خواهرزاده اسکندری: تصمیم گرفتیم همه چیز به صورت قانونی پیش برود/ بهزاد فراهانی: شریف‌تر از ستاره چه کسی را می‌توان نام برد؟

«- من خواهرزاده خانم اسکندری هستم، اگه کاری دارید باهاش به من بگید…

– می‌خواستم باهاشون درباره حاشیه های چند روز گذشته گفت‌وگو کنم…

= ببخشید، اما تا مدتی گفت‌و‌گو نمی کنن. درحال حاضر تصمیم گرفته شده که همه چیز به صورت قانونی پیش بره.»

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، این ها چند جمله کوتاهی است که پس از گرفتن شماره تلفن ستاره اسکندری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون رد و بدل می شود. بازیگری که چند روزی است با توجه به حاشیه هایی که پس از انتشار یک فیلم در فضای مجازی به وجود آمده، ترجیح داده سکوت اختیار کند.

قصه از کجا شروع شد؟

اگر در خیابان و در هنگام راه رفتن پایتان بلغزد دیگر کسی نیست که دست‌تان را بگیرد، چون مدت هاست آن کسی که کنارتان ایستاده به‌جای دستگیری، گوشی تلفن همراهش را بیرون می آورد و از شما تصویربرداری می کند و چند لحظه بعد فیلم سر خوردن شما در شبکه های اجتماعی پخش شده است. حالا فکر کنید بازیگر زن شناخته‌شده بدون حجاب معمول در فروشگاهی در ترکیه در حال خرید است، چه اتفاقی خواهد افتاد؟! سوژه داغی که این روزها گریبان هم رامبد جوان را گرفته است و هم ستاره اسکندری. ستاره اسکندری در ترکیه بدون حجاب در فروشگاهی با تلفن همراهش صحبت می کند و راه می رود، زن دیگری از او در حال فیلم گرفتن است و پس از آن اسکندری را سلبریتی خائن لقب می دهد. بازیگر تئاتر و تلویزیون از زن می خواهد تا دست از کارش بردارد و فیلم را پاک کند اما زن به اسکندری می گوید که فیلم را در لایو اینستاگرام منتشر کرده و همین کافی است تا از چهار روز پیش تا کنون بحث از به دنیا آمدن بچه رامبد جوان و نگار جواهریان، در کانادا به کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه تغییر فضا دهد و هشتگ سلبریتی خائن یکی از هشتگ های داغ در شبکه های اجتماعی باشد. بماند که ماجرای اعتراض ها به رامبد جوان چیز دیگری بود و حالا درباره اسکندری، موضوع خطای دیگر است.

چرا خائن؟

اما چرا اصطلاح سلبریتی خائن؟ ماجرا به مصاحبه ای از ستاره اسکندری مربوط می شود که او در سال ۹۳ انجام داده و در آن درباره حجاب اظهارنظر کرده. در واقع او به سوال خبرنگاری که نظر این بازیگر را درباره حجاب می پرسد، پاسخ می دهد و می گوید: «من در جامعه خودم پوششی دارم که آن را دوست دارم و حتی مانع کارم هم نمی شود اما به لحاظ حقوق اجتماعی بحث بسیار مفصلی است و یک کار کارشناسی می طلبد. من شاید اگر در جامعه ای غیر از اینجا می بودم و زندگی می کردم، هرگز در این عرصه پا نمی گذاشتم اما الان شرایط برای کسی که مانند من فکر می کند، مهیاست تا بتواند در عرصه بازیگری قدم بگذارد.» نکته بسیار مهم در این گفت وگو که نادیده گرفته شده، این است که اتفاقا پس از اینکه ستاره اسکندری به این موضوع اشاره می کند که حجاب مانع کارش نمی شود، بر مساله حقوق اجتماعی و کار کارشناسی درباره آن تاکید می کند. صحبت از اینکه حجاب موضوعی است که در چارچوب حقوق اجتماعی تعریف می شود و نیازمند بحث های کارشناسی است، بر این موضوع صحه می گذارد که اسکندری نمی تواند هنرمندی ریاکار یا به گفته بعضی از کاربران شبکه های اجتماعی خائن باشد.

حریم خصوصی و قانون

یک روز مهناز افشار، روزی رامبد جوان و حالا ستاره اسکندری؛ داستان صحبت های این روزها شده، از بحث در تاکسی ها بین مردم و راننده ها گرفته تا فضای مجازی. محیط هایی که تا دیروز فقط تحلیل های سیاسی ارائه می دادند و از قیمت سوخت می گفتند و طرح ترافیک جدید، حالا دیگر موضوع بحث را عوض کرده اند و به روایت زندگی خصوصی سلبریتی ها می پردازند. بسیاری معتقدند سلبریتی هایی مانند رامبد جوان و مهناز افشار خودخواسته زندگی خصوصی‌شان را در شبکه های مجازی فریاد می زنند و با سیاست یک بوم و دو هوایی که دارند، از مردم می خواهند وارد زندگی خصوصی‌شان نشوند، اما آیا ستاره اسکندری هم که حضور کمتری در فضای مجازی دارد و درباره مسائل سیاسی و اجتماعی کمتر اظهارنظر می کند و سعی می کند بیشتر زمان خود را صرف فعالیت های هنری کند، باید درباره حریم شخصی خود پاسخگوی افکار عمومی باشد؟ اما سوالی که در این میان پیش می آید، درباره درست بودن مقایسه اتفاقی است که برای رامبد جوان و ستاره اسکندری افتاده است. معترضان به رامبد جوان و نگار جواهریان عمده اعتراض خود را بر تصمیم جوان برای به دنیا آوردن فرزندش در کانادا متمرکز کردند و اتفاقا به منتشرکننده های تصویر بدون حجاب نگار جواهریان معترض شدند، اما ماجرای ستاره اسکندری، عملا ورود به حریم خصوصی یک شهروند است. از بهزاد فراهانی، عضو هیئت‌مدیره خانه تئاتر درباره قانونی که بتواند از هنرمندان در مقابل اهانت ها حمایت کند، پرسیدیم. او در این باره گفت: «اگر سابقه ۱۰ سال گذشته روزنامه کیهان تا به امروز را نگاهی بیاندازید، اهانت های خارج از اندازه این روزنامه به هنرمندان را خواهید دید، بنابراین وقتی که روزنامه رسمی این کشور بی محابا به هنرمندان توهین می کند، چه انتظاری از مردم عادی دارید؛ شریف‌تر از ستاره اسکندری چه کسی را می توان نام برد، او بسیار بااخلاق و باشرافت است و بسیار متاسفم برای آن هایی که به این بازیگر نسبت های کثیف دادند و بر آنها غبطه می خورم که هنوز خود را با معیارهای قرن ۲۱ تطبیق نداده اند.» او با تاکید بر اخلاق‌مدار بودن ستاره اسکندری ادامه داد: «با قانون نمی شود در مقابل این‌گونه هتاکی ها ایستاد و در این موارد مجلس باید وارد شود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید قانونی را تصویب کنند که هر کس اجازه این‌گونه هتاکی ها را نداشته باشد زیرا رعایت حریم خصوصی فرد، کمترین حق شهروندی است که هر انسانی باید از آن برخوردار باشد. اما هنرمندان نمی توانند پیشنهاد آن را به مجلس بدهند زیرا وقتی از یک نمایشنامه ۱۵ صفحه برای اجرا سانسور می شود، چگونه می توانیم درباره وضع قانون برای حریم خصوصی آنها صحبت کنیم.»

واکنش سیاسیون
در حالی که عده ای با هشتگ سلبریتی خائن از ستاره اسکندری یاد می کنند، اما یکی از جالب‌ترین واکنش ها را علی مطهری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی داشت. او در یادداشتی که در فضای مجازی منتشر کرد، نوشت: «درباره قضیه خانم ستاره اسکندری و بازیگرانی مانند ایشان که به خارج از کشور سفر می کنند باید یک اصل را ملاک قضاوت قرار داد و آن این است: اگر یک بازیگر زن در یک برنامه رسمی بین المللی در خارج از کشور به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران شرکت می کند، باید پوشش اسلامی را به نحو درست رعایت کند اما اگر برای یک سفر شخصی یا خانوادگی به خارج از کشور رفته است، مامور نیستیم تجسس کنیم که آیا پوشش اسلامی را رعایت می کند یا نمی کند و اگر رعایت نکرد او را به ریاکاری و نفاق متهم کنیم زیرا منطق او این است که در داخل ایران قانون را رعایت می کنم و در خارج به هر دلیلی از جمله سهل انگاری یا همرنگ جماعت شدن رعایت نمی کنم، گرچه می دانم که درست و صلاح و حکم عقل و شرع آن است که در همه جا رعایت کنم و رفتار یگانه داشته باشم. اگر بازیگر زن یا مرد در یک سفر شخصی خارجی شعائر اسلامی را رعایت نکرد، نباید به اشاعه آن بپردازیم، هرچند تذکر لازم است اما اگر به عنوان نماینده ایران در یک برنامه رسمی بین المللی این شعائر را زیر پا گذاشت باید مورد مواخذه قرار گیرد.»
اما علاوه بر مطهری، هنرمندان هم به این موضوع واکنش نشان دادند؛ سعید سهیلی، کارگردان فیلم سینمایی «گشت ارشاد» با انتشار تصویری از ستاره اسکندری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «اما همیشه تویی ستاره دنباله‌دار». پژمان بازغی، تهمینه میلانی و نیوشا ضیغمی هم از هنرمندانی بودند که به این اتفاق واکنش نشان دادند؛ ضیغمی در گفت‌وگویی با انتقاد از کسی که فیلم را گرفته، گفته است: «خانمی که این کار را کرده کاملا وارد حریم خصوصی شده و باید از او پرسید چطور به خودت اجازه دادی که به حریم شخصی کسی تجاوز کنی و چگونه می توانیم با استفاده از یک فیلم زندگی چند ساله یک نفر را قضاوت کنیم و به عنوان یک همکار اصلا از این اتفاق خوشحال نیستم.»

روزبه اسکندری، برادر ستاره اسکندری هم با انتشار فیلمی از خود در شبکه های اجتماعی نسبت به این هتاکی انتقاد کرده و در بخشی از این ویدئو، گفته است: «این خانم بدون اجازه از خواهر من فیلمبرداری کرده، به ایشان فحاشی و ضرب و شتم کرده، به همین دلیل تحت پیگرد پلیس ترکیه است و شکایتی علیه ایشان تنظیم شده اما حرف من با شما این است که چگونه به خود اجازه می دهید که اینقدر راحت آدم ها را قضاوت کنید.»

با این حال روزنامه کیهان واکنشی متفاوت داشت و نوشت: «قبلا چهره های هنری و بازیگران، حتی خارج از کشور نیز حد و حدودی را رعایت می کردند اما مدتی است که برخی از این افراد موقع خروج از کشور، با وقاحت تمام کشف حجاب می کنند. این مسئله درباره بازیگرانی که از بودجه و امکانات عمومی و دولتی ارتزاق می کنند، از اهمیت بیشتری برخوردار است چون آنها نماینده فرهنگ ایرانی محسوب می شوند. اما کشف حجاب یا رفتارهای هنجارشکنانه آنها نوعی دهن کجی به این فرهنگ است. واقعاً شرم آورست بازیگری که همکار صداوسیما محسوب می شود و با بودجه بیت المال به شهرت رسیده، این چنین به فرهنگ و ارزش های وطنی خودش توهین می کند. قبل از ستاره اسکندری که تصاویری مربوط به کشف حجاب او در خارج برملا شد، افراد دیگری چون نگار جواهریان، آزاده نامداری و … موقع خوش‌گذرانی با پول های به دست‌آمده از بیت المال در خارج از کشور، به فرهنگ و ارزش های ایرانی و اسلامی پنجه کشیده بودند. متأسفانه این افراد پس از رفتار وقیحانه و ضدفرهنگی خود در خارج از کشور، موقع بازگشت به کشور نیز به سادگی به عنوان فعال فرهنگی به کار خود ادامه می دهند، این درحالی است که آنها باید درباره حرکت خود جواب بدهند و هزینه رفتار خود را بپردازند و حداقل اینکه ممنوع از کار شوند. به نظر می رسد که باید ضوابط ویژه ای برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج از کشور طراحی و اجرا شود.» /روزنامه سازندگی

این خبر خواهرزاده اسکندری: تصمیم گرفتیم همه چیز به صورت قانونی پیش برود/ بهزاد فراهانی: شریف‌تر از ستاره چه کسی را می‌توان نام برد؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

مشخص نیست “سلبریتی‌ها” کمک‌های مردمی برای زلزله‌زدگان را کجا هزینه کرده‌اند

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، ابراهیم بازیان با اشاره به اینکه کمیته امداد به تعهدات خود برای ساخت مسکن در استان کرمانشاه عمل کرده است، اظها کرد: در این زمینه واحدهای مسکونی در اختیار خانواده‌ها  تحت پوشش امداد قرار گرفته است.

مدیرکل دفتر تامین مسکن امور مهندسی ساختمان کمیته امداد ادامه داد: در کرمانشاه، ۵۲۰۰ واحد مسکونی احداث شده و ماموریت کمیته امداد در خصوص احداث مسکن مددجویان در مناطق زلزله‌زده به شکل ۱۰۰ درصدی محقق شده است و مجموعه امداد مناسب‌ترین و مقاوم‌ترین خانه‌ها را در کرمانشاه احداث کرده است.

بازیان تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که در ارتباط با مسکن زلزله‌زدگان کرمنشاه وجود دارد این است که هنوز تکلیف بسیاری از کمک‌های مردمی که به سلبریتی‌ها پرداخت شده است، مشخص نیست و  هزینه‌ای هم که بابت خانه‌های زلزله‌زدگان  توسط این افراد صرف شده است، ابهام دارد.

وی متذکر شد: در حادثه زلزله کرمانشاه برخی از سلبریتی‌ها اقدام به جمع‌آوری کمک‌های مردمی کردند که بعد از گذشت ماه‌ها هنوز میزان کمک‌ها و همچنین هزینه ساخت خانه‌ها توسط آنها مشخص نیست.

مدیرکل دفتر تامین مسکن امور مهندسی ساختمان کمیته امداد خاطرنشان کرد: مجموعه امداد بر اساس رسالتی که دارد در ارتباط با حوداث ورود می‌کند و امیدواریم به‌زودی تکلیف خانه‌هایی که سلبریتی وعده ساختن آنها را دادند، مشخص شود. /تسنیم

این خبر مشخص نیست “سلبریتی‌ها” کمک‌های مردمی برای زلزله‌زدگان را کجا هزینه کرده‌اند اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

آخرین وضعیت پرونده‌های مهناز افشار و یاسین رامین از زبان سخنگوی قوه قضاییه

به گزارش بخش قضایی سایت خبرهای فوری، پرونده شکایت یکی از روحانیان مازندرانی از یک سلبریتی در دادسرا مطرح است و هم شاکی خصوصی دارد و هم به لحاظ جنبه عمومی دادستان اعلام جرم کرده و متهم این پرونده هنوز به کشور بازنگشته و اقدام جدیدی صورت نگرفته است.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی درباره اینکه در برخی رسانه‌ها گفته می‌شود یاسین رامین در دادگاه بدوی به ۱۷ سال زندان محکوم شده، آیا این محکومیت ربطی به پرونده واردات شیرخشک‌های آلوده داشته است یا خیر؟ گفت:

این پرونده در دادگاه بدوی رسیدگی و حکم صادر شده است و تا زمانی که حکم قطعی صادر نشده از بیان جزئیات موارد اتهامی و جزئیات محکومیت صادره به موجب قانون معذورم.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی درباره فردی که در سد سوادکوه امر به معروف کرده ولی خود این فرد بازداشت شده است، گفت:
انتشار این تصاویر در فضای مجازی را هیچکس تائید نمی‌کند. اگر ما فیلمی، عکسی و تصویری داریم می‌توانند افراد مورد وثوق و اعتماد به مراجع ذیربط تحویل دهند. قطعاً انتشار این تصاویر در فضای مجازی انطباقی با موازین قانونی ندارد. اگر ایشان هم مانند راننده تاکسی اقدامی را انجام می‌داد قطعاً مورد حمایت ما بود کما اینکه آن بخش از اقدام وی مورد حمایت ماست. /ایسنا

این خبر آخرین وضعیت پرونده‌های مهناز افشار و یاسین رامین از زبان سخنگوی قوه قضاییه اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

عجیب ترین هدایایی که سلبریتی‌ها دریافت کردند + تصاویر

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، سلبریتی‌ها شهرت و محبوبیت زیادی در میان مردم دارند و از این رو طبیعی است که هدایای زیادی از طرف هوادارانشان دریافت کنند. معمولاً هدف از هدیه دادن تقدیر، شگفت‌زده و خوشحال کردن افراد است، پس مسلماً یک خرگوش مرده یا کیک مودار نمی‌تواند اسباب خوشحالی را فراهم کند. اما سلبریتی‌ها هدایای این چنینی زیادی دریافت کرده‌اند که به قدری عجیب بودند که تیتر داغ مجلات شد. در ادامه چند نمونه از عجیب‌ترین هدایایی را که سلبریتی‌ها دریافت کردند، مشاهده می‌کنید.

۱-خرگوش مرده

آوریل لاوین یکی از خواننده‌های مطرح در مصاحبه‌ای گفت که هدیه عجیبی از یکی از هوادارانش دریافت کرده است. او که برای تبلیغ آلبوم خود به ژاپن رفته بود، زمانی که مقابل هتل منتظر یکی از دوستانش بود، بسته‌ای دریافت کرد. زمانی که بسته را باز کرد بدون هیچ یادداشتی با یک خرگوش مرده مواجه شد. آویل هرگز متوجه نشد چه کسی این هدیه را به او داده است، ولی آن را به فال نیک گرفت.

۲-بچه کوسه

جوناس برادرز نام یک گروه موسیقی آمریکایی است. این گروه پسران در یک برنامه ویژه کودکان و نوجوانان در شبکه دیزنی به شهرت رسیدند که هواداران آن‌ها از نوجوانان تا بزرگسالان هستند. برادران جوناس با انتشار تک آهنگ و موزیک ویدئوی جدیدی به نام Sucker طرفداران خود را غافلگیر کردند. این گروه سه نفره آمریکایی که اعضای آن کوین، جو و نیک هستند، پس از یک دوره درخشان و به دلایل شخصی، شش سال پیش از یکدیگر جدا شدند و اکنون با انتشار این آهنگ، بازگشتشان را به هواداران خود مژده دادند.

این گروه نیز قربانی هدایای عجیب از طرف هوادارانشان شدند. آن‌ها لوله‌ای که داخلش یک بچه کوسه بود به همراه یک یادداشت هدیه گرفتند. در یادداشت نوشته بود: در اینجا یک کوسه مرده است.

۳-کیک با موی انسان

اد شیرن خواننده، ترانه‌سرا و تهیه‌کننده موسیقی معروف اهل انگلیس عاشق کیک است و فیلم‌های زیادی از او که دو لپی کیک‌ها را داخل دهانش می‌گذارد، وجود دارد؛ به طوری که طرفداران او نیز به این موضوع آگاهی دارند و برای خوشحالی‌اش کیک‌های متنوع و رنگارنگ ارسال می‌کنند. البته او هم دست رد به هیچ کدامشان نمی‌زند و از آن‌ها با شکم خالی و دهان باز استقبال می‌کند. اما در یکی از این هدایا چیز عجیبی دیده شد که اشتیاق این هنرمند را برای خوردن کیک تا مدت‌ها کور کرد. زمانی که او کیک را برش داد تا از آن تکه‌ای بخورد، متوجه یک دسته موی زنانه شد که داخل آن قرار داده شده بود.

۴-دندان

کشا خواننده، ترانه‌سرا و رپر آمریکایی عاشق دندان است. او با دندان‌هایی که دارد می‌تواند بزرگ‌ترین نمایشگاه دندان را برگزار کند. او خودش اعتراف می‌کند که از هوادارانش می‌خواهد تا دندان‌هایشان را برایش بفرستند. «من بیش از ۱۰۰۰ دندان دارم که هوادارنم به من هدیه کردند. من از آن‌ها استفاده‌های مختلفی می‌کنم، به عنوان مثال با آن‌ها گوشواره یا گردنبند می‌سازم.» حتی هدست او که برای تبلیغ آلبوم Warrior ساخته شده، از دندان طرفدارانش است.

۵-نامه‌ای که با خون نوشته شده

معمولا نوشتن نامه معمولی‌ترین راهی است که طرفداران برای سلبریتی‌های خود انجام می‌دهند. اما این بار یکی از طرفداران به جای جوهر با خون خود نامه‌ای برای اوک تک-یون مشهور به تکیون، خواننده، رپر، بازیگر، مدل، مجری اهل کره جنوبی نوشت. او در این نامه نوشته بود که بدون او نمی‌تواند زندگی کند و موی خود را نیز بین نامه قرار داده بود.

۶-پوست انسان

زک افران هنرپیشه و خواننده آمریکایی است که با بازی در فیلم سینمایی موزیکال دبیرستان، سریال سامرلند اسپری‌مو در میان تماشاگران نوجوان به شهرت و محبوبیت رسید. او نامه‌های زیادی از طرفدارانش دریافت می‌کرد. اما در یکی از نامه‌ها چیز عجیبی قرار داده شده بود که باعث شده بود، گربه او از کنار پاکت‌نامه تکان نخورد. «افران» وقتی در نامه را باز کرد متوجه یک تکه پوست شد. او در این باره گفت وقتی تکه پوست را داخل نامه دیدم فریاد زدم و نمی‌دانستم چه واکنشی نشان دهم؛ بخندم یا گریه کنم.

۷-گوش انسان

جرد لتو بازیگر هالیوودی رابطه نزدیکی با هوادارانش دارد. او در مصاحبه‌ای گفت که نه‌تنها با طرفدارانش به مسافرت می‌رود، بلکه قسمت‌هایی از اندام آن‌ها را نیز برای یادگاری نگه می‌دارد. شاید این موضوع برایتان غیرقابل باور باشد، اما خود جرد لتو اعتراف کرد که یکی از هوادارانش درست مانند ون گوگ، گوش بریده خود را برای او فرستاد و در کنارش نوشت: «آیا صدای مرا می‌شنوی؟» جرد در این باره می‌گوید: «من هیچ وقت نفهمیدم که این گوش متعلق به چه کسی است، اما آنقدر برایم جذاب بود که آن را سوراخ و از گردنم آویزان کردم.» شاید هر کدام از ما از دیدن تکه‌ای از اندام دیگران وحشت‌زده شویم، اما گویی این هدیه برای جرد لتو بسیار هم هیجان‌انگیز است. بعد از این اتفاق «لتو» از هوادارانش خواست تا دیگر قسمتی از اندامشان را برای او نفرستند.

۸-بچه

دالی پارتن خواننده، آهنگساز و هنرپیشه آمریکایی از معدود خوانندگان زن سبک موسیقی کانتری است که شهرت و محبوبیت جهانی دارد. از آنجایی که او طرفداران زیادی دارد مسلماً هدایای زیادی را هم از آن‌ها دریافت می‌کند که عجیب‌ترین آنها یک نوزاد بود. این نوزاد را داخل یک جعبه مقابل خانه خواننده قرار داده بودند با یادداشتی که در آن نوشته شده بود: نام این نوزاد جولین است و مادرش قصد دارد آن را به پارتن بفروشد. دالی با دیدن این نوزاد وحشت‌زده شد و سریع آن را به پلیس تحویل داد.

این خبر عجیب ترین هدایایی که سلبریتی‌ها دریافت کردند + تصاویر اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

بایدهای گزارش یک قتل

به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری، محمدعلی الستی در اعتماد نوشت:

ما در مباحث رسانه‌ای با دو مقوله مواجهیم که بعضا با هم متناقض و در تعارض هستند. این دو مقوله شامل سرعت در اطلاع‌رسانی و اعتبار و صحت خبر است.
«سرعت» یکی از مقوله‌هایی است که درکنار سایر شاخص‌های خبری، بیشترین تاثیر را در جذب مخاطب دارد چرا که اصولا هر رسانه‌ای که خبری را زودتر و سریع‌تر منتشر کند، مخاطب بیشتری را جذب خواهد کرد.
برای همین هم هست که رسانه‌ها تمام تلاش خود را به کار می‌برند تا از این مزیت رقابتی استفاده کنند. اما در مقابل، شاخص «اعتبار و صحت» خبر باعث می‌شود تا در بسیاری از موارد، اخبار اولیه نقض و تکذیب شود تا رسانه‌های منتشر‌کننده خبرهای اولیه با مشکلی روبرو نشوند.
برای همین بهترین گزینه در مواجهه رسانه‌ای با یک خبر می‌تواند این باشد که اخبار از همان ابتدای وقوع رخداد و حادثه، توسط مراجع ذی‌ربط و ذی‌صلاح و مطلع منتشر شده و در اختیار خبرنگاران و رسانه‌ها قرار گیرد. اما در عمل، متاسفانه در اکثر مواقع مراکز مرتبط و ذی‌صلاح در این امر کوتاهی می‌کنند و به شکلی شفاف و واضح، اطلاعات معتبر را در اختیار خبرنگاران قرار نمی‌دهند.
مثل بسیاری از دادگاه‌های مهم که نه‌تنها از حضور خبرنگاران در آنها جلوگیری می‌شود که حتی خود متولیان دادگاه یا فرماندهان نیروی انتظامی یا پزشکی قانونی و… نیز درمورد آنها اطلاعاتی را در اختیار خبرنگاران قرار نمی‌دهند.
در این میان روابط عمومی‌ها می‌توانند نقشی کلیدی را در انتشار اخبار موثق برای رسانه‌ها داشته باشند، ولی باز هم سرعت عمل روابط عمومی‌های این نهاد‌ها نیز به قدری پایین است که عملا ارباب جراید نمی‌توانند روی آنها تکیه کنند.
نتیجه جمیع موارد یاد شده هم این می‌شود که شاهد انتشار اخباری هستیم که در عرض چند ساعت ماهیت آنها ۱۸۰ درجه تغییر می‌کند. از سویی عده‌ای معتقدند که نباید یک موضوع شخصی به تیتر صفحه یک تمامی رسانه‌ها بدل شود.

شاید این دوستان از ارزش شاخصه «شهرت» خبر بی‌خبر هستند چرا که اصولا مقوله «شهرت» اجازه شخصی‌پذیری اخبار را نمی‌دهد و از درجه شخصی‌سازی افراد کم می‌کند.

در تمام دنیا این رسم عادی و تجربه شده‌ای است که چهره‌ها و سلبریتی‌ها، همیشه کوچک‌ترین رفتارها و حرکات‌شان هم زیر ذره‌بین رسانه‌هاست.
نجفی علاوه بر این فاکتور «شهرت» دارای ویژگی‌های دیگری هم بود که باعث می‌شد، جامعه و شهروندان با عطشی وصف‌ناپذیر، اخبار مربوط به وی را دنبال کنند.
مثلا شهروندان هنوز که هنوز است به درستی متوجه نشده‌اند که چرا باید شهردار تهران به یک‌باره به بهانه بیماری استعفا بدهد؟
یا اینکه آیا اصلا وی خودکشی کرده یا اگر خودکشی کرده، دلیل آن چه بوده است؟
این سوالات و ده‌ها سوال دیگر باعث می‌شود تا وقتی که خبری مثل خبر کشته شدن میترا استاد به دست نجفی منتشر می‌شود، مردم به صورت ناخوداگاه به دنبال چسباندن و وصل کردن این حلقه‌های گمشده به یکدیگر و پیدا کردن ارتباطی بین آنها باشند.
بنابراین طبیعی است که رسانه‌ها فردای روز حادثه، نجفی را تیتر یک خود کنند. ضمن آنکه همسر دوم وی نیز گرچه شهرت نجفی را نداشته ولی درحد خودش چهره شناخته شده‌ای بوده است.
انتقاد دیگری که مطرح می‌شود این است که چرا رسانه‌ها، نجفی را دستاویزی برای تسویه حساب‌های سیاسی و جناحی خود کرده‌اند؟ در این مورد هم در علم رسانه، از این مقوله به عنوان تهدید اخلاق روزنامه‌نگاری یاد می‌شود. یعنی فداکردن صحت و اعتبار خبر که معنایی جز نقض اخلاق حرفه‌ای را ندارد!
ولی به دلیل همان فاکتور «جذابیت» باز هم رسانه‌ها معمولا تن به این بی‌اخلاقی می‌دهند و حتی در گامی فراتر، تلاش می‌کنند برای جذب مخاطلبان و تامین خواسته‌های هم طیف‌های خود به تخریب عاملان حادثه از هر طریق ممکن بپردازند.
و در آخر بد نیست در کنار تمامی این ریزه‌کاری‌ها و انتقادها، به عنوان یک نکته داخل پرانتز به این موضوع هم اشاره‌ای داشته باشیم که، گاهی اغتشاش‌های رسانه‌ای مورد تایید خود مدیران است!
یعنی برخی گره‌ها از طریق همین اغتشاش‌ها باز می‌شود. مثلا دامن زدن به بیماری نجفی در برهه‌ای که وی قصد استعفا داشت، می‌تواند عامل موثری در کاهش فشار و مطالبه‌گری افکار عمومی باشد.
پس نباید به سادگی از کنار رخدادها و بازی‌های رسانه‌ای عبور کرد و به راحتی هر خبر و ادعایی را پذیرفت.

این خبر بایدهای گزارش یک قتل اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

زنگ خطر حذف مجریان سلبریتی به صدا درآمد

به گزارش خبرنگار اجتماعی سایت خبرهای فوری، سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی درباره حضور برخی چهره‌ها با اقدامات نامتعارف در شبکه‌های مختلف تلویزیونی و اینکه آیا شورای نظارت بر سازمان صداوسیما به موضوعات این چنینی ورود داشته یا خیر، گفت: مشکلات سبک زندگی بازیگر ـ مجری که در صفحه شخصی خود تصاویر غیرمتعارف با سگ به نمایش گذاشته بود، فقط مختص شبکه پنج نیست و پیش از این نیز موارد دیگری از سلبریتی‌هایی که هم اکنون روی آنتن شبکه‌‌هایی نظیر سه برنامه دارند، مشاهده شده است که بر اساس اطلاعات ما شخص رئیس سازمان صداوسیما نسبت به این موارد تذکر جدی داده است.

وی همچنین درباره صحبت‌های اخیر پژمانفر (نماینده مجلس) در خصوص بازیگر ـ مجری جشن رمضان شبکه پنج و احتمال ورود مجلس به این موضوع نیز توضیح داد: اول اینکه همان طور که گفتم این موضوع فقط برای شبکه پنج نیست و در شبکه دیگری هم متاسفانه چنین مواردی داریم و دوم هم اینکه براساس اطلاعات بنده شخص دکتر علی عسکری نسبت به این موارد تذکر ویژه داده و قرار است در حیطه زمانی مشخص یا این افراد رفتار و سبک زندگی خود را اصلاح کنند و در قاب تلویزیون بمانند یا اینکه تلویزیون در مقام اجرای تلویزیونی عذر آنها را خواهد خواست و ما با این اساس منتظر نتایج اقدامات بعدی سازمان می‌مانیم.

قاضی‌زاده هاشمی تاکید کرد: در این زمینه مجموعه گزارش‌های اقدامات سازمان صداوسیما را در شورای نظارت بر صداوسیما بررسی خواهیم کرد.

وی در پایان با تمجید از تصمیمات اخیر سازمان در محدود کردن استفاده از سلبریتی‌ها در مقام اجرای تلویزیونی افزود: امیدواریم همانگونه که رسانه ملی در استفاده از یکی از سلبریتی‌ها برای اجرای لحظات افطار یکی از شبکه‌های پرمخاطب تلویزیون صرف‌نظر کرد و به واقع تصمیم درستی گرفت، همین رویه را ادامه دهد و از افردی استفاده کند که به ارزش‌های ایرانی اسلامی به معنای واقعی پایبند باشند.

همچنین در متن خبرگزاری تسنیم آمده است:

قاضی‌زاده هاشمی اظهار کرد مشکلات سبک زندگی بازیگر- مجری که در صفحه شخصی خود تصاویر غیرمتعارف با سگ به نمایش گذاشته بود که البته فقط مختص شبکه پنج نیست و موارد دیگری از سلبریتی‌هایی که هم‌اکنون روی آنتن شبکه سه برنامه دارند مشاهده شده است.

این عضو شورای نظارت بر صداوسیما تأکید دارد: بنابر پیگیری‌هایی که انجام شد رئیس سازمان صداوسیما در جلسه شورای معاونین و مدیران سیما نسبت به این موارد تذکر جدی داده است. قرار شده یا این افراد رفتار و سبک زندگی‌شان را اصلاح کنند و در قاب تلویزیون به فعالیت خودشان ادامه دهند یا اینکه در مقام مجری تلویزیونی جایگاهی نخواهند داشت. /فارس

این خبر زنگ خطر حذف مجریان سلبریتی به صدا درآمد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

احیای تلویزیون با شوک سلبریتی‌محوری!

به گزارش خبرنگار اجتماعی سایت خبرهای فوری، رسانه ملی برای داشتن برنامه پر مخاطب، یک فرمول دارد. استفاده از سلبریتی‌ها. آنها که مدل برنامه‌سازی‌شان شده است تصویب طرح و ارجاعش به اسپانسر انحصاری‌شان که باید هزینه‌های تولید و رساندن برنامه به سوددهی را انجام دهد، در رقابت با حریفان آن سوی آبی فارسی زبان، انگار چاره دیگری  غیر از استفاده از سلبریتی‌ها نمی‌بینند. پس از تجربه جنجالی محمدرضا گلزار در برنامه «برنده باش»، آنها مدت‌ها بود دنبال استفاده از بنیامین بهادری به عنوان مجری بودند.

در ابتدا قرار بود او «تب تاب» را اجرا کند . برنامه‌ای با دکور عجیب غریب که حالا دوشنبه شب‌ها و جای «نود» روی آنتن می‌رود. این فرمول مورد علاقه علی فروغی است. از احسان علیخانی تا مهران مدیری و خدادا عزیزی و مجتبی جباری و شهاب حسینی، هر کسی برایش مخاطب بیاورد و اسپانسر با خود به همراه داشته باشد، می‌شود مجری برنامه‌هایی که هر روز یکی‌شان مطرح می‌شود. این مدل شفابخش او برای برگرداندن مخاطب است.

همان مدلی که باعث شد گلزار در جشنواره تلویزیونی جام‌جم بگوید:«من گروه جدیدی از مخاطبان را به تلویزیون آوردم.» حرف‌هایی که خیلی جنجالی شدند و خشم به همراه داشتند!

دانشگاه

انتقاد دانشگاهی

همین چند روز قبل جلسه نقد و بررسی برنامه «عصرجدید» را در دانشگاه آزاد گذاشته بودند که به جنجال کشیده شد. آنجا بشیر حسینی انتقادها را تاب نیاورده بود و گفته بود علوم اجتماعی دانشگاه تهران اخمو است! و کمی تندتر گفته بود: «دانشگاه بی خاصیت است!»
در دل آن دعواها اما روایتی گفته شد از سوی عبدالله بیچرانلو استاد رشته علوم اجتماعی دانشگاه تهران که تائیدی بر مدل ذهنی علی فروغی است. او گفته بود: «این دانشگاهی که می‌گویند بی‌خاصیت است، به ترویج عقلانیت کمک می‌کند. تلویزیون ۴۰سال است که با پروپاگاندا مردم را اغوا می‌کند. تلویزیون از سواد رسانه‌ای نام می‌برد اما خودش برخلاف آن عمل می‌کند. چرا که سواد رسانه‌ای شمشیر دولبه است و اگر مردم به سواد رسانه‌ای مسلح شوند، ابتدا نسبت به تلویزیون منتقد می‌شوند. خاصیت دانشگاه این است که تفکر نقادانه را ترویج می‌کند. من هم در کلاس‌هایم تفکر چپ‌گرایانه را رد می‌کنم؛ اما در این دانشگاه با اغواگری تلویزیون مقابله می‌کنیم. تلویزیون هم‌دست سلبریتی‌های بی‌سوادی است که از رسوایی نان می‌خورند و در هر حوزه‌ای اظهار نظر می‌کنند. برای مردم ایران چه فایده‌ای دارد که یک سلبریتی که با سلبریتی دیگری ازدواج کرده است چه می‌کنند؟ فسادهایی هستند که عریان نمی‌شوند؛ اما در برابر آن‌ها، زندگی شخصی سلبریتی‌ها برای مردم عریان می‌شود.»
این انتقادی است که بسیاری به رویه علی فروغی دارند اما درباره استفاده از بنیامین، یکی از همکاران او در شبکه ۳ می‌گوید: «شما در جریان این تصمیم نیستید، برای همین روی مشاهدات می‌گویید سلبریتی‌محوری چون فقط داده‌های‌تان را کنار هم می‌چینید.»
او البته توضیح دقیق‌تری نمی‌دهد اما اصرار دارد که اگر زمان کاملی برای تصمیم‌گیری برای شبکه سه بود شاید مدل دیگری اجرا می‌شد. البته این فقط یک روایت غیررسمی است از دل یک گپ که در ابتدا و انتهایش چون بحثی از انتشار یا عدم انتشارش نیامده، نام مسئول مورد نظر قید نمی‌شود.

ولی همچنان وجه غالب افکار علی فروغی در شیوه مدیریتش به نظر می‌رسد سلبریتی محوری است. از همان روزی که با هیجان در برنامه رضا رشیدپور داشت این ایده‌های ستاره محورش را می‌گفت تا امروز!

اصلا بنیامین کیست؟

بنیامین ، خواننده پاپ موسیقی ایران که روزگاری شاعر مداحی‌های بسیاری از مداحان سرشناس بود، پس از قرار گرفتن در کنار محسن رجب‌پور به ستاره موسیقی ایران بدل شد. او با «هیشکی مثل تو نمی‌تونه» تقریبا به همه خانه‌ها رفت و کمتر کسی بود که نشناسدش.
روزگار برای بنیامین با حادثه‌ای تلخ غمناک شد و او که مانده بود با دختری ملوس، اولین تجربه رفتنش جلوی دوربین شد قسمت شیرین حضورش با دختر کوچکش در برنامه «کلاه قرمزی» ویژه نوروز و خواندن لالایی معروفش بین عروسک‌ها.

او بعدها با گلزار در فیلم سینمایی «سلام بمبئی» هم بازی کرد و حالا فروغی و اسپانسرهای برنامه ویژه افطار شبکه سه احتمالا فکر می کنند این خواننده مجری جذابی است برای مهمترین برنامه دقایق افطار سیما. جایی که هر سال احسان علیخانی روزه‌داران را غرق در تماشای قصه‌های مهمانانش می‌کرد.
اما با کدام تجربه؟ نه آن مقام مسئول در شبکه سه پاسخی می‌دهد و نه سید علی احمدی، تهیه کننده برنامه که  می‌گوید شبکه سه گفته مصاحبه نکند!
حتی محمدحسین رنجبران مدیر روابط عمومی رسانه ملی هم چیزی در این باره نمی‌گوید .

مشاهدات می‌گوید تنها جایی که بنیامین اجرا داشته در فاصله بین اجرای هر قطعه موسیقی در کنسرت‌هایش بوده است. جایی که شاید مدیران شبکه سه احتمالا او را دیده و اجرایش را پسندیده‌اند و مسئولیت چنین برنامه مهمی را برایش در نظر گرفته‌اند.
البته چندتایی ‌از همین مدیران ضمنی گفته‌اند او در اجراهایش خیلی مسلط است.

حالا بنیامین با این پیشینه با «ماه ماه» سر افطار مهمان مردم است. دو برنامه اول هم احتمالا روبروی علی‌خانی و گلزار می‌نشیند تا همان قصه ستاره محوری برای‌شان ادامه پیدا کرده باشد.
اما بسیاری از منتقدانِ این مدل جذب مخاطب، اصرار دارند این یک اصل قدیمی در تلویزیون ماست. آنها حالا چنان مخاطب را سلبریتی‌زده می‌کنند که به‌زودی دیگر کسی برای این سلبریتی‌ها هم پای تلویزیون ننشیند! /خبرآنلاین

بنیامین بهادری جایگزین احسان علیخانی می‌شود

این خبر احیای تلویزیون با شوک سلبریتی‌محوری! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

بنیامین بهادری جایگزین احسان علیخانی می‌شود

به گزارش خبرنگار اجتماعی سایت خبرهای فوری، شبکه سه برای ویژه‌برنامه پیش از افطارش در سکوت خبری کامل تدارک ویژه‌ای دیده است. باکسی که در تمام سال‌های گذشته احسان علیخانی با «ماه عسل» آن را در اختیار داشت، حالا قرار است با برنامه جدیدی که هنوز نامش خبری نشده در اختیار یک خواننده قرار  بگیرد.

در جشنواره جام‌جم بود که احسان علیخانی اعلام کرد امسال دیگر «ماه عسل» را نمی‌سازد و تصمیم دارد عصر جدیدی را با «عصر جدید» در کارنامه کاری‌اش شروع کند. مرحله مقدماتی «عصر جدید» تا پیش از ماه رمضان به پایان رسید و قرار است مرحله فینال آن در ماه رمضان، طبق روال گذشته، در روزهای اول هفته و پس از افطار پخش شود.

با این اتفاق شبکه سه باید برای باکس خالی پیش از افطارش برنامه‌ای را تدارک می‌دید. برنامه‌ای که بتواند جایگزین برند قدرتمند «ماه عسل» باشد که در طی سال‌ها مخاطبان خاص و ثابت خود را پیدا کرده بود و حالا عملا بخشی از مخاطبان این شبکه منتظر برنامه جدید این شبکه برای ساعات پیش از افطار هستند. 

حالا اما گفته می‌شود بنیامین بهادری که بازیگری را هم در «سلام بمبئی» تجربه کرده، در راستای سیاست مدیر شبکه سه برای سلبریتی‌محوری و جذب چهره‌های مطرح در عرصه‌های مختلف هنریریال قرار است از ساعتی پیش از افطار تا افطار روی آنتن شبکه ۳ باشد و احتمالا برنامه‌ای گفت‌وگومحور را روی آنتن ببرد.

بنیامین بهادری پیش از این قرار بود برنامه «تب تاب» را برای همین شبکه اجرا کند اما به یک‌باره باربد بابایی جایگزین او شد. دلیل این اتفاق هیچ‌وقت اعلام نشد اما برخی عدم توافق مالی و برخی دیگر دلیل آن را مخالفت صداوسیما با اجرای این خواننده مطرح کردند. /خبرآنلاین

چالش‌ جدید «عصرجدید»؛ استعدادیابی یا شوی حرفه‎ای‌های‌ دیده‌نشده؟

این خبر بنیامین بهادری جایگزین احسان علیخانی می‌شود اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

سلبریتی‌هایی که سر از زندان درآوردند + تصاویر

به گزارش خبرنگار  اقتصادی سایت خبرهای فوری به نقل از پایگاه اینترنتی رنکر، سلبریتی‌ها و چهره‌های معروف و مطرح عرصه سینما و سرگرمی نیز ممکن است به دردسر بیافتند. در حالی که تصور می‌شود قانون در مورد آن‌ها به صورت کمرنگ‌تری اعمال می‌شود، چهره‌های مطرحی در این عرصه وجود دارند که بالاترین و سنگین‌ترین مجازات‌ها برای قانون شکنی آن‌ها اجرا شده است.

از برگزیدگان جوایز اسکار تا آهنگسازان شناخته‌شده و ورزشکار و خواننده، افراد معروفی هستند که به دلایل مختلف از جمله خشونت، مصرف مواد مخدر، رانندگی حین مستی، رفتار خارج از عرف و قانون‌شکنی جریمه، محکوم و راهی زندان شده‌اند.

در این مطلب با برخی چهره‌های سرشناس و معروف عرصه سینما، موسیقی، ورزش و سرگرمی که جدا از میزان شهرتشان و جوایزی که گرفته‌اند به دلیل قانون‌شکنی بازداشت و زندانی شده‌اند، آشنا می‌شوید.

رابرت داونی جونیور
ستاره معروف فیلم‌های مرد آهنی و شرلوک هلمز از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۰ به دلیل چندین اتهام مربوط خشونت‌های ناشی از مصرف مواد مخدر به تقریبا یک سال زندان محکوم شد.

1

مارک والبرگ
بازیگر فیلم «ترانسفورمر‌ها» در یک مقطع زمانی یک مرد ویتنامی را با چوب مورد ضرب و شتم قرار داد. در همان روز، او به یک ویتنامی دیگر که یک چشمش را در جنگ از دست داده بود حمله کرد. او به خشونت متهم و به دو سال زندان محکوم شد. اما فقط ۴۵ روز از دوران حبس خود را گذرانده بود که از زندان آزاد شد.

2

شان پن
این بازیگر برنده اسکار با خشونت عجین است. در سال ۱۹۸۷، شان پن در حالی که در عفو مشروط به سر می‌برد در پشت صحنه فیلم «رنگ‌ها» به صورت یکی از عوامل مشت زد و به ۶۰ روز زندان محکوم شد. اما او به لطف همسر سابقش «مدونا» خیلی زودتر از پایان محکومیتش از زندان آزاد شد.

3

لیل کیم
این بازیگر سیاهپوست به اتهام شهادت دروغ در دادگاه به یک سال زندان محکوم شد. او به نفع دیمن باتلر –دوست و مدیر برنامه‌هایش که به تیراندازی مقابل یک ایستگاه رادیویی متهم بود- شهادت دروغ داد.

4

جا رول
بازیگر فیلم «سریع و خشن» به دلیل مالکیت و حمل اسلحه بدون مجوز دو سال را در زندان گذراند. او در سال ۲۰۱۱ فعالیت حرفه‌ای خود را دوباره آغاز کرد، ولی به دلیل عدم پرداخت مالیات دوباره به ۲۸ ماه زندان محکوم شد.

5

دنی ترخو
در دهه ۶۰ میلادی ترخو بار‌ها به جرم‌های مختلف از جمله سرقت، حمله خشونت‌بار، مصرف مواد مخدر و … به زندان افتاد و آزاد شد. او حتی مدتی در زندان ایالتی «سن کوئنتین» در کالیفرنیا زندانی بود.

6

تیم آلن
آلن پیش از آنکه به یک بازیگر و کمدین معروف تبدیل شود در سال ۱۹۷۸ به دلیل قاچاق ۶۵۰ گرم کوکائین به حبس ابد محکوم شد. اما پس از آنکه با پلیس همکاری کرد و اطلاعات موثقی درباره قاچاقچیان مواد مخدر به آن‌ها ارائه داد، مدت زمان محکومیتش به هفت و سپس به سه سال کاهش یافت. در نهایت، پس از تحمل دو سال و ۴ ماه زندان در سال ۱۹۸۱ آزاد شد.

7

اُ. جی. سیمپسون
این بازیکن فوتبال چندان با جرائم بزرگ بیگانه نیست. در سال ۱۹۹۴ به قتل همسرش متهم شد، ولی دادگاه او را تبرئه کرد. در سال ۲۰۰۷ او به اتهام سرقت مسلحانه و آدم‌ربایی ۹ سال زندانی شد. حکم اولیه او ۳۳ سال زندان بود.

8

تام سایزمور
بازیگر آمریکایی فیلم «نجات سرباز رایان» در سال ۲۰۰۷ به جرم حمل و مصرف ماده مخدر «آیس» به تحمل ۹ ماه حبس متهم شد.

9

کریس براون
خواننده و بازیگر فیلم «تیکر» در سال ۲۰۱۴ به اتهام ضرب و جرح «ریحانا» -نامزدش- در حالی که در عفو مشروط به سر می‌برد به چندین ماه حبس در زندان محکوم شد.

10

مایک تایسون
این مشت‌زن آمریکایی در دهه ۱۹۹۰ به جرم تجاوز جنسی به یک دختر ۱۸ ساله، به ۶ سال زندان محکوم شد، ولی پس از سه سال آزاد شد. او بعد‌ها مدعی شد اتهامات علیه او دروغین بوده است.

11

سانجی دات
این بازیگر هندی در سال ۲۰۰۶ به اتهام مخفی کردن سلاح گرم به هفت ماه زندان محکوم شد. پلیس ادعا کرد او با بمب‌گذاری‌های سال ۱۹۹۳ بمبئی مرتبط بوده و با تروریست‌ها همدست بوده است.

12

جیمی وایلت
بازیگر فیلم «هری پاتر» به علت حضور در درگیری‌های سال ۲۰۱۲ لندن و حمل کوکتل مولوتوف به دو سال زندان محکوم شد.

13

بیل کازبی
کازبی بازیگر و کمدین در سال ۲۰۱۸ به اتهام تجاوز جنسی به ۱۰ سال زندان محکوم شد. اتهامات او تعرض به بیش از ۶۰ زن در طول ۵ دهه عنوان شده است.

14

وینا ملک
این بازیگر پاکستانی در سال ۲۰۱۴ به اتهام کفرگویی به ۲۶ سال زندان محکوم شد، ولی پیش از اجرای حکمش به همراه همسرش به دبی فرار کرد.

15

رانیا یوسف
این بازیگر مصری در جشنواره فیلم قاهره با پوششی نامناسب ظاهر شد. سال گذشته، دادگاهی در قاهره به اتهام تشویق به بی‌اخلاقی او را به ۵ سال زندان محکوم کرد.

16

استفان بالدوین
این بازیگر معروف آمریکایی نیز سالها پیش به اتهام فرار مالیاتی به سه سال زندان محکوم شد.

17

سلبریتی‌ها، حالا وقت خودنمایی است

این خبر سلبریتی‌هایی که سر از زندان درآوردند + تصاویر اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

۲ پیشنهاد برای مجازات مهناز افشار

به گزارش خبرنگار اجتماعی سایت خبرهای فوری، تشدید انتقاد از مهناز افشار جامعه را نسبت به فریب‌خوری در فضای مجازی آگاه می‌سازد.

یک کارشناس رسانه و شبکه‌های اجتماعی گفت: موج گسترده انتقادها از مهناز افشار به علت بازنشر یک توئیت جعلی، فرصت مناسبی برای ارتقای سواد رسانه‌ای در کشور است.

محسن ماندگاری از کارشناسان رسانه با بیان اینکه اگر تا پیش از این برای بسیاری از مردم و کاربران شبکه‌های اجتماعی، «فیک نیوز» (اخبار جعلی) پدیده‌ای ناشناخته و یا دور از ذهن بود، اکنون با موج رسانه‌ای بزرگی که درباره اشتباه خانم مهناز افشار ایجاد شده، پدیده اخبار جعلی کاملا ملموس و بسیار نزدیک به نظر می‌رسد. به گونه‌ای که همه افراد در معرض آن وجود داشته و ممکن است هر شهروند و یا بدتر از آن چهره‌های شناخته شده را به دام خود اندازد.

وی افزود: اخبار جعلی اگرچه همیشه وجود داشته اما آنچه اکنون تحت عنوان اخبار جعلی، جوامع مختلف را تحت تاثیر خود قرار داده، مولود گسترش شبکه های اجتماعی است.

به گفته وی، شبکه های اجتماعی به رغم ویژگی‌های مثبتی که دارد، در عین حال بستر بسیار آماده‌ای برای انتشار ویروسی اخبار جعلی است که تنها پادزهر این ویروس، ارتقای سواد رسانه‌ای شهروندان و کاربران اینترنت است.

ماندگاری افزود: اشتباه خانم افشار در بازنشر یک توئیت جعلی که ادعای سخیفی را به یک روحانی نسبت داده، اگرچه اشتباهی هولناک است و می‌تواند اعتبار چهره‌های مشهوری چون او را برای همیشه خدشه‌دار کند اما در عین حال شاید بتوان گفت که اشتباه خانم افشار، ناخواسته در جهت خدمت به افزایش سواد رسانه‌ای کاربران شبکه های اجتماعی در ایران باشد و آنها را با پدیده اخبار جعلی که هر روز تبعات و عوارض آن در دنیا و البته در ایران بیشتر می‌شود، آشنا کند.

قتل طلبه همدانی چه ارتباطی با مهناز افشار دارد؟

وی گفت: شاید اشتباه خانم افشار باعث شود از این پس، سلبریتی‌ها و دیگر کاربران شبکه‌های اجتماعی در ایران، در برابر توئیت‌های ساختگی و پیام‌های جعلی در توئیتر و تلگرام با احتیاط بیشتری برخورد کرده و از بازنشر آن خودداری کنند.

این کارشناس رسانه و شبکه‌های اجتماعی افزود: همواره با دمیدن در آتش انتقاد از اشتباهات افراد مخالف بوده‌ام اما استثنائا در این رخداد، تصور می‌کنم هرچه بیشتر درباره این اشتباه سخن گفته شود و هرچه موج انتقادها گسترده‌تر شود، افراد بیشتری از جامعه نسبت به چالش‌های فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و احتمال فریب خوردن از اخبار جعلی و لزوم مجهز شدن به سواد رسانه‌ای برای کاهش مخاطرات فعالیت در فضای مجازی آگاه خواهند شد.

ماندگاری در پاسخ به سوالی درباره صدور حکم جلب قضایی برای مهناز افشار گفت: من به دلیل عدم تخصص حقوقی در این باره نمی‌توانم نظری بدهم و اساسا نمی‌دانم، طبق قانون، امکان پیگیرد قضایی برای وی ممکن است، یا خیر اما در صورتی که طبق قانون مستحق مجازات باشد، به نظرم بهترین مجازات برای وی، ملزم‌کردن او به طی کردن دوره آموزش سواد رسانه‌ای در یکی از دانشکده‌های ارتباطات و یا دستکم، مطالعه کتاب سواد رسانه‌ای است که در حال حاضر در کلاس یازدهم دبیرستان‌ها تدریس می‌شود. /عصر ایران

حکم جلب مهناز افشار صادر شد + سند

این خبر ۲ پیشنهاد برای مجازات مهناز افشار اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.