ققنوس در شهر؛ نگاهی به سرگذشت سوپرخودروهای مرسدس بنز و بررسی SLS AMG

پرده اول با پایان جنگ جهانی دوم و از باقیمانده ویرانه های آلمان غربی،  شرکت مرسدس بنز که به مدت یک دهه هیچ محصول جدیدی را تولید نکرده بود در طی یک دهه آینده با معرفی ۳ خودروی مسابقه ای …

The post ققنوس در شهر؛ نگاهی به سرگذشت سوپرخودروهای مرسدس بنز و بررسی SLS AMG appeared first on دیجیاتو.

مروری بر سنگین ترین جریمه های صادر شده در جهان

درباره اولین برگه جریمه صادر شده در جهان اختلاف نظرهایی وجود دارد. در سال ۱۸۹۹ جیکوب جرمن (Jacob German) که به عنوان راننده تاکسی در نیویورک مشغول به کار بود، به دلیل تجاوز از سرعت مجاز ۸ مایل (۱۲٫۸ کیلومتر) در ساعت دستگیر و زندانی شد. در آن دوران حداکثر سرعت مجاز در مسیر مستقیم ۸ و در پیچ ها ۴ مایل (۶٫۴ کیلومتر) تعیین شده بود.

به گفته افسر پلیس، جیکوب در زمان دستگیری سرعتی برابر با ۱۲ مایل (۱۹٫۳ کیلومتر) داشت. با این حال مشخص نیست که آیا برای او برگه جریمه ای نیز صادر شد یا خیر.

ظاهرا اولین جریمه کاغذی در سال ۱۹۰۴ در دیتون اوهایو به فردی به نام هری میرز (Harry Myers) تسلیم شده و از آن تاریخ تاکنون صدور چنین برگه هایی به یکی از اصلی ترین راهکارها برای تنبیه رانندگان قانون شکن تبدیل شده است.

کشورهای مختلف برای جریمه کردن رانندگانی که قانون را زیر پا می گذارند، مکانیسم های متفاوتی را در پیش گرفته اند. به عنوان مثال در اکثر مناطق جهان جریمه های ثابتی برای تخلفات گوناگون در نظر گرفته شده و فرقی نمی کند که فرد متخلف به لحاظ درآمد جزو کدام قشر از جامعه باشد.

speeding ticket

اما در این بین کشورهایی مثل فنلاند هم هستند که مبلغ جریمه ها را بر اساس سطح درآمد افراد تعیین کرده اند. به عبارت بهتر شهروندانی که سطح درآمد بالاتری دارند، با برگه های جریمه سنگین تری روبرو می شوند.

در مطلب حاضر قصد داریم به بعضی از سنگین ترین برگه های جریمه صادر شده در نقاط مختلف بپردازیم. اگر این موضوع برایتان جذابیت دارد، دعوت می کنیم در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

جریمه بیش از ۴ هزار دلاری برای راننده بریتانیایی ب ام و

در سال ۲۰۰۶ تاجری به نام رونالد کلوس (Ronald Klos) که حین حرکت با سرعت ۱۵۶ مایل (۲۵۱ کیلومتر) در ساعت با تلفن همراه خود صحبت می کرد، توسط پلیس راهنمایی و رانندگی متوقف شد. به گفته پلیس اسکاتلند این بیشترین سرعتی است که دوربین های نظارتی موفق به ثبت آن شده اند.

خودرویی آقای کلوس یک دستگاه ب ام و M3 CSL بود. برای این راننده خاطی برگه ای ۳ هزار پوندی (بیش از ۴ هزار دلار) صادر گشته و گواهینامه رانندگی وی به مدت یک سال باطل شد.

World's Biggest Speeding Tickets (11)

در همان سال مالک یک دستگاه پورشه ۹۱۱ نیز که سرعت خودروی خود را در مسیری عمومی به ۱۷۲ مایل در ساعت (۲۷۶ کیلومتر) رسانده بود، با جریمه ای ۸ هزار دلاری روبرو شد. البته ظاهرا به دلیل انجام حرکات خطرناک، پلیس مبلغ جریمه وی را دو برابر کرده بود.

جریمه ۱۲ هزار دلاری موتور سوار کانادایی

کانادا معمولا ارقام بالایی را برای تجاوز از سرعت مطمئنه در نظر گرفته و صدور برگه های ۱۰۰۰ دلاری چیز عجیبی در این کشور نیست. در سال ۲۰۱۰ یک موتور سوار که پلیس قصد ضبط گواهینامه وی را داشت، مجبور به پرداخت ۱۲ هزار دلار جریمه شد.

World's Biggest Speeding Tickets (1)

بد نیست اشاره کنیم در ایالت آنتِریو مبلغ درج شده روی برگه جریمه تا ۱۰ هزار دلار و در آلبرتا تا ۲۵ هزار دلار می رسد. با این حساب اگر روزی قصد رانندگی در این ایالات را داشتید، تمامی عادات مرسوم در ایران را کنار گذاشته و به قانون کاملا احترام بگذارید!

جریمه ۴۷ هزار دلاری یک توریست در دبی

در سال ۲۰۱۰ توریست بریتانیایی پس از کرایه یک دستگاه لامبورگینی وارد بزرگراه شیخ زاید شده و بدون توجه به علایم راهنمایی و رانندگی رکورد سرعت ۱۵۰ مایل (۲۴۱ کیلومتر) در ساعت را از خود بر جای گذاشت!

World's Biggest Speeding Tickets (6)

قانون شکنی های چند باره این توریست که تصاویر آن توسط تک تک دوربین های این بزرگراه ثبت شده بود، پلیس را مجاب به صدور جریمه ۴۷ هزار دلاری کرد. این توریست نگون بخت ۲۸,۵۸۵ دلار دیگر را صرف خارج کردن لامبورگینی کرایه ای از پارکینگ پلیس نمود!

برگه جریمه ۶۰ هزار دلاری تاجر فنلاندی

همانگونه که در ابتدا نیز اشاره کردیم، مبلغ جریمه رانندگی در فنلاند بر اساس درآمد هر فرد محاسبه می شود تا ثروتمندان با مشاهده ارقام ثابت و کم با خیال راحت اقدام به قانون شکنی نکنند.

آقای ریما کویسلا (Reima Kuisla) از تاجرین متمول فنلاندی است که یکی از سنگین ترین برگه های جریمه به نام او صادر شده است. جالب اینکه هنگام جریمه شدن سرعت خودروی آقای کویسلا تنها ۱۴ مایل (۲۲ کیلومتر) در ساعت بیشتر از حد مجاز بوده است. او در منطقه مسکونی با حداکثر سرعت مجاز ۵۰ مایل در ساعت، سرعتی برابر با ۶۴ مایل در ساعت داشته است.

World's Biggest Speeding Tickets (8)

با توجه به درآمد ۷ میلیون دلاری آقای کویسلا، پلیس فنلاند در نهایت برگه ای ۵۴ هزار یورویی را تسلیم وی کرده است.

فنلاندی ها یک رکورد دیگر نیز دارند. در سال ۲۰۰۲ مدیرعامل شرکت نوکیا با یک برگه ۱۳۰ هزار دلاری روبرو شد. اما با اثبات کاهش حقوق و درآمد خود، مبلغ جریمه را نیز کاهش داد.

جریمه ۷۱ هزار دلاری تاجر فنلاندی-سوئدی

سال گذشته تاجری به نام اندرس ویکلوف (Anders Wiklöf) هنگام عزیمت به یک مهمانی با بنتلی خود، در حالی که سرعت مجاز در محدوده ای ۵۰ کیلومتر در ساعت بود، با سرعت ۷۱ کیلومتر سرعت توسط پلیس متوقف شد. به موجب این تخلف جریمه ای ۷۱ هزار دلاری برای آقای ویکلوف صادر شد.

میلیونر بدشانس استرالیایی و مصادره لامبورگینی گالاردو

استرالیایی ها قوانین سفت و سختی در رابطه با آنچه که از آن با اصطلاح Hooning (قانون شکنی به شکلی گستاخ آمیز) یاد می کنند، دارند. در یکی از موارد این چنینی، طبق قوانین موجود لامبورگینی گالاردوی ۲۰۰ هزار دلاری یک میلیونر استرالیایی مصادره شد.

2004 Lamborghini Gallardo 6-Speed

اما مساله عجیب اینکه آقای میلیونر خود مسئول قانون شکنی نبوده، بلکه مکانیک کنجکاو با نشستن پشت فرمان خودروی اسپرت وی، به انجام حرکات خطرناک پرداخته و در نهایت با سرعت ۹۹ مایل (۱۵۹ کیلومتر) در ساعت دستگیر شده است. سرعت مجاز در این منطقه برابر با ۴۳ مایل (۶۹ کیلومتر) بوده است.

جریمه ۲۱۷ هزار دلاری مدیر جوان فنلاندی

به طور قطع یقین می توان گفت که فنلاند جای مناسبی برای افرادی که به قوانین احترام نمی گذارند، نیست. در یکی دیگر از سنگین ترین مبالغ جریمه صادر شده، برگه ای ۲۱۷ دلاری برای جوانی ۲۷ ساله که میراث دار شرکت بزرگ بسته بندی گوشت است، دیده می شود. پلیس این مبلغ را با توجه به درآمد سالانه ۷ میلیون یورویی وی در نظر گرفته است.

World's Biggest Speeding Tickets (7)

این راننده جوان در جایی که سرعت مجاز ۲۵ مایل (۴۰ کیلومتر) در ساعت بود، ۵۰ مایل (۸۰ کیلومتر) در ساعت سرعت داشت.

جریمه ۲۹۰ هزار دلاری مالک فراری تستاروسا در سوئیس

در کشور سوئیس نیز میزان مبلغ جریمه ها بر اساس درآمد اشخاص تعیین می شود. پلیس این کشور پس از ثبت تخلف یک میلیونر با فراری تستاروسا و مشاهده درآمد ۲۲ میلیون دلاری اش، برگه جریمه ۲۹۰ هزار دلاری در اختیار او می گذارد! این رقم تقریبا دو برابر برگه جریمه ای است که در سال ۲۰۰۸ برای راننده یک دستگاه پورشه صادر شده بود.

World's Biggest Speeding Tickets (4)

جریمه یک میلیون دلاری راننده سوئدی مرسدس

وقتی راننده سوئدی ۳۷ ساله مرسدس  AMG SLS مدل ۲۰۱۰ خود را در آلمان تحویل گرفت، شاید فکرش را هم نمی کرد که اندکی بعد چند برابر پول پرداختی جریمه خواهد شد.

این راننده وقتی با سرعتی بیش از ۱۲۵ مایل (۲۰۰ کیلومتر) در ساعت مشغول برگشتن به سرزمین مادری خود بود، توسط دوربین های سرعت در آلمان شکار شد. از آنجایی که دوربین های موجود توانایی تشخیص حداکثر ۲۰۰ کیلومتر در ساعت را دارا بودند، سرعت مالک SLS هنگام تخطی از قانون در جاده های آلمان به طور دقیق مشخص نبود.

جریمه

نکته جالب اینکه این فرد ذوق زده ظاهرا از آلمان تا زادگاه خود تخت گاز رانده است، چرا که در ادامه پلیس سوئد وی را حین حرکت با سرعت ۱۸۷ مایل (۳۰۰ کیلومتر) در ساعت دستگیر کرده است!

جالب تر از همه اینها توجیهی است که مالک SLS برای پلیس سوئد آورده؛ او گفته “فکر می کنم سرعت سنج به علت نو بودن خودرو ایراد دارد!” بدون توجه به این توجیه، پلیس برگه ای با رقم دقیق ۷۸۹,۵۶۸ یورو (نزدیک به یک میلیون دلار) برای راننده صادر کرده است.

مصادره بوگاتی ویرون پسر مدیرعامل شرکت Trust در هلند

در سال ۲۰۱۰ میشل پریدون (Michel Perridon) مدیر شرکت Trust International BV که در زمینه تجهیزات الکترونیک و لوازم جانبی کامپیوتر فعالیت می کند، اولین بوگاتی ویرون وارد شده به خاک هلند را به صورت اقساطی برای فرزند خود خریداری کرد.

اما وقتی پسر آقای پریدون در منطقه ای در روتردام ۱۰۰ مایل (۱۶۰ کیلومتر) در ساعت سرعت داشت، در دام پلیس افتاد. سرعت مجاز در این منطقه ۵۰ مایل (۸۰ کیلومتر) در ساعت بود.

World's Biggest Speeding Tickets (2)

هلندی ها مجازاتی بسیار سنگین برای رانندگان قانون شکن دارند و آن چیزی نیست جز تصرف و مصادره خودرو. پسر آقای پریدون نیز با این مجازات جریمه شده و سوپر اتومبیل خود را به خاطر ۸۰ کیلومتر سرعت اضافی از دست داد. مشخص نیست که آیا آقای پریدون موفق به بازپس گرفتن بوگاتی ویرون شد یا خیر.

همانطور که مشاهده می کنید در کشورهای پیشرفته جرایم سنگینی برای قانون شکنی رانندگان تعیین شده است. نکته مثبت اینکه مبالغ جریمه بر اساس درآمد و وضعیت مالی هر فرد متغیر بوده و اینگونه نیست که برای افراد ثروتمند بازدارنگی لازم را نداشته باشد. مسلما استفاده از چنین مکانیسمی باعث رعایت عدالت بیشتر می شود، اما اجرای آن مستلزم شفافیت های زیادی است که در هر جایی ممکن نیست.

The post مروری بر سنگین ترین جریمه های صادر شده در جهان appeared first on دیجیاتو.

غوغای منصوری در ژنو؛ بهترین خودروهای جهان زیر تیغ تیونر ایرانی

این روزها توجه تمامی علاقه مندان و نشریات فعال در حوزه خودرو به ژنو دوخته شده است. مثل ادوار گذشته امسال نیز برخی از مطرح ترین خودروسازان و شرکت های تیونینگ گرد هم آمده اند تا از تازه ترین محصولات خود پرده برداری کنند.

شرکت منصوری که آوازه ای جهانی دارد، یکی از معروف ترین تیونرهایی است که در نمایشگاه خودروی ژنو حضور پیدا کرده است. در غرفه این تیونر ایرانی الاصل انواع مختلفی از مدل های ارتقا یافته دیده می شوند که در این نوشتار قصد داریم به طور خلاصه به بعضی از آنها بپردازیم.

نسل جدید بنتلی کانتیننتال یکی از مدل های موجود در غرفه منصوری است. طبق روال مرسوم، منصوری اجزای مختلف این کوپه لوکس انگلیسی را با نمونه های فیبر کربنی جایگزین کرده تا ضمن جذابیت ظاهری وزن آن کاهش یابد.

ea9bdefb-mansory-bentley-continental-geneva-livepics-6

کیتی که منصوری برای کانتیننتال در نظر گرفته شامل اسپویلر جلو با ورودی های هوای کناری، رکاب های جانبی، دیفیوزر و باله عقب می شود. رینگ های استاندارد نیز جای خود را به نمونه های غول پیکر ۲۲ اینچی داده اند و استفاده از ترکیب رنگ دوگانه برای بدنه جلوه ای خاص به این خودرو بخشیده است.

85f57824-mansory-bentley-continental-geneva-livepics-3

منصوری در داخل کابین بنتلی کانتیننتال هم بازنگری کرده، در این بخش بهره گیری گسترده از چرم و تزئینات فیبر کربنی بیش از سایر موارد به چشم می آیند. متاسفانه مشخص نیست که آیا این تیونر معروف در بخش فنی نیز بهینه سازی هایی را انجام داده است یا خیر.

مرسدس AMG G63 دیگر مدل حاضر در غرفه منصوری به شمار می رود. این شاسی بلند قدرتمند با همکاری فیلیپ پلین که از طراحان لباس معروف آلمانی است، توسعه یافته و به دلیل رنگ آمیزی برگرفته از خودروهای نظامی، از چهره ای متمایز برخوردار است.

f3c66b77-mansory-star-trooper-g-class-livepics-8

منصوری نتیجه این پروژه را Star Trooper (سرباز ستاره) نامگذاری کرده و تنها ۲۰ دستگاه از آن را توسعه خواهد داد. به گفته این تیونر ارتقای هر اتومبیل چیزی در حدود ۶ هفته زمان می برد.

با بهینه سازی هایی که در بخش فنی صورت گرفته، موتور G63 اکنون می تواند ۸۳۸ اسب بخار قدرت و ۱۰۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند که این ارقام در حالت استاندارد به ترتیب برابر با ۵۷۷ و ۸۵۰ واحد هستند. با چنین پیشرانه توانمندی سرباز کهکشانی منصوری در عرض تنها ۳٫۵ ثانیه سرعت خود را به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رساند.

666de75f-mansory-star-trooper-g-class-livepics-4

تیونر ایرانی الاصل در ازای تحویل هر یک از این سربازان ۵۰۰ هزار پوند (معادل ۶۵۵ هزار دلار) از مشتریان ثروتمند خود دریافت خواهد کرد.

مسلما دستکاری و ایجاد تغییر در رولزرویس کالینان به جرات فراوانی نیاز دارد؛ منصوری با نشان دادن جرات لازم، نسخه تقویت شده از این شاسی بلند اشرافی را در هشتاد و نهمین دوره از نمایشگاه خودروی ژنو به نمایش گذاشته است.

9f2e473f-mansory-rolls-royce-cullinan-2

استفاده از رنگ دوگانه برای بدنه، بازنگری در طراحی دماغه خودرو، ورودی های بزرگ سپر، رینگ های عظیم ۲۴ اینچی، گلگیرهای متورم، رکاب های جانبی، اگزوزهای دوگانه عقب و دیفیوزر عقب برخی از ویژگی های ظاهری کالینان که اینک به بیلیونر تغییر نام داده، محسوب می شوند.

1e4d0960-mansory-rolls-royce-cullinan-5

در داخل کابین بیلیونر بیشتر قسمت ها پوششی از چرم سفید رنگ دارند. بخش کناری صندلی های جلو و زیرآرنجی های صندلی های عقب هم با چرم کروکودیل پوشانده شده اند.

a6e184ba-rolls-royce-cullinan-tuning-mansory-billionaire-000

به غیر از نمای ظاهری و داخلی، مهندسین منصوری موتور ۶٫۷۵ لیتری V12 و توئین توربوی این شاسی بلند انگلیسی را نیز ارتقا داده و قدرت آن را با ۳۹ واحد افزایش به ۶۰۲ اسب بخار رسانده اند، گشتاور نیز با ۱۰۰ واحد افزایش به رقم ۹۵۰ نیوتن متر رسیده است.

c521cc56-rolls-royce-cullinan-tuning-mansory-billionaire-1

منصوری اعتقاد دارد کالینان بیلیونر صفر تا صد را در زمانی زیر ۵ ثانیه محقق نموده و می تواند به نهایت سرعت ۲۸۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. از این خودرو هم تنها ۱۳ دستگاه با قیمت پایه ۷۸۵ هزار یورو (معادل تقریبا ۸۸۸ هزار دلار) توسعه خواهد یافت. ناگفته نماند این پروژه هم حاصل همکاری منصوری با کمپانی بیلیونر آلمان است.

شاید بسیاری بر این باور باشند که لامبورگینی اوروس به اندازه کافی خشن و قدرتمند است. اما مهندسین منصوری چنین باوری نداشته و معتقدند که هنوز جا برای پیشرفت وجود دارد.

در لامبورگینی اوروس تیون شده توسط منصوری، سپر استاندارد جای خود را به نمونه ای جدید با ورودی های هوای بزرگ تر داده است. کاپوت هم بازطراحی شده و اکنون چند شکاف روی آن دیده می شود.

6a5a0544-lamborghini-urus-tuning-mansory-venatus-5

گلگیرهای برآمده، رکاب های جانبی و رینگ های بسیار بزرگ ۲۴ اینچی ویژگی های شاخص اوروس تیونینگ منصوری در نمای کناری هستند. در نمای عقب شاهد بکارگیری سپری جدید با دیفیوزر غول پیکر هستیم؛ باله سقفی هم با باله بزرگ موجود روی قسمت میانی در عقب تعویض شده و سه خروجی اگزوز با چینشی زیبا در قسمت میانی سپر جا خوش کرده اند.

09f2d360-lamborghini-urus-tuning-mansory-venatus-6

مثل نمای ظاهری در داخل کابین هم دامنه تغییرات گسترده بوده و از رگه های نارنجی رنگ به وفور در بخش های مختلف استفاده شده است. همانطور که از منصوری انتظار می رود، تزئینات فیبر کربنی هم در جای جای کابین نصب شده اند.

f75efc44-lamborghini-urus-tuning-mansory-venatus-000

نکته جالب اینکه در بخش فنی موتور دست نخورده باقی مانده و منصوری به بهینه سازی های ظاهری اکتفا کرده است. بد نیست اشاره کنیم موتور ۴ لیتری V8 و توئین توربوی اوروس ۶۴۱ اسب بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. تیونر شناخته شده جهان، نتیجه این پروژه را هم وِناتوس (Venatus) نامگذاری کرده است. ظاهرا تنها یک دستگاه از وناتوس توسعه خواهد یافت.

و بالاخره بوگاتی شیرون؛ منصوری برای تکمیل ستارگان خود در نمایشگاه خودروی ژنو، یک دستگاه از این سوپر اتومبیل آلمانی-فرانسوی را در معرض دید عموم قرار داده است.

75432fa4-mansory-bugatti-chiron-3

به منظور هر چه جذاب تر کردن شیرون، منصوری طبق عادت دیرینه خود به بهره گیری گسترده از فیبر کربن جلا خورده رو آورده است. سپر جدید، دیفیوزر و باله بزرگ عقبی، رکاب های جانبی، گلگیرها، قاب اطراف چراغ های اصلی و کاپوت همگی جنسی از این ماده سبک وزن دارند.

منصوری

منصوری یک ورودی هوای سقفی برای شیرون طراحی کرده که البته مشخص نیست آیا این ورودی در خنک کاری موتور ۸ لیتری و ۱۶ سیلندر نقش دارد یا خیر. چهار خروجی اگزوز هم اینک طرحی متفاوت داشته و در کنار هم یک بیضی بزرگ را تشکیل می دهند.

075811f6-mansory-bugatti-chiron-6

گفتنی است منصوری پس از اعمال تغییرات، شیرون را به سنتوریا (Centuria) تغییر نام داده است.

The post غوغای منصوری در ژنو؛ بهترین خودروهای جهان زیر تیغ تیونر ایرانی appeared first on دیجیاتو.

امکان تصادف با جدیدترین کانسپت مرسدس بنز نزدیک به صفر خواهد بود

مرسدس بنز یکی از خودروسازانی است که نام آن همواره با ایمنی و جدیدترین تکنولوژی ها گره خورده؛ طبق گزارش های اخیر این کمپانی پیشتاز آلمانی در حال توسعه کانسپتی است که امکان تصادف با آن نزدیک به صفر خواهد بود. این مدل مفهومی که فعلا با نام اختصاری ESF شناخته می شود، ایمن ترین ساخته تاریخ مرسدس بنز بوده و نقشی مهم در تحقق هدف پیشگیری از وقوع تصادفات جاده ای ایفا خواهد کرد.

آقای اُلا کِلِنیوس (Ola Kalennius) مدیر بخش تحقیق و توسعه مرسدس بنز درباره کانسپت ESF گفته:

ایمنی هسته DNA مرسدس بوده و هدف نهایی ما به صفر رساندن تصادفات ترافیکی است.

درباره جزئیات مفهومی آتی اشتوتگارتی ها اطلاعات چندانی در دست نیست، اما می توان حدس زد که این خودرو به فناوری خودران و انبوهی از سیستم های رانندگی پیشرفته مجهز خواهد شد.

آنطور که آقای کلنیوس در یکی از مصاحبه های چند وقت پیش خود گفته، تقریبا تمامی سوانح ترافیکی موجود، نتیجه خطاها و اشتباهات انسانی هستند و در صورت بهره گیری از سیستم های پیچیده و هوشمند می توان این عامل را حذف کرد.

کانسپت مرسدس بنز با بدنه ای فوق ایرودینامیک

کانسپت مرسدس بنز با بدنه ای فوق ایرودینامیک

مدیر کنونی بخش تحقیق و توسعه مرسدس بنز به تجربه حضور چندین ساله در تیم مهندسی اشاره کرده و افزوده که نبوغ و خلاقیت مهندسین همیشه شگفت انگیز بوده و هرگز توقف نمی شود. وی اواسط امسال را زمان نمایش آینده ایمنی عنوان نموده و گفته که برخی از قابلیت ها برای استفاده در مدل های انبوه آماده هستند.

با توجه به صحبت های آقای کلنیوس، همین امسال شاهد معرفی کانسپت مرسدس بنز ESF خواهیم بود. طبق رسم دیرینه اشتوتگارتی ها، تکنولوژی ها و امکانات پیشرفته این خودروی مفهومی با سدان پرچمدار و تشریفاتی S کلاس به مدل های تولیدی راه پیدا خواهد کرد. نسل جدید این اتومبیل لوکس در حال تست و توسعه بوده و احتمالا سال آینده از راه خواهد رسید.

The post امکان تصادف با جدیدترین کانسپت مرسدس بنز نزدیک به صفر خواهد بود appeared first on دیجیاتو.

CLS در ابعاد کوچک؛ نسل دوم مرسدس بنز CLA در لاس وگاس رونمایی شد

پس از یک کمپین تبلیغاتی گسترده و انتشار تیزرهای متعدد، بالاخره مرسدس بنز از نسل دوم CLA در نمایشگاه CES 2019 رونمایی کرد. این خودرو که یک کوپه چهار در کامپکت محسوب می شود، ۴۳ میلی متر طویل تر و ۳۵ میلی متر عریض تر از نسل قبلی شده و اینک طول و عرضی برابر با ۴۶۸۸ و ۱۸۳۰ میلی متر دارد.

Mercedes-Benz-CLA-2020-1280-01

به لحاظ ظاهری CLA جدید بر اساس زبان طراحی خاصی که اخیرا در بین محصولات مرسدس بنز رواج یافته، خلق شده است؛ به همین خاطر شباهت زیادی بین CLA و دیگر اعضای خانواده به ویژه CLS دیده می شود. تشابه این دو به حدی است که به طور خلاصه CLA نسل دوم را می توان یک “بچه CLS” نامید.

Mercedes-Benz-CLA-2020-1280-17

فضای داخل کابین کاملا آشنا است، زیرا نمایشگرهای عریض دوگانه، فرمان سه شاخه، ورودی های هوای گرد و سیستم اینفوتینمنت MBUX فریاد می زنند که در حال نگاه کردن به محصولی از مرسدس بنز هستیم. به لطف افزایش ۳۰ میلی متری فاصله محوری، نسل جدید CLA از کابین جادارتری برخوردار است.

Mercedes-Benz-CLA-2020-1280-26

نسخه ای که مرسدس بنز در لاس وگاس پرده برداری کرده، به سری CLA 250 تعلق دارد. نیروبخش این سری یک موتور ۲ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ است که می تواند ۲۲۲ اسب بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند، وظیفه انتقال قدرت نیز، بر عهده گیربکس هفت سرعته دو کلاچه گذاشته شده است.

f9ae3f51-mercedes-cla-ii-1

اشتوتگارتی ها درباره لیست پیشرانه ها و گیربکس های قابل انتخاب برای CLA 2020 فعلا اطلاعاتی منتشر نکرده اند، اما از آنجایی که این خودرو از پلتفرمی مشترک با A کلاس سدان بهره می برد، انتظار می رود این دو به لحاظ فنی اشتراکات زیادی با همدیگر داشته باشند.

Mercedes-Benz-CLA-2020-1280-05

دینامیک رانندگی بالا یکی از فاکتورهایی است که در نسل جدید CLA مورد توجه قرار گرفته، برای دستیابی به این هدف، مرسدس بنز طول محور جلو و عقب را به ترتیب ۶۳ و ۵۳ میلی متر افزایش داده است؛ همچنین مرکز ثقل خودرو نیز تا حد امکان پایین آورده شده تا پایداری آن بهتر از قبل شود. به گفته مرسدس بنز، CLA جذاب ترین محصول کامپکت تاریخ این شرکت برای افراد علاقه مند به هیجان رانندگی است.

Mercedes-Benz-CLA-2020-1280-22

کوپه چهار در و زیبای CLA 250 به آنتی رول بار ضخیم تر و سیستم تعلیق چند اتصالی (مولتی لینک) در قسمت عقب مجهز شده تا ضمن پایداری بهتر، از میزان صداهای مزاحم نیز کاسته شود. افرادی که خواهان بهبود عملکرد سیستم تعلیق باشند، می توانند کمک فنرهای تطبیق پذیر را برای این خودرو سفارش دهند.

Mercedes-Benz-CLA-2020-1280-1e

مثل A کلاس سدان، بدنه نسل دوم CLA نیز کاملا ایرودینامیک طراحی شده تا در برابر جریان هوا کمترین مقاومت را داشته باشد. این اتومبیل خوش استیل ضریب درگی برابر با ۰٫۲۳ cd دارد که البته در مقایسه با نسل قبلی ۰٫۱ افزایش یافته است. دلیل این مساله به تغییر شکل و بزرگ تر شدن دماغه خودرو نسبت داده شده است.

Mercedes-Benz-CLA-2020-1280-1a

همانگونه که از یک مرسدس بنز انتظار می رود، CLA 2020 هم با انبوهی از امکانات و تجهیزات ایمنی عرضه خواهد شد. از جمله این تجهیزات می توان به مواردی مثل سیستم هدایت نیمه خودران، سیستم توقف اضطراری خودکار، سیستم کمک به حفظ خودرو در بین خطوط و سیستم کمکی ترمز اشاره کرد.

Mercedes-Benz-CLA-2020-1280-23

طبق برنامه ریزی های انجام شده، فروش این نسل از مرسدس بنز CLA از ماه می (اردیبهشت ۹۸) در اروپا آغاز می شود. ایالات متحده نیز از اواخر سال ۲۰۱۹ میزبان این اشتوتگارتی زیبا خواهد بود.

Mercedes-Benz-CLA-2020-1280-14

درباره قیمت CLA 2020 فعلا حرفی به میان نیامده، اما از آنجایی که نسل قبلی در مدل پایه حدود ۳۵ هزار دلار ارزش داشت، به احتمال زیاد نسل جدید نیز با رقمی مشابه به فروش خواهد رسید.

The post CLS در ابعاد کوچک؛ نسل دوم مرسدس بنز CLA در لاس وگاس رونمایی شد appeared first on دیجیاتو.

بررسی مرسدس بنز EQC 400؛ اولین شاسی بلند الکتریکی ستاره نقره ای

صنایع خودروسازی پس از مشاهده موفقیت‌های برند تازه از راه رسیده‌ی تسلا در زمینه تجاری‌سازی فناوری خودروهای الکتریکی، ناگهان از خواب غفلت بیدار شده و هر یک از کمپانی های قدیمی‌تر صنعت خودروسازی تصمیم گرفتند تا هر چه سریعتر دست به حرکتی نوین زده و از قافله الکتریکی‌سازی خودروها عقب نمانند.

بزرگانی همچون شورولت، ب ام و و جگوار سریعتر وارد گود شدند. آئودی نیز اخیرا با سری محصولات E-Tron توجهات زیادی را به سمت و سوی خود کشانده است.

پورشه هم مدل تایکان را معرفی کرده که البته هنوز دیدگانمان به طور واقعی به جمالش روشن نشده و اینک پیر صنعت خودروسازی آلمان یعنی مرسدس‌بنز، یک نمونه اولیه از نوعی شاسی‌بلند برقی را به منظور عقب نماندن از رقابت برقی‌سازی محصولات خودرویی، به نمایش عمومی در آورده است.

مرسدس بنز با یک زیر برند جدید موسوم به EQ قصد ارائه محصولات برقی خود را دارد. EQC 400 اولین شاسی بلند الکتریکی مرسدس بنز است که تا چند ماه آینده برای فروش در بازار اروپا خود را آماده می‌نماید.

عدد ۴۰۰ به این دلیل در نام این خودرو آورده شده که نشانگر برد ۴۰۰ کیلومتری باتری آن باشد.

پیشرانه‌های برقی تعبیه شده در محورهای جلو و عقب، جمعا نیرویی معادل ۴۰۸ اسب بخار را به راننده تحویل می‌دهند.

موتور جلو کمی کوچکتر بوده و قدرت آن نیز کمتر است؛ بدین ترتیب قسمت بیشتر نیروی تولیدی، بین چرخ‌های عقب توزیع خواهد شد. میزان گشتاور پیشرانه EQC 400 نیز به رقم قابل توجه ۷۶۵ نیوتن‌متر می‌رسد.

شتاب این خودروی ۲۴۵۰ کیلوگرمی طبق ادعای مهندس سازنده معادل ۴٫۹ ثانیه خواهد بود که با توجه به وزن نسبتا زیاد خودرو رقم کاملا مناسبی است.

لازم به ذکر است وزن باتری ۸۰ کیلو وات ساعتی به همراه برخی متعلقاتش به تنهایی حدود ۶۴۹ کیلوگرم را شامل می‌شود. سیستم خنک‌کننده نیز برای هر دو موتور وجود دارد که وزن خودرو را افزایش داده است.

برای مقایسه می‌توان به تسلا مدل۳ با دو موتور جداگانه اشاره نمود. این خودروی ۱۸۵۰ کیلوگرمی شتابی معادل ۳٫۳ ثانیه دارد. وزن خودروی تسلا مدل ایکس نیز به چیزی در حدود ۲۵۰۲ کیلوگرم می‌رسد که کمی بیشتر از EQC است.

اگرچه مرسدس بنز ادعا می کند که برد حرکتی این خودرو معادل ۴۰۰ کیلومتر است اما در دنیای واقعی بایستی انتظاری در حدود ۳۲۰ کیلومتر را از این خودرو داشت که البته آنچنان شگفت‌انگیز نیست.

زمان مورد نیاز برای شارژ باتری ای کیو سی تا حدود ۸۰ درصد به وسیله یک شارژر ۱۱۰ کیلوواتی چیزی در حدود ۴۰ دقیقه برآورد می‌شود.

طراحی خارجی به ویژه نمای جلوی EQC 400، انسان را به یاد محصولات ژاپنی می‌اندازد که البته انتظارات ما را از خودروی جدید مرسدس بنز برآورده نمی‌سازد. جلوپنجره همانند خودروهای احتراق داخلی همچنان وجود دارد و برای خنک کردن اجزای درونی پیشرانه به کار می‌رود.

در مقایسه با مدل GLC، این خودرو حدود ۴ اینچ طویل تر است. طول اضافه در قسمت عقب به کار گرفته شده تا ظاهری کوپه فرم به EQC400 اعطا شود که البته انسان را به یاد برخی محصولات پورشه می‌اندازد. در داخل کابین با برخی المان‌های آشنای خانواده مرسدس بنز مواجه هستید که در کنار خصیصه های EQC نمای مدرنی را پدید آورده‌اند.

دریچه‌های برنزی و نمایشگر یک تکه بزرگ در پشت غربیلک فرمان که تا میانه داشبورد امتداد یافته، در این بین کاملا جلب توجه می‌نمایند. حالا می‌رسیم به بحث اصلی! به نظر شما رانندگی با EQC 400 چگونه است؟به نظر ما این یک سوال میلیارد دلاری است، به نظر شما اینگونه نیست؟

EQC 400  نسبتا پرقدرت و سرزنده احساس می‌شود، حتی در حالت نرمال هم اینگونه است. چهار حالت رانندگی مختلف در این خودرو وجود دارد: نرمال، اسپرت، اکو و چیزی به نام مکس که هنگام کمبود شارژ می‌توانید از آن استفاده نمایید.

همچنین EQC 400 خودروی تقریبا ساکت و آرامی است؛ ساکت‌تر از سایر خودروهای الکتریکی، حتی تسلا رودستر. مرسدس در عملیات تثبیت و نصب موتورها از اتصالات مخصوصی استفاده کرده تا صدای لرزش موتور را به حداقل برساند.

تمام چیزی که به گوش شما خواهد رسید، صدای باد و تایرهاست. نمونه اصلی حتی از این نسخه‌ی پروتوتایپ نیز ساکت‌تر خواهد بود چرا که در آنجا از شیشه‌های ضخیم‌تری استفاده خواهد شد. کیفیت سواری نیز نسبتا خوب است. پشت فرمان شما سنگینی خودرو را احساس می‌نمایید؛ نوعی حس به زحمت پیش رفتن که البته چندان مهم نیست.

مرسدس EQC 400

سنگینی باتری در ارتفاع پایین قرار دارد، بنابراین این خودرو از پایداری خوبی برخوردار است. مرسدس EQC 400 از شاخصه‌های مثبتی نظیر: رنج حرکتی مناسب، سایز مناسب، لوکس بودن، عملکرد مناسب و شاید مهم‌تر از همه نشان ستاره بنز که بسیاری آرزوی آن را دارند، برخوردار است.

مرسدس EQC 400

زمانی که این خودرو وارد بازار شود رقبای اصلی‌اش از تبار جگوار و آئودی خواهند بود. تسلا مدلY نیز در آینده می‌تواند وارد عرصه رقابت با این خودرو شود.

مرسدس EQC 400

EQC 400 نشان داده که مرسدس بنز می‌خواهد بخش مهمی از انقلاب الکتریکی‌سازی خودروها باشد؛ باید منتظر بمانیم و ببینیم مرسدس در آینده چه سهمی از این بازار را به تصاحب خود در خواهد آورد.

The post بررسی مرسدس بنز EQC 400؛ اولین شاسی بلند الکتریکی ستاره نقره ای appeared first on دیجیاتو.

خودروهای برگزیده سال ۲۰۱۸ به انتخاب دیجیاتو

هر ساله با نزدیک شدن به پایان سال میلادی به معرفی ۱۰ خودرو برتر از دید دیجیاتو می پردازیم. برای سال ۲۰۱۸ نیز لیستی را فراهم کردیم که شامل طیف گسترده ای از محصولات باشد. این بار نیز فارغ از کلاس بندی های متعدد خودروهای شاخص در سال گذشته را انتخاب کردیم که حرف تازه و جدیدی در مقابل دیگر رقبای خود داشته باشند و همچنین در این سال به فروش رسیده باشند. خودروسال ۲۰۱۸ می تواند ترکیبی از سرعت، هیجان و توجه به ویژگی های سبز در راستای حفاظ از محیط زیست کره زمین باشد.

شیوه انتخاب خودروها در شرایط ایران

امسال سومین سالی است که تیم خودرو دیجیاتو اقدام به انتخاب برترین خودروهای سال می کند. برای بسیاری از مخاطبان همواره این سوال مطرح می شود که با توجه به عدم عرضه این خودروها در کشور، معیار از انتخاب خودروهای سال چیست و کارشناسان ما بر چه اساسی خودروهای برتر را معرفی می کنند؟

باید ضمن وارد دانستن این پرسش و انتقاد گفت که کارشناسان ما با مطالعه و بررسی خودروهای مختلفی که توسط نشریات بین المللی مورد آزمایش و بررسی قرار می گیرند، نسبت به انتخاب لیست مذکور اقدام می نمایند. بنابراین فهرست خودروهای انتخابی دیجیاتو در واقع تلفیقی از فهرست نشریات معتبر اروپایی، آمریکایی و استرالیایی محسوب می شود و ما نهایت تلاش خود را به کار می گیریم که برای انتخاب یا رد هر خودرو دلایل کافی و مستدلی وجود داشته باشد.

در ادامه با ما همراه باشید تا با بهترین خودروهای سال ۲۰۱۸ از نگاه دیجیاتو آشنا شویم.

بهترین خودروی سبز سال و خودروی سال از نگاه دیجیاتو: جگوار I-Pace

جگوار با معرفی I-Pace در دو زمینه از دیگر رقبای سنتی خود سبقت گرفته است. حتی با معرفی SUV های الکتریکی مرسدس بنز و آئودی، I-Pace با اختلاف زیباترین خودروی الکتریکی حال حاضر به شمار می رود. همچنین جگوار توانسته زودتر این SUV را عرضه کند که مسئله کلیدی برای موفقیت آن به شمار می رود.

خودرو سال 2018

شاهکار طراحی “ایان کالوم” سر طراح جگوار، هندلینگ عالی و عملکرد خیره کننده ای دارد. به این موارد می توان سیستم کمک رانندگی خودکار را نیز افزود. I-Pace همانند یک موشک در جاده های شهری حرکت می کند و به لطف سیستم تعلیق بادی تطبیق پذیر عملکرد خارج جاده ای قدرتمندی را از خود نشان می دهد.

خودرو سال 2018

دو موتور الکتریکی با مجموع قدرت ۳۹۴ اسب بخار و ۶۹۴ نیوتن متر گشتاور نیرو را به هر چهار چرخ ارسال می کنند. در تست انجام شده توسط مجله تاپ گیر، I-Pace به مدد باتری ۹۰ کیلووات ساعتی خود می تواند برای سفری بهینه (بدون استفاده از امکانات رفاهی خودرو) ۴۶۸ کیلومتر مسافت را طی کند. مجله آمریکایی موتورترند اما در سیکل ترکیبی با استفاده از تمامی امکانات خودرو رقم ۲۸۸ کیلومتر را اعلام کرده است.

خودرو سال 2018

شاید تنها نقطه ضعف جدی جگوار این باشد که امکان استفاده از سیستم سوپرشارژر تسلا را در حال حاضر ندارد و با توجه به گسترده گی این شبکه شارژ در صورت پشتیبانی I-Pace می توانست قدم بزرگ دیگری بردارد. با تمامی این تفاسیر جگوار  نه تنها بهترین خودروی الکتریکی سال ۲۰۱۸ میلادی را در ظاهر یک کراس اور واقعی عرضه کرده است بلکه شایسته لقب بهترین خودروی سال از نگاه دیجیاتو است.

بهترین شاسی بلند سایز کوچک سال: ولوو XC40

خودروی سال اروپا در سال ۲۰۱۸ میلادی در صورت غیبت، لیست امسال مان را ناقص می کرد. با این که XC40 بهترین انتخاب در زمینه عملکرد فنی به شمار نمی رود و همچنان خودروسازانی همچون بی ام و دست بالا را در این بخش دارند.

اما جگوار به لطف طراحی ظاهری مثال زدنی و کیفیت خیره کننده در کابین خود و همینطور فضای سخاوتمندانه ای که این کراس اور سایز کوچک برای شما فراهم می آورد. در جایگاه بهتری از مهم ترین رقبای خود همچون بی ام و X2 و جگوار E-Pace قرار دارد.

همانند دیگر محصولات ولوو در بخش ایمنی ولوو سنگ تمام گذاشته و به مدد سیستم های کمک رانندگی همچون رانندگی خودکار با قابلیت کنترل فرمان، پدال گاز و ترمز برای جلوگیری از برخورد احتمالی در تصادفات یکی از کامل ترین انتخاب ها به شمار می رود. فضای مناسب صندلی های عقب نیز یکی از دیگر نقاط قوت مهم XC40 به شمار می رود. XC40 ترکیبی از طراحی به روز و مدرن چه در بخش بیرونی و چه در بخش داخلی است و در دیگر بخش ها همان چیزی است که از یک ولوو انتظار می رود.

بهترین شاسی بلند سال: مرسدس بنز G-Class

مرسدس بنز G-Class پس از معرفی در سال ۱۹۷۹ پیوسته بر روی خط تولید مرسدس بنز در سایت تولیدی این شرکت در اتریش بوده است. در نهایت مرسدس بنز نسل دوم این خودرو را با همان طراحی بدنه کلاسیک اما مدرن معرفی کرده است و برای اولین بار در تاریخ تولید این محصول، به عنوان نسل دوم آن عرضه خواهد شد. مهم ترین تغییرات را باید در داخل اتاق جست و جو کرد. اجزای اتاق پوشیده شده از چرم، چوب و آلومینیوم هستند و از نظر طراحی باید آن را همانند یک S-class دانست.

مرسدس در حال حاضر این شاسی بلند دست ساز را در دو مدل با موتور V-8 دو توربو و جعبه دنده ۹ سرعته اتوماتیک عرضه می کند. مرسدس کار بسیار سختی برای باز تولید این محصول داشته است. به طور مثال تنها کاپوت آن بیش از پنج برابر آن چه که برنامه ریزی شده بود بر روی دست مرسدس بنز هزینه گذاشته است. حالت های رانندگی اختصاصی مرسدس بنز توانایی های خارج جاده ای G-Class را حتی بیش از پیش کرده است.

سیستم تعلیق کاملا مستقل در جلو که از نوع دوبل جناغی هستند و همینطور سه قفل دیفرانسیل کاملا مستقل از هم برای محور جلو و عقب و همینطور بخش مرکزی در نظر گرفته شده است. بنز G را باید دوست داشتنی ترین شاسی بلند فعلی بازار خودرو دانست.

خاص بودن بنز G در تمامی زمینه ها باعث می شود تا ما آن را به عنوان بهترین شاسی بلند عرضه شده در سال ۲۰۱۸ میلادی انتخاب کنیم. با این که مرسدس به مقدار بسیار زیادی مدرنیته را به این خودرو تزریق کرده است اما همچنان حس و حال خاص بودن و روح G-Class را حفظ کرده است که شاید تنها شرکت های بزرگی همچون مرسدس بنز توانایی انجام چنین کاری را داشته باشند. به همین دلیل مرسدس بنز G-Class شایسته این عنوان است.

بهترین خودروی اسپرت/راننده محور سال: آلپاین A110

آلپاین A110 را باید مورد انتظار ترین خودروی سال لقب داد. رنو پس از ۴۰ سال بار دیگر این نام تاریخی را زنده کرد تا یادآور قهرمان رقابت های WRC سال ۱۹۷۴ میلادی باشد. آلپاین به عنوان شاخه موتور اسپرت رنو برای تولید مجدد A110 راه بسیار طولانی را طی کرده است زیرا این پروژه از یک صفحه کاغذ سفید شروع شده و آن ها باید صفرتاصد این مسیر را دوباره طی می کردند.

مهم ترین هدف آلپاین ساخت سبک ترین خودروی اسپرت بازار بوده است. به طور مثال آن ها برای کاهش ۲٫۵ کیلوگرم از وزن کلیپر دوم ترمز چرخ عقب را حذف کرده اند. تا جای ممکن در سیم کشی ها وسواس به خرج داده شده و به جای استفاده از یک سیستم نرم افزاری جدا برای ترمزهای برمبو آن ها را در ECU ساخت بوش جای داده اند. وزن مجموعه کامل صندلی ها تنها ۱۳٫۱ کیلوگرم وزن دارد. تمامی بخش های شاسی، تعلیق و بدنه از آلومینیوم ساخته شده اند به همین دلیل وزن A110 با تمامی مایعات مورد نیاز برای به حرکت در آوردن خودرو در حدود ۱۰۸۰ کیلوگرم است.

در نسخه Premiere Edition به عنوان مجهز ترین مدل وزنی معادل ۱۱۰۳ کیلوگرم دارد. اگر بخواهیم به نزدیک ترین رقبای فعلی آن نگاه کنیم. به طور مثال بیش از ۳۰۰ کیلوگرم از پورشه ۷۱۸ کیمن سبک تر است. نکته قابل توجه این است آلپاین بدون استفاده از هرگونه شاسی فیبرکربنی توانسته چنین خودروی سبک وزنی بسازد.

موتور ۱٫۸ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژ، حداکثر قدرت ۲۴۹ اسب بخار و ۳۲۰ نیوتن متر گشتاور را تولید می کند. جعبه دنده ۷ سرعته دو کلاچه ساخت شرکت گترگ نیز وظیفه انتقال قدرت به چرخ های عقب را بازی می کند.

اما آیا آلپاین ارزش این انتظار طولانی را داشته است؟ آلپاین در تمامی لیست های برترین خودروهای اسپرت سال در صدر نشسته است. در واقع برای سالیان سال است که خودرویی همانند آلپاین دیده نشده است. آلفارومئو و لوتوس تلاش هایی را در این زمینه کرده بوند اما این آلپاین است که حرف آخر یک خودروی سبک وزن مدرن را می زند.

آلپاین در مسیرهای پر پیچ و خم همانند یک زنبور سبک بال است و پس از آن نیش زهردار خود را نشان می دهد. در حال حاضر هیچ خودرویی درجهان وجود ندارد که همانند آلپاین جاده ها را در نوردد. بهترین تجربه و لذت خالص رانندگی در چندسال اخیر بدون هیچ شکی متعلق به آلپاین A110 است. شاید جعبه دنده آن به رقبای آلمانی خود نرسد و سریع ترین پاسخگویی دریچه گاز را بین موتورهای توربوشارژ شده نداشته باشد. اما به واقع پس از تجربه لذت رانندگی با آلپاین این موارد اهمیتی نخواهد داشت.

آلپاین شایسته این عنوان است. در واقع شاید دیگر چنین ستاره درخشانی را در آینده صنعت خودروسازی مشاهده نکنیم. تمامی ۱،۹۵۵ مدل اولیه موسوم به Premiere Edition به فروش رسیده است و در حال حاضر تنها دو مدل Pure و LEGENDE توسط آلپاین به فروش می رسد.

بهترین هاچ بک سال: فورد فوکوس

فورد بیش از ۲۰ سال است که فوکوس را به بازار خودرو عرضه می کند و تا به حال بیش از ۱۶ میلیون دستگاه از آن را به فروش رسانده است. نسل چهارم فورد فوکوس در حالی معرفی شد که رقبای سر سخت و سنتی همچون تویوتا کرولا، مزدا ۳، فولکس واگن گلف و رقبای کره ای جدید همچون هیوندای i30 و کیا CEED را در برابر خود می بیند. به همین دلیل فورد نسل چهارم فوکوس را در غالب یک خودروی کاملا جدید عرضه کرده است.

پلت فرم جدید، قوای محرکه جدید، ایمنی بیشتر و حتی طراحی کاملا به روز باعث شده تا ضریب درگ این هاچ بک معادل ۰٫۲۷ باشد. اما دلیلی که فوکوس را به این میزان دوست داشتنی می کند. مهندسی سحر انگیز فورد است. شاهکار مهندسی فورد را باید در بخش قوای محرکه و شاسی این خودرو جست و جو کرد.

موتور ۳ سیلندر یک لیتری توربوشارژ شده موسوم به فاکس که با نام تجاری اکوبوست تولید می شوند در دو نسخه ۱۰۰ و ۱۲۳ اسبی عرضه می شوند و دیگر موتور ۳ سیلندر ۱٫۵ لیتری توربوشارژ شده موسوم به دراگون در دو نسخه ۱۵۰ و ۱۸۰ اسبی عرضه می شوند. موتورهای فورد در حالت رانندگی بهینه تنها با دو سیلندر کار می کنند. دو جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک و ۶ سرعته دستی نیز قابل انتخاب است. در بخش شاسی فورد فوکوس در دو مدل عرضه می شود. مدل پایه تعلیق عقب یک تکه خواهد داشت. اما تعلیق عقب جدید موسوم به IRS با بازوهای پایه کوتاه/بلند با قابلیت تطبیق پذیری برای مدل های بالاتر عرضه می شود.

فورد با افزایش فاصله محوری فضای سرنشینان عقب را افزایش داده است و ظرفیت صندوق آن نیز به ۳۷۵ لیتر می رسد که برای یک هاچ بک ۵ درب بسیار مطلوب است. فورد فوکوس در حال حاضر بهترین تجربه رانندگی را در کلاس خود عرضه می کند و حتی در جایگاه بهتری به نسبت کراس اور ها قرار می گیرد.

حتی تعلیق مدل پایه آن نیز عملکرد بهتری به نسبت باقی رقبا دارد. ترکیب یکی از بهترین موتورهای جهان با این شاسی معرکه، فورد فوکوس را شایسته عنوان بهترین هاچ بک سال می کند. موفقیت فورد تنها در زمینه رانندگی اتفاق نمی افتد و فوکوس در باقی زمینه ها همچون سیستم های هوشمند رانندگی خودکار و کمکی راننده نیز جز بهترین ها است و همینطور با سطح تجهیزات و امکانات کامل فورد توانسته در این کلاس پر رقابت دست بالا را داشته باشد.

بهترین خودروی اقتصادی سال: داچیا داستر

داچیا داستر که نسل قبلی آن به صورت وارداتی و با نام رنو در ایران عرضه می شد. قرار بود با توجه به سرمایه گذاری شرکت رنو در کشور ما، نسل جدید آن در ایران نیز تولید شود.

در هر صورت نسل دوم داچیا داستر با حفظ تمامی مشخصه های اقتصادی بودن این نام، ظاهر بسیار بهتری به نسبت نسل قبل خود دارد. در مدل چهارچرخ متحرک این خودرو از تعلیق مولتی لینک در محور عقب استفاده می کند. فرمان برقی نیز اولین بار است که بر روی این محصول قرار داده شده است. موتور ۱٫۲ لیتری توربو و ۱٫۶ لیتری بنزین سوز در کنار جعبه دنده ۵ سرعته دستی و ۶ سرعته اتوماتیک نیز بخش قوای محرکه را شامل می شود.

داچیا توانسته نسل دوم داستر را با بهبودهای فراوانی همراه کند. در تمامی بخش ها همچون طراحی ظاهری، کیفیت اجزای اتاق و کاربردی بودن پیشرفت کرده است و تمامی این ها در حالی است که قیمت مدل پایه آن همچنان در حدود ۱۰ هزار دلار قیمت خورده است. در واقع در این بازه قیمتی شما SUV بهتری از داستر پیدا نمی کنید. مدل دو دیفرانسیل داستر نیز می تواند شما را در مسیرهای خارج جاده ای شگفت زده کند.

گرچه همچنان انتقادهایی به قوای فنی این خودرو، کیفیت کلی تریم اتاق و طراحی صندلی آن می شود و با توجه به این که قیمت آن اندکی نسبت به نسل گذشته افزایش پیدا کرده است، انتظار می رفت تا در این بخش ها نیز داستر افزایش کیفیت را تجربه کند. اما در هر صورت با در نظر گرفتن تمامی بخش ها داچیا داستر یک SUV خانوادگی با بهای بسیار رقابتی است و عنوان بهترین خودروی اقتصادی سال شایسته آن خواهد بود.

بهترین سدان سال: پژو ۵۰۸

اگر پژو نسل جدید ۵۰۸ را عرضه نمی کرد، دیگر خبری از سدان های درخشان شیر پیر فرانسوی نبود. پژو استاد تولید سدان های سایز متوسط است برای درک این مسئله کافی است نگاهی به ۴۰۵ و ۴۰۶  بکنید. نسل اول ۵۰۸ در تلاش بود تا هم زمان نقش یک سدان سایز متوسط اسپرت و لوکس را برای پژو بازی کند و به همین دلیل نتوانست موفقیت گذشتگانش را تکرار کند. پژو با توجه به درس هایی که از تولید نسل اول ۵۰۸ گرفت و با نگاهی به گذشته خود نسل دوم پژو ۵۰۸ را در نمایشگاه ژنو رونمایی کرد.

پژو برای این که بیش از پیش سدان خود را خاص جلوه دهد، خط طراحی لیفت بک ها را دنبال کرده است. درب های بدون قاب  باعث می شود تا سقف خودرو ارتفاع پایین تری داشته باشد بدون این که در فضای اتاق تاثیری بگذارد. طول کلی خودرو در حدود ۸ سانتی متر از مدل قدیمی کوتاه تر است، حتی ارتفاع آن به میزان ۵۱ میلی متر کاهش پیدا کرده است.

پژو در محور عقب از تعلیق تطبیق پذیر مولتی لینک بهره می برد. در داخل اتاق با یکی از خاص ترین زبان های طراحی رو به رو خواهید شد. از نظر کیفیت شاید توانایی رقابت با رقبای آلمانی خود را نداشته باشد اما همانند ظاهر خودرو هوشمندانه طراحی شده است. فضای اتاق به قدری خاص است که امکان ندارد برای دقایقی محو آن نشوید. صندلی با ارتفاع پایین نشان از مرکز ثقل پایین تر خودرو برای تجربه بهتر رانندگی دارد.

۵۰۸ نقاط ضعفی همچون فضای صندوق عقب نه چندان بزرگ و فضای کم سر در صندلی های عقبی را به نسبت برخی از رقبا دارد. اما پژو با وجود تعلیق مولتی لینک و طرح لیفت بک، چنین فضایی را در اختیار شما قرار دهد. جعبه دنده جدید ۸ سرعته ساخت آیسین در کنار موتورهای ۱٫۶ لیتری توربوشارژ شده ۱۸۰ یا ۲۲۵ اسب بخاری در مدل بنزین سوز قابل انتخاب است. پژو ۵۰۸ تجربه رانندگی همانند یک خودروی اسپرت در پوشش یک بدنه ۵ درب را به شما عرضه می کند.

۵۰۸ به لطف طراحی ظاهری و داخلی کاملا متفاوت، کیفیت بالای تجربه رانندگی و هندلینگ عالی از آن به عنوان بهترین سدان محور جلوی فعلی بازار ساخته است و همان چیزی است که از یک پژو انتظار می رود.

همانند سال گذشته که پژو با شاسی بلند خود یعنی ۳۰۰۸ ما را شگفت زده کرد. امسال نیز ۵۰۸ را در حالی عرضه کرده است که یادآور دوران طلایی این نام است. پژو با وجود رقبای قدرتمندی همچون فولکس واگن آرتئون، جنسیس G70، مزدا ۶ و حتی تویوتا کمری به این عنوان دست پیدا کرده است که نشان از کار بزرگ پژو در این کلاس بسیار پر رقابت دارد.

بهترین کوپه سال: بی ام و M2 COMPETITION

تقریبا امکان ندارد که لیستی از بهترین های سال را پیدا کنید که نام M2 Competition در آن حضور نداشته باشد این دومین بار است که پای سری ۲ بی ام و به لیست ما باز می شود و این بار قدرتمندترین مدل آن وارد میدان شده است. M2 به خودی خود توانست توجه های بسیار زیادی را جلب کند اما این برای بی ام و کافی نبود. راه حل بی ام و ساده بود. قرار دادن قوای محرکه M3 در کالبد M2.

ظاهر خودرو چندان تغییر بزرگی پیدا نکرده و شاخص ترین تغییر در جلو پنجره کلیوی شکل جدید است. آینه های جانبی مشابه با M3 و همینطور یک اسپویلر کوچک بر روی درب صندوق خودرو و رینگ های جدید تمامی تغییرات ظاهری را شامل می شود. با این تغییرات وزن آن در حدود ۵۵ کیلوگرم افزایش پیدا کرده است اما بی ام و متناسب با افزایش وزن تنظیمات اکثر بخش ها همچون تعلیق، فرمان، ESP، کنترل کننده الکترونیکی دیفرانسیل ضد لغزش و…راتغییر داده است.

به همین دلیل تجربه رانندگی با M2 Competition در سطح جدیدی قرار گرفته است. به گونه ای که انگار پشت نسل جدید این خودرو قرار گرفته اید. بی ام و این مدل را با هر دو جعبه دنده ۶ سرعته دستی و ۷ سرعته دو کلاچه DCT عرضه می کند. قدرت موتور به ۴۰۴ اسب بخار و حداکثر گشتاور به ۵۵۰ نیوتن متر می رسد.

بی ام و در زمینه تعادل، دقت فرمان، عکس العمل دریچه گاز در بالاترین سطح خودروهای کوپه حداقل در این بازه قیمتی قرار دارد. با بهای پایه ۵۹ هزار دلار شما نه تنها یک خودروی کوپه ۴ نفره به همراه صندوق بسیار جادار خواهید داشت که برای تجربه لذت رانندگی خالص در پیست های اتومبیل رانی عملکرد عالی از خود نشان می دهد. بلکه تمامی نیازهای شما را برای رانندگی روزمره برآورده می کند. بی ام و M2 Competition  را باید شایسته عنوان بهترین کوپه سال دانست، یک کوپه سایز کوچک محور متحرک عقب که امکان استفاده از تمام قدرت آن برای شما فراهم است.

بهترین سوپرسدان سال: بی ام و  M5 COMPETITION

ما در بزنگاه تاریخی قرار گرفته ایم. سدان پر صلابت بی ام و یعنی M5 برای سالیان سال در زمره بهترین سدان ها با عملکرد بسیار بالا قرار دارد. ششمین نسل بی ام و M5 در حالی معرفی شد که به دلیل انتقال قدرت به هر چهارچرخ با انتقاد از سوی دوست داران این خودرو مواجه شده بود. اما این مسئله باعث شده تا قابلیت های بسیاری به این خودرو افزوده شود.

به مدد ارسال قدرت به هر چهارچرخ حال خودرو تعادل بسیار بهتری پیدا کرده است و برای شرایط آب و هوایی مختلف مناسب تر از پیشینیانش است. گرچه بی ام و این امکان را برای شما فراهم کرده است تا موتور تمامی قدرت و گشتاور را تنها به چرخ های عقب ارسال کند. اما تغییرات مدل Competition نسبت به مدل عادی چیست؟ تعلیق خودرو سفت تر شده و حال در جایگاه پایین ترین قرار دارد.

بخش هایی از این سیستم به کلی با قطعات جدید تعویض شده است. چرخ های جلو به صورت استاندارد ۲۰ اینچی هستند و قدرت موتور از ۵۹۱ به ۶۱۶ اسب بخار رسیده است. در بخش حداکثر گشتاور تغییری را شاهد نیستیم و همان گشتاور ۷۵۰ نیوتن متری در اختیار شما است با این تفاوت که بازه حداکثر گشتاور موتور بیشتر شده است. با این تغییرات M5 که به خودی خود عملکرد خیره کننده ای را برجای گذاشته بود. مدل Competition یک گام دیگر رو به جلو می گذارد و با این که تنظیمات آن به گونه ای است که سواری خشک تری پیدا کرده است اما هندلینگ خودرو در پیچ های تنگ به لطف پاسخگویی سریع تر فرمان و همینطور موتور قدرتمندتر بهتر شده است.

تعادل و ترکشن خودرو عالی است و عملا عملکردی مشابه با یک سوپرخودرو چهارچرخ متحرک خواهید داشت. بی ام و برای تجربه چنین عملکردی ۷۳۰۰ دلار بیشتر به نسبت مدل پایه یعنی M5 طلب می کند.

اگر روزگاری به ما می گفتند که عملکرد سدان ها به قدری بالا خواهد بود که در حد و اندازه های یک سوپرخودروی چهارچرخ متحرک ظاهر خواهد شد. باور این مسئله بسیار سخت بود. اما فقط نگاهی به زمان های ثبت شده این ابر سدان در پیست های مختلف اتومبیل رانی توسط مجلات مختلف بکنید تا متوجه شگفت ساز بودن این خودرو شوید. M5 نه تنها از پس رقبای سر سخت خود همچون مرسدس بنز AMG E63 S بر می آید. بلکه به سوپرخودروهایی همچون آئودی R8 و پورشه ۹۱۱ توربو تنه می زند. تمامی این ها در حالی است که شما امکان استفاده از بالاترین سطح امکانات یک بی ام و مدرن را برخوردار هستید. به همین دلیل M5 Competiton شایسته حضور در لیست ما کسب عنوان عنوان بهترین سوپرسدان سال است.

بهترین سوپرخودرو سال: فراری ۴۸۸ Pista

سنت فراری در عرضه مدل ویژه از محصولات V-8 موتور وسط، برای دو دهه ادامه پیدا کرده است. این مسئله شامل آخرین مدل یعنی ۴۸۸ GTB نیز می شود و فراری Pista را در نمایشگاه ژنو رونمایی کرد.

جدا از نام این سوپرخودرو، در وهله اول طراحی ظاهری آن بیش از هر چیز دیگری نظر بیننده را جلب می کند. در واقع دو محصول اخیر موتور وسط فراری یعنی ۴۸۸ GTB و ۴۵۸ Speciale جز انتخاب های اول زیباترین محصولات فراری در دهه اخیر نبودند. اما Pista از این قاعده مستثنا است.

در داخل اتاق، همان طراحی تکراری که تقریبا یک دهه پیش با معرفی ۴۵۸ به نمایش گذاشته شده بود، طرف هستیم. تمامی اجزا از چرم آلکانتارا، فیبرکربن و فلزهای سبک وزن ساخته شده است. فراری همچنان به سنت خود در استفاده از شاسی تمام آلومینیومی پایبند بوده است اما این بار استفاده گسترده تری از فیبرکربن کرده است. به طور مثال کاپوت، سپرها، ورودی هوای اینترکولر، اسپویلر از فیبرکربن ساخته شده است. برای اولین بار فراری امکان انتخاب چرخ های تمام فیبرکربنی گران قیمت را ممکن کرده است.

موتور ۳٫۹ لیتری V-8، میل لنگ تخت دو توربو دو پره ای(دو بخشی) ۷۱۰ اسب بخار قدرت تا مرز ۸۰۰۰ rpm و ۷۷۰ نیوتن متر گشتاور در دور ۳۰۰۰ rpm تولید می کند. شاتون های این موتور همانند موتورهای فرمول یک فراری از تیتانیوم ساخته شده است و جعبه دنده ۷ سرعته دو کلاچه ساخت گترگ نیز وظیفه انتقال قدرت تنها به چرخ های عقب را دارد. قفل به قفل فرمان(میزان چرخش فرمان تا قفل شدن کامل) تنها ۲ دور است.

Pista سوپرخودرو بدون نقصی نیست. فرمان خودرو بیش از اندازه سریع و بزرگ است و به دلیل حذف زیرپایی و پنل های که مانع نفوذ صدا به داخل اتاق می شوند، صدای برخورد سنگ ریزه ها به بدنه را خواهید شنید. دلیل انتخاب Pista به عنوان بهترین سوپرخودرو سال همین نکات کوچک و خاص است.

همانطور که از نام آن پیداست انتظار می رود که تنها با یک سوپرخودرو با قبلیت رانندگی در پیست های اتومبیل رانی طرف باشیم تا این که بتوان با آن تجربه سواری راحتی در جاده و خیابان های شهری داشت. اما Pista چنین سوپرخودرویی نیست. عملکرد آن چه در پیست های اتومبیل رانی و چه در جاده های پر پیچ و خم در بهترین حالت خود قرار دارد.

اوج هارمونی و موازنه، ترکیبی از هنر و مهندسی ایتالیایی در یک سوپرخودرو ساخت فراری بهترین توصیف برای Pista 488 است. بهترین موتور توربوشارژر در بین تمامی خودروها در زمینه پاسخ گویی و عکس العمل توربوشارژرها چیزی نیست که یک شبه بدست آمده باشد. فراری توانسته بدون استفاده از شاسی فیبرکربنی، ترمز هوایی، اسپویلرهای عظیم الجثه و…به چنین دست آوردی دست پیدا کند. در نهایت اگر در این بخش pista را انتخاب نمی کردیم، کم لطفی بزرگی را نه تنها در حق فراری که در حق دوست داران خودرو کرده بودیم. پس این شما و این فراری ۴۸۸ Pista، بهترین سوپرخودرو سال از نگاه دیجیاتو..

The post خودروهای برگزیده سال ۲۰۱۸ به انتخاب دیجیاتو appeared first on دیجیاتو.

برابوس ۷۰۰ ۴×۴² Final Edition معرفی شد؛ شاسی بلندی واقعا همه جا رو از آلمان

با وجود ارایه نسل جدید مرسدس G کلاس، به نظر می رسد که برابوس کماکان علاقه زیادی به نسل قبلی این شاسی بلند نمادین دارد. تیونر مورد اعتماد اشتوتگارتی ها در یکی از آخرین پروژه های خود به سراغ مدل ۲۰۱۸ از G کلاس رفته و با بازنگری در بخش های مختلف، توانمندی های آن را تا حد زیادی ارتقا داده است.

brabus-700-4x4-front

برابوس برای این پروژه نسخه G63 را انتخاب کرده و پس از تقویت آن را به ۷۰۰ ۴x4² Final Edition تغییر نام داده است. طبق عادت پیشین برابوس، رقم موجود در نام این خودرو، قدرت خروجی پیشرانه را نشان می دهد. به عبارت دیگر موتور ۵٫۵ لیتری V8 دست پرورده جدید این شرکت به لطف توربورشارژرهای بزرگ تر، سیستم اگزوز بهتر و بهینه سازی های دیگر اینک توانایی تولید ۷۰۰ اسب بخار قدرت و ۹۶۰ نیوتن متر گشتاور را دارد.

brabus-700-4x4-corner

با چنین نیروگاه قدرتمندی برابوس ۷۰۰ ۴x4² Final Edition در عرض ۵ ثانیه سرعت خود را به ۱۰۰ کیلومتر در ثانیه می رساند که در مقایسه با نسخه استاندارد حدود ۰٫۳ ثانیه بهتر است؛ حداکثر سرعت نیز به دلیل آماده سازی خودرو برای مسیرهای ناهموار در ۲۱۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است.

brabus-700-4x4-side

بد نیست اشاره کنیم موتور G63 نسل قبلی در حالت استاندارد می تواند ۵۶۳ اسب بخار قدرت و ۷۶۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند. استفاده از عبارت Final Edition در نام این پروژه نشانگر آنست که برابوس دیگر به تقویت و ارتقای نسل قبلی G کلاس نخواهد پرداخت. برابوس در توسعه ۷۰۰ ۴x4² Final Edition فقط روی سرعت و شتاب تمرکز نکرده و در راستای بهبود توانمندی های آفرود نیز تغییرات زیادی را اعمال کرده است.

brabus-700-4x4-rear

ارتقای سیستم تعلیق و افزایش ارتفاع خودرو از سطح زمین به حدود ۶۰ سانتی متر نخستین گامی است که مهندسین آلمانی در این زمینه برداشته اند. جالب اینکه ارتفاع این شاسی بلند همه جا رو به صورت الکترونیکی از داخل کابین قابل تنظیم بوده و راننده می تواند بسته به نوع مسیر، ارتفاع خودرو را کم یا زیاد کند؛ همچنین چهار حالت رانندگی به صورت پیشفرض تعریف شده اند که عبارتند از: راحت، اسپرت، آفرود و شخصی ساز.

brabus-700-4x4-interior

با توجه به ذات آفرود ۷۰۰ ۴x4² Final Edition، برابوس قسمت کف این خودرو را با چند سینی پوشانده تا در صورت برخورد با زمین، قطعات دچار صدمه نشوند. چراغ های سقفی، رینگ های پنج پره با تایرهای مخصوص آفرود پیرلی Scorpion ATR، گلگیرهای متورم و جلوپنجره مزین به نشان برابوس برخی از خصوصیات ظاهری این شاسی بلند جذاب به شمار می روند.

brabus-700-4x4-visor

به گفته برابوس تنها ۱۰ دستگاه از ۷۰۰ ۴x4² Final Edition توسعه داده می شود. ژرمن ها برای این خودرو قیمتی برابر با ۲۰۹ هزار یورو (معادل تقریبا ۲۳۷ هزار دلار) تعیین کرده اند.

The post برابوس ۷۰۰ ۴×۴² Final Edition معرفی شد؛ شاسی بلندی واقعا همه جا رو از آلمان appeared first on دیجیاتو.

بررسی مرسدس بنز E300 مدل ۲۰۱۷؛ ستاره ای که در آسمان ایران رویت نشد

شرکت مرسدس بنز با سابقه بسیار طولانی در کشور ما امروزه به کلی به حاشیه رفته است و چه در زمینه خودروهای سنگین و سبک هیچ جایگاهی در بازار خودرویی امروز ما ندارد. آلمان ها که با تولید اتوبوس به نوعی آغازگر صنعت خودروسازی در کشور ما بودند و پس از هشدار های فراوان آن ها مبنی بر راه رسم تولید خودرو به طرف های ایرانی امروزه صنعت خودروسازی هر دو کشور مسیری کاملا متفاوت را در پیش گرفته اند. به گونه ای که همچنان اتوبوس ها و کامیون های بنز نشان با عمری بیش از نیم قرن بخش اعظمی از بار حمل و نقل در کشور ما را به دوش می کشند.

مرسدس بنز E300

در هر صورت با آغاز دهه ۸۰ شمسی و مونتاژ مرسدس بنز E کلاس کور سوی امیدی به حضور مجدد مرسدس بنز در ایران بود که با آغاز تحریم های بین المللی نتیجه تمامی تلاش ها به سرانجام مطلوبی نرسید. شرکت ستاره ایران به عنوان متولی و وارد کننده خودروهای مرسدس بنز پس از سال ها غیبت به دنبال این است که دوباره محصولات این برند را به بازار خودرو تزریق کند اما حال به آشوبی به نام واردات خودرو و تعرفه های بی معنی بر خورده است. در هر صورت با توجه به وضعیت موجود پیش بینی آینده کاری دشوار و محال به نظر می رسد اما در ادامه به تست و بررسی مرسدس بنز E300 مدل ۲۰۱۷ خواهیم پرداخت که به صورت گذر موقت چندی پیش در تهران تردد می کرد.

تاریخچه ای به قدمت خودروسازی در جهان

مرسدس بنز E کلاس از دهه ۴۰ میلادی توسط مرسدس بنز با نام های دیگری عرضه شده و در دوران مدرن و نام گذاری جدید محصولات مرسدس بنز به صورت حرفی E کلاس خطاب شده است. در واقع E کلاس متشکل از ۱۰ نسل مختلف است و E کلاس با این نام و نشان و شکل امروزی ۴۰ سالگی خود را جشن گرفته است. در واقع ۶ نسل از ۱۰ نسل این خودرو تحت نام E کلاس با کد اتاق W123 ،W124 ،W210 ،W211 ،W212 و نسل آخر آن که اتاق مد نظر ما است با کد W213 خوانده می شود.
مرسدس بنز E300

بسیاری از منتقدین اعتقاد دارند که E کلاس تنها یک خودرو بزرگ تر از C کلاس و کوچک تر از S کلاس است و به همین دلیل چالش های بسیار بیشتری را در طول تاریخ به خود دیده است اما در هر صورت هرچه بگوییم با یک مرسدس بنز طرف هستیم.
امروزه مرسدس بنز این مدل را تحت اتاق های سدان، کوپه، کانورتیبل و استیشن عرضه می کند.


ابعاد مدل سدان به ترتیب فاصله محوری، طول، عرض و پهنا معادل (۲٫۹۳۹،۴٫۹۲۳،۱٫۸۵۲،۱٫۴۶۸ میلی متر) است. وزن خودرو نیز در مدل پایه ۱۶۰۵ kg است که در نسخه مورد تست که به موتور ۴ سیلندر مجهز است بسته به امکانات به ۱۷۰۰ kg هم می رسد.

خط تولید E کلاس در کشورهای مختلفی از جمله آلمان، چین، اندونزی، مالزی و تایلند قرار دارد. در روزگار نه چندان دوری E کلاس در مدل E200 همانطور که پیشتر گفتیم در کشور ما نیز مونتاژ می شد.

مرسدس بنز E300

قیمت و سطح تجهیزات مرسدس بنز E300

مرسدس بنز E300 در بازارهای مختلف با توجه به میزان تعرفه و سطح رقابت و تجهیزات قیمت های مختلفی دارد. برای مثال در بازار آمریکا نسخه ۴MATIC (چهارچرخ متحرک) مرسدس بنز E300 در حدود ۵۵ هزار دلار قیمت دارد و بسته به سطح تجهیزات قیمت آن فراتر نیز می رود.

در کشور استرالیا مرسدس بنز E300 در حدود ۸۶ هزار دلار قیمت خورده است و در بازار امارات نیز ۲۶۴ هزار درهم قیمت دارد.

مرسدس بنز E300

در بخش تجهیزات این مرسدس بنز به ۱۳ اسپیکر ۳d ساخت شرکت Burmeister مجهز شده است. برای این که آرم کلاسیک بنز بر روی کاپوت خودرو قرار بگیرد باید پکیج اختصاصی به ارزش بیش از ۱۰۰۰ دلار را سفارش دهید. مرسدس بیش از ۶۴ طیف رنگی مختلف را برای نوار های کار شده در داخل اتاق را به شما عرضه می کند. سقف شیشه ای پانورمیک، هدآپ دیسپلی و انبوهی از امکانات رفاهی و ایمنی که نیازمند به نوشتاری جداگانه است در این خودرو قرار داده شده است.

با معرفی این نسل مرسدس بنز سطح جدیدی از فن آوری رانندگی خودران خود را عرضه کرد. این سیستم می تواند به مدت ۶۰ ثانیه خودرو را به صورت کامل کنترل کند و پس از آن با اخطاری مبنی بر گرفتن دوباره فرمان مواجه خواهید شد. گرچه این سیستم خود به تنهایی یک آپشن ۱۰ هزار دلاری است و به خوبی بهای بالای فن آوری های جدید را به ما نشان می دهد.

طراحی داخل اتاق یادآور برادر بزرگ تر E کلاس

مرسدس بنز E300

پس از عرضه آخرین نسل از S کلاس و زبان جدید طراحی داخلی و خارجی مرسدس بنز شاهد این امر هستیم که شباهت های ظاهری فراوانی بین این دو جریان دارد. این امر در داخل اتاق حتی بیشتر هم حس می شود. به گونه ای که صفحه نمایش پشت آمپری و صفحه نمایش مرکزی کنسول که سایز آن معادل  ۱۲٫۳ اینچ است به خوبی گواه این امر است. خروجی تهویه مطبوع دایروی شکل ۴ گانه در زیر این صفحه نمایش و تریم چوبی با کیفیت شما را وارد دنیای دیگری می کند و اختلاف محصولات مرسدس بنز با دیگر خودروهای حاضر در بازار حس می شود.

جایگاه ساعت آنالوگ که دقیقا در وسط داشبورد قرار گرفته است چندان جالب نیست و شاید هیچ وقت برای چک کردن ساعت حتی به آن توجه نکنید. سیستم Comand مرسدس بنز که وظیفه اطلاع رسانی و سرگرمی را دارد و به بخش های مختلفی همچون: sat-nav، تنظیمات بخش های مختلف خودرو، اتصال به موبایل و همینطور تاچ پد مجزا تمامی نیازهای شما را بر طرف خواهد کرد.

در مدل مورد بررسی قرار گرفته پشت آمپر از نوع آنالوگ بود که سرعت را بر حسب مایل نشان می داد و نسخه متفاوتی از حالت تمام دیجیتال است. فضای داخل اتاق هم مناسب ارزیابی می شود گرچه تونل میل گاردان کمی بزرگ است و ممکن است سرنشین وسط صندلی عقب تجربه راحتی از سواری با این خودرو نداشته باشد. فضای صندوق عقب هم معادل ۵۴۰ لیتر است.

مرسدس بنز E300

قوای محرکه مرسدس بنز E300: استفاده از موتور ۴ سیلندر به جای ۶ سیلندر

مرسدس در مدل جدید مرسدس بنز E300 از موتور ۴ سیلندر خطی توربو به جای موتور V-6 استفاده کرده است. این موتور توانایی تولید ۲۴۱ اسب بخار قدرت در حداکثر دور ۵۵۰۰ rpm و حداکثر گشتاور ۳۷۰ نیوتن متر در دور ۱۳۰۰ rpm را دارا است. حجم این موتور دقیقا ۱۹۹۱ cc است و جعبه دنده ۹ سرعته مرسدس بنز تمامی این قدرت را به چرخ های عقبی ارسال می کند. در مدل ۴MATIC قدرت به هر چهارچرخ ارسال می شود. مرسدس ادعا می کند که این موتور در هر ۱۰۰ کیلومتر به صورت ترکیبی نیازمند ۷٫۱ لیتر بنزین است. چرخ های ۱۹ اینچی AMG نشان مرسدس بنز نیز به صورت استاندارد عرضه می شوند.

مرسدس بنز E300

تجربه رانندگی با مرسدس بنز E300

مرسدس بنز سعی کرده تا وجهیت خاصی به E کلاس ببخشید به گونه ای که این اتاق بتواند در هر دو نقش برادران بزرگ تر و کوچک تر خود ظاهر شود. به طور مثال در جاده ها سواری این خودرو لخت و بی دغدغه به نظر می رسد. گرمکن صندلی ها و چراغ های LED تطبیق پذیر می تواند حس و حال متفاوتی در رانندگی های طولانی مدت به شما ببخشند. تعلیق بادی خودرو به صورت پیش فرض بر روی حالت Comfort قرار دارد و ممکن است در این حالت شناور بودن بیش از حد بدنه کمی آزار دهنده به نظر برسد. با قرار دادن خودرو در حالت اسپرت اوضاع بهتر می شود اما با توجه به وزن خودرو نمی توان انتظار عکس العمل استثنایی به خصوص در جاده های پر پیچ و خم کوهستانی را از آن داشت.
مرسدس بنز E300

در واقع این موتور بیشتر مناسب اتاق کوچک تر مرسدس بنز یعنی C300 است که با وزن کمتر و ابعاد کوچک تر تند و فرز تر از E300 ظاهر می شود. جعبه دنده ۹ سرعته G-Tronic نیز رفتاری نرم و آرام دارد و خبری از عکس العمل های سریع در آن دیده نمی شود. از این نظر مرسدس مدل E43 AMG را عرضه می کند که با قابلیت های اسپرتی بیشتر می تواند گزینه بسیار مناسب تری برای این دست از مقاصد به شمار رود. در واقع یک مکث کوتاه در آغاز شتاب گیری و تخته کردن پدال گاز حس می شود و موتور برای رسیدن به دور مطلوب نیازمند زمان بیشتری است.

فرمان خودرو نیز حس پاسخگویی بسیار خوبی را به راننده می دهد و وزن مناسب آن می تواند رانندگی لذت بخش تری با توجه به ارتقا هندلینگ خودرو به نسبت نسل قبلی به راننده تقدیم کند. گرچه به صورت کلی فرمان خودرو سبک ارزیابی می شود.

سامانه خودکار start/stop نیز به سرعت وارد مدار می شود و در زمان های مناسب موتور خودرو را خاموش می کند و دوباره به سرعت آن را روش می کند. دید رو به بیرون نیز در بهترین حالت خود قرار دارد.

شاید بزرگ ترین مشکل مرسدس بنز E300 در این باشد که نمی تواند یک نقش دو وجهی را بازی کند و نه به راحتی S کلاس است و نه به اندازه C کلاس اسپرت است که این مورد در مدل های قوی تر می تواند جبران شود.

جمع بندی

در پایان مرسدس بنز و متولی آن در ایران یعنی شرکت ستاره ایران قرار است در اواسط اسفند ماه قراردادی مبنی بر عرضه مجدد خودروهای مرسدس بنز همچون مدل CLA که بهای پایه زیر ۴۰ هزار دلار دارد را در ایران آغاز کند. همچنین احتمالا سطح جدید همکاری ها با شرکت ایران خودرو در غالب جوینت ونچر خواهد بو و چه در محصولات سبک و سنگین شاهد بازگشت مرسدس بنز به ایران باشیم.

گرچه قرار بود پای E کلاس دوباره به بازار باز شود و ستاره ایران حتی نسخه ای از آن را در نمایشگاه خودروی تهران به نمایش گذاشت اما با توجه به قوانین فعلی واردات مبنی بر ممنوع بودن خودروهای لوکس بالای ۴۰ هزار دلار فعلا عرضه این اتاق منتفی به نظر می رسد. رقیب اصلی این خودرو یعنی بی ام و سری ۵ نیز در نسل جدید مدت کوتاهی توسط پرشیا خودرو عرضه شد اما با توجه به قوانین فعلی مدل ها عرضه شده امروزه قیمت های نجومی پیدا کرده اند.

The post بررسی مرسدس بنز E300 مدل ۲۰۱۷؛ ستاره ای که در آسمان ایران رویت نشد appeared first on دیجیاتو.

ده تکنولوژی برتر جهان خودرو در سال ۲۰۱۸؛ تلفیق ناب خلاقیت و مهندسی

امروزه اتومبیل چیزی فراتر از موتور، گیربکس، کابین و تایرها محسوب می شود. اگر نگاهی دقیق تر داشته باشیم، خواهیم دید این وسیله نقلیه به برخی از آخرین تکنولوژی ها و فناوری ها مجهز شده و اینک بسیار هوشمندتر، بهینه تر و امن تر از قبل شده است.

یکی از دلایل اصلی راهیابی تکنولوژی های جدید به خودروها به رقابت شدید و تلاش های مستمر خودروسازان در سبقت گیری از همدیگر مربوط می شود. این مساله سبب شده صنعت خودروسازی همواره پویا باقی مانده و به دنبال دستیابی به فناوری های نوین باشد.

Mercedes-Benz-190E-2-3-16-BMW-M3-front-three-quarters

مثل سال های قبل، امسال نیز خودروسازان نوآوری های زیادی انجام داده اند. در این نوشتار قصد داریم به ۱۰ مورد از بهترین نوآوری های موجود نگاهی گذرا داشته باشیم.اگر این موضوع برایتان جذابیت دارد، دعوت می کنیم در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

درب عقب چندمنظوره (MultiPro Tailgate) متعلق به GMC Sierra

مهندسین GMC برای استفاده راحت تر از قسمت بار پیکاپ سیرا، درب مخصوصی طراحی کرده اند. این درب از قسمت های تاشوی مختلفی تشکیل شده که در شرایط مختلف می توان از آنها برای ثابت کردن اشیا بلند، دسترسی آسان تر به لوازم و یا به عنوان یک پله استفاده کرد.

2019-GMC-Sierra-Denali-011

به گفته GMC سال ها زمان برای توسعه و تست این درب صرف شده که در تاریخ این کمپانی بی سابقه است. نکته جالب توجه اینکه با دیدن ساختاری ساده از خود خواهید پرسید چرا چنین ایده ای تا بحال به عمل تبدیل نشده بود.

در ویدیوی زیر می توانید نحوه عملکرد درب پیکاپ GMC سیرا را مشاهده فرمایید. گفتنی است این در تریم های دِنالی و AT4 بصورت استاندارد نصب می شود.

سیستم هشدار وجود سرنشین در صندلی عقب هیوندای

گاها پیش آمده که به دلیل حواس پرتی رانندگان، کودکان یا حیوانات خانگی در صندلی عقب جا مانده و با بالا رفتن دما و نامساعد شدن شرایط داخل کابین، متاسفانه جان خود را از دست داده اند.

برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار این چنینی، چندین شرکت سیستم های یادآوری را برای اشاره به وجود سرنشین در صندلی عقب توسعه داده اند. این سیستم با پخش هشدارهای صوتی به راننده اخطار می دهند که صندلی عقب را چک کنند.

سیستمی که هیوندای برای این منظور طراحی کرده پیشرفته تر بوده و حتی در صورت نادیده گرفتن راننده و ترک خودرو، تا ۲۴ ساعت داخل کابین را کنترل می کند. در صورت تشخیص حرکت و وجود احتمالی فرد یا حیوان خانگی در کابین، این سیستم از طریق اپلیکیشن Blue Link اعلانی فرستاده و به مالک خودرو نیز ایمیل ارسال می کند. به صدا در آوردن بوق راهکار دیگری است که سیستم هیوندای برای مطلع کردن راننده یا دیگر افراد حاضر در محوطه به کار می گیرد.

Hyundai Santa Fe Rear Occupant Alert

سطح بالای تشخیص و ایمنی سیستم هیوندای باعث تمایز آن از بقیه می شود و مسلما می تواند نقشی بسزا در نجات جان کودکان و حیوانات خانگی داشته باشد.

سیستم خروج امن هیوندای سانتافه

سیستم خروج امن هیوندای باعث حضور مجدد این شرکت در مطلب حاضر شده است. این سیستم با کنترل اطراف خودرو، از باز شدن درها هنگام نزدیک شدن یک وسیله نقلیه دیگر جلوگیری نموده و با نمایش اخطار در پشت فرمان و پخش هشدار صوتی راننده را از وجود خطر احتمالی مطلع می کند.

برای این کار سیستم مذکور از سیستم کنترل نقاط کور خودرو کمک می گیرد. بد نیست اشاره کنیم در صورت خاموش بودن خودرو نیز عملکرد این سیستم حفظ می شود. آئودی نیز سامانه مشابهی را بر روی محصولات خود دارد، اما هیوندای با قیمتی پایین تر آن را در دسترس عموم مردم قرار داده است.

گشتاور برقی (eTorque) جیپ و رم

گروه فیات کرایسلر سیستم کمکی eTorque را بر روی برخی از محصولات خود – به ویژه برند جیپ و رم – ارایه می کند. این سیستم در واقع یک سیستم هیبرید نرم بوده و به روشی هوشمندانه عملکرد و کارایی خودرو را بهبود می بخشد.

در خودروهای مجهز به eTorque خبری از دینام نیست، زیرا ژنراتور ۴۸ ولتی جایگزین آن شده است. این ژنراتور هنگام فعال بودن سیستم start-stop، خاموش و روشن شدن موتور را مدیریت کرده و در همکاری با آن ساختاری هیبریدی را تشکیل می دهد.

2019-Ram-1500-eTorque-Motor-Generator

به لطف سیستم eTorque قدرت و گشتاور پیشرانه ارتقا پیدا کرده و عملکرد خودرو نیز روان تر می شود. برای مثال در رم ۱۵۰۰ با موتور V8، سیستم eTorque برابر با ۱۷۶ نیوتن متر به گشتاور موتور اضافه می کند که رقم قابل توجهی است.

در کنار فیات کرایسلر، خودروسازان دیگری مثل مرسدس بنز، فولکس واگن و آئودی نیز در حال اضافه کردن سیستم هیبرید نرم با وظایفی مشابه به محصولات خود هستند.

سیستم تعلیق فعال آئودی A8

نسل اخیر پرچمدار آئودی از انبوهی از تکنولوژی های پیشرفته بهره می برد. سیستم تعلیق فعال یکی از این موارد است که A8 را در عین راحت بودن به یک سدان اسپرت تبدیل می کند.

در کنار تغییر خصوصیات و رفتارهای دینامیکی، سیستم تعلیق فعال این خودرو می تواند در ارتقای ایمنی و جلوگیری از وارد شدن صدمات بیشتر به سرنشینان نیز بسیار موثر واقع شود.

در صورت تشخیص برخورد حتمی یک خودروی دیگر با قسمت های جانبی A8 با سرعتی بیش از ۲۵ کیلومتر، سیستم تعلیق پیشرفته این سدان تشریفاتی در عرض نیم ثانیه ارتفاع سمت متناظر را تا ۸۰ میلی متر بالا می برد. با این کار اثر ضربه به زیر درها و قسمت مقاوم تر شاسی انتقال یافته و از احتمال وارد شدن صدمات شدیدتر به سرنشینان کاسته می شود.

با تماشای ویدیوی زیر می توانید از قابلیت های سیستم تعلیق فعال آئودی بهتر و بیشتر اطلاع پیدا کنید.

سیستم شارژ بی سیم ب ام و

امروزه بسیاری از لوازم الکترونیکی به قابلیت شارژ بی سیم مجهز هستند. با برقی شدن اتومبیل ها، انتظار می رود این فناوری بزودی به صنعت خودرو نیز راه پیدا کند.

کمپانی آلمانی ب ام و، پا پیش گذاشته و به منظور استفاده بهینه از فناوری شارژ بی سیم در حال انجام تحقیق و توسعه است. این خودروساز با سابقه پدهایی را طراحی کرده که می تواند با پارک کردن وسیله نقلیه برقی بر روی آن، باتری را شارژ کرد.

bmw-wireless-charging

اگر چه این پدها یک طرح تحقیقاتی به شمار می روند، اما پیاده سازی آنها در آینده نزدیک بسیار محتمل به نظر می رسد. کاربرد راحت و تناسب با زندگی شهری مدرن از مزایای این پدها هستند.

موتور توربوی نیسان و اینفینیتی با نسبت تراکم متغیر

تکنولوژی ابداعی ژاپنی ها در تغییر نسبت تراکم را می توان یکی از بزرگ ترین پیشرفت های موتورهای درون سوز تلقی کرد. موتورهای مجهز به این تکنولوژی که با نام VC-Turbo شناخته می شود، در کراس اوور اینفینیتی QX50 و سدان نیسان آلتیما به کار گرفته شده اند.

در موتورهای VC-Turbo، نسبت تراکم برای دستیابی به مصرف سوخت بهتر یا استخراج قدرت بیشتر از سیلندرها تغییر پیدا می کند. این تغییر کاملا خودکار و هوشمندانه بوده و بدون دخالت مستقیم راننده صورت می پذیرد.

با بکارگیری این موتورها، خودرو در آن واحد به یک اتومبیل کم مصرف و یا مدلی قدرتمند تبدیل می شود. مکانیسم تغییر تراکم موتورهای VC-Turbo را می توانید در ویدیوی زیر تماشا فرمایید.

سیستم DriverFocus سوبارو فورستر

افزایش تمرکز، دقت به مسیر پیش رو و کاهش سوانح جاده ای از اهداف اصلی توسعه سیستم های نیمه خودران هستند. کمپانی ژاپنی سوبارو با توسعه تکنولوژی جدید درایور فوکوس (DriverFocus) گوی سبقت را از رقبا ربوده و در تحقق اهداف یاد شده موفق تر عمل کرده است.

با تکنولوژی درایور فوکوس که در کراس اوور فورستر موجود است، فاکتورهایی مثل تمرکز راننده و حرکات فرمان از طریق سیستم تشخیص چهره اینفرارد و سنسورهای الکترونیکی کنترل می شوند. چنانچه خواب آلودگی یا عدم تمرکز راننده تشخیص داده شود، این تکنولوژی با پخش هشدارهای صوتی و تصویری به فرد حاضر در پشت فرمان اخطار می دهد.

Subaru-DriverFocus

در صورت تشخیص احتمال تصادف و برخورد، سیستم EyeSight نیز وارد عمل شده و از طریق ترمزگیری خودکار، خودرو را متوقف می کند.

نکته دیگر اینکه به دلیل قابلیت تشخیص چهره توسط تکنولوژی درایور فوکوس، امکان فعال شدن خودکار برخی تنظیمات بر اساس سلایق فردی که پشت فرمان می نشیند، وجود دارد. به گفته سوبارو تکنولوژی مورد بحث قادر است تا ۵ نفر را تشخیص داده و تنظیمات مربوط به آنها را در خود ذخیره کند؛ به عبارتی تمام اعضای یک خانواده می توانند از این تکنولوژی استفاده کنند.

سیستم سوپرکروز کادیلاک

سوپرکروز را می توان پیشرفته ترین سیستم نیمه خودران سطح ۲ بر روی کره خاکی دانست. این سیستم که بر روی سدان پرچمدار CT6 دیده می شود، با تکیه بر دوربین ها و نقشه های بارگذاری شده، به رانندگان اجازه می دهد در اتوبان ها دست های خود را از روی فرمان بردارند. این در حالی است که سیستم های مشابهی نظیر اتوپایلوت به رانندگان توصیه می کنند که دست های خود را همواره بر روی فرمان حفظ کنند.

2018-Cadillac-Super-Cruise-Hands-Free

علاوه بر این، سوپرکروز در صورت لزوم توانایی توقف کامل خودرو و یا تغییر مسیر را نیز دارد. برای کنترل وضعیت تمرکز راننده یک دوربین در داخل کابین تعبیه شده که مدام وی را در نظر می گیرد. چنانچه هوشیاری راننده محرز نشود، خودرو به طور خودکار در حاشیه اتوبان متوقف شده و با مراکز امداد تماس برقرار می کند.

سیستم سوپرکروز ارزشی در حدود ۵۰۰۰ دلار داشته و فقط برای سدان فول سایز CT6 قابل انتخاب است. این تکنولوژی از سال ۲۰۲۰ به دیگر مدل های جنرال موتورز راه خواهد یافت.

سیستم اینفوتینمنت MBUX مرسدس بنز

کمپانی مرسدس بنز امسال برای سیستم اطلاع رسانی-سرگرمی (Infotainment) اختصاصی خود یک آپدیت بزرگ ارایه کرده و آن را MBUX نامگذاری کرد.

سیستم مورد بحث اشتوتگارتی ها از دو نمایشگر عظیم تشکیل یافته که یکی از آنها به عنوان نشان دهنده دیجیتال پشت فرمان عمل می کند. نمایشگر موجود در قسمت میانی داشبورد لمسی بوده و بدون دخالت دیگر دکمه ها قابل کنترل است.

mbux

سیستم MBUX مثل اپل سیری و آمازون الکسا به فرمان های صوتی نیز واکنش نشان داده و تنظیمات را کنترل می کند. برای این کار کافیست راننده عبارت “Hey Mercedes ” را بر زبان آورده و پس از آن فرمان خود را صادر نماید. به خاطر اتصال به اینترنت، MBUX توانایی پاسخ دادن به سوالاتی در رابطه با وضعیت جوی در روزهای آینده را دارد.

مثل سیستم های خانگی و تلفن های همراه هوشمند، MBUX نیز مدام در حال یادگیری بوده و با استفاده بیشتر، کاربردی تر می شود. نکته مثبت اینکه اشتوتگارتی ها مدل ارزان تر و در دسترس تری مثل A کلاس را نیز به این سیستم مجهز کرده اند.

The post ده تکنولوژی برتر جهان خودرو در سال ۲۰۱۸؛ تلفیق ناب خلاقیت و مهندسی appeared first on دیجیاتو.