مشکلات حقوقی سامسونگ و هواوی بالاخره حل شد

سامسونگ و هواوی دیروز تصمیم گرفتند که اختلاف نظر حقوقی ۲ سال پش خود را حل کنند و با اعلام این تصمیم به دادگاه، پرونده حقوقی خود را ببندند.

سامسونگ و هواوی

این پروند در سال ۲۰۱۶ میلادی آغاز شد. در آن زمان هواوی و سامسونگ مدعی شده بودند که هر دو از مقررات قرارداد‌ها و پتنت‌ها را نقض کرده‌اند. قرار بود شهریور ماه آینده دادگاهی رسمی برگزار شود و هیئت منصفه درباره‌ی این ادعا‌ها تصمیم بگیرند.

سامسونگ مدعی بود که هواوی تعهدات حق لیسانس FRAND خود را زیر پا گذاشته است. بر اساس تهدات FRAND  که از سر واژه‌های fair, reasonable, and nondiscriminatory به معنی منصفانه، منطقی و بدون تبعیض برگرفته شده، هواوی باید رفتار ضد رقابتی خود را کنار بگذارد و طرح مفهومی بسیار از پتنت‌های خود را با دیگر کمپانی‌ها به اشتراک بگذارد. با این وجود به نظر می‌رسد که سامسونگ و هواوی بالاخره توانسته‌اند با هم به نتیجه‌ی مشترکی برسند و مشکلات حقوقی خود را حل کنند.

سامسونگ و هواوی

سال ۲۰۱۶ هواوی سامسونگ را به خاطر نقض حقوق مالکیت معنوی اش در حوزه تکنولوژی ها و نرم افزارهای موبایل (۴G LTE) هم در آمریکا و هم در چین مورد پیگرد قانونی قرار داد.

برخلاف آنچه در بسیاری از پرونده های حقوقی مشاهده می کنید شاکی این پرونده در دادخواست خود خواهان دریافت جریمه نشده بود و در مقابل خواستار آن بود که سامسونگ نیز امکان استفاده از پتنت هایش را برای آن فراهم نماید.

سامسونگ و هواوی

سال ۲۰۱۷ میلادی هم دادگاه حل اختلاف Quanzhou چین، رای تازه ای را صادر کرد که براساس آن سامسونگ موظف می شد مبلغ ۱۱.۶ میلیون دلار را به عنوان خسارت به شاکی پرداخت نماید.

این در حالی است که این دو شرکت طی کنگره‌ جهانی موبایل از دو موبایل تاشو خود با نام‌های میت ایکس و گلکسی فولد معرفی کردند که شباهت فوق العاده‌ای در طرح مفهوم کلی آن با یکدیگر دارند.

سامسونگ و هواوی

هواوی که حالا دیگر جای پای خود را در حوزه گوشی های هوشمند محکم کرده، به دنبال پایین کشیدن سامسونگ از اریکه بزرگترین فروشنده دنیای موبایل است و باید دید رقابت این دو شرکت آسیایی با هم چه سرانجامی خواهد داشت؟ از نظر شما هواوی می‌تواند به سلطنت سامسونگ بر بازار موبایل پایان دهد.

The post مشکلات حقوقی سامسونگ و هواوی بالاخره حل شد appeared first on دیجیاتو.

پرونده قدیمی نقض پتنت دوباره سامسونگ و اپل را به دادگاه می کشاند

سامسونگ و اپل مدت هاست در نبرد مرتبط با نقض پتنت ها هستند و قرار است در ۲۴ اردیبهشت ماه بار دیگر دو کمپانی در دادگاهی محلی در کالیفرنیا حاضر شوند.

سامسونگ در سال ۲۰۱۲ به دلیل نقض پتنت های مرتبط با گوشی های هوشمند، به پرداخت جریمه ای بیش از  یک میلیارد دلار به اپل محکوم شد. البته بعد از سال ها جدال این میزان به ۵۴۸ میلیون دلار کاهش یافت. شرکت کره ای تا سال ۲۰۱۵ در دادگاه عالی نبرد را ادامه داد.

در آن زمان سامسونگ این گونه ادعا کرد که خسارات ناشی از نقض پتنت نباید بر اساس کل میزان فروش دستگاه مرتبط باشد، بلکه تنها باید شامل آن بخشی از فروش را در بر گیرد که بر اثر نقض مورد بحث تحت تأثیر قرار گرفته است.

دادگاه عالی با این ادعای سامسونگ موافقت کرد و در نهایت پرونده را مجدداً به دادگاه محلی ارجاع داد. محاکمه یاد شده قرار است در ۲۴ اردیبهشت ماه ادامه پیدا کند.

قاضی «لوسی کو» در این باره اعلام کرده که موضوع به اپل بستگی دارد که بتواند دادگاه را قانع کند که «ماده تولید» (منظور ماده حقوقی است، یک بخش وضع شده شماره گذاری شده یا یک سند حقوقی مثل یک پیمان یا اعلامیه) ، اشاره به تمام گوشی ها دارد. مفهومی که اپل به آن اشاره می کند، می تواند مبلغ بسیار بالاتری از مفهوم ارائه شده توسط سامسونگ را نصیب اپل نماید.

قاضی یاد شده پیش از این اعلام کرده بود که هیئت منصفه محاکمه اصلی، نسبت به سامسونگ با تعصب برخورد کرده بودند، زیرا آنها با دقت دستورالعمل های هیئت منصفه را مد نظر قرار نداده بودند. در نتیجه نمی دانستند که «ماده تولید» می تواند به هر چیزی به جز گوشی هم اشاره کند.

بر اساس گزارش های منتشر شده در روزهای اخیر، مقامات ارشد اجرایی دو شرکت قرار نیست در محاکمه آتی شهادت بدهند. با این حال ممکن است «جانی آیو»، مدیر طراحی اپل و «فیل شیلر» معاون ارشد بخش بازاریابی این کمپانی می توانند متن استشهاد خود را بخوانند.

The post پرونده قدیمی نقض پتنت دوباره سامسونگ و اپل را به دادگاه می کشاند appeared first on دیجیاتو.

آیا تبلتی تاشو و دارای کیبورد فیزیکی از سامسونگ در راه است؟

سامسونگ به تازگی گواهی ثبت پتنت جدیدی را دریافت کرده که اشاره به نوعی طراحی یک تبلت تاشو دارد که حتی در بین پتنت های دیگر ثبت شده توسط این کمپانی نیز غیر معمول به حساب می آید.

پتنت تبلت تاشو سامسونگ

درخواست ثبت پتنت مورد بحث اولین بار در آوریل سال ۲۰۱۵ مطرح شده و اکنون در اداره علامت تجاری و پتنت ایالات متحده به ثبت رسیده. بر اساس اطلاعات منتشر شده طرح تبلت یاد شده به گونه ای است که در صورت تا شدن، اندازه آن نصف نمی شود، بلکه تنها ۴۰ درصد کوچکتر می شود. به عبارت دیگر تبلت از چند نقطه به روی نمایشگر دستگاه تا می شود.

پتنت تبلت تاشو سامسونگ

برای مشاهده تصویر در اندازه بزرگتر روی آن کلیک کنید.

یکی از دو جهتی که تا می شود کیبوردی فیزیکی در قسمت پشتی خود دارد. به این ترتیب کاربران می توانند با تا کردن این قسمت، از کیبوردی فیزیکی که بخشی از نمایشگر را پوشانده بهره ببرند، در حالی که هنوز قسمتی از نمایشگر نیز قابل مشاهده است.

هنگامی که هر دو بخش تا می شوند، به نوعی به عنوان محافظ نمایشگر عمل می کنند که البته بخشی از نمایشگر همچنان بدون محافظت باقی می ماند.

بخش تا شونده مقابل که فاقد کیبورد است، در هنگام تا شدن به عنوان یک نمایشگر برای نشان دادن اعلان ها کاربرد دارد. با این حال مکانیزم کار این قسمت همچنان نا مشخص است.

اطلاعات دیگری که همراه با تصاویر این پتنت منتشر شده خبر از قابلیت اتصال به شبکه های مخابراتی می دهند. به طور دقیق تر اشاره شده که کاربران می توانند از تبلت برای برقراری تماس های تلفنی بهره ببرند.

هنوز نمی توان با اطمینان گفت که آیا سامسونگ قصد طراحی تبلتی با طرح پتنت یاد شده را دارد یا خیر. با این حال در زمینه موبایل های تاشو، کمپانی کره ای چندی قبل به طور رسمی تأیید کرده بود که عرضه این موبایل شایعه نیست و در آینده روانه بازارها خواهد شد.

The post آیا تبلتی تاشو و دارای کیبورد فیزیکی از سامسونگ در راه است؟ appeared first on دیجیاتو.

سامسونگ هم به اتهام سرقت تکنولوژی سنسورهای بیومتریک دادگاهی می شود

موسسه تحقیقاتی PACid که در زمینه تکنولوژی های رمزگذاری فعالیت دارد اخیراً پرونده ای قضایی علیه سامسونگ الکترونیکس شکل داده و دلیل آن، نقض پتنت های مرتبط با سنسورهای بیومتریک اش از سوی سامسونگ بوده است. این پرونده در دادگاه تگزاس شرقی تشکیل شده و PACid مدعی شده که سامسونگ حقوق سه پتنت اش را نقض کرده که دو تا از آنها در ایالات متحده و دیگری در کره جنوبی ثبت گشته و همگی به رمزنگاری اطلاعات ارتباط دارند.

شاکی پرونده توضیح می دهد که نقض حقوق پتنت ها با سه موبایل گلکسی اس ۶، گلکسی اس ۷ و گلکسی اس ۸ انجام شده و مدل های Edge هر خانواده را هم شامل می شود. گفته می شود سامسونگ با سیستم های PASS و KNOX خود هم حقوق این پتنت ها را پایمال کرده است.

PACid می گوید که تکنولوژی هایش در هر سه سنسور بیومتریک این موبایل ها استفاده شده: یعنی سنسور اثر انگشت، سنسور تشخیص چهره و سنسور تشخیص عنبیه. مدارک قانونی این پرونده که به صورت عمومی در دسترس است نشان می دهد شعبه آمریکا سامسونگ الکترونیکس در روز دهم آوریل احضاریه ای برای حضور در دادگاه دریافت کرده؛ اما این کمپانی هنوز واکنشی به ماجرا نشان نداده.

PACid در حال حاضر رقم دقیقی برای غرامت مد نظر خود تعیین نکرده. گفتنی است که بسیاری این شرکت را به عنوان یک «پتنت ترول» می شناسند که دائماً از شرکت های بزرگ تر شکایت می کند. با این حال PACid در وب سایت خود نوشته: «آنها ما را با چنین القابی خطاب می کنند چون ترجیح می دهند ایده هایمان را بدزدند به جای اینکه هزینه آنها را پرداخت کنند»

The post سامسونگ هم به اتهام سرقت تکنولوژی سنسورهای بیومتریک دادگاهی می شود appeared first on دیجیاتو.

اپل به علت نقض پتنت پایشگر ضربان قلب اپل واچ به دادگاه می رود

اخیراً استارتاپ ساکن میشیگان آمریکا، «Omni MedSci» از اپل به علت نقض پتنت سیستم پایش ضربان قلب به کار رفته در اپل واچ شکایت کرده است.

استارتاپ یاد شده بر فناوری لیزر با نور نزدیک به مادون قرمز تمرکز دارد و ادعا کرده که اپل در ساعت هوشمند خود تعدادی از پتنت های مرتبط با تکنولوژی های سنجش ضربان قلب آنها را نقض کرده و به همین دلیل در دادگاه اقامه دعوی کرده اند.

بر اساس گفته استارتاپ یاد شده، این کمپانی با اپل به مدت ۲ سال از سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ و دقیقاً همزمان با توسعه نسل های اول و دوم اپل واچ در حال مذاکره با یکدیگر بوده اند.

در این حین هر دو کمپانی تأکید کرده بودند که در حال پیشرفت به منظور همکاری دو جانبه هستند. اما در نهایت اپل تصمیم به عدم ثبت قراردادی با استارتاپ مذکور گرفت. پس از اینکه مذاکرات بین دو شرکت خاتمه یافت، Omni MedSci ادعا کرد که اپل فناوری را معرفی کرده که از ۳ پتنت آنها استفاده می کند.

بر اساس این ادعا استارتاپ مورد بحث متضرر شده و انتظار می رود اپل جدال سختی را برای پیروزی در این پرونده، پیش رو داشته باشد. پرونده شکایت در دادگاه ناحیه شرقی تگزاس مطرح شده؛ ناحیه ای که به طور معمول ادعاهای مرتبط با [نقض] پتنت ها را بسیار جدی می گیرد.

مالکیت Omni MedSci در اختیار شخصی به نام «محمد اسلام» است که تاکنون ۶ شرکت تأسیس کرده و مالک بیش از ۱۵۰ پتنت است. اپل هنوز به طور رسمی اظهار نظری در مورد این پرونده نکرده، ولی تا زمانی که حکم نهایی صادر شود، باز هم انتظار می رود کسب و کار اپل در تمرکز بر نسل بعدی اپل واچ به روند سابق ادامه پیدا کند.

بر اساس گزارش ها احتمالاً نسل چهارم اپل واچ از نمایشگر بزرگتری بهره خواهد برد و در عین حال حسگرهای مرتبط با سلامتی بهبود یافته ای در آن تعبیه خواهد شد. البته احتمالاً دارای حسگر ضربان سنج قلب جدیدتری نیز خواهد بود.

The post اپل به علت نقض پتنت پایشگر ضربان قلب اپل واچ به دادگاه می رود appeared first on دیجیاتو.

ایده موبایل تا شونده ال جی با دو نمایشگر، دو باتری و دو جک هدفون مستقل

ایده موبایل های تا شونده به هیچ وجه جدید نیست، اما کمپانی ال جی در سال ۲۰۱۶ پتنت موبایلی از این دست را به ثبت رسانده که بیشتر از یک موبایل تا شونده، همانند محصولی به نظر می رسد که حاصل پیوند دو موبایل معمولی باشد.

پتنت مذکور که تحت عنوان «Mobile Terminal» به ثبت رسیده تلفن هوشمندی را به نمایش می گذارد که نه تنها دارای دو نمایشگر مستقل است، بلکه دو باتری، دو دوربین و حتی دو جک هدفون نیز دارد.

پتنت موبایل تا شونده ال جی

همان طور که از تصویر زیر مشخص است لبه های داخلی این دو نمایشگر خمیده هستند و امکان نمایش اطلاعات اضافه همچون ساعت، تاریخ و وضعیت آب و هوا در این بخش وجود دارد، ضمن این که این خمیدگی فاصله میان دو نمایشگر را در حالتی که کاملاً باز باشند کمتر از حالت واقعی نشان می دهند.

پتنت موبایل تا شونده ال جی

وقتی که موبایل تا شده باشد، دو نمایشگر آن به طور مجزا قابل استفاده هستند. مثلاً امکان تماشای دو فیلم متفاوت و همزمان روی آنها وجود دارد. به خصوص که دستگاه مورد بحث مجهز به دو جک هدفون است.

با آن که پتنت مذکور در اواخر سال ۲۰۱۶ به ثبت رسیده اما ال جی برای موبایل تاشونده خود اسکنر اثر انگشت در زیر نمایشگر و دو دوربین مستقل برای هر بخش را نیز در نظر گرفته است.

پتنت موبایل تا شونده ال جی

تا امروز پتنت های متعددی از موبایل های تبدیل شونده به تبلت به ثبت رسیده است که در میان نام صاحبان آنها برندهای معتبری چون سامسونگ، هوآوی، اپل و مایکروسافت دیده می شود. البته این ایده تنها محدود به حوزه پتنت ها نیست و احتمال بالایی وجود دارد که موبایل تاشونده سامسونگ تحت عنوان گلکسی X در سال آینده میلادی از راه برسد.

The post ایده موبایل تا شونده ال جی با دو نمایشگر، دو باتری و دو جک هدفون مستقل appeared first on دیجیاتو.