دیجیتال فاندری باور دارد پلی استیشن بعدی تا اواخر ۲۰۱۹ عرضه نخواهد شد

طی چند وقت اخیر، هر روزه شاهد شایعاتی مرتبط با تاریخ عرضه کنسول نسل بعدی سونی و مایکروسافت هستیم. حال سایت دیجیتال فاندری در یکی از تازه ترین مقالات تحلیلی خود اعلام کرده است که احتمال عرضه کنسول پلی استیشن ۵ در سال جاری کم بوده و به احتمال زیاد، این کنسول در سال های ۲۰۱۹ یا ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد.

در تحلیل دیجیتال فاندری در رابطه با تاریخ عرضه پلی استیشن ۵ آمده: «سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ اولین تاریخ مناسب برای عرضه کنسول نسل بعدی سونی محسوب می شود اما قیمت تکنولوژی استفاده شده در این کنسول ترسناک به نظر می رسد. حتی در حال حاضر قطعات به کار رفته در ایکس باکس وان ایکس باعث بالا رفتن قیمت این کنسول شده اند.»

دیجیتال فاندری

در ادامه این مقاله آمده است: «وجود پردازنده بزرگ ۷ نانومتری و سیستم خنک کننده، مانند نمونه ای که در ایکس باکس وان ایکس استفاده شده، روی سطح قیمت تاثیر گذار خواهد بود. به صرفه بودن پلی استیشن و ایکس باکس بعدی از نظر مالی، مهم ترین موضوع در رابطه با کنسول های نسل بعد است و به همین دلیل، عرضه کنسول های ذکر شده تا قبل از سال ۲۰۲۰ بعید به نظر می رسد.»

با توجه به مقاله این سایت و تحلیل هایی که پیش از این منتشر شده بودند، می توان نتیجه گرفت مایکروسافت و سونی در آینده ای نزدیک از سخت افزار جدید خود رونمایی نخواهند کرد. البته در حال حاضر عجله زیادی هم برای ورود به نسل بعدی کنسول ها وجود ندارد. مایکروسافت به تازگی کنسول میان نسلی خود را عرضه کرده و هنوز بازی های بزرگ زیادی برای پلی استیشن ۴ در راه هستند. همچنین ادامه دار بودن موفقیت نینتندو سوییچ هم می تواند روی نگاه مایکروسافت و سونی به کنسول های خانگی تاثیر گذار باشد.

The post دیجیتال فاندری باور دارد پلی استیشن بعدی تا اواخر ۲۰۱۹ عرضه نخواهد شد appeared first on دیجیاتو.

زمان زیادی تا عرضه پلی استیشن ۵ باقی مانده است

پیش از این شایعاتی مبنی بر عرضه کنسول پلی استیشن ۵ طی سال جاری میلادی در فضای مجازی پخش شده بود و حال و مطابق آن چه که منابع معتبر می گویند، ممکن است تا سال ۲۰۲۰ شاهد عرضه این کنسول نباشیم.

تقریباً پنج سال از زمان عرضه کنسول های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان می گذرد. سونی کنسول نسل هشتمی خود را هفت سال بعد از عرضه پلی استیشن ۳ به بازار فرستاد و مایکروسافت این کار را ۸ سال بعد انجام داد. بسیاری از علاقه مندان به بازی های ویدیویی خواستار دانستن تاریخ دقیق عرضه کنسول های نسل بعدی هستند اما هنوز هیچ جواب دقیقی برای این موضوع وجود ندارد.

بسیاری از بازی سازان هنوز از جزییات کنسول های نسل بعد سونی و مایکروسافت به طور کامل بی خبر هستند و اطلاعاتی که در حال حاضر در دسترس قرار دارد، بسیار محدود تر از آن است که نوید عرضه کنسول جدیدی را در تاریخی نزدیک بدهد.

طبق اخباری که به بیرون درز کرده، بعضی از سازندگان بازی های ویدیویی هم اکنون به کیت توسعه کنسول نسل بعدی سونی دسترسی پیدا کرده اند و این دسته، عرضه پلی استیشن ۵ را حتی در سال ۲۰۱۹ هم بعید می دانند. کیت توسعه به سازندگان بازی اجازه می دهد تا به سخت افزار کنسول برای ساخت بازی، دسترسی بیشتری داشته باشند.این کیت ها برای رفع باگ و صدور اجازه نامه نشر بازی، مفید هستند.

پلی استیشن 5

به طور کلی ممکن است کیت های توسعه متفاوتی برای یک کنسول وجود داشته باشند. یکی بازی سازانی که سابقه کار روی عناوین بزرگی را دارد، به سایت کوتاکو گفته که ۱۸ الی ۲۴ ماه قبل از عرضه پلی استیشن ۴، به کیت توسعه این کنسول دسترسی پیدا کرده بود. سخت افزار پلی استیشن ۴ بر اساس معماری پی سی طراحی شده و از همین سو، از انعطاف پذیری بالایی برای برنامه نویسی و ساخت بازی بهره می برد.

به نظر می رسد سونی خود را برای عرضه کنسول جدیدش برای هر تاریخی آماده نگه داشته تا بتواند در مقابل مواردی همچون حرکت غیر منتظره ای از جانب مایکروسافت، آماده عمل کند. منابع حاکی از این هستند که سونی تلاش می کند کیت های توسعه پلی استیشن ۵ که در حال حاضر بسیار محدود هستند، تا حد امکان مخفی بمانند.

حتی ظاهراً این کمپانی از استودیوهای بازی درخواست کرده تا کیت مورد نظر را در اتاقی دور از دسترس همه کارکنان گذاشته و در آن اتاق را قفل کنند. در ضمن باید دید عرضه کنسول های میان نسلی پلی استیشن ۴ پرو و ایکس باکس وان ایکس که مدت زمان زیادی از عرضه آن ها نمی گذرد، چه تاثیری روی زمان عرضه کنسول های نسل بعدی مایکروسافت و سونی خواهد گذاشت.

بیشتر کاربران و تحلیلگران انتظارند دارند کنسول بعدی سونی پلی استیشن ۵ نام داشته و بازی هایی را اجرا کند که روی پلی استیشن ۴ اجرا نخواهند شد. در حال حاضر سال ۲۰۲۰ محتمل ترین گزینه برای عرضه پلی استیشن ۵ محسوب می شود. نظر شما چیست؟ آیا زمان عرضه کنسول های نسل بعدی فرا رسیده است؟

The post زمان زیادی تا عرضه پلی استیشن ۵ باقی مانده است appeared first on دیجیاتو.

مشخصات سخت افزار و تاریخ احتمالی عرضه پلی استیشن ۵ فاش شد

سایت SemiAccurate ادعا می کند به اطلاعات جدیدی در مورد تاریخ عرضه پلی استیشن ۵ و سخت افزار این کنسول دست یافته است.

طبق این مقاله، کنسول نسل بعدی سونی از پردازنده ای بر اساس معماری Zen که ساخته کمپانی AMD است، بهره خواهد برد. پردازنده گرافیکی پلی استیشن ۵ هم بر پایه فناوری Navi خواهد بود. البته AMD هنوز اطلاعات زیادی را در مورد این پردازنده منتشر نکرده و تنها از آن به عنوان یک فناوری برای نسل بعدی، یاد کرده است.

همچنین بر اساس اطلاعات سایت سایت SemiAccurate، در پلی استیشن ۵ از حافظه های GDDR6 استفاده خواهد شد. جدا از این ها، سونی به پشتیبانی از فناوری واقعیت مجازی روی کنسول نسل بعدی خود هم ادامه خواهد داد و باید منتظر عرضه بازی های بیشتری با محوریت این فناوری در سال های آینده باشیم.

سایت SemiAccurate در ادامه به فرستاده شدن کیت های توسعه پلی استیشن ۵ به کمپانی های بازی سازی اشاره می کند و از همین رو احتمال عرضه پلی استیشن ۵ در سال جاری میلادی را بعید نمی داند. البته مایکل پکتر، تحلیلگر حوزه بازی های ویدیویی، این ادعا را رد کرده و احتمال عرضه کنسول نسل بعدی سونی در سال ۲۰۱۸ را بسیار بعید می داند.

پلی استیشن 5 و پلی استیشن 4

پلی استیشن ۴ همچنان به فروش بالای خود ادامه می دهد

او احتمال عرضه پلی استیشن ۵ در سال ۲۰۱۹ را چیزی نزدیک به ۲۵ درصد دانسته و سال ۲۰۲۰ را زمان احتمالی عرضه این کنسول می داند. لازم به ذکر است که پلی استیشن ۴ از نظر فروش کاملاً موفق ظاهر شده، اما طی سال گذشته شیب فروش این کنسول به دلیل مدت زمانی که از عرضه آن می گذرد، آهسته تر از گذشته شده است.

البته پیش بینی می شود به لطف بازی هایی که طی دو سال آینده به صورت انحصاری برای این کنسول منتشر می شوند، پلی استیشن ۴ همچنان به فروش بالای خود در بازار های جهانی ادامه دهد.

به نظر می رسد هنوز زمان صحبت در مورد کنسول های نسل بعدی کمپانی های سونی و مایکروسافت فرا نرسیده و قطعاً با گذشت زمان اطلاعات بیشتری در رابطه با این کنسول ها منتشر خواهد شد.

توقع شما از کنسول های نسل بعدی چیست؟ آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

The post مشخصات سخت افزار و تاریخ احتمالی عرضه پلی استیشن ۵ فاش شد appeared first on دیجیاتو.