کالدرون سکوتش را درباره کنارگذاشتن مصلح و رفیعی شکست

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، گابریل کالدرون در ارتباط با تصمیم اخیر خود برای کنار گذاشتن دو تن از بازیکنان تیم اظهار داشت: کالدرون به پرسپولیس آمده است برای این که سعی کند پرسپولیس را یک بار دیگر به قهرمان برساند.پرسپولیس تیم خوبی دارد ولی برای این که پس از سه قهرمانی برای چهارمین بار پیاپی که در تاریخ فوتبال ایران سابقه نداشته است بتواند به این مهم دست پیدا کند، نیاز دارد که از این بهتر و قوی‌تر باشد. برای این که بتواند بهتر و قوی‌تر باشد باید بتواند بازیکنان جدیدی را جذب کند تا در کنار کار و تلاش بیشتر خود و حمایت بیشتر هواداران، به قهرمانی برسد. راه دیگری غیر از این نداریم.

وی ادامه داد: این دو نفر یعنی کنعانی زادگان و امیری افراد ثابت تیم ملی هستند، حضور این دو قطعا ما را قوی‌تر می‌کند ولی روال کار فدراسیون و قوانین بازی‌ها می‌گوید که باشگاه‌ها می‌توانند یک تعداد مشخصی از بازیکنان را در اختیار داشته باشند. به این ترتیب با آوردن این دو ملی پوش، به محدودیت قوانین فوتبال فدراسیون و لیگ رسیدیم و مجبور بودیم برای آنها جا خالی کنیم.

سرمربی سرخپوشان اضافه کرد: اگر به من بود دوست داشتم همه این بازیکنان از جمله رفیعی و مصلح را نگه دارم چون همگی بازیکنان خوبی هستند و هر جایی که بروند تاثیر خودشان را نشان می‌دهند. محدودیت در تعداد بازیکنان، من را در شرایط سختی قرار داد. باید بازیکنانی که به آنها علاقمند بودم را به خاطر این محدویت قوانین فدراسیون و سازمان لیگ، کنار می‌گذاشتم. من به هر جهت یک نقش و مسئولیتی دارم که آن را پذیرفته‌ام و باید به عهده بگیرم.

کالدرون در پایان افزود: در حال حاضر اعتقاد دارم کاری که انجام می‌دهم به نفع باشگاه و هواداران است. با وجود آن که بعضی تصمیم‌ها مثل این، خود من را ناراحت می‌کند. رفیعی و مصلح دو بازیکن خوب بودند که من از آنها راضی بودم ولی در این مقطع نتوانستیم بیش از این در خدمتشان باشیم. برای آنها آرزو می‌کنم که موفق باشند.

این خبر کالدرون سکوتش را درباره کنارگذاشتن مصلح و رفیعی شکست اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

چه شد که داستان پرسپولیس و برانکو به اینجا رسید؟

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، وقتی برانکو ایوانکوویچ بعد از قهرمانی در جام‌حذفی و ثبت دو قهرمانی در یک فصل با پرسپولیس، قدم‌های فاتحانه خودش را در راهروی استادیوم فولاد آرنا برمی‌داشت، هیچکس به این فکر نمی‌کرد که این آخرین قدم‌هایی است که برانکو بعد از ثبت یک افتخار دیگر در قامت سرمربی پرسپولیس برمی‌دارد. چند روز که گذشت نه تنها این قدم‌ها آخرین قدم‌های برانکو بعد از رسیدن به موفقیت با پرسپولیس شدند بلکه اختلافات میان مرد محبوب سکوهای قرمز و مدیران باشگاه به شدت بالا گرفت. از همان روزی که خبر جدایی برانکو و حضورش در فوتبال عربستان برای هدایت الاهلی مطرح شد، موضوع فسخ قرارداد سرمربی کروات یکی از مهم‌ترین خبرهای روز بود. مسئولان پرسپولیس به شدت روی این قضیه اصرار داشتند که خروج برانکو غیرقانونی است و او بدون فسخ با الاهلی به توافق رسیده. در همین بین بود که وکیل برانکو ایوانکوویچ با ارسال نامه‌ای از مسئولان باشگاه پرسپولیس درخواست کرد که قرارداد برانکو فسخ شود.

این اقدام برانکو و وکیلش و البته قبول هدایت الاهلی باعث شد که مسئولان باشگاه پرسپولیس به فکر ندادن پول سرمربی پیشین تیم‌شان بیفتند. عرب و دوستانش با تصور اینکه برانکو برای فسخ یک‌طرفه باید از بخش زیادی از مطالباتش چشم‌پوشی کند، کار را به جای باریک کشاندند و در سمت مقابل به نوعی برانکو را نیز سر لج انداختند. غافل از اینکه همین اتفاق چند سال پیش هم زمان داریوش مصطفوی تکرار شده بود. وضعیت همینطور پیش رفت و در نهایت اعلام شد پرسپولیسی‌ها پنج روز به سرمربی سابق خود برای حل کردن مشکلاتی که وجود دارد فرصت دادند.

فوتبال ایران و طرفداران پرسپولیس از همان روز اول شروع اختلافات برانکو و مدیران قهرمان لیگ برتر در بهت فرو رفتند که چرا همه خارجی‌ها انقدر با گله و ناراحتی از فوتبال ما می‌روند. در بیشتر موارد مربیان و بازیکنان یا با شکایت و یا با ناراحتی به دوران باشکوه یا حتی کم فروغ خودشان پایان دادند. اینکه برانکو ایوانکوویچ بعد از چهار سال خدمت به پرسپولیس و شروع عصری جدید در تاریخ باشگاه از این حرف زد که در حال فراهم کردن مقدمات شکایت از باشگاه است، همه دوباره یاد پرونده‌های عجیب و غریبی افتادند که طی سال‌های اخیر فوتبال ایران را با مشکل روبرو کرده. برانکو حتی در مصاحبه‌ای از این گفت که کالدرون، سرمربی جدید پرسپولیس هم باید خودش را برای شکایت از باشگاه آماده کند!

روزهای زیادی از جدایی برانکو، انتخاب او به عنوان سرمربی الاهلی و حضور کالدرون در کادرفنی پرسپولیس گذشته و در آستانه شروع لیگ‌های هر دو کشور عربستان و ایران هنوز خبری از امضای قرارداد رسمی نیست. انگار یک نوع بازی جدید برای هر دو طرف شروع شده و بیخیال دوستی‌های عمیق گذشته، هرکس به فکر این است که چطور مچ حریف روبرو را بخواباند. انگار که راه مذاکره و حل مشکل به روی هر دو طرف بسته شده شبیه بازی شطرنج، هر حریف منتظر حرکتی از حریف روبروست! /خبرآنلاین

این خبر چه شد که داستان پرسپولیس و برانکو به اینجا رسید؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

نگاهی به نیمکت ذخیره‌های عجیب پرسپولیس

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، «مدیران پرسپولیس که به‌خاطر جدایی برانکو روزهای پرتلاطمی را پشت سر گذاشتند، بالاخره فرصت کردند وارد بازار نقل و انتقالات شوند. دست کم تا لحظه تنظیم این مطلب هنوز جدایی هیچ بازیکنی از پرسپولیس قطعی نشده و حتی شایان مصلح و محمد نادری که قراردادشان تمام شده بود هم در این تیم ماندنی شده‌اند. به‌علاوه پرسپولیس سه بازیکن جدید به نام‌های فرشاد احمدزاده، محمدحسین کنعانی‌زادگان و وحید امیری را جذب کرده است. در این بین اما آن چه باعث نگرانی شده، ترافیک وحشتناک در برخی خطوط سرخپوشان است. می‌گویند سیستم پایه گابریل کالدرون در تیم‌های سابقش، معمولاً ۱-۳-۲-۴ یا ۲-۴-۴ بوده است. اگر فرض کنیم همه می‌مانند و کالدرون هم مثل برانکو پرسپولیس را با چینش ۲-۴-۴ به زمین می‌فرستد، خواهید دید که نیمکت این تیم تا چه اندازه شلوغ خواهد شد.

دروازه‌بان

کمترین دغدغه در مورد این پست است. اگر بیرانوند بماند، پرسپولیس روی کاغذ بهترین گلر ایران را در اختیار خواهد داشت؛ دروازه‌بانی که در هر سه قهرمانی قبلی این تیم هم حضور داشته است. از سوی دیگر بوژیداررادوشوویچ به‌عنوان آخرین بازمانده سلطنت کروات‌ها در پرسپولیس، دروازه‌بانی است که گلر دوم بودن را پذیرفته و با کمترین حاشیه ممکن خیلی راحت روی نیمکت منتظر می‌ماند تا در موارد نیاز به میدان برود. طی این چند روز حرف و حدیث‌هایی در مورد جدایی هر دو گلر وجود داشته است.

خط دفاعی

دردسرها از همین منطقه شروع می‌شود. پارسال زوج قلب خط دفاعی پرسپولیس را جلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده تشکیل می‌دادند که خیلی هم موفق بودند. آن زمان هر وقت یکی از این دو بازیکن به مشکل می‌خورد، محمد نادری یا محسن ربیع‌خواه جایش را پر می‌کردند. الان اما علاوه بر اصلی‌ها و ذخیره‌ها، محمد انصاری بهبود یافته و مدعی بازی در این پست است. به‌علاوه آقایان محمدحسین کنعانی‌زادگان را هم گرفته‌اند که به‌صورت پیش‌فرض برای فیکس بودن می‌آید. بنابراین خودتان حساب کنید و ببینید وقتی پرسپولیس ۶ بازیکن با قابلیت بازی در پست دفاع میانی دارد و فقط دو نفر می‌توانند به میدان بروند، نیمکت‌نشینی طولانی‌مدت بقیه چه تبعاتی می‌تواند داشته باشد. در پست دفاع راست از بین مهدی شیری و حسین ماهینی یک نفر باید بیرون بنشیند و این تازه در حالی است که سیامک نعمتی هم قابلیت بازی در این منطقه را دارد. در پست دفاع چپ هم از بین محمد انصاری، محمد نادری و شایان مصلح فقط یک نفر فیکس خواهد بود!

خط میانی

با آرایش احتمالی لوزی، احتمالاً مثل گذشته کامیابی‌نیا هافبک دفاعی فیکس سرخ‌ها خواهد بود. کمال باثبات‌ترین بازیکن عصر برانکو در پرسپولیس بود. رزرو کامیابی‌نیا، نورالله‌ی است. البته اواخر فصل گذشته برانکو از احمد در پست هافبک راست استفاده می‌کرد. حالا هم کالدرون باید از بین نوراللهی، سیامک نعمتی و فرشاد احمدزاده فقط یک نفر را برای این پست انتخاب کند و دو نفر دیگر را که بازیکنان کم نام و نشانی هم نیستند، بیرون بگذارد. در پست هافبک تهاجمی دو گزینه اصلی بشار رسن و سروش رفیعی هستند که باز یک نفر باید نیمکت‌نشین شود. در پست هافبک چپ نیز رقابت وحشتناکی بین مهدی ترابی، وحید امیری و امید عالیشاه در کار خواهد بود.

خط حمله

استثنائاً در این یک نقطه پرسپولیس نه تنها بحران یار مازاد ندارد، با کمبود بازیکن هم مواجه است و انتظار می‌رودفورواردی که به زودی جذب می‌شود، بلافاصله کنار علی علیپور در ترکیب اصلی بازی کند. اگر هم مهاجم مطلوب مورد نظر پیدا نشود، ممکن است کالدرون تیمش را با تک‌مهاجم یعنی علی علیپور و آرایش ۱-۳-۲-۴ به میدان بفرستد که در این صورت فضا برای بازی یکی از وینگرهای تهاجمی باز خواهد شد.

شمشیر دولبه

مخلص کلام؛ تیمی که با ۱۰ بازیکن به فینال آسیا رسید، ممکن است فصل جدید را در حالی شروع کند که فقط ۱۰ نیمکت‌نشین مدعی داشته باشد؛ از رادو و انصاری و کنعانی و ماهینی و مصلح بگیرید تا عالیشاه و نعمتی و سروش رفیعی و شاید حتی وحید امیری. این یک شمشیر دو لبه برای پرسپولیس و کالدرون است؛ یعنی همان‌قدر که می‌تواند موجب تسهیل کار شود و فرصت تعویض خوب با خوب‌تر را به سرمربی می‌دهد، این احتمال را هم به‌وجود می‌آورد که نیمکت‌نشینی طولانی برخی مدعیان، آنها را علیه تیم بشوراند. البته که خیلی چیزها بستگی به مهارت کنترلی کادر فنی و حمایت هواداران دارد، اما در عین حال مدیران پرسپولیس هم می‌توانستند با عدم جذب غیر ضروری بازیکنانی مثل احمدزاده و کنعانی‌‎زادگان کمی از این ترافیک بکاهند. /جماران

این خبر نگاهی به نیمکت ذخیره‌های عجیب پرسپولیس اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

باقری:‌جدایی برانکو از پرسپولیس تبعات داشت

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری،کریم باقری در خصوص تمدید قرارداد با پرسپولیس،  جدایی برانکو، جذب بازیکنان سابق و موارد دیگر صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید.

 قرارداد شما هم که امروز تمدید شد.

بله، من با پرسپولیس قرارداد نداشتم و امروز قرارداد خودم را با باشگاه تمدید کردم.

فردا هم که قرار است به تمرینات پرسپولیس در ترکیه اضافه شوید.

بله، فردا صبح راهی استانبول خواهم شد تا پس از آن به اردو اضافه شوم.

وضعیت پرسپولیس را چطور می‌بینید؟

می‌دانید که بازیکنان در اردو هستند و ما هم خودمان را آماده می‌کنیم تا شرایط خوبی داشته باشیم. باید همه با هم تلاش کنیم تا وضعیت پرسپولیس خوب و ایده‌ال شود. خوشبختانه از وقتی که سرمربی جدید اضافه شده اقدامات خوبی انجام می‌شود و شرایط هر روز بهتر هم شده است. مربی جدید با تیم آشنا شده و بازیکنان هم با تفکرات کالدرون آشنا شدند.

جدایی برانکو از پرسپولیس با واکنش منفی هواداران روبه‌رو شد. فکر می‌کنید این مسئله چه تبعاتی برای پرسپولیس خواهد داشت؟

به هر حال این مسائل طبیعی است  چرا که آقای برانکو ۴ سال در پرسپولیس بود و با او توانستیم نتایج خیلی خوبی به دست بیاوریم. بازیکنان به تفکرات آقای برانکو عادت کرده بودند و جدا شدن او از پرسپولیس تبعاتی داشت و شرایط خودش را داشته است. البته من از هواداران پرسپولیس خواهش می‌کنم که به مجموعه باشگاه اعتماد کنند. ما برای موفقیت به حمایت هواداران‌مان نیاز داریم. در باشگاه همه تلاش می‌کنند تا هواداران راضی شوند. همه جا گفته‌ام که حمایت هواداران بسیار لازم است و آنها به ما می‌توانند دلگرمی بدهند.امیدوارم که آنها در طول فصل حمایت خوبی از پرسپولیس داشته باشند.

شما در حالی از حمایت هواداران صحبت می‌کنید که آنها از برخی اخبار مثل لیست مازاد و موارد دیگر کاملا ناراضی هستند.

این مسائل شیطنت است که از سوی برخی‌ها انجام شد وگرنه این طور نبود و می‌بینید این روزها بازیکنان در اردوی ترکیه مشغول تمرینات خودشان هستند. من یادم هست که کالدرون فقط با رادوشوویچ در این باره حرف زد و به او گفت که اگر قرار به این باشد که بازیکنی از پرسپولیس جدا شود او خودش را آماده کند که البته این طور هم نشد. اینکه او با سایر بازیکنان برای حضور در لیست مازاد حرف زده، صحت ندارد و هنوز هم هیچ چیزی معلوم نیست. همه این مسائل گمانه‌زنی است و فقط سرمربی تیم می‌داند که چه برنامه‌ای خواهد داشت و الان هم می‌بینید که همه بازیکنان در ترکیه مشغول تمرینات هستند و از طرفی شاید این بحث اضافه شدن دو سهمیه هم بتواند به ما کمک کند.

 البته امروز اعلام شده که احتمالاً با اضافه شدن دو بازیکن به لیست بزرگسال مخالفت شود.

من نمی‌دانم چه تصمیمی قرار است گرفته شود و فقط گفتم امیدوارم این اتفاق رخ بدهد اما اینکه چه می‌شود را من نمی‌دانم. فعلاً اسمی از بازیکنان مازاد برده نشده و قرار است سرمربی پرسپولیس بعد از اردوی ترکیه در این باره تصمیم بگیرد، اما هنوز از سوی باشگاه اعلام نشده که چه کسی در پرسپولیس می‌ماند یا چه کسی می‌رود. خیال هواداران بابت همه این مسائل راحت باشد. چرا که هنوز صحبتی در خصوص لیست مازاد انجام نشده است.

نظر شما در خصوص کالدرون چیست چرا که او به هر حال با فضای فوتبال ایران زیاد آشنایی ندارد.

او از وقتی که آمده با انرژی خیلی زیادی کار می‌کند به طوری که صبح‌ها از همه زودتر می‌آید و بعد از تمرین هم دیرتر از همه ورزشگاه را ترک می‌کند. به هر حال هر مربی که می‌آید می‌خواهد عملکرد خوبی داشته باشد و برای موفقیت می‌جنگد. کالدرون هم از این قاعده مستثنی نیست و او هم به دنبال موفقیت در پرسپولیس است.

جذب بازیکنان جدا شده از پرسپولیس و بازگشت آنها باعث شده تا هواداران پرسپولیس نسبت به این موضوع موضع بگیرند.

 باید بگویم که فقط فرشاد احمدزاده قبل از انتخاب سرمربی به تیم اضافه شد و بعد از آن هر بازیکنی که به پرسپولیس آمده با نظر سرمربی بوده و او خواسته که این بازیکنان اضافه شود.

البته باور این مسئله کمی سخت است چرا که کالدرون شناخت آنچنانی نسبت به بازیکنان ایرانی ندارد.

نه این طور نیست چرا که او از بازیکنان ایرانی شناخت پیدا کرده و به هر حال شناخت نسبی روی فوتبال ایران و بازیکنان داشته است. بعد از انتخاب کالدرون بازیکنان با نظر او به پرسپولیس آمدند.

بعد از سه قهرمانی متوالی وضعیت پرسپولیس را چطور می‌بینید؟

خودتان بهتر می‌دانید که هر سال مسابقات سخت‌تر از سال قبل می‌شود و همه تیم‌ها تلاش می‌کنند تا با امکانات خوب به موفقیت برسند. ما هم به دنبال کسب نتایج خوب هستیم و برای آن تلاش می‌کنیم. خوشبختانه اکثر بازیکنان ما در پرسپولیس ماندند و این موضوع به ما کمک خواهد کرد.

نبودن مهاجم در پرسپولیس و احتمال لژیونر شدن علیپور باعث شده تا هواداران پرسپولیس نگران باشند. نظر شما چیست؟

مسئولان باشگاه به دنبال جذب مهاجم هستند و باید با وسواس بازیکن مهاجم را انتخاب کنند. باید تلاش کرد تا بهترین‌ها به پرسپولیس بیایند چرا که در سال‌های اخیر مهاجم خوب خارجی جذب پرسپولیس نشده است.

 از زمانی که برانکو از پرسپولیس رفته همه مدعی ارتباط با او و صحبت با برانکو هستند! شما با برانکو صحبتی نکردید؟

نه، من با برانکو صحبتی نداشتم. چند روز قبل فرزاد حبیب‌اللهی با برانکو مشغول صحبت بود که از طریق او گفتم به برانکو سلام برساند وگرنه ارتباط خاصی با هم نداشتیم. /فارس

این خبر باقری:‌جدایی برانکو از پرسپولیس تبعات داشت اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

جدایی عالیشاه از پرسپولیس کلید خورد

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، با وجود سفر امید عالیشاه همراه با تیم پرسپولیس به اردوی ترکیه، اما احتمال دارد که این بازیکن از جمع سرخپوشان جدا شود.

با توجه به بندی که در قرارداد عالیشاه وجود دارد و به خاطر پیشنهادهایی که از خارج از کشور برای این بازیکن رسیده، شاید عالیشاه از جمع سرخپوشان جدا شود. ایرج عرب مدیرعامل باشگاه پرسپولیس برای حفظ عالیشاه در این تیم، احتمالا با او جلسه‌ای برگزار خواهد کرد که زمان برگزاری این جلسه بعد از بازگشت کاروان پرسپولیس از ترکیه خواهد بود.

از طرف دیگر، به دلیل ترافیک هافبک‌های پرسپولیس و از آنجایی که احتمال جذب وحید امیری توسط این باشگاه وجود دارد، شاید با حضور امیری، عالیشاه شرایط راحت‌تری برای جدایی از جمع پرسپولیسی‌ها داشته باشد، اما با این شرایط همه چیز به روزهای آینده و اتفاقاتی که رخ خواهد داد بستگی دارد. /خبرورزشی

این خبر جدایی عالیشاه از پرسپولیس کلید خورد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

چرا پرسپولیس رضا شکاری را نخواست؟

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، باشگاه پرسپولیس پس از اینکه در مورد رضا شکاری استعلام گرفت برای جذب او دچار تردید شد و به این خاطر این بازیکن با باشگاه تراکتورسازی وارد مذاکره شده و با این تیم به توافق رسید.

در واقع پرسپولیسی‌ها بعد از صحبت‌های سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن درباره احتمال محرومیت شکاری، در این باره تحقیق کرده و استعلام گرفتند و به این نتیجه رسیدند جذب نکردن این بازیکن در این مقطع به سودشان است. /تسینم

این خبر چرا پرسپولیس رضا شکاری را نخواست؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

جزییات پرونده پرسپولیس و سپاهان در کمیته انضباطی

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی درباره اظهارات مسئولین تیم پرسپولیس و سپاهان گفت: بارها اعلام کرده ایم که وقتی رایی علیه اشخاص حقیقی و یا حقوقی صادر می شود،کسی که محکوم شده است حق دارد با اعتراض به رای، رسیدگی در مرحله تجدید نظر از کمیته استنیناف درخواست کند و مصاحبه های تنش زا و غیر متعارف که می تواند خودش پرونده جد اگانه تلقی شود، شایسته مقامات باشگاهها نیست.

وی ادامه داد:البته در مورد پرونده این دو باشگاه هنوز بخش های دیگری مانده است. از جمله موضوع خسارت های وارده به ورزشگاه و نیز وسایل نقلیه افراد که به زودی رای صادر خواهد شد.

وی افزود: پس تقاضا داریم مقامات محترم هر دو باشگاه با رعایت موازین و مقررات اعتراضات خود را از روش های قانونی به مراجع مربوطه منعکس کنند و از هر گونه مصاحبه و اظهار نظری که خلاف مقررات است پرهیز کنند .

رئیس کمیته انضباطی در پایان گفت: از مقامات هر دو باشگاه پرسپولیس و سپاهان این انتظار را داریم که در سخت ترین شرایط هم به قانون و مجریان قانون احترام بگذارند و اگر این مصاحبه ها که در بردارنده تخلفات گفتاری هم بوده، به عنوان پرونده جدید مفتوح بشود باید پاسخگو باشند. /جماران

این خبر جزییات پرونده پرسپولیس و سپاهان در کمیته انضباطی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

برانکو: از پرسپولیس به فیفا شکایت خواهم کرد/ مدیریت پرسپولیس یک‌سال دروغ گفت

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، سرمربی پیشین پرسپولیس با انتقاد از ایرج عرب گفت: مدیریت باشگاه تنها دلیل رفتنم از پرسپولیس بود و در یک‌سال اخیر فقط از آنها دروغ شنیدم.

برانکو ایوانکوویچ فکرش را نمی‌کرد بعد از کارنامه درخشانی که در پرسپولیس بر جای گذاشت برای گرفتن دستمزد خودش و همکارانش مجبور به شکایت به فیفا شود.

برانکو شاید انتظار داشت مدیران پرسپولیس بعد از رفتنش نه تنها مطالباتش را پرداخت کنند بلکه از او تقدیر هم به عمل بیاورند که این اتفاق رخ نداد و او حالا تصمیم گرفته پرونده جدیدی از پرسپولیس در فیفا باز کند.

برانکو که خیلی سعی کرد جدایی‌اش از پرسپولیس به نوعی با خوبی و خوشی باشد با دلخوری از اتفاقات رخ داده سکوتش را شکست و حرف‌هایی زد که تا به حال آنها را بر زبان نیاورده بود. او در این مصاحبه به شدت از ایرج عرب مدیرعامل پرسپولیس انتقاد کرده است.

قبل از هر چیز می‌خواهیم بدانیم داستان طلب شما از پرسپولیس به کجا کشید و الان در چه مرحله‌ای قرار دارید؟

صد بار گفته‌ام که بهترین دوران مربیگری خود را در تهران داشتم. رابطه خیلی خوبی بین من و هواداران وجود داشت و عشقی که به آنها داشتم باور نکردنی بود. همگی با هم از کادرفنی گرفته تا بازیکنان و دیگر اعضای تیم برای بدست آوردن نتایج درخشان همه توان‌مان را گذاشتیم.

انتظارمان هم این بود که بعد از ۴ سال که بهترین نتایج کسب شد، هم من و هم همکارانم به وجه زیبایی از پرسپولیس جدایی شویم اما متاسفانه با رفتار بسیار ناپسند مدیریت باشگاه و دیگر عوامل او مواجه شدیم.

همه تعهداتی که به واسطه قرارداد وجود داشت باید انجام می‌شد اما این اتفاق رخ نداد. نه تنها ۱۱ ماه به تعهدات‌شان عمل نکردند بلکه الان هم حاضر به انجام آن نیستند و گردن نمی‌گیرند. تمایل ندارند نه دستمزد من و نه دستیارانم را بدهند. بیش از ۶۰ درصد از قراردادم را طلبکارم. همکارانم چند ماه از حقوق‌شان را طلبکارند و بدون اینکه دستمزدشان را بگیرند ایران را ترک کردند.

طبیعتا همه آن مهربانی‌ها و تعریف‌هایی که انجام می‌دادند فریب و کذب بود. همه آن موارد که می‌خواستند به هواداران نشان دهند مایلند من در پرسپولیس بمانم فریب اذهان عمومی بود.

متاسفانه مجبورم از پرسپولیس به فیفا شکایت کنم. تکلیف اصلی آنها در پرسپولیس این بود که من و دیگر خارجی‌های تیم را هر چه زودتر از باشگاه دور کنند که این کارم انجام دادند.

به احتمال خیلی زیاد جدا از من و دستیارانم، بودیمیر و بشار رسن هم برای گرفتن حق‌شان به فیفا شکایت خواهند کرد. حتی برای فصل آینده که در پیش داریم هم ادعای خسارت خواهیم کرد.

*اما مدیران باشگاه پرسپولیس ادعا دارند که شما به قراردادی که با این باشگاه داشتید متعهد نبودید و به همین خاطر هم قصد ندارند با شما به همین راحتی تسویه حساب کنند.

طبیعتا این ادعا را آنها در فیفا باید ثابت کنند. از ۴ ماه قبل چند نامه به باشگاه زدیم و به نوعی به آنها هشدار دادیم که باید به تعهدات‌شان در قبال ما عمل کنند. حتی رعایت حداقل موازین را هم در مورد دستیارانم نکردند که پاسخ نامه‌های آنها را بدهند. آخرین نامه را که نوشتیم به باشگاه ۱۵ روز مهلت دادیم که آن مهلت را هم رعایت نکردند. بسیار غمگین و مایوسم بابت رفتاری که از باشگاه سر زد.

آیا این نوع برخورد از سوی مدیریت در دوران قبل از حضور ایرج عرب در باشگاه پرسپولیس هم با شما شده بود؟

بارهای قبل هم باشگاه مدام در پرداخت تاخیر ایجاد می‌کرد اما به هیچ وجه اعتراضی به این مسئله نمی‌کردیم. همیشه انتظار داشتیم که با رضایت دو جانبه این مشکلات حل شود اما در دوران مدیریت اخیر قول‌های زیادی به ما داده شد که طبیعتا هیچ یک اجرا نمی‌شدند و کاملا آگاهانه به ما دروغ گفته می‌شد.

بعد از رفتن شما ادعایی مطرح شد مبنی بر اینکه قصد ادامه کار با بازیکنانی چون سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، امید عالیشاه و …. را نداشتید. واقعا همین طور است؟

نه این موضوع اصلا حقیقت ندارد و من نه تنها همه بازیکنانم را می خواستم بلکه درخواست داشتم نفرات معدودی هم به جمع‌مان اضافه شوند. اینکه خود آنها میل داشتند نفراتی را کنار بگذارند مربوط به خودشان است اما من چنین تصمیمی نداشتم. همه باریکنان تحت قرارداد باشگاه بودند و دلیل نداشت که بخواهیم بازیکنی را کنار بگذاریم. فقط می‌خواستیم چند بازیکن جذب کنیم.

با هماهنگی شما بندی در قرارداد اکثر بازیکنان وجود داشت که هر در پایان فصل اگر پیشنهاد داشتند می‌توانستند بروند؟

در مورد اضافه کردن بندی به قرارداد بازیکنان هیچ صحبتی از سوی مدیریت باشگاه با من نشده بود و از این موضوع بی‌اطلاع هستم.

شما میراثی از پرسپولیس بر جای گذاشتید که شاید هیچ مربی دیگری نتواند آن را تکرار کند، فکر نمی‌کنید گابریل کالدرون کار خیلی سختی برای تکرار قهرمانی دارد؟

طبیعتا کار راحتی نخواهد بود. نه کالدرون بلکه اگر خود من هم می‌ماندم تکرار قهرمانی‌هایی که کسب شد بسیار سخت بود. کالدرون مربی فوق‌العاده و با سابقه‌ای بسیار درخشان است. انتظارات هم اکنون از پرسپولیس خیلی بالا رفته و قطعا کالدرون کار سختی پیش‌رو دارد.

هنوز برای خیلی از هواداران پرسپولیس جای سوال است که برانکو چرا تصمیم به ترک این تیم گرفت، آیا او از مدیریت باشگاه دلخور بود یا اینکه دیگر اشباع شده بود؟

دلیل اصلی تصمیم من مشکلاتی بود که در باشگاه وجود داشت و اراده‌ای برای حل آنها وجود نداشت. من و دستیارانم مربیان حرفه‌ای هستیم و زندگی‌مان از طریق فوتبال می‌چرخد. یک‌سال از پرسپولیس دریافتی نداشتیم و این خیلی بد بود. دلیل دیگری برای ترک پرسپولیس نداشتم.

یعنی اگر رفتار مدیریت باشگاه پرسپولیس با شما حرفه‌ای بود و به قول‌های‌شان عمل می‌کردند در این تیم می‌ماندید؟

طبعتا مشکلات موجود با این مدیریت حل نمی‌شد. از قرار معلوم طرحی برای کنار گذاشتن ما از پرسپولیس وجود داشت و این طرح اجرا شد. به طور مثال در روز فینال جام حذفی هیچ یک از اعضای هیئت مدیره و خود مدیرعامل نزد بازیکنان و کادرفنی نیامدند که تبریک بگویند. برای هیچ از اعضای تیم پاداش قهرمانی این جام در نظر گرفته نشد. کار به جایی رسیده بود که من قبل از بازی آخرمان شخصا از جیبم به بازیکنان پاداش دادم تا با انگیزه بالا به میدان روند.

حقیقت دارد که یکی از اعضای هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس قبل از فینال جام حذفی به شما گفته بود نگران پول‌تان نباشید چرا که او به زودی مدیرعامل خواهد شد و طلب‌تان را تسویه خواهد کرد؟

واقعیت این است که همه به یک شکل در باشگاه قول می‌دادند که هیچ یک عملی نشد. زندگی هیچ کس هم با قول و وعده نمی‌چرخد. همه در طول یک سال قول می‌دادند که می‌شود، می‌شود اما هیچ کدام عملی نشد. در واقع باشگاه به این شکل اداره می‌شد.

بحثی مطرح است که برانکو ایوانکوویچ بعد از اینکه پرسپولیس را نایب قهرمان آسیا کرد انتظار داشت فدراسیون او را به عنوان سرمربی تیم ملی معرفی کند اما این اتفاق رخ نداد تا شما دیگر انگیزه چندانی برای ادامه حضور در فوتبال ایران را نداشته باشید.

نه این طور نیست. من اگر انگیزه لازم را برای ادامه کار نداشتم فصل را با کسب دو جام به پایان نمی‌رساندم. حتی لیست خرید و برنامه اردویی و تمرینی تیم را تحویل باشگاه داده بودم. این موضوع نشان می‌دهد که از قبل تصمیم به رفتن نگرفته بودم.

امکانش هست بگویید چه نفراتی در لیست شما بودند؟

بله؛ چرا که نه. من از باشگاه خواستم بازیکنان جوان به تیم‌های دیگر قرض داده شوند تا بتوانند بازی کنند. ضمن اینکه نعمتی دفاع پدیده، مهدی طارمی، محمدرضا حسینی و یک بازیکن جوان به نام علیرضا آرتا که یک مدافع جوان در مس کرمان بود را می‌خواستم.

بازیکنی هم در تیم بود که از شما بخواهد برای فصل بعد راهی یک تیم خارجی شود؟
نه هیچ بازیکنی از من درخواست جدایی نداشت.

باشگاه پرسپولیس دستمزدی که برای گابریل کالدرون در نظر گرفته تقریبا ۸۰۰ هزار دلار است، برخی از هواداران اعتقاد دارند وقتی قرار بود این مبلغ هزینه شود چرا برانکو ایوانکوویچ حفظ نشد در حالی که قرارداد شما کمتر از این مبلغ بود.

این مسئله به من ارتباط ندارد بکه باشگاه باید به این سوال پاسخ دهد. واقعیت این است که در ۴ سالی که سرمربی پرسپولیس بودم مبلغ قراردادم ثابت بود و هیچ‌گاه آن را افزایش ندادند. در تمام این مدت با یک رقم قرارداد کار کردم و حتی قراردادی که برای فصل آینده نوشته بودیم با همان مبلغ سال اول یکی بود.

در ایران صحبت از این است که برانکو در الاهلی نمی‌تواند چندان موفق باشد چرا که این تیم نه هواداران زیادی دارد که در همه شرایط پشت تیم باشند و نه بازیکنانی که کیفیت و انگیزه شاگردانش در پرسپولیس را داشته باشند. ضمن اینکه عرب‌ها خیلی هم صبور نیستند.

هیچ کس تضمینی برای موفقیت نمی‌دهد. من به تازگی به الاهلی ملحق شده‌ام. در ادامه راه خواهیم دید که چه کادر و بازیکنانی در اختیار دارم. ضمن اینکه هنوز قراردادی با این باشگاه امضا نکرده‌ام. ما تازه ۵ روز پیش توانستیم روی خیلی از مسائل به توافق برسیم.

شما به عنوان سرمربی ۴ فصل گذشته پرسپولیس چه توصیه‌هایی به گابریل کالدرون که جانشین شما شده است، دارید؟

آنچه باید به کالدرون بگویم این است که او تیمی را به دست آورده که کاملا شکل گرفته و در یک فصل دو جام گرفته راهی فینال لیگ قهرمانان آسیا شده است. بازیکنانش فوق‌العاده زحمت‌کش و متعصب هستند. در واقع کالدرون برترین نسل تاریخ پرسپولیس را به دست آورده است. او همچنین یک ارتش بسیار متعصب از هواداران پرسپولیس را پشت خود می‌بیند.

آنها قطعا در هر شرایطی کادرفنی و بازیکنان راحمایت خواهند کرد تا بتواند به بهترین نتایج برسد. در آخر می‌توانم به کالدرون پیشنهاد کنم که از همین الان ایجنت‌های خودش را آماده شکایت از فیفا برای گرفتن دستمزدش از پرسپولیس کند.

اینکه شما هنوز قراردادی با باشگاه الاهلی امضا نکردید ارتباطی با قرارداد فصل آینده‌تان با پرسپولیس دارد؟

نه هیچ ارتباطی ندارد. ما زودتر از اینها نتوانستیم بر سر یکسری مسائل به توافق برسیم. از آنجایی که تا تاریخ ۲۶ ژوئن باشگاه پرسپولیس به تعهداتی در قبال من و همکاران عمل نکرده، خود به خود قرارداد فصل آینده ما با پرسپولیس فسخ شده است. من مربی حرفه‌ای هستم و زندگی‌ام از فوتبال می‌گذرد. طبیعتا حق دارم که با باشگا‌های دیگر مذاکره و حتی قرارداد امضا کنم تا اینکه منتظر بمانم باشگاه پرسپولیس بعد از آن خدماتی که داشتم به تعهداتش عمل کند. اینطور نیست که بیشتر از این منتظر بمانم.

در روز‌های اخیر وکیل شما با نمایندگان باشگاه پرسپولیس در استانبول جلساتی داشته است، آیا توافقی بین شما حاصل نشده است؟

امیر علی حسینی مدیر امور بین الملل و ذاکر وکیل باشگاه پرسپولیس به وکیل من در استانبول گفته‌اند که باشگاه نمی‌خواهد توافقی صورت بگیرد و دستمزدتان را پرداخت کند. در واقع آنها قصدی برای این کار ندارند.

فکر می‌کردید نهایتا با پرسپولیس به این شکل قطع همکاری کنید و با شرایط بوجود آمده تصور اینکه دوباره به این تیم برگردید وجود دارد؟

واقعا انتظار نداشتم جواب زحمات من و همکارانم را به این شکل بدهند. در مورد بازگشتن به پرسپولیس نمی‌توان در مورد آینده حرف زد. مخصوصا اینکه ما مربیان حرفه‌ای همیشه چمدان‌های‌مان آماده برای سفر است.

پیامی برای هواداران پرسپولیس دارید؟

تشکر فراوان و بی‌دریغ از همه آنها که یادشان همیشه در قلبم باقی خواهد ماند. انتظارم از هواداران پرسپولیس این است که همانند قبل پشت تیم باشند و از بازیکنان حمایت کامل کنند چرا که آنها شایسته هر نوع تقدیری هستند. بازیکنانی که متعصب و باهوش هستند و هدف‌شان سربلندی باشگاه است. آنها هیچ وقت از تلاش برای موفقیت بیشتر دریغ نکردند. /تسنیم

این خبر برانکو: از پرسپولیس به فیفا شکایت خواهم کرد/ مدیریت پرسپولیس یک‌سال دروغ گفت اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

کالدرون را بهتر بشناسید؛ سوابق مربی جدید پرسپولیس

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، تمرین لذت‌بخش، اصول اصلی مربی پرسپولیس / دریبل زدن در تیم کالدرون ممنوع

کالدرون در یک نگاه:

▫️بازی به همراه مارادونا در جام جهانی ۱۹۸۶ و ۱۹۹۰

▫️بازی در پاری سن‌ژرمن و رئال بتیس

▫️شروع مربیگری در سال ۱۹۹۷ با باشگاه کان فرانسه

▫️هدایت تیم ملی عربستان و حضور در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان

▫️قهرمانی با الاتحاد و الهلال در لیگ فوتبال عربستان

▫️نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا به همراه الاتحاد عربستان در سال ۲۰۰۹ میلادی

▫️هدایت رئال بتیس اسپانیا در سال ۲۰۱۴ میلادی

▫️علاقه به فوتبال تهاجمی و سیستم ۱-۳-۲-۴ / اعتماد آنلاین

این خبر کالدرون را بهتر بشناسید؛ سوابق مربی جدید پرسپولیس اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

ناگفته‌ها از جدایی برانکو؛ وقتی مدیر سابق تلویزیون اینترنتی پرسپولیس به سرمربی کروات رحم نکرد!

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، به طور حتم جدایی برانکو ایوانکوویچ از پرسپولیس برای بسیاری از هواداران این تیم غم‌انگیز بوده اما جالب است بدانید در این میان اتفاقاتی خارج از زمین فوتبال رخ داده که در رفتن سرمربی کروات موفق پرسپولیس بی‌تأثیر نبوده است.

 برانکو ایوانکوویچ از پرسپولیس جدا شد و به الاهلی عربستان پیوست که این اتفاق با واکنش تند هواداران پرسپولیس همراه بود. در این بین برخی‌ها مشکلات مالی و عدم اجرای تعهدات به برانکو را دلیل جدایی او از پرسپولیس می‌دانند اما کیست که نداد برخی اتفاقات حاشیه‌ای و تحرکات مسمومی که در پرسپولیس وجود داشت باعث شد تا برانکو دلسردتر از همیشه در پرسپولیس کار کرده و درنهایت کشورمان را به مقصد عربستان ترک کند. سرمربی کروات و سابق پرسپولیس همواره حاشیه‌های درون باشگاه را پیش خود نگه می‌داشت و آنها را رسانه‌ای نمی‌کرد  اما با رفتن او از این تیم برخی از اتفاقات کم‌کم خود را نشان می‌دهد و به نظر می‌رسد روشنگری درخصوص این مسائل و اتفاقاتی از این دست کماکان در روزهای آینده هم ادامه داشته باشد.

به نقل از فارس، یکی از این اتفاقات به برگزاری اردوی پرسپولیس در تیر ماه سال گذشته در کشور کرواسی برمی‌گردد. کاروان پرسپولیس با هماهنگی برانکو به کشور کرواسی رفت و یک گروه از تلویزیون اینترنتی پرسپولیس هم در این سفر با سرخ‌پوشان راهی این کشور شدند. آنها پس از رسیدن به کرواسی یک سوئیت اجاره کردند اما زمانی که قصد بازگشت به ایران را داشتند به بهانه اینکه از طرف اسپانسر باشگاه پولی به آنها داده نشده اعلام کردند که قادر به پرداخت پول این سوئیت نیستند. این در حالی است که همان زمان ۸۰۰ یورو از سوی اسپانسر در اختیار این گروه قرار گرفته بود اما مسئول گروه از پرداخت آن خودداری کرد. از طرف دیگر هزینه این سوئیت در حدود ۱۲۰۰ یورو بود و به دلیل این مساله برانکو ایوانکوویچ مجبور شد از جیب خود هزینه را بپردازد به شرط اینکه این پول از سوی این گروه سازنده به او عودت داده شود. پرسپولیس به تهران برگشت اما مسئول این گروه تلویزیونی نه تنها پول برانکو را نداد بلکه ۴۰۰ یوروی دیگر از مجری اسپانسر دریافت کرد و به بهانه پرداخت این پول به برانکو باز هم از دادن آن به سرمربی سابق پرسپولیس امتناع نمود. این موضوع باعث شد تا بارها به گوش «و_ر» رسانده شود که برانکو این پول را طلب کرده و او باید این پول را بدهد. سرمربی سابق پرسپولیس حتی در نامه‌ای اعلام کرد که هیچ پولی بابت پرداخت پول سوئیت در کرواسی به او داده نشده است اما هر بار این فرد از دادن این پول طفره رفت. این موضوع آن قدر ادامه داشت که درنهایت برانکو ایران را به مقصد عربستان ترک کرد و راهی الاهلی عربستان شد.

برانکو که از باشگاه پرسپولیس بابت قراردادش طلب دارد از این فرد هم طلبکار است و مشخص نیست که او چه زمانی تصمیم به پرداخت این پول به مربی کروات می‌کند. درباره عملکرد این فرد و دوستانش در این باشگاه ابهامات و تحرکات مشکوکی به جا مانده که قطعا به مرور زمان می‌توان با جزئیات به تک‌تک این موارد اشاره کرد.

با توجه به تخلف صورت گرفته و اسناد موجود انتظار می رود که کمیته اخلاق برای شفاف سازی و برخورد با متخلفان به این پرونده ورود مستقیم داشته باشد. /طرفداری

این خبر ناگفته‌ها از جدایی برانکو؛ وقتی مدیر سابق تلویزیون اینترنتی پرسپولیس به سرمربی کروات رحم نکرد! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.