چند نفر برای دریافت کارت سوخت المثنی ثبت‌نام کردند؟

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، زیبا اسماعیلی، سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد: از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر، نزدیک به ۱۷۰ هزار مورد از ثبت‌نام‌ها از طریق مراجعه حضوری به دفاتر پلیس ۱۰+ است.

وی افزود: تا پایان ثبت‌نام تنها چهار روز فرصت است و لازم است چنانچه مالکان خودرو و موتورسیکلت کارت سوخت ندارند، در فرصت باقی‌مانده نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

اسماعیلی تاکید کرد: در صورت الزامی شدن استفاده از کارت سوخت، سوختگیری بدون کارت سوخت شخصی امکان‌پذیر نخواهد بود. همچنین زمان الزامی شدن آن به زودی از طریق اطلاعیه‌های این شرکت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

بنابراین گزارش، ثبت‌نام الکترونیکی مالکان خودرو و موتورسیکلت فاقد کارت سوخت از ساعت هشت صبح روز دوشنبه (پنجم آذرماه) در سامانه خدمات دولت همراه به نشانی www.mob.gov.ir آغاز شد و اپلیکیشن خدمات دولت همراه با نصب آن در گوشی‌های هوشمند تلفن همراه در دسترس عموم قرار گرفت.

هموطنانی که کارت سوخت خودرو یا موتورسیکلت آن‌ها مفقود شده است، می‌توانند با انتخاب یکی از روش‌های حضوری، مراجعه به سامانه دولت همراه یا دریافت اپلیکیشن دولت همراه از طریق ایران اپس (iranapps.ir)، کافه بازار (cafebazaar.ir)، اپ استور (appstore.ir) درخواست خود را ثبت کنند. در هیچ یک از مراحل ثبت‌نام چه به صورت حضوری در دفاتر پلیس ۱۰+ و چه به‌صورت اینترنتی، نیازی به ارائه رمز کارت‌های بانکی نیست و نیاز است مالکان وسایل نقلیه شخصی در این زمینه مراقبت لازم را به عمل آورند.

ثبت‌نام کارت سوخت المثنی به منظور دریافت سوخت تنها با استفاده از کارت سوخت اجرایی شده است و هدف از این اقدام، جلوگیری از قاچاق بنزین به‌ویژه با تشدید قاچاق از مرزها بوده و به معنای سهمیه‌بندی و افزایش نرخ سوخت نیست.

اینجا قلمرو مولتی‌میلیاردرها است؛ با احتیاط وارد شوید + عکس

این خبر چند نفر برای دریافت کارت سوخت المثنی ثبت‌نام کردند؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

درگیری ماساژور تایلندی و مرد ایرانی

ساعت شش بعدازظهر یکشنبه ساکنان آپارتمانی در خیابان جمهوری در تماس با پلیس ۱۱۰ از درگیری و سروصدا در خانه همسایه خود که مردی تایلندی بود، خبر دادند و گفتند او فریاد می‌زند و کمک می‌خواهد و می‌گوید با پلیس تماس بگیرید.

به‌این‌ترتیب مأموران نزدیک‌ترین واحد گشت پلیس به آدرس اعلامی مراجعه کردند و وقتی به آپارتمان مورد نظر رسیدند، مجبور شدند به زور وارد شوند.

به محض ورود مأموران مردی از بالکن خانه خود را به سختی به پشت‌بام رساند و قصد فرار داشت اما مأموران به تعقیب او پرداختند و در نهایت پس از بی‌توجهی او به فرمان ایست مجبور به شلیک تیر هوایی شدند اما مرد جوان همچنان در پشت‌بام در حال فرار بود که وقتی به نقطه‌ای رسید که راه به جایی نداشت، چاره‌ای جز تسلیم‌شدن برایش نماند.
با دستگیری مرد جوان او و مرد تایلندی مورد تحقیق قرار گرفتند. مرد تایلندی گفت: من لیسانس حقوق دارم اما مدتی است بی‌کارم، از آنجایی که در زمان دانشجویی در خوابگاه بودم و دوستانم دانشجوی تربیت‌بدنی بودند، از آنها ماساژ یاد گرفتم. از وقتی بی‌کار شدم، برای پول‌درآوردن ماساژ می‌دادم. مدتی قبل در گروه‌های تلگرامی چند تبلیغ گذاشتم و پس از آن افرادی آمدند و از هر کدام حدود ۸۰ هزار تومان برای هر دفعه ماساژ می‌گرفتم. چند روز قبل هم این آقا که امروز (روز حادثه) به من حمله کرد، در تلگرام به من پیغام خصوصی داد و برای ماساژ وقت گرفت. او تقریبا سر ساعت آمد. بعد از اینکه او را ماساژ دادم و به حمام رفت، گفت تشنه‌ است و آب می‌خواهد؛ من هم برایش چای آوردم رفتم کیک بیاورم که ناگهان دیدم او درحالی‌که گوشی من در یک دستش است و در دست دیگرش چاقو، پشت‌ سر من ظاهر شد. او قصد زورگیری از من را داشت و می‌خواست از خانه‌ام سرقت کند اما من مقاومت کردم و با او درگیر شدم و شروع به دادوبیداد و کمک‌خواستن کردم.
مرد تایلندی ادامه داد: این فرد مهاجم وقتی دید حریف من نمی‌شود، قصد داشت فرار کند اما از آنجایی که قفل خانه من برعکس می‌چرخد، کلید در قفل شکست و باز هم با هم درگیر شدیم. بعد از چند دقیقه هم همسایه‌ها متوجه شدند و پلیس را خبر کردند.

این در حالی بود که مردی که روی پشت‌بام دستگیر شده بود، روایت دیگری از ماجرا دارد. او گفت: مرد تایلندی قصد زورگیری از من را داشت. مدتی قبل در تلگرام آگهی او را دیدم و فکر کردم خانم است. پیغام خصوصی به او دادم و قرار گذاشتیم. او گفته بود ماساژ دفعه اول رایگان است و دفعات بعد بابت هر جلسه ۶۰ هزار تومان می‌گیرد. وقتی به خانه‌اش رسیدم، کلید را از طبقه چهارم پایین انداخت. زمانی هم که داخل آپارتمانش شدم، او در را قفل کرد و بعد با هم درگیر شدیم. من چاقویی را که روی جاکفشی بود برداشتم و زمانی که قصد فرار داشتم کلید داخل قفل شکست. برای همین به بالکن رفتم. موقعی هم که پلیس‌ ایست داد، فکر کردم صدای همان مرد تایلندی است و حتی فکر کردم او اسلحه دارد.
با ادعاهای متفاوت دو مرد بازپرس دستور بازداشت مرد ایرانی و تحقیقات بیشتر از مرد تایلندی را صادر کرد. /شرق

اقدام زشت مادر هوس باز با پسر ۱۶ ماهه اش + عکس

این خبر درگیری ماساژور تایلندی و مرد ایرانی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

متهم ، آتش زدن شهروندان تهرانی تفریحم بود

به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری، چهارشنبه گذشته فیلمی از سوی پلیس پایتخت منتشر شد که در آن مردی جوان در یکی از بوستان‌ها با ریختن بنزین روی افرادی که در حال استراحت بودند آنها را به آتش می‌کشید.

پلیس بلافاصله ردیابی‌ها برای شناسایی این مرد را آغاز کرد و با به‌دست آمدن هویت متهم، مشخص شد که او یکی از مجرمین سابقه دار است.

مهدی-۳۳ ساله- در عملیات ویژه پلیسی دستگیرشد و بلافاصله دو همدست دیگر او نیز به‌نام‌های اکبر و محمود نیز بازداشت شدند.

سردار علیرضا لطفی- رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ- در این باره گفت: بررسی سوابق «مهدی»نشان داد که وی سابقه قدرت نمایی و آزار و اذیت دارد که پیش از این بارها دستگیر و روانه زندان شده است. در ادامه تحقیقات و همزمان با انتشار خبر دستگیری وی، مرد میانسالی به اداره شانزدهم پلیس آگاهی رفت و مدعی شد که مهدی به قصد قدرت نمایی و انتقام گیری، او را به همراه دو نفر دیگر به بیابان‌های اطراف اتوبان تهران – قم برده و در آنجا با تهدید چاقو مورد آزار و اذیت قرار داده و اقدام به فیلمبرداری کرده و تصاویر آن را بین تعدادی از افراد محل نیز منتشر کرده است.

عامل آتش زدن مردم در تهران دستگیر شد

گفت‌وگو با متهم

چرا مردم را آتش می‌زدی؟

این موضوع برای الان نیست، ۹ سال قبل من این کار را انجام دادم. آنها ۵ معتاد کارتن خواب بودند که از قبل با آنها هماهنگ کرده بودم.

یعنی چی؟

من به چند نفر از معتادانی که می‌شناختم پول و لباس می‌دادم. آنها هم لباس‌ها را می‌پوشیدند و در پارک خودشان را به خواب می‌زدند. بعد از اینکه روی آنها کمی بنزین می‌ریختم و آتش می‌زدم فرار می‌کردم و دونفر دیگر هم آنها را خاموش می‌کردند.

چقدر به آنها پول می‌دادی؟

یادم نمی‌آید اما شاید ۵۰ هزار تومان.

با چه هدفی این کار را انجام می‌دادی؟

برای تفریح و خنداندن مردمی که در پارک بودند.

به خاطر خودنمایی نبود؟

اصلاً، حتی فیلم‌ها را هم من نگرفتم.

ولی در یکی از فیلم‌ها صدایت می‌آید که می‌گویی مستند بگیر؟

متهم سکوت می‌کند.

اما چهره‌ات در فیلم‌ها با الان تغییر نکرده و مشخص است که فیلم‌ها به تازگی گرفته شده است؟

نه. فیلم‌ها به‌تازگی منتشر شده وگرنه قدیمی است. یک مرد میانسال به‌نام سیروس برای انتقامگیری از من این فیلم‌ها را منتشر کرده است.

انتقامگیری برای چی؟

دو ماه قبل دو تا از بچه محل هایمان به سراغم آمدند و گفتند سیروس می‌خواسته آنها را اذیت کند. وقتی این موضوع را شنیدم عصبانی شدم سیروس را سوار ماشین کرده و به همراه همان دو بچه او را به سمت بهشت زهرا بردم. آنجا من فقط یک سیلی به سیروس زدم اما او از من شکایت کرد و مدعی شد من او را آزار و اذیت کرده‌ام به همین خاطر برای انتقامگیری فیلم‌های ۹ سال قبلی ام را منتشر کرد.

فیلم دیگری هم از تو منتشر شده که مردی را داخل سطل زباله انداخته‌ای. آن فیلم برای ۶ ماه قبل بود. کسی را که داخل سطل انداختم دوستم بود. اما وقتی فیلم آن منتشر شد و پلیس به سراغم آمد به مأمورها گفتم شوخی کردم و به پیشنهاد یکی از دوستانم با یک جعبه شیرینی به سراغش رفتم و از او عذرخواهی کردم. از این ماجرا فیلم گرفتم و فیلم عذرخواهی را در اینستاگرام منتشر کردیم.

در سابقه هایت یک مورد آزار و اذیت پسر جوان هم دیده می‌شود. نه آن شکایت ساختگی بود من از یک فروشنده حدود ۱۰ میلیون تومان مواد گرفتم. اما نتوانستم پولش را بدهم. بعد به سراغ دوستم آمدم و گفتم برو از من شکایت کن تا مرا بازداشت کنند. اگر دستگیر شوم فروشنده مواد بیخیال پول و موادها می‌شود. بعد هم تو بیا و رضایت بده، او هم این کار را کرد و نقشه‌مان گرفت.

سابقه سرقت هم داری؟

بیشتر دعوا بوده و زورگیری. البته کبوتر دزدیده‌ام. ۲۴ سالم بود که یک کیسه میوه از دست فروشی سرقت کردم. زمانی که بچه بودم کبوتر دزدیدم و به خاطر آن به زندان افتادم.

با این همه سابقه کیفری چرا بازهم کارهای خلاف را ادامه دادی؟

چند سال قبل که به خاطر سرقت و زورگیری ۵ سال حبس کشیدم واقعاً تنبیه و سر به راه شدم. الان هم اگر نجات پیدا کنم دیگر سراغ کارهای خلاف نمی‌روم. آن زمان بچه بودم و برای قدرتنمایی این کارها را می‌کردم.

چرا دوست‌داری قدرتنمایی کنی؟

پول که نداشتم تا با آن فخر فروشی کنم. دلم می‌خواست کاری کنم که مورد توجه دیگران قرار بگیرم و از من حساب ببرند. مثلاً برای قدرتنمایی روی موتورسیکلت می‌ایستادم تا خودی نشان دهم.

همسرت از جرم هایت با خبر است؟

هست ولی چاره‌ای ندارد. ۱۸ سالم بود که با دختر یکی از فامیل هایمان ازدواج کردم و بعد از آن هم خلافکاری هایم شروع شد.

این خبر متهم ، آتش زدن شهروندان تهرانی تفریحم بود اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

نوجوان ۱۷ ساله در استادیوم ورزشی خود را حلق آویز کرد

 به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری، به گزارش ثریا سرهنگ احمد ساکی، رئیس پلیس این شهرستان طی گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود:

روز گذشته در پی تماس تلفنی با پلیس ۱۱۰، جسد این جوان ۱۷ ساله که خود را حلق آویز و خودکشی کرده بود، در حاشیه استادیوم علیمردانیان نهاوند کشف شد.
پس از اعلام این خبر پلیس به همراه عوامل آگاهی و قاضی کشیک در محل حاضر و جسد با دستور مقام قضایی جهت اعلام علت اصلی مرگ تحویل پزشکی قانونی شد.

عروسی خونین در کرمانشاه/ ۴ نفر کشته شدند

این خبر نوجوان ۱۷ ساله در استادیوم ورزشی خود را حلق آویز کرد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

پرونده سرقت های مسلحانه با خون بسته شد

به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری، ساعت ۳ بامداد ۲۷ آبان مرد ناشناسی با پلیس تماس گرفت و گفت: هنگام عبور از خیابان متوجه پسرجوانی شدم که با بدنی زخمی و خونین در کنار خیابان رها شده بود.

مأموران اورژانس بلافاصله راهی محل شدند و این پسر جوان به‌نام سعید را به بیمارستان انتقال دادند. او که نیمه‌هوشیار بود در آخرین لحظات نام خود را به امدادگران گفت و بیهوش شد. با انتقال این جوان به بیمارستان، پزشکان بلافاصله او را زیر تیغ جراحی بردند اما به‌دلیل شدت جراحات و خونریزی شدید تلاش‌شان ثمری نداشت و از اتاق عمل زنده بیرون نیامد.
گزارش یک جنایت
ساعت ۵ صبح ۲۷ آبان مأموران کلانتری ۱۴۸ انقلاب در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت از مرگ پسر جوانی خبر دادند که با اصابت گلوله کشته شده بود. در حالی که بررسی‌ها نشان می‌داد سعید ۲۵ ساله و ساکن شهرستان اسلامشهر است، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی بلافاصله به دیدن خانواده او رفته و دریافتند که مقتول عصر روز ۲۶ آبان‌ به همراه یکی از دوستانش به‌نام مراد از خانه خارج شده و دیگر برنگشته است.با توجه به اینکه «مراد» آخرین نفری بود که مقتول را زنده دیده بود، پلیس به سراغش رفت اما مشخص شد که او در همان روز مرگ سعید، توسط مأموران اداره یکم پلیس آگاهی تهران به اتهام سرقت مسلحانه دستگیر شده است.
به این ترتیب با ‌دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای امور جنایی تهران، مراد برای انجام تحقیقات به اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت منتقل شد و در بازجویی گفت: ساعت ۱۱ آن شب، پس از مصرف شیشه به همراه سعید از خانه پدرش خارج شدیم اما پس‌از مدت کوتاهی، سعید را با ماشین به خانه‌اش رساندم و دیگر خبری از او ندارم.
با این اظهارات، تحقیقات ادامه یافت اما پس از بررسی اموال متهم مشخص شد گوشی تلفنی که همراهش بود متعلق به مقتول است. با به‌دست آمدن این سرنخ تحقیق از مراد ادامه یافت و او که خود را در برابر مدارک و شواهد می‌دید، به قتل دوستش با اسلحه کمری اعتراف کرد. سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در حال حاضر تحقیقات از این متهم در دو پرونده جداگانه «قتل عمد و سرقت مسلحانه» ادامه دارد.
گفت‌وگو با متهم
مراد پسر جوانی که با گذشت چند ساعت از ارتکاب جنایت به‌خاطر سرقت مسلحانه بازداشت شده بود سرانجام به قتل دوستش اعتراف کرد. او در گفت‌وگویی از جنایت ناخواسته‌اش گفت.
با مقتول چطور آشنا شدی؟
بچه‌محل بودیم و هر دویمان در شهرستان واوان زندگی می‌کردیم.
چه شد که تصمیم به سرقت مسلحانه گرفتید؟
وضع مالی‌مان معمولی بود. پدرم در یک نمایشگاه ماشین کار می‌کرد و من هم بیکار بودم. اما شیشه باعث شد که به‌فکر سرقت بیفتیم. دلمان می‌خواست کاری انجام بدهیم که هیجان داشته باشد. از طرفی هم با پول‌های دزدی می‌توانستیم هزینه موادمان را تأمین کنیم برای همین تصمیم گرفتیم که به‌صورت مسلحانه سرقت کنیم.
شگردتان چه بود؟
در سایت «دیوار» سوژه‌هایمان را انتخاب می‌کردیم. ما دنبال افرادی بودیم که گوشی‌های مدل بالا به قیمت بالاتر از ۲۰ میلیون تومان داشتند. بعد مبلغی را به بهانه پیش پرداخت به حساب‌شان می‌‌ریختیم و با آنها قرار می‌گذاشتیم. از آنجایی که پیش پرداختی داشتیم آنها گوشی‌هایشان را با کارتن و تمام وسایل می‌آوردند و ما هم در محل قرار با تهدید اسلحه گوشی و وسایل آن را گرفته و با ماشین فرار می‌کردیم.
از چه زمانی به این شیوه سرقت می‌کنید؟
اوایل آبان…
اسلحه را از کجا آوردید؟
از یکی از دوستانم خریدم. او هم آن را از یکی از شهرهای غربی کشور آورده بود.
درگیری‌ات با سعید بر سر چه بود؟
آن شب بعد از یک سرقت مسلحانه در حال تقسیم وسایل بحثمان شد و من عصبانی شدم و ناخواسته اسلحه را به سمتش گرفتم. می‌خواستم او را بترسانم اما گلوله شلیک شد. بعد ‌از شلیک پشیمان شدم و بلافاصله او را به نزدیکی یک بیمارستان رساندم و با اورژانس تماس گرفتم و گفتم که یک نفر مجروح در ۱۰۰ متری بیمارستان رها شده است. خودم هم در گوشه‌ای منتظر ماندم تا اورژانس آمد و او را به بیمارستان بردند.
زن جوان: به ناچار همسر موقت مرد همسایه شدم

این خبر پرونده سرقت های مسلحانه با خون بسته شد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

ماجرای تیراندازی شب گذشته در تهران

به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری، سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی (معاون عملیات پلیس آگاهی تهران بزرگ) گفت: شب گذشته واحد گشت آشکار پلیس آگاهی تهران بزرگ در محدوده بزرگراه جناح به یک دستگاه خودرو پراید مشکوک شده که در بررسی ارکان هویتی مشخص شد که این خودرو هفته پیش اعلام سرقت شده است.

وی اضافه کرد: مامورین پلیس آگاهی دستور ایست داده اما راننده پراید بر خلاف دستور پلیس اقدام به فرار نموده که در ادامه مامورین ضمن رعایت قانون به‌کارگیری سلاح با شلیک چند گلوله، خودروی مسروقه را متوقف و راننده آن را برای انجام تحقیقات به پلیس اگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

بهمن سر بی حیایی با نسیم شرط بسته بود!

این خبر ماجرای تیراندازی شب گذشته در تهران اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

تکنولوژی تشخیص چهره چین مجرمی را از بین ۵۰ هزار نفر شناسایی کرد

پلیس بخش جنوب شرقی چین به تازگی موفق شده یک مجرم فراری را از بین ۵۰ هزار نفر (بنا بر برخی گزارشات ۶۰ هزار نفر) تماشاگر کنسرت شناسایی و دستگیر کند.

شناسایی اخیر پلیس به لطف سیستم پیشرفته تشخیص چهره پلیس این کشور حاصل شده. فردی که نام او «Ao» اعلام شده قصد ورود به محل برگزاری یک کنسرت در هنگ کنگ را داشته. اطلاعات او که به دست داشتن در جرم های اقتصادی متهم بوده، در پایگاه داده آنلاین اطلاعات پلیس کل این کشور ثبت شده بود.

به گزارش یکی از افسران پلیس، مجرم در هنگام دستگیری شکه شده و چهره ای مات و مبهوت داشته. او تصور می کرده که می تواند با خیال راحت در میان جمعیت به تماشای کنسرت برود و احتمال شناسایی شدنش در این شرایط بسیار کم است. بر اساس گزارش ها مجرم در حال رانندگی در مسیر رسیدن به کنسرت نیز شناسایی شده بود.

چین در سال های اخیر سرمایه گذاری هنگفتی را در زمینه سیستم های شناسایی چهره برای سازمان های مجری قانون انجام داده. این گونه ادعا می شود که این سیستم با دقت و کارایی بسیار بالایی قادر به شناسایی افراد است و به نظر می رسد با توجه به شناسایی اخیر، این ادعا صحت داشته باشد.

وزارت امنیت عمومی چین اولین بار در سال ۲۰۱۵ از سیستم تشخیص چهره رونمایی کرد. از آن زمان تاکنون این سیستم در زمینه های مختلفی به کار گرفته شده. همچنین چندی قبل اعلام شده بود پلیس این کشور قصد دارد از عینک های هوشمند برای شناسایی سرنشینان خودروها و نیز پلاک آنها بهره ببرد.

ظاهراً «شی جین پینگ»، رئیس جهمور چین به استفاده از فناوری های مرتبط با هوش مصنوعی از جمله تکنولوژی تشخیص چهره علاقه مند است.

البته چین در زمینه تلاش برای این روش نظارتی تنها کشور نیست. بر اساس گزارش بیزینس اینسایدر دولت سنگاپور نیز قصد دارد تا سال ۲۰۱۹ تعداد ۱۰۰ هزار تیر چراغ برق این کشور را به دوربین های با قابلیت تشخیص چهره برای نظارت بر شهروندان مجهز نماید.

The post تکنولوژی تشخیص چهره چین مجرمی را از بین ۵۰ هزار نفر شناسایی کرد appeared first on دیجیاتو.