روحانی‌ای که با زبان روزه توسط داعش سر بریده شد + تصاویر

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، “ایشان قیام‌الدین غازی” از چهره‌های مشهور مذهبی تاجیکستان به دنبال آشوب در “زندان وحدت” توسط تروریست‌های داعش با زبان روزه سر بریده شد.

اعضای داعش به منظور آزادی زندانیان افراط‌گرا، به رهبری “بهروز گلمراد اف” فرزند سرهنگ فراری ارتش تاجیکستان و یکی از اعضای ارشد داعش در سوریه در این مکان شورش به راه انداختند. در پی این حادثه برخی زندانیان جان خود را از دست دادند که روحانی مذکور جزو مشهورترین آنها بود. یک مقام امنیتی تاجیکستان به خبرگزاری رویترز گفت که در جریان این شورش ۲۹ زندانی کشته شدند. ناگفته نماند که داعش ماه نوامبر گذشته مسئولیت به راه انداختن شورشی دیگر در زندانی در تاجیکستان را برعهده گرفته بود.

گفتنی است؛ این روحانی ۶۶ ساله تاجیک که نقش بسیار چشمگیری در تجمعات آزادی‌خواهانه سال ۱۹۹۱ داشت توسط دولت تاجیکستان به برانگیختن بی‌نظمی ملی، خیانت به دولت و دعوت عمومی برای شورش متهم شد،دولت تاجیکستان پس از تحمیل فشارهای بسیار به این روحانی و خانواده‌اش، سرانجام او را مجبور به اعتراف تحت شکنجه و نسبت دادن موارد متعددی به جمهوری اسلامی ایران کرد. عاقبت این اعتراف محکوم شدن به ۲۵ سال حبس در زندان بود که طی گذران این دوران توسط داعش سر بریده شد.

نکته‌ای درباره ماجرای ارتباط او با جمهوری اسلامی وجود دارد، اینکه قیام‌الدین در سال ۲۰۰۰ برای مداوای فرزند خردسالش که به‌گفته وی دچار بیماری فلج پا شده بود، به ایران سفر می‌کند. در آن زمان شایعاتی علیه وی مبنی بر گرویدنش به مذهب تشیع در رسانه‌های تاجیک منتشر شد که وی در سال ۲۰۰۸ در مصاحبه با هفته‌نامه ملت، این موضوع را رد کرد. وی همچنین در خصوص اتهاماتی مبنی بر دریافت پول از ایران و تقبل مذهب تشیع گفته بود: چنین نیست. بنده  اعتقاد کامل به سنت رسول‌الله (ص) دارم و خود را یک سنی می‌دانم.

در ادامه تصاویری از روحانی را مشاهده می‌کنید.

این خبر روحانی‌ای که با زبان روزه توسط داعش سر بریده شد + تصاویر اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

کارکشته‌ترین دلالان محبت داعش در بنگاه جهاد نکاح / از «ام‌خطاب» چاقوکش تا «ام سیفاله» مشاور جنسی‌ تروریست‌ها!

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، عبدالباری عطوان، ­سردبیر روزنامه رأی الیوم و تحلیلگر توانمند فلسطینی در سال ۱۹۷۰ برای تحصیلات دانشگاهی به دانشگاه قاهره مصر رفت و در آنجا مدرک مترجمی زبانی عربی به انگلیسی را گرفت. وی  در زمینه داعش نیز کتابی تحت عنوان “دولت اسلامی خلافت دیجیتالی/ slamic state the dijital caliphate” نوشت که راز‌های بسیاری درباره این گروه تروریستی فاش می‌کند. آنچه در ادامه می‌خوانید قسمتی از  این کتاب  است.

برخی از زنان جوان خارجی قصد ازدواج با تروریست‌های جهادی را دارند و به زندگی در دولت اسلامی برای تولید نسلی جدید فکر می‌کنند. بعضی از آنها برای دفاع از همسران خود آموزش‌های لازم جهت حضور در میدان نبرد را پشت سر می‌گذارند و برخی دیگر در نقش بمب‌های انسانی ( انتحاری) ظاهر می‌شوند.

اقصی محمود دانشجویی بیست  و دو ساله بود که از گلاسکو فرار کرد تا با یک تروریست سوئدی در داعش ازدواج کند. آنها از طریق  اینترنت قبلاً با هم آشنا شده بودند. این دختر بعدها در سازمان داعش به نام ام عبیده مشغول به کار شد. او یک بار به دوستش پیام داده بود که برای سفر به سوریه عجله کند. همچنین موارد دیگری که به دختران می‌گفت برای مهاجرت لباس‌های گرم به همراه داشته باشند چون زمستان در راه است. غیر از ام‌عبیده زنان دیگری هم با سرهای بریده که در دست داشتند، اقدام به دعوت دختران می‌کردند.

ام‌عبیده گاهی اوقات دختران را به ام‌خطاب پاس می‌داد. زنی با یک اکانت توییتری از کانادا که خود را جهادگر می‌داند و در خزانه‌اش مجموعه تصاویری از اسلحه‌ها، چاقوها و خنجرها به چشم می‌خورد. او همچنین در پیامی توئیتری نوشته بود که برای فعالیت در سازمان به چاقوی تیغه خنجری سه شیاره “jagdokmmando”، یک شتایر AUG و کلاشینکف AK-47 نیاز دارد.

در اواسط سال ۲۰۱۴‌ یک صفحه توییتر با عنوان دلال محبت جهاد راه‌اندازی شد. در این صفحه کسانی که در پی ازدواج‌های جهادی بودند، باید اطلاعات خود را ارسال می‌کردند. سپس ارتباط میان آنها و طرف مقابل از طریق پایگاه‌های ناشناس مانند Ask.fm و kik برقرار می‌شد. برای افرادی هم که به مشکلات زناشویی برمی‌خوردند زنی به نام ام‌سیفاله با پنجاه هزار فالوئر از طریق مشاوره‌های جنسی گره از مشکلاتشان باز می‌کرد.

گفتنی است براساس اطلاعات منتشرشده در کتاب نامبرده،  میانگین سنی دخترانی که از نقاط مختلف دنیا راهی سوریه می‌شوند بین نوزده تا بیست سال است که در این میان والدین اتریشی و آمریکایی آمار حقیقی و دقیقی از تعداد فرزندانشان که به داعش پیوسته‌اند ارائه نمی‌دهند.

این خبر کارکشته‌ترین دلالان محبت داعش در بنگاه جهاد نکاح / از «ام‌خطاب» چاقوکش تا «ام سیفاله» مشاور جنسی‌ تروریست‌ها! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

توبیخ فرمانده انگلیسی به خاطر تکذیب جوسازی های آمریکا در عراق

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، در ادامه جنگ روانی آمریکا و غرب در منطقه و عراق، معاون فرماندهی کل نیروهای ائتلاف مدعی ضد داعش به سرکردگی آمریکا، بخاطر تکذیب ادعاها و جوسازی های امنیتی واشنگتن در عراق، توبیخ شد.

ژنرال ‘کریستوفر گیکا’ معاون فرماندهی کل نیروهای ائتلاف مدعی ضد داعش به سرکردگی آمریکا بتازگی در جریان یک گفت و گوی تلویزیونی زنده از بغداد با تعدادی از خبرنگاران آمریکایی در پنتاگون اذعان کرد که گزارش های مربوط به وجود تهدیدات امنیتی علیه نیروهای غربی و آمریکایی در عراق صحت ندارد.

رسانه های عراق روز پنجشنبه به نقل از پایگاه انگلیسی ‘اینتل نیوز’ فعال در حوزه اخبار نظامی و اطلاعاتی نوشتند: گیکا در این گفت و گو خاطرنشان کرده است که نیروهای ائتلاف از وجود گروههای الحشد الشعبی کاملا اطلاع دارند و آنها و مجموعه های دیگر را زیر نظر دارند اما با وجود حضور و فعالیت گروههای الحشد الشعبی، هیچ تهدید جدیدی از این نیروها متوجه نیروهای ائتلاف در عراق نیست.

سخنان صریح معاون ائتلاف بین المللی مدعی ضد داعش، بطور مستقیم ادعاهای روزافزون واشنگتن مبنی بر وجود تهدیداتی علیه نیروهایش در عراق و در نتیجه براه انداختن موج ایران هراسی و عراق هراسی و متهم کردن نیروهای مقاومت عراقی، را نفی می کند.

واشنگتن بویژه در روزهای اخیر بر دامنه جنگ روانی خود در منطقه و عراق افزوده و اعلام کرده است که نیروهای غیرضروری در سفارت و خارج از سفارت خود در بغداد را از عراق خارج می کند.

وزارت امور خارجه آمریکا طی دو روز گذشته دوبار اطلاعیه صادر کرده است و برغم تاکید چندباره بغداد مبنی بر وجود امنیت مطلوب در این کشور، ضمن پاره ای هشدارهای امنیتی همچنین از شهروندان خود خواسته به عراق سفر نکنند.

در همین راستا، اظهارات معاون فرماندهی کل نیروهای ائتلاف مدعی داعش مبنی بر نبود تهدیدات جدید در عراق علیه نیروهای غربی و آمریکایی، با آنکه با گزارش ها و اظهارنظرهای متعدد مقامات سیاسی و امنیتی عراق مطابقت دارد، باعث خشم مقامات نظامی و سیاسی آمریکا و توبیخ نامبرده شد.

فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در بیانیه ای سخنان گیکا را با آنچه تهدیدات موثق و مشخصی که سی آی آی و دیگر دستگاه های جاسوسی کشورهای عضو ائتلاف ثبت کرده اند در تعارض دانست و آن را رد کرد.

روزنامه گاردین چاپ انگلیس نیز بیانیه مذکور را یک توبیخ بی سابقه در حق یک ژنرال بلندپایه در ائتلاف بین المللی دانست و در عین حال از سکوت وزارت دفاع انگلیس در این خصوص خبر داد.

ناظران مسائل منطقه، جوسازی های اخیر آمریکا در مورد ناامنی در عراق و تشدید آن را با هدف زیر فشار قرار دادن عراقی ها برای همراهی با سیاست های ضد ایرانی و جنگ طلبانه خود و افزایش فضای فشار، تحریک و تنش برای بهره برداری های بعدی و یا بهانه جویی برای تجاوزهای احتمالی جدید در منطقه ارزیابی می کنند.

روز چهارشنبه نیز برخی رسانه های غربی و منطقه خبرهای متعددی از خروج یا کاهش تعداد نیروهای مستشاری چند کشور غربی در عراق منتشر کردند که ساعتی بعد تکذیب شد.

این خبر توبیخ فرمانده انگلیسی به خاطر تکذیب جوسازی های آمریکا در عراق اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

وقتی انگلیس دروغ آمریکا در مورد ایران را لو داد!

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، رسانه های غربی از بروز اختلاف میان انگلیس و آمریکا در مورد اینکه آیا واقعا تهدیدهای ایران علیه غرب افزایش یافته یا خیر، خبر دادند.

آمریکا در روزهای اخیر بطور مرتب اعلام می‌کند که تهدیدهای ایران و گروه‌های منتسب به آن علیه آمریکا و متحدانش در خلیج فارس افزایش یافته و تقویت حضور نظامی ایالات متحده در منطقه نیز به همین دلیل انجام شده است اما سخنان فرمانده انگلیسی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا علیه داعش، دروغ بودن ادعای مقامات واشنگتن را ثابت کرد.

ژنرال «کریس گیکا» سخنگو و معاون فرماندهی عملیات به رهبری آمریکا علیه «داعش» در عراق و سوریه، روز گذشته در خصوص اینکه آیا تهدیدهای ایران و گروه‌های منتسب به آن علیه غرب افزایش یافته؟ گفته بود: «شاهد افزایش تهدیدها از سوی نیروهای مورد حمایت ایران در عراق و سوریه نبودیم».

ژنرال گیکا که از طریق تلفن در وزارت دفاع آمریکا به پرسش خبرنگاران پاسخ می‌داد، افزوده بود: «تغییراتی در مواضع یا پایگاه‌های گروه‌های شیعه حشد الشعبی در عراق مشاهده نشده‌است».

او تاکید کرده شبه‌نظامیان شیعه مورد حمایت ایران، دربرگیرنده گروه‌های مختلف در گستره‌ای وسیع هستند و رصد فعالیت‌های آن‌ها نیز به‌طور مداوم ادامه دارد.

اما اظهارات ژنرال کریس گیکا با واکنش گروه تروریستی «سنتکام»، ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، ناظر بر عملیات در غرب و مرکز آسیا و شرق آفریقا روبه‌رو شده‌است.

این ستاد در بیانیه‌ای اعلام کرد: اظهارات اخیر معاون فرماندهی «عملیات عزم راسخ» (عملیات علیه داعش)، بر خلاف تهدیدهای رویت‌شده و قابل اطمینانی است که به دست نیروهای امنیتی ایالات متحده و متحدانش رسیده و مربوط به نیروهای مورد حمایت ایران در منطقه می‌شود.

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا افزوده است که «با هماهنگی با عملیات عزم راسخ، بر سطح ظرفیت‌های نظامی خود برای تمامی پرسنل حاضر در عملیات عزم راسخ در عراق و سوریه افزوده‌ایم. در نتیجه، و در حالی‌که ما از نزدیک به رصد تهدیدهای احتمالی علیه نیروهای آمریکایی در عراق ادامه می‌دهیم، این عملیات در حال حاضر در سطح بالایی از آماده‌باش قرار دارد».

این اختلاف در حالی میان آمریکا و انگلیس بوجود آمده که رسانه‌های انگلیسی از جمله گاردین، ایندیپندنت و دیلی تلگراف با انتشار اظهارات هر دو طرف در مورد درست بودن ادعای آمریکا ابراز تردید کرده اند.

این خبر وقتی انگلیس دروغ آمریکا در مورد ایران را لو داد! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

۲ نشانه که محل اختفای البغدادی را لو می‌دهد + عکس

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، روز گذشته پایگاه خبری دیلی اکسپرس چاپ لندن از احتمال اختفای ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش در لیبی نوشت. روزنامه مذکور همچنین در ادامه این مطلب یادآور شد که نیروی هوایی پادشاهی انگلیس در حال جستجو برای یافتن این شخص خطرناک در شمال آفریقاست، چراکه مقام‌های نظامی انگلیس معتقدند او  از ماه فوریه پس از فرار از باغوز سوریه در لیبی پنهان شده است.

نکته دیگری که دیلی اکسپرس  بر آن تاکید داشت عدم وجود شرایط مطلوب برای تردد آزادانه البغدادی است. در این میان اما کاربران رسانه‌های اجتماعی لیبی درباره تازه‌ترین ویدئوی البغدادی به دو نشانه اشاره کردند که احتمال اختفای او در سرزمین آنها را تقویت می‌کند. صحبت کاربران از  وسایلی است که در بازار لیبی پیدا می‌شود.

اول: پارچه‌ای که به عنوان روکش تشکچه و پشتی‌ها در ویدئو دیده می‌شود، بسیار شبیه به پارچه‌ای است که یک کارخانه دولتی لیبی در شهر “بنی ولید” در شمال غربی این کشور به تولید آن مشغول است.

دوم: ژیله‌ای که بر تن فرمانده داعش به چشم می‌خورد، دقیقاً از همان نوعی است که “صلاح بادی” رئیس شبه نظامیان از شهر بندری مصراته در غرب لیبی می‌پوشد.

در ادامه تصویری مرتبط با این اطلاعات را مشاهده می‌کنید.

این خبر ۲ نشانه که محل اختفای البغدادی را لو می‌دهد + عکس اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

سان: ابوبکر بغدادی در افغانستان است

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، گفته می‌شود ابوبکر بغدادی، رهبر گروه تروریستی داعش به دنبال شکست خلافت داعش در عراق و سوریه از مخفی‌گاهش در این کشورها گریخته است.

حالا اما این مساله مطرح شده است که او به دیگر رهبران و اعضای داعش که این منطقه را برای پیوستن به شاخه این گروه در شرق افغانستان ترک کرده‌اند، پیوسته است.

به گزارش روزنامه سان، زید حمید، بنیانگذار اندیشکده  “برس‌تکس”(  BrassTacks ) اشاره کرده است که ابوبکر بغدادی در تازه‌ترین اظهارات ویدئویی‌اش روی تشکچه‌هایی نشسته است که مربوط به منطقه عراق و سوریه نیست.

حمید که یک کهنه سرباز جنگ افغانستان و شوروی است در توییتر نوشت: تازه‌ترین ویدئوی بغدادی، رهبر داعش نشانگر چیزی است. با توجه به مدل چیدمان این فضا و تشکچه‌ها (می‌توان گفت که) او اکنون در افغانستان است.

این ادعا همچنین با گفته‌های هشام الهاشمی، کارشناس عراقی که گفته است بغدادی هنوز در عراق و سوریه به سر می‌برد، در تعارض است.

طبق گفته او، بغدادی احتمالاً در مناطق بیابانی یا وادی حوران در استان انبار عراق یا در بیابان حمص سوریه است.

این خبر سان: ابوبکر بغدادی در افغانستان است اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

فتواهای رمضانی و عجیب داعش در ماه رمضان

به گزارش خبرنگار اجتماعی سایت خبرهای فوری، فتوای اول داعش برای ماه مبارک رمضان، لزوم افطار اعضای این گروه در جریان جنگ و درگیری است به ادعای اینکه روزه بدن را ضعیف می‌کند و در پی آن شخص روزه دار دچار خستگی و سستی می‌شود و از ادامه مبارزه در راه اعتقاداتش باز می‌ماند!

فتوای دوم، منع بیرون درآمدن زنان در روزهای ماه رمضان است تا خروج آن‌ها از منزل منجر به فتنه‌ میان مسلمانان نشود و هر کسی که قصد بیرون رفتن از منزل را دارد باید پس از نماز مغرب به همراه یکی از محارم خود بیرون برود!

فتوای سوم، باید مغازه‌ها و فروشگاه‌ها در دهه آخر ماه رمضان و قبل از فرا رسیدن عید فطر بسته باشند تا مسلمانان تنها به عبادت بپردازند!

فتوای چهارم بر این تاکید دارد که “کسی که داعش را دوست ندارد، روزه‌اش قبول نیست”، به طوری که مفتی داعش در شهر حمص سوریه اعلام کرده است: کسی که داعش را دوست ندارد روزه‌اش قبول نمی‌شود. هر کس چنین ویژگی‌هایی داشته باشد، واجب نیست رنج روزه داری را تحمل کند، زیرا او در این صورت تنها گرسنگی و تشنگی را تحمل کرده است و روزه‌اش قبول نیست!

طبق فتوای پنجم، کسی که وابسته به تشکیلات داعش نباشد، روزه‌اش باطل است، پس هرکس که روزه‌ باشد اما عضو داعش نباشد، روزه‌اش باطل است و می‌توان در مورد وی به عنوان شخص منافق حد را جاری کرد!

سرانجام داعشی‌ای که خلبان اردنی را زنده در قفس سوزاند + تصاویر

این خبر فتواهای رمضانی و عجیب داعش در ماه رمضان اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

سرانجام داعشی‌ای که خلبان اردنی را زنده در قفس سوزاند + تصاویر

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، دادگاه عالی عراق رسماً  از صدور حکم اعدام  «صدام الجمل»  تروریست داعشی که معاذ الکساسبه خلبان اردنی را زنده سوزانده بود، خبر داد.  بنا بر اعلام العربیه پس از حکمی که دادگاه عراق به تازگی برای این داعشی صادر کرده خانواده الکساسبه خواسته‌ای را مطرح کردند. آنها می‌خواهند که پیش از اجرای حکم اعدام در حق قاتل فرزندشان، او را از نزدیک ببینند و  حکم قصاص نیز در خاک اردن اجرا شود. خانواده معاذ همچنین گفته‌اند «ما برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه قتل فرزندانمان خواستار دیدار با او هستیم».

دولت اردن به ما گفت، نه تنها «الجمل» بلکه تعداد دیگری نیز در قتل فجیع معاذ الکساسبه دست داشتند به این دلیل دولت عراق حکم اعدام او را صادر کرده و در عراق اجرا خواهد شد. ما می‌خواهیم بفهمیم که باقیمانده پیکر فرزندمان کجاست تا بتوانیم آن را در زادگاهش در اردن دفن کنیم.

گفتنی است؛ معاذ در سال ۲۰۱۵ هنگامی که جنگنده‌اش به خاطر نقص فنی در «رقه» سقوط کرد، به اسارت داعش درآمد. تروریست ها او را در قفسی آهنی گذاشتند و ضمن فیلمبرداری از این صحنه دردناک او را به آتش کشیدند. در ادامه تصاویری را مشاهده می‌کنید که العربیه از صدام الجمل، معاذ الکساسبه  و خانواده این خلبان منتشر کرده است.

1

صحبت‌های دردناک خبرنگار بارداری که توسط داعش ربوده شد + فیلم

این خبر سرانجام داعشی‌ای که خلبان اردنی را زنده در قفس سوزاند + تصاویر اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

رازهای ابوبکر البغدادی در آخرین فیلمی که منتشر کرد

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، پس از اینکه ابوبکر البغدادی سرکرده داعش روز دوشنبه گذشته برای اولین بار پس از ۵ سال آفتابی شد، تحلیلگران اعلام کردند که این ویدئوی تبلیغاتی که سرکرده داعش در آن ظاهر شد به مثابه تلاشی برای خروج از شکست و ارائه چهره جدیدی از داعش است که بسیار شبیه به مرحله‌ای است که اسامه بن لادن رهبر القاعده قبل از کشته شدنش در آن به سر می‌برد.

ابوبکر البغدادی سرکرده داعش وارد مرحله بن لادنی شده است زیرا به همان شیوه‌ای که بن لادن عمل می‌کرد و در فایل ویدئویی ظاهر می‌شد، ظاهر شده است. این مرحله جدید و طولانی است که البغدادی امیدوار به آن است به ویژه پس از اینکه همه مناطق خود را از دست داده است.

اسامه بن لادن رهبر القاعده قبل از کشته شدن در سال ۲۰۱۱ به مخفیگاههایی میان افغانستان و پاکستان روی آورد و این مرحله‌ای است که البغدادی هم اکنون در حال تجربه کردن آن است و به دنبال مخفی شدن و گریختن و جابجایی دائم و تحریک داعشی ها برای دست زدن به اقدامات تروریستی است.

نکات مورد توجه پس از رصد دقیق فایل ویدئویی البغدادی

پس از آفتابی شدن ابوبکر البغدادی نوبت به دستگاه‌های اطلاعاتی بین المللی، تحلیلگران و رسانه‌ها برای رصد ثانیه به ثانیه فیلم پخش شده از البغدادی با هدف دست یابی به اطلاعاتی از وی رسید.

«هشام الهاشمی» تحلیلگر عراقی درباره اینکه آیا فردی که در ویدئو ظاهر شده، همان ابوبکر البغدادی است، گفت: «این خود البغدادی است زیرا شیوه بیان و حرکات وی تغییری نکرده است و سنگینی دست راستش تأکیدی بر گفته‌هایی است که در سال ۲۰۱۶ اعلام شد که وی از ناحیه دست راست زخمی شده است».

ابوبکر بغدادى بعد از ۵ سال دوباره رویت شد + فیلم و عکس

رازی نهفته روی دست ابوبکر البغدادی

تحلیلگران با دقت در فایل ویدئویی ابوبکر البغدادی متوجه برخی امور شدند که از جمله آنها می‌توان به نبود انگشتر خلافت در دستش که در سخنرانی اش در موصل مشاهده می‌شد، اشاره کرد که علت آن شکست داعش و نماندن منطقه‌ای برایش است.

اینکه لباس البغدادی زمستانی است گواهی بر سرد بودن مکانی که فیلمبرداری در آن رخ داده، است. و احتمال می‌رود که مکان فیلمبرداری میان تلعفر، کوه‌های سنجار یا مکانی احتمالی باشد یا بادیه الشدادی در جنوب حسکه که البته این بعید است.

اشخاص نقابدار شماغی دارند که در شرق سوریه و غرب عراق به طور گسترده رایج است. فیلمبرداری دقیق با دوربین‌های عالی و نورپردازی عالی که سراسر اتاق که با پارچه‌های سفید پوشانیده شده است را روشن می‌کند. همچنین انداختن دستمال سیاه به جای آنچه قبلاً در سخنرانی اش در موصل بر سر داشت.

علت آفتابی شدن البغدادی از نگاه تحلیلگران

تحلیلگران به علت آفتابی شدن سرکرده داعش پرداختند. برخی از آن به عنوان تلاشی از روی یاس نام بردند که هدفش وانمود کردن این است که می‌تواند دست به اقدامات تروریستی در مناطق مختلف دنیا بزند و برخی دیگر از احتمال تحرکات آنها به ویژه در افغانستان خبر دادند. بر همین اساس به ویژه فرانسوی‌ها بر ضرورت هوشیاری بیشتر دستگاه‌های اطلاعاتی تاکید کردند.

«عبدالوهاب بدرخان» تحلیلگر سیاسی اعلام کرد: «البغدادی از برخی امور بهره برد از جمله سریلانکا تا آفتابی شود». «چارلز لستر» از تحلیلگران امور گروههای تروریستی گفت: «داعش به دنبال وانمود کردن این است که می‌تواند در سراسر دنیا حملاتی انجام دهد. شایعات بسیاری درباره سلامت البغدادی مطرح بود و این ویدئو آنرا نفی می‌کند زیرا وی در سلامت کامل بود».

«پیتر نانینجا» از دیگر تحلیلگران نیز بیان کرد: «هدف از اقدام ابوبکر البغدادی بالا بردن روحیه داعشی هاست هدف از اقدام ابوبکر البغدادی بالا بردن روحیه داعشی هاست و اینکه وانمود کند که هنوز داعش قوی است و وی یعنی البغدادی لیدری قوی است».

از نگاه تحلیلگران یکی دیگر از اهداف البغدادی این بود که نشان دهد که داعش در دوره انتقالی است و تلاش خود را بر خارج از سوریه و عراق متمرکز خواهد کرد. برخی دیگر از ناظران امور بر این باورند که آفتابی شدن البغدادی به همه انتقادهای داخل داعش درباره اینکه وی سرکرده‌ای غایب است، پاسخ می‌دهد و اینکه وی از همه رخدادهای سوریه و عراق و خارج از آن آگاه است.

واشنگتن پست در این زمینه می‌نویسد: «این ویدئو نشان می‌دهد که البغدادی همچنان زنده است و اینکه وی از شکست داعش در سوریه و عراق جان به در برده است. نشانه‌ای از ناتوانی یا زخمی شدن البغدادی با وجود گزارش‌هایی که از زخمی شدن وی در حملات هوایی سوریه خبر می‌داد، دیده نمی‌شود.

این رسانه می‌افزاید: هرچند نشانه‌ای از مکان کنونی البغدادی در دست نیست اما تحلیلگران احتمال می‌دهند که وی در صحرای سوریه یا عراق پنهان شده باشد.

ردپای آمریکا در آفتابی شدن سرکرده داعش

اما برخی دیگر از تحلیلگران اهداف آن را به گونه‌ای دیگر مورد توجه قرار داده اند و اینکه ردپای آمریکا دیده می‌شود به ویژه که آمریکایی‌ها در حالی که ترامپ از نابودی داعش سخن گفته بود در سناریویی جدید از اقدامات جدید در برابر داعش خبر دادند.

«حسن ابوهنیه» کارشناس امور گروههای تروریستی با اشاره به آفتابی شدن ابوبکر البغدادی سرکرده داعش و بهره برداری از این تحرکات آمریکا به اسپوتنیک گفت: «واشنگتن به دنبال استفاده از این گروه‌ها (داعش) است. اقدامات داعش به آمریکا قدرت نفوذ و ورود به مناطقی را می‌دهد که نتوانسته است به آن برسد به ویژه در قاره آفریقا که مشارکتش را در نیروهای آفریکوم بیشتر کرده است و قصد احداث بزرگترین پایگاه نظامی در نیجر را دارد.ابوهنیه تاکید کرد: واشنگتن به دنبال بهره برداری از این گروههای تروریستی برای گسترش نفوذ در شرق آسیا و فشار بر چین و روسیه است». /مهر

 

این خبر رازهای ابوبکر البغدادی در آخرین فیلمی که منتشر کرد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

ابوبکر بغدادى بعد از ۵ سال دوباره رویت شد + فیلم و عکس

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری به نقل از خبرگزاری فرانسه، داعش پس از ۵ سال (از ژوئیه سال ۲۰۱۴ میلادی) برای نخستین بار ویدئویی را منتسب به ابوبکر بغدادی، سرکرده این گروه تروریستی منتشر کرد.

بغدادی در این ویدئو مدعی شد: «جنگ امروز ما در برابر دشمنان، یک جنگ فرسایشی است».

ابوبکر

سرکرده داعش در این ویدئو همچنین از عاملان حملات اخیر در سریلانکا تقدیر کرد. او مدعی شد این حملات ، انتقام علیه شکست داعش در باغوز بود. گروه تروریستی داعش ماه مارس سال جاری میلادی، در باغوز سوریه شکست خورد و حدود ۶۰ هزار تروریست نیز در پی آن بازداشت شدند.

بغدادی همچنین به مسائل اخیر مانند انتخابات در سرزمین‌های اشغالی، برکناری عبدالعزیز بوتفلیقه در الجزایر و همچنین عمر البشیر در سودان، اشاره کرد.

بغدادب

بغدادی همچنین به شکست داعش در بیجی و موصل عراق، سرت لیبی و همچنین رقه و باغوز سوریه اذعان کرد، اما مدعی شد عناصر این گروه تروریستی هیچ منطقه‌ای را تسلیم «دشمنان» نکردند، بلکه تا لحظه مرگ جنگیدند.

سرکرده داعش همچنین افزود گروه هایی در سریلانکا، مالی، بورکینافاسو و افغانستان با این گروه تروریستی بیعت کرده اند.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که فایل صوتی مربوط به کلیپ سخنان بغدادی درباره سریلانکا به احتمال زیاد بعدا به ویدئو اضافه شده است.

یک مقام آمریکایی اعلام کرد ائتلاف (به اصطلاح) ضد داعش به رهبری آمریکا در حال بررسی صحت فیلم منتشر شده درباره ابوبکر بغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش است.جایزه ۲۵ میلیون دلاری برای دستگیری ابوبکر بغدادی + عکس

این خبر ابوبکر بغدادى بعد از ۵ سال دوباره رویت شد + فیلم و عکس اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.