درگیری خبرنگار صداوسیما با نظامی صهیونیست در کرانه باختری + فیلم و تصاویر

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری‏، روز جمعه همزمان با برگزاری نماز جمعه، نظامیان رژیم کودک‌کش صهیونیستی در یورش به یک روستا در قدس شرقی تلاش کردند از برپایی نماز جمعه جلوگیری کنند. آنها برای رسیدن به این هدف علاوه بر ضرب‌وجرح نمازگزاران به خبرنگاران و روزنامه‌نگاران حاضر در این جمع نیز حمله کردند.

با وجود این تلاش‌ها نظامیان رژیم کودک‌کش صهیونیستی در نهایت در ماموریت خود شکست خوردند و فلسطینیان موفق شدند نماز جمعه باشکوهی برگزار کنند.

در ادامه تصاویری از درگیری خبرنگار صداوسیما با نظامی صهیونیست را مشاهده می‌کنید.

در ادامه ویدئویی از توضیحات خبرنگار صداوسیما درباره این حادثه را مشاهده می‌کنید.این خبر درگیری خبرنگار صداوسیما با نظامی صهیونیست در کرانه باختری + فیلم و تصاویر اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

اسراییل:شهروندان سعودی،اسرائیل را خانه خود بدانند

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری‏ به نقل از سایت النشره،سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی ضمن قدردانی از حسن میزبانی عربستان برای حجاج، حجی مقبول را برای آنها آرزو کرد.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند، حسن کعبیه، سخنگوی وزارت خارجه این رژیم از عربستان به خاطر حسن میزبانی قدردانی کرد و برای همه حجاج حجی مقبول آرزو کرد.

وی در ادامه خطاب به کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و عربستان گفت: “دوستان ما بدانید که تل‌آویو از شما استقبال می‌کند. اسرائیل را خانه دوم خود بدانید. به اسرائیل خوش آمدید”.

این خبر اسراییل:شهروندان سعودی،اسرائیل را خانه خود بدانند اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

اذعان نشریه آمریکایی به قدرت پهپادهای ایران

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، نشریه آمریکایی هیل نوشت: ایران بی هیاهو مشغول افزایش تدریجی زرادخانه پهپادهای تولید داخل است. این نشریه در گزارشی به قلم ست فرانتزمن در پایگاه اینترنتی خود نوشت: گفته می شود دهم ژوئیه پهپادهای ایرانی به گروهی ( تروریستی) در شمال عراق حمله کردند.

این حمله سه هفته پس از سرنگونی یک پهپاد پیشرفته آمریکایی بر فراز دریای عمان انجام شد.قدرت پهپادی ایران، محدود به آبهای برون ساحلی ایران یا کشورهای همسایه نیست و هم اکنون در حال تبدیل شدن به تهدیدی منطقه ای علیه آمریکا و متحدان آن است.حزب الله لبنان که در سال های گذشته پهپادهایی به داخل فلسطین اشغالی به پرواز درآورده است، ناوگان پهپادهای خود را که ایران تامین می کند بهبود بخشیده است و اکنون تهدید می کند در جنگ در آینده از آنها علیه رژیم صهیونیستی استفاده خواهد کرد.

حزب الله نخستین بار از پهپاد مرصاد استفاده کرد. این پهپاد مبتنی بر یک مدل ایرانی مشابه پهپادهای ابابیل و مهاجر ایران است.به نظر می رسدفناوری ایران در زمینه پهپادها پیوسته پیشرفته تر می شود. ایران از دهه ۱۹۸۰ به دنبال تقویت نیرویی متشکل از پهپادهای تولید داخل بوده است.ایران ماه ژانویه پهپادهای جدید زیادی به نمایش گذاشت. بنا بر اعلام رسانه های ایران، از جمله این پهپادها عبارتند از پهپاد رادار گریز شاهد-۱۷۱ مجهز به موشک های هدایت شونده، و پهپاد کمان ۱۲، که ظاهراً می تواند بالغ بر ۱۰ ساعت با سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت پرواز کند.

بعضی از پهپادهای ایران، در اصل، با استفاده از مهندسی معکوس از روی پهپادهای آمریکایی ساخته شده اند. پهپادهای صاعقه و شاهد ۱۷ ایران، نسخه ساخته شده از روی پهپاد سنتینل آر کی- ۱۷۰ هستند که ایران سال ۲۰۱۱ توقیف کرد. پهپاد شاهد ۱۲۹ مشابه پهپاد ام کیو-۱ پرداتور آمریکا است.این نشریه نوشت : ایران نه تنها نشان داده است که می تواند از پهپادها استفاده کند بلکه نشان داده است که قادر به انهدام پهپادهای آمریکایی نیز هست.

ایران می خواهد پهپادهای خود را در داخل و خارج به رخ بکشد تا نشان دهد که می تواند تحریم ها را دور بزند و به توسعه این توانمندی نظامی ادامه دهد. به همین دلیل است که ایران از ماه ژانویه تا ژوئیه رزمایش هایی با پهپادها انجام داده و گفته است که حتی تحرکات یک ناو هوایپمابر آمریکایی را زیر نظر گرفته است. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، که آمریکا برچسب سازمان تروریستی به آن زده است، در راس تلاش های اخیر پهپادهای ایران قرار دارد. /مشرق

این خبر اذعان نشریه آمریکایی به قدرت پهپادهای ایران اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

استقبال اسرائیل از اقدام آرژانتین علیه حزب‌الله

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، دقایقی پس از آنکه اعلام شد دولت آرژانتین نام حزب‌الله لبنان را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده، رژیم صهیونیستی از این تصمیم استقبال کرد.

«اسرائیل کاتص» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در توییتر نوشت: «اسرائیل تصمیم مهم مائوریسیو ماکری رئیس‌جمهور آرژانتین برای تروریستی شناختن حزب‌الله را تبریک می‌گوید.»

وی افزود: «تمام جهان باید در مبارزه با تروریسمی که توسط ایران و نایبانش شیوع یافته، متحد شود.»

امروز (پنج‌شنبه) همزمان با سفر «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا به بوینس آیرس، دولت آرژانتین حزب‌الله لبنان را سازمانی تروریستی اعلام و دارایی‌های احتمالی این گروه را مسدود کرد. (جزئیات بیشتر)

پیش از این گزارش شده بود که با افزایش فشارهای رژیم صهیونیستی بر دولت آرژانتین، این کشور در حال برنامه‌ریزی برای تروریستی خواندن جنبش مقاومت «حزب‌الله» لبنان به بهانه انفجار بیست‌وپنج سال پیش است.

دولت کنونی آرژانتین به ریاست ماکری روابط بسیار نزدیکی با رژیم صهیونیستی، آمریکا و برخی از شیخ‌نشین‌های عربی حاشیه خلیج فارس دارد و پیش از این هم وعده تروریستی اعلام کردن حزب‌الله را داده بود.

یک مقام ارشد در دولت آرژانتین پیش از این گفته بود از آنجا که ماکری و هم‌حزبی‌هایش اکثریت را در پارلمان در اختیار ندارند، نمی‌توانند قانونی برای تروریستی اعلام کردن حزب‌الله تصویب کنند، به همین دلیل، دولت با روشی دیگر مستقیما وارد عمل می‌شود.

به نوشته رویترز، صدور دستور مسدود شدن دارایی‌های حزب‌الله، نام این گروه را به طور خودکار وارد فهرست گروه‌های تروریستی می‌کند. /فارس

این خبر استقبال اسرائیل از اقدام آرژانتین علیه حزب‌الله اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

از انحرافات جنسی تا سرقت و مصرف مواد مخدر / بی‌اخلاق‌ترین ارتش دنیا را بشناسید!

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، روز پنجم آوریل آبراهام بورگ، رئیس سابق کنیست رژیم صهیونیستی مقاله‌ای را درباره رسوایی‌های جنسی و اخلاقی در ارتش رژیم صهیونیستی منتشر کرد و نتیجه گرفت که ارتش اسرائیل ارتشی اخلاقی نیست و کابینه اسرائیل نیز «دولت ماجراجو و امپریالیستی و سطحی‌نگر است.» بورگ در مقاله خود که در روزنامه صهیونیستی هاآرتص منتشر شد، تاکید کرد ارتش اسرائیل ابزاری در دست کابینه این کشور است که وزرایش آن را به تحرک وا می‌دارند، اما کابینه نیز از اساس فاسد است. شلومو گازیت، رئیس سابق دستگاه اطلاعات ارتش اسرائیل می‌گوید با انتقادات مطرح شده از سوی بورگ در زمینه سیاست‌های اشغال گرایانه رژیم صهیونیستی موافق است.

فساد و مواد مخدر

در همین رابطه شبکه عبری زبان «کان» در گزارش‌هایی اعلام کرد پرونده‌های تحقیق علیه نظامیان اسرائیل در خصوص ارتکاب جرم و اقدامات غیرقانونی در زمان خدمت و در مراکز نظامی طی سال‌های گذشته

۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است. این شبکه عبری زبان می‌افزاید حدود ۱۰۱۸ پرونده تحقیق ضدنظامیان اسرائیلی درخصوص مصرف مواد مخدر ابلاغ شده است که ۴۵۶ مورد مربوط به مصرف مواد مخدر در داخل پایگاه‌ها و در جریان خدمت نظامی در سال ۲۰۱۶ بوده است. همین رقم در سال ۲۰۱۸به حدود ۱۴۸۱ مورد افزایش پیدا کرد که ۷۹۴ مورد آن‌ها در خصوص مصرف مواد مخدر داخل پایگاه‌ها و در جریان خدمت نظامی بود. همچنین میزان تجاوز به عنف و اقدامات جنسی در داخل ارتش اسرائیل نیز در داخل پایگاه‌ها و در جریان خدمت نظامی افزایش پیدا کرده است. بر اساس اعلام شبکه تلویزیونی ۱۲ اسرائیل، در سال ۲۰۱۸ بیش از ده پرونده در خصوص تجاوز به عنف به کارمندان نظامی زن در داخل پایگاه‌های نظامی ثبت شد. در یک گزارش دیگر تعداد این پرونده‌ها در همان سال ۴۸ مورد ذکر شده است.

در یک گزارش دیگر، پلیس نظامی اسرائیل می‌گوید ۶۶ پرونده تحقیق در خصوص سرقت اسلحه را از مواضع نظامی طی سال ۲۰۱۸ به ثبت رسانده است. این در حالی است که این رقم در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۸۹ پرونده بود. گفته می‌شود تاکنون ۴۰۰۰ نظامی اسرائیلی به علت ارتکاب جرم‌های مختلف در جریان خدمت نظامی طی فقط سال ۲۰۱۸ به زندان افتاده‌اند. از همین رو آوی کوخاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی کمیته ویژه‌ای را برای بررسی این موضوع تشکیل داد و خواستار اتخاذ تدابیر و اقدامات مجازات‌گونه برای جلوگیری از گسترش مواد مخدر در داخل پایگاه‌های نظامی اسرائیل شد.

علاوه بر سرقت‌های صورت گرفته در داخل پادگان‌های نظامی رژیم صهیونیستی، ارتش اسرائیل در جریان بازرسی و بازجویی‌های صورت گرفته در منازل فلسطینی نیز دست به ارتکاب سرقت‌های بسیار زیادی زده است.

از همین رو تاکنون برای مثال دادخواست‌های زیادی علیه نظامیان تیپ گولانی ارائه شده که متهم به غارت و سرقت اموال عمومی مردم در منطقه حی الشجاعیه در شرق غزه و مناطق مختلف کرانه باختری و اماکن سکونت فلسطینی‌ها بوده است.

جنگ طلب و نژادپرست

ارتش رژیم صهیونیستی تمایل زیادی به جنگ‌طلبی دارد و با روحیه خودبرتربینی و نژادپرستی‌اش، سعی دارد دیگران را به عقب‌افتادگی و ضعف متهم کند. گزارش گلدستون درباره جنگ غزه به‌خوبی نشان داد جنایت‌های صورت گرفته توسط نظامیان اسرائیلی در چه سطحی بوده است. اوریت دگانی، نویسنده زن اسرائیلی با اشاره به بستر‌های فرهنگی این جنایت‌ها می‌نویسد؛ جامعه اسرائیل مبتنی بر فرهنگ جنگ است و هیچ زبانی غیر از آن را متوجه نمی‌شود. وی می‌افزاید اسرائیلی‌ها همواره به سمت جنگ پیش می‌روند، چرا که از صلح و ثبات بیزار هستند. آن‌ها زور و خشونت را تنها گزینه تحقق اهداف خود می‌دانند.

ریچارد گلدستون، یک قاضی آفریقای جنوبی بود که از سوی سازمان ملل متحد به ریاست کمیته حقیقت‌یاب در باره جنگ غزه سال ۲۰۰۸ تعیین شد. رژیم صهیونیستی نتایج و گزارش این کمیته را تحریم کرد، اما گزارش این کمیته که در ۵۷۵ صفحه منتشر شد تل‌آویو را به خاطر ارتکاب جنایت‌های جنگی در نوار غزه و ادامه محاصره غیر‌انسانی این منطقه و جلوگیری از ورود کالا‌های اساسی محکوم کرد. این گزارش به تعداد قربانیان فلسطینی تجاوز رژیم صهیونیستی به ویژه در میان غیر نظامیان و شهروندان بی‌گناه اشاره کرد و نوشت: «موشک باران اسرائیل ضد مقر آنروا در این منطقه که پناهگاهی برای ۶۰۰ تا ۷۰۰ غیرنظامی بود، یکی از موارد نقض قوانین بین‌المللی به شمار می‌رود. همچنین حمله رژیم صهیونیستی به بیمارستان الوفا در شهر غزه و چهار راه الفاخوره در نزدیکی مدرسه وابسته به آنروا از دیگر موارد نقض حقوق بشر توسط ارتش اسرائیل بود.» این گزارش در جایی دیگر یاد‌آور شد که رژیم صهیونیستی در این جنگ از سلاح‌های غیرمتعارف نظیر بمب‌های فسفر سفید و خمپاره‌های میخی استفاده کرده بود. سربازان اسرائیلی در جنگ غزه ۲۰۰۸ بیش از ۱۳۰۰ فلسطینی و در سال ۲۰۱۴ بیش از ۲۰۰۰ فلسطینی را به شهادت رساندند.

آینده وخیم

کارشناسان با توجه به موارد یاد شده پیش بینی می‌کنند آینده‌ای وخیم در انتظار نظامیان صهیونیستی باشد. به گفته آن‌ها رژیم صهیونیستی بعد از ۷۱ سال جنگ و درگیری خود را در ورطه‌ای هولناک می‌بیند. هم‌اکنون دولت اشغالگر اسرائیل در میان حدود ۴۰۰ میلیون عرب و یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون مسلمان قرار گرفته و هیچ آینده‌ای را برای خود متصور نیست.
کنفرانس آینده ملت یهود که با مشارکت ۱۲۰ نفر از رهبران یهودی دنیا در شهر قدس اشغالی برگزار شد، چهار سناریو را فراروی آینده اسرائیل ترسیم کرد.

این چهار گزینه شامل کابوس، شکوفایی، فرسایش و دفاع بود که بر اساس اسناد موجود در این اجلاس، گزینه کابوس قوی‌ترین سناریوی فراروی آینده دولت عبری زبان در سال ۲۰۳۰ خواهد بود و خطرات گسترده‌ای فراروی این رژیم قرارخواهد گرفت. /جام جم

این خبر از انحرافات جنسی تا سرقت و مصرف مواد مخدر / بی‌اخلاق‌ترین ارتش دنیا را بشناسید! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

ماجرای پیغام محرمانه رهبرانقلاب به سیدحسن‌ نصرالله در دل جنگ با رژیم صهیونیستی + فیلم

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، در ویدئویی که به تازگی منتشر شده است، شیخ اکرم الکعبی دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء ماجرای پیغام محرمانه رهبر انقلاب به سیدحسن‌نصرالله در دل جنگ با رژیم صهیونیستی را تشریح کرد.

الکعبی در صحبت‌هایش به جنگ تموز اشاره می‌کند و می‌گوید: تمام دنیا می‌پنداشتند که مجاهدان حزب‌اللّه تنگنا و سختی به سر می‌برند، چراکه اغلب کشورها از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کردند و امکانات پیشرفته‌ای در اختیار آنها وجود داشت. اما در میان این روزهای دل آشوب و سخت انتشار بشارت‌های سیدحسن نصراللّه در رسانه‌ها مبنی بر پیروزی، همگان را غافلگیر کرد؛ صحبت‌هایی که با اطمینان وعده پیروزی بر دشمن را می‌داد.

واقعیت امر اینجاست که سیدحسن نصراللّه در جمعی اعلام کرد: پس از شدید شدن فشارهای دشمن، نامه‌ای از سوی آیت‌اللّه خامنه‌ای دریافت می‌کند که ایشان در آن نامه توصیه دارند که همه مجاهدان جوشن صغیر بخوانند. رهبر معظم انقلاب همچنین  وعده نصرت و عزت را به مقاومت داده بودند.

در ادامه می‌توانید جزئیات ماجرای نامه رهبر معظم انقلاب به سید حسن نصراللّه را در این فیلم مشاهده کنید.این خبر ماجرای پیغام محرمانه رهبرانقلاب به سیدحسن‌ نصرالله در دل جنگ با رژیم صهیونیستی + فیلم اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

ماجرای ربوده شدن حاج احمد متوسلیان چیست؟

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، چهاردهم تیرماه سالگرد ربوده شدن ۴ نفر از دیپلمات‌های ایرانی است؛ روزی که حاج احمد متوسلیان و ۳ همراهش در کشور لبنان توسط فالانژهای رژیم صهیونیستی ربوده شدند. طی این ۳۷ سال حرف‌های گوناگونی درباره سرنوشت این چهار دیپلمات زده شده است.

روز گذشته وزارت امور خارجه کشورمان در بیانیه‌ای به مناسبت سالگرد ربوده‌شدن این دیپلمات‌ها اعلام کرد: “شواهد و قرائن گویای آن است که دیپلمات‌های ربوده شده در لبنان، به نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی تحویل داده شده و متعاقبا به سرزمین‌های اشغالی منتقل شده‌اند و اکنون در زندان‌های این رژیم نامشروع بسر می‌برند.”

در این گزارش به ماجرای ربوده شدن حاج احمد متوسلیان و همراهانش پرداخته شده است.

ماجرای ربوده شدن ۴ دیپلمات ایرانی چیست؟

۱۴ خرداد ۱۳۶۱ خودرو سیاسی سفارت جمهوری اسلامی ایران که در حمایت پلیس دیپلماتیک لبنان از شهر بندری طرابلس به بیروت باز می‌گشت، برخلاف قوانین بین‌المللی و مصونیت دیپلمات‌ها در منطقه “برباره” توسط نیروهای رژیم صهیونیستی موسوم به “نیروهای لبنانی” متوقف شد و سه دیپلمات ایرانی و خبرنگار همراه آنها ربوده شدند.

از آن زمان تاکنون از سرنوشت سیدمحسن موسوی (کاردار سفارت ایران)، حاج احمد متوسلیان (وابسته نظامی سفارت ایران در بیروت)، تقی رستگارمقدم (کارمند سفارت) و کاظم اخوان (خبرنگار و عکاس ایرنا) خبری در دست نیست.

دقایقی بعد از ربوده شدن احمد متوسلیان و همراهانش، رادیو اسرائیل اعلام می‌کند: ژنرال احمد متوسلیان، طراح عملیات فتح المبین و بیت المقدس، در پست بازرسی «برباره» به‌اسارت گرفته شد.

این اتفاق در حالی رخ داد که این چهار نفر از مصونیت دیپلماتیک برخوردار بودند. در آن زمان، پیرو جنگ‌های داخلی در لبنان، اسرائیل به این کشور حمله کرده بود و حزب فالانژ، همکاری نزدیکی با این رژیم داشت. هرچند ابتدا گفته می‌‏شد که سیدمحسن موسوی، کاردار جمهوری اسلامی ایران در بیروت و همراهانش کشته شده‌اند، اما شواهد و مدارک موجود، حاکی از آن است که آن‌ها در اسارت نیروهای اسرائیلی هستند.

پاسخ رژیم صهیونیستی به سازمان ملل و حزب‌الله چه بود؟

سال  ۲۰۰۸ رژیم صهیونیستی گزارش مفصلی را از طریق سازمان ملل در این زمینه ارائه داد. فرض بر این بوده که تجمیع اطلاعاتی که در این خصوص دست اسرائیل بوده، در قالب آن گزارش آمده بود. در این گزارش خط‌های خبری زیادی آمده که پر از اسم و آدرس است اما ماحصل داستانش همان است که می‌گوید این دیپلمات‌ها همان روز اول که ربوده شده‌اند، شهید شده‌اند و ماجرای شهادتشان هم ربطی به اسرائیل نداشته است، در واقع رژیم صهیونیستی سعی کرده در این گزارش خود را تبرئه کند.

همان سال آخرین تبادل بین حزب‌الله و رژیم صهیونیستی انجام شد و سمیر قنطار هم در همین تبادل آزاد شد، حزب‌الله خیلی پافشاری کرد که در این تبادل آن ۴ دیپلمات ایرانی هم گنجانده شوند. حزب‌الله پافشاری و پیگیری کرد. سید حسن نصرالله در سخنرانی بعد از این تبادل نیز این موضوع را مطرح کرد. اما اسرائیل پرونده آراد را مطرح کرد.

رون آراد کمک‌خلبان مفقودشده نیروی هوایی ارتش اسرائیل است که در سال ۱۹۸۶ در لبنان سقوط کرد. این خلبان زنده به دست مصطفی دیرانی می‌افتد و ۶ ماه در زندان بوده بعد از ۶ ماه در لبنان ناپدید می‌شود. اسرائیلی‌ها به‌دروغ اعلام می‌کنند که او دست ایران است. شهریور سال ۱۳۷۵ رادیو رژیم صهیونیستی به‌نقل از روزنامه اسرائیلی “یدیعوت آحارونوت” اعلام کرد: “هرگونه اطلاعات در مورد دیپلمات‌های ایرانی ربوده‌شده در لبنان، می‌تواند اطلاعات متقابلی در مورد رون آراد به‌همراه داشته باشد”.

در جریان این اختلافات در مورد پرونده آراد و چهار دیپلمات ربوده‌شده قرار می‌شود حزب‌الله و رژیم صهیونیستی گزارش اطلاعاتی‌ خود را در مورد این پرونده‌ها اعلام کنند. گزارشی که حزب‌الله درباره آراد داد، یک هفته زودتر از گزارشی بود که اسرائیل در مورد ۴ دیپلمات داده است. در آن زمان روزنامه الشرق الاوسط مقاله‌ای زد که این گزارشی که حزب‌الله راجع به آراد داده است، در هیئت دولت اسرائیل بررسی شده و به این نتیجه رسیدند که نکته جدیدی در این گزارش نیست و چون این گزارش چیز جدیدی ندارد، این‌ها هم تصویب کردند در گزارششان نکته جدیدی ارائه ندهند.

شواهد زنده بودن و اسارت در اسرائیل

با وجود اقدامات متعدد جمهوری اسلامی برای آزادسازی دیپلمات‏‌ها طی سه دهه اخیر، هنوز اطلاع دقیقی از سرنوشت این افراد وجود ندارد. در این سال‌ها خانواده‌های دیپلمات‌های ربوده‌شده انجمنی را تأسیس کردند به‌نام انجمن حمایت از دیپلمات‌های ربوده‌شده ایرانی تا بتوانند پرونده پیگیری سرنوشت آن‌ها را از طریق پیگیری حقوقی ادامه دهند. دبیرکل این انجمن سید رائد موسوی تنها فرزند جاویدالاثر سید محسن موسوی بود.

دولت لبنان سال‌هاست که یک کمیته حقیقت‌یاب برای بررسی این موضوع و رسیدن به اطلاعات، تشکیل داده که تاکنون هیچ نتیجه روشنی از بررسی‌های این کمیته منتشر نشده است.

البته سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان و بسیاری از شخصیت‌های لبنانی، سمیر جعجع و فالانژها را مسئول ربایش دیپلمات‌های ایرانی دانسته و خواستار روشن‌شدن این موضوع شده‌اند.

سید حسن نصرالله درباره ۴ دیپلمات ایرانی گفته است: نشانه‌ هایی وجود دارد که دیپلمات های ایرانی در زندان های رژیم صهیونیستی بسر می‌‌برند. اسرائیل در گزارش خود ادعا می‌کند که چهار دیپلمات ایرانی توسط فالانژ‌ها ربوده شده و به دست این نیروها کشته شدند و اجساد آنان دفن شده است. اسرائیل دشمن ما است و ما نمی توانیم به گزارش های آن اعتماد کنیم. همانطور که اسرائیلی‌‌ها در گذشته هم حضور بعضی اسیران در زندان های خود را تکذیب می‌کردند، اما مشخص شد که این اسیران در زندان های این رژیم بوده ‌اند.

سردار حسین دهقان وزیر سابق دفاع نیز سال ۱۳۹۵ به خبرگزاری دفاع مقدس گفته بود: “ادعای ما این است که این ها زنده و در اسارت رژیم صهیونیستی هستند و مدارکی دال بر این موضوع وجود دارد. آنها مسئولیت سلامت و امنیت چهار دیپلمات را باید بر عهده بگیرند و هم از لحاظ حقوقی و هم از لحاظ سیاسی دنبال می‌کنیم تا بتوانیم اینان را آزاد کنیم. دولت این مسئله را پیگیری خواهد کرد.”

پیش از این نیز مقامات متعددی از ایران از جمله شهید غضنفر رکن آبادی سفیر پیشین ایران در بیروت در مراسم سی و یکمین سالگرد ربایش این چهار دیپلمات که ۱۳ تیرماه ۱۳۹۲ در محل سندیکای روزنامه نگاران لبنان برگزار شده بود نیز اعلام کرده بود که، “چهار دیپلمات ربوده شده ایرانی زنده و در زندان های رژیم صهیونیستی هستند”.

مرکز اسناد انقلاب اسلامی نیز گفته بود:  «اگرچه ابتدا گفته می‌شد که سید محسن موسوی کاردار جمهوری اسلامی ایران در بیروت و همراهانش کشته شده‌اند؛ اما شواهد و مدارک موجود، حاکی از آن است که آن‌ها در اسارت اسرائیل است.»

همچنین یک زندانی یونانی آزاد شده از زندان‌های اسرائیل نیز با مراجعه به سفارت ایران در یونان ادعا کرده که هر چهار ایرانی را در زندانهای اسرائیل دیده ‌است.

البته در مقابل برخی افراد نیز بر شهید شدن این ۴ دیپلمات ایرانی تاکید دارند.

رونن برگمن در کتاب «برخیز و بی‌درنگ او را بکش» (بهمن ۱۳۹۶) به نقل از رابرت حاتم (مسئول کشتار فالانژیست‌ها) می‌گوید: فالانژها با اجازه اسرائیلی‌ها چهار دیپلمات ایرانی را به قتل رساندند.

سمیر جعجع در بهمن ماه سال ۸۷ برای اولین بار گفته بود که دیپلمات‌های ایرانی در “ایست البرباره” ربوده شدند ولی این افراد بعدا در مکانی که وی مدعی شده از آن اطلاعی ندارد، کشته شده‌اند.

وی که فرماندهی نیروهای فالانژ را به هنگام ربودن چهار دیپلمات ایرانی در بیست و شش سال پیش برعهده داشت، هم اکنون در قالب حزب «نیروهای لبنانی» رهبری این افراد را به عهده دارد.

ادعای عیسی ایوبی در مورد شهادت دیپلمات‌ها

تیرماه سال ۹۶ عیسی ایوبی یکی از روزنامه­‌نگاران روزنامه الدیار از حزب سوری ــ قومی لبنانی و معاون شبکه جهانی وولتر ادعا کرد که با دیپلمات­‌های ایرانی در زندان بوده است.

او با طرح جزئیاتی از روزهای بازداشتش در زندان‌های رژیم صهیونیستی از سردار احمد متوسلیان و همراهانش گفته بود: «از اولین باری که وارد سلول شدم قادر به حرف زدن و یا حرکت نبودم. همه آن‌ها یا اکثر آن‌ها از این تعجب کرده بودند که فرد دیگری را کنار آن‌ها قرار بدهند. آن‌ها شروع به حرف زدن با هم کردند. من نمی‌توانستم بفهمم که آنها به هم چه‌چیزی می‌گویند. بعد حاج احمد را شناختم که از من درباره خودم و هویتم پرسید و اینکه چرا از آنجا سر درآوردم. من آن موقع نمی‌دانستم آن‌ها چه‌کسی هستند و ملّیت آن‌ها چیست. آن‌ها گفتند که “ما دیپلمات‌های ایرانی هستیم و فالانژها ما را در ایست و بازرسی ربودند”.

بعد از یک هفته ماندن در زندان که مملو از خاطرات و گرمای خاصی بود، زندان‌بان آمد و گفت که ما را از زندان می‌برند و باید خودمان را آماده کنیم. ۵ نگهبان به ما نزدیک شدند. ۳ نفر از آن‌ها کیسه‌هایی را روی سر ما کشیدند. این رویه معمول آنجا بود. آن‌ها دست ما را بستند. ما را یک به یک سوار جیپ کردند. از لابه‌لای پارچه‌هایی که روی سرمان کشیده بودند می‌توانستیم کمی نور را احساس کنیم. آنها ما را در جایی نزدیک به “کارنتینا” بردند که در مجاورت زندانمان قرار داشت. آنها مجبورمان کردند صف بکشیم و کنار صخره‌های نزدیک دریا بایستیم.

ناگهان صدای تیر گلوله‌هایی را شنیدیم که شلیک شد. حس کردم جنازه افرادی کنارم روی زمین افتاد اما گلوله‌ای به من نخورده بود. شنیدیم که در اطرافم عده‌ای فریاد و ناله می‌کردند. این وضعیت ادامه داشت تا اینکه شنیدم یکی از تیراندازها به من گفت “این را به‌عهده من بگذار”. لحظه‌ای فکر کردم آن خودش می‌خواهد مرا اعدام کند. اما شانه‌های من را گرفت و من را به‌سمت جیپ برد، این در حالی بود که تیراندازی همچنان ادامه داشت. بعد از چند دقیقه موتور جیپ‌ها روشن شد و من را به زندان زیرزمینی برگرداندند. آن موقع اواخر ژانویه ۱۹۸۳ بود».

روایت عیسی ایوبی احتمالات شهادت این دیپلمات‌ها را بار دیگر در رسانه‌ها مطرح ساخت و افراد مختلف در اظهارنظرهای متفاوت تلاش کردند به‌خاطر بیاورند که احتمال شهادت این دیپلمات‌ها نیز جزو احتمالات قوی سرنوشت این پرونده است.

البته سید رائد موسوی فرزند جاویدالاثر سید محسن موسوی در مورد اظهارات  ایوبی نیز گفته بود: «من با عیسی ایوبی که مطالبی در رابطه با هم‌سلول بودن با چهار دیپلمات ربوده‌شده ایرانی عنوان کرده است، یکی دو سال پیش ملاقات کرده‌ام و با هم مفصل صحبت کردیم. متأسفانه صحبت‌های ایشان با هیچ کدام از اسناد و مدارک و روایات دیگر تطابق ندارد».

باید احتمال زنده‌بودن دیپلمات‌ها را را بالا بدانیم

سید رائد موسوی فرزند جاویدالاثر سید محسن موسوی که به‌عنوان دبیرکل انجمن حمایت از دیپلمات‌های ربوده‌شده ایرانی در جریان جزئیات پرونده حقوقی و پیگیری‌های سیاسی و بین‌المللی این چهار دیپلمات بوده است، می‌گوید:

«تا وقتی سندی مبنی بر شهادت این عزیزان به‌دست نیاورده‌ایم باید احتمال زنده بودن آنان را بالا بدانیم”. او می‌گوید: در هر دادگاه دنیا بروید با این شرایط قاضی هیچ وقت حکم شهادت نمی‌دهد. اجازه نمی‌دهد ارث و میراثی تقسیم شود. اگر همسری داشته باشد اجازه نمی‌دهد ازدواج کند، چون شرعاً، عرفاً و قانوناً این‌ها حکم زنده را دارند.

سند برای زنده بودن به این معنا که فیلم و عکس از زندان این‌ها داشته باشیم، نداریم ولی از دو حالت خارج نیست:

۱ ــ همان روز اول به‌شهادت رسیدند: در این زمینه سناریویی نقل می‌شود که می‌خواستند بعد از اسارت آن‌ها را منتقل کنند، یکی از این‌ها می‌گوید که حاج احمد می‌خواسته یکی از نگهبان‌ها را خلع سلاح کند و ایشان را شهید می‌کنند و درگیری می‌شود و همه زخمی می‌شوند؛ این حادثه با سه چهار روایت مختلف مطرح می‌شود.

۲ ــ همچنان در اسارت هستند: سید رائد موسوی می‌گوید: «حداقل سه مورد داریم زندانیانی که از فلسطین اشغالی آزاد شدند به‌طرق مختلف نقل کردند که “ما در نقل و انتقال افرادی را دیدیم و آنها یک‌جوری به ما منتقل کردند که «ما ایرانی هستیم و شما بروید به سفارت ایران بگویید که ما را اینجا دیده‌اید”. مورد آخر هم همین زندانی یونانی بود که منبع نقل‌کننده آن هم نشریه خارجی رأی الیوم بوده است».

به هر صورت، آخرین اخبار و گزارش‌های رسمی در ایران حکایت از آن دارد که دیپلمات‌های ایرانی زنده هستند و در زندان‌های رژیم صهیونیستی به سر می‌برند. /تسنیم

این خبر ماجرای ربوده شدن حاج احمد متوسلیان چیست؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

معامله قرن چرا در منامه!!

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، هدف امریکایی‌ها از برگزاری نشست معامله قرن در مجمع‌الجزایر دیلمون (بحرین) دهن‌کجی به ایران بود. می‌توانستند این نشست را در کمپ‌دیوید، یک پایتخت اروپایی و یا اردن برگزار کنند. اما آنها این نشست را در جایی در نزدیکی ایران برگزار کردند تا به‌باور غلط خودشان پیامی به ایران بفرستند، مجمع‌الجزایری که به لحاظ تاریخی به ایران تعلق دارد و بنده هم شک ندارم که روزی به دامان مام میهن، ایران بزرگ و اهورایی بازخواهد گشت.

اما آنها نمی‌دانند که این نشست هیچ دستاوردی نخواهد داشت، در طول ۴۰ سال گذشته همه تلاش‌ها برای رسمیت دادن رژیم صهیونیستی در منطقه به یک دلیل و بهانه از بین ررفته است. کافی است در این نگاهی به وضعیت ایران پیش و پس از انقلاب بیندازید که چگونه بزرگ‌ترین کشور آسیای غربی و بزرگ‌ترین متحد منطقه‌ای رژیم صهیونیستی به بزرگ‌ترین دشمن آن تبدیل شد.

برای تبدیل شدن دوستان به دشمنان فقط کافی است اراده‌ها تغییر کند و بعد متوجه خواهید شد که این اراده‌ها چگونه همه دستاوردهای سازش و همراهی با رژیم نژادپرست صهیونیستی را بر باد خواهند داد. امروز اگر در جزایر ایرانی دیلمون می‌خواهند به رژیم صهیونیستی اعتبار بدهند و خبرنگاران این رژیم در مقابل اشباه الرجال عرب (‌اینها همان مسلمانان صهیونیست هستند) قرار می‌گیرند و با آنها بگو و بخند دارند، هویت‌شان از دست رفته است.

این خبر معامله قرن چرا در منامه!! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

سناریوی آمریکا بعد از فرستادن پهپاد جاسوسی، جنگ نظامی با ایران بود؟

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، محمدجواد جمالی اظهار کرد: نباید از نقش رژیم صهیونیستی در ورود پهپاد جاسوسی به مرز کشورمان غافل شد. اینکه اکنون سکوت کرده و حرفی نمی‌زند خود نشان می‌دهد که در پشت صحنه نقشی را ایفا می‌کند و در این بین برخی کشورهای منطقه همچون بحرین، امارات و عربستان را جلو می‌اندازد. کشورهایی که تنها از پولشان استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه «آمریکا به هیچ یک از قراردادها و معاهدات بین‌المللی معتقد نیست» توضیح داد: دکترین آمریکا آن است که اگر هر کدام از سازمان‌های بین‌المللی در اختیار منافع این کشور نباشند از آن خارج می‌شوند. نمونه آن حمله به عراق بود که شورای امنیت آن را تصویب نکرد و آمریکا علی رغم نبود مصوبه‌ای به عراق حمله کرد. نمونه‌های دیگر را هم می‌توان در سایر قوانین بین‌المللی دید.

جمالی با این توضیح که «آمریکا در اعزام پهپاد جاسوسی به کشورمان به دنبال آزمایش اراده و تجهیزات ما بود»، گفت: شاید اگر ما پهپاد را سرنگون نمی‌کردیم آنها حمله نظامی می‌کردند. موضوع دیگر آن است که همانطور که سرپرست وزارت دفاع آمریکا هم اعلام کرد ممکن است سناریوی آنها بعد از فجیره و دریای عمان پررنگ کردن این موضوع و در نهایت تلاش برای اجماع جهانی علیه ما باشد تا کشورمان را ذیل فصل هفت قرار دهند.

هیچ پرنده آمریکایی در حریم هوایی ایران مصون نخواهد ماند

همچنین خانه ملت نوشت: حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در خصوص سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکایی‌ها در خلیج فارس که به دست سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شد، گفت: موشک سوم خرداد به دوران جنگ روانی آمریکایی ها علیه ایران پایان داد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع سرنگونی پهپاد ایالات متحده نشان داد پمپئو و افراد دیگری که ترامپ را به سمت درگیری و افزایش تنش کشانده بودند چقدر در معادلاتشان دچار اشتباه شده اند.

وی ادامه داد: آمریکایی ها در جنگ روانی که به راه انداخته اند تلاش می کنند بر قدرت نظامی خود مانور دهند اما یکی از مهمترین تجهیزات نظامی آنها که به اذعان کارشناسان نظامی قابلیت رهگیری نداشت پس از نقض حریم هوایی کشورمان توسط سلاح های بومی ایران نابود شد که رخداد مهمی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در جلساتی که با مسئولان نظامی کشور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی داشتیم، مسئولان نظامی عنوان کردند بدون شک هیچ پرنده آمریکایی در حریم هوایی ایران مصون نخواهد ماند.

فلاحت پیشه افزود: ترامپ دیپلماسی توئیتری دارد  و در فضای مجازی درصدد جنگ روانی است اما پس از سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط کشورمان، فقط یک توئیت کرد و سپس شاهد سردرگمی در موضع گیری وی هستیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در واقع ترامپ در اظهاراتی متناقض عنوان کرد؛ ابتدا گفت کاش وارد خاورمیانه نمیشدند و سپس از مذاکره بدون پیش شرط صحبت کرد و همچنین در ادامه عنوان کرد شاید سرنگونی پهپاد به دلیل اشتباه یک ژنرال بوده است

این خبر سناریوی آمریکا بعد از فرستادن پهپاد جاسوسی، جنگ نظامی با ایران بود؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

یکی از مهم‌ترین سلاح‌های دفاعی ایران را بشناسید/ موشک‌های کروز سومار؛ نابودگر موشکهای دشمن

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، موسسه تحلیلی- نظامی   CSIS طی گزارش اخیرش تاکید دارد که  درحالی که همسایگان ایران در تلاشند تا با هزینه‌های بسیار ارتش خود را مدرن کنند، ایران به طور اصولی و رو به پیشرفتی برنامه مستقل موشکی خود را جلو برده است.

این گزارش که به قلم آنتونی کوردسمن نگاشته شده است، تاکید دارد که به خوبی مشخص است چرا ایران و کره شمالی نیروی هوایی خود را مدرن نمی‌کنند، چرا که روی توانایی موشکی خود سرمایه‌گذاری هنگفتی کرده‌اند. در حقیقت، گزارش فوق تاکید دارد که در حالی‌ که کشورهای ثروتمند اطراف تنها به رشد کمی تجهیزات خود توجه کرده اند، ایران علی رغم تحریمها، به رشد و توسعه کیفی تجهیزات نظامی و موشکی خود هم توجه کرده است.

بی شک یکی از مهم ترین این تجهیزات که ایران با ساخت آن توانسته است قدرت خود را به رخ جهان بکشد و بدون شک یکی از مهم‌ترین راههای مقابله با حملات احتمالی هوایی و زمینی دشمن است، موشکهای کروز و بالاخص موشک کروز سومار است.

موشک کروز چیست و سومار چه ویژگی‌هایی دارد؟

سومار یک موشک کروز دوربرد سطح‌ به‌ سطح ساخت ایران است.  کروز موشکی بی‌سرنشین است که مسیر آن تا رسیدن به هدف قابل تغییر و هدایت است. در اغلب سامانه‌های کروز از نوعی موتور جت استفاده می‌شود، در حالی که موشک‌های دیگر از موتور راکتی استفاده می‌کنند.

موشک‌های کروز معمولاً تمام مسیر خود را در ارتفاع بسیار پائین (برای جلوگیری از تشخیص توسط رادارهای دشمن) و با سرعت تقریباً ثابت با سرعت مافوق صوت یا نزدیک به صوت طی می‌کنند. تفاوت موشک کروز با پهپاد این است که کروزها فقط به عنوان یک سلاح استفاده می‌شوند و کلاهک جنگی بخشی از بدنه آنهاست.

موشک کروز موشکی راهبردی است و به همین دلیل قابلیت پنهان شدن از دید رادارهای دشمن به دلیل سطح مقطع کوچک، دارابودن موتور توربوفن با تابش حرارتی کم و سطح پرواز پایین را داراست.

همانطور که گفته شد، سومار هم یک نوع بومی از موشکهای کروز ایرانی است. طول موشک سومار، ۶ متر و جرم آن هزار و ۲۱۰ کیلوگرم است. چنین ویژگی هایی این موشک را بسیار کاربردی و شلیک آن را آسان تر می کند. در بیان ویژگی ها و شاخص های کاربردی سومار باید تصریح کرد که اندازه نسبتا کوچک و قابلیت حرکت در ارتفاع پایین، شناسایی آن‌ها را برای دشمن بسیار دشوار می کند در ضمن این موشک دارای قابلیت رادارگریزی است.

ابتدا بسیاری گمان داشتند که برد سومار تقریباً ۱۵۰۰ کیلومتر است اما بعد وزیر دفاع اعلام کرد که برد موشک کروز زمینی سومار ۷۰۰ کیلومتر است.

بسیاری تاکید دارند که فرم و ساختار این موشک مانند موشک روسی kh-55 است. اما با این حال آنچه واضح است این است که در ساخت و موتور مجهزتر از مدل روسی خود است.

بازتاب قدرت سومار در رسانه‌های خارجی

در طول این چند سال که سومار وارد تجهیزات نظامی ایران شده است، رسانه های مختلف بارها نسبت به این موشک واکنش نشان داده اند. نشنال اینترست طی گزارشی ادعا کرد: “ایران یک موشک کروز دوربرد جدید با نام «سومار» ساخته است که هزار و ۵۰۰ مایل برد دارد. این سلاح ممکن است بر اساس طراحی موشکی Kh-55 روسیه ساخته شده باشد”.

یوزی رابین پدر علم موشکی رژیم صهیونیستی هم در سخنرانیش در جمع متخصصین علوم دفاعی در پنتاگون درباره سومار چنین گفت: ” این موشک یک طراحی بی نظیر در ساخت موشک های کروز است و همین طور گفت این مدل توربو فقط یک شرکت آمریکایی توانایی ساخت آن را دارد و این موشکی با استفاده از مهندسی معکوس ساخته نشده بلکه طراحی و مهندسی پیشرفته است.”

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» هم در ادعایی این موشک را با کروز مدل kh-55 روسیه مقایسه کرده و نوشته است در صورتی که سومار مانند نمونه روسی عمل کند، برد موشک‌های ایران به جنوب اروپا می‌رسد.

این گزارش می‌افزاید: “این امر ایرانی‌ها را قادر می‌سازد تا اهدافی نه فقط در غرب آسیا، بلکه در شرق و جنوب اروپا را هدف قرار دهد». هاآرتص در ادامه ادعا کرده که تهران در سال ۲۰۰۱ تعدادی کروز kh-55 از اوکراین خریداری کرده و از آن زمان قصد مهندسی معکوس آن را داشته‌است.”

در بخش دیگری از گزارش هاآرتص آمده‌است: “موشک سومار از لحاظ ظاهری مشابه kh-55 است و روی آن بوستری تعبیه شده که آن را قادر می‌سازد تا از روی دریا یا خشکی شلیک شود. از آنجا که نمونه اصلی روسی این موشک‌ها، از روی بمب‌افکن شلیک می‌شوند، نیازی به بوستر علاوه بر موتور جت، ندارند.”

هاآرتص در ادامه مدعی شده است: “موشک‌های کروز در سرعت کمتر از صوت حرکت می‌کنند و همین امر زدن آن‌ها را ساده‌تر می‌کند؛ اما از آنجا که اندازه آن‌ها نسبتاً کوچک بوده و می‌توانند در ارتفاع پائین حرکت کنند، شناسایی آن‌ها دشوار است.”

همچنین وبگاه “آویتیشن ویک” در گزارشی با اشاره  به این دستاورد دفاعی ایران می نویسد: “سومار عامل نگرانی اسرائیل است و سیستم دفاع موشکی اسرائیل باید برای مقابله با این نوع از موشک آماده شود.”

شبکه خبری راشاتودی هم با اشاره به قابلیت‌های “سومار”، در گزارش خود با بررسی موشک سومار نوشت: “موشک مذکور موجب واکنش هراسان اسرائیل که در مجاورت ایران قرار دارد، شد. جمهوری اسلامی ایران که به دنبال تقویت توان بخش دفاعی خود بوده، در سال‌های اخیر، به صورت مداوم تسلیحات پیشرفته جدیدی را آزمایش کرده است.”

این خبر یکی از مهم‌ترین سلاح‌های دفاعی ایران را بشناسید/ موشک‌های کروز سومار؛ نابودگر موشکهای دشمن اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.