پیکر سلطان سکه پس از اعدام+عکس

به گزارش بخش قضایی سایت خبرهای فوری، حکم وحید مظلومین و محمد اسماعیل قاسمی که به جرم افساد فی‌الارض از طریق تشکیل شبکه فساد اخلال در نظام اقتصادی و ارزی و پولی کشور با انجام معاملات غیرقانونی و غیرمجاز و قاچاق عمده و کلان ارز و سکه به اعدام محکوم شده بودند، سحرگاه امروز چهارشنبه (۲۳ آبان ۱۳۹۷) به اجرا گذاشته شد.

در تصاویر زیر، خودرو آمبولانسی است که پس از انجام تشریفات اجرای حکم مظلومین و سالم در محل حاضر شده است.

در طبقه پایین جسد مظلومین قرار گرفته و مامور زندان در حال انتقال جسد محمد سالم به طبقه بالای آمبولانس است./میزان

دلیل کاهش نرخ ارز مسایل اقتصادی نیست

سلطان سکه 

این خبر پیکر سلطان سکه پس از اعدام+عکس اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

دلیل کاهش نرخ ارز مسایل اقتصادی نیست

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، مجیدرضا حریری ، اظهار کرد: افزایش و کاهش نرخ دلار، نشانگر وجود ناپایداری در اقتصاد کشور است، بنابراین ضروری است که بانک مرکزی شیب نرخ دلار را مدیریت و از صعود آن جلوگیری کند؛ ضمن این‌که روند کاهشی نرخ آن‌را به شکل قطعی و ملایم ادامه دهد تا به دنبال آن بتواند هیجانات بازار را کنترل کند.

ریزش قیمت در بازار مسکن در راه است؟

وی افزود: علت اصلی این ناپایداری‌ها و صعود و نزول‌ها در نرخ ارز به این‌ دلیل است که ارز و قیمت آن در کشور ما بیشتر جنبه سیاسی داشته و پارامترهای اقتصادی چندان در آن دخیل نیستند.

این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: در حال حاضر کم کم روند نزولی در قیمت ارز دیده می‌شود، چرا که سفته‌بازان و و همچنین دارندگان پس‌انداز خرد مجبور شده اند ارز خود را به بازار عرضه کنند؛ بنابراین ارز روند نزولی در پیش گرفته است./ایسنا

چرا دلار ارزان شد؟

این خبر دلیل کاهش نرخ ارز مسایل اقتصادی نیست اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

سقوط دلار به کانال ۱۱ هزارتومانی

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، قیمت سکه و طلا در بازار از نخستین روز هفته تا امروز در مدار کاهشی در حرکت بوده به طوریکه آمارها نشان می‌دهد که بازار شاهد کاهش ۱۶ درصدی قیمت سکه و طلا در هفته اخیر بوده است.

در همین راستا، محمد کشتی‌آرای، عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر درمورد آخرین قیمت سکه و طلا در بازار گفت: قیمت سکه طرح جدید در بازار امروز سه میلیون و ۸۳۰ هزار تومان، قیمت نیم سکه یک میلیون و ۹۱۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۶۶ هزار تومان و قیمت سکه‌های یک گرمی ۶۵۰ هزار تومان است.
وی افزود: هر مثقال طلا در بازار امروز با قیمت یک میلیون و ۵۳۰ هزار تومان، هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با قیمت ۳۵۴ هزار تومان معامله شد. قیمت‌ سکه نسبت به روز گذشته حدود ۱۵۰ هزار تومان کاهش داشته است. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز حدود ۳۱ هزار تومان کاهش قیمت داشته است.
به گفته عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر، قیمت سکه و طلا در طول هفته یعنی از روز شنبه تا امروز ۱۶ درصد کاهش قیمت داشته است. این کاهش قیمت به دلیل کاهش تقاضا، افزایش تعداد فروشندگان و کاهش تعداد معاملات است.

بازار ارز نیز به سراشیبی خود ادامه میدهد و امروز دلار به کانال ۱۱ هزار تومان وارد شده است.

این محصولات را نخرید(+ اسامی)

قیمت دلار در صرافی ها که روز گذشته به ۱۲۹۰۰ تومان رسیده بود، امروز هم روند نزولی خود را ادامه داد و قیمت فروش دلار در صرافی ها به ۱۱۹۰۰ تومان کاهش یافته است. قیمت خرید دلار هم ۱۱۸۰۰ تومان است.
قیمت خرید و فروش یورو هم به ترتیب به ۱۳۴۰۰ و ۱۳۵۰۰ تومان کاهش یافته است./تسنیم

این خبر سقوط دلار به کانال ۱۱ هزارتومانی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

این محصولات را نخرید(+ اسامی)

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، مدیرکل استاندارد استان تهران از ابطال و تعلیق ۵۵۰ پروانه استاندارد، در هفت ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: در عین حال بیش از ۳۵۰ پروانه استاندارد در همین مدت، صادر شده‌ است.

پیشنهاد اختصاص ماهانه ۳۰ لیتر بنزین به هر ایرانی

محمودرضا طاهری، با اشاره به جلسات کمیته علایم اداره کل استاندارد استان تهران در ماه‌های گذشته، از ابطال و تعلیق پروانه استاندارد ۵۵۰ فرآورده‌ به علت نداشتن شرایط استاندارد خبر داد و افزود: پروانه استاندارد فرآورده‌هایی نظیر روان‌کننده‌ها-روغن موتور برای موتورهای دیزلی در سطح کیفیت معادل با API:CD با نام تجارتی CAT ONE و در سطح کیفی معادل API:CF با نام تجارتی آلب-اسکو-راکب-راوند- مارلیک(به علت تعطیلی واحد)، روغن دنده سوپر هیپوئید و هیپوئید با نام‌های تجارتی آلب-اسکو-راکب- راوند-مارلیک (به علت تعطیلی واحد)، اتصالات جوشی گازرسانی با نام تجارتی گلبرگ جوش (به علت عدم اقدام واحد برای رفع نقص)، میلگردهای فولادی گرم‌نوردیده برای تسلیح بتن آج۴۰۰ با نام تجارتی FOOLAD PARAND (به علت عدم اقدام واحد برای رفع نقص)، فیلتر هوای خودروهای سبک با نام تجارتی PSP.S.SAFY PARGAS(به علت عدم اقدام برای رفع تعلیق و تعطیلی)، اجاق‌گاز رومیزی توکار با نام تجارتی رابیتس-دلگان-لومانی (به علت احراز بی‌کیفیتی کالا) ابطال شده است.

وی در مورد سایر فرآورده‌هایی که پروانه استاندارد آن‌ها ابطال شده است، خاطرنشان کرد: اجاق‌گاز کابین‌دار ساده با نام تجارتی الاس (به علت احراز بی‌کیفیتی کالا)، فر توکار گازی و برقی با نام تجارتی MURANO (به علت احراز بی‌کیفیتی)، اجاق‌گاز رومیزی توکار با نام تجارتی ایمن‌گاز و سمند (به علت عدم تولید)، اجاق‌گاز رومیزی توکار با نام تجارتی لکورینا (به علت احراز بی‌کیفیتی کالا)، شیرمخلوط اهرمی مکانیکی با نام تجارتی آرکام (به علت احراز بی‌کیفیتی کالا)، شیر مخلوط بهداشتی اهرمی مکانیکی با نام‌های تجارتی آونگ-پارس شید فاتح (به علت عدم اقدام واحد برای رفع نقص)، شیر مخلوط بهداشتی اهرمی مکانیکی با نام تجارتی آبران افلاک (به علت احراز بی‌کیفیتی کالا)، شیر مخلوط بهداشتی اهرمی مکانیکی با نام‌های تجارتی مهر ابیر سیدی-میلاد-مهرداد اکبریان-شیرآلات بهداشتی و ساختمانی کیان (به علت عدم اقدام برای رفع قص)، شیر مخلوط بهداشتی اهرمی مکانیکی از شرکت محمدنجمی‌نژاد (به علت بی‌اعتباری پروانه بیش از سه ماه) دیگر فرآورده‌هایی هستند که پروانه استاندارد آن‌ها ابطال شده است.

مدیرکل استاندارد استان تهران ادامه داد: شیر مخلوط بهداشتی اهرمی مکانیکی با نام تجارتی آذین برنز آبراتکا (به علت جابجایی واحد)، شیر مخلوط بهداشتی اهرمی مکانیکی-شیر توپی مستقیم-شیرگازی ربع گرد با نام تجارتی شیرآلات آهارکو (به علت انتقال واحد تولیدی)، شیر مخلوط بهداشتی اهرمی با نام‌های تجارتی شیرآلات بهداشتی ایساتیس و تیرگان (به علت تعطیلی واحد)، شیلنگ‌های قابل انعطاف مورد استفاده برای آب آشامیدنی از واحد برادران اکبری یگانه (به علت عدم احراز شرایط استاندارد)، شیرگاز ربع گرد توپی با نام تجارتی سارا (به علت تعطیلی و جابجایی واحد)، قفل درب آسانسور با نام تجارتی سکا (به علت احراز بی‌کیفیتی کالا)، فیلتر هوای خودروی سبک با نام تجارتی فیلترسازان سبزینه (به علت عدم حضور مدیر کنترل کیفیت و تولید برای نمونه‌برداری)، وسایل برودتی خانگی (یخچال-فریزر) از صنایع تولیدی پرتو شیوا صنعت (به علت درخواست واحد)، وسایل برودتی خانگی با نام تجارتی س. ل. ن (به علت عدم اقدام واحد برای رفع نقص) دیگر فرآورده هایی را تشکیل می‌دهند که پروانه استاندارد آن‌ها به علت نداشتن شرایط استاندارد ابطال گردیده است.

وی همچنین اعلام کرد: روان‌کننده‌ها-روغن موتور برای موتورهای بنزینی و دیزلی سبک در سطح کیفیت معادل APISG/CC با نام‌های تجارتی آلب-اسکو-راکب-راوند-مارلیک، روغن‌های صنعتی و فرآورده‌های مربوطه، روان‌کننده‌ها-روغن موتور برای موتورهای درون‌سوز بنزینی در سطح کیفیت معادل API:SL با نام‌های تجارتی آلب-اسکو-راکب-راوند-مارلیک (به علت تعطیلی واحد)، ماشین برقی آشپزخانه با نام تجارتی کاراپلاست الکتریک (به علت احراز بی‌کیفیتی کالا)، کابل‌های قدرت با ولتاژ اسمی شش کیلو وات تا خود ۳۰ کیلووات و شش کیلو وات تا خود ۳۰ کیلو وات با نام تجارتی کابلسازی ایران و بایکا (به علت تعطیلی واحد)، سماور برقی با نام تجارتی پلان (به علت احراز بی‌کیفیتی کالا)، اتصالات پلی‌پروپیلن برای آب سرد و گرم-سیستم لوله‌کشی آب سرد و گرم از واحد فتح‌اله قره‌باغی (به علت عدم اقدام واحد برای رفع نقص)، پروفیل‌های پلی وینیل کلراید سخت با نام تجارتی polico windows (به علت عدم اقدام واحد برای رفع نقص)، پاک‌کننده‌های دندان با نام تجارتی پاتریکس (به علت احراز بی‌کیفیتی کالا)، سرسوزن‌های زیرجلدی یکبار مصرف دندانپزشکی با نام تجارتی NRK & PENATRANT (به علت عدم اقدام واحد برای رفع نقص)، ساکشن الکتریکی با نام تجارتی FTF (به علت عدم اقدام واحد برای رفع نقص) از دیگر فرآورده‌هایی هستند که با ابطال پروانه استاندارد روبرو شده‌اند.

بازرسی از واحدهای تولیدی و صنفی استان تهران توسط بازرسان اداره کل استاندارد استان تهران ازجمله وظایف این دستگاه به شمار می‌رود و در پی آن واحدهای متوقف پلمب شده و از تولید فرآورده‌ها و محصولات غیر استاندارد جلوگیری می‌شود./ایسنا

این خبر این محصولات را نخرید(+ اسامی) اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

فیلترینگ تلگرام یک اشتباه امنیتی بود

به گزارش بخش فناوری سایت خبرهای فوری، امیرناظمی، رییس جدید سازمان فناوری اطلاعات کشور در گفتگوی خبری خود درباره راهکارهای آینده بازار ICT ایران، خدمات دیجیتالی در کشور، استارتاپ‌ها و موضوع فیلترینگ اشاره کرده و تاکید داشته که فیلترینگ تلگرام به این شکل، بدترین راهکار ممکن بود. او همچنین اعلام کرده که دولت و وزارت ارتباطات، استارتاپ‌ها را بازوی خود می‌داند و قصد دارد برای تسهیل بخشی فعالیت‌های آنان، اقدامات مثبتی انجام دهد.

آیا تلگرام به زودی رفع فیلتر خواهد شد؟
ناظمی
ناظمی

ناظمی در گفتگوی خود با اشاره به اینکه حوزه IT کشور از مخابرات به موبایل و حالا به ضریب نفوذ اینترنت و پهنای باند رسیده، تمرکز روی خدمات دیجیتالی را یکی از اولویت‌های اصلی وزارتخانه ارتباطات عنوان کرده است:

«این خدمات اعم از سفارش آنلاین تاکسی یا خرید آنلاین بوده که شهروندان به واسطه ابزار ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) از آن استفاده می کنند. از حدود دو سال گذشته تاکنون شاهد بودیم این شاخص رشد کرده است. البته هنوز به یک پارادایمی که از آن زمان گذشته باشد، تبدیل نشده ولی برنامه وزارتخانه این است که تا دو سه سال آینده شهروندان به سرویس های بیشتری دست پیدا کنند.»

ناظمی با انتقاد نسبت به جلسات کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اعلام کرده که در در دو سال گذشته جلسات با حضور تمام اعضا تشکیل نشده و در واقع، جلسات به صورت آنلاین تشکیل شده و رای گیری هم بطور آنلاین صورت گرفته است: «اگر در این جلسه تنها نصف به علاوه یک نفر حاضر در جلسه آنلاین (نه همه اعضای کارگروه) رای مثبت دهند، فیلترینگ اجرا می شود. یعنی مثلا اگر پنج نفر در جلسه حضور داشته باشد فیلترینگ با رای مثبت سه نفر اعمال می شود. همچنین در این کمیته دو نماینده مجلس عضویت دارند که متاسفانه حتی هنوز اقدامی برای دریافت username و password خودشان نکرده اند.»

او ضمن ابراز انتقاد نسبت به اینکه مساله فیلترینگ برای نمایندگان مجلس از اهمیت بالایی برخوردار نیست، می‌گوید که دولت در مساله فیلترینگ نصف به علاوه ی رای را ندارد و تنها ۶ عضو از کارگروه دوازده نفره فیلترینگ مربوط به دولت هستند. ناظمی فیلترینگ تلگرام را نیز یک اشتباه امنیتی قلمداد کرده است:

«فیلترینگ تلگرام به این شکل، مردم را به سوی فیلترشکن سوق داده و از دید ما فیلترشکن به احتمال بالایی می‎تواند یک ابزار جاسوسی خارج از ایران روی گوشی شهروندان ایرانی باشد. از روز نخست نسبت به این موضوع موضع گرفتیم که نباید انجام شود. البته خود تلگرام هم عاری از مشکل نبوده و مشکل اصلی آن امنیت شهروندان است. زیرا تلگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی هیچ تعاملی با کاربران نداشته و هیچ تعهدی هم به آنها نمی دهد.»

رییس سازمان فناوری اطلاعات معتقد است که اگر در کنار تلگرام، سایر شبکه ها مانند توییتر، اینستاگرام و فیس بوک هم در دسترس شهروندان قرار بگیرد، افراد در این شبکه ها پخش شده و خطرات امنیتی کمتری رخ می‌دهد چرا که تمامی دیتاها و اطلاعات کاربران در یک شبکه ساکن نمی‌ماند.

او استارتاپ‌ها و دولت الکترونیک را دو بازی اصلی دولت برای تحقق ارتقای خدمات دیجیتال در کشور دانسته و گفته که افزایش ناگهانی قیمت دلار باعث شد که وعده پنج یونیکورن استارتاپی داشتن وزیر ارتباطات محقق نشود. ناظمی همچنین معتقد است که دولت الکترونیک، کیفیت زندگی شهروندان را بالا می‌برد و با تاکید به پروتکل حفظ حریم شخصی، اجرا شدن آن را برای همه دستگاه‌ها مفید عنوان کرد.

ناظمی آماری از سال ۹۷ ارائه داده که بر پایه آن تعداد شرکت‌ها و سازمان‌های پیوسته به دولت الکترونیک دو برابر سال گذشته شده و راضی کردن بخش‌های سنتی را یکی از سخت‌ترین موارد تحقق دولت الکترونیک و سد راه توسعه استارتاپ‌ها می‌داند:

«راضی کردن سازمان های سنتی که فکر می کنند انحصار داشتن داده منجر به قدرت می‎شود، برای اینکه داده هایشان را ارائه دهند، زمانبر است. سازمان های دولتی اساسا دوست ندارند خدماتشان را به خارج از دولت برون سپاری کنند. در نهایت صرفا راضی می شوند اطلاعات را به خود دولت بدهند. به هر حال، تمام تلاش سازمان IT این است که تعداد سازمان ها، سرویس ها و اپلیکیشن های حوزه دولت الکترونیک رشد کند و انتظار می رود این هدف تا دو سال آینده به شکل ملموسی محقق شود.»

رییس سازمان فناوری اطلاعات چالش‌های استارتاپ‌ها را بیشتر از این مورد خوانده و از جنگیدن دولت برای حقوق استارتاپ‌ها صحبت به میان آورده است. او باور دارد که در این اکوسیستم هم نقص‌ها و خطاهایی وجود دارد که در تمام دنیا هم هست ولی معتقد است که می‌توان با نظارت‌هایی خاص، تمام این مسائل را حل و فصل کرد. او با اشاره به قوانینی که در دنیا برای تسهیل راه استارتاپ‌ها تنظیم شده، ایران را در این زمینه عقب می‌داند و دیدگاه برخی افراد را به دیدگاهی صفر و یک مانند تشبیه کرده است: «در لحظه شروع کار کسب‌وکارهای نوپا نباید سختگیری شود که انگیزه برای راه اندازی استارت آپ از بین برود. سختگیری ها باید متناسب با رشد پلکانی، مسوولیت اجتماعی و تاثیرگذاری استارتاپ بر جامعه اعمال شود.»

ناظمی در ادامه صحبت‌های خود به طرح حمایت از کسب‌وکارهای نوپا موسوم به طرح نوآفرین اشاره کرده و تاکید دارد که همه کشورها برای چالش‌های قانونی موجود، قوانین تجارتشان را تا حدی تغییر داده‌اند. او جزییات طرح دولت را اینچنین شرح داده است:

«وزارت ارتباطات در قالب طرح «نوآفرین» که ۱۲ بسته دارد، ۱۰ بسته را به نیازمندی های اصلی استارت آپ ها اختصاص داده است. از این ۱۲ حوزه یک بخش نیاز به تنظیمات داخلی دارد یعنی خود وزارت ارتباطات یکسری آیین نامه ها را باید تنظیم کند. بخشی از آن به رابطه سایر دستگاه های دولتی نیاز دارد. در گام نخست باید سازمان هایی مانند بیمه و مالیات را متقاعد کرد که شکل فعالیت استارتاپ ها با واحدهای سنتی فرق دارد. البته آنها هم حق دارند، چرا که در مقررات آنها جایی برای استارت آپ ها تعریف نشده و احتیاج به تغییری دارد که به راحتی قابل اجرا نیست. بخشی از آن هم نیاز به دخالت دولت برای اجرا دارد چرا که چند دستگاه باهم درگیر می شوند. یک بخشی نیاز دارد که قوانین تجارت تغییر کند. قانون تجارت ما اصلا پاسخگوی وضعیت فعلی استارتاپ ها نیست.»/دنیای اقتصاد

این خبر فیلترینگ تلگرام یک اشتباه امنیتی بود اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

پیشنهاد اختصاص ماهانه ۳۰ لیتر بنزین به هر ایرانی

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، عضو کمیسیون انرژی مجلس، گفت: پیشنهاد اختصاص ماهانه ۳۰ لیتر بنزین به هر ایرانی مطرح شده که افراد می توانند مازاد بنزین خود را از طریق استارت آپ ها تا ۵ هزار تومان به فروش برسانند.

هر خانوار چقدر کمک هزینه غذایی می‌گیرد؟

علی بختیار با اشاره به اینکه سناریوهای مختلفی در کمیسیون انرژی درباره مدیریت مصرف سوخت ارائه شده است، گفت: در این راستا کمیته ای تشکیل شده تا نسبت به بررسی موضوعات و سناریوها بر مبنای سیاست های اعلامی اقدام شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مقرر شده که طرحی تهیه و اجرا شود که تاثیر نرخ تورم حداقلی بوده و به اقشار ضعیف و متوسط آسیب وارد نکرده و مردم را در مضیقه قرار ندهد، افزود: مقرر شده طرح برندینگ احیا و جلوی قاچاق سوخت گرفته شود، همچنین بین سامانه هوشمند سوخت و سامانه دیسپچینگ اتصال برقرار شود که مقرر شد انجمن نفت، کمیته و مرکز پژوهش ها طرحی را تهیه کنند که این سیاست ها در آن نهفته باشند.

تدوین سامانه ای برای فروش مازاد سوخت

وی با اشاره به اینکه تاکنون تصمیمی در حوزه سوخت اتخاذ نشده و تا دو هفته آینده تعیین تکلیف می شود، ادامه داد:  در طرح تدوینی مقرر شده که روزانه یک لیتر به هر ایرانی اختصاص یابد که ماهانه ۳۰ لیتر می شود، همچنین امکان فروش آن در سامانه ای مهیا می شود که مازاد سوختی که هر خانوار دارد بتواند در این سامانه به فروش برساند.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: با این اقدام خانوارها می توانند مازاد مصرف خود را با نرخ شناور بنزین به برندهایی که در جایگاه های سوخت مستقر هستند از طریق سامانه هوشمند که قابل فروش هستند، به فروش برساند.

بنزین به هر فرد داده می شود نه هر خودرو

وی با بیان اینکه بر اساس این طرح سوخت موردنیاز در اختیار مردم قرار می گیرد تا در مضیقه قرار نگیرند، افزود: براین اساس بنزین به هر فرد داده می شود نه هر خودرو تا برای حمایت از گروه های آسیب پذیر خانوارها بتوانند سوخت را از طریق استارت آپ ها تا ۵ هزار تومان به فروش برسانند که این علاوه بر درآمد استفاده بهینه از سوخت را رقم می زند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: براساس طرح پیشنهادی همچنین مقرر شده حدود ۲۰ میلیون لیتر روزانه به حمل و نقل عمومی اختصاص داده شود./جماران

این خبر پیشنهاد اختصاص ماهانه ۳۰ لیتر بنزین به هر ایرانی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

هر خانوار چقدر کمک هزینه غذایی می‌گیرد؟

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، عبدالرضا عزیزی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه «دولت در آبان ماه به ۱۱ میلیون نفر از کارگران، کارمندان، افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد و افرادی که درآمدی کمتر از سه میلیون تومان در ماه دارند بسته حمایت غذایی می‌دهد»، گفت: این بسته برای خانوار یک نفره فارغ از مستمری و یارانه‌ای که ماهانه دریافت می‌کند، ۴۰ هزار تومان، برای خانوار دو نفره ۸۰ هزار تومان، خانوار سه نفره ۱۱۰ هزار تومان، خانوار چهار نفره ۱۳۵ هزار تومان، خانوار ۵ نفره ۱۴۵ هزار تومان خواهد بود.

سازمان امور مالیاتی: هیچ بنیاد و سازمانی معافیت مالیاتی ندارد

عزیزی افزود: ساز و کار به این صورت خواهد بود که این مبالغ به حساب یارانه افراد واریز می‌شود و پس از آن می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های زنجیره‌ای اقدام به خرید کالاهای اساسی کنند و امیدواریم این مبالغ در مراحل بعد افزایش داشته باشد.

وی ادامه داد: با صحبتی که صبح امروز با معاون اول رئیس‌جمهوری انجام دادم، مقرر شد برای سقف۱۱ میلیون نفر در این مرحله اقدام شود و در مرحله بعد به ۳۰ میلیون نفر برسند تا آن‌هایی که آسیب‌پذیر هستند در این وضعیت تورم کمرشکن، آسیب کمتری ببینند.

حمایت دولت از افزایش حقوق کارگران و کارمندان

این نماینده مجلس تأکید کرد: معاون اول رئیس‌جمهوری از افزایش حقوق کارمندان و کارگران و توجه به اقشاری که نه کارمند و نه کارگر هستند استقبال کرد و مجلس نیز از این امر حمایت می‌کند.

عزیزی با بیان اینکه «باید بپذیریم تورم در جامعه وجود دارد و کالاها گران شده‌اند»، افزود: قیمت‌ها و هزینه‌ها افزایش داشته و حقوق کارمندان و کارگران کفاف زندگی را نمی‌دهد. از همین رو، لازم است اقدامات حمایتی افزایش پیدا کند.

وی گفت: باید توجه شود افرادی که زیر سه میلیون تومان حقوق می‌گیرند، آسیب نبینند. همان‌طور که در طرح تحول سلامت نیز به این موضوع توجه شد و مصوب کردیم هزینه‌ها در بیمارستان‌های دولتی برای روستاییان و عشایر و کشاورزان تا ۹۷ درصد و شهری‌ها تا ۹۴ درصد پرداخت شود.

شیوه وام‌دهی بانکها تغییر کرد

این خبر هر خانوار چقدر کمک هزینه غذایی می‌گیرد؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۲۱ آبان

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، امروز در بازار آزاد سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان و هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله می‌شود.

سازمان امور مالیاتی: هیچ بنیاد و سازمانی معافیت مالیاتی ندارد

هر گرم طلای ۱۸عیار هم ۴۰۵ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۲۰۷ دلار معامله می‌شود.

قیمت سکه
قیمت سکه

قیمت یورو در مرکز مبادلات ارزی ۴۷۵۴ تومان اعلام شده است درحالی که نرخ این ارز در بازار آزاد به ۱۵۶۰۰تومان رسیده است. در معاملات رسمی، قیمت درهم امارات نیز ۱۱۴۳ تومان اعلام شده است درحالی که قیمت این ارز در بازار آزاد ۳۷۴۰ تومان است؛ ضمن اینکه پوند انگلیس نیز در مرکز مبادلات ۵۴۳۰ تومان قیمت خورده درحالی که این ارز در بازار آزاد حدود ۱۷هزار تومان معامله شده است.

شیوه وام‌دهی بانکها تغییر کرد

قیمت خرید دلار در بانک‎ها ۱۳۹۷/۰۸/۲۱

شعب ارزی بانک ها امروز دلار را ۱۲ هزار و ۵۰۸ تومان و یورو را ۱۴ هزار و ۱۶۳ تومان از مردم می خرند

بعد از شتاب ریزش قیمت ها در بازار ارز و افزایش مراجعه مردم به مراکز خرید و فروش ارز برای فروش ارزهای خانگی، بانک مرکزی از بانک ها خواست نسبت به خرید ارزهای مردمی فعال شوند.

برهمین اساس شعب ارزی بانک ها هر روز بعد از دریافت نرخ از بانک مرکزی، نسبت به خرید ارز از مردم اقدام می کنند. دستور بانک مرکزی به بانک ها بعد از آن صادر شد که صرافی ها از خرید ارزهای مردمی خودداری و میدان را به دلال ها واگذار کرده بودند.

امروز بانک های عامل قیمت دلار را ۱۲ هزار و ۵۰۸ تومان و ۶ ریال، قیمت یورو را ۱۴ هزار و ۱۶۳ تومان و ۲ریال و قیمت پوند انگلیس را ۱۶ هزار و ۱۷۴  تومان و ۳ ریال برای خرید از مردم اعلام کرده اند.

گفتنی است قیمت خرید دلار در بانک های عامل نسبت به دیروز تغییری نکرده ولی قیمت یورو و پوند با کاهش همراه بوده است./تسنیم

این خبر قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۲۱ آبان اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

سازمان امور مالیاتی: هیچ بنیاد و سازمانی معافیت مالیاتی ندارد

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری،نادر جنتی با اشاره به ماده ۲ قانون مالیات‌های مستقیم تصریح کرد: به استناد تبصره‌های این ماده قانونی، کلیه فعالیت های اقتصادی بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی و همچنین وزارتخانه ها و شهرداری ها به هر نحوی، مشمول پرداخت مالیات بوده و معافیتی ندارند.

شیوه وام‌دهی بانکها تغییر کرد

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور اظهار کرد: بر همین اساس، نهادها و بنیادهای انقلاب اسلامی، مالیات عملکرد کلیه فعالیت‌های اقتصادی خود و همچنین کلیه مالیات‌های تکلیفی و ارزش افزوده را پرداخت می‌کنند.

طبق اعلام سازمان امور مالیاتی، او همچنین تاکید کرد: فعالیت اقتصادی بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی وفق ضوابط و مقررات قانونی مشمول مالیات است.

جنتی ادامه داد: به استناد تبصره ۱ ماده ۲ قانون مالیات های مستقیم، شرکت‌هایی که تمام یا قسمتی از سرمایه آنها متعلق به وزارتخانه‌ها یا بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی است، سهم درآمد یا سود آنها نیز وفق قوانین و مقررات مشمول مالیات است./پول نیوز

این خبر سازمان امور مالیاتی: هیچ بنیاد و سازمانی معافیت مالیاتی ندارد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

۲۴ بازیکن به تیم ملی دعوت شدند

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، کارلوس کی روش – سرمربی تیم ملی اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی را اعلام کرد.

قلیان‌کشی ستاره جوان یک ساعت بعد از ناکامی تیمش!

اسامی بازیکنان به این شرح است:

دروازه بانها:

 • ۱- علیرضا بیرانوند: پرسپولیس تهران
 • ۲- امیر عابدزاده: ماریتیمو پرتغال
 • ۳- سید حسین حسینی: استقلال تهران

خط دفاعی:

 • ۴- صادق محرمی: دیناموزاگرب کروواسی
 • ۵- وریا غفوری: استقلال تهران
 • ۶- محمدرضا خانزاده: الاهلی قطر
 • ۷- سید مجید حسینی: ترابزون ترکیه
 • ۸- روزبه چشمی: استقلال تهران
 • ۹- میلاد محمدی: احمد گروژنی روسیه
 • ۱۰- احسان حاج صفی: تراکتورسازی تبریز
 • ۱۱- رامین رضاییان : الشحانیه قطر
 • ۱۲- محمد حسین کنعانی زادگان: ماشین سازی تبریز

خط میانی:

 • ۱۳- احمد نورالهی: پرسپولیس تهران
 • ۱۴- وحید امیری: ترابزون ترکیه
 • ۱۵- امید ابراهیمی: الاهلی قطر
 • ۱۶- اشکان دژاگه: تراکتورسازی تبریز
 • ۱۷- سامان قدوس: آمیان فرانسه
 • ۱۸- مسعود شجاعی: تراکتورسازی تبریز

مهاجمان:

 • ۱۹- سردار آزمون: روبین کازان روسیه
 • ۲۰- کریم انصاریفرد: ناتینگهام فارست انگلستان
 • ۲۱- مهدی ترابی: سایپا تهران
 • ۲۲- مهدی طارمی: الغرافه قطر
 • ۲۳- علی قلی زاده: شالروا بلژیک
 • ۲۴- کاوه رضایی: کلوب بروژ بلژیک
 • بنا بر اعلام کادر فنی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم می بایست از ساعت ۱۶ امروز، یکشنبه در محل مرکز ملی فوتبال حضور یابند.
  قتل به خاطر کُری خوانی آبی و قرمز

  * بدین ترتیب تعدادی سرخابی های حاضر در لیست کی روش به کمترین تعداد ممکن رسیده است. استقلال ۳ بازیکن و پرسپولیس نیز ۲ بازیکن در لیست تیم ملی دارند.

  * رشید مظاهری و پژمان منتظری را می توان مهمترین بازیکنان خط خورده اردوی اخیر تیم ملی دانست.

  * از ۲۴ بازیکنی که در لیست اخیر تیم ملی حضور دارند ۹ بازیکن در لیگ برتر ایران توپ می زنند و ۱۵ بازیکن نیز لژیونر هستند.

  * محمدحسین کنعانی زادگان را می توان جالب ترین نام حاضر در میان بازیکنان دعوت شده به تیم ملی دانست. بازیکن مورد علاقه کی روش پس از حدودا یک سال و رفع مصدومیت باز هم به تیم ملی رسید.

  * تیم پدیده مشهد به عنوان صدرنشین لیگ برتر در این لیست کی روش نیز نماینده ای ندارد.

  * اشکان دژاگه که به دلیل مصدومیت در بازی های اخیر تیم تراکتورسازی حضور ندارد در اردوی تیم ملی حضور خواهد داشت.

  * رامین رضاییان پس از آنکه نامش در لیست بازیکنان دعوت شده در اردوی قبلی نبود با انتخاب تیم جدید باز هم توانست اسم خود را به لیست کی روش برساند.

این خبر ۲۴ بازیکن به تیم ملی دعوت شدند اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.