اولین گوشی منعطف دنیا چه مشخصاتی دارد؟

به گزارش بخش فناوری سایت خبرهای فوری، سامسونگ اولین شرکتی است که برای کاربران خود گوشی تولید کرده که می‌توان آن را به تبلت تبدیل کرد، این کار نیز تنها با باز کردن دو طرف صفحه نمایش آن انجام می‌گیرد. این شرکت توانست برای اولین بار با شهامت بالا نظر کاربران را درباره این فناوری جدید مورد بررسی قرار دهد. البته ما همه این صحبت‌ها را در ماه آوریل گذشته نیز گفته بودیم، زمانی که سامسونگ برای اولین بار در حال آماده سازی خود برای عرضه گلکسی فولد بود. خب چه اتفاقی افتاده است که ما دوباره در حال گفتن این حرف‌ها هستیم؟

احتمالا می‌دانید که در آن روزها، هنگامی که سامسونگ گوشی منعطف خود را برای آزمایش به بعضی از منتقد‌های سپرد، آن‌ها متوجه مشکلاتی در این دستگاه شدند که شرکت سازنده هنوز به آن‌ها دست پیدا نکرده بود. آن‌ها اعلام کردند که صفحه نمایش این گوشی تنها پس از چند روز استفاده از کار می‌افتد. خوشبختانه این گوشی‌های آزمایش شده، آن‌هایی نبودند که قرار بود برای مشتریان ارسال شوند.

  • به همین دلیل سامسونگ تمام آن گوشی‌ها را پس گرفت و بازبینی دوباره تمام قطعات را آغاز کرد. این شرکت پس از این که مشکلات صفحه نمایش آن را رفع کرد، بار‌ها خبر عرضه آن را داد، اما هر مرتبه آن را به تعویق انداخت. اکنون گفته می‌شود بالاخره نسخه تعمیرشده این گوشی آماده است و ما امیدواریم دیگر سامسونگ فروش آن‌ها را به تاخیر نیندازد.

اگر تصاویر این گوشی را دیده باشید، متوجه می‌شوید که این دستگاه در اصل همان گلکسی فولدی است که در ماه آوریل دیدیم. از نظر مشخصات و ویژگی‌ها چیزی تغییر نکرده است. گلکسی فولد دقیقا از همان تراشه Snapdargon 855 استفاده می‌کند که پیشتر دیده شده بود. این تراشه نیز مانند گذشته توسط یک رم ۱۲ گیگابایتی و حافظه داخلی ۵۱۲ گیگابایتی همراهی می‌شود. صفحه نمایش‌های آن نیز مانند گذشته در حالت بسته ۴.۶ اینچ و در حالت باز ۷.۳ اینچ هستند و هر دوی آن‌ها از پنل امولد استفاده می‌کنند. در آخر فهرست مشخصات تغییر نکرده هم می‌توان برچسب قیمت ۲۰۰۰ دلاری را مشاهده کرد. در نتیجه هیچ تغییری وجود ندارد، اما مطمئنا این مدل جدید تعمیر شده است.

تعمیر‌های انجام شده در گلکسی فولد

سامسونگ توضیحاتی درباره تغییراتی که در گوشی گلکسی فولد صورت گرفته توضیحاتی داده است. در این میان سه تغییر اساسی صورت گرفته است که گوشی را در برابر آزمون زمان مقاوم می‌کند.

  • دیگر نباید نگران کنده شدن لایه پلاستیکی این گوشی باشیم،  این بخش به گونه‌ای طراحی شده که شباهت آن را به محافظ صفحه نمایش از بین می‌برد. در طراحی جدید ادامه این لایه پلاستیکی به زیر صفحه نمایش رفته، این کار باعث شده که دیگر کسی به طور اتفاقی یا عمدی نتواند این لایه را جدا کند.
  • در طراحی جدید دیگر خبری از رفتن گرد و خاک در لولا‌های گوشی از سمت بالا و پایین نیست. اولین بار که این گوشی معرفی شد در بخش لولای آن بخش خالی وجود داشت که از آن طریق گرد و خاک می‌توانست وارد شود، اما اکنون در بالا و پایین این منطقه یک درپوش محافظ قرار داده شده است که به راحتی جلوی این زباله‌های ریز را می‌گیرد.
  • نه تنها دیگر از بالا و پایین این گوشی گرد و خاک وارد نمی‌شود، بلکه اطراف لولا نیز هم اکنون دارای محافظ هستند. سامسونگ شکاف کوچک بین لولا و کاور‌های جلو و پشت گوشی را به حداقل رسانده است. این روش دیگری برای اطمینان از عدم ورود نخاله به گوشی است.

پس از این موارد چند تغییر دیگر نیز وجود دارد که به این واضحی نیستند، اما هنوز هم برای گوشی مهم هستند. برای مثال می‌توان به یکی از این تغییرات که در زیر صفحه نمایش صورت گرفته است اشاره کرد. در مدل قبلی هنگام استفاده از گوشی احساس می‌شد که صفحه نمایش پوست پوست است. دلیل آن هم حباب‌های کوچکی بود که بعضی مواقع زیر این بخش ایجاد می‌شدند. اما اکنون سامسونگ با اضافه کردن یک لایه فلزی زیر صفحه نمایش، آن را تقویت کرده و بدین شکل محکم‌تر شده است. به همین دلیل اکنون لمس صفحه نمایش این دستگاه بهتر شده و حس قبلی از بین رفته است. این یک تغییر ظریف است، اما از آن بسیار استقبال می‌شود.

شرکت سازنده یک قابلیت جدید به بخش نرم‌افزار این گوشی نیز اضافه کرده است. این قابلیت جدید مکان سه دکمه حرکتی خانه، عقب، نرم‌افزار‌های اخیر است که اکنون در سمت پایین راست قرار دارد. این تغییر باعث می‌شود کاربران بتوانند راحت‌تر با یک دست این دکمه‌ها را در دسترس داشته باشند. کسانی که چپ دست هستند می‌توانند از منوی تنظیمات این بخش را تغییر دهند. همچنین می‌توان آن را به وسط پایین صفحه نیز منتقل کرد، اما این موقعیت زیاد جالب و کاربردی به نظر نمی‌رسد.

آیا گلکسی فولد سامسونگ “گوشی آینده” است؟

از بسیاری جهات، بله، گلکسی فولد گوشی است که آینده به ورود آن احتیاج داشت. در دنیایی که پر شده از گوشی‌هایی که همگی شبیه هم هستند وجود چنین دستگاهی با این طراحی متفاوت واقعا جذاب است. کار کردن در صفحه نمایش بزرگ یک لذت بسیار خوب برای کاربران است. کار‌هایی مانند بازی کردن، دیدن فیلم یا عکس و پیدا کردن مکان از روی نقشه همگی در این صفحه نمایش عظیم جذاب‌تر هستند.

قابلیت تقسیم صفحه نمایش یکی از جذاب‌ترین‌های موجود در این گوشی جدید است. شما در این نوع طراحی می‌توانید سه نرم‌افزار را در لحظه اجرا کنید و علاوه بر آن‌ها یک نرم‌افزار چهارم نیز به صورت شناور به شما نشان داده می‌شود. این در حالی است که در گوشی‌های معمولی ما تنها می‌توانیم دو نرم‌افزار در یک لحظه اجرا کنیم. البته هنوز چروکی که در صفحه نمایش وجود داشت، از زوایای خاص، دیده می‌شود و حتی شما می‌توانید آن را لمس کنید، اما اصلا نگران نباشید، زیرا به سرعت به آن‌ها عادت می‌کنید. این حالت برای ناچ گوشی نیز رخ می‌دهد؛ در ابتدا بزرگ به نظر می‌رسد، اما به سرعت برای کاربر عادی می‌شود.

مشخصات گلکسی فولد سامسونگ

سامسونگ در گلکسی فولد از نهایت مشخصات موجود استفاده کرده، برای مثال در بخش پیکربندی آن متوجه می‌شویم که از یک رم ۱۲ گیگابایتی و ۵۱۲ گیگابایت حافظه داخلی استفاده شده است. مطمئنا این گوشی با حافظه کمتر نیز به خوبی کار می‌کند، اما سامسونگ قصد داشته بهترین‌ها را برای خریداران این گوشی فراهم کند. البته اگر از حافظه کمتری استفاده می‌کرد هزینه خرید آن نیز کاهش پیدا می‌کرد، ولی مثل این که سامسونگ چنین مسئله‌ای را دوست ندارد. نباید سامسونگ را به خاطر استفاده از بهترین مشخصات ملامت کرد، زیرا انجام چند عملیات به صورت همزمان که یکی از قابلیت‌های گلکسی فولد است به مشخصات خوبی برای بهترین عملکرد احتیاج دارد.

در بخش دوربین مشخصات تکراری است، دقیقا همان تنظیمات دوربین موجود در گلکسی S10 در این گوشی نیز مشاهده می‌شود. گوشی‌های جدید آیفون، پیکسل و حتی هوآوی (با وجود مشکلات این شرکت) همچنان در حال نوآوری در دوربین‌های خود هستند، در حالی که به نظر می‌رسد سامسونگ در این زمینه خنثی است، چیزی که در چنین دستگاه گران قیمتی قابل بخشش نیست، زیرا گلکسی فولد با توجه به قیمتش باید در همه چیز بهترین باشد.

عمر باتری

این مدل دارای باتری ۴۳۸۰ میلی‌آمپری است که با توجه به نمایشگر برگ گلکسی فولد که مطمئنا مصرف بالایی نیز خواهد داشت، شاید ظرفیت مناسبی نباشد. باید منتظر آزمایش‌های مقاومت باتری برای این گوشی باشیم تا بتوانیم دقیقا نظر خود را درباره آن بگوییم. به طور معمول این گوشی با یک شارژر سریع به فروش می‌رسد که از شارژ بی‌سیم نیز پشتیبانی می‌کند.

قیمت و زمان عرضه گلکسی فولد

علی رغم به تاخیر افتادن‌های چند باره عرضه گلکسی فولد، هنوز قیمت این گوشی کاهش نیافته و برچسب ۲۰۰۰ دلاری روی آن قرار دارد. زمان عرضه ابتدایی آن در کشور کره ۶ سپتامبر بوده و موج دوم آن که شامل کشور‌های انگلیس، آلمان، فرانسه و سنگاپور است در ۱۸ سپتامبر آغاز می‌شود. آمریکا یک نسخه بدون پشتیبانی از اینترنت نسل پنجم را بعدا دریافت می‌کند. ما هنوز دلیل پشت این تاخیر را نمی‌دانیم.

سخن پایانی

سامسونگ تاکنون خود را در زمینه نوآوری در طراحی دستگاه‌های جدید ثابت کرده است. این اتفاق در گوشی منعطف آن نیز به چشم می‌خورد. اما چیزی که مهم است و کمی ما را آزار می‌دهد، علاوه بر قیمت بالای ۲۰۰۰ دلاری آن، بهبود نیافتن هیچکدام از مشخصات این گوشی پس از عرضه ناموفق آوریل است. هنگامی که در ماه آوریل عرضه این دستگاه شکست خورد، ما انتظار داشتیم دستگاهی به میادین بازگردد که با خود نرم‌افزار‌ها و قابلیت‌هایی جدیدی به همراه داشته باشد. این کار باعث می‌شد مشکلات گوشی قبلی به دست فراموشی سپرده شود. اما سامسونگ این کار را نکرده و این کار برای ما بسیار عجیب است.

به عبارت ساده ما نمی‌توانیم مبلغ هنگفت ۲۰۰۰ دلار برای اولین نسل گوشی‌های تاشو هزینه کنیم، زیرا هیچ دلیل و استدلال منطقی پشت آن نیست. اما اگر احساسی به این مسئله نگاه کنیم و جیبمان نیز توانایی پراخت این قیمت را داشته باشد می‌توانیم آن را خریداری کرده و از لحظه لحظه استفاده از این گوشی منعطف لذت ببریم.

این خبر اولین گوشی منعطف دنیا چه مشخصاتی دارد؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

کدام گوشی‌ها به‌روزرسانی اندروید ۱۰ را دریافت می‌کنند؟

به گزارش بخش فناوری سایت خبرهای فوری، گوگل به صورت رسمی نسخه نهایی اندروید ۱۰ را برای گوشی‌های پیکسل منتشر کرد. بقیه تولیدکنندگان گوشی‌های موبایل هم برنامه خود را برای به‌روزرسانی موبایل‌هایشان اعلام کرده‌اند. از مهمترین ویژگی‌های اندروید ۱۰ می‌توان به پشتیبانی از شبکه نسل پنجم موبایل، پشتیبانی از صفحه‌نمایش‌های تاشو و انعطاف‌پذیر، لایوکپشن Live caption، پاسخ هوشمند، Focus Mode، آپدیت‌های پس‌زمینه یکپارچه، امنیت و حریم خصوصی بهبودیافته، سلامت دیجیتال و کنترل مربوط به والدین، حالت تاریک Dark Mode و برخی دیگر از ژست‌های حرکتی اشاره کرد. بر خلاف بقیه چیز‌های جدید، معرفی سیستم‌عامل موبایلی می‌تواند خیلی‌ها را در غم و ماتم فرو ببرد، چون اگر نام گوشی فعلی‌شان در میان دریافت‌کنندگان فایل به‌روزرسانی نباشد، یعنی قدیمی شده است. البته همیشه مقصر من و شمای خریدار نیستیم، چون بعضی شرکت‌ها به شکلی ناجوانمردانه حتی گوشی‌های جدید و گرانقیمت خود را در فهرست نمی‌گذارند تا مشتری‌های خود را به خرید مدلی تازه مجبور کنند. با معرفی Android 10 داستان قدیمی اشک‌ها و لبخند‌ها در حوزه گوشی‌های موبایل تکرار می‌شود، اما تا هنوز شمشیر از نیام برنکشیده‌اید و خونریزی راه بینداخته‌اید، جهت استحضار بهتر است بگوییم این فهرست می‌تواند کمی بعد دچار تغییر شود و گوشی‌های تازه‌ای را در خود جا دهد. اما در صورتی که گوشی شما اندروید جدید را نگیرید شاید مجبور شوید از شرش خلاص شوید. با توجه به قیمت موبایل‌ها در ایران لازم است تولیدکننده‌های نامهربان را بشناسیم.

گوشی‌های نوکیا با امکان به‌روزرسانی

شرکت اچ‌ام‌دی گلوبال که حق فروش و عرضه محصولات شرکت نوکیا را برعهده گرفته است، از زمان‌بندی آپدیت گوشی‌های این برند خبر داده و به کاربران نوید قابلیت‌های جدید و منحصربه‌فردی را که در این نسخه از اندروید وجود دارد، داده است. به‌نظر می‌رسد آن‌ها تا اواخر سال جاری میلادی بیشتر گوشی‌های خود را به اندروید۱۰ ارتقا خواهند داد. از جمله مهمترین و نخستین گوشی‌های نوکیا که به‌روزرسانی اندروید۱۰ را دریافت خواهند کرد، می‌توان به مدل‌های زیر اشاره کرد:
اواسط سه‌ماهه چهارم ۲۰۱۹ نوکیا ۹ PureView. اواسط سه‌ماهه چهارم ۲۰۱۹ نوکیا ۸.۱. اواسط سه‌ماهه چهارم ۲۰۱۹ نوکیا ۷.۱. اواخر سه‌ماهه چهارم ۲۰۱۹ یا اوایل سه‌ماهه نخست ۲۰۲۰ نوکیا هفت پلاس. اواخر سه‌ماهه چهارم ۲۰۱۹ یا اوایل سه‌ماهه نخست ۲۰۲۰ نوکیا ۶.۱ پلاس. اواخر سه‌ماهه چهارم ۲۰۱۹ یا اوایل سه‌ماهه نخست ۲۰۲۰ نوکیا ۶.۱. سه‌ماهه نخست ۲۰۲۰ نوکیا ۴.۲. سه‌ماهه نخست ۲۰۲۰ نوکیا ۳.۲. سه‌ماهه نخست ۲۰۲۰ نوکیا ۳.۱ پلاس. سه‌ماهه نخست ۲۰۲۰ نوکیا ۲.۲. اواسط یا اواخر سه‌ماهه نخست ۲۰۲۰ نوکیا هشت نسخه Sirocco. اواسط یا اواخر سه‌ماهه نخست ۲۰۲۰ نوکیا ۵.۱ پلاس. اواسط یا اواخر سه‌ماهه نخست ۲۰۲۰ نوکیا یک پلاس. اواسط سه‌ماهه دوم ۲۰۲۰ نوکیا ۵.۱. اواسط سه‌ماهه دوم ۲۰۲۰ نوکیا ۳.۱. اواسط سه‌ماهه دوم ۲۰۲۰ نوکیا ۲.۱. اواسط سه‌ماهه دوم نوکیا یک.گوشی‌های سامسونگ با امکان به‌روزرسانی

از جمله نخستین گوشی‌های هوشمند سامسونگ که آپدیت جدیدترین نسخه از سیستم‌عامل اندروید موسوم به اندروید ۱۰ را دریافت می‌کنند، می‌توان به مدل‌های زیر اشاره کرد: خانواده گلکسی‌نوت ۱۰، گلکسی فولد، خانواده گلکسی S10، گلکسی‌نوت ۹ و خانواده گلکسی S9.

گوشی‌های هوآوی با امکان به‌روزرسانی

یکی از نگرانی‌های کاربران گوشی‌های هوآوی، تحریم‌های دولت آمریکا علیه این شرکت چینی است. اما به‌نظر می‌رسد این تحریم‌ها به تعویق افتاده و گوگل به هوآوی اجازه دسترسی و استفاده از سیستم‌عامل اندروید و ارائه به‌روزرسانی برای گوشی‌های خود را می‌دهد. از جمله نخستین گوشی‌های هوشمند هوآوی که آپدیت جدیدترین نسخه از سیستم‌عامل اندروید موسوم به Android ۱۰ را دریافت می‌کنند، می‌توان به مدل‌های زیر اشاره کرد: خانواده Mate 20، P Smart 2019، Mate 20، خانواده P20، Mate 10، خانواده honor 20، honor 20، honor 10 و honor 8X

گوشی‌های ایسوس با امکان به‌روزرسانی
گوشی‌های این برند که بروزرسانی اندروید ۱۰ را دریافت می‌کنند ایسوس ذن فون ۵ سری Z، ایسوس ذن فون شش هستند.

گوشی‌های بلک‌بری با امکان به‌روزرسانی
گوشی بلک‌بری K2 تنها گوشی دریافت‌کننده اندروید ۱۰ در میان محصولات این برند خواهد بود.

گوشی‌های ال. جی با امکان به‌روزرسانی
به شکلی عجیب G8 تنها گوشی است که در فهرست دریافت اندروید جدید به چشم می‌خورد. بقیه چی؟

گوشی‌های موتورولا با امکان به‌روزرسانی
صاحبان Moto One، Moto One Power، Moto One Vision، موتو G7، موتو جی Play، موتو G. Power و موتو ایکس ۴ بابت دریافت اندروید جدید خاطری آسوده دارند.

گوشی‌های سونی با امکان به‌روزرسانی
اکسپریا XZ3 تنها گوشی کاندید شده برای دریافت اندروید جدید محسوب می‌شود.

گوشی‌های وان‌پلاس با امکان به‌روزرسانی
گوشی‌های وان‌پلاس ۶، T6، وان‌پلاس ۷ و وان‌پلاس ۷ نسخه Pro زودتر از بقیه صاحب اندروید جدید می‌شوند.

گوشی‌های شیائومی با امکان به‌روزرسانی
برند چینی شیائومی اعلام کرده Mi 9، Mi 9 نسخه Se، شیائومی Mi8 و Mi8 نسخه پرو، Mi MIX2 و  Mi MIX نسخه سه، Mi A2 و شیائومی Mi 2 نسخه لایت را به اندروید ۱۰ آپدیت می‌کند.

اندروید به زودی تنها پادشاه جهان تلفن‌های همراه می‌شود
نصف کابران گوشی‌های آیفون از مدل و قابلیت‌های مختلف گوشی موبایل خود اطلاعی ندارند. این نتیجه پژوهشی است که یک موسسه تحقیقاتی در آمریکا به آن رسیده. در طرف مقابل پژوهش‌های دیگر نشان می‌دهد میزان اطلاعات کاربران اندروید از مدل گوشی و قابلیت‌های آن خیلی بیشتر است. آیفون چند سالی است که بعد از سامسونگ و هواوی در رتبه سوم عرضه‌کننده‌های موبایل در دنیا قرار دارد و درعین حال تحقیقات نشان می‌دهد خیلی از کاربران گوشی‌های iOS در حال کوچ‌کردن به گوشی‌های اندرویدی هستند.

سبقت اندرویدی‌ها از کاربران iOS
تازه‌ترین تحقیقات نشان می‌دهد تا دو سال دیگر، روند استقبال از گوشی‌های اندرویدی با کمی افزایش و گوشی‌های iOS با کاهش کاهش روبه رو خواهد شد. گزارش موسسه آمار استاتیستا پیش‌بینی می‌کند تا سال ۲۰۲۱ میلادی، یعنی دو سال آینده، تعداد کاربران گوشی‌های هوشمند به بیش از یک میلیارد و ۷۴۰ میلیون نفر برسد. این رقم در سال ۲۰۱۷ تقریبا یک میلیارد و ۵۲۰ میلیون نفر بود. آخرین اطلاعات از کاربران گوشی‌های هوشمند نشان می‌دهد سیستم عامل‌های اندروید و iOS به طور کامل رقبای خودشان را کنار زده‌اند و به تنهایی بازار گوشی‌های موبایل را دست گرفته و بین آن‌ها یک رقابت نفسگیر به وجود آمده است.

سال ۲۰۱۰ صنعت گوشی‌های هوشمند صرفا در سلطه این دو سیستم عامل نبود و گزارش‌ها نشان می‌دهد بلکبری سهم ۱۶ درصدی و ویندوز فون سهم ۴.۹ درصدی از بازار گوشی‌های موبایل داشتند. ۴۰.۲ درصد گوشی‌ها هم از سیستم‌عامل‌های متفرقه استفاده می‌کردند. حالا بازار موبایل به کلی تغییر کرده و آمار‌ها نشان می‌دهد تنها دو دهم درصد گوشی‌های هوشمند در دنیا سیستم‌عاملی به غیر از اندروید و iOS دارند.
آخرین اطلاعات از کاربران گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد در این سال ۸۵ درصد کاربران از سیستم‌عامل اندروید استفاده می‌کردند و در طرف مقابل تنها ۱۴.۷ درصد گوشی‌های هوشمند سیستم عامل iOS داشتند. حالا جدیدترین تحقیقات پیش‌بینی می‌کند تا سال ۲۰۲۱ میزان استقبال از گوشی‌های iOS با کاهش دو دهم درصدی به ۱۴.۵ درصد در کل دنیا برسد و در طرف مقابل سهم سیستم عامل اندروید با رسیدن به ۸۵.۵ درصد، حدود چهار دهم درصد افزایش پیدا کند.
هر چند این گزارش نشان می‌دهد سهم دو سیستم عامل اندروید و iOS که توانستند به خوبی سایر سیستم‌عامل‌های موبایلی را در جهان کنار بزنند و صنعت گوشی‌های هوشمند را بین یکدیگر تقسیم کنند، از بازار‌های جهانی موبایل تا سال‌های آینده تقریباً بدون تغییر خاص و قابل توجهی ثابت باقی بماند و تغییر چندان زیادی نکند، با این حال می‌توان روی این پیش‌بینی‌ها به عنوان اولین نشان‌های کوچ کاربران گوشی‌های هوشمند از iOS به اندروید حساب باز کرد.بی‌اطلاعی نصف کاربران آیفون از مدل و قابلیت‌های گوشی
تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده از سوی کارشناسان و پژوهشگران یک موسسه تحقیقاتی در آمریکا نشان می‌دهد که تقریبا نیمی از شرکت‌کنندگان این نظرسنجی، مدل گوشی آیفون خود را نمی‌دانند و حتی از ظرفیت حافظه داخلی و سایر قابلیت‌های مهم آن مثل کیفیت دوربین اطلاعی ندارند.
بیش از دو هزار نفر شرکت‌کننده بالای ۱۸ سال در این پژوهش شرکت کردند و بعد از نشان دادن تصویر چند مدل گوشی آیفون از آن‌ها خواسته شد که موبایل خود را تشخیص دهند. نتیجه جذاب پژوهش این بود که تنها ۵۰ درصد از شرکت کننده‌ها توانستند مدل گوشی خود را شناسایی و انتخاب کنند. این در حالی است که در پژوهش‌های مشابه برای گوشی‌های اندرویدی مثل سامسونگ، بیش از ۷۱ درصد از کاربران موفق شده بودند مدل گوشی‌های خود را به درستی تشخیص دهند.
تحلیلگران اعتقاد دارند این مسئله می‌تواند نشان‌دهنده دانش موبایلی و تخصص بیشتر کاربران گوشی‌های اندرویی باشد. علاوه بر این، کاربران گوشی‌های آیفون که در این پژوهش‌ها به رقبای اندرویدی خود شکست خورده‌اند، از دانش موبایلی کمتری برخوردارند و برای اکثریت آن‌ها قابلیت‌های گوشی فرق چندان زیادی نمی‌کند و تنها برند گوشی برای آن‌ها اهمیت دارد.

این خبر کدام گوشی‌ها به‌روزرسانی اندروید ۱۰ را دریافت می‌کنند؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

بلومبرگ: گلکسی فولد سال آینده ارزانتر و نازکتر خواهد بود

سامسونگ هنوز نسخه جدید گلکسی فولد را معرفی نکرده اما از همین حالا شایعات و گمانه‌زنی ها در مورد نسل دوم این موبایل در سال آینده به راه افتاده است. بر اساس گزارش بلومبرگ در ۲۰۲۰ شاهد معرفی نسخه ای از …

The post بلومبرگ: گلکسی فولد سال آینده ارزانتر و نازکتر خواهد بود appeared first on دیجیاتو.

ویژگی‌های منحصر به‌فرد آیپد پروی جدید

به گزارش بخش فناوری سایت خبرهای فوری،استفاده از دوربین‌های چندگانه در گوشی‌های هوشمند به امری عادی تبدیل شده است و حال به‌نظر می‌رسد این اتفاق درباره‌ تبلت‌ها نیز رخ خواهد داد.

به گزارش تابناک، شاید از منظر داشتن دوربین چندگانه، جدیدترین تبلت سامسونگ، یعنی گلکسی تب اس ۶، منحصر‌به‌فرد باشد؛ اما به‌سختی بتوان لقب اولین را به آن داد. تبلت پروژه‌ تانگو گوگل تعدادی حسگر داشت که همه‌ آن‌ها به‌طور هماهنگ برای ارائه‌ قابلیت‌های واقعیت افزوده ازجمله AR eyes کار می‌کنند. گلکسی تب اس ۶ سامسونگ نیز دوبین دوگانه دارد که یکی از آن‌ها را لنز عریض تشکیل می‌دهد. به‌نظر می‌رسد اپل نیز قصد دارد با راه‌حلی ساده‌تر و ارزان‌تر، راهی مشابه را طی کند. این راه‌حل ساده‌تر چیزی جز استفاده از حسگر سه‌بعدی ToF نیست.

اخبار و شایعات از این موضوع حکایت می‌کنند که آیپد پرو بعدی که به‌نظر می‌رسد ماه مارس رونمایی خواهد شد، بیش از یک دوربین خواهد داشت. بااین‌حال، اپل برخلاف سامسونگ که از دوربین دوگانه استفاده کرده است، قصد دارد از دوربین سه‌گانه در محصولش استفاده کند. اطلاعات کمی درباره این دوربین‌ها وجود دارد؛ اما یکی از آن‌ها شناخته‌شده‌تر است.

به‌گزارش رسانه‌های کره‌ای، شرکت محلی Derkwoo Electronics، تأمین‌کننده‌ی قطعات و براکت‌ حسگرهای سه‌بعدی ToF آیپد پرو است. این شرکت قبلا نیز تأمین‌کننده این قطعات برای دوربین‌های معمول آیفون و آیپد بوده است. با توجه به شناختی که از اپل وجود دارد، این احتمال وجود دارد که تولید این قطعات را به شرکتی بسپارد که قبلا هم با آن کار کرده است.

وجود چنین حسگری برای تبلت‌ها که کمتر برای عکاسی از آن‌ها استفاده می‌شود، دور از ذهن به‌نظر می‌رسد. با‌این‌حال، حسگر سه‌بعدی ToF برای نقشه‌برداری سه‌بعدی و واقعیت افزوده نیز کاربرد دارد. این اقدام می‌تواند برنامه‌های اپل برای واقعیت افزوده به کمک ARKit را نشان دهد.

حسگر‌های زمان پرواز (ToF (Time-of-flight فاصله اجسام روبه‌روی خود را بادقت بیشتری اندازه‌گیری می‌کنند. این روش دقت بیشتری از روش فعلی استفاده از یادگیری ماشینی و دوربین پشتی آیفون‌های فعلی‌ دارد. حسگر‌های TrueDepth در دوربین‌های جلویی آیفون نیز کاملا دقیق هستند؛ اما در فاصله‌های بیشتر از چند فوت کارایی ندارند.

نکته‌ جالب اینجا است که آیپد پرو حتی قبل از آیفون از این ویژگی برخوردار می‌شود. حال‌آنکه آیفون وسیله‌ای مناسب‌تر برای حمل‌و‌نقل است و استفاده از اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده روی آن بسیار راحت‌تر از آیپد، به‌ویژه مدل ۱۲.۹ اینچی آن است. همین موضوع باعث ایجاد تردید‌هایی در این فرضیه می‌شود.

با شناحتی که از کوپرتینویی‌ها وجود دارد، سخت بتوان تصور کرد چنین قابلیت مهمی به‌جای آیفون ابتدا در آیپد عرضه شود. ناگفته نماند همان‌طورکه در سخنرانی‌های گذشته اپل شاهد بودیم، هنگام معرفی ویژگی‌های واقعیت افزوده، کوپرتینونشین‌ها استفاده از تبلت‌های خود را به آیفون ترجیح می‌دهند. به‌نظر می‌رسد اپل این فناوری را با آیپد هماهنگ‌تر می‌بیند و معتقد است استفاده از این ویژگی در آیپد‌ها باعث افزایش محبوبیت هر دو آن‌ها، یعنی واقعیت افزوده و آیپد می‌شود.

این خبر ویژگی‌های منحصر به‌فرد آیپد پروی جدید اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

مردم دنیا کدام برند موبایل را بیشتر دوست دارند؟

به گزارش بخش فناوری سایت خبرهای فوری، از آنجایی که بازار جهانی گوشیهای هوشمند که در سال‌های اخیر با رکود قابل توجهی مواجه شده است، بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده موبایل در تلاشند با ارائه و افزودن قابلیت و فناوری‌های نوین و منحصر بفرد نظر و توجه کاربران و مشتریان را به سوی خود جلب کنند و بدین ترتیب سهم بیشتری از بازار کشورهای مختلف در جهان را به خود اختصاص دهند.

با اینکه روزگاری نوکیا یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید و عرضه کننده موبایل در جهان به شمار می‌آمد، اما در سال‌های اخیر شاهد یک رکود و کاهش بی‌سابقه در میزان فروش محصولاتش بوده که البته با همکاری شرکت اچ‌ام‌دی گلوبال توانست تا حد زیادی فعالیت اندک خود در یک دهه اخیر را جبران کند و سهم خود در بازارهای جهانی موبایل ر احیا کند.

کارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی و آماری استاتیستا به تازگی با انتشار گزارش و نموداری سعی کرده‌اند که سهم برندهای مختلف تولیدکننده موبایل را در طول یک دهه اخیر یعنی سه ماهه چهارم ۲۰۰۹ تا سه ماهه دوم ۲۰۱۹ میلادی نشان داده و به بررسی آن بپردازند.

بر اساس نمودار زیر، سهم سامسونگ در سه ماهه چهارم سال ۲۰۰۹ میلادی تنها ۳.۳ درصد از بازارهای جهانی بود در حالی که نوکیا ۳۸.۶ درصد، اپل ۱۶.۱ درصد، بلک بری ۱۹.۱ ، اچ تی سی ۴.۵ درصد و سایر برندها نیز ۱۷.۶ درصد از بازار را به خود اختصاص داده بودند.

با نگاهی اجمالی و مختصر به این نمودار، به وضوح دیده می‌شود که روند استقبال کاربران و مشتریان از گوشی‌های نوکیا در طول سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ میلادی به شدت رو به کاهش بوده به گونه ای که بعد از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۲ می‌توان گفت که نوکیا دیگر سهمی از فروش در بازارهای جهانی نداشته است.

طبق گزارش وب سایت phonearena، نقطه مقابل نوکیا، شرکت سامسونگ است که در طول یک دهه اخیر به شدت روندی صعودی و رو به رشد را تجربه کرده است به گونه‌ای که سهم آن در آخرین فصل ۲۰۰۹ تنها ۳.۳ درصد از بازار بود و در دومین فصل از سال جاری میلادی ۲۲.۷ درصد گزارش شده و همانطور که در اخبار و گزارش های پیشین نیز ذکر شده بود، سامسونگ سالهاست که در جایگاه نخست تولید و عرضه کنندگان گوشی های هوشمند در جهان قرار گرفته است و طبق آمار، این شرکت کره ای موفق شد در سال ۲۰۱۸ میلادی بالغ بر ۲۹۲ میلیون دستگاه به فروش برساند.

در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، بعد از سامسونگ، هواوی با ۱۷.۶ درصد، اپل ۱۰.۱ درصد، شیائومی ۹.۷ درصد و اوپو ۸.۹ درصد توانسته اند برترین رتبه های تولیدکنندگان موبایل در جهان را از آن خود کنند.

همچنین روندهای دیگر قابل مشاهده در این نمودار، ظهور برندهای چینی تولیدکننده موبایل در سال‌های اخیر است که توانسته‌اند سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی را به خود اختصاص دهند.

این خبر مردم دنیا کدام برند موبایل را بیشتر دوست دارند؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

گلکسی M30s سامسونگ با باتری 6000 میلی آمپر ساعتی در راه است

عکس تبلیغاتی که از گوشی گلکسی M30s سامسونگ منتشر شده نشان می‌دهد که این شرکت یک باتری 6000 میلی آمپر ساعتی برای آن درنظر گرفته است. این بیشترین ظرفیت باتری است که تا به حال در گوشی‌های سامسونگ مورد استفاده …

The post گلکسی M30s سامسونگ با باتری 6000 میلی آمپر ساعتی در راه است appeared first on دیجیاتو.

چرا شارژ سریع 45 واتی گلکسی نوت 10 پلاس با هر شارژری ممکن نیست؟

گلکسی نوت 10 پلاس (بررسی دیجیاتو) اولین گوشی سامسونگ است که از فناوری شارژ فوق سریع 45 واتی پشتیبانی می کند. البته داخل جعبه این موبایل فقط شارژر 25 واتی قرار گرفته که سرعت خوبی هم دارد و می تواند …

The post چرا شارژ سریع 45 واتی گلکسی نوت 10 پلاس با هر شارژری ممکن نیست؟ appeared first on دیجیاتو.

پلیس شیکاگو سامسونگ DeX را جایگزین کامپیوترهای بزرگ می‌کند

پلیس یکی از مناطق شیکاگو به صورت آزمایشی سامسونگ DeX را جایگزین سیستم کامپیوتری داخل ماشین کرده است. در این طرح که با همکاری کمپانی کره ای شروع شده، پلیس برای دریافت هشدار اعزام، پیام های سیستم تشخیص تیراندازی و …

The post پلیس شیکاگو سامسونگ DeX را جایگزین کامپیوترهای بزرگ می‌کند appeared first on دیجیاتو.

بررسی دیجیاتو: سامسونگ گلکسی نوت 10 پلاس [به همراه بررسی ویدیویی]

وقتی سامسونگ برای اولین بار ایده استفاده از قلم استایلوس روی گوشی موبایل را مطرح کرد، خیلی جدی گرفته نشد. به قول استیو جابز تا وقتی که می توان از انگشت برای لمس صفحه استفاده کرد، چه نیازی به قلم …

The post بررسی دیجیاتو: سامسونگ گلکسی نوت 10 پلاس [به همراه بررسی ویدیویی] appeared first on دیجیاتو.

خبرگوناگون تکرار مجدد یک اشتباه توسط سامسونگ هنگام رونمایی از سری گلکسی‌ نوت ۱۰

به گزارش بخش فناوری سایت خبرهای فوری، چند روز پیش سامسونگ هنگام رونمایی از اسمارت‌فون‌های گلکسی‌نوت ۱۰ و گلکسی‌نوت ۱۰ پلاس خود و به‌عنوان مقدمه، ویدیویی رسمی از یک محصول جدید را منتشر کرد. در آغاز این ویدیو، صدای ضبط شده بر روی آن اعلام می‌کند که “به منظور کاهش حداقلی حواشی، استیل ضدزنگ و شیشه به‌صورت یکپارچه عرضه می‌شوند.”

با این‌حال در اعلامیه فوق یک اشتباه بزرگ وجود دارد. سری گلکسی‌نوت ۱۰ از آلومینیوم و نه استیل ضدزنگ استفاده می‌کند. وب‌سایت Verge اعلام کرده که این موضوع را با سامسونگ در میان گذاشته و تولیدکننده کره‌ای نیز وجود چنین اشتباهی را تایید نموده است.

مشکل بدتر این‌که بر اساس اظهارات وب‌سایت SamMobile، همین اشتباه در وب‌سایت سامسونگ نیز تکرار شده است. متن اولیه منتشر شده بر روی سایت به عبارت “استیل ضدزنگ بسیار براق” اشاره داشت و بعدها به “فلز بسیار براق” تغییر پیدا کرد. در ورژن جدید ویدیوی معرفی که امروز در کانال یوتیوبی سامسونگ منتشر شد؛ سطر مربوط به استیل ضدزنگ و شیشه کاملا حذف شده است. اگرچه محتوای ویدیو هیچ تغییری نکرد. سناریوی حقیقی احتمالا برای صاحبان سامسونگ گلکسی‌نوت ۱۰ و نوت ۱۰ پلاس مناسب‌تر خواهد بود؛ چرا که احتمال خش‌پذیری آلومینیوم در مقایسه با استیل ضدزنگ به‌مراتب کم‌تر است.

سامسونگ در زمینه سایر مشکلات مرتبط با سری گلکسی‌نوت ۱۰ نیز اقدامات ویرایشی فراوانی را اجرا کرد

اما این موضوع تنها اقدام ویراستاری اجرا شده توسط سامسونگ طی هفته جاری به‌شمار نمی‌رود. همان‌طور که روز گذشته نیز اعلام شد؛ پس از حذف جک ۳.۵ میلی‌متری هدفون از اسمارت‌فون‌های گلکسی‌نوت ۱۰ و گلکسی‌نوت ۱۰ پلاس، سامسونگ کلیه محتوای بازاریابی که احتمالا به‌نوعی با نمونه‌های موجود در قلمرو آی‌فون اپل مشابهت داشتند را از اکانت‌های خود در رسانه‌های اجتماعی حذف کرد. البته سامسونگ در زمینه کنایه زدن به آی‌فون و طرفداران آن سابقه‌ای پربار و درخشان دارد. برای مثال می‌توان به پیام بازرگانی منتشر شده توسط سامسونگ در سال ۲۰۱۱ اشاره کرد. این ویدیو برای اسمارت‌فون گلکسی S II تولید شد و جهت به تصویر کشیدن طرفداران منتظر برای آی‌فون ۴s از بازیگران مختلف استفاده کرد. در این تبلیغ چند نکته قابل‌توجه وجود داشت. یکی از افراد حاضر در صف خریداری گوشی می‌گوید: “در صورت عدم تغییر شکل ظاهری گوشی، مردم چگونه متوجه ارتقاء هندست من خواهند شد؟ هنگامی‌که یک شخص مخالف اعلام می‌کند که “من هرگز نمی‌توانم یک هندست سامسونگی را خریداری نمایم. من خیلی خلاق هستم.”؛ در این هنگام شخص مصاحبه‌کننده، کلام وی را قطع کرده و او را یک شخصیت استثنایی معرفی می‌کند.

سامسونگ همچنین کلیه تبلیغات ابتکاری با حضور یک هنرمند که در آن‌ها تلاش یک طرفدار اپل برای فروش آی‌فون X به مشتریان حاضر در اپل استور به تمسخر گرفته شده است را حذف کرد. در یکی از تبلیغات، مردی در حال قدم زدن به سوی فروشگاه سوال می‌کند که آیا بر روی مدل جدید آی‌فون نیز کماکان قادر به استفاده از هدفون‌های خود خواهد بود یا خیر. این ویدیو با هدف رونمایی از طرح مفهومی استفاده از یک دانگل منتشر شد. اپل پیش‌تر جک ۳.۵ میلی‌متری هدفون را از هندست‌های خود حذف کرد و این پیام بازرگانی، یکی از روش‌های سامسونگ جهت دست انداختن اپل برای انجام چنین اقدامی بود. با این همه سامسونگ در سری گلکسی S9 نیز از جک صوتی هدفون استفاده کرد و تا پیش از مقطع کنونی و معرفی هندست‌های گلکسی‌نوت ۱۰ و گلکسی‌نوت ۱۰ پلاس این مشخصه را حذف نکرد.

اکنون این پرسش مطرح می‌شود که سامسونگ چگونه در بیان مواد اولیه مورد استفاده برای قاب سری گلکسی‌نوت ۱۰ ضمن ویدیویی با حدودا ۳ میلیون بار پخش دچار اشتباه شده است. تکرار این خطا در تصاویر منتشر شده روی وب‌سایت شخصی سامسونگ بدان معناست که برخی کارمندان واحد بازاریابی کمپانی احتمالا طی روزهای آینده اوقات پر التهابی را پیش رو خواهند داشت. در حال حاضر پیش‌بینی می‌شود که سامسونگ احتمالا در مقطعی از فرآیند توسعه هندست‌های نوت ۱۰ خود قصد داشته از استیل ضدزنگ استفاده کند. به‌هرحال اپل در تولید قاب‌های گوشی‌های آی‌فون X، آی‌فون XS و آی‌فون XS مکس از این ماده اولیه بهره گرفته است (آی‌فون XR از آلومینیوم استفاده می‌کند).

اگرچه برخی افراد می‌توانند مرتکب خطا شوند و اشتباه آن‌ها نیز احتمالا هیچ‌گونه آسیب یا زیانی را در پی ندارد؛ اما هیچ شرکتی مایل نیست که پس از معرفی گوشی‌های پیشرفته خود که نمایانگر اوج توان فنی کمپانی در طول ۱ سال هستند؛ نادان به‌نظر برسد.

این خبر خبرگوناگون تکرار مجدد یک اشتباه توسط سامسونگ هنگام رونمایی از سری گلکسی‌ نوت ۱۰ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.