پایانی تلخ برای یک مکان خاطره انگیز؛ پیست مشهور تاپ گیر تخریب می شود

از سال ۲۰۰۱ میلادی Dunsfold Aerodrome  که به عنوان یک باند فرودگاهی در جنگ جهانی دوم در ۴۰ کیلومتری شهر لندن استفاده می شد، به عنوان خانه برنامه مشهور تاپ گیر شناخته می شود، در واقع این همان مکانی است که تاپ گیر از آن به عنوان پیست آزمایش استفاده می کند. حال طبق خبرها  قراردادی برای ساخت ۱۸۰۰ خانه در Dunsfold بسته شده است و به احتمال بسیار زیاد این پیست مشهور برای همیشه تخریب خواهد شد.

در حال حاضر مشخص نیست که چه بلایی بر سر استدیو تاپ گیر که در همین مکان قرار گرفته، خواهد آمد. قرار است در این مکان علاوه بر ۱۸۰۰ خانه، کلیسا، مدرسه، خرده فروشی و رستوران نیز ساخته شود که ساخت تمامی این ها به ۸ تا ۱۳ سال زمان نیاز دارد.

این مسیر نقش اساسی در ساخت برنامه تاپ گیر دارد و همراه با همین برنامه به شهرت جهانی رسیده بود.

چه تیم سابق برنامه تاپ گیر یعنی جرمی کلارکسون، جیمز می، ریچارد هموند و چه تیم فعلی در این پیست به تست و بررسی و ثبت زمان توسط راننده نامعقول این برنامه یعنی استیگ می پرداختند و در همین پیست بود که افراد مشهور نیز پشت فرمان خودرو برنامه تاپ گیر قرار می گرفتند و صحنه های جذابی را برای علاقه مندان رقم می زدند. همچنین شرکت مک لارن از این پیست برای توسعه سوپرخودروهایش استفاده می کرد.

در حال حاضر  فصل ۲۵ ام برنامه تاپ گیر با مجری گری کریس هریس، روری رید و مت لابلانک به روی آنتن رفته است و با استقبال نسبی مخاطبان مواجه شده است.

The post پایانی تلخ برای یک مکان خاطره انگیز؛ پیست مشهور تاپ گیر تخریب می شود appeared first on دیجیاتو.