سلبریتی‌ها، حالا وقت خودنمایی است

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، هنرمندان و ورزشکاران دوست دارند از طُرق مختلف به سیل‌زدگان استان‌های لرستان، خوزستان و گلستان کمک کنند. نه تنها آنها بلکه همه مردم این روزها خود را در این موقعیت می‌بینند و دوست دارند، باری از دوش مردم سیل زده بردارند.

الان تمام فکر و ذکر مردم شده است، کمک‌های مالی و کالایی به مردم درگیر سیل و این درحالی است که این مردم به کمک‌های معنوی نیز احتیاج دارند. اینجاست که نقش سلبریتی‌ها جدی می‎‌شود.

مردم سلبریتی‌ها را دوست دارند. دیدن آنها، حالشان را خوب می‌کند. چقدر خوب می‌شود حالا که کم کم، سیل از تاب و تاب افتاده و شهرها را به جای آب، گِل گرفته، آدم معروف‌ها و محبوب‌ها به صحنه بیایند و دل مردم را شاد کنند.

در کنار تمام کمک‌های مالی که به سیل‌زدگان شده است و امیدواریم ادامه داشته باشد، باید حال‌خوب هم به این شهرها تزریق کنیم.  سیل زدگان به ویژه کودکان این روزها بیشتر نیاز به حال خوب دارند. به این نکته توجه کنیم قرار نیست همه پاچه‌ها را بالا بزنیم و بیل به دست بگیریم و آب را از شهرها خارج کنیم.

خوانندگان محبوب در جامعه سعی کنند در شهرهای درگیر سیل، کنسرت برگزار کنند. آهنگ‌های شاد بخوانند و دل مردم را شاد کنند.

بازیگران به دل مردم بروند و آنهایی که می‌توانند تئاتر طنز برگزار کنند، تا مردم در زمانی که غم دل‌شان را برده کمی شاد بشند و بخندند.

ورزشکاران محبوب به ویژه بازیکنان استقلال و پرسپولیس برای یک روز هم که شده، به این شهرها بروند تا مردم طرفدار این دو تیم، ستاره‌های خود را ببیند.

چه کسی پای سلبریتی‌ها را به کرمانشاه باز کرد!

همه آنهایی که در خنداننده شو، رامبد جوان حاضر بودند، سن‌های استندآب کمدی‌شان را در این شهرها به پا کنند و با جملات خنده‌دارشان حال مردم را خوب کنند.

خاله و عموهای تلویزیون که بچه‌ها آن‌ها را دوست دارند به این شهرها بروند تا بچه‌ها آنها را از نزدیک ببیند تا کمی غم سیل را فراموش کنند.

نه تنها این افراد بلکه همه کسانی که می‌توانند دل مردم سیل زده را شاد کنند باید به صحنه بیایند.

باید کاری کنیم که غم‌ها فراموش شود. پول، غذا، ساخت و ساز خانه به تنهایی از پس این  همه غم بر نمی‌آیند. روح مردم خراش برداشته و باید فکر این روح خسته هم بود.

گاهی در اخبار دیده‌اید، افرادی لباس دلقک می‌پوشند و به بیمارستان‌های کودکان می‌روند تا دل آنها را شاید کنند. این کودکان در بیمارستان و تحت بهترین مراقبت‌ها هستند اما این دلقک‌ها می‌دانند که این معصوم‌ها به خنده و دل شاد هم احتیاج دارند.

آنهایی که می‌توانند برای بچه‌ها اسباب بازی بخرند، تا دوباره بازی‌های بچه‌گانه میان کودکان سیل زده رواج پیدا کند.

دل مردم را دریابیم که دل آنها به شدت احتیاج به حال خوب دارد. این حال خوب هم به آنها می‌رسد هم به خودمان. قطعا با کمک به مردم سیل‌زده حال خودمان حسابی خوب می‌شود. /عصرایران

این خبر سلبریتی‌ها، حالا وقت خودنمایی است اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

حمید گودرزی: برنامه تحویل سال شبکه آموزش را اجرا می‌کنم / دغدغه سلبریتی‌ها، مردم نیست

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، «بر سر دوراهی» سریال نوروزی شبکه دو سیماست که بهرنگ توفیقی آن را کارگردانی می‌کند و بازیگرانی چون میترا حجار، حمید گودرزی و افسانه چهره‌آزاد از جمله بازیگران این سریال هستند. حمید گودرزی درباره ایفای نقش در این سریال نوروزی گفت: در سریال «بر سر دو راهی» نقش حامد را بازی می‌کنم که زندگی فقیرانه‌ای دارد. وارد فروش دلار می‌شود و یک خانم مسنّی به او علاقه پیدا می‌کند. طی داستان‌های عجیب و غریبی میلیاردر می‌شود؛ ولی اصلاً کار تلخی نیست و یک ملودرام عاشقانه پیگیرانه‌ای را مخاطب دنبال می‌کند و خبری از گریه و تلخی نیست.

وی با اشاره به اینکه همواره سعی کرده‌ام نقش‌هایی را که بازی می‌کنم یک شکل نباشد و دچار معضل تیپ‌های مرسوم یکسری از بازیگران نشوم، تصریح کرد: همیشه سعی کردم از پوسته یک نوع تیپ خارج شوم و نقشی را تکرار نکنم. امروز در یک فیلم سینمایی نقش روحانی را بازی می‌کنم و تا جائیکه این شرایط برایم فراهم شود این تیپ‌سازی‌های متفاوت و نقش‌های سخت را حاضرم بپذیرم تا به جامعه هنری ثابت کنم که هر نقشی را می‌توانم بازی کنم.

گودرزی با گلایه از سلبریتی‌هایی که ژست همدردی با مردم می‌گیرند، خاطرنشان کرد: واقعاً این شرایط سلبریتی‌‌ها را نمی‌توان تحمل کرد که درباره هرچیز و هرکسی اظهارنظر می‌کنند. ورود به هر حوزه‌ای به واقع تخصص لازم می‌خواهد که این دوستان ندارند. درباره مشکلاتی که همه‌ جامعه درگیر آن هستند همدردی می‌کنند اما واقعیت امر همدردی نیست برای جذب فالوور این پست‌ها و اقدامات فضای مجازی انجام می‌شود. فکر می‌کنند اگر بحث گوشت، دلار و دغدغه‌های دیگر امروز جامعه را مطرح کنند محبوب‌تر می‌شوند، در حالیکه دغدغه خیلی از دوستان، مردم نیست.

بازیگر سریال «زمانه» در پاسخ به این سوال که آیا در عید نوروز هم برنامه‌ای را اجرا خواهید کرد، تأکید کرد: من اعتقاد دارم بازیگر هم می‌تواند مجری باشد اگر اجرایش را مردم بپذیرند. در حالیکه بسیاری از مجریان ما بازیگر هم شدند و توانستند جزو بازیگران رده‌بالای ما هم قرار بگیرند. به من می‌گویند چرا آنقدر با حاضرین در استودیوی مسابقه «پنج ستاره» با عصبانیت برخورد می‌کنم این کار نمایشی است مگرنه که من هیچ‌گاه به خودم اجازه نمی‌دهم با هیچ کسی چنین برخوردی داشته باشم. در عید نوروز شبکه پنج نیستم ولی در شبکه آموزش برنامه سال تحویل را اجرا می‌کنم. اجرای شب یلدا برایم جالب بود و یک روزنه جدیدی از تجربیات به روی من باز کرد، امیدوارم این اتفاق در شب عید نوروز هم بیفتد.

وی با اشاره به اینکه دوست دارم بازی در یک فیلم ترسناک را هم تجربه کنم، تأکید کرد: دوست دارم کارهای جدید و متنوع انجام دهم و یک نقش در ژانر ترسناک را حتماً تجربه کنم. فیلم ترسناک در کنار کارهای طنز و مسابقات می‌تواند گام مناسبی برای اتفاقات سرگرم‌کننده تلویزیون و سینما باشد. اما این را بدانیم که ایجاد فضای سرگرم‌کننده برای مخاطب نیاز به مباحث مالی و اقتصادی عمیقی دارد که امروز چندان شاهد آن نیستیم.

گودرزی در پاسخ به این سوال که یکی از مشکلات اجرای مسابقات تلویزیونی، جوایز میلیونی است چرا آنقدر برای جذب مخاطب نیازمند اهدای چنین جوایزی هستیم، افزود: در جایی گفته بودند من دستمزد هنگفتی گرفته‌ام و می‌گیرم باید بگویم که دستمزد حمید گودرزی معقول‌تر از بسیاری دوستان دیگر است و اصلاً شبکه پنج چنین هزینه‌هایی را انجام نمی‌دهد و برنامه «پنج ستاره» هم اسپانسر ندارد. آن‌هایی بایستی جواب بدهند که در هر برنامه چنین جوایزی می‌دهند. دستمزد آن چنانی نمی‌گیرم و در حد متعارف است. از آن پول‌ها و شبکه‌های خانگی زنگ نمی‌زنند. هر هفته ما نمی‌توانیم چنین جوایزی بدهیم و فقط یک بار این ۵۰ میلیون را داده‌ایم. بالاخره “برنده‌باش” تبلیغات و اسپانسر دارد و بیشتر به آن برنامه بها داده می‌شود. /تسنیم

ابهام در سرنوشت فیلم «پایتخت» به دلیل درگذشت خشایار الوند

این خبر حمید گودرزی: برنامه تحویل سال شبکه آموزش را اجرا می‌کنم / دغدغه سلبریتی‌ها، مردم نیست اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

ابراهیم فیاض: مجری‌های تلویزیون چهره زنانه دارند و ترویج هم‌جنس‌گرایی می‌کنند

به گزارش بخش فرهنگی سایت خبرهای فوری، ششمین نشست از سلسله نشست‌های بررسی آسیب‌های اجتماعی در ایران با موضوع تخصصی «سلبریتیسم» عصر چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ با حضور و سخنرانی دکتر ابراهیم فیاض، مردم‌شناس و عضو هیات علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و سید احمد موسوی صمدی، مدیر گروه اجتماعی شبکه چهارم سیما در خانه مهر رضا برگزار شد.

فیاض در این نشست گفت: افسار سیاست امروز ایران را در دستان اقتصاد سرمایه‌داری پست مدرن دانست و گفت: سیاست امروز ما مقولات جامعه را بدن‌مند کرده است. فلان سلبریتی مرد که مجری برنامه‌ای است فلان سلبریتی بازیگر را دعوت کرده و در برنامه به او می‌گوید که تو هر روز خوش‌پوش‌تر و تودل‌بروتر می‌شوی؟ تاک‌شوهای تلویزیون دقیقا در حال ترویج همجنس‌گرایی است. تاثیر این برنامه آنقدر زیاد است که وقتی مجری آن یک آخوند سلبریتی را دعوت می‌کند، بعدها آن آخوند ممنوع التصویر می‌شود. صدا و سیما سلبریتی‌ها را مرجع کرده و شبکه‌های اجتماعی نیز تولید آنها را بیشتر از پیش کرده است.

گلزار به احترام اذان، کنسرتش را قطع کرد

این عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: مجری‌های امروز سلبریتی شده صدا و سیما همه چهره‌ای زنانه دارند و کلامشان عشوه‌گرانه است و مدام هم بازتولید می‌شوند. پیشتر مهران مدیری، محمدرضا گلزار، رضا رشیدپور و اکنون علی ضیا. این ساختار دارد ما را به سمت همجنس بازی هدایت می‌کند. این مجری‌های عشوه‌گر جامعه ما را غربی‌تر از غرب کرده‌اند. جامعه امروز غرب بسیار عفیف‌تر از جامعه ماست. ما برای کنفرانس‌های علمی بسیار به غرب رفته‌ام. اکنون در غرب روابط بویژه در مباحث و مراکز فکری اخلاقی‌تر از جامعه ماست. دانشگاه‌های امروز ما غربی‌تر از غرب است اما محتوای هیچ غربی و علمی نیست.

فیاض در بخش دیگری از سخنانش به موقتی بودن سیطره سلبریتی‌ها اشاره کرد و گفت: ما امروز یک جامعه بی‌ارزش قانونی داریم. نه درس می‌خوانیم و نه کار می‌کنیم فقط می‌توانیم موادمخدر را با کمترین هزینه و زحمت مصرف کنیم و مثل سلبریتی‌ها حالمان را عوض کنیم. دوره‌ای را پیشبینی می‌کنم که ما از سلبریتی گذر کرده‌ایم اما هیچ گروه مرجعی نخواهیم داشت. این سال‌ها نیز مردم آرام آرام متوجه قصه شده‌اند و این آگاهی در سطح جهان دارد اتفاق می‌افتد.

وی افزود: نهضت جلیقه زردها در فرانسه که مرجع مردم شده‌اند همه متفکرند. سلبریتی‌ها آخرین سوژه‌های مبتذل هستند. امروزه حتی فوتبال هم اهمیت چندانی ندارد. متاسفانه اما تاثیر خود را گذاشته‌اند. ما داشتن رییس جمهوری را که حرفایش سر و ته ندارد و مدام وعده از آینده می‌دهد، مدیون اینها هستیم. بازار سرمایه‌داری دست به دست سلبریتی‌ها داد برای داشتن این رییس جمهور. برای رییس جمهور هم دیگر هیچ چیز اهمیتی ندارد. در آمریکا وقتی رییس جمهور درباره یک میلیون دلار در تلویزیون حرف می‌زد سروصداها بالا می‌رود، اما رییس جمهور ما درباره ۵۰ میلیون دلار و هدر رفتنش صحبت می‌کند و آب از آب تکان نمی‌خورد. برایش مهم نیست چرا که رای خود را به کمک سلبریتی‌ها بدست می‌آورد. /مهر

این خبر ابراهیم فیاض: مجری‌های تلویزیون چهره زنانه دارند و ترویج هم‌جنس‌گرایی می‌کنند اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

اختلاف سنی عجیب بازیگران ایرانی با همسرانشان + تصاویر

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، گاهی اوقات نوع ازدواج هنرمندان تا حدودی خلاف عرف جامعه است و اختلاف سنی زیاد میان سلبریتی ها و همسران‌شان به تازگی مورد توجه قرار گرفته‌است. چند وقت قبل ویدئویی منتشر شد که «ساعد سهیلی» در آن گفت همسرش «گلوریا هاردی» شش سال از او بزرگ‌تر است.

در برنامه جمعه شب خندوانه نیز «لادن مستوفی» از ازدواجش با «شهرام اسدی» که ۲۰ سال از او بزرگ‌تر است گفت. این قبیل موضوع‌ها بازتاب زیادی در فضای مجازی داشته‌است. به همین بهانه در ادامه از هنرمندانی می‌گوییم که با همسران‌شان اختلاف سنی زیادی دارند و چند نکته روان‌شناسی درباره اختلاف سنی در ازدواج و موفقیت زندگی مشترک در اختیارتان می‌گذاریم.

رویگری
رضا رویگری: ۴۳ سال
«رضا رویگری» بازیگر و خواننده متولد ۱۳۲۵ با «تارا کریمی» متولد ۱۳۶۸ ازدواج کرده ‌است. اختلاف سنی این زوج ۴۳ سال است.
جوان
رامبد جوان: ۱۱ سال
«رامبد جوان» مرد خندوانه‌ای تلویزیون از همسرش «نگار جواهریان» ۱۱ سال بزرگ‌تر است. رامبد جوان متولد ۱۳۵۰ و نگار جواهریان متولد ۱۳۶۱ است.
بیضایی
بهرام بیضایی: ۳۰ سال
«بهرام بیضایی» کارگردان و نمایش‌نامه‌نویس با همسرش ۳۰ سال تفاوت سنی دارند. همسر او «مژده شمسایی» متولد ۱۳۴۷ و بازیگر سینما، تئاتر و چهره‌پرداز است.
صوفیانی
سارا صوفیانی: ۲۸ سال
«سارا صوفیانی» متولد ۲۶ فروردین ۱۳۶۴ است. این بازیگر با «امیرحسین شریفی» متولد ۵ اردیبهشت ۱۳۳۶ ازدواج کرده است.
ارجمند
امیریل ارجمند: ۱۵ سال
«یاسمینا باهر» عروس خاندان ارجمند ۱۵ سال کوچک‌تر از همسرش است. «امیریل ارجمند» متولد ۱۳۵۳ و «یاسمینا باهر» متولد ۱۳۶۸ است.
شکیبا
شهرام شکیبا: ۱۴ سال
«شهرام شکیبا» متولد ۱۳۵۱ و همسرش «ستاره سادات قطبی» متولد  ۱۳۶۵ است. او  ۱۴ سال با همسرش اختلاف سنی دارد.
افخمی

بهروز افخمی: ۱۷ سال

«بهروز افخمی» کارگردان، متولد ۱۳۳۵ است و با «مرجان شیرمحمدی» متولد ۱۳۵۲ ازدواج کرده است. اختلاف سنی این زوج ۱۷ سال است.
موستوفی

لادن مستوفی: ۲۰ سال

«شهرام اسدی» کارگردان روز واقعه  با «لادن مستوفی» بازیگر چند سال پیش ازدواج کردند و ۲۰ سال تفاوت سنی دارند.
علت ازدواج‌های با اختلاف سنی زیاد چیست؟
در تمام دوره‌ها از گذشته تا حال، افراد برای انتخاب همسر ملاک‌های متعددی داشته‌اند. برخی از این ملاک‌ها در گذر زمان از لحاظ اهمیت و قدرت تعیین‌گری دستخوش تغییراتی شده‌اند. یکی از مهم‌ترین آن‌ها سن همسر است. این‌که چرا این اتفاقات رخ می‌دهد و مبنای روان‌شناختی چنین ازدواج‌هایی چیست، مقوله گسترده‌ای است اما به‌طورکلی افراد در فرایند انتخاب همسر، ناخودآگاه دنبال ویژگی‌های پدر یا مادر دلخواه خود در طرف مقابل هستند. به عبارت دیگر ملاک‌های ازدواج در آقایان و خانم‌ها، اگر به صورت دقیق بررسی شود، به نوعی بیانگر خواسته‌های درونی افراد از والدین ایده‌آل‌شان است. معمولا در ازدواج‌هایی که اختلاف سنی زیاد است و به‌خصوص وقتی سن آقا کمتر از خانم است، به صورت مبنایی و ریشه‌ای می توان رگه هایی از والد مطلوب را در ملاک‌های فرد پیدا کرد. از منظر اجتماعی یکی از مهم‌ترین ریشه‌های ازدواج‌های با اختلاف سنی زیاد، بی اعتمادی دختران و پسران نسل فعلی به یکدیگر است. به دلایل جامعه‌شناختی و روان‌شناختی متعددی دختران و پسران به صداقت و توانمندی هم‌نسلان خود اعتمادی ندارند. بنابراین به افرادی از نسل بالاتر روی می‌آورند که تجربه بیشتری نسبت به آن‌ها داشته یا به حدی از بلوغ فکری و رفتاری رسیده‌باشند.
عشق مهم‌تر است یا سن؟
این‌که سن ملاک نیست و عشق مهم است، جذاب به‌نظر می‌رسد اما صحیح نیست. در واقع باید تفاوت سنی منطقی بین خانم‌ها و آقایان برای ازدواج وجود داشته‌باشد زیرا فرایند رشدی و تکاملی در زنان و مردان متفاوت است. پژوهش‌ها نشان داده‌است حداقل اختلاف سنی سه سال مطلوب‌ترین حالت ممکن برای یک ازدواج است اما این میزان بر اساس توانایی‌های فردی و قابلیت‌های بین فردی می‌تواند متغیر باشد. با این حال نمی‌توان به صراحت گفت اختلاف سنی بالا در ازدواج اشتباه است یا خیر. هر چه تفاوت سنی بیشتر باشد، امکان نزدیک کردن دیدگاه و فلسفه زندگی افراد با یکدیگر سخت‌تر می‌شود. سن و مقتضیات مربوط به آن نقش مهمی در خواسته‌های انسان از زندگی دارد.
یک توصیه به همسرانی که اختلاف سنی زیادی دارند
همسرانی که اختلاف سنی زیادی با یکدیگر دارند باید به یاد داشته‌باشند که هر اندازه از لحاظ ذهنی بتوانند خود را با مسئله تفاوت سنی‌شان سازگار کنند باز هم باید مهارت‌هایی بیاموزند تا با چالش‌های پیش روی‌شان منطقی‌تر برخورد کنند. خانم‌ها یا آقایانی که تفاوت سنی بیشتر از ۱۰سال دارند، ممکن است همواره درباره وفاداری همسرشان نگران و مضطرب باشند. این گروه نیازمند کسب مهارت‌های بیشتری در خصوص توانمند کردن خود و ارتقای سطح روابط‌شان در زندگی مشترک هستند. یک مشاور خانواده حرفه‌ای می‌تواند در این زمینه کمک‌کننده باشد. /روزنامه خراسان
«حسن آقامیری» را بیشتر بشناسید

این خبر اختلاف سنی عجیب بازیگران ایرانی با همسرانشان + تصاویر اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

آمپول مرگ‌آوری که مهناز افشار تبلیغ می‌کند!

به گزارش بخش فرهنگی سایت خبرهای فوری، سلبریتی یعنی کسی که همه چیز می‌داند و فکر می‌کند می‌تواند درباره هر آنچه به ذهنش برسد اظهار نظر کند، از وقایع روز گرفته تا سیاست خارجی و دیپلماسی، یک روز قیمت دلار را تحلیل و یک روز هم سر مردم را با سوژه های زرد گرم می‌کند. در آخر هم تنها دغدغه اش ۱۰ هزار دلاری است که باید برای رفاه و خوش گذرانی فرزندش در آمریکا بفرستد.

خلاصه اگر در صفحه‌های مجازی این سلبریتی‌ها دوری بزنید همه چیز پیدا می‌کنید به غیر از آن چیزی که ظاهرا در آن تخصص دارند.

این مجازی ها به رشته پزشکی هم رحم نکرده اند و به جای وزارت بهداشت و پزشکان متخصص برای مردم دارو تجویز می کنند.

شاید از کودکی دلش می خواسته دکتر بشود، اصلا شاید همه فامیل می گفتند چقدر پزشکی برازنده توست! پدر و مادرش هم همیشه آرزو داشتند که او را در لباس سفید پزشکی ببینند. اما از بخت بد، پزشک شدن به قیافه نیست و با ژست روشنفکری و مردم فریبی هم میسر نمی شود و باید برای آن دود چراغ خورد و زحمت کشید و البته استعدادی می خواهد، بیش از حفظ کردن چند دیالوگ…

و کاری که به این سادگی ها تصور میکنند نیست. مهناز افشار یکی از همین سلبریتی‌ها است که به برکت فضای مجازی تریبونی برای دیده شدن پیدا کرده و هر روز در هر مسئله مربوط و نامربوط دست به کارشناسی می زدند و اظهار نظرهای عجیب و غریب می کند.

وی در پیامی ویدئویی با استناد به آماری که می‌گوید شنیده است! مردم را به تزریق یک آمپول برای جلوگیری ازسوء مصرف مواد مخدر تشویق می‌کند.

این بازیگر با اتکا به گفته یک خواننده لس‌آنجلسی می‌گوید که تزریق نالوکسان می‌تواند معتادانی که دچار اوردوزشده‌اند را از مرگ حتمی نجات دهد.

قطعا بسیاری از مردم نیز چشم وگوش بسته با این خیال که افشار حتما این مطلب را با پزشکان هماهنگ کرده است به حرفهای او گوش می‌دهند، غافل از اینکه منبع این پرفالور مجازی تنها یک خواننده لس‌آنجلسی بوده است و هیچ ریشه علمی و پزشکی ندارد.

اما پزشکان متخصص، اعضای انجمن داروسازان، سخنگوی اورژانس، سخنگوی سازمان غذا و دارو و… به کلی اظهارات افشار را تکذیب می کنند و حتی به این مسئله تاکید دارند که این تجویز می تواند کاملا مرگ آور باشد.

کرمعلی باصری متخصص بی‌هوشی در این‌باره گفت:‌ آمپول نالوکسان برای داروها و مواد ضد دردی مثل مخدرها استفاده می‌شود. مصرف این دارو خارج از اتاق عمل بسیار خطرناک است و ممکن است آریتمی و بهم زندن ضربان قلب را در پی داشته باشد. استفاده این دارو باید تحت نظر پزشک باشد و این از مواردی است که حتما باید تحت نظر متخصص مصرف شود و حتی در بخش بیمارستان هم مورد استفاده نیست و تنها در اتاق عمل استفاده می‌شود.

تزریق نالوکسان ممکن است باعث ایست قلبی شود

وی در پاسخ به این سوال که این دارو در موارد سوء مصرف مواد مخدر و اوردوزها استفاده دارد یا خیر گفت: اصلا چنین چیزی نیست و این تاثیر به صورت لحظه ای بوده و برای آنزمانی که دچار اوردوز شده است باید توسط پزشک متخصص تزریق شده و فرد کاملا تحت نظر باشد؛ چرا که همین تزریق می‌تواند باعث ایست قلبی، ریوی و مغزی شود.

این دارو اصلا در داروخانه فروخته نمی‌شود

حمید خیری عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران در این باره گفت:‌من تعجب می‌کنم که چنین چیزی توسط افراد غیر متخصص در فضای مجازی تبلیغ می‌شود. اگر کسانی که مردم را به تزریق نالوکسان تشویق می‌کنند کوچکترین اطلاعی از دارو و داروسازی و پزشکی داشتند، می‌دانستند که این دارو اصلا در داروخانه‌ها به فروش نمی‌رسد و یک داروی بیمارستانی است.

وی ادامه داد: تنها تعداد محدودی از داروخانه‌های شهری این دارو را دارند و البته با توجه به حساسیت‌های موجود، تحت نظارت بالایی فروخته می‌شود و علاوه بر نسخه باید تاییدیه‌های لازم را داشته باشد.

نمی‌توان با این دارو شوخی کرد!

مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور در ارتباط با مصرف این آمپول اظهار داشت: داروی نالوکسان حتما باید تحت نظر پزشک استفاده شود و دارویی نیست که بتوان با آن شوخی کرد؛ به دلیل اینکه تداخل این دارو ممکن است منجر به مرگ افراد شود.

وی گفت:فروش این دارو در داروخانه‌ها ممنوع است و در لیست داروهای otc نیست.

تبلیغ و فروش این دارو در فضای مجازی تخلف است

هرچند این آمپول برای اوردوز کاربرد داشته باشد، اما استفاده آن بیمارستانی و توسط پزشک متخصص است، چراکه ممکن است حین تزریق شوک های خطرناک و مرگ آوری برای بیمار در پی داشته باشد. همچنین که بسیاری از داروها برای بیماری های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد اما خود درمانی در آنها ممکن است فاجعه آفرین باشد.

کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: کاربرد اصلی این دارو در موقعیت‌های اورژانسی است که در اورژانس‌های بیمارستانی استفاده می‌شود، یکی از موارد تزریق این دارو احیای افرادی است که مواد مخدر مصرف کرده‌اند، اما بدون عوارض نبوده و مصرف آن باید تحت نظر پزشک و با امکانات اورژانس باشد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: مصرف این دارو می‌تواند عوارض قلبی در پی داشته باشد و تجویز آن توسط افراد غیرپزشک تخلف است.

جهانپور توضیح داد: تبلیغ و فروش این دارو در فضای مجازی تخلف است و داروخانه ها نیز به هیچ وجه نباید این دارو را بدون نسخه پزشک به فروش برسانند.

وزارت بهداشت کجاست؟

اینجا یک سوال پیش می‌آید؛ اینکه وزارت بهداشت به عنوان متولی بهداشت و درمان کشور که بارها علیه پزشکان طب سنتی به علت دخالت در درمان اقدام می‌کند و بسیاری از سلامت کده‌ها را بسته و آنها را راهی دادگاه کرده است، چرا در برابر این رفتار سلبریتی‌ها واکنشی نشان نمی‌دهد و با آنها برخورد نمی‌کند؟

این کار دخالت در امر پزشکی توسط افراد غیر متخصص به حساب نمی‌آید و اگر کسی بر اثر این تجویز غیرکارشناسانه دچار عارضه شود، چه کسی پاسخگو خواهد بود؟ حال آنکه ادامه این رویه ممکن است فجایع دیگر و تجویز‌های پی در پی سلبریتی‌های بی اطلاع را به همراه داشته باشد.

البته در بین مردمی که سرسری تنها لایک می کنند و دنبال زنده باد و مرده باد سلبریتی ها هورا می کشند، کسانی هم هستند که روی مسائل تحقیق می کنند.

همین صحبت های مهناز افشار با واکنش های جدی از سوی مخاطبان و پزشکان در فضای مجازی همراه بود. واکنش هایی که البته با تندی از سوی این بازیگر پاسخ داده شد. /فارس

این خبر آمپول مرگ‌آوری که مهناز افشار تبلیغ می‌کند! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.