فیفا قوانین فوتبال را تغییر داد

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، صد و سی و سومین نشست عمومی سالیانه فیفا با حضور اینفانتینو رییس فیفا و سایر اعضا برگزار شد که در این نشست در مورد اجرای قوانین بازی فوتبال تصمیمات جدیدی اتخاذ شد که مهمترین آن‌ها به شرح زیر است:

فیفا

۱. به ثمر رسیدن مستقیم گل بوسیله دست یا بازو حتی بصورت اتفاقی و تصادفی مردود است حتی اگر کنترل توپ و یا در اختیار گرفتن آن نیز بصورت اتفاقی با دست یا بازو بوده باشد.

۲. هیچ بازیکنی از تیم مهاجم اجازه حضور در دیواره دفاعی مدافعین را ندارد و بازیکنان مهاجم باید حداقل ۱متر از دیوار دفاعی فاصله داشته باشند. این قانون باعث جلوگیری از درگیری و برخورد‌های احتمالی بین بازیکنان می‌شود.

۳. قانون این اجازه را به داور می‌دهد جهت جلوگیری از اتلاف وقت بازی که بصورت یک تاکتیک درآمده است، از بازیکنی که تعویض شده بخواهد تا از نزدیک‌ترین خطوط (طولی و عرضی) زمین بازی را ترک کند.

۴. داور می‌تواند هریک از اعضای کادر فنی تیم‌ها را با نشان دادن کارت زرد و قرمز جریمه کند

۵. تغییری که در قانون ضربه دروازه بوجود آمده و آن اینکه دیگر لازم نیست توپ برای در جریان بازی قرار گرفتن پس از ضربه دروازه و یا ضربه آزاد از محوطه جریمه متعلق به زننده ضربه خارج شود.

۶. درصورتیکه توپ به بدن داور اصابت کند بازی با دراپ‌بال آغاز می‌شود.

۷. تغییری در قانون حرکت دروازه‌بانان در هنگام ضربه پنالتی لحاظ شده است، که در این حالت نیاز است که یک پای دروازه‌بان بر روی خط باشد.

نیم فصل دوم از سیستم VAR استفاده می‌کنیم/ به فیفا نامه زدیم

این خبر فیفا قوانین فوتبال را تغییر داد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

سایت ژاپنی: چرا ایران تا این حد قدرتمند است؟

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، به نقل از سایت SPORTMANIA1 ژاپن، تیم ملی فوتبال ایران که از آن به عنوان قدرتمندترین تیم قاره آسیا یاد می‌شود چه سطح فنی دارد؟ تیمی که رتبه ۲۹ رنکینگ فیفا را به خود اختصاص داده و ژاپن در رده ۵۰ است. این رتبه‌بندی نشانه برتری ایران برابر ژاپن است. ژاپن آخرین بار در سال ۲۰۱۲ میلادی بالاتر از ایران در رنکینگ فیفا قرار داشت اما از آن زمان تاکنون که ۶ سال می‌گذرد پایین‌تر از ایران است.

این رسانه ژاپنی در ادامه می‌نویسد: تیم ملی فوتبال ایران ۵ دوره در جا‌م‌های جهانی حضور داشته که همواره از مرحله گروهی حذف شده است. ایران سابقه ۱۳ دوره حضور در جام ملت‌های آسیا را نیز داد که ۳ عنوان قهرمانی متوالی در سال‌های ۱۹۶۸ تا ۱۹۷۶ میلادی به دست آورد. هر چند ژاپن نتایج بهتری در جام‌های جهانی کسب کرده اما به نظر می‌رسد سطح فنی ایران به اندازه کافی بالاتر از ژاپن است که برای اثبات آن می‌توانیم رنکینگ فیفا را ملاک قرار دهیم. ایران را قدرتمندترین تیم قاره آسیا می‌دانند و نامزد نخست قهرمانی جام ملت‌های ۲۰۱۹ است.

اتفاق عجیب در بازی دوستانه تیم ملی مقابل فلسطین

SPORTMANIA1 همچنین در پاسخ به این پرسش که چرا ایران این‌قدر قدرتمند است نوشت: ویژگی تیم ملی فوتبال ایران تاکتیک‌پذیری منعطف و سازماندهی در بازی است. به ویژه تاکتیک دفاعی این تیم پیچیده است. می‌توانند از بازی تحت‌فشار اندک و ایجاد بلوک امن استفاده کنند. تاکتیک خود را نیز بر اساس بازی حریف انتخاب می‌کنند. گفته می‌شود که تیم ملی فوتبال ایران در مقایسه با کشورهای اروپایی دارای قدرت متوسطی است. این دلایلی نشان می‌دهند که چرا ایران این‌قدر قدرتمند است. /تسنیم

این خبر سایت ژاپنی: چرا ایران تا این حد قدرتمند است؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

احتمال حذف قطر از مرحله یک‌ چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا با شکایت عراق به فیفا

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، نزار احمد گفت: تیم ملی فوتبال قطر مطابق قانون مدنی فیفا حق استفاده از بسام الراوی در ترکیب خود را نداشت. در صورتی که اعتراض عراق به فیفا مورد پذیرش قرار بگیرد ما به جای قطر به مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا صعود خواهیم کرد و بسام الراوی نیز حق بازی در تیم ملی فوتبال قطر را ندارد.

تیم ملی فوتبال قطر در بازی مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا با گل بسام الراوی که اصالت عراقی دارد از سد تیم ملی فوتبال این کشور گذشت.

لیست نهایی تیم ملی ایران برای جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ اعلام شد

این مشاور فدراسیون فوتبال عراق افزود: بسام الراوی شرایط مورد نظر قانون مدنی فیفا برای تیم‌های ملی فوتبال را برآورده نمی‌کند. در صورتی که شکایت عراق از قطر از سوی فیفا مورد پذیرش قرار بگیرد برنده بازی مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا برابر قطر خواهیم شد و یا در مرحله بعدی جلوی بازی بسام الروای گرفته می‌شود. /تسنیم

این خبر احتمال حذف قطر از مرحله یک‌ چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا با شکایت عراق به فیفا اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

آیا مسابقات در فیفا ۱۹ از قبل برنامه ریزی شده‌اند؟

اعتراض یکی از بخش‌های لذت بخش ورزش است و طرفداری وجود ندارد که چه به حق و چه به ناحق حداقل چندباری داور یا بازیکن حریف و خودی را زیر سوال نبرده باشد. نکته جالب در مورد واژه اعتراض این است که با وجود استفاده از هوش مصنوعی و محاسبات کامپیوتری هم این فرضیه بین طرفداران تمام فوتبال دوستان وجود دارد که در بازی‌های ویدیویی مثل فیفا و PES هم شاهد ناداوری‌های پیاپی هستیم؛ ادعایی که ظاهرا چندان غیر منطقی هم نیست.

پول بده و ببر

کدهایی که در فیفا ۱۷ توسط کاربران کشف شده‌اند

طی سال‌های اخیر، هر دو ناشر سری فیفا و PES به خصوص الکترونیک آرتز به خاطر ترغیب بیش از اندازه کاربران به استفاده از پرداخت‌های درون برنامه‌ای،‌ مورد انتقادهای شدیدی قرار گرفته‌اند. کار به جایی رسید که حتی بخش آنلاین فیفا در بعضی از کشورهای اروپایی به عنوان قمار شناخته شده و تجربه آن برای کودکان ممنوع شد. البته طراحی بخش آنلاین بازی برای ترغیب کاربران به استفاده از پول واقعی هر چند که چندان منصفانه نیست اما یک کار غیرقانونی به حساب نمی‌آید. مشکل از آن‌جایی  شروع شد که بعضی از برنامه‌نویسان ادعا کردند که در کدهای فیفا ۱۷ دستوراتی را پیدا کرده‌اند که به دستکاری شدن نتایج بازی‌ها توسط انجین بازی اشاره مى‌کنند.

فیفا یکی از بزرگ‌ترین فرنچایز‌های الکترونیک آرتز محسوب می‌شود و بخش زیادی از درآمد این کمپانی از این سری به پرداخت‌های درون برنامه‌ای برمی‌گردد. از همین سو چندان عجیب نیست که بازی به طوری جهت پیدا کند که شما بیشتر از گذشته نسبت به استفاده از پول‌ واقعی در آن از خود علاقه نشان دهید.

اگر به کامنت‌های زیر پست صفحه رسمی سری فیفا در شبکه‌های اجتماعی دقت کرده یا اسم بازی در سطح اینترنت جستجو کنید، قطعا به موارد زیادی بر خواهید خورد که کاربران نسبت به مانور بیش از اندازه بازی نسبت به پرداخت‌های درون برنامه‌ای اعتراض کرده‌اند. بسیاری از کاربران فیفا اعتقاد دارند که بازی یک خساست برنامه ریزی شده خاصی را از خود در دادن بازیکنان خوب در بخش آلتیمیت تیم از خود نشان می‌دهد و برنامه ریزی لیگ‌ها و مسابقات هم به گونه‌ای است که شما بیشتر از همیشه نسبت به هزینه کردن برای بازی علاقه‌مند شوید.

حفظ جذابیت بازی

فیفا

اگر بخش‌هایی مانند Seasons و آلتیمیت تیم را در فیفا تجربه کرده باشید، می‌دانید برای ماندن در سطح فعلی و بعد از آن رسیدن به سطحی بالاتر نیاز به جمع آوری امتیاز از بازى ها دارید. جالب است بدانید بازی ها تا حدودی به‌گونه‌ای برنامه ریزی شده اند تا ریتم صعود و سقوط شما به دسته‌های بالاتر و پایین شیب مناسب و جذابی داشته باشد.

مثلا، در بخش Seasons، بارها این موضوع برای نگارنده مطلب پیش آمده که هنگام پیروزی در بازی‌های ابتدایی فصل و نزدیک شدن به جمع آوری امتیاز لازم برای صعود به سطح بعدی‌ آن هم قبل از رسیدن به میانه‌های فصل، ناگهان چند بازی پشت سر هم با حریف‌هایی بسیار قدرتمند از دو سطح بالاتر از سطح فعلی که در آن قرار دارد روبرو شده و بازی را به ناچار به حریف‌های بسیار قوی‌تر خود که هنوز برای رویایی با آن‌ها آماده نیستم، واگذار کرده‌‌ام.

البته نباید تنها به جنبه بد ماجرا نگاه کرد! از سمتی دیگر، چند باری هم این اتفاق پیش آمده که در آستانه سقوط به دسته پایین‌تر، در بازی‌های نهایی فصل با تیم‌هایی روبرو شده‌ام که از نظر سطح بازی، بسیار پایین‌تر از لیگی که من در آن حضور دارم قرار دارند.

کارگردانی جایگاه شما در بخش‌هایی مانند Seasons شاید آن‌ چنان هم اتفاق بدی نباشد و از آن‌جایی که بخش‌های پرطرفدار فیفا طی سال‌های متوالی تغییرات کمی را تجربه می‌کنند، اگر شما سریعا و با اولین حضور خود به بالاترین سطح در چنین مسابقاتی برسید، تجربه بازی در ادامه سال و حتی نسخه بعدی دیگر جذابیت کافی را برای شما نداشته باشد.

هوش مصنوعی احمقانه

بخش مربیگری فیفا طی سالیان طولانی یکی از پرطرفدارترین حالت‌های بازی این سری محسوب می‌شده. اگر مانند من، این بخش را برای فصل‌هایی طولانی تجربه کرده باشید قطعا می‌دانید که هوش مصنوعی بازی در این قسمت بارها به صورت کاملا غیر منطقی عمل می‌کند.

یکی از عجیب‌ترین نمونه‌ها به بازی‌های خارج از خانه برمی‌گردد. در این بخش، بارها و به شکلی بسیار دور از واقعیت این اتفاق رخ می‌دهد که شما بازی‌های خارج از خانه را به تیم‌هایی بسیار ضعیف‌تر از تیم خود واگذار می‌کنید. برای مثال اگر تصمیم بگیرید تا به جای تجربه بازی‌ها، شبیه سازی نتایج آن‌ها را به هوش مصنوعی بسپارید، تیمی مانند رئال مادرید و بارسلونا در انتها فصل را در جایگاهی مانند پنجم یا ششم جدول به پایان خواهند رساند و به هیچ عنوان در رقابت‌های حذفی مثل جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا به جایگاهای بالا نخواهد رسید.

این اتفاق در مورد، نقل انقالات قرضی هم وجود دارند. بخش مهمی از فوتبال امروز به نقل و انتقال قرضی بازیکنان میان باشگاه‌های مختلف برمی‌گردد و حال رخ دادن چنین اتفاقی در Career Mode فیفا تقریبا امکان ناپذیر است. حتی بازیکنان ضعیف‌تر و بسیار جوان شما که در باشگاه فرصت بازی پیدا نمی‌کنند هم نمی‌خواهند به هیچ عنوان تیم را به صورت قرضی ترک کنند و اگر سرانجام به چنین قراردادی تن دهند، آنقدر در باشگاه مقابل ناراحت بوده و فرصت بازی پیدا نمی‌کنند تا شما آن‌ها را در همان میانه‌های راه به باشگاه برگردانید.

واقعا مشخص نیست که مسئولان این بخش از فیفا چرا چنین سیاستی را در مورد انتقال‌های قرضی و بازی‌های خارج از خانه انتخاب کرده‌اند. شاید چنین اتفاقی هم به منظور نرسیدن شما در همان فصل اول به تمامی قهرمانی‌های ممکن و در نتیجه کسل شدنتان از ادامه بازی باشد.

شیمی بازیکنان و صحنه‌های عجیب و غریب

فیفا

خود سازندگان بازی هم این موضوع را تایید کرده‌اند که در فیفا المانی با نام شیمی بازیکنان وجود دارد که پارامترهایی مانند حضور در ورزشگاهی ناشناس، شرایط آب و هوایی و جو مسابقه روی آن‌ها تاثیر خواهد گذاشت. برای مثال، شیمی بعضی از تیم‌ها به این صورت است که هنگام دریافت گل، بسیار برای زدن گل بعدی تشنه می‌شوند یا بعضی از بازیکنان در صورت حملات پیاپی، روحیه‌‌ خود برای ارائه یک بازی خوب را از دست می‌دهند.

حضور چنین المانی در فیفا چندان عجیب نیست و نمونه چنین اتفاقاتی را بارها در فوتبال واقعی مشاهده کرده‌ایم. مشکل از آن‌جایی شروع می‌شود که بسیاری از کاربران این حس را پیدا می‌کنند که طی یک مسابقه خاص، بازی به هیچ عنوان نمی‌خواهد که آن‌ها پیروز از زمین مسابقه خارج شوند.

اگر فیفا و PES را برای مدت زمان زیادی تجربه کرده باشید، بارها این موضوع برای شما پیش آمده که حس می‌کنید از قصد توپ‌هایتان گل نمی‌شود و بازیکناتان بیهوده از بازی اخراج شده یا به طور برنامه‌ریزی شده‌ای، توپ را لو می‌دهد. این اتفاق حتی اگر به قصد بالانس شدن بازی یا افزایش جذابیت بازی باشد، ممکن است سوهان روح بسیاری از کاربران شده و آن‌ها قید تجربه این بازی ها را به طور کامل بزنند.

کارگردانی بازی‌ها، گهگاهی به طور کامل از دست الکترونیک آرتز خارج می‌شود. مثلا، تنظیم شیمی بازیکنان در بسیاری از بازی‌های آنلاین به‌گونه‌ای است که بعد از آن که شما گلی را به ثمر رسانده‌اید، تیم حریف به راحتی می‌تواند توپ را وارد دروازه شما کند و این اتفاق بارها طی مدت زمانی کوتاه رخ خواهد. در کل و با خواندن این مقاله اگر هنوز هم بهم به وجود چنین صحنه‌هایی در این بازی ها اعتقاد ندارید، پیشنهاد می‌کنم نگاهی به ویدیو زیر داشته باشید:

بخش زیادی از مطلب بالا با استفاده از تجربه نویسنده و سایر کاربران فیفا و PES در سطح اینترنت نگارش شده است. آیا شما هم چنین اتفاقات مشابه‌ای را تجربه کرده‌اید؟ آیا این بازی‌ها از قبل برنامه ریزی شده‌اند؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

The post آیا مسابقات در فیفا ۱۹ از قبل برنامه ریزی شده‌اند؟ appeared first on دیجیاتو.

نیم فصل دوم از سیستم VAR استفاده می‌کنیم/ به فیفا نامه زدیم

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، مهدی تاج درباره بحث استفاده از کمک داور ویدئویی (VAR) در لیگ برتر ایران به خاطر اشتباهات داوری گفت: این بحث درستی است. سیستم VAR سیستم منظمی است. یکی از بحث های اینفانتینو رئیس فیفا در کنگره اخیر در قطر هم همین بود که امتیاز فیفا این بود که در جام جهانی از این سیستم استفاده شده بود.

وی افزود: تا الان فقط ۱۱ درصد از کشورهای دنیا در لیگ داخلی خود از این سیستم استفاده کرده اند. برای همین خیلی هم  در این بحث عقب نیستیم. ما هم در این ارتباط به فیفا نامه زدیم و از آنها درخواست کردیم. شخصا با نایب رئیس کمیته داوران فیفا هم صحبت کردم و او گفت نامه فدراسیون ایران که بیاید پیگیری می کند.

فیفا، تیم ملی و پرسپولیس را تعلیق می‌کند

رئیس فدراسیون فوتبال ایران با بیان اینکه فیفا احتمالا با درخواست ایران موافقت می کند، گفت: دنبال سیستم VAR هستیم تا در بسیاری از ورزشگاه های ایران برای نیم فصل انجام بدهیم. باید دوربین ها را با صدا و سیما هم هماهنگ کنیم. صدا و سیما در ورزشگاه  آزادی ۹ دوربین، در اصفهان ۶ دوربین و در بعضی استان ها کمتر از این تعداد دوربین دارند. با این تعداد دوربین نمی شود سیستم VAR را پیاده کرد.

تاج ادامه داد: ما دوربین خط، دوربین کنار و پشت دروازه را هم می خواهیم. باید دوربین مستقل باشد تا برای این کار تجهیز شود. همچنین این کار سیستم ویدئویی و داوران مجرب می خواهد. در سمینار قطر مفصل بحث شد که چک کردن صحنه ها باید زیر ۲ دقیقه انجام و نتیجه اعلام شود. نباید اینطور باشد که بازبینی صحنه ها ۵ دقیقه طول بکشد چون از جذابیت بازی کاسته می شود و وقت اضافه زیادی شکل می گیرد.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره هزینه احتمالی این سیستم، به رادیو جوان گفت: دقیقا حساب نکرده ام. آنچه که من می دانم و دستورش را داده ام این است که وارد این ماجرا شویم و مجوز لازم را بگیریم. استفاده از سیستم VAR با میزبان است. ورزشگاه فولادشهر این آمادگی را دارد. ورزشگاه نقش جهان ممکن است بتواند از این سیستم استفاده کند. ورزشگاه فولاد خوزستان بسیار مدرن است. مشهد هم در ورزشگاه امام رضا می شود این سیستم را پیاده کرد. تیم پارس جنوبی هم همینطور. در ورزشگاه آزادی هم باید این کار انجام بشود. همه بازی ها برایمان مهم است. /مهر

این خبر نیم فصل دوم از سیستم VAR استفاده می‌کنیم/ به فیفا نامه زدیم اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

بهترین بازیکنان جوان فیفا ۱۹ را اینجا ببینید؛ مربیگری با کم‌ترین هزینه

حتی اگر الکترونیک آرتز تغییرات مهمی را در مربیگری فیفای جدید اعمال نکرده باشد، بازهم این بخش یکی از پرطرفدارترین حالت‌های بازی محسوب خواهد شد که می‌تواند برای مدتی طولانی شما را سرگرم کند. یکی از دغدغه‌های اصلی افرادی که علاقه‌مند به بخش مربیگری فیفا هستند به پیدا کردن بازیکنان جوان با استعداد برای تیم برمی‌گردد و به همین دلیل شناختن بهترین بازیکنان جوان فیفا ۱۹ بسیار مهم است.

بهترین بازیکنان جوان فیفا ۱۹

استودیو EA Sport همیشه سابقه خوبی در شناسایی استعدادهای فوتبال و شبیه‌سازی آن‌ها در نسخه‌های سالانه فیفا دارد و بازیکنان جوان و با استعداد فیفا ۱۹ نیز بر اساس عملکرد خود طی فصل گذشته بازی‌ها مشخص شده‌اند. مطابق انتظار، کیلیان ام‌باپه به عنوان یکی از کاندیدهای اصلی کسب جایزه بهترین بازیکن سال و برنده جام جهانی با اختلاف زیاد نسبت به سایر بهترین بازیکنان جوان فیفا ۱۹ با امتیاز ۸۷ در صدر این لیست قرار دارد.

لیست زیر شامل بهترین بازیکنان جوان بازی می‌شود که البته با توجه به امتیاز پتانسیل متفاوتی که هر کدام از‌ آن‌ها دارند، ممکن است با گذشت زمان در بخش مربیگری بازی، ساختار این جدول تغییر کند.

 • Kylian Mbappé – ۸۷
 • Gabriel Jesus – 83
 • Malcom – 83
 • Gianluigi Donnarumma – 82
 • Ousmane Dembélé – ۸۲
 • Leon Bailey – 82
 • Marcus Rashford – 81
 • Matthijs de Ligt – 80
 • Youri Tielemans – 80
 • Onyinye Ndidi – 80
 • Oyarzabal – 80

به طور کلی هر کدام از بازیکنان بخش مربیگری دارای امتیاز پتانسیلی هستند که حداکثر قدرتی که آن‌ها طی چندفصل و در صورت عملکرد خوبشان در زمین مسابقه به آن می‌رسند را مشخص می‌کند. استفاده حداکثری از این امتیاز پتانسیل و حتی کمی فراتر از آن به بازی دادن شما به این بازیکن جوان، استفاده از  او در تمرین‌ها، مصدوم نشدن و بعضی از موارد دیگر بستگی دارد.

چگونه از پتانسیل بهترین بازیکنان فیفا ۱۹ باخبر شویم

در ادامه این مطلب پتانسیل و امتیاز بازیکنان جوان با استعداد فیفا ۱۹ را مشخص خواهیم کرد اما شما نیز با استفاده از استعدادیاب‌های بخش مربیگری می‌توانید به امتیاز فعلی و پتانسیل بازیکنان پی ببرید. این امکان وجود دارد که به استعدادیاب خود دستور دهید که بر اساس چند پارامتر خاص مانند سن، پست و بعضی از مهارت‌ها بازیکن مورد نظر شما را پیدا کند.

هر چقدر که استعدادیاب‌های بهتری داشته باشید، بازیکنان بهتر و با استعدادتری پیدا خواهید کرد و مدت زمان شناسایی آن‌ها نیز کوتاه‌تر خواهد شد. با توجه به این‌که از همان فصل اول بخش مربیگری تعدادی زیادی بازیکن بااستعداد جدید توسط باشگاه‌های مختلف پیدا می‌شوند، بهتر است که بخش استعدادیابی را جدی بگیرید.

بهترین بازیکنان جوان فیفا ۱۹ در پست دروازه‌بانی

جان لوئیجی دونامورا هنوز هم بهترین گزینه جوان و آینده‌دار برای دروازه‌بانی محسوب می شود. اما همان‌طور که احتمالا می‌دانید، ایتالیا طی سال‌های اخیر استعدادهای فوق‌العاده‌ای را در پست دروازه‌بانی پرورش داده و بهترین بازیکنان جوان فیفا ۱۹ در بخش دروازه‌بانی را هم اکثرا گلرهای کم سن و سال لیگ این کشور تشکیل داده‌اند.

لیگ باشگاه بازیکن سن پست بهترین امتیاز ممکن امتیاز فعلی میزان پیشرفت
بوندس لیگا بایرن مونیخ Früchtl, Christian ۱۸ GK ۸۶ ۶۵ ۲۱
سری آ ایتالیا فیورنتینا Drągowski, Bartłomiej ۲۱ GK ۸۶ ۷۱ ۱۵
سری آ ایتالیا ناپولی Meret, Alex ۲۱ GK ۸۸ ۷۵ ۱۴
سری آ ایتالیا فیورنتینا Lafont, Alban ۱۹ GK ۸۹ ۷۷ ۱۲
سری آ ایتالیا میلان Donnarumma, Gianluigi ۱۹ GK ۹۴ ۸۲ ۱۲

بهترین بازیکنان جوان فیفا ۱۹ در پست دفاع

در بخش‌ بهترین مدافعان جوان فیفا ۱۹ بازیکنان وجود دارند که از همان ابتدا امتیاز بالایی داشته و به کمک شما خواهند آمد و برخی دیگر نیز قیمت ارزان‌تری داشته و با گذشت زمان و چند فصل به یک گزینه مطمئن در خط دفاعی تبدیل خواهند شد.

لیگ باشگاه بازیکن سن پست بهترین امتیاز ممکن امتیاز فعلی میزان پیشرفت
بوندس لیگا بایرن لورکوزن Retsos, Panagiotis ۲۰ CB ۸۵ ۷۵ ۱۳
لالیگا رئال مادرید Vallejo ۲۰ CB ۸۵ ۷۸ ۸
دسته یک انگلستان فولام Sessegnon, Ryan ۱۸ LB ۸۵ ۶۶ ۱۹
دسته یک اسپانیا بارسلونا بی Cucurella ۲۰ LB ۸۵ ۶۹ ۱۸
لالیگا رئال سوسیداد Hernández, Theo ۲۰ LB ۸۵ ۷۶ ۱۰
بوندس لیگا لازپیگ Upamecano, Dayot ۱۹ CB ۸۶ ۷۶ ۱۷
لالیگا سویا Gnagnon, Joris ۲۱ CB ۸۶ ۷۷ ۱۱
لیگ برتر انگلستان کریستال پالاس Fosu-Mensah, Timothy ۲۰ RB ۸۶ ۷۴ ۱۲
لیگ یک فرانسه تولوز Amian Adou, Kelvin ۲۰ RB ۸۶ ۷۵ ۱۳
بوندس لیگا بایرن لورکوزن Henrichs, Benjamin ۲۱ RB ۸۶ ۷۶ ۱۰
لیگ برتر انگلستان وست‌هم Diop, Issa ۲۱ CB ۸۷ ۷۶ ۱۱
لیگ سطح اول هلند آژاکس de Ligt, Matthijs ۱۹ CB ۸۹ ۸۰ ۱۳

بهترین بازیکنان جوان فیفا ۱۹ در پست هافبک

یوری تیلمانس چندسالی می شود که با استعدادترین بازیکن هافبک نسخه‌های مختلف سری فیفا بوده و می‌تواند برای مدتی طولانی خط میانی تیم شما را بیمه کند. عثمان دمبله، هافبک جوان بارسلونا هم گزینه فوق‌العاده‌ای برای سمت راست محسوب می‌شود ولی از آن‌جایی که او به تازگی قراردادی را با باشگاه بارسلونا امضا کرده خریدنش بسیار دشوار است.

لیگ باشگاه بازیکن سن پست بهترین امتیاز ممکن امتیاز فعلی میزان پیشرفت
لیگ یک فرانسه موناکو Mboula, Jordi ۱۹ RM ۸۵ ۷۰ ۱۷
لیگ پرتغال بارگا Bruno Xadas ۲۰ RM ۸۵ ۷۴ ۱۱
لیگ برتر انگلستان اورتون Richarlison ۲۱ LM ۸۵ ۷۷ ۱۲
لیگ برتر انگلستان اورتون Davies, Tom ۲۰ CM ۸۵ ۷۵ ۱۲
بوندس لیگا بایرن لورکوزن Bailey, Leon ۲۱ LM ۸۶ ۸۲ ۱۰
سری آ ایتالیا ساسالو Locatelli, Manuel ۲۰ CDM ۸۶ ۷۵ ۱۲
بوندس لیگا اشتوتگارت Ascacibar, Santiago ۲۱ CDM ۸۶ ۷۸ ۱۳
لیگ یک فرانسه لیون Ndombele, Tanguy ۲۱ CDM ۸۶ ۷۸ ۱۴
لیگ دسته یک انگلستان ولورهمپتون Rúben Neves ۲۱ CDM ۸۶ ۷۹ ۹
لیگ برتر انگلستان لستر سیتی Ndidi, Onyinye ۲۱ CDM ۸۶ ۸۰ ۹
لالیگا گیرونا Douglas Luiz ۲۰ CM ۸۶ ۷۳ ۱۳
بوندس لیگا بایرن مونیخ Renato Sanches ۲۱ CM ۸۶ ۷۵ ۱۰
سری آ ایتالیا کالیاری Barella, Nicolò ۲۱ CM ۸۶ ۷۶ ۱۶
بوندس لیگا بورسیا مونشنگلادباخ Zakaria, Denis ۲۱ CM ۸۶ ۷۷ ۱۴
سری آ ایتالیا میلان Kessié, Franck Yannick ۲۱ CM ۸۶ ۷۸ ۱۰
لیگ برتر انگلیس تاتنهام Edwards, Marcus ۱۹ RM ۸۷ ۶۶ ۲۲
سری آ ایتالیا فیورنتینا Chiesa, Federico ۲۰ RM ۸۷ ۷۷ ۱۲
لیگ یک فرانسه رن Sarr, Ismaïla ۲۰ LM ۸۷ ۷۶ ۱۴
لیگ یک فرانسه المپیک لیون Tousart, Lucas ۲۱ CDM ۸۷ ۷۹ ۹
لالیگا بارسلونا Aleñà ۲۰ CM ۸۷ ۷۰ ۱۶
سری آ ایتالیا ناپولی Diawara, Amadou ۲۱ CM ۸۷ ۷۷ ۱۰
بوندس لیگا بورسیا دورتموند Pulisic, Christian ۱۹ RM ۸۹ ۷۸ ۱۱
لالیگا بارسلونا Dembélé, Ousmane ۲۱ RM ۹۰ ۸۳ ۷
لیگ سطح اول آرژانتین اتلتیکو ایندپندینته Barco, Ezequiel ۱۹ LM ۹۰ ۷۲ ۱۸
لیگ یک فرانسه موناکو Tielemans, Youri ۲۱ CM ۹۰ ۸۰ ۱۰

بهترین بازیکنان فیفا ۱۹ در پست مهاجم

بهترین بازیکنان جوان فیفا 19

در پست‌های هجومی دست شما برای خرید بازیکنان جوان با استعداد بازتر از بقیه پست‌ها است. در این پست کلیان ام‌باپه چز از نظر بهترین امتیاز فعلی و چه از نظر پتانسیل بهترین وضعیت را نسبت به سایر بازیکن‌ها دارد ولی اگر در خرید او ناکام بودید، گزینه‌های با استعداد دیگری هم برای خط هجومی تیم شما وجود دارند.

لالیگا سلتاویگو Mor, Emre ۲۱ LW ۸۵ ۷۴ ۱۵
لیگ پرتغال پورتو Rui Pedro ۲۰ ST ۸۵ ۷۲ ۱۵
سری آ ایتالیا رم Kluivert, Justin ۱۹ LW ۸۶ ۷۵ ۱۳
دسته اول انگلستان ولورهمپتون Diogo Jota ۲۱ LW ۸۶ ۷۸ ۹
لالیگا رئال سوسیداد Oyarzabal ۲۱ LW ۸۶ ۸۰ ۷
سطح اول هلند ویتسه Ødegaard, Martin ۱۹ RW ۸۶ ۷۴ ۱۲
لیگ برتر انگلستان سوانسی Abraham, Tammy ۲۰ ST ۸۶ ۷۴ ۱۳
لیگ برتر انگلستان لستر سیتی Iheanacho, Kelechi ۲۱ ST ۸۶ ۷۵ ۱۱
لالیگا بارسلونا Malcom ۲۱ RW ۸۷ ۸۳ ۶
لیگ سطح اول هلند آژاکس Dolberg, Kasper ۲۰ ST ۸۸ ۷۶ ۱۰
بوندس لیگا شالکه ۰۴ Embolo, Breel ۲۱ ST ۸۸ ۷۶ ۱۲
سری آ ایتالیا اینتر میلان Martínez, Lautaro ۲۱ ST ۸۸ ۷۹ ۱۶
لیگ برتر انگلستان منچستر یونایتد Rashford, Marcus ۲۰ ST ۸۸ ۸۱ ۹
لیگ برتر انگلستان منچستر سیتی Gabriel Jesus ۲۱ ST ۹۲ ۸۱ ۱۱
لیگ یک فرانسه پاریس سینت ژرمن Mbappé, Kylian ۱۸ ST ۹۴ ۸۷ ۷
لیگ برتر انگلستان منچستر سیتی Brahim Díaz ۱۹ CAM ۸۵ ۶۹ ۱۹
لیگ دسته یک انگلستان تاتنهام Onomah, Josh ۲۱ CAM ۸۶ ۷۱ ۱۴
بوندس لیگا هوفنهایم Amiri, Nadiem ۲۱ CAM ۸۵ ۷۸ ۸
بوندس لیگا لورکوزن Havertz, Kai ۱۹ CAM ۸۸ ۷۹ ۱۵

آیا از لیست بهترین بازیکنان جوان فیفا ۱۹ راضی بودید؟ پیش از این هم به در مطلبی جداگانه به آموزش بخش مربیگری فیفا ۱۹ پرداخته‌ بودیم. شما به خرید چه بازیکن‌هایی در این بخش علاقه‌ دارید؟ ستاره‌ای شناخته شده یا جوانی با استعداد؟

دوست دارید تا در آینده چه آموزش‌هایی را برای شما قرار دهیم؟‌ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 

The post بهترین بازیکنان جوان فیفا ۱۹ را اینجا ببینید؛ مربیگری با کم‌ترین هزینه appeared first on دیجیاتو.

چگونه در بخش مربیگری فیفا ۱۹ حرفه‌ای شویم؟

چند هفته‌ای از عرضه فیفا ۱۹ به عنوان پرطرفدارترین بازی ورزشی سال می‌گذرد و عملکرد این بازی در بازار نشان داد که با یکی از بهترین نسخه‌های سری فیفا طرف هستیم. هر چقدر که فیفای جدید در حالت‌هایی مانند آلتیمیت تیم و Kick-Off تغییرات مثبتی را به خود دیده، اما در بخش مربیگری فیفا ۱۹ تغییر چشم‌گیری را نسبت به سال گذشته تجربه نکرده است.

بخش مربیگری فیفا ۱۹ با وجود نقاط ضعفی که دارد، هنوز هم می‌تواند طرفداران مدیریت یک تیم فوتبال را راضی نگه دارد. البته برای رسیدن به این هدف مهم، نکات ریز و درشتی وجود دارند که بهتر است قبل از آغاز کار خود در نقش یک مربی حرفه‌ای آن‌ها را بدانید.

خود را دست کم نگیرید

نکته‌ای که نباید در بخش مربیگری بازی از آن غافل شوید به آغاز ساخت تیم رویایی خود از همان روز اول کار شما به عنوان مربی جدید تیم‌تان برمی‌گردد. بسیاری از کاربران روزهایی ابتدایی فصل را برای شروع رقابت‌های مهم‌تر از دست می‌دهند اما بهتر است از همان روز اول، نقاط ضعف تیم‌تان را بشناسید، بازیکنانی که جایی در برنامه شما ندارند را در لیست فروش قرار داده و برای خرید بازیکن‌هایی که به آن‌ها نیاز دارید وارد مذاکره شوید.

اگر با یک تیم حرفه‌ای بخش مربیگری فیفا ۱۹ را آغاز کرده‌اید، با فروش بازیکنان اضافه، دیگر به مشکل خاصی بر نخواهید خورد اما اگر بودجه محدودتری دارید، بهتر است از همان ابتدا برنامه بلندمدتی برای تیم خود داشته و بازیکنان جوان و آینده‌دار که مبلغ مورد نیاز برای خرید آن‌ها هم از ستارگان شناخته شده دنیای فوتبال کم‌تر است را به تیم خود بیاورید.

بهترین بازیکنان جوان فیفا ۱۹ به شرح زیر هستند:

بخش مربیگری فیفا 19

 • Kylian Mbappé – امتیاز: ۸۷
 • Gabriel Jesus – امتیاز: ۸۳
 • Malcom – امتیاز: ۸۳
 • Gianluigi Donnarumma – امتیاز: ۸۲
 • Ousmane Dembélé – امتیاز: ۸۲
 • Leon Bailey – امتیاز: ۸۲
 • Marcus Rashford – امتیاز: ۸۲
 • Matthijs de Ligt – امتیاز: ۸۰
 • Youri Tielemans – امتیاز: ۸۰
 • Onyinye Ndidi – امتیاز: ۸۰
 • Oyarzabal – امتیاز: ۸۰

جدا از لیستی که باهم دیدیم، در مقاله جداگانه‌ای به بهترین بازیکنان فیفا در پست‌های مختلف خواهیم پرداخت. البته در خرید همین بازیکنان جوان‌ هم بهتر است با توجه به قابلیتی که از فیفا ۱۸ به بازی اضافه شده، خودتان با بازیکن و باشگاه سر میز مذاکره نشسته و کمی مبالغ را بالا و پایین کنید.

اگر می‌خواهید بودجه بیشتری برای خرید بازیکنان بهتری داشته باشید، بهتر است تا هر پیشنهادی که از سمت باشگاه مقابل یا مدیربرنامه‌های بازیکن مورد نظر به شما داده می‌شود را قبول نکنید. اکثر آن‌ها به رقم‌های پایین‌تری راضی می‌شوند و در خصوص بازیکنان هم بهتر است به جای دادن پاداش‌هایی به ازای زدن گل یا کلین شیت محقق می‌شوند، به‌ آن‌ها کمی حقوق بیشتری دهید تا بودجه شما بیشتر تحت کنترل باشد و در میانه‌های فصل با کمبود پول روبرو نشوید.

در ضمن اگر می‌خواهید که تجربه واقعی‌تری از بخش مربیگری فیفا ۱۹ داشته باشید، می‌توانید به جای جستجو بهترین بازیکنان و بااستعدادترین آن‌ها در این بخش مدیربرنامه‌هایی را استخدام کنید. آن‌ها بر اساس دستوری که از شما می‌گیرند، به لیگ‌های مختلف در سطح جهان سر زده و بر اساس پارامترهایی که شما تعین کرده‌اید، بازیکنانی را به باشگاه پیشنهاد می‌دهند.

در ضمن تمدید قراردادها یکی از اساسی‌ترین وظایف شما به عنوان مدیر و مربی تیم بوده و بهتر است هر یکی دو فصل یک بار قرارداد بازیکنانی که هنوز به آن‌ها نیاز دارید را تمدید کرده تا خطر از دست دادنشان را به کم‌ترین حد ممکن برسانید. از این نکته نباید غافل شوید که بسیاری از بازیکنان جوان با پیشرفت،‌ حقوق بیشتری را طلب می‌کنند و اگر خواسته‌های آن‌ها را برآورده نکنید، ممکن است سودای پیوستن به تیمی دیگر را در سر بپرورانند.

یکی دیگر از موارد مهم در جذب بازیکن به مبحث فسخ قراردادها که طی سال‌های اخیر به یکی از مهم‌ترین بحث‌ها در ورزش فوتبال تبدیل شده برمی‌گردد. اگر بازیکنی در قرارداد خود قانون فسخ داشته باشد، خریدار می‌تواند بدون مذاکره با باشگاه و با پرداخت مبلغ فسخ قرارداد، یکسره سراغ مذاکره با خود بازیکن برود.

پیشنهاد می‌کنم اگر در قرارداد بازیکنی که به او علاقه‌ دارید بند فسخ وجود داشت حتما از آن استفاده کنید زیرا معمولا مبالغ تعین شده برای فسخ قرارداد بسیار کمتر از مبلغی هستند که خود باشگاه برای صادر کردن رضایت نامه بازیکن از شما طلب می‌کند.

همچنین، طبیعی است که اگر با بازیکنی تمدید قرارداد می‌کنید، تا جای ممکن به درخواست او برای تعین مبلغ فسخ پاسخ منفی بدهید زیرا در غیر این صورت، شما دیگر هیچ قدرتی برای منع کردن او از پیوستن به باشگاه رقیب نخواهید داشت.

جو تیم را کنترل کنید

همان‌طور که پیش از این هم گفته بودیم، یکی از وظایف اصلی شما به عنوان مربی، مدیریت جو تیم و سالم نگه داشتن رابطه خودتان با سایر بازیکنان است. برای حفظ جو تیم، بهتر است تا تعداد نفرات حاضر در آن را بیش از اندازه زیاد نکنید. هر بازیکنی که در تیم شما حضور دارد، توقع حضور در مسابقات را داشته و اگر فردی را برای مدتی طولانی به نیمکت یا سکوها میخ کنید، جدا از آن که اعتماد به نفسش را از دست می‌دهد، رابطه‌ خود را هم با شما بهم زده و کارتان برای تمدید قرارداد یا حتی فروش او با قیمتی بالا بسیار سخت‌تر خواهد شد.

زمانی که در حال مذاکره با بازیکنی برای اضافه کردن او به باشگاه‌تان هستید، او از شما درخواست می‌کند تا نقشش را در تیم مشخص کنید. بازیکنان حرفه‌ای و درجه یک اغلب از شما می‌خواهند که آن‌ها را در بیشتر مسابقات بازی دهید و از سمت دیگر بازیکنان جوان نیز نیازمند توجه و محک زدن شدن در بازی‌های آسان‌تر هستند تا بتوانند با شرایط لیگی که باشگاه شما در آن‌ حضور دارد راحت و سریع‌تر آشنا شوند.

جدا از بازی دادن، موارد دیگری نیز برای خوشحال نگه‌داشتن بازیکنان وجود دارد. برای مثال، قبل از بازی‌های مهم، شما می‌توانید در کنفرانس‌های خبری شرکت کنید. طی این کنفرانس‌ها می‌شود از کل تیم خود یا حریف و به طور خاص یک بازیکن تمجید یا انتقاد کرد. اگر بازیکنی روحیه‌ خود را از دست داده، تمجید کردن از او باعث می‌شود تا با حس و حال بهتری برای شما به میدان رفته و موثرتر بازی کند.

اهدافی که باشگاه برای شما طی کوتاه و بلند مدت مشخص می‌کند را هم مهم بدانید زیرا آن‌ها در میزان رضایت مدیران باشگاه و در نهایت طرفداران از شما تاثیرگذار خواهند بود. اهدافی که برای شما تعین می‌شود، با توجه به سطح باشگاهی که در آن حضور دارید متفاوت خواهد بود. برای مثال در باشگاه‌هایی مانند یوونتوس و بارسلونا، جدا از وجود اهدافی مانند کسب رتبه‌ای مناسب در لیگ قهرمانان اروپا و قهرمان شدن در لیگ داخلی، خواسته‌هایی همچون پرورش بازیکن جوان، کسب درآمد از طریق فروش لباس که البته با پیروزی در مسابقات حاصل می‌شود بر عهده شما قرار می‌گیرد.

رسیدن به این هدف‌ها در نهایت امتیاز مربیگری‌تان را بالا می‌برند و باعث خواهند شد تا پیشنهادات بهتری را برای مربیگری همزمان یک تیم ملی یا پیوستن به یک تیم باشگاهی دیگری داشته باشید.

تمرین، مهم‌ترین فاکتور بخش مربیگری فیفا ۱۹

یکی از مواردی که توسط بیشتر کاربران بخش مربیگری فیفا ۱۹ و نسخه‌های قبلی این سری نادیده گرفته می‌شود به تمرین دادن بازیکنان برمی‌گردد. تمرین دادن بازیکنان شما جدا از آن‌که آن‌ها را برای مسابقه آماده‌تر می‌کند، باعث می‌شود که آن‌ها با سرعت بیشتری نسبت به حالت عادی پیشرفت کرده و زودتر به امتیازهای بالا برسند.

بهتر است تا بازیکنان را در بخش‌هایی که نیاز یا استعداد پیشرفت کردن در آن را دارند تمرین دهید. در هر هفته، تعداد محدودی از بازیکنان می‌توانند در لیست تمرین شما جای بگیرند و این تمرین‌ها را می‌توان شبیه سازی کرد یا اگر کمی حوصله بیشتری دارید، این امکان که خودتان آن‌ها را انجام دهید هم وجود دارد. البته نباید از این موضوع غاقل شد که تمرین کردن باعث خسته‌ شدن آن بازیکن می‌شود و نباید در روزهایی مانند قبل از یک بازی حساس به بازیکنان اصلی تیم تمرین بدهید.

یکی دیگر از راه‌های همیشه سرحال نگه داشتن بازیکنان استفاده از سیستم چرخشی است. با گزینه‌ای که در منوی بخش مربیگری فیفا ۱۹ وجود دارد، می‌توانید دو یا چند تیم جداگانه با بازیکنان مختلفی که در اختیار دارید بچینید.

بهترین راه برای پیشرفت دادن فوتبالیست‌های جوان و راضی نگه‌داشتن بازیکنان شناخته‌ شده‌تر این است در بازی‌های آسان‌تر فصل که تعداد آن‌ها بین ۱۰ الی ۱۵ مسابقه می‌شود، به تیم جوان‌تر خود بازی داده و دیگر مسابقات را به افراد حرفه‌ای بسپارید. از این نکته هم نباید غافل شد که مربیگری بخشی طولانی و بلند مدت در فیفا محسوب می‌شود و برای موفق ظاهر شدن در لیگ یا مسابقاتی همچون لیگ قهرمانان اروپا نیاز به داشتن نیمکت قدرتمندی دارید که از خسته شدن دیگر بازیکنان شما جلوگیری کند.

اگر قصد انجام حالت مربیگری برای مدت طولانی را دارید، حتما از استعدادیاب‌های تیم خودتان هم استفاده کنید. این افراد هم مانند مامورهای جذب بازیکن به لیگ‌ها و کشورهای مختلفی سفر کرده و بر اساس پستی که برایشان تعین می‌کنید، بازیکنان با استعداد و جوانی را به شما پیشنهاد خواهند داد.

این را باید گفت که همانند چیزی که در واقعیت فوتبال هم اتفاق می‌افتد، تمام این بازیکنان ثمربخش نخواهند بود و تنها تعداد کمی از آن‌ها به یک فوتبالیست درجه یک تبدیل می‌شوند.

در نهایت، پیش از این هم گفته بودیم که الکترونیک آرتز تلاش زیادی برای بهبود بخش مربیگری فیفا ۱۹ نسبت به گذشته نداشته اما هنوز هم می‌توان از این حالت پرطرفدار لذت زیادی برد. دوست دارید تا در آینده چه آموزش‌هایی را برای شما قرار دهیم؟‌ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

The post چگونه در بخش مربیگری فیفا ۱۹ حرفه‌ای شویم؟ appeared first on دیجیاتو.

چرا الکترونیک آرتز از قصد، بخش مربیگری فیفا را کنار گذاشته است؟

اگر از دنبال کنندگان سری فیفا در ده سال اخیر باشید، حتما می‌دانید که یکی از دلایل اصلی دیده شدن این فرنچایز و افزایش محبوبیت آن بین علاقه‌مندان فوتبال به بخش Career یا همان مربیگری بازی برمی‌گردد.

البته در چند سال اخیر، این بخش محبوب به دلایل زیادی، به حاشیه رانده شده و در یکی دو سال اخیر تغییرات بنیادی زیادی را به خودش ندیده و بسیاری از طرفداران فیفا که به خاطر حالت کریر به این بازی علاقه پیدا کرده اند، هر سال و هر سال اهمیتشان پیش سازندگان بازی در EA SPORT کاهش پیدا می‌کند؛ کاهشی که با وجود منصفانه نبودن، بسیار برای الکترونیک آرتز سود آور است.

پول بده و بازیکن بگیر

.وقتی که در سال ۲۰۰۹، الکترونیک آرتز فیفا ۱۰ را برای پلتفرم‌های رایج آن زمان منتشر کرد، تقریبا تمام منتقدان بازی را به خاطر بخش مربیگری که نمونه مشابه دیگری در بازی‌های ورزشی ندارد، ستودند.

بخش کریر فیفا نه تنها امکانات و گزینه‌های متعدد و بیشتری را نسبت به بخش‌هایی مانند مسترلیگ سری PES در اختیار کاربران می‌گذاشت، بلکه فیفا را از یک عنوان خودمانی و مناسب برای بازی با دوستان، به یک بازی عمیق که می‌توانستید ساعت‌هایی زیادی را صرف آن کنید، تغییر می‌داد.

البته دقیقا یک سال بعد و بعد از آن که بخش آنلاین بازی‌ها در حال فراگیر شدن در سطح جهانی بود،‌ الکترونیک آرتز از فیفا آلتیمیت تیم رونمایی کرد که در این سال‌ها به هدف اصلی تبلیغات فیفا تبدیل شده است.

آلتیمیت تیم تقریبا تمام شاخصه‌های موفقیت حالت مربیگری را درون خود جای داده بود و علاوه بر این آن‌ها امتیاز امکان رقابت با دیگر کاربران فیفا در سرتاسر جهان را در اختیار شما می‌گذاشت.

در همان فصل اول آلتیمیت تیم شما می‌توانستید تا مانند Career Mode تیم خودتان را با نام مورد علاقه و لباس و لوگویی که دوست دارید بسازید، بازیکنان خود را رهبری کنید و بعد از پیروزی در رقابت‌های مختلف، به سطوح بالاتری صعود کنید. همه این موارد تا به اینجا بدون مشکل بود و وجود چنین بخشی قطعا یک امتیاز مثبت بزرگ برای فیفا نسبت به دیگر بازی‌های ورزشی محسوب می‌شد.

البته بر خلاف سری مربیگری که باید بر اساس استراژی و توانایی‌های مدیریتی که طی میان مدت برای خرید بازیکن و ساخت بهترین تیم مکان برای پیروزی در رقابت‌ها به دست می‌آوردید، در آلتیمیت تیم تمام این موارد نه به صورت رایگان و با صرف وقت بلکه با استفاده از پول واقعی به دست می‌آمد.

کارت‌های رنگارنگ

وقتی شما در حال ساخت یک بازی بر اساس محبوب‌ترین ورزش دنیا هستید و همزمان چند سالی است که مخاطبان زیادی جذب کرده و درون زمین هم کارتان را درست انجام داده‌اید، به یک جامعه آماری بزرگی دسترسی خواهید داشت که حاضر هستند پول بیشتری را برای فیفا بازی کردن خرج کنند.

جالب است بدانید که بر اساس تحقیقات انجام شده، نزدیک به ۳ درصد کاربران از پرداخت‌های درون برنامه‌ای باری پیشرفت سریع‌تر در بازی استفاده می‌کنند و این رقم برای بازی فیفا و کمپانی بزرگی مانند الکترونیک آرتز که روی قوانین اقتصاد سرمایه‌داری برنامه شده،‌ بسیار جذاب و قابل دسترس خواهد بود.

حال که تمام شرایط هم فراهم است و الکترونیک‌ آرتز هم توانایی کافی برای پشتیبانی بلند مدت از آلتیمیت تیم را دارد و می‌تواند آن‌ را برای سال‌های متوالی با اضافه کردن بخش‌های گوناگون جذاب و تازه نگه دارد،‌ هدف بعدی، کم رنگ کردن رقیب است.

بله رقیب!‌ با وجود عملکرد نسبتا خوب سری PES در سال‌های اخیر، آمار فروش این فرنچایز با سری فیفا قابل مقایسه نیست و قوی‌ترین دلیل آلتیمیت تیم بازی نکردن بسیاری از فوتبال دوستان، دیگر بخش محبوب و عمیق فیفا یعنی Career است.

این که الکترونیک آرتز طی این سال‌ها سعی کرده که با انجام تبلیغات فراوان، پشتیبانی وسیع و انجام تغییرات کارآمد، مخاطبان FUT را افزایش بدهد، به هیچ عنوان اشتباه و ناراحت کننده نیست.

موضوع اصلی آن‌جا مشخص می‌شد که این کمپانی آمریکایی که طی سال‌های اخیر هم بسیار به خاطر عدم توجه به آن‌چه کاربران می‌خواهند و استفاده بیش از اندازه از پرداخت‌های درون برنامه‌ای، قضاوت شده، با شیب تندی، بخش مربیگری را به شیوه‌ هوشمندانه‌ای کم‌رنگ می‌کند تا جدا از دیده نشدن حالت مربیگری برای کاربران جدید فیفا، کاربران قدیمی بازی هم به خاطر عدم تغییرات کارساز و ثابت ماندن این حالت در سال‌های اخیر، قید آن را زده و به استفاده از آلتیمیت تیم که از تعامل و پشتیبانی بهتری برخوردار است روی بیاورند.

برای کامل شدن این روند و کنار گذاشته شدن Career Mode، هر ساله شاهد کمترین تغییرات در این بخش هستیم و حتی کار به جایی رسید که حتی سران الکترونیک آرتز تایید کردند که در فیفا ۱۹ نیز نباید منتظر مشاهده تغییرات گسترده‌ای در بخش مربیگری و دیگر حالت‌های پرطرفدار بازی مانند پرو کلاب که البته آن‌‌هم جای مانوری برای پرداخت‌های درون برنامه‌ای ندارند، باشیم.

البته این پایان کار نبود و جالب است بدانید که آیکن بخش مربیگری که اصلی‌ترین بخش سری فیفا در سال‌های پیشین بود، به صفحه دوم منو و یک بخش بسیار کوچک منتقل شده است.

الکس هانتر و دوستان

یکی دیگر از بخش های فیفا که الکترونیک آرتز طی سال‌های اخیر مانور زیادی روی آن داده، حالت داستانی بازی با نام The Journey است. در این بخش که ساختار بسیار مشابه حالت کنترل بازیکن است، وظیفه به ثمر رساندن اهداف یک بازیکن فرضی را بر عهده می‌گیریم که در راه موفیت خودش چالش‌های متفاوتی را تجربه می‌کند.

بعد از آن که The Journey در فصل اول خود آنچنان مورد توجه کاربران قرار نگرفت و سازندگان با اعمال برخی تغییرات بعضی از مشکلات آن را برطرف کردند. حال به نظر مى‌رسد که این تغییرات در سومین قسمت ثمربخش بوده‌اند و ماجراجویی الکس هانتر و دیگر شخضیت‌هایی که طی حالت داستانی بازی کنترل آن‌ها را در فیفا ۱۹برعهده خواهیم گرفت به یکی نکات مثبت اصلی این بازی تبدیل شده‌اند.

نمرات فیفا 19

نمرات فیفا ۱۹ حاکی از پیشرفت‌های بخش داستانی این بازی نسبت به نسخه‌های پیشین هستند.

در سال‌های اخیر صنعت بازی‌های ویدیویی بسیار بیشتر از گذشته غرق تبلیغات شده و استفاده از امتیازی به عنوان بخش The Journey که امکان تعامل با ستارگان فوتبال و استفاده از محبوبیت آن‌ها برای کشاندن مخاطب جدید به سمت نسخه‌های سالانه فیفا مزیتی است که EA به هیچ عنوان آن را از دست نخواهد داد. باید این نکته مهم را هم در نظر گرفت که سری فیفا در حال سوق پیدا کردن به سمت سادگی بیشتر برای جذب مخاطبان عامه‌ است. امسال، قسمت Kick-Off بازی شاهد بخش‌های جدیدی است که همگی آن‌ها رنگ و بویی فانتزی دارند.

با توجه به نظرات منتقدان، حالت‌های فانتزی فیفا هم خوب از آب درآمده‌اند و در نتیجه الکترونیک آرتز در فیفا ۱۹ هم بخشی مثل آلتیمیت تیم دارد که بتواند پول بیشتری از مخاطبان حرفه‌ای کسب کند و هم بخش‌هایی مانند The Journey و Kick-Off که بتواند بهانه‌ای برای خرید بازی توسط مخاطبان عام باشد. همه این اتفاق‌ها به این معنی است که قسمتی مانند کریر و پرو کلاب که سودی اضافی برای EA ندارند و حتی در صورت پیشرفت، می‌توانند رقیبی برای بخشی مانند آلتیمیت تیم محسوب شوند، در ساختار فعلی خودشان، جایگاه مهمی در آینده این بازی نخواهند داشت.

می توان حدس زد که الکترونیک آرتز در حال حاضر آرزوی کوچک‌تر شدن جامعه کاربری این حالت‌ها را دارد و اگر انتقادات این افراد و منتقدان ادامه پیدا کنند، باید منتظر باشیم که سازندگان بار دیگر برای جذب کاربران، دست به اعمال تغییراتی ساختاری در Career Mode بزند.

The post چرا الکترونیک آرتز از قصد، بخش مربیگری فیفا را کنار گذاشته است؟ appeared first on دیجیاتو.

نگاهی به بخش‌های تازه فیفا ۱۹؛‌ از مسابقات فانتزی تا ویژگی‌های جدید آلتیمیت تیم

با توجه به نمرات منتشر شده از فیفا ۱۹ و نظرات کاربران و منتقدان نسبت به نسخه دمو رایگان این بازی، به نظر می‌رسد که با یکی از متفاوت‌ترین نسخه‌های سری فیفا در سال‌های اخیر روبرو هستیم. ویژگی های جدید فیفا ۱۹ کم نیستند و تعدادی از آن‌ها به طور کامل تجربه شما از این عنوان را دگرگون خواهند کرد. به همین مناسبت، در ادامه این مطلب به بررسی این بخش‌های تازه خواهیم پرداخت.

بخش‌های جدید

در چند سال اخیر، یکی از انتقادات وارد به سازندگان فیفا به عدم اضافه شدن بخش جدیدی به قسمت آفلاین بازی برمی‌گشت که به نظر می‌رسد این ضعف در فیفا ۱۹ به طور کامل و با بخش‌های جدیدی که در ادامه معرفی‌شان می‌کنیم، رفع شده است:

Cup Finals: در این قسمت، با توجه به اضافه شدن لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا به فیفا ۱۹ می‌توانید، مسابقات دو یا تک نفره را در قالب فینال این رقابت مهم انجام دهید.

No Rules: دیگر ویژگی جدید فیفا ۱۹ حالت بدون خطای آن خواهد بود. تجربه فوتبال بدون هیچ‌کدام از قانون‌هایش یک فانتزی برای همه علاقه‌مندان به این ورزش پرطرفدار است و این حالت از مسابقه با حالت No Rules به فیفا جدید اضافه شده تا شما بتوانید یک مسابقه کامل را بدون هیچ کدام از قوانین خاصی مثل آفساید یا ترس از گرفتن اخطار ادامه دهید.

Best Of Series: پیش از این هم بسیاری از افرادی که کنار یکدیگر و به صورت دونفره به تجربه فیفا در کنار یکدیگر می‌پرداختند،‌ رسیدن به تعداد مشخصی از پیروزی در زمین مسابقه را به عنوان هدف نهایی تعین می‌کردند. حال شما می‌توانید بدون دردسر کمتری این نوع از مسابقه دادن را با رقیبتان در فیفا ۱۹ تجربه کنید.

Headers & Volleys: در این بخش،‌ تنها گل‌هایی که به صورت ضربات والی یا ضربه سر به درون دروازه بروند، به حساب خواهند آمد. جالب است بدانید که برای جذاب‌تر شدن این بخش، گل زدن از روی ضربه سر یا به ثمر رساندن ضربه والی در فیفا ۱۹ آسان‌تر از نسخه‌های پیشین این سری شده است.

Home & Away: این حالت از مسابقه پیش از این هم در فیفا ۱۹ وجود داشت و شما می‌توانید مسابقه با حریفتان را در غالب یک بازی رفت و برگشت و قوانینی مانند تعداد گل زده در خانه حریف دنبال کنید.

First To: در این قسمت می‌توانید تا قوانین خاصی را برای خود مسابقه فوتبال تعین کنید. برای مثال قابلیت تعریف این قانون که کسی به تعداد مشخصی گل از فاصله پشت محوطه جریمه به ثمر برساند برنده بازی است، وجود خواهد داشت.

تاکتیک‌های پویا

سیستیم چینش تاکتیک برای یک مسابقه نسبت به فیفا ۱۸ کاملا تغییر کرده و یکی از ویژگی های جدید فیفا ۱۹ محسوب می‌شود. حال دست شما برای برنامه‌ریزی و تلاش برای دیکته کردن افکار خودتان در زمین مسابقه بازتر از گذشته خواهد بود. با امکانات جدیدی که در فیفا ۱۹ وجود دارد، می‌توانید تاکتیک‌های مختلفی را شخصی سازی کنید و برای هر کدام از حالت‌های هجومی و تدافعی تیم‌تان برنامه‌ مشخصی داشته باشید.

همچنین دو تاکتیک All Out Attack و Park The Bus هم از بازی حذف شده‌اند تا مسابقات نسبت به گذشت حس و حال واقعی‌تری پیدا کنند. البته حضور نداشتن این دو بخش به معنای کنار رفتن بازی صرفا هجومی و صرفا تدافعی نیست و شما می‌توانید تا هر کدام از درجات مختلف حالت‌ هجومی یا تدافعی تیم‌تان را بر حسب نیاز تغییر دهید.

زمان بندی در زدن شوت‌ها نیز دیگر فاکتور مهم طی یک مسابقه فوتبال و یکی دیگر از ویژگی های جدید فیفا ۱۹ خواهد بود. در گذشته و هنگام دکمه شوت را دوبار فشار می‌دادیم، ضربات به صورت زمینی به سمت دروازه حریف زده می‌شد. حال قابلیت تنظیم قدرت شوت بازیکنان با گزینه‌های متنوع‌تری در فیفا ۱۹ بازسازی شده‌ است.

با نگاه داشتن دو دکمه چپ و راست که بنابر نحوه شخصی سازی کنترلر شما می‌توانند بالا یا پایین باشند و گرفتن دکمه شوت، نواری بالای سر بازیکنان پدیدار می‌شود که امکان تنظیم قدرت شوت را به شما خواهد داد. سیستم انیمشن‌های بازی نیز به لطف به‌روزرسانی جدید موتور فراستبایت طبیعی‌تر و روان‌تر از گذشته شده و در کل تجربه فوتبال بازی کردن در این عنوان با فیفا ۱۸ به طور کامل متفاوت خواهد بود.

ویژگی‌های جدید آلتمیت تیم

بسیاری از ویژگی های جدید فیفا 19 به بخش التیمیت تیم بازی اختصاص دارند.

بسیاری از ویژگی های جدید فیفا ۱۹ به بخش التیمیت تیم بازی اختصاص دارند.

در سال‌های اخیر و با جان گرفتن بازی‌های آنلاین، بخش آلتمیت تیم سری فیفا نیز به یکی از سودآورترین سرویس‌های الکترونیک آرتز تبدیل شده است. این کمپانی هر ساله سعی می‌کند تا با اضافه کردن المان‌های جدیدی به التمیت تیم، این قسمت را همچنان جذاب و پرطرفدار نگه‌دارد.

در یکی از جدیدترین این تغییرات، یک از ویژگی های جدید فیفا ۱۹ قسمت Division Reviles خواهد بود که شما در ابتدای کار و بعد از انجام چند مسابقه، تعین سطح شده و به لیگ مشخصی مطابق با مهارت فیفا بازی کردنتان منتقل خواهید شد. همچنین، بخشی به نام «لیگ آخر هفته» به فیفا ۱۹ اضافه شده که این امکان را به شما می دهد تا در صورت کسب امتیازی مشخص طی مسابقات هفتگی، در لیگ جداگانه که در آخر هفته ها برگزار می شود، با سایر افراد موفق طی هفته‌ای که گذشت، رقابت کنید.

علاوه بر تمام این مواردو تمام ویژگی های جدید فیفا ۱۹ احتمالا می‌دانید که الکترونیک آرتز در ماه های اخیر با این بحران که برخی از کشورها محتوای بخش آلتیمیت تیم بازی را نوعی قمار کردن می دانند، روبرو است. برای پاسخ به همین بحران، قسمت جدیدی را در فیفا ۱۹ شاهد آن هستیم که نام Player Picks است. در این بخش کاربران اجازه خواهند داشت که بعد از تهیه یک پک، یکی از بازیکنان را به انتخاب خودتان به تیم اضافه کنید.

در ضمن قسمت آیکون فیفا نیز مانند همیشه شاهد بازیکنان اسطوره‌ای دنیای فوتبال خواهد بود که تعدادی از آن‌ها را در ادامه باهم می‌بینیم:

 • ریوالدو از برزیل
 • لمپارد از انگلستان
 • جرارد از انگلستان
 • سیدروف از هلند
 • کرایوف از هلند
 • اوزه بیو از پرتغال
 • کاناوارو از ایتالیا
 • روبرتو باجو از ایتالیا
 • رائول از اسپانیا
 • ماکلله از فرانسه

The post نگاهی به بخش‌های تازه فیفا ۱۹؛‌ از مسابقات فانتزی تا ویژگی‌های جدید آلتیمیت تیم appeared first on دیجیاتو.

تریلر جدید بخش داستانی فیفا ۱۹منتشر شد؛ پای فوتبال زنان به Journey رسید

الکترونیک آرتز پیش از این جزییات مربوط به بخش Journey و ماجراجویی جدید الکس هانتر را اعلام کرده بود و حال و در تریلر جدید این بخش مشخص شده که الکس در قسمت داستانی فیفا ۱۹ تنها نخواهد بود و می‌توانید رویای فوتبالیست حرفه‌ای شدن دو شخص دیگر را هم دنبال کنید.

نکته جالب در مورد بخش Journey  فیفا ۱۹ به اضافه شدن بازیکن زن با نام کیم هانتر برمی‌گردد و می‌توانید چالش‌های او به عنوان یک بازیکن فوتبال زن را در این قسمت دنبال کنید. فرد سوم Journey دنی ویلیامز نام دارد و آن‌طور که از ویدیو زیر پیداست، مشکلات زیادی را برای موفق شدن در منچستر یونایتد پشت سر می‌گذارد.

همان‌طور که می‌دانید، لیگ قهرمانان اروپا به فیفا ۱۹ اضافه شده و این رقابت‌ها نقش مهمی در بخش داستانی جدیدترین نسخه فیفا ۱۹ خواهد گذاشت. الکترونیک آرتز اعلام کرده که تعداد زیادی از بازیکنان مشهور فوتبال،‌ از جمله هری کین، کریستیانو رونالدو، نیمار، پوگبا و کوین دی بروین طی بخش داستانی بازی نقش مهمی را ایفا خواهند کرد.

از آن‌جایی که طی تابستان جاری رونالدو در انتقالی جنجالی به باشگاه یوونتوس پیوست، سازندگان فیفا ۱۹ مجبور شدند تا حدی سناریو الکس هانتر را تغییر دهند. پیش از این قرار بود هانتر به همراه رنالدو فاتح لیگ قهرمانان اروپا شود.

فیفا ۱۹ در تاریخ ۶ مهر برای پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و پی سی عرضه خواهد شد. در حال حاضر بتای محدود بازی به دست بعضی از کابران رسیده و از همین سو تصاویر فیفا ۱۹ به بیرون درز کرده اند. در ضمن، کمی پیش تریلری از Kick-Off بازی منتشر شده بود که بخش‌های فانتزی و جدیدی را که به این عنوان اضافه شده است را به تصویر می‌کشید.

برای مثال، بخش به نام No Rules در بازی وجود خواهد داشت که در آن می توانید مسابقه خودتان را بدون وجود هیچ خطایی دنبال کنید. حالت قابل تغییر First To هم در بازی وجود دارد که طی آن، شخصی که به تعداد معینی از گل ها برسد، برنده بازی خواهد بود.

The post تریلر جدید بخش داستانی فیفا ۱۹منتشر شد؛ پای فوتبال زنان به Journey رسید appeared first on دیجیاتو.