راهکار سامسونگ برای بهبود امنیت حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر

سامسونگ اخیرا پتنتی را در «سازمان جهانی مالکیت فکری» ثبت کرده که به استفاده از نور صفحه برای افزایش امنیت حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر مربوط است.

حسگرهای اثر انگشت به لطف مزیت های متعدد نسبت به الگو، پین کد و دیگر روش های امنیتی در موبایل فراگیر شده اند. طبیعتا کلیک روی سنسور برای یک لحظه از ترسیم الگو یا وارد کردن پین ساده تر و در عین حال ایمن تر است. علاوه بر این در اغلب شرایط امنیت این حسگرها از ماژول های شناسایی چهره (به ویژه مدل های دو بعدی) بالاتر است. حسگر اثر انگشت زیر نمایشگرحسگر اثر انگشت زیر نمایشگر نیز عضوی دیگر از این خانواده است که اخیرا راه خود را به موبایل های پرچمدار باز کرده است. با این حال همانطور که در پتنت سامسونگ به آن اشاره شده، همزمان با گسترش استفاده شرکت های موبایل ساز از این فناوری، احتمال سوءاستفاده از آن از طریق اثر انگشت های جعلی نیز افزایش می یابد. کمپانی کره ای برای جلوگیری از نفوذ غیرمجاز به دستگاه های دارای این تکنولوژی یک پتنت را به ثبت رسانده است.حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر

در این پتنت سازوکار دستگاهی توضیح داده شده که قدرت دستگاه های دارای پردازنده و سنسور زیر نمایشگر در تشخیص اثر انگشت تقلبی را افزایش می دهد. در این سیستم به منظورشناسایی تقلب ابتدا شی خارجی اسکن شده و پس از آن با ایجاد تغییراتی جزیی در نور نمایشگر مجددا اسکن صورت می گیرد. در نهایت نتایج دو اسکن با هم مقایسه شده و در صورت عدم تشخیص تقلب قفل باز می شود.

علی رغم اینکه سیستم مذکور فعلا در حد یک پتنت باقی مانده، در صورتی که سامسونگ واقعا قصد پیاده سازی این فناوری را داشته باشد ممکن است در پرچمدار گلکسی اس ۱۰، شاهد عملی ساختن آن باشیم که اواخر سال از راه می رسد.

The post راهکار سامسونگ برای بهبود امنیت حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر appeared first on دیجیاتو.

طرح جدید سامسونگ؛ ترکیب گوشی، تبلت و ساعت هوشمند در یک دستگاه

سامسونگ به تازگی پتنت یک «دستگاه الکترونیکی دارای نمایشگر انعطاف پذیر» را به ثبت رسانده که این بار با پتنت های مشابه که قبل تر مشاهده شده بود تفاوت هایی دارد.

پتنت سامسونگ

این پتنت سامسونگ که در سازمان جهانی مالکیت فکری (Wipo) به ثبت رسیده، در واقع اشاره به دستگاهی فراتر از یک گوشی هوشمند دارد. به نظر می رسد این گجت می تواند به عنوان گوشی هوشمند، تبلت یا یک وسیله پوشیدنی به کار رود.

پتنت سامسونگ در مورد کارکرد این گجت تشریح کرده که از نمایشگر بزرگ انعطاف پذیری بهره می برد و از سه بخش تشکیل شده. دو بخش ابتدایی و انتهایی آن بسیار ضخیم تر از قسمت میانی هستند و امکان خمش یا پیچیدن را دارند.

بر اساس طرح های منتشر شده به نظر می رسد با یک گوشی هوشمند تبدیل پذیر طرف هستیم. نگاه دقیق تر به تصاویر نشان می دهد که در واقع گجت یاد شده می تواند مشابه با یک گوشی هوشمند استاندارد کار کند. هنگامی که دستگاه باز و به عبارتی تخت می شود، به شکل یک گوشی با نمایشگری بسیار کشیده در می آید که به لطف دو بخش ضخیم تر، به راحتی در دست قرار می گیرد.

همچنین کاربران می توانند از طریق این دو بخش قطور به راحتی با نمایشگر تعامل برقرار کنند و کارهای خاصی را انجام دهند. از سوی دیگر در برخی از کاربردها از جمله مسیریابی در خودرو، نمایشگر کشیده مورد بحث اطلاعات بیشتری را به نحو بهینه ای به کاربر نمایش می دهد.

بر اساس اطلاعات نمایش داده شده در پتنت سامسونگ، گجت مذکور می تواند به عنوان وسیله ای مشابه با یک ساعت رومیزی به کار رود و البته در عین حال به عنوان یک ساعت هوشمند نیز کاربر دارد.

مشخص نیست که آیا سامسونگ در نهایت قصد دارد محصولی مبتنی بر این پتنت را معرفی نماید، یا این مورد هم به گنجینه عظیم پتنت های استفاده نشده کمپانی کره ای خواهد پیوست. با این حال معرفی چنین گجت خلاقانه ای قطعاً هیجان انگیز به نظر می رسد.

The post طرح جدید سامسونگ؛ ترکیب گوشی، تبلت و ساعت هوشمند در یک دستگاه appeared first on دیجیاتو.

آیا تبلتی تاشو و دارای کیبورد فیزیکی از سامسونگ در راه است؟

سامسونگ به تازگی گواهی ثبت پتنت جدیدی را دریافت کرده که اشاره به نوعی طراحی یک تبلت تاشو دارد که حتی در بین پتنت های دیگر ثبت شده توسط این کمپانی نیز غیر معمول به حساب می آید.

پتنت تبلت تاشو سامسونگ

درخواست ثبت پتنت مورد بحث اولین بار در آوریل سال ۲۰۱۵ مطرح شده و اکنون در اداره علامت تجاری و پتنت ایالات متحده به ثبت رسیده. بر اساس اطلاعات منتشر شده طرح تبلت یاد شده به گونه ای است که در صورت تا شدن، اندازه آن نصف نمی شود، بلکه تنها ۴۰ درصد کوچکتر می شود. به عبارت دیگر تبلت از چند نقطه به روی نمایشگر دستگاه تا می شود.

پتنت تبلت تاشو سامسونگ

برای مشاهده تصویر در اندازه بزرگتر روی آن کلیک کنید.

یکی از دو جهتی که تا می شود کیبوردی فیزیکی در قسمت پشتی خود دارد. به این ترتیب کاربران می توانند با تا کردن این قسمت، از کیبوردی فیزیکی که بخشی از نمایشگر را پوشانده بهره ببرند، در حالی که هنوز قسمتی از نمایشگر نیز قابل مشاهده است.

هنگامی که هر دو بخش تا می شوند، به نوعی به عنوان محافظ نمایشگر عمل می کنند که البته بخشی از نمایشگر همچنان بدون محافظت باقی می ماند.

بخش تا شونده مقابل که فاقد کیبورد است، در هنگام تا شدن به عنوان یک نمایشگر برای نشان دادن اعلان ها کاربرد دارد. با این حال مکانیزم کار این قسمت همچنان نا مشخص است.

اطلاعات دیگری که همراه با تصاویر این پتنت منتشر شده خبر از قابلیت اتصال به شبکه های مخابراتی می دهند. به طور دقیق تر اشاره شده که کاربران می توانند از تبلت برای برقراری تماس های تلفنی بهره ببرند.

هنوز نمی توان با اطمینان گفت که آیا سامسونگ قصد طراحی تبلتی با طرح پتنت یاد شده را دارد یا خیر. با این حال در زمینه موبایل های تاشو، کمپانی کره ای چندی قبل به طور رسمی تأیید کرده بود که عرضه این موبایل شایعه نیست و در آینده روانه بازارها خواهد شد.

The post آیا تبلتی تاشو و دارای کیبورد فیزیکی از سامسونگ در راه است؟ appeared first on دیجیاتو.

آیا سامسونگ موبایل های آتی خود را به شیشه مقاوم و آبگریز مجهز می کند؟

به تازگی اطلاعات پتنتی از سامسونگ منتشر شده که نحوه طراحی شیشه نمایشگر مقاوم تر برای دستگاه های الکترونیکی را تشریح می کند.

پتنت سامسونگ اشاره به یک شیشه با الگوی بلوکی دارد

این پتنت سامسونگ که اسناد آن در ۲۳ فروردین ماه توسط سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) منتشر شده، نحوه طراحی شیشه نمایشگرهای مقاوم را تشریح می کند. سامسونگ در بخشی از اسناد پتنت مذکور به «الگوی بلوکی» اشاره کرده که شامل ورقه هایی از شیشه است که به واسطه فرایند یونیزه شدن به شکل الگوی یاد شده در می آید.

پتنت نمایشگر سامسونگ

به نظر می رسد پس از این فرایند، فاصله های خالی با ذرات فلزی پر می شوند و در نهایت شیشه در معرض حرارت قرار می گیرد تا فاصله ها با ذرات فلزی پر شوند.

پس از آن سطح شسته می شود. این مرحله قبل از آن است که ترکیبات شیمیایی دیگر روی شیشه اعمال شود. در مرحله ترکیب با مواد شیمیایی، یون پتاسیوم بر شیشه اعمال می شود.

پتنت نمایشگر سامسونگ

در بخشی از اسناد پتنت به آب گریز بودن شیشه اشاره شده

باید اشاره کرد که تمام فرایندی که توسط سامسونگ تشریح شده به منظور مقاوم تر کردن شیشه در برابر شکستگی و خش افتادن روی آن است. با این حال در توضیحات اسناد این گونه بیان شده که الگوی بلوکی ممکن است بسته به سطح شیشه، آب گریز هم باشد.

علی رغم اینکه در سال های اخیر کمپانی های مطرح تولید کننده شیشه های مقاوم موبایل ها، از جمله شرکت کورنینگ به پیشرفت های بسیاری در زمینه نمونه های مقاوم تر دست یافته اند، ولی این بخش از موبایل ها همچنان یکی از حساس ترین قسمت ها در برابر ضربه و سقوط به حساب می آیند.

پتنت نمایشگر سامسونگ

در صورتی که پتنت سامسونگ در تلفن های هوشنمد آتی به کار رود، انتظار می رود شاهد عرضه موبایل هایی با مقاومت نمایشگر بالاتر نسبت به قبل باشیم.

The post آیا سامسونگ موبایل های آتی خود را به شیشه مقاوم و آبگریز مجهز می کند؟ appeared first on دیجیاتو.

سامسونگ موبایلی با بریدگی نمایشگر می‌سازد؟

پرچمداران فعلی کمپانی سامسونگ یعنی گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس جزو موبایلی‌هایی بودند که در صفحه‌ی نمایششان بریدگی تعبیه نشده بود و در عوض با حاشیه‌های بسیار باریک در بالا و پایین بدنه‌شان، طراحی زیبایی را خلق کرده بودند. این مسئله موجب شده بود که این گوشی‌ها از نسبت تصویر مناسبی برخوردار شوند و به همین دلیل تصور همگان این بود که سامسونگ جزو معدود شرکت هایی باشد که سراغ بریدگی در نمایشگر نرود.

اکنون پتنتی توسط کمپانی کره‌ای ثبت شده که تمامی تصورات کارشناسان را برهم زده و اطلاع می‌دهد که این شرکت هم قصد دارد رویکردی شبیه به دیگر شرکت‌ها در پیش بگیرد. این پتنت که به نظر می‌رسد به گلکسی اس ۱۰ اختصاص داشته باشد، مشخص می‌کند که این گوشی قرار است یک بریدگی در بالای صفحه نمایشش داشته باشد تا دوربین سلفی و سنسور‌ها را در آن منطقه قرار بدهد.

البته سامسونگ پتنت دیگری نیز ثبت کرده که اثری از بریدگی نمایشگر در آن به چشم نمی‌خورد. در عوض گوشی به نمایش گذاشته شده در این پتنت کاملا بدون حاشیه بوده و تنها فریمی باریک دور صفحه نمایشش را پوشانده است.

اگر این پتنت به کهکشانی بعدی سامسونگ اختصاص داشته باشد، بدین ترتیب کمپانی یاد شده مجبور خواهد بود که سراغ حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر رفته و محلی برای قرار دادن دوربین سلفی و دیگر سنسور‌هایش پیدا کند. با توجه به اینکه پیشتر شایعاتی درباره‌ وجود حسگر اثر انگشت زیر نمایشگرهای گلکسی اس ۱۰ و گلکسی نوت ۹ مطرح شده بود، احتمال می‌رود که پتنت دوم به واقعیت نزدیکتر باشد.

در حال حاضر طرفداران سامسونگ بی صبرانه منتظر پرچمدار بعدی‌ این شرکت کره‌ای یعنی گلکسی نوت ۹ هستند که قرار است  قدری زودتر از حد معمول هر ساله تا اواسط تابستان عرضه گردد. تصاویری از این موبایل در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد پرچمدار بعدی سامسونگ به احتمال قوی، اولین موبایل این شرکت خواهد بود که از  حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر بهره می‌برد.

The post سامسونگ موبایلی با بریدگی نمایشگر می‌سازد؟ appeared first on دیجیاتو.