مسابقه درگ تویوتا سوپرا با آلپین A110، آئودی TT RS و پورشه کیمن GTS [تماشا کنید]

پس از مقایسه عملکرد تویوتا سوپرا و ب ام و Z4 در مسابقه درگ، مت واتسون و دیگر دوستان وی در Carwow، این بار کوپه جدید ژاپنی ها را در مسابقه درگ در برابر چند رقیب اروپایی دیگر قرار داده …

The post مسابقه درگ تویوتا سوپرا با آلپین A110، آئودی TT RS و پورشه کیمن GTS [تماشا کنید] appeared first on دیجیاتو.

سه فاتح در یک قاب؛ مکلارن 600LT در برابر هوراکان پرفورمانته و 911 GT3 RS

در مقاله پیش رو قصد داریم تا سه خودروی سوپر اسپرت بسیار معروف با ویژگی‎های  فنی متفاوت نظیر سیستم‎های چهار چرخ محرک و دیفرانسیل عقب، پیشرانه تنفس طبیعی و یا مجهز به توربوشارژر و با قیمت‎های 141 هزار پوند، 185هزار …

The post سه فاتح در یک قاب؛ مکلارن 600LT در برابر هوراکان پرفورمانته و 911 GT3 RS appeared first on دیجیاتو.

پورشه در صدر و نیسان، مزدا، سوبارو، بیوک و میتسوبیشی در قعر جدول رضایت مشتریان سال ۲۰۱۹

موسس جی دی پاور اخیرا نتایج چند مورد از ارزیابی های سالانه خود را منتشر کرده است. ارزیابی موسوم به APEAL یکی از این موارد است که در آن ۹۰ فاکتور گوناگون در ده دسته و در دوره سه ماهه …

The post پورشه در صدر و نیسان، مزدا، سوبارو، بیوک و میتسوبیشی در قعر جدول رضایت مشتریان سال ۲۰۱۹ appeared first on دیجیاتو.

حکم پورشه سوار اصفهانی صادر شد

به گزارش بخش قضایی سایت خبرهای فوری، علی اصفهانی در این باره اظهار کرد: در این حادثه جوان مذکر حدوداً ۲۳ ساله راننده خودروی پورشه با اطلاع از اجرای طرح برخورد با هنجارشکنان خیابانی در محل مشغول دور دور و تاب خوردن بوده و پس از اخطار پلیس مبنی بر ایست اقدام به فرار کرده و با سرعت و پس از عبور از مانع سرعت کاه کنترل رانندگی را از دست داده، با انحراف به چند خودرو پارک شده در حاشیه خیابان برخورد کرده و این حادثه تلخ رقم خورد و این واقعه ناشی از کورس خودرویی نبوده است.

وی با انتقاد از برخی اظهارنظرهای غیرکارشناسی در این خصوص تصریح کرد: متأسفانه برخی تحت تأثیر جوسازی‌ها و اخبار خلاف واقع منتشره در فضای مجازی قرار گرفته و اقدام به تحلیل و یا اظهارنظر می‌کنند که این امر هر چند تأثیری در سیر رسیدگی قضائی پرونده ندارد، اما تأثیر منفی افکار عمومی را به دنبال دارد که صحیح نیست.

دادستان اصفهان ادامه داد: متهم این پرونده فعلاً به اتهام قتل غیرعمدی ناشی از بی احتیاطی در امر رانندگی با وصف فرار و نداشتن گواهینامه و تخطی از سرعت مقرر با قرار قانونی بازداشت و روانه زندان و ممنوع الخروج شده و تحقیقات تکمیلی در این خصوص در حال انجام است و با تکمیل تحقیقات و صدور قرار نهایی اطلاع رسانی انجام خواهد شد.

اصفهانی در خصوص برخورد قضائی با افرادی که با اینگونه حرکات غیرمتعارف باعث اخلال در نظم و آسایش عمومی و ایجاد مزاحمت برای مردم می‌شوند، گفت: بر اساس ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۷۵ که اشعار می‌دارد مجازات کسی که «با هیاهو و جنجال یا حرکات غیرمتعارف یا تعرض به افراد موجب اخلال نظم و آسایش و آرامش عمومی گردد یا مردم را از کسب و کار بازدارد سه ماه تا یک سال حبس و تا ۷۴ ضربه شلاق خواهد بود»، کسانی که این گونه حرکات غیرمتعارف با اتومبیل را در معابر عمومی انجام دهند یکی از مصادیق این ماده قانونی خواهند بود و مجازات یاد شده در خصوص آنها قابل اعمال است.

وی در پایان از اندیشمندان و صاحب نظران حوزه مطالعات اجتماعی خواست در خصوص ریشه و علت یابی علل و عوامل اصلی بروز این گونه ناهنجاری‌های اجتماعی در جامعه و راهکارهای مؤثر پیشگیری از آن از نگاه علمی و کارشناسی، اظهارنظر کنند. /ایسنا

این خبر حکم پورشه سوار اصفهانی صادر شد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

خودرو‌های لوکس زیر پای تازه به «دور‌دور» رسیده‌ها / واکاوی جمله‌ جنجالی دختر پورشه‌سوار که نمی‌توان از آن گذشت!

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، پورشه در این چند سال همیشه برای ما داستان بوده، چه وقتی زیر پای دختری بود و در تهران به درختی خورد و از هم پاشید، چه وقتی که در اصفهان زیر پای پسری بود و به پرایدی کوبید و راننده بخت ‌برگشته را کشت. دختر پورشه‌سوار اولی در دم جان باخت و راننده پراید ماجرای دوم به آنی از دنیا رفت،‌ اما ماجرای ماشین‌های لوکسی همچون پورشه و حواشی‌شان باقی ماند که چند سالی است زیر پای جماعتی خاص در خیابان‌های این شهر و آن شهر دیده می‌شود و داستان می‌سازد.

می‌گویند در صحنه تصادف پورشه با پراید در اصفهان، وقتی مردم دور ماشین را گرفته بودند که این پورشه میلیاردی دست‌نیافتنی را لمس کنند، خواهر راننده که خودش راننده لکسوسی بود، از این تماس‌های مزاحم عصبی می‌شود و پرخاش می‌کند و مردم هم که نمی‌خواهند کم بیاورند، می‌گویند برادرت آدم کشته که زن دوباره برآشفته می‌شود که اگر کشته دیه‌اش را می‌دهیم.

این جمله کذایی همان چیزی است که نمی‌شود از آن گذشت، اصلا نمی‌شود با این جمله کنار آمد،‌ تلخی پیچیده شده در تار و پودش فراموش‌شدنی نیست، آخر مگر یک انسان که از بد حادثه یا هرچیز، سوار پراید است، برگ درخت است که اگر کنده شود کسی باکش نباشد، اصلا مگر جای این جمله درست همان جایی است که خون یک بیگناه ریخته شده یا مگر پول تو آدم پولدار به تو هر حقی می‌دهد؟

اما برخی از این قشر البته که چنین حقی را به خود می‌دهند و این حق را اضافه می‌کنند به حق دور دور کردن در خیابان‌ها و مردم شهر را جان‌به‌سر کردن فقط به این دلیل که حساب بانکی‌شان پر و پیمان‌تر از دیگران است و خانه‌ها و ویلاهایشان بزرگ‌تر. با این‌که سردار کمال هادیانفر، رئیس پلیس راهور ناجا در گفتگو با ما آمار داد که همکارانش در سال ۹۷ با دوردورکن‌های متخلف در شهر‌های بزرگ برخورد کرده و ۲۰ هزار و ۶۶۹ نفر را اعمال قانون کرده‌اند، دلمان خنک نشد. حتی وقتی اضافه کرد که گواهینامه ۱۲۷۹ نفر ضبط و ۱۲ هزار و ۸۴ خودرو توقیف شده و ۱۶۴۱ نفر به مراجع انتظامی و ۱۲۲۸ نفر به مراجع قضایی رفته‌اند ایضا تفاوتی در حالمان ایجاد نشد، چون گرچه برخورد قانونی با خودنما‌های خیابانی قوت قلبی است، ولی اعمال قانون کجا و نقطه پایان نشستن بر این ماجرا‌ها کجا.​​​​​​​

تفریح آری، هنجارشکنی نه

سردار کمال هادیانفر، رئیس‌پلیس راهور ناجا می‌گوید پلیس مخالف تفریح جوان‌ها نیست، ولی با هنجارشکنان و مخلان آسایش عمومی قاطعانه برخورد می‌کند، حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ نیز گفته است که دور دور به تنهایی تخلف نیست، اما اگر رفتار‌های خارج از قانون و شئونات چاشنی‌اش شود و این خیابان‌گردی به آزار مردم ختم شود، پلیس وارد عمل خواهد شد.

این دو مقام مسؤول این جملات را گفته‌اند چون راننده پورشه حادثه‌ساز اصفهان چند ثانیه قبل از کوبیدن به پراید بداقبال داشت دوردور می‌کرد و به روایتی با کسی کورس گذاشته بود؛ دو سه ساعت بعد بامداد و درست وسط خیابان‌های اصفهان. سردار هادیانفر به ما گفت که رفتار این جوان و همه جوان‌های مثل او همانی است که بسیاری از روان‌شناسان می‌گویند و آن را ناشی از اختلال روانی «دیده شدن» تفسیر می‌کنند، یعنی تلاش برای جلب توجه دیگران.

جعفر بای که آسیب‌شناس اجتماعی است نیز از همین منظر به موضوع نگاه می‌کند و به جام‌جم می‌گوید مرتکبان رفتارهای اینچنینی مشکلات هویتی دارند و در فضاهایی رشد کرده‌اند که معیار تعیین جایگاه اجتماعی، مسائل مادی بوده و به‌ناچار آنها نیز گرفتار منزلت‌های مادی شده‌اند. او می‌گوید این وضع ناشی از اقتصاد بیمار است که شکاف‌های طبقاتی ایجاد کرده و موجب جهش‌های طبقاتی آنچنانی شده، به حدی که یک گروه در فضای بیماری اقتصاد یکباره به ثروتی رسیده و وارد طبقه‌ای شده‌اند که فرصت نکرده‌اند فرهنگ آن طبقه را کسب کنند و در نتیجه مرتکب رفتارهای خارج از عرف می‌شوند.

ریشه در فرهنگ

قانون، اما معمولا با این تفسیر‌ها کاری ندارد، یعنی علت را کنار می‌گذارد و با معلول می‌جنگد، یعنی کاری ندارد که چرا تفاخر به ثروت، نقاب خودرو‌های اشرافی می‌زند و به خیابان‌ها می‌آید بلکه با خیابانی شدن رفتار‌های هنجارشکن کار دارد و آن‌ها را در مرکزیت می‌گذارد، پلیس هم که وظیفه‌اش اعمال قانون است بناچارهمان را می‌کند که قانون می‌گوید. یکی از این قوانین ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی است که می‌گوید هرکسی با هیاهو و جنجال یا حرکات غیرمتعارف یا تعرض به افراد، موجب اخلال در نظم و آسایش و آرامش عمومی شود یا مردم را از کسب و کار بازدارد به حبس از سه ماه تا یک سال و تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم می‌شود.

قانون دوم نیز ماده ۷۱۸ قانون مجازات اسلامی در بخش تعزیرات است که تاکید دارد هرگاه راننده‌ای بدون گواهینامه،‌ در حالت مستی،‌ باسرعت غیرمجاز، با نقص فنی و… منجر به تصادفی فوتی یا جرحی شود به دو تا سه سال حبس محکوم و از یک تا پنج سال از حق رانندگی محروم می‌شود، با این تاکید که هیچ کدام از این مجازات‌ها قابل تبدیل به جزای نقدی نیست.

به این ترتیب قانون برای همه دوردورکن‌ها و همه مخلان آسایش عمومی، نسخه تنبیهی قابل ملاحظه‌ای دارد اما این که چرا با وجود چنین قوانینی، رفتارهای ناهنجار ترافیکی متوقف نمی‌شود موضوعی است که هم پلیس و هم جامعه‌شناسان ریشه آن را در فرهنگ می‌دانند. رئیس پلیس راهور ناجا می‌گوید پلیس به عنوان مجری قانون، متخلفان را اعمال قانون می‌کند ولی در عین حال باور دارد برخورد درست با چنین پدیده‌هایی، نیازمند توجه به ابعاد فرهنگی آن است به این معنا که دستگاه‌های فرهنگی باید آموزش‌های موثر را در برنامه‌هایشان قرار‌دهند و خانواده‌ها نیز از نقش تربیتی خود غافل نشوند.

جعفربای، آسیب‌شناس اجتماعی نیز واژه‌های گسست نسلی، بحران هویتی و شکاف طبقاتی را کنار هم می‌چیند و می‌گوید در جامعه ما که گرفتار چنین مشکلاتی است برای رفتارهای ناهنجاری که نمود خیابانی پیدا می‌کنند بهترین راه مقابله، اقدامات فرهنگی است، به‌ویژه در خانواده‌ها، مدارس و رسانه‌ها. او می‌گوید ما در ساخت نسل‌جدید باورمند به مسائل اخلاقی و اعتقادی خوب عمل نکرده‌ایم و این نسل را وانهاده‌ایم تا از آبشخورهای فرهنگی بیرون از مرز تغذیه شوند و واضح است وقتی نهادهای فرهنگی داخلی قصور می‌کنند، خوراک فرهنگی و اعتقادی نسل جدید نیز غلط ساخته می‌شود.

هیچ کسی تا به حال پی این نرفته که عاشقان دور دور و دلباختگان تفاخر به ثروت چند‌درصدشان روزنامه می‌خوانند و چند نفرشان به آن چیزی که کارشناسان این گزارش گفته‌اند، باور دارند. ولی باید انصاف داد که در بسیاری از گرفتارهای ما همیشه پای‌کاستی‌های فرهنگی وسط است، چه این قشر خوش‌شان بیاید و چه بدشان.

این خبر خودرو‌های لوکس زیر پای تازه به «دور‌دور» رسیده‌ها / واکاوی جمله‌ جنجالی دختر پورشه‌سوار که نمی‌توان از آن گذشت! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

علت تصادف راننده جنجالی خودروی پورشه کورس گذاشتن نبود! + فیلم

به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری، محمد رضا خدادوست در خصوص حادثه پورشه و دو سواری پراید و پژو ۲۰۶ در خیابان کارگر اصفهان که منجر به فوت یک نفر شد، گفت: ماموران پلیس در اجرای قانون تفاوتی میان افراد قائل نبوده و با هر شخصی در هر جایگاهی که باشند، برخورد می‌کند.

خدادوست با بیان اینکه در برخی از رسانه‌ها و فضای مجازی کورس شبانه علت این حادثه رانندگی اعلام شده است، با تکذیب این شایعه افزود: پلیس اجازه نمی‌دهد عده‌ای با دوردور کردن و کورس گذاشتن در خیابان‌ها نظم جامعه را به هم بزنند.

وی با بیان اینکه پرونده راننده خاطی این تصادف تحویل مراجع قضایی شد، افزود: پسر ۲۴ ساله راننده پورشه که گواهینامه نیز نداشت در برخورد با یکی از خودرو های سواری پراید موجب مرگ این راننده شده بود، دستگیر و با حکم قضایی روانه زندان شد.

این تصادف ساعت یک و ۱۷ دقیقه ۲۷ اردیبهشت  در خیابان کارگر اصفهان رخ داد.این خبر علت تصادف راننده جنجالی خودروی پورشه کورس گذاشتن نبود! + فیلم اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

ماجرای جنجالی و خاصِ تصادف یک پورشه و پراید در اصفهان

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، بامداد روز گذشته تصادف مرگباری در اصفهان رخ داد که در آن حین کورس دو خودروی پورشه، یکی از پورشه‌ها با انحراف از مسیر اصلی با یک دستگاه پراید برخورد می‌کند که به مرگ راننده آن منجر می‌شود.

نکته قابل‌تامل در این حادثه این است که راکب یکی از پورشه‌ها که به نظر صاحب هر ۲ خودرو هم بوده به طرز بسیار عجیبی با صحنه برخورد می‌کند و عربده‌کشان از خسارات وارد شده به خودروی میلیاردی خود شکایت می‌کند و در مورد راننده پراید که در این حادثه کشته شده است می‌گوید: عیبی ندارد دیه او را پرداخت می‌کنیم!

راننده پسر پیاده می‌شود  و فرار می‌کند. دختری که سوار پورشه‌ی دیگر بوده با پسر تماس می‌گیرد و گلایه می‌کند که چرا به پورشه پدرش آسیب زده شده.

در ادامه دختر از ماشین ۳۵ میلیون پول نقد و ۴ تا گوشی موبایل در می‌آورد. گویا هر دو ماشین متعلق به پدر دختر بوده، آن طور که یکی از خسارت دیده‌ها نقل می‌کند، رفتار برخی ماموران کلانتری در مواجهه با این اتفاق کمی عجیب بوده.

در ویدئو هایی که از دختر مالک پورشه در فضای مجازی تکثیر شده او دائما در حال جیغ کشیدن است و دائما می‌گوید: که چرا نمیذارید سوار ماشینم بشم ماشین مال بابامه و اون آقا هم برادرمه.

راننده خودرو پورشه اصفهان، آقازاده نبود

رئیس پلیس راهور شهرستان اصفهان گفته خودروی پورشه‌ خبرساز اصفهانی که تصاویر تصادف آن در ساعات اخیر، در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود، ارتباطی به هیچ یک از مسئولان نداشته و راننده آن “آقازاده” نبوده است.

حالا ابوالقاسم چلمقانی می‌گوید: این خودرو به هیچ‌یک از مسئولان ارتباطی نداشته، راننده شناسایی، اما متواری شده است و “آقازاده” نیز نبوده است.

در ادامه ویدئویی از این حادثه را مشاهده می‌کنید:

این خبر ماجرای جنجالی و خاصِ تصادف یک پورشه و پراید در اصفهان اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

آخرین دستاوردهای جهان خودروسازی؛ با ستارگان نمایشگاه خودرو نیویورک آشنا شوید

در چند روز گذشته، توجه تمامی علاقه مندان صنعت حمل و نقل به شرق و غرب و دو نمایشگاه شانگهای و نیویورک معطوف شده بود. هر دوی این نمایشگاه ها با شور و حال زیادی برگزار شده و میزبان برخی …

The post آخرین دستاوردهای جهان خودروسازی؛ با ستارگان نمایشگاه خودرو نیویورک آشنا شوید appeared first on دیجیاتو.

پورشه سنت ها را شکست؛ کاین کوپه برای شکست ب ام و X6 از راه رسید

پورشه بالاخره وارد بازی که توسط رقیب هموطن خود یعنی بی ام و آغاز شده بود شد. بی ام و اولین بار مفهوم یک SUV با طراحی بدنه مشابه با خودروهای کوپه را در مدل X6 ارائه کرد که پس …

The post پورشه سنت ها را شکست؛ کاین کوپه برای شکست ب ام و X6 از راه رسید appeared first on دیجیاتو.

مسابقه درگ دیدنی ب ام و M5 Competition، نیسان GT-R و پورشه ۹۱۱ [تماشا کنید]

مت واتسون و دیگر دوستان وی در وبسایت Carwow علاقه زیادی به برگزاری مسابقه درگ دارند. تیم این مجموعه معمولا با انتخاب خودروهای حاضر در یک کلاس، رویارویی های جذابی خلق می کنند. اما در آخرین مسابقه ای که Carwow …

The post مسابقه درگ دیدنی ب ام و M5 Competition، نیسان GT-R و پورشه ۹۱۱ [تماشا کنید] appeared first on دیجیاتو.