پاک شدن خودکار پیامک‌ها در گوگل پیکسل ۳ [به روز رسانی]

یک روز دیگر در دنیای موبایل و یک باگ جدید در پیکسل ۳ که حتی بعد از انتشار پچ جدید گوگل هم دست از سر کاربران برنمی دارند.

بسیاری امیدوار بودند که سری پیکسل ۳ دچار مشکلات نسل قبلی نشوند اما در مدت زمان نه چندان زیاد پس از عرضه این موبایل های شاهد مشکلاتی از قبیل پدیدار شدن بریدگی نمایشگر دوم،  مشکل ذخیره تصاویر، مسائل مربوط به مدیریت حافظه، اعوجاج صدای اسپیکر، داغ‌ شدن بدنه و باگ در مکالمه تلفنی بوده ایم و احتمالا در روزهای آینده این لیست بلندتر هم می شود.

جدیدترین مشکلی که کاربران پیکسل ۳ با آن مواجه شده اند در پیامک های متنی رخ داده است. ظاهرا پس از نصب آپدیت امنیتی ماه نوامبر برخی پیام های ذخیره شده در گوشی خود به خود حذف شده اند و امکان بازگردانی آنها وجود ندارد.این مشکل نخستین بار هفته گذشته مشاهده شده و طی آن اپلیکیشن پیام رسانی حین همگام سازی متوقف می شود. به محض باز کردن پیام های ذخیره شده در این اپ بعضی مکالمات ناپدید می شوند.

یکی از کاربران ردیت با عنوان katiemcccc مدعی شده که تمامی پیام هایی که در دو سال گذشته ذخیره کرده از بین رفته اند و حتی روش هایی مثل ریستارت موبایل، حذف و نصب مجدد به رزورسانی و گفتگو با سرویس های گوگل نیز کمکی به حل این مشکل نکرده اند.

هنوز مشخص نیست که این مشکل از اپلیکیشن پیام رسانی ناشی شده یا به روزرسانی ماه نوامبر، اما به کاربران پیکسل ۳ توصیه شده که از پیامک های خود بک‌اپ تهیه کنند.

برخی افراد با دانگرید اپلیکیشن به نسخه قبل موفق به بازگردانی پیام های از دست رفته شده اند اما این روش هم در مورد کاربران جواب نداده است.

تاریخ انتشار خبر اولیه: ۲۳ آبان ۱۳۹۷

 

به روز رسانی:

گوگل این مشکل را تأیید و اعلام کرده که تعداد کمی از کاربران پیکسل ۳ با این مشکل برخورده اند و به زودی آپدیتی برای رفع آن ارائه می شود.

 

تماشا کنید: نگاه نزدیک به موبایل‌های «پیکسل ۳» و «پیکسل ۳ اکس ال» 

The post پاک شدن خودکار پیامک‌ها در گوگل پیکسل ۳ [به روز رسانی] appeared first on دیجیاتو.

گوگل با یک به‌روزرسانی، مشکل ذخیره تصاویر را در پیکسل ۳ برطرف می‌کند

بعد از گزارش های متعددی که درباره مشکلات مختلف در موبایل های خانواده پیکسل ۳ منتشر شد، گوگل به نظر حالا برای برطرف سازی حداقل یکی از این مشکلات آماده است؛ مشکلی که باعث می شد تصاویر به ثبت رسیده با دوربین پیکسل ۳ و پیکسل ۳ اکس ال، ذخیره نشوند.

یکی از سخنگویان این کمپانی اخیراً به اعتراض کاربران واکنش نشان داده و اعلام کرده: «ما بزودی و طی هفته های آتی به روزرسانی نرم افزاری تازه ای منتشر خواهیم کرد که مشکل نادر عدم ذخیره درست تصاویر را برطرف می کند.»

گفتنی است که تا به این لحظه، مشکل صرفاً به پیکسل ۳ محدود نبوده و تعداد اندکی از موبایل های پیکسل ۲ و پیکسل ۲ اکس و ال و نیز دیگر موبایل های اندرویدی مانند کهکشانی های سامسونگ، موتو زی و موتو E موتورولا و همچنین نکسوس ۵X با آن مواجه شده اند.

به نظر می رسد که علت مشکل، بسته شدن فوری اپلیکیشن دوربین گوگل بعد از ثبت یک تصویر باشد فرصت ذخیره کردن آن تصویر را از آن می گیرد. کاربران می گویند تصویر بند انگشتی را می توان در گالری اپلیکیشن دوربین دید اما پس از باز کردن گالری محو می شود یا روز بعد مجدداً در اپلیکیشن دوربین ظاهر می شود. تا زمان انتشار به روزرسانی گوگل، کاربران می توانند برای حک مشکل اپلیکیشن دوربین را تا به پایان رسیدن پردازش HDR باز نگه دارند یا این قابلیت را کاملاً غیرفعال کنند.

The post گوگل با یک به‌روزرسانی، مشکل ذخیره تصاویر را در پیکسل ۳ برطرف می‌کند appeared first on دیجیاتو.

بررسی گوگل پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس ال از نگاه منتقدان دنیای تکنولوژی

گوگل پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکسل ال را می توان بهترین نماینده های اندرویدی در دنیای موبایل دانست. هر سال شاهد ترکیب قوی ترین سخت افزار موجود و پیشرفته ترین قابلیت های نرم افزاری در قالب خانواده پیکسل هستیم که حتی آینده اکوسیستم اندروید را هم تا حدودی مشخص می کنند، چون نسخه نهایی جدیدترین اندروید را به همراه دارند. در این مطلب می خواهیم بررسی گوگل پیکسل ۳ را از نگاه سایت های معتبر دنیای تکنولوژی مرور کنیم.

بهترین دوربین موبایل در کالبدی بهتر

ورج بررسی پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس ال را با نکته جالبی شروع می کند؛ اینکه ریک استرلو -مدیر ارشد سخت افزار گوگل- در زمان معرفی این گوشی حتی یک بار هم کلمه اندروید را به کار نبرد. به عقیده دیتر بون -نویسنده ورج- پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس ال صرفاً گوشی های اندرویدی نیستند، بلکه گوشی های گوگل هستند و دریایی از قابلیت های نرم افزاری و هوشمند گوگل را به همراه دارند.

نویسنده مورد بحث، پیکسل های امسال را نوعی آپدیت میان نسلی می داند، درست مانند آیفون های سری S که نسبت به نسل قبلشان بهینه سازی می شدند. یکی از ملموس ترین برتری های پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس ال نسبت به مدل های سال قبل، افزایش قابل توجه کیفیت ساخت آنهاست تا بالاخره پیکسل ها به اندازه قیمتشان، حس یک محصول پریمیوم را هم به کاربر منتقل کنند. گوگل همچنین امسال نمایشگرهای اولد بسیار باکیفیتی را در پیکسل ها به کار گرفته تا مشکلات سال قبل را به دست فراموشی بسپارد.

حاشیه های نسبتاً زیاد پیکسل ۳ (در مقایسه با پرچمداران دیگر شرکت ها) و حضور ناچ بزرگ در پیکسل ۳ ایکسل ال را می توان از معایب این گوشی ها دانست، هرچند طبق گفته نویسنده ورج به سرعت به آنها عادت می کنید. خش پذیری روکش مات پشت بدنه و محدودیت عرضه این گوشی ها را هم باید به نقاط منفی آنها اضافه کرد.

نهایتاً ورج با اعطای امتیاز ۸٫۵ از ۱۰ به این دو گوشی می گوید اگر پیکسل ۲ دارید، بسیاری از قابلیت های جدید را از طریق آپدیت نرم افزاری دریافت می کنید و خریدن پیکسل ۳ توجیه زیادی ندارد، ولی اگر به دنبال بهترین تجربه اندروید و بهترین دوربین حال حاضر در دنیای موبایل هستید، گزینه ای جز پیکسل ۳ پیش رویتان نخواهد بود.

وقتی سخت افزار زیر سایه نرم افزار می رود

وب سایت انگجت، پرچمداران جدید گوگل را گوشی هایی می داند که اگرچه ویژگی های جدید حیرت انگیزی ندارند، ولی همچنان فوق العاده اند. شرلین لو نویسنده بررسی این سؤال را مطرح می کند: اگر تمام قابلیت های جدید پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس ال ریشه نرم افزاری دارند و به تدریج به گوشی های قدیمی تر راه پیدا می کنند، آیا خریدن مدل جدید توجیهی دارد؟

انگجت در جمع بندی پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس ال می گوید اگرچه بهترین قابلیت های جدید این دو گوشی، نرم افزاری هستند و نهایتاً در اختیار کاربران پیکسل های قدیمی هم قرار می گیرند، اما این موضوع چیزی از ارزش خرید آنها کم نمی کند. پرچمداران جدید گوگل با طراحی زیبا، کیفیت ساخت عالی، نمایشگر فوق العاده و دوربین حرفه ای، به اندازه ای شما را راضی می کنند که ۱۵۰ دلار افزایش قیمت نسبت به نسل قبل را فراموش کنید. ناچ بسیار بزرگ پیکسل ۳ ایکسل ال یکی از نکات منفی برجسته این گوشی است ولی اگر بتوانید از آن صرف نظر کنید، محصولی فوق العاده با برترین امکانات سخت افزاری و نرم افزاری روز را در اختیار خواهید داشت.

به گفته نویسنده سایت انگجت، گوگل محصولات سخت افزاری پریمیومی نظیر پیکسل بوک و پیکسل C را معرفی کرده اما موبایل هایش هیچگاه به این سطح نرسیده اند. تخصص اصلی گوگل در بحث نرم افزار است و این توانایی را به خوبی در پیکسل ۳ به اثبات رسانده است. در نهایت این دو گوشی اگرچه جهش بزرگی در حوزه سخت افزار گوگل نیستند، ولی قطعاً پلتفرمی عالی برای نشان دادن قابلیت های نرم افزاری غول دنیای تکنولوژی به شمار می روند. پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس ال به ترتیب ۹۰ و ۸۹ امتیاز از مجموع ۱۰۰ امتیاز را از انگجت دریافت کرده اند.

دوربین عالی با طراحی جدید و زیبا

وب سایت Trusted Reviews سومین تلاش گوگل برای سخت گوشی یعنی پیکسل ۳ را به خاطر دوربین فوق العاده و طراحی جدید و زیبا، کاملاً موفقیت آمیز می داند. «مکس پارکر» نویسنده این مطلب می گوید اگرچه پیکسل ۳ در ظاهر شباهت زیادی به پیکسل ۲ دارد ولی زمانی که آن را در دست بگیرید تفاوت را احساس می کنید.

او می گوید شیشه مات پشت بدنه به خصوص در رنگ های سفید و صورتی جذابیت زیادی به این گوشی داده و باعث شده تا کمتر کثیف شود، اما طبیعتاً لغزندگی و شکنندگی بیشتری نسبت به مدل های قبلی دارد. همچنین پیکسل ۳ با نمایشگر بدون ناچ به مراتب زیباتر از پیکسل ۳ ایکس ال است. به عقیده پارکر، نمایشگر این گوشی فوق العاده است و نمی توان نقطه ضعفی را در آن پیدا کرد، جز اینکه از نظر حداکثر روشنایی به رقبای اصلی یعنی آیفون XS یا گلکسی S9 نمی رسد، ضمن اینکه گاهی اوقات مجبورید روشنایی را به شکل دستی تنظیم کنید.

یکی دیگر از نکات مهم در مراسم رونمایی پیکسل های امسال این بود که گوگل اصلاً صحبتی از سخت افزار به میان نیاورد. احتمالاً به عقیده گوگل بهینه سازی های نرم افزاری برای استفاده حداکثری از همین سخت افزار کفایت می کند، ولی واضح است که پیکسل ها از نظر قدرت سخت افزاری هیچگاه به آیفون های همان سال نخواهند رسید.

کیفیت و قدرت بالای اسپیکرهای استریو و همچنین ویبره قوی تر نسبت به قبل هم از مزایای دیگر پیکسل ۳ هستند. به گفته پارکر اگر می خواهید در طول روز خیالتان از بابت شارژدهی باتری راحت باشد، باید به سراغ پیکسل ۳ ایکس ال بروید چون پیکسل ۳ در صورت استفاده سنگین احتمالاً به پایان روز نمی رسد.

وب سایت «تراستد ریویوز» در کنار همه ویژگی های خوب پیکسل ۳ مانند طراحی خوب، نمایشگر عالی، دوربین های فوق حرفه ای و اندروید کامل، فقدان فیس آنلاک و خش پذیری بدنه را در زمره نکات منفی آن قرار می دهد.

تماشای زیبایی اندروید در پرتو جدید ترین گوشی گوگل

بررسی وب سایت «اندروید سنترال» اینگونه شروع می شود که پیکسل های جدید اساساً تفاوت خاصی با نسل های قبلی ندارند و از فلسفه یکسانی بهره می برند، به ویژه اینکه پیکسل ۲ هم اندروید ۹ را دریافت کرده و بسیاری از قابلیت های جدید از جمله موارد مربوط به دوربین را به دست می آورند. گوگل علاقه ای ندارد که صرفاً به خاطر متفاوت بودن، دست به تغییر بزند. بنابراین در پیکسل ۳ بیشتر شاهد رفع ایرادات جزئی نسل قبل هستیم تا ویژگی های جدید.

«اندرو مارتونیک» نویسنده این مطلب، ناچ بزرگ پیکسل ۳ ایکس ال را چندان آزاردهنده نمی داند، چون از طرفی گوشی های زیادی با بریدگی نمایشگر در بازار وجود دارند و از طرف دیگر، پس از چند روز استفاده اصلاً متوجه حضور ناچ نمی شوید. چیزی که به راحتی به چشم می آید، افزایش فوق العاده کیفیت صفحه نسبت به نسل قبل است و حالا پیکسل ها می توانند از این منظر با پرچمداران دیگر رقابت کنند.

مارتونیک با اشاره به کیفیت فوق العاده بلندگوهای استریو در پیکسل ها، می گوید قدرت بلندگوهای پیکسل ۳ حدود ۱۰ درصد کمتر از پیکسل ۳ ایکس ال است. گوگل همچنین به دو، سه یا حتی چهار دوربین در پشت بدنه نیازی نداشته و همه کار را صرفاً با یک دوربین انجام می دهد، آن هم بهتر از بقیه. در واقع به عقیده گوگل بخش مهم کار در نرم افزار است و نه در سخت افزار و این باور را در عمل هم به اثبات رسانده است.

با اینکه پیکسل ۳ لنز ثانویه برای بزرگنمایی اپتیکال در اختیار ندارد، ولی فناوری Super Res Zoom به شکل مؤثری این کمبود را پوشش می دهد. به گفته مارتونیک، با پیکسل ۳ معمولاً نمی توانید بد عکس بگیرید و حتی ضعیف ترین عکس های این گوشی از متوسط دنیای موبایل بسیار بالاتر هستند. او البته اشاره می کند که اپلیکیشن دوربین پیکسل ۳ گاهی اوقات با تأخیر و کندی همراه است و اپ دوربین پرچمداران سامسونگ را از نظر پایداری و سرعت، بهتر می داند.

از نظر نرم افزاری، مارتونیک هم مثل بقیه نویسنده ها، اندروید گوگل را بهترین و کامل ترین نسخه اندروید در دنیای موبایل می داند که هم کار کردن با آن ساده است و هم امکانات فوق العاده ای را در اختیارتان می گذارد. در نهایت، اندروید سنترال با امتیاز ۴٫۵ از ۵، گوگل پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس ال را بدون شک بهترین گوشی های اندرویدی حال حاضر می داند.

تا سه نشه بازی نشه

نویسنده این وب سایت، انسجام و ثبات قدم گوگل در سه نسل از گوشی هایش را می ستاید و می گوید برخلاف نسل های قبل، این بار شاهد اخبار متعدد از مشکلات پیکسل ۳ نخواهیم بود. البته همان طور که می دانید تا به حال گزارشاتی در مورد ذخیره نکردن تصاویر یا مشکل در مدیریت حافظه منتشر شده است و احتمالاً به مرور شاهد مشکلات جزئی بیشتری باشیم.

«استفن هیل» نویسنده این مطلب هم تأکید می کند که ناچ بزرگ نمایشگر پیکسل ۳ ایکس ال در نگاه اول آزاردهنده است اما در استفاده روزمره چندان مشکلی ایجاد نمی کند. با این حال، گوگل به اندازه اپل نتوانسته بریدگی نمایشگر را توجیه کند و به خاطر وجود ناچ، امکانات ویژه ای را در اختیار کاربر قرار نمی دهد، به همین دلیل شاید بهتر بود که گوگل به راحتی سوار این قطار بی سرانجام نمی شد.

هیل بزرگ ترین تمایز پیکسل های جدید نسبت به نسل قبل را در نمایشگر آنها می داند که کیفیت فوق العاده ای دارند، و پیکسل ۳ ایکس ال به خاطر ابعاد بزرگ و تراکم پیکسلی بیشتر، انتخاب بهتری خواهد بود. او همچنین می گوید طراحی ساده و زیبای پیکسل ۳ این احساس را در شما به وجود می آورد که انگار آیفون ها و گلکسی ها زیادی خودشان را جدی گرفته اند.

نویسنده این بررسی می گوید موتور هپتیک پیکسل ۳ به مراتب ارتقاء یافته و بازخورد قدرتمند ولی خوشایندی به شما می دهد، اما هنوز تا Taptic Engine آیفون که برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ معرفی شد فاصله دارد. شاید اپل این فناوری را در قالب پتنت ثبت کرده تا دیگر شرکت ها نتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. نکته جالب دیگری که هیل به آن اشاره می کند، مجموعه پس زمینه های فوق العاده زیبای پیکسل ۳ است که اکثراً متحرک هستند و بعضی از آنها با نمایشگر همیشه روشن هم سازگارند، یا در زمان های مختلف روز تغییر می کنند.

نهایتاً ۹to5Google می گوید اگرچه اکثر قابلیت های پیکسل ۳ در دیگر پرچمداران بازار هم پیدا می شود، ولی هیچ گوشی دیگری را پیدا نمی کنید که همه این کارها را به خوبی پیکسل ۳ انجام دهد. از طرفی گوگل برخلاف دیگر شرکت ها خیلی تلاش نکرده تا گوشی متمایزی با طراحی انقلابی عرضه کند، بلکه بیشتر روی ارائه بهترین تجربه کاربری ممکن در قالب اکوسیستم اندروید و دستیار هوشمند کار کرده است.

همچنان بهترین دوربین دنیای موبایل

وب سایت TechRadar می گوید پیکسل ۳ در کنار برادر بزرگش زوج قدرتمندی را در دنیای اندروید تشکیل داده و فقط با یک دوربین ۱۲٫۲ مگاپیکسلی، عکس های بهتری نسبت به رقبا می گیرند. به گفته «مت سوایدر» نویسنده این بررسی، نگذارید فهرست مشخصات روی کاغذ شما را فریب دهد؛ اینکه چرا پیکسل ۳ فقط ۴ گیگابایت رَم و یک دوربین دارد در حالی که رقبا حداقل به ۶ گیگابایت رَم و چند دوربین مجهز شده اند. گوگل به راحتی ثابت می کند که سخت افزار قوی لازم است، ولی کافی نیست.

سوایدر معتقد است پرچمداران سامسونگ و ال جی عکس های شفافی نمی گیرند و در نور کم هم عملکرد خوبی ندارند [البته تجربه ما با پرچمداران این دو شرکت چنین نبوده] و آیفون XS هم رنگ ها را گرم تر از حالت عادی ثبت می کند، ولی گوگل پیکسل ۳ در هر شرایطی عکس خوبی تحویل شما می دهد. اگر اهل سفرهای گروهی و حضور در مکان های تاریخی هستید، دوربین سلفی ثانویه با لنز عریض کاملاً خوشحال کننده خواهد بود اما باید دقت کنید که در این حالت عکس ها در طرفین خمیده می شوند.

شارژدهی کمتر از انتظار پیکسل ۳ یکی از معدود نکات منفی این گوشی است و به گفته سوایدر اگر به دنبال باتری قوی تر هستید چاره ای جز انتخاب پیکسل ۳ ایکس ال ندارید. بنابراین اگر به دنبال بهترین دوربین در دنیای موبایل با قیمت مناسب (طبق استانداردهای سال ۲۰۱۸) هستید، پیکسل های جدید گوگل بهترین گزینه ها پیش روی شما هستند.

The post بررسی گوگل پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس ال از نگاه منتقدان دنیای تکنولوژی appeared first on دیجیاتو.

همکاری گوگل با موسسات و عکاسان حرفه‌ای برای تبلیغ پیکسل ۳

اصلی ترین مزیت رقابتی موبایل های پیکسل همیشه دوربین بوده و گوگل هم به خوبی از این نکته اطلاع دارد. این کمپانی شب گذشته و در مراسم معرفی سری پیکسل ۳ علاوه بر قابلیت های جدید دوربین از همکاری با عکاسی مشهور خبر داد که پیش از این آیفون را بهترین دوربین موبایل می دانست.

این عکاس برجسته که «آنی لیبویتز» نام دارد، تا کنون از صدها شخصیت مهم و معروف عکاسی پرتره انجام داده و از صاحب نظران عکاسی به شمار می رود.

گوگل در مراسم مذکور تاکید کرد لیبویتز پیش از این با هیچ دوربین یا موبایل مخصوصی همکاری مستقیم نداشته؛ هرچند این ادعا درست است اما لیبویتز در سال ۲۰۱۱ آیفون ۴ اس را دوربین فوری مورد علاقه اش خوانده بود که همیشه در دسترس بوده و استفاده از آن آسان است. دوربین پیکسل ۳به احتمال قریب به یقین لیبویتز در سال های گذشته پیشنهادهای بسیاری را برای همکاری از سوی کمپانی های فناوری داشته و انتخاب پیکسل ۳ را می توان ناشی از کیفیت دوربین آن دانست. این عکاس حرفه ای قرار است طی پروژه ای به سراسر آمریکا سفر کرده و با استفاده از پیکسل ۳ پرتره های متعددی را از افراد و مکان های الهام بخش به ثبت برساند.

گوگل علاوه بر همکاری با لیبویتز به روش های دیگری برای اثبات کیفیت دوربین پیکسل ۳ متوسل شده که از این میان می توان به همکاری با نشریه معتبر «کوندِی نست» اشاره کرد که در بسیاری از شهرهای بزرگ از جمله نیویورک، شیکاگو، میامی، مادرید، میلان، توکیو، لندن، پاریس و مسکو شعبه دارد.

کمپانی آمریکایی پیش از معرفی موبایل های مذکور نسخه ای از آن را در اختیار عکاسان کوندِی نست قرار داده و ظاهرا تصویر روی جلد ۷ نسخه از مجلات کوندِی نست توسط پیکسل ۳ ثبت شده اند.

همکاری با افراد و موسسات معتبر شهرت دوربین پیکسل ۳ را بیش از پیش افزایش داده و خریداران بیشتری را روانه آن می کند.

The post همکاری گوگل با موسسات و عکاسان حرفه‌ای برای تبلیغ پیکسل ۳ appeared first on دیجیاتو.

مقایسه پیکسل ۳ و ۳ اکس ال؛ کدام مدل با نیازهای شما سازگارتر است

گوگل با عرضه سری پرچمدار پیکسل در دو سایز متفاوت، کاربران با سلایق مختلف را هدف گرفته است. هرچند اکثر مشخصات پیکسل ۳ و ۳ اکس ال یکسان است اما با مقایسه آنها در این مطلب سعی در انتخاب گزینه مناسب بر اساس نیازهای کاربر داریم.

اجازه دهید مقایسه را با ویژگی های یکسان دو موبایل شروع کنیم که شامل چیپست اسنپدراگون ۸۴۵، ۴ گیگابایت رم و ۶۴ یا ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلیست.پیکسل ۳علاوه بر این دوربین اصلی مجهز به سنسور ۱۲ مگاپیکسلی با گشودگی دریچه لنز f/1.8 و دوربین دوگانه سلفی با سنسورهای ۸ مگاپیکسلی، گشودگی دیافراگم f/2.2 و f/1.8 و قابلیت فوکوس خودکار با تشخیص فاز نیز در هر دوی آنها تعبیه شده اند.

گوگل بدون قائل شدن هیچ تمایزی قابلیت های نرم افزاری دوربین از قبیل Super Res Zoom، Night Sight، Group Selfie Cam و گوگل لنز را نیز در این موبایل ها پیاده سازی کرده است.

مقایسه پیکسل ۳

جدول مقایسه مشخصات پیکسل ۳ و ۳ اکسل

اسپیکرهای استریو، پشتیبانی از شارژ بی سیم، عدم پشتیبانی از جک ۳.۵ میلیمتری هدفون و حتی رنگ های مشابه مشکی، سفید و صورتی کمرنگ از دیگر اشتراکات آنها به شمار می روند.

در واقع تفاوت های بین پیکسل ۳ و ۳ اکس ال به چند مورد محدود می شود که یکی از آنها سایز نمایشگر است. ابعاد این پنل برای پیکسل ۳ برابر با ۵.۵ اینچ و رزولوشن ۱۰۸۰ در ۲۱۶۰ بوده و برای پیکسل ۳ اکس ال برابر با ۶.۳ اینچ و رزولوشن ۲۹۶۰ در ۱۴۴۰ پیکسل است. علاوه بر این صفحه نمایش مدل اکس ال میزبان یک بریدگی فوقانی است که سنسورهای متعددی را در خود جای داده است.

طبیعتا به خاطر نمایشگر وسیع تر ابعاد بدنه پیکسل ۳ اکس ال نیز از مدل دیگر بزرگتر است. این تفاوت از نظر عرض برابر ۱۲ درصد و از نظر طول ۸ درصد خواهد بود.

تفاوت آخر نیز به ظرفیت باتری برمی گردد که در پیکسل ۳ برابر با ۲۹۱۵ میلی آمپر است اما در نمونه بزرگتر ۱۷ درصد قوی تر بوده و به ۳۴۳۰ میلی آمپر ساعت رسیده است.

The post مقایسه پیکسل ۳ و ۳ اکس ال؛ کدام مدل با نیازهای شما سازگارتر است appeared first on دیجیاتو.

نگاه نزدیک به موبایل‌های «پیکسل ۳» و «پیکسل ۳ اکس ال» [تماشا کنید]

گوگل امشب با هدف زدودن خاطرات ناخوشایند سری پیکسل ۲ از جدیدترین موبایل های خود رونمایی کرد که علی رغم زبان طراحی مشابه با مدل های قبلی، حاشیه های نمایشگر تا حدودی در آنها کاهش یافته و از سخت افزار و نرم افزار به مراتب قوی تری بهره می برند.

سایز نمایشگرهای پیکسل ۳ و ۳ اکس ال نسبت به مدل های قبلی به ترتیب نیم اینچ و ۰.۳ اینچ افزایش پیدا کرده اند. دوربین مجهز به هوش مصنوعی، قابلیت ثبت تصاویر سلفی به شکل بهینه، به روزرسانی سریع و اندروید پای پیش فرض از جمله مواردی است که پتانسیل جذب خریدار برای پیکسل ۳ را دارند.

The post نگاه نزدیک به موبایل‌های «پیکسل ۳» و «پیکسل ۳ اکس ال» [تماشا کنید] appeared first on دیجیاتو.

۹ انتظاری که از رویداد پیکسل ۳ گوگل داریم

گوگل در سه شنبه ۱۷ مهر ماه رویدادی در نیویورک برگزار خواهد کرد و شاهد محصولاتی جدید خواهیم بود؛ محصولاتی که در این مطلب به هر آنچه از آنها می دانیم می پردازیم.

پیکسل ۳ و پیکسل ۳ اکس ال

پیکسل 3 گوگل

اطلاعات بسیاری از گوشی های پیکسل آتی به بیرون درز کرده و حتی بررسی کاملی از این گوشی منتشر شده بود. هر چه از مشخصات احتمالی پیکسل ۳ و پیکسل ۳ اکس ال تاکنون می دانیم به این شرح است:

 • نمایشگر ۵٫۵ اینچی برای پیکسل ۳ و ۶٫۷ اینچی برای پیکسل ۳ اکس ال. رزولوشن نمایشگر ۱۴۴۰ در ۲۹۶۰ پیکسل
 • بریدگی نمایشگر در پیکسل ۳ اکس ال
 • چیپست اسنپدراگون ۸۴۵ به همراه رم ۴ گیگابایت
 • ظرفیت حافظه داخلی ۶۴ یا ۱۲۸ گیگابایت
 • قاب پشتی از جنس شیشه و با پشتیبانی از شارژ بیسیم
 • عرضه با اندورید ۹ (پای)
 • حسگر اثر انگشت تعبیه شده در قاب پشتی گوشی
 • دوربین اصلی تکی ۱۲٫۲ مگاپیکسلی و دوربین سلفی دوگانه
 • لبه های حساس به فشار برای فعال کردن دستیار صوتی گوگل
 • عرضه در رنگ های مشکی، سفید و سبز نعنایی. شاید شاهد عرضه در رنگ های آبی و صورتی باشیم.
 • آغاز پیش فروش از ۱۷ مهر ماه
 • قیمت احتمالی ۶۴۹ دلار یا بیشتر برای پیکسل ۳ و ۷۴۹ دلار برای پیکسلی ۳ اکس ال
شارژر بیسیم پیکسل

پیکسل 3 گوگل

از آنجایی که قرار است پیکسل ۳ از شارژ بیسیم پشتیبانی کند احتمالاً شاهد معرفی یک شارژ بیسیم خواهیم بود. ظاهراً گوشی می تواند به صورت ایستاده روی این شارژر قرار گیرد و با قرار گرفتن، اطلاعاتی از جمله رویدادهای تقویم روی نمایشگر گوشی نشان داده می شود.

گوگل هوم هاب

پیکسل 3 گوگل

بر اساس گزارش ها به نظر می رسد گوگل در حال کار روی یک نمایشگر هوشمند است؛ دستگاهی که می تواند اطلاعاتی از دستیار هوشمند گوگل را نمایش دهد. آمازون پیش از این از محصول هوشمند مشابه خود به نام «اکو شو» رونمایی کرده بود اما نمایشگر گوگل بر خلاف محصول آمازون فاقد وب کم است و به این ترتیب نمی توان چت ویدیویی داشت اما نمایشگر آتی گوگل از یوتیوب پشتیبانی می کند.

تبلت پیکسل اسلیت

پیکسل 3 گوگل

در ماه های اخیر گمانه زنی های متعددی از تصمیم گوگل برای ارائه تبلت پیکسل شینده شده بود. به نظر می رسد در رویداد پیش رو شاهد این محصول باشیم. مشخصات احتمالی به این ترتیب است:

 • ظاهری شبیه به تبلتی پرچمدار با کیبورد قابل جدا شدن که می تواند رقیبی برای آیپد پرو اپل یا سرفیس پرو مایکروسافت باشد.
 • پردازنده کم مصرف از نسل ۷ یا ۸ سری Core i7 اینتل
 • ۱۶ گیگابایت رم
 • درگاه USB-C
 • رزولوشن نمایشگر ۳۰۰۰ در ۲۰۰۰
 • برای اولین بار در کروم بوک ها حسگر اثر انگشت تعبیه خواهد شد

این خصوصیات جذاب به نظر می رسند اما آیا کروم او اس به اندازه کافی بهبود پیدا کرده که اجرای آن روی یک تبلت منطقی باشد؟

پیکسل بوک ۲

پیکسل 3 گوگل

شایعه شده که پیکسل بوک هم یک به روز ررسانی جدیدی را شاهد خواهد بود اما اطلاعات زیادی در مورد این دستگاه وجود ندارد. به نظر می رسد رم بیشتر به همراه پردازنده ای جدید تر برای پیکسل بوک ۲ در راه باشد. مدلی با نمایشگر ۴K هم چندان غیر منطقی نخواهد بود.

نسخه جدیدی از هدفون پیکسل باد

پیکسل 3 گوگل

سال گذشته گوگل از ایربادهای خود رونمایی کرد؛ محصولی که آن چنان که باید و شاید نتوانست توجه ها را به خود جلب کند. نمی توان با اطمینان گفت که گوگل در رویداد پیش رو از ایربادهای جدید رونمایی می کند اما این موضوع چندان هم دور از ذهن نیست.

در کنار این محصول شاید شرکت ساکن ماونتین ویو از پیکسل باد، هدفون با سیم مجهز به اتصال از نوع USB-C رونمایی کند. شاید هم این هدفون همان طور که پیش از این در تصویری فاش شده بود در جعبه گوشی های سری پیکسل ۳ قرار گیرد.

یک آپدیت کوچک برای کروم کست

پیکسل 3 گوگل

مدت ها از آخرین به روز رسانی که دانگل کروم کست دریافت کرده می گذرد. نسل سوم این محصول تقریباً هیچ قابلیت جدیدی را با خود به همراه نداشت. از رزولوشن ۴K پشتیبانی نمی کرد و به همین دلیل نمی شد آن را به عنوان جایگزینی برای کروم کست الترا به حساب آورد. اما ظاهراً کارایی وای فای آن بهبود یافته بود. گمان می رود محصول جدید از بلوتوث پشتیبانی کند و تغییراتی در ظاهر را تجربه کند.

خبری از ساعت هوشمند پیکسل نخواهد بود

پیکسل 3 گوگل

ساعت های هوشمند متعددی در بازار وجود دارند که از سیستم عامل Wear OS گوگل بهره می برند. بر اساس آنچه که این شرکت به وبسایت تامز گاید اعلام کرده در سال ۲۰۱۸ شاهد معرفی ساعت هوشمندی از سوی گوگل نخواهیم بود.

غافل گیری های نرم افزاری

تقریباً روشن است که امسال گوگل در زمینه سخت افزار ما را غافل گیری نمی کند. اما در بحث نرم افزار چطور؟

گوشی های پیکسل گوگل ظاهراً قرار است از نرم افزار گوگل لنز یکپارچه شده با دوربین بهره ببرند. این شرکت همچنین از قصد خود برای به روز رسانی اسپیکر هوشمند گوگل هوم با ۵۰ بازی بری کودکان داده بود.

در ۱۷ مهر ماه ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران دیجیاتو را با پوشش زنده مراسم گوگل دنبال کنید.

The post 9 انتظاری که از رویداد پیکسل ۳ گوگل داریم appeared first on دیجیاتو.

افشای ناخواسته طراحی تمام نمایشگر پیکسل ۳ درنسخه‌ی بتای اندروید پی

چندی پیش کارشناسان با مشاهده‌ی برخی جزئیات نسخه‌ بتای اندروید پی حدس زدند که پیکسل ۳ نیز مانند بسیاری از موبایل‌های امسال سعی دارد از بریدگی نمایشگر آیفون ۱۰ استفاده کند. حال جزئیات دیگری از این سیستم عامل منتشر شده که تمامی این حدس و گمان را نقش بر آب کرده و گمانه‌های جدیدی در این زمینه نظیر تمام نمایشگر بودن پیکسل ۳ را به وجود آورده است.

البته پشتیبانی اندروید پی از گجت‌های بهره‌مند از بریدگی چیز عجیبی نیست و مشخصاً با توجه به همه‌گیر شدن این ویژگی در موبایل‌های امسال، گوگل حتماً قابلیت پشتیبانی از این ویژگی را در سیستم عاملش تعبیه کرده است. علاوه بر این عکس دیگری از نسخه‌ی بتای اندروید پی منتشر شده که با مشاهده‌ی آن متوجه می‌شویم به احتمال قوی پیکسل ۳ بر خلاف نسخه‌ی قبلی از طراحی تمام نمایشگر بهره می‌برد.

مشاهده می‌کنید که گوشی به نمایش گذاشته شده در این تصویر از حاشیه‌های نازکی بهره برده و اثری از بریدگی بالای نمایشگر معروف در آن به چشم نمی‌خورد. البته ساخت چنین موبایل‌هایی تا به حال ممکن نشده چرا که تولیدکنندگان هنوز نتوانسته‌اند دوربین سلفی، بلندگو و دیگر سنسور‌ها را زیر نمایشگر موبایل تعبیه کنند اما ممکن است گوگل به دلیل خاصی از چنین عکس‌های پیش‌فرضی استفاده کرده و پیکسل ۳ قرار است از طراحی تمام نمایشگر بهره ببرد.

عکس بعدی منتشر شده از سیستم‌عامل جدید گوگل نشان می‌دهد که ساکنین مانیتین ویو در تقلید از اپل سنگ تمام گذاشته‌اند و کاری کرده‌اند که بسیاری از تولیدکنندگان تا به حال از آن دوری جسته‌اند. همانطور که می‌دانید بیشتر موبایل‌های اندرویدی که از بریدگی بالای نمایشگر برخوردارند، یک فرورفتگی زشت نیز پایین صفحه‌ی نماییشان دارند که ارزانترین راه برای تولیدکنندگان را به ارمغان آورده‌اند. با این حال اپل سعی کرده با خم کردن صفحه‌ی نمایش به داخل، یک طراحی لبه به لبه برای نمایشگرش فراهم کرده و بدین ترتیب برد کنترل صفحه نمایش را زیر آن مخفی کند.

حال به نظر می‌رسد گوگل نیز قصد دارد چنین روشی در پیش گیرد تا پیکسل ۳ را در میان مدل‌های اندرویدی دیگر متمایز کند.

 

 

تماشا کنید: تست مقاومت پیکسل ۲ در برابر خراشیدگی، آتش و فشار

The post افشای ناخواسته طراحی تمام نمایشگر پیکسل ۳ درنسخه‌ی بتای اندروید پی appeared first on دیجیاتو.

افشای ناخواسته نام موبایل پیکسل ۳ توسط گوگل

هنوز زمان خیلی زیادی از عرضه موبایل پیکسل ۲ گوگل نگذشته است، اما انتشار سندی مربوط به پروژه متن باز سیستم عامل اندروید باعث شد تا نسل بعدی این موبایل با نام رسمی پیکسل ۳ مورد توجه قرار بگیرد.

گرچه محتمل به نظر می رسید که گوگل برای پرچمدار نسل بعدی خود از چنین نامی استفاده کند، اما تایید رسمی و البته ناخواسته آن باز هم جالب توجه است.

در این سند که تصویر آن را در پایین مشاهده می کنید در خصوص یک ویژگی نرم افزاری جدید با نام مستعار «Cherrypick» صحبت می شود که به ابزارهای اندرویدی امکان می دهد که کاربر رابط کاربری انتخاب خودکار شبکه (Auto Selection Network) را مشخص نماید.

تایید موبایل پیکسل 3 توسط گوگل

در نخستین جمله از سند مذکور عبارتی است که نام پرچمدار بعدی گوگل را افشا می کند. در این جمله آمده که تغییر مذکور از آن جهت اضافه شده که «HAL V_1_2» تنها از پیکسل ۳ پشتیبانی می کند. ضمناً این متن نشان می دهد که محدود شدن پشتیبانی «Hardware Abstraction Level» به فریمورک سخت افزاری رده بالا می تواند در نهایت منجر به ارائه سریع تر آپدیت های سیستم عامل گوگل برای موبایل های سری پیکسل باشد.

به هر روی هنوز فاصله زیادی تا رونمایی از پرچمداران ۲۰۱۸ گوگل داریم و همچنین احتمال آن وجود دارد که این شرکت هر آن تصمیم به تغییر نام و حتی انصراف از تولید چنین محصولی بگیرد.

The post افشای ناخواسته نام موبایل پیکسل ۳ توسط گوگل appeared first on دیجیاتو.