همه آنچه باید درباره وای فای ۶ و استاندارد ۸۰۲٫۱۱ax بدانید

وای فای ۶ که با نام استاندارد ۸۰۲٫۱۱ax هم شناخته می‌شود نوید سرعت بالاتر در شبکه‌های بیسیم را می‌دهد. اما سرعت همه موضوع نیست و قرار است شاهد بهبودهای دیگر هم باشیم. در این مطلب قصد داریم نگاهی داشته باشیم به قابلیت‌های این استاندارد شبکه‌های بیسیم.

نیاز به اینترنت سریعتر همیشه ادامه دارد و هیچ‌گاه متوقف نمی‌شود؛ به ویژه با اپلیکیشن‌ها، بازی‌ها و ویدیوهایی که روز به روز حجیم‌تر از قبل می‌شوند. وای فای ۶ در حال ورود به بازار است و شاید گوشی (از جمله گلکسی اس ۱۰) یا لپتاپ بعدی شما هم با این استاندارد سازگار باشد.

وای فای ۶ چیست؟

نسل جدید وای فای با این نام خوانده می‌شود. چندی قبل مشخص شد که از این پس قرار است نام استاندارهای شبکه وای فای ساده تر از پیش شود. در حالی که پیش از این نام استانداردها شامل ترکیب ۸۰۲٫۱۱ به همراه یک یا چند حرف کوچک (مثل ۸۰۲٫۱۱ac) می‌شدند اما از این به بعد قرار است تنها با یک عدد همراه شوند: مثلاً «Wi-Fi 6» به جای «۸۰۲٫۱۱ax». با این حال انتظار داریم همچنان تا مدت‌ها روی جعبه محصولات یا وبسایت‌های سازندگان شاهد نام سنتی قبلی هم باشیم.

وای فای 6

وای فای ۶ علاوه بر افزایش سرعت شبکه‌های بیسیم وعده سریع‌تر شدن فرایند اتصال و بهینگی بیشتر را هم می‌دهد.

وای فای ۶ چه قدر سریع‌تر است؟

اگر بخواهیم یک پاسخ سریع به این موضوع بدهیم باید بگوییم: ۹٫۶ گیگابیت بر ثانیه. این میزان در مقایسه با مقدار ۳٫۵ گیگابیت بر ثانیه وای فای ۵ (۸۰۲٫۱۱ac) افزایش قابل توجهی محسوب می‌شود.

اما در عمل شرایط فرق می‌کند. اعداد بالا تنها از نظر تئوری هستند و در عمل بعید است بتوان به این سرعت دست یافت. اگر هم به این سرعت دست پیدا کنید نمی‌توان با قطعیت گفت که به آن نیاز دارید؛ چرا که بیشترین سرعت اینترنتی که ارائه می‌شود بسیار کمتر از این است. با این حال فراموش نکنیم که استفاده از شبکه وای فای تنها به دسترسی اینترنت محدود نیست.

وای فای 6

علائم نسل های وای فای ۴ تا ۶

سرعت ۹٫۶ گیگابیت بر ثانیه وای فای ۶ به هر کدام از دستگاه های متصل به شبکه تخصیص پیدا نمی‌‌کند. در واقع این سرعت [تئوری] بین تمام دستگاه‌های متصل به روتر وای فای تقسیم می‌شود. در واقع این عدد به معنی بیشترین سرعت بالقوه برای هر دستگاه است.

دلیل اصلی ارائه وای فای ۶ سرعت بالاتر نیست

در استاندارد وای فای ۶ بیش از اینکه بر افزایش سرعت تأکید شده باشد، به موضوع بهبود کارایی شبکه در شرایط اتصال تعداد بالای دستگاه‌ها توجه شده است. این موضوع مهمی است، چرا که بر اساس آمارها زمانی که وای فای ۵ عرضه شد در هر خانه در ایالات متحده به طور متوسط ۵ دستگاه وای فای متصل بودند. اکنون این میزان به ۹ رسیده. حتی شرکت های مختلف پیش‌بینی کرده‌اند که در چند سال آتی این عدد به ۵۰ می‌رسد.

این تعداد دستگاه‌های اضافه می‌توانند برای شبکه شما دردسر ایجاد کنند. در این شرایط، روتر وای فای در هر لحظه باید با دستگاه‌های متعددی ارتباط برقرار کند و با افزایش تعداد تجهیزات، کل شبکه شما کندتر می‌شود.

 

وای فای 6

روتر AX11000 تی پی لینک با پشتیبانی از وای فای ۸۰۲٫۱۱ax

وای فای ۶ فناوری‌های جدیدی را ارائه کرده که این مشکل را حل می کند و می‌توان ده‌ها دستگاه وای فای را به یک روتر متصل و با سرعت مناسب استفاده کرد. با این استاندارد روتر می‌تواند به طور همزمان داده‌ها را به چند دستگاه ارسال کند و دستگاه‌ها هم می‌توانند برنامه زمان‌بندی را با روتر چک کنند. در نهایت این راهکار موجب می‌شود ارتباط قوی دستگاه‌ها با روتر به طور پیوسته برقرار باشد و دستگاه‌های بیشتری بتوانند درخواست دریافت یا ارسال اطلاعات را به روتر ارائه دهند.

با وای فای ۶ هر دستگاه تا چه اندازه سریع‌تر می‌شود؟

متأسفانه پاسخ به این سوال چندان ساده نیست. در عمل اتصالات وای فای جدید الزاما سریع‌تر نمی‌شوند. اگر تنها یک لپتاپ با استاندارد وای فای ۶ را به روتر سازگار متصل کنید تنها اندکی افزایش سرعت در مقایسه با لپتاپ متصل با وای فای ۵ به روتری با همین استاندارد (۵) را تجربه خواهید کرد.

اما هر چه دستگاه‌های بیشتری به شبکه وصل می‌شوند این شرایط تغییر می‌کنند. در حالی که روترهای فعلی با افزایش اتصال دستگاه‌ها کم کم غرق در درخواست‌ها می شوند اما روترهای وای فای ۶ به گونه ای طراحی شده‌اند که دستگاه‌ها را به طور بهینه به‌روز نگه دارند و به طور مستمر داده‌های مورد نیاز را در اختیارشان قرار دهند. با این حال باز هم دستگاه‌های متصل به شبکه، در مقایسه با شبکه‌های با کیفیت فعلی، سریع‌تر نیستند اما در محیط‌های پر ازدحام بیشتر می‌توانند سرعت بالا را حفظ کنند.

وای فای 6

۸۰۲٫۱۱ax یا همان وای فای ۶ وعده کارایی ظرفیت بالاتر برای هر کاربر، سرعت بالاتر، افزایش شارژدهی باتری برای دستگاه های قابل حمل و بهینه شدن شبکه را می دهد.

تصور کنید که در منزل، فردی برنامه یک تلویزیون اینترنتی را تماشا می کند، دیگری مشغول بازی آنلاین است و یک نفر دیگر هم در حال تماس تصویری. گجت‌های هوشمند از جمله حسگرهای دما، چندراهی برق هوشمند، قفل درب هوشمند، دوربین مدار بسته و بسیاری از تجهیزات دیگر هم که همگی با وای فای به شبکه متصل هستند، به طور همزمان اطلاعاتی را روی شبکه ارسال یا دریافت می‌کنند.

در این شرایط، با استاندارد جدید شبکه بیسیم، حداکثر سرعت دستگاه‌ها الزاما افزایش پیدا نمی کند با این حال در استفاده معمول و مداوم احتمالاً سرعت بالاتری را تجربه خواهید کرد. اینکه این میزان افزاش سرعت چه قدر باشد، بستگی به تعداد دستگاه‌های متصل به شبکه و میزان تبادل داده آنها دارد.

چگونه از وای فای ۶ استفاده کنید؟

برای استفاده از این نسل از وای فای نیاز به سخت‌افزارهای جدید دارید. به این ترتیب باید گوشی و لپتاپ شما از نظر نرم‌افزاری و سخت‌افزاری از این فناوری پشتیبانی کند. از طرف دیگر روتری که این تجهیزات به آن وصل می‌شوند هم باید با وای فای ۶ سازگار باشد.

گوشی‌های هوشمند، لپتاپ‌ها و بسیاری از سایر تجهیزاتی که در ۵ سال آینده روانه بازار می‌شوند با این استاندارد سازگار خواهند بود. اما برای بهره بردن از آن مجبور به خرید روتر سازگار هستید. اگر روتر شما از وای فای ۶ پشتیبانی نمی‌کند حتی با وجود دستگاه‌های سازگار با این استاندارد که به روتر متصل شده اند باز هم از مزایای این استاندارد بهره نخواهید برد. اما اگر تجهیزات سازگار با وای فای ۵ به روتر با استاندارد جدید وصل شوند بهبودهایی را تجربه خواهید کرد چرا که روتر قادر است به دستگاه‌های بیشتری به طور همزمان سرویس دهد.

وای فای 6

در نهایت باید گفت که حداقل فعلاً نیازی نیست برای خرید مدل‌های جدید عجله کنید. اگر در سال‌های آینده با بیشتر شدن تجهیزات اینترنت اشیاء شاهد کند شدن بیش از حد شبکه خود بودید آنگاه به فکر خرید روتری وای فای ۶ باشید.

چرا وای فای ۶ سریع‌تر است؟

دو فناوری اصلی تجهیزات دارای این استاندارد را سریع‌تر می کنند: «MU-MIMO» و «OFDMA».

MU-MIMO که به معنی «چند ورودی، چند خروجی چند کاربره» است همین حالا هم در بسیاری از روترهای فعلی وجود دارد اما در وای فای ۶ با یک آپدیت همراه شده. این تکنولوژی به روتر امکان می دهد که به جای اینکه در هر زمان، داده‌ها را تنها به یک دستگاه ارسال یا از آن دریافت کند و سپس نوبت به دستگاه بعدی برسد، با چندین دستگاه ارتباط داشته باشد.

در حال حاضر MU-MIMO (بخوانید ام یو مایمو) در روترها امکان ارتباط همزمان با ۴ دستگاه را فراهم می کند. در وای فای ۶ این عدد به ۸ مورد می‌رسد. OFDMA ارسال داده ها به چندین دستگاه به طور همزمان را ممکن می کند. تمامی اینها موجب می‌شوند میزان محموله‌های داده منتقل شده بین روتر و دستگاه‌ها بیشتر شود.

آیا وای فای ۶ شارژدهی باتری دستگاه‌ها را بهبود می‌دهد؟

تکنولوژی دیگری در استاندارد جدید به دستگاه‌های متصل این امکان را می دهد که ارتباطات خود را برنامه‌ریزی کنند. در نتیجه مقدار زمان مورد نیاز برای روشن ماندن آنتن‌ها جهت ارسال داده یا جستجوی سیگنال کاهش پیدا می کند. این به معنی کاهش کمتر استفاده از شارژ باتری و افزایش شارژدهی در دستگاه‌های قابل حمل است.

وای فای 6

این ویژگی به لطف قابلیتی به نام «Target Wake Time» ممکن می‌شود که به روتر امکان زمان‌بندی چک کردن دستگاه‌ها را می‌دهد. با این حال این قابلیت همیشه هم مفید نیست. تصور کنید روی لپتاپ خود نیاز به ارسال یا دریافت داده مستمر دارید و استفاده از این قابلیت دردسر ساز می‌شود. این ویژگی در شرایط خاص از جمله زمانی که دستگاه استندبای شده می‌تواند مفید باشد.

به لطف این قابلیت طراحی تجهیزات کوچک‌تر که نیاز به ماژول‌های وای فای کم مصرف دارند امکان‌پذیر می‌شود ؛ ماژول‌هایی که گه گاه باید به شبکه دسترسی داشته باشند. از جمله این تجهیزات، سنسورهایی هستند که قرار است نشتی آب در منزلتان را تشخیص دهند یا هر دستگاه هوشمندی که برای روزها نیاز به هیج تبادل داده ای نداشته باشد.

امنیت وای فای ۶ چه تفاوتی دارد؟

حدود یک سال قبل بود که استاندارد امنیتی WPA3 معرفی شد تا بزرگترین آپدیت امنیتی دهه میلادی اخیر را رقم بزند. WPA3 شکست پسوردها از طریق حدس زدن‌های تصادفی را برای هکرها سخت‌تر از پیش می‌کند.

وای فای 6

دستگاه‌ها و روترهای فعلی از این استاندارد پشتیبانی می‌کنند اما اضافه کردن آنها اختیاری خواهد بود. اما دستگاه‌هایی که می خواهند از اتحادیه وای فای (Wi-Fi Alliance) گواهینامه وای فای ۶ را دریافت کنند نیاز به پشتیبانی از WPA3 دارند. البته بدون دریافت این گواهینامه هم می‌توانند وای فای ۶ را بدون پشتیبانی از WPA3 ارائه دهند. انتظار می‌رود زمانی که اعطای گواهینامه‌ها به تولید کنندگان آغاز شود، بیشتر دستگاه‌های وای فای ۶ از استاندارد امنیتی جدید بهره‌مند باشند.

وای فای ۶ تازه در اول راه است

تجهیزات سازگار با این استاندارد تازه در حال روانه شدن به بازار هستند. همین حالا هم می‌توان معدود موارد سازگار (از جمله لپتاپ‌ها) را خریداری کرد اما به شرطی که با قیمت بسیار بالای آنها کنار بیایید.

در برخی گوشی‌های هوشمند که در سال جاری میلادی عرضه می‌شوند هم شاهد پشتیبانی از این استاندارد خواهیم بود. چیپست اسنپدراگون ۸۵۵ از این فناوری پشتیبانی می‌کند البته ممکن است دستگاهی که از این چیپست بهره می‌برد، فاقد پشتیبانی از وای فای ۶ باشد.

اتحادیه وای فای قصد دارد در پاییز سال ۱۳۹۸ از برنامه گواهینامه وای فای ۶ رونمایی کند. در نتیجه انتظار داریم در سال ۲۰۲۰ پشتیبانی از این استاندارد را در محصولات بیشتری شاهد باشیم.

The post همه آنچه باید درباره وای فای ۶ و استاندارد ۸۰۲٫۱۱ax بدانید appeared first on دیجیاتو.

تولید دستگاهی برای تبدیل سیگنال وای فای به برق

محققان روشی برای تبدیل سیگنال های رادیویی یافته اند که می تواند رویای موبایل های بی نیاز از باتری را محقق کند.

این اختراع را می توان به عنوان موفقیت بزرگی برای محققان تلقی کرد. روش جدید می تواند علاوه بر گوشی های موبایل در دیگر دستگاه ها هم کاربرد داشته باشد و شاید روش هایی برای ساخت فناوری های هوشمند جدید را پیش روی دانشمندان قرار دهد.

دستگاه جدید که رکتنا (Rectenna) نام دارد از نیمه هادی هایی ساخته شده که به اندازه چند اتم ضخامت دارند. سیگنال های وای فای با استفاده از آنتن یکپارچه رکتنا دریافت و سپس به جریان مستقیم تبدیل می شود تا برای تغذیه مدارهای الکترونیکی قابل استفاده باشد.

رکتنا

با توجه به اینکه این دستگاه انعطاف پذیر است می تواند برای پوشش هایی در ابعاد بزرگ هم کاربرد داشته باشد. بنا به گفته محققان، از کاربردهای رکتنا می توان به گوشی های هوشمند، لپتاپ ها، تجهیزات پزشکی و فناوری های پوشیدنی بی نیاز از باتری اشاره کرد.

پروفسور «توماس پالاسیوس» از موسسه فناوری ماساچوست که در این پژوهش دخیل بوده در این باره می گوید:

«چه می شود اگر سیستم الکترونیکی را توسعه دهیم که می توان آن را در اطراف پل ها پیچید یا تمامی سطح یک بزرگراه یا دیوارهای یک اداره را با آن پوشش داد تا الکترونیک هوشمند را به همه چیزهای اطرافمان بیاوریم؟ شما انرژی این دستگاه های الکترونیکی چطور فراهم می کنید؟

ما به دنبال روش جدیدی برای قدرت بخشیدن به سیستم های الکترونیکی آینده بوده ایم و به این منظور انرژی [سیگنال های] وای فای را به دام انداخته ایم؛ به روشی که به سادگی در مناطق بزرگ یکپارچه می شود تا هوشمندی را به تمامی اشیاء اطرافمان بیاوریم»

در یک آزمایش، رکتنا در معرض سیگنال های وای فای با قدرتی در حدود ۱۵۰ میکرو وات قرار گرفت و به میزان ۴۰ میکرو وات انرژی را تولید کرد. این حد از انرژی تولید شده بیش از میزانی است که برای روشن کردن نمایشگر ساده یک موبایل یا فعال کردن یک چیپ نیاز داریم.

رکتنا

به گفته یکی از محققان یکی از کاربردهای کلیدی این سیستم می تواند در زمینه ایمپلنت های پزشکی و قرص هایی با امکان ارسال اطلاعات سلامت پس از بلعیده شدن توسط بیمار باشد. از دلایلی که این محقق برای کاربردی بودن فناوری جدید مطرح می کند خطرناک بودن خوردن دستگاه های مجهز به باتری برای بیماران است؛ چرا که اگر باتری های لیتیومی در بدن بیمار نشت کند، می تواند منجر به مرگ شود.

اکنون محققان در تلاشند تا دستگاه های پیچیده تری مبتنی بر این فناوری را توسعه دهد که از نظر مصرف انرژی هم بهینه تر عمل می کند.

The post تولید دستگاهی برای تبدیل سیگنال وای فای به برق appeared first on دیجیاتو.

با استاندارد جدید وای-فای روترهای مش متنوع با هم سازگار می شوند

در سه سال اخیر روترهای مِش بسیار محبوب شده اند. به واسطه این روترها می توانید دو، سه یا حتی تعداد بیشتری روتر را در شبکه خانگی خود ادغام کنید تا با ساخت شبکه توری در تمام نقاط خانه به شبکه دسترسی داشته باشید و حتی اگر یکی از روترها از کار افتاد، باز هم مسیرهای ارتباطی دچار اختلال نشوند. با این حال یکی از مشکلات اساسی فعلی این است که به این منظور باید تمامی روترهای مورد استفاده، ساخت یک کمپانی باشند. با ارائه استاندارد جدید قرار است این محدودیت حل شود.

کمپانی های سازنده در بسیاری از موارد روترهای مش را به صورت کیت هایی شامل دو یا تعداد بیشتری روتر مش می فروشند و به این ترتیب می توانید شبکه بیسیمی شامل روترهای مش ایجاد کنید که در تمام نقاط محل مورد نظرتان به آن دسترسی داشته باشید و به عبارتی موانعی از جمله دیوارها، مشکلی در دسترسی شما به شبکه ایجاد نکنند.

به دلیل محدودیت فعلی که وجود دارد، در صورتی که بخواهید برای شبکه توری (مش) خود روتری از برند جدیدی خریداری کنید، باید تمامی روترهای شبک مش خود را نیز تعویض نمایید. اتحادیه وای-فای (Wi-Fi Alliance) استاندارد جدیدیی به نام «EasyMesh» را معرفی کرده که به تولید کنندگان روتر اجازه می دهد روترهای مشی را بسازند که می تواند با نمونه های دیگر کمپانی ها نیز سازگار بوده و کار کند.

شبکه مش

استاندارد جدید موجب می شود روترهای مش بیش از پیش فراگیر شوند. البته نباید فراموش کرد که در این راه مانع مهمی نیز وجود دارد. شرکت ها معمولاً تمایل دارند کاربران خود را حفظ کنند. با پیاده سازی استاندارد جدید ممکن است بسیاری از کاربران به سراغ کمپانی های دیگر بروند که این مسئله برای برخی از کمپانی ها خوشایند نخواهد بود.

در کنفرانس خبری معرفی استاندارد مورد بحث، هیچ کمپانی تولید کننده روترهای مشی، پشتیبانی خود از آن را تأیید نکرده. انتظار می رود در آینده شاهد همکاری شرکت های مطرح در این زمینه باشیم.

احتمالاً به زودی صدور گواهینامه ها برای روترهای سازگار با EasyMesh آغاز شود. البته هنوز هیچ تخمین زمانی مشخصی برای ارائه اولین روتر سازگار با این استاندارد اعلام نشده. در عین حال روترهای مش فعلی نیز می توانند با به روز رسانی هایی از EasyMesh پشتیبانی کنند که البته ارائه پشتیبانی در این مورد به تولید کنندگان بستگی دارد.

The post با استاندارد جدید وای-فای روترهای مش متنوع با هم سازگار می شوند appeared first on دیجیاتو.

چگونه در اندروید سیگنال وای فای قوی تری دریافت کنیم؟

اگر به طور اتفاقی متوجه شدید که وای فای موبایل تان بیش از اندازه از باتری دستگاه استفاده می کند یا اینکه حداکثر سرعت مورد نظر را دریافت نمی کنید، احتمالا به یک شبکه وای فای ضعیف متصل شده اید.

البته این بدان معنا نیست که برخی شبکه های وای فای ذاتا ضعیف هستند، بلکه دلایل دیگری هم مانند دیوارهای ضخیم یا فاصله زیاد از مودم نیز می توانند مزید بر این علت شوند و گجت ها نتوانند از حداکثر پهنای باند یک شبکه استفاده کنند.

اما جالب اینجاست که بدانید می شود با چند ترفند ساده سیگنال های وای فای قوی تری روی موبایل های اندرویدی دریافت کرد. پس در ادامه با دیجیاتو همراه باشید تا برای تان از این ترفند ها بگوییم.

به دنبال بهترین اکسس پوینت ها بگردید

وای فای

یکی از بهترین راه هایی که می توانید از آن برای اینکار استفاده کنید، استفاده از اپ Wi-Fi analyzer است. این اپلیکیشن حاوی سه ویژگی کاربردی است که به کمک آن ها می توانید بهترین کانال ارتباطی را برای شبکه وای فای خود انتخاب کنید.

به زبان ساده تر، این اپ به شما اجازه می دهد تا بدون آنکه بخواهید کار پیچیده ای انجام دهید، وضعیت شبکه خود را بهبود ببخشید. علاوه بر این، می توانید به کمک این اپ ببینید که کدام شبکه موجود در منطقه، وضعیت با ثبات تری دارد و بهترین گزینه ممکن را از میان شان برای خود انتخاب کنید.

ببینید که قاب موبایل تان سیگنال ها را بلاک کرده یا نه

وای فای

بسیاری از قاب های محافظ موبایل ها، خصوصا آنهایی که در بدنه شان از فلز استفاده شده، سیگنال های وای فای را بلاک می کنند و مانع رسیدن آن ها به تلفن هوشمندتان می شوند. از این رو بهتر است ببینید که قاب موبایل تان در مقابل سیگنال های وای فای ایستادگی می کند یا نه.

برای بررسی این مورد هم فقط کافیست اپ Speedtest by Ookla را روی موبایل تان نصب کنید و یک بار با قاب و یک بار بدون قاب، سرعت دانلود و آپلودی که دریافت می کنید را مورد بررسی قرار دهید.

روتر خود را در بهترین مکان ممکن قرار دهید

وای فای

یکی از ساده ترین حقه هایی هم که می توانید برای بهبود وضعیت وای فای خود از آن استفاده کنید، پیدا کردن مکانی مناسب برای روتر است. اغلب ما روترهایمان را کنار پریز برق یا تلفن رها می کنیم که اکثر این مکان ها جای مناسبی برای قرار دادن آن ها نیستند.

اما اگر واقعا با روترتان به مشکل خورده اید و سیگنال های چندان قدرتمندی دریافت نمی کنید، بهتر است از اپ Wi-Fi FDTD solver کمک بگیرید و جای مناسبی برای محل قرار گیری روتر پیدا کنید.

میزان فرکانس وای فای را به ۵ گیگاهرتز تغییر دهید

بسیاری از گجت های اندرویدی امروزی در کنار فرکانس قدیمی ۲.۴ گیگاهرتزی از بسامدهای ۵ گیگاهرتزی نیز پشتیبانی می کنند. در فرکانس های بالایی همچون ۵ گیگاهرتز، میان طیف ها فاصله پیشتری دیده می شود.

در فرکانس های ۵ گیگاهرتزی، ۲۳ کانال ۲۰ مگاهرتزی وجود دارد که این مقدار نسبت به ۱۴ کانالی که در فرکانس ۲.۴ گیگاهرتزی ارائه می شود به شدت بیشتر است. از آنجایی هم که میان کانال ها در فرکانس ۵ گیگاهرتزی فاصله بیشتری وجود دارد، هیچ همپوشانی خاصی روی نمی دهد و به لطف همین موضوع شما سیگنال های قدرتمندتری دریافت می کنید.

پس اگر روترتان از فرکانس ۵ گیگاهرتزی پشتیبانی می کند، روی آن سوییچ کنید و تنظیمات موبایل تان هم بسته به آن تغییر دهید. البته روش تغییر تنظیمات روی موبایل های مختلف با هم فرق می کند و باید بر اساس نسخه اندرویدی که در اختیار دارید تا اندازه ای متفاوت عمل کنید.

تغییر تنظیمات وای فای برای اندروید ۶ و نسخه های قدیمی تر

وای فای

در اندروید ۶ و نسخه های قدیمی تر باید به تنظیمات بروید و از آن جا مسیر Wi-Fi > Advanced > Wi-Fi frequency band را دنبال کنید. سپس از بین گزینه های موجود Auto را انتخاب کنید تا از آن پس موبایل تان قادر به دریافت سیگنال های ۵ گیگاهرتزی باشد.

تغییر تنظیمات وای فای برای اندروید ۷ و نسخه های جدیدتر

متاسفانه اندرویدهای جدید به شما این اجازه را نمی دهند که خودتان تنظیمات پیشرفته وای فای را تغییر دهید. اما اگر حتما می خواهید به چنین تنظیماتی دسترسی داشته باشید، می توانید از اپ متن باز WiFiAnalyzer کمک بگیرید.

فریمور یا رادیو خود را به روزرسانی کنید

وای فای

اگر گجت های اندرویدی تان هنوز از سوی سازنده پشتیبانی می شود و سیستم عامل آن همچنان به روزرسانی های جدید را دریافت می کند، این بخش از متن به درد شما نمی خورد. اما در صورتی که از کاستوم رام ها استفاده می کنید، فراموش نکنید که حتما رادیو و فریمور اندرویدتان را مرتبا به روزرسانی کنید.

نگذارید که موبایل تان به شبکه های ضعیف متصل شود

وای فای

شاید ندانید، اما در اندروید ۶ و ورژن های قدیمی تر این سیستم عامل، تنظیماتی وجود داشت که به کمک آن می شد جلوی اتصال موبایل را به شبکه های وای ضعیف گرفت. به کمک این ویژگی، می شد از مصرف بیش از حد باتری جلوگیری کرد و مانع از بیهوده هدر رفتن شارژ موبایل شد.

برای دسترسی به این ویژگی هم فقط لازم بود که به تنظیمات و بخش Wi-Fi مراجعه می کردید. سپس از طریق کلید سه نقطه، به بخش Advanced می رفتید و با فعال کردن گزینه Avoid poor connections، مانع از اتصال موبایل تان به شبکه های ضعیف می شدید.

The post چگونه در اندروید سیگنال وای فای قوی تری دریافت کنیم؟ appeared first on دیجیاتو.