قیمت طلا،قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۸/۰۴/۰۳

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، امروز در بازار آزاد سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با افزایش قیمت نسبت به روز قبل، به قیمت ۴میلیون و ۷۰۵ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۴میلیون و ۴۸۴ هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲میلیون و ۴۳۸ هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و  ۶۲۹ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی یک میلیون و ۹ هزار تومان فروخته می‌شود.

قیمت طلای ۱۸عیار هم ۴۳۹ هزار و ۳۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت۱۴۰۲.۳ دلار معامله می‌شود.

صرافی‌های بانک‌ها امروز دوشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم، ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

برهمین‌اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۵ هزار و ۱۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۵ هزار تومان است.

این خبر قیمت طلا،قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۸/۰۴/۰۳ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۳۹۸/۰۴/۰۲| قیمت‌ پوند و سکه امامی صعودی شد

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، قیمت ها در بازار طلا، سکه و ارز امروز خلاف روز گذشته افزایش قیمت را تجربه کردند اما قیمت سکه بهار آزادی و یورو پایین آمد.

قیمت گرم طلا ۱۸ عیار امروز

امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار برخلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، هر گرم طلا ۱۸ عیار که روز قبل تا ۴۳۱,۳۰۰ (چهارصد و سی و یک هزار و سیصد ) تومان رسیده بود، امروز – یکشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۸ مصادف با ۲۳ ژوئن ۲۰۱۹ – با رشد ۰.۷۸ درصدی به ۴۳۴,۷۰۰ (چهارصد و سی و چهار هزار و هفتصد ) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۱۸ عیار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۴۳۴,۷۰۰ ۳,۴۰۰ ۰.۷۸ امروز
۴۳۱,۳۰۰ -۴,۸۰۰ -۱.۱۲ روز قبل
۴۳۶,۱۰۰ ۷,۶۰۰ ۱.۷۴ ۳ روز پیش

آخرین نرخ گرم طلا ۲۴ عیار

هر گرم طلا ۲۴ عیار، امروز به ۵۷۹,۶۰۰ (پانصد و هفتاد و نه هزار و ششصد ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۷۹ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۲۴ عیار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۵۷۹,۶۰۰ ۴,۶۰۰ ۰.۷۹ امروز
۵۷۵,۰۰۰ -۶,۵۰۰ -۱.۱۴ روز قبل
۵۸۱,۵۰۰ ۱۰,۲۰۰ ۱.۷۵ ۳ روز پیش

قیمت مثقال طلا امروز

هر مثقال طلا امروز با افزایش ۰.۹۵ درصدی، از ۱,۸۶۵,۰۰۰ (یک میلیون و هشتصد و شصت و پنج هزار) تومان به ۱,۸۸۳,۰۰۰ (یک میلیون و هشتصد و هشتاد و سه هزار) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر مثقال طلا
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱,۸۸۳,۰۰۰ ۱۸,۰۰۰ ۰.۹۵ امروز
۱,۸۶۵,۰۰۰ -۲۴,۰۰۰ -۱.۲۹ روز قبل
۱,۸۸۹,۰۰۰ ۳۴,۰۰۰ ۱.۷۹ ۳ روز پیش

آخرین نرخ دلار در صرافی

امروز دلار مانند روز قبل ، با افزایش و کاهش قیمتی روبرو نشد، دلار که روز قبل تا ۱۳,۰۰۰ (سیزده هزار) تومان رسیده بود، امروز – یکشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۸ مصادف با ۲۳ ژوئن ۲۰۱۹ – به ۱۳,۰۰۰ (سیزده هزار) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر دلار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱۳,۰۰۰ ۰ ۰ امروز
۱۳,۰۰۰ -۲۰۰ -۱.۵۴ روز قبل
۱۳,۲۰۰ ۱۰۵ ۰.۷۹ ۳ روز پیش

قیمت دلار در بازار تهران امروز

دلار در بازار امروز تهران، به ۱۳,۳۰۰ (سیزده هزار و سیصد ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۹۷ درصدی داشته است.

قیمت یورو امروز

یورو، امروز به ۱۴,۸۹۴ (چهارده هزار و هشتصد و نود و چهار ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۰۲ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر یورو
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱۴,۸۹۴ -۰.۰۳ امروز
۱۴,۸۹۸ -۲۰۲ -۱.۳۶ روز قبل
۱۵,۱۰۰ ۱۰۰ ۰.۶۶ ۳ روز پیش

آخرین نرخ پوند

در بازار امروز پوند نسبت به روز قبل ، با ۱۸۲ تومان افزایش، ۱۶,۹۹۰ (شانزده هزار و نهصد و نود ) تومان نرخ گذاری شد.

قیمت سایر ارزها امروز

در بازار امروز درهم امارات ۳,۶۳۱ (سه هزار و ششصد و سی و یک ) تومان، لاری گرجستان ۴,۷۷۰ (چهار هزار و هفتصد و هفتاد ) تومان، لیر ترکیه ۲,۲۹۱ (دو هزار و دویست و نود و یک ) تومان، دلار کانادا ۱۰,۰۸۵ (ده هزار و هشتاد و پنج ) تومان، دلار استرالیا ۹,۲۳۸ (نه هزار و دویست و سی و هشت ) تومان، فرانک سوئیس ۱۳,۶۵۸ (سیزده هزار و ششصد و پنجاه و هشت ) تومان، منات آذربایجان ۷,۸۴۳ (هفت هزار و هشتصد و چهل و سه ) تومان، روبل روسیه ۲۱۲ (دویست و دوازده ) تومان، بات تایلند ۴۳۳ (چهارصد و سی و سه ) تومان و رینگیت مالزی ۳,۲۱۵ (سه هزار و دویست و پانزده ) تومان نرخ گذاری شدند.

آخرین نرخ سکه بهار آزادی

سکه بهار آزادی، امروز به ۴,۴۹۹,۰۰۰ (چهار میلیون و چهارصد و نود و نه هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل، کاهش ۰.۲۲ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر سکه بهار آزادی
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۴,۴۹۹,۰۰۰ -۱۰,۰۰۰ -۰.۲۳ امروز
۴,۵۰۹,۰۰۰ ۵۰,۰۰۰ ۱.۱ روز قبل
۴,۴۵۹,۰۰۰ ۱۰,۰۰۰ ۰.۲۲ ۳ روز پیش

آخرین نرخ سکه در بازار تهران

سکه در بازار امروز تهران، به ۴,۶۷۰,۰۰۰ (چهار میلیون و ششصد و هفتاد هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۸۵ درصدی داشته است.

قیمت سکه امامی امروز

سکه امامی امروز با افزایش ۰.۹۸ درصدی، از ۴,۶۰۴,۰۰۰ (چهار میلیون و ششصد و چهار هزار) تومان به ۴,۶۵۰,۰۰۰ (چهار میلیون و ششصد و پنجاه هزار) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر سکه امامی
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۴,۶۵۰,۰۰۰ ۴۶,۰۰۰ ۰.۹۸ امروز
۴,۶۰۴,۰۰۰ -۹۹,۰۰۰ -۲.۱۶ روز قبل
۴,۷۰۳,۰۰۰ ۶۳,۰۰۰ ۱.۳۳ ۳ روز پیش

این خبر قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۳۹۸/۰۴/۰۲| قیمت‌ پوند و سکه امامی صعودی شد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

چرا پیش‌بینی‌ها درباره انفجار قیمت طلا درست از آب در نیامد؟

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، ریزش قیمت طلا و سکه در حالی رخ داد که قیمت ها در بازار جهانی رشدی شگفت انگیز را تجربه کرده بود . افزایش قیمت ها حتی رکورد ۰ دلار را نیز زد ،با این حال پیش بینی برخی فعالان بازار در خصوص افزایش قیمت ها درست از آب در نیامد . هر قطعه سکه تمام بهار آزادی امروز کاهشی نزدیک به صد هزار تومتن را نسبت به روز کاری گذشته شهد بود .

افزایش نرخ طلا اما تحت تاثیر تنزل ارزش دلار در بازارهای جهانی، بالا گرفتن تنش در خاورمیانه رخ داد اما به گفته فعالان بازار عقب نشینی آشکار آمریکا در برابر ایران در کنار ریزش ارزش دلار در بازارهای جهانی عامل یزش قیمت ها یا به عبارت دیگر ترکیدن حباب سکه قلمداد می شود .

 محمد کشتی آرای ، فعال بازار طلا و سکه و رییس کمیسیون تخصصی طلا در این خصوص گفت: انچه امروز سبب ریزش قیمت‌ها در بازار شد ، به مدیریت بانک مرکزی باز می گردد و بلوغ خریداران طلا و سکه .

 وی در توضیح این مطلب ادامه داد: امروز اگر اندک افزایشی هم در قیمت دلار رخ می داد واکنش بازار هیجانی می شد اما با ریزش ارزش دلار در بازارهای جهانی ، بازار ایران نیز شاهد ریز بیار اندکی بود که جو روانی اش از تاثیر اقتصادی اش بیتر بود .

 وی با اشاره به اینکه مردم نیز تغییر رفتار داده اند، اضافه کرد: در گذشته به محض افزایش تنش، تغییر قیمت ها در بازار جهانی و یا تشدید فشارها، مردم به سرعت دست به کار خرید می شدند اما مدتی است این رفتار را نمی بینیم . مردم نه در جریان ریزش های ده روزه وارد بازار می شوند تا طلا و سکه بفروشند و نه در دوره های افزایش وارد میدان می شوند تا بخرند .

وی تاکید کرد: دیدیم که در این روز با مدیریت درست بازار و رفتار درست تر خریداران ، ما به جای افزایش قیمت طلا با ریزش قیمت ها و ترکیدن حباب سکه روبرو بودیم که خود نشان دهنده وضعیت مساعد بازار است . 

 به گفته کشتی آرای پنجشنبه و امروز به رغم جولان شایعاتی در خصوص افزایش قیمت ها، تقاضا به کف رسید و خرید و فروشی انجام نشد .

 امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی به قیمت ۴ میلیون  و ۶۰۴ هزار تومان در پایان روز قیمت خورد . نیم سکه و ربع سکه نیز به ترتیب ۲ میلیون و ۴۲۸ هزار تومن و یک میلیون و ۶۲۹ هزار تومان فروخته شد. هر گرم طلا ۴۳۱ هزار توان قیمت داشت. /خبرآنلاین

این خبر چرا پیش‌بینی‌ها درباره انفجار قیمت طلا درست از آب در نیامد؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ | ریزش شدید قیمت‌ها در بازار

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، به گزارش دنیای اقتصاد، قیمت ها در بازار طلا، سکه و ارز امروز با افت محسوسی همراه شد.

آخرین نرخ اونس طلا

امروز هر اونس طلا مانند روز قبل رشد قیمت را تجربه کرد. هر اونس طلا که روز قبل تا ۱,۳۸۹ (یک هزار و سیصد و هشتاد و نه ) تومان رسیده بود، امروز – شنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۸ مصادف با ۲۲ ژوئن ۲۰۱۹ – با رشد ۰.۷۷ درصدی به ۱,۳۹۹ (یک هزار و سیصد و نود و نه) دلار رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر اونس طلا
قیمت (دلار) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱,۳۹۹ ۱۱ ۰.۷۷ امروز
۱,۳۸۹ ۹ ۰.۶۱ روز قبل
۱,۳۸۰ ۳۵ ۲.۵۵ ۲ روز پیش

قیمت گرم طلا ۱۸ عیار امروز

هر گرم طلا ۱۸ عیار، امروز به ۴۳۴,۳۰۰ (چهارصد و سی و چهار هزار و سیصد ) تومان رسید که نسبت به دو روز پیش، کاهش ۰.۴۱ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۱۸ عیار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۴۳۴,۳۰۰ -۱,۸۰۰ -۰.۴۲ امروز
۴۳۶,۱۰۰ ۷,۶۰۰ ۱.۷۴ ۲ روز پیش
۴۲۸,۵۰۰ ۳,۵۰۰ ۰.۸۱ ۳ روز پیش

آخرین نرخ گرم طلا ۲۴ عیار

هر گرم طلا ۲۴ عیار امروز با کاهش ۰.۴۳ درصدی، از ۵۸۱,۵۰۰ (پانصد و هشتاد و یک هزار و پانصد ) تومان به ۵۷۹,۰۰۰ (پانصد و هفتاد و نه هزار) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۲۴ عیار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۵۷۹,۰۰۰ -۲,۵۰۰ -۰.۴۴ امروز
۵۸۱,۵۰۰ ۱۰,۲۰۰ ۱.۷۵ ۲ روز پیش
۵۷۱,۳۰۰ ۴,۶۰۰ ۰.۸ ۳ روز پیش

قیمت مثقال طلا امروز

در بازار امروز هر مثقال طلا نسبت به دو روز پیش، با ۸۰۰۰ تومان کاهش، ۱,۸۸۱,۰۰۰ (یک میلیون و هشتصد و هشتاد و یک هزار) تومان نرخ گذاری شد.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر مثقال طلا
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱,۸۸۱,۰۰۰ -۸,۰۰۰ -۰.۴۳ امروز
۱,۸۸۹,۰۰۰ ۳۴,۰۰۰ ۱.۷۹ ۲ روز پیش
۱,۸۵۵,۰۰۰ ۱۱,۰۰۰ ۰.۵۹ ۳ روز پیش

قیمت دلار امروز

امروز دلار خلاف رشد قبلی با افت قیمت روبرو بوده است، دلار که دو روز پیش تا ۱۳,۲۰۰ (سیزده هزار و دویست ) تومان رسیده بود، امروز – شنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۸ مصادف با ۲۲ ژوئن ۲۰۱۹ – با کاهش ۰.۷۶ درصدی به ۱۳,۱۰۰ (سیزده هزار و یکصد ) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر دلار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱۳,۱۰۰ -۱۰۰ -۰.۷۷ امروز
۱۳,۲۰۰ ۱۰۵ ۰.۷۹ ۲ روز پیش
۱۳,۰۹۵ -۱۰۷ -۰.۸۲ ۳ روز پیش

قیمت دلار در بازار تهران امروز

دلار در بازار امروز تهران، به ۱۳,۲۰۰ (سیزده هزار و دویست ) تومان رسید که نسبت به دو روز پیش، کاهش ۱.۸۹ درصدی داشته است.

آخرین نرخ یورو

یورو، امروز به ۱۵,۰۰۰ (پانزده هزار) تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش، کاهش ۰.۶۶ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر یورو
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱۵,۰۰۰ -۱۰۰ -۰.۶۷ امروز
۱۵,۱۰۰ ۱۰۰ ۰.۶۶ ۲ روز پیش
۱۵,۰۰۰ -۹۵ -۰.۶۴ ۳ روز پیش

آخرین نرخ پوند

پوند امروز با کاهش ۱.۵۲ درصدی، از ۱۷,۱۲۶ (هفده هزار و یکصد و بیست و شش ) تومان به ۱۶,۸۶۹ (شانزده هزار و هشتصد و شصت و نه ) تومان رسید.

آخرین نرخ سایر ارزها

در بازار امروز درهم امارات ۳,۶۰۵ (سه هزار و ششصد و پنج ) تومان، لاری گرجستان ۴,۷۳۶ (چهار هزار و هفتصد و سی و شش ) تومان، لیر ترکیه ۲,۲۷۴ (دو هزار و دویست و هفتاد و چهار ) تومان، دلار کانادا نسبت به ۲ روز پیش، با ۱۹۸ تومان کاهش، ۱۰,۰۱۳ (ده هزار و سیزده ) تومان، دلار استرالیا ۹,۱۷۳ (نه هزار و یکصد و هفتاد و سه ) تومان، فرانک سوئیس ۱۳,۵۶۱ (سیزده هزار و پانصد و شصت و یک ) تومان، منات آذربایجان ۷,۷۸۷ (هفت هزار و هفتصد و هشتاد و هفت ) تومان، روبل روسیه ۲۱۱ (دویست و یازده ) تومان، بات تایلند ۴۳۰ (چهارصد و سی ) تومان و رینگیت مالزی ۳,۱۹۲ (سه هزار و یکصد و نود و دو ) تومان نرخ گذاری شدند

قیمت سکه بهار آزادی امروز

امروز سکه بهار آزادی خلاف رشد قبلی با افت قیمت روبرو بوده است، سکه بهار آزادی که دو روز پیش تا ۴,۴۵۹,۰۰۰ (چهار میلیون و چهارصد و پنجاه و نه هزار) تومان رسیده بود، امروز – شنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۸ مصادف با ۲۲ ژوئن ۲۰۱۹ – با کاهش ۰.۰۴ درصدی به ۴,۴۵۷,۰۰۰ (چهار میلیون و چهارصد و پنجاه و هفت هزار) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر سکه بهار آزادی
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۴,۴۵۷,۰۰۰ -۲,۰۰۰ -۰.۰۵ امروز
۴,۴۵۹,۰۰۰ ۱۰,۰۰۰ ۰.۲۲ ۲ روز پیش
۴,۴۴۹,۰۰۰ ۰ ۰ ۳ روز پیش

قیمت سکه در بازار تهران امروز

سکه در بازار امروز تهران، به ۴,۶۵۳,۰۰۰ (چهار میلیون و ششصد و پنجاه و سه هزار) تومان رسید که نسبت به دو روز پیش، کاهش ۱.۱۱ درصدی داشته است.

آخرین نرخ سکه امامی

سکه امامی، امروز به ۴,۶۳۴,۰۰۰ (چهار میلیون و ششصد و سی و چهار هزار) تومان رسید که نسبت به دو روز پیش، کاهش ۱.۴۸ درصدی داشته است.

آخرین نرخ نیم سکه

در بازار امروز نیم سکه نسبت به دو روز پیش، با ۵۰۰۰ تومان کاهش، ۲,۴۲۰,۰۰۰ (دو میلیون و چهارصد و بیست هزار) تومان نرخ گذاری شد.

قیمت ربع سکه امروز

ربع سکه امروز با کاهش ۰.۱۲ درصدی، از ۱,۶۲۷,۰۰۰ (یک میلیون و ششصد و بیست و هفت هزار) تومان به ۱,۶۲۵,۰۰۰ (یک میلیون و ششصد و بیست و پنج هزار) تومان رسید.

آخرین نرخ سکه گرمی

همچنین هر سکه گرمی با کاهش ۰.۰۹ درصدی نسبت به ۲ روز پیش، ۱,۰۰۷,۰۰۰ (یک میلیون و هفت هزار) تومان معامله شد.

این خبر قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ | ریزش شدید قیمت‌ها در بازار اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۳۹۸/۰۳/۳۰| افزایش محسوس قیمت‎ها در بازار

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، قیمت ها در بازار طلا، سکه و ارز امروز سیر صعودی را طی کردند و با افزایش همراه شدند.

قیمت اونس طلا امروز

امروز هر اونس طلا خلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، هر اونس طلا که روز قبل تا ۱,۳۴۵ (یک هزار و سیصد و چهل و پنج ) تومان رسیده بود، امروز – پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ مصادف با ۲۰ ژوئن ۲۰۱۹ – با رشد ۲.۵۵ درصدی به ۱,۳۸۰ (یک هزار و سیصد و هشتاد ) دلار رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر اونس طلا
قیمت (دلار) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱,۳۸۰ ۳۵ ۲.۵۵ امروز
۱,۳۴۵ -۰.۳۷ روز قبل
۱,۳۵۰ ۱۰ ۰.۷۶ ۲ روز پیش

قیمت گرم طلا ۱۸ عیار امروز

هر گرم طلا ۱۸ عیار، امروز به ۴۳۴,۵۰۰ (چهارصد و سی و چهار هزار و پانصد ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۱.۳۸ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۱۸ عیار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۴۳۴,۵۰۰ ۶,۰۰۰ ۱.۳۸ امروز
۴۲۸,۵۰۰ ۳,۵۰۰ ۰.۸۱ روز قبل
۴۲۵,۰۰۰ -۳,۹۰۰ -۰.۹۲ ۲ روز پیش

قیمت گرم طلا ۲۴ عیار امروز

هر گرم طلا ۲۴ عیار امروز با افزایش ۱.۳۸ درصدی، از ۵۷۱,۳۰۰ (پانصد و هفتاد و یک هزار و سیصد ) تومان به ۵۷۹,۳۰۰ (پانصد و هفتاد و نه هزار و سیصد ) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۲۴ عیار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۵۷۹,۳۰۰ ۸,۰۰۰ ۱.۳۸ امروز
۵۷۱,۳۰۰ ۴,۶۰۰ ۰.۸ روز قبل
۵۶۶,۷۰۰ -۵,۲۰۰ -۰.۹۲ ۲ روز پیش

قیمت مثقال طلا امروز

هر مثقال طلا امروز با افزایش ۱.۲۷ درصدی، از ۱,۸۵۵,۰۰۰ (یک میلیون و هشتصد و پنجاه و پنج هزار) تومان به ۱,۸۷۹,۰۰۰ (یک میلیون و هشتصد و هفتاد و نه هزار) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر مثقال طلا
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱,۸۷۹,۰۰۰ ۲۴,۰۰۰ ۱.۲۷ امروز
۱,۸۵۵,۰۰۰ ۱۱,۰۰۰ ۰.۵۹ روز قبل
۱,۸۴۴,۰۰۰ -۱۲,۰۰۰ -۰.۶۶ ۲ روز پیش

آخرین نرخ دلار در صرافی

امروز دلار خلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، دلار که روز قبل تا ۱۳,۰۹۵ (سیزده هزار و نود و پنج) تومان رسیده بود، امروز – پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ مصادف با ۲۰ ژوئن ۲۰۱۹ – با رشد ۰.۷۹ درصدی به ۱۳,۲۰۰ (سیزده هزار و دویست ) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر دلار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱۳,۲۰۰ ۱۰۵ ۰.۷۹ امروز
۱۳,۰۹۵ -۱۰۷ -۰.۸۲ روز قبل
۱۳,۲۰۲ -۱۳۴ -۱.۰۲ ۲ روز پیش

قیمت دلار در بازار تهران امروز

دلار در بازار امروز تهران، به ۱۳,۴۵۰ (سیزده هزار و چهارصد و پنجاه ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۵۲ درصدی داشته است.

آخرین نرخ یورو

یورو، امروز به ۱۵,۰۸۶ (پانزده هزار و هشتاد و شش ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۵۷ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر یورو
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱۵,۰۸۶ ۸۶ ۰.۵۷ امروز
۱۵,۰۰۰ -۹۵ -۰.۶۴ روز قبل
۱۵,۰۹۵ -۱۴۸ -۰.۹۹ ۲ روز پیش

آخرین نرخ پوند

پوند امروز با افزایش ۱.۰۱ درصدی، از ۱۶,۹۱۸ (شانزده هزار و نهصد و هجده ) تومان به ۱۷,۰۹۱ (هفده هزار و نود و یک ) تومان رسید.

قیمت سایر ارزها امروز

در بازار امروز درهم امارات ۳,۶۶۴ (سه هزار و ششصد و شصت و چهار ) تومان، لاری گرجستان ۴,۷۹۶ (چهار هزار و هفتصد و نود و شش ) تومان، لیر ترکیه ۲,۳۴۴ (دو هزار و سیصد و چهل و چهار ) تومان، دلار کانادا ۱۰,۱۷۵ (ده هزار و یکصد و هفتاد و پنج ) تومان، دلار استرالیا ۹,۲۹۱ (نه هزار و دویست و نود و یک ) تومان، فرانک سوئیس ۱۳,۶۱۰ (سیزده هزار و ششصد و ده ) تومان، منات آذربایجان ۷,۹۱۴ (هفت هزار و نهصد و چهارده ) تومان، روبل روسیه ۲۱۳ (دویست و سیزده ) تومان، بات تایلند ۴۳۵ (چهارصد و سی و پنج ) تومان و رینگیت مالزی ۳,۲۴۱ (سه هزار و دویست و چهل و یک ) تومان نرخ گذاری شدند.

قیمت سکه بهار آزادی امروز

سکه بهار آزادی، امروز به ۴,۴۵۹,۰۰۰ (چهار میلیون و چهارصد و پنجاه و نه هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۲۲ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر سکه بهار آزادی
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۴,۴۵۹,۰۰۰ ۱۰,۰۰۰ ۰.۲۲ امروز
۴,۴۴۹,۰۰۰ ۰ ۰ روز قبل
۴,۴۴۹,۰۰۰ -۱۲۰,۰۰۰ -۲.۷ ۲ روز پیش

آخرین نرخ سکه در بازار تهران

سکه در بازار امروز تهران، به ۴,۷۱۰,۰۰۰ (چهار میلیون و هفتصد و ده هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۱.۱۶ درصدی داشته است.

قیمت سکه امامی امروز

سکه امامی، امروز به ۴,۶۹۱,۰۰۰ (چهار میلیون و ششصد و نود و یک هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۱.۰۸ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر سکه امامی
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۴,۶۹۱,۰۰۰ ۵۱,۰۰۰ ۱.۰۸ امروز
۴,۶۴۰,۰۰۰ ۲۱,۰۰۰ ۰.۴۵ روز قبل
۴,۶۱۹,۰۰۰ -۴۲,۰۰۰ -۰.۹۱ ۲ روز پیش

قیمت نیم سکه امروز

نیم سکه امروز با افزایش ۱.۶۴ درصدی، از ۲,۳۸۵,۰۰۰ (دو میلیون و سیصد و هشتاد و پنج هزار) تومان به ۲,۴۲۵,۰۰۰ (دو میلیون و چهارصد و بیست و پنج هزار) تومان رسید.

آخرین نرخ ربع سکه

در بازار امروز ربع سکه نسبت به روز قبل ، با ۲۲۰۰۰ تومان افزایش، ۱,۶۲۷,۰۰۰ (یک میلیون و ششصد و بیست و هفت هزار) تومان نرخ گذاری شد.

قیمت سکه گرمی امروز

همچنین هر سکه گرمی با افزایش ۰.۵۹ درصدی نسبت به روز قبل ، ۱,۰۰۸,۰۰۰ (یک میلیون و هشت هزار) تومان معامله شد.

این خبر قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۳۹۸/۰۳/۳۰| افزایش محسوس قیمت‎ها در بازار اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

قیمت طلا، سکه و ارز در روز سه‌شنبه

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، امروز (۲۸ خرداد) در بازارهای جهانی، هر اونس طلا بیش از هفت دلار نسبت به دیروز افزایش یافته و به ۱۳۴۷ دلار و ۳۲ سنت رسیده است اما در بازار داخلی هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۲۴ هزار و ۷۰۰ تومان داد و ستد می‌شود که کاهش ۱۲ هزار تومانی را نشان می‌دهد.

همچنین در زمان انتشار این خبر، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید چهار میلیون و ۶۴۰ هزار تومان است که نسبت به دیروز ۵,۰۰۰ تومان کاهش یافته است. سکه طرح قدیم نیز چهار میلیون و ۴۸۰ هزار تومان است که نسبت به دیروز ۷۰ هزار تومان ارزان شده است.

همچنین نیم‌سکه با کاهش ۵۰ هزار تومانی دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. ربع سکه نیز ۵۰ هزار تومان ارزان شده و یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

سکه گرمی هم با کاهش ۱۰ هزار تومانی قیمت، ۹۹۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

قیمت‌ها در بازار ارز هم کاهشی شد

در بازار ارز نیز قیمت‌ها کاهشی شد؛ به گونه‌ای که بانک‌ها بار دیگر قیمت دلار را که روز گذشته ۱۳ هزار و ۱۱۰ تومان بود، امروز به ۱۲ هزار و ۹۱۶ تومان کاهش دادند.

همچنین قیمت خرید یورو ۱۴ هزار و ۵۰۸ تومان اعلام شده که حدود ۲۰۰ تومان کاهش یافته است.

هر پوند انگلیس نیز امروز در شعب ارزی بانک‌ها به قیمت ۱۶ هزار و ۱۷۵ تومان خریداری شد.

در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی هم قیمت دلار نسبت به روز گذشته ۲۵۰ تومان کاهش یافت؛ به طوری که قیمت خرید دلار در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۱۵۰ تومان و قیمت فروش آن ۱۳ هزار و ۲۵۰ تومان اعلام شد.

این صرافی‌ها همچنین، امروز هر یورو را به قیمت ۱۵ هزار و ۵۰ تومان خریدند و ۱۵ هزار و ۱۵۰ تومان فروختند.

قیمت ارز مسافرتی هم در بانک‌ها همچنان از قیمت فروش آن در بازار بالاتر بود و با احتساب کارمزد در بانک‌ها حدود ۱۵ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت‌گذاری شد. /ایسنا

این خبر قیمت طلا، سکه و ارز در روز سه‌شنبه اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

قیمت طلا، سکه و ارز در روز یکشنبه

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (یکشنبه) با افزایش ۷۰ هزار تومانی نسبت به روز شنبه به چهار میلیون و ۷۸۰ هزار تومان رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۳۶ هزار تومان قیمت دارد.

امروز هم‌چنین سکه طرح قدیم با قیمتی معادل چهار میلیون و ۵۵۰ هزار تومان داد و ستد می‌شود. این در حالی است که قیمت نیم‌سکه دو میلیون و ۴۷۰ هزار تومان (کاهش ۱۰ هزار تومانی)، ربع سکه یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و سکه گرمی یک میلیون و ۱۰ هزار تومان است.

همچنین در بازارهای جهانی، آخرین قیمت هر اونس طلای جهانی به ۱۳۴۱ دلار رسیده است.

دلار به کانال ۱۳,۰۰۰ تومان رفت

از سوی دیگر بانک‌ها امروز قیمت ارز را نسبت به روز گذشته افزایش دادند؛ به طوری که قیمت خرید دلار در بانک‌ها که روز گذشته ۱۲ هزار و ۵۷۶ تومان بود، امروز به ۱۲ هزار و ۷۲۲ تومان رسیده است.

اما قیمت خرید یورو نسبت به هفته گذشته با افزایش همراه شد و شعب ارزی بانک‌ها امروز هر یورو را ۱۴ هزار و ۲۶۷ تومان می‌خرند که قیمت این ارز نیز حدود ۱۵۰ تومان افزایش یافته است. هر پوند انگلیس نیز امروز در شعب ارزی بانک‌ها به قیمت ۱۶ هزار و ۳۴ تومان خریداری می‌شود.

نرخ ارز مسافرتی

قیمت ارز مسافرتی در بانک‌ها همچنان از قیمت فروش آن در بازار بالاتر است؛ به طوری که قیمت فروش ارز مسافرتی در بانک‌ها ۱۴ هزار و ۹۸۵ تومان اعلام شده که با احتساب کارمزد به حدود ۱۵ هزار و ۳۰۰ تومان می‌رسد.

اما صرافی‌های مجاز بانک مرکزی قیمت دلار را نسبت به روز گذشته ۲۵۰ تومان افزایش دادند؛ به طوری که قیمت خرید دلار در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان و قیمت فروش آن ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان است.

این صرافی‌ها همچنین، امروز هر یورو را به قیمت ۱۵ هزار تومان می‌خرند و ۱۵ هزار و ۱۰۰ تومان می‌فروشند که این نرخ‌ها نیز نسبت به هفته گذشته ۲۵۰ تومان افزایش داشته است. /ایسنا

این خبر قیمت طلا، سکه و ارز در روز یکشنبه اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

رکوردشکنی طلا با پالس دلار

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، اونس طلا همزمان با افت شاخص دلار به سقف ۱۴ ماهه خود صعود کرد. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه با رشد یک درصدی به بالاترین سطح خود از آوریل سال ۲۰۱۸ میلادی رسید. جهش قیمتی فلز زرد پس از توییت دونالد ترامپ درخصوص زیان دلار قوی شروع شد. ترامپ محروم ماندن آمریکا از مزیت رقابتی در بازارهای جهانی را متوجه تضعیف تعمدی ارزهای دیگر از جمله یورو در برابر دلار و بالا نگه داشتن نرخ بهره از سوی فدرال رزرو عنوان کرد.

در رقابت پناهگاه‌های مطرح برای شرایط نااطمینانی، اونس طلا پس از اظهارات ترامپ و واکنش کاهشی بازار نسبت به شاخص دلار، به سقف ۱۴ ماهه خود صعود کرد. بهای هر اونس طلا تا عصر روز گذشته با رشد یک درصدی تا ۱۳۵۸ دلار اوج گرفت. به این ترتیب، سیگنال ترامپ همزمان با تنش‌های ژئوپلیتیک در خاورمیانه و بدون نتیجه ماندن مذاکرات تجاری میان ایالات‌متحده و چین ۳ راس قاعده هرم افزایشی طلا محسوب می‌شوند. مزیت تجاری تضعیف دلار برای آمریکا یکی از محرک‌های اصلی دونالد ترامپ است. تراز تجاری منفی ایالات‌متحده در حین تنش تجاری شدید با چین نیز احتمال تلاش بیشتر کاخ سفید برای تضعیف شاخص دلار را افزایش می‌دهد. دلار ضعیف مانند یک مشوق صادراتی و بازدارنده وارداتی عمل می‌کند و رقابت‌پذیری آمریکا را در بازارهای جهانی ارتقا خواهد داد.

قدرت دلار از دید ترامپ

بلومبرگ در گزارشی با اشاره به افزایش شمار گردشگران ورودی به کشورهای اروپایی پرسیده بود که این رویه تا کجا امتداد خواهد داشت و چگونه شکل گرفته است؟ دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده در واکنش به پدید آمدن این روند در ناحیه یورونوشت: «این مساله به این دلیل شکل گرفته که ارزش یورو و ارزهای دیگر تعمدی در برابر دلار پایین نگه داشته می‌شود و این مساله باعث محروم ماندن آمریکا از مزیت رقابتی در این بازار شده است. نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا بسیار بالا است و باید سیاست انقباضی را نیز به این عامل اضافه کرد!» توییت دونالد ترامپ نشان از خواست وی برای تضعیف دلار در برابر سایر ارزهای رایج دنیا دارد. با اینکه فدرال رزرو همچنان نسبت به مطالبه کاخ سفید برای کاهش نرخ بهره استقلال خود را با تداوم اجرای سیاست پولیبرنامه‌ریزی‌شده خود حفظ کرده، به نظر می‌رسد ترامپ فشار محتمل برای کاهش ارزش دلار را از کانال وزارت خزانه‌داری دنبال کند. وزارتخانه‌ای که استیون منوچین آن‌را هدایت می‌کند و پیش از این سیگنال مخالفت با دلار قوی را مخابره کرده بود. هرچند احتمال کاهش نرخ بهره در دیده‌بان بورس کالای شیکاگو روز به روز افزایش یافته و پیش‌بینی‌ها از یک تا دو نوبت کاهش این نرخ در سال جاری میلادی حکایت دارد، اما فدرال رزرو همچنان در این باره چراغ سبزی نشان نداده است.

شمار کسانی که منتظر تضعیف بیشتر دلار در سال ۲۰۱۹ میلادی هستند با این توییت ترامپ افزایش یافته است به ویژه حالا که فدرال رزرو بیشتر از هر زمان دیگری آماده کاهش نرخ بهره است. با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۹، بازار ارز بیشتر با توییت‌های این چنینی ترامپ مواجه خواهد شد.

تمایل ترامپ به دلار ضعیف‌تر در تضاد آشکار با سیاست «دلار نیرومند» است که همواره طی دو دهه اخیر توسط روسای جمهور آمریکا چه از حزب دموکرات و چه از حزب جمهوری‌خواه پیگیری شده بود. شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد در سال ۲۰۱۸ بازدهی ۴/ ۴ درصدی را به ثبت رساند. یورو که وزن آن در اندازه‌گیری شاخص ۶۰ درصد است از ابتدای سال ۲۰۱۹ تاکنون حدود ۶/ ۰ درصد ارزش خود در برابر دلار را از دست داده است.

محاسبات نشان می‌دهد که ارزش ذاتی یورو بیش از ارزش فعلی آن در بازار است و دلار با در نظر گرفتن مسائل تجاری باید تعدیل شود. یکی از دلایل باقی ماندن دلار در سطح بالای فعلی نگرانی معامله‌گران از اوضاع اقتصادی جهان و تمایل آنها به نگهداری ارزهای ایمن‌تر نظیر ین ژاپن، دلار آمریکا، فرانک سوئیس و طلا در مقایسه با ارزهای دیگر است. البته روند کاهشی دلار در معاملات چند روز گذشته مشهود بود.

«دیلما»ی دلار قوی-دلار ضعیف‌

دیدگاه‌های متفاوتی که در خصوص وضعیت بهینه شاخص دلار برای اقتصاد این کشور مطرح می‌شود، چشم‌انداز دوگانه‌ای به‌وجود آورده که با بررسی پاسخ شهودی به سوال چه‌کسی از دلار قوی هراسان است؟ دو دیدگاه متناقض آشکار می‌شوند. بر اساس شواهد رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده دلار قوی را برای کسب‌وکارهای آمریکایی مشکل‌آفرین توصیف کرده بود. استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری نیز دلار ضعیف را «موقعیت خوبی برای ما (اقتصاد آمریکا)» معرفی کرده بود؛ ادعای منوچین بیشتر برپایه تاثیر دلار ضعیف بر تشویق صادرات و به تبع آن کاهش کسری تراز تجاری مطرح شده است. درست است که دلار ضعیف به سود روند صادرات کشور عمل می‌کند و واردات را تنبیه خواهد کرد؛ اما کل اقتصاد ایالات‌متحده و دلار تنها به صادرات وابسته نیست و مولفه‌های بسیاری را باید در نظر داشت. قضاوت منوچین از این حیث اشتباه تلقی می‌شود که سود صادراتی ناشی از دلار ضعیف را به کل اقتصاد تعمیم داده است. برخلاف این دیدگاه، دلار ضعیف می‌تواند کشور را به فقر نزدیک کند. دونالد ترامپ در برهه‌های مختلف از هر دو دیدگاه حمایت کرده است؛ اما تمایل وی همان‌طور که در وعده‌های انتخاباتی‌اش گفته بود، بیشتر به تضعیف دلار برای تقویت رقابت در تجارت جهانی است.

اثر دلار ضعیف

برخی از صنایع درراستای به‌دست آوردن منفعت ناشی از دلار ضعیف برای تحقق این وضعیت فشار وارد می‌کنند. وقوع خواسته این صنایع محصولات تولیدشده در ایالات‌متحده را برای خریداران خارجی ارزان‌تر و جذاب‌تر می‌کنند. برآیند این فرآیند به معنای تلاش کارخانه‌ها برای صادرات بیشتر به سایر کشورها است؛ در واقع، این روند سریالی لزوم ایجاد فرصت‌های شغلی و شاید دستمزد‌های بالاتر برای این نیروی کار روبه رشد را به دنبال خواهد داشت.

اما آیا نگاه تک‌بعدی به نمونه مطالبه بخش صنعتی برای دلار ضعیف و سناریو تولید اشتغال، رشد دستمزد نیروی کار و تقویت صادرات تصویر حقیقی از کل اقتصاد را نشان می‌دهد؟ بررسی یک بعد دیگر می‌تواند دیدگاه بهتری نسبت به جایگاه بهینه دلار برای اقتصاد آمریکا نمایان کند.

اثر دلار قوی

بعدی که برخلاف دیگری نیمه تاریک دلار ضعیف را نشان دهد بالطبع از بدتر شدن وضعیت اقتصاد با دلار کم‌فروغ حکایت خواهد داشت. دلار ضعیف به‌مرور فضا را برای افزایش تورم فراهم خواهد کرد. علاوه بر این، خانوارهای آمریکایی باید برای تهیه مایحتاج خود بهای بیشتری در راستای خرید آنچه از کشورهای دیگر خریداری ‌می‌کنند، بپردازند. این مساله با توجه به روند روبه رشد صادرات آمریکا به سایر کشورها که با تقاضای فزاینده‌ای از سوی آنها  همراه شده نیز باعث افزایش کالاهای بومی ایالات‌متحده درخاک این کشور می‌شود. علاوه بر این، شرکت‌های آمریکایی فعال در بخش تکنولوژی و شاخه‌های غیرمستقیم آن، به‌همراه سرمایه‌گذاران این حوزه منفعت کمتری خواهد داشت؛ چراکه زمانی که گستره فعالیت‌ آنها صادرات کالا و خدماتی است که تنها سرمایه‌گذاران خارجی خریداران چنین محصولاتی هستند، بازار داخلی نیز از میان می‌رود. به طور خلاصه، با نتیجه‌گیری از این دو بعد متفاوت، دلار ضعیف‌تر برای ایالات‌متحده به معنای هزینه بیشتر برای خرید همه آن چیزی است که خریداری می‌کند و دریافت کمتر برای آنچه می‌فروشد؛ این فرآیند شباهتی با الگوی کشورها در راستای دگردیسی کالبد به یک کشور ثروتمند یا بقای وضعیت پیشین (ثروت؛ مانند آمریکا) دارد؟

البته مزایای دلار قوی به‌صورت عادلانه میان طبقات درآمدی و کل اجتماع آمریکا توزیع نمی‌شوند. ثروتمندان در این شرایط بیشتر مصرف می‌کنند. در واقع ثروتمندان بیشتر کالاهای وارداتی را خریداری می‌کنند؛ بنابراین از دو جهت سود می‌برند؛ قدرت خرید بالا و دلاری که خرید ارزان را مهیا ساخته است. اما این وضعیت دلیل کافی برای تغییر شرایط ارزی برای جلوگیری از این واقعیت نیست. کمک به قشر ضعیف با دلار ضعیف صدمات منحصر به‌فرد خود را دارد که متوجه کل اقتصاد خواهد شد. در حالی‌که، دلار قوی دست دولت را برای افزایش حجم کیک اقتصادی باز می‌گذارد و به‌تبع آن، با سیاست‌گذاری‌ دولت، امکان انتقال بخشی از سهم ثروتمندان به بخش کارگر وجود خواهد داشت که در راستای عدالت در توزیع ثروت است. البته اگر دولت از این سیاست استفاده کند. با توجه به وجود نظریه‌هایی که از دلار ضعیف حمایت می‌کنند؛ باید به‌وجود سابقه تاریخی در توزیع نامتعادل کیک اقتصادی در شرایط دلار قوی مظنون شد. کاهش اعتماد اجتماعی و اقتصادی به دولت فعلی آمریکا تناقض این دو رویکرد را افزایش داده است. /دنیای اقتصاد

این خبر رکوردشکنی طلا با پالس دلار اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

فرانواختر عامل تولید طلا و پلاتینیوم در کیهان؛ از این انفجار چه می‌دانیم؟

پیش از این تصور می شد فلزات گرانبهایی مانند طلا و پلاتینیوم حاصل برخوردهای عظیم کیهانی میان ستاره های نوترونی یا سیاهچاله ها هستند؛ اما یافته های جدید نشان می دهند که عناصر مذکور در انفجارهایی تحت عنوان «فرانواختر» پدید …

The post فرانواختر عامل تولید طلا و پلاتینیوم در کیهان؛ از این انفجار چه می‌دانیم؟ appeared first on دیجیاتو.

جدال بازیگران در مرز روانی ارز

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، روز گذشته، بازار ارز صحنه تقابل بازیگران در مرز ۱۳ هزار تومانی دلار بود؛ تقابلی که در نیمه نخست، بازار ارز را با افزایش و در نیمه دوم با کاهش روبه‌رو کرد. در ابتدای معاملات روز گذشته، بازیگران نرخ فروش دلار را تا سطح ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان افزایش دادند؛ اما با افزایش میزان فروش، قیمت دلار با عقب‌نشینی روبه‌رو شد و تا سطح ۱۲ هزار و ۹۷۰ تومان کاهش یافت. در نتیجه، شرایط بازار به نحوی رقم خورد که یک جریان افزایشی یا کاهشی، بر بازار غلبه پیدا نکرد؛ هرچند که بازار در انتهای معاملات بیشتر نشانه‌های رفتار کاهشی را منعکس می‌کرد.

بازار روز گذشته، صحنه تقابل معامله‌گران افزایشی و کاهشی در مرز ۱۳ هزار تومانی بود، در نتیجه این تقابل، قیمت دلار در مرز یاد شده با رفت و برگشت قیمتی مواجه شد. در واقع در ابتدای روز افزایشی‌ها توانستند نرخ فروش دلار را تا سطح ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان بالا ببرند، ولی هر چقدر به ساعات پایانی روز نزدیک تر شدیم، میزان فروش‌ها بالاتر رفت و در نهایت نیز حدود ساعت ۴ بعدازظهر، شاخص ارزی روی عدد ۱۲ هزار و ۹۷۰ تومان به کار خود پایان داد که ۲۰ تومان کمتر از روز دوشنبه بود. به گفته برخی فعالان، پس از ساعت ۵ بعدازظهر حتی قیمت‌های پایین تری نیز در بازار به ثبت رسید. افت قیمتی روز چهارم هفته از آن جهت از اهمیت بیشتری برخوردار بود که موجب شد دومین افزایش متوالی دلار ثبت نشود و ابهام بیشتری در مورد آینده شرایط بازار برای نوسان گیران ایجاد شود. به گفته یکی از بازیگران باتجربه ارزی، در صورتی که دیروز قیمت دلار افزایش دومی را تجربه و از سطح ۱۳ هزار تومانی عبور می‌کرد، انتظارات افزایشی در بازار فعال‌تر می‌شدند و امکان داشت طی روزهای آتی با جوسازی معامله‌گران پیرامون اخبار سیاسی، بازار با نوسانات بیشتری مواجه شود. در این شرایط از نظر تعدادی از فعالان، بازارساز سعی کرد با عرضه ارز مقابل خواست نوسان گیران بایستد. البته برخی کارشناسان تاکید می‌کنند، بازارساز بهتر است بیشتر از سطوح قیمتی بر میزان نوسانات حساسیت نشان دهد و حتی المقدور سعی کند با استفاده بهینه از منابع ارزی مانع تضعیف سمت عرضه برای ادامه سال جاری شود. به گفته دسته اخیر یکی از مشکلات بازار ارزطی نیمسال اول سال ۹۷ آن بود که بازارساز بخش زیادی از ارز خود را به‌صورت اسکناس نقدی در انتهای سال ۹۶ با قیمت‌های پایین تر عرضه کرد.

دیروز همان‌طور که بازار ارز شاهد دو نیمه متفاوت بود، در بازار سکه نیز قیمت در ابتدای روز در بالای سطح حمایتی ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قرار گرفت، حال آنکه در ساعات انتهایی روز زیر سطح یاد شده معامله شد. در ساعات ابتدایی روز سه شنبه قیمت سکه تا محدوده ۴ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان رشد کرد، ولی در نهایت حدود ساعت ۴ بعدازظهر قیمت این فلز گران بها روی عدد ۴ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان قرار گرفت که ۲۰ هزار تومان کمتر از روز دوشنبه بود. به گفته فعالان، دیروز بازار سکه بیش از آنکه از روند بهای اونس طلا تاثیر بگیرد، از روند بهای دلار اثر می‌پذیرفت. با این حال، دیروز اونس طلا نیز تا ساعت ۵ بعدازظهر رویه کاهشی داشت و در ابتدای محدوده هزار و ۳۲۰ دلار نوسان می‌کرد.

انتظارات کاهشی در بازار ارز؟

به گفته فعالان، در ابتدای دیروز، معامله‌گران خریدهای خود را بالا برده بودند و همین عامل زمینه ساز رشد قیمت در بازار داخلی شده بود. یکی از سیگنال‌های افزایش خرید معامله‌گران که به بازار داخلی نیز مخابره شده بود، رشد نرخ حواله درهم در ساعات ابتدایی بود. دیگر سیگنال، اظهار موقعیت خرید و فروش معامله‌گران در یک کانال اطلاع رسانی بود که حکایت از خریدار بودن ۶۰ درصد معامله‌گران داشت. البته مسلما نمی‌توان اطمینان داشت که تمام افراد حاضر در آن نظرسنجی خریدار قطعی دلار بوده باشند.  در این میان، معامله‌گران باور داشتند، آنچه موجب شد مسیر قیمت دلار تغییر کند، افزایش میزان عرضه بازارساز بود. همچنین آنها عنوان می‌کردند که نرخ عرضه حواله درهم نیز از اواسط روز بالا رفته بود.  برخی معامله‌گران هم باور داشتند، گزارش روزنامه واشنگتن پست، در مورد امتیازهای آمریکا به ایران برای شروع مذاکره یکی از عواملی مهمی بود که در انتهای روز وضعیت بازار را تا حدی تاثیر قرار داد. خرید دوباره نفت ایران و آزاد کردن بخشی از پول‌های بلوکه شده در آمریکا از جمله امتیازهایی است که روزنامه آمریکایی به آنها اشاره کرده است. /دنیای اقتصاد

این خبر جدال بازیگران در مرز روانی ارز اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.