از کفن ترمه تا پخش لایو مراسم / مرگ مجلل و آپشن‌های ویژه قبر‌های لاکچری

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، مرگ مجلل یکی از پدیده‌های عجیب بازار خدمات ایران است. برخی در مسجد شمال شهر با قابلیت پخش زنده و لایو مراسم ختم می‌گیرند و بچه‌ها در اتاق بازی مسجد سرگرم می‌شوند. مرده کفن ترمه دارد و برای خریدن قبرش درست به اندازه یک خانه مسکونی هزینه کرده‌اند. سنگ قبر مرمر سبز وارداتی است که با آب طلا خطاطی شده است. متوفی باغچه اختصاصی با گل‌کاری و چمن‌کاری هم دارد و کارگری برای رسیدگی به قبر و شست‌وشوی آن و هرس و باغبانی باغچه ماهانه از بستگان مرده حقوق می‌گیرد.

قبر‌های لاکچری

قبر‌های یک‌طبقه و چندطبقه در بهشت‌زهرا (س) با قیمت‌های چند میلیونی خرید و فروش می‌شوند. البته چندی پیش اعلام شد که بهشت زهرا برای حدود سه سال دیگر جا برای دفن اموات دارد و باید برای مکان‌یابی جدید فکر اساسی کرد. در حال حاضر فاصله زیادی بین ارزان‌ترین و گران‌ترین قبر‌ها در بهشت زهرا وجود دارد. جالب است بدانید که در حال حاضر بهشت زهرا از سه بخش گران‌قیمت، متوسط و ارزان‌قیمت تشکیل شده است. فاز یک در قسمت شمالی و غربی با قطعات یک تا ١١٠و قدمتی بیش از ۴٠سال، گران‌ترین قبر‌ها را دارد. فاز ٢ در قسمت شرقی با قطعات بین ٢٠٠ تا ٢۵۵ و قدمتی بیش از ١٠سال، از نظر قیمتی در سطح دوم قرار دارد.

ارزان‌ترین قبر‌ها هم در فاز سوم و قسمت جنوب بهشت زهرا واقع شده‌اند که قطعات ٣٠٠ به بالا با قدمت ۵ سال را شامل می‌شوند. در این قطعات کمتر اثری از خریدوفروش قبر‌ها به صورت غیررسمی دیده می‌شود؛ چون مردگان به طور خودکار و از طریق دفتر اداری بهشت‌زهرا، به صورت رایگان در طبقه اول این قبر‌ها و با پرداخت یک‌میلیون تومان برای طبقه دوم یا سوم، دفن می‌شوند؛ اما اگر بخواهید که در نقاط بکر بهشت زهرا عزیزان خود را دفن کنید نمی‌توانید مستقیما به واحد‌های اداری بروید و در این مناطق قبر بخرید بلکه باید سراغ دلالانی را بگیرید که کارشان این است که با گرفتن درصد، مردگان را در مناطق منحصربه‌فرد! دفن کنند.

آپشن‌های ویژه قبر‌های گران

شاید خنده‌دار باشد، ولی وقتی دلایل گرانی این قبر‌ها را جویا می‌شویم، عواملی مثل همجواری با غسالخانه و بخش اداری، قدیمی‌بودن، برخورداری از فضای سبز، سر نبش‌بودن، دسترسی به ورودی‌های اصلی، همجواری با مترو، نزدیکی به انشعابات آب و برق، دکه تنقلات، گلفروشی و… را می‌شنویم.

یکی از این دلالان می‌گوید که قیمت قبور در فاز یک بهشت زهرا بسیار بالا رفته و حتی در برخی از نقاط خوش آب‌وهوا که دسترسی خوبی هم دارد، قبر‌ها با مبالغی حدود ٢٠٠‌میلیون تومان هم فروخته می‌شوند که البته اگر بخواهید این قبر دو طبقه یا سه طبقه شود، باید برای هر طبقه هم هزینه‌ای در حدود ٢٠‌میلیون تومان پرداخت کنید.

قیمت قبور در فاز ٢ هم نجومی است. در فاز دوی بهشت زهرا قیمت قبر‌ها از ۵٠ میلیون شروع می‌شود و به حدود ١٠٠میلیون تومان می‌رسد. البته همان‌طور که گفتیم قیمت‌ها براساس ملاک‌های عجیب و غریبی تعیین شده‌اند که البته مورد تأیید مسئولان بهشت زهرا نیست. شاید برایتان باورکردنی نباشد، اما در بهشت زهرا افرادی هم هستند که در ازای دریافت حقوق ماهانه به قبور رسیدگی و اطراف آن‌ها گل‌کاری می‌کنند و نظافتشان را بر عهده دارند.

بر اساس مشاهدات خبرنگار این افراد به ازای کار‌هایی که برای قبور لاکچری و صاحبان آن‌ها انجام می‌دهند بین یک تا ٢‌میلیون حقوق دریافت می‌کنند. البته چند ماه پیش بود که شایعه فروش قبر‌های میلیاردی در بهشت زهرای تهران سروصدای زیادی به پا کرد. ماجرا از این قرار بود که آگهی‌هایی در سایت‌های اینترنتی درباره فروش قبر‌های ویلایی منتشر شده بود. شایعه‌ای که البته دلال‌های بهشت زهرا آن را تأیید نمی‌کنند و می‌گویند که در قیمت‌ها اغراق شده است و قیمت میلیاردی را تأیید نمی‌کنند.

آن‌ها می‌گویند حداکثر قیمت این قبر‌ها ٨٠٠ میلیون تومان است و البته خرید و فروش این مقبره‌ها در دفاتر اسناد رسمی انجام می‌شود و بعد از پرداخت پول بابت خرید این مقبره‌ها به شما برگه‌ای مانند سند داده می‌شود.

آگهی برای معاوضه قبور

البته پای خرید و فروش قبر به آگهی‌های اینترنتی هم رسیده است و اگر به سایت‌های خرید و فروش اینترنتی سری بزنید، آگهی‌هایی می‌بینید که به شما پیشنهاد معاوضه قبور می‌دهند یا این‌که در گذشته قبر‌هایی خریده‌اند و حالا که قیمت‌ها بالا رفته، اقدام به فروش آن‌ها می‌کنند؛ به عنوان مثال در یکی از این آگهی‌ها قید شده که قبری در قطعه ۷۶ بهشت زهرا به فروش می‌رسد یا با یک خودرو معاوضه می‌شود. وقتی خبرنگار  با صاحب این آگهی تماس می‌گیرد، او می‌گوید که این قطعه را با قیمت ۶۵‌میلیون تومان می‌فروشد یا این‌که با یک خودرو در همین حدود قیمت معاوضه می‌کند.

یکی دیگر از فروشندگان قبر هم قبر سه طبقه‌ای را با قیمت ۴۵٠‌میلیون تومان به فروش گذاشته، اما اگر بخواهید یک طبقه را بخرید باید ١٠٠‌میلیون تومان هزینه کنید.

حمل متوفی چند؟

یکی از خدماتی که باید برای مراسم کفن و دفن مردگان خود انجام دهید، کرایه‌کردن آمبولانس‌های جسدبر است. جالب اینجاست که بستگان متوفی هم حق انتقال جسد را ندارند و متوفی صرفا باید توسط آمبولانس‌های بهشت‌زهرا جابه‌جا شود و برای این جابه‌جایی هم گاهی باید هزینه‌های نسبتا بالایی پرداخت کرد که این هزینه‌ها با توجه به مسافت تعیین می‌شوند. بر اساس آخرین مصوبه، هزینه حمل اجساد از سطح شهر به پزشکی قانونی ۲۰۰‌هزار تومان است.

البته این نرخ آمبولانس‌های عمومی است و اگر بخواهید از آمبولانس خصوصی تک نفره استفاده کنید، باید ٢٨٠‌هزار تومان هزینه کنید. کرایه آمبولانس عمومی چهارنفره ۱۸۰‌هزار تومان، آمبولانس عمومی کودک ۹۰‌هزار تومان، آمبولانس قطع عضو ۷۵‌هزار تومان و تعرفه حمل از شهرستان‌ها به بهشت زهرا به ازای هر کیلومتر رفت و برگشت‌هزار و ۵۰۰ تومان است که البته این نرخ‌ها چندان رعایت نمی‌شود و حتی آمبولانس‌های برخی از بیمارستان‌ها تا ۵٠٠‌هزار تومان هم بابت رساندن اجساد به بهشت زهرا کرایه دریافت می‌کنند و به بهانه‌های مختلف نرخ جابه‌جایی را افزایش می‌دهند. جالب است بدانید که سازمان خدمات بهشت زهرا برای غسل و بسته‎بندی مردگان هم تعرفه‌های مشخصی دارد.

براساس آن‌چه در سایت بهشت زهرا منتشر شده، غسل هر جسد بزرگسال ٧۵‌هزار تومان، کودک ٣۵‌هزار تومان، بسته‌بندی متوفی بزرگسال همراه با تابوت ١۵٠‌هزار تومان، بسته‌بندی کودک به همراه تابوت ١٠٠‌هزار تومان برای خانواده‌های متوفیان هزینه در بر دارد. جالب است بدانید که نرخ بسته‌بندی‌ها هم براساس کاور‌ها متفاوت است. هزینه کاور بسته‌بندی ۲۰‌هزار تومان و ترمه ۴۰‌هزار تومان است که این‌جا هم تفاوت قیمت‌ها توی ذوق می‌زند.

سنگ قبر طلایی با چمن‌کاری و باغچه اختصاصی

این روز‌ها انگار همه چیز روند لاکچری‌ شدن و گران‌شدن را با سرعت بالایی طی می‌کنند. بعد از بررسی قیمت قبر‌ها در بهشت زهرا، حالا نوبت سنگ قبر‌های نجومی است. وقتی برای خرید سنگ قبر به بهشت زهرا بروید، از تنوع و البته قیمت‌های بالا شوکه می‌شوید. یکی از سازندگان و فروشندگان سنگ قبر در بهشت زهرا درباره قیمت‌ها می‌گوید: «قیمت‌ها از ٧٠٠هزار تومان شروع می‌شود و بالا می‌رود. ما این‌جا براساس سلیقه مشتری و پولی که می‌خواهد پرداخت کند سنگ قبر می‌سازیم. همین چند وقت پیش بود که برای یک مشتری سنگ قبری با قیمت ۴٠‌میلیون تومان ساختم که از بهترین مرمر موجود در بازار بود و با آب طلا روی آن نوشته شده بود.» او ادامه می‌دهد: «در حال حاضر گران‌ترین سنگ موجود در بازار مرمر سبز است؛ البته به‌تازگی نوعی سنگ برزیلی به بازار آمده که بهتر از انواع داخلی است و کیفیت بالایی دارد.

این سنگ‌ها در مقابل سرما و گرمای هوا هم مقاوم‌تر هستند و قیمتشان از ۵‌میلیون تومان آغاز می‌شود. برخی از مشتریان هم سفارش گل‌کاری یا ساخت باغچه را بر سر مزار عزیزان خود می‌دهند که قیمت این باغچه‌ها هم از دو‌میلیون تومان به بالا است.»

ختم با قابلیت پخش لایو

یکی از مهمترین آداب و رسوم ایرانی‌ها وقتی عزیزی را از دست می‌دهند، برگزاری مراسم در مساجد است. چندی پیش شایعه شده بود که مساجد معروف تهران قیمت‌های نجومی برای برگزاری مراسم ترحیم می‌گیرند. در بین این مساجد بالاترین نرخی که برای ارایه خدماتی، چون مداحی، سخنرانی و پذیرایی خدمه گرفته می‌شود، متعلق به مسجدالزهراء اسدآباد واقع در زعفرانیه است. این مسجد که از معدود مساجد تهران برای مراسم ترحیم است، سالن بازی برای سرگرم‌کردن کودکان دارد. هزینه برگزاری مراسم در این مسجد ٣‌میلیون و ۵٠٠‌هزار تومان است که خدمات ویژه‌ای، چون فیلمبرداری هم ارایه می‌دهد. مراسمی که در این مسجد برگزار می‌شود به صورت لایو قابل پخش است.

یکی از مساجد معروف تهران، مسجد نور واقع در میدان فاطمی است که اغلب چهره‌های سرشناس ورزشی، هنری و سیاسی این مسجد را برای برگزاری مراسم ترحیم عزیزان خود انتخاب می‌کنند. هزینه برگزاری مراسم در این مساجد با خدماتی مثل سخنرانی، مداحی و خدمه یک‌میلیون و ۵٠٠‌هزار تومان است. یکی دیگر از مساجد گران تهران، مسجد الغدیر در خیابان میرداماد است که نرخ این مسجد برای سخنرانی، مداحی و خدمه مبلغ ٢‌میلیون و ٢٠٠‌هزار تومان است.

مسجدالرضا در خیابان خرمشهر را هم تقریبا می‌توان بین مساجد گران طبقه‌بندی کرد. این مسجد هم برای خدماتی مثل بقیه مساجد تهران مبلغ یک‌میلیون و ٧٠٠ هزار تومان دریافت می‌کند؛ البته وسایل پذیرایی بر عهده مساجد نیست و خود خانواده متوفی باید آن را تهیه کنند. با وجود این برخی مساجد تهران هم وجود دارند که علاوه بر خدمات فرهنگی، خدمات پذیرایی و غذا را هم ارایه می‌دهند. /روزنامه شهروند

این خبر از کفن ترمه تا پخش لایو مراسم / مرگ مجلل و آپشن‌های ویژه قبر‌های لاکچری اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

اظهارات عجیب کارکنان قبرستان / از تازه‌بودن جسد بعد سال‌ها تا بیرون‌کشیدن پدر از قبر برای ارث + فیلم

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، مرگ و خوابیدن در چند وجب جا زیر خاک ایستگاه آخری است که نهایتاً قطار زندگی، ما را به آن می‌رساند.

افراد شریفی نیز که در قبرستان‌ها مشغول به کار هستند و در طول عمر فعالیت خود با تجارب عجیبی مواجه می‌شوند که شاید با شنیدشان حیرت‌زده شویم.

در ادامه ویدئویی راجع به همین موضوع مشاهده خواهید کرد که شما را با زوایای پنهانی از حرفه این کارکنان آشنا می‌کند.این خبر اظهارات عجیب کارکنان قبرستان / از تازه‌بودن جسد بعد سال‌ها تا بیرون‌کشیدن پدر از قبر برای ارث + فیلم اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

۶۰ ثانیه قبل از مرگ چه اتفاقاتی برای فرد می‌افتد؟

به گزارش خبرنگار اجتماعی سایت خبرهای فوری، طبق بررسی‌ برخی از دانشمندان ترس عامل اصلی واکنش مغز در زمان مرگ است که گویی یک فیلم ترسناک را در مقابل چشمان فرد نمایش می دهد اما واقعا در این زمان چه اتفاقی رخ می دهد؟

اتفاقاتی که درست یک دقیقه قبل از مرگ می‌افتد!

گروهی متشکل از شیمی دانان و پزشکان آمریکایی با انجام بررسی‌ها و تحقیقات گسترده بر روی افراد در حال مرگ و یا بازگشته از مرگ نشان دادند که در زمان مرگ و چند دقیقه قبل از آن احساسی درست شبیه به تماشای فیلم ترسناک و بسیار خوفناک به افراد دست می‌دهد؛ در این شرایط مغز واکنشی از خود نشان می‌دهد که هنگام تماشای فیلم بسیار ترسناک دارد.

ولی علت این ترس و وحشت به وجود آمده در مغز انسان قبل از مرگ چیست؟

براساس بررسی‌های این گروه علمی ترس عامل اصلی این موضوع است به این دلیل که زمان احساس خطر ناخودآگاه ترس به فرد حاکم می‌شود و در این موقع بخشی از مغز به نام تالاموس به استرس و فشار روحی بسیار حساس است و در این شرایط با انتشار برخی هورمون‌ها و مواد شیمیایی واکنش نشان می‌دهد.

گفته می‌شود که یک دقیقه قبل از مرگ فرد احساس ترس همراه با پرواز یا برخورد را احساس می‌کند و در این شرایط هیپوتالاموس باعث انتشار آدرنالین در بدن می‌شود برای آنکه بدن را برای واکنش صحیح آماده کند.

این مطالعات و بررسی‌ها نشان می‌دهد در اکثر موارد افراد در لحظه مرگ تلاش و سعی دارند درست مثل تماشای فیلم ترسناک فریاد بزنند، ولی صدایی به گوششان نمی‌سرد؛ در واقع به گوش هیچ فردی نمی‌رسد، زیرا در این لحظه تنفس قطع شده و مغز در حال از کار افتادن است.

آدمی در لحظه جان دادن چه می‌بیند؟

در لحظه مرگ رابطه انسان با اطرافیان و اطرافیانش با وی قطع می‌شود؛ نه محتضر می‌تواند مشاهدات خود را برای آنان بگوید و آنچه بر وی می‌گذرد، توضیح دهد و نه اطرافیان قادرند به اطلاعات و مشاهدات محتضر پی ببرند و از چگونگی حالش آگاهی یابند و برخی از واقعیت‌ها در زمان حیات، بر انسان پوشیده است و لحظه مرگ، بر او آشکار می ‏شود.

مشهودات اهل ایمان و کفر در لحظه مرگ به اعمال آن‌ها بستگی دارد؛ اهل ایمان و عمل صالح از کرامات حق تعالی بهره مند می‌شوند و مناظر مطبوع و دلپذیر را می‌بینند، ولی اهل کفر و نفاق به اندازه حظّ و بهره خود و آنچه در دار دنیا کسب نموده اند، آثار غضب و قهر الهی را مشاهده می‌کنند.

فرشته ملک الموت

انسان‌ها در هنگام مرگ بعضی چیز‌ها مثل شیطان و فرشتگان برایش متمثل می‌شود. محتضر در لحظه‌ای که ملک الموت و جهان ناآشنای پس از مرگ می‌بیند، در می‌یابد که زندگی دنیایش پایان یافته و در این موقع، بسیار نگران و مضطرب می‌شود و فشار روحی زیادی بر او وارد می‌شود.

انسان نیکوکار فرشتگان قبض روح را به شکل خوب و همراه با بشارت، سلام و تحیت مشاهده می‌کند، اما اگر کافر، ظالم و ستمکار باشد، فرشتگان را بیم دهنده و با چهره‌های ترسناک می‌بیند.

فرشتگان ثبت اعمال

هر انسانی پس از مرگ، فرشتگان ثبت اعمال را می‌بیند و بلافاصله از وضع خود آگاه می‌شود و می‌فهمد آیا بهشتی و اهل سعادت است یا جهنمی و اهل عذاب است.

یکی دیگر از مشهودات محتضر در اولین مراحل انتقال، فرشتگان مأمور بر رزق و روزی است.

امامان و پیامبران

هیچ کس نیست که مرگش فرا رسد، مگر آنکه پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) و ائمه معصومین (علیهم السلام) همگی (با بدنی مثالی) نزد وی مجسم و حاضر می‌شوند، به طوری که آنان را می‌بیند.

اگر محتضر از مؤمنان باشد، وقت مشاهده به آنان علاقه پیدا می‌کند و عشق می‌ورزد، و اگر از مؤمنان نباشد، هنگام مشاهده ایشان، آنان را دشمن می‌دارد و به دیدار آنان علاقه‌ای ندارد.

بهشت و درجات والای آن

انسان مومن پس از مرگ بهشت و درجات والای آن را می‌بیند در حالی که به واسطه جدا شدن از زن و زندگی، حسرت و اندوه فراوانی دارد ملک الموت به او بهشت را نشان می‌دهد و می‌گوید:

اینجا منزل تو است و نعمت پایدار، اموال، خانواده و خویشاوندانت در اینجایند.

هر کدام از خویشاوندان و خانواده ات صالح باشند، در اینجا با تو خواهند بود. آیا راضی هستی به جای مال و ملک دنیا، این نعمت‌ها را دریابی؟

می‌گوید:به خدا قسم مشتاقم و حاضرم.»

شیطان

در برخی از روایات آمده است که هنگام مرگ شیطان با فرزندان و یاران خود بر بالین انسان حاضر می‌شوند تا وی را وسوسه کنند و در دینش به شک اندازند و او را به کفر بکشاند، اما اگر محتضر از مؤمنان حقیقی باشد، شیطان نمی‌تواند بر او غالب شود و دین و ایمانش را بگیرد.

مال، اولاد و اموال

مال و اولاد و اعمال فرد از دیگر اموری که برای محتضر به صورت مثالیه خود مجسم می‌گردد. در فرمایش امام علی آمده است که هنگامی که انسان متوجه مال خود می‌شود ومی گوید: (ای مال)! به خدا سوگند من بر (جمع) تو حریص و (بر انفاق تو) بخیل بودم (شب و روز خود را برای تحصیل و به دست آوردن تو صرف کردم و چیزی از تو را از خود جدا نمی‌کردم)، پس چه سود و بهره‌ای از تو برای من است؟ مال (در جواب) می‌گوید:کفن خود را از من برگیر (یعنی استفاده تو از من در این حال فقط کفنی بیش نیست).

سپس متوجه فرزندان خود می‌شود و می‌گوید:به خدا سوگند! من برای شما پدری مهربان و حامی و نگهدرانده شما بودم، پس (در این حال) چه نفع و فایده‌ای از شما برای من هست؟ می‌گویند ما تو را به قبر و گودالی که آرامگاه تو است، می‌رسانیم و در آن پنهان می‌سازیم.

متوجه اعمال خود می‌شود و می‌گوید:به خدا سوگند! من نسبت به (انجام) تو میل و رغبت نداشتم و تو بر من گران و سنگین بودی، پس چه نفع و فایده‌ای از تو برای من هست؟ می‌گوید:من قرین و همنشین تو هستم در قبر و روز رستاخیزت، تا زمانی که من و تو بر پروردگارت عرضه شویم.

فراز و نشیب‌های عمر

عالم برزخ و عالم دنیا با یکدیگر متفاوتند و هر حرکتی در دنیا نیازمند زمان است، اما در عالم برزخ چنین نیست. عالم برزخ مانند عالم رویا وخواب است، زمانی که خواب می‌بینیم رویا‌ها و صحنه‌هایی را می‌بینیم که شاید گاهی روز‌ها وقت لازم دارد تا دیده شود، اما وقتی از خواب بیدار می‌شویم، می‌بینیم یک ساعت بیشتر در خواب نبوده ایم.

پس انسان در یک ثانیه می‌تواند ملک الموت را ببیند و همچنین می‌تواند تمام فراز و نشیب‌های ۷۰ سال عمرش را آن لحظه ببیند. محتضر از فراز‌های روحانی و نورانیش شدیداً غرق لذت توصیف نشدنی می‌شود و از فراز‌های ظلمانی و تاریکش شدیداً ناراحت می‌شوداما این لذت و ناراحتی ممکن است یک ثانیه یا کمتر از یک ثانیه باشد.

شرایط کسی که سکته می‌کند

بین کسانی که یک لحظه سکته می‌کنند و می‌میرند و کسانی که مدتی در حالت احتضار و جان کندن هستند فرقی نمی‌کند.

از نظر شرعی انسان زمانی می‌میرد که روح از بدنش کاملاً جدا شده باشد یعنی متخصص بگوید مرده؛ بنابراین کسی که سکته کرده اگر احتمال می‌دهید که نمرده او را نگه دارید دفن نکنید تا یقین کنید که مرده است.

مرگ زمانی اتفاق می‌افتد که روح انسان توسط فرشتگان الهی قبض شده و دیگر برگشت هم ندارد. /باشگاه خبرنگاران جوان

۱۲ ساعت جدال با مرگ در قبر

این خبر ۶۰ ثانیه قبل از مرگ چه اتفاقاتی برای فرد می‌افتد؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

عروس باردار قربانی دخالت‌های مادر شوهر

به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری، شامگاه بیست وسوم آذر به‌دنبال اعلام خبر مرگ مشکوک زن بارداری به نام سارا ۲۷ ساله در بیمارستان، پلیس تحقیقات خود را آغاز کرد.

با شروع بررسی‌ها مشخص شد این زن بر اثر خفگی به قتل رسیده است. خیلی زود بازپرس کشیک قتل به خانه سارا در ولد آباد کرج رفت و در نخستین بازجویی‌ها مشخص شد این زن که ۸ ماهه باردار بود پس از درگیری شدید با همسرش از سوی وی به قتل رسیده است.

ساعتی پس از اعلام فوت زن جوان و جنین ۸ ماهه‌اش، شوهر وی خودش را به پلیس معرفی کرد. مهرداد ۳۲ساله در بازجویی‌ها ضمن اعتراف صریح به قتل همسرش گفت: من و سارا دو سال قبل ازدواج کردیم اما بیشتر اوقات با هم اختلاف داشتیم تا اینکه شب حادثه آنقدر عصبانی شدم که خون مقابل چشمانم را گرفت و با گره زدن روسری دور گردنش او را خفه کردم. به دنبال اعتراف‌های تکان دهنده مهرداد، او به اتهام قتل عمد بازداشت شد.

گفت‌وگو با متهم

مهرداد که بشدت از قتل همسر باردارش پشیمان است در حالی که گریه می‌کرد از ماجرای این جنایت خانوادگی گفت.

شب حادثه چه اتفاقی افتاد؟

از سر کار تازه به خانه برگشته بودم که مادرم طبق معمول شروع به بدگویی از همسرم کرد آنقدر خسته وعصبی بودم که کنترلم را ازدست دادم.دخالت خانواده‌ام باعث شد دست به این جنایت بزنم، آنها زندگی را از من گرفته بودند و تیشه به ریشه زندگی‌ام زدند.

چرا مادرت با سارا مشکل داشت؟

واقعاً نمی‌دانم همین اختلاف‌های زنانه و مشکلات عروس و مادر شوهری….من بین همسر و مادرم گیر افتاده بودم نمی دانستم به حرف‌های شریک زندگی ام گوش بدهم یا حرف های مادرم …

چرا اجازه می دادی در زندگی ات دخالت کنند؟

نمی‌توانستم به پدرو مادرم توهین کنم و دلشان را بشکنم.

تا حالا همسرت را کتک زده بودی؟

بله چرا دروغ بگویم ولی تا حالا این‌طوری عصبی نشده بودم.

همسرت چند ماهه باردار بود؟

حدود هشت ماه یک ماه دیگر قرار بود فرزندم به دنیا بیاید.

چرا گریه می کنی؟

من سارا را خیلی دوست داشتم چون خودم او را برای زندگی مشترک انتخاب کرده بودم. کاش هیچ وقت آن شب به خانه نمی‌آمدم. او بیگناه کشته شد و قربانی تصمیم عجولانه و بی‌فکری من شد. /روزنامه ایران

فوت یک زن بخاطر جراحی لاغری! / همسر پریسا: شکایت کرده‌ایم و تا آخرش پیگیر این ماجرا هستیم

این خبر عروس باردار قربانی دخالت‌های مادر شوهر اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

فوت یک زن بخاطر جراحی لاغری! / همسر پریسا: شکایت کرده‌ایم و تا آخرش پیگیر این ماجرا هستیم

به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری به نقل از روزنامه شهروند : ۱۵ روز می‌گذرد، از آن صبحی که پریسا برای عمل زیبایی به اتاق عمل رفت، خودش را به دست پزشک جراحش سپرد و زیر تیغ جراحی رفت تا بتواند اندامش را کمی لاغرتر کند. پریسا اما هرگز تصورش را هم نمی‌کرد که این عمل به قیمت جانش تمام شود. او با همسرش به کلینیک رفت و مقابل در اتاق عمل بود که از شوهرش خداحافظی کرد. اما این خداحافظی همیشگی شد. پریسا رفت و بعد از پنج ساعت او را در حالی‌ که حال‌ و روز مناسبی نداشت، از اتاق عمل خارج کردند. پریسا هر لحظه حالش بدتر می‌شد. او حتی وقتی از کلینیک مرخص شد، باز هم حالش بد بود، تا این‌که بعد از سه روز از عمل جراحی‌ جان باخت. هنوز علت اصلی مرگ این زن جوان مشخص نشده، ولی همسرش از پزشک او شکایت کرده و او را مقصر این اتفاق تلخ می‌داند. حالا دختر و پسر نوجوان این زن، تنها به خاطر یک عمل زیبایی بی‌مادر شده‌اند و آقای محمد میرجلیلی هم مرگ همسرش را باور ندارد و نمی‌تواند باور کند که همسرش، مادر دو فرزندش به همین راحتی به خاک سپرده شده است، برای همین است که می‌خواهد هرچه زودتر مسبب این ماجرا مجازات شود.

عکس مرحوم

میرجلیلی در گفت‌وگو با «شهروند» ماجرای این اتفاق تلخ و عجیب را روایت کرد:

همسرتان چندسال داشت؟
او ۴۷ ساله بود.

بیماری خاصی نداشت؟
نه سالم و ورزشکار بود. شنا و بدنسازی می‌کرد و در این دو رشته موفق بود. هیچ بیماری هم نداشت.

نخستین بار بود که عمل زیبایی می‌کرد؟
بله. تا حالا سراغ عمل زیبایی نرفته بود. این بار هم اتفاقی شد. به طور ناگهانی به سرش زد که این عمل را انجام دهد، حتی پیش یکی دو دکتر دیگر هم رفت و آنها گفتند که نیازی به عمل جراحی ندارد. من هم تصور می‌کردم پیش هر دکتری برود، همین را به او می‌گوید و درنهایت همسرم بی‌خیال این موضوع می‌شود. اما آخرین پزشک به او گفت که این عمل اندام او را زیبا می‌کند و حتما باید این جراحی را انجام دهد.

چه عملی انجام داد؟
عمل زیبایی لیپوماتیک را انجام داد، مربوط به لاغری می‌شد.

همسرتان وزن زیادی داشت؟
نه اتفاقا اصلا مشکلی نداشت. ۷۰ کیلو داشت و ۱۶۸ هم قدش بود. به نظرم نیازی نداشت، اما خودش دوست داشت این عمل را انجام دهد.

چه شد که حالش بد شد؟
صبح روز عمل به کلینیکی که در خیابان مطهری بود، رفتیم. همسرم به اتاق عمل رفت. پنج ساعت طول کشید تا او را بیرون آوردند. همسرم حالش خوب نبود، اما تصور می‌کردم به خاطر عمل است. او یک شب در کلینیک ماند. صبح روز بعد وقتی دکترش آمد، گفت باید یک شب دیگر هم بماند. همسرم ۴۸ساعت در آن کلینیک بستری بود. پرستارها اصلا به او نمی‌رسیدند و اهمیتی به حال بدش نمی‌دادند، تا این‌که همسرم را مرخص کردند. او وقتی به خانه آمد باز هم حالش بد بود. همسرم را به بیمارستان محلمان بردم و او را به سی‌سی‌یو منتقل کردند، اما درنهایت بعد از ۲۴ ساعت فوت کرد و پزشکان گفتند که او را دیر به بیمارستان منتقل کردیم.

او وقتی از اتاق عمل آمد، چه علایمی داشت؟
فشارش خیلی پایین بود. روی ۶ و ۷ بود. نمی‌توانست درست نفس بکشد و لب‌هایش هم سیاه شده بود.

علت مرگش چه بود؟
هنوز مشخص نیست. پزشکی‌قانونی باید جواب بدهد، ولی احتمال‌های اولیه‌ای که پزشکان می‌دهند؛ یکی آمبولی است و یکی هم عفونت و خونریزی؛ در هر حال باید منتظر نظر پزشکی‌قانونی باشیم.

از پزشک شکایت کردید؟
بله. شکایت کرده‌ایم و تا آخرش هم پیگیر این ماجرا هستیم. به نظرم او مقصر این حادثه است. او باید همان شب وقتی دید همسرم علایم بدی دارد، او را به بیمارستان منتقل می‌کرد. نباید دو روز تمام در کلینیک نگه‌اش می‌داشت، آن هم بدون هیچ توجهی به حال بد همسرم؛ اصلا به نظرم نباید چنین عمل‌هایی در کلینیک انجام شود، باید در بیمارستان و تحت کنترل و نظارت باشد، تا این‌قدر راحت با جان کسی بازی نشود. من این ماجرا را پیگیری می‌کنم تا شاید دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

همسرتان با این کلینیک از کجا آشنا شد؟
فکر می‌کنم در اینستاگرام بود که با این کلینیک آشنا شد. مدتی بود که دنبال پزشک می‌گشت. وقتی با این کلینیک آشنا شد، به جلسات مشاوره رفت و گفت که پزشکش گفته حتما باید این عمل را انجام دهد.

همسرتان شاغل بود؟
نه خانه‌دار بود، ولی ورزش می‌کرد.

شغل شما چیست؟
من شرکت تولیدی دارم.

فرزند هم دارید؟
بله. یک دختر ۱۷ ساله و یک پسر ۱۵ ساله دارم. حالا فرزندان نوجوانم به همین راحتی بی‌مادر شده‌اند.

سوختگی بالای ۹۰ درصد دو کودک در آتش سوزی واحد آموزشی + عکس

این خبر فوت یک زن بخاطر جراحی لاغری! / همسر پریسا: شکایت کرده‌ایم و تا آخرش پیگیر این ماجرا هستیم اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

اهدای عضو کودک ۷ ساله مشهدی به ۲ بیمار

به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری، مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بعدازظهر چهارشنبه با اعلام این خبر اظهار کرد: عمل اهدا عضو سیاوش خادم ۷ ساله پس از انجام مراحل تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده وی در بیمارستان منتصریه مشهد انجام شد.

دکتر ابراهیم خالقی افزود: کبد زنده یاد سیاوش خادم در بیمارستان بوعلی سینا شیراز به آقای ۲۸ ساله ساکن شهرستان ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان به صورت رایگان اهدا و پیوند شد.

وی تصریح کرد:همچنین قسمتی از پوست زنده یاد سیاوش خادم به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) جهت پیوند ارسال شد /مهر

داستان تلخ دختر ایزدی اسیر داعش

این خبر اهدای عضو کودک ۷ ساله مشهدی به ۲ بیمار اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

وصیت نامه عجیب پسر دانش آموز قبل از خودکشی در مدرسه!

به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری، ساعت ۹ صبح چهارشنبه ۲۳ آبان ماه امسال مسئولان مدرسه شاهد مبشر تهران در تماس با ماموران پلیس و امدادگران اورژانس از سقوط یکی از دانش آموزان از طبقه سوم مدرسه خبر دادند.

پسر نوجوان پس از ۲۴ ساعت تلاش پزشکان، روی تخت بیمارستان تسلیم مرگ شد. وی در نامه‌ای که برای خانواده اش نوشته از آن‌ها حلالیت خواسته و بیان کرده که من باعث پیر شدن و سفید شدن موهای تان شده ام و به خاطر مشکلاتی که در این چند روز برای شما پیش آمده دست به این کار زدم. وی از خانواده اش خواسته تا در مراسم خاک سپاری‌اش کسی لباس سیاه به تن نکند و همگی لباس سفید بپوشند و کسی برای او گریه نکند تا روحش در آرامش باشد.

خودکشی دسته‌جمعی یک خانواده در تهرانپارس

این دانش آموز کلاس یازدهم اظهار کرده که همه وسایل و لباس هایش را به خیریه بدهند و تنها یک سوئیشرت که آن را خیلی دوست داشته نگه دارند.

این خبر وصیت نامه عجیب پسر دانش آموز قبل از خودکشی در مدرسه! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.