ملخ‌های صحرایی امنیت غذایی کشور را تهدید می کنند

به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری، محمدرضا درگاهی اظهار داشت: هجوم این تعداد ملخ به زمین‌های کشاورزی در چهل سال گذشته بی سابقه بوده و در سال ۱۳۴۰ یکبار ملخ‌ها به زمین‌های کشاورزی حمله کردند که بالغ بر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار زمین آسیب دید.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: در حال حاضر ۲۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در معرض خطر قرار دارند که تا کنون در ۳۸ هزار هکتار مبارزه جدی انجام شده و خطر از بین رفته است.

وی افزود: این آفات که ملخ صحرایی نام دارند از آفات بسیار خطرناکی است که اگر کنترل نشوند امنیت غذایی را تهدید می‌کنند و ملخ‌هایی که در حال حاضر از عربستان وارد کشور شده اند به شش استان جنوبی یعنی بوشهر، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، خوزستان و کرمان رسیده اند.

رئیس سازمان حفظ نباتات ادامه داد: وظیفه مبارزه با ملخ به عهده دولت است و در حال حاضر در این شش استان اعلام آماده باش و اقدامات برای دفع آفت انجام شده است، ولی اعتبار لازم برای قوت گرفتن این فعالیت‌ها که بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان است باید تامین شود.

درگاهی اضافه کرد: در حال حاضر این مشکل کنترل شده و در صورت تامین اعتبار و اقدامات صورت گرفته این آفت با حداقل خسارت دفع می‌شود. جای نگرانی نیست.

وی ادامه داد: تا کنون آسیب جدی به زمین‌های کشاورزی وارد نشده، ولی مبارزه با این آفت باید گسترش یابد چرا که ۱۲۵ هزار میلیارد تومان ارزش ریالی محصولاتی است که در خطر قرار دارند که در برابر این رقم مبلغ مورد نیاز برای مبارزه با این آفت بسیار ناچیز است و پیش بینی می‌شود که در صورت انجام حمایت‌های لازم تا آخر تیرماه این آفت دفع شود.

وی تصریح کرد: به نظر می‌آید عربستان وظایف ذاتی خود را در قبال مبارزه با این آفت را انجام نداده و در همین رابطه برای بررسی این موضوع اعتراض خود را به فائو ارائه کرده است. /خبرآنلاین

سیل‌وخشکسالی‌بیشتر در راه است / نقاطی‌از ایران غیرقابل‌سکونت می‌شوند؟

این خبر ملخ‌های صحرایی امنیت غذایی کشور را تهدید می کنند اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

اهدای مُهر پیامبر اسلام به خواننده زن جنجال آفرید + عکس

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، هشتگی تحت عنوان «مهر پیامبر بازیچه نیست» راه اندازی شد. کاربران معتقدند که الخشاب شایستگی دریافت مهر پیامبر را ندارد، چون نقش‌های مبتذلی در برخی فیلم‌ها بازی کرده است.

انجمن تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان عربستان در اقدامی مناقشه‌برانگیز، نسخه‌ای از مُهر پیامبر اسلام (ص) را به یک خواننده زن مصری به خاطر یک آهنگ جدید او که از خشونت علیه زنان انتقاد می‌کند، اهدا کرد. امری که با واکنش‌های خشمگین و گسترده افکار عمومی عربی مواجه شد.

سمیه

سمیه الخشاب، بازیگر و خواننده مصری، در ۱۴ مارس ۲۰۱۹، آهنگی منتشر کرد که از خشونت مردان علیه زنان انتقاد می‌کند. به نظر می‌رسد که این آهنگ به مذاق مقامات عربستان خوش آمده است. اواسط هفته گذشته، الخشاب به عربستان رفت تا از او به خاطر آهنگ یادشده تجلیل شود. در مراسم تجلیل، او یک لوح تقدیر منقوش به مهر پیامبر اسلام (ص) دریافت کرد. در این لوح تقدیر دایره‌ای وجود دارد که وسط آن عبارت «محمد رسول الله» دیده می‌شود.

گفته می‌شود که پیامبر اسلام (ص) انگشتری در دست چپ داشتند که با آن نامه‌ها به پادشاهان و سلاطین جهان را امضا می‌کردند. برخی نامه‌های حاوی امضای پیامبر (ص) در موزه کاخ توکابی ترکیه وجود دارد.

3

به محض انتشار خبر تجلیل از الخشاب، شبکه‌های اجتماعی عربی به این امر واکنش نشان دادند که اکثر این واکنش‌ها انتقادی بود. هشتگی تحت عنوان «مهر پیامبر بازیچه نیست» راه اندازی شد. کاربران معتقدند که الخشاب شایستگی دریافت مهر پیامبر را ندارد، چون نقش‌های مبتذلی در برخی فیلم‌ها بازی کرده است.

در این رابطه، کاربری به نام ترکی الذیانی توئیت کرد: «اعتراضی به (خود) تجلیل نداریم. اعتراض ما به اسم و نماد هدیه است. شایسته است که مهر پیامبر به غیر اصحاب هنر داده شود.»

سمیه2

در مقابل کسانی که به شدت از تجلیل از الخشاب انتقاد کردند، گروه دیگری وجود داشتند که از این امر دفاع کردند و انتقاد‌ها را مقاومت جامعه در برابر تغییراتی دانستند که چشم‌انداز ۲۰۳۰ عربستان به ارمغان آورد.

این خبر اهدای مُهر پیامبر اسلام به خواننده زن جنجال آفرید + عکس اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

مخالفت اتحادیه اروپا با قرار دادن عربستان در فهرست سیاه پولشویی

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، پیشنهاد کمیسیون اروپا که بازوی اجرایی این اتحادیه محسوب می‌شود، پیشاپیش خشم عربستان و آمریکا را برانگیخت.

کمیسیون اروپا ماه گذشته نام عربستان، لیبی، نیجریه، پاناما و شماری از جزایری که تحت حاکمیت ایالات متحده آمریکا هستند را در فهرست تازه خود قرار داد ولی تصویب آن منوط به رأی‌گیری در نشست وزیران این اتحادیه بود.

یک مقام اروپایی به خبرگزاری فرانسه گفت، این وزیران در جلسه امروز (پنج‌شنبه) خود متن رسمی مخالفت با پیشنهاد کمیسیون اروپا در خصوص عربستان را منتشر می‌کنند.

به گفته یک دیپلمات اروپایی، شیوه و راهکار کمیسیون برای تهیه این فهرست «نامشخص» بوده و ممکن است در برابر چالش‌های قانونی، آسیب‌پذیر باشد.

این دیپلمات افزود: حق اقدام و پاسخگویی کشورهایی که در فهرست سیاه قرار می‌گیرند باید محترم باشد اما پیشنهاد کمیسیون اروپا منعطف نبوده است.

فرانسه و انگلیس از آغاز با قرار گرفتن نام عربستان در این سیاهه مخالف بودند. منابع اروپایی تأکید کرده بودند، به ویژه دولت لندن از افزودن نام عربستان به این فهرست ناخشنود بود زیرا ریاض خریدار مهم کالا و اسلحه از اتحادیه اروپا است و شماری از بانک‌های بزرگ انگلیسی مراودات کلان با عربستان دارند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، قرار گرفتن نام عربستان در این سیاهه ممکن بود به تجارت و سرمایه‌گذاری میان سعودی و اتحادیه اروپا لطمه بزند.

ملک سلمان، پادشاه عربستان ماه گذشته در پی قرار گرفتن نام کشورش در سیاهه کمیسیون اروپا، در نامه‌های اعتراضی برای رهبران اروپا نوشته بود که این اقدام «غیر منتظره» به روند تجارت و سرمایه‌گذاری بین عربستان و اتحادیه لطمه خواهد زد.

ویرا جورووا، کمیسیونر عالی اتحادیه اروپا در حمایت از پیشنهاد کمیسیون تحت ریاست خود، گفته بود: استقبال ما از تجارت به این معنی نیست که ساده‌لوح هم باشیم.

گوردون سونلند، سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا جمعه گذشته قرار گرفتن جزایر تحت حاکمیت کشورش در این فهرست شامل گوام، پورتوریکو، ساموآ و ویرجین را به شدت رد کرده بود.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده نیز ماه گذشته مطرح شدن نام جزایر زیر قلمرو سیاسی آمریکا در این فهرست را محکوم کرد.

کمیسیون اروپا خواهان آن شده است که پاناما که نامش بارها در سال‌های گذشته در گزارش‌های مرتبط با جریان‌های پولشویی ذکر شده، به فهرست کشورهایی اضافه شود که در جلوگیری از تأمین مالی تروریسم و جرایم مالی سازمان یافته تلاش کافی نکرده‌اند. /ایسنا

‌سردار نقدی: اگر انقلاب نبود، مانند عربستان بودیم

این خبر مخالفت اتحادیه اروپا با قرار دادن عربستان در فهرست سیاه پولشویی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

جنجال کمدین زن اسرائیلی به دلیل درخواست ازدواج با محمد بن سلمان

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، نوعام (نعیمه) شوستر الیاسی، بازیگر کمدین اسرائیلی که اخیرا به عنوان فعال سیاسی در عرصه ایجاد پل‌های دوستی در خاورمیانه جدای از فعالیت‌های طنز عمل می‌کند در گفت‌وگو با روزنامه “تایمز آو اسرائیل” به اظهاراتش درباره محمد بن سلمان ولیعهد سعودی پرداخت و گفت: به هیچ وجه انتظار نداشتم اوضاع به این شکل منفجر شود. من هیچ تجربه‌ای در این سطح نداشتم.

شوستر الیاسی ۱۳  فوریه با شبکه “i۲۴ ” درباره چالش‌های خود به عنوان یک زن قد بلند صحبت کرده و گفته بود، هیچ کس دختر قد بلند و درشت هیکل را دوست ندارد.

این زن ۳۲ ساله خاطرنشان کرده بود که خانواده‌اش اخیرا از او خواسته‌اند با فردی حتی اگر آن فرد یهودی نباشد،‌ ازدواج کند اما او قصد ندارد با یک فرد عادی ازدواج کند. او دوست دارد با محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی ازدواج کند. چون او مردی بسیار بلند قد است و کشورش در راستای بهبود روابط با اسرائیل تلاش می‌کند.

در پی اظهار نظر او درباره ولیعهد سعودی اظهاراتش در بین کاربران شبکه‌های اجتماعی و برخی سایت‌های خبری عرب زبان بازتاب گسترده‌ای پیدا کرد و بازنشر داده شد و برخی سایت‌ها این پیشنهاد را یک پیشنهاد جدی قلمداد کردند نه یک جوک.

برعکس واکنش سایت‌های عربی به این موضوع، رسانه‌های اسرائیلی تا حد زیاد به اظهار نظر او درباره ولیعهد سعودی و واکنش‌های بعدی آن نپرداختند.

شوستر الیاسی گفت، تصور می‌کند آنچه درباره شاهزاده بن سلمان گفته در جهان عرب مورد توجه بسیاری قرار گرفته زیرا آن همزمان با کنفرانس ورشو به میزبانی لهستان و آمریکا درباره خاورمیانه بود که ۱۳ و ۱۴ فوریه با حضور مسؤولان برجسته اسرائیل و کشورهای عربی برگزار شد.

این کمدین اسرائیلی گفت: نکته این موضوع اینجا بود که عربستان و اسرائیل عملا نشست‌هایی محرمانه دارند لذا از او خواستم به من برای تشکیل حزبم کمک کند. این اظهار نظر با اجلاس ورشو همزمان بود و جهان عرب از آن به عنوان اندوخته‌ای برای یک بحث تازه و برخی منافع محدود در منطقه استفاده کرد.

علی رغم مزاح او درباره گرمی روابط اسرائیل و عربستان شوستر الیاسی گفت، عادی سازی روابط دو طرف را همزمان با نادیده گرفتن دستیابی به یک راه برای درگیری فلسطین و اسرائیل تایید نمی‌کند. او حزب سیاسی به نام “حزب نعیمه” دارد. /ایسنا

هفته ” واقعا بد” دونالد ترامپ

این خبر جنجال کمدین زن اسرائیلی به دلیل درخواست ازدواج با محمد بن سلمان اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

نامۀ ملک سلمان، تصمیم اروپا را عوض کرد

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، خبرگزاری رویترز روز جمعه به نقل از منابع آگاه گزارش داد  بیش از ۲۰ کشور این اتحادیه از جمله انگلیس و فرانسه، مخالفت خود را با تصویب این موضوع اعلام کرده اند.

انتظار می‌رود شمار دقیق حامیان افزودن عربستان سعودی به فهرست کشورهایی که با پولشویی، به تروریسم بین‌المللی کمک می‌کنند، روز جمعه در نشست نمایندگان کشورها در بروکسل پایتخت بلژیک مشخص شود.

به نوشته رویترز، تصمیم نهایی در این رابطه طی دو هفته آینده اتخاذ خواهد شد.

به گفته منابع خبری این رسانه، تصمیم کشورهای اروپایی پس از نامه پادشاه عربستان سعودی به سران هر یک از این کشورها اتخاذ شد.

وی در بخشی از این نامه، افزودن ریاض به فهرست سیاه را «موجب کاهش اعتبار این کشور» و «مانعی برای همکاری عربستان و اتحادیه اروپا در حوزه تجارت و سرمایه‌گذاری» دانسته است.

کمیسیون اروپا اخیرا عربستان، پاناما و نیجریه را در فهرست کشورهایی قرار داده بود که از طریق پولشویی، به تروریسم بین‌المللی کمک می‌کنند.

به نوشته رویترز، آمریکا که متحد اصلی عربستان به شمار می‌رود، در هفته‌های اخیر اروپا را برای کنار گذاشتن این فهرست، تحت فشار گذاشته بود.

از زمان اعلام تصمیم کمیسیون اروپا، ۲۸ کشور عضو این اتحادیه یک ماه مهلت دارند تا اسامی کشورهای افزوده شده به فهرست سیاه را بپذیرند و یا رد کنند. /ایرنا

دختر شاهزاده سعودی سفیر عربستان در آمریکا شد

این خبر نامۀ ملک سلمان، تصمیم اروپا را عوض کرد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

دختر شاهزاده سعودی سفیر عربستان در آمریکا شد

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، ملک سلمان بن‌عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی پسر خود «خالد بن‌سلمان» را برکنار و «ریما بنت بندر» دختر بندر بن‌سلطان، رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی این کشور را به عنوان سفیر جدید ریاض در آمریکا منصوب کرد.

این دومین موج تغییرات در دستگاه دیپلماسی عربستان پس از ترور جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد آل‌سعود به شمار می‌رود. در موج اول این تغییرات، عادل الجبیر از سمت وزارت امور خارجه به وزیر مشاور دربار در امور خارجه تنزل درجه یافت.

خالد بن‌سلمان نیز در راستای این تغییرات به عنوان معاون وزیر دفاع عربستان منصوب شد. وی پس از ماجرای قتل خاشقجی از آمریکا به عربستان بازگشت و دیگر هرگز به محل کار خود بازنگشت.

ریما، ۴۴ ساله، فارغ التحصیل رشته موزه‌داری از دانشگاه جورج تاون آمریکا است و پدر او بندر بن سلطان بن عبدالعزیز نیز ۲۲ سال سفیر عربستان در آمریکا بود.

ادعای عجیب موسس آمازون درباره ترامپ و بن‌سلمان

این خبر دختر شاهزاده سعودی سفیر عربستان در آمریکا شد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

فوتبالیست بازداشت شده بحرینی در تایلند: مرا به بحرین نفرستید

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، «حکیم العربی» فوتبالیست بحرینی که در تایلند دستگیر شده است از دادگاه خواست او را به بحرین بازنگرداند.

حکیم که بعد از دریافت پناهندگی از سوی استرالیا در این کشور فوتبال بازی می‌کرد، در سفر ماه‌عسل با همسرش به تایلند دستگیر شده است. به گفته مقامات بحرین او به‌خاطر آسیب وارد کردن به یک پاسگاه پلیس تحت‌تعقیب است و باید ۱۰ سال را در زندان بگذراند.

العربی در دادگاه گفت بی‌گناه است و به‌دلیل مخالفت با حکومت بازداشت شده و مورد شکنجه قرار گرفته است.

هنگامی که العربی وارد دادگاه شد، در حالی که به پاهایش زنجیر بسته شده بود فریاد می‌زد «خواهش می‌کنم مرا به بحرین نفرستید».

او در دادگاه گفت به حکم استردادش اعتراض دارد و پیش از آن‌که ۴ سال پیش به استرالیا بگریزد، در بحرین به‌ اتهام مخالفت با دولت مورد بازداشت و شکنجه قرار گرفته است.

این دادگاه در حالی برگزار شد که «کریگ فاستر» کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال استرالیا و تعدادی دیگر از حامیان او در مقابل دادگاه تجمعی اعتراضی را تشکیل داده بودند.

دادگاه «بانکوک» پایتخت تایلند، استرداد وی را ۶۰روز تمدید کرد تا وی بتواند مدارک اعتراضش علیه درخواست استرداد از سوی بحرین را به دادگاه تحویل دهد.

بحرین اصرار دارد که دادگاه العربی عادلانه بوده و اگر او به حکمش اعتراض دارد باید به خانه برگردد و آن را رسما تقدیم دادگاه کند.

از سوی دیگر اعضای موسسه حقوق و دموکراسی بحرین (BIRD)‌ اعلام کرده اگر العربی برگردانده شود در خطر شکنجه شدن قرار خواهد گرفت.

چندی پیش هم دختری که از عربستان سعودی به تایلند گریخته بود پس از آن‌که با خطر بازگردانده شدن به عربستان سعودی مواجه شد با راه‌اندازی کمپینی توئیتری توانست توجه جامعه جهانی را جلب کرده و اقامت کانادا را دریافت کند. /فارس

گوشه‌ای از رسوایی‌های اخلاقی ملک سلمان و پسرش افشا شد

این خبر فوتبالیست بازداشت شده بحرینی در تایلند: مرا به بحرین نفرستید اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

فرار دختر ۱۸ ساله عربستانی به تایلند / رهف: نمی خواهم ازدواج کنم؛ اگر برگردم من را می کشند

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ یک مقام تایلندی روز یکشنبه گفت یک زن هجده ساله عربستانی اجازه نیافت وارد تایلند شود و در فرودگاه بانکوک بسر می برد.

سوراچات هاکپارن رئیس مهاجرت تایلند گفت: یک دختر عربستانی از خانه اش فرار کرده است تا ازدواج نکند و نگران است در صورت بازگشت به عربستان دچار مشکل شود. مقامات تایلند برای هماهنگ کردن مسئله با سفارت عربستان تماس گرفتند.

سازمان دیده بان حقوق بشر اعلام کرد مقامات عربستانی و کویتی زمانی که وارد فرودگاه بانکوک شدند این شخص را متوقف کردند و گذرنامه اش را به زور از او گرفتند.

تلویزیون بی بی سی هم در گزارشی اعلام کرد یک دختر ۱۸ ساله عربستانی که پس از فرار از دست خانواده اش خود را به تایلند رسانده اعلام کرد در فرودگاه بین المللی بانکوک گیر افتاده است.

این دختر عربستانی گفته است اگر او را به عربستان بازگردانند، خانواده اش او را به بهانه خروج از اسلام خواهد کشت.

این دختر که رهف محمد القنون نام دارد همراه خانواده اش به کویت رفته بود که دو روز قبل اقدام به فرار کرد. وی پس از رسیدن به فرودگاه بانکوک گفت مقامات سفارت سعودی به محض پیاده شدن وی از هواپیما گذرنامه اش را ضبط کردند. مقامات تایلندی می گویند فردا او را به کویت بازمی گردانند. اما رهف محمد القنون می گوید اگر او را به عربستان بازگردانند ممکن است به قتل برسد.

وی در گفتگو با بی بی سی از اتاق خود در هتلی در فرودگاه بانکوک گفت: وقتی به بانکوک رسیدم یک نفر آمد و گذرنامه مرا گرفت و بعد همراه با پنج شش نفر دیگر نزد من آمد. من فکر می کنم آنها پلیس بودند. آنها گفتند پدرم می خواهد من به عربستان بازگردم و او بسیار عصبانی است. من در عربستان سعودی هیچ حقی ندارم. خانواده ام با من بسیار بد رفتار می کند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا می ترسد نزد خانواده اش بازگردد، گفت: بله. آنها مرا خواهند کشت.

این دختر عربستانی می گوید روادید استرالیا را داشت و قصد داشت به این کشور سفر کند و پناهنده شود.

آمریکایی ها برای مذاکره به ایران اعلام آمادگی کردند

این خبر فرار دختر ۱۸ ساله عربستانی به تایلند / رهف: نمی خواهم ازدواج کنم؛ اگر برگردم من را می کشند اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

کشوری که درخت کریسمس را ممنوع کرد!

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، این اداره از طریق حساب رسمی خود در توییتر در پاسخ به پرسش یکی از کاربران نوشت: «سلام به شما، ورود درخت میلاد (درخت کریسمس) ممنوع است، از تماس شما خوشحال شدیم.»

 

گفتنی است، اداره امر به معروف و نهی از منکر عربستان سعودی در پایان هر سال میلادی بر شهروندان سعودی، مؤسسات، هتل ها، رستوران ها و شرکت های این کشور درباره عدم به کارگیری و استفاده از هر گونه نشانه ها و مظاهرِ جشن های عید میلاد (کریسمس) سخت می گیرد.

چگونگی استعلام ممنوع الخروجی

این خبر کشوری که درخت کریسمس را ممنوع کرد! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

وزیر خارجه ترکیه: در نوار ضبط شده خاشقجی صحبت از قتل برنامه‌ریزی ‌شده

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، مولود چاوش‌اوغلو روز یکشنبه ۲۵ آذر در جریان سخنرانی در مجمع سالانه دوحه در پایتخت قطر با انتقاد از موضع اروپا در ماجرای قتل خاشقجی گفت: «بسیاری از کشورهای اروپایی چشم خود را روی این جنایت بسته‌اند.»

جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی روز ۱۰ مهر سال جاری پس از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه به قتل رسید و هنوز اطلاعی از محل دفن جنازه وی در دست نیست.

دولت ترکیه مدعی است یک فایل صوتی در اختیار دارد که حاوی آخرین مکالمات جمال خاشقجی پیش از مرگ درون کنسول‌گری عربستان است، اما تاکنون اطلاعات خاصی از این مدرک افشا نشده است. مجلس سنای آمریکا بر اساس گزارشی از سازمان سیا که به این فایل دسترسی داشته، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان را به عنوان آمر قتل خاشقجی معرفی کرده است.

هدیه میلیاردی تاجر روس برای همسرش در حین طلاق

این خبر وزیر خارجه ترکیه: در نوار ضبط شده خاشقجی صحبت از قتل برنامه‌ریزی ‌شده اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.