ۷۰) قصد خرید خودرو را داشته و برای بررسی پشت فرمان خودرو نشسته بود غافل از اینکه خودرو در دنده قرار دارد و زمانی‌که اقدام به حرکت می‌کند خودرو به صورت دنده عقب حرکت کرده و با یک دوقلوی پسر ۲.۵ ساله و مادربزرگشان برخورد می‌کند.

ساعت ۱۸ روز گذشته (۱۲ شهریور ۹۸) تصادف یک خودروی بنز قدیمی با یک خانواده، به پلیس اعلام شد.

مأموران با حضور در محل مشاهده کردند که یک پسر بچه دو و نیم ساله به همراه برادر دوقلو و مادربزرگش روی زمین افتاده‌اند و کادر اورژانس در حال احیاء یکی از این پسربچه‌ها بودند.

دقایقی بعد امدادگران اورژانس مرگ یکی از پسربچه‌ها را تأیید کردند همچنین برادر دوقلو و مادربزرگ این کودک که از ناحیه صورت و پا مصدوم شده بودند به بیمارستان منتقل شدند.

تحقیقات پلیسی نشان داد که راننده بنز قدیمی ( بنز ۲۲۰ اتاق معماری مدل ۷۰) قصد خرید خودرو را داشته و برای بررسی پشت فرمان خودرو نشسته بود غافل از اینکه خودرو در دنده قرار دارد.

راننده اقدام به روشن کردن خودرو کرده و ناگهان خودروی بنز به صورت دنده عقب شروع به حرکت کرده بود.

خریدار بنز که قادر به کنترل خودرو نبوده در نزدیکی پارک نرگس تهرانسر ابتدا با پسر بچه دو و نیم ساله به نام نیکان و سپس با یک خودروی پژو برخورد کرده و در نهایت پس از برخورد با جدول کنار خیابان متوقف شده بود.

مادربزرگ این دوقلوها در این حادثه توانسته بود یکی از نوه‌هایش را به سمت عقب بکشاند که با خودرو برخورد نکند.

سرهنگ محمود مالمیر؛ سرپرست کلانتری ۱۵۰ تهرانسر با اعلام این خبر گفت: راننده بنز با دستور مقام قضایی بازداشت شد و تحقیقات تکمیلی در این پرونده ادامه دارد.

این خبر مرگ تلخ پسربچه دو ساله در تهرانسر اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

افکارعمومی را متوقف کرد

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، روز گذشته خبر ازدواج دختربچه‌ای ۹ ساله با مردی با  فاصله سنی زیاد از دختر، در فضای مجازی واکنش‌های تندی را از سوی مردم و برخی مسئولان به‌دنبال داشت. ازدواج در شهر «لیکک‌»مرکز شهرستان «بهمئی» در استان کهگیلویه و بویراحمد اتفاق افتاد. فیلم در کسری از ثانیه بازدیدهای بی‌شماری در داخل و خارج از کشور داشت. این اتفاق بی‌شک تلنگری دوباره بر لزوم تسریع در تصویب طرح «کودک همسری» است. این در حالی است که چنانچه این طرح، نهایی شده بود شاهد چنین عقدهایی که کودکی‌ها را به یغما می‌برد، نبودیم.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده نیز ساعاتی پس از پخش شدن فیلم خواستار پیگیری جدی موضوع با جزئیات کامل آن شد. معصومه ابتکار، خطاب به خبرنگاری که در منطقه است و فیلم را انتشار داده، گفت: «لطفاً اطلاعات دقیق‌تر از محل و مشخصات و زمان این اتفاق را بفرمائید تا از استان برای رسیدگی دنبال کنیم.» ابتکار، در خصوص این ازدواج نامه نگاری‌های زیادی با مسئولان استان داشته تا بتواند در ابطال این ازدواج اقدامات مؤثر و پیگیری داشته باشد. در نهایت هم خوشبختانه به گفته رئیس دادگستری شهرستان بهمئی عقد، با رضایت دو خانواده ابطال شد. این ازدواج باطل شد، اما مسأله اینجا است که با این مهر ابطال، پرونده چنین ازدواج‌هایی بسته نخواهد شد مگر اینکه راه‌های قانونی آن کاملاً بسته شود. فرماندار شهرستان بهمئی نیز در پی انتشار این فیلم، با بیان اینکه از جزئیات آن بی‌خبر است، گفت: این مسأله اتفاق تلخی است و به دلایلی ترجیح می‌دهم در این خصوص صحبت نکنم.
حکمت‌الله سنایی در ادامه افزود: نسبت به این موضوع بی‌تفاوت نخواهیم بود و دستگاه‌های متولی در حدود اختیارات و وظایف قانونی ورود خواهند کرد.
منع کودک همسری، یک مطالبه عمومی است
رئیس اورژانس اجتماعی نیز واکنش تندی نسبت به موضوع اخیر نشان داده است. رضا جعفری در این باره می‌گوید: ما از مسئولان بهزیستی در استان خواستیم تا گزارشی در خصوص این اتفاق تهیه کرده و به دادگستری و دادستانی استان ارسال کنند و حتماً نتیجه را پیگیری می‌کنیم. همچنین مشاوران بهزیستی نیز مشاوره‌هایی در این خصوص به خانواده‌های پسر و دختر ارائه خواهند کرد. رئیس اورژانس اجتماعی با بیان اینکه با توجه به کودک بودن دختر یک تخلف بارز در این مسأله صورت گرفته است، ادامه می‌دهد: در موارد مشابه نیز گزارشاتی را برای دادستان ارسال کردیم و دادستان نیز در این قضیه ورود کرده و صیغه عقد را فسخ کرده‌ است.
رئیس اورژانس اجتماعی کشور خاطرنشان می‌کند: سازمان بهزیستی تنها متولی در این زمینه نیست و ما یک بخشی از دستگاه‌هایی هستیم که تأمین حقوق کودکان را برعهده دارند. معتقدم باید فرهنگ‌سازی مناسبی در سطوح مختلف آموزشی از مدرسه تا دانشگاه و آموزش عالی در این باره صورت بگیرد. همچنین روحانیون در منابر از منظر دینی به موضوع کودک همسری بپردازند.
جعفری تصریح می‌کند: لایحه تعیین حداقل سن ازدواج برای دختران در مجلس توسط معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده درحال پیگیری است و این یک مطالبه بحق است و چنانچه از منظر قانونی و حقوقی حل شود بخشی از مشکلات در این زمینه برطرف خواهد شد. موضوع دیگر نیز همان‌طور که گفتم فرهنگ‌سازی در این خصوص است. وی ادامه داد: کودک همسری در برخی از مناطق کشور به‌صورت یک خرده‌فرهنگ درآمده است و به یک باور همگانی تبدیل شده که کودک همسری آسیب‌رسان نیست در حالی که چنین موضوعی درست نیست و ازدواج در این سن آسیب‌رسان است.
مخالفان طرح «کودک همسری» بر ازدواج کودکان مهر تأیید زده اند!
به‌گفته یک فعال حقوق کودک درباره اتفاق کودک کهگیلویه‌ای، از دو جنبه می‌توان به موضوع نگاه کرد. بحث قانونی و بحث فرهنگی.
مظفر الوندی، با اشاره به ماده ۱۰۴۱ قانون مدنی، توضیح می‌دهد: در سال ۱۳۸۱ سن ازدواج دختران ۱۳ سال و پسران ۱۵ سال در نظر گرفته شد و امکان ازدواج برای افراد زیر این سن نیز منوط به اذن ولی، مصلحت و تشخیص دادگاه صالحه است. همین شروط سبب می‌شود تا شاهد ازدواج کودکان باشیم. در تغییر این قانون و قوانینی نظایر آن هر زمان که صحبت به میان آمده، با موانع شرعی و همچنین مخالفت شورای نگهبان روبه‌رو شده‌ایم.
وی در ادامه اضافه می‌کند: خود این شروط هم باید کارشناسی شوند. به‌عنوان مثال، در شرط اذن ولی، ولی هم به لحاظ صلاحیت باید مورد بررسی قرار گیرد. گزینه مهمتر این ماده که مغفول مانده، مصلحت کودک است. آیا ازدواج، می‌تواند به صلاح کودکی ۹ ساله باشد؟! جامعه شناسان، روان شناسان، متخصصان پزشکی و بهداشتی هیچ کدام ازدواج را در سنین کودکی تجویز نمی‌کنند.  الوندی به آمارهای موجود در ثبت احوال اشاره کرده و اضافه می‌کند: در طول سال شاهد ازدواج‌های زیر ۱۰ سال  و قطعاً نیازمند اقدامات جدی در این حوزه هستیم. در بحث بین‌المللی و اسناد و تعهداتی که داریم بویژه کنوانسیون حقوق کودک رعایت مصلحت کودک در اولویت است و با انجام ازدواج کودکان قطعاً این امر زیر سؤال می‌رود. کودکی کردن و بهره‌مندی از آموزش از جمله حقوق واقعی کودک است که با ازدواج، مهر باطلی بر این حقوق زده می‌شود، کمااین که شاهد تبعات منفی بعدی، مانند طلاق عاطفی و از هم پاشیدگی خانواده‌ها هم خواهیم بود. علاوه بر موارد یادشده یک کودک نمی‌تواند در بحث فرزندآوری نیز موفق باشد زیرا خود یک کودک است و نمی‌تواند از کودک دیگری مراقبت کند.
به اعتقاد این فعال حوزه کودک، علاوه بر تغییرات قانونی، مداخلات آموزشی – فرهنگی می‌توانند در کاهش آمار کودک همسری، مؤثر باشند از طرفی نظر فقها هم در این خصوص تأثیرگذار است کما اینکه برخی فقها در استفتائات خود، این قبیل ازدواج‌ها را حرام می‌دانند.
در سال ۹۷ طرحی با هدف منع کودک همسری به مجلس ارسال شد. تا امروز متأسفانه این طرح به نتیجه نرسیده است اما گویا با اتفاقات پیش آمده و برای جلوگیری از تکرار چنین ازدواج‌های ناگواری باید در تصویب این طرح سرعت عمل بخشیده شود. /روزنامه ایران

این خبر افکارعمومی <کودک همسری> را متوقف کرد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

کلاهبرداری کثیف / سفر رویایی ۶۰ کودکی اتیسمی برای زیارت امام رضا (ع)

به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری، مادر دلشکسته کودک فلج مغزی، گویی کور سوی امیدی دید وقتی که مربی فرزندش گفت، «دسته جمعی همراه با دیگر خانواده های دارای فرزندان سندرم داون، فلج مغزی و اُتیسم می خواهیم به پابوس امام رضا (ع) برویم و شفای کودکمان را از آن امام همام بخواهیم» اما خبر نداشت که این سفر رویایی بیش نیست.

ماجرا از آنجا شروع شد که فردی که خود را مدیر تورهای مسافرتی معرفی کرده بود به مربی کودکان اُتیسم، برگزاری تور زیارتی سفر مشهد برای خانواده های دارای فرزندان سندرم داون، فلج مغزی و اُتیسم را پیشنهاد داد و نیت خود را اینگونه بیان کرد که می خواهد در ثواب زیارت آنها شریک باشد.

این فرد، ۴ روز سفر با هواپیما و اسکان در هتلی نزدیک حرم مطهر رضوی را وعده داده بود تا خانواده ها و بچه های ناتوان بتوانند در این چند روز راحت به زیارت بروند.

۱۷۰ پدر و مادر و فرزندانشان هر نفر ۳۰۰ هزار تومان برای این سفر پرداخت کرده بودند که در مجموع ۵۰ میلیون تومان هزینه سفر این مسافران بود که در مرحله اول حدود ۳۶ میلیون تومان به حساب شخصی مدیر تور واریز شده بود و علاوه بر آن، خانواده هایی که از ثبت نام در این تور جا مانده بودند هم بعد از تشکیل یک گروه در تلگرام و برقراری ارتباط با این فرد، بدون قرارداد و تنها مبتنی بر اعتماد حدود ۳۰ میلیون تومان به حسابی که اعلام کرده بود، پول واریز کردند.

امروز و فردا کردن هایش باعث شد تا مربی کودکان و خانواده های آنان نسبت به وعده و وعیدهای این فرد مشکوک شوند؛ ‌با پیگیری هایی که داشتند متوجه شدند که بلیط هواپیما و هتل رزرو نشده است.

مسافران با مراجعه مکرر به دفتری که فقط با یک کارمند در طبقه چهارم یک مرکز خرید در حوالی صادقیه قرار داشت و به نظر می رسید که در حال نقل مکان است، نتوانستند مدیر را پیدا کنند و تماس های پی در پی و پیام های خانواده ها در گروه تلگرام هم پاسخگو نبود تا اینکه تلفنی به مربی کودکان گفته بود که برنامه سفر تغییر کرده است و به زودی تاریخ جدید اعلام خواهد شد و در پاسخ به مربی که درخواست استرداد پول های مسافران را داشت، گفته بود که پول ها هزینه شده است و هر زمان که صلاح بدانم پول ها را برمی گردانم.

بعد از این پاسخ بود که مربی با مراجعه به انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران و طرح شکایت متوجه شد که این فرد عضو انجمن نیست همچنین مجوز فعالیت از سازمان گردشگری و میراث فرهنگی هم ندارد.

این پیگیری ها باعث نگرانی او و خانواده های امیدواری شد که همچنان منتظر سفر بودند و فکر می کردند شاید به دلیل ترافیک سفرهای تابستانی تغییر زمان سفر عادی است و اصلا تصور نمی کردند فردی بتواند پول هایی که هزینه داروی بچه ها بود، اینطور بلاتکلیف بگذارد.

بعد از آن نیز مربی کودکان به عنوان نماینده طرف قرارداد با این تور مسافرتی به دادسرا مراجعه و طرح شکایت کرد که زمان مراجعه در قسمت کپی جلوی در دادسرا به او گفته شده بود امروز شما نفر شصت و هشتم هستید که از این فرد شکایت می کنید همچنین بر اساس جستجوی نام مدیر تور در اینترنت متوجه شده بود که این فرد در سال ۹۶ نیز به جرم کلاهبرداری و جعل در تورهای داخلی یک آپانس هواپیمایی، پرونده ای در دادگاه داشته است.

پس از آن، مربی کودکان همچنان برای بازگرداندن پول خانواده های کودکان بیمار اصرار داشت و با تماس های مکرر و با این ترفند که می خواهد مسئول انجمن دیگری برای سفر معرفی کند، توانست با مدیر تور قرار ملاقات بگذارد و از سویی دیگر با طرح شکایت در سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و هماهنگی گشت مشترک تعزیرات حکومتی به دفتر تور مسافرتی مراجعه کردند.

این فرد هیچ مدرک و مجوزی برای فعالیت نداشت و اظهار کرد که در حال اخذ مجوزهای لازم است اما چون فرایند دریافت مجوزها زمان بر است به همین دلیل اکنون بدون مجوز خدمات ارائه می دهد.

قاضی او را مکلف و موظف به استرداد عین مبلغ دریافتی کرد اما وی در مورد فسخ قرارداد و بازگرداندن پول های مسافران گفت که ۷۲ ساعت کاری زمان لازم دارد و با توافق طرف قرارداد سفته ای به مبلغ ۵۰ میلیون تومان به مربی کودکان داد تا تضمینی برای برگشت پول ها ظرف سه روز بعد باشد.

اکنون بیش از یک هفته از موعد پرداخت سفته می گذرد اما این فرد متواری است و پرونده در دادسرای ناحیه دو سعادت آباد در حال پیگیری است.

هر چند در این ماجرا مربی کودکان اُتیسم خود را سرزنش می کند و خود را مقصر این اتفاق می داند اما واقعیت آن است که شاید برای هر شخص دیگری هم این ماجرا پیش بیاید و به نظر می رسد نهادهای متولی باید با دقت و حساسیت بیشتری نسبت به فعالیت اینگونه دفاتر نظارت داشته باشند و از سویی دیگر نیز تمهیدات قانونی برای برخورد با اینگونه جرایم و تخلفات با سرعت بیشتری انجام شود /رکنا

این خبر کلاهبرداری کثیف / سفر رویایی ۶۰ کودکی اتیسمی برای زیارت امام رضا (ع) اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

کشف گورهای تکان‌دهنده از کودکان+تصاویر

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، باستان شناسان در منطقه هوانچاکو در پرو یک گورستان کشف کردند که قربانیان آن به طرز وحشتناکی به قتل رسیده اند.

این گورها حاوی ۲۲۷ جسد کودک ۴ تا ۱۴ سال است که در منطقه هوانچاکو در پرو کشف شده است و کودکان قربانی پس از اینکه قلبشان از سینه‌هاشان بیرون کشیده شده کشته شده اند.

این کودکان حدود ۵۵۰ سال پیش به عنوان بخشی از یک آیین سنتی کشته شده‌اند.

این گورستان ظاهرا توسط امپراطوری باستانی چیمو ساخته شده و گمان می‌رود این کودکان برای در امان ماندن از سیل ناشی ار پدیده ال نینو در آن زمان قربانی شده‌اند.

مردم آن زمان مهم‌ترین چیزشان را به خدایان تقدیم کرده‌اند و کودکان مهم‌ترین چیز بودند چرا که آنها بازنمای آینده هستند.

نکته تکان دهنده دیگر این است که روی قفسه سینه این کودکان آثار جراحت مشخص بوده و ظاهرا کسی که مسئول قربانی کردن آنها بوده تلاش میکرده قلب آنها را نیز از بدنشان خارج کند. /فرارو

 

این خبر کشف گورهای تکان‌دهنده از کودکان+تصاویر اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

آلرژی‌ای که منجر به مرگ می‌شود

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری،  اردا کیانی رئیس بخش برونکوسکوپی بیمارستان مسیح دانشوری، گفت: آلرژی در اثر حساسیت بیش از حد سیستم ایمنی بدن نسبت به مواد معمولی بی‌ضرر محیط (آلرژن) رخ می دهد.

وی با بیان این مطلب که سیستم ایمنی بدن فرد در مواجه با مواد آلرژن ، آنتی ‌بادی تولید می کند. با ورود آنتی‌بادی‌ها به سلول‌هایی که هیستامین و سایر مواد شیمیایی آزاد می‌کنند، واکنش آلرژیک ایجاد می شود.

این دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، افزود: آلرژی طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها نظیر تب یونجه، آلرژی غذایی، درماتیت آتوپیک و آسم آلرژیک را شامل می شود و شدیدترین نوع آلرژی  شوک آنافیلاکسی است .

واکنش های آلرژیک

به گفته کیانی، واکنش‌های آلرژیک ممکن است در بینی، ریه، گلو، سینوس‌ها، گوش‌ها و چشم‌ها  معده یا پوست بروز کند و بصورت قرمزی چشم، خارش خفیف، عطسه، آبریزش بینی، تنگی نفس، التهاب و یا تورم جنرالیزه مشاهده شود. در برخی افراد واکنشهای آلرژیک به صورت عوارض آسمی بروز می کند و در موارد جدی ‌تر نیز به صورت یک واکنش تهدید کننده به نام شوک آنافیلاکسی رخ ‌می دهد.

این فوق تخصص بیماری های ریه تاکید کرد: تشخیص آلرژی توسط پزشک با توجه به شرح حال و معاینه بیمار صورت می گیرد و در برخی موارد خاص با تجویز پزشک می توان از  تست‌های پوستی یا خونی برای تشخیص آلرژی بهره گرفت.

درمان آلرژی چیست

وی با اشاره به نحوه درمان آلرژی، اجتناب از آلرژن‌های شناخته شده (گرده گیاهان، برخی مواد غذایی، نیش برخی حشرات، برخی داروها و…) و تجویز داروهای استروئیدی و آنتی هیستامین‌ها را از جمله شیوه های درمانی این بیماری برشمرد.

کیانی در ادامه تاکید کرد: در هنگام بروز واکنش‌های شدید آلرژیک و شوک آنافیلاکسی برای درمان بیمار سریعا آدرنالین تزریقی (اپی نفرین) تجویز می‌شود و  ایمونوتراپی نیز یکی دیگر از روش های درمانی به شمار می آید.

وی با بیان این مطلب که آلرژی غذایی در اثر واکنش سیستم ایمنی بدن نسبت به یک نوع غذا یا ماده موجود در غذا بروز می کند، تصریح کرد: این نوع آلرژی زمینه ژنتیک دارد اما این طور نیست که صرفا همان آلرژی غذایی در یک فرد رخ دهد که در والدین یا خواهر و برادرش وجود داشته است.

آلرژی که منجر به مرگ می شود

کیانی با اشاره به احتمال خفیف یا شدید بودن علائم آلرژی، گفت: شوک آنافیلاکسی، یک واکنش شدید آلرژیک تهدید کننده زندگی فرد است که باعث کاهش تنفس و فشار خون فرد شده و روی ضربان قلب وی تاثیر می گذارد. این واکنش در عرض چند دقیقه پس از مواجهه فرد با مواد آلرژن رخ می دهد و می تواند منجر به مرگ بیمار شود. به همین دلیل بیمار باید فورا با تزریق اپی نفرین (آدرنالین) تحت درمان قرار گیرد.

این دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، خاطرنشان کرد: هر نوع ماده غذایی می‌تواند منجر به بروز واکنش آلرژیک شود، اما حدود ۹۰ درصد واکنشهای آلرژیک ناشی از تخم مرغ، شیر، بادام زمینی، ماهی، خرگوش،  گندم و  سویا است.

بروز علائم آلرژیک در سیستم های مختلف بدن

به گفته این فوق تخصص ریه، علائم آلرژیک می تواند سیستم های مختلف بدن نظیر پوست، دستگاه گوارش، سیستم قلبی عروقی و دستگاه تنفسی را درگیر کند و عوارضی مانند استفراغ و یا درد معده، تنگی نفس، سرفه مکرر، شوک یا افت شدید فشار خون، اسپاسم مری و مشکل در بلع، تورم زبان، اختلال در صحبت کردن و یا نفس کشیدن، کهیر یا درگیری‌های پوست، علایم سرماخوردگی یا احساس ضعف را به همراه داشته باشد.

ظهور نشانه های آلرژی غذایی ۲ ساعت پس از مصرف غذا در بیمار

کیانی با تاکید بر اینکه بیشتر علائم مربوط به آلرژی غذایی در عرض دو ساعت و اغلب چند دقیقه پس از مصرف غذا بروز می‌کند، افزود: در موارد بسیار نادر، واکنش ممکن است چهار تا شش ساعت یا حتی بیشتر طول بکشد. واکنش‌های با تأخیر بیشتر به طور معمول در کودکان دیده می‌شود و بیشتر به صورت اگزما است.

این استاد دانشگاه در پایان با اشاره به اینکه احتمال بروز آلرژی غذایی در همه سنین وجود دارد، خاطرنشان کرد: آلرژی غذایی بیشتر در دوران کودکی بروز می کند و یکی از انواع شایع آلرژی در نوزادان حساسیت به پروتئین شیر گاو است که به صورت دفع خون در مدفوع به علت التهاب روده‌ها بروز می‌کند. بنابراین توصیه می شود که والدین در صورت مشاهده این علائم  به پزشک مراجعه کنند. /خبرآنلاین

این خبر آلرژی‌ای که منجر به مرگ می‌شود اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.