نسیم نجفی اقدم یک روز پیش از حمله به یوتوب، تمرین تیراندازی کرده بوده است

بامداد روز گذشته بود که نسیم نجفی اقدم، یوتوبر ایرانی به مقر این وب سایت حمله کرد و بعد از تیراندازی به چندتن از کارمندان، به زندگی خود خاتمه داد. پدر خانم اقدم می گوید که ناراحتی فرزندش از رویکرد یوتوب در قبال ویدیوهایش را به پلیس اطلاع داده بود. اما مقامات می گویند خانواده نسیم اقدم هیچ اشاره ای به خشونت طلبی احتمالی او نکرده بودند.

پلیس آمریکا پس از تحقیقات اولیه خود می گوید اقدم یک روز پیش از حمله به دفتر یوتوب، به باشگاه تیراندازی مراجعه کرده بوده است. او سپس فردای همان روز به دفتر اصلی یوتوب در جنوب سان فرانسیسکو رفت و با استفاده از اسلحه کمری خود، سه نفر را زخمی کرد.

این تیرانداز ۳۹ ساله اعتقاد داشت که کمپانی یوتوب در حال سانسور کردن ویدیوهایش است؛ ویدیوهایی که موضوعات مختلفی مانند گیاه خواری، حیوان آزاری، تناسب اندام و آزادی بیان را شامل می شدند. مقامات می گویند که خانم قدم از مدت ها پیش مشکلاتی با یوتوب داشته است که اصلی ترین دلیل آن به سیاست های یوتوب در قبال درآمدزایی از ویدیوها باز می گردد.

اقدم در وب سایت خود، «نسیم سبز» نوشته است: «یوتوب کانال های من را فیلتر کرد تا از دیده شدن آنها جلوگیری کند. چیزی به نام فرصت برای رشد برابر در یوتوب یا هر وب سایت اشتراک گذاری ویدیوی دیگری وجود ندارد، کانال شما فقط زمانی رشد می کند که آنها بخواهند». به صورت معمول، یوتوبرها سهمی از تبلیغاتی که پیش از ویدیوی اصلی به نمایش در می آیند دارند، اما یوتوب از مدتی پیش اعلام کرد کانال هایی که محتویات نامناسب یا کمتر از هزار فالوئر دارند، دیگر قادر به درآمدزایی نیستند.

اسماعیل اقدم، پدر نسیم اقدم توضیح می دهد که وی به خاطر عدم دریافت پول در ازای ویدیوهایش، از یوتوب «متنفر» بوده است. آقای اقدم در روز دوشنبه و پس از گم شدن دخترش با پلیس تماس گرفته و می گوید احتمال مراجعه او به یوتوب وجود دارد. پلیس محلی در همان روز، نسیم اقدم را در فاصله ۳۰ مایلی مقر یوتوب -درحالی که داخل اتومبیل خوابیده بود- یافتند اما بعد از اینکه وی از ارائه پاسخ به سوالات پلیس سر باز زد، آزاد شد. گفته می شود وی هیچ رفتاری از خود نشان نداده که او را همچون تهدیدی برای خود و دیگران نشان دهد.

The post نسیم نجفی اقدم یک روز پیش از حمله به یوتوب، تمرین تیراندازی کرده بوده است appeared first on دیجیاتو.

حساب توییتر یکی از مدیران یوتوب در حین حادثه تیراندازی دیروز هک شد

در حالی که دیروز بسیاری از کاربران توییتر به دنبال اخباری از تیراندازی در دفتر یوتوب بودند، هکرها با هک حساب رسمی یکی از مدیران این شرکت اقدام به انتشار مطالب دروغین کرده اند.

هکرهای ناشناس و البته وقت شناس در بحبوحه ماجرای تیراندازی دیروز موفق شدند حساب کاربری یکی از مدیران یوتوب به نام «Vadim Lavrusik» را هک کرده و آن را تبدیل به منبع انتشار خبری دروغین در خصوص حادثه دیروز کنند.

هک حساب توییتر مدیر یوتوب

البته لازم به ذکر است که بنا بر آخرین توییت ارسالی توسط Lavrusik پیش از هک شدن حسابش، او پیش تر در امنیت کامل از ساختما خارج شده بوده، اما حدود نیم ساعت بعد از این پیام، توییتی دیگر در حساب او درج شد که محتوای آن خبر از گم شدن یکی از دوستان این فرد در حادثه مذکور می داده است.

“PLEASE HELP ME FIND MY FRIEND I LOST HIM IN THE SHOOTING”

دنبال کنندگان حساب کاربری مدیر یوتوب وقتی متوجه هک شدن آن شدند که چند دقیقه بعد توییت دیگری با محتوایی تمسخر آمیز توسط آن انتشار یافت:

“my name is so *** honestly”

با انتشار این خبر جک دوروسی در حساب اختصاصی خود اعلام نمود که تیم امنیتی توییتر در حال کار روی این موضوع است و ساعتی بعد خود Vadim Lavrusik در توییتی جدید اعلام کرد که بار دیگر کنترل حساب کاربری خود را به دست آورده است.

طبق اعلام منابع رسمی در حادثه تیراندازی دفتر یوتوب دست کم ۳ نفر زخمی شده اند و ظاهراً زن ضارب نیز پس از تیراندازی خودکشی کرده است.

The post حساب توییتر یکی از مدیران یوتوب در حین حادثه تیراندازی دیروز هک شد appeared first on دیجیاتو.