چهار روش برای دور شدن از حواس‌پرتی‌های دنیای فناوری

به گزارش بخش فناوری سایت خبرهای فوری، در فرهنگ آنلاین امروزی، کارفرماها انتظار دارند کارمندانشان همیشه آنلاین و در دسترس باشند تا هر زمان به آن‌ها نیاز شد، بتوانند پاسخ دهند. با این‌ حال، تحقیقات نشان می‌دهند گاهی دائماً آنلاین بودن اثری معکوس دارد زیرا بر میزان کارایی کارمند تأثیر می‌گذارد و حواس او را پرت می‌کند.

افراد به‌طور متوسط هر روز ۱۵۰ بار از موبایلشان استفاده می‌کنند؛ این یعنی روزانه دوساعت‌ونیم از وقت آن‌ها صرف روشن و خاموش کردن تلفن همراه می‌شود. خواندن هر پیام تنها ۲/۲ ثانیه طول می‌کشد اما می‌تواند میزان خطا در کار را تا دو برابر بیشتر کند؛ حتی بعضی از کارمندان می‌گویند بعد از خواندن هر پیام، حدود ۱۱ دقیقه طول می‌کشد تا به روال قبلی کارشان برگردند. امروزه تلفن‌های هوشمند به‌جای ابزار افزایش کارایی، تبدیل به مانعی برای انجام کار شده‌اند.

تأثیری که تلفن‌های هوشمند در طولانی‌مدت بر حواس‌پرتی کارمندان دارند، خیلی بیشتر از تأثیری خواهد بود که بر افزایش کارایی‌شان دارند. تریستام هریس، کردارشناس طراحی سابق گوگل می‌گوید: «ما در حال مبارزه با اقتصاد جلب‌توجه هستیم؛ اقتصادی که در آن توسعه‌دهندگان و بازاریابان می‌خواهند توجه‌مان را بدزدند!»

درواقع استراتژی این افراد نتیجه داده است؛ ۲۶ درصد از کاربران تلفن‌های هوشمند، همیشه آنلاین هستند و پیام‌ها، هشدارها و تماس‌هایشان را چک می‌کنند؛ حتی اگر تلفنشان به صدا درنیاید.

برای اینکه کارمندانتان بتوانند بر تأثیرات اقتصاد توجه غلبه کنند یا حداقل تعادلشان را در آن حفظ نمایند، باید کارهای زیر را انجام دهید. این موارد اثبات شده هستند و می‌توانند فرهنگ دیجیتال مثبتی در شرکت ایجاد کنند. در ادامه به نکاتی برای دوری از حواس‌پرتی‌های دنیای دیجیتال می‌پردازیم.

مکان‌های ساکت و آرامی بسازید که کارمندان بتوانند در آنجا ذهنشان را شارژ کنند

حتی اجتماعی‌ترین و برونگراترین افراد هم برای اینکه بتوانند به کارشان ادامه دهند، به استراحت احتیاج دارند. مکانی برای استراحت کارمندان اختصاص دهید تا بتوانند کمی از کار فاصله بگیرند و بدون فکر به هیچ‌چیز مزاحمی، نوشیدنی بخورند و ریلکس کنند. می‌توانید مانند شرکت گوگل تخت‌هایی برای دراز کشیدن یا مانند شرکت سیگنا صندلی‌هایی برای مدیتیشن تهیه کنید یا فقط در گوشه‌ای از دفتر چند بالش نرم بگذارید تا در آنجا استراحت کنند. در هر صورت، این کار باعث می‌شود تا حالت پیش‌فرض عصبی کارمندان فعال شود و راحت‌تر بتوانند اطلاعات را به هم مرتبط کنند و ایده‌های مختلف را کنار هم قرار دهند. طبق نظرسنجی که در شرکت هتلداری Embassy Suites، Homewood Suites و Home2 Suites by Hilton انجام شد، ۸۹ درصد از افراد فکر می‌کنند تغییر دادن محیط کارشان در طول روز باعث می‌شود انرژی مثبت بیشتری داشته باشند.

چالش استراحت‌های بدون موبایل راه بیندازید

با اینکه کارمندان معمولاً در طول کار دوست دارند از موبایل‌هایشان فرار کنند، در زمان استراحت دوباره سراغ گوشی‌هایشان می‌روند؛ هرچند تحقیقات نشان داده‌اند کارمندانی که در زمان استراحت با موبایل کار می‌کنند، برای برگشت به کار نیروی تازه نمی‌گیرند و کارایی کمتری خواهند داشت. یکی از تحقیقات سال ۲۰۱۹، نشان داده است که بیش از ۴۰۰۰ کارمند در سطح جهان می‌گویند کارمندانی که در محل کار ناراحت به نظر می‌رسند، در زمان ناهار ۵۷ درصد بیشتر از سایرین با موبایلشان کار می‌کنند و در شبکه‌های اجتماعی پرسه می‌زنند. درحالی‌که کارمندان شاد و پرانرژی سعی می‌کنند در این مدت‌زمان با دوستانشان صحبت کنند و از ناهارشان لذت ببرند. بنابراین احتمال اینکه در جمع باشند تا ۲۵۷ درصد بیشتر است. به‌علاوه، مطالعه دیگری که روی ۴۵۰ نفر از کارمندان کشور کره انجام شده، ثابت کرده است کسانی که بدون تلفن همراه بین ساعت‌های کاری‌شان استراحت می‌کنند، نسبت به کسانی که در زمان استراحت موبایلشان را همراه خودشان می‌برند (حتی اگر از آن استفاده نکنند)، انرژی بیشتری دارند و ذهنشان کمتر خسته می‌شود.

برای اینکه نتیجه‌ی بهتری بگیرید، کارمندان را تشویق کنید تا در زمان استراحتشان کارهای مثبت انجام دهند. خواندن مجله، نوشتن مسائلی که از آن خوشحال هستند، مدیتیشن، کمک به دیگران، قدم زدن اطراف دفتر و صحبت با همکاران، همگی از عادت‌هایی هستند که باعث می‌شوند انرژی افراد برای سایر روز چند برابر شود.

برای روابط الگو تعیین کنید

بعضی از کارمندان فکر می‌کنند وقتی مدیرشان به آن‌ها پیام می‌دهد، باید بدون معطلی جواب بدهند؛ حتی اگر موضوع صحبت او فوری نباشد و بتوانند بعد از کار، آخر هفته یا در تعطیلات پاسخ او را بدهند. ۵۵ درصد از کارمندان آمریکایی گزارش کرده‌اند که ایمیل‌هایشان را بعد از ۱۱ شب چک می‌کنند، ۴۴ درصد از کاربران تلفن همراه گفته‌اند که شب‌ها موبایلشان را کنار تختشان می‌گذارند تا هیچ تماس تلفنی، پیام یا خبر مهمی را در طول شب از دست ندهند. شما به‌عنوان مدیر باید برای کارمندان مشخص کنید که انتظار دارید چه زمان‌هایی پاسخگوی پیام‌هایتان باشند. شرکت‌هایی مانند دیلویت، جدول‌هایی در دفترشان تهیه کرده‌اند که نشان می‌دهد انتظارات مدیر از کارمندان چیست و باید در روابط چه رفتاری داشته باشند.

به کارمندان اجازه دهید در زمان‌هایی که به تمرکز احتیاج دارند، از دسترس دیگران خارج شوند

در میان آن‌همه غوغا، بدو بدو، جلسات و ایمیل‌ها، بعضی کارمندان احساس می‌کنند هیچ زمانی نیست که بتوانند بدون مزاحمت کسی به کارهایشان برسند. کارمندانی که تنها ۵۵ دقیقه از زمان کار را به خودشان اختصاص می‌دهند، از سایر کارمندان ۵۶ درصد پرانرژی‌تر، ۵۳ درصد صمیمی‌تر، ۲۳ درصد خوش‌خلق‌تر و ۲۲ درصد باهوش‌تر هستند. بنابراین، برای اینکه کارمندانتان کارآمدتر باشند، از آن‌ها بخواهید زمان‌هایی را به نام «زمان تمرکز» برای خودشان تعیین کنند و روی برنامه روزانه‌شان علامت بزنند. در این زمان هیچ‌کس نباید مزاحمشان شود. حتی می‌توانند متنی آماده برای خود بنویسند که در صورت دریافت پیام، به‌صورت خودکار برای افراد ارسال شود؛ مثلاً «از آنجایی‌که دارم روی فلان پروژه کار می‌کنم، متأسفانه تا یک ساعت دیگر قادر به پاسخگویی به ایمیل‌هایم نیستم». این پیام کوتاه باعث می‌شود همکاران دیگر حس کنند که فرد به آن‌ها احترام گذاشته و در عین‌ حال برای او ارزش قائل خواهند بود زیرا می‌دانند که می‌خواهد روی کارش تمرکز کند و آن را به بهترین شکل انجام دهد.

اگر در محیط کار هم ازلحاظ فیزیکی و هم ازلحاظ ذهنی شرایط خوبی برای کارمندان ایجاد کنید، از میزان حواس‌پرتی آن‌ها کم می‌شود و می‌توانند برای مدتی طولانی روی کار تمرکز کنند. زمان آن فر ارسیده که به کارمندانتان اجازه دهید که به‌معنای واقعی کلمه «استراحت» کنند تا بیشترین پتانسیل کاری را داشته باشند و توانایی‌هایشان را شکوفا کنند. /خبرآنلاین

این خبر چهار روش برای دور شدن از حواس‌پرتی‌های دنیای فناوری اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

چگونه می‌توان مسکن کارآمد برای کارمندان ساخت؟

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی هم ۲۹ خرداد درمورد این طرح گفت: «امروز تصمیمی قاطع و جدی در دولت مطرح شد که رئیس‌جمهوری هم روی آن تاکید ویژه داشت. بر این اساس برای مسکن‌اولی‌ها و کارمندان جوان دولت یک اقدام گسترده و فراگیر در سطح کشور با مشارکت دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود.» وی افزود: «در این طرح از بدو ورود کارمندان در صندوق پس‌انداز، مسکنی برای آنها ایجاد و در زمان‌بندی مشخص احداث و به آنان واگذار می‌شود و کارمندان مبلغ آن را در اقساط تعیین‌شده ۱۵ ساله بازپرداخت می‌کنند.» وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه مشارکت دستگاه‌های اجرایی حتما تسهیل‌کننده است، اظهار کرد: «به‌ویژه اینکه دستگاه‌ها زمین دارند و می‌توانند این زمین را برای خانه‌دارشدن کارمندان خود تخصیص دهند. در هفته‌های آینده هر هفته با دستگاه‌های مرتبط رایزنی خواهیم کرد و مبادله تفاهمنامه را با هر دستگاهی که آماده‌تر باشد آغاز می‌کنیم. اولویت این است که از زمین‌های خود دستگاه‌ها برای این کار استفاده کنیم. به‌ویژه شهرهایی که جمعیت بیشتری دارند و نیاز بیشتری نیز برای مسکن در آنها وجود دارد.»

 ۷ سال زمان تا اتمام مسکن کارمندان

در همین راستا، ۲۵ تیرماه عباس فرهادیه، مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن با بیان اینکه طرح مسکن اقساطی کارکنان دولت به رویت رئیس‌جمهور رسیده و برای بررسی کارشناسی به سازمان برنامه ارجاع شده است، گفت: «طبق پیشنهاد اولیه ۲۰ تا ۴۰ درصد حقوق پرسنل به خرید مسکن اختصاص می‌یابد.» فرهادیه اظهار کرد: «وزارت راه و شهرسازی، پیرو دستور رئیس‌جمهور طرح مسکن اقساطی کارکنان دولت را تهیه کرد که به رویت روحانی رسید. ایشان هم طرح را برای بررسی کارشناسی به سازمان برنامه و بودجه ارجاع داده است.» وی افزود: «براساس پیشنهاد اولیه، کارکنان به مدت پنج‌سال، بخشی از حقوق خود را پرداخت می‌کنند. سپس دو سال صبر می‌کنند تا خانه‌ای که توافق شده ساخته شود. مابقی مبلغ خانه در اقساط ۱۷ ساله پرداخت می‌شود که بنا به نوع انتخاب مسکن، مبلغ اقساط بین ۲۰ تا ۴۰ درصد حقوق کارکنان خواهد بود.»

 تغییر رویکرد به سمت تولید مسکن مثبت است

در همین راستا مهدی غلامی، مدیر گروه مسکن مرکز مطالعات دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه تغییر رویه دولت و برنامه‌ریزی برای ساخت و تامین مسکن برای مردم اقدام مثبتی است، گفت: «در شرایطی که افزایش شدید قیمت مسکن و اجاره‌بها، مشکلات بسیاری را برای خانواده‌ها به وجود آورده است، تمرکز بر تولید و عرضه مسکن با سیاستگذاری صحیح می‌تواند موثر باشد.» غلامی یکی از دلایل افزایش قیمت اخیر مسکن در ماه‌های اخیر را همین کاهش تولید و عرضه مسکن دانست و گفت: «اگر تولید و عرضه مسکن با سیاست‌های صحیح اجرا شود و در کنار آن، از سوداگری و احتکار مسکن نیز با اجرای مالیات‌های تنظیمی ممانعت به عمل آید، می‌توان آینده امیدوارکننده‌تری برای بازار مسکن متصور بود.»

 چگونه می‌توان مسکن کارآمد برای کارمندان ساخت؟

غلامی درمورد طرح مسکن اقساطی کارمندان گفت: «با توجه به اینکه وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد داده است این الگو در زمین‌های متعلق به دولت و سازمان‌های مختلف انجام شود، با چند قاعده روی شیوه ساخت و دریافت هزینه‌ها، می‌توان هم هزینه‌ها را برای مردم کاهش داد و هم آنها را سریع‌تر صاحبخانه کرد. به شکلی که نیازی به انتظار پنج‌ساله یا ۷ ساله هم برای صاحبخانه شدن نباشد.»

این کارشناس مسکن اضافه کرد: «در شرایطی که هزینه اجاره سهم قابل‌توجهی از درآمد خانواده‌های مستاجر را به خود اختصاص می‌دهد باید برنامه‌ریزی‌ها به شکلی باشد تا هزینه و فشار مضاعفی بر آنها وارد نشود.»  این کارشناس مسکن گفت: «برای این امر کافی است خانواده‌ها زمانی اقدام به پرداخت اقساط کنند که وارد واحد مسکونی خود شوند. یعنی هزینه اجاره‌بها حذف شده و اقساط به‌جای آن جایگزین شود. اگر این اتفاق نیفتد بعضی خانواده‌ها امکان استفاده از این طرح را ندارند یا باید بخشی از هزینه‌های دیگر مانند خدمات آموزشی و رفاهی خود را حذف کنند.»

غلامی این مدل پیشنهادی را بیشتر تشریح کرد و گفت: «در این مدل اصلاحی برای طرح مسکن قسطی، پیشنهاد می‌کنیم که خانواده‌ها هزینه ساخت را با پیشرفت پروژه پرداخت کرده و پس از تحویل واحد مسکونی خود، هزینه زمین را به‌صورت اقساط به دولت پرداخت کنند. با این مدل دیگر نیازی به انتظار ۱۰ ساله یا ۱۵ ساله نبوده و هزینه مضاعفی بر مردم تحمیل نخواهد شد.»

غلامی اضافه کرد: «البته با این مدل اصلا نیازی به محدود کردن متقاضیان به کارمندان دولت نیست. اگر این امکان فراهم شود که هزینه ساخت هنگام پروژه و هزینه زمین بعد از تحویل دادن واحدها صورت پذیرد، بسیاری از مستاجران می‌توانند صاحبخانه شوند.»

غلامی در پایان به طرح اقدام ملی مسکن اشاره کرد و گفت: «اگر واحدهایی که در این طرح قرار است تولید شود به شیوه مشارکتی ساخته و همچنین با قیمت روز عرضه نشود و به‌جای آن با این مدل پیشنهادی تولید عرضه شود، در این صورت همه خانواده‌هایی که تاکنون تسهیلات دولت برای صاحبخانه شدن را دریافت نکرده‌اند، می‌توانند به خانه‌دار شدن امیدوار شوند. یعنی در طرح اقدام ملی به‌جای مشارکت و مالک شدن انبوه‌سازان، آنها فقط هزینه ساخت خود را بگیرند و هزینه زمین هم بعد از تحویل واحدهای مسکونی به متقاضیان به‌صورت اقساط از آنها دریافت شود.» /روزنامه فرهیختگان

این خبر چگونه می‌توان مسکن کارآمد برای کارمندان ساخت؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

کمک جبرانی برای کارمندان و بازنشستگان در راه است

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، علیرضا حیدری درباره مصوبه پرداخت کمک جبرانی به کارکنان دارای حقوق زیر سه میلیون تومان، اظهار کرد: این طرح در زمان آقای ربیعی وزیر سابق کار استارت خورد و به شکل‌های مختلفی دهک‌های یک و دو جامعه که عموما از کمیته امداد و بهزیستی بودند را تحت پوشش قرار داد ولی در حال حاضر شکل و جامعه هدف طرح متفاوت شده و همه گروه‌ها را در برگرفته است.

وی ادامه داد: تا قبل از این که قدرت خرید مردم به شدت کاهش یابد و ارزش پول ملی پایین بیاید می‌توانستیم بگوییم که تنها دهک‌های یک و دو از کمک‌های جبرانی بهره‌مند شوند ولی با شرایط امروز اقتصاد و افت شدید قدرت خرید ناگزیر به حمایت از آحاد جامعه هستیم.

این کارشناس حوزه کار متذکر شد: در این مصوبه همه صاحبان درآمدها اعم از کشوری و لشگری، حقوق‌بگیران تامین اجتماعی و شاغلان تحت پوشش قانون کار و کارکنان قراردادی و پیمانی دیده شده‌اند و دولت مصمم است تا با کمک‌های جبرانی فشار را از روی اقشاری که به سمت دهک‌های یک و دو متمایل شده‌ و جمعیتشان فراگیر شده کم کند.

به گفته حیدری، وقتی جامعه هدف یک طرح بزرگ‌تر می‌شود باید طرح جامع‌تر و فراگیرتری هم ارائه شود تا به لحاظ کمیتی جمعیت بیشتری را تحت پوشش قرار بدهد.

وی درباره پرداخت کمکهای جبرانی به افراد دارای دریافتی زیر سه میلیون تومان گفت: صرف نظر از این که درآمد سه میلیون تومان با شرایط تورمی امروز همخوانی ندارد و به نظر می‌رسد که دولت پذیرفته است که دریافتی سه میلیون تومان کفاف هزینه‌های معیشتی اقشار جامعه را نمی‌دهد، لذا حقوق‌های زیر سه میلیون تومان را مرجع تلقی کرده است.

این کارشناس حوزه کار متذکر شد: از سوی دیگر با توجه به این که منابع اجرای طرح محدود است و عددی که دولت می‌خواهد در این ارتباط توزیع کند بر اساس توانایی دولت است لذا جامعه هدف را به نحوی انتخاب کرده که با رقمی که توزیع می‌کند، همخوانی داشته باشد.

به گفته حیدری، کمک جبرانی دولت تنها بخشی از فشار افزایش هزینه‌ها و تورم را بر دهک‌های جامعه کاهش می‌دهد و همه را جبران نمی‌کند و جمعیتی که مخاطب این طرح قرار می‌گیرند با درنظر گرفتن منابع محدود دولت بوده و به همین دلیل دریافتی زیر سه میلیون تومان انتخاب شده است.

هیات وزیران به پیشنهاد مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور «پرداخت کمک جبرانی به کارکنان دولت و مستمری‌بگیران صندوق‌های بازنشستگی کشوری، لشکری» را به تصویب رساند. بر اساس این مصوبه، سازمان برنامه و بودجه مجاز است، برای کارکنان رسمی، پیمانی کشوری و لشکری، کارکنان قرار دادی و شرکتی و مستمری بگیران صندوقهای بازنشستگی کشوری، لشکری و حمایت و بازنشستگان شرکت فولاد و سایر صندوق ها که مجموع پرداختی آنها کمتر از ۳۰ میلیون ریال در ماه است، کمک جبرانی از طریق حساب بانکی مرتبط با حقوق و دستمزد آنها واریز شود.

برابر مصوبه هیات وزیران و به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های کار، تعاون و سازمان برنامه و بودجه، سازمان برنامه مجاز است، برای کارکنان رسمی، پیمانی کشوری و لشکری، کارکنان قراردادی و شرکتی و مستمری بگیران صندوقهای بازنشستگی کشوری، لشکری، حمایت و بازنشستگان شرکت فولاد و سایر صندوق‌ها که مجموع پرداختی آنها کمتر از ۳۰ میلیون ریال در ماه است، از طریق حساب بانکی مرتبط با حقوق و دستمزد آنها کمک جبرانی واریز کند. منابع مالی مورد نیاز این مصوبه از محل مصوبه دولت در خصوص طرح حمایت غذایی از گروههای کم درآمد تامین خواهد شد. /ایسنا

این خبر کمک جبرانی برای کارمندان و بازنشستگان در راه است اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

عیدی امسال کارمندان چقدر است؟ + جدول

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری به نقل از ایبِنا، بررسی بند (ب) شرایط بودجه هزینه ای دستگاه های اجرایی ملی و استانی در ضوابط مالی ناظر بر تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کشور حاکی از آن است که دولت در بودجه سال آینده میزان پاداش پایان سال (عیدی) کارمندان دولت را در بودجه سال آینده به میزان یک میلیون و ۷۸ هزار تومان پیش بینی کرده و در عین حال، عنوان شد که رقم نهایی پس از تصویب توسط هیات وزیران مشخص و قابل پراخت خواهد بود.

بیشتر بخوانید:  جزئیات تصمیم جدید دولت برای جبران حقوق کارمندان

بر پایه این گزارش، دولت در قالب بودجه سال جاری نیز در پایان سال، رقم ۹۳۲ هزار و ۵۰۰ تومان را به عنوان عیدی شاغلان دستگاه های دولتی تعیین کرده که معمولا در بهمن ماه پرداخت می شود. در صورتی که رقم یک میلیون و ۷۸ هزار تومان پیش بینی شده توسط دولت به عنوان عیدی سال آینده کارمندان نهایی شود، در سال آینده رقم عیدی کارمندان به نسبت امسال، مبلغ ۱۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان بیشتر می شود.

نگاهی به روند تعیین و پرداخت عیدی پایان سال کارمندان دولت در سال های اخیر نیز نشان می دهد که رقم پرداختی از ۳۵۰ هزار تومان در سال ۹۰ به ۹۳۲ هزار و ۵۰۰ تومان در سال جاری و یک میلیون و ۷۸ هزار تومان در سال آینده رسیده است. همچنین رقم عیدی کارمندان در پایان سال ۹۱ نیز ۴۰۲ هزار تومان و در سال ۹۲ هم ۵۰۳ هزار تومان بود.

جدول ۹ ساله میزان عیدی کارمندان دولت
(مبالغ به تومان)

مبلغ سال
۳۵۰۰۰۰ ۹۰
۴۰۲۰۰۰ ۹۱
۵۰۳۰۰۰ ۹۲
۶۰۲۰۰۰ ۹۳
۶۸۸۰۰۰ ۹۴
۷۷۰۰۰۰ ۹۵
۸۴۷۵۰۰ ۹۶
۹۳۲۵۰۰ ۹۷
۱۰۷۸۰۰۰ ۹۸

این خبر عیدی امسال کارمندان چقدر است؟ + جدول اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

جزئیات تصمیم جدید دولت برای جبران حقوق کارمندان

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، با تصمیم جدید دولت، آن دسته از کارکنان رسمی، پیمانی، کشوری و لشگری، کارکنان قراردادی و شرکتی و مستمری‌بگیران صندوق‌های بازنشستگی کشوری، لشگری که حقوق آنها ماهانه کمتر از ۳ میلیون تومان است، جبرانی خواهند گرفت.

متن کامل این مصوبه به شرح زیر است:

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
وزارت امور اقتصادی و دارایی
وزارت نفت
وزارت صنعت، معدن و تجارت
وزارت جهاد کشاورزی
سازمان برنامه و بودجه کشور
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

هیات وزیران در جلسه ۹۷/۸/۲ به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

۱- سازمان برنامه و بودجه کشور مجاز است برای کارکنان رسمی و پیمانی کشوری و لشگری، کارکنان قراردادی و شرکتی و مستمری بگیران صندوق های بازنشستگی کشوری، لشگری و حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد و سیار صندوق ها که مجموع پرداختی ماهانه آنها کمتر از سی میلیون ریال است، کمک جبرانی از طریق حسابهای بانکی مرتبط با حقوق و دستمزد آنها واریز کند.

۲- منابع مالی مورد نیاز این تصویب نامه از محل مصوبه دولت در خصوص طرح حمایت غذایی از گروههای کم درآمد جامعه تامین می شود.

۳- مسئولیت و چگونگی اجرای این تصویب نامه بر عهده سازمان برنامه و بودجه کشور است.

اسحاق جهانگیری
معاون اول رئیس جمهور

این خبر جزئیات تصمیم جدید دولت برای جبران حقوق کارمندان اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

چرا کارکنان از یک فرسودگی شغلی رنج می‌برند؟

مجله خبری زوم نیوز : کارکنان امروزی از یک فرسودگی شغلی همه‌گیر رنج می‌برند. تخمین زده شده است که ۴۰ درصد از کارکنان اداری ایالات متحده و کانادا دارای فرسودگی شغلی هستند و این آمار در صنایعی مانند پزشکی و ورزشی نرخ بسیار بالاتری را دارد.

 

به کاهش عملکرد مناسب، اعتماد به نفس پایین و احساس ناامیدی مرتبط است.

علت اصلی فرسودگی شغلی، در کار کشیدن بیش از حد از افراد بدون تعبیه دیدن پاداش است. موسسه سیاست اقتصادی گزارش می‌دهد که بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۴ بهره وری اقتصادی ۲۱.۶ درصد افزایش یافته است و این در حالی است که دستمزدها تنها ۱.۸ درصد افزایش یافته‌اند که این موضوع منجر به فرسودگی شغلی می شود.

اگر به طور کلی شما در کار و زندگی خود احساس فرسودگی می‌کنید، این احساس، احساسی نیست که به خودی خود از بین برود. دانشمندان عصب شناسی کشف کرده‌اند که فرسودگی شغلی یا فرسودگی در زندگی تاثیرات زیر را به همراه دارد:

علت اصلی فرسودگی شغلی، در کار کشیدن بیش از حد از افراد بدون تعبیه دیدن پاداش است. موسسه سیاست اقتصادی گزارش می‌دهد که بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۴ بهره وری اقتصادی ۲۱.۶ درصد افزایش یافته است و این در حالی است که دستمزدها تنها ۱.۸ درصد افزایش یافته‌اند که این موضوع منجر به فرسودگی شغلی می شود.

فرسودگی، آمیگدال مغز شما را بزرگ می‌کند؛ این بخش از مغز واکنش‌های احساسی را کنترل می‌کند. این می‌تواند تغییرات سریع و شدید خلق و خوی شما را افزایش دهد. بزرگ شدن آمیگدال همچنین واکنش شما به استرس را نیز شدیدتر می‌کند.

فرسودگی باعث می‌شود تا لوب پیشانی مغز (قسمتی که مسئول عملکرد شناختی است) شما نازک شود. این اتفاق معمولا با افزایش عمر اتفاق می‌افتد اما برای کسانی که برای دوره‌های طولانی تحت استرس هستند بسیار سریع‌تر به وقوع می‌پیوندد.

بخشی از مغز که حافظه و توجه را کنترل می‌کند نیز ضعیف‌تر می‌شود؛ که یادگیری را بسیار سخت‌تر می‌کند.

مغز افرادی که در معرض فرسودگی هستند، مشابه افرادی است که به سرشان ضربه وارد شده است.

فرسودگی ارتباط بین بخش‌های مختلف مغز را کاهش می‌دهد که این کاهش ارتباط منجر به کاهش خلاقیت، حافظه کاری و مهارت‌های حل مسئله می‌شود.

با این تاثیرات شدید، فرسودگی شغلی و یا در زندگی را نباید دست کم گرفت. خوشبختانه، با مراقبت از خود می‌توان تاثیرات آن را وارونه کرد.
در یک تحقیقات گروهی از دانشجویان پزشکی را که برای دریافت امتحان مجوز طبابت خود آماده می‌شدند را مورد آزمایش قرار دادند و در آن تحقیقات دریافتند که مغز آن‌ها بسیاری از اختلالاتی را که در بالا شرح داده شد را نشان می‌دهد. با این حال پس از استراحتی ۴ هفته‌ای، بسیاری از تغییرات مغزشان به حالت اول خود بازگشت.

شما ممکن است با خود فکر کنید که این اتفاق برای شما انجام نشدنی است و شما محکوم به داشتن یک مغز فرسوده هستید زیرا شما نمی‌توانید ۴ هفته از وقت خود را به استراحت اختصاص دهید؛ اما خبر خوب این است که این تحقیقات ۴ هفته استراحت را نیز پیشنهاد نمی‌کند.
استراحت کردن به معنای نشستن در مکانی آرامش‌بخش و انجام ندادن کاری نیست؛ این می‌تواند شامل فعالیت‌های کوتاهی مانند قدم زدن یا رانندگی در یک مسیر زیبا، استفاده از وقت‌های آزاد خود برای انجام سرگرمی‌های موردعلاقه‌تان و یا صرف وقت با افرادی است که شما را آرام می‌کنند، باشد.

منبع: scienceofpeople