آخرین پرسش‌ها از کارت سوخت

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، استفاده از «کارت سوخت» از امروز در جایگاه‌های سوخت چهار کلان‌شهر کشور اجباری می‌شود. این طرح پس از مدت‌ها بحث و چالش پیرامون انتخاب بهترین راه برای کنترل مصرف و قاچاق سوخت، با کنار گذاشتن روش‌های دیگر مانند سهمیه‌بندی بنزین یا توزیع سوخت در میان تمام افراد جامعه و تشکیل بازاری برای عرضه بنزین مازاد افراد در آن، از امروز (۲۲ مرداد ۹۸) و با دو روز تاخیر نسبت به تاریخ پیشین اعلام‌شده، اجرایی می‌شود.

تهران، کرج، اصفهان و تبریز چهار کلان‌شهری هستند که در مرحله نخست، استفاده از کارت سوخت شخصی در آنها (به جای استفاده از کارت سوخت جایگاه‌ها) اجباری می‌شود. سایر کلان‌شهرها در مرحله دوم و بعد از حصول اطمینان از اینکه کارت سوخت به دست تمام صاحبان خودرو رسیده وارد این طرح می‌شوند و در نهایت سوخت‌گیری در تمام شهرهای کشور، تنها با کارت سوخت شخصی امکان‌پذیر خواهد بود.  بازگشت دولت به استفاده از کارت سوخت‌، چهار سال پس از تک‌نرخی شدن بنزین روی هزار تومان رخ می‌دهد. سال ۹۴ و زمانی که سهمیه‌بندی بنزین حذف و بنزین روی هزار تومان تک‌نرخی شد؛ لزوم استفاده از کارت سوخت نیز از بین رفت. به این ترتیب کارت سوخت به تدریج از میان مدارک شخصی افراد صاحب خودرو کنار گذاشته شد زیرا وجود یک کارت در هر جایگاه سوخت برای پر کردن باک‌ خودروها از بنزین تک‌نرخی کافی بود.

حالا نیز تغییری در سیاست توزیع یا قیمت‌گذاری سوخت رخ نداده و دولت هنوز روی قیمت هزار تومان برای هر لیتر بنزین پافشاری دارد. اما با تصمیم مسوولان، استفاده از کارت‌سوخت شخصی اجباری شده تا شاید از این راه و در غیاب طرح‌های دیگر، از شدت قاچاق سوخت به کشورهای همسایه کاسته شود. واقعی نبودن قیمت بنزین در ایران نسبت به کشورهای همسایه، به خصوص پس از جهش نرخ ارز در ایران؛ روزانه هزاران لیتر از بنزین ارزان را راهی آن‌سوی مرزها کرده است.  دور ماندن چهار ساله کارت سوخت از صاحبان خودرو، حالا آنها را با سوالات زیادی از چگونگی دریافت کارت سوخت تا چگونگی بازیابی رمز مواجه کرده است. در رابطه با سوالات متداول درباره کارت سوخت، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تاکنون اطلاعیه‌های فراوانی منتشر کرده و به ارائه توضیحات لازم پرداخته، با این حال همچنان سوالاتی برای عموم مردم باقی است. یکی از سوالات مهمی که وجود دارد، این است که «با فرض آغاز سراسری طرح سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی در کشور، تکلیف افرادی که کارت سوخت خود را (مانند هر مدرک شخصی مهم دیگر) گم می‌کنند یا برای سوخت‌گیری به همراه ندارند؛ چه خواهد بود؟ آیا کارت سوخت جایگاه‌دار، برای استفاده در چنین شرایطی در جایگاه باقی خواهد ماند؟» این سوال در شرایطی وجود دارد که به گفته رئیس روابط‌عمومی شرکت ملی پالایش و پخش به «دنیای‌اقتصاد» از امروز و همزمان با اجرای سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی در کلان‌شهرها، سوخت‌گیری با کارت سوخت جایگاه‌داران محدود شده و برای مثال ممکن است به ۴۰ لیتر در روز محدود شود.

کارت جایگاه‌داران قابل حذف است؟

پاسخ به سوال یاد شده از این منظر مهم است که می‌تواند بی‌فایده بودن استفاده از کارت سوخت در غیاب طرح‌های دیگر کنترل مصرف سوخت را اثبات کند. در واقع مادامی که حتی یک کارت سوخت در جایگاه وجود داشته باشد و افراد امکان سوخت‌گیری ولو محدود را با آن داشته باشند، مهر تاییدی بر این موضوع است که «در شرایط تک‌نرخی و آزاد بودن سوخت‌گیری، همان یک کارت سوخت برای سوخت‌گیری کافی است.»   فاطمه کاهی، رئیس روابط‌عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌‌های نفتی روز گذشته در پاسخ به سوالی که به آن اشاره شد، به «دنیای‌اقتصاد» گفت: تا زمانی که اطمینان حاصل نکنیم تمام صاحبان خودرو کارت سوخت دریافت کرده‌اند؛ کارت‌های آزاد را از جایگاه‌ها برنمی‌داریم. کاهی در پاسخ به این سوال که «اگر بعد از اجرای سراسری طرح، فردی کارت سوخت خود را گم کند یا به همراه نداشته باشد، برای سوخت‌گیری می‌تواند از کارت جایگاه استفاده کند؟» نیز گفت: هنوز برنامه‌ای برای حذف کارت سوخت جایگاه‌ها اعلام نشده اما میزان لیتراژ آنها به ۴۰ لیتر کاهش پیدا کرده است.

 این پاسخ‌ها از پیش‌بینی نشدن راهکارهای لازم برای موارد این‌چنینی حکایت دارد. در غیاب پاسخی روشن برای این سوال که «تکلیف سوخت‌گیری افرادی که کارتشان را به هر دلیل گم کرده‌اند» چه خواهد بود؛ می‌توان به این نتیجه رسید که احتمالا حذف کامل کارت سوخت از جایگاه‌ها امکان‌پذیر نباشد زیرا تا زمانی که بنزین سهمیه‌بندی نشده یا نرخ دومی برای قیمت آزاد آن در نظر گرفته نشده، نمی‌توان افرادی که کارت‌سوخت خود را گم کرده‌اند یا به هر دلیل آن را به همراه ندارند، از سوخت‌گیری منع کرد. حفظ کارت سوخت جایگاه‌ها برای حل موارد این‌چنینی در حالی ضروری به‌نظر می‌رسد که تاکیدی دوباره بر عدم لزوم استفاده از کارت سوخت، در صورت ثابت بودن سیاست‌های بنزینی است. در چنین شرایطی، استفاده از کارت سوخت تنها برای جمع‌آوری اطلاعات و داده‌های آماری مناسب به‌نظر می‌رسد بدون آنکه اهداف مبارزه با قاچاق سوخت، کنترل مصرف داخلی یا عادلانه‌تر شدن توزیع یارانه پنهان در قیمت بنزین را در میان تمام اقشار جامعه به همراه داشته باشد.

پیش از این امیر وکیل‌زاده، مدیر‌عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرده بود: اگرچه تقاضا داریم، مردم در سراسر کشور به‌ویژه در چهار کلان‌شهر تبریز، تهران، کرج و اصفهان از کارت شخصی استفاده کنند، اما باز هم تاکید می‌کنیم مردم نگران نباشند، زیرا اصلا مایل نیستیم در این مرحله کسی وارد جایگاه شود و به دلیل نداشتن کارت سوخت شخصی نتواند سوخت‌گیری کند.

سوخت‌گیری روزانه محدود می‌شود؟

  یکی دیگر از سوالاتی که در رابطه با سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی وجود دارد، این است که آیا در میزان سوخت‌گیری محدودیت ایجاد خواهد شد؟ این ابهام بعد از انتشار این خبر که «براساس تصمیم دولت برای دریافت سوخت از طریق کارت‌های شخصی محدودیت عرضه روزانه ۶۰ لیتر در نظر گرفته شده است»، ایجاد شد. پاسخ کاهی به این ابهام این است که «با وجود آغاز محدودیت در میزان سوخت‌گیری کارت جایگاه‌ها از امروز، برای سوخت‌گیری با کارت شخصی هنوز هیچ محدودیتی اعلام نشده است.» رئیس روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در رابطه با اینکه چنین محدودیتی ایجاد خواهد شد یا خیر، پاسخی نداد و منبع خبر منتشر شده در این زمینه را نیز شرکت متبوع خود به عنوان سازمان مسوول در این زمینه ندانست.

چگونه رمز کارت سوخت را بازیابی کنیم؟

چهار سال زمانی کافی برای فراموش کردن رمز کارتی است که برای استفاده از آن نیاز ضروری وجود نداشته. به همین دلیل یکی از سوالات متداول کسانی که کارت سوخت خود را از قدیم دارند، اما رمز آن را فراموش کرده‌اند، روش بازیابی رمز است. این مشکل برای افرادی که طی این سال‌ها معامله خودرو داشته‌اند نیز وجود دارد زیرا این افراد کارت سوخت را همراه با خودرو از فروشنده قبلی دریافت کرده اما به علت نیاز نداشتن به کارت سوخت برای سوخت‌گیری، دانستن رمز کارت برایشان مهم نبوده است.   به این ترتیب از تاریخ شانزدهم مرداد تا شانزدهم شهریور، شرایطی از سوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی فراهم شده است تا رمز همه کارت‌های موجود به چهار رقم آخر کد ملی فردی که اسمش روی کارت سوخت ثبت شده بازگردد. بنابراین افراد می‌توانند با مراجعه به جایگاه سوخت و وارد کردن چهار رقم آخر کد ملی فردی که کارت به نام اوست آن را فعال کنند.

این افراد در مهلت تعیین شده می‌توانند رمز کارت سوخت خود را از چهار رقم آخر کد ملی صاحب قبلی خودرو تغییر دهند، در غیر این صورت بعد از شانزدهم شهریور، این امکان برای آنها از بین می‌رود و همان چهار رقم آخر کد ملی، به‌عنوان رمز باقی می‌ماند. افرادی که از طریق چهار رقم آخر کد ملی فردی که نام او روی کارت سوخت است، قادر به استفاده از کارت نیستند، باید به یکی از نواحی یا مناطق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در سراسر کشور مراجعه کنند تا رمز را حذف کنند و رمز جدید را تعیین کنند.

کارت سوخت خود را از کجا دریافت کنیم؟

افردای که کارت سوخت ندارند به دو دسته تقسیم می‌شوند. یک دسته آنهایی که قبلا درخواست کارت سوخت داده‌اند اما هنوز به دستشان نرسیده و دسته دوم افرادی که تا کنون اقدام به ارسال درخواست نکرده‌اند. مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی پیش از این اعلام کرده بود متقاضیانی که برای صدور کارت‌المثنی با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ یا از طریق سامانه دولت همراه ثبت‌نام کرده‌اند، باید همچنان منتظر باشند تا کارت آنها صادر و به درب منازلشان ارسال شود. این افراد برای اطلاع از آخرین وضعیت صدور کارت خود می‌توانند با مراجعه به سایت epolic.ir و وارد کردن شماره پلاک خودرو، بارکد پستی کارت سوخت خود را دریافت کنند. با این حال اگر فردی به این سایت مراجعه کرد و سابقه‌ای ندید نگران نباشد، زیرا ممکن است هنوز کارتش به پست تحویل نشده باشد؛ بنابراین باید صبر کنند تا این فرآیند انجام شود. به این‌ترتیب افرادی که پیش از این برای دریافت کارت سوخت ثبت‌نام کرده‌اند، باید از طریق پست پیگیر دریافت کارت خود باشند.

افرادی نیز که به هر دلیل تاکنون برای صدور کارت ثبت‌نام نکرده‌اند؛ علاوه‌بر اینکه همچنان امکان مراجعه آنها به دفاتر پلیس + ۱۰ وجود دارد، از روزهای آینده که زمان دقیق آن از سوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اطلاع‌رسانی خواهد شد، این افراد می‌توانند به سامانه دولت همراه مراجعه و به‌صورت اینترنتی و بدون مراجعه حضوری کارت المثنی خود را ثبت‌نام کنند.

این خبر آخرین پرسش‌ها از کارت سوخت اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

همه چیز در مورد کارت سوخت خودرو؛ چهار رقم آخر کد ملی، رمز شماست

پس از ماه ها کشمکش، سرانجام به تاریخ اجباری شدن استفاده از کارت سوخت در خودروها رسیدیم و از امروز (20 مرداد 98) در کلان شهرهای کشور، استفاده از کارت سوخت شخصی در پمپ بنزین ها ضرورت دارد. این رویه …

The post همه چیز در مورد کارت سوخت خودرو؛ چهار رقم آخر کد ملی، رمز شماست appeared first on دیجیاتو.

۴ نکته مهم درباره نحوه دریافت و استفاده از کارت سوخت

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، براساس سیاست‌های دولت و در پی اطلاعیه‌ها و اطلاع رسانی های انجام شده پیشین، از صبح روز سه شنبه ۲۲ مرداد ماه جاری، تمام خودرو های بنزینی باید برای دریافت سوخت، از کارت سوخت خودرو خود استفاده کنند.

چنانچه مالکان خودروها در استفاده از کارت سوخت خود با هر مشکلی روبرو شدند، از طریق سایت niopdc.ir و یا تماس با شماره ۰۹۶۲۷ اقدام نمایند. لازم به توضیح است که تا تاریخ ۲۲ شهریور ۹۸ علاوه بر رمز جاری کارت، ۴ رقم آخر کد ملی شخصی که نام او پشت کارت سوخت درج شده، به عنوان رمز کارت در جایگاه سوخت‌گیری، قابل قبول است.

انتظار می رود با وجود ثبت نام و صدور کارت سوخت المثنی، برای آن دسته از مالکان خودروها که کارت سوخت خود را گم کرده اند، احتمال دارد تعدادی از مالکان خودروها، کارت سوخت در اختیار نداشته باشند، بنابراین برای حل مشکل تحویل سوخت به اینگونه خودروها، مقرر شد که به مدت محدودی از کارت جایگاه دار برای تحویل مقدار محدود سوخت به این گونه خودروها استفاده شود و برحسب مورد، تا زمانی که در هر منطقه متناسب با شرایط، اعلان خواهد شد، این رویه ادامه دارد.

همچنین مالکان خودروهایی که تاکنون اقدامی برای تقاضای صدور کارت سوخت المثنی به عمل نیاورده‌اند باید با مراجعه به دفاتر خدمات پلیس۱۰+ نسبت به ثبت نام برای دریافت کارت المثنی اقدام نمایند.

قرار است بزودی درگاه ملی سامانه دولت همراه نیز برای ثبت نام اینگونه درخواست‌ها راه‌اندازی شود و در این زمینه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

علاوه براین حدود ۵۰۰ هزار کارت سوخت صادره به دلایل مختلف توسط مالکان خودروها دریافت نشده و به باجه‌های پست برگشت داده شده و در باجه‌های معطله پست است. مالکان خودروها می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت epolice.ir نسبت به دریافت مشخصات باجه پستی مربوطه اقدام و برای دریافت کارت سوخت خود به باجه پستی مربوطه مراجعه نمایند.

این خبر ۴ نکته مهم درباره نحوه دریافت و استفاده از کارت سوخت اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

ضرورت استفاده از کارت سوخت خودرو برای سوخت‌گیری از ۲۲ مردادماه

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران طی اطلاعیه‌ای پیرو اجرای سیاست‌های دولت و مجلس شورای اسلامی، بار دیگر بر ضرورت استفاده از کارت هوشمند سوخت برای سوخت‌گیری در جایگاه‌های عرضه از روز سه‌شنبه (۲۲ مردادماه) تاکید کرد.

به گزارش از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، متن اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به شرح زیر است:

به اطلاع هم‌وطنان عزیز می‌رساند که در اجرای سیاست‌های دولت محترم و در پی اطلاعیه‌ها و مصاحبه‌های انجام شده پیشین، تاکید می‌کند که از صبح روز سه‌شنبه (۲۲ مردادماه) جاری، تمام وسایط نقلیه بنزینی باید برای دریافت سوخت، از کارت سوخت خودرو خود استفاده نمایند. در این زمینه توجه هم‌وطنان را به نکات زیر جلب می‌نماید:

۱- در صورتی که مالکان خودروها در استفاده از کارت سوخت خود با هر مشکلی روبرو شدند، از طریق سایت niopdc.ir و یا تماس با شماره ۰۹۶۲۷ اقدام نمایند. لازم به توضیح است که تا تاریخ ۱۳۹۸/۰۶/۲۲ علاوه بر رمز جاری کارت، ۴ رقم آخر کد ملی شخصی که نام او پشت کارت سوخت درج گردیده، به عنوان رمز کارت در جایگاه سوخت‌گیری، قابل قبول می‌باشد.

۲- به رغم همه تلاش‌های انجام شده، برای ثبت نام و صدور کارت سوخت المثنی، برای آن دسته از مالکان خودروها که کارت سوخت خود را گم کرده‌اند، محتمل است هنوز تعدادی از مالکان خودروها، کارت سوخت در اختیار نداشته باشند، لذا برای حل مشکل تحویل سوخت به این‌گونه خودروها، مقرر شده که به مدت محدودی از کارت جایگاه‌دار برای تحویل مقدار محدود سوخت به این گونه خودروها استفاده شود و حسب مورد، تا زمانی که در هر منطقه متناسب با شرایط، اعلان خواهد شد، این رویه ادامه دارد.

۳- مالکان خودروهایی که تاکنون اقدامی برای تقاضای صدور کارت سوخت المثنی به عمل نیاورده‌اند باید با مراجعه به دفاتر خدمات پلیس ۱۰+ نسبت به ثبت نام برای دریافت کارت المثنی اقدام نمایند. به‌زودی درگاه ملی سامانه دولت همراه نیز برای ثبت نام اینگونه درخواست‌ها راه‌اندازی خواهد شد و در این زمینه اطلاع‌رسانی می‌گردد.

۴- حدود ۵۰۰ هزار کارت سوخت صادره به دلایل مختلف توسط مالکان خودروها دریافت نشده و به باجه‌های پست برگشت داده شده و درباجه‌های معطله پست می‌باشد. مالکان خودروها می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت epolice.ir نسبت به دریافت مشخصات باجه پستی مربوطه اقدام و برای دریافت کارت سوخت خود به باجه پستی مربوطه مراجعه نمایند.

در هر حال شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران تمامی تلاش خود را خواهد کرد که در اجرای این طرح، هم‌وطنان با کمترین مشکل روبرو شوند.

این خبر ضرورت استفاده از کارت سوخت خودرو برای سوخت‌گیری از ۲۲ مردادماه اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

ایجاد سایت های غیرمجاز توسط افراد سودجو برای دستیابی به اطلاعات شخصی و کارت بانکی

به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری، با توجه به اینکه افرادی سودجو با هدف دستیابی به اطلاعات شخصی و کارت بانکی و کلاهبرداری از هموطنان و سوء استفاده های احتمالی اقدام به ایجاد  سایت های غیرمجازنموده اند به اطلاع هموطنان عزیز می رساند تنها سایت تحت پوشش و نظارت شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران به آدرس WWW.niopdc.ir‌ می باشد که هیچگونه ثبت نامی برای صدور کارت سوخت در این سایت صورت نمی پذیرد .

ودر حال حاضر ثبت نام برای صدور کارت سوخت هوشمند المثنی فقط از طریق دفاتر پلیس +۱۰ انجام می شود .

همچنین جهت رفاه حال هموطنان عزیر کارت آزاد جایگاه تا اطلاع ثانوی محدود همچنان در جایگاه های کل کشور وجود  خواهد داشت.

روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران

این خبر ایجاد سایت های غیرمجاز توسط افراد سودجو برای دستیابی به اطلاعات شخصی و کارت بانکی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

«مردم نگران دریافت بنزین نباشند» / اطلاعات جدید برای کسانی که هنوز کارت سوخت نگرفتند

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، امیر وکیل زاده افزود: اگرچه تقاضا داریم، مردم در سراسر کشور به ویژه در چهار کلان شهر تبریز، تهران، کرج و اصفهان از کارت شخصی استفاده کنند، اما باز هم تاکید می‌کنیم مردم نگران نباشند، زیرا اصلا مایل نیستیم در این مرحله کسی وارد جایگاه شود و به دلیل نداشتن کارت سوخت شخصی نتواند سوخت گیری کند.

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با بیان اینکه از ۲۰ مرداد سوخت با کارت شخصی عرضه می‌شود، گفت: با این حال تاکید می‌کنیم در این مرحله مردم نگران دریافت سوخت نباشند و تا زمانی که همه افراد دارای کارت نشده اند کارت جایگاه‌ها فعال خواهد ماند.

وی اضافه کرد: در این مرحله از اجرای طرح خیلی دست و دلبازانه کارت سوخت جایگاه‌ها در اختیار مردم قرار می‌گیرد و تا زمانی که مطمئن نشده ایم همه مالکان کارت دارند و مشکلی در این زمینه ندارند، محدودیت‌ها را اعمال نخواهیم کرد.

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره متقاضیانی که برای صدور کارت المثنی با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ و یا از طریق سامانه دولت همراه ثبت نام کرده اند، گفت: این افراد باید همچنان منتظر باشند تا کارت آن‌ها صادر و به درب منازلشان ارسال شود، اما برای اطلاع از آخرین وضعیت صدور کارت خود می‌توانند با مراجعه به سایت epolic.ir و وارد کردن شماره پلاک خودرو بارکد پستی کارت سوخت خود را دریافت کنند.

وکیل زاده افزود: بااین حال اگر فردی به این سایت مراجعه کرد و سابقه‌ای ندید نگران نباشد، زیرا ممکن است هنوز کارتش به پست تحویل نشده باشد؛ بنابراین باید صبر کنند تا این فرآیند انجام شود.

وی برای آن دسته از متقاضیانی که ممکن است به هر دلیلی به اینترنت دسترسی نداشته باشند، گفت: برای رفاه حال این هموطنان سرشماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۴۰ در اختیار قرار گرفته تا این افراد با پیامک کردن کد شناسایی خودرو (vin) به این شماره از آخرین مراحل صدور کارت خود مطلع شوند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره رمز کارت‌های سوخت افزود: از دیروز به مدت یک ماه شرایطی را فراهم کرده ایم که رمز همه کارت‌های موجود به چهار رقم آخر کد ملی فردی که اسمش روی کارت سوخت ثبت شده باز گردد بنابراین افراد می‌توانند با مراجعه به جایگاه سوخت و وارد کردن چهار رقم آخر کد ملی فردی که کارت به نام اوست آن را فعال کند.

وی گفت: اما اگر افرادی رمز شخصی برای کارت‌های خود تعیین کرده اند و آن رمز را نیز به خاطر دارند می‌توانند همچنان از رمز‌های شخصی خود استفاده کنند.

وکیل زاده در خصوص متقاضیانی که به هر دلیلی تاکنون برای صدور کارت المثنی ثبت نام نکرده اند، افزود: علاوه بر اینکه همچنان امکان مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰ وجود دارد، از چند روز آینده که زمان دقیق آن اطلاع رسانی خواهد شد این افراد می‌توانند به سامانه دولت همراه مراجعه و به صورت اینترنتی و بدون مراجعه حضوری کارت المثنی خود را ثبت نام کنند.

این خبر «مردم نگران دریافت بنزین نباشند» / اطلاعات جدید برای کسانی که هنوز کارت سوخت نگرفتند اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

گرفتن کارت سوخت المثنی چقدر هزینه دارد؟

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، تنها چند روز تا الزامی شدن استفاده از کارت سوخت باقی مانده اما هنوز افرادی هستند که کارت سوخت خود را دریافت نکرده‌اند. البته وزیر نفت در این زمینه اعلام کرده که همچنان کارت سوخت جایگاهداران فعال است و تا زمانی که همه کارت سوخت خود را دریافت کنند می‌توانند از کارت جایگاهداران استفاده کنند.

با این حال استفاده از کارت سوخت جایگاهداران نیز محدود خواهد بود و گزارش‌ها حاکی از آن است که در هر نوبت سوختگیری با کارت سوخت جایگاه‌داران تنها می‌توان ۴۰ لیتر بنزین زد.

بنابراین لازم است تا برای سوختگیری بدون محدودیت، افراد هر چه سریعتر برای دریافت کارت سوخت المثنی خود اقدام کنند. البته افرادی که سال گذشته برای کارت سوخت ثبت نام کرده اند تنها باید به دنبال کارت سوخت خود در باجه های پست بگردد تا از سرنوشت کارت سوخت خود مطلع شوند.

درواقع کارت سوخت‌هایی که اکنون در باجه‌های پستی معطل مانده پیش از این دوبار به آدرس اعلام شده از سوی افراد فرستاده شده اما یا شخص پاسخگو نبوده و یا آدرس عوض شده است.

قرار است این کارت‌ها در مدتی محدود در پست باقی بماند و در صورت عدم مراجعه مالک،‌ به شرکت ملی پخش بازگردد.

افراد می‌توانند با ردیابی کارت سوخت در سامانه پست و مشخص شدن محل کارت با در دست داشتن مدارک شناساسیی خودرو و مالک خودرو به پست مراجعه کرده و با پرداخت ۱۰ هزار تومان کارت سوخت خود را دریافت کنند.

این ۱۰ هزار تومان مربوط به هزینه‌های صدور کارت و پست آن است که بعد از دریافت توسط شرکت پست، به حساب شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی واریز می‌شود.

بر اساس اعلام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، ‌استفاده الزامی از کارت سوخت از ۲۰ مرداد سال جاری آغاز می‌شود و از آن زمان سوختگیری در جایگاه‌ها تنها با ارائه کارت سوخت امکان‌پذیر خواهد بود.

این خبر گرفتن کارت سوخت المثنی چقدر هزینه دارد؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

۵ سوال مهم مردم در مورد کارت هوشمند سوخت

ردیف

سوال پاسخ
۱

هموطنانی که درخواست المثنی را در سامانه دولت همراه ثبت نموده اند برای پیگیری چه اقدامی انجام دهد آیا امکان حذف ثبت نام وجود دارد، امکان پیگیری از سایت GSB وجود دارد؟

با عنایت به الزام استفاده از کارت های هوشمند سوخت در تاریخ مقرر کسانی که در سایت دولت همراه ثبت نام نموده اند با استعلام در قسمت پیگیری می توانند از وضعیت تایید ثبت نام خود اطمینان حاصل نمایند.لازم به ذکر است برای تمام کسانی که ثبت نام آنها تایید شده کارت هوشمندسوخت صادر و به نشانی آنها ارسال می گردد، همچنین امکان حذف ثبت نام وجود ندارد.

۲

در خصوص حذف رمز کارت هوشمندسوخت چه اقدامی می توان انجام داد؟

 ابتدا با درج چهاررقم شماره ملی کسی که کارت سوخت به نام اوصادر شده است به عنوان پیش فرض اقدام نمایند در غیر اینصورت وعدم پذیرش رمز پیش فرض ، با مراجعه به یکی از نواحی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اقدام به حذف آن نمایید.

۳

نحوه درخواست المثنی کارت هوشمندسوخت چگونه است؟

با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ اقدام به درخواست المثنی کارت سوخت نمود.

۴

اگر هنگام قراردادن کارت هوشمند سوخت در تلمبه جایگاه با پیغام (تاریخ ۱/۱۰/۹۳) مواجه شوند چه اقدامی می توان انجام داد؟

با مراجعه به یکی از نواحی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اقدام به حذف آن نمایید.

۵

اجرایی شدن طرح استفاده از کارت هوشمند سوخت در کل کشور چه زمانی است؟

الزام استفاده تدریجی از کارت هوشمندسوخت از تاریخ ۲۰/۵/۹۸ با اولویت کلان شهرهای تهران، البرز، اصفهان و تبریز می باشد.

این خبر ۵ سوال مهم مردم در مورد کارت هوشمند سوخت اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

احتمال تغییر موعد اجباری شدن استفاده از کارت سوخت

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، طرح الزام استفاده از کارت سوخت شخصی با هدف انضباط دادن و جمع‌آوری اطلاعات مربوط به مصرف بنزین به تصویب رسیده است و از نهم خردادماه اطلاع‌رسانی آن آغاز و اقدامات لازم برای فراهم شدن زیرساخت‌های این طرح انجام شد.

اما این در شرایطی است که طبق اعلام بیژن زنگنه وزیر نفت حدود ۷۰۰ هزار کارت هوشمند سوخت به درب منازل شهروندان ارسال شده است که به دلیل حضور نداشتن یا هر دلیل دیگر به اداره‌های پست برگشت داده شد لذا لازم است افرادی که هنوز کارت هوشمند سوخت خود را دریافت نکردند با مراجعه به اداره‌های پست آن را دریافت کنند.

وزارت نفت روزانه ۵۰ هزار کارت هوشمند سوخت جدید صادر می‌کند تا طرح استفاده از کارت سوخت تکمیل شود. با این وجود پیش‌بینی می‌شود که اجرای کامل این طرح زمان بیشتری نیاز داشته باشد اما با این وجود زیرساخت‌های عمده اجرای این طرح آماده است.

شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی، از ماه گذشته اطلاع‌رسانی درباره الزام استفاده از کارت سوخت را آغاز کرد و با نصب بنر در جایگاه‌های سوخت تلاش در توسعه فرهنگ استفاده از این کارت را دارد اما سوالی که در این زمینه مطرح می‌شود این که آخرین وضعیت نصب تجهیزات کارت‌خوان جدید در جایگاه‌های سوخت چگونه است و جایگاه‌ها اکنون از نظر نوسازی در چه وضعیتی قرار دارند؟

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، در این باره این‌گونه  پاسخ داد که قرار نیست کارت‌خوان جدیدی در جایگاه‌های سوخت نصب شود و سوخت‌گیری با کارت‌های سابق به همان روال گذشته انجام خواهد شد. هم‌چنین به‌روزرسانی سامانه هوشمند نیازمند تجهیزات اضافی نیست و صرفاً نرم‌افزار است که تماماً در داخل کشور انجام می‌شود.

طبق اعلام این شرکت، وضعیت جایگاه‌های سوخت کشور اکنون در شرایط مطلوب است و جای نگرانی وجود ندارد. /ایسنا

این خبر احتمال تغییر موعد اجباری شدن استفاده از کارت سوخت اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

یادآوری شرکت ملی پخش درخصوص اطلاعیه های قبلی کارت سوخت

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری،  بر اساس این اطلاعیه آن دسته از صاحبان وسائط نقلیه که بر اساس فراخوان قبلی، نسبت به درج اطلاعات خود در سامانه دولت همراه (GSB) اقدام و با انجام دادن فرآیند لازم، شماره حساب کارت اعتباری خود را ثبت کرده اند، نیازی به ثبت نام مجدد و یا مراجعه به پلیس +۱۰ ندارند  و کارت هوشمند سوخت آن ها بر اساس ثبت نام انجام شده قبلی، صادر و توسط شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به آنها تحویل خواهد شد.

این هموطنان هزینه صدور کارت المثنی را برابر تعرفه مصوب، هنگام دریافت کارت به ماموران شرکت پست جمهوری اسلامی ایران پرداخت نمایند .

این خبر یادآوری شرکت ملی پخش درخصوص اطلاعیه های قبلی کارت سوخت اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.