حمایت قاطع مجلس از سپاه و طرح مقابله به مثل با آمریکا + اظهارات موافقان و مخالفان طرح

به گزارش بخش سیاسی سایت خبرهای فوری، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر در جلسه علنی نوبت عصر امروز سه‌شنبه در مخالفت با کلیات طرح اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران به عنوان سازمان تروریستی توسط ایالات متحده آمریکا، گفت: این طرح دارای قاطعیت برای مقابله با آمریکا نیست، آمریکا می‌خواهد در کشور ما تفرقه‌افکنی انجام دهد که به نظر بنده این طرح متناسب با اقدامات آمریکا نمی‌باشد و بیشتر به دیپلماسی پارلمانی تا اقدام متقابل شبیه است.

وی افزود: آمریکا در سال ۲۰۰۷ براساس قواعد بین‌آلمللی و عرف جهانی شاخه‌ای از سپاه یعنی نیروی قدس را در لیست نیروهای تروریستی قرار داد که وقتی دید برخورد جدی با این موضوع صورت گرفت پا را فراتر گذاشته و کل سپاه را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داده است. انتظار ما این بود که برای مقابله با آمریکا کل ارتش آمریکا به عنوان گروه تروریستی و نه فقط نیروهای فرماندهی مرکزی آمریکا به عنوان گروه تروریستی اعلام شود.

این نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که این طرح اختیار کامل را به سپاه می‌داد، گفت: ما باید در این طرح اجازه به سپاه می‌دادیم که توان موشکی را به بیشتر از ۲۰۰۰ کیلومتر برساند ما می‌توانیم چنین فناوری را داشته باشیم باید اختیار بیشتر را به سپاه داد که آمریکا را در قلب کاخ سفید مورد هدف قرار دهد البته که آمریکا فکر نکند با یک نام‌گذاری می‌تواند حرکت غلطی را انجام دهد.

درگیری لفظی دو نماینده اصولگرا و اصلاح طلب مجلس

هادی قوامی به عنوان اولین موافق کلیات این طرح با اشاره به اقدامات آمریکا از کودتای ۲۸ مردادماه تاکنون در کشور اظهار کرد:
مبارزه با آمریکا، مبارزه با سلطه‌گری است پس ما باید اقدام متقابل انجام دهیم چون ما فریاد عدالت‌خواهی هستیم.

به گفته وی بعد از قرار دادن نام سپاه در لیست گروه تروریستی وحدت و همدلی بین نیروهای انقلاب بیشتر شد باید از این فرصت برای تقویت نیروهای ریشه‌دار استفاده کنیم.

محمدرضا صباغیان نماینده بافق و مهریز به عنوان دومین مخالف کلیات این طرح، اظهار کرد:
آمریکا به دنبال توطئه‌های بیشتر علیه کشور ماست و اقداماتش را ادامه می‌دهد. نباید جلوی آمریکا کوتاه آمد. این طرح مجلس شورای اسلامی بی‌رمق و کمرنگ است ما باید محکم مقابل آمریکا بایستیم.

عباسعلی پوربافرانی نماینده نایین به عنوان دومین موافق کلیات این طرح، گفت:
سپاه برخاسته از متن مردم است که همه از سپاه دفاع می‌کنند ما شاهد حرکت سپاه در عرصه‌های مختلف و اخیرا در مناطق سیل‌زده بودیم. این طرح اقدام مقابله‌ای با سپاه است که به دنبال دفاع از امنیت ملی می‌باشد.

موسوی لارگانی نماینده فلاورجان به عنوان سومین و آخرین مخالف کلیات این طرح، اظهار کرد:
مخالفت بنده از حیث ضعف این طرح در مقابل اقدام آمریکا است. اگر رییس جمهور بعد از خروج آمریکا دستور قاطع شروع غنی‌سازی ۲۰ درصد را می‌داد آمریکا گستاخ نمی‌شد. اگر برخی مسئولان نمی‌گفتند که دولت بدون تفنگ یا با تفنگ یا این‌که نمی‌توان به دو ارتش حقوق داد دیگر ترامپ دیوانه و گستاخ این اقدام را انجام نمی‌داد کما این‌که این کار نشان‌دهنده ضعف آنها است.

وی ادامه داد: باید در این طرح موضوع بازرسی‌های کشتی‌های آمریکایی، جلوگیری از عبور هواپیمای آمریکا از آسمان ایران، عبور کالاهای آمریکایی از آب‌های خلیج فارس و دریای عمان داده می‌شد.

این نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مقام معظم رهبری اول سال از مجلس گلایه داشت که مجلس مقابل طرح‌های کنگره آمریکا چه کرد. این سکوت مجلس جز خیانت به خون شهدا چیز دیگری نیست، باید طرح‌های کامل‌تر و دارای استحکام بیشتری ارائه شود. دیپلماسی لبخند پاسخگوی اقتضائات کشور نیست و ۴۰ سال کشور را عقب انداخته است.

احمد امیرآبادی نماینده قم به عنوان سومین و آخرین موافق کلیات این طرح گفت:
مخالفان درخواست گنجاندن مباحث دیگری در این طرح را داشتند از جمله این‌که چرا کل ارتش آمریکا به عنوان گروه تروریستی اعلام شده است. این‌که ما فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) را به عنوان گروه تروریستی اعلام کردیم از آن جهت است که شامل کل ارتش آمریکا در منطقه خاورمیانه، شرق آفریقا و آسیای مرکزی شده که فرماندهی آن با رای مجلس سنا منصوب می‌شود. ما می‌خواهیم این طرح عملیاتی شود.

وی یادآور شد: آمریکا یادش رفته که وقتی در باتلاق افغانستان و عراق گیر کرده بود چه‌طور از ایران درخواست کمک کرد. رییس جمهور جاهل، احمق و دیوانه آمریکا از روسای جمهور قبلی این کشور بپرسد که چطور به ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران التماس کردند که آنها را از جنگ منطقه خارج کنند.

در نهایت نمایندگان با ۲۰۴ رای موافق از مجموع ۲۰۶ نماینده حاضر در مجلس شورای اسلامی کلیات این طرح را تصویب کردند و قرار شد جزییات این طرح در جلسه بعدی مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گیرد.

این خبر حمایت قاطع مجلس از سپاه و طرح مقابله به مثل با آمریکا + اظهارات موافقان و مخالفان طرح اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

درگیری لفظی دو نماینده اصولگرا و اصلاح طلب مجلس

به گزارش بخش سیاسی سایت خبرهای فوری، حجت الاسلام ناصر موسوی لارگانی نماینده عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس دهم و محمد علی وکیلی نماینده عضو فراکسیون امید در هنگام بررسی کلیات این طرح با هم بحث و مشاجره کردند و جلسه علنی به حاشیه کشیده شد.

موسوی لارگانی نماینده فلاورجان در تذکری گفت: رهبر معظم انقلاب در اول سال ۹۸ گله ای که به حق از مجلس شورای اسلامی داشتند که شما در مقابل ۲۲۶ طرح که کنگره آمریکا علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی تصویب کرده اند مجلس چه کرده است؟ آیا سکوت مجلس در این زمینه جز خیانت به انقلاب و خون شهدا و چیز دیگری است.

وی گفت: باید این طرح کامل تر و دارای استحکام بیشتری داشته باشد تا مصوبه مجلس انقلابی و ارزشی لرزه به اندام استکبار بیاندازد، دیپلماسی لبخند پاسخگوی اقتضائات کشور نیست و چند سال کشور را به عقب انداخته است چرا ما نباید عوارض سنگین از تنگه هرمز را برای کشور های همکار آمریکا وضع کنیم که این کار علاوه بر اقتدار کشور ارز آوری دارد.

این صحبت های وی با واکنش وکیلی نماینده تهران مواجه شد که وی خطاب به لاریجانی گفت: همکار ما مجلس را متهم به خیانت کرده است، ایشان عنوان کردند خائن به خون شهدا بودیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آقای همکار عزیز باید چکار می‌کردیم که در مقیاس انقلابی شما جای گیرد، شما این عبارت را به کار بردید.

نماینده مجلس: آمریکا بخواهد سپاه را به عنوان گروه تروریستی اعلام کند نیروهای آنان را هدف قرار خواهیم داد

در ادامه علی لاریجانی رییس مجلس از لارگانی پرسید آیا این عبارت را به کار بردید؟ وکیلی به جای لارگانی پاسخ داد بله به کار گرفت.
وکیلی گفت: چرا یک نهاد انقلابی را متهم به خیانت می‌کنید. در مجلس بحث انقلابی می‌کنید و ما را به خیانت متهم می‌کنید چیزی که خواست آمریکا بود اینجا مطرح شد.

وی تاکید کرد: پیش قدم اول در اقدام متقابل مجلس بود لازم باشد سینه تک تک همکارانم برای دفاع از مردم پیشقدم خواهد شد.
نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: در مجلس همکاران ما فرزند شهید و جانباز هستند و یا سوابق انقلابی دارند لازم نیست در یک شو یا جمله انقلابی اینگونه جایگاه مجلس را تنزل دهید.

وکیلی خاطرنشان کرد: اگر طرح تقویت سپاه ضعیف است برای تکمیل آن اقدام کنید. همه می‌دانند که مجلس در صحنه جان خود را در کفه اخلاص گذاشته است.

پس از صحبت‌های وکیلی، موسوی لارگانی با در دست گرفتن آیین‌نامه داخلی مجلس با فریاد خطاب به هیأت رییسه گفت: اخطار دارد اما هنگامی که مشاهده کرد صدایش به آنها نمی‌رسد با فریاد به سمت جایگاه هیأت رییسه دوید که چندتن از نمایندگان مانع وی شدند و او را به صندلی‌اش بازگردادند، سپس تعدادی از نمایندگان از جمله بهروز نعمتی، عبدالرضا عزیزی و قاسم میرزایی نیکو حلقه زدند و او را آرام کردند.

در ادامه سیدناصر موسوی لارگانی در اخطاری با استناد به ماده (۷۹) ایین‌نامه داخلی مجلس در خصوص صحبت‌های محمدعلی وکیلی گفت: آقای وکیلی بدون این که در لوح ثبت‌نام کند و نوبت داشته باشد، از رانت هیأت رییسه برای ایراد سخنان خود استفاده کرد.
ویافزود: من در صحبت‌های خود گفتم که مقام معظم رهبری در ابتدای سال ۹۷ مجلس را توبیخ کرد و پس از گزارش عملکرد شما عنوان کردند که این طرح‌ها و لوایح چه دردی را از مردم دوا کرده است.

وی ادامه داد: ابتدای امسال آقا نیز فرمودند که کنگره آمریکا ۲۲۶ طرح و لایحه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته ولی مجلس در مقابل آنها چه کرده است؛ و صحبت من در جلسه امروز این بود که سکوت مجلس در این زمینه خیانت به خون شهدا است.

موسوی لارگانی افزود: پایه‌های صندلی‌های نمایندگان مجلس بر روی خون شهدا قرار دارد و صحبت من این بود که اگر عملکرد ما در مجلس خوب بوده، در مقابل زیاده‌خواهی آمریکا چه کرده است.

لاریجانی: رهبر معظم انقلاب از مواضع مجلس برای بیانیه ها تشکر کردند

علی لاریجانی رییس مجلس در پاسخ به صحبت‌های وی گفت: آنچه در مورد سخنان رهبر معظم انقلاب می‌گویید، ایشان در جلسه‌ای که به همراه دیگر نمایندگان مجلس در خدمتشان بودیم، از مواضع مجلس برای بیانیه‌ها تشکر کردند.

وی افزود: آنچه در کنگره آمریکا تصویب شده، ۴- ۵ طرح بیشتر نبوده است در حالی که مجلس ایران در قبال آمریکا حدود ۷- ۸ قانون تصویب کرده است.
وی ادامه داد: در آمریکا روش به این صورت است که هر کسی به اسم خود طرحی مطرح می‌کند ولی آنچه مصوبه مجلس بوده، در مجلس ایران قوانین بیشتری علیه آمریکا تصویب شده است.

لاریجانی خطاب به موسوی لارگانی گفت: عبارتی که شما عنوان کردید خوب نبود و خودتان نیز این را قبول دارید. /ایرنا

ذوالنوری: من مردمی ترین نماینده مجلسم / اگر لازم باشد باید به صورت دولت سیلی بزنیم

این خبر درگیری لفظی دو نماینده اصولگرا و اصلاح طلب مجلس اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

دوشنبه شب یارانه فروردین پرداخت می شود / چه کسانی یارانه شان قطع می شود؟

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، چه کسانی از لیست یارانه حذف می‌شوند؟

حدود هشت سال هر مشمولی که بدون تغییر در صف دریافت یارانه نقدی بوده است تاکنون رقمی بالغ بر ۴ میلیون و ۴۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان یارانه دریافت کرده است.

از طرفی طبق مصوبات بودجه لازم است تعداد یارانه بگیران در سال جاری از ۷۶ میلیون نفر به ۵۶ میلیون نفر کاهش یابد. اقدامی که اجرایی شدنش در ماه‌های باقیمانده از سال اندکی بعید می‌نماید.

در پایان سال گذشته مجلس خبر از حذف یارانه افراد با درآمد بیش از ۵ میلیون تومان درماه داده است اما مشخص نیز مطرح شدن این موضوع با وجود نبود اطلاعات دقیق از حساب افراد قرار است چگونه انجام شود.

این دسته افراد نگران نباشند

بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد روستاییان، عشایر، کسانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی هستند، مستمری بگیران و بازنشستگانی که کمتر از ۲.۵ یا سه میلیون تومان حقوق می‌گیرند و شاغلینی با حقوق کمتر از معافیت مالیاتی، در سال آینده همچنان دریافت کننده یارانه باقی بمانند. به این ترتیب این طور که نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه تاکید دارد متقاضیان و نیازمندان واقعی در فرآیند حذف نگرانی نخواهند داشت.

جزئیات گم شدن یک دکل نفتی و ۸۷میلیون دلار

این خبر دوشنبه شب یارانه فروردین پرداخت می شود / چه کسانی یارانه شان قطع می شود؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

نطق یک نماینده در حمایت از فردوسی‌پور و مهران مدیری / با مفسدان برخورد کنید

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه گفت: امروز ولادت باسعادت امام حسین (ع) و روز پاسدار است. این روز را به تمامی پاسداران انقلاب اسلامی تبریک می‌گویم. طی این ۴۰ سال سپاه همیشه کنار مردم قرار گرفته است. سپاه و سایر نیروها در امدادرسانی سیل کاری کردند تا به مردم آرامش داده شود؛ برای همین است که آمریکا از سپاه پاسداران عصبانی است و نام سپاه در لیست تروریستی قرار داد. آمریکا با این کار به همه مردم جهان نشان داد که سرمداران آمریکایی و ارتش این کشور ابرتروریست‌های جهان هستند.

وی با بیان این‌که «فردا نیز سالروز ولادت باسعادت حضرت ابوالفضل عباس(ع) است که این روز را به محضر جانبازان کشور و بزرگ جانباز جمهوری اسلامی ایران یعنی مقام معظم رهبری تبریک می گویم» خاطرنشان کرد که کشور در شرایطی حساسی قرار دارد مردم نیز از مجلس انتظار دارند. حضرت امام (ره) فرمودند مجلس در رأس امور است. دولت هم باید از تصمیمات مجلس تمکین کند و امور مردم را تسهیل کند. دولت باید در خصوص برخورد با فساد کاری کند. نقد منصفانه را بپذیرد. اگر چهره‌های صادقی همچون عادل فردوسی پور در برنامه ۹۰ و مهران مدیری در برنامه دورهمی در صدد هستند تا رانت خواری‌ها را برملا کنند برخی تلاش نکنند که آن‌ها را حذف کنند.

نماینده مردم بندرعباس در شورای اسلامی عنوان کرد: ملت ایران در مقابل فشارهای قدرت‌های زورگو همچون آمریکا ایستاده است، ولی در مقابل بی‌عرضگی برخی مسؤولان تحمل ندارد. در سیل اخیر مشاهده کردیم که استانداران و مدیران شبانه روز در کنار مردم بودند ولی متأسفانه شاهد این هم بودیم که برخی مدیران در این مدت در سفرهای خارجی بودند. بهتر نبود حداقل بین مردم حضور داشتید و به حرف آن‌ها گوش می‌دادید؟ ای کاش می‌دانستید این سیل زدگان تمامی زندگی شأن را از دست دادند. می‌خواهید با آن‌ها چکار کنید؟ آیا باز هم می‌خواهید وعده‌های توخالی سیل‌ها و زلزله‌های گذشته را بدهید؟ کمی از خود غیرت و تحرک نشان دهید.

مرادی در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود بیان کرد: از جاده‌های مرگ هرمزگان چقدر خبر دارید؟ من از مردم هرمزگان تشکر می‌کنم و خوشحال هستم این مردم از گذشته مطالبه بیشتری را مطرح می‌کنند. من در کنار مردم هستم. مدیران هرمزگانی باید در دولت نیز جای داشته باشند. مردم هرمزگان با خانواده کودک سه ساله رمکانی که دستخوش بی مدیریتی برخی مدیران شهرستان قشم قرار گرفت و جان باخت همدردی می‌کند و خواهان رسیدگی فوری استاندار و قوه قضائیه به این موضوع هستم. /ایسنا

واکنش دبیر شورای اطلاع رسانی دولت به برنامه مهران مدیری

این خبر نطق یک نماینده در حمایت از فردوسی‌پور و مهران مدیری / با مفسدان برخورد کنید اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

قیمت مسکن در روز‌های آینده گران می‌شود؟

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، بازار مسکن تهران در آخرین ماه از سال ۹۷ نه تنها از جهت تورم بلکه به لحاظ رشد حجم معاملات خرید نیز افزایش قابل توجهی را تجربه کرد به طوری که متوسط قیمت خانه در اسفند ۹۷ نسبت به اسفند ۹۶ رقمی معادل ۹۵ درصد و میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران در اسفند ۹۷ رقمی معادل ۸٫۸ درصد نسبت به بهمن ۹۷ افزایش پیدا کرد که این میزان رشد قیمت مسکن در تهران از شهریور ماه به لحاظ بیشترین تورم ماهانه بی‌سابقه بوده است.

همچنین حجم ماهانه معاملات مسکن در تهران در اسفند ماه ۳۵ درصد نسبت به بهمن ماه افزایش پیدا کرد و به نزدیک ۱۱ هزار واحد رسید. این حجم معاملات در مقایسه با اسفند سال ۹۶ حدود دودرصد رشد نقطه‌ای داشته است.

آخرین میانگین ماهانه قیمت به ثبت رسیده در کارنامه بازار مسکن در سال ۹۷ در آستان عبور از مرز ۱۱ میلیون تومان بوده است؛ حال سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا رشد قیمت خانه در سال ۹۸ همچنان تداوم پیدا می‌کند؟

علیم یارمحمدی، عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس،گفت: با توجه به اینکه بازار مسکن از کمبود حجم عرضه نسبت به حجم تقاضا رنج می‌برد احتمال افزایش قیمت مسکن در سال ۹۸ بسیار زیاد است، البته وزارت راه و شهرسازی در حال انجام تکالیف خود در بازار مسکن است به عبارتی این وزارتخانه مکلف به ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سال جاری شده است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمایندگان در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیاز کشور به تعداد واحد‌های مسکونی را ارزیابی می‌کنند که بیش از ۳ میلیون واحد مسکونی است که این نیاز به تعداد واحد مسکونی سالانه افزایش پیدا می‌کند، بنابراین تنها ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی از سوی دولت و همچنین ساخت و ساز انبوه‌سازان در بافت‌های فرسوده آن طور که باید و شاید دردی از نابه‌‎سامانی موجود در بازار مسکن دوا نمی‌کند و نمی‌توان در خصوص کاهش قیمت مسکن یا حتی ثبات قیمت مسکن در سال ۹۸ تخمینی زد.

یارمحمدی با اشاره به لایحه اصلاح قانون پیش فروش ساختمان تصریح کرد: کمیسیون عمران مجلس در قالب لایحه‌ای اقدام به اصلاحات ابهامات و تناقضات قانونی از جمله مالکیت تدریجی، صدور سند قطعی بدون طی مراحل قانونی، شناسنامه فنی و اجرایی و تاخیر موجه و غیرمجوز و پرداخت خسارت از سوی فروشنده، حق فسح قرارداد از سوی خریدار در قانون پیش فروش ساختمان کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: بررسی لایحه اصلاح قانون پیش فروش ساختمان در کمیسیون عمران مجلس به پایان رسیده است و این طرح به زودی در صحن علنی مجلس بررسی خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: شکی در تصویب لایحه اصلاح قانون پیش فروش ساختمان در صحن علنی مجلس شورای اسلامی وجود ندارد و بدون‌شک با تصویب طرح اصلاح قانون پیش فروش ساختمان، می‌توان امیدوار بود که نقدینگی سرگردان در بازار به سمت حوزه پیش فروش ساختمان و تولید مسکن حرکت کند که این مساله می‌توان باعث کاهش قیمت مسکن در سال ۹۸ هم شود.

مسیر احتمالی بازار مسکن در سال ۹۸

این خبر قیمت مسکن در روز‌های آینده گران می‌شود؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

نماینده مجلس: آمریکا بخواهد سپاه را به عنوان گروه تروریستی اعلام کند نیروهای آنان را هدف قرار خواهیم داد

به گزارش بخش سیاسی سایت خبرهای فوری، نماینده مجلس گفت که اگر آمریکایی ها بخواهند سپاه را به عنوان گروه تروریستی اعلام کنند، ما قطعا همه نیروهای آنان را در منطقه و سایر نقاط جهان هدف قرار خواهیم داد.

علیرضا سلیمی نماینده محلات در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه پارلمان، در تذکری گفت: اگر آمریکایی ها بخواهند سپاه را به عنوان گروه تروریستی اعلام کنند، ما قطعا همه نیروهای آنان را در منطقه و سایر نقاط جهان هدف قرار خواهیم داد.

وی ادامه داد: اگر آمریکایی ها چنین غلطی کنند، ما بیکار نخواهیم نشست، نظر مجلس و همه ملت ایران این است که از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حمایت کند.

سلیمی خطاب به پزشکیان اظهار داشت: بنده تقاضا دارم در این رابطه نظر مجلس که حمایت یکپارچه از نیروهای مسلح به خصوص سپاه پاسداران است، اعلام شود.

مسعود پزشکیان نایب رییس اول مجلس در پاسخ به این تذکر اظهار داشت: شما نباید در میان بررسی دستورات مجلس این تذکر را مطرح می کردید این خلاف آیین نامه داخلی مجلس است، شما تذکر می دهید که خلاف آیین نامه عمل می کنید در حالی که خود خلاف آیین نامه عمل می کنید. /فارس

روحانی: توسعه همکاری‌های تهران-بغداد به نفع ۲ کشور و منطقه است

این خبر نماینده مجلس: آمریکا بخواهد سپاه را به عنوان گروه تروریستی اعلام کند نیروهای آنان را هدف قرار خواهیم داد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

سریع‌ترین آثار ردشدن لوایح اف‌ای‌تی‌اف در مجمع تشخیص

به گزارش بخش سیاسی سایت خبرهای فوری، اردیبهشت ماه سال ۹۷ بود که ترامپ وعده انتخاباتی خود را به اجرا درآورد و از برجام خارج شد و برخلاف معاهدات جهانی، فرمان اعمال سخت ترین تحریم ها را علیه کشور ما صادر کرد. عملا امروز ایران درگیر جنگ اقتصادی با آمریکاست. مجلس و دولت بر این نظر و دیدگاه هستند که در اوضاع سخت کنونی باید پرونده ایران در گروه مالی اقدام مشترک FATF به حالت عادی درآید تا کانال های ارتباط مالی با کشور با کشورهای دوست باز بماند.

اما با وجود استدلال های دولت و مصوبات مجلس، روند رسیدگی به لوایح پالرمو و سی اف تی برای تکمیل پروسه قانونگذاری در مجمع با پیچ و خم هایی مواجه شده است. پالس هایی که از درون مجمع تشخیص بیرون می آید از نگاه منفی اکثریت اعضا به لایحه پالرمو و سی اف تی حکایت می کند، بر همین اساس دولتی ها ترجیح دادند اصرار به رأی گیری نکنند تا شاید مرور زمان و بروز آثار تحریم های آمریکا موجب شود اعضای مجمع با نگاه منطقی به موضوع بنگرند.

مخالفان پالرمو و سی اف تی بر این باورند که برای شفافیت مالی در مبارزه با پولشویی و مبارزه با تأمین مالی تروریسم دو قانون قوی و با کفایت اخیرا مصوب شدند اما در حوزه مبادلات خارجی اولویت کشور دور زدن تحریم ها است که با پیوستن به پالرمو و سی اف تی کانال های مالی ایران شفاف خواهد شد و آمریکا می تواند یک به یک این کانال ها را مسدود و آثار تحریم ها را بر ایران روز به روز شدیدتر کند بنابرین مصلحت نظام نیست با تأیید دو لایحه مربوط به پالرمو و سی اف تی، کشور از  حداقل امکان های دورزدن تحریم محروم شود.

اما در مقابل مسئولان ارشد اجرایی کشور ضمن رد استدلال مخالفان، به این نکته تأکید می کنند که دولت اجرای امور را در اختیار دارد و صلاح کشور در تأیید لوایح مربوط به اف ای تی اف است. بیژن نامدار زنگنه گفت «تصویب لوایح اف‌ای‌تی‌اف به فروش نفت در سال ۹۸ کمک می‌کند». رئیس جمهور نیز در روزهای پایانی سال ۹۷ این نکته را یادآور شد که «اگر عده ای بخواهند دور کشور را دیوار بکشند، کار دولت را سخت می‌کند؛ دولت از همه با هر ایده، خط و جناحی که هستند خواهش می‌کند دور کشور را دیوار نکشند و بگذارند دولت کار خود را انجام دهد چون دیوار کشیدن به نفع مردم نیست. تصمیم گیر در این کشور یا دولت است یا مجلس و یا رهبری، رهبری چند بار به من گفتند که با لوایح چهارگانه مخالفتی ندارند پس چه کسی مخالف است. نمی‌شود کشور را دست ۱۰-۲۰ نفر بدهند! صاحب اصلی کشور مردم هستند».

مهمترین و سریع ترین آثاری که بلافاصله با رد لوایح مربوط به اف ای تی اف نمایان می شود. مربوط به ارتباطات بانکی‌ با سایر کشورها است. واقعیتی غیرقابل انکاری که رضا رحمانی وزیر صنعت معدن تجارت نیز به آن صحه می گذارد. او در واکنش به اظهارات برخی تحلیلگران که سال ۹۸ را به واسطه تحریم‌ها سالی سخت تر از سال ۹۷ پیش بینی می کنند، گفتچرا مگر قرار چه بشود؟ از نظر من سال ۹۸ با سال گذشته فرق چندانی ندارد چون تحریم از اردیبهشت ۹۷ شروع شده است. تحریم‌کنندگان هدفشان تعطیلی تولید و کارخانجات بود که بحمدالله به آن نرسیدند. همین‌طور که تا الان به هدفشان نرسیده‌اند، سال آینده نیز با توجه به همت بیشتر ما و تجهیز امکانات به اهداف شان نخواهند رسید.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا مردم باید کمربندهاشان را در سال جدید محکم‌تر ببندند؟ اظهار کرد: این طبیعی است و ایراد ندارد که بگوییم مردم، ما مورد تهاجم هستیم، باید بیشتر کار کنیم، با هم متحد باشیم و راهکارهای جبرانی را جدی بگیریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره آثار اقتصادی رد لوایح اف‌ای‌تی‌اف در مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: ۱۰۰درصد اثر دارد. البته این تصور که تصویب شان بسیاری از مشکلات ما را حل می‌کند که خیر این اتفاق نمی افتد اما عدم تصویب شان می‌تواند مشکلات جدیدی را برای کشور ایجاد کند.

این عضو کابینه دولت دوازدهم در پاسخ به این سئوال که سریع‌ترین مشکلی که رد لوایح مربوط به اف ای تی اف برای کشور ایجاد می‌کند چه خواهد بود؟ گفت: این اتفاق مرودات بانکی و همکاری ما با دنیا و همچین کشورهای دوست و همسایه‌ را دچار مشکل خواهد کرد.

با همه این اوصاف انتظار دولتی ها این است که مجمع در تشخیص چنین مصلحت آشکاری بیش از این تعلل نکند. حالا باید منتظر ماند و دید مجمع تشخیص تا پیش از پایان بهار ۹۸ که مهلت چهارم اف ای تی اف به ایران پایان می پذیرد می تواند مصلحت کشور را احصا کند یا خیر؟ /خبرآنلاین

آیا FATF مانع فعالیت‌های سپاه خواهد شد؟

این خبر سریع‌ترین آثار ردشدن لوایح اف‌ای‌تی‌اف در مجمع تشخیص اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

ریز درآمد و هزینه دولت در سال ۹۸ + جدول

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، بودجه سال ۱۳۹۸ گرچه در مجلس با حواشی و چالش‌هایی در بخش‌های درآمدی و هزینه‌ای همراه بود، اما در نهایت تا قبل از پایان سال ۱۳۹۷ به تصویب مجلس و تأیید شورای نگهبان رسید و برای اجرا ابلاغ شد.

با وجود تغییراتی که در بندها و تبصره‌ها و منابع و مصارف لایحه ایجاد شد در مجموع سقف کلی بودجه با رشد ۲.۴ درصدی مواجه شده و از حدود ۱۷۰۳ هزار میلیارد تومانی که دولت برای لایحه پیشنهاد کرده بود به ۱,۷۴۴ هزار میلیارد تومان رسید. عمده افزایش در منابع عمومی اتفاق افتاد که رقم آن از حدود ۴۰۷ هزار میلیارد پیشنهادی در لایحه به ۴۴۸ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرد و همراه با درآمدهای اختصاصی که حدود ۷۱ هزار میلیارد تومان است مجموع بودجه عمومی را به ۵۴۰ هزار میلیارد تومان رساند.

اما در هر صورت دخل و خرج اصلی دولت بر پایه منابع عمومی شامل درآمدها، منابع ناشی از فروش نفت (واگذاری دارایی سرمایه‌ای) و انتشار اوراق (واگذاری دارایی مالی) در بخش منابع و همچنین هزینه‌های جاری، عمرانی (تملک دارایی سرمایه‌ای) و تملک دارایی مالی در بخش هزینه‌ای قرار می‌گیرد که در مجموع به حدود ۴۴۸ هزار میلیارد تومان می‌رسد و در واقع بودجه در اختیار دولت برای اداره کشور در این حدود است. البته در کنار آن بودجه شرکت‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت و همچنین بانک‌ها قرار دارد که رقم قابل توجه ۱۲۷۷ هزار میلیارد تومانی است که در بخش درآمد و هزینه تراز شده و به همراه بودجه عمومی، سقف کلی را تشکیل می‌دهد.

طبق مصوبه مجلس، دولت در سال آینده باید حدود ۱۵۸ هزار میلیارد تومان از محل فروش نفت و فرآورده‌های آن کسب درآمد کند در حالی که خود رقم ۱۴۸ هزار میلیارد تومانی را بر اساس نفت ۵۴ دلاری در هر بشکه و متوسط قیمت فروش ۵,۷۰۰ تومانی دلار (مبنای تبدیل منابع ارزی به ریال) پیشنهاد کرده بود که با افزایش حدود ۷.۱ درصدی مواجه شده است. این در حالی است که با حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی منابع نفتی نیز با نرخ سامانه نیما به ریال تبدیل خواهد شد که خود موجب افزایش منابع می‌شود.

در بخش درآمدها که عمده آن را مالیات تشکیل می‌دهد افزایش ۱۴.۵ درصدی در مجلس اتفاق افتاد و از حدود ۲۰۸ هزار میلیارد تومان به ۲۳۸ هزار میلیارد تومان رسید. در مورد انتشار اوراق تغییر چندانی ایجاد نشد و دولت برای سال جاری حدود ۵۱ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان اوراق منتشر خواهد کرد که عمدتاً برای تسویه بدهی‌های خود به پیمانکاران این کار را انجام می‌دهد.

اما در بخش مصارف مهم‌ترین هزینه مربوط به هزینه‌های جاری است که عمده آن حقوق و دستمزد خواهد بود. با توجه به بحث‌ها و مسائلی که در مورد حقوق و دستمزد کارگران در سال ۱۳۹۸ در مجلس مطرح شد در نهایت سقف هزینه‌های جاری از ۳۲۰ هزار میلیارد به ۳۵۲ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرد که رشد ۹.۹ درصدی دارد.

در مورد بودجه‌های عمرانی نیز رقم پیشنهادی دولت از ۶۲ هزار میلیارد در لایحه به ۶۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در مجلس افزایش پیدا کرده است.

در مجموع تغییر اعداد و ارقام پیشنهادی دولت در لایحه بودجه نسبت به آنچه که در مجلس مصوب می‌شود اتفاق تازه‌ای نیست که هر ساله در جریان بررسی لایحه بودجه این موضوع وجود دارد، اما آنچه که محقق می‌شود ملاک برنامه‌ریزی دولت برای انجام هزینه‌هاست و در صورتی که نتواند طبق پیش‌بینی، منابع کسب کند برای ممانعت از کسری بودجه باید در بخش هزینه‌ای کاهش داشته باشد.

جزئیات تغییرات بودجه ۱۳۹۸ در لایحه و قانون (میلیارد تومان)

منابع لایحه قانون درصد تغییرات
درآمد ۲۰۸ هزار و ۶۷۵ ۲۳۸ هزار و ۹۸۲ ۱۴.۵
واگذاری دارایی سرمایه‌ای ۱۴۸ هزار ۱۵۸ هزار و ۵۲۳ ۷.۱
واگذاری دارایی مالی ۵۱ هزار ۵۱ هزار و ۷۵۰ ۰.۶
جمع منابع عمومی ۴۰۷ هزار ۴۴۸ هزار و ۵۸۱ ۱۰
درآمد اختصاصی ۷۰ هزار ۷۱ هزار و ۴۲۷ ۰.۷
جمع بودجه عمومی ۴۷۸ هزار ۵۴۰ هزار ۸.۶
بودجه شرکت‌های دولتی و مؤسسات غیرانتفاعی دولتی و بانک‌ها ۱۲۷۴ هزار ۱۲۷۷ هزار ۰.۲
جمع کل منابع بودجه ۱۷۰۳ هزار ۱۷۴۴ هزار ۲.۴
مصارف
هزینه جاری ۳۲۰ هزار ۳۵۲ هزار ۹.۹
تملک دارایی سرمایه‌ای ۶۲ هزار ۶۶ هزار و ۷۰۰ ۷.۸
تملک دارایی مالی ۲۵ هزار ۲۹ هزار ۱۷.۴
جمع مصارف عمومی ۴۰۷ هزار ۴۴۸ هزار ۱۰
هزینه از محل درآمد اختصاصی ۷۰ هزار ۷۱ هزار و ۴۲۷ ۰.۷
جمع مصارف بودجه عمومی ۴۷۸ هزار ۵۴۰ هزار ۸.۶
مصارف شرکت‌ها و مؤسسات غیرانتفاعی دولتی و بانک‌ها ۱۲۷۴ هزار ۱۲۷۷ هزار ۰.۲
جمع کل مصارف بودجه ۱۷۰۳ هزار ۱۷۴۴ هزار ۲.۴

 

جزییات جدید بازخرید کارمندان دولت بر اساس نتایج ارزشیابی عمکلرد کارکنان + سند

این خبر ریز درآمد و هزینه دولت در سال ۹۸ + جدول اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

ذوالنوری: من مردمی ترین نماینده مجلسم / اگر لازم باشد باید به صورت دولت سیلی بزنیم

به گزارش بخش سیاسی سایت خبرهای فوری، مجتبی ذوالنوری گفت: به دلیل تمایل به حضور در انتخابات مجلس درخواست بازنشستگی دادم و مراحل لازم که اجازه گرفتن از مقام معظم رهبری هم بود را طی کردم. من از سپاه برای حضور در مجلس بازنشسته شدم. در انتخابات دوره نهم به دلایلی رای لازم جهت حضور در مجلس رای نیاوردم که اکنون دلایلش را بیان نمی‌کنم زیرا برخی از عزیزان سبب شدند تا نتوانم در مجلس حضور یابم. در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی نیز برخی به من گفتند که شما رای لازم برای ورود به مجلس را کسب نمی‌کنی. در پاسخ گفتم رای آوردنم مهم نیست بلکه صرفاً خودم را عرضه می‌کنم، یا مردم رأی می‌دهند یا رای نمی‌دهند.

مردمی‌ترین نماینده مجلس هستم

نماینده مردم قم در مجلس گفت: من شاید مردمی‌ترین نماینده مجلس باشم به این دلیل که در لایه‌های مختلف مردم حضور پیدا می‌کنم، خودم رانندگی می کنم و کسی هم از نزدیک شدن مردم به من جلوگیری نمی‌کند تا مردم نتوانند به من حرف خود را بزنند.

وی افزود: بعد از سخنرانی‌هایم بسیاری از مردم در اتومبیل من حاضر می‌شوند و حرف‌های خود را بیان می‌کنند، گاهی اوقات لباس روحانیت را به تن نمی‌‎کنم و لباس شخصی میپوشم و بعضا در مسیر تهران – قم خانواده‌هایی را سوار بر اتومبیل خود می‌کنم، به محض اینکه در رادیو شخصی از رشد اقتصادی کشور حرف می‌زند، این افرادی که در اتومبیل من هستند می‌گویند “پدر بیامرز مردم نابود شده‌اند”، من هم پی سخن را می‌گیرم و آن‌ها خود را تخلیه می‌کنند، در حالیکه اگر بدانند ما مسئولیتی داریم، ممکن است این افراد حرف خود را نزنند، اکنون مردم کاری به اصلاح‌ طلب و اصولگرا ندارند، بلکه مردم به سفره خود و ارزش‌های خود نگاه می‌کنند و عزت و استقلال خود را می‌بینند.

اگر مشکل قانون اساسی نبود پخش مذاکرات مجلس از رادیو را قطع می‌کردیم

ذوالنوری اظهار داشت: اگر مشکل قانون اساسی نبود، تریبون را قطع می کردیم به نظرم عدم پخش مذاکرات مجلس از رادیو سبب می‌شود محتوای بسیاری از نطق‌ها تغییر کند. امروز هزینه از جیب مردم می‌کنیم اما اباطیلی را تحویل مردم می‌دهیم و پز دوره بعد را می‌گیریم و برای رای آوردن در دور بعدی تلاش می‌کنیم، اینکونه کار کردن مشکل مردم را حل نمی‌کند.

اگر لازم باشد باید به صورت دولت سیلی بزنیم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر طرحی را پخته می‌کردیم و کارهای بعدی را در چهارچوب آن طرح انجام می‌دادیم، نتایج بهتری حاصل می‌شد. جایی که باید دولت را هُل بدهیم باید این کار را انجام دهیم، در جای دیگر اگر لازم است باید زیر بغل دولت را بگیریم و بعضاً ممکن است در جایی لازم باشد به صورت دولت سیلی بزنیم که نباید اغماض کرد، زیرا مردم از همه چیز برای ما مهمتر هستند. /خانه ملت

فتوای رهبر انقلاب درباره هدیه دادن ارباب رجوع به کارمند

این خبر ذوالنوری: من مردمی ترین نماینده مجلسم / اگر لازم باشد باید به صورت دولت سیلی بزنیم اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

اتفاقات سال ۹۷ از دیدگاه ۲۵ نماینده مجلس

به گزارش بخش سیاسی سایت خبرهای فوری، در گفت‌وگویی با ۲۵ نماینده مجلس از فراکسیون های مختلف نظرات آنها درباره اتفاقات سال ۹۷ را جویا شده است که در زیر می‌خوانید:

نماینده حوزه انتخابیه فراکسیون بهترین اتفاق سال ۹۷ بدترین اتفاق سال ۹۷
احمد همتی سمنان امید نابودی داعش قانون شکنی ترامپ از جمله خروج از برجام
علیرضا رحیمی تهران امید تصویب لوایح مربوط به گروه اقدام ویژه مالی (FATF) در مجلس بی خبری وزیر خارجه از حضور بشار اسد در ایران
علی اکبر کریمی اراک ولایی حرکت دولت به سمت اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی و توسعه روابط با همسایگان از جمله عراق تعیین نرخ دستوری ارز و به دنبال آن وارد شدن شوک شدید به اقتصاد و کاهش ارزش پول ملی
علاالدین بروجردی بروجرد ولایی عرض اندام ملت در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب علی رغم مشکلات اقتصادی شهادت مظلومانه پاسداران سپاه در حادثه تروریستی زاهدان
قاسم میرزایی نیکو دماوند امید عفو عمومی زندانیان استعفای وزرای کارآمد به خصوص وزیر خارجه
علیرضا سلیمی محلات ولایی راهپیمایی شگفت انگیز مردم در ۲۲ بهمن و بیانیه گام دوم تورم لجام گسیخته و افزایش فشار اقتصادی به مردم
ابوالفضل ابوترابی نجف آباد ولایی پیروزی محور مقاومت در سوریه و اثبات حقانیت جمهوری اسلامی در این عرصه وضعیت رها اقتصادی و نبود کار علمی و اصولی
حسینعلی حاجی دلیگانی شاهین شهر ولایی افزایش اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه گرانی‌ها و وضعیت معیشت مردم
غلامرضا کاتب گرمسار ولایی تصمیم رهبری برای تشکیل شورای هماهنگی اقتصادی افزایش افسار گسیخته قیمت کالاهای اساسی
محمدرضا صباغیان بافق و مهریز مستقلین خروج ترامپ از برجام و شفاف‌تر کردن مواضع مسؤولان رها کردن نرخ ارز و تعیین نرخ ۴,۲۰۰ تومان برای دلار
مهرداد لاهوتی لنگرود مستقلین حضور با شکوه و گسترده‌تر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن حوادث تروریستی اهواز و زاهدان
حمیدرضا حاجی بابایی همدان ولایی حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن وضعیت اقتصادی و گرانی‌ها و معیشت مردم
سید حسین نقوی حسینی ورامین ولایی حضور چند ده میلیونی ملت ایران در ۲۲ بهمن و اعلام وفاداری و ایستادگی پای نظام جمهوری اسلامی علی رغم تمام توطئه‌ها و تحریم‌ها و فشارها گرانی‌های لجام گسیخته و آزار دهنده
مرتضی صفاری نطنزی نطنز مستقلین شکست داعش در منطقه و پیروزی جبهه مقاومت با مشارکت جدی ایران خروج آمریکا از برجام به عنوان دستاورد بزرگ و مهم بین‌المللی
محمد محمودی شاه نشین شهریار امید انسجام و همدلی مردم که بیشتر در ۲۲ بهمن تجلی پیدا کرد وضع اقتصادی، کاهش ارزش ریالی و خروج آمریکا از برجام
کمال دهقانی تفت و میبد مستقلین شکست داعش در پی مبارزه ایران با تروریسم در منطقه حوادث تروریستی در اهواز و زاهدان
مسعود رضایی شیراز امید مصوبه مجلس برای عدم به کارگیری بازنشستگان عدم تعیین تکلیف لوایح پالرمو و CFT در مجمع تشخیص
سمیه محمودی شهرضا مستقلین انسجام و همدلی بین مردم به خصوص در زمان بازی‌های تیم ملی در جام جهانی وضعیت معیشت مردم
محمد جواد کولیوند کرج ولایی بازی‌های تیم ملی در جام جهانی و ایجاد شور و نشاط در جامعه چپاول بیت المال توسط عده‌ای
محمد جواد جمالی فسا مستقلین حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن علی رغم همه فشارها و تبلیغات بیگانگان شهادت جمعی از هم وطنان در اهواز و زاهدان
جهانبخش محبی نیا میاندوآب ولایی حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن که همه را شرمنده کردند اختلال ارزی
معصومه آقاپور شبستر مستقلین پیروزی ایران در عرصه‌های سیاسی به خصوص در دادگاه لاهه و اجلاس ورشو تصمیمات منجر به نابسامانی اقتصادی و افزایش نرخ ارز
امیر خجسته همدان ولایی حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن که در طول ۴۰ سال انقلاب بی نظیر بود رها کردن وضعیت اقتصادی و بازار و دلار
احمد مازنی تهران امید مقاومت مردم ایران در مقابل زورگویی‌ها و حضور در راهپیمایی در دفاع از آرمان‌های انقلاب و تمامیت ارضی و عزت مردم ایران و تودهنی به ترامپ خروج آمریکا از برجام به عنوان توافق بین المللی
فاطمه سعیدی تهران امید نشاط و شادی اجتماعی حاصل از نتایج تیم ملی فوتبال در جام جهانی افزایش لجام گسیخته قیمت‌ها و آتش سوزی در مدرسه سیستان و بلوچستان

روحانی در ۵ بهار گذشته در پیام‌های نوروزی خود به مردم چه گفت؟

این خبر اتفاقات سال ۹۷ از دیدگاه ۲۵ نماینده مجلس اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.