گزارش روزنامه خراسان در باره خودکشی دختر ۱۶ ساله بعد از اعتراض پدرومادر به نحوه پوشش او

به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری، دختر نوجوان که تحت تاثیر رفتارهای پسر مورد علاقه اش قرار گرفته بود، رفتار و پوشش اش تغییر کرده و همین باعث شده بود تا خانواده اش با او درگیر شوند و مخالف ادامه رفتارهای او شوند تا این که دختر نوجوان برای رهایی از این اختلافات تصمیم عجیبی گرفت.

سقوط مرگبار

ساعت ۱۵ دقیقه بامداد دیروز (۲۰ شهریور) ماموران کلانتری ۱۴۰ باغ فیض تهران از سقوط مرگبار دختر نوجوانی از بالای یک ساختمان چهار طبقه در غرب تهران مطلع شدند. بدین ترتیب تیمی از ماموران پلیس و امدادگران اورژانس در محل حادثه حاضر شدند. در ابتدا تیم پزشکی با بررسی‌های ابتدایی مرگ دختر نوجوان را تایید کردند.

ماموران در ادامه پس از هماهنگی با بازپرس ویژه قتل تحقیقات را برای یافتن انگیزه این مرگ تلخ آغاز کردند. خانواده دختر ۱۶ ساله ادعا کردند، دخترمان پس از دوستی با پسر جوان لباس‌های نامناسب می‌پوشید و با تمام مخالفت‌هایی که از سوی ما بود او به رفتارهایش ادامه می‌داد و دخترمان تحت تاثیر حرف‌های پسر جوان بود. خانواده وی اظهار کردند، شامگاه سه شنبه بود که بر سر پوشش با دخترمان بحث کردیم تا این که در نخستین دقایق بامداد صدای عجیبی شنیدیم و وقتی به دنبال صدا رفتیم متوجه شدیم دخترمان خودش را از بالای ساختمان به پایین انداخته است.

بنا بر این گزارش، بازپرس ویژه قتل در این پرونده دستور داد تا جسد دختر نوجوان به پزشکی قانونی منتقل شود و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد. /خراسان

این خبر گزارش روزنامه خراسان در باره خودکشی دختر ۱۶ ساله بعد از اعتراض پدرومادر به نحوه پوشش او اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

بلایی که مدیرعامل شیطان صفت بر سر دختر سرایدار کرمانشاهی آورد

به گزارش بخش قضایی سایت خبرهای فوری، هفته گذشته خبر آزار یک دختر ۴ ساله از سوی مدیرعامل یک شرکت خصوصی به خبرنگاران رسید. پدر این دختر می‌گوید از فرد مذکور شکایت کرده‌ایم. وکیل این خانواده هم از صدور قرار ۵۰۰ میلیونی و بازداشت متهم خبر داده است.

طی تماس خبرنگار ایرنا با روابط عمومی دادستانی مرکز کرمانشاه، مشخص شد پدر این دختر برخلاف روایت اولیه خود، نزد دادستان نرفته و احتمالا بازپرس(شعبه ۱) را با دادستان اشتباه گرفته و دادستان در جریان این ماجرا نبوده است.

با اطلاعاتی که از خانواده این دختر و حرف‌های پدر او، تاییدیه اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی، صحبت‌های وکیل پرونده و گزارش رئیس جمعیت امام علی استان کرمانشاه در اختیار دادستانی و روابط عمومی آن قرار داده، دادستان قول بررسی جدی و حتمی موضوع را تا حصول نتیجه داده است.

چند روز پیش این خبر به به خبرنگاران رسید و پس از چند روز پیگیری و تماس با خانواده این دختر، آنها این موضوع را تأیید کردند و نهادهای مربوطه نیز این اتفاق را پیگیری کردند.

دخترم را از ویلا بیرون برد و لختش کرد

پدر این دختر می‌گوید: در شرکتی سرایدار بودم و آنجا کار می‌کردم. یک روز ساعت ۱۲ ظهر، صاحب‌کار من را فرستاد دنبال کاری. دخترم ظاهراً در حیاط خانه داشته بازی می‌کرده که صاحب‌کارم او را سوار ماشین کرده و بیرون برده است. اینجا یک خانه ویلایی است با دو سه هزار متر حیاط. با خود گفتم که احتمالاً دخترم را با خود به بازار برده است. چون قبلاً هم سابقه داشت و او را بیرون برده بود، اما دفعه قبل به خودمان گفته بود و در جریان بودیم و این بار اصلاً اطلاع نداشتیم.

جای ۱۹ زخم روی بدن دختر

این پدر می‌گوید: وقتی بچه برگشت، دیدم تمام بدنش زخمی است. او را پیش دکتر بردیم و مشخص شد ۱۹ زخم روی بدنش است و مورد آزار جنسی قرار گرفته بود. ما هم شکایت و پیگیری کردیم. بچه خودش هم می‌گوید که این آقا لباس‌هایم را کَند. این اتفاق پنجشنبه گذشته اتفاق افتاده است. هیچ مشکلی هم با صاحب‌کار نداشتم. شرکت روبه‌رویی ما هم که یکی از دوستانم آنجاست، دیده بود و نفهمیده بود که بچه را به زور برده است. فکر کرده خودمان در جریان هستیم.

ما را از سرایداری اخراج کرده است

وی می‌افزاید: این آقا مدیرعامل یک شرکت تولیدی است. به من گفته من آن قدر پولدار هستم که قانون را با پول می‌خرم و هیچ کاری از دستت برنمی‌آید. من هم وضع مالی خوبی ندارم. نمی‌توانم آن‌طور که باید دنبال کارهای اداری و قضایی‌اش را بگیرم. تا همین الان هم حق بچه ما ضایع شده است. حالا با هزار بدبختی از این آقا شکایت کردیم. دخترم ۱۰ روز است که وارد پنج‌سالگی شده است. ما را هم از آن خانه سرایداری بیرون کرده‌اند.

بازداشت مدیرعامل شیطان صفت و احتمال حبس از ۵ تا ۱۵ سال

در این میان، مصطفی احمدیان، وکیل این خانواده که داوطلبانه وکالت وی را برعهده گرفته است، درباره این پرونده توضیح می‌دهد: متأسفانه این خبر صحت دارد و خیلی هم هولناک است. این آقا با اتهاماتی از قبیل آدم‌ربایی با وسیله نقلیه، ربایش طفل خردسال، کودک‌آزاری و ایراد صدمه بدنی نسبت به این کودک مواجه شده است. ماده ۶۲۱ قانون مجازات اسلامی در این باره می‌گوید: «هر کس به قصد مطالبه وجه یا مال یا به قصد انتقام یا به هر منظور دیگری به عنف یا تهدید یا حیله یا به هر نحو دیگر شخصاً یا توسط‌ دیگری، شخصی را برباید یا مخفی کند، به حبس از پنج تا ۱۵ سال محکوم خواهد شد. در صورتی که سن مجنی‌علیه کمتر از ۱۵ سال تمام باشد یا ‌ربودن توسط وسایل نقلیه انجام پذیرد یا به مجنی‌علیه آسیب جسمی یا حیثیتی وارد شود، مرتکب به حداکثر مجازات تعیین شده محکوم خواهد شد و در صورت ارتکاب جرایم دیگر، به مجازات آن جرم نیز محکوم می‌شود.»

با یک بیمار مواجه هستیم

احمدیان می‌گوید: ما با فردی مواجه هستیم که کیفیت صحبت‌هایش حکایت از بیماری‌اش دارد. خود او به مسائل صراحتاً اقرار می‌کند. منتها این آقا می‌گوید که من این دختر را پدرانه دوست داشتم و دفعات زیادی با این کودک و با اجازه پدر و مادرش بیرون رفتم. یعنی آشکارا می‌گوید من عاشقش بودم، اما دلسوزانه! می‌دانید که این غلیان احساساتِ ناگهانی و دلسوزانه ممکن است بعد از چند جلسه ارتباطی به ناگاه غلیان بکند و صدمه‌های این‌چنینی متأسفانه به‌بار بیاورد، کما این که این خانواده هم به‌شدت آسیب دیده‌اند.

وی ادامه می‌دهد: این متهم حالا با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی مواجه شده است و به‌دلیل ناتوانی در تأمین وثیقه، راهی زندان شد.

مهم‌ترین عوامل کودک‌آزاری؛ اعتیاد، بیکاری و عدم سلامت روان

این اولین بار نیست که این اتفاق می‌افتد. در این میان، جمعیت امام علی(ع) در سال۱۳۹۶ با پژوهشی میدانی و گسترده به دنبال دلایل و پیامدهای کودک آزاری برآمد. اعتیاد، بیکاری و عدم سلامت روان از مهم‌ترین عوامل آزار کودکان بود. از میان ۱۱۷۵ مورد از انواع کودک‌آزاری‌های ثبت شده در این پژوهش کشوری، ۱۳۴مورد کودک آزاری جسمی، ۳۸مورد کودک آزاری جنسی و ۱۴۳مورد غفلت مرتبط با کودکان پنج سال و زیر پنج سال بوده است. میانگین سن اغلب کودکان آسیب‌دیده در این تحقیق بین ۶ تا ۱۰سال است. ۵۵ درصد از کودکانی که مورد آزار قرار گرفته‌اند، کودکان در چرخه کار هستند. ۵۱ درصد از کودکانی که مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند ناآگاهی از جمله عوامل مهمی بوده که آزار دیدن وی را تسهیل کرده است. حدود ۶۰ درصد از کودکانی که مورد آزار جنسی قرار می‌گیرند، درک صحیحی از مسئله رخ داده ندارند. ۴۰.۵ درصد از خانواده‌ها دچار عادی‌انگاری پدیده کودک‌آزاری شده‌اند. محل سکونت ۳۱ درصد از این کودکان در پاتوق‌ها و خانه‌های تیمی یا مکان‌های عمومی و شلوغ بوده است.

تنها دو درصد از خانواده‌ها حاضر به طرح شکایت هستند

همچنین سن آزارگرها بین ۳۰ الی ۳۹ سال و ۴۰ الی ۴۹ سال است. در ۱۱۷۵مورد ۶۹.۴۴ درصد آزارگران مرد و ۱۶.۱۷درصد زن بودند و در ۱۴.۳۹درصد نیز نامشخص است. ۱۸.۷۸درصد کودکان فکر می‌کنند اعمال جنسی روشی برای مورد توجه قرار گرفتن آنهاست و این محبت آزارگر است. همچنین تعدادی از کودکان بعد از آزار به این کار گرایش پیدا کرده بودند. سه درصد از کودکان حاضر به بیان آزار به پلیس و مراجع قانونی بودند و تنها دو درصد از خانواده‌ها حاضر به طرح شکایت و پیگیری قانونی هستند. این مسئله میان مهاجران کمتر مورد پیگیری قرار می‌گیرد و در اکثر مواقع آنها به دلیل نبود مدارک هویتی از ترس رد مرز شدن، به دستگاه‌های قضایی مراجعه نمی‌کنند. /ایرنا

این خبر بلایی که مدیرعامل شیطان صفت بر سر دختر سرایدار کرمانشاهی آورد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

پشت‌پرده انتشار فیلم ازدواج دختر ۱۰ ساله

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، جنجال تازه موافقان طرح ممنوعیت ازدواج زیر ۱۸ساله‌ها، در آستانه همزمانی مطرح شدن  لایحه در مجلس شورای اسلامی، انتشار فیلم ازدواج یک دختر ۱۰ساله است. فیلمی که فمنیست‌های اینستاگرامی و بعضی مسوولین داخلی را به واکنش واداشت تا بدون پیگیری دقیق این ماجرا، اظهارنظرهای تازه‌ای در دفاع از لایحه ذکر شده داشته باشند.جنجال تازه موافقان طرح ممنوعیت ازدواج زیر ۱۸ساله‌ها، در آستانه همزمانی مطرح شدن  لایحه در مجلس شورای اسلامی، انتشار فیلم ازدواج یک دختر ۱۰ساله است. فیلمی که فمنیست‌های اینستاگرامی و بعضی مسوولین داخلی را به واکنش واداشت تا بدون پیگیری دقیق این ماجرا، اظهارنظرهای تازه‌ای در دفاع از لایحه ذکر شده داشته باشند.

حتی شهیندخت‌ مولاوردی، معاون سابق امور زنان ریاست جمهوری نیز هم‌راستا با فمنیست‌های خارج‌نشین و ناآگاه از قانون کشور، در صفحه اینستاگرامش پست تازه‌ای گذاشت و نوشت: «اولش که این فیلم‌ دستم رسید به مانند دخترک فیلم بیشتر تصور یک شوخی و یا خاله بازی را داشتم، بعد که از واقعی بودن آن اطمینان حاصل کردم این سوال که واقعا درک و تشخیص این دختربچه از شرایط این نوع عقد و تفاوت آن با عقد دایم چیست و الفاظی که بر زبان جاری می‌کند، و نیز شرایطی که خانواده اش را به تن دادن به این وضعیت سوق داده، لحظه ای رهایم نمی کند.
ماده ۱۹۰قانون مدنی قصد طرفین و رضای آن ها و اهلیت طرفین را از شرایط اساسی صحت هر معامله ای دانسته است.
مواد ۱۰۶۲الی۱۰۷۰ قانون مدنی هم به شرایط صحت نکاح تاکید دارد، از جمله:
نکاح واقع می شود به ایجاب و قبول، به الفاظی که صریحا دلالت بر قصد ازدواج نماید…
عاقد باید عاقل و بالغ و قاصد باشد…
رضای زوجین شرط‌ نفوذ عقد است… بارها در این سالها در ذهنم آموخته هایم را در کلاس های حقوق مدنی دانشکده مرور کرده ام و با خود اندیشیده ام این گزاره های زیبا به چه کارمان آیند، وقتی قرار نیست مناسباتمان را تنظیم کنند؟!
اساسا آیا برای قانون محلی از اعراب در روابط و فعل و انفعالاتمان قائل هستیم؟
نقش و تاثیر عرف و آداب و رسوم و سنتها و عادات در دور زدن قانون و بلا اثر کردن آن تا چه اندازه است و چه باید کرد؟ تفسیرهای شخصی و سلیقه ای از قانون، اجرای گزینشی و سیاستهای یک بام و دو هوا و …، چه به روز اصل حاکمیت قانون در این جامعه آورده است؟
در عمل در اینگونه موارد که زبانها به نقد و مخالفت با کودک همسری گشوده می شود و متاسفانه در روابط رو به ازدیاد به اصطلاح فرازناشویی! انگاری در این مملکت قحط النسا است! و وقتی نوبت به چرخش مدیران و اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان می رسد، بناگاه قحط الرجالی می شود که بیا و ببین!
با این اوضاع و احوال که هر دم‌ از این باغ بری می رسد، نباید انتظار داشت به این زودیها سنگ روی سنگ‌ بند شود… در این‌ میان مسئولیت اجتماعی نهادها و فعالان مدنی که عاشقانه و صبورانه دل به بهبود اوضاع بسته اند، بارزتر و برجسته تر می‌نماید.»

اما آیا وقوع چنین ازدواج‌هایی ناشی از نقص قوانین در این حوزه است؟ حامد جلالی کاشانی، فعال حوزه زن و خانواده این ادعا را زیر سوال می‌برد:

شهریور ماه ۹۷، خبری مبنی بر ممانعت معاون دادستان مشهد از برگزاری مراسم عروسی یک دختر ۹ ساله در فضای رسانه ای کشور منتشر شد، معصومه ابتکار، معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری با ورود به مسئله و تقدیر از معاون دادستان مشهد، به انعکاس بیشتر رسانه ای این ماجرا کمک کرد. این اتفاق در حالی در فضای رسانه ای کشور اتفاق افتاد که طرح اصلاح ماده ۱۰۴۱ قانون مدنی، موسوم به کودک همسری، با موضوع افزایش حداقل سن قانونی ازدواج پسران تا ۱۸ و دختران تا ۱۶ سال، در حال بررسی در مجلس بود و این فضاسازی رسانه ای باعث شد یک فوریت این طرح در صحن علنی مجلس با ۱۵۱ رای موافق به تصویب برسد.

اما پس از بررسی کارشناسی این طرح در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس و با ارائه گزارش مرکز پژوهش های مجلس، کلیه ادله طراحان رد شد و نظر کمیسیون نیز بر رد این طرح قرار گرفت.

البته طراحان که پاسخ مستدلل و علمی به ایرادات طرح خود نداشتند ساکت ننشستند و برای بار دوم عملیات رسانه ای را آغاز کردند. آنها در بهمن ماه ۹۷ ماجرای ازدواج یک دختر ۱۱ ساله ایلامی را به فضای رسانه ای کشور کشاندند.

این فضاسازی رسانه ای برای خارج کردن فضای بررسی طرح ها و لایحه ها از جایگاه کارشناسی و حقوقی و همچنین موج سواری بر روی فضای احساسی انجام می‌شود. چراکه طراحان این طرح، هیچ دلیلی برای ادعاهای مطرح شده خود در مورد ازدواج های زیر ۱۸ سال نداشتند. ادعاهای آنان همچون شیوع ازدواج به علت فقر و در استان های مرزی، آمار بالای طلاق، آمار بالای مرگ و میر مادران کم‌سن، آمار بالای ترک تحصیل دانش آموزان و… هیچکدام با آمارهای رسمی سازمان ثبت احوال، وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت انطباق ندارد و تمامی این ادعاها از لحاظ علمی رد شده است.

اما علی‌رغم رد کلیه ادله طرح افزایش سن ازدواج در مجلس و اتلاف وقت دو ساله نمایندگان برای این طرح، معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری پس از عدم موفقیت فراکسیون زنان مجلس در تصویب طرح، اقدام به تهیه لایحه ممنوعیت ازدواج زیر ۱۳ سال کرد و آن را برای ارسال به مجلس آماده کرده است.

جالب آن که باز هم به شکل عجیبی و در آستانه ارسال این لایحه، فیلمی از مراسم عقد یک دختر و پسر از اهالی استان کهگیلویه و بویراحمد رسانه‌ای شده و علت رخ دادن چنین ازدواج‌هایی، قانون مدنی فعلی مطرح می‌شود.

اما نکته مغفول مانده، غیرقانونی بودن این ازدواج از نظر قانون فعلی است.

طبق ماده ۱۰۴۱ قانون مدنی، ازدواج دختران زیر ۱۳ سال منوط به اجازه دادگاه صالحه است و در صورت عدم دریافت حکم رشد، ازدواج غیرقانونی بوده و قابل ثبت نخواهد بود. درواقع، این زوج نیز به‌علت عدم توانایی در طی کردن مسیر قانونی و دریافت حکم رشد، به صورت موقت و غیرثبتی با هم ازدواج کرده‌اند؛ ازدواجی که بر اساس قانون فعلی نیز امکان ثبت قانونی ندارد.

در حال حاضر بیش از ۴۰ هزار ازدواج سالیانه در کشور در زیر سن ۱۴ سال به صورت قانونی ثبت می شوند. این ۴۰ هزار ازدواج با اجازه دادگاه و با دریافت حکم رشد رخ می‌دهند. تعدادی از ازدواج ها  نیز به علت عدم توانایی دریافت حکم رشد صورت نمی‌گیرد و یا به صورت موقت و غیرثبتی انجام می‌شود.
اما ممنوعیت کامل ازدواج زیر ۱۸ساله‌ها، نه تنها باعث جلوگیری از ازدواج های اجباری و با فاصله سنی بسیار بالا نمی‌شود بلکه این ۴۰ هزار زوج که به صورت قانونی اقدام به ثبت ازدواج می‌کنند را نیز به سمت عدم ثبت ازدواج‌شان سوق می‌دهد. به عبارت دقیق‌تر، تصویب چنین قانونی باعث می شود ۴۰ هزار دختر از پشتوانه حقوقی خود محروم شوند. این لایحه در صورت تصویب به اسم حمایت از زنان به قانونی علیه زنان تبدیل خواهند شد.

بد نیست بدانید بر اساس همین قانون فعلی، «علی سعیدی» رئیس دادگستری شهرستان بهمئی توانسته به موضوع ورود کند و مانع این ازدوج شود. او گفته: با پیگیری‌های صورت گرفته و آوردن عاقد، داماد و اولیای دختر ۱۰ ساله متوجه شدیم که داماد ۲۲ سال سن دارد و به رسم طایفه‌ای و عشیره‌ای و رسومات محلی که در شهرستان بهمئی رایج است دختر را برای پسر نامگذاری کرده‌اند تا بعد از گذشت ۶ سال که دختر به سن قانونی برای همسرداری برسد، ازدواج کنند.

سعیدی با بیان اینکه خانواده دختر و پسر در اظهارات خود گفته‌اند که برای اینکه دختر و پسر از نظر قانونی و شرعی به همدیگر محرم باشند اقدام به چنین عملی کرده‌اند، بیان کرد: هرپدری که در سن کوچک دختر خود را مجبور به ازدواج کند مجرم است و این جرم برای عاقد و داماد هم منصوب می‌شود.

رئیس دادگستری شهرستان بهمئی به ابطال عقد موقت دختر ۱۰ ساله اشاره کرد و افزود: با راهنمایی و ارشاد پدر و داماد توسط مشاورین دادگاه طبق ماده ۵۰ حمایت از خانواده با بذل مهریه از طرف پدر عروس و بذل مدت از طرف داماد، عقد این دختر ۱۰ساله و پسر ۲۲ ساله با رضایت هر دو خانواده ابطال شد.

طبق ماده ۵۰ قانون حمایت از خانواده: هرگاه مردی برخلاف مقررات ماده (۱۰۴۱) قانون مدنی ازدواج کند، به حبس تعزیری درجه شش محکوم می‌شود. هرگاه ازدواج مذکور به مواقعه منتهی به نقص عضو یا مرض دائم زن منجر گردد، زوج علاوه بر پرداخت دیه به حبس تعزیری درجه پنج و اگر به مواقعه منتهی به فوت زن منجر شود، زوج علاوه بر پرداخت دیه به حبس تعزیری درجه چهار محکوم می شود. همچنین هرگاه ولی قهری، مادر، سرپرست قانونی یا مسؤول نگهداری و مراقبت و تربیت زوجه در ارتکاب جرم موضوع این ماده تاثیر مستقیم داشته باشند به حبس تعزیری درجه شش محکوم می شوند. این حکم در مورد عاقد نیز مقرر است.

در واقع، قوانین فعلی نیز محدودیت‌های جدی برای ازدواج زیر ۱۳سال در نظر گرفته اما راه را برای ثبت قانونی ازدواج، فقط در صورت تایید دادگاه صالحه و ارائه گواهی رشد باز گذاشته است. اما تصویب قوانین بدون انعطاف، نه‌ تنها به تغییر فرهنگ و جامعه منجر نخواهد شد، بلکه افراد را ذیل فرهنگ‌های قومی خود به سمت انجام غیرقانونی ازدواج سوق خواهد داد و پشتوانه‌های حقوقی زنان را نیز از بین خواهد برد

این خبر پشت‌پرده انتشار فیلم ازدواج دختر ۱۰ ساله اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

تعرض به دختر ۳/۵ ساله در بیمارستان

به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری، عصر شنبه ۱۲ مرداد خبر ناپدید شدن دختر کوچولویی در یکی از بیمارستان‌های شلوغ شیراز به پلیس اعلام شد. پدر و مادر این دختر ۳.۵ ساله که بشدت بی‌قراری می‌کردند به مأموران گفتند برای عیادت یکی از بستگانشان به بیمارستان آمده‌اند.

مادر این بچه در ادامه گفت: ساعت ملاقات بود و جمعیت زیادی در بیمارستان رفت وآمد می‌کردند، دخترم کنار ما ایستاده بود، اما یک لحظه سرگرم فرزند دیگرم شدم و وقتی سرچرخاندم از دخترم خبری نبود.

سرنخ در دوربین‌های مداربسته

در حالی که تحقیقات برای یافتن این کودک آغاز شده بود، مسئولان بیمارستانی دیگر که در همان نزدیکی بود در تماس با پلیس، از پیدا شدن دختر کوچولویی که بشدت مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود در راهروی دستشویی بیمارستان خبر دادند. از آنجا که مشخصات دخترک با کودک گمشده مطابقت داشت، مأموران بلافاصله به محل رفته و هویت دخترک گمشده تأیید شد. بدین ترتیب با وقوع این جنایت سیاه مأموران اقدام‌های پلیسی را برای شناسایی عامل این اتفاق شوم آغاز کردند.

همزمان دوربین‌های مداربسته هر دو بیمارستان مورد بازبینی و بررسی قرار گرفت و چهره پسر جوانی که در فیلم دوربین هر دو بیمارستان ثبت شده بود شناسایی شد. در فیلم بیمارستان اول که محل ربوده شدن دختربچه بود تصاویر این پسر در حالی که اطراف خانواده دخترک دیده شده بود ثبت شده و دوربین‌های بیمارستان دوم تصاویر وی را در حالی که دست دختر کوچولو را گرفته و به سمت سرویس بهداشتی می‌برد ثبت کرده بودند. همچنین مشخص شد وی دقایقی بعد بدن نیمه‌جان بچه را در راهرویی خلوت رها کرده بود.

سرهنگ کاووس محمدی، معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس در این باره  گفت: پس از گزارش گم شدن دختر بچه در یکی از بیمارستان‌های شیراز، مأموران بلافاصله به محل اعزام شدند و پس از چند ساعت جست وجو، دختر خردسال را در حالی که به دلیل آزار و اذیت آسیب دیده بود در بیمارستانی دیگر پیدا کردند. براساس گزارش‌ها این کودک در راهروی بیمارستان رها و توسط چند نفر از مراجعه کنندگان تحویل مسئولان انتظامی بیمارستان شده بود. به این ترتیب مأموران اقدام به بررسی دوربین‌های مداربسته هر دو بیمارستان کردند و پسر جوانی که عامل این اتفاق هولناک بود شناسایی شد.

وی افزود: با این سرنخ کارآگاهان پس از اقدامات اطلاعاتی و پلیسی مخفیگاه متهم را در یکی از محلات شیراز شناسایی کرده و او را ۴۸ ساعت پس از اقدام هولناکش دستگیر کردند. بررسی‌ها نشان می‌دهد متهم که ۲۵ ساله است، سابقه کیفری و اعتیاد ندارد و بنا بر تشخیص اولیه کارشناسان مبتلا به بیماری جنسی بوده است. متهم در جریان بازجویی‌ها به کارآگاهان گفته که اغلب در مکان‌های شلوغ به دنبال کودکان تنها می‌گشته تا آن‌ها را قربانی نیت شیطانی خود کند، آن روز هم وقتی این دختر بچه را در بیمارستان دیده او را به بهانه بازی از بیمارستان بیرون برده و بعد در سرویس بهداشتی بیمارستان دیگری، او را مورد آزار و اذیت قرار داده است.

سرهنگ محمدی ادامه داد: تاکنون شکایت مشابهی درباره متهم وجود نداشته، اما احتمال می‌رود با توجه به اعترافات این مرد شرور، کودکان دیگری نیز از سوی وی مورد آزار و اذیت قرار گرفته باشند که تحقیقات در این باره ادامه دارد. /روزنامه ایران

این خبر تعرض به دختر ۳/۵ ساله در بیمارستان اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

دختران استقلالی بالاخره وارد ورزشگاه شدند!+فیلم

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، دختران هوادار استقلال که هفته‌های پیش پشت در استادیوم محل تمرین آبی پوشان حضور پیدا کرده بودند بالاخره وارد ورزشگاه شدند./خبرآنلاین


پدر، دختر ۷ساله را به قصد بهشتی کردن کشت

به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری، دادستان شهرستان جم در مورد پرونده قتل هولناک دختری هفت ساله توسط پدرش در این شهرستان اظهار داشت: قاتل فردی سالم، تحصیل کرده از خانواده‌ای معروف و مشهور در گچساران است که اکثر اعضای خانواده وی تحصیلکرده اند.

حجت‌الاسلام روح‌الله فروغی‌فر افزود: این قاتل فارغ التحصیل رشته مهندسی است که با ۱۵ سال سابقه کار، رسمی یکی از پتروشیمی‌های عسلویه است و برخلاف برخی شایعات اولیه مبنی بر معتاد بودن وی به شیشه، نه معتاد به مواد مخدربوده و نه مشروبات الکلی مصرف کرده است.

فروغی‌فر بیان داشت: به گفته این پدر، وی با هدف اعزام دخترش به بهشت اقدام به چنین کاری کرده است. /فارس

این خبر پدر، دختر ۷ساله را به قصد بهشتی کردن کشت اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.