واکنش ظریف به پست اینستاگرامی علی کریمی

به گزارش بخش سیاسی سایت خبرهای فوری، وزیر امور خارجه با قدردانی از دلسوزی علی کریمی ملی پوش با سابقه و محبوب ایرانی درخصوص نگرانی از فشار بر مردم گفت: نباید فضاسازی های یک جانبه را داوری کرد.

دکتر محمد جواد ظریف در خصوص اظهار نظر کریمی در خصوص سخنرانی اخیرش در زمینه افتخار به ‘مقاومت’ ملت های منطقه در مقابل تجاوزگران و تروریست ها و افراطی ها افزود: ‘ما مردم ایران’ همه در یک کشتی نشسته ایم و تفاوتی میان ‘ما’ نیست.

وی ادامه داد: اگر رنجی و شادی هست، اگر افتخاری هست مال همه ‘ما’ است. اینکه آقای کریمی نگران فشار بر مردم است، ستودنی است اما بنده نیز همه فشارهای داخلی و خارجی را برای تلاش جهت کاستن این فشارها با کمال افتخار و به عنوان کوچکترین انجام وظیفه دربرابر ایثارهای ملت بزرگ ایران پذیرفته و انشاالله در آینده نیز همین تلاش را بی پروا ادامه خواهم داد.

وزیر امور خارجه اظهار داشت : برای آقای کریمی احترام قائلم و تفاوتی بین خودمان نمی بینم. همه ایرانی هستیم و در یک فضا تنفس و در یک کشور زندگی می کنیم. اگر ایشان و دیگرانی از عرایض بنده و یا در واقع از نقل قول های ناقصی از عرایضم دلگیر شده اند، بسیار متاسفم. اما تقاضای من از کریمی عزیز و دلسوز، دیگر دوستان و هموطنان این است که قبل از داوری بر اساس فضاسازی های یک جانبه، یک بار عرایض بنده در آن سخنرانی را بطور کامل گوش دهند. /جماران

افشاگری علی کریمی در مورد کی‌روش / ماجرای واریز ۱۰۰ هزار دلار با امضای کفاشیان! + سند

این خبر واکنش ظریف به پست اینستاگرامی علی کریمی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

واکنش ظریف به حادثه تروریستی چابهار

به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری، محمد جواد ظریف با اشاره به حادثه تروریستی صبح پنجشنبه در چهابهار در صفحه توییتر خود نوشت:

تروریست‌های تحت حمایت خارجی‌ها مردم بی‌گناه چابهار را را به قتل رسانده و مجروح کرده‌اند. همانطور که در گذشته نیز به روشنی گفته‌ایم، چنین جنایت‌هایی بدون مجازات باقی نخواهند ماند. نیروهای امنیتی ما در سال ۲۰۱۰ راه افراطیونی را که در راه امارات متحده عربی بودند سد کرده و آن‌ها را دستگیر کردند. کلمات من را به خاطر بسپارید: ایران تروریست‌ها و اربابان‌شان را محاکمه خواهد کرد.

انفجار در چابهار

توییت ظریف

جزییات حادثه تروریستی چابهار تشریح شد

این خبر واکنش ظریف به حادثه تروریستی چابهار اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

محمود صادقی:استیضاح ظریف انتقام گیری از برجام است

محمود صادقی نماینده تهران در مجلس با اشاره به طرح استیضاح وزیر امور خارجه گفت: اینکه آقای ظریف در مورد موضوعی صحبت کنند و عده‌ای در مجلس این مسئله را بهانه کنند که وی را استیضاح کنند بلاوجه است.
عضو فراکسیون امید ادامه داد: در شرایطی که ظریف نماد سیاست خارجی ماست پیش کشیدن استیضاح‌اش تضعیف وزیر خارجه ایران در برابر مخالفان کشور است.

محمود صادقی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات خاطر نشان کرد: البته آقای ظریف می تواند این مسئله را تبدیل به یک فرصت کند و حقایقی را بیان کند.

صادقی با بیان اینکه مجلس پشتیبان ظریف است خاطر نشان کرد: هدف آقایان از طرح استیضاح ظریف انتقام گیری از برجام است.

این نماینده اصلاح طلب مجلس افزود: البته نمایندگان می‌توانند از اختیارات نمایندگی شان در هر زمانی استفاده کنند و استیضاح جای نگرانی ندارد این چیزها عادی شده است .

این نماینده مردم تهران تاکید کرد: آقای ظریف در پاسخ به چند سوالی که این اواخر در مجلس از وی شد به خوبی پاسخ گفتند و اکثریت مجلس نیز با وی همراه بودند، قطعا این بار نیز به خوبی از خودشان دفاع می کنند واکثریت مجلس نیز از وی حمایت می کنند .

صادقی خاطرنشان کرد:این استیضاح برای استیضاح کنندگان بازی دوسر باخت است .

سردار نقدی کوروش شناس شده است؟

این خبر محمود صادقی:استیضاح ظریف انتقام گیری از برجام است اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

واقعیت عکس ظریف و بادیگاردهایش

در این عکس، محافظان ظریف با اسلحه های آشکار دیده می شوند و برخی در فضای مجازی، این عکس را مربوط به تردد ظریف در داخل کشور معرفی کرده اند. در حالیکه این عکس و عکسهای مشابه آن مربوط به پنج سال پیش است که قبلا در همان زمان هم منتشر شده بود.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در سال ۹۲ برای دیدار با مقامات لبنانی به این کشور سفر کرده بود و هنگام سفر به منطقه ای در جنوب لبنان، این عکسها از او گرفته شده است. در این تصاویر، غضنفر رکن آبادی سفیر وقت ایران که در حادثه منا به شهادت رسید نیز به همراه ظریف و تیم حفاظتی او در بازدید از جنوب لبنان دیده می شود. /مردم سالاری

این خبر واقعیت عکس ظریف و بادیگاردهایش اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

استیضاح ظریف تقدیم هیات رئیسه مجلس شد

به گزارش بخش سیاسی سایت خبرهای فوری، حسینعلی حاجی دلیگانی از تقدیم طرح استیضاح محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خبر داد.

وی ادامه داد: این استیضاح به امضای ۲۴ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیده است.

گفتنی است محورهای استیضاح محمدجواد ظریف به شرح زیر است؛

۱- اظهارات و اتخاذ مواضع ناصواب از جمله اتهام پولشویی به جمهوری اسلامی ایران

۲-  بی توجهی به اقتصاد در دیپلماسی کشور و عدم اجرای برنامه های اعلامی به مجلس شورای اسلامی جهت اخذ رأی اعتماد

۳-  عدم توجه کافی به توسعه و فعال کردن روابط با عموم کشورها در قاره آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین

۴- استفاده از برخی از سفیران ناکارآمد که ارزیابی عملکرد آنها در توسعه روابط با کشور مقصد قابل ارائه نمی باشد از باب نمونه سفیر ایران در استرالیا

۵- فرصت سوزی و عدم انتخاب سفیر برای برخی کشورهای دوست که ارتباطات خوبی داریم، ولی تا مدتها در آن کشورها سفیر نداشتیم مانند چین و هند.

۶- دستگیری دیپلمات های ایرانی در کشورهای اروپایی به بهانه های واهی و عدم مقابله به مثل و تحرکات کافی در دفاع از دیپلمات ها

۷- عدم استفاده از فرصت هایی که مقاومت در منطقه فراهم نمود

۸- موضع منفعلانه دستگاه دیپلماسی در خصوص کشتار حجاج در منا و عدم احقاق حقوق ملت ایران و خانواده های آنها

۹- به کارگیری افراد نامطمئن در مذاکرات حساس و مهم

۱۰- تهدید بنیه دفاعی کشور و از بین رفتن توانایی آن

۱۱- عدم تأمین منافع ملت ایران در قراردادهای منعقد شده

اسامی نمایندگانی که خواهان استیضاح رئیس دستگاه دیپلماسی شده اند بدین شرح است:

۱ ـ حسینعلی حاجی دلیگانی

۲ ـ ابوالفضل ابوترابی

۳ ـ احمد سالک

۴ ـ محمدعلی پورمختار

۵ ـ محمد اسماعیل سعیدی

۶ ـ محسن کوهکن

۷ ـ نادر قاضی پور

۸ ـ سیدناصر موسوی لارگانی

۹ ـ نصرالله پژمان فر

۱۰ ـ محمد حسن نژاد

۱۱ ـ جواد کریمی قدوسی

۱۲ ـ حسن نوروزی

۱۳ ـ احد آزادیخواه

۱۴ ـ سید جواد ابطحی

۱۵ ـ ضیاءالدین اعزازی

۱۶ ـ شهاب نادری

۱۷ ـ سید رازی نوری

۱۸ ـ عباس گودرزی

۱۹ ـ سید صادق طباطبایی نژاد

۲۰ ـ جمشید جعفرپور

۲۱ ـ امیر خجسته

۲۲ ـ جلال محمودزاده

۲۳ ـ محمود شکری

/فارس

این خبر استیضاح ظریف تقدیم هیات رئیسه مجلس شد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

ظریف افشا کرد؛ عامل اصلی خروج ترامپ از برجام

ظریف برجام را سندی مهمی توصیف کرد که پشتوانه جهانی دارد و کاری مهم صرف آن شده است. 

به گزارش بخش سیاسی سایت خبرهای فوری، ظریف گفت : دو سال و نیم صرف کردیم، این یک سند دو صفحه ای نیست. این یک سند ۱۵۰ صفحه ای است. ترامپ با نفرتی که از اوباما داشت از این توافق خارج شد.’چرا باید بحثی را از نو پی بگیریم، تنها به این دلیل که کسی آن را دوست ندارد، فقط به این دلیل که کسی از سلف خود متنفر است. به این دلیل است که در کار دیپلماتیک شرکت نمی کنند، دیپلماسی یک بازی جدی است و ما برای یک بازی جدی آماده هستیم’.

توافق هسته ای ایران و ۱+۵ در سال ۲۰۱۵ به امضای ایران و کشورهای امریکا، روسیه، چین، آلمان، فرانسه و انگلیس رسید و به برجام معروف شد.

ترامپ استیضاح می شود!

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بعد از به قدرت رسیدن اعلام کرد که این کشور از این توافق خارج شده و تحریم ها علیه ایران را باز گرداند.

کشورهای دیگر امضا کننده این توافق اعلام کردند که به آن پایبند بوده و تجارت با ایران را ادامه خواهند داد.

خروج یکجانبه آمریکا ازتوافق هسته ای ایران و۱+۵، برخلاف الزامات پایبندی کشورها به توافقات بین المللی بود. بنابراین اروپائیان برخود لازم می دانند درمقابل تصمیم ترامپ برای خروج و وضع تحریم ها علیه ایران، به ادامه همکاری باتهران پایبند و مصر باشند. آنها اعلام کرده اند که به برجام پایبند می مانند و از حمایت و فعالیت شرکت های خود در ایران نیز حمایت می کنند. /ایرنا

این خبر ظریف افشا کرد؛ عامل اصلی خروج ترامپ از برجام اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

سلیمانی: توکلی هم از پولشویی و قاچاق گفت، چرا از او توضیح نخواستند؟

به گزارش بخش سیاسی سایت خبرهای فوری، سفیر ایران در باکو گفت: احمد توکلی به عنوان یک نماینده مجلس و فعال سیاسی اصولگرا هم قبل از ظریف درباره پولشویی و قاچاق سخن گفته بود ولی کسی به آن سخنان واکنش نشان نداد.افشار سلیمانی به فشارهای سیاسی برخی از نمایندگان مجلس و جریان‌های سیاسی به محمدجواد ظریف پیرو طرح مباحثی درخصوص پولشویی اشاره کرد و گفت: پیش از وزیر امور خارجه، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور از پول‌های کثیفی سخن گفته بود که آن پول‌ها صرف هزینه‌های تبلیغاتی در انتخابات می‌شود. اگر آن زمان، علی لاریجانی درخواست وزیر کشور را درباره برای برگزاری نشست غیرعلنی در بیان بی‌پرده مسائل اجابت کرده بود، شاید داستان امروز، سناریو دیگری داشت و نمایندگان مجلس با واقع‌بینی‌ بیشتری با مسائل برخورد می‌کردند.

بهشت پولشویی کدام کشور است؟

حقایق نه تنها به مردم گفته نمی‌شود بلکه فقط چیزهایی را که دوست داریم، می‌گوییم

وی با بیان اینکه احمد توکلی به عنوان یک نماینده مجلس و فعال سیاسی اصولگرا هم قبل از ظریف درباره پولشویی و قاچاق سخن گفته بود ولی کسی به آن سخنان واکنش نشان نداد، اظهار داشت: نمایندگانی که امروز نسبت به صحبت‌های ظریف سینه چاک کرده‌اند و می‌گویند وزیر امور خارجه صحبت‌هایش را اثبات کند، چرا آن روز به سخنان وزیر کشور و احمد توکلی واکنش نشان ندادند و پیشقدم برای طرح استیضاح علیه وزیر کشور و توضیح از سوی توکلی نشدند.

این دیپلمات پیشین کشورمان با تاکید بر اینکه مسئولان باید حقایق را به مردم بگویند، تصریح کرد: مسئولان می‌گویند مردم ولی نعمت ما هستند ولی گویا این حرف، فقط یک شعار است و اتفاقی در عمل رخ نمی‌دهد. برخی حقایق نه تنها به مردم گفته نمی‌شود بلکه فقط چیزهایی را که دوست داریم، می‌گوییم.

جلسه ویژه شورای نگهبان با جهانگیری و ظریف درباره FATF و CFT

ظریف درباره پولشویی سربسته سخن گفت

سلیمانی ادامه داد: حدود یک سال قبل، محمدعلی نجفی، شهردار اسبق تهران دوازده پرونده را درخصوص عملکرد شهرداری تهران در دوره محمدباقر قالیباف به قوه قضاییه ارسال کرد ولی هیچ کدام از آنها رسیدگی نشدند. چرا آن زمان نمایندگان از قوه قضاییه نپرسیدند که تکلیف آن پرونده‌ها چه شد و به مردم گزارشی ارائه نکردند؟

وی با بیان اینکه قبلا درباره پولشویی، پول کثیف و سودهای حاصل از قاچاق مواد مخدر و کالا و ارز مسئولان کشور صحبت کرده بودند، خاطرنشان کرد: ظریف درباره پولشویی حرف جدیدی نزد و اسمی هم از فرد یا ارگانی نبرد. او بسیار سربسته سخن گفت و از سردلسوزی خواستار پیگیری موضوعی شد که یک حقیقت است که برخی نمی‌خواهند آن را بپذیرند.

ظریف: دیدار روحانی- ترامپ غیرممکن نیست/ آمریکا نمی‌تواند به توافق بهتری برسد

جنجال‌ کنونی درباره ظریف با هدف حل مسئله و مبارزه با پولشویی نیست

سفیر اسبق ایران در باکو با یادآوری اینکه استیضاح و طرح سوال حق هر نماینده‌ای است، ابراز داشت: بهتر است نمایندگان قبل از آنکه از ظریف در مجلس سوال کنند یا وی را استیضاح کنند، افراد مطلعی همچون رحمانی فضلی یا مسئولان ارگان‌های اطلاعاتی و امنیتی را دعوت کنند و توضیحات آن‌ها را بشنوند و از آنها سوال کنند.

سلیمانی با بیان اینکه اگر این جنجال‌سازی‌ها موجب شفاف‌سازی بیشتر و تلاش برای مبارزه با پولشویی شود، من فرصت کنونی را مثبت تلقی می‌کنم، عنوان کرد: متاسفانه جنجال‌ کنونی با هدف حل مسئله و مبارزه با پولشویی نیست و دعواها در مسائل داخلی و جناحی ریشه دارد.

وقت وزیر امور خارجه نباید صرف مسائل سیاسی و داخلی شود

وی با بیان اینکه ایران در شرایطی است که وقت وزیر امور خارجه نباید صرف مسائل سیاسی و داخلی شود، یادآور شد: خاورمیانه پرآشوب است و تحولات بسیاری در این منطقه شکل گرفته است. عربستان پس از ماجراهای قتل خاشقچی حالت بحرانی به خود گرفته است. تحریم‌ها از سوی امریکا مجدد اعمال شده و ترامپ درصدد افزایش فشارها به ایران است. در این شرایط نباید مسائل داخلی و پاسخ دادن به این و آن، به دغدغه فکری و ذهنی ظریف تبدیل شود./ایلنا

این خبر سلیمانی: توکلی هم از پولشویی و قاچاق گفت، چرا از او توضیح نخواستند؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

وزیر خارجه انگلیس وارد تهران شد !

وزیر امور خارجه انگلیس بامداد دوشنبه با دستور کار آینده برجام وارد تهران شد.

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، وزیر امور خارجه انگلیس به منظور دیدار با همتای ایرانی خود و تعدادی دیگر از مقامات کشورمان در راس یک هیات سیاسی وارد تهران شد.

جرمی هانت، در جریان سفر به تهران ظهر امروز با محمد جواد ظریف دیدار و رایزنی خواهد کرد.

دعوای اروپا و آمریکا بر سر برجام / بی سابقه ترین اختلاف بعد از جنگ جهانی دوم

طبق اعلام وزارت امور خارجه انگلیس دستور کار سفر این دیپلمات عالی رتبه انگلیسی به تهران آینده برجام، مسائل منطقه و همچنین موضوعات دو جانبه است.

دفتر دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز روز یکشنبه‌ اعلام کرد که این مقام انگلیسی در جریان حضور خود در تهران با علی شمخانی دیدار و رایزنی خواهد کرد.

این اولین سفر جرمی هانت به تهران در مقام وزیر امور خارجه انگلیس است. /ایسنا

این خبر وزیر خارجه انگلیس وارد تهران شد ! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.