ورود و خروج چه میزان طلا توسط مسافر مجاز است؟

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، ورود و خروج فلزات گرانبها از قبیل طلا، نقره و پلاتین همراه مسافر با قوانینی همراه است که مازاد آن منوط به کسب مجوز از سوی بانک مرکزی است.

در این میان ورود زیورآلات ساخته شده از طلا، نقره و پلاتین همراه مسافر از قبیل گردنبند، دستبند، گوشواره، انگشتری، النگو و … برای مصارف شخصی به صورت واحد (از هر کدام یک عدد و در مورد گوشواره یک جفت و النگو شش عدد) در مجموع حداکثر تا میزان ۱۵۰ گرم مجاز بوده است.

همچنین خروج زیورآلات شخصی همراه مسافر از انواع مصنوعات طلا، نقره و پلاتین در مجموع حداکثر تا میزان ۱۵۰ گرم مجاز خواهد بود.

لازم به ذکر است که برخی زیورآلات مزین به سنگ‌های گرانبها از قبیل الماس، زمرد و یاقوت هستند که در این مورد وزن نگین نباید در مجموع از یک قیراط تجاوز کند.

گفتنی است خروج ظروف و مصنوعات نقره توسط مسافر نیز حداکثر تا سه کیلوگرم مجاز است مشروط بر اینکه اشیا مذکور در زمره آثار فرهنگی و تاریخی محسوب نگردد. /میزان

این خبر ورود و خروج چه میزان طلا توسط مسافر مجاز است؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

نرخ دلار، ارز، سکه و طلا در بازارِ امروز یکشنبه ۲۷ مرداد ۹۸

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، بر اساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر قیمت انواع سکه و طلا افزایش یافت؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۴ میلیون و ۲۰۵ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۴ میلیون ۱۱۰ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۲۰ هزار و ۶۰۰ تومان ارزش گذاری شده است، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۵۱۴ دلار قیمت خورد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز یکشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با ۵۰ تومان افزایش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۱۱هزار و ۷۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱هزار و ۶۵۰تومان خریداری می‌کنند.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها نیز بدون تغییر قیمت نسبت به روز قبل، ۱۳هزار و ۲۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۳هزار و ۱۰۰ تومان است. /تسنیم و فرارو

این خبر نرخ دلار، ارز، سکه و طلا در بازارِ امروز یکشنبه ۲۷ مرداد ۹۸ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

کاهش قیمت طلا در آستانه عید قربان

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی امروز در بازار تهران به قیمت ۴ میلیون و ۱۴۰ هزار تومان فروخته می شود که در قیاس با روز گذشته کاهشی نزدیک به ۵۰ هزار تومان را نشان می دهد.

هر قطعه سکه بهار آزادی طرح قدیم نیز در بازار به نرخ ۴۰ میلیون و ۵۰ هزار تومان قیمت خورده است. بر این اساس هر قطعه نیم سکه به قیمت ۲ میلیون و ۲۲۲ هزار تومان و هر ربع سکه به قیمت یک میلیون و ۴۱۲ هزار تومان فروخته می‌شود.

 سکه گرمی در بازار تهران ۹۶۱ هزار تومان به فروش می‌رسد.  بهای هر قطعه طلای ۱۸ عیار در بازار تهران با کاهشی نزدیک به چهار هزار تومان به نرخ ۴۰۹ هزار تومان است. بر این اساس حتی فرارسیدن ایام عید قربان تا غدیر نیز نتوانست قیمت طلا و سکه را در بازار با افزایش روبرو کند.

این خبر کاهش قیمت طلا در آستانه عید قربان اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

نرخ دلار، ارز، سکه و طلا در بازار امروز؛ یکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر قیمت انواع سکه و طلا کاهش یافت؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۴ میلیون و ۱۷۵ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۴ میلیون ۷۰ هزار تومان معامله می‌شود.

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان ارزش گذاری شده است، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۴۹۷ دلار قیمت خورد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز یکشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با ثبات نسبت به قیمت های پایانی روز کاری قبل ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۷۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

برهمین‌اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها نیز بدون تغییر قیمت نسبت به روز قبل، ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۲۵۰ تومان است. /تسنیم

این خبر نرخ دلار، ارز، سکه و طلا در بازار امروز؛ یکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

رمزگشایی از سرچشمه ثروت ترامپ

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری‏، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، پیش از آن‌که تبدیل به یک سیاستمدار شناخته‌شده شود، یک تاجر و سرمایه‌دار مشهور بود. اگرچه ترامپ بار‌ها ادعا کرده که ثروت امروز خود را مدیون هیچ‌کس نیست [۱]و با تلاش و کوشش و البته هوش خودش میلیاردر [۲]شده است، اما گزارش‌ها نشان می‌دهند ثروت امروز رئیس‌جمهور آمریکا ریشه در جای دیگری دارد [۳]. یکی از گزارش‌هایی که ادعا‌های کارآفرینی دونالد ترامپ را رد کرد، مقاله سال ۲۰۱۸ روزنامه نیویورک‌تایمز بود که در آن بر اساس اسناد مالیاتی محرمانه ادعا شده است رئیس‌جمهور فعلی آمریکا طی سال‌های گذشته از طریق فرار مالیاتی و روش‌های دیگر دست‌کم ۴۱۳ میلیون دلار (با احتساب دلار سال ۲۰۱۸) از «امپراتوری املاک» پدرش «فرِد ترامپ» (که یکی از ثروتمندترین افراد در آمریکا در دهه ۱۹۷۰ بود [۴]) ثروت کسب کرده است [۵]. این در حالی است که دونالد ترامپ ادعا می‌کرد فقط یک وام یک میلیون دلاری از پدرش گرفته [۶]و نه تنها بعداً آن وام را به علاوه سودش تسویه کرده، بلکه ثروت امروزش را هم از همان وام با دست‌های خودش ساخته است؛ ادعایی که واشینگتن‌پست آن را دروغ می‌داند و به خاطر این دروغ به دونالد ترامپ امتیاز «چهار پینوکیو» می‌دهد [۷].

گزارش نیویورک‌تایمز نشان می‌دهد دونالد کوچولو از وقتی سه سال بیش‌تر نداشت از قبَل امپراتوری پدرش سالیانه ۲۰۰ هزار دلار (با احتساب دلار سال ۲۰۱۸) درآمد داشت و به هشت سالگی که رسید رسماً یک میلیونر به حساب می‌آمد. این رقم رفته‌رفته افزایش پیدا کرد و با رسیدن دونالد به دهه‌های چهارم و پنجم زندگی، به ۵ میلیون دلار در سال نیز رسید. البته فقط درآمد بادآورده نبود، بلکه فرِد بار‌ها برای نجات اقتصادی پسرش هم مجبور به دادن ده‌ها میلیون دلار پول به او شده بود [۸]. با همه این‌ها موضوع گزارش حاضر نه ثروت ترامپ است و نه ثروت پدرِ ترامپ، بلکه ثروتی است که دونالد و فرِد هر دو از آن ثروتمند شدند و در حقیقت منشأ ثروت خاندان ترامپ محسوب می‌شود. برای پیدا کردن سرچشمه ثروت ترامپ‌ها باید یک نسل عقب‌تر برویم. گزارش سال ۲۰۱۶ پایگاه اینترنتی خبرگزاری بلومبرگ (علاوه بر گزارش‌های دیگر قبل و بعد از آن) نشان می‌دهد چگونه ثروتی که دونالد ادعا می‌کند با عرق جبین به دست آورده، در واقع ریشه در جای دیگری دارد که باور کردن آن کمی دشوار است.

غذا، آب‌جو و زن‌های آماده خدمت

سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ همزمان با جدی‌تر شدن ورود دونالد ترامپ به حوزه سیاست، گزارش‌های بی‌شماری درباره زندگی خصوصی، شغلی و اندکی سیاسی وی منتشر شدند که مسیر رسیدن او تا نامزدی برای قدرتمندترین جایگاه سیاسی در آمریکا را زیر ذره‌بین گذاشتند. همان سال‌ها بلومبرگ در گزارشی به سراغ منشأ اولیه ثروت خانواده ترامپ رفت؛ عنوان آن گزارش این بود: «ثروت خانوادگی ترامپ ریشه در یک فاحشه‌خانه دوره تبِ طلا در کانادا دارد [۹]». این گزارش به زندگی شغلی «فردریک ترامپ [۱۰]» (پدر فرِد و پدربزرگ دونالد ترامپ) پرداخته و نشان داده است که وی چگونه از تب جست‌وجوی طلا در «یوکُن» (در شمال غربی کانادا) برای گذاشتن سنگ بنای امپراتوری بزرگ ترامپ استفاده کرد.

گزارش بلومبرگ این‌گونه آغاز می‌شود:

ریشه ثروت خانوادگی‌ای که مسیر دونالد ترامپ تا شهرت را هموار کرد اکنون در یک شهر ارواح [سوت و کور]اندکی پایین‌تر از قطب شمال در کانادا دفن شده است. آن‌چه امروز باقی مانده فقط تکه‌های خردشده بطری‌های شیشه‌ای در ساحل دریاچه شهر «بِنِت» در استان بریتیش کلمبیا [در غرب کانادا]است؛ شیشه‌هایی که شاید بقایای ساختمان شلوغی باشند که یک روز توسط پدربزرگ دونالد ترامپ اداره می‌شد و به سه چیز شهرت داشت: غذای خوب، آب‌جو، و زن‌های آماده به خدمت. کمی بالاتر یک کلیسا جا خوش کرده و مناره تک و تنهایش از دل درختان انبوه کاج سر برآورده است. بنت زمانی یک گذرگاه مهم برای جویندگان در طول تب جست‌وجوی طلای «کلوندایک [۱۱]» همزمان با ورق خوردن تاریخ از قرن نوزدهم به قرن بیستم بود و فردریک ترامپ با اداره یک رستوران و مشروب‌خانه در این شهر توانست ثروت هنگفتی برای خودش دست و پا کند. سرمایه‌ای که او تنها در مدت دو سال از این طریق جمع‌آوری کرد، نهایتاً به ثروتی تبدیل شد که هزینه‌های حضور [و بعد‌ها پیروزی]نوه‌اش در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را تأمین نمود.

از درامپف تا ترامپ؟

نکته جالبی که درباره سیاست‌های ضدمهاجرت دونالد ترامپ وجود دارد و بلومبرگ نیز به آن اشاره می‌کند آن است که پدربزرگ خود ترامپ یک مهاجر اروپایی بود. فردریک در روستای «کالشتادت» در کشور «پادشاهی باواریا» (یا «پادشاهی بایرن») بخشی از امپراتوری آلمان، به دنیا آمد. «گووِندا بلِیر» خبرنگار و نویسنده مشهور آمریکایی که بیوگرافی‌اش درباره سه نسل از خانواده ترامپ، یعنی خانواده‌های فردریک، فرِد و دونالد، سال ۲۰۰۰ برای اولین بار تحت عنوان «خانواده ترامپ: سه نسل معمار یک امپراتوری [۱۲]» منتشر و سال ۲۰۱۵ همزمان با رقابت‌های انتخاباتی دونالد ترامپ مجدداً و این بار با عنوان «خانواده ترامپ: سه نسل معمار و یک نامزد ریاست‌جمهوری [۱۳]» چاپ شد، حتی می‌گوید «فردریک ترامپ» در اصل «فریدریش ترامپف» بوده و نام خانوادگی «ترامپ» از نام خانوادگی «درامپف» ریشه گرفته است. البته این روایت توسط برخی کارشناسان دیگر رد شده و گفته می‌شود نام خانوادگی «ترامپ» هرگز ارتباطی با «درامپف» نداشته است [۱۴]. به هر حال، آن‌چه که هیچ شکی در آن نیست و حتی خود ترامپ هم شخصاً به آن اذعان کرده، تولد پدربزرگش در روستای کوچک کالشتادت و مهاجرت وی به آمریکا در سنین نوجوانی و پس از فوت زودهنگام پدرش [۱۵]«یوهانس ترامپ» بر اثر بیماری است.

بلومبرگ درباره داستان مهاجرت فردریک به آمریکا می‌نویسد:

گره خوردن داستان زندگی خانواده ترامپ با تب جست‌وجوی طلای از زمانی شروع شد که فردریک (که آن زمان او را با نام فرِد می‌شناختند) در سن ۱۶ سالگی با وسایلی که فقط اندکی از یک چمدان بیش‌تر بودند، آلمان را ترک کرد. فردریک عازم نیویورک شد تا به عنوان یک آرایشگر مشغول به کار شود، اما بعداً در جست‌وجوی ثروت راه غرب را در پیش گرفت. وی بعد از مدتی کار در شهر‌های «سیاتل» و «مونت‌کریستو» (که اکنون دیگر خالی از سکنه است) به دنبال تب جست‌وجوی طلا از شهر بنت سر درآورد. او و شریکش «ارنست لوین» در بنت رستوران «آرکتیک» [به معنای «قطب شمال»]را ساختند که خودش را مجهزترین رستوران شهر معرفی می‌کرد. طبق آگهی منتشرشده در تاریخ ۹ دسامبر ۱۸۹۹ در روزنامه «بنت سان»، رستوران آرکتیک به صورت ۲۴ ساعته باز بود و «اتاقک‌های خصوصی برای [استفاده از]زن‌ها و مهمانی [۱۶]» داشت. گووندا بلیر در کتاب بیوگرافی خانواده ترامپ، جایی که ریشه‌های ثروت این خانواده را ردیابی کرده است، می‌نویسد این اتاقک‌ها معمولاً دارای یک تخت‌خواب و یک ترازو برای وزن کردن خاک طلا بود که از همین خاک طلا برای پرداخت هزینه «خدمات» هم استفاده می‌شد. البته در شهر‌های مرزی و هرج‌ومرج‌زده آن دوران، مدل تجاری رستوران آرکتیک مبتنی بر غذا، آب‌جو و خدمات جنسی رواج داشت.

سودجویی از طلاجویان

بلومبرگ توضیح می‌دهد که رستوران آرکتیک تا دریاچه بنت فقط «یک پرتاب سنگ» فاصله داشت و «در قلب شهر وسط ردیفی از ساختمان‌های مشابه و همچنین دریایی از چادر‌های سفیدرنگِ برپاشده توسط جویندگان طلا» واقع شده بود. در عین حال، روزنامه محلی «یوکُن سان» در تاریخ ۱۷ آوریل ۱۹۰۰ در معرفی رستوران‌ها و هتل‌های شهر بنت، اگرچه رستوران آرکتیک را برای مرد‌های مجرد دارای «امکانات عالی» توصیف می‌کند، اما به «زنان محترمی که به تنهایی یا با همراه سفر می‌کنند» توصیه می‌کند در این هتل ساکن نشوند تا مبادا سرنوشت دردناک هم‌جنس‌های خودشان که به فساد کشیده شده‌اند خاطره نفرت‌انگیزی را برایشان رقم بزند [۱۷]. البته به نظر می‌رسد این واقعیت برای دونالد ترامپ اهمیت زیادی نداشت، چراکه وقتی «جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا سال ۲۰۱۸ در حاشیه نشست کشور‌های «گروه ۷» تصویری از رستوران-هتل-فاحشه‌خانه آرکتیک را به رئیس‌جمهور آمریکا تقدیم کرد، ترامپ به جای احساس شرم، احساس غرور می‌کرد و حتی «سارا سندرز» سخنگوی سابق کاخ سفید در صفحه توئیتر خود از این لحظه به عنوان «لحظه‌ای باشکوه [۱۸]» یاد کرد. این در حالی است که بسیاری از کاربران توئیتر در پاسخ به توئیت سندرز به فاحشه‌خانه بودن رستوران آرکتیک اشاره کردند و حتی برخی ناظران می‌گویند ترودو با دادن این قاب عکس به ترامپ قصد دست انداختن او را داشته و در تمام این مدت تلاش می‌کرده تا جلوی خنده‌اش را بگیرد [۱۹]. البته برای رعایت جانب انصاف باید یادآوری کرد که (چنان‌که در ادامه هم خواهید خواند) ترامپ بار‌ها توصیفات تاریخی درباره شغل پدربزرگش در کانادا را تکذیب کرده است.

دو نکته درباره دونالد ترامپ بسیار برجسته است: یکی نقش حوزه املاک در ثروت او و دیگری اشاره‌های گاه و بی‌گاه خودش درباره هوش و ذکاوت ذاتی‌اش [۲۰]. به نظر می‌رسد رئیس‌جمهور آمریکا هر دوی این ویژگی‌ها را (با این فرض که ویژگی دوم صحت دارد) از پدربزرگ خود به ارث برده است. خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ درباره «زیرکی» و فرصت‌طلبی فردریک ترامپ در دوره تب جست‌وجوی طلا در کانادا می‌نویسد:

فردریک ترامپ فوراً متوجه شد که سود واقعی در جنون جست‌وجوی طلا کجاست. بنا بر تخمین‌ها ۱۰۰ هزار جوینده طلا راهی منطقه کلوندایک [در ناحیه یوکُن در شمال غربی کانادا]شدند [۲۱]، اما تنها یک‌سوم از آن‌ها به مقصد رسیدند، و فقط ۴ درصد توانستند طلا پیدا کنند. بلیر می‌نویسد با توجه به این آمارها، تصمیم ترامپ به زمین گذاشتن کلنگ [و نرفتن به دنبال طلا]«اقدامی زیرکانه» بود، چراکه او به این ترتیب «از جویندگان طلا سودجویی کرد.» بنت یک مرکز کلیدی برای جویندگان طلا بود که از آلاسکا راه می‌افتادند، با پای پیاده از دل کوه‌های پوشیده از برف عبور می‌کردند و سوار بر کلَک‌های زهوار دررفته آب‌های خروشان رودخانه یوکن را پشت سر می‌گذاشتند تا در جست‌وجوی طلا به شهر «داوسون» برسند. با این حال، پس از آن‌که یک خط‌آهن از شهر «اسکاگ‌وی» در ایالت آلاسکا تا شهر «وایت‌هورس» [به معنای «اسب سفید»]احداث شد، جویندگان طلا دیگر می‌توانستند بنت را دور بزنند و بنابراین این شهر اهمیت خود را از دست داد. فردریک ترامپ در واکنش به این اتفاق، [پیچ و مهره‌های]رستوران آرکتیک و الوار‌های قیمتیِ آن را از هم باز کرد و رستورانش را [ظاهراً با همان نام «آرکتیک»]در وایت‌هورس بازسازی نمود. بلیر در کتاب خود عکسی را آورده که فردریک ترامپ را با سبیل بلند و یک پیش‌بند سفید [در رستوران جدید خود]نشان می‌دهد. وی در این تصویر در مشروب‌خانه رستوران کنار دیواری ایستاده که چندین پرده از آن آویزان است و زنانی که به «خانم‌های سرگرم‌کننده» مشهور بوده‌اند پشت این پرده‌ها به صورت خصوصی جویندگان طلا را سرگرم می‌کرده‌اند. [این نشان می‌دهد که رستوران جدید فردریک ترامپ در وایت‌هورس هم یک فاحشه‌خانه بوده است.] /باشگاه خبرنگاران

این خبر رمزگشایی از سرچشمه ثروت ترامپ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

جدیدترین نرخ دلار، ارز، سکه و طلا در بازار؛ امروز یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر روز شنبه ۱۲ مرداد قیمت انواع سکه و طلا کاهش یافته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۴ میلیون و ۱۵۵ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۴ میلیون ۸۰ هزار تومان معامله می‌شود.

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۰۶ هزار و ۷۰۰ تومان ارزش گذاری شده است، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۴۴۱ دلار قیمت خورد.

قیمت دلار و ارز  در روز یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸

براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای روز (یکشنبه سیزدهم مرداد ماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با افزایش قیمت نسبت به روز گذشته امروز ۵۱ هزار و ۶۷ ریال و هر یورو نیز ۴۶ هزار و ۶۷۰ ریال ارزش‌گذاری شد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز ‌یکشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با ۵۰ تومان کاهش نسبت به قیمت های پایانی روز کاری قبل ۱۱ هزار و ۹۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

برهمین‌اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها با ۵۰ تومان کاهش نسبت به روز کاری قبل، ۱۳ هزار و ۴۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۳۵۰ تومان است.

۵ صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند.

این صرافی‌ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهند. /تسنیم

این خبر جدیدترین نرخ دلار، ارز، سکه و طلا در بازار؛ امروز یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

پاسخ منفی سکه به دلا‌ر

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، در دومین روز هفته، دلار با فشار فروش مواجه شد و به سوی مرز ۱۲ هزار تومانی حرکت کرد؛ در اقدامی غیرمنتظره، سکه تمام بهار آزادی به کاهش بهای دلار توجهی نکرد و با قدرت‌نمایی خریداران به بالای مرز ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان سرک کشید. روز یکشنبه، سکه ۱۵ هزار تومان افزایش پیدا کرد و به بهای ۴ میلیون و ۲۱۰ هزار تومان رسید. برخی از معامله‌گران، این عدم هماهنگی را ناشی از حبابی دانستند که در بازار سکه وجود دارد و گروه دیگری انتظار معامله‌گران برای افزایش بهای اونس در بازارهای جهانی را عاملی دانستند که به‌عنوان محرک قیمت سکه عمل کرده است. این در حالی است که در ساعات ابتدایی دیروز دلار در مسیر افزایشی قرار داشت و حتی وارد محدوده ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان شد. با این حال، از اواسط روز میزان فروش‌ها بالا رفت و قیمت را در جهت کاهشی قرار داد. با توجه به کاهش قیمت دلار می‌توان گفت سکه دیروز از کانال‌های دیگری تحریک شده و افزایش قیمت پیداکرده است. ساعت ۴ بعدازظهر روز یکشنبه، دلار ۱۲ هزار و ۱۰۰ تومان قیمت خورد که ۱۳۰ تومان کمتر از روز شنبه بود.

حباب سکه کاهش یافت

حباب سکه در تابستان امسال با در نظر گرفتن مالیات ارزش افزوده عمدتا منفی بوده است؛ یعنی ارزش بازاری که سکه با آن معامله می‌شود، کمتر از ارزش ذاتی آن بوده است؛ درمقاطعی از ماه، حتی این اختلاف به بالای ۳۰۰ هزار تومان رسید، ولی حرکت ناهماهنگ سکه با دلار در روز ششم مرداد منجر به آن شد که حباب این فلز گرانبها تا حدی کاهش پیدا کند. در پنجمین روز مردادماه، حباب سکه حدود ۲۶۰ هزار تومان بود ولی حباب آن در تاریخ ۶ مرداد به زیر ۲۰۰ هزار تومان رفت و روی عدد ۱۸۳ هزار تومان قرار گرفت. علت اصلی این اتفاق آن بود که در روزی که دلار ۱/ ۱ درصد از ارزش خود را از دست داد، بهای سکه افزایشی ۳/ ۰ درصدی را تجربه کرد. اونس طلا نیز دیروز به‌واسطه تعطیلی بازارهای جهانی تغییر قیمتی خاصی نداشت؛ در نتیجه عامل اصلی کاهش حباب سکه همان روند معکوس آن با دلار بازار داخلی بود.

دو محرک افزایشی در بازار سکه

برخی از فعالان باور داشتند، حباب سکه خواه ناخواه باید تخلیه شود؛ در نتیجه از نظر آنها، حرکت ناهماهنگ سکه با دلار چندان غیر‌منتظره نبود و گامی در جهت طبیعی‌تر شدن قیمت سکه‌بازار بود. البته این نکته را نیز باید در نظر گرفت که شماری از فعالان بازار باور دارند در محاسبه حباب سکه نباید مالیات ارزش افزوده را در نظر گرفت. با این حال، بانک مرکزی در حراج‌های حضوری که برگزار کرد، قیمت پایه سکه را در مالیات ارزش افزوده ضرب می‌کرد و به همین دلیل عده دیگری باور دارند، محاسبه مالیات ارزش افزوده برای تعیین ارزش ذاتی سکه ضروری است.

گروهی از فعالان نیز افزایش بهای سکه را به عامل انتظارات نسبت می‌دادند؛ عده‌ای باور داشتند، سکه‌بازان تصور می‌کردند که افت قیمت دلار موقت است، در نتیجه با آن هماهنگ نشدند؛ از همان ساعات ابتدایی روز یکشنبه، قیمت دلار با بالا رفتن وارد محدوده ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان شد، ولی نتوانست در آن پایدار بماند و با افزایش فروش‌ها حتی تا محدوده ۱۲هزار و ۵۰ تومانی عقب‌نشینی کرد. حدود ساعت ۴ بعدازظهر قیمت دلار در بازار داخلی حدود ۱۲ هزار و ۱۰۰ تومان ثبت شد که کاهشی۱۳۰ تومانی نسبت به روز شنبه داشت. این در حالی بود که ارزش حواله درهم حدود ۳ هزار و ۳۳۰ تومان بود که بر اساس آن قیمت دلار در بازار داخلی می‌توانست بالای ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان باشد. شاید یکی از عواملی که انتظار سکه‌بازان برای بازگشت دلار را بالا می‌برد، همین بالا بودن قیمت درهم نسبت به دلار بود.

در‌حالی‌که عده‌ای افزایش سکه در روز یکشنبه را اتفاقی طبیعی به‌منظور تخلیه تدریجی حباب و عده دیگری آن را ناشی از انتظارات بازیگران سکه مبنی بر بازگشت قیمت دلار می‌دانستند، گروه دیگری از فعالان افزایش ارزش سکه را به انتظارات معامله‌گران بازار داخلی در مورد روند اونس جهانی نسبت دادند. به گفته شماری از فعالان، در بازارهای جهانی بیشتر تحلیلگران و معامله‌گران خرد باور دارند که بهای اونس در مسیر افزایشی قرار خواهد گرفت و طبیعی است که این موضوع، در تعیین موقعیت بازیگران بازار داخلی نیز نقش داشته باشد.

عوامل محرک اونس جهانی چیست؟

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال‌استریت، ۱۶ نفر شرکت کردند که از میان آنها، هشت نفر یا ۵۰ درصد افزایش قیمت طلا و سه نفر یا ۱۹ درصد کاهش قیمت طلا را پیش‌بینی کردند؛ در‌حالی‌که پنج نفر یا ۳۱ درصد نظری نداشتند. به گزارش سایت اتحادیه طلا و جواهر تهران، در این بین، ۹۵۳ نفر در نظرسنجی کیتکونیوز از سرمایه‌گذاران خرد شرکت کردند که از میان آنها، ۵۸۰ نفر یا ۶۱ درصد افزایش قیمت طلا و ۲۲۳ نفر یا ۲۳ درصد کاهش قیمت طلا را پیش‌بینی کردند و ۱۵۰ نفر یا ۱۶ درصد نظری نداشتند. از ابتدای سال ۲۰۱۹ تاکنون کارشناسان وال‌استریت ۱۵ بار و سرمایه‌گذاران ۱۳ بار جهت قیمت طلا را به‌درستی پیش‌بینی کرده‌اند.

به گفته ریچارد بیکر، دبیر نشریه اورکا ماینر، با حل نشدن اختلافات تجاری میان آمریکا و چین، احتمال خروج دشوار انگلیس از اتحادیه اروپا، تسهیل سیاست پولی بانک‌های مرکزی بزرگ جهان و کندی رشد اقتصاد جهانی، قیمت طلا حمایت گسترده‌ای برای در پیش گرفتن روند صعودی پیدا کرده است. بیکر باور دارد، رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماه دوم که روز جمعه ۱/ ۲ درصد گزارش شد و پایین‌تر از نرخ رشد سه ماه اول بود، احتمالا مانع از آن نخواهد شد که بانک مرکزی آمریکا نرخ‌های بهره را کاهش دهد.بیکر اظهار کرد: بانک مرکزی اروپا در نشست هفته گذشته خود نرخ‌های بهره را کاهش نداد اما از موضع سیاست پولی تسهیلی در آینده خبر داد. این امر هزینه‌های نگهداری طلا را پایین نگه می‌دارد.

دانیل پاویلونیس، کارگزار کالا در شرکت «آر جی او فیوچرز» نیز انتظار دارد دارایی‌ها به بازار طلا روانه شوند. پاویلونیس و شون لاسک، یکی از مدیران شرکت «والش تریدینگ» انتظار دارند هر گونه کاهش قیمت، با تقاضای خرید در بازار طلا مواجه شود. فیلیپ فلاین، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت «پرایس فیوچرز» نیز انتظار دارد طلا در تابستان جاری به روند افزایشی خود ادامه دهد. جیم ویکاف، تحلیلگر فنی ارشد در شرکت کیتکونیوز نیز گفت: نمودارهای فنی به نفع افزایش قیمت طلا مانده‌اند.در این بین، آدام بوتون، مدیرکل شرکت فارکس لایو در میان کسانی بود که پایین رفتن قیمت طلا در هفته جاری را پیش‌بینی کرد. وی به کیتکونیوز گفت: انتظار دارم بانک مرکزی آمریکا نرخ‌های بهره را ۲۵ واحد کاهش دهد و سیگنال‌های اندکی درباره سیاست پولی خود ارائه کند. واکنش طلا در هفته جاری مشابه ناامیدی سرمایه‌گذاران پس از نشست بانک مرکزی اروپا خواهد بود.آدریان دی، مدیرعامل شرکت آدریان دی نیز انتظار دارد طلا در هفته جاری عقب‌نشینی کند زیرا به عقیده وی، انتظارات بالایی برای کاهش نرخ‌های بهره وجود داشته و بازار اندکی نسبت به نتیجه نشست بانک مرکزی آمریکا احتیاط پیدا خواهد کرد. /روزنامه دنیای اقتصاد

این خبر پاسخ منفی سکه به دلا‌ر اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

طلا جهانی ارزان‌ شد

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، قیمت طلا پس از اینکه روز گذشته به پایین‌ترین حد در یک هفته اخیر سقوط کرد، در معاملات روز جمعه بازار جهانی تغییر چندانی نداشت.

ارزش هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۴۱۶ دلار و ۱۶ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز پنجشنبه به ۱۴۱۰ دلار و ۷۷ سنت سقوط کرده بود که پایین‌ترین قیمت در یک هفته گذشته بود. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۰.۱ درصد رشد کرد و به ۱۴۱۶ دلار و ۴۰ سنت رسید.

طلا از ابتدای هفته جاری تاکنون ۰.۶ درصد افت قیمت داشته و در مسیر ثبت نخستین کاهش هفتگی خود در سه هفته اخیر قرار دارد.

برخی از سرمایه‌گذاران در آستانه نشست بانک‌های مرکزی بزرگ جهان به سودگیری از رشد اخیر قیمت طلا پرداختند. بانک مرکزی اروپا در نشست روز پنجشنبه خود نرخ‌های بهره را تغییر نداد اما ماریو دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا اعلام کرد این بانک آماده کاهش نرخ‌های بهره در سپتامبر است. فعالان بازار اکنون منتظر نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا هستند که سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده برگزار می‌شود.

بازار همچنین منتظر انتشار آمار تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه دوم امسال است تا به ارزیابی حرکت بعدی بانک مرکزی آمریکا بپردازد.

شاخص دلار آمریکا نزدیک به بالاترین حد خود در دو ماه اخیر که روز گذشته به آن صعود کرده بود، ایستاد. قوی‌تر شدن ارزش دلار، طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر می‌کند.

سرمایه‌گذاران انتظار دارند بانک مرکزی آمریکا در نشست هفته آینده خود نرخ‌های بهره را کاهش دهد. کاهش نرخ‌های بهره آمریکا، ارزش دلار را با کاهش روبرو می‌کند در حالیکه جذابیت سرمایه‌گذاری در طلا که سوددهی ندارد را افزایش می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت هر اونس طلا از زمانی که در اوایل ماه مه به رکورد پایین ۱۲۶۵ دلار و ۸۵ سنت سقوط کرد، به دلیل دورنمای تسهیل سیاست پولی بانک‌های مرکزی بزرگ جهان، نشانه‌های کندی رشد اقتصاد آمریکا و تنش‌های ژئوپلیتیکی، بیش از ۱۲ درصد یا ۱۵۰ دلار گران شده است. به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، طلا آماده شکستن حمایت در سطح ۱۴۱۲ دلار و سقوط به سطح ۱۳۸۶ دلار است.

موجودی طلای “اس پی دی آر گلد تراست” که بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز پنجشنبه ۰.۳۶ درصد کاهش یافت و به ۸۱۹.۳۲ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ثابت بود و به ۱۶ دلار و ۴۰ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، ۸۶۷ دلار و ۵۸ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۵۲۹ دلار و ۲۷ سنت رسید./ایسنا

این خبر طلا جهانی ارزان‌ شد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

جدیدترین نرخ ارز، دلار، سکه و طلا در بازار امروز ۵ مرداد ۹۸

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، امروز شنبه پنجم مرداد ۹۸ اتحادیه طلا و جواهر جدیدترین قیمت انواع سکه و طلا را اعلام کرد. بر اساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر در بازار تهران سکه طرح قدیم ۴۰,۵۰۰,۰۰۰ ریال، سکه طرح جدید ۴۱,۵۰۰,۰۰۰ ریال و همچنین نیم سکه با کاهش جزئی نسبت به آخرین روز کاری بازار در هفته گذشته به قیمت ۲۲,۵۰۰,۰۰۰ ریال رسیده است.

برای امروز همچنین اتحادیه طلا و جواهر قیمت ربع سکه را ۱۴,۲۰۰,۰۰۰ ریال و همچنین سکه یک گرمی را ۹,۵۰۰,۰۰۰ ریال اعلام کرده است.

هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار امروز شنبه پنجم مرداد ۴,۰۳۹,۸۷۰ ریال

همچنین در بازار امروز مظنه تهران ۱۷,۵۰۰,۰۰۰ ریال و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴,۰۳۹,۸۷۰ ریال قیمت‌گذاری شده است. جدیدترین نرخ طلا و سکه را در جدول زیر می‌بینیم:

جدیدترین نرخ سکه و طلا در بازار امروز ۵ مرداد ۹۸

مثقال طلا
طلای ۱۸ عیار
سکه جدید ۴۱,۵۰۰,۰۰۰
سکه قدیم ۴۰,۵۰۰,۰۰۰
نیم سکه ۲۲,۵۰۰,۰۰۰
ربع سکه ۱۴,۲۰۰,۰۰۰
سکه گرمی ۹,۵۰۰,۰۰۰

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۳۱ درصد افزایش به ۱۴۱۸ دلار و ۹۰سنت رسید

به گزارش رویترز، در حالی که انتشار آمار‌های ضعیف از نرخ تورم آمریکا، تاثیر آمار‌های مثبت رشد اقتصادی این کشور را خنثی کرده و همچنان احتمال کاهش نرخ بهره را زنده نگاه داشته است، قیمت طلا پس از کاهش قابل توجه روز پنجشنبه، دیروز با افزایش مواجه بپد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۳۱ درصد افزایش به ۱۴۱۸ دلار و ۹۰ سنت رسید، اما همچنان اولین کاهش هفتگی ۳ هفته اخیر را به ثبت رساند.

قیمت طلا در بازار آمریکا هم در پایان معاملات دیروز با ۰.۳ درصد رشد به ۱۴۱۹ دلارو ۳۰ سنت رسید.

آمار‌های وزارت بازرگانی آمریکا نشان داد که رشد اقتصادی آمریکا کمتر از حد انتظار کند شده و رشد تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم سال ۲.۱ درصد بوده است.

این گزارش همچنین نشان داد که افزایش تورم در سه ماهه گذشته ضعیف بوده است. بر اساس محاسبه فدرال رزرو نرخ تورم اقتصاد آمریکا در سه ماهه اخیر ۱.۸ درصد بوده در حالی که بانک مرکزی آمریکا تورم ۲ درصدی را هدف گذاری کرده بود.

ادوارد میر تحلیلگر موسسه اف سی استون در این باره گفت: «آمار‌های تولید ناخالص داخلی نشان می‌دهد که فدرال رزرو ممکن است نرخ بهره را به میزان قابل توجهی که قبلا پیش بینی می‌شد کاهش ندهد، اما در عین حال عدم افزایش نرخ تورم نگران کننده است.»

به گفته تحلیلگران کومرزبانک: «اکنون تمام تمرکز بازار معطوف نشست هفته آینده فدرال رزرو است که ببیند نرخ بهره کاهش می‌یابد یا خیر. با کاهش نرخ بهره ارزش دلار نیز کاهش خواهد یافت و این به رشد قیمت طلا کمک خواهد کرد.»

قیمت ارز بانکی در روز شنبه ۵ مرداد ۹۸

اما قیمت ارز بانکی؛ براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (پنج‌شنبه سوم مرداد ماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با کاهش قیمت نسبت به روز گذشته امروز ۵۲ هزار و ۲۱۲ ریال و هر یورو نیز ۴۶ هزار و ۸۰۸ ریال ارزش‌گذاری شد.

قیمت انواع ارز در بازار امروز شنبه ۵ مرداد ۹۸

همان طور که احتمالاً می‌دانید بازار ارز با قیمت‌های متفاوت و گیج‌کننده‌ای روبرو است؛ از نرخ صرافی ملی گرفته تا ارز مبادله‌ای، اما برای من و شما هیچ چیز به اندازه قیمت ارز در صرافی‌های بازار آزاد اهمیت ندارد.
اطلاع از اینکه صرافی‌های مختلف قیمت را روی چه عددی تعیین می‌کنند کار سختی است. به هرحال نرخ هر شهر و محله با هم متفاوت است و بسته به تعداد ارز مورد نیاز مشتری می‌تواند تغییر کند.
برای همین در این گزارش متوسط قیمت خرید ارز در صرافی‌ها را در نظر گرفته‌ایم در حالتی که مشتری یک آدم معمولی است و قصد دارد اسکناس‌هایی به ارزش زیر هزار دلار (احتمالا به قصد مسافرت) تهیه کنید. /فرارو

این خبر جدیدترین نرخ ارز، دلار، سکه و طلا در بازار امروز ۵ مرداد ۹۸ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

نرخ ارز، دلار، سکه و طلا در بازار امروز پنج شنبه ۳ مرداد

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر امروز قیمت انواع سکه و طلا کاهش یافته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۴ میلیون و ۱۶۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۴ میلیون ۱۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۰۰ هزار ۵۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۴۲۳ دلار قیمت خورد.

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی امروز ۱۳۹۸/۵/۳

صرافی ملی قیمت دلار را برای پنج شنبه سوم مرداد با ۴۰۰ تومان کاهش نسبت به نرخ‌های پایانی چهارشنبه، ۱۲ هزار تومان اعلام کرد. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت فروش یورو، در صرافی‌های بانک‌ها ۳۵۰ تومان کاهش داشت و ۱۳ هزار ۸۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۳ هزار ۷۰۰ تومان است.

قیمت دلار و ارز بانکی  امروز ۱۳۹۸/۵/۳

اما قیمت ارز بانکی؛ براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (پنج‌شنبه سوم مرداد ماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با کاهش قیمت نسبت به روز گذشته امروز ۵۲ هزار و ۲۱۲ ریال و هر یورو نیز ۴۶ هزار و ۸۰۸ ریال ارزش‌گذاری شد. /فرارو

این خبر نرخ ارز، دلار، سکه و طلا در بازار امروز پنج شنبه ۳ مرداد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.