درگیری نیروی زمینی سپاه با اشرار ضد انقلاب /هلاکت یک تروریست و کشف مقادیر زیادی سلاح

به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری، روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: شامگاه گذشته (یکشنبه) یک تیم تروریستی ضد انقلاب وابسته به استکبار جهانی، که قصد نفوذ به داخل مرزهای کشورمان را داشت، در منطقه عمومی چالدران در استان آذربایجان غربی در تور اطلاعاتی رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) نیروی زمینی سپاه قرار گرفت.

در درگیری میان این تیم تروریستی با رزمندگان شجاع و دلاور قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) یک نفر از تروریست‌ها به هلاکت رسید، دو نفر زخمی و یک نفر دیگر نیز توسط رزمندگان قرارگاه دستگیر شد.

در این درگیری مقادیر قابل توجهی سلاح، تجهیزات، مهمات و سیستم‌های ارتباطی از تروریست‌ها کشف و ضبط گردید.

همچنین در این درگیری دو نفر از رزمندگان قرارگاه با جراحات سطحی مواجه شدند. /خبرآنلاین

این خبر درگیری نیروی زمینی سپاه با اشرار ضد انقلاب /هلاکت یک تروریست و کشف مقادیر زیادی سلاح اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

سناریوی آمریکا بعد از فرستادن پهپاد جاسوسی، جنگ نظامی با ایران بود؟

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، محمدجواد جمالی اظهار کرد: نباید از نقش رژیم صهیونیستی در ورود پهپاد جاسوسی به مرز کشورمان غافل شد. اینکه اکنون سکوت کرده و حرفی نمی‌زند خود نشان می‌دهد که در پشت صحنه نقشی را ایفا می‌کند و در این بین برخی کشورهای منطقه همچون بحرین، امارات و عربستان را جلو می‌اندازد. کشورهایی که تنها از پولشان استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه «آمریکا به هیچ یک از قراردادها و معاهدات بین‌المللی معتقد نیست» توضیح داد: دکترین آمریکا آن است که اگر هر کدام از سازمان‌های بین‌المللی در اختیار منافع این کشور نباشند از آن خارج می‌شوند. نمونه آن حمله به عراق بود که شورای امنیت آن را تصویب نکرد و آمریکا علی رغم نبود مصوبه‌ای به عراق حمله کرد. نمونه‌های دیگر را هم می‌توان در سایر قوانین بین‌المللی دید.

جمالی با این توضیح که «آمریکا در اعزام پهپاد جاسوسی به کشورمان به دنبال آزمایش اراده و تجهیزات ما بود»، گفت: شاید اگر ما پهپاد را سرنگون نمی‌کردیم آنها حمله نظامی می‌کردند. موضوع دیگر آن است که همانطور که سرپرست وزارت دفاع آمریکا هم اعلام کرد ممکن است سناریوی آنها بعد از فجیره و دریای عمان پررنگ کردن این موضوع و در نهایت تلاش برای اجماع جهانی علیه ما باشد تا کشورمان را ذیل فصل هفت قرار دهند.

هیچ پرنده آمریکایی در حریم هوایی ایران مصون نخواهد ماند

همچنین خانه ملت نوشت: حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در خصوص سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکایی‌ها در خلیج فارس که به دست سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شد، گفت: موشک سوم خرداد به دوران جنگ روانی آمریکایی ها علیه ایران پایان داد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع سرنگونی پهپاد ایالات متحده نشان داد پمپئو و افراد دیگری که ترامپ را به سمت درگیری و افزایش تنش کشانده بودند چقدر در معادلاتشان دچار اشتباه شده اند.

وی ادامه داد: آمریکایی ها در جنگ روانی که به راه انداخته اند تلاش می کنند بر قدرت نظامی خود مانور دهند اما یکی از مهمترین تجهیزات نظامی آنها که به اذعان کارشناسان نظامی قابلیت رهگیری نداشت پس از نقض حریم هوایی کشورمان توسط سلاح های بومی ایران نابود شد که رخداد مهمی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در جلساتی که با مسئولان نظامی کشور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی داشتیم، مسئولان نظامی عنوان کردند بدون شک هیچ پرنده آمریکایی در حریم هوایی ایران مصون نخواهد ماند.

فلاحت پیشه افزود: ترامپ دیپلماسی توئیتری دارد  و در فضای مجازی درصدد جنگ روانی است اما پس از سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط کشورمان، فقط یک توئیت کرد و سپس شاهد سردرگمی در موضع گیری وی هستیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در واقع ترامپ در اظهاراتی متناقض عنوان کرد؛ ابتدا گفت کاش وارد خاورمیانه نمیشدند و سپس از مذاکره بدون پیش شرط صحبت کرد و همچنین در ادامه عنوان کرد شاید سرنگونی پهپاد به دلیل اشتباه یک ژنرال بوده است

این خبر سناریوی آمریکا بعد از فرستادن پهپاد جاسوسی، جنگ نظامی با ایران بود؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

وقتی مجری ضدایرانی شبکه «الحوار» مجبور به تمجید از قدرت نظامی ایران می‌شود + فیلم

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، صالح الازرق مجری ضد ایرانی شبکه عرب زبان الحوار که از لندن پخش می شود، پس از ساقط کردن پهپاد فوق پیش رفته RQ4 آمریکایی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، چنان مقهور قدرت نظامی ایران قرارگرفت که مجبور به تمجید کشورمان شد.

وی در برنامه خود به تحلیل این رویداد پرداخت و مقابله با جنگنده های فوق پیشرفته‌ای مثل F-35 را به کفتربازی برای ایران تشبیه کرد و ناتوانیعربستان سعودی در مقابله با پهپاد های یمنی را به سخره گرفت.

این در حالی است که این مجری به مواضع ضد ایرانی اش مشهور است و در بسیاری از برنامه هایش  ایران را به حرف و ادعا و لاف زدن متهم می‌کرد.این خبر وقتی مجری ضدایرانی شبکه «الحوار» مجبور به تمجید از قدرت نظامی ایران می‌شود + فیلم اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

مقام آمریکایی: احتمال دارد پهپاد «گلوبال‌هاوک» وارد حریم هوایی ایران شده باشد

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، یک مقام ارشد آمریکا در توضیح درباره اینکه چرا رئیس‌جمهور این کشور حمله به نقاطی در ایران را لغو کرده اعتراف کرده این نگرانی در آمریکا وجود دارد که ممکن است پهپاد «گلوبال هاوک» وارد حریم هوایی شده باشد.

نشریه «آبزرور» این خبر را در بخشی از سرمقاله روز یکشنبه خود به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی که خواسته نامش پنهان بماند، فاش کرده است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پنجشنبه هفته گذشته اعلام کرد یک فروند پهپاد تجسسی آمریکایی از نوع «گلوبال‌هاوک» را در حریم هوایی ایران هدف قرار داده و سرنگون کرده است. دولت آمریکا علی‌رغم این ادعا کرد که این پهپاد حین پرواز بر فراز آب‌های بین‌المللی هدف قرار گرفته است.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در یک سلسله توئیت جمعه ادعا کرد که قصد داشته به تلافی این اقدام به سه نقطه در ایران حمله کند، اما ۱۰ دقیقه قبل از آغاز حملات آن را از بیم کشته شدن ۱۵۰ ایرانی لغو کرده است.

ایران و آمریکا هر دو نقشه‌ها و تصاویری درباره روایت خود از موقعیت مکانی و مختصات جغرافیایی شلیک به این پهپاد ارائه کرده‌اند. هفته‌نامه آبزرور تصریح کرده مسیر پروازی ارائه‌شده توسط وزارت دفاع آمریکا از پهپاد «گلوبال‌هاوک» نادرست بوده است.

این رسانه در ادامه می‌نویسد: «ترامپ در توئیت‌ها و مصاحبه‌هایی ادعا کرده حملات را برای نجات جان انسان‌ها متوقف کرده و اینکه یک فرمانده ایرانی بدون داشتن مجوز از سطوح بالاتر اقدام به شلیک به سمت این پهپاد کرده است.اما یک مقام ارشد دولت [آمریکا] که به شرط عدم افشای نام گفت‌وگو می‌کرد با بیان اینکه توقف حملات به دلیل “نگرانی‌هایی” صورت گرفته مبنی بر اینکه پهپاد مورد نظر، یا یک پهپاد دیگر و یا هواپیمای P-8A نیروی دریایی آمریکا “در مقطعی” به سمت حریم حوایی ایران منحرف شده، توصیف نزدیک‌تری از واقعیت ارائه کرد.»

آبزور در ادامه می‌نویسد: «این درجه از سردرگمی و بی‌کفایتی در عملیات‌های ارتش آمریکا نباید مایه تعجب باشد. آن‌طور که آمارهای ارائه‌شده توسط سازمان ملل متحد نشان می‌دهد در عراق و افغانستان، خطاهای سیستمی به خصوص از جانب نیروی هوایی آمریکا به از دست رفتن جهان هزاران غیرنظامی منجر شده است.» /تسنیم

این خبر مقام آمریکایی: احتمال دارد پهپاد «گلوبال‌هاوک» وارد حریم هوایی ایران شده باشد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

۷ نکته درباره سرنگونی پهپاد آمریکایی / واقعاً چرا ترامپ دستور حمله تلافی جویانه نداد؟

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، درباره سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکایی – گلوبال هاوک – در آب های ساحلی ایران، چند نکته قابل تأمل است که مختصراً بدان ها اشاره می شود:

۱ – این هواپیمای پیشرفته، در ارتفاع بسیار بالا پرواز می کند، رادار گریز است و سامانه ای دارد برای منحرف کردن موشک هایی که به سمت آن شلیک می شوند.به بیان بهتر در این مدرن ترین و کارآمد ترین پهپاد جاسوسی جهان، تمام تدابیر برای جلوگیری از سرنگونی دیده شده بود.

با این اوصاف در شبی تاریک رادارهای ایرانی این پهپاد رادار گریز را شناسایی کردند و موشک ایرانی هم آن را با دقت تمام مورد هدف قرار داد و سرنگون کرد.

فارغ از هر گونه شعار زدگی و تعصبی باید گفت آنچه در عمل رخ داده، اثبات ادعاهای ایران درباره توان موشکی و دفاعی اش است.

۲ – این ماجرا چند روز بعد از آن رخ داد که ” برایان هوک” نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفته بود دستاوردهای موشکی ایران “فتوشاپ” است.
سرنگونی مدرن ترین پهپاد جاسوسی آمریکا توسط موشک های فتوشاپی(!) ایران، در عین حال پاسخی به این سخنان بود. کسی چه می داند؟ شاید اگر او این حرف را نمی زد، فرماندهان نظامی ایران دستور حمله موشکی به پهپاد آمریکایی را نمی دادند!

۳ – هر چند برخی معتقدند این اقدام می تواند دو کشور ایران و آمریکا را به جنگ نزدیک تر کند، اما از یک منظر دیگر هم می تواند از خطر جنگ هم بکاهد زیرا طرف تهدید کننده (آمریکا) به عینه توانمندی دفاعی طرف تهدید شونده (ایران) را می بیند و در اقدام به حمله، دچار تردید می شود.

قطعاً سامانه های راداری و موشکی گسترده ایران که می توانند مدرن ترین هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین جهان را با آن همه امکانات ردیابی کنند و مورد هدف قرار دهند، این توانایی را هم دارند که سایر هواپیماهای مهاجم را نیز سرنگون سازند یا به اهداف دریایی و ساحلی امریکا در جنوب خلیج فارس، شلیک های پرحجم داشته باشند.

این برای آمریکا اصلاً خوشایند نیست که با داعیه ابرقدرتی شاهد سقوط هواپیماها، غرق شدن کشتی ها و منهدم شدن پایگاه های منطقه ای اش باشد. اگر این سخنان قبلاً در حد تهدید و ادعا بودند، الان ثابت شده است که عملی و میسر هستند. البته این به معنای آسیب ندیدن ایران نیست ولی در هر جنگی، هر طرف ابتدا آسیب های احتمالی به خود را برآورد می کند.

۴ – سپاه اعلام کرده است که همزمان با پرواز “گلوبال هاوک” ، هواپیمای جاسوسی دیگری با حدود ۳۵ سرنشین در حال پرواز بوده است و پدافند سپاه می توانست آن هواپیما را سرنگون کند ولی به ساقط کردن هواپیمای بدون سرنشین بسنده کرده است.
این ادعای سپاه را آمریکا نیز تأیید کرد و این بدان معناست که نیروهای مسلح ایران اشراف اطلاعاتی قابل قبولی در منطقه دارند.

۵ – ترامپ در اولین واکنش توئیت کرد که ایران اشتباه بزرگی مرتکب شد ولی بلافاصله نوشت که ممکن است اشتباهی در حمله رخ داده باشد. سپس مدعی شد که دستور حمله به سه نقطه در ایران داده بوده ولی دقایقی قبل از حمله، منصرف شده چون به او گفته بودند اگر به این سه نقطه حمله شود، ۱۵۰ نفر کشته خواهند شد.
مجموع این واکنش ها نشان می دهد که آمریکایی ها انتظار چنین اقدامی را نداشتند.

۶ – هر چند ترامپ مدعی شده که چون قرار بود ۱۵۰ ایرانی در حمله به مواضع ایران کشته شوند، دستور حمله را لغو کرده است، اما واقعیت این است که او دلیل دیگری برای عدم حمله داشته است. اگر این حمله صورت می گرفت، حتماً ایران نیز واکنش نشان می داد و چرخه ای از واکنش ها شکل می گرفت و یک جنگ تمام عیار صورت می گرفت؛ این در حالی است که جنگ، نه در راهبرد کنونی آمریکا تعریف شده و نه در استراتژی ایران است.
ترامپ، در عدم واکنش نظامی به ایران، تصمیم عاقلانه ای گرفته است ولی نه به آن دلیلی که خود گفته است.
راستی اگر ترامپ این قدر انسان دوست است که از کشته شدن ۱۵۰ نظامی کشور متخاصم ناراحت می شود و دستور لغو حمله انتقام جویانه را صادر می کند، چرا در برابر کشته شدن روزانه زنان و مردان و کودکان یمنی توسط متحدان منطقه ای اش سکوت کرده و حتی تشویق و تسلیح شان می کند؟

۷ – دبیرکل سازمان ملل از ایران و آمریکا خواسته است که خویشتن داری خود را حفظ کنند؛ این توصیه ، هر چند کلیشه ای است ولی در شرایط کنونی بهترین توصیه به شمار می رود.
جنگ نه به سود ایران است به نه نفع آمریکا. حتی عربستان و امارات و اسرائیل نیز که مشوق حمله محدود نظامی آمریکا به ایران هستند نیز در آتش جنگ احتمالی خواهند سوخت و دستکم به یک قرن عقب، پرتاب خواهند شد.
به نفع همه است که شرایط را مدیریت کنند و به سمت مصالحه واقعی بروند، مصالحه ای که البته مبتنی بر تفاهم باشد نه تهدیدات یکی علیه دیگری. /عصر ایران

این خبر ۷ نکته درباره سرنگونی پهپاد آمریکایی / واقعاً چرا ترامپ دستور حمله تلافی جویانه نداد؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

هشدار کنگره به ترامپ درباره تنش‌زایی با ایران / خروج از برجام، عامل تشدید تنش‌ها

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، اعضای کنگره آمریکا پنجشنبه از سیاست‌های «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در دامن زدن به تنش‌ها با ایران ابراز نگرانی کرده و هشدار داده‌اند هر گام اشتباه از سوی هر یک از دو طرف می‌تواند به درگیری‌های گسترده منجر شود.

این هشدارها بعد از آن مطرح شد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک فروند پهپاد آمریکا را بعد از ورود به حریم سرزمینی ایران سرنگون کرد. مقام‌های دولت ترامپ، ساعاتی بعدتر جلسه‌ای با حضور سناتورها و اعضای مجلس نمایندگان آمریکا برگزار کرده و درباره «پاسخ به اقدام ایران» رایزنی کردند.

ترامپ بعد از ساقط شدن پهپاد «گلوبال هاوک»، ابتدا در پیامی در توئیتر نوشت: «ایران مرتکب اشتباه بسیار بزرگی شد.» او علی‌رغم این، ساعاتی بعدتر در حضور نخست‌وزیر کانادا از اهمیت موضوع کاست و گفت که سرنگونی پهپاد آمریکایی احتمالاً اشتباه یک ژنرال ایرانی بوده است.

«جیم ریش»، رئیس جمهوری‌خواه کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا بعد از پایان این جلسه گفت: «رئیس‌جمهور نمی‌خواهد وارد جنگ با ایران شود. کنگره هم این را نمی‌خواهد. مردم آمریکا هم نمی‌خواهند.»

«ریچارد بلومنتال»، سناتور ارشد آمریکایی هم ابراز نگرانی کرد که خطای محاسباتی از سوی هر کدام از دو طرف می‌تواند به درگیری نظامی تمام‌عیار منجر شود. «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خواستار تلاش حداکثری برای تنش‌زدایی با ایران شد.

پلوسی گفت: «وضعیت خطرناکی است. تنش‌ها در منطقه رو به فزونی هستند. بایستی برای محافظت از منافع خودمان قوی و راهبردی عمل کنیم. البته، نباید در خصوص کارهایی که انجام می‌دهیم، بی‌پروا هم عمل کنیم. فکر نمی‌کنم رئیس‌جمهور می‌خواهد به جنگ با ایران برود. هیچ تمایلی برای وارد شدن به جنگ در کشور ما وجود ندارد.»

«محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران در پیامی در توئیتر گفت که ایران به دنبال جنگ نیست، اما «مجدانه از آسمان‌ها، زمین و آب‌های» خود دفاع خواهد کرد. ظریف ساعتی بعدتر هم مختصات جغرافیایی محل هدف قرار گرفتن «گلوبال هاوک» را در توئیترش منتشر کرد و گفت که هواپیمای آمریکایی بعد از تجاوز به حریم هوایی ایران سرنگون شده است.

«مجید تخت روانچی»، سفیر ایران در سازمان ملل متحد در نامه‌ای به «آنتونیو گوترش»، دبیر کل سازمان ملل متحد نقض فاحش تمامیت ارضی ایران و بی‌توجهی به قوانین بین‌الملل و نقض ماده ۲۵ منشور ملل متحد توصیف کرد. او در مصاحبه‌ای هم گفت که پهپاد آمریکایی بعد از بی‌توجهی به اخطارهای رادیویی هدف آتش پدافند نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران قرار گرفته و سرنگون شده است.

سیاستمداران دموکرات در آمریکا دونالد ترامپ را به دلیل بر هم زدن توافق هسته‌ای «برجام» و آغاز سیاستی موسوم به «کارزار فشار حداکثری» مقصر شدت گرفتن تنش با ایران می‌دانند. ترامپ بعد از خروج از برجام، تحریم‌ها علیه ایران را از سر گرفته، چندین دور تحریم علیه ایران وضع کرده، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان‌های اصطلاحاً «تروریستی» قرار داده و اتباع ایران را از ورود به خاک آمریکا منع کرده است.

«باب منندز»، سناتور ارشد آمریکایی در گفت‌وگو با الجزیره گفت: «فشار حداکثری معطوف به یک نتیجه است. نتیجه بایستی ایجاد یک گشایش دیپلماتیک برای بازگرداندن ایران به میز مذاکره باشد. برداشت من از همه کارهای دولت این است که فشار حداکثری فقط هدفش ایجاد فشار است. اگر سوپاپی برای خروج از چنین فشاری وجود نداشته باشد، در نهایت ماجرا به انفجار ختم می‌شود.»

نمایندگان دموکرات کنگره علاوه بر این خاطرنشان کرده‌اند که ترامپ اجازه نخواهد داشت بدون مشورت با نهاد قانونگذار، وارد درگیری با ایران شود.

«الیوت انگل»، رئیس دموکرات کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت:«ما (کنگره) شاخه هم‌تراز دولت هستیم و لازم است هر گونه پاسخ [به ایران] مجوز کنگره را داشته باشد. امیدوارم که انتخاب دولت این نباشد که بخواهد یکه‌تازانه گام در این مسیر بگذارد و امیدوارم که با کنگره و متحدانمان همکاری کند.»

«تام یودال»، نماینده دموکرات ایالت ویرجینیا هم در جلسه دیشب مجلس سنای آمریکا از همکارانش خواست به طرح او برای جلوگیری از جنگ با ایران رأی مثبت بدهند. او در صحن مجلس سنا گفت: «جنگ با ایران در راستای منافع راهبردی ما نیست و اکثریت مردم آمریکا هم با این موافقند. مردم آمریکا از جنگ‌های دائمی در خاورمیانه که سرمایه‌های ما را هدر می‌دهند، فاقد دستاوردهای راهبردی هستند و زندگی مردان و زنان آمریکایی را به خطر می‌اندازند به تنگ آمده‌اند.» /تسنیم

این خبر هشدار کنگره به ترامپ درباره تنش‌زایی با ایران / خروج از برجام، عامل تشدید تنش‌ها اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

بولتون به دنبال جنگ و تجزیه ایران است

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، او با بیان این اینکه خصومت در روابط دوکشور پدیده تازه ی نیست گفت: در ۴۰ سال گذشته دولت های آمریکا به جز دولت دوم اوباما که روابط سیاست «تعامل» را تجربه کرد دنبال تغییر رژیم و یا به اصطلاح مهار ایران بوده اند. اما در دوران ترامپ بی رحمانه ترین تحریم ها نه تنها در موضوع هسته ای بلکه در تمام ابعاد علیه ۸۰ میلیون ایرانی اعمال شده است. در این دوران برای اولین بار درتاریخ روابط، سپاه پاسداران ایران که بخشی از ارتش ملی ایران است به  عنوان سازمان تروریستی تعیین شده و به صفر رساندن صادرات نفت ایران در دستور کار قرار گرفته است.

دیپلمات پیشین ایران استراتژی ترامپ در قبال ایران را مغشوش خواند و گفت: ترامپ می گوید دنبال جنگ و تغییر رژیم نیست و گفتگویی برای اطمینان از عدم دسترسی ایران به بمب هسته ای می خواهد. پمپئو با تعیین ۱۲ شرط دنبال تسلیم محض حکومت ایران و تغییر رژیم است. جان بولتون هم سالهاست که خواب حمله نظامی به ایران می بیند؛ در عین حال هر سه روی استراتژی فشار حداکثری توافق دارند. ابتدا ادعای ترامپ مبنی بر اینکه تنها دنبال اطمینان از عدم دسترسی ایران به بمب هسته ای است، را بررسی کنیم. ازنظر آمریکا برنامه هسته ای ایران،  تهدید اول امنیت ملی تلقی میشد؛ در حالی که ایران عضو ان پی تی است، بمب هسته ای ندارد و کشورهایی مثل اسرائیل و هند و پاکستان در منطقه دارای بمب هستند. به هرصورت آمریکا و ایران با مشارکت قدرتهای جهانی ۱۸ ماه مذاکره مستقیم داشتند که نهایتا بعد از ۱۲ سال برجام به نتیجه رسید.

موسویان ادامه داد: دانشمندان هسته ای درجهان متفق هستند که برجام جامع ترین سند تاریخ عدم اشاعه و برنامه عملی بمب صفر است. ایران در قالب برجام، بالاترین شفافیت ها و تعهداتی راپذیرفته که هیچ کشور دیگری نپذیرفته است. آژانس بین المللی انرژی اتمی هم ۱۵بار تایید کرده که ایران به تمام تعهداتش کامل عمل کرده است.  اگر ترامپ راست می گوید که دنبال بمب صفر است و ایران هم جامعترین برنامه عملی بمب صفرتاریخ هسته ای جهان را اجراء کرده است پس او بدنبال چیست و چرا ایران را متهم به تلاش برای بمب هسته ای می کند؟

مذاکره کننده سابق هسته ای گفت: پمپئو مدعی است که میخواهد ایران  کشور عادی باشد و عادی رفتار کند. اگر برجام یک توافق بین المللی است، اگرشورای امنیت سازمان ملل و آژانس بین المللی هم تایید کرده که ایران به تمام تعهداتش عمل کرده و اگرهمه  دنیا اعتراف دارد که  آمریکا تعهداتش را نقض کرده، پس کدام یک از دو کشور باید رفتار خود را عادی کند؟ ایران یا آمریکا؟

وی افزود: تکلیف جان بولتون نیز مشخص است و همه می دانند که دنبال جنگ و تجزیه ایران ست و لازم به توضیح نیست. در عین حال واقعیت این است که مشکل فعلی آمریکا با ایران مورد موضوع هسته ای نیست بلکه منطقه است، چون دولت آمریکا به خوبی می داند برنامه هسته ای ایران  انحراف ندارد و ایران هم دنبال بمب هسته ای نیست.

موسویان گفت: آمریکا و اسرائیل و عربستان مدعی هستند که ایران منبع اصلی بی ثباتی های منطقه هست. ایران هم معتقد است که آمریکا عامل بی ثباتی های منطقه است. اما در نشست امروز «گروه ائتلاف برای صلح آمریکا» می توانیم این درک و توافق را داشته باشیم که عامل اصلی بی ثباتی ها و بحرانهای جاری منطقه، جنگ هایی است که در سالهای گذشته رخ داده است. در این مورد هم حقیقت این است که این آمریکا بود که به افغانستان حمله کرد نه ایران، این آمریکا بود که به عراق حمله کرد و نه ایران. این عربستان بود که با حمایت آمریکا به یمن حمله کرد و بدترین فاجعه انسانی را خلق کردند و نه ایران. این آمریکا بود که با ناتو و متحدین عربس به لیبی حمله مرد و این کشور را متلاشی کردند و نه ایران.

او افزود: در این منطقه بحران زده نیز فقط یک بحران از طریق دیپلماسی حل شد و آن هم بحران هسته ای ایران بود که آمریکا آن را هم آمریکا نابود کرد.

موسویان با تاکید بر سه اصل اساسی برای ایجاد صلح پایدار در منطقه گفت: اول همه باید روی اصل «جنگ ممنوع» متحد شویم؛ دوم «دیپلماسی اول» را سرلوحه کار قرادهیم تا همچون مدل برجام بحرانها را از طریق دیپلماسی حل کنیم و سوم، برای حل هر بحران در منطقه هم باید «خواست اکثریت و حقوق اقلیت ها» رعایت شده، انتخابات آزاد با نظارت سازمان ملل برگزار و با قانون اساسی جدید، بنیانهای دموکراسی واقعی گذاشته شود. تا زمانیکه قدرتهای منطقه ای و جهانی درمورد این اصول توافق نکنند، راه حل پایداری وجود نخواهد داشت.

دیپلمات سابق ایران گفت: ایران و آمریکا علیرغم همه دشمنی ها درافغانستان و عراق از همین مدل حمایت کردند. اما مشکل افغانستان و عراق ساختار سیاسی جدید و اصول مذکور نبود ونیست. مشکل از آنجایی آغاز شد، که بعد ازشکست طالبان، آمریکا اصرار بر خروج ایران کرد و ایران هم آمریکا را با طالبان تنها گذاشت تا جایی که الان نصف افغانستان در اختیار طالبان است و آمریکا به طالبان التماس میکند. مشکل عراق هم تروریسم است که پشتوانه مالی و تسلیحاتی آنها عربستان و امارات است.

موسویان گفت:  آمریکا، اروپا و همه متخصصین می دانند که منبع  مالی و ایدئولوژیک خطرناکترین تروریسم همچون داعش و القاعده، وهابیت است که مادر آن هم عربستان است که ایدئولوژی و سلاح آنها را تامین میکند. حتی ترامپ در دوران انتخابات گفت که عربستان منبع اول تروریسم جهانی است.  منتهی علنا گفت اینها چیزی بجر پول ندارنند و قصد فروش صدها میالیارد به این منطقه بحران زده و به رژیمهای بدون دموکارسی و دیکتاتور و بی ثبات منطقه را دارد. ترامپ کاری کرده که آمریکا متحدین سنتی و مهم را از دست داده و با اسرائیل و عربستان تنها مانده است.

وی افزود: رابطه امروز ترامپ و عربستان جالب است. ترامپ معتقد است که اینها چیزی بجز پول ندارند وباید با فروش اسلحه آنها را بدوشد. سعودیها هم فکرمیکنند که این مرد دیوانه است و با پرداخت پول، او را به استخدام خود درآورده اند تا با اقدام علیه ایران، به اهداف منطقه خود برسند. فعلا عربستان و ترامپ هریک معتقدند دیگری را به استخدام خود درآورده اند؛ تا زمانی که سیاست چنین  استخدام هایی درمنطقه هست، به جایی نخواهیم رسید.

در پایان یکی از حضار از موسویان پرسید:  آیا با اجرای توافق هسته ای، این توافق می توانست تاثیری بر حذف بمب هسته ای در جهان از جمله بمب های هسته ای آمریکا داشته باشد؟ موسویان در پاسخ به این سوال گفت:  درطول مذاکرات من و دانشمندان هسته ای دانشگاه پرینستون از دیپلماسی برای حل مسالمت آمیز بحران هسته ای حمایت کردیم و مقالات و سخنرانیهای زیادی داشتیم. بعد از برجام هم معتقد بودیم که اگراصول برجام منطقه ای و جهانی شود، منطقه و جهانی عاری از سلاح هسته ای خواهیم داشت. هنوز هم فرصت باقی است و برجام این ظرفیت را دارد. برای مثال ایران پروتکل الحاقی را اجراء می کند اما عربستان و ۸۰ کشور دیگر آن را اجرا نمی کنند. اگر اصول برجام جهانی شود، پیمان جهانی جدید عدم اشاعه خواهیم داشت که با اجرای آن، هیچ کشوری قادر به داشتن بمب هسته ای نخواهد بود. /جماران

این خبر بولتون به دنبال جنگ و تجزیه ایران است اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

«اولریکه فرانک»متخصص کاربرد پهپادهای آمریکا: هم پرستیژمان رفت، هم پولمان

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، خانم «اولریکه فرانک» دکترای روابط بین‌الملل از دانشگاه آکسفورد و متخصص کاربردهای نظامی پهپادها در گفت‌وگویی، با «دردناک‌»خواندن سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط پدافند هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان هرمزگان، تصریح کرد که تصور این بود که این پهپاد هدف قرار نخواهد گرفت اما آمریکا وجهه خود را از دست داد.

متخصص پهپادهای نظامی آمریکا در این گفت‌وگو، با تأکید بر اینکه «پهپادی که سپاه پاسداران در نزدیکی تنگه هرمز سرنگون کرده، بزرگ‌ترین و گران‌ترین پهپاد نظامی تجسسی جهان است»، افزود: «پهپادی از نوع «ام کیو ۴ سی» به نام «ترایتن» که در واقع گونه‌ای از پهپاد «آر کیو ۴» گلوبال‌هاوک است که در نیروی دریایی آمریکا به‌کار گرفته می‌شود و مختص فعالیت‌های تجسسی است.»

وی که با رادیوفردا وابسته به سازمان مرکزی جاسوسی آمریکا (سیا) گفت‌وگو کرده، با بیان اینکه «ما کاملاً مطمئن نیستیم که کدام سیستم پهپادی سرنگون شده است»، گفت: «شما از آر.کیو ۴ گلوبال‌هاوک می‌گویید اما یک مقام آمریکایی می‌گوید که ام‌کیو ۴ سی ترایتن سرنگون شده است. این پهپاد هم گونه دیگری از گلوبال‌هاوک است و در نتیجه بحث کم‌وبیش حول یک نوع سیستم پهپادی است. ترایتن در نیروی دریایی ارتش آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد و مشخصاتش اندکی با گلوبال‌هاوک فرق دارد؛ به هر حال فرقی ندارد.»

فرانک با اشاره به اینکه «این پهپاد، بزرگ‌ترین پهپاد نظامی مورد استفاده است»، توضیح داد: «بحث پهپادی است که عرضش از یک بال تا بال دیگر حدود ۴۰ متر است و تقریباً شبیه هواپیماهای تجاری است. این سیستم پهپادی به نام جاروبرقی اطلاعات شناخته می‌شود، چرا که انباشته از تکنولوژی‌های برتر تجسسی برای عملیات‌های نظارت و شناسایی است.»

وی با بیان اینکه «گلوبال‌هاوک که بزرگ‌ترین پهپاد از نظر اندازه است. ما درباره عرض پهپاد و طول آن و وزن سیستم صحبت می‌کنیم»، گفت: «گلوبال هاوک مزایای دیگری دارد نظیر آنکه می‌تواند در ارتفاع بسیار بالا پرواز کند و برای مدت زمان طولانی نیز قابلیت پرواز دارد. می‌تواند در ارتفاع ۹۰ کیلومتری پرواز می‌کند، یعنی بالای هوایپماهای تجاری پرواز می‌کند و برای بیش از ۲۴ ساعت هم می‌تواند به پرواز خود ادامه دهد. حتی نمونه‌هایی از این پهپاد می‌تواند تا ۳۵ ساعت در آسمان پرواز کند. در نتیجه مزیت این پهپاد آن است که می‌تواند برای مدت زمان طولانی منطقه‌ای را از ارتفاع بسیار بالا و بدون نیاز به نشستن تحت نظر بگیرد.»

این کارشناس آمریکایی یادآور شد: «این اولین پهپادی نیست که ارتش آمریکا از دست داده است. پیش‌تر هم یک بار همین مدل از پهپاد دچار تصادف شده بود اما پیش‌تر مورد هجوم قرار نگرفته بود. مطمئناً از دست دادن چنین سیستمی دردناک است، چون اولاً یک سیستم بزرگ و گران است. صحبت از از دست دادن میلیون‌ها دلار است. البته که موضوع از دست دادن  پرستیژ و وجهه نیز به میان می‌آید، خصوصاً وقتی چنین سیستمی در پی حمله سقوط کند.»

وی با بیان اینکه «این پهپاد بسیار بالاتر از حد معمول پهپادها پرواز می‌کند» تأکید کرد: «تصور این بود که هدف قرار نخواهد گرفت. در نتیجه یک ضرر اقتصادی است، و در عین حال از دست دادن وجهه و موضوع سیاسی که مسئله‌ساز است.»

فرانک در پایان با اشاره به اینکه این موضوع، موضوع کوچکی نیست، گفت: «فکر نمی‌کنم الزاماً به افزایش تنش منجر شود.» /فارس

این خبر «اولریکه فرانک»متخصص کاربرد پهپادهای آمریکا: هم پرستیژمان رفت، هم پولمان اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

فرمانده کل سپاه: مرزها خط قرمز ماست‌/برای جنگ کاملا آماده ایم

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید استان کردستان ‌در ورزشگاه ۲۲ گولان این شهر اظهار داشت: شهیدان ما در هر نقطه‌ای از این کشور بزرگ نشانه‌های عزت و سمبل‌های افتخار ما هستند. شهیدان بیان‌کننده استحکام ایمان و درخشش روح مقاومت در پیکره ملت ایران هستند. امروز ملت ایران در عالم با صفت اقتدار، افتخار، بزرگی، ایستادگی، عزت، پیشرفت، امنیت و رفاه شناخته می شود و همه این معانی و تعابیر میراث جاودان صدها هزار شهید این سرزمین بزرگ است.

وی ادامه داد: می‌توان واژه کُرد را الهام بخشیده از کرامت، رشادت و دلاوری دانست. کردستان و مردمانش اصیل‌ترین مردمان ایران هستند، بنابراین کردها در شکل‌دهی به تمدن عظیم ما نقش گسترده‌ای دارند و به این دلیل است که این سرزمین سال‌ها مورد طمع دشمنان بوده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در هر دوره‌ای آمریکا یک سرزمین را عرصه تاخت خود قرار داده است،‌ گفت: آن‌ها می‌خواستند کردستان را پایگاه و سکوی پرتابی برای شکستن وحدت ملی امت اسلام قرار دهند، اما شعور، آگاهی، ایمان و روح حماسه‌آفرینی مردمان کُرد در پیوند با همه ملت ایران اجازه نداد این توطئه شوم شکل بگیرد.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: آن‌ها می خواستند سرزمین کردستان ما را میدان جنگ کنند و امنیت را از مردمان ما بگیرند، اما جوانان برومند کردستان و ایران و پیشمرگان مسلمان ایستادند و قتلگاهی برای سیاست های استعماری آمریکا و غرب ساختند.

وی تصریح کرد: کردستان نقطه وحدت امت اسلام و ملت ایران شده و امروز در حال پیشرفت می‌درخشد و در آن جلوه‌های پیشرفت نمایان است. ما از تاریخ سختی عبور کرده‌ و با دشمنان بزرگی درگیر بوده‌ایم و همه سناریوهای سخت و سهمگین استعمار برای فشار به مردم ایران و از بین بردن استقلال کشور در طول تاریخ ۴۰ ساله از سوی دشمن اعمال شده است اما ملت بزرگ ایران با اقتدار از ارتفاع اراده دشمنان عبور کرد و آنها را شکست داد.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه ما هرکجا مقاومت کرده‌ایم، پیروز شده‌ایم، خاطرنشان کرد: در تحریم اقتصادی به خوداتکایی اقتصادی رسیدیم و مسیر ما در این گذرگاه سخت تحریم، دستیابی به عزت اقتصادی و بریدن پیوند به هیچ بیگانه‌ای است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمنان ما سرگردان، بی‌عمل و نگران هستند و نمی‌دانند که چه کاری باید انجام دهند، اظهار داشت: آن‌ها در لبنان با شکست از حزب‌الله، برای همیشه سیاست‌‌های تجاوز کارانه‌شان خاموش شد. فلسطینی‌ها سنگ‌ها را کنار گذاشتند و به موشک رسید‌ند، پیرامون رژیم صهیونیستی فورانی از آتش وجود دارد.

وی تصریح کرد: آن‌ها می خواستند نظام سوریه را سرنگون کنند، اما امروز مجبور به فرار از آن سرزمین شده‌اند. می‌خواستند با ۱۵۰ هزار سرباز، عراق را فتح کنند اما امروز عراق هرگز در کنترل سیاست‌های آمریکا نیست بلکه امروز این انقلاب اسلامی است که خاستگاه مردم این سرزمین است.

سرلشکر سلامی گفت: می‌خواستند در یمن سرپل سیاسی- جغرافیایی جدیدی بسازند، اما آمریکا، سعودی و شرکای‌شان در باتلاق گیر کرده‌اند و موازنه به نفع یمنی‌ها در حال تغییر است. امروز پوکی استخوان و ضعف موریانه‌ای از درون قدرت آمریکا را مورد هدف قرار داده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ابراز داشت: آن‌ها می‌خواستند با تحریم اقتصادی ملت ایران را وادار به تسلیم و با فشار اقتصادی در کنار عملیات روانی ملت ایران را به مذاکره و پس از آن تسلیم وادار کنند، اما ملت ایران آگاهانه، قهرمانانه و مؤمنانه برای حفظ عزت و کرامت خود ایستاد.

سرلشکر سلامی در ادامه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب، گفت: این دیدار ما را به یاد خاطره ملاقات وزیر خارجه شوروی با امام(ره) انداخت و آن غرور انقلابی و اسلامی و ملی را در اوج قرار داد. شکوه و عظمت و وقار کلام رهبرمان را دیدیم که چگونه قاطعانه و شجاعانه برای همه جهان پیام مقاومت ملت ایران را بیان کردند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی توسط پدافند نیروی هوافضای سپاه در بامداد امروز اظهار داشت: در سحرگاهان امروز نیروی هوافضای سپاه یک فروند هواپیمای جاسوسی دشمن را که از مرزهای ما عبور کرده و در حال تعرض به امنیت ملی ما بود، شجاعانه سرنگون کرد.

وی با بیان اینکه این منش‌، روش و قاعده ملت ایران در برخورد با دشمنان است، تاکید کرد: سرنگون‌کردن هواپیمای جاسوسی آمریکا، حامل یک پیام آشکار، واضح، قاطع، سریع و دقیق بود و آن اینکه مدافعان مرزهای میهن اسلامی ایران در مقابل تعرض هر بیگانه‌ای به این سرزمین عکس‌العمل‌های قاطع، تمام‌کننده و قطعی خواهند داشت.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه مرزها خط قرمز ماست‌، گفت: هر دشمنی که به این مرزها تعرض کند، بر نخواهد گشت و نابود خواهد شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تنها راه دشمنان را احترام به تمامیت ارضی و منافع ملی ایران توصیف و خاطرنشان کرد: اعلام می‌کنیم، بنای جنگ با هیچ کشوری نداریم، اما برای جنگ کاملاً آماده‌ایم و حادثه امروز نشانه روشنی از این پیام دقیق بود پس ما ایستاده‌ایم.

سرلشکر سلامی در ادامه سخنانش با اشاره به سناریوهای دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران،‌ خاطرنشان کرد: آن‌ها می‌خواستند این‌گونه ترسیم کنند که راه‌حل عبور از مشکلات اقتصادی ایران مذاکره است، درحالی که ما تجربیات درس‌آموز و عبرت‌هایی از تاریخ نزدیک‌مان داریم. می‌دانیم که نمی‌توان به دولت غیر‌قابل اعتماد آمریکا، اعتماد کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه تا به امروز در مقاومت رشد کرده‌ و با منطق مقاومت قد برافراشته‌ایم، تاکید کرد: ما در اثر مقاومت، دشمنان‌مان را فرسوده کرده‌ایم و به‌دلیل مقاومت، به استقلال، آزادی و اقتدار رسیده‌ایم. اگر مقاومت نمی‌کردیم در همان سال‌های اولیه انقلاب، میدان نبرد را به دشمنان واگذار می‌کردیم اما پیشوایان بزرگ انقلاب به ما آموختند با الهام از قرآن اگر بایستیم نصرت خداوند جاری می‌شود. ما در جنگ ایستادیم و پیروز شدیم، در مقابله فرهنگی ملت ایران ایستاد و فریب مفاهیم به ظاهر شیک قدرت‌های بزرگ را نخورد. در مقابل اسرائیل نیز ایستادیم و پیروز شدیم. در تحریم اقتصادی هم ایستادیم و امروز در حال رشد هستیم.

وی با تاکید بر اینکه به قدرت‌های بزرگ احتیاج نداریم و همه ظرفیت‌های لازم برای رشد در جامعه ایرانی وجود دارد، تصریح کرد: این ظرفیت‌ها برای پیروزی در یک جنگ جهانی کافی است. مذاکره بازی در میدان دشمن و بازی در این زمین، فشار دشمن را تشدید خواهد کرد چراکه احساس می‌کند از منطق مقاومت پا پس کشیده‌ایم و به میدان مذاکره آمده‌ایم.

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: دشمن در مذاکره می‌خواهد ملت ایران را از سلاح دفاعی خود خلع کند، ملتی که خلع سلاح می‌شود، تهاجم به آن آسان است؛ ملتی که ایستادگی می‌کند، دشمن جرأت تعدی به حریم آن را ندارد./تسنیم

این خبر فرمانده کل سپاه: مرزها خط قرمز ماست‌/برای جنگ کاملا آماده ایم اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

بیانیه رسمی ارتش آمریکا در واکنش به سقوط پهپادش در خاک ایران

به گزارش رویترز، ارتش تروریستی آمریکا به دنبال انتشار خبر سرنگون شدن پهپاد جاسوسی این کشور پس از تجاوز به حریم هوایی ایران که از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شد، در بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتباطش را با این پهپاد از دست داده است.

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، در این بیانیه تأکید شد که پهپاد آمریکایی در جنوب استان هرمزگان سرنگون شده است.

«بیل اوربان» سخنگوی ستاد فرماندهی مرکزی ارتش تروریستی آمریکا (سنتکام) دراین‌باره گفت: ما ارتباطمان را با پهپادی که قصد داشت وارد حریم هوایی ایران شود از دست دادیم.  این اتفاق نیمه‌شب گذشته رخ داد.

وی از ارائه جزئیات درباره این حادثه خودداری کرد.

 روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: نخستین ساعات بامداد امروز یک فروند پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» آمریکا بعد از تجاوز به حریم سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه روبه‌روی کوه مبارک استان هرمزگان، هدف آتش پدافند نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت و سرنگون شد.

این خبر بیانیه رسمی ارتش آمریکا در واکنش به سقوط پهپادش در خاک ایران اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.