۱۳ هشدار هلال احمر به مسافران نوروزی و ساکنان مناطق سیل زده

به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری، در اطلاعیه سازمان هلال احمر خطاب به مسافران نوروزی آمده است:

«۱- پیش‌بینی‌های هواشناسی در تعطیلات طولانی مدت نوروز ۹۸ نشان می‌دهد شرایط جوی و ناپایداری هوا به نسبت سالیان گذشته نامساعدتر است و می‌تواند مسافران نوروزی را در برخی از مواقع غافلگیرکند بنابراین اکیداً لازم است مسافران نوروزی خصوصاً در مناطق کوهستانی با تجهیزات کامل امدادی و جیره غذایی کافی و سایر ملزومات ضروری سفر و از قبل وضعیت آب و هوایی مسیر و مقصد را چک کنند.

۲. با توجه به سیلابی شدن مسیل‌ها در مناطق شمالی و غربی کشور چنانچه مقدور باشد هموطنان از سفر به این مناطق تا عادی شدن اوضاع پرهیز کنند.

۳. مسافران لازم است که در مسیرهای اصلی سفر و از ورود به مسیرهای فرعی کم تردد و ناشناخته پرهیز کنند.

۴. اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها اکیداً توصیه نمی‌شود.

۵. ۳۰ سانتیمتر آب گل آلود قادر است یک خودرو سواری سبک را معلق و از مسیر خود منحرف کند بنابراین لازم است قدرت آب را دست کم نگیریم و از ورود به مسیرهایی که آب‌های خروشان در آن‌ها جاری است، اکیداً خودداری کنیم.

۶. سیلاب تماشا ندارد. چنانچه در مسیر مسافرت به نقاط سیلابی برخورد کردیم حتماً لازم است سریعاً از محل دور شویم. آب خروشان به‌تدریج زمین‌های اطراف را سست و به‌راحتی می تواند افراد حاضر در صحنه را غافلگیر کند.

۷. مراقب رانش زمین و ریزش کوه در مسیرهای کوهستانی باشید.

۸. از حضور در مناطق خلوت و کم رفت و آمد در طبیعت خودداری کنید.»

همچنین در این اطلاعیه از هموطنان در مناطق سیل زده و یا در معرض خطر سیل خواسته شده است تا در موارد زیر با دستگاه‌های امدادرسان همکاری کنند:

«۱. در روستاها و مناطق در معرض سیل خواهشمندیم که در صورت اعلام خطر از سوی دستگاههای امدادرسان در برابر تخلیه خانه و منطقه محل زندگی خود مقاومت نکنند. وقتی جان مان در معرض خطر است مال ارزشی ندارد.

۲. کودکان و افراد زیر ۱۲ سال را به هیچ وجه تنهایی به خارج از منزل نفرستید.

۳. در پاکسازی بام، جلو و داخل خانه‌ها از برف و سیلاب با نیروهای امدادی همکاری کنید. قطعاً نیروهای امدادی – اغلب داوطلبانه – برای کمک به شما در منطقه حاضر شده‌اند و مسئول و یا مقصر حادثه پیش آمده نیستند.

۴. چنانچه منزل شما در منطقه هشدار و نزدیکی رودخانه قرار دارد و یا از استحکام کافی برخوردار نیست، در صورت امکان تا زمان پایان روزهای بارانی به جای دیگری نقل مکان کنید. امکان اسکان موقت و تغذیه اضطراری در اغلب شهرها (در مساجد، ورزشگاه‌ها و…) از سوی جمعیت هلال احمر نیز وجود دارد.

۵. در صورتی که به محل های اسکان موقت رجوع کرده‌اید تا زمان عادی شدن اوضاع، به محل خانه خود بازنگردید.»

هواشناسی درخصوص سیلابی شدن رودخانه‌ها هشدار داد / مسافران با تجهیزات ایمنی سفرکنند

این خبر ۱۳ هشدار هلال احمر به مسافران نوروزی و ساکنان مناطق سیل زده اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

هواشناسی درخصوص سیلابی شدن رودخانه‌ها هشدار داد / مسافران با تجهیزات ایمنی سفرکنند

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، در اخطاریه سازمان هواشناسی آمده است: با ادامه فعالیت سامانه بارشی در روزهای سه شنبه (۲۸ اسفند)، چهارشنبه (۲۹ اسفند) و پنجشنبه (یکم فروردین)، در روزسه شنبه (۲۸ اسفند) بارش برف، مه آلودگی و کاهش دید در خراسان شمالی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، ارتفاعات البرز در استان گلستان و همچنین بارش باران و تداوم آبگرفتگی معابر، سیلابی ماندن رودخانه‌ها در استان گلستان و شرق مازندران پیش بینی می‌شود.

در ادامه این اخطاریه آمده است: در روزچهارشنبه (۲۹ اسفند) بارش برف، مه آلودگی و کاهش دید در ارتفاعات البرز در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، قزوین، البرز، تهران و سمنان نیز پیش بینی می‌شود. در روز پنجشنبه (اول فروردین) نیز بارش برف، مه آلودگی و کاهش دید در نیمه شمالی خراسان رضوی، خراسان شمالی، ارتفاعات البرز در استان‌های مازندران، گلستان، سمنان وبارش باران گاهی وزش باد شدید در شمال سمنان پیش بینی می‌شود.

در این اخطاریه به سازمان‌ها و ارگان‌های ذی‌ربط توصیه شده تمهیدات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی به سبب کولاک برف، یخبندان، لغزندگی، مه گرفتگی و اختلال در تردد جاده‌ای بویژه گردنه‌های کوهستانی این مناطق را به عمل آورند و به مسافران نیز توصیه کرده با تجهیزات ایمنی کامل سفر کنند. /خبرآنلاین

وضعیت آب و هوایی کشور در تعطیلات نوروز

این خبر هواشناسی درخصوص سیلابی شدن رودخانه‌ها هشدار داد / مسافران با تجهیزات ایمنی سفرکنند اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

وضعیت آب و هوایی کشور در تعطیلات نوروز

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، رییس سازمان هواشناسی در اولین نشست خبری خود که امروز ( ۲۷ اسفندماه) در سازمان هواشناسی برگزار شد، وضعیت جوی کشور را در تعطیلات نوروز ۱۳۹۸ پیش‌بینی کرد.

وی با تاکید بر این‌که در تعطیلات نوروز به طور متناوب بارش داریم، اظهار کرد: امروز سامانه بارشی را روی شرق دریای خزر داریم که باعث بارش باران در شرق استان مازندران، گلستان و خراسان شمالی می‌شود. این بارش‌ها تا فردا صبح ( ۲۸ اسفندماه) ادامه خواهد داشت.

تاجبخش با اشاره به کاهش قابل ملاحظه‌ای دما در نوار شمالی کشور، از وزش باد شدید و مواج شدن دریای خزر خبر داد و گفت: سامانه بارشی فعال در کشور فردا به طور مقطعی متوقف می‌شود، اما از روز چهارشنبه (۲۹ اسفندماه) شاهد ورود یک سامانه بارشی جدید خواهیم بود. بنابراین این دو سیستم بارشی با هم ترکیب شده و باعث بارش باران در شمال کشور و به خصوص در دامنه‌های شمالی البرز، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران و خراسان شمالی با شدت بالا خواهد بود.

رییس سازمان هواشناسی ادامه داد: در روز چهارشنبه (۲۹ اسفندماه) در استان‌های کردستان، زنجان، قزوین، شمال تهران، سمنان و خراسان رضوی بارش باران با شدت کمتر ادامه خواهد داشت. همچنین طی روزهای آینده در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش به شکل برف خواهد بود.

وی با اشاره به کاهش قابل ملاحظه دما طی روز چهارشنبه ۲۹ اسفندماه گفت: تعدادی از هموطنان برای تحویل سال در مشهد مقدس حضور می‌یابند. پیش‌بینی می‌شود که چهارشنبه شب و پنج‌شنبه صبح شاهد کاهش دما در مشهد باشیم. همچنین در برخی ساعات بارش برف به شکل موقت در مشهد صورت خواهد گرفت و دما در این شهر به زیر صفر می‌رسد.

رییس سازمان هواشناسی در ادامه با بیان این‌که اول فروردین‌ماه هوا در غالب مناطق کشور مساعد پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: در روز پنج شنبه اول فروردین‌ماه تنها نوار شمالی، مناطق شرق و خراسان شمالی تحت تاثیر سامانه بارشی خواهد بود.

به گفته تاجبخش، از اول فروردین‌ماه تا چهارم فروردین‌ماه آسمان کشور در بیشتر نقاط صاف خواهد بود و با وجود افزایش موقت ابر در برخی نقاط، پدیده بارشی قابل ملاحظه‌ای پیش‌بینی نمی‌شود.

وی ادامه داد: از چهارم فروردین‌ماه تا ششم فروردین‌ماه از سمت غرب کشور یک سامانه بارشی وارد ایران می‌شود. این سامانه نیمه غربی کشور، سواحل خزر، شمال غرب و شرق کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد. همچنین این سامانه به تدریج تمام نقاط کشور به جز جنوب شرق را درگیر خواهد کرد.

رییس سازمان هواشناسی با بیان این‌که طی روزهای چهارم و ششم فروردین‌ماه بارش‌ها در نقاط سردسیر و ارتفاعات به شکل برف خواهد بود، اظهار کرد: در این بازه زمانی فعالیت سامانه بارشی در دامنه‌های مرکزی زاگرس از جمله لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و دشت خوزستان بیشتر خواهد بود و در استان تهران بارش در مناطق سردسیر به شکل برف پیش‌بینی می‌شود. همچنین در این مقطع استان‌های ایلام، کردستان و کرمانشاه نیز به شکل قابل ملاحظه‌ای تحت تاثیر سامانه بارشی خواهد بود.

وی در ادامه وضعیت جوی کشور را از هفتم تا دهم فروردین‌ماه پیش‌بینی کرد و گفت: در این بازه زمانی هوای قالب مناطق کشور صاف و آفتابی خواهد بود و برای روزهای یازدهم و دوازدهم فروردین‌ماه سامانه بارشی جدیدی وارد کشور می‌شود. بنابراین در تعطیلات نوروز به طور متناوب شاهد بارش باران خواهیم بود.

تاجبخش با اشاره به این‌که در روزهای یازدهم و دوازدهم فروردین‌ماه موج جدید بارشی وارد کشور می‌شود، اظهار کرد: در روز ۱۳ فروردین‌ماه مصادف با روز طبیعت آسمان غالب مناطق ایران به ویژه نوار شمالی، شمال شرق و مناطق مرکزی کشور بارانی خواهد بود و در همین مقطع بارش‌ها در ارتفاعات به شکل برف خواهد بود.

رییس سازمان هواشناسی با اشاره به این‌که به دلیل کاهش دما، برف‌ کوه‌ها ذوب نمی‌شود، گفت: این موضوع برای افزایش ذخیره آبی کشور اتفاق خوبی است، اما شاید برای مسافران اتفاق دلچسبی نباشد. بنابراین از شهروندان ایرانی خواهش می‌کنیم برنامه سفر خود را با شرایط جوی هماهنگ کنند و حتی‌المقدور در روزهایی که بارش شدید باران و برف وجود دارد سفر نداشته باشند و در صورتی که مجبور به مسافرت شدند، مجهز به تجهیزات ایمنی شوند.

تاجبخش در مورد احتمال وقوع سیلاب در تعطیلات نوروز اظهارکرد: با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته میزان بارش و نوع بارش‌ها در تعطیلات نوروز سیل‌آسا نیست البته علاوه بر میزان بارش، سایر عوامل از جمله قطع درختان، ایجاد مسیل‌ها در حوزه آبریز همچنین خشکی حوزه آبریز در وقوع سیلاب تاثیرگذار هستند. با همه این اوصاف پیش‌بینی سیلاب برای تعطیلات نوروز به‌شکل جدی وجود ندارد البته برای روز ۱۳ فروردین‌ماه نیاز است که به این مقطع زمانی نزدیک شویم تا مقدار و میزان بارش را پیش‌بینی کنیم. /ایسنا

کاهش ۱۲ تا ۱۵ درجه ای دما در نیمه شمالی کشور در هفته آینده

این خبر وضعیت آب و هوایی کشور در تعطیلات نوروز اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

کاهش ۱۲ تا ۱۵ درجه ای دما در نیمه شمالی کشور در هفته آینده

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، احد وظیفه ، با بیان اینکه امروز (جمعه) غالب مناطق کشور به جز بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور تحت تأثیر سامانه بارشی قرار می‌گیرد، گفت: از بعدازظهر از فعالیت این سامانه از سمت غرب کاسته می‌شود.

وی با بیان اینکه شنبه سامانه بارشی در شمال شرق فعال بوده و به تدریج از کشور خارج می‌شود، اظهار کرد: همچنین اواسط روز شنبه سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب وارد کشور خواهد شد. روز یکشنبه سامانه بارشی تمام کشور را فرا خواهد گرفت و در جنوب غرب و جنوب کشور از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه بارش در نقاط مرتفع و سردسیر به شکل برف خواهد بود، تصریح کرد: جمعه نواحی غربی و مرکزی خلیج فارس مواج است.

به گفته وظیفه طی روزهای آینده نوسانات محسوسی در نیمه شمالی رخ خواهد داد، به طوریکه جمعه کاهش دمای ۵ تا ۸ درجه‌ای، یکشنبه افزایش دمای ۶ تا ١٠ درجه‌ای و بعدازظهر یکشنبه و طی روز دوشنبه کاهش ۱۲ تا ۱۵ درجه‌ای برای نوار شمال کشور پیش‌بینی می‌شود.

وی ضمن تشریح آخرین وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده گفت: هوای تهران امروز ابری تا نیمه ابری همراه با رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید و با بیشینه دمای ۱۴ و کمینه دمای ۱۰ درجه سانتیگراد خواهد بود. هوای تهران برای فردا نیز صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد پیش بینی شده است. /ایسنا

تهیه «سبد نوروزی کالا» برای خانواده‌های کودکان کار و خیابان

این خبر کاهش ۱۲ تا ۱۵ درجه ای دما در نیمه شمالی کشور در هفته آینده اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

افزایش دمای کشور تا آخر هفته‌

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، احد وظیفه با اشاره به ایکه از امروز (سه‌شنبه ۲۱ اسفند تا پنجشنبه ۲۳ اسفند) روند افزایش نسبی دما در اغلب مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود گفت‌: امروز در برخی از مناطق سیستان‌ و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی، جنوب استان یزد و شمال هرمزگان رگبار باران، همراه با رعد و برق، گاهی وزش باد و در ارتفاعات جنوبی کرمان بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه فردا (چهارشنبه ۲۲ اسفند) در کشور جوی آرام حاکم خواهد بود، اظهار کرد: از بعد از ظهر فردا در نیمه غربی ایران آسمان ابری می‌شود و تا اواخر وقت به غیر از نوار شرقی کشور در اکثر مناطق هوا ابری خواهد بود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی، تاکید کرد: پس‌فردا (پنجشنبه ۲۳ اسفند) با ورود سامانه بارشی، استان‌های واقع در شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور تحت تاثیر قرار می‌گیرند و بارش باران این مناطق را فرا می‌گیرد. همچنین در مناطق سردسیر و مرتفع، به خصوص در اواخر وقت این روز بارش به صورت برف خواهد بود.

به گفته وظیفه، پنجشنبه (۲۳ اسفند) با افزایش سرعت باد جنوبی در استان خوزستان و ایلام احتمال خیزش گردوخاک وجود دارد. همچنین امروز (۲۱ اسفند) قسمت‌های مرکزی و شرق خلیج فارس و غرب تنگه هرمز مواج خواهد بود و از بعد از ظهر پنجشنبه‌ (۲۳ اسفند) غرب خلیج فارس مواج می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان در مورد وضعیت آب و هوای تهران، گفت‌: فردا (۲۲ اسفند) آسمان تهران صاف در بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد و در طول روز غبار محلی پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۱۸ و هفت درجه سانتیگراد است. همچنین پس فردا (پنجشنبه ۲۳ اسفند) هوای تهران ابری و همراه با وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۱۹ و هشت درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. /ایسنا

هشدار محیط زیست در مورد یک گیاه سرطان‌زا

این خبر افزایش دمای کشور تا آخر هفته‌ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

موج جدید بارش “برف و باران” کشور را فرا می‌گیرد

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد از روز جمعه با ورود سامانه بارشی به کشور، بارش باران و برف و در بعضی ساعات وزش باد شدید در استانهای واقع در نوار غربی پیش‌بینی می‌شود.

روز شنبه با تشدید سامانه بارشی، گستره بارشها دامنه‌های زاگرس و دامنه‌های جنوبی البرز را نیز فرا خواهد گرفت.

روز یکشنبه فعالیت این سامانه محدود به سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور خواهد بود همچنین قسمت جنوبی این سامانه از روز یکشنبه تا روز سه‌شنبه در جنوب و جنوب شرق کشور فعال است که اطلاعات تکمیلی در خصوص این سامانه در اطلاعیه‌های بعدی صادر خواهد شد؛ بر این اساس وضع هوای کشور طی هفته آینده به‌شرح زیر پیش‌بینی می‌شود:

جمعه ۹۷/۱۱/۱۹: بارش برف و باران گاهی وزش باد در استان‌های ایلام، لرستان، غرب چهارمحال و بختیاری، شمال خوزستان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و جنوب آذربایجان شرقی.

شنبه ۹۷/۱۱/۲۰: بارش برف و  باران  و وزش باد شدید در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، تهران، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، اصفهان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، خوزستان، غرب کرمان و  بارش باران گاهی وزش باد شدید در استان بوشهر.

یکشنبه ۹۷/۱۱/۲۱: بارش باران گاهی وزش باد شدید و در ارتفاعات بارش برف  در استان‌های گلستان، مازندران، گیلان و بارش برف در استان‌های اردبیل، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، شمال سمنان و رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در استانهای هرمزگان و جنوب فارس.

شایان ذکر است به‌سبب بارش برف و کولاک در نقاط کوهستانی و سردسیر مناطق ذکرشده، لغزندگی جاده‌های کوهستانی، مه‌آلودگی و کاهش دید رخ خواهد داد؛ از این رو توصیه می‌شود هنگام تردد در این مناطق، نکات لازم  برای حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی به‌کار گرفته شود. /تسنیم

آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور

این خبر موج جدید بارش “برف و باران” کشور را فرا می‌گیرد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

هشدار کولاک برف / پیش‌بینی برف و باران ۳روزه در ۲۸ استان

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، اظهار کرد: فردا در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، اصفهان، فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، خوزستان و ایلام بارش برف و باران پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: روز پنجشنبه بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، خوزستان، بوشهر، ایلام، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، قم، همدان، مرکزی، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، شمال یزد، گیلان، مازندران و گلستان روی می‌دهد.

 وی همچنین از بارش برف، باران و وزش شدید باد در استان‌های گلستان، مازندران، خراسان شمالی و خراسان رضوی خبر داد و  نسبت به کولاک برف در نقاط کوهستانی و سردسیر مناطق ذکرشده، لغزندگی جاده‌های کوهستانی، مه‌آلودگی و کاهش دید هشدار داد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور در مورد وضعیت جوی خلیج‌فارس گفت: از بعدازظهر چهارشنبه به‌سبب وزش باد شدید جنوب شرقی، شمال خلیج فارس مواج خواهد بود و ارتفاع موج حدود ۱.۵ تا ۲ متر برآورد می‌شود. همچنین روز پنجشنبه به‌سبب فعالیت سامانه بارشی و نیز وزش باد شدید شمال غربی، خلیج فارس مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود که ارتفاع موج به حدود ۱.۵ تا ۲.۵ متر خواهد رسید. /تسنیم

توقیف موتورسیکلت ۱۸۰۰سی‌سی یک میلیاردی در نیاوران! + تصاویر

این خبر هشدار کولاک برف / پیش‌بینی برف و باران ۳روزه در ۲۸ استان اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

پیش بینی کولاک برف در ۱۰ استان

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی با بیان این‌که طی امروز و فردا در بیشتر مناطق کشور جو آرام خواهد بود و از بعدازظهر امروز و فردا وزش‌ بادهای جنوبی در غرب دریای خزر و اردبیل خواهیم داشت، اظهار کرد:‌ از بعدازظهر روز شنبه و اوایل یکشنبه  افزایش غلظت آلاینده‌های جوی را در شهرهای صنعتی داریم.

وی بیان کرد: روز یکشنبه با ورود سامانه بارشی، بارش‌ها از غرب کشور آغاز می‌شود  و به تدریج کل نواحی غربی و دامنه‌های جنوبی البرز را در برمی‌گیرد. بارش‌ها به صورت باران و برف خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از بعدازظهر یکشنبه در جنوب آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، قزوین، البرز و تهران بارش‌ها از شدت بیشتری برخوردار است. ضمن این‌که در مناطق سردسیر بارش برف همراه با وزش برف و کولاک برف همراه خواهد بود.

رفیعی اظهار کرد:‌ از بعدازظهر جمعه آینده از شدت بارش‌ها در مناطق شمال غرب و غرب کاسته می شود و در جنوب غرب کشور و استان‌های البرز، قزوین، تهران، سمنان و شمال شرق و سواحل شرقی دریای خزر ادامه بارش‌ها را خواهیم داشت. در استان‌های فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد بارش‌ها شدت بیشتری خواهد داشت. /تسنیم

واکنش وزیر ارتباطات به ادعای «کاخ‌نشینی» خود

این خبر پیش بینی کولاک برف در ۱۰ استان اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

فردا سامانه بارشی وارد کشور می‌شود

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، احد وظیفه افزود: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی در دو روز آینده در شهرهای صنعتی و پرجمعیت، افزایش آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به این‌که امروز تا ظهر پنج‌شنبه (۱۵ آذرماه) وزش باد گرم در سواحل دریای خزر و استان اردبیل پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: از فردا (۱۴ آذرماه) یک سامانه بارشی وارد کشور می‌شود و استان‌های واقع در شمال غرب و غرب کشور همچنین در روز پنج‌شنبه کل نیمه غربی کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد و سبب بارش باران و وزش باد و در مناطق کوهستانی و سردسیر شمال غرب، غرب و نقاط سردسیر واقع در البرز مرکزی و زاگرس مرکزی باعث بارش برف خواهد شد.

اگر کودک شاهد رابطه جنسی شما و همسرتان بود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تاکید کرد: بارش‌ها در روز پنج‌شنبه (۱۵ آذرماه) در استان‌های ایلام، لرستان، برخی نقاط استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، کرمانشاه، مرکزی و غرب اصفهان خواهد بود.

به گفته وظیفه غرب خلیج فارس پس فردا (۱۵ آذرماه) به سبب رشد ابرهای هم‌رفتی و بارش شدید باران مواج پیش‌بینی می‌شود.

وی تاکید کرد: سامانه بارشی روز جمعه (۱۶ آذرماه) قسمت‌های مرکزی، شمال شرق، شرق و بخش‌هایی از جنوب شرق کشور را نیز در برمی‌گیرد و به تدریج در روز شنبه (۱۷ آذرماه) از مرزهای شرقی خارج خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان با اشاره به شرایط آب و هوایی تهران طی دو روز آینده، اظهار کرد: فردا ( ۱۴ آذرماه) آسمان تهران نیمه‌ابری، همراه با غبار محلی و در اواخر وقت این روز همراه با افزایش ابر خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران فردا ۱۴ و ۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. همچنین وضعیت جوی تهران پس‌فردا ( ۱۵ آذرماه) ابری در بعضی ساعات بارش باران و وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۱۴ و ۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود./ایسنا

آخرین اخبار از سهمیه‌بندی و قیمت بنزین

این خبر فردا سامانه بارشی وارد کشور می‌شود اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

مردم در این مناطق منتظر برف باشند

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، سازمان هواشناسی امروز پنجم آذر وضعیت جوی کشور را با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد.

سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور را با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد. بر اساس اطلاعیه شماره ۹۱ سازمان هواشناسی، سامانه بارشی فعال در کشور امروز در شرق هرمزگان، شرق کرمان، برخی نقاط سیستان وبلوچستان، خراسان جنوبی و شرق یزد سبب بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید خواهد شد.

محور کندوان و هراز برفی است

فعالیت این سامانه در خراسان شمالی، برخی نقاط خراسان رضوی، شرق سمنان و گلستان بصورت بارش باران، وزش باد و در مناطق کوهستانی بصورت برف بوده و در این نواحی لغزندگی و مه آلودگی جاده‌ها نیز پیش بینی می‌شود؛ لذا توصیه می‌شود در این نواحی جهت جلوگیری از خسارات احتمالی، تمهیدات لازم بکار گرفته شود.

در استان کرمانشاه تا روز پنج شنبه پدیده قابل توجهی نخواهیم داشت و از لحاظ دمایی طی روزهای سه شنبه تا پنج شنبه افزایش نسبی دما در این استان پیش بینی می‌شود که شرایط امداد رسانی را تسهیل می‌کند. انتظار داریم از روز جمعه با نزدیک شدن سامانه بارشی، افزایش ابر، وزش باد و بارش باران در این استان آغاز شود./میزان

این خبر مردم در این مناطق منتظر برف باشند اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.