۸ دلیلی که فیفا ۱۹ از PES 2019 بهتر است

ورزش‌های مختلف در دنیای بازی‌های ویدیویی تنها به چند عنوان مشخص و همیشه پیروز محصور شده، اما همچنان دو نام متفاوت پیرامون فوتبالِ زیبا دیده می‌شود که رقابت را مرحله به مرحله ادامه می‌دهد؛ فیفا ۱۹ را ترجیح می‌دهید یا نسخه جدید Pro Evolution Soccer؟

شکی نیست هر دو به نوبه خود بازی‌های فوق العاده‌ای هستند و جنبه‌های جذابی از دنیای فوتبال را پیش روی علاقه‌مندان قرار می‌دهند، اما در طول تمام سال‌ها همیشه کفه ترازو به سمت یکی از آنها سنگینی کرده. امسال هم موضوع از همین قرار است، اما خوشبختانه یا متاسفانه، فاصله بین دو بازی تا حد زیادی واضح به نظر می‌رسد.

همانطور که می‌دانید کونامی به هیچ وجه وضعیت خوبی ندارد و در سوی مقابل الکترونیک آرتز با اتکا بر قدرت تجاری و مالی و البته همکاری مستقیم با فدراسیون بین‌المللی فوتبال، جدالی نابرابرتر از همیشه برپا کرده است.

اگرچه PES هنوز طرفداران پروپاقرص خودش را دارد، گمان نمی‌کنم کسی بتواند برتری واضح فیفا بر بازی کُره‌ای‌ها را انکار نماید؛ المان‌های مشخصی در اولین لحظه تجربه فیفا به چشم می‌خورند که می‌توان به سادگی با دست‌اندازی به آنها پیروز بحث رقابتی بین دو عنوان بود.

لایسنس و دیگر هیچ

در حالی که هر دو بازی با قیمت یکسان ۶۰ دلاری به فروش می‌رسند، فیفا ۱۹ و PES 2019 از جنبه لایسنس و حضور لیگ‌ها و تیم‌های رسمی زمین تا آسمان با یکدیگر متفاوت هستند؛ بی برو برگرد برندۀ این مقایسه فیفا است.

همانطور که می‌دانید الکترونیک آرتز و فدراسیون بین‌المللی فوتبال حق امتیاز بهره‌وری از تمام لیگ‌های دنیا، نام و اعتبار باشگاه‌ها، لباس‌هایشان، استادیوم‌ها و اسم بازیکنان را در اختیار دارند. تمام این موارد به نحو احسن در فیفا ۱۹ اجرا شده‌اند و مسابقات (از شماتیک تصویری گرفته تا تبلیغات دور استادیوم) دقیقاً مثل دنیای واقعی و آنچه در تلویزیون می‌بینید به نظر می‌رسند.

اگرچه هواداران PES همین لحظه آماده‌اند در قسمت نظرات تایپ کنند «این که اصلاً مهم نیست، ما با دانلود پَچ و یا ویرایشگر کاملِ درون بازی تیم‌ها را به واقعیت نزدیک می‌کنیم»، به هیچ عنوان نمی‌توان منکر اهمیت لایسنس در یک بازی شبیه‌ساز فوتبال شد.

PES در حال حاضر با بارسلونا، لیورپول، اینترمیلان و چند باشگاه دیگر قرارداد دارد؛ می‌خواهید الکلاسیکو بازی کنید؟ تبریک می‌گویم می‌توانید با بارسلونا در مقابل MD White قرار بگیرید! به علاوه با انتقال لایسنس جام باشگاه‌های اروپا به فیفا ۱۹، بازی کُره‌ای‌ها بیش از گذشته خالی و سرد به نظر می‌رسد.

تاکتیک های پویا و Active Touch نبض بازی را در دستان شما قرار می‌دهند

گیم پلی فیفا ۱۹ به فارسیِ آسان آرام، و PES 2019 سریع خوانده می‌شود؛ همیشه یکی از ایرادهایی که طرفداران رقیب به بازی‌های فیفا نسبت می‌دهند، سرعت کم بازی و سختی‌های مربوط به ساخت موقعیت و پیش‌رَوی به سمت دروازه حریف است و البته نمی‌توان این مسئله را انکار کرد.

اما این تنها ظاهر ماجرا است؛ الکترونیک آرتز در طول سال‌های اخیر بیش از هرچیز دیگری تلاش داشته هدف غایی تبدیل شدنِ فیفا به یک بازی شبیه‌ساز دنیای فوتبال را دنبال کند و این امر جز با افزودن المان‌های پیچیده و تاکتیکی که منطقاً به دشوارتر شدن بازی منجر می‌شود ممکن نیست.

امسال توسعه دهنده فیفا با بهره‌گیری از تجربیات سرمربیان زبردستی مثل گواردیولا، مکانیزم مدیریتی جدیدی به نام تاکتیک‌های پویا به بازی اضافه کرده که به کمک آن می‌توان در شرایط مختلف خطِ مَشی تیم تحت کنترلتان را تغییر داده و در نتیجه در روند بازی تاثیر بگذارید.

حضور چنین سیستمی در بازی، شرایط را برای کسی که از آن استفاده نمی‌کند سخت خواهد کرد، اما به طور واضح المانی مهم و پیشرفتی قابل توجه محسوب می‌شود؛ نکته‌ای که یکی دو سال اخیر در PES اصلاً دیده نشده و گیم پلی همان چیزی است که قبلاً بوده است.

به علاوه اضافه شدن Active Touch که تاثیر مستقیمی روی حمل توپ و بازی‌سازی در جریان مسابقه دارد و همچنین نبردهای تن به تن را نیز چالش برانگیزتر از گذشته می‌کند، گیم پلی فیفا ۱۹ را به بالاترین سطح دهه گذشته رسانده است.

هوش مصنوعی، ساخت موقعیت را آسان و جذاب می‌کند

قبول دارم هوش مصنوعی در فیفا ۱۹ همیشه با بازیکن یار نیست و گاهی اوقات شیطنت‌هایی در بطن آن دیده می‌شود که ممکن است در نتیجۀ نهایی بازی تاثیر گذاشته و به طور کلی باب میل نباشد، اما تردیدی نیست که جنبه‌های بسیار کاربردی و مهمی درون آن وجود دارد.

با تجربۀ همزمان فیفا ۱۹ و PES 2019 به خوبی می‌توان دریافت در زمینه ساخت موقعیت، بازی‌سازی و مجموعاً هوش مصنوعیِ هم تیمی‌ها، دستاورد الکترونیک آرتز یک سر و گردن بالاتر از محصول چشم بادامی‌ها است.

حین تجربه PES بارها پیش می‌آید که سر بازیکنان خودتان فریاد بزنید «چرا دست از دویدن کشیدی» یا «چرا مدام در موقعیت آفساید حضور داشتی»؛ اگرچه عملکرد هم تیمی‌ها در هر بازی به توانایی‌های فردی آنها نیز مربوط است، اما جای‌گیری و فرارهای به موقع و قرار گرفتن در موقعیت‌های حساس می‌تواند در فیفا ۱۹ بهترین تجربه ممکن برای بازی‌سازی را فراهم نماید.

انیمیشن و نحوه دویدن بازیکنان در فیفا ۱۹ خیلی طبیعی‌تر است

با وجود تمام پیشرفت‌های اعمال شده در سال‌های اخیر، PES همچنان کمی فانتزی و غیرواقعی به نظر می‌رسد؛ انگار توسعه دهندگان هنوز هم به نوستالژی دوران Winning Eleven در پلی استیشن وفادار مانده‌اند و انیمیشن دویدن و حرکت کردن بازیکنان را تا حدی سنتی نگه داشته‌اند.

به جز چند بازیکن مشهور مثل رونالدو و نیمار که سبک دویدن خاص خودشان را دارند و قبلاً توسط کونامی به کمک موشن کپچر شبیه سازی شده‌اند، انیمیشن اغلب بازیکنان در PES 2019 یکسان است و تغییر جهت حرکت و اعضای بدن مثل زاویه دست و پا و کمر به صورت ناگهانی و غیرطبیعی دیده می‌شود.

اما در فیفا ۱۹ انیمیشن‌ها بسیار نرم و روان هستند و اگر باگ‌های جزئی را فاکتور بگیریم، همه چیز مشابه با دنیای واقعی دیده می‌شود. به خصوص اینکه تاثیرِ هنگام ایستادن، قدم زدن و یا دویدن به خوبی در چهره بازیکنان حاضر در زمین فوتبال حس شده و افراد مشهور متعددی هستند که از انیمیشن اختصاصی برخوردارند.

آلتیمیت تیم زنده و به‌روز است

آمار غیررسمی نشان می‌دهد در حال حاضر حدود ۹۸ درصد از خریداران فیفا ۱۹ بخش Ultimate Team را نیز تجربه می‌کنند؛ همانطور که می‌دانید FUT به شدت محبوب و پرطرفدار است و می‌توان از آن به عنوان اصلی‌ترین دلیل موفقیت و فروش بالای بازی یاد کرد.

مهم‌ترین دلیل این محبوبیت چیزی نیست جز پویایی و به‌روزرسانی‌های متعددی که الکترونیک آرتز به صورت مستمر و هفتگی برای بازیکنان آلتیمیت تیم تدارک دیده است. البته از مسئله لایسنس و تاثیر مستقیم رقابت‌های رسمی فیفا مثل لیگ‌های معتبر و جام باشگاه‌های اروپا در این بخش نیز نباید غافل ماند.

اگرچه کونامی نیز تلاش زیادی در زمینه ارتقای MyClub دارد و چالش‌های زنده نیز در آن یافت می‌شود، اما هرگز نمی‌تواند از پس قدرت تجاری الکترونیک آرتز برای نمایش آلتیمیت تیم و همچنین رقابت‌های سنگین و پرتعداد کاربران گذر کند. حضور بخش ویژه چمپیونز لیگ و انواع مدل های Kick Off در فیفا ۱۹ هم جای خود دارد.

فیفا ۱۹ از تنوع و فضاسازی شگفت‌انگیزی در استادیوم‌ها بهره می‌برد

این نکتۀ مهم هم باز به مسئله لایسنس بر می‌گردد؛ PES 2019 در زمینۀ فضاسازی استادیوم‌هایش فوق العاده کار کرده و صدای تماشاگران و جو بازی‌ها بسیار مناسب است، اما نباید فراموش کرد تنها ۱۹ ورزشگاه در این بازی به صورت کامل لایسنس شده‌ و حال و هوای واقعی یک باشگاه را می‌تواند تداعی نماید.

فیفا ۱۹ بیش از ۷۰ استادیوم کاملاً شبیه سازی شده دارد؛ لیگ برتر انگلستان و لالیگای اسپانیا در این زمینه رکورددار هستند و سایر ورزشگاه‌ها نیز به ۱۱ کشور مختلف از سراسر دنیا مربوط می‌شود.

علاوه بر تبلیغات اختصاصی هر لیگ در اطراف زمین، پرچم‌ها و بنرهای رسمی در جایگاه تماشاگران و صدای مجری استادیوم که تعویض‌ها و ترکیب دو تیم را در بلندگو می‌خواند، صدای شعارهای اختصاصی باشگاه‌های معروف و فضای آشنای استادیوم‌ها در فیفا ۱۹ بی‌نظیر است. کافی است پای به آنفیلد بگذارید تا شعار مشهور You’ll Never Walk Alone لیورپول گوش‌هایتان را نوازش دهد.

مارتین تایلر بهترین گزارشگر فوتبال انگلیسی زبان دنیا است

این قسمت جای هیچ بحثی ندارد؛ الکترونیک آرتز سال‌ها است از «مارتین تایلر» به عنوان یکی از باتجربه‌ترین گزارشگران انگلیسی زبان دنیا برای بازی‌های فیفا استفاده می‌کند و این مجموعه هر سال کامل‌تر و غنی‌تر می‌شود. اگرچه هنوز هم جملاتی تکراری در بین صحبت‌ها شنیده می‌شود، اما گزارش حاضر در فیفا ۱۹ کامل‌ترین نسخه در تاریخ است.

علاوه بر این امسال مجموعه کاملی از یک گزارش جدید، ویژۀ جام باشگاه‌های اروپا برای فیفا ۱۹ تدارک دیده شده؛ «دِرِک رِی» از سال ۱۹۸۶ یعنی در سن ۱۹ سالگی فن گزارشگری را آغاز کرده و یکی از حرفه‌ای ترین اهالی این صنعت به شمار می‌رود که این‌بار با همراهی «لی دیکسون» مدافع سابق باشگاه آرسنال وظیفه گزارش مسابقات اروپایی در فیفا ۱۹ را برعهده گرفته است.

گزارش در PES 2019 به نوعی ضعیف‌ترین قسمت بازی به شمار می‌رود؛ از کیفیت گرفته تا تنوع جملات و شور و حالی که باید به کاربر القا کند اما نمی‌کند. اگر عادل فردوسی‌پور محبوبترین گزارشگر فارسی زبان باشد، مارتین تایلر پرطرفدارترین در زبان انگلیسی است.

عظمت غیرقابل قیاس جامعۀ آنلاین در فیفا ۱۹

شاید بعضی از کاربران PES از تجربه چند نفرۀ بازی روی مبل خانه‌شان نهایت لذت را ببرند، اما وضعیت در بخش‌های آنلاین خیلی فرق می‌کند و تجربه‌ای کاملاً متفاوت به شمار می‌رود.

علاوه بر تنوعِ به مراتب بالاتر فیفا ۱۹ در ارائه سبک‌های مختلف برای Single Player، بخش‌های آنلاین این بازی نیز کامل‌تر و جذاب‌تر هستند و امکان ندارد زمانی اقدام به تجربۀ آنها کرده و رقیبی از گوشه‌ای از دنیا پیدا نشود. ناگفته نماند بازی‌های تیمی آنلاین فیفا ۱۹ خیلی عمیق‌تر از این حرف‌ها هم هستند.

آلتیمیت تیم از لایه‌های بسیار بیشتری نسبت به MyClub تشکیل شده، Pro Clubs جامعۀ بسیار بزرگ و هواداران پروپاقرص خودش را دارد، بخش Seasons یکی از چالش برانگیزترین قسمت‌های بازی است و حالا که Seasons را نیز می‌توان به صورت چندنفره همزمان تجربه کرد.

نظر شما چیست؟ پیش از این نیز دلایل برتری PES 2019 نسبت به فیفا ۱۹ را بررسی کرده بودیم. دیدگاه خود در رابطه با برتری هر کدام از این بازی‌ها را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

The post ۸ دلیلی که فیفا ۱۹ از PES 2019 بهتر است appeared first on دیجیاتو.

چگونه در Ultimate Team فیفا ۱۹ میلیونر شویم

چندی پیش در دیجیاتو خواندید چرا خرید و باز کردن پک‌های طلایی در فیفا ۱۹ اصلاً ایده خوبی نیست و اغلب اوقات کاربر را متوجه ضررهای فراوان می‌کند؛ پس از آن نیز وعده دادیم روشی پیش رویتان قرار خواهیم داد که امکان جمع کردن صدها هزار و حتی میلیون‌ها سکه مجازی درون بازی را به کمک پک‌های نقره‌ای و برنز فراهم می‌کند.

واضح است یکی از اصلی‌ترین انتقاداتی که به مجموعه بازی‌های فوتبالی الکترونیک آرتز نسبت داده می‌شود، خاصیت «پول بده تا برنده باشی» است؛ پرداخت‌های درون برنامه‌ای به شکل آزاردهنده‌ای در فیفا ۱۹ تاثیرگذار هستند و به عبارت ساده‌تر می‌توان گفت هرکسی پول بیشتری خرج می‌کند تیم قدرتمندتری داشته و خیلی زودتر از آنچه تصورش را بکنید می‌تواند برترین کارت‌های بازیکن حاضر در بازی را بدست آورده و در مقابل شما صف بکشد.

اما خوشبختانه همواره ترفندها و راه و روش‌هایی وجود دارند که می‌تواند به کاربران کمک کند بدون مصرف حتی یک دلار، با کمی حوصله و دقت مقدار چشمگیری سکه به جیب زده و به آنچه رویایش را در سر دارند دست پیدا کنند. خصوصاً در فیفا ۱۹ که به طور کلی نرخ بازار نقل و انتقالات بازیکنان نسبت به سال‌های گذشته با شکست زیاده همراه بوده است.

تجربه سابق کارشناسان و کاربرانی که از ترفند مورد بحث در گذشته استفاده کرده‌اند ثابت کرده حتی با کمترین نرخ سرمایه گذاری اولیه (مثلاً ۱۵ دلار یا ۲۵۰ هزار سکه) می توان بین ۱۰ الی ۲۰ میلیون سکه جمع آوری کرد و در عین حال چند ترکیب درجه یک از لیگ‌های معتبر اروپایی مثل پریمیرلیگ و سری آ با چند آیکان در اختیار داشت.

نکات کلیدی برای میلیونر شدن در FUT 19 به چند ترفند تجاری و مجموعه مینی گیم‌های SBC خلاصه می‌شوند که می‌بایست با هوشیاری و دقت بالا صورت بگیرد. پس خط به خط با این مطلب همراه بوده و نکات لازم آن را روی کاغذ یادداشت نمایید. با دیجیاتو همراه باشید.

اصلاً این SBC چیست؟

با انتشار فیفا ۱۷ بخش جدیدی به Ultimate Team اضافه شد با نام Squad Building Challenges که به نوعی یک مینی گیم داخلی را ارائه می‌نمود. این قسمت به شدت مورد توجه و استقبال هواداران قرار گرفت تا جایی که امسال شاهد مانور غنی توسعه دهنده روی آن هستیم و از دیدگاه خود من نیز یکی از سرگرم کننده ترین بخش‌های آلتیمیت تیم به شمار می‌رود.

SBC در واقع مینی گیمِ ترکیب چیدن است؛ تصور کنید سرمربی باشگاه خاصی هستید و مدیرعامل از شما خواسته تا با رعایت چند الگوی مشخص، بازیکن خریداری کرده و ترکیبی با معیارهای معین بسازید. مثلا شما تنها می‌توانید ۳ بازیکن از لیگ انگلیس داشته باشید، یا می‌بایست حداقل ۲ نفر با ملیت پرتغالی در ترکیب قرار دهید.

الگوریتم اصلی این چالش‌ها تنظیم کردن کمیستری تیم و گاهی اوقات میانگین امتیازات بازیکنان است، ولی به تبع کیفیت جایزه‌ای که انتظارتان را می‌کشد فاکتورهای مورد نیاز جهت پیگیری افزایش یافته و ممکن است انجام یکی از آنها بسیار سخت یا هزینه‌بر باشد.

به عنوان مثال برای انجام فلان SBC باید کمیستری تیم ۸۵ و حداقل امتیاز میانگین بازیکنان ۸۰ بوده، در سوی مقابل نباید بیشتر از ۵ بازیکن از یک لیگ مشترک باشند و حداقل ۲ بازیکن نیز می‌بایست در باشگاه رئال مادرید توپ بزنند. حل چنین چالشی در مرحله نخست نیاز به تفکر دارد.

واضح ترین خواسته استفاده از بازیکنان رئال مادرید است، پس حداقل دو بازیکن از این باشگاه خریداری کرده و ۳ بازیکن دیگر را طوری مدیریت می‌کنیم که مجموعا ۵ بازیکن از لالیگا باشند تا کمیستری تا جای ممکن بالا رفته باشد. بعد از آن می‌بایست وجه مشترکی (مثل ملیت اسپانیایی) از یک یا چند بازیکن استفاده شده برداشت کرد و مابقی را به ترتیب برای بالا بردن کمیستری تا آخرین نفر چیدمان نمود.

علاوه بر این وب سایت‌های متعددی در سطح اینترنت وجود دارند (مثل FUTBIN) که کم هزینه ترین و بهترین ترکیب‌های ممکن برای حل هر SBC را ارائه می‌کنند. پس با دانش بر این قضیه قدم ‌های لازم جهت میلیونر شدن در FUT 19 را آغاز می‌نماییم.

تاکید مجدد: هرگز پک طلایی نخرید!

فیفا 19

در مطلبی جداگانه سعی کردیم شما را قانع کنیم خریداری پک‌های طلایی به هیچ وجه به صرفه نیست؛ همه روزه در هر لحظه هزاران پک طلایی در سراسر جهان باز می‌شود و در بازار نقل و انتقالاتِ بازیکنان، به اندازه بی‌شماری کارت طلایی وجود دارد و از طرفی احتمال متضرر شدن به شکل واضحی بالا است.

کافی است ساده ترین پک ویژه به قیمت ۷۵۰۰ سکه را بخرید تا نهایتاً نصف آن مبلغ با فروش آیتم‌هایش به حسابتان برگردد. در حالی که کارت‌های نقره‌ای و برنز به دلیل دقیقاً خلاف موضوع اشاره شده، در بازار نقل و انتقالات خیلی کم هستند و از طرفی SBC‌هایی وجود دارند که به الزام استفاده از کارتی مشخص، قیمت آن را بسیار بالا برده و شانس سوددهی را نیز افزایش می‌دهند. پک‌های طلایی به اندازه کافی به لطف انجام مسابقات آنلاین و آفلاین و انجام SBC‌ها در اختیارتان قرار می‌گیرد.

ترفند پیش‌رو کمی زمان می‌برد اما در طولانی مدت تضمین می‌نماید بدون خرج حتی یک دلار می‌توانید کریستیانو رونالدو، رود گولیت، نیمار، پله و هر کارت گران قیمت دیگری که دوست دارید را در ترکیب اصلی تیم‌تان داشته باشید و در عین حال میلیون‌ها سکه در حساب باشگاهتان باقی بماند.

کارت‌ها را فقط در زمان گرانی بازار بفروشید

این روش یکی از بهترین راه‌هایی است که تنها نیازِ آن صبر و حوصله است؛ به مرور زمان به موجب انجام مسابقات و جایزه‌های روزانه و هفتگی کارت‌های بی‌شماری به باشگاه شما اضافه می‌شوند که ممکن است در همان لحظه هیچ ارزشی نداشته باشند.

اما گاهی اوقات به صورت مقطعی یک SBC فعال می‌شود که به علت نیاز مبرم به فلان کارت، قیمتش را به شکل سرسام آوری بالا می‌برد و حتی ممکن است آن را به یکی از نایاب‌ترین آیتم‌های بازی تبدیل نماید. مثلاً پنجشنبه شب‌ها ساعت ۲۱:۳۰ به وقت تهران هنگامی که Marquee Matchup از راه می‌رسد، اغلب کاربران تشنه انجامِ فوری آن هستند و سریعاً سراغ تهیه کارت‌های لازم می‌روند.

آن هم در حالتی که شاید اگر کارت‌های لازم مارکی مچاپ را در بازار بفروشید به مراتب بیشتر از جایزه‌ای که انجام آن به شما می‌دهد سود خواهید کرد. پس اگر متوجه شدید یکی از آیتم‌های مورد نیاز را از قبل در باشگاهتان داشته‌اید، بهترین زمان برای فروش را در اختیار دارید (اصلاً فریب اسم پر زرق و برق جایزه‌ای که ممکن است از SBC دریافت کنید را نخورید).

به عنوان مثال یکی از مارکی مچاپ‌های ماه گذشته باعث شد کارت نقره‌ای بازیکنان Liga NOS (لیگ پرتغال) در بازار نقل و انتقلات نیست و نابود شوند و حضور ۳ کارت لازم در باشگاه من درآمدی ۲۷ هزار سکه‌ای برایم همراه داشت. یا در مثالی دیگر اخیراً که SBC ویژه لیگ انگلیس فعال شده، قیمت بسیاری از آیتم‌های مربوطه را بالا برده و یک کارت برنزی بازیکن ولورهمپتون که قبلاً ۲۰۰ سکه هم نمی‌ارزید، ۱۰ هزار سکه (نرخ حداکثری) فروش رفت.

تقریباً تمام کارت‌هایی که در بازی وجود دارند در مقطعی خاص گران می‌شوند، حتی اگر فلان آیتم (مثلا کارت‌های طلایی معمولی لیگ آرژانتین) در بازار نایاب نشوند و مثلا ۲۰ تا از آنها را در باشگاه داشته باشید، فروختن هرکدام از آنها با قیمت ۷۰۰ سکه، ۱۴ هزار سکه برایتان خواهد داشت؛ فکرش را هم نکنید جایزه آن SBC بیشتر از این حرف‌ها نصیبتان کند.

فقط پک نقره‌ای و برنز بخرید

هیچوقت طلایی نخرید؛ می‌دانم از تکرار این مسئله خسته شده‌اید، اما باور کنید خیلی حیاتی است. وقتی به صفحه خرید پک‌های نقره‌ای رفته، ایمن ترین گزینه خرید پک ۲۵۰۰ سکه‌ای و در صفحه برنزی پک ۴۰۰ سکه‌ای خواهد بود. حال به شما توضیح خواهیم داد چرا.

پک ساده برنزی ۱۲ آیتم در اختیارتان قرار می‌دهد؛ کف قیمت فروش هر کارت در بازار (چه بازیکن چه مصرفی) ۲۰۰ سکه است. این یعنی حداقل ۲۴۰۰ سکه. فرض می‌گیریم برخی آیتم‌های برنزی مثل لباس و تمرینات فروش نروند، ولی کمینه کارت‌های قابل فروش ۱۰۰۰ سکه است که با احتساب هزینه ۴۰۰ سکه‌ای اولیه، یعنی ۶۰۰ سکه سود خالص.

در نگاه اول این رقم خیلی پایین است، اما شانس این را هم در نظر بگیرید که ممکن است یکی از حداقل ۳ بازیکنی که در این پک‌ها دریافت می‌کنید، به علت نیاز در SBC خاصی بسیار گران قیمت باشد. یا کارت فیتنس تیمی هم به تنهایی در بازار ۶۰۰ الی ۸۰۰ سکه فروخته می‌شود.

بگذارید مثالی از تجربیات خودم بزنم؛ با ۱۵ هزار سکه حدود ۳۵ پک برنزی ۴۰۰ سکه‌ای خریداری کردم. در میان آیتم‌های بی‌شمار به دست آمده تقریباً ۱۰یا ۱۱ کارت بازیکن نصیبم شد که همگی بیشتر از ۱۰۰۰ سکه ارزش داشتند، یعنی بازگشت بیش از ۱۰ هزار سکه از مبلغ مصرفی. چند کارت فیتنس تیمی و همینطور چند بازیکن ۵۰۰ یا ۶۰۰ سکه‌ای نیز مابقی هزینه اولیه را بازگرداند.

فقط در همین مرحله ۱۵ هزار سکه مصرف شده بازگشت داده شد؛ حال می‌توان مابقی آیتم‌ها را نیز که در بدترین حالت ممکن ۵۰۰۰ سکه اضافی ارزش دارند فروخت. یا با ترفندی دیگر سایر بازیکنان را به باشگاه فرستاد و در موعد مناسب (مبحث قبلی) به فروش رساند. تمام این فرآیند هم بیشتر از ۲۰ دقیقه زمان نمی‌برد.

۲۰ دقیقه همان زمانی است که انجام یک بازی از شما وقت می‌گیرد و ۵۰۰ الی ۹۰۰ سکه جایزه می‌دهد؛ در حالی که با این روش بیشتر از ۵۰۰۰ سکه سود کرده‌اید و تعداد زیادی کارت بازیکن و یا مصرفی هم به باشگاهتان اضافه شده است. در مورد پک‌های نقره‌ای هم دقیقاً ماجرا از همین قرار است، منتها با این تفاوت که اگر خوش شانس باشید سود چشمگیری می‌کنید، ولی در سوی مقابل ممکن است درآمد بالایی هم نداشته باشید و فقط پول مصرفی بازگردانده شود. چون به هر حال سرمایه گذاری اولیه بالاتر از پک‌های برنزی است.

چراییِ انجام SBC ویژه لیگ‌ها

در هنگام نگارش این مطلب چالش اکثر لیگ‌های فیفا ۱۹ فعال شده و در حال حاضر فقط لالیگای اسپانیا باقی مانده است. این دست از SBC‌ها از کاربر می‌خواهد ترکیبی با امتیازی مشخص از هر باشگاه حاضر در آن لیگ را بسازد تا به ازای هرکدام جایزه‌ای داده و نهایتاً نیز یک کارت بازیکن ویژه و نسبتاً قدرتمند را از طریق Player Pick ارائه نماید.

برای سرمایه گذاری در این چالش‌ها کمی دیر شده، ولی در هر صورت توصیه می‌کنیم داخل آنها گشته و لیگ‌های پرطرفداری که از کاربر طلب کارت برنزی یا نقره‌ای می‌کنند را یادداشت نمایید؛ سپس به داخل باشگاه خودتان رفته و قیمت آیتم‌های مربوطه را بررسی کنید، بدون شک سود مناسبی در بطن آنها نهفته است. چراکه معمولاً SBC‌های یاد شده بیشتر روی کارت‌های برنز و نقره‌ای که کمتر باز می‌شوند تاثیر می‌گذارد تا کارت‌های طلایی.

در این مقطع زمانی پیشنهاد می‌شود به هیچ وجه آیتم‌های مرتبط با لالیگای اسپانیا را نفروشید و منتظر بمانید تا SBC لیگ مربوطه فعال شود؛ به خصوص کارت‌های نقره‌ای و برنز. در این مجموعه چالش‌ها معمولاً امتیاز بالا درخواست نمی‌شود، پس اگر کارت طلایی بازیکن لالیگایی با امتیاز بالاتر از ۸۴ دارید، آن را در صورت صلاحدید تبدیل به سکه کنید.

دقیقاً با پک‌های نقره‌ای و برنزی چه کنیم؟

وقتی یک پک نقره‌ای یا برنزی باز می‌کنید در مرحله اول ببینید آیا بازیکنان دریافت شده مربوط به یکی از لیگ‌های دارای چالش هستند یا خیر؛ اگر احیاناً قصد دارید آن را انجام دهید که هیچ، اگر نه آن را بفروشید.

نکته قابل توجه این است وقتی می‌بینید از فلان کارت تنها ۴ نسخه در بازار وجود دارد و مثلا ۳ عدد از آنها بالای ۵۰۰۰ سکه ارزش دارند و یکی هم با قیمت ۱۰۰۰ سکه لیست شده، به گزینه با قیمت پایین‌تر توجهی نکنید و نرخی معادل اغلب کارت‌ها تنظیم نمایید. چراکه در کوتاهترین زمان ممکن موردِ ارزان فروش رفته و قیمت کارت دوباره متعادل و گران می‌شود.

اگر کارت نقره‌ای یا برنزی بی ارزشی دریافت کردید، فوراً آن را با قیمت ۲۰۰ یا ۳۰۰ سکه نفروشید؛ حتماً آیتم مورد بحث را به باشگاه فرستاده و منتظر بمانید تا مارکی مچاپ یا لیگ مرتبطی در بخش SBC‌ها فعال شود. گاهی اوقات هم Weekly Objective از کاربر می‌خواهد مثلا با بازیکنان نقره‌ای یا برنزی از یک لیگ معلوم چند مسابقه انجام دهند تا جایزه‌ای دریافت شود؛ سعی کنید در همان روزهای ابتدایی هفته به هدف مورد نیاز دست پیدا کرده و سپس کارت‌ها را با قیمت بالا بفروشید. یک سری نکات کوچک هم در این رابطه وجود دارند که توصیه می‌شود به آنها توجه نمایید:

 • اگر از کارتی دو یا چند عدد داشتید، اضافی‌ها را نفروشید و آنها را در ترنسفر لیست تا موعد گرانی نگهداری کنید.
 • کارت فیتنس بازیکنان را با نرخ ۱۵۰ (مناقصه) و ۲۰۰ (خرید آنی) سکه لیست کنید.
 • کارت Rare فیتنس تیمی را با نرخ ۶۰۰ و ۱۰۰۰ سکه لیست کنید؛ کمینه قیمت ۸۰۰ سکه است و قطعاً به صورت مناقصه‌ای سود خواهید کرد، از طرفی برخی از بازیکنان تنبل تشریف دارند و بدون جستجوی کافی همان کارت ۱۰۰۰ سکه‌ای شما را در صفحه نخست بازار خریداری می‌کنند.
 • اکثر کارت‌های پزشکی، قرارداد، لباس و مربی با کمی حوصله با نرخ ۲۰۰ سکه فروش خواهند رفت (مگر موارد خاص).
 • فروش کارت‌های توپ، تمرین، استادیوم و لوگو بسیار سخت است، اگر از آنها استفاده نمی کنید Quick Sell را انتخاب نمایید (هرچند این مورد زیاد توصیه نمی‌شود).
 • همیشه آیتم‌ها را با مدت زمان ۱ ساعته در بازار نقل و انتقالات قرار دهید تا در صورت عدم فروش بتوانید با نرخ به‌روز دوباره اقدام کنید.

برای بازیکنانی که بیشتر از ۲۰۰ سکه می‌ارزند، همیشه سعی کنید پایین‌ترین نرخی که در بازار وجود دارد را برای فروش انتخاب نکنید. مثلا اگر یک آیتم نقره‌ای در بازار با حداقل قیمت ۱۵۰۰ سکه فروخته می‌شود، شما آن را ۱۷۰۰ یا ۱۸۰۰ سکه لیست نمایید. شاید در تلاش نخست کارت مورد بحث فروش نرود، اما به احتمال زیاد در مدت زمان ۲۴ الی ۴۸ ساعت سود مناسبی نصیبتان می‌کند. اگر باز هم نشد، حداکثر ۱۰۰ سکه قیمت را پایین بیاورید.

نکته‌ای مهم در مورد کارت‌های In Form (تیم هفته – مشکی رنگ)

اگر احیاناً از طریق یکی از پک‌هایی که به هر دلیلی جایزه گرفتید، یک کارت In Form (همان کارت‌های مشکی رنگی که تحت عنوان تیم هفته یا TOTW عرضه می‌شوند) نصیبتان شد، به هیچ وجه آن را همان موقع نفروشید.

اگر به اندازه‌ای خوش شانس هستید که مثلاً لیونل مسی مشکی یا مورد مشابهی دریافت کردید که بهتان تبریک می‌گویم، نان‌تان در روغن است و اصلاً نیازی به این ترفندها برای کمی سود بیشتر نیست. اما اگر کارت ویژه شما مبلغی بیشتر از ۱۵۰۰۰ سکه نداشت، حداقل یک هفته یا دو هفته صبر پیشه کنید.

چون تا هنگامی که این کارت‌ها از طریق پک ارائه می‌شوند، به صورت مداوم تعدادشان در بازار نقل و انتقالات افزایش می‌یابد، اما پس از آنکه TOTW جدیدی منتشر شد، دیگر دسترسی به آن کارت میسر نیست و به علت مصرف آنها در برخی SBC‌ها، آمار حاضر در بازار رفته رفته کمتر شده و به تبع آن قیمت نیز بالاتر می‌رود. ناگفته نماند تیم هفته هر چهارشنبه ساعت ۲۱:۳۰ به وقت تهران در دسترس قرار می‌گیرد.

سرمایه گذاری در کارت‌های In Form

بین بازه زمانی چهارشنبه شب (ابتدای انتشار یک TOTW جدید) تا شنبه شب، کارت‌های In Form با امتیاز پایین‌تر از ۸۲ یا ۸۱ در کمترین قیمت ممکن، مثلاً بین ۱۰۵۰۰ سکه الی ۱۱۵۰۰ سکه در بازار یافت می‌شوند. اگر حدود ۵۰ هزار سکه در حسابتان دارید بهترین زمان برای سرمایه گذاری روی این کارت‌ها همین موقع است.

۳ یا ۴ کارت مشکی رنگ جذاب خریداری نمایید و از همان ترفند بخش قبلی برای سوددهی استفاده نمایید. خصوصاً قیمت کارت‌های ویژه با امتیاز ۸۱ یا ۸۲ گاهی اوقات بعد از گذشت یک یا دو هفته به ۱۵۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰ هزار سکه نیز می‌رسند.

برای این منظور در قسمت خریداری بازیکن، کیفیت کارت را روی Special قرار داده و حداقل و حداکثر قیمت خرید آنی را ۱۰۰۰۰ و ۱۱۲۵۰ سکه قرار دهید. حواستان باشد اشتباهی کارت‌های بی مصرف Champions League آبی رنگ را خریداری نکنید. گفتنی است نرخ Quick Sell این دست از کارت‌ها حداقل حدود ۹۹۰۰ سکه است، پس اگر به هر دلیلی نیاز به بازگشت پولتان داشتید نگران نباشید، ضرر چندانی متوجهتان نخواهد شد.

ساده از فروش کارت‌های ارزان قیمت نگذرید

یکی از اشتباهاتی که اغلب کاربران انجام می‌دهند این است که وقتی متوجه می‌شوند فلان کارت مصرفی (مثلاً لباس یا لوگوی باشگاه) ۲۰۰ سکه می‌ارزد و سریع هم در بازار نقل و انتقالات فروش نمی‌رود، آن را فوراً Quick Sell می‌کنند.

اغلب این کارت‌ها (در دسته برنز تا طلایی) بین ۳ الی ۳۶ سکه Quick Sell می‌شوند؛ اما بهتر است تمام‌شان را در ترنسفر لیست با کمترین نرخ ممکن یعنی همان ۲۰۰ سکه قرار دهید. کافی است یکی از آنها به صورت اتفاقی فروش برود تا از مجموع فروش فوری آنها بیشتر سود کنید.

به علاوه حتی اگر ۶۰ یا ۷۰ مورد از این دست کارت‌ها داشته باشید به مرور، طی چند هفته حداقل نیمی از آنها فروش خواهد رفت؛ چراکه گاهی Daily Objective‌هایی مبنی بر خرید یک آیتم بی ارزش مثل توپ یا لباس فعال می‌شوند که خرید بی محابای کاربران را سبب می‌گردد.

دقت کنید از طریق کاتالوگ فیفا ۱۹ می‌توانید ظرفیت Transfer List باشگاهتان را تا ۱۰۰ آیتم افزایش دهید. به طور متوسط برای نقل و انتقال بازیکن در این بازی ۳۰ یا ۴۰ آیتم خالی کافی است، بنابراین مابقی را با کارت‌های بی ارزش پُر کنید تا هر از چندگاهی ۲۰۰ سکه به حسابتان افزوده شود؛ قول می‌دهم جایتان تنگ نمی‌شود، پس خیلی راحت گزینه Quick Sell را انتخاب نکنید.

با این تفاسیر و رعایت چند الگوی ساده و صرف زمان به راحتی می‌توان مسیر میلیونر شدن در FUT 19 را طی کرد؛ نظر شما در این رابطه چیست؟ پیشنهاد می‌کنیم از ترفندهای یاد شده بهره برده و تجربیات خود را با دیجیاتو در قسمت نظرات در میان بگذارید.

The post چگونه در Ultimate Team فیفا ۱۹ میلیونر شویم appeared first on دیجیاتو.

راهنمای پاس‌کاری جامع در فیفا ۱۹ [تماشا کنید]

فیفا از دوران «بازی کن و لذت ببر» خودش در گذشته خیلی فاصله گرفته و این روزها کمتر کسی پیدا می‌شود که صرفاً برای سرگرمی بازی کند. گیم پلی فیفا هر سال چالش‌برانگیزتر از سال گذشته شده و به مرور المان‌هایی به آن اضافه می‌گردد که از دیدگاه عموم بازی کردن را سخت‌تر کرده و از دیدگاه تخصصی مسیر تبدیل شدن به یک شبیه ساز برتر و حتی یک eSport واقعی را دنبال می‌نماید.

یکی از اصلی‌ترین فاکتورهایی که در این مسیر احساس شده و بسیار حیاتی و مهم نیز به شمار می‌رود، پیشرفت مکانیزم پاس دادن و در مجموع ساخت موقعیت در فیفا است؛ همانطور که می‌دانید دیگر خبری از جهت دهی ساده و پاس دادن راحت با دکمه ضربدر یا X نیست و دقت بسیار زیادتری از آنچه تصورش را دارید طلب می‌شود.

پاس‌کاری در فیفا ۱۹ روش‌های متعددی برای بازی سازی و تدارک حملات فراهم می‌کند؛ تسلط بیشتر و آموختن انواع ترفندهای این امرِ مهم دقیقاً به معنای پیشرفت واضح در بازی کردن و ورود به مرحله جدیدی از گیم پلی است. در نتیجه در این مطلب سعی داریم با آموزش دقیق تکنیک‌های پاس دادن و توضیحی کوچک درباره هرکدام به شما کمک کنیم تا جای ممکن بیشتر از بازی خود لذت برده و کمتر دچار اشتباه شوید. با دیجیاتو همراه باشید.

در اختیار داشتن طیف وسیعی از روش‌های پاس‌کاری به بازیکن امکان می‌دهد تا نسبت به شرایط هر لحظه از مسابقه رفتار کرده و همینطور هوشمندانه‌تر عمل نماید. از ساده‌ترین پاس‌های نزدیک گرفته تا سانترهای خطرناک و بلند، شرایط مختلف می‌تواند گاه به نفع تیم خودی تمام شود و گاهی نیز ممکن است زیان به دنبال داشته باشد.

پاس‌کاری در فیفا ۱۹ به صورت کلی دشوار به نظر می‌رسد و اگر کاربر نتواند دقیقاً به کنترلرش زاویه دهد، احتمال خطا رفتن آن پاس و از بین رفتن موقعیت خیلی بالا می‌رود، ولی روشن کردن گزینه Assisted Passing (کمک خودکار در پاس‌کاری) می‌تواند نتیجه بهتری به ارمغان بیاورد. هرچند اگر به قدری ماهر شوید که در حالت Manual بازی سازی خوبی داشته باشید، دستاورد کل تیم از هر لحاظ بهتر خواهد بود.

تسلط در این روش تاکتیکی بیش از هرچیزی به مالکیت هرچه بیشتر توپ منجر می‌شود؛ درست همانند باشگاه بارسلونا در زمان مربیگری پپ گواردیولا که با پاس‌کاری‌های مداوم موسوم به تیکی تاکا، امان از روزگار تمام باشگاه‌های جهان درآورده بودند و همیشه موفق ظاهر می‌شدند. به علاوه اینکه این مسئله خسته شدنِ مدافعان حریف و در نتیجه موقعیت‌های مناسب‌تر را سبب می‌گردد.

پاس زمینی ساده (Ground Pass)

معمول ترین سبک پاس دادن است؛ کافی است دکمه X یا A را در عین نگه داشتن جهت مناسب فشار دهید تا پاس روی زمین به سمت هم‌تیمی داده شود. کمتر یا بیشتر نگه داشتن این نوع از دکمه پاس تاثیر چندان زیادی روی سرعت آن نگذاشته و بیشتر روی رسیدن توپ به نفر نزدیکتر یا دورتر تاثیر می‌گذارد.

پاس سرضرب (One Touch Pass)

کنترل متفاوتی نسبت به پاس ساده زمینی ندارد؛ تنها تفاوتش در این است که نرخ نگه داشتن دکمه به هیچ عنوان تاثیرگذار نیست و می‌بایست حتماً یک لحظه قبل از رسیدن توپ به یار زده شده تا فوراً عمل کند. گفتنی است این نوع از پاس‌کاری سریع بیشتر در یک سوم هجومی زمین و برای باز کردن خطوط دفاعی حریف کاربرد دارد.

پاس یک و دو (One-Two Pass)

نسخه‌ای تکامل یافته از پاس‌کاری سرضرب به شمار می‌رود؛ در این تاکتیک فردی که پاس نخست را می‌دهد بلافاصله شروع به دویدن به سمت دروازه حرف کرده و یار دریافت کننده توپ را فوراً در موقعیتی مناسب به نفر اول برمی‌گرداند. برای انجام این عمل لازم است همزمان با فشردن دکمه X یا A، دکمه L1 یا LB را نیز نگه دارید.

پاس محکم (Driven Pass)

دکمه‌های لازم برای دادن یک پاس محکم و بلند، نگه داشتن همزمان R1 و X یا RB و A است؛ این نوع پاس در مواردی کاربرد دارد که یار خودی در فاصله‌ای نسبتاً دور حضور داشته و رساندن توپ به وی می‌تواند در روند بازی سازی و یا حفظ مالکیت اثرگذار باشد. ناگفته نماند قطع مسیر توپ در این گونه پاس برای حریف بسیار دشوار است و در محوطه جریمه می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای پاس کات-بک باشد.

پاس نمایشی (Flair Pass)

اگرچه هرگونه فعالیت نمایشی در دنیای فوتبال در شمار تاکتیک های غیرکاربردی قرار می‌گیرد، اما پاس‌هایی که به عنوان Flair در فیفا ۱۹ زده می‌شوند، اغلب اوقات می‌توانند سرنوشت یک موقعیت را تغییر دهند. برای این منظور می‌بایست L2 و X یا LT و A را به صورت همزمان کلیک کنید تا مثلاً در شرایط ایده آل پاسِ پشتِ پا داده و هم‌تیمی خود را صاحب توپ کنید.

سانتر (Cross یا Lobbed Pass)

کنترل لازم برای این تاکتیک ساده و مشهور فشردن دکمه مربع در پلی استیشن و X در ایکس باکس است. نرخ نگه داشتن این دکمه در میزان ارسال توپ بسیار اثرگذار است؛ به عنوان مثال برای تعویض کردن جناح بازی حداقل می‌بایست ۳ درجه قدرت توپ را پُر نمایید.

سانتر محکم (Driven Lobbed Pass)

دقیقاً عملکردی مشابه با پاس محکم دارد با این تفاوت که می‌توان توپ را از بالای سر یا با حفظ ارتفاع از کنار بدن مدافعین حریف و با سرعت عبور داد. این سبک تاکتیکی بیشتر از همه در هنگام حمله و برای رساندن توپ به موقعیت مناسب در شلوغی محوطه جریمه کاربرد دارد؛ ناگفته نماند برای انجام دادن آن می‌بایست دکمه های R1 و مربع یا RB و X را بفشارید.

سانتر مرتفع (High Lob Pass)

جهت انجام این دست از سانترها می بایست دکمه‌های L1 و مربع یا LT و X را به صورت همزمان کلیک کنید و نسبت به اندازه‌ای که قصد دارید توپ فرستاده شود، نوار ضربه را پُر نمایید. گفتنی است سرعت انتقال توپ در این سبک پاس‌کاری در فیفا ۱۹ پایین است و هنگام حمله چندان موفق واقع نمی‌شود.

سانتر کوتاه و نمایشی (Scooped Lob Pass)

این نوع از پاس هوایی زمانی بیشترین کاربرد را دارد که یار خودی در فاصله‌ای نزدیک حضور داشته و می‌تواند در موقعیتی خطرناک قرار بگیرد؛ به عنوان مثال از این سانتر می‌توان به جای پاس کات-بک نیز استفاده نمود. علاوه بر این اگر بازیکن پا به توپ از توانایی دریبل بالایی برخوردار باشد، حرکات نمایشی را نیز چاشنی این سانترها خواهد کرد. برای انجام این تاکتیک دکمه‌های L2 و مربع یا LT و X را همزمان فشار دهید.

پاس در عمق (Through Ball Pass)

یکی از معروف ترین روش‌های بازی سازی در دنیای فوتبال به شمار می‌رود که در واقع توپ را به موقعیتی جلوتر از هم‌تیمی فرستاده و وی مجبور به دویدن به سمت حریف می‌شود و در نتیجه موقعیت خطرناکی صورت خواهد گرفت. برای این منظور کافی است دکمه مثلث در پلی استیشن یا Y در ایکس باکس را بفشارید. فراموش نکنید این تاکتیک معمولاً هنگام حمله کاربرد دارد و در خطوط دفاعی استفاده از آن به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

پاس در عمق محکم (Threaded Through Ball Pass)

کنترل لازم برای انجام پاس در عمق محکم، فشردن همزمان دکمه R1 با مثلت یا RB با Y است که در واقع توپ را با شدت بسیار بیشتری به محوطه خالی جلوی هم تیمی می‌فرستد؛ قطع کردن مسیر این گونه توپ‌ها توسط حریف بسیار دشوار است و از طرفی می‌تواند موقعیت‌های بسیار مناسبی ساخته و پرداخته نماید، ولی با این حال سعی کنید در پُر کردن نرخ شدت ضربه زیاده روی نکنید تا توپ به دروازه‌بان حریف نرسد.

 پاس در عمق هوایی (Lobbed Through Ball Pass)

برای فرستادن پاس در عمق از بالای سر مدافعان حریف می‌بایست دکمه های L1 و مثلث یا LB و Y را همزمان بفشارید تا توپ جلوتر از مهاجمی که اقدام به دویدن کرده بیافتد و احتمالاً با دروازه‌بان حریف تک به تک شوید. هرچه مدافعان تیم مقابل کوتاه‌قدتر باشند، احتمال موفقیت بالاتر است و همیشه باید حواستان باشد نوار قدرت پاس را زیاد پُر نکنید، چون در این صورت بدون شک توپ به دروازه‌بان روبرو می‌رسد.

یادگیری و تسلط به هرکدام از این روش های پاس‌کاری در فیفا ۱۹ در مجموع کیفیت بازی کردن شما را ارتقا می‌بخشد. برای تمرین تاکتیک‌های دوازده‌گانه یاد شده بهتر است مدتی از مسابقات غیرحساس استفاده کنید و وقتی احساس نمودید به کیفیت لازم دست پیدا کرده‌اید، خودتان و حریفانتان را در مسابقات حساسی مثل FUT Champions به چالش بکشید.

The post راهنمای پاس‌کاری جامع در فیفا ۱۹ [تماشا کنید] appeared first on دیجیاتو.

راهنمای خرید و باز کردن پک‌های طلایی در Ultimate Team فیفا ۱۹

چند سالی است الکترونیک آرتز به غیر از Ultimate Team (آلتیمیت تیم) بهای چندانی به بخش‌های دیگر بازی فوتبالی‌اش نمی‌دهد؛ اگرچه در فیفا ۱۹ شاهد تحولاتی در قسمت Kick Off و اضافه شدن چند سبک بازی جدید بوده‌ایم، اما اگر سری به شبکه‌های اجتماعی توسعه دهنده بازی و یا یوتیوب بزنید بلافاصله متوجهِ پشتیبانی دائمی و شور و هیاهوی پیرامون بخش مورد بحث خواهید شد.

آلتیمیت تیم که در حال حاضر پرطرفدارترین بخش فیفا ۱۹ به شمار می‌رود، به خاطر پرداخت‌های درون برنامه‌ای برای تهیه Pack به نوعی به پولسازترین دستاورد کل کمپانی الکترونیک آرتز تبدیل گردیده است.

خرید و باز کردن پک در FUT 19 در واقع گونه‌ای از بخت آزمایی است که به کاربر شانس این را می‌دهد با هزینه‌ای متوسط، یکی از بهترین و گران قیمت ترین بازیکنان حاضر در بازی را دریافت کند. البته نه به این معنا که این قضیه حتمی است، بلکه در سوی مقابل اغلب اوقات کاربر متضرر می‌شود.

اجازه دهید کمی بیشتر قضیه را توضیح دهیم؛ در آلتیمیت تیم فیفا ۱۹ جدا از بازار نقل و انتقالات که به وسیله سکه‌های مجازی درون بازی می ‌توانید به انتخاب و اختیار خود بازیکن خرید و فروش کنید، مجموعه بسته‌هایی موسوم به پک در فروشگاه بازی وجود دارند که به سه دسته برنز، نقره ای و طلایی تقسیم می‌شوند و می‌توان برای خریداریِ آنها از سکه‌های مجازی و یا پول واقعی به واسطه پرداخت درون برنامه‌ای استفاده نمود.

این پک ها معمولاً بین ۶ الی ۳۰ آیتم را در خود جای داده‌اند که از قبل محتویات احتمالی آنها مشخص است؛ برخی فقط بازیکن به کاربر جایزه می‌دهند و برخی دیگر ترکیبی از چند بازیکن و سایر کارت‌های مصرفی مثل قرارداد، تمرین و کمیستری استایل هستند.

به عنوان مثال پک معمولی برنز با قیمت ۴۰۰ سکه فروخته می‌شود و تنها ۳ الی ۵ بازیکن برنزی و چند آیتم مصرفی دیگر ارائه می‌دهند؛ پک ویژه طلایی که ۷۵۰۰ سکه آب می‌خورد ۳ یا ۴ بازیکن طلایی جایره می‌دهد و مابقی آیتم‌ها نیز مصرفی هستند، اما احتمال اینکه بازیکنان طلایی باز شده امتیازی بیشتر از ۸۲ داشته باشند بسیار پایین است. به این ترتیب که اگر این پک را با سکه مجازی درون بازی خریداری کنید و تمام آیتم‌های باز شده را بفروشید، باز هم به احتمال زیاد متضرر خواهید شد.

گاهی اوقات طی رویدادهای مختلف هفتگی و مناسبتی که الکترونیک آرتز برگزار می‌کند (مثل تیم سال TOTY یا رویداد کریسمس FUTMAS) بسته‌های منحصر به فردی مثل Rare Players Pack و Ultimate Pack در فروشگاه ظاهر می‌شوند که با قیمت‌های بالا قابل خریداری هستند و در عوض شانس بالاتری نسبت به سایر پک‌ها برای ارائه یک بازیکن خوب و گران قیمت دارند. هرچند با این حال باز هم احتمال ضرر به مراتب بیشتر از سود است.

طبق توصیف خودِ بازی، هر پک شانس از پیش تعیین شده‌ای برای ارائه بازیکن دارد که پیش از باز کردن می‌توان با زدن دکمه Start آن را مشاهده نمود. شانس مورد بحث مجموعه‌ای از احتمالات برای بدست آوردن یک یا چند بازیکن با امتیاز بالاتر از ۹۰، بالاتر از ۸۷ تا بالاتر از ۷۵ است که به صورت دسته بندی شده نمایش داده می‌شوند.

برای درک بهتر این مسئله بهتر است در مرحله نخست نگاهی کلی به احتمالات یا همان شانس باز کردن بازیکن به تفکیک امتیاز و قیمت هر کدام از انواع پک‌های طلایی قابل خریداری انداخته و سپس به تحلیل و توصیه آن بپردازیم.

پیش‌تر گفتیم تمام پک‌های حاضر در فروشگاه فیفا ۱۹ را می‌توان با ارز واقعی نیز خریداری کرد، منتها بدیهی است با توجه به تفاوت فاحش ارزش ریالی با قیمت دلاری پک‌ها، به هیچ وجه منطقی نیست تا برای خرید در بازی دلار خرج کنید. بنابراین اگر سکه مجازی زیادی در حساب کاربری آلتیمیت تیم‌تان وجود دارد، از همان‌ها استفاده نمایید.

جدول بالا اکثر ناگفته ها را به صورت واضح بیان می‌کند، اما نکاتی در آن نهفته است که گفتنش خالی از لطف نیست؛ پیشنهاد می‌کنیم نرخ شانس خود در باز کردن پک در FUT 19 را مشابه با یک نوار دسته بندی شده تصور کنید که دارای نشانگری متحرک است و (به عنوان مثال در Rare Players Pack) تنها ۵٫۲ درصد از آن می‌تواند بازیکنی با امتیاز بالاتر از ۸۸ به ارمغان بیاورد و اگر نشانگر روی ۹۴٫۸ درصد مابقی نوار بایستد، بازیکن ضعیف‌تری نصیب‌تان خواهد شد.

تمام پک های طلایی حاضر در بازی دریافت کارت بازیکن با امتیاز بالاتر از ۷۵ را تضمین می‌کنند؛ اگر دقت کنید بالای هر کدام از ستون‌ها نوشته شده بالاتر از فلان امتیاز. در واقع حتی در ارزانترین بسته که Gold Pack معمولی است شانس باز کردن کارت کریستیانو رونالدو با امتیاز ۹۴ نیز وجود دارد، اما احتمال آن به قدری ناچیز است که می توان آن را محال فرض کرد.

در واقع هرچه پک گرانتری خریداری کنید احتمال دریافت بازیکن بهتر بالاتر می‌رود، ولی با این حال همچنان شانس متضرر شدن به مراتب بیشتر از سوددهی است. گشتی در اینترنت زده یا تجربیات خود را مرور کنید تا متوجه شوید بارها پیش آمده با تهیه Jumbo Rare Players Pack که ۱۰۰ هزار سکه هزینه دارد، تنها چند کارت بی مصرف که مجموعاً شاید ۲۰ هزار سکه را هم باز نگرداند نصیب کاربر شده است. یعنی حتی در چنین بسته گران قیمت و با درصد شانس بالایی هم ممکن است فقط چند بازیکن با امتیاز ۸۰ و ۷۹ و ۷۵ بدست آید.

ولی خوب در سوی مقابل اگر بخت با کاربر یار باشد ممکن است از این دست پک‌های درخشان، یک آیکان با قیمت سرسام آور یا کارت‌های ویژه از بهترین بازیکنان حاضر در رویدادهای هفتگی فیفا ۱۹ که قیمت‌های نجومی دارند بدست آید.

همانطور که حالا بهتر می‌دانید، خریدن پک از داخل فروشگاه آلتیمیت تیم اصلاً منطقی به نظر نمی‌رسد؛ چون از آنجایی که تعداد کارت‌های ارزان قیمت خیلی بیشتر از کارت‌های سودآور و گران هستند، مجموعاً احتمال متضرر شدن به مراتب بیشتر از سود کردن است.

به خصوص در فیفا ۱۹ که نسبت به سال‌های گذشته دارای بازار نقل و انتقالات بسیار ضعیف‌تری است؛ به عنوان مثال متوسط قیمت یک بازیکن با امتیاز ۸۶ در سال گذشته حداقل بین ۷۰ الی ۱۵۰ هزار سکه بود، اما امسال یک کارت با همین امتیاز را حتی می توان با ۱۸ هزار سکه خریداری کرد. شاید باورتان نشود ولی در نسخه سال جاری یک کارت با امتیاز ۹۱ (مثلاً لوکا مودریچ) را می‌توان تنها با پرداخت ۶۵ الی ۷۵ هزار سکه خریداری کرد!

پارسال چنین رقم‌هایی بیشتر شبیه یک شوخی بودند و اغلب کارت های دارای امتیاز بالای ۸۵، بیشتر از ۱۰۰ هزار سکه ارزش داشتند. بنابراین می توان به طور کلی نتیجه گرفت خرید یک Ultimate Pack با قیمت ۱۲۵ هزار سکه تصمیم کاملاً اشتباهی است؛ چراکه با همان مبلغ می‌توان به صورت تضمین شده یک یا چند بازیکن فوق‌العاده از ترنسفر مارکت بازی تهیه کرد.

لابد حالا از خود می‌پرسید پس هیجان پک‌ها چه می‌شود؟ تردیدی نیست باز کردن پک در FUT 19 یکی از پرطرفدارترین و هیجان انگیزترین قسمت‌های کل بازی است و اگر سری به یوتیوب و امثالهم بزنید، متوجه بازخورد و تعداد بازدیدهای بی‌شمار ویدیوهای این سبک خواهید شد.

از طرفی اگر خرج کردن پول واقعی را در کشورمان به طور کلی منتفی بدانیم، حتی با بازی مداوم و روزمره هرگز نمی‌توان به اندازه‌ای سکه جمع کرد که تیمی رویایی شامل بهترین بازیکنان جهان و چند آیکان ساخت؛ با این تفاسیر راه چاره چیست؟

بهترین کار برای اینکه بتوانید بهترین پک‌ها را بدست آورده و از چند لحظه هیجان بی‌نظیر باز کردن آنها لذت برده و شانس خود را برای گرفتن یک یا چند کارت ارزشمند بیازمایید، می‌بایست هرچه بیشتر و بهتر بازی کنید.

اگر بازیکن ماهر و خوبی در فیفا هستید، به صورت مداوم در مسابقات آنلاین Division Rivals و آخر هفته‌ها در رقابت‌های دشوار FUT Champions مشارکت کنید؛ اگر بتوانید به مراحل بالا رسیده و پیروزی‌های زیادی کسب نمایید، بازی به شما پک‌های بسیار خوب و نادری هدیه می‌دهد.

به این ترتیب اگر فلان پک گران قیمت را باز کردید و آیتم دندان‌گیری هم نصیب‌تان نشد، دل‌تان برای نرخ سنگین سکه‌های مصرف شده نمی‌سوزد. فقط می‌دانید مدت زیادی را برای رسیدن به آن پک ارزشمند بازی کرده‌اید که باز هم نمی‌توان گفت چیزی از دست داده‌اید، چون خود آن مسابقات به نوعی سرگرمی برای اوقات فراغت بوده و به اندوخته‌های تخصصی و مهارت شما در بازی کردن نیز کمک کرده است.

ناگفته نماند هرکدام از پک‌های یاد شده ممکن است به عنوان جایزه مسابقات در قالب بسته‌های کوچکتر با پیشوند Small و یا به صورت ترکیبی از طلایی، نقره ای و برنز موسوم به Mixed ارائه شوند که هرکدام شانس اختصاصی خودشان را دارند و برای مشاهده احتمالات آنها می‌توانید از دکمه استارت استفاده نمایید.

تا اینجا در مورد پک‌های طلایی صحبت کردیم. نتیجه نهایی را می‌توان به این صورت خلاصه کرد که هیچوقت و به هیچ وجه از فروشگاه فیفا ۱۹ پک طلایی خریداری نکنید. هرگز این امر به صرفه نیست مگر اینکه به قدری ثروتمند باشید (خواه مجازی خواه واقعی) که ضرر چندصدهزار سکه‌ای برایتان مهم نباشد.

اما داستان پک‌های برنز و نقره‌ای کاملاً متفاوت است. درصدهایی که در صفحه احتمالات خرید این دست از آیتم‌ها دیده می‌شوند در ظاهر ناامید کننده هستند و شاید هزینه کردن برای آنها کمی خنده‌دار باشد. ولی در واقع ترفندهایی وجود دارند که می توان بهترین بهره را از آنها برد و حتی هزاران سکه دست و پا کرد؛ تنها الزام این امر وقت گذاشتن و حوصله به خرج دادن است.

بزودی آموزشی جامع در رابطه با چگونگیِ جمع کردن سکه‌های بسیار به کمک پک‌های نقره‌ای و برنز مطالعه خواهید نمود. ضمناً تجریبات خود از باز کردن پک در FUT 19 را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. تاکنون از فروشگاه این بازی خرید کرده اید؟ شانس و اقبال‌تان چطور بوده است؟ با دیجیاتو همراه باشید.

The post راهنمای خرید و باز کردن پک‌های طلایی در Ultimate Team فیفا ۱۹ appeared first on دیجیاتو.

آیا مسابقات در فیفا ۱۹ از قبل برنامه ریزی شده‌اند؟

اعتراض یکی از بخش‌های لذت بخش ورزش است و طرفداری وجود ندارد که چه به حق و چه به ناحق حداقل چندباری داور یا بازیکن حریف و خودی را زیر سوال نبرده باشد. نکته جالب در مورد واژه اعتراض این است که با وجود استفاده از هوش مصنوعی و محاسبات کامپیوتری هم این فرضیه بین طرفداران تمام فوتبال دوستان وجود دارد که در بازی‌های ویدیویی مثل فیفا و PES هم شاهد ناداوری‌های پیاپی هستیم؛ ادعایی که ظاهرا چندان غیر منطقی هم نیست.

پول بده و ببر

کدهایی که در فیفا ۱۷ توسط کاربران کشف شده‌اند

طی سال‌های اخیر، هر دو ناشر سری فیفا و PES به خصوص الکترونیک آرتز به خاطر ترغیب بیش از اندازه کاربران به استفاده از پرداخت‌های درون برنامه‌ای،‌ مورد انتقادهای شدیدی قرار گرفته‌اند. کار به جایی رسید که حتی بخش آنلاین فیفا در بعضی از کشورهای اروپایی به عنوان قمار شناخته شده و تجربه آن برای کودکان ممنوع شد. البته طراحی بخش آنلاین بازی برای ترغیب کاربران به استفاده از پول واقعی هر چند که چندان منصفانه نیست اما یک کار غیرقانونی به حساب نمی‌آید. مشکل از آن‌جایی  شروع شد که بعضی از برنامه‌نویسان ادعا کردند که در کدهای فیفا ۱۷ دستوراتی را پیدا کرده‌اند که به دستکاری شدن نتایج بازی‌ها توسط انجین بازی اشاره مى‌کنند.

فیفا یکی از بزرگ‌ترین فرنچایز‌های الکترونیک آرتز محسوب می‌شود و بخش زیادی از درآمد این کمپانی از این سری به پرداخت‌های درون برنامه‌ای برمی‌گردد. از همین سو چندان عجیب نیست که بازی به طوری جهت پیدا کند که شما بیشتر از گذشته نسبت به استفاده از پول‌ واقعی در آن از خود علاقه نشان دهید.

اگر به کامنت‌های زیر پست صفحه رسمی سری فیفا در شبکه‌های اجتماعی دقت کرده یا اسم بازی در سطح اینترنت جستجو کنید، قطعا به موارد زیادی بر خواهید خورد که کاربران نسبت به مانور بیش از اندازه بازی نسبت به پرداخت‌های درون برنامه‌ای اعتراض کرده‌اند. بسیاری از کاربران فیفا اعتقاد دارند که بازی یک خساست برنامه ریزی شده خاصی را از خود در دادن بازیکنان خوب در بخش آلتیمیت تیم از خود نشان می‌دهد و برنامه ریزی لیگ‌ها و مسابقات هم به گونه‌ای است که شما بیشتر از همیشه نسبت به هزینه کردن برای بازی علاقه‌مند شوید.

حفظ جذابیت بازی

فیفا

اگر بخش‌هایی مانند Seasons و آلتیمیت تیم را در فیفا تجربه کرده باشید، می‌دانید برای ماندن در سطح فعلی و بعد از آن رسیدن به سطحی بالاتر نیاز به جمع آوری امتیاز از بازى ها دارید. جالب است بدانید بازی ها تا حدودی به‌گونه‌ای برنامه ریزی شده اند تا ریتم صعود و سقوط شما به دسته‌های بالاتر و پایین شیب مناسب و جذابی داشته باشد.

مثلا، در بخش Seasons، بارها این موضوع برای نگارنده مطلب پیش آمده که هنگام پیروزی در بازی‌های ابتدایی فصل و نزدیک شدن به جمع آوری امتیاز لازم برای صعود به سطح بعدی‌ آن هم قبل از رسیدن به میانه‌های فصل، ناگهان چند بازی پشت سر هم با حریف‌هایی بسیار قدرتمند از دو سطح بالاتر از سطح فعلی که در آن قرار دارد روبرو شده و بازی را به ناچار به حریف‌های بسیار قوی‌تر خود که هنوز برای رویایی با آن‌ها آماده نیستم، واگذار کرده‌‌ام.

البته نباید تنها به جنبه بد ماجرا نگاه کرد! از سمتی دیگر، چند باری هم این اتفاق پیش آمده که در آستانه سقوط به دسته پایین‌تر، در بازی‌های نهایی فصل با تیم‌هایی روبرو شده‌ام که از نظر سطح بازی، بسیار پایین‌تر از لیگی که من در آن حضور دارم قرار دارند.

کارگردانی جایگاه شما در بخش‌هایی مانند Seasons شاید آن‌ چنان هم اتفاق بدی نباشد و از آن‌جایی که بخش‌های پرطرفدار فیفا طی سال‌های متوالی تغییرات کمی را تجربه می‌کنند، اگر شما سریعا و با اولین حضور خود به بالاترین سطح در چنین مسابقاتی برسید، تجربه بازی در ادامه سال و حتی نسخه بعدی دیگر جذابیت کافی را برای شما نداشته باشد.

هوش مصنوعی احمقانه

بخش مربیگری فیفا طی سالیان طولانی یکی از پرطرفدارترین حالت‌های بازی این سری محسوب می‌شده. اگر مانند من، این بخش را برای فصل‌هایی طولانی تجربه کرده باشید قطعا می‌دانید که هوش مصنوعی بازی در این قسمت بارها به صورت کاملا غیر منطقی عمل می‌کند.

یکی از عجیب‌ترین نمونه‌ها به بازی‌های خارج از خانه برمی‌گردد. در این بخش، بارها و به شکلی بسیار دور از واقعیت این اتفاق رخ می‌دهد که شما بازی‌های خارج از خانه را به تیم‌هایی بسیار ضعیف‌تر از تیم خود واگذار می‌کنید. برای مثال اگر تصمیم بگیرید تا به جای تجربه بازی‌ها، شبیه سازی نتایج آن‌ها را به هوش مصنوعی بسپارید، تیمی مانند رئال مادرید و بارسلونا در انتها فصل را در جایگاهی مانند پنجم یا ششم جدول به پایان خواهند رساند و به هیچ عنوان در رقابت‌های حذفی مثل جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا به جایگاهای بالا نخواهد رسید.

این اتفاق در مورد، نقل انقالات قرضی هم وجود دارند. بخش مهمی از فوتبال امروز به نقل و انتقال قرضی بازیکنان میان باشگاه‌های مختلف برمی‌گردد و حال رخ دادن چنین اتفاقی در Career Mode فیفا تقریبا امکان ناپذیر است. حتی بازیکنان ضعیف‌تر و بسیار جوان شما که در باشگاه فرصت بازی پیدا نمی‌کنند هم نمی‌خواهند به هیچ عنوان تیم را به صورت قرضی ترک کنند و اگر سرانجام به چنین قراردادی تن دهند، آنقدر در باشگاه مقابل ناراحت بوده و فرصت بازی پیدا نمی‌کنند تا شما آن‌ها را در همان میانه‌های راه به باشگاه برگردانید.

واقعا مشخص نیست که مسئولان این بخش از فیفا چرا چنین سیاستی را در مورد انتقال‌های قرضی و بازی‌های خارج از خانه انتخاب کرده‌اند. شاید چنین اتفاقی هم به منظور نرسیدن شما در همان فصل اول به تمامی قهرمانی‌های ممکن و در نتیجه کسل شدنتان از ادامه بازی باشد.

شیمی بازیکنان و صحنه‌های عجیب و غریب

فیفا

خود سازندگان بازی هم این موضوع را تایید کرده‌اند که در فیفا المانی با نام شیمی بازیکنان وجود دارد که پارامترهایی مانند حضور در ورزشگاهی ناشناس، شرایط آب و هوایی و جو مسابقه روی آن‌ها تاثیر خواهد گذاشت. برای مثال، شیمی بعضی از تیم‌ها به این صورت است که هنگام دریافت گل، بسیار برای زدن گل بعدی تشنه می‌شوند یا بعضی از بازیکنان در صورت حملات پیاپی، روحیه‌‌ خود برای ارائه یک بازی خوب را از دست می‌دهند.

حضور چنین المانی در فیفا چندان عجیب نیست و نمونه چنین اتفاقاتی را بارها در فوتبال واقعی مشاهده کرده‌ایم. مشکل از آن‌جایی شروع می‌شود که بسیاری از کاربران این حس را پیدا می‌کنند که طی یک مسابقه خاص، بازی به هیچ عنوان نمی‌خواهد که آن‌ها پیروز از زمین مسابقه خارج شوند.

اگر فیفا و PES را برای مدت زمان زیادی تجربه کرده باشید، بارها این موضوع برای شما پیش آمده که حس می‌کنید از قصد توپ‌هایتان گل نمی‌شود و بازیکناتان بیهوده از بازی اخراج شده یا به طور برنامه‌ریزی شده‌ای، توپ را لو می‌دهد. این اتفاق حتی اگر به قصد بالانس شدن بازی یا افزایش جذابیت بازی باشد، ممکن است سوهان روح بسیاری از کاربران شده و آن‌ها قید تجربه این بازی ها را به طور کامل بزنند.

کارگردانی بازی‌ها، گهگاهی به طور کامل از دست الکترونیک آرتز خارج می‌شود. مثلا، تنظیم شیمی بازیکنان در بسیاری از بازی‌های آنلاین به‌گونه‌ای است که بعد از آن که شما گلی را به ثمر رسانده‌اید، تیم حریف به راحتی می‌تواند توپ را وارد دروازه شما کند و این اتفاق بارها طی مدت زمانی کوتاه رخ خواهد. در کل و با خواندن این مقاله اگر هنوز هم بهم به وجود چنین صحنه‌هایی در این بازی ها اعتقاد ندارید، پیشنهاد می‌کنم نگاهی به ویدیو زیر داشته باشید:

بخش زیادی از مطلب بالا با استفاده از تجربه نویسنده و سایر کاربران فیفا و PES در سطح اینترنت نگارش شده است. آیا شما هم چنین اتفاقات مشابه‌ای را تجربه کرده‌اید؟ آیا این بازی‌ها از قبل برنامه ریزی شده‌اند؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

The post آیا مسابقات در فیفا ۱۹ از قبل برنامه ریزی شده‌اند؟ appeared first on دیجیاتو.

هر آن چه باید در مورد بخش Journey فیفا ۱۹ بدانید

بخش Journey فیفا ۱۹ سومین فصل از حالت داستانی سری فیفا محسوب می‌شود که طی آن برخلاف دو فصل گذشته که تنها در نقش الکس هانتر ظاهر می‌شدیم، رویای فوتبالی ۲ شخص دیگر را هم دنبال می‌کنیم.

بسیاری از منقدان بخش Journey فیفا ۱۹ را ستوده و آن را یکی از سرگرم‌کننده‌ترین حالت‌های فیفا جدید می‌دانند. بسیاری از کاربران فیفا شاید تا حدودی زیاد نسبت به این قسمت غریبه باشند و به همین دلیل به طور مفصل به ساختار کلی Journey و اطلاعاتی که باید در مورد این بخش بدانید خواهیم پرداخت.

فوتبال علیه خانواده

بخش داستانی فیفا ۱۹، The Journey: Champions نام دارد و آخرین قسمت از سه گانه رویای فوتبالی الکس هانتر را دنبال می‌کند. همچنین و مانند چیزی که در فصل پیشین Journey دیدیم، خواهر ناتنی او یعنی یعنی کیم هانتر هم یک فوتبالیست بوده و برای اولین بار در این قسمت می‌توانیم حالت داستانی بازی را با یک فوتبالیست زن که هدف اصلی او به موفقیت رسیدن با تیم ملی آمریکاست دنبال کنیم.

بخش Journey فیفا 19

کیم هانتر در بخش Journey فیفا ۱۹ شخصیتی دوست داشتنی دارد.

همچنین اگر شما پیش از این فصل‌های قبلی Journey را تجربه کرده باشید، می‌توانید سیو‌های این بخش را به فیفا ۱۹ منتقل کنید. البته انتخاب‌های شما به خصوص در فصل دوم تصویر چندانی روی سرنوشت شخصیت‌های اصلی ندارند و با انتقال این سیوها تنها شاهد تغییر در بخش‌هایی کوچکی از این حالت هستیم و در صورت انجام ندادن این کار هم بازی تصمیمات قسمت‌های پیش را برای شما شبیه‌سازی خواهد کرد.

به جز الکس و کیم هانتر، یک شخصیت دیگر نیز در حالت داستانی بازی با نام دنی ویلیامز وجود دارد. دنی دوست دوران کودکی الکس بوده و حال در فوتبال حرفه‌ای به یکی از رقبای او تبدیل شده است.

هر کدام از این سه شخصیت، با توجه به نحوه بازی و عملکرد شما در زمین مسابقه، امتیازهایی را در پایان هر بازی دریافت می‌کنند. این امتیازها باعث بالا رفتن سطح بازیکن شما خواهند شد و در نتیجه شما می‌توانید کیم، الکس یا دنی را در بخش‌های مورد علاقه خود پیشرفت دهید.

با انجام بخش داستانی بخش Journey فیفا ۱۹ شما جوایزی دریافت خواهید کرد که می‌توانید از آن‌ها در قسمت آلتیمیت تیم استفاده کنید.

این پیشرفت هم باعث بالا رفتن امتیاز کلی بازیکن می‌شود و هم مهارت‌هایی را به لیست توانایی بازیکن منتخب شما اضافه می‌کند. به این نکته دقت کنید که این مهارت‌ها باید بر اساس پست بازیکن شما و مهارتی که خودتان به آن علاقه دارید انتخاب شود تا در نهایت با یک ستاره قدرتمند‌ و آماده‌تر روبرو باشید.

رویای لیگ قهرمانان اروپا

ماجراجویی کیم هانتر در بخش Journey فیفا ۱۹ به جام جهانی زنان معطوف شده است. همچنین مانند فصل‌های گذشته، می‌توانید اکثر تیم‌های جزیره را به عنوان مقصد دنی ویلیامز انتخاب کنید. این قضیه‌ در مورد الکس هانتر هم صدق می‌کند و اگر شما سیو‌های نسخه پیش را داشته باشید، او در واقع در همان تیم سابق خود توپ خواهد زد.

اگر بخواهید بدون در نظر گرفته سیوهای قسمت‌ پیشین بازی را شروع کنید، الکس می‌تواند بین پیوستن به پاریس سینت ژرمن، بایرن مونیخ و اتلتیکو مادرید یک تیم را انتخاب کند. نباید از این نکته هم غافل شد که همانند چیزی که در تریلرهای بخش داستانی فیفا ۱۹ دیدیم، الکس در نهایت به باشگاه رئال مادرید پیوسته و رویای به دست آوردن لیگ قهرمانان اروپا را دنبال خواهد کرد.

یکی دیگر از بخش‌های مهم Journey به تصمیم‌گیری‌های شما در داستان بازی برمی‌گردد. بعد از پایان هر مسابقه، در کنفرانس مطبوعاتی حاضر می‌شوید. بر حسب شرایطی که در آن قرار دارید و اتفاقاتی که طی مسابقه رخ داده است، می‌توانید خونسردانه به سوالات و از روی تواضع پاسخ داده یا کمی آتشین با مسائل برخورد کنید.

در کل سه قهرمان قابل بازی در جرنی امسال حضور دارند.

مصاحبه‌های تند و تیز بیش از اندازه می‌تواند روی افزایش محبوبیت شما تاثیر گذار باشد اما از سمت دیگر امکان دارد که رابطه بین شما و اعضای تیم یا مربی را به صورت منفی تحت تاثیر قرار دهد. همیشه موقعیت را به هنگام انتخاب دیالوگ‌های کنفرانس مطبوعاتی بسنجید و بهترین نتیجه از این بخش زمانی به دست می‌آید که الکس، کیم یا دنی همانند یک ورزشکار حرفه‌ای با مسائل برخورد کند.

در ضمن و جدا از انتخاب‌هایی که طی کنفرانس مطبوعاتی به آن‌ها دسترسی خواهید داشت، طی قصه‌ای که قهرمانان فصل سوم بخش Journey فیفا ۱۹‌ آن را سپری می‌کنند، اتفاقات شخصی و ورزشی مهمی رخ می‌دهند که تصمیمات شما در مورد آن‌ها هم تاثیر مشخصی روی ادامه داستان خواهد گذاشت.

البته همانند چیزی که پیش از این هم به آن پرداختیم،‌ این انتخاب‌ها در کل تاثیر آنچنانی در سرنوشت نهایی داستان ندارند و مهم‌ترین نکته در رابطه با این بخش، رسیدن به بالاترین حد امتیاز کلی بازیکنان است.

امتیاز کلی بازیکنان با توجه به عملکرد شما در زمین مسابقه بهبود پیدا می‌کند. همچنین طی جلسات تمرینی قبل از آغاز بازی هم مربیان وظایفی را به شما می‌دهند که با انجام دادن درست آن‌ها‌، شانستان برای حضور در ترکیب اصلی و در نتیجه گرفتن امتیازات، بیشتر خواهد شد.

با وجود اهمیت این امتیازات و جلسات تمرینی، شما موظف به انجام دادن تمامی تمرین‌ها نیستید و با انجام دادن یک باره می‌توانید از آن‌ها عبور کنید. این نکته را هم از یاد نبرید که به دست آوردن امتیاز کامل در مسابقات تنها محدود به گل زدن نمی‌شود و مربی قبل از هر مسابقه وظایف دیگری همچون دادن تعداد مشخصی پاسخ‌، گرفتن خطا، دادن پاس گل و افزایش مالکیت توپ را به شما ابلاغ می‌کند که انجام دادن آن‌ها روی پیشرفت الکس، کیم یا دنی تاثیر مشخصی خواهد گذاشت.

ترفندهایی برای قهرمانی

در کل چند نکته مشخص و ثابت در بخش Journey فیفا ۱۹ وجود دارند که با انجام دادن آن‌ها می‌توانید به راحتی به بالاترین سطح و هدف‌های هر سه بازیکن برسید:

 • قبل از شروع بازی، این انتخاب را دارید که به تنهایی در نقش کیم، الکس و دنی حاضر شده یا کنترل تمام بازیکنان تیم را بر عهده بگیرید. انتخاب تیم این امکان را به شما خواهد داد تا کنترل بیشتری روی مسابقه داشته و تاثیر مشخص‌تری را روی نتیجه بازی بگذارید اما در مقابل، انتخاب خود بازیکن باعث می‌شود تا او زودتر رشد کرده و راحت‌تر به اهدافی که مربی برای او مشخص کرده برسد.

در بخشی از بخش Journey فیفا ۱۹ در نقش پدربزرگ الکس یعنی جیم هانتر ظاهر می‌شوید.

 • به صورت مداوم دکمه سرعت را نگه ندارید! اگر کنترل یک نفره الکس، کیم و دنی را بر عهده گرفتید، ممکن است در صورت عادت نداشتن به این سبک از بازی، مانند حالت عادی همیشه دست خود را روی دکمه سرعت نگه دارید اما با توجه به این که هر سه این بازیکنان مقدار مشخصی استقامت دارند که باید برای تمام ۹۰ دقیقه و حتی ادامه فصل برنامه ریزی شود، مدیریت نکردن انرژی باعث تعویض شدن طی مسابقه و حتی نیمکت نشین شدن آن‌ها در بازی‌های بعدی خواهد شد.
 • می‌توان درجه سختی و هوش مصنوعی هم تیمی‌ها را به صورتی مشخص کرد که پاس‌ها بیشتر از حالت عادی به بازیکن شما برسد. هسته اصلی گیم پلی بخش Journey فیفا ۱۹ با حالت‌ اصلی بازی کمی تفاوت دارد و به همین دلیل بهتر است در تلاش اول برای تجربه این بخش، هوش مصنوعی را در حالت دوستانه‌تری تنظیم کنید تا راحت‌تر با مکانیزم این بخش آشنا شوید.

علاوه بر بخش Journey فیفا ۱۹پیش از این به آموزش بخش‌های دیگری از این بازی پرداخته بودیم که از اینجا به آن‌ها دسترسی خواهید داشت. همچنین می‌توانید آموزش درخواستی خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

The post هر آن چه باید در مورد بخش Journey فیفا ۱۹ بدانید appeared first on دیجیاتو.

بهترین بازیکنان جوان فیفا ۱۹ را اینجا ببینید؛ مربیگری با کم‌ترین هزینه

حتی اگر الکترونیک آرتز تغییرات مهمی را در مربیگری فیفای جدید اعمال نکرده باشد، بازهم این بخش یکی از پرطرفدارترین حالت‌های بازی محسوب خواهد شد که می‌تواند برای مدتی طولانی شما را سرگرم کند. یکی از دغدغه‌های اصلی افرادی که علاقه‌مند به بخش مربیگری فیفا هستند به پیدا کردن بازیکنان جوان با استعداد برای تیم برمی‌گردد و به همین دلیل شناختن بهترین بازیکنان جوان فیفا ۱۹ بسیار مهم است.

بهترین بازیکنان جوان فیفا ۱۹

استودیو EA Sport همیشه سابقه خوبی در شناسایی استعدادهای فوتبال و شبیه‌سازی آن‌ها در نسخه‌های سالانه فیفا دارد و بازیکنان جوان و با استعداد فیفا ۱۹ نیز بر اساس عملکرد خود طی فصل گذشته بازی‌ها مشخص شده‌اند. مطابق انتظار، کیلیان ام‌باپه به عنوان یکی از کاندیدهای اصلی کسب جایزه بهترین بازیکن سال و برنده جام جهانی با اختلاف زیاد نسبت به سایر بهترین بازیکنان جوان فیفا ۱۹ با امتیاز ۸۷ در صدر این لیست قرار دارد.

لیست زیر شامل بهترین بازیکنان جوان بازی می‌شود که البته با توجه به امتیاز پتانسیل متفاوتی که هر کدام از‌ آن‌ها دارند، ممکن است با گذشت زمان در بخش مربیگری بازی، ساختار این جدول تغییر کند.

 • Kylian Mbappé – ۸۷
 • Gabriel Jesus – 83
 • Malcom – 83
 • Gianluigi Donnarumma – 82
 • Ousmane Dembélé – ۸۲
 • Leon Bailey – 82
 • Marcus Rashford – 81
 • Matthijs de Ligt – 80
 • Youri Tielemans – 80
 • Onyinye Ndidi – 80
 • Oyarzabal – 80

به طور کلی هر کدام از بازیکنان بخش مربیگری دارای امتیاز پتانسیلی هستند که حداکثر قدرتی که آن‌ها طی چندفصل و در صورت عملکرد خوبشان در زمین مسابقه به آن می‌رسند را مشخص می‌کند. استفاده حداکثری از این امتیاز پتانسیل و حتی کمی فراتر از آن به بازی دادن شما به این بازیکن جوان، استفاده از  او در تمرین‌ها، مصدوم نشدن و بعضی از موارد دیگر بستگی دارد.

چگونه از پتانسیل بهترین بازیکنان فیفا ۱۹ باخبر شویم

در ادامه این مطلب پتانسیل و امتیاز بازیکنان جوان با استعداد فیفا ۱۹ را مشخص خواهیم کرد اما شما نیز با استفاده از استعدادیاب‌های بخش مربیگری می‌توانید به امتیاز فعلی و پتانسیل بازیکنان پی ببرید. این امکان وجود دارد که به استعدادیاب خود دستور دهید که بر اساس چند پارامتر خاص مانند سن، پست و بعضی از مهارت‌ها بازیکن مورد نظر شما را پیدا کند.

هر چقدر که استعدادیاب‌های بهتری داشته باشید، بازیکنان بهتر و با استعدادتری پیدا خواهید کرد و مدت زمان شناسایی آن‌ها نیز کوتاه‌تر خواهد شد. با توجه به این‌که از همان فصل اول بخش مربیگری تعدادی زیادی بازیکن بااستعداد جدید توسط باشگاه‌های مختلف پیدا می‌شوند، بهتر است که بخش استعدادیابی را جدی بگیرید.

بهترین بازیکنان جوان فیفا ۱۹ در پست دروازه‌بانی

جان لوئیجی دونامورا هنوز هم بهترین گزینه جوان و آینده‌دار برای دروازه‌بانی محسوب می شود. اما همان‌طور که احتمالا می‌دانید، ایتالیا طی سال‌های اخیر استعدادهای فوق‌العاده‌ای را در پست دروازه‌بانی پرورش داده و بهترین بازیکنان جوان فیفا ۱۹ در بخش دروازه‌بانی را هم اکثرا گلرهای کم سن و سال لیگ این کشور تشکیل داده‌اند.

لیگ باشگاه بازیکن سن پست بهترین امتیاز ممکن امتیاز فعلی میزان پیشرفت
بوندس لیگا بایرن مونیخ Früchtl, Christian ۱۸ GK ۸۶ ۶۵ ۲۱
سری آ ایتالیا فیورنتینا Drągowski, Bartłomiej ۲۱ GK ۸۶ ۷۱ ۱۵
سری آ ایتالیا ناپولی Meret, Alex ۲۱ GK ۸۸ ۷۵ ۱۴
سری آ ایتالیا فیورنتینا Lafont, Alban ۱۹ GK ۸۹ ۷۷ ۱۲
سری آ ایتالیا میلان Donnarumma, Gianluigi ۱۹ GK ۹۴ ۸۲ ۱۲

بهترین بازیکنان جوان فیفا ۱۹ در پست دفاع

در بخش‌ بهترین مدافعان جوان فیفا ۱۹ بازیکنان وجود دارند که از همان ابتدا امتیاز بالایی داشته و به کمک شما خواهند آمد و برخی دیگر نیز قیمت ارزان‌تری داشته و با گذشت زمان و چند فصل به یک گزینه مطمئن در خط دفاعی تبدیل خواهند شد.

لیگ باشگاه بازیکن سن پست بهترین امتیاز ممکن امتیاز فعلی میزان پیشرفت
بوندس لیگا بایرن لورکوزن Retsos, Panagiotis ۲۰ CB ۸۵ ۷۵ ۱۳
لالیگا رئال مادرید Vallejo ۲۰ CB ۸۵ ۷۸ ۸
دسته یک انگلستان فولام Sessegnon, Ryan ۱۸ LB ۸۵ ۶۶ ۱۹
دسته یک اسپانیا بارسلونا بی Cucurella ۲۰ LB ۸۵ ۶۹ ۱۸
لالیگا رئال سوسیداد Hernández, Theo ۲۰ LB ۸۵ ۷۶ ۱۰
بوندس لیگا لازپیگ Upamecano, Dayot ۱۹ CB ۸۶ ۷۶ ۱۷
لالیگا سویا Gnagnon, Joris ۲۱ CB ۸۶ ۷۷ ۱۱
لیگ برتر انگلستان کریستال پالاس Fosu-Mensah, Timothy ۲۰ RB ۸۶ ۷۴ ۱۲
لیگ یک فرانسه تولوز Amian Adou, Kelvin ۲۰ RB ۸۶ ۷۵ ۱۳
بوندس لیگا بایرن لورکوزن Henrichs, Benjamin ۲۱ RB ۸۶ ۷۶ ۱۰
لیگ برتر انگلستان وست‌هم Diop, Issa ۲۱ CB ۸۷ ۷۶ ۱۱
لیگ سطح اول هلند آژاکس de Ligt, Matthijs ۱۹ CB ۸۹ ۸۰ ۱۳

بهترین بازیکنان جوان فیفا ۱۹ در پست هافبک

یوری تیلمانس چندسالی می شود که با استعدادترین بازیکن هافبک نسخه‌های مختلف سری فیفا بوده و می‌تواند برای مدتی طولانی خط میانی تیم شما را بیمه کند. عثمان دمبله، هافبک جوان بارسلونا هم گزینه فوق‌العاده‌ای برای سمت راست محسوب می‌شود ولی از آن‌جایی که او به تازگی قراردادی را با باشگاه بارسلونا امضا کرده خریدنش بسیار دشوار است.

لیگ باشگاه بازیکن سن پست بهترین امتیاز ممکن امتیاز فعلی میزان پیشرفت
لیگ یک فرانسه موناکو Mboula, Jordi ۱۹ RM ۸۵ ۷۰ ۱۷
لیگ پرتغال بارگا Bruno Xadas ۲۰ RM ۸۵ ۷۴ ۱۱
لیگ برتر انگلستان اورتون Richarlison ۲۱ LM ۸۵ ۷۷ ۱۲
لیگ برتر انگلستان اورتون Davies, Tom ۲۰ CM ۸۵ ۷۵ ۱۲
بوندس لیگا بایرن لورکوزن Bailey, Leon ۲۱ LM ۸۶ ۸۲ ۱۰
سری آ ایتالیا ساسالو Locatelli, Manuel ۲۰ CDM ۸۶ ۷۵ ۱۲
بوندس لیگا اشتوتگارت Ascacibar, Santiago ۲۱ CDM ۸۶ ۷۸ ۱۳
لیگ یک فرانسه لیون Ndombele, Tanguy ۲۱ CDM ۸۶ ۷۸ ۱۴
لیگ دسته یک انگلستان ولورهمپتون Rúben Neves ۲۱ CDM ۸۶ ۷۹ ۹
لیگ برتر انگلستان لستر سیتی Ndidi, Onyinye ۲۱ CDM ۸۶ ۸۰ ۹
لالیگا گیرونا Douglas Luiz ۲۰ CM ۸۶ ۷۳ ۱۳
بوندس لیگا بایرن مونیخ Renato Sanches ۲۱ CM ۸۶ ۷۵ ۱۰
سری آ ایتالیا کالیاری Barella, Nicolò ۲۱ CM ۸۶ ۷۶ ۱۶
بوندس لیگا بورسیا مونشنگلادباخ Zakaria, Denis ۲۱ CM ۸۶ ۷۷ ۱۴
سری آ ایتالیا میلان Kessié, Franck Yannick ۲۱ CM ۸۶ ۷۸ ۱۰
لیگ برتر انگلیس تاتنهام Edwards, Marcus ۱۹ RM ۸۷ ۶۶ ۲۲
سری آ ایتالیا فیورنتینا Chiesa, Federico ۲۰ RM ۸۷ ۷۷ ۱۲
لیگ یک فرانسه رن Sarr, Ismaïla ۲۰ LM ۸۷ ۷۶ ۱۴
لیگ یک فرانسه المپیک لیون Tousart, Lucas ۲۱ CDM ۸۷ ۷۹ ۹
لالیگا بارسلونا Aleñà ۲۰ CM ۸۷ ۷۰ ۱۶
سری آ ایتالیا ناپولی Diawara, Amadou ۲۱ CM ۸۷ ۷۷ ۱۰
بوندس لیگا بورسیا دورتموند Pulisic, Christian ۱۹ RM ۸۹ ۷۸ ۱۱
لالیگا بارسلونا Dembélé, Ousmane ۲۱ RM ۹۰ ۸۳ ۷
لیگ سطح اول آرژانتین اتلتیکو ایندپندینته Barco, Ezequiel ۱۹ LM ۹۰ ۷۲ ۱۸
لیگ یک فرانسه موناکو Tielemans, Youri ۲۱ CM ۹۰ ۸۰ ۱۰

بهترین بازیکنان فیفا ۱۹ در پست مهاجم

بهترین بازیکنان جوان فیفا 19

در پست‌های هجومی دست شما برای خرید بازیکنان جوان با استعداد بازتر از بقیه پست‌ها است. در این پست کلیان ام‌باپه چز از نظر بهترین امتیاز فعلی و چه از نظر پتانسیل بهترین وضعیت را نسبت به سایر بازیکن‌ها دارد ولی اگر در خرید او ناکام بودید، گزینه‌های با استعداد دیگری هم برای خط هجومی تیم شما وجود دارند.

لالیگا سلتاویگو Mor, Emre ۲۱ LW ۸۵ ۷۴ ۱۵
لیگ پرتغال پورتو Rui Pedro ۲۰ ST ۸۵ ۷۲ ۱۵
سری آ ایتالیا رم Kluivert, Justin ۱۹ LW ۸۶ ۷۵ ۱۳
دسته اول انگلستان ولورهمپتون Diogo Jota ۲۱ LW ۸۶ ۷۸ ۹
لالیگا رئال سوسیداد Oyarzabal ۲۱ LW ۸۶ ۸۰ ۷
سطح اول هلند ویتسه Ødegaard, Martin ۱۹ RW ۸۶ ۷۴ ۱۲
لیگ برتر انگلستان سوانسی Abraham, Tammy ۲۰ ST ۸۶ ۷۴ ۱۳
لیگ برتر انگلستان لستر سیتی Iheanacho, Kelechi ۲۱ ST ۸۶ ۷۵ ۱۱
لالیگا بارسلونا Malcom ۲۱ RW ۸۷ ۸۳ ۶
لیگ سطح اول هلند آژاکس Dolberg, Kasper ۲۰ ST ۸۸ ۷۶ ۱۰
بوندس لیگا شالکه ۰۴ Embolo, Breel ۲۱ ST ۸۸ ۷۶ ۱۲
سری آ ایتالیا اینتر میلان Martínez, Lautaro ۲۱ ST ۸۸ ۷۹ ۱۶
لیگ برتر انگلستان منچستر یونایتد Rashford, Marcus ۲۰ ST ۸۸ ۸۱ ۹
لیگ برتر انگلستان منچستر سیتی Gabriel Jesus ۲۱ ST ۹۲ ۸۱ ۱۱
لیگ یک فرانسه پاریس سینت ژرمن Mbappé, Kylian ۱۸ ST ۹۴ ۸۷ ۷
لیگ برتر انگلستان منچستر سیتی Brahim Díaz ۱۹ CAM ۸۵ ۶۹ ۱۹
لیگ دسته یک انگلستان تاتنهام Onomah, Josh ۲۱ CAM ۸۶ ۷۱ ۱۴
بوندس لیگا هوفنهایم Amiri, Nadiem ۲۱ CAM ۸۵ ۷۸ ۸
بوندس لیگا لورکوزن Havertz, Kai ۱۹ CAM ۸۸ ۷۹ ۱۵

آیا از لیست بهترین بازیکنان جوان فیفا ۱۹ راضی بودید؟ پیش از این هم به در مطلبی جداگانه به آموزش بخش مربیگری فیفا ۱۹ پرداخته‌ بودیم. شما به خرید چه بازیکن‌هایی در این بخش علاقه‌ دارید؟ ستاره‌ای شناخته شده یا جوانی با استعداد؟

دوست دارید تا در آینده چه آموزش‌هایی را برای شما قرار دهیم؟‌ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 

The post بهترین بازیکنان جوان فیفا ۱۹ را اینجا ببینید؛ مربیگری با کم‌ترین هزینه appeared first on دیجیاتو.

چگونه در بخش مربیگری فیفا ۱۹ حرفه‌ای شویم؟

چند هفته‌ای از عرضه فیفا ۱۹ به عنوان پرطرفدارترین بازی ورزشی سال می‌گذرد و عملکرد این بازی در بازار نشان داد که با یکی از بهترین نسخه‌های سری فیفا طرف هستیم. هر چقدر که فیفای جدید در حالت‌هایی مانند آلتیمیت تیم و Kick-Off تغییرات مثبتی را به خود دیده، اما در بخش مربیگری فیفا ۱۹ تغییر چشم‌گیری را نسبت به سال گذشته تجربه نکرده است.

بخش مربیگری فیفا ۱۹ با وجود نقاط ضعفی که دارد، هنوز هم می‌تواند طرفداران مدیریت یک تیم فوتبال را راضی نگه دارد. البته برای رسیدن به این هدف مهم، نکات ریز و درشتی وجود دارند که بهتر است قبل از آغاز کار خود در نقش یک مربی حرفه‌ای آن‌ها را بدانید.

خود را دست کم نگیرید

نکته‌ای که نباید در بخش مربیگری بازی از آن غافل شوید به آغاز ساخت تیم رویایی خود از همان روز اول کار شما به عنوان مربی جدید تیم‌تان برمی‌گردد. بسیاری از کاربران روزهایی ابتدایی فصل را برای شروع رقابت‌های مهم‌تر از دست می‌دهند اما بهتر است از همان روز اول، نقاط ضعف تیم‌تان را بشناسید، بازیکنانی که جایی در برنامه شما ندارند را در لیست فروش قرار داده و برای خرید بازیکن‌هایی که به آن‌ها نیاز دارید وارد مذاکره شوید.

اگر با یک تیم حرفه‌ای بخش مربیگری فیفا ۱۹ را آغاز کرده‌اید، با فروش بازیکنان اضافه، دیگر به مشکل خاصی بر نخواهید خورد اما اگر بودجه محدودتری دارید، بهتر است از همان ابتدا برنامه بلندمدتی برای تیم خود داشته و بازیکنان جوان و آینده‌دار که مبلغ مورد نیاز برای خرید آن‌ها هم از ستارگان شناخته شده دنیای فوتبال کم‌تر است را به تیم خود بیاورید.

بهترین بازیکنان جوان فیفا ۱۹ به شرح زیر هستند:

بخش مربیگری فیفا 19

 • Kylian Mbappé – امتیاز: ۸۷
 • Gabriel Jesus – امتیاز: ۸۳
 • Malcom – امتیاز: ۸۳
 • Gianluigi Donnarumma – امتیاز: ۸۲
 • Ousmane Dembélé – امتیاز: ۸۲
 • Leon Bailey – امتیاز: ۸۲
 • Marcus Rashford – امتیاز: ۸۲
 • Matthijs de Ligt – امتیاز: ۸۰
 • Youri Tielemans – امتیاز: ۸۰
 • Onyinye Ndidi – امتیاز: ۸۰
 • Oyarzabal – امتیاز: ۸۰

جدا از لیستی که باهم دیدیم، در مقاله جداگانه‌ای به بهترین بازیکنان فیفا در پست‌های مختلف خواهیم پرداخت. البته در خرید همین بازیکنان جوان‌ هم بهتر است با توجه به قابلیتی که از فیفا ۱۸ به بازی اضافه شده، خودتان با بازیکن و باشگاه سر میز مذاکره نشسته و کمی مبالغ را بالا و پایین کنید.

اگر می‌خواهید بودجه بیشتری برای خرید بازیکنان بهتری داشته باشید، بهتر است تا هر پیشنهادی که از سمت باشگاه مقابل یا مدیربرنامه‌های بازیکن مورد نظر به شما داده می‌شود را قبول نکنید. اکثر آن‌ها به رقم‌های پایین‌تری راضی می‌شوند و در خصوص بازیکنان هم بهتر است به جای دادن پاداش‌هایی به ازای زدن گل یا کلین شیت محقق می‌شوند، به‌ آن‌ها کمی حقوق بیشتری دهید تا بودجه شما بیشتر تحت کنترل باشد و در میانه‌های فصل با کمبود پول روبرو نشوید.

در ضمن اگر می‌خواهید که تجربه واقعی‌تری از بخش مربیگری فیفا ۱۹ داشته باشید، می‌توانید به جای جستجو بهترین بازیکنان و بااستعدادترین آن‌ها در این بخش مدیربرنامه‌هایی را استخدام کنید. آن‌ها بر اساس دستوری که از شما می‌گیرند، به لیگ‌های مختلف در سطح جهان سر زده و بر اساس پارامترهایی که شما تعین کرده‌اید، بازیکنانی را به باشگاه پیشنهاد می‌دهند.

در ضمن تمدید قراردادها یکی از اساسی‌ترین وظایف شما به عنوان مدیر و مربی تیم بوده و بهتر است هر یکی دو فصل یک بار قرارداد بازیکنانی که هنوز به آن‌ها نیاز دارید را تمدید کرده تا خطر از دست دادنشان را به کم‌ترین حد ممکن برسانید. از این نکته نباید غافل شوید که بسیاری از بازیکنان جوان با پیشرفت،‌ حقوق بیشتری را طلب می‌کنند و اگر خواسته‌های آن‌ها را برآورده نکنید، ممکن است سودای پیوستن به تیمی دیگر را در سر بپرورانند.

یکی دیگر از موارد مهم در جذب بازیکن به مبحث فسخ قراردادها که طی سال‌های اخیر به یکی از مهم‌ترین بحث‌ها در ورزش فوتبال تبدیل شده برمی‌گردد. اگر بازیکنی در قرارداد خود قانون فسخ داشته باشد، خریدار می‌تواند بدون مذاکره با باشگاه و با پرداخت مبلغ فسخ قرارداد، یکسره سراغ مذاکره با خود بازیکن برود.

پیشنهاد می‌کنم اگر در قرارداد بازیکنی که به او علاقه‌ دارید بند فسخ وجود داشت حتما از آن استفاده کنید زیرا معمولا مبالغ تعین شده برای فسخ قرارداد بسیار کمتر از مبلغی هستند که خود باشگاه برای صادر کردن رضایت نامه بازیکن از شما طلب می‌کند.

همچنین، طبیعی است که اگر با بازیکنی تمدید قرارداد می‌کنید، تا جای ممکن به درخواست او برای تعین مبلغ فسخ پاسخ منفی بدهید زیرا در غیر این صورت، شما دیگر هیچ قدرتی برای منع کردن او از پیوستن به باشگاه رقیب نخواهید داشت.

جو تیم را کنترل کنید

همان‌طور که پیش از این هم گفته بودیم، یکی از وظایف اصلی شما به عنوان مربی، مدیریت جو تیم و سالم نگه داشتن رابطه خودتان با سایر بازیکنان است. برای حفظ جو تیم، بهتر است تا تعداد نفرات حاضر در آن را بیش از اندازه زیاد نکنید. هر بازیکنی که در تیم شما حضور دارد، توقع حضور در مسابقات را داشته و اگر فردی را برای مدتی طولانی به نیمکت یا سکوها میخ کنید، جدا از آن که اعتماد به نفسش را از دست می‌دهد، رابطه‌ خود را هم با شما بهم زده و کارتان برای تمدید قرارداد یا حتی فروش او با قیمتی بالا بسیار سخت‌تر خواهد شد.

زمانی که در حال مذاکره با بازیکنی برای اضافه کردن او به باشگاه‌تان هستید، او از شما درخواست می‌کند تا نقشش را در تیم مشخص کنید. بازیکنان حرفه‌ای و درجه یک اغلب از شما می‌خواهند که آن‌ها را در بیشتر مسابقات بازی دهید و از سمت دیگر بازیکنان جوان نیز نیازمند توجه و محک زدن شدن در بازی‌های آسان‌تر هستند تا بتوانند با شرایط لیگی که باشگاه شما در آن‌ حضور دارد راحت و سریع‌تر آشنا شوند.

جدا از بازی دادن، موارد دیگری نیز برای خوشحال نگه‌داشتن بازیکنان وجود دارد. برای مثال، قبل از بازی‌های مهم، شما می‌توانید در کنفرانس‌های خبری شرکت کنید. طی این کنفرانس‌ها می‌شود از کل تیم خود یا حریف و به طور خاص یک بازیکن تمجید یا انتقاد کرد. اگر بازیکنی روحیه‌ خود را از دست داده، تمجید کردن از او باعث می‌شود تا با حس و حال بهتری برای شما به میدان رفته و موثرتر بازی کند.

اهدافی که باشگاه برای شما طی کوتاه و بلند مدت مشخص می‌کند را هم مهم بدانید زیرا آن‌ها در میزان رضایت مدیران باشگاه و در نهایت طرفداران از شما تاثیرگذار خواهند بود. اهدافی که برای شما تعین می‌شود، با توجه به سطح باشگاهی که در آن حضور دارید متفاوت خواهد بود. برای مثال در باشگاه‌هایی مانند یوونتوس و بارسلونا، جدا از وجود اهدافی مانند کسب رتبه‌ای مناسب در لیگ قهرمانان اروپا و قهرمان شدن در لیگ داخلی، خواسته‌هایی همچون پرورش بازیکن جوان، کسب درآمد از طریق فروش لباس که البته با پیروزی در مسابقات حاصل می‌شود بر عهده شما قرار می‌گیرد.

رسیدن به این هدف‌ها در نهایت امتیاز مربیگری‌تان را بالا می‌برند و باعث خواهند شد تا پیشنهادات بهتری را برای مربیگری همزمان یک تیم ملی یا پیوستن به یک تیم باشگاهی دیگری داشته باشید.

تمرین، مهم‌ترین فاکتور بخش مربیگری فیفا ۱۹

یکی از مواردی که توسط بیشتر کاربران بخش مربیگری فیفا ۱۹ و نسخه‌های قبلی این سری نادیده گرفته می‌شود به تمرین دادن بازیکنان برمی‌گردد. تمرین دادن بازیکنان شما جدا از آن‌که آن‌ها را برای مسابقه آماده‌تر می‌کند، باعث می‌شود که آن‌ها با سرعت بیشتری نسبت به حالت عادی پیشرفت کرده و زودتر به امتیازهای بالا برسند.

بهتر است تا بازیکنان را در بخش‌هایی که نیاز یا استعداد پیشرفت کردن در آن را دارند تمرین دهید. در هر هفته، تعداد محدودی از بازیکنان می‌توانند در لیست تمرین شما جای بگیرند و این تمرین‌ها را می‌توان شبیه سازی کرد یا اگر کمی حوصله بیشتری دارید، این امکان که خودتان آن‌ها را انجام دهید هم وجود دارد. البته نباید از این موضوع غاقل شد که تمرین کردن باعث خسته‌ شدن آن بازیکن می‌شود و نباید در روزهایی مانند قبل از یک بازی حساس به بازیکنان اصلی تیم تمرین بدهید.

یکی دیگر از راه‌های همیشه سرحال نگه داشتن بازیکنان استفاده از سیستم چرخشی است. با گزینه‌ای که در منوی بخش مربیگری فیفا ۱۹ وجود دارد، می‌توانید دو یا چند تیم جداگانه با بازیکنان مختلفی که در اختیار دارید بچینید.

بهترین راه برای پیشرفت دادن فوتبالیست‌های جوان و راضی نگه‌داشتن بازیکنان شناخته‌ شده‌تر این است در بازی‌های آسان‌تر فصل که تعداد آن‌ها بین ۱۰ الی ۱۵ مسابقه می‌شود، به تیم جوان‌تر خود بازی داده و دیگر مسابقات را به افراد حرفه‌ای بسپارید. از این نکته هم نباید غافل شد که مربیگری بخشی طولانی و بلند مدت در فیفا محسوب می‌شود و برای موفق ظاهر شدن در لیگ یا مسابقاتی همچون لیگ قهرمانان اروپا نیاز به داشتن نیمکت قدرتمندی دارید که از خسته شدن دیگر بازیکنان شما جلوگیری کند.

اگر قصد انجام حالت مربیگری برای مدت طولانی را دارید، حتما از استعدادیاب‌های تیم خودتان هم استفاده کنید. این افراد هم مانند مامورهای جذب بازیکن به لیگ‌ها و کشورهای مختلفی سفر کرده و بر اساس پستی که برایشان تعین می‌کنید، بازیکنان با استعداد و جوانی را به شما پیشنهاد خواهند داد.

این را باید گفت که همانند چیزی که در واقعیت فوتبال هم اتفاق می‌افتد، تمام این بازیکنان ثمربخش نخواهند بود و تنها تعداد کمی از آن‌ها به یک فوتبالیست درجه یک تبدیل می‌شوند.

در نهایت، پیش از این هم گفته بودیم که الکترونیک آرتز تلاش زیادی برای بهبود بخش مربیگری فیفا ۱۹ نسبت به گذشته نداشته اما هنوز هم می‌توان از این حالت پرطرفدار لذت زیادی برد. دوست دارید تا در آینده چه آموزش‌هایی را برای شما قرار دهیم؟‌ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

The post چگونه در بخش مربیگری فیفا ۱۹ حرفه‌ای شویم؟ appeared first on دیجیاتو.

بررسی ویدیویی دیجیاتو: بازی FIFA 19

چند سالی است با تغییرات تاثیرگذار در سری بازی های فیفا همراه هستیم؛ روندی که حکایت از جسارت بیشتر الکترونیک آرتز در توسعه نسخه های جدید عنوان فوتبالی اش دارد اما متاسفانه همیشه هم خوشایند نیست.

فیفا ۱۹ از آنچه تصور می کنید دشوارتر شده و بیش از گذشته هدف غایی تبدیل شدن به یک عنوان eSports را دنبال می کند. شبیه سازی سختی های درون مستطیل سبز به حد اعلا رسیده و طاقت فرسایی و درگیری های مداوم برخی از مسابقات دنیای فوتبال به خوبی در آن لمس می شود.

این نسخه برای آن دسته از هوادارانی ساخته شده که به دنبال چالش های سنگین تری هستند، اما عموم کاربران را خسته می کند. هرچند نکات مثبتی از جمله سیستم تاکتیک های داینامیک و روش های جدید بازی کردن می تواند ساعت ها سرگرم کننده باشند؛ ولی مجموعاً توصیه می کنیم اگر با توجه به شرایط اقتصادی بازار بازی های ویدیویی هنوز موفق به تهیه فیفا ۱۹ نشده اید، پس از تماشای بررسی ویدیویی ما دوباره تصمیم بگیرید.

با دیجیاتو همراه باشید.

The post بررسی ویدیویی دیجیاتو: بازی FIFA 19 appeared first on دیجیاتو.

بررسی بازی FIFA 19 ؛ تنبیه در دستور فیفا

یکی از فاکتورهای مشخص و واضح بازی های فوتبالی و به خصوص سری فیفا، تحولات نامحسوسی است که به صورت سالیانه در گیم پلی، به عنوان اصلی ترین المان تاثیرگذار یک بازی اعمال می شود اما اغلب اوقات از چشم بازیکنان عام دور می ماند. بعد از جهش به نسل هشتم و تا انتشار فیفا ۱۷ کمتر شاهد تغییر و تحولی واضح در بازی بودیم، اما به نظر می رسد الکترونیک آرتز اخیراً جسارت بیشتری به خرج می دهد و تحولاتی قابل لمس تر از گذشته در فیفا ۱۸ و فیفا ۱۹ پیاده سازی کرده است.

 • سازنده: EA Sports
 • ناشر: Electronic Arts
 • پلتفرم ها: پلی استیش ۴، پلی استیشن ۳، ایکس باکس وان، ایکس باکس ۳۶۰، پی سی، نینتندو سوییچ
 • پلتفرم بررسی: ایکس باکس وان

زمانی بود که دفاع کردن در مجموعه بازی های فیفا شکلی راحت تر از چیزی که الان می شناسیم داشت؛ کاربر می بایست فقط به موقع بازیکن مناسب را انتخاب کرده و با نگه داشتن یک دکمه روی کنترلر، کل کارهای دفاعی دنیا را انجام می داد. اما چند سالی است مکانیزم دفاع کردن فیفا به طور بنیادین از نو طراحی شده و می توان به سادگی آن را مهم ترین و بزرگ ترین تحول تاریخ گیم پلی این سری دانست.

اما حالا که فیفا ۱۹ را تجربه می کنیم، همانطور که توسعه دهندگان الکترونیک آرتز وعده داده بودند، تغییری بزرگ در گیم پلی بازی اعمال شده که شاید در نگاه اول چندان مهم به نظر نرسد، اما کافی است چند بازی با آن کلنجار بروید تا متوجه اهمیت بالا و تاثیرگذاری آن بشوید.

چهار مشخصه جدید که در واقع تحولاتی در مکانیزم های سابق هستند در گیم پلی فیفا ۱۹ وجود دارد که الزاماً نمی توان گفت خوب از آب در آمده اند؛ الکترونیک آرتز سیستم لمس و حمل توپ را دستخوش تغییراتی اساسی کرده، شکل شوت زنی را به طور کامل تغییر داده، نبردهای تن به تن را درگیرکننده تر و چالش برانگیزتر کرده و در نهایت قابلیت تنظیم داینامیک تاکتیک ها را به گیم پلی آورده که به تفکیک نگاهی به آنها خواهیم داشت.

این شوت لعنتی!

یکی از جالب ترین تحولاتی که به شکلی نوآورانه در گیم پلی فیفا ۱۹ مشاهده می شود، مکانیزم کاملاً جدید شوت زنی موسوم به Timed Finishing است؛ سیستمی که به بازیکن اجازه می دهد با یک کلیک بیشتر دکمه شوت در زمان مناسب، شوتی به مراتب حرفه ای تر را روانه دروازه حریف بکند، حال این شوت می تواند ضربه ای سرکش از پشت محوطه جریمه باشد یا یک قیچی برگردان تماشایی یا یک هِد چکشی.

تا اینجای کار همه چیز جذاب و هیجان انگیز به نظر می رسد، اما این همه ماجرا نیست. همانطور که از نام این مکانیزم جدید بر می آید، زمانبندی مناسب برای دومین کلیک بسیار حیاتی است و ریسک استفاده از آن در موقعیت های حساس و مهم برای گل زنی خیلی بالاست.

به زبان ساده، اگر شما برای بار دوم دکمه شوت را فشار ندهید، فرآیند ضربه زدن به توپ به صورت خودکار و تقریباً مشابه با مکانیزم سال های قبل انجام می گیرد، اما احتمال گل شدن آنها در موقعیت های یکسان به شانس و اقبال شما بستگی دارد و اثربخشی آن بر اساس الگوریتمی تقریباً تصادفی صورت می پذیرد.

اما اگر بخواهید از سیستم یاد شده استفاده کنید، اثر شانس تا حد زیادی کاسته می شود و بسته به مهارت بازیکن پا به توپ و همینطور زمانبندی مناسب شما در هنگام دومین کلیک می توان هر شوتی را درون دروازه حریف جای داد. روش انجام آن چطور است؟

در این سیستم هنگام شوت زدن با هر فوتبالیست نواری رنگی بالای سرش پدیدار می شود که از رنگ های قرمز در دو طرف و رنگ زرد و سبز در میانه تشکیل شده است؛ به این ترتیب که با زدن دکمه شوت برای بار اول، نوار رنگی فوقانی فعال شده و با کلیک دوم ضربه به توپ وارد می شود. هرچه نشانه ی روی نوار بیشتر به رنگ سبز متمایل باشد، شوت با دقت و شدت بیشتری به سمت دروازه حریف زده می شود.

اما در نقطه مقابل اگر نتوانید زمانبندی مناسب را رعایت کنید، شوت نسبت به زمانی که اصلاً بار دوم دکمه را کلیک نمی کنید بدتر زده می شود. هرچند اگر به مرور زمان توانایی آن را پیدا کنید که حتی با خاموش کردن نوار رنگی راهنما که جزئی از Trainer هست، معمولاً بازی بهتری داشته و حملات نتیجه بخش تری خواهید داشت.

دقیقاً درست فکر می کنید؛ این مکانیزم جدید گل زدن را خیلی سخت تر از گذشته کرده است. احتمالاً پیش خودتان می گویید خوب چه کاری است اصلا از سیستم ضربه دوم استفاده نمی کنیم تا مثل گذشته بازی کنیم، اما متاسفانه این باور عملاً شدنی نیست. چراکه از طرفی به نظر می رسد عدم استفاده از Timed Finishing نرخ موفقیت گل زنی را به شدت پایین می برد و در سوی دیگر طمع بهره وری از یک شوت بهتر و محکم تر امانتان نخواهد داد.

بدیهی است این مکانیزم مشکلات عدیده ای برای کسانی که کاملاً با سیستم قبلی اخت بوده اند ایجاد می کند. یکی از ترفندهایی که اغلب بازیکنان هنگام موقعیت های درگیرکننده مثل توپی که از روی نقطه کرنر روی دروازه فرستاده می شود به کار می گیرند، زدن مرتب دکمه شوت است تا بالاخره یکی از بازیکنان حاضر در محوطه جریمه به آن ضربه بزند.

اما حالا این ترفند دیگر جوابگو نیست و با اولین فشار دکمه شوت، مکانیزم مورد بحث فعال شده و روی اولین بازیکن نزدیک به توپ قفل می کند و در واقع ضربات بعدی به دکمه باعث می شود سیستم در حالت Too Early یا Early عمل کند و اگر هم توپی به پا یا سر بازیکنان شما برخورد کند، موقعیت به شکل افتضاحی از دست برود.

به علاوه در درگیری های تن به تن که بین مهاجمان و مدافعان حریف شکل می گیرد، نشانه روی نوار رنگی بالای سر بازیکن با توجه به شرایط و نرخ تسلط روی توپ با سرعت کمتری حرکت می کند و ناخودآگاه زودتر از موعد مناسب مجبور به زدن دومین ضربه شده و در نتیجه شوت به شکل مضحکی زده شده و یا اصلاً موفق به شوت زنی نمی شوید.

در مجموع می توان گفت این سیستم جدید نکات مثبت و منفی متعددی را در کنار هم به صورت یکجا به همراه دارد؛ اگر آنقدری وقت بگذارید و حوصله تان بکشد که روی ترفندهای شوت زنی جدید تمرین کنید، به مرور به یکی از بهترین بازیکنان فیفا تبدیل شده که هیچ حریفی یارای مقابله با شوت های شما را نخواهد داشت، و از طرفی اگر نتوانید با آن همراه شوید شاید با استرسی که به خصوص در بازی های آنلاین و حساس وجود دارد، حتی موقعیت های تک به تک هم بسیار دشوار به نظر می رسد و احتمالاً فرصت های بسیاری خواهد سوخت.

نبرد تن به تن حیاتی است، اما به چه قیمتی؟

دو پاراگراف بالاتر خواندید که درگیری های تن به تن بین مهاجمان و مدافعین می تواند در اثربخشی شوت زنی شما تاثیر زیادی داشته باشد. یکی از المان های جدیدی که در گیم پلی فیفا ۱۹ پیاده سازی شده، نبردهای به اصطلاح ۵۰/۵۰ است که در واقع جنگ تن به تن بین دو بازیکن در داخل زمین را دستخوش تغییراتی کرده.

الکترونیک آرتز مدعی است با این مشخصه جدید واکنش و فعالیت کاربر و البته توانایی های هر بازیکن، نتیجه و برآورد هر درگیری تن به تن در مالکیت توپ، به خصوص در میانه را مشخص می کند. به علاوه هوشمندی و همیاری سایر بازیکنان که توسط هوش مصنوعی کنترل می شوند، هر چالشی برای موقعیت سازی را حیاتی تر می کند.

این المان به نظر خیلی جالب می رسد، اما درست مثل فاکتور قبلی دوباره به دشوارتر شدن مسابقات کمک زیادی کرده است؛ طوری که باعث شده به شدت از سرعت بازی کاسته شود و بیشتر وقت شما صرف درگیری در میانه میدان یا درآوردن توپ از زیر پای بازیکنان حریف شود.

نبردهای تن به تن به گونه ای است که کمتر پیش می آید بازیکنی نقش بر زمین شود و خیلی از اوقات دو بازیکن از تیم های مقابل به یکدیگر چسبیده و یقه همدیگر را به هیچ وجه ول نمی کنند. حالا تصور کنید اگر هر دو طرف بخواهند در حالت Team Pressing بازی کنند و در وسط زمین از بازیکنانی مثل پاول پوگبا یا انگولو کانته داشته باشند، در این شرایط دیگر رسماً بازی فوتبال به کُشتی سنتی تبدیل شده و همه درگیر یکدیگر می شوند.

علاوه بر این بخشی از این سیستم باعث شده توپگیری های میانه راه که اصلاحاً به Interceptions موسوم است، به دفعات زیاد شود. در واقع پاس دادن نسبت به نسخه های قبلی خیلی سخت تر شده و مدام توپ های شما در وسط راه به بازیکنان حریف می رسد، خصوصاً در مقابل هوش مصنوعی که به نظر می رسد تبحر خاصی در توپ ربایی داشته و به سادگی هرچه تمام تر می تواند روی اعصاب شما پیاده روی کند.

این در حالی است که دشواری پاس دادن دقیق و هدف گیری ۳۶۰ درجه ای که در فیفا ۱۷ صدای بازیکنان را درآورده بود و تا حد زیادی در فیفا ۱۸ مرتفع شده بود، در فیفا ۱۹ به نحوی متفاوت نمود پیدا کرده است. البته ناگفته نماند که مهارت بازیکن شما در رساندن توپ به یار خودی می تواند تاثیرگذار باشد، اما مجموعاً درگیری های درون مستطیل سبز باعث می شود بعد از تجربه چند بازی پشت هم حسابی خسته شده و انگشت های دست و بالتان قولنج کنند.

فاکتور اول بازیکن: چابکی و بازیسازی

یکی دیگر از المان های بازطراحی شده گیم پلی در فیفا ۱۹، سیستم جدید لمس و حمل توپ با نام Active Touch System است. اگر خاطرتان باشد طی چند سال اخیر الکترونیک آرتز مانور زیادی روی مکانیزم های ارتقا یافته و واقع گرایانه تر توانایی لمس توپ بازیکنان مختلف داشته که امسال با نسخه تکامل یافته و پیشرفته تر آن روبرو هستیم.

سیستم دریافت، حمل و پخش توپ در فیفا ۱۹ به مراتب طبیعی تر و روان تر احساس می شود و برخلاف سال های اخیر که فاکتور اصلی هر بازیکن به خصوص در بخش آلتیمیت تیم سرعت به شمار می رفت، می توان اتکای زیادی روی توانایی بازیسازی و چابکی آنها کرد.

به این ترتیب که بازیکنان متخصص در دنیای واقعی فوتبال مثل تونی کروس یا مسوت اوزیل با وجود نرخ شتاب پایین، می توانند در موارد حساس و پخش توپ بسیار کاربردی تر از گذشته عمل کنند و از طرفی فوتبالیست هایی مثل کوین دبروینه و کریستین اریکسن که سرعت و چابکی را به صورت همزمان دارند، در میانه میدان پادشاهی خواهند کرد.

به لطف این سیستم کاربر می تواند کنترل بیشتری روی توپ داشته باشد و با حرکت مناسب و بهره گیری به موقع از ترفندهای دریبل زنی، هر لمس توپی را به موقعیتی بهتر و حتی با کمی چاشنی فریبنده، هر حرکتی را به فرصتی برای گل زدن تبدیل کند.

به علاوه مجموعه ای از حرکات و انیمیشن های نمایشی برای حمل توپ توسط روی پا، زانو، سینه و سر به بازی اضافه شده که با استفاده از آنها می توان تغییر جهت داد، مدافعان حریف را به اشتباه انداخت و یا توپ را به شکلی بهتر برای شوت زدن آماده کرد. به عنوان مثال با بازیکنانی مثل کیلین امباپه و کریستیانو رونالدو که از مهارت های دریبل زنی بالایی بهره می برند، به نحوی می توان توپ را پیش برد و فرصت ساخت که در نسخه های قبلی امکان پذیر نبود.

هرچند این مکانیزم برای فوتبالیست هایی که Agility و Ball Control پایین تری دارند -به خصوص در بخش آلتیمیت تیم که در ابتدا مجبور هستیم با بازیکنان ضعیف سر و کله بزنیم- کار را دشوارتر از گذشته کرده و توپ ها به سادگی لو می روند و مدافعان حریف با قلدری بیشتری روی پای شما می آیند.

تاکتیک های داینامیک و بقیه ماجرا

واضح ترین تغییری که در گیم پلی فیفا ۱۹ وجود دارد، اضافه شدن قابلیت تنظیم تاکتیک های داینامیک است؛ به زبان ساده تر باید گفت در این بازی می توان پیش و یا در جریان هر مسابقه، مجموعه ای وسیع از تاکتیک های مدیریتی مختلف را روی تیم پیاده کرد و اثر هرکدام را آنی در رفتار بازیکنان مشاهده نمود.

همانطور که از روی تجربیات سال های اخیر می دانید، برای هر مسابقه بازیکن می تواند غیر از چیدمان بازیکنان تیمش به ترکیبی خاص، رفتارهای منحصر به فرد هر کدام از آنها را معین کند، تاکتیک های هجومی، دفاعی و بازیسازی را شخصی سازی نماید، و وظایف هر فوتبالیست را نیز مشخص نماید.

در فیفا ۱۹ با نسخه ای به مراتب حرفه ای تر از همان سیستم طرف هستیم و علاوه بر چیدمان اصلی، امکان طراحی مجزا و کامل هرکدام از تاکتیک های هجومی (Attacking و Ultra Attacking) و همینطور دفاعی (Defensive و Ultra Defensive) وجود دارد. در واقع بازیکن حتی در جریان بازی با توجه به شرایط مسابقه می تواند بدون نیاز به توقف جریان مسابقه و وارد شدن به منوی تنظیمات تیم، بلافاصله با یک حرکت، ترکیب و رفتار بازیکنانش را دست خوش تحول کند.

تمام این حرکات تنها با کمک دکمه های چپ و راست روی D-Pad (که قبلاً هم به نحو دیگری وجود داشت) قابل انجام است. به علاوه اینکه مجموعه ای از ترفندهای کوچک که به تاکتیک تیم اضافه می شوند، نه آنکه به کلی آن را تغییر دهند به شکل گزینه های قابل انتخابی به دکمه های بالا و پایین D-Pad اضافه شده اند که هر کدام به نحوی درمکانیزم هجومی یا تدافعی تیم اثر می گذارند.

اگرچه تمرکز روی تاکتیک همیشه یکی از فاکتورهای اصلی بازی های فیفا به عنوان یک شبیه ساز فوتبال بوده، فیفا ۱۹ به طور کلی سیستم مدیریت تیم را به مرحله جدیدی برده که به لطف بهره گیری از تجربیات بهترین سرمربیان دنیا مثل پپ گواردیولا و مائوریسیو پوچتینو در ساختار آن، تجربه ای بسیار عالی در اختیار کاربران حرفه ای می گذارد.

با هر تغییر در ذهنیت تهاجمی یا تدافعی تیم، شمایلی تصویری از آنچه روی ترکیب شما اثر می گذارد نمایان می شود که بهتر از گذشته متوجه شوید بازیکنان حاضر در زمین مسابقه پیش رو چگونه رفتار خواهند کرد. به عنوان مثال اگر فاز مالکیت توپ را تقویت کنید، بازیکنان بیشتر سعی می کنند توپ را در میانه میدان به چرخش در بیاورند و با احتیاط بیشتری پاسکاری کنند. یا اگر سیستم هجوم سریع یا ضدحمله را پیاده کنید، کلیه بازیکنان نیمه حریف در موقعیت های گل زنی وارد محوطه جریمه می شوند تا از تمام فرصت های احتمالی نهایت استفاده را ببرند.

ناگفته نماند الکترونیک آرتز گزینه های All Out Attack و Park the Bus را از D-Pad چپ و راست حذف کرده، اما نه به این معنا که دیگر نمی توان با تمام وجود حمله یا با جان و دل دفاع کرد؛ بلکه بیشتر این موارد بر پایه سیستم تاکتیکی تیم تان است که از پیش تعیین می کنید و در مواجهه با حریف نیز می توانید با فعال کردن گزینه های مختلف D-Pad بالا و پایین به آنها سرعت و قدرت ببخشید.

گیم پلی دوست داشتنی؟ نه لزوماً

ماهیت کلی گیم پلی فیفا ۱۹ در چهار بخشی که مطالعه کردید خلاصه می شود، اما اگر بخواهیم با نگاهی کلی تر به قضیه نگاه کنیم، گیم پلی بازی را می توان هم در دسته خوب قرار داد هم در دسته بد.

تجربه فیفا ۱۹ می تواند بعد از چند ساعت بازی کردن به شدت طاقت فرسا، خسته کننده و اعصاب خردکن شود؛ نرخ درگیری بازیکنان با یکدیگر در میانه های زمین به شدت بالا رفته و در موقعیت های حساس گل زنی نیز چسبیدن مدافعان حریف حرص درآور است، به علاوه اینکه مکانیزم جدید شوت زنی که بعضاً بهترین فرصت ها را خراب می کند، آتش به جان کاربر می زند.

به موجب همین قضیه سرعت بازی حتی در حالت Fast هم پایین تر از سال های قبل به نظر می رسد و روند مسابقات را از شور و حال انداخته است. مگر اینکه هر دو طرف تصمیم بگیرند Pressing بازی نکنند و تاکتیکی باز و سرعتی ارائه نمایند؛ مسئله ای که به شدت در هوش مصنوعی بازی نادر است و در درجات سختی بالا حسابی نفرت انگیز، نتیجه گرا و تخریبی بازی می کند.

علاوه بر همه این موارد فیفا ۱۹ فرصت اشتباه به شما نمی دهد؛ حریف چه کامپیوتر باشد چه فرد دیگری به راحتی از اشتباهاتی که بعضاً در بین مدافعان یا پاس دادن گلر به حریف رخ می دهد، استفاده می کند و به سرعت تنبیه می شوید. در سوی مقابل هنگام حمله کردن هم کوچکترین اشتباهات، موقعیت های بسیار ساده را از بین می برند و گل زدن سخت تر به نظر می رسد.

برای بار هفتادم هم در طول سال های اخیر نحوه پنالتی زدن کلا تغییر کرده و اگر آموزش ابتدایی بازی را به هوای آشنایی با پیشینه این بخش رد کنید، ممکن است مهم ترین پنالتی در حساس ترین بازی آنلاین را ناگهان به شکلی عجیب از دست بدهید که خاطره این اتفاق در سال های قبل را هم یادآوری می کند.

به عنوان سخن پایانی برای بررسی گیم پلی فیفا ۱۹ می بایست به هوش مصنوعی (همچنان) احمقانه و ضعیف دروازه بانان اشاره کنیم. حداقل تا پیش از آپدیتی که تا مدت کوتاهی قرار است برای بازی منتشر شود، گلرهای قصه ما گاهی در مواجه با توپ های حریف شدیداً مضحک واکنش نشان می دهند و در شلوغی های محوطه جریمه مثل مرغ سرکنده هستند. هرچند پیشرفت نسبی عملکرد مدافعان جای شُکر خودش را دارد.

تنوع بیشتر برای بازی کردن

الکترونیک آرتز در سال های اخیر بیش از گذشته تلاش می کند تا فیفا را در مسیر تبدیل شدن به یک عنوان کامل برای مسابقات eSports هدایت کند و بیشتر یک شبیه ساز فوتبال باشد تا یک گیم سرگرم کننده؛ هر آنچه تا اینجای کار مطالعه کردید مخاطبان حرفه ای را هدف قرار داده که نوید دشوارتر شدن هر چه بیشتر فیفا ۱۹ را می دهد. اما مسئله مورد بحث به این معنا نیست که توسعه دهندگان به کلی هواداران عام خود را فراموش کرده اند.

نیازی به اطلاع رسانی نیست که لیگ قهرمانان اروپا یا همان UEFA Champions League مشهور بعد از اتمام قرارداد ده ساله کونامی به FIFA بازگشته و الکترونیک آرتز هم حساب ویژه ای روی آن باز کرده است. از مانورهای تبلیغاتی پیش از عرضه گرفته تا حضور پررنگ در بخش آلتیمیت تیم و همینطور مود مجزای این رقابت ها و انواع حالت های Kick Off.

در منوی اصلی فیفا ۱۹ بخش جدیدی برای لیگ قهرمانان اروپا وجود دارد که در آن می توانید به دلخواه مسابقات واقعی امسال یا با گروه بندی متفاوتی را با انتخاب یک یا چند تیم آغاز کنید تا در صورت موفقیت در پایان به ورزشگاه مترو پالیتانو شهر مادرید پا گذاشته و جام قهرمانی را بالای سر ببرید.

توسعه دهندگان در اقدامی قابل تحسین مجموعه گزارشی کاملاً جدید را برای بخش لیگ قهرمانان اروپا تدارک دیده اند؛ تیم جدید شامل Derek Rae (گزارشگر باسابقه اسکاتلندی) و Lee Dixon (بازیکن سابق باشگاه آرسنال) فضایی تازه را بعد از مدت ها به مجموعه بازی های فیفا آورده اند، ولی در سایر بخش ها همچنان صدای مارتین تایلر و الن اسمیت به گوش می رسد.

به علاوه این رقابت ها در Career Mode نیز لایسنس شده و می توان آن را در مراحل گروهی، رفت و برگشت حذفی و حتی تک بازی فینال به صورت مجزا در بخش Kick Off تجربه کرد. حال و هوای لیگ قهرمانان اروپا با آن موسیقی شهیرش به بهترین شکل ممکن در جای جای مسابقات مربوط فیفا ۱۹ پیاده سازی شده و در واقع حداقل برای مدتی جذابیت بیشتری نسبت به بازی های معمولی دارد.

اما فیفا با وجود حضور یوفا چمپیونز لیگ، حالت های نوآورانه و جذابی به یکی از پرطرفدارترین بخش های بازی یعنی Kick Off اضافه کرده که رقابت های دوستانه آفلاین را حسابی هیجان انگیزتر کرده است.

Kick Off جدید غیر از ارائه چند سبک نو، به کاربران اجازه می دهد به تفکیک اطلاعات و جزئیات مسابقات Couch Co-Op خود و دوستانشان را دنبال کرده و با سند و مدرک به کل کل با همدیگر بپردازند. بازی به صورت خودکار تمام داده های هر مسابقه، از جمله نرخ برد و باخت، شوت های زده شده در چارچوب یا ضربات ایستگاهی، مجموع نتایج پنج بازی اخیر بین دو نفر و بسیاری فاکتور دیگر را تحلیل کرده و در پایان نمایش می دهد.

علاوه بر این هر کاربر آفلاین حاضر در خانه می تواند داده های Kick Off خودش را به حساب کاربری اش متصل کند تا برای همیشه باقی مانده و حتی آنها را در خانه داشته باشد. هرچند هنوز این مسئله محصور به کنسول های بازی یکسان است و اکانت های پلی استیشن و ایکس باکس به یکدیگر وصل نمی شوند.

در کنار تمام این مزایا فیفا ۱۹ غیر از حالت های کلاسیک و لیگ قهرمانان اروپا، امکان تجربه مسابقاتی متفاوت را در اختیار کاربران قرار می دهد؛ بازی های با قوانین اختصاصی و عجیب، رقابت های ۳ یا ۵ گانه، بازی های رفت و برگشت و فینال های مختلف که نگاهی اجمالی به هرکدام می اندازیم.

House Rules احتمالاً یکی از جذاب ترین بخش های جدید Kick Off است که با وضع قوانین و شرایط منحصر به فردش می تواند سرگرمی متفاوت و البته هیجان انگیزی را برای بازیکنان فراهم کند. این بخش خودش به ۵ دسته تقسیم می شود.

دسته Survival Mode که در ابتدا نامی عجیب برای یک بازی فوتبالی به نظر می رسد به این صورت تعریف می شود: هر بار که یکی از تیم ها گل بزند، به صورت تصادفی یکی از بازیکنان همان تیم (به جز دروازه بان) از ترکیب اخراج می شود که در واقع به نفع تیم حریف است.

بخش No Rules هم همانطور که از نامش مشخص است برای هموطنان با اعصاب ما بسیار مناسب است؛ در این حالت هیچ قانونی وجود ندارد و داور فقط برای خارج شدن توپ از مستطیل سبز و یا گل شدن سوت می زند و در سایر موارد تا دلتان می خواهد می توانید خطا کنید و بزنید همه بازیکنان حریف را مصدوم کنید بدون اینکه کوچکترین مشکلی برایتان پیش بیاید.

دسته Long Range تقریباً یکی از قوانینی است که در دوران کودکی در فوتبال بازی کردن های خودمانی کوچه و خیابان پیاده می کردیم؛ گل زدن از راه دور یا به عبارت بهتر از بیرون محوطه جریمه ۲ گل حساب می شود و در داحل محوطه جریمه همان ۱ گل به شمار می رود. کاش در آینده لایی زدن به بازیکنان حریف هم گل حساب شود!

در یکی دیگر از بخش ها که Headers & Volleys نام دارد برای نتیجه گرفتن کاربر می بایست حتماً به صورت قیچی برگردان، ضربه سر، ضربه ایستگاهی یا والی (شوت زدن در حالتی که توپ روی زمین نیست و روی هوا است) گل بزند و سایر حالات گل زدن مورد تایید داور قرار نمی گیرد.

آخرین دسته یعنی First To یادآور زمانی است که گل طلایی در قوانین فدراسیون فوتبال جهانی وجود داشت؛ به این ترتیب که بازیکن به دلخواه تعیین میکند هر تیمی که به تعداد مشخصی گل برسد (مثلاً یک گل یا سه گل) پیروز مسابقه به شمار آید.

ناگفته نماند که در بخشی به اسم Cup Finals کاربران می توانند از بین جام های متعدد لایسنس شده یا نشده حاضر در فیفا یکی را انتخاب کرده و با گزارش اختصاصی و حال و هوای آن رقابت نهایی، بازی حساس تری را با َآشنایان خود تجربه کنند. البته لازم به ذکر است تمام این مودهای ذکر شده قابل بازی با هوش مصنوعی نیز هستند، اما طبیعتاً در این صورت جذابیتی به اندازه یک کل کل حسابی و واقعی ندارند.

سه قهرمان، سه روایت؛ کریر مود؟ نه ممنون

بخش داستانی The Journey که در فیفا ۱۷ برای اولین بار معرفی شد، نخستین بار در تاریخ یک بازی فوتبالی بود که روایتی کاملاً پرداخته شده و قهرمان محور را با امکان انتخاب دیالوگ و خط داستانی ارائه می کرد. به لطف موتور قدرتمند گرافیکی فراست بایت، الکترونیک آرتز جسارت به خرج داد و داستانی مفصل که البته بدون عیب و نقص هم نبود را طی دو نسخه اخیر در اختیار هواداران قرار داده که نسبتاً مورد تمجید منتقدین قرار گرفته است.

داستان از جایی شروع شد که الکس هانتر، جوان انگلیسی قصه که در واقع نوه یکی از افسانه های فوتبال بریتانیا یعنی جیم هانتر است، از دوران کودکی در زمینه فوتبال عشق و استعداد نشان می دهد و با پشتیبانی خانواده و چندی از دوستانش مثل گرت واکر، در مسیر پیروزی و موفقیت قرار می گیرد.

الکس با تمرینات و شوق زیاد به فوتبالیستی آینده دار تبدیل می شود و بعد از سن ۱۸ سالگی رسماً به عضویت آکادمی جوانان فدراسیون فوتبال انگلستان در می آید، که با کمک یکی از استعدادیاب های آن دوره سرانجام قراردادی (به انتخاب کاربر) با یکی از تیم های حاضر در لیگ جزیره می بندد.

در همین حین الکس متوجه می شود گرت والکر دوست دوران کودکی اش نیز دقیقاً به همان باشگاه پیوسته و به مرور زمان رفاقت آنها به رقابت تبدیل می گردد؛ از طرفی یکی از آشنایان وی به اسم دنی ویلیامز حواشی کوچکی برای جوان انگلیسی ایجاد می کند که جذب یک سوپراستار توسط تیم همراه شده که در نهایت موجب می گردد الکس هانتر به صورت قرضی راهی یکی از باشگاه های لیگ دسته دوم انگلستان شود.

نکته جالب توجه جایی است که دنی ویلیامز دقیقاً در همان باشگاه دسته دومی بازی می کند و طی ماجراهایی این دو بازیکن برخلاف گذشته ارتباطی بسیار صمیمانه و دوستانه برقرار می کنند، اگرچه دیری نمی گذرد و در میانه های فصل الکس هانتز دوباره به تیم اصلی فراخوانده می شود، چراکه گرت واکر از باشگاه مادر خارج شده بوده و به اصلی ترین رقیب آنها پیوسته است.

با تمرینات فراوان الکس در مدت زمان کوتاهی در ترکیب اصلی مسابقات جام حذفی انگلیس قرار می گیرد و بعد از کش و قوس های فراوان خلاصه به تیم اصلی لیگ رسیده و با عملکرد فوق العاده اش، نظر اغلب کارشناسان را به خود جلب می کند؛ الکس هانتر در رسانه ها به عنوان آینده تیم ملی انگلیس شناخته می شود.

بعد از گذشت یک فصل از رقابت های لیگ انگلیس با درخشش هانتر جوان، باشگاه انتخابی برای انجام رقابت های پیش فصل به آمریکا سفر می کند تا در مقابل باشگاه های بزرگی مثل رئال مادرید و لوس آنجلس گلکسی قرار بگیرد. در همین حین الکس پدرش هارولد که سال ها پیش به آمریکا مهاجرت کرده بود و خبری ازش نداشت را ملاقات می کند.

برقراری این ارتباط مجدد و حمایت های پدرانه هارولد باعث می شود وی بعد از پشت سر گذاشتن ماجراهایی ناخوشایند، در نهایت به باشگاه لوس آنجلس گلکسی بپیوندد. به علاوه او در جریان استقرارش در ایالات متحده با خواهر ناتنی اش یعنی کیم هانتر برای اولین بار آشنا می شود.

الکس در طول فصل به شدت در لیگ MLS می درخشد و توجه برخی از باشگاه های بزرگ اروپایی را به خودش جلب می کند، اما به ناگهان یک مصدومیت شدید از ناحیه زانو گریبانش را می گیرد؛ اتفاقی که باعث می شود برای چند ماه راهی لوس آنجلس شده و در آنجا با خواهرش ارتباطی عمیق تر برقرار نماید و کیم هم که فوتبالیست است با روحیه دهی و پشتیبانی های الکس، بالاخره به تیم ملی آمریکا فراخوانده شود.

بعد از بهبودی وضعیت پای الکس هانتر، وی به اروپا بر می گردد تا ماه های پایانی فصل را باشگاه سابقش سپری کند که در همین هنگام تماسی تلفنی آینده اش را تغییر می دهد؛ خانم پشت خط تلفن به الکس می گوید اگر اجازه مدیریت برنامه هایش را به او بسپارد، او همان آن به بازیکنی از تیم پرستاره و بزرگ رئال مادرید تبدیل خواهد شد.

داستان The Journey: Champions در فیفا ۱۹ از این نقطه آغاز می شود. الکس هانتر به پرافتخارترین تیم تاریخ دنیا پیوسته و قرار است جای خالی کریستیانو رونالدو را بعد از انتقالش به یوونتوس پر کند و به علاوه در طول ماجراجویی هایش از تجربیات بازیکنانی مانند پائولو دیبالا، نیمار جونیور و کوین دبروینه استفاده نماید.

این بار پای هانتر به رقابت های لایسنس شده لیگ قهرمانان اروپا هم باز می شود، اما بهترین بخش آن تجربیات جدیدی است ک از طریق به دست گرفتن کنترل خط داستانی سایر کاراکترهای اصلی این روایت یعنی کیم هانتر و دنی ویلیامز ارائه می شود. به خصوص تلاش برای قهرمانی آمریکا در جام جهانی بانوان که به نوبه خود داستانی جذاب و متفاوت به نظر می رسد.

اگر چه روایت این قسمت از خط داستانی فیفا با سرعت بیشتری دنبال می شود، اما همچنان انجام تمرینات متعدد و برخی از کات-سین های کشدار ماجرا، کمی حوصله سر بر است و کاربر را خیلی زود خسته می کند، ولی در مجموع تجربه آن خالی از لطف نیست.

در مورد کریر مود هم فقط یک جمله کافی است؛ این قسمت هیچ تفاوتی نسبت به سال های گذشته نکرده، فقط لایسنس لیگ قهرمانان اروپا در آن وارد شده است. چرا؟ بهتر است این مطلب را مطالعه کنید.

پولسازترین بخش فیفا؛ به آلتیمیت تیم ۱۹ خوش آمدید

شکی نیست که Ultimate Team سال هاست به پرطرفدارترین بخش بازی های فیفا تبدیل شده و به تبع آن برای الکترونیک آرتز به شدت ارزشمند و پولساز بوده است. هر سال بخش های جدیدی در سیر تکاملی این مود محبوب قرار می گیرند که امسال هم از این قاعده مستثنا نبوده و FUT 19 همچنان جذاب و اعتیادآور است.

همانطور که می دانید در آلتیمیت تیم بازیکن می تواند تیم رویایی خودش را با حفظ المان های مشخصی مثل کمیستری (Chemistry) و قدرت هجومی و تدافعی از نطفه بسازد و با انجام مسابقات متعدد و شرکت در رویدادها و رقابت های مختلف پیشرفت کند. اگرچه پرداخت هزینه های درون برنامه ای می تواند به سرعت رشد کاربر کمک زیادی کند و همین مسئله نظام سرمایه داری عجیبی را در این مود جاری ساخته است.

بخش Squad Battles که در فیفا ۱۸ به آلتیمیت تیم اضافه شد امسال نیز به قوت خود باقی است و بهترین بستر برای تنهایی بازی کردن در فیفا ۱۹ را فراهم کرده است. به علاوه اینکه جایزه ها و پک های امسال تا حدودی بهتر از سال قبل است و می توانید با دریافت آنها در هر دوشنبه، حسابی سکه و بازیکن برای تیم رویایی تان جمع کنید.

دسته آنلاین FUT Champions با تغییرات کوچکی همراه بوده که البته دور اول آن تا لحظه نگارش این مطلب هنوز آغاز نشده است. ولی با این وجود می توان گفت نحوه ورود به این رقابت های سراسری تغییر کرده و دیگر الزامی برای شرکت در Daily Knockout Challenges نیست و می بایست امتیازاتی را از طریق برخی پک های خاص یا مشارکت در بخش جدید Division Rivals جمع آوری نمود.

مود جدید Division Rivals که برای نخستین بار در فیفا ۱۹ رونمایی شده، بخشی است که می توان از آن به عنوان تلفیقی از Squad Battles و Seasons یاد کرد؛ به این ترتیب که ۵ بازی اولیه برای تعیین سطح کاربر به صورت آنلاین انجام می گیرد تا درجه سختی رقابت های اصلی مشخص شود.

بعد از تعیین سطح، بازی کاربر را به تناسب توانایی ها، آمار برد و باخت ۵ بازی قبل و قدرت تیم، به صورت خودکار وارد یکی از دیویژن های ۱۰ گانه مسابقات می کند که هر کدام از ۴ رتبه تشکیل شده اند و جوایز اختصاصی خودشان را دارند. بازیکن حدوداً یک هفته فرصت دارد تا به تعداد دلخواه و نامحدود در Division Rivals مسابقه دهد و امتیاز جذب نماید. هر چه امتیاز بیشتری جمع شود آخر هفته جوایز بهتر و بیشتری نصیب کاربر خواهد شد و از طرفی با تلاش زیاد می توان به صورت دستی به دیویژن بالاتر صعود کرد، به علاوه اینکه از همین طریق می توان شانس کافی برای ورود به FUT Champions را نیز کسب کرد.

الکترونیک آرتز در ادامه روند سال قبل، با توپی پر از رویدادهای مختلف به استقبال FUT 19 آمده و علاوه بر انتشار منظم کارت بهترین بازیکنان هفته موسوم به TOTW، اولین مجموعه کارت های ویژه تحت نام Ones to Watch همین هفته در دسترس قرار گرفتند و احتمالاً امسال بیشتر از سال گذشته از این دست اتفاقات خواهیم داشت.

انتشار کارت های جدید و برگزاری رویدادهای مختلفی که اثراتش حتی در Weekly Objectives دیده می شود باعث شده تا بازیکنان بیش از گذشته پیگیر دنیای واقعی فوتبال باشند و اطلاعات و شور و هیجان خود را وارد زندگی مجازی آلتیمیت تیم کنند؛ به علاوه اینکه تعداد کارت های آیکان (بازیکنان افسانه ای سابق فوتبال مثل مارادونا، رائول، مالدینی و غیره) به شکل چشمگیری افزایش یافته است که به نوبه خود هواداران خاص خودش را دارد.

اگر از هواداران بخش Ultimate Team نیستید و از مطالب بالا تقریباً سر در نیاوردید، به جرئت می توانیم بگوییم جذاب ترین و اعتیادآورترین قسمت مجموعه بازی های فیفا را تاکنون از دست داده اید. ولی با این حال به زودی با مجموعه ای از مطالب ویژه برای FUT در دیجیاتو به یاری شما خواهیم آمد تا ضمن معرفی این مود، به دانش بازیکنان سابق نیز بیافزاییم.

گرافیک، همچنان پایین تر از سطح انتظار

هستند عده ای که مدعی شوند بازی های فیفا را به خاطر گیم پلی خوب و شبیه سازش دوست دارند، اما امکان ندارد کسی از گرافیک بالاتر استقبال نکند و بگوید همین مقدار جزئیات و طراحی کافی است و نیازی نیست الکترونیک آرتز خیلی روی چهره های بازیکنان وقت بگذارد!

اگرچه پیشرفت های گرافیکی فیفا معمولاً نامحسوس هستند و وقتی به نسخه های قبلی دوباره مراجعه می کنید، بهتر متوجه تغییرات می شوید، در سال های اخیر مهاجرت بنیان گرافیکی فیفا روی موتور فراست بایت، توقعات بسیار بالاتری را برای کارشناسان و به خصوص هواداران ایجاد کرده که البته همیشه با نتیجه ای نه چندان رضایت بخش همراه بوده است.

نه اینکه فیفا ۱۹ پیشرفت هایی در این زمینه نداشته، ولی متاسفانه الکترونیک آرتز همیشه پایین تر از آنچه انتظار می رفته است عمل می کند؛ دستی به سر و روی فضای کلی ورزشگاه ها کشیده شده، نورپردازی ها به مراتب قوی تر از سال های قبل دیده می شود، تماشاگران پویایی و تنوع بیشتری دارند و چهره بازیکنان هم از حالات بهتری برخوردار است.

بالاخره تیم توسعه دهنده توانسته برخی از حالات مختلف چهره مثل عصبانیت، خوشحالی و خنده و یا ندامت و پشیمانی را در صورت بازیکنان بگنجاند تا مثل قبل قیافه نیمار هنگام گل زدن به همان شکلی نباشد که موقع کارت قرمز گرفتن بوده است. هرچند این مسئله در چهره هایی که از سال های پیش طراحی شده بوده اند کمتر دیده می شود.

به عبارت دیگر امسال فیفا ۱۹ چهره سرشناس ترین بازیکنان را از نو طراحی کرده و باشگاه هایی مثل رئال مادرید و تاتنهام هم که به عنوان همکار تجاری شناخته می شوند، بهترین مجموعه گرافیکی را همراه دارند، یا کریستیانو رونالدو و نیمار جونیور آنقدر خوب و با جزئیات طراحی شده اند که امکان تشخیص آنها از واقعیت کمی دشوار خواهد بود، اما در سوی مقابل کافی است سری به ستاره های قدیمی تر یا بازیکنان کمتر شناخته شده بزنید تا به راحتی به عملکرد سازندگان ایراد بگیرید.

به عنوان مثال ایکر کاسیاس دروازه بان و کاپیتان سابق تیم ملی اسپانیا و باشگاه رئال مادرید را الآن ببینید، چهره اش دقیقاً همان چیزی است که در فیفا ۰۹ طراحی شده بود، لیونل مسی هم که از سال ۲۰۱۶ قراردادش را با فیفا لغو کرد از همان موقع دست نخورده باقی مانده و فقط رنگ موهایش طی زمان تغییر کرده؛ در واقع توسعه دهندگان حتی زحمت به خودشان نداده اند دستی به سر و روی برخی فوتبالیست ها بکشند و هنوز حتی خیلی از بازیکنان باشگاه های بزرگ که طرفداران کمتری دارند، به طور کلی طراحی نشده اند.

صداگذاری و فضاسازی استادیوم ها بسیار بهتر از سال گذشته کار شده اند و لایسنس شدن جامع لالیگا باعث شده علاوه بر شبیه سازی جو فوق العاده ورزشگاه های بزرگ لیگ انگلیس مثل آنفیلد و اولدترافورد، استادیوم های لیگ پرطرفدار اسپانیا هم جز به جز طراحی شده اند و شعارهای گوش خراش و هیجان انگیز اختصاصی باشگاه هایی مثل اتلتیکو مادرید و ویارئال به خوبی در جریان مسابقات شنیده می شوند. البته به جز نیوکمپ که کلاً در بازی وجود ندارد!

از نظر موسیقی هم فیفا ۱۹ به مراتب از سال گذشته کارنامه بهتری دارد؛ برخی از موزیک های حاضر در پلی لیست فیفا ۱۸ طوری روی اعصاب و زشت بودند که قطع کردن کلی صدا بیشتر ارزش داشت، اما مجموع موسیقی های این نسخه جدید از تم مشخصی پیروی کرده که غالباً شنیدنی و جذاب هستند و اگر چندتایی هم کمی ضعیف به نظر می رسند، حداقل اصواتی آزاردهنده ندارند.

جمع بندی

فیفا ۱۹ قطعاً بهبودهای فراوانی نسبت به نسخه قبلی داشته، اما به نظر می رسد دیدگاه کلی توسعه دهندگان برای تجربه غایی یک شبیه ساز فوتبال، با سخت تر شدن بازی اشتباه گرفته شده است. هرچقدر فیفا ۱۸ نسبت به فیفا ۱۷ گیم پلی روان تر و آزادی عمل بیشتری داشت، فیفا ۱۹ روی سخت گیری های بی مورد تمرکز کرده و با پیاده سازی چند المان کنترلی جدید، شور و شتاب مسابقات را به درگیری های مداوم و طاقت فرسا تبدیل نموده است.

وجود چند قابلیت جدید از جمله مکانیزم تازه شوت زنی حرکتی تحسین برانگیز برشمرده می شود، اما دشواری های همراه با آن تبعاتی دارد که در گذر زمان عدم خرسندی کاربران را به دنبال خواهد داشت. در واقع می توان گفت الکترونیک آرتز برای رسیدن به گیم پلی تکامل یافته مورد نظرش هنوز برنامه مشخصی ندارد و مشغول انجام آزمون و خطاهایی متعدد است که در یکی دو سال اخیر در تغییرات ناگهانی روند انجام بازی مشاهده کرده ایم.

با وجود اینکه پیشرفت های این حیث از فیفا ۱۸ نوید آینده ای روشن را برای این مجموعه می داد، تغییرات گیم پلی فیفا ۱۹، اگرچه حرفه ای و رو به جلو تلقی می شود، به دلیل هوادارپسند نبودن، محکوم به شکست است. مادامی هم که این روند ادامه پیدا کند فروش فیفا که بدیهی است برای الکترونیک آرتز در درجه اول اهمیت قرار دارد، کاهش پیدا خواهد کرد. همانطور که شواهد نشان می دهد فروش روزهای ابتدایی امسال در قیاس با نسخه قبلی با ۲۵ درصد کاهش همراه بوده است.

کافی است سری به وبسایت متاکریتیک بزنید تا میانگین نمره کاربران به فیفا ۱۹ را مشاهده کنید؛ کسب امتیاز ۲٫۲ در نسخه پلی استیشن ۴ و امتیاز ۲٫۸ در نسخه ایکس باکس وان تا هنگام نگارش این مطلب اتفاقی نامطلوب برای تاریخچه این سری محسوب می شود که حداقل بعد از ظهور آلتیمیت تیم هرگز دیده نشده بود و از عدم محبوبیت دستاورد جدید EA Sports بین هواداران حکایت می کند. هرچند از نظر فنی و ارائه بسترهای جدید برای بازی کردن می توان نمره بالایی به آن اعطا کرد.


 • اضافه شدن بخش های نوآورانه و جدید به Kick Off
 • گرافیک کلی بهبودیافته و فضاسازی بهتر ورزشگاه ها
 • قابلیت تنظیم تاکتیک های داینامیک
 • افزایش رویدادهای چالش برانگیز در FUT
 • گیم پلی سخت و خسته کننده
 • مکانیزم جدید شوت زنی
 • درگیری افراطی بازیکنان دو تیم در میانه میدان
 • عدم اعمال تغییر مشخصی در Career Mode

The post بررسی بازی FIFA 19 ؛ تنبیه در دستور فیفا appeared first on دیجیاتو.