حقوق سربازان بیشتر شد

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، سردار موسی کمالی دراین باره گفت: امسال مانند دیگر کارکنان دولت، حقوق سربازان نیز افزایش داشته و حدود ۱۸ درصد به نسبت سال قبل افزوده شد که این افزایش حقوق از اول اردیبهشت ماه برای سربازان اعمال خواهد شد.

وی در خصوص سربازان متأهل گفت: حق عائله‌مندی سربازان متأهل مثل کارمندان دولت است که حدود ۱۷۱ هزار تومان حق همسر و مبلغ ۴۵,۵۰۰ تومان به ازای هر فرزند به سربازان متأهل پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه بیشترین حقوق دریافتی سربازان بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است، اظهار کرد: این رقم مربوط به سربازان با درجه ستوان یکم پزشک یا ناوبان یکم پزشک است که متأهل بوده و تحت پوشش کمیته امداد قرار داشته باشند. همچنین در مجموع تمامی سربازان تحت پوشش کمیته امداد که متأهل باشند بیش از یک میلیون تومان در ماه دریافت خواهند کرد.

این خبر حقوق سربازان بیشتر شد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

جریمه ۱۰ میلیونی برای شرکت‌ها و مغازه‌هایی که سربازان غایب را به کار گیرند / اضافه خدمت بخشیده نمی‌شود

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح در خصوص بخشش غیبت از سربازی اظهار داشت: در بحث بخشش غایبان سربازی رویه تفاوت کرده و هم اکنون این موضوع به فرماندهان تفویض شده است.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح تصریح کرد: افرادی که می‌خواهند از بخشش اضافه خدمت برخوردار شوند باید به خدمت رفته و چنانچه در حین خدمت از خود حسن انجام وظیفه و اخلاق نشان دهند فرماندهان می‌توانند تا دو سوم اضافه خدمت آن‌ها را ببخشند.

این مقام ارشد ستادکل در خصوص اینکه چرا اضافه خدمت به صورت کلی بخشیده نمی‌شود، گفت: بخشش‌های مستمر و متوالی باعث شده که عده‌ای نسبت به اجرا و تمکین به قانون بی‌تفاوت باشند و قضیه اینگونه تلقی شود که حتما بخششی در کار است و به موقع خود را برای خدمت سربازی معرفی نکنند؛ به عبارتی دیگر بخشش‌ها باعث شده که بی‌قانونی بوجود آید و لطف مکرر به عنوان حق مسلم تلقی شود؛ لذا بخشش اضافه خدمت به صورت کلی انجام نخواهد شد.

سردار کمالی افزود: باید تفاوتی بین کسی که به قانون احترام گذاشته و به موقع خود را معرفی کرده با کسی که تخلف قانونی دارد لحاظ شود و این عادلانه است.

وی به جوانانی که دارای غیبت از خدمت سربازی هستند تاکید کرد که منتظر بخشش نباشند و خود را معرفی کنند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح با اعلام این مطلب که متاسفانه هر ساله تعدادی از مشمولان فکر می‌کنند که بخشش در کار است و از اجرای قانون تمکین نکرده و به خدمت نمی‌روند تصریح کرد: ممنوعیت خروج از کشور، ادامه تحصیل، استخدام، کار در شرکت‌ها، فروشگاه‌ها و مغازه‌ها، ثبت و تاسیس شرکت و همچنین ممنوعیت دریافت هرگونه وام و تسهیلات دولتی از جمله محرومیت‌های ناشی از غیبت سربازی است.

سردار کمالی اعلام کرد: نیروی انتظامی می‌تواند طبق قانون، سربازان غایبی را که در مغازه‌ها و شرکت‌ها فعالیت دارند، شناسایی کرده و به مراجع قانونی معرفی کند؛ همچنین شرکت‌هایی که سربازان غایب را به کار گیرند جریمه شده و برای بار اول هزینه یک سرباز یعنی ۱۰ میلیون تومان و برای بار دوم و بیشتر باید هزینه ۳ سرباز یعنی ۳۰ میلیون تومان را به عنوان جریمه به حساب خزانه واریز کنند.

این خبر جریمه ۱۰ میلیونی برای شرکت‌ها و مغازه‌هایی که سربازان غایب را به کار گیرند / اضافه خدمت بخشیده نمی‌شود اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

شرط بهره‌مندی از معافیت تحصیلی مشمولان خارج از کشور اعلام شد

به گزارش خبرنگار اجتماعی سایت خبرهای فوری،سردار تقی مهری افزود: برابر اصلاحیه ماده ۳۵ قانون وظیفه عمومی، ادامه تحصیل مشمولان دارای مدرک تحصیلی دیپلم در دانشگاه های خارج از کشور امکان پذیر نبوده و فقط فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی و بالاتر می توانند برای ادامه تحصیل در خارج از کشور اقدام کنند.

وی در مورد شرط بهره مندی از معافیت تحصیلی برای مشمولانی که تا پایان سال ۹۶ با مدرک دیپلم و بدون مجوز اولیه، اقدام به ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور کرده اند، عنوان کرد: با هماهنگی های صورت گرفته، این امکان فراهم شده تا مشمولانی که حداکثر تا پایان سال ۹۶، دوره های کالج، پادفک و مشابه آن را شروع کرده اند، می توانند از معافیت تحصیلی بهره‌مند شوند و دوره های مذکور جزء سنوات تحصیلی آنان محسوب می شود.

وی با تاکید بر اینکه شرایط فوق تنها به مشمولانی که تا پایان سال ۹۶ از کشور خارج شده اند تعلق می گیرد، گفت: این دسته از مشمولان باید در دانشگاه مورد تایید وزارتخانه های علوم و بهداشت پذیرفته شوند و پس از بررسی مدارک آنان توسط سازمان وظیفه عمومی ناجا و در صورت احراز شرایط و سپردن وثیقه نقدی، می توانند از معافیت تحصیلی بهره مند شوند همچنین نحوه تردد این دسته از مشمولان به داخل کشور طبق ضوابط تردد دانشجویی است.

این مقام ارشد انتظامی اظهار داشت: مشمولان دارای مدرک تحصیلی دیپلم که از سال۹۷ به بعد در حال ادامه تحصیل در خارج از کشور هستند، نمی توانند از معافیت تحصیلی برخوردار شوند و برای تردد تنها در صورت داشتن سه سال اقامت در خارج از کشور می توانند تا پایان سال ۱۴۰۰ سالی دو مرحله و حداکثر به مدت ۳ ماه در کشور تردد کنند.

این خبر شرط بهره‌مندی از معافیت تحصیلی مشمولان خارج از کشور اعلام شد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

چه افرادی در شمول غیبت سربازی قرار می‌گیرند؟

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، مطابق قوانین موجود در ارتباط با سربازی و خدمت وظیفه عمومی، همه‌ افراد ذکور زمانی که به سن ۱۸ سالگی می‌رسند، مشمول قانون خدمت وظیفه عمومی قرار می‌گیرند و باید وضعیت خدمت وظیفه خود را روشن کنند.

مشمولان خدمت وظیفه عمومی اگر خود را در مهلت‌هایی که از سوی سازمان نظام وظیفه تعیین شده است به شرح زیر معرفی نکنند وارد مرحله غیبت می‌شوند و به عنوان مشمول غایب محسوب می‌شوند.

مشمولانی که در زمان‌های تعیین شده از سوی سازمان نظام وظیفه خود را جهت اعزام به خدمت و یا رسیدگی به وضع خدمت معرفی نکرده باشند.

دانش آموزان، دانشجویان و طلاب داخل و خارج از کشور که حداکثر بعد از گذشت ۱ سال از تاریخ ترک، انصراف، اخراج و یا فراغت از تحصیل خود را معرفی نکرده باشن غیبت می‌خورند.

همچنین افرادی که قبل از سن مشمولیت ترک تحصیل، انصراف از تحصیل، اخراج و یا فارغ التحصیل شده باشند و حداکثر تا ۶ ماه پس از ورود به ۱۸ سال تمام خود را معرفی نکرده باشند و مشمولانی که در زمان‌های تعیین شده برای اعزام به خدمت حضور نیابند در شمول غیبت قرار می‌گیرند.

علاوه بر این مشمولانی که برگ معافیت موقت دارند، طی گذشت ۱ ماه پس از به اتمام رسیدن معافیت موقتشان، برای ادامه روند رسیدگی، باید خود را به سازمان وظیفه عمومی رسیدگی کننده معرفی نمایند، در غیر این صورن غیبت می‌خورند.

۵ گروهی که معافیت سنی خدمت سربازی به آن‌ها تعلق می‌گیرد

قابل ذکر است که متعهدین خدمت در دستگاه‌های غیرنظامی مشمول قانون و همچنین کارکنان پایور و پیمانی نیرو‌های مسلح موضوع مواد ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ قانون که حداکثر تا ۶ ماه پس از رهایی از خدمت خود را جهت رسیدگی معرفی نکرده باشند در شمول غیبت قرار می‌گیرند.

اتباع خارجی نیز در نظر داشته باشند که پس از تحصیل تابعیت ایرانی، اگر حداکثر تا ۶ ماه از تاریخ اخذ تابعیت خود را معرفی نکرده باشند در غیبت قرار می‌گیرند و مشمولانی که فاقد شناسنامه باشند و حداکثر تا ۶ ماه پس از صدور شناسنامه خود را معرفی نکرده باشند نیز به همین ترتیب غیبت می‌خورند.

البته مشمولانی که بدون غیبت اولیه محکوم به زندان شده باشند و حداکثر تا ۶ ماه پس از آزادی از زندان خودشان را معرفی نکرده باشند و مشمولانی که در مقاطع مختلف تحصیلی بیش از سقف مجاز ادامه تحصیل داده باشند هم به عنوان مشمول غایب محسوب می‌شوند.

همچنین مشمولانی که به صورت داوطلب آزاد (متفرقه) ادامه تحصیل داده‌اند و تحصیل آنان تا بعد از موعد قانونی اعزام ادامه داشته باشد و مشمولان دیپلم و پیش دانشگاهی حضوری در صورتی که در مهلت‌های قانونی (که بر اساس تاریخ تولد و زمان اخذ مدرک تحصیلی آنان تعیین شده است)، مدارک خود را برای معرفی ارسال نکنند، غیبت می‌خورند.

شایان ذکر است، مشمولانی که در زمان قانونی درخواست معافیت پزشکی و یا کفالت داده‌اند و در مراحل رسیدگی پزشکی و کفالت قرار گرفته‌اند و لیکن از روی عمد و یا به دلیل قصور در پیگیری پرونده و عدم حضور در جلسات شورای پزشکی و هیئت کفالت، باعث طولانی شدن مراحل رسیدگی شده اند، چنانچه رای شورای پزشکی یا هیئت رسیدگی کفالت، به سرباز بودن آنان صادر شود، در این صورت در حکم مشمولان غایب هستند و برای آن‌ها برگ اعزام با غیبت صادر خواهد شد. /باشگاه خبرنگاران جوان

مشمولان خدمت سربازی در چه صورتی مجاز به ادامه تحصیل نیستند؟

این خبر چه افرادی در شمول غیبت سربازی قرار می‌گیرند؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

سردار باران چشمه تکذیب کرد؛ شاگردان کی روش معاف نمی شوند، حتی در صورت قهرمانی

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، سردار مهرعلی باران چشمه رئیس تربیت بدنی سیزم قاره آسیا، در خصوص انتشار خبری مبنی بر معافیت ملی پوشان از خدمت سربازی در صورت صعود به مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا اظهار کرد:

در صورت قهرمانی در مسابقات آسیایی که زیر نظر کمیته ملی المپیک هر ۴ سال یکبار انجام می‌شود، افراد از خدمت سربازی معاف می‌شوند و مسابقات جام ملت‌ها در سطح تیم‌های ملی و باشگاهی شامل این موضوع نمی‌شود.

رئیس تربیت بدنی سیزم قاره آسیا افزود:

فقط مدال آوران مسابقات المپیک و جهانی و مسابقات آسیایی از خدمت سربازی معاف می‌شوند و مجوزی برای معافیت قهرمانان جام ملت‌ها وجود ندارد.

وی تأکید کرد:

بر اساس قوانین، اعزام به خدمت سربازی فوتبالیست‌های عضو تیم ملی تا ۳۱ سالگی به تعویق می‌افتد و آن‌ها تا این سن می‌توانند به ورزش حرفه‌ای خود ادامه دهند و بعد از این تاریخ به خدمت سربازی اعزام می‌شوند

آخرین خرید پرسپولیس در نقل‌وانتقالات مشخص شد

این خبر سردار باران چشمه تکذیب کرد؛ شاگردان کی روش معاف نمی شوند، حتی در صورت قهرمانی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

روزشمار برای پایان یک معافیت سربازی

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، درباره وضعیت سربازی افرادی که تا پایان سال ۹۷ سنوات غیبتشان به هشت سال نمی‌رسد گفت:‌ پیش از این بارها تاکید شده بود که امسال آخرین سال  اجرای طرح جریمه ریالی سربازی است و این طرح در سال‌ آینده اجرایی نخواهد شد.

وی با بیان اینکه افراد دارای هشت‌سال غیبت تا پایان سال ۹۷ می‌توانند از جریمه ریالی سربازی بهره‌مند شوند، گفت: همچنین دانشجویان انصرافی و افرادی که اقدام به ترک یگان خدمتی خود کرده باشند نیز اگر چنانچه تا پایان سال ۹۷ هشت سال از آخرین مدرک تحصیلی یا ترک یگان خدمتی‌شان گذشته باشد می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

چرایی لغو قانون خرید خدمت سربازی ایثارگران

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح افزود:‌بنابراین واجدین شرایط باید از هم اکنون برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند چرا که در سال آینده امکان بهره مندی از آن وجود ندارد، ضمن اینکه در روزهای پایانی سال نیز ممکن است با توجه به ازدحام جمعیت و مشکلات سامانه امکان استفاده از این طرح فراهم نشود.

کمالی با بیان اینکه ادامه اجرای طرح جریمه ریالی سربازی سبب شده بود تا برخی وارد غیبت شده و به امید بهره‌مندی از این‌ تسهیلات در سال‌های آتی وضعیت خدمتی خود را مشخص نکنند، گفت: افرادی که واجد شرایط نیستند و برای بهره‌مندی از این طرح در سال‌های آتی برنامه ریزی کرده‌اند باید در برنامه‌های خود تجدید نظر کرده و هرچه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف سربازی خود اقدام کنند. /ایسنا

این خبر روزشمار برای پایان یک معافیت سربازی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

چرایی لغو قانون خرید خدمت سربازی ایثارگران

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، سوژه‌ مطرح شده درخصوص «عدم اجرای خرید خدمت سربازی فرزندان ایثارگران است» که گفته شده در سال ۹۶ قانونی تصویب شد و طی آن فرزندان ایثارگران می‌توانستند خدمت سربازی را بدون غیبت خریداری کنند ولی چند ماه بعد این قانون بدون یک روز اجرا لغو شد.

سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا در خصوص مطلب فوق اظهار داشت: قانونی که در سال ۹۶ به آن پرداختند اصلاً به نفع فرزندان ایثارگران نبود؛ این قانون اشکالاتی داشت از جمله اینکه قانون در مورد جریمه مشمولان غایب بود ولی در این ماده به نوعی فروش سربازی مطرح می‌شد که در مورد فروش، قبلا نظر نیروهای مسلح اعلام شده بود ؛ بنابراین قابل اجرا نبود.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: در آن قانون همچنین آمده بود که مشمولان ایثارگر غیرغایب با پرداخت ۵ میلیون تومان معاف می‌شوند.

شرایط جدید معافیت‌های سربازی اعلام شد

وی ادامه داد: درمورد این قانون یک بحث دیگر نیز وجود داشت مبنی بر اینکه ایثارگران دارای ۳۰ ماه ایثارگری نیز باید ۵ میلیون تومان می‌دادند تا فرزندنشان معاف شود در حالی که از گذشته تاکنون ایثارگران دارای سابقه ۳۰ ماه ایثارگری، بدون پرداخت هزینه، فرزندنشان معاف می‌شد.

سردار کریمی تصریح کرد: با توجه به برداشت‌های این چنینی و ظرفیت‌هایی که مشخص نبود که قابل اجرا باشد یا نه؛ این قانون منتفی شد.

وی اعلام کرد: طبق قانون ایثارگری که هم اکنون اجرا می‌شود افرادی که دارای ۲۸ ماه به بالا سابقه جبهه هستند یک فرزندشان از خدمت معاف می‌شود؛ این مسأله به افرادی که دارای ۲۵ درصد جانبازی یا ۲۴ ماه اسارت هستند نیز تعلق می‌گیرد؛ یعنی یک فرزندشان از انجام خدمت سربازی معاف می‌شود.

این مقام ارشد نظام وظیفه در خصوص بقیه دارندگان سابقه ایثارگری اعلام کرد: کسانی که سابقه ایثارگری‌شان به حد نصاب فوق نرسیده است فرزندانشان به ازای هر ماه ایثارگری یا هر درصد جانبازی ۱۲ روز کسر خدمت می‌گیرند. /فارس

این خبر چرایی لغو قانون خرید خدمت سربازی ایثارگران اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

واکنش سردار کمالی به شایعه مشکل سربازی «سامان قدوس»

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح به شایعات اخیر در مورد سربازی «سامان قدوس» واکنش نشان داد.
به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، سردار موسی کمالی درباره اخبار منتشر شده در خصوص غیبت سامان قدوس در بازی دوستانه تیم ملی با ترینیداد و توباگو و اعلام مساله سربازی برای این غیبت اظهار کرد: چنین چیزی صحت ندارد و اگر نگرانی هم در این زمینه برای این بازیکن وجود داشته باشد قابل حل است.

شرایط جدید معافیت‌های سربازی اعلام شد

کمالی اضافه کرد: بر اساس تسهیلات جدیدی که ستاد کل نیرو‌های مسلح از مردادماه امسال برای یک سری از ورزشکاران فعال در تیم‌های لیگ برتری و تیم‌های ملی اتخاذ کرده است، سن سربازی برای این افراد افزایش داشته است.

کمالی افزود: مشمولان فعال در تیم‌های فوتبال، والیبال و بسکتبال اگر چنانچه در تیم‌های لیگ برتری فعالیت کنند تا ۲۸ سالگی و اگر چنانچه در تیم ملی فعالیت داشته باشند تا ۳۰ سالگی می‌توانند اعزام خود به سربازی را به تاخیر انداخته و وارد غیبت نشوند.

وی اضافه کرد: بنابراین با توجه به عضویت سامان قدوس در تیم ملی فوتبال، این فرد تا ۳۰ سالگی معافیت موقت از سربازی داشته و مساله سربازی نمی‌تواند مانع ورود خروج وی به کشور شود.

این خبر واکنش سردار کمالی به شایعه مشکل سربازی «سامان قدوس» اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.