شهرداران شیراز متهمان پرونده سیل نوروز

به گزارش بخش قضایی سایت خبرهای فوری، محمدجواد حشمتی درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده مقصران احتمالی سیل‌های اخیر در استان‌های کشور اظهار کرد: رسیدگی به این موضوع همچنان در دستور کار دستگاه قضایی قرار دارد و واقعاً یک پروژه بزرگ و وسیع است و ابعاد مختلفی دارد.

این مقام مسئول در دادستانی کل کشور افزود: در استان‌هایی که سیل اتفاق افتاد و خسارت وارد شد مانند شیراز، گلستان، لرستان و خوزستان، همکاران قضایی پیگیر هستند.

حشمتی اضافه کرد: پرونده مقصران سیل در خیلی از استان‌های حادثه‌خیز تشکیل شده و در حال رسیدگی است اما اینکه چه تقصرات و قصورهایی متوجه مقامات و مسئولان است، در آینده مشخص می‌شود و در حال حاضر نمی‌توان در این باره اظهار نظر کرد.

معاون دادستان کل کشور در امور حقوق عامه در پاسخ به سئوال دیگری که امکان دارد رسیدگی به این موضوع متوجه گذشت زمان شود گفت: هم سازمان بازرسی کل کشور به مسئله ورود کرده و هم در استان‌های محل وقوع سیل، پرونده تشکیل شده و حتی در شیراز دو نفر از شهردان سابق و لاحق را خواستند و پرونده تشکیل دادند و باید دید سرانجام آن چه می‌شود.

این خبر شهرداران شیراز متهمان پرونده سیل نوروز اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

هشدار وقوع سیلاب‌های ناگهانی

به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری، در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده “فعالیت سامانه بارشی بویژه در ساعات بعدازظهر و شب طی روزهای یکشنبه تا سه شنبه به شرح زیر است”؛

امروز ۲۲ اردیبهشت: رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت درشمال شرق آذربایجان شرقی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات کرمان.

فردا ۲۳ اردیبهشت: رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت درشمال شرق آذربایجان شرقی، نیمه شمالی فارس،مرکز و  ارتفاعات کرمان، شرق سیستان و بلوچستان، یزد، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات البرز در شمال استان های تهران و البرز، قزوین، زنجان و سمنان، از بعدازظهر وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل.

سه شنبه ۲۴ اردیبهشت: رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در شمال شرق آذربایجان شرقی، فارس، جنوبی و ارتفاعات کرمان، شمال هرمزگان، شرق سیستان و بلوچستان، یزد، شمال و غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ارتفاعات و دامنه های البرز در شمال استان های تهران و البرز، قزوین، زنجان و سمنان، وزش باد شدید و خیزش گردوخاک در شمال سیستان و بلوچستان.

سازمان هواشناسی هشدار داده با توجه به افزایش ناپایداری فصلی جو، احتمال وقوع تگرگ و سیلاب ناگهانی در دره ها ومناطق کوهستانی  وجوددارد. لذا به هموطنان در این مناطق توصیه می شود احتیاط لازم را در عبور و توقف از مناطق کوهستانی به عمل آورند.

این خبر هشدار وقوع سیلاب‌های ناگهانی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

موجودی دارو، روزانه رصد شود / کمبودها را برطرف کنید

به گزارش خبرنگار اجتماعی سایت خبرهای فوری، دکتر سعید نمکی در اجلاس معاونین غذا و داروی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور که در قمصر برگزار شد، با اشاره به ۹ سفر خود به مناطق سیل زده گفت: در روزهای سخت سیل که ۲۵ استان گرفتار بودند، همکاران ما در حوزه دارو با دقت و وسواس و پیگیری مجدانه کوشیدند که کمبود دارو در کشور به ویژه مناطق سیل زده وجود نداشته باشد.

وی اظهار داشت: همکاران ما در وزارت بهداشت در سیل های اخیر، افتخاری خلق کردند که در تاریخ کشور ماندگار شد و بدون کمک خارجی و با همدلی مردم، دستگاه های اجرایی و سازمانهای مردم نهاد، حتی یک مورد اپیدمی در مناطق سیل زده نداشتیم که باعث تحیر سازمانهای بین المللی شد.

وی تصریح کرد: امسال برای کشور سال سختی است و با توجه به تحریم های ظالمانه آمریکا، ایام خاصی را پیش رو خواهیم داشت. مبادا شخصی در سازمان غذا و دارو و معاونت های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی، دغدغه نبود دارو داشته باشد.

وزیر بهداشت خطاب به معاونین غذا و دارو گفت: هر روز موجودی داروها را رصد کنید و با توجه به فصل گرما، هوشمندانه، نظارت های مستمری داشته باشید و در مواردی که کمبود وجود دارد با همکاری استانهای مجاور، این کمبودها را برطرف کنید و اجازه ندهید که مردم در کنار اضطراب اقتصادی، دغدغه دارو داشته باشند.

نمکی ضمن تاکید بر لزوم حمایت از تولید داخلی در حوزه دارو، خاطرنشان کرد: در حکم انتصاب معاونین و مدیران وزارت بهداشت، تکالیف و انتظاراتی برای آنها مشخص می کنم و اولین خواسته بنده از دکتر پیرصالحی در سازمان غذا و دارو، قبل از نامگذاری امسال به عنوان رونق تولید از سوی رهبر معظم انقلاب، حمایت از تولید داخلی و جلوگیری از واردات بی رویه دارو بود.

وی با بیان اینکه سال گذشته، ۹۷ درصد داروی تولید داخل ۵۵۰ میلیون دلار و ۳ درصد داروی وارداتی، ۱.۳ میلیارد دلار ارزبری داشت، افزود: اگر این نسبت به هم بخورد و نسبت واردات دارو و تولید داخلی، معکوس شود، تمام منابع کشور از محل فروش نفت، مالیات و گمرک هم پاسخگوی آن نخواهد بود. اگر صنعت دارو دچار فروپاشی شود، به هیچ قیمت نمی توانیم داروی مورد نیاز مردم را تامین کنیم و حمایت از تولید داخلی، وظیفه اخلاقی، شرعی و ملی همه ما است.

وزیر بهداشت اضافه کرد: به اسم حمایت از تولید داخل نباید صنعت داروسازی به ولنگاری کشیده شده و استانداردها در حمایت از مردم نباید پایمال شود؛ همانگونه که رانت واردات نداریم، رانت تولید هم وجود ندارد. چون اولین نقش بنده به عنوان وزیر بهداشت، دفاع از سلامت مردم است.

نمکی تاکید کرد: به کارخانه ها و صنایع دارویی کمک کنید و اجازه ندهید قفلی بر قفل های قبلی زده شود و در کنار رعایت استانداردها و انجام آزمایش های لازم، حتما رعایت مراعات تولید کننده ها را کرده و امور آنها را تسریع و تسهیل کنید.

وزیر بهداشت بر ضرورت تحول بنیادین در نظام توزیع و عرضه دارو تاکید کرد و گفت: شیوه های پخش دارو در کشور سنتی و هزینه های حمل و نقل دارو در ایران به مراتب بالاتر از اکثر کشورهای دنیاست و این سیستم، علمی و به روز نیست و نیاز به تحول و دگرگونی دارد.

نمکی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: متاسفانه در داروخانه ها بعضا تکریم ارباب رجوع، بی رنگ و گم می شود، در برخی مواقع داروسازان حتی به چهره مردم نیز نگاه نمی کنند، درحالیکه باید برای مردم احترام قائل شد. حتما به داروخانه ها بیشتر توجه کنید و با موارد بی احترامی با مردم برخورد جدی داشته باشید.

وی با بیان اینکه اگر در داروخانه ها صنعت داخلی زیر سوال برود و تخریب شود ظلم بزرگی صورت گرفته است، افزود: به هیچ عنوان اجازه ندهید به صنعت داروسازی کشور که دیرینه و افتخارات ارزشمندی دارد، بی حرمتی شود؛ چون این بی حرمتی به معنی بی احترامی و توهین به کل جامعه داروسازی کشور است. اگر همکار داروساز ما که مرجع مردم است، صنعت دارویی کشور را قبول نداشته باشد نباید انتظار داشته باشیم که مردم نیز از آن حمایت کنند.

وزیر بهداشت با انتقاد از توسعه بخش آرایشی و بهداشتی در داروخانه ها تصریح کرد: در برخی داروخانه ها بخش عرضه دارو بسیار ضعیف و عرضه لوازم بهداشتی و آرایشی بسیار فعال است و اگر این رویه ادامه پیدا کند، وضعیت نامناسبی برای دارو پیش بینی می شود. چون در دوران گذشته عرضه لوزام آرایشی و بهداشتی بخش کوچکی از داروخانه ها بود که امروز به بخش اصلی داروخانه ها تبدیل شده است و این ویترین خوبی برای داروخانه ها نیست.

بنابر اعلام وبدا، نمکی یادآور شد: به وضعیت غذا بیشتر توجه کنید؛ چون ۱۸ هزار واحد تولید مواد غذایی در کشور وجود دارد و باید نظارت بیشتری بر مواد غذایی و کیفیت آنها شود، حتی در آموزه های دینی و زرتشت نیز مشاهده می کنیم که تاکید دارند اگر چهار پدیده آب، خاک، هوا و غذا درست باشد، مردم دچار بیماری نمی‌شوند.

وی ضمن تاکید بر لزوم توجه ویژه به حوزه تجهیزات پزشکی خاطرنشان کرد: بازار تجهیزات پزشکی باید اصلاح شود و از سوی دیگر باید برای حمایت از تولیدات داخلی وقت بیشتری بگذاریم. پیشنهاد من این است که نمایشگاهی از داروها و تجهیزات پزشکی وارداتی برگزار و از شرکت های دانش بنیان برای تولید مشابه این محصولات دعوت شود، چون این شرکت ها توان فوق العاده ای دارند و با چنین سرمایه عظیم ملی و جوانان خوش فکری که داریم، می‌توانیم هر محصولی را در کشور تولید کنیم.

با راهکارهای دور زدن تحریم پیش می‌رویم

نمکی درباره تاثیر تحریم‌ها در ورود مواد اولیه دارو به کشور نیز اظهار داشت: قطعا فشارهای تحریم‌ روی این حوزه نیز اثر گذاشته است، اما راهکارهایی را برای دور زدن تحریم‌ها در این حوزه مانند سایر بخش‌ها اندیشیده‌ایم که امکان بیان جزئیات آن وجود ندارد . /ایسنا

یک سوم داروهای گران خارجی در کشور قاچاق می‌شود

این خبر موجودی دارو، روزانه رصد شود / کمبودها را برطرف کنید اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

روحانی: اگر پول نفت کمتر به ما برسد از جای دیگر جبران می کنیم

به گزارش خبرنگار  اقتصادی سایت خبرهای فوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در مراسم افتتاح همزمان طرح گرمسیری، سدهای هیروی و شهدای ازگله و تونل نوسود در استان کرمانشاه تاکید کرد: ما منطقه و قدرت ایران را بهتر از آمریکاییها می شناسیم.

رییس جمهوری در ادامه گفت: از اول فروردین تاکنون حدود ۳۲ میلیارد متر مکعب آب در کشور ذخیره شده است.

وی اضافه کرد: یک سال و نیم پیش ما برای رسیدگی به معضلات زلزله به این منطقه آمدیم اما خدا را سپاسگزارم که امروز در شرایطی به این منطقه آمدیم که پروژه ای عظیم به ثمر نشست.

روحانی با بیان اینکه این طرح ها منطقه را متحول خواهد کرد، گفت: امیدواریم مجموعه این طرح توسعه بسیار بزرگی برای منطقه غرب کشور را فراهم کند و اجرای دیگر طرح ها در ۱۶ استان مرزی با آب خلیج فارس، دریای خزر یا آب های مرزی منجر به برکت شوند.

رئیس جمهوری افزود: مجموعه این طرحی که امروز افتتاح می کنیم شاید بزرگترین طرح توسعه منابع آب و خاک در تاریخ کشور باشد. این طرح بسیار بزرگ و سرنوشت ساز برای توسعه منطقه است و تحول بزرگی را در منطقه ایجاد خواهد کرد.

روحانی با بیان اینکه سال ها برای این طرح فکر شده گفت: در دوران ریاست جمهوری مرحوم آیت الله هاشمی در رابطه با طرح بحث شد و در دوران ریاست جمهوری آقای خاتمی به شورای عالی امنیت ملی آمد. مرحوم هاشمی هر زمان من را می دید در رابطه با این طرح گرمسیری از من سوال می کرد.

وی به موضوع سیل پرداخت و گفت: مردم امسال دچار خسارت هایی شدند و در تلاش هستیم تا خسارت ها را جبران کنیم.

رئیس جمهوری با بیان اینکه از اول فروردین تاکنون حدود ۳۲ میلیارد متر مکعب آب ذخیره شده است، به مسئولان گردشگری کشور تذکر داد: امسال که منابع آبی کشور قابل قبول و ۸۰ درصد مجموعه مخازن کشور پر شده است بخش گردشگری باید تحول عظیمی را در کشور ایجاد کند.

مرحله نخست طرح بزرگ تنظیم و انتقال آب های گرمسیری با هدف مدیریت و کنترل آب‌های سطحی و جلوگیری از وقوع سیل، تأمین آب شرب کشاورزی و نیازهای ضروری مردم استان و توسعه استان‌های غرب و جنوب کشور به بهره‌برداری رسیده است.

قطعه اول این طرح مجموعه سدهای هیروی، شهدای ازگله، جامیشان و شرفشاه، تونل نوسود و سامانه گرمسیری را شامل می‌شود.

با آغاز فعالیت قطعه اول این طرح که طول آن ۵۰ کیلومتر است، آب مورد نیاز ۱۸ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کرمانشاه تأمین می‌شود.

سد شهدای ازگله که امروز مورد بازدید رئیس جمهوری قرار گرفت، قابلیت تنظیم ۳۰ میلیون متر مکعب آب دارد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت و بیش از ۲۴ هزار کیلومتر مربع مساحت دارای ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغ است.

سالانه بیش از چهار میلیون تن انواع محصولات از زمین های کشاورزی استان کرمانشاه برداشت می شود. /ایرنا

ظریف چگونه با زبان بدن و خیلی خون‌سرد، خبرنگار آمریکایی را آچمز می‌کند؟

این خبر روحانی: اگر پول نفت کمتر به ما برسد از جای دیگر جبران می کنیم اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

آلمان:تحریم‌های آمریکا مانع کمک‌رسانی به سیل‌زدگان ایران است

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، تارنمای “اشپیگل‌ آنلاین” روز شنبه ۷ اردیبهشت (۲۷ آوریل) گزارشی را درباره خسارات برجای مانده از سیل‌های اخیر در نقاط گوناگون ایران و تلاش‌های کشور آلمان برای رساندن کمک‌های بشردوستانه به ایران منتشر کرده است.

در این گزارش آمده است که ۲۶ استان از ۳۱ استان ایران در هفته‌های اخیر با یکی از سخت‌ترین فجایع سیل روبرو بوده‌اند، حدود دو هزار روستا و ۱۲ هزار کیلومتر از جاده‌های این کشور آسیب دیده‌اند. ۷۷ نفر در ایران در پی این فاجعه جان خود را از دست داده‌اند و حدود هزار نفر زخمی بر جای مانده است.

در گزارش سازمان صلیب سرخ جهانی آمده است که حدود دو میلیون ایرانی در پی آسیب‌های ناشی از سیل در نقاط مختلف این کشور به کمک‌های بشردوستانه نیازمندند.

“اشپیگل آنلاین” در گزارش خود به موضوع موانع ناشی از تحریم‌های آمریکا علیه ایران پرداخته و نوشته است که بنا به ارزیابی دولت آلمان این تحریم‌ها مانع از رساندن کمک‌های بشردوستانه به قربانیان فاجعه سیل در ایران هستند

کمک‌های بشردوستانه آلمان به سیل‌زدگان وارد کشور شد

این خبر آلمان:تحریم‌های آمریکا مانع کمک‌رسانی به سیل‌زدگان ایران است اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

بهره گیری از نقش ماماها در جهت افزایش نرخ جمعیت

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، سعید نمکی، روز شنبه در حاشیه مراسم بزرگداشت روز جهانی مامایی در سالن همایش‌های رازی تهران، اظهار داشت: دستاوردهای ارزشمندی در کاهش مرگ و میر مادران، نوزادان و کودکان، حذف کزاز بند ناف، اصلاح الگوهای تغذیه‌ای و مراقبت‌های قبل و زایمان داشته‌ایم که ماماها نقش اصلی را در این دستاوردها داشتند.

وی تصریح کرد:

در سیل اخیر، ماماها حضور و نقش پررنگی داشتند و می‌دیدم که ماماها تا زانو در گل فرو می‌روند تا مبادا مادر بارداری دچار مشکلی شود و کارهای بسیار عظیم و افتخار آفرینی خلق شد. ما در پایگاه‌های سلامت و مراکز جامع خدمات سلامت، در مراقبت از زنان باردار خارج از مراکز بهداشتی و درمانی به شکل آموزش از راه دور از ماماها نیز استفاده می‌کنیم.

وزیر بهداشت در خصوص آینده شغلی مامایی برای دانشجویان این رشته، گفت:

نمکی تاکید کرد: ماماها می‌توانند به عنوان مهم‌ترین ابزار در سیاست‌های افزایش جمعیت نقش آفرینی کنند چون با کمک ماماها می‌توانیم در مراقبت‌های قبل از زایمان، نوزادان و مادران را از آسیب مرگ و میر ناشی از بارداری و زایمان مراقبت کنیم. همچنین ماماها در ترغیب به فرزندآوری در خانواده، نقش اصلی را دارند.

وی با اشاره به اجرای برنامه ترویج زایمان طبیعی از سال ۹۳ در کشور، گفت:

در صدد هستیم که ۶۰ درصد از زایمان‌ها در کشور به صورت طبیعی انجام شود و اقدامات خوبی در این راستا انجام شده و زیرساخت‌های مورد نیاز توسعه یافته و در بسیاری از استان‌ها به اهداف مورد نظر رسیده‌ایم و نقش ماماها در ترویج زایمان طبیعی، اساسی و مهم است. /مهر

آمار عجیب از ولادت نوزادان در مناطق سیل زده

این خبر بهره گیری از نقش ماماها در جهت افزایش نرخ جمعیت اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

۱۲۰ میلیارد تومان کمک مردم ایران به بازسازی حرم‌های عراق و سوریه

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، یوسف افضلی با بیان این‌که سال گذشته با وجود مشکلات اقتصادی و تنگناهای معیشتی، بیش از ۹۰ میلیارد تومان کمک‌های مردمی به ستاد بازسازی عتبات اهدا شد، افزود: نکته جالب در تحقق این ارقام، مشارکت اقشار محروم و استان‌های کم‌برخوردار است.

وی به شبهه‌افکنی‌هایی که در فضای مجازی می‌شود، اشاره کرد و گفت: در حالی برخی با طرح این پرسش که «آیا بهتر نیست به جای هزینه در عتبات، به فقرا کمک شود»، به ایجاد شبهه می‌پردازند که همین اقشار کم‌برخوردار جامعه از استان‌هایی مانند خراسان جنوبی بیشترین میزان مشارکت در بازسازی و توسعه عتبات را دارند.

افضلی با اشاره به نقش اتاق‌های فکر وهابی، صهیونیستی و سعودی در شبهه افکنی و ایجاد تفرقه میان شیعیان، اظهار کرد: در حادثه سیل اخیر، شاهد موج همدلی برادران عراقی در ارسال موکب‌ها، محموله‌های غذایی و نیروهایحشد الشعبی برای کمک به هموطنان سیل‌زده بودیم که تبلیغات سو دشمنان در تفرقه‌اندازی را نقش بر آب کرد.

این مقام مسؤول در ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: پیش از این‌ها برخی شکل‌گیری موکب‌های اربعین را زیر سوال می‌بردند اما حالا با عنایت اهل بیت (ع) و معجزه اربعین حسینی، شاهد این هستیم که موکب‌ها به یکی از منسجم‌ترین، کاراترین و آماده‌ترین نهادهای مردمی برای خدمت رسانی به مردم در مواقع بحرانی تبدیل شده‌اند.

وی ساختار مردمی، چالاکی در سازماندهی، عمل جهادی و خدمت بدون چشم داشت مالی را از مهمترین دلایل موفقیت موکب‌ها در شرایط بحرانی دانست و بیان کرد: کمتر از ۲۴ ساعت پس از فراخوان سردار سلیمانی ازاربعینی‌ها، شاهد برپایی موکب‌های پذیرایی و اسکان در خوزستان و لرستان بودیم.

افضلی، اعتماد مردم به ستاد بازسازی عتبات عالیات را اصلی‌ترین پشتوانه این ستاد دانست و گفت: با توجه به حجم کمک‌های نقدی و غیر نقدی اهدایی مردم در همین ایام کوتاهی که از سال ۹۸ می‌گذرد، پیش‌بینی می‌کنیم میزان مشارکت خیرین در بازسازی و توسعه عتبات امسال به ۱۲۰ میلیارد تومان برسد. /ایسنا

فریاد «ایران و العراق لایمکن الفراق» جهادگران عراقی در پلدختر + فیلم

این خبر ۱۲۰ میلیارد تومان کمک مردم ایران به بازسازی حرم‌های عراق و سوریه اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

مردم لرستان گرفتار سیل و هلال احمر به دنبال خرید «۱۰ هزار پرچم»

هلال احمر لرستان در اقدامی عجیب، روز ۲۹ فروردین درخواست استعلام خرید ۱۰ هزار عدد پرچم هلال احمر با جنس ساتن را ارائه کرده در حالی که مردم سیل زده استان، درگیر نیازهای اولیه خود هستند.

به نوشته سایت مشرق ، بودجه هلال احمر در سال ۹۶، ۱۳۰ میلیارد تومان و در سال ۹۷ رقمی در حدود ۱۴۷ میلیارد تومان بوده است همچنین در سال ۹۸ این رقم با رشد ۱۰ برابری و با عددی در حدود یک هزار و ۵۱۹ میلیارد تومان در بودجه توسط دولت پیش بینی شده است.
تصویب این بودجه‌ها یعنی این سازمان باید تمام تلاش و توان خود را برای آموزش و ارائه کمک‌های اولیه در حوادث غیرمترقبه متمرکز کند. اما انگار تصور برخی از مدیران این سازمان از ۱۰ برابر شدن بودجه هلال احمر کاملاً برعکس بوده و با افزایش بودجه به دنبال لوازمی رفته‌اند که مشخص نیست در شرایط فعلی، کدام نیاز اساسی حادثه دیدگان است؟ و آیا اصلاً این خریدها آن هم در روزهای پس از بحران سیل در شهرهای مختلف کشور برای مردم سیل زده است یا برخی مدیران و مسئولان؟
بررسی‌ها نشان می دهد جمعیت هلال احمر لرستان در اقدامی عجیب، روز ۲۹ فروردین امسال درخواست استعلام خرید ۱۰ هزار عدد پرچم اهتزاز هلال احمر در سایز ۷۰ در ۱۲۰ با جنس ساتن را ارائه کرده. این پرچم با مشخصات ذکر شده، قیمتی در حدود ۱۵ هزار تومان در فروشگاه‌های اینترنتی دارد که اگر آن را در تعداد درخواستی هلال احمر لرستان یعنی ۱۰ هزار عدد کنیم حدود ۱۵۰ میلیون تومان برای پرچم باید پرداخت شود. البته نوع دیگری از پرچم نیز توسط هلال احمر لرستان استعلام شده که معمولاً برای اتاق جلسات و همایش‌ها به کار می رود و به نظر می رسد دلیل آن نیز حضور گسترده مسئولان و برگزاری پر تعداد جلسات در مناطق مختلف باشد.

همچنین جمعیت هلال احمر استان خوزستان به عنوان یکی از اصلی‌ترین مناطق درگیر با سیل، درخواست خرید ۵۵ ست سرویس آرکوپال ۱۸ پارچه گلدار داده است. جستجو در وب سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی نشان می دهد هر ست از این سرویس در حدود ۷۰۰ هزار تومان است که در تعداد ۵۵ دست، مبلغی در حدود ۳۸ میلیون تومان هزینه خواهد داشت.
جالب آنکه پس از انتشار عکس‌های کودکان خوزستانی که در این مناطق شرایط خوبی نداشتند نیروهای مردمی با کمک کمیته امداد تحت عنوان #کمپین_نذر_مهربانی اعلام کرده‌اند که با توجه به آب و هوای استان خوزستان یکی از نیازهای اساسی برای کودکان این مناطق پشه بند است و نیاز به خرید ۱۰۰۰ پشه بند وجود دارد. در حال حاضر ساده‌ترین پشه بند در بازار در حدود ۴۰ هزار تومان است که با یک حساب ساده با ۳۸ میلیون تومان نزدیک به هزار پشه بند (حتی اگر از بازار عادی خریداری شود) می‌توان برای کودکان خوزستانی خریداری کرد.

همچنین جمعیت هلال احمر لرستان درخواست خرید ۱۰ دستگاه چای ساز خانگی مدل ۲۳۰۰P پارس خزر و بشقاب چینی گرد تخت ساده طرح گل دار صورتی چینی مقصود را داده است. پارچ شیشه‌ای هشت گوش جعبه مقوایی ۱۰ عدد، لیوان آبخوری پنج گوش ۱ بلند بلور ۱۰ دست، ست چاقو میوه‌خوری استیل ۱۰ ست و چاپگر لیزری رنگی از دیگر نیازهای این روزهای جمعیت هلال احمر لرستان است!

حالا مشخص نیست این گونه هزینه‌های میلیونی آن هم درست در استان‌هایی که مردمان آنها درگیر مشکلات سخت سیل هستند و با گرم شدن هوا این مشکلات نیز چند برابر خواهد شد چه دلیلی دارد؟ شاید این ابهام مطرح شود که درخواست‌های مذکور، صرفاً در حد استعلام است و هنوز به مرحله خرید نرسیده که در پاسخ باید گفت اولاً اگر دستگاهی نیاز به خرید نداشته باشد، قطعاً استعلام قیمت آن هم در تعداد مشخص و نه یک عدد، عاقلانه و منطقی نخواهد بود. ثانیاً، در شرایطی که مدیران بخش‌های مختلف از جمله پشتیبانی، درگیر امور مهمی چون رسیدگی به سیل زدگان و رفع نیازهای فوری آنها هستند، چگونه فرصت و دغدغه پیگیری چنین امور بدون اولویت و غیر مهمی را پیدا می کنند؟

سورپرایز داور عصر جدید برای کودکان سیل‌زده + تصاویر

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، سید بشیر حسینی داور مسابقه عصر جدید با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود از یک سورپرایز برای کودکان سیل‌زده خبر داد. حسینی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

۱- دوقلوها میگفتن: ما که خونه و حتی مدرسه‌مونو آب برده، مگه تولدو به خواب ببینیم! سورپرایزشون کردیم و یه تولدی برای یاسین و یزدان گرفتیم، که توی خواب هم نمیدیدن!

۲⁩- جمعیت غربِ  پلدختر که دچار سیل زدگی شده، بیش از ۱۰ هزار نفره؛ ولی چادرایی که توی شَهره کمتر از ۲۰۰ تاس!

درِ منازل شرقِ شهر از دو روز قبل از سیل، برای فامیل‌های درجه یک و دو و سه و به روی همشهریان غرب شهر باز شده و توی یه سری از خونه‌ها چندتا خونواده زندگی میکنن!

۳⁩- الآن پایتختِ قلب‌های ایران، پلدختر و بقیه شهر‌های سیل زده هستن که نسل جدید شون، عصرجدید شهرشون رو، به‌شرطِ دلگرمی و پشتگرمی، در دلِ سختی، ولی بهتر از قبل میسازن.

۴- این روزا انقد جیغ زدم که صدام گرفته، ولی شنیدن صدای جیغِ خنده و دیدنِ برقِ خوشحالیِ بچه‌های سرزمینم، که میتونست صدای ضجه و جیغ بنفش باشه، روحم رو شاد کرده.  الآن بسیاری از سیل زدگان آبرومند، بیش از کمکِ مادی، امدادِ روحی، ولی دقیق و تخصصی میخوان؛ دریغ نکنیم.
⁦۵⁩ – همانطور که دفاع مقدس با همه ویرانیهاش، به یه نعمت و سرمایه بزرگِ اجتماعی بدل شد، سیل هم، همون میشه؛ از ما گفتن.

۶- گروه‌های جهادی حضورشون سازنده و انگیزاننده‌س؛ ولی هنوز معتقدم که جهادگر‌ها بیشتر از اینکه بسازن، ساخته میشن. جهان نیازمند سبک زندگی جهادی از پایین و مدیریت جهادی از بالاست.

پ. ن: از خوزستان عزیز، به لرستان شریف اومدم و امروز میخوام به عمق روستا‌ها نفوذ کنم. قرارشده روستا‌های صعب‌العبوری بریم که هنوز کم و بیش در محاصره سیل هستن و هرچند امدادِ مادی بهشون رسیده، اما کمتر کسی باعشق برای بازسازی روحی بهشون سر زده».

1

این خبر سورپرایز داور عصر جدید برای کودکان سیل‌زده + تصاویر اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

روابط ایران و پاکستان بر خلاف میل دشمنان آن باید تقویت شود

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، حضرت آیت الله خامنه‌ای  عصر امروز (دوشنبه) در این دیدار با اشاره به ریشه‌های تاریخی ارتباطات دو ملت خاطرنشان کردند: اوج عزت و شکوه شبه قاره هند در دوران حکومت مسلمانان بر آن بوده است و بزرگ‌ترین ضربه استعمارگران انگلیسی به این منطقه مهم، نابود کردن تمدن برجسته اسلامی در آن بود.

رهبر انقلاب اسلامی با تجلیل از شخصیت‌های بزرگ پاکستانی همچون اقبال لاهوری و محمدعلی جناح، گفتند: روابط خوب، به نفع هر دو کشور است اما این روابط دشمنان جدی دارد که باید بر خلاف میل آنها، همکاری‌ها و ارتباطات در بخشهای مختلف تقویت شود.

ایشان، مسائل امنیتی در مرزهای دو کشور را مهم خواندند و افزودند: گروههای تروریستی که عامل ناامنی در مرزها هستند با پول و سلاح دشمنان تغذیه می‌شوند و یکی از اهداف حرکتهای ضدامنیتی در مرزهای ایران و پاکستان، آلوده کردن روابط دو کشور است.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با تشکر از کمکهای دولت پاکستان در قضیه سیل اخیر، آغاز سفر آقای عمران خان به کشورمان از مشهد و زیارت حرم مطهر حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا علیه‌السلام  را نشانه‌ای خوب برشمردند و ابراز امیدواری کردند با عنایات آن حضرت، این سفر برای هر دو کشور مفید و سازنده باشد.

در این دیدار که آقای روحانی رئیس جمهوری نیز حضور داشت، آقای عمران خان نخست‌وزیر پاکستان، مذاکرات خود در تهران را خوب خواند و گفت: در این مذاکرات بسیاری از مسائل حل شد و وزرای پاکستانی نیز مذاکرات خوبی با همتایان ایرانی خود داشتند.

نخست‌وزیر پاکستان با اشاره به روابط تاریخی ایران و هند، گفت: مسلمانان ۶۰۰ سال بر هند حکومت کردند و تأثیر ایران بر آنها چنان بود که زبان رسمیِ حکومت هند، فارسی شد.

آقای عمران خان بزرگترین غارت ثروت هند را مربوط به دوره حضور انگلیس در این کشور خواند و افزود: انگلیسی‌ها همه ثروت هند را غارت کردند، نظام آموزشی آن را نابود و هند را به عنوان مستعمره جواهرنشان نامگذاری کردند.

نخست‌وزیر پاکستان با بیان اینکه برخی نمی‌خواهند روابط تهران و اسلام آباد به یکدیگر نزدیک شود اما می‌توانیم بر مشکلات فائق آییم، خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم روابط دو کشور مستحکم‌تر از قبل شود و با دولت جمهوری اسلامی ایران در تماس مستمر خواهیم بود. /ایسنا

این خبر روابط ایران و پاکستان بر خلاف میل دشمنان آن باید تقویت شود اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.