افشای ناخواسته طراحی تمام نمایشگر پیکسل ۳ درنسخه‌ی بتای اندروید پی

چندی پیش کارشناسان با مشاهده‌ی برخی جزئیات نسخه‌ بتای اندروید پی حدس زدند که پیکسل ۳ نیز مانند بسیاری از موبایل‌های امسال سعی دارد از بریدگی نمایشگر آیفون ۱۰ استفاده کند. حال جزئیات دیگری از این سیستم عامل منتشر شده که تمامی این حدس و گمان را نقش بر آب کرده و گمانه‌های جدیدی در این زمینه نظیر تمام نمایشگر بودن پیکسل ۳ را به وجود آورده است.

البته پشتیبانی اندروید پی از گجت‌های بهره‌مند از بریدگی چیز عجیبی نیست و مشخصاً با توجه به همه‌گیر شدن این ویژگی در موبایل‌های امسال، گوگل حتماً قابلیت پشتیبانی از این ویژگی را در سیستم عاملش تعبیه کرده است. علاوه بر این عکس دیگری از نسخه‌ی بتای اندروید پی منتشر شده که با مشاهده‌ی آن متوجه می‌شویم به احتمال قوی پیکسل ۳ بر خلاف نسخه‌ی قبلی از طراحی تمام نمایشگر بهره می‌برد.

مشاهده می‌کنید که گوشی به نمایش گذاشته شده در این تصویر از حاشیه‌های نازکی بهره برده و اثری از بریدگی بالای نمایشگر معروف در آن به چشم نمی‌خورد. البته ساخت چنین موبایل‌هایی تا به حال ممکن نشده چرا که تولیدکنندگان هنوز نتوانسته‌اند دوربین سلفی، بلندگو و دیگر سنسور‌ها را زیر نمایشگر موبایل تعبیه کنند اما ممکن است گوگل به دلیل خاصی از چنین عکس‌های پیش‌فرضی استفاده کرده و پیکسل ۳ قرار است از طراحی تمام نمایشگر بهره ببرد.

عکس بعدی منتشر شده از سیستم‌عامل جدید گوگل نشان می‌دهد که ساکنین مانیتین ویو در تقلید از اپل سنگ تمام گذاشته‌اند و کاری کرده‌اند که بسیاری از تولیدکنندگان تا به حال از آن دوری جسته‌اند. همانطور که می‌دانید بیشتر موبایل‌های اندرویدی که از بریدگی بالای نمایشگر برخوردارند، یک فرورفتگی زشت نیز پایین صفحه‌ی نماییشان دارند که ارزانترین راه برای تولیدکنندگان را به ارمغان آورده‌اند. با این حال اپل سعی کرده با خم کردن صفحه‌ی نمایش به داخل، یک طراحی لبه به لبه برای نمایشگرش فراهم کرده و بدین ترتیب برد کنترل صفحه نمایش را زیر آن مخفی کند.

حال به نظر می‌رسد گوگل نیز قصد دارد چنین روشی در پیش گیرد تا پیکسل ۳ را در میان مدل‌های اندرویدی دیگر متمایز کند.

 

 

تماشا کنید: تست مقاومت پیکسل ۲ در برابر خراشیدگی، آتش و فشار

The post افشای ناخواسته طراحی تمام نمایشگر پیکسل ۳ درنسخه‌ی بتای اندروید پی appeared first on دیجیاتو.

افشای ناخواسته نام موبایل پیکسل ۳ توسط گوگل

هنوز زمان خیلی زیادی از عرضه موبایل پیکسل ۲ گوگل نگذشته است، اما انتشار سندی مربوط به پروژه متن باز سیستم عامل اندروید باعث شد تا نسل بعدی این موبایل با نام رسمی پیکسل ۳ مورد توجه قرار بگیرد.

گرچه محتمل به نظر می رسید که گوگل برای پرچمدار نسل بعدی خود از چنین نامی استفاده کند، اما تایید رسمی و البته ناخواسته آن باز هم جالب توجه است.

در این سند که تصویر آن را در پایین مشاهده می کنید در خصوص یک ویژگی نرم افزاری جدید با نام مستعار «Cherrypick» صحبت می شود که به ابزارهای اندرویدی امکان می دهد که کاربر رابط کاربری انتخاب خودکار شبکه (Auto Selection Network) را مشخص نماید.

تایید موبایل پیکسل 3 توسط گوگل

در نخستین جمله از سند مذکور عبارتی است که نام پرچمدار بعدی گوگل را افشا می کند. در این جمله آمده که تغییر مذکور از آن جهت اضافه شده که «HAL V_1_2» تنها از پیکسل ۳ پشتیبانی می کند. ضمناً این متن نشان می دهد که محدود شدن پشتیبانی «Hardware Abstraction Level» به فریمورک سخت افزاری رده بالا می تواند در نهایت منجر به ارائه سریع تر آپدیت های سیستم عامل گوگل برای موبایل های سری پیکسل باشد.

به هر روی هنوز فاصله زیادی تا رونمایی از پرچمداران ۲۰۱۸ گوگل داریم و همچنین احتمال آن وجود دارد که این شرکت هر آن تصمیم به تغییر نام و حتی انصراف از تولید چنین محصولی بگیرد.

The post افشای ناخواسته نام موبایل پیکسل ۳ توسط گوگل appeared first on دیجیاتو.