آخرین وضعیت جوی کشور؛ از افزایش دما تا خیزش گرد و خاک

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، طی دو روز آینده در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی نقاط سواحل دریای خزر، اردبیل، جنوب سیستان و بلوچستان، برخی مناطق هرمزگان و جنوب کرمان رشد ابر، رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه گفت: طی دو روز آینده در غرب مازندران و شرق گیلان بارش شدت پیدا می‌کند و دریای خزر مواج می‌شود همچنین در همین مدت در ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های قزوین و البرز رگبار و رعد و برق رخ می‌دهد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی افزود: از روز دوشنبه تا آخر هفته جاری (۲۴ تا ۲۸ تیرماه) در بیشتر مناطق کشور، آسمان صاف همراه با افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود و وزش باد شدید، گاهی همراه با خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی در شرق کشور به ویژه زابل پدیده‌ غالب است.

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت اظهار کرد: فردا (۲۳ تیرماه) آسمان تهران کمی ابری، همراه با وزش باد، در بعدازظهر افزایش ابر و در اواخر وقت خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. دمای تهران در این روز در گرم‌ترین زمان به ۴۱ درجه سانتیگراد و در خنک‌ترین زمان به ۲۹ درجه سانتیگراد می‌رسد. در روز دوشنبه (۲۴ تیرماه) وضعیت دمایی مشابه فردا (۲۳ تیرماه) حاکم می‌شود و آسمان پایتخت همراه با غبار محلی، گاهی افزایش ابر و وزش باد شدید خواهد بود. /ایسنا

این خبر آخرین وضعیت جوی کشور؛ از افزایش دما تا خیزش گرد و خاک اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

پیش‌بینی وضعیت بارش و دمای ایران تا دو ماه آینده

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، ایمان بابائیان در مورد شرایط دمایی کشور در خرداد تا مرداد ۹۸ اظهارکرد: میانگین دمای هوای خرداد تا مرداد یک درجه بیش از حد نرمال است ولی در جنوب شرق کشور این افزایش دما تا دو درجه بیش از حد نرمال خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی با تاکید بر اینکه بارش کشور به‌طور معمول در دوره خرداد تا مرداد نسبت به کل سال قابل توجه نیست، گفت: بارش در استان‌های ساحلی خزر در دوره خرداد تا مرداد در محدوده نرمال خواهد بود همچنین در همین مدت بارش در جنوب شرق کشور در حد نرمال تا قدری کمتر از آن پیش‌بینی می‌شود.

بابائیان با اشاره به اینکه انتظار بارش کمتر از حد نرمال برای فصل پاییز وجود ندارد، گفت: البته در ماه‌های آینده بر اساس مدل‌های اقلیمی جزئیات دقیق تری از وضعیت بارش فصل پاییز ارائه می‌شود.

سرپرست پژوهشکده اقلیم‌شناسی در بخش دیگر گفت‌وگو با اشاره به اینکه میانگین بارش کشور از ابتدای سال زراعی تاکنون دو برابر سال گذشته و ۴۱ درصد بیش از میانگین بلندمدت بوده است، اظهارکرد: بیشترین افزایش نسبی بارش در استان‌های ایلام، لرستان و گلستان با ۹۹.۴، ۸۸.۸ و ۸۵.۴ درصد نسبت به دوره مشابه بلندمدت است.

وی تاکید کرد: در سال جاری تاکنون در هیچ استانی میزان بارش‌ها کمتر از حد نرمال نبوده است اما کمترین افزایش بارش نسبت به میانگین بلندمدت در استان‌های کرمان، اردبیل و سیستان‌وبلوچستان به ترتیب با ۶.۴، ۶.۵ و ۱۷.۶ درصد رخ داده است. /ایسنا

این خبر پیش‌بینی وضعیت بارش و دمای ایران تا دو ماه آینده اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

منتظر تابستانی با گرمای استثنایی باشیم؟

به گزارش خبرنگار اجتماعی سایت خبرهای فوری، سیل‌های بهاری ایران تمام شد و حالا گرما وارد شهرهای مختلف شده، گرمایی که به گفته برخی‌ها در تابستان امسال استثنایی خواهد بود.

بارش‌های عجیب و به نوعی بی‌سابقه باران در ماه در گذشته در کشور باعث شده تا برخی ادعا کنند که تابستان امسال هم اتفاقی غیرعادی برای اقلیم کشور رخ بدهد؛ ایران، تابستان امسال گرمای غیرعادی و بسیار گرم‌تری را از سال‌های قبلی تجربه خواهد کرد.

اما مسئولان امور هواشناسی کشور، معتقدند این اخبار درست نیست و بارش‌های بهاری منجر به گرم شدن تابستان نمی‌شوند.

واکنش هوانشاسی به شایعه افزایش استثنایی دما

احد وظیفه، مدیرکل بخش پیشبینی و هشدار سازمان هواشناسی در این رابطه گفت: «این شایعات درست نیستند و انتظار اتفاق عجیبی را نداشته باشید، به هر حال افزایش دما در تابستان امسال هم مثل گذشته رخ می‌دهد، اما از الان نمی‌شود گفت تابستان امسال باید منتظر شرایط خطرناکی باشیم و افراد را با این حرف بترسانیم.»

در واقع به گفته این کارشناس هواشناسی، همانند سال‌های گذشته تابستان امسال دمای ایران به دلیل انتشار گازهای گلخانه‌ای افزایش پیدا می‌کند اما این یک اتفاق غیرعادی نیست.

انتشار گازهای گلخانه‌ای منجر به افزایش دمای مناطق مختلفی در چند سال گذشته شده و این موضوعی است که در سال‌های گذشته در مناطق مختلف ایران مشاهده شده است.

وظیفه در این باره توضیح داد: « با ادامه این روند، در تابستان امسال هم نسبت به شرایط نرمال افزایش دما خواهیم داشت، اما قرار نیست امسال اتفاق خاصی رخ بدهد، روند این تغییرات در دهه‌های گذشته رخ داده و امسال هم انتظار داریم این روند ادامه داشته باشد.»

سال‌های گرمی در  انتظار است

با این وجود تحقیقات مختلف نشان می‌دهند که نه امسال اما در ده‌ها سال آینده ایران با افزایش دمای شدیدی مواجه می‌شود، همان اتفاقی که در سال‌های گذشته نه فقط در ایران که در دنیا هم رخ داده.بر اثر گرمایش جهانی، دمای کره زمین نسبت به دهه‌های گذشته ۰.۷ تا ۱ درجه افزایش پیدا کرده، اما گزارش‌های مختلف نشان می‌دهند که سرعت این افزایش دما در ایران ۲ برابر میانگین جهانی بوده و با ادامه روند انتشار گازهای گلخانه‌ای این روند در آینده هم ادامه پیدا می‌کند.

در تحقیقات مربوط به دمای کره زمین در سال‌های بعدی، آینده به ۳ دوره ۲۰ ساله تبدیل شده است، ۲۰ سال ابتدایی سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۳۵ ، ۲۰ سال میانی سال‌های ۲۰۴۶ تا تا ۲۰۶۵ و ۲۰ سال پایانی از سال ۲۰۸۱ تا ۲۱۰۰، بر اساس سناریو متوسط انتشار گازهای گلخانه‌ای در میانگین دما ۲۰ سال ابتدایی دمای ایران حدود ۱ تا ۱.۵ درجه نسبت به میانگین دمای سال ۱۹۸۶ تا سال ۲۰۰۵ افزایش پیدا می‌کند، برای دوره‌ی میانی این میزان ۳ تا ۴ درجه است، برای ۲۰ سال در دوره انتهایی قرن هم دمای کشور ما بین ۴ تا ۵ درجه سلسیوس افزایش پیدا می‌کند.

پیامدهای مرگبار افزایش دما

این افزایش دما در ایران پیامدهای مرگباری هم به همراه خواهد داشت. علیرضا مساح بوانی، دانشیار دانشگاه تهران و مسئول بخش آسیب‌پذیری و انطباق تغییراقلیم در گزارش سوم ایران به سازمان ملل در این رابطه توضیح داده بود: «پیامد اصلی تغییراقلیم همان افزایش دما است، این افزایش دما باعث افزایش میزان تبخیر و تعرق در ایران می‌شود که این هم منجر به کاهش میزان روان آب‌های ایران می‌شود. به گونه‌ای که حتی اگر ۵ تا ۱۰ درصد افزایش بارش هم داشته باشیم باز میزان روان آب‌های سطحی و زیرزمینی ما کاهش پیدا می‌کند.»

به گفته مسئول بخش آسیب‌پذیری و انطباق تغییراقلیم در گزارش سوم ایران به سازمان ملل بر اساس مطالعاتی که در بخش غرب و جنوب غربی ایران انجام شده است با ادامه روند گرمایش جهانی روان آب های ایران ۲۰ درصد کاهش پیدا می‌کنند. /خبرآنلاین

این خبر منتظر تابستانی با گرمای استثنایی باشیم؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

هشدار وقوع سیلاب‌های ناگهانی

به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری، در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده “فعالیت سامانه بارشی بویژه در ساعات بعدازظهر و شب طی روزهای یکشنبه تا سه شنبه به شرح زیر است”؛

امروز ۲۲ اردیبهشت: رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت درشمال شرق آذربایجان شرقی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات کرمان.

فردا ۲۳ اردیبهشت: رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت درشمال شرق آذربایجان شرقی، نیمه شمالی فارس،مرکز و  ارتفاعات کرمان، شرق سیستان و بلوچستان، یزد، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات البرز در شمال استان های تهران و البرز، قزوین، زنجان و سمنان، از بعدازظهر وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل.

سه شنبه ۲۴ اردیبهشت: رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در شمال شرق آذربایجان شرقی، فارس، جنوبی و ارتفاعات کرمان، شمال هرمزگان، شرق سیستان و بلوچستان، یزد، شمال و غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ارتفاعات و دامنه های البرز در شمال استان های تهران و البرز، قزوین، زنجان و سمنان، وزش باد شدید و خیزش گردوخاک در شمال سیستان و بلوچستان.

سازمان هواشناسی هشدار داده با توجه به افزایش ناپایداری فصلی جو، احتمال وقوع تگرگ و سیلاب ناگهانی در دره ها ومناطق کوهستانی  وجوددارد. لذا به هموطنان در این مناطق توصیه می شود احتیاط لازم را در عبور و توقف از مناطق کوهستانی به عمل آورند.

این خبر هشدار وقوع سیلاب‌های ناگهانی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

هشدار سازمان هواشناسی: سیل و صاعقه در راه است

به گزارش خبرنگار اجتماعی سایت خبرهای فوری، سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به ورود سامانه‌ای بارشی از پنجشنبه از غرب کشور بارش بصورت رگبار باران گاهی رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود، در ضمن با افزایش ناپایداری فصلی جو، احتمال وقوع تگرگ و سیلاب ناگهانی در دره‌ها ومناطق کوهستانی وجوددارد. لذا به هموطنان عزیز در این مناطق توصیه می‌شود احتیاط لازم را در عبور و توقف از مناطق کوهستانی به عمل آورند.

براین اساس امروز پنجشنبه در آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، نیمه جنوبی آذربایجان غربی، زنجان، کردستان، همدان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، شمال خوزستان، ارتفاعات کرمان وشمال خراسان رضوی و فردا جمعه در اردبیل، گیلان، آذربایجان شرقی، نیمه جنوبی آذربایجان غربی، زنجان، کرمانشاه، کردستان، لرستان، شمال خوزستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، ارتفاعات کرمان و دامنه‌های البرز مرکزی در شمال استان‌های تهران و البرز و قزوین شاهد این وضعیت خواهیم بود.

همچنین این سازمان در اخطاریه‌ای هشدار داد: شرایط مخاطره آمیز جوی طی بعدازظهر امروز و روز جمعه پیش‌بینی می‌شود.

بر این اساس امروز پنجشنبه بارش باران گاهی به صورت رگبار و رعد وبرق و وزش باد شدید در استان‌های کردستان، همدان، زنجان، اردبیل، آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی و کرمانشاه و فردا جمعه بارش باران گاهی بصورت رگبار و رعد وبرق گاهی با وزش باد شدید و تندباد موقت در استان‌های اردبیل، نیمه شرقی و شمال آذربایجان شرقی، کردستان، زنجان و قزوین رخ می‌دهد.

از آنجایی که احتمال رخداد سیلاب موقت و ناگهانی در مناطق کوهپایه ای و مسیل‌ها وجود دارد به هم وطنان عزیز توصیه می‌شود از رفتن به ارتفاعات و مناطقی که در معرض برخورد صاعقه وجود دارد و همچنین از اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند و به سازمانها و ارگان‌های ذیربط نیز توصیه می‌شود تمهیدات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی را به عمل آورند. /مهر

چرا کارشناس محبوب هواشناسی ممنوع‌التصویر شد؟

این خبر هشدار سازمان هواشناسی: سیل و صاعقه در راه است اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

چرا کارشناس محبوب هواشناسی ممنوع‌التصویر شد؟

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، محمد اصغری با حضور در یک برنامه تلویزیونی ضمن تشریح چگونگی حضور خود در سازمان هواشناسی و بعد هم تلویزیون، به اتفاقات بهار امسال و عملکرد سازمان هواشناسی اشاره کرد. اصغری در خصوص ممنوع‌التصویر شدنش گفت: من برای آمدن به این برنامه از پخش سیما اجازه گرفتم؛ چند وقت پیش به علت این که بدون اجازه در یک برنامه تلویزیونی شبکه سه (حالا خورشید) حضور پیدا کردم، مدتی ممنوع‌التصویر شدم. او در پایان گفت: آرزو دارم یک شبکه اختصاصی برای هواشناسی داشته باشم و پیش‌بینی می‌کنم که شبکه پربیننده‌ای هم بشود.

اصغری: پهناورترین استان‌های کشور یک رادار هم ندارند!

او در بخش دیگری از این گفتگو در پاسخ به سوال کپی برداری از اجراهای شبکه‌های خارجی گفت: ایرادی در این کار نمی‌بینم. من اعتقاد دارم در رسانه رقابت زیاد است. شبکه‌های مختلف تلویزیونی مثل CNN، BBC و شبکه‌های مختلفی وجود دارند. ما باید کاری کنیم که مخاطب شبکه را عوض نکند. این رقابت سنگین است. من تریجحا شبکه CNN را انتخاب کردم چرا که گراف‌های بهتری هم دارد و امیدوارم به جایی برسیم که بتوانیم از چنین تصاویری استفاده کنیم. /خبرآنلاین

 

این خبر چرا کارشناس محبوب هواشناسی ممنوع‌التصویر شد؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

هشدار درباره دور جدید بارش‌هاى خطرناک در ایران

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، پایگاه هواشناسى بین‌المللى AccuWeather نسبت به وقوع توفان همراه با رعد و برق و بارش شدید باراندر مناطق جنوب غربى، مرکز و شرق ایران در روز دوشنبه هفته جارى (فردا) هشدار داد.

این پایگاه هواشناسى همچنین هشدار داده است که بارش شدید باران در این مناطق و مناطقى از افغانستان و پاکستان ممکن است باعث جارى شدن سیل و وارد آمدن خسارت مالى و احیانا جانى در این مناطق شود.

به دنبال وقوع بارندگی‌های اوایل هفته گذشته، دور تازه‌ای از توفان و بارش های شدید در ایران و مناطقی از افغانستان و پاکستان در اوایل هفته جاری پیش بینی شده است. مناطقی از خاورمیانه اوایل بهار امسال با بحران آب و هوایی بارش های شدید و وقوع سیل روبه‌رو بودند. وقوع سیل و بارندگی شدید در اوایل هفته گذشته در پاکستان ده ها کشته برجای گذاشت.

بنابر پیش بینی پایگاه هواشناسى بین‌المللى AccuWeather  از روز دوشنبه تا چهارشنبه هفته جاری وقوع سیل و بارش های شدید در خاورمیانه احتمالا سبب ایجاد خسارات مالی و جانی در این مناطق خواهد شد. بنابر اعلام این پایگاه هواشناسی توفانی دیگری پایان این هفته در ترکیه به وقوع خواهد پیوست، که خطر وقوع توفان های همراه با رعد و برق شدید در مناطق مرکزی ایران تا پاکستان را افزایش خواهد داد.

پیش‌بینی می‌شود توفان‌های رعد و برقی خطرناک همراه با وزش بادهای شدید، تگرگ، بارش و رعد و برق خواهد بود. پایگاه  هواشناسى بین‌المللى AccuWeather اعلام کرد توفان و رعد و برق شدید در روز دوشنبه مناطق جنوب غربی، شمال شرقی و مناطق مرکزی و شرقی ایران را تهدید می‌کند و روزهای سه شنبه و چهارشنبه افغانستان و پاکستان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

این خبر هشدار درباره دور جدید بارش‌هاى خطرناک در ایران اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

هشدار هواشناسی نسبت به احتمال سیلابی شدن مسیل‌های نیمه شرقی کشور

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، در اخطاریه سازمان هواشناسی آمده است: «بارش باران گاهی با رگبار و رعد و برق و احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها امروز(۲۴ فروردین ماه) برای جنوب بوشهر، جنوب فارس از اوایل شب هرمزگان، جنوب کرمان و به‌تدریج اواخروقت در جنوب سیستان وبلوچستان و فردا (۲۵ فروردین ماه) برای نیمه شرقی هرمزگان، جنوب شرق کرمان، جنوب سیستان وبلوچستان و با شدت کمتر خراسان جنوبی و خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود.

انتظار می‌رود این سامانه بارشی  بتدریج تا اواسط روز دوشنبه (۲۶ فروردین ماه) از نوار شرقی کشور خارج شود.

با توجه به پیش بینی بارش شدید و رگباری، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی در این مناطق وجود دارد.

از این رو به هموطنان  و سازمان‌های ذیربط توصیه می‌شود، تمهیدات لازم را جهت کاهش خسارات احتمالی اتخاذ کنند.» /ایسنا

هشدار هواشناسی نسبت به وقوع سیل مجدد در گلستان

این خبر هشدار هواشناسی نسبت به احتمال سیلابی شدن مسیل‌های نیمه شرقی کشور اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

سواستفاده‌ی ایرانسل از پیام‌های اضطراری + توضیح

به گزارش بخش فناوری سایت خبرهای فوری، شرکت‌های اپراتور تلفن همراه وظیفه دارند در شرایط اضطراری از طریق  «اس ام اس سی بی» به کاربران خود اطلاع‌رسانی کنند، اما به گفته‌ی کاربران شرکت ایرانسل، این شرکت در میان پیام‌هایی که از طرف ستاد مدیریت بحران جهت حفظ نکات ایمنی در سیل و بارندگی ارسال می‌کند، پیام‌های تبلیغاتی هم برای مخاطبان خود می‌فرستد که این موضوع واکنش‌های زیادی از طرف کاربران به دنبال داشته است. روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه‌ی اجتماعی بر این باور است که کار شرکت ایرانسل شبیه مسافرکشی با خودروی آمبولانس است، در صورتی که از این ماشین فقط باید در مواقع اضطراری استفاده کرد.

این کارشناس ارتباطات بهرمندی اقتصادی ایرانسل از این امکان را محکوم می‌کند و در ادامه می‌گوید: «در درجه‌ی اول باید بدانیم که سیستم سرویس پیغام کوتاه پخش سلولی (اس ام اس  سی بی) چه کاربردی دارد. سرویس پیامک امکان انتقال یک پیام از یک خط تلفن به خط تلفن دیگر را فراهم می‌کند، اما پخش سلولی این امکان را می‌دهد که یک منبع به چندین خط در یک منطقه پیام ارسال کند. به عبارت دیگر پخش سلولی برای رساندن همزمان پیغام‌ها به چند کاربر در یک محدوده‌ی مشخص طراحی شده است.

پخش سلولی یک سرویس پیغام رسانی یک به چند در یک محدوده‌ی جغرافیایی خاص است که برای اطلاع رسانی در سراسر کشور یا در سراسر یک شهر، گزارش هواشناسی، پیغام رسانی انبوه و انتشار اخبار بر اساس محل استفاده می‌شود، اما ممکن است عده‌ای از این سرویس در راه اقتصادی نیز بهره ببرند. اگر گمان ما بر این باشد که این سرویس برای شرایط بحرانی است، قطعاً بهره‌برداری اقتصادی از آن اشکال دارد.»

اپل، اپلیکیشن‌ های ایرانی را غیرفعال کرد

برای «اس ام اس سی بی» کاربرد اضطراری تعریف کنیم

مهرجو با اشاره به مشکلاتی که با استفاده‌ی اقتصادی از این پیام‌رسان به وجود می‌آید گفت: «مشکل اساسی که پیش می‌آید این است که ممکن است افراد به دلیل عدم تمایل به دریافت این پبامک‌ها ، این سیستم را مسدود کنند و در صورت بروز حادثه، از پیام‌های اضطراری مطلع نشوند.

اینجا موضوع حقوق انسان‌ها در میان است، آنها حق دارند انتخاب کنند که می‌خواهند از این خدمات استفاده کنند یا خیر ولی اگر کاربرد اضطراری برای آن تعریف کنیم، مسأله قدری پیچیده‌تر می‌شود. آیا می‌توانیم از آمبولانس به عنوان یک خودروی مسافربری استفاده کنیم؟ برای مثال بگوییم در مواقعی که بیکار است بیاید در خیابان مسافرکشی کند؟ چه مشکلی پیش می‌آید؟ پاسخ مشخص است، این خودرو در زمان اضطراری مورد استفاده قرار می‌گیرد و همیشه باید آماده باشد.

در مورد سرویس سلولی نیز همین طور است. در حوادث مختلفی که در دنیا اتفاق ‌افتاده از این سرویس برای اطلاع رسانی به افرادی که در معرض خطر قرار دارند، استفاده شده است. برای مثال این سیستم در بمب گذاری ۷ جولای ۲۰۰۵ لندن یا در سونامی در آسیا استفاده شد. اپراتور سریلانکایی توانست تا اطلاعات اضطراری را  برای اخطار دادن در مورد موج‌هایی که در حال آمدن هستند و برای دادن اخبار جدید و همینطور برای هدایت مردم به مراکز توزیع و تدارکات استفاده کند.

بنابراین استفاده‌ی اقتصادی از این قابلیت صحیح نیست، طبیعی است که قانون‌گذاران و دستگاه‌ قضا می‌توانند بنا به اهمیت این موضوع به آن ورود کنند و اپراتورها را از این کار نهی کنند.»

ایرانسل در صفحه‌ی توییتر خود پاسخی به یکی از کاربرانی که به این موضوع انتقاداتی را مطرح کرده است داده که در ادامه می‌بینید:

1

پاسخ ایرانسل
پاسخ ایرانسل

این خبر سواستفاده‌ی ایرانسل از پیام‌های اضطراری + توضیح اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

هشدار هواشناسی نسبت به وقوع سیل مجدد در گلستان

به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری، مدیرکل هواشناسی گلستان گفت که با ورود سامانه بارشی جدید به استان وقوع سیلاب در این خطه شمالی کشورمان از هفته آینده محتمل است.

نوربخش داداشی عصر امروز سه شنبه مبنی بر احتمال وقوع سیلاب ناشی از تاثیر سامانه بارشی جدید که هم اکنون در راه گلستان است، اظهار داشت: با توجه به میزان بالای بارندگی و قطعی بودن پدیده روان آبها ؛ وقوع سیلاب بویژه در نقاط مستعد استان محتمل است.

وی خاطرنشان کرد: مطابق پیش بینی ها بارش های جدید که از هفته آینده آغاز می شود در ارتفاعات گلستان حداکثر ۱۰۰ میلی متر و در مناطق پایین دست و دشت به ۵۰ میلی متر خواهد رسید.

مدیرکل هواشناسی گلستان افزود: اوج فعالیت این سامانه و بارش باران شدید از عصر یکشنبه تا دوشنبه شب آینده است و پس از آن این سامانه بامداد سه شنبه ۲۷ فروردین از استان خارج خواهد شد.

وی افزود: وزش شدید باد و رعد و برق از دیگر پیامدهای فعالیت این سامانه بارشی در استان گلستان است.

مدیرکل هواشناسی گلستان افزود: یکی از ویژگی های فعالیت این سامانه، گستره بارندگی آن در همه نقاط استان به صورت مستمر و مداوم است که تاثیر آن را بیشتر می کند.

ژاپنی‌ها چگونه سیلاب را کنترل می‌کنند؟

داداشی به رشد تدریجی دمای استان در هفته جاری اشاره کرد و ادامه داد: گلستان در روز جمعه ۲۳ فروردین گرمای ۳۰ درجه را نیز تجربه خواهد کرد که این افزایش دما موجب ذوب شدن برف ارتفاعات و تشدید روان آبها خواهد شد.

وی بیان کرد: بارش شدید باران ناشی از فعالیت سامانه سرد در هفته آینده و همچنین به راه افتادن روان آب ناشی از ذوب شدن برف ارتفاعات، احتمال به راه افتادن سیل مجدد در استان را افزایش خواهد داد.

مدیرکل هواشناسی گلستان افزود: با توجه به ظرفیت انباشته رودخانه ها و سدهای استان و اشباع زمین از جذب آب، بارش باران و حرکت روان آب جدید می تواند موجب بروز مشکل شود که تاکید داریم مسوولان آب منطقه ای از هم اکنون نسبت به کنترل آب سدها و دیگر تمهیدات، اقدامات لازم را انجام دهند.

داداشی گفت: اکنون گلستان تحت تاثیر سامانه ناپایدار است که امشب /سه شنبه/ از منطقه خارج و تا روز جمعه جوی آرام همراه با افزایش دما بر گلستان حاکم می شود. /عصر ایران

تخلیه ۲۱۰ روستای خوزستان / آسیب به ۶۲ هزار واحد مسکونی

این خبر هشدار هواشناسی نسبت به وقوع سیل مجدد در گلستان اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.