چه کسی باید از شبکه ۳ برود، چه کسی باید برگردد!

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، در اواخر سال ۹۷ مسئولان تلویزیون از مردم برای «انتخاب بهترین‌ها» در چند زمینه نظرخواهی کردند که در بخش «بهترین برنامه و مجری» تا روزهای پایانی، عادل فردوسی‌پور در صدر قرار داشت. اما ناگهان در ۲۴ ساعت حدود یک میلیون رأی او به نام بازیگری که بتازگی برنامه‌ای را در شبکه ۳ اجرا می‌کرد و در اوایل کارش هم بسیار محبوب مسئولان جدید این شبکه بود، به ثبت رسید!

وقتی ماجرا لو رفت، حتی وزیر ارتباطات در مصاحبه‌ای گفت که «تقلب» صورت گرفته و اسامی تقلب‌کنندگان بزودی اعلام می‌شود. وعده‌ای که هرگز به اجرا و عمل درنیامد و فقط یک میلیون رأی فردوسی‌پور دوباره برگشت و او و برنامه «۹۰»، عنوان «بهترین مجری و برنامه» را با رأی مردم و البته به اذعان خود مسئولان تلویزیون دریافت کردند. اما فقط چند هفته بعد از آن، همین «برنامه برتر ۹۰» تعطیل و مجری‌اش نیز خانه‌نشین شد. در مورد دلیل این تصمیم، خیلی حرف‌ها زدند و نوشتند. ولی در یک جمله؛ عیبش این بود که اسرار هویدا می‌کرد.

کسانی که کرکره بهترین برنامه از نظر مردم ایران در ۲۰ سال گذشته را پایین کشیدند و مجری‌اش را به خانه فرستادند، لابد تصورشان این بود که از دل برود، هر آن که از دیده برفت. ولی به رغم چند ماه برنامه نداشتن و بیرون ماندن و حتی مسابقه فوتبال را گزارش نکردن، باز هفته گذشته عادل فردوسی‌پور در نوزدهمین جشن حافظ با «انتخاب مردم» به عنوان «بهترین مجری تلویزیون» برگزیده شد.

برای هر «انتخاب» بدون تردید «رقیب» وجود دارد و باید ویژگی‌هایی ممتاز و متمایز نسبت به دیگران داشت تا در صدر ایستاد. مردم ایران که برای دومین بار در طول ۴ ماه به فردوسی‌پور «آری» گفتند، رأی و نظر آنان حامل یک «نه» بزرگ و آشکار به طرف مقابل نیز هست. مردم پیامی صریح فرستادند که چه کسی باید از شبکه ۳ برود و چه شخصی باید برگردد.

اگر تلویزیون ایران متعلق به بخش خصوصی بود، شاید گفته می‌شد که ملک شخصی فلان افراد است و آنها می‌توانند نظر خود را از رأی میلیون‌ها نفر هم برتر بدانند. اما رسانه‌ای که چند هزار میلیارد تومان در سال از بودجه عمومی کشور (بیت‌المال، جیب و سفره آنها) دریافت می‌کند، به هیچ وجه نمی‌تواند چنین بگوید. مردمی که چه بسیار مشکل و معضل اقتصادی و معیشتی دارند و به رغم اینها، دو بار در مدت زمان کوتاه عادل فردوسی‌پور را به عنوان بهترین مجری دو دهه اخیر انتخاب کرده‌اند و البته بخش اعظم پول و بودجه تلویزیون را هم می‌دهند، حق‌شان است که بگویند: چه شخصی را دوست دارند و می‌خواهند و چه کسی را نه. /روزنامه ایران

این خبر چه کسی باید از شبکه ۳ برود، چه کسی باید برگردد! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

توضیحات نماینده اصفهان درباره حادثه تیراندازی

به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری، حجت‌الاسلام احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست علنی امروز پارلمان در مورد حادثه شب گذشته و انتشار برخی اخبار مبنی بر سوءقصد به وی در جمع خبرنگاران گفت: این خبر جوسازی بوده است و مسأله سوءقصد به بنده نبود. سینه ما آماج گلوله‌های منافقین است. اگر مردی باشد که بتواند این کار را انجام دهد، انجام می‌دهد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این شایعه که شب گذشته پخش شد، واقعیت ندارد. بنده برای مصاحبه تلویزیونی دعوت شده بودم و زمانی که در محل مصاحبه حضور یافتم، ناگهان صدای دو شلیک را شنیدم. مجری برنامه چند بار جا به جا شد و گفت که گویا اتفاقی افتاده است، در نتیجه ذهن بنده به این سمت رفت که ممکن است برای محافظم اتفاقی افتاده باشد و لذا بلافاصله پایین آمدم.

سالک ادامه داد: قضیه از این قرار بود که دو موتورسوار که بر روی هر موتور دو نفر نشسته بودند، طبق شواهد عینی به محافظ بنده که در ماشین نشسته بود، حمله کردند. کیف بنده نیز در داخل خودرو بود و محافظ بنده احساس کرده بود که آنان می‌خواهند کیف مرا به سرقت ببرند، به همین دلیل اسلحه می‌کشد و در لحظه‌ای که مسلح می‌شود، احتمالاً به خود شلیک کرده است.

وی اضافه کرد: محافظ بنده سپس از خودرو پایین می‌آید و آن سارقان را تحت تعقیب قرار می‌دهد و تا سر چهارراه نیز به دنبال آن‌ها می‌رود، در آنجا یک تیر هوایی شلیک می‌کند و بر روی زمین می‌افتد که در این لحظه متوجه می‌شود، مجروح شده است.

نماینده مردم اصفهان گفت: بلافاصله حراست مجلس و نیروی انتظامی در محل حادثه حاضر می‌شوند و با شاهدان عینی نیز صحبت می‌کنند. در جمع‌بندی مشخص شد که موضوع سرقت بوده است البته همچنان این موضوع در حال بررسی است تا نتیجه نهایی اعلام شود.

سالک اظهار داشت: اکنون محافظ بنده در بیمارستان امام خمینی (ره) بستری است و خوشبختانه صدمه جدی به وی وارد نشده است. احتمالاً آن‌ها به دنبال سرقت کیف بنده بودند و قصد سوءقصد به بنده نبوده است چراکه اگر کسی بخواهد به بنده سوءقصدی داشته باشد باید خودم را مورد هدف قرار دهد.

وی گفت: یکی از همکاران نماینده مصاحبه‌ای مبنی بر اینکه به بنده سوءقصدی شده است، انجام داده است و در ادامه گفته راننده بنده مجروح شده است اما من به‌صراحت می‌گویم که بحث، سوءقصد به بنده نبوده است و این خبر را رد می‌کنم.

سالک در پاسخ به این سؤال که آیا سارقان مسلح بوده‌اند یا خیر اظهار داشت: در این زمینه اطلاعی ندارم البته نیروی انتظامی در حال انجام تحقیقات و بررسی‌ها است تا نتیجه نهایی مشخص شود. /فارس

این خبر توضیحات نماینده اصفهان درباره حادثه تیراندازی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

تقلید صدای خسرو شکیبایی توسط امین حیایی در عصر جدید + فیلم

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، شب گذشته برنامه ویژه اعلام نتایج قسمت پانزدهم مسابقه «عصر جدید» از شبکه سه سیما در حالی پخش شد که در قسمتی از این برنامه امین حیاییهنرپیشه تلویزیون و سینما و داور این مسابقه با تقلید صدای خسرو شکیبایی هنرمند نامدار کشورمان مخاطبان این برنامه را غافلگیر کرد.

در ابتدا احسان علیخانی مجری عصر جدید به سابقه تقلید صدا خسرو شکیبایی توسط امین حیایی اشاره کرد و بعد آریا عظیمی‌نژاد داور دیگر این برنامه از حیایی خواست این تقلید صدا را انجام دهد. در ادامه حیایی به بازخوانی خاطره‌ای از اجرای این تقلید صدا در مقابل مرحوم شکیبایی در سکانسی از فیلم سینمایی مزاحم اشاره کرد.

در ادامه می‌توانید ویدئویی از این تقلید صدا در برنامه عصر جدید و سکانس مورد نظر در فیلم سینمایی مزاحم را ببینید:این خبر تقلید صدای خسرو شکیبایی توسط امین حیایی در عصر جدید + فیلم اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

ماجرای هجمه‌های عجیبی که به نیوشا ضیغمی وارد شد!

به گزارش بخش فرهنگی سایت خبرهای فوری، نیوشا ضیغمی، بازیگر خوشرویی است که باوجود سال‌ها فعالیت در عرصه سینما و تلویزیون و ایفای نقش‌های تلخ و شیرین بسیار، همچنان بی‌حاشیه، پذیرای نقش‌های جدید است. در کارنامه او فیلم‌هایی، چون «تردست»، «شوریده»، «پارک‌وی»، «مواجهه»، «گناه من»، «حس پنهان»، «توفیق اجباری» و «اخراجی‌های ۱ و ۲» و کار با کارگردان‌هایی مانند مسعود جعفری‌جوزانی، محمدعلی سجادی، فریدون جیرانی و مسعود ده‌نمکی به چشم می‌خورد. ضیغمی سال‌هاست که به عنوان سفیر انجمن حمایت از کودکان کار و خیابان تمام تلاشش را جهت توانمندسازی کودکان کار انجام می‌دهد و آرزویش در امروز، روز تولدش این است که تمام مردم سرزمینش شاد باشند. گفت‌وگویی که می‌خوانید به مناسبت ۳۹ سالگی این هنرمند صورت گرفته و او برایمان از فعالیت‌ها و دل‌مشغولی‌های این روزهایش می‌گوید.

در سال‌های اخیر حضورتان کمرنگ شده. این موضوع ناشی از فیلمنامه‌های ضعیف است یا دلایل دیگری دارد؟
من درگیر مسائل شخصی خودم بودم، اما الان دخترم لنا دیگر یک سال و دو ماهش شده و باوجود این‌که خیلی شیطان است و تمام وقت من را می‌گیرد، اما قرار است از ماه آینده دوباره کارم را شروع کنم و به روال طبیعیزندگی‌ام برگردم.

در مدتی که کار نمی‌کردید حوصله‌تان سر نرفت؟
نه، واقعا. آنقدر هیجان اضافه شدن یک عضو جدید به خانواده‌مان زیاد و البته شیرین بود که در خانه بودن اذیتم نمی‌کرد. ضمن این‌که در این مدت بعضی از فیلم‌هایی که قبلا بازی کرده بودم اکران و بعضی دیگر از فیلم‌هایم وارد شبکه نمایش خانگی شد. هر زمان هم که وقت داشتم متن‌هایی که به من پیشنهاد می‌شد را مطالعه می‌کردم و اگر بشود قرار است در آینده نزدیک یک کار تئاتر انجام بدهم که در واقع اولین تجربه تئاترم محسوب می‌شود. برای شروع فعالیت مجددم در حال حاضر یک کار سینمایی و یک کار در شبکه نمایش خانگی دارم که، چون هر دو در مرحله پیش‌تولید هستند ترجیح می‌دهم فعلا در موردشان صحبت نکنم. کلا می‌خواهم بگویم در این مدت که در خانه بودم اصلا احساس نمی‌کردم از فضای کاری فاصله گرفتم.

هنوز هم علاقه دارید به عنوان یک بازیگر در نقش تهیه‌کننده یا سرمایه‌گذار فعالیت کنید؟
من در چند فیلم سینمایی به عنوان سرمایه‌گذار و تهیه‌کننده سهم داشتم، اما متاسفانه به قدری شرایط اکران پیچیده شده که امروز دیگر ترجیح می‌دهم اگر قرار است کاری انجام بدهم با دید بازتری این کار را بکنم. سال ۸۹ من اولین بازیگری بودم که در یک فیلم سینمایی («پرتغال خونی» به کارگردانی سیروس الوند) سرمایه‌گذاری کردم و این موضوع علنی شد. آن زمان هجمه‌های عجیب و غریبی علیه من به وجود آمد که البته بعد از آن، چون بسیاری از همکارانم هم این کار را انجام دادند، دیگر حساسیت اولیه از بین رفت. اما به هر حال من، چون اولین نفر بودم بابت بعضی حرف‌ها بسیار اذیت شدم و امروز دیگر اگر قرار باشد وارد حوزه تهیه‌کنندگی و سرمایه‌گذاری شوم با پختگی بیشتری این کار را انجام‌می‌دهم.

شما در تلویزیون و سینما کار‌های زیادی انجام دادید، اما چرا در سال‌های اخیر حضور کمتری در تلویزیون داشتید؟
من بازیگری را با سریال «در چشم باد» به کارگردانی مسعود جعفری‌جوزانی شروع کردم. همان‌طور که می‌دانید اثر فاخری است، اما بعد از آن هر زمان بین پیشنهاد‌های تلویزیونی و سینمایی قرار می‌گرفتم اهم و فی الاهم می‌کردم که نتیجه‌اش می‌شد بازی در فیلم سینمایی. ولی بدون شک اگر بازی در یک سریال خوب و استاندارد پیشنهاد شود حتما آن را انجام می‌دهم و این مستلزم متن، کارگردان و… خوب است که منجر به خروجی خوب می‌شود. کمااین‌که خیلی از همکاران من شهرتشان را از سریالی که سال‌ها پیش بازی کرده‌اند، دارند.

پس تفاوتی برایتان نمی‌کند که در کدام حوزه کار کنید؟
نه. البته من خودم را بازیگر سینما می‌دانم، اما بازیگر، بازیگر است. درست است که بازی در قاب‌های سینما، تلویزیون و تئاتر با هم تفاوت‌هایی دارد، اما به هر حال شغل یک بازیگر بازیگری است و در مورد من هر زمان متن خوب از هر رسانه‌ای به من پیشنهاد شود آن را انجام می‌دهم.

چرا طی این سال‌ها بیشتر در زمینه طنز فعالیت کردید. فکر نمی‌کنید از این نظر خودتان را محدود کرده‌اید؟
این انتخاب‌های من کاملا اتفاقی بود. شاید به این خاطر بود که حجم کار‌های کمدی در سال‌های اخیر افزایش یافته. در واقع تصمیم‌گیری شخصی نکردم که حتما در ژانر کمدی بازی کنم و از آنجا که احساس می‌کنم به نوعی انگار دارم در فیلم‌های کمدی تثبیت می‌شوم به چند پیشنهادی که از این جنس بودند جواب منفی دادم.

به نظرتان طنز این سال‌ها چقدر با طنز سال‌های گذشته متفاوت است؟
در سینمای امروز به طور کامل پخش‌کننده تصمیم‌گیرنده است. خواست و نیت پخش‌کننده است که فیلمی دیده شود یا نه، اما در مورد فیلم‌های طنزی که ساخته می‌شود باید بگویم که به نظرم سینمای کمدی ما به سمت شوخی‌های کلامی رفته که قبلا نبود و راستش را بخواهید برای خود من هم چندان جذاب نیست. این در حالی است که از همین روزمرگی‌های اجتماع‌مان نکات طنز جالبی می‌توان برداشت کرد، اما سینمای ما به سمت شوخی‌های کلامی رفته و از آنجا که فیلم‌هایی از این دست خوب در گیشه می‌فروشد، فیلمسازان دیگر هم به این سمت گرایش پیدا کردند که اتفاق خوبی نیست.

پس هنوز هم بعد از سال‌ها بازیگری به تجربه‌های تازه‌تر علاقه‌مند هستید؟
قطعا. هر انسانی در هر سنی باید تجربه‌های جدید را امتحان کند و بیاموزد. اگر کسی بخواهد فکر کند که الان دیگر من کار‌هایی که باید را انجام دادم و دیگر زندگی تجربه جدیدی ندارد به من بدهد، تبدیل به یک موجود راکد می‌شود.

چه شد که به انجمن حمایت از کودکان کار و خیابان پیوستید؟
من سال‌هاست که با انجمن حمایت از کودکان کار و خیابان به عنوان سفیر و نماینده این انجمن همکاری می‌کنم و طی این مدت تلاش کردم جامعه درباره کودکان کار شناخت بیشتری پیدا کند، اما به‌تازگی رویکرد انجمن تغییر کرده و به احتمال زیاد فعالیت‌هایش را در قالب دیگری جلو می‌برد که به‌تبع آن شکل و شمایل فعالیت‌های من هم تغییر‌می‌کند.

انجمن حمایت از کودکان کار و خیابان تا چه اندازه متکی به حمایت‌های دولتی است؟
انجمن ما بیشتر متکی به نهاد‌های مردمی است، اما از آنجا که کودکان کار و خیابان از بزرگ‌ترین مشکلات جامعه ما هستند برای سازماندهی هرچه بهتر آن نیاز به حمایت‌های دولتی است. تعداد بی‌شماری از کودکان سرزمین ما هر شب داخل سطل‌های زباله‌ها به دنبال غذاهایشان می‌گردند و زباله‌گرد هستند. از این بچه‌ها سوءاستفاده‌های بی‌شماری می‌شود و ما نمی‌توانیم این بچه‌ها را نادیده بگیریم. چون با وجود تمام آسیب‌هایی (عقده، تحقیر و…) که در زندگی‌شان دیده‌اند، مشکلات و خطرات زیادی را در بزرگسالی برای جامعه به وجود می‌آورند که جبران‌ناشدنی است. مشکلات این کودکان به قدری وسیع است که انجمن‌های خصوصی بضاعت و توانایی پوشش تمام مشکلات‌شان را ندارد و رسیدگی به این کودکان به‌شدت زیرساختی و مهم است که باید حمایت‌های همه‌جانبه دولتی از آنشود.

امروز ۳۹ ساله می‌شوید. چه حس و حالی دارید و آرزویتان در روز تولدتان چیست؟
بله امروز ۳۹ ساله می‌شوم و بزرگ‌ترین آرزویم برای مردم این است که آرامش داشته باشند و آن‌قدر درگیر فشار‌های اقتصادی و بحران نباشند. از بزرگ‌ترین غصه‌های من دیدن مردمی است که زیر فشار روزمرگی، شاد بودن را فراموش کرده‌اند که امیدوارم روزی برسد که این آرزویم برآورده شود. برای خودم و خانواده‌ام هم آرزوی سلامتی دارم، چون می‌دانم بدون سلامتی و آرامش هیچ چیز معنا ندارد. دلم می‌خواد تمام انسان‌ها زندگی پویایی داشته باشند و امروزشان بهتر از دیروزشان باشد. /جام جم

این خبر ماجرای هجمه‌های عجیبی که به نیوشا ضیغمی وارد شد! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

نگاهی به پرونده جیسون رضاییان؛ از بازداشت تا آزادی

به گزارش بخش سیاسی سایت خبرهای فوری، جیسون رضائیان یک شهروند ایرانی- آمریکایی است که به‌عنوان خبرنگار واشنگتن‌پست در تهران فعالیت داشت. رضائیان به همراه همسرش، یگانه صالحی در تابستان ۱۳۹۳ دستگیر شد. غلامحسین اسماعیلی، رئیس وقت دادگستری استان تهران، چند روز پس از بازداشت رضائیان اعلام می‌کند که او برای پاسخ به برخی سؤالات بازداشت شده است و پس از تحقیقات فنی، دادگستری جزئیات بیشتری درباره این مسئله منتشر خواهد کرد.

به دنبال این اتفاقات، ماری هارف، سخنگوی وقت وزارت خارجه آمریکا واکنش نشان داد و گفت: ما مراتب نگرانی خود را درباره شهروندان آمریکایی که به‌تازگی در ایران بازداشت شده‌اند، از جمله جیسون رضائیان، خبرنگار واشنگتن‌پست و دیگر شهروندان غیرآمریکایی اعلام می‌کنیم. با توجه به محرمانه بودن موضوع قصد نداریم اظهار نظر بیشتری درباره این موضوع کنیم.

توضیح رئیس‌جمهوری

دو ماه بعد در مهرماه ۹۳ خانم صالحی آزاد شد، اما رضائیان در بازداشت ماند. مهرماه سال ۹۳ حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست – که پیگیر وضعیت خبرنگارش بوده -، می‌گوید: دستگاه قضایی ایران به شیوه‌ای منصفانه در این پرونده رفتار می‌کند. وی ضمن تأکید بر اینکه دستگیری خبرنگار واشنگتن‌پست ناشی از نزاع قدرت بین احزاب اصولگرا و میانه‌رو داخل ایران نیست، تصریح می‌کند: من اعتقادی به این ندارم که این مسئله علیه دولت من برنامه‌ریزی شده باشد.

آبان ماه همان سال، محمدجواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر برای ارائه دومین گزارش یو.پی.آر کشورمان در رأس یک هیئت بلندپایه به ژنو سفر می‌کند و در گفت‌وگویی زنده با شبکه خبری سی.ان.ان درخصوص دستگیری رضائیان توضیح می‌دهد: متأسفانه برخی افراد با عنوان روزنامه‌نگار به ایران می‌آیند اما بعد کار دیگری غیر از روزنامه‌نگاری می‌کنند. مقامات امنیتی ما معتقدند او در فعالیت‌هایی شرکت داشته که ورای حوزه روزنامه‌نگاری بوده است.

درخواست برای پخش اعترافات از تلویزیون

دی‌ماه همان سال، عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران در گفت‌وگویی خبری اعلام می‌کند که مادر جیسون رضائیان که اخیراً برای دیدار فرزندش به ایران سفر کرده بود، دو نوبت با نام‌برده ملاقات کرد. دادستان تهران اضافه کرد مادر متهم مذکور ملاقات کوتاهی نیز با بازپرس پرونده فرزندش داشت.

بهمن‌ماه سال ۹۳، حمید رسایی، نماینده وقت تهران در حاشیه صحن علنی مجلس در جمع خبرنگاران، در مورد اظهارات مقامات وزارت امور خارجه آمریکا در مورد جیسون رضائیان می‌گوید: اگر اعترافات رضائیان پیرامون اقداماتش در کشورمان که برای ضربه زدن به ملت ایران انجام گرفته، پخش شود، بسیاری از مسائل در این‌باره مشخص خواهد شد. بنابراین از صداوسیما درخواست می‌کنیم این اعترافات را پخش کند و در اختیار عموم ملت قرار دهد. این نماینده مجلس نهم تصریح می‌کند: هر چند رضائیان در بازدیدهای خود گزارش‌های نیمه مثبتی را از ایران در واشنگتن‌پست به چاپ رسانده، اما هدف اصلی وی از این بازدیدها، ارائه این گزارش‌ها نبوده، بلکه هدف وی برنامه‌ریزی برای ضربه زدن به صنایع کشور در حوزه‌های مختلف بوده که من بیش از این نمی‌توانم در این باره جزئیات را بیان کنم.

خدمت دیپلماتیک در کنار مهره‌های سوخته‌

بهار سال ۹۴ اخباری مبنی بر تشکیل جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده جیسون رضائیان در تهران منتشر شد. همزمان روزنامه اصولگرای وطن امروز در پایان فروردین ماه در مطلبی نوشت: «رضاییان دوست صمیمی و همکار رضا مرعشی، نفر دوم تشکیلات نایاک بود که در استخدام وزارت دفاع آمریکا دقیقاً همچون جیسون، پیش از این ماموریت تمرکز و نفوذ در اماکن محرمانه ایران را داشت. رضاییان از نزدیکان صمیمی مالکان و موسسان قدیمی مجموعه شرکت‌های ایرانی «آ» در ایران هم هست که به صورت اتفاقی پس از افشای تلاش‌هایشان در شبکه‌سازی ضد ایران در قالب سازمان‌های به اصطلاح مردم‌نهاد، در بحبوحه فتنه ۸۸ از کشور خارج شده و در اندیشکده وودرو ویلسون و نایاک مشغول به خدمت دیپلماتیک در کنار مهره‌های سوخته دیگری همچون هاله اسفندیاری، رامین جهانبگلو و… شدند.»

رسیدگی به پرونده در دادگاه انقلاب

۲۰ اردیبهشت ۹۴ دادستان تهران در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه پرونده خبرنگار واشنگتن‌پست به کجا رسید، می‌گوید: کیفرخواست صادر شد و این پرونده در اختیار شعبه ۱۵ دادگاه عمومی انقلاب قرار گرفت تا محاکمه شود که باید بگویم این متهم چهار اتهام دارد. محمود رضویان، مسئول دفتر سخنگوی وقت قوه قضاییه در اردیبهشت سال ۹۴ به ایرنا می‌گوید: پنجم خردادماه روز برگزاری جلسه دادگاه جیسون رضائیان و دو متهم همراه در شعبه ۱۵ دادسرا و دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی است. او اتهامات خبرنگار واشنگتن‌پست را جاسوسی به نفع دولت آمریکا و فعالیت تبلیغی علیه نظام عنوان می‌کند.

یک روز قبل از برگزاری اولین جلسه دادگاه، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه در هفتادونهمین نشست خبری خود می‌گوید: با توجه به اینکه پرونده هنوز رسیدگی و رأی قطعی صادر نشده، از بیان محتوای آن معذور هستم، اما از نظر شکلی، دادگاه با حضور وکلا و مترجم برگزار می‌شود و بر اساس قوانین و مقررات متهم، نماینده دادستان و وکلا در دادگاه حضور می‌یابند. معاون اول قوه قضاییه در پاسخ به این سؤال که دستگاه قضایی به درخواست روزنامه واشنگتن‌پست مبنی بر حضور یک دبیر ارشد در دادگاه جیسون رضائیان چه پاسخی داده و اینکه آیا این دادگاه به‌صورت علنی برگزار می‌شود یا غیرعلنی، اعلام می‌کند: علنی یا غیرعلنی بودن دادگاه بستگی به قاضی رسیدگی کننده دارد و من یا هر کس دیگری غیر از قاضی حق اظهارنظر در این خصوص را ندارد. ضمن اینکه این روزنامه برای خودش درخواست کرده، چرا که دستگاه قضایی مستقل است و بر اساس قوانین و مقررات عمل می‌کند.

جلسه دوم رسیدگی به پرونده رضائیان در ۱۸ خرداد و جلسه سوم هم در تیرماه برگزار می‌شود. رئیس وقت دادگستری تهران دلیل فاصله زیاد بین جلسه دوم تا سوم را خالی نبودن فضای دادگاه انقلاب برای رسیدگی به این پرونده اعلام کرده بود. هر سه جلسه غیرعلنی به ریاست قاضی صلواتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران برگزار می‌شود.

انتشار جزئیات دادگاه غیرعلنی

در روز برگزاری جلسه دوم دادگاه رضائیان، جزییات جلسه غیرعلنی این دادگاه از سوی خبرگزاری مهر منتشر می‌شود. در همان روز، اژه‌ای سخنگوی دستگاه قضا در نشست خبری خود در پاسخ به سؤالی درباره این اقدام خبرگزاری مهر اعلام می‌کند: این اقدام خلاف قانون است. بر اساس قانون فعلی که اجازه نمی‌دهد حتی اگر دادگاه علنی باشد، جزییات منتشر شود، دادگاه غیرعلنی دیگر بحث جدایی دارد. وی ادامه داد: لذا تحت تعقیب قرار گرفتند و الان این موضوع در حال بررسی است که این اطلاعات را آنها از کجا به دست آوردند و چرا منتشر کردند.
اژه‌ای در شهریور همان سال در هشتاد و هفتمین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه در مورد آخرین وضعیت پرونده جیسون رضائیان می‌گوید: حکم، صادر شده، اما اینکه ابلاغ شده یا نه، خبر ندارم. وی در خصوص اطلاع داشتن وکیل متهم از جزییات حکم توضیح می‌دهد: اگر به‌صورت رسمی ابلاغ نشده باشد، وکیل اطلاع داشته باشد که این منافاتی ندارد.

راه عملی وجود دارد

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با رادیو سراسری آمریکا در شهریور سال ۹۴ در پاسخ به این پرسش که آیا راهی عملی سراغ دارد که دولت ایران، جیسون رضائیان، خبرنگار واشنگتن‌پست و دیگر آمریکایی‌های در بند در ایران را آزاد کند، لاریجانی تأکید می‌کند: البته که راه عملی وجود دارد، برای مثال، چندین ایرانی اینجا در آمریکا زندانی هستند. قطعاً در چنین مواردی، می‌توان به راه‌حل رسید. فکر می‌کنم سیاست‌مداران شما این راه‌ها را بشناسند.

جواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه هم در گفت‌وگوی ویژه خبری ۲۳ مهرماه ۹۴، در پاسخ به سؤالی درباره پرونده جیسون رضائیان می‌گوید: پرونده این فرد قضایی است، به‌طوری که پرونده جیسون دارای چند بعد است که یکی از آن‌ها مربوط به ارتباطش با مراکز تصمیم‌گیری می‌شود. وی با اشاره به اینکه سیستم قضایی ما دقیق و روشن به جرایم این فرد رسیدگی می‌کند، می‌افزاید: ایرانیانی که در آمریکا دستگیر شده‌اند متهم به نقض تحریم هستند، لذا آنها باید آزاد شوند، زیرا جرمی نکرده‌اند و اتهام واهی به آنها زدند. آنها می‌خواهند سیستم قضایی‌مان را سیستم معامله قلمداد کنند.

حاضرند چند نفر بدهند، اما جیسون را پس بگیرند

حجت‌الاسلام سید احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد، آبان سال ۹۴ در دیدار با مسئولان بسیج دانشجویی، اعضای بسیج اساتید و مسئولان نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌های مشهد، منفذ نفوذ دشمن را عناصر و انسان‌های زاویه دار با ولایت معرفی کرد و می‌گوید: این را بدانید که آمریکا هیچ‌وقت جاسوس وارد این کشور نمی‌کند، چرا که مچ او را می‌گیرند و مانند قضیه جیسون رضائیان می‌شود که حاضرند چند نفر بدهند، اما او را پس بگیرند، اما مسئولان امنیتی و قضایی ما راضی نمی‌شوند.

آذر سال ۹۴ پرونده رضائیان به ایستگاه پایانی خود نزدیک می‌شود. اژه‌ای در هشتاد و نهمین نشست خبری در ۲۲ آذرماه سال ۹۴ در مورد حکم جیسون رضائیان اعلام می‌کند: حکم جیسون رضائیان حبس است و از جزئیات آن خبری ندارم و باید دید که چرا این حکم به وکیل او ابلاغ نشده است.

سناتور «باب کورکر»، رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در آذرماه همان سال واکنش نشان می‌دهد و می‌گوید که رفتار ایران در روزهای پس از اجرای برجام بدتر شده، ولی این کشور عواقب این کار خود را ندیده است. او (جیسون رضائیان) یک شهروند آمریکایی است و غیرقانونی دستگیر شده؛ وی باید آزاد شود.

لیلا احسن، وکیل رضائیان در دی‌ماه سال ۹۴ اعلام می‌کند که موکلم حدود دو ساعت با اجازه مقام قضایی در زندان با مادر و همسرش دیدار کرده و به مناسبت کریسمس، ناهار را با هم صرف کردند. به گفته وکیل جیسون رضائیان، هنوز شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب حکم موکلش را ابلاغ نکرده است. احسن می‌گوید که حکم صادره شده برای جیسون رضائیان حبس است، اما از جزئیاتش اطلاع ندارد.

مبادله با هفت ایرانی در بند زندان‌های آمریکا

در ۲۶ دی ۱۳۹۴ و همزمان با حضور وزرای خارجه ایران و آمریکا در وین به‌منظور قرائت بیانیه اجرایی شدن برجام، دادستان تهران اعلام می‌کند که در راستای مصوبات شورای عالی امنیت ملی ایران و مصالح کلی نظام، چهار زندانی ایرانی دوتابعیتی در چارچوب مبادله زندانیان آزاد شدند. در همین حال، برخی منابع خبری از جمله خبرگزاری فارس گزارش دادند که جیسون رضائیان خبرنگار واشینگتن پست و سعید عابدینی در میان آزادشدگان هستند. یک منبع آگاه هم به رسانه‌ها توضیح می‌دهد که هفت ایرانی که در بند زندان‌های آمریکا بودند، آزاد خواهند شد و بر اساس این مبادله، چهارده نفر از ایرانیانی که به درخواست پلیس آمریکا تحت‌تعقیب اینترپل قرار دارند، دیگر تحت تعقیب نخواهند بود. این منبع آگاه، اسامی زندانیان آزادشده ایرانی از سوی آمریکا را «نادر مدانلو»، «بهرام مکانیک»، «خسرو افقهی»، «آرش قهرمان»، «تورج فریدی»، «نیما گلستانه» و «علی صابونچی» اعلام کرد.

رضائیان بعد از آزادی با باراک اوباما، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا دیدار کرد. او همچنین از ایران به خاطر بازداشت خود شکایت کرد و خواهان غرامت شد. /ایرنا

این خبر نگاهی به پرونده جیسون رضاییان؛ از بازداشت تا آزادی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

روستایی که تاکنون هیچکس زنانشان را ندیده!

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، روستای ایستا واقع در شهرستان طالقان شاید مرموزترین روستای ایران باشد، روستایی در خاک البرز که مردمانش در زمان توقف کرده اند. سکوت حکمفرماست و کسی کاری به کار کسی ندارد.

در کوچه ها اثری از رد پای تکه آهنهایی که در شهر “خودرو” نامیده می شود نیست. مردمانی که چون تابلو نقاشی زندگی و آداب و رسوم گذشته را در عصر ارتباطات یدک می کشند.

نه تنها شبها پای تلویزیون نمی نشینند که به شب نشینی هم اعتقادی ندارند.

عروسی و عزا ندارند و مراسمی چون جشن تولد، سالگرد ازدواج و… برای آنان معنا و مفهومی ندارد.مهمان‌نواز هستند به شرطی که احدی از زنان قصد ورود به روستای آنان را نداشته باشد.

از طریق فروش زمینهای پدریشان در تبریز روزگار می گذرانند.شناسنامه ندارند و جزو آمار جمعیت ایران به حساب نمی آیند. هیچگونه خدمات دولتی را دریافت نمی کنند.

فرزندان آن بعد از رسیدن به سن تکلیف مختارند که با آنان زندگی کنند یا به شهر تبریز بازگردند، هیچگونه فعالیت‌ سیاسی و اجتماعی نداشته و باورهای خود را تبلیغ نمی‌کنند /مهر

این خبر روستایی که تاکنون هیچکس زنانشان را ندیده! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

مهدی هاشمی: من و خانم آدینه سال‌هاست جدا از هم زندگی می‌کنیم / یک همسر دارم و او مهنوش صادقی است

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، مهدی هاشمی بازیگر مطرح سینما، تلویزیون و تئاتر پس از حواشی که به تازگی برایش در فضای مجازی وجود آمد، با ارسال یادداشتی به یکی از سایت‎های خبری درباره برخی از موضوعات توضیحاتی را ارائه کرد که در ادامه می‌خوانید:

سلام مجدد به دوستان فضای مجازی

من یک همسر دارم و او مهنوش صادقی است. این روزها متهم به دو همسری شدم و گویا بواسطه اعلام ازدواجم، خانم آدینه و دخترم نورا را شوکه کردم، در حالی که اینگونه نیست.

ما یعنی من و خانم آدینه سال‌هاست که با توافق جدا از هم زندگی می‌کنیم، زیرا بدلیل عدم تفاهم فکری که با هم داشتیم نمی‎شد زیر یک سقف ماند، و همچنین هیچ رابطه عاطفی هم بین ما نبود که بشود اسمش را ارتباط زناشویی گذاشت، اما به دلایل شخصی و همچنین محدودیت‌هایی که شغلمان برایمان ایجاد می‌کند ترجیح دادیم به این جدایی رسمیت نبخشیم.

از آنجایی که خانم آدینه به ویترین و ظواهر علاقه دارند با منتشر کردن عکس‌هایی دو نفره که مربوط به گذشته بود و همچنین درست کردن صفحه‌ای به نام من در فضای مجازی و منتشر کردن اخباری از طرف من خواستند از زندگی ما اسطوره‌ای بسازند و زندگی عاشقانه‌ای را نمایش دهند.

من در این سال‌ها تنها بخاطر فرزندم و حفظ حرمت‌ها و احترام ایشان سکوت کردم و زندگی شخصی خودم را ادامه دادم، اما حالا دخترم سی و هشت ساله است، شخصی است مستقل که خود دارای همسر و فرزند است و من پس از آن جدایی محرمانه بدون آنکه زندگی آن دیگری را خراب کنم بعد از مدتی با خانم مهنوش صادقی (نویسنده و بازیگر) که همفکر، هم سلیقه و همکار بودیم ازدواج کردم تا به آن جدایی رسمیت ببخشم،

آیا این معنی‌اش دو همسری است؟!

در تمامی این سال‌ها با سمپاشی و بایکوت کردن مهنوش مانع ادامه کار حرفه‌ای او شدند و او را خانه‌نشین کردند که او به احترام حرفه و گذشته من سکوت کرد ولی حالا بعد از سکوتی طولانی بدلیل اینکه این فشارها و سمپاشی‎ها همچنان ادامه داشت و شدت گرفت در لحظه‌ای عصیان کرد و این ازدواج را علنی کرد که البته من به او حق می‎دهم، و این جنجال به پا شد.

این ازدواج با صداقت و اصالت بود و هست با حفظ حرمت طرف دیگر حقایق پنهان دیگری هم هست که من با حفظ احترام به همه به همین مقدار که با اشاره گفتم بسنده می‌کنم.

در ضمن من در هیچ یک از فضاهای مجازی صفحه‌ای ندارم.

این خبر مهدی هاشمی: من و خانم آدینه سال‌هاست جدا از هم زندگی می‌کنیم / یک همسر دارم و او مهنوش صادقی است اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

حذف کامل رامبد جوان از کنداکتور تابستانی نسیم!

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، به نظر می رسد تلویزیون پس از حاشیه های ایجاد شده برای رامبد جوان و همسرش نگار جواهریان که در پی انتشار تصویری از آندو در کانادا صورت گرفت، فعلاً تصمیمی برای پخش تصاویر او ندارد. این مسئله زمانی مشخص می شود که بدانیم امروز در خبر اعلام شده درباره کنداکتور تابستانی شبکه نسیم، هیچ خبری از بازپخش برنامه های رامبد جوان، «خندوانه» و «قاچ» دیده نمی شود.

دو برنامه ای که بار تبلیغاتی و مالی سرشاری هم برای تلویزیون داشتند و حالا با اتفاق رخ داده، این ظرفیت تا اطلاع ثانوی برای صدا و سیما از بین رفته است! البته مدیران تلویزیون چندی پس از بالا گرفتن انتقادات از جوان، بازپخش برنامه های او را در اواخر بهار هم متوقف کرده بودند. باید دید این ممنوعیت پخش تا چه زمانی ادامه خواهد یافت.

از سوی دیگر، با وجود اعلام اخیر تهیه کننده «دورهمی» مبنی بر اینکه برنامه مذکور دنباله جدیدی نخواهد داشت، شبکه نسیم بدون اشاره به تکراری بودن آن، خبر از پخش آن در ایام تابستان داده است. این در حالی است که اغلب برنامه های اعلام شده در این خبر تکراری هستند!

متن کامل این خبر را در ادامه بخوانید: شبکه نسیم با آغاز فصل تابستان برنامه های مختلفی را روانه آنتن خواهد کرد که از جمله آنها می توان به «دورهمی»، «کودک شو»، «وقتشه»، «خانه ما»، «ویتامین خ»، «کاف گاف»، «نسیم آوا» و «نسیم دانش» اشاره کرد.

«دورهمی»

برنامه تلویزیونی «دورهمی» با اجرای مهران مدیری و تهیه کنندگی مصطفی احمدی یکی از برنامه های پرمخاطب تلویزیون است که اخر هر هفته با عنوان منتخب برنامه دورهمی از چهارشنبه تا جمعه ساعت ۲۳ پخش می شود.

«کودک شو»

کودک شو یک مسابقه خانوادگی است که در آن خانواده ها برای جایزه بزرگ با هم رقابت می کنند اما بچه ها در دنیای کودکانه خود به بازی مشغولند! این برنامه شامل بخشهای غیر رقابتی، طنز و سرگرمی نیز هست و اجرای آن را پژمان بازغی بر عهده دارد. کودک شو شنبه تا سه شنبه ، ساعت ۲۳ و جمعه ها ساعت ۲۱ از این شبکه پخش می شود

«وقتشه»

برنامه تلویزیونی «وقتشه» با محوریت سبک زندگی و بررسی‌های کارشناسانه در هر قسمت میزبان زوج‌های جوان خواهد بود و با آن‌ها به گفتگو می‌پردازد.

موضوع این برنامه در خصوص جوانانی است که قصد ازدواج دارند. جوانانی از رده سنی ۱۸ تا ۴۰ سال در این برنامه ثبت نام کرده اند که نامزد دارند و دچار مشکل هستند که طی پروسه ای در برنامه مشکلات آنها بررسی می شود و در آخر با هدایت کارشناس به نتیجه می رسد. «وقتشه» روزهای زوج ساعت ۲۱ از شبکه نسیم پخش خواهد شد.

«خانه ما»

فصل هفتم مستند مسابقه پرمخاطب «خانه ما» که این بار در شهر ادب و فرهنگ ایران تولید شده است، پنجشنبه ها روی آنتن شبکه نسیم می رود. «خانه ما» با گذشت ۶ فصل تاکنون خانواده های مختلف ایرانی در شهرهای تهران، اصفهان، اهواز، رشت و تبریز را به چالش کشیده است و زمینه ساز رقابتی سالم در کنار معرفی سبک زندگی ایرانی اسلامی و راهکارهای اقتصادی بوده است.

فصل هفتم این مستند مسابقه در شهر زیبای شیراز می گذرد و به بهانه رقابت خانواده ها، آداب و رسوم و فرهنگ مردم شیراز و فضای این شهر به تصویر کشیده شده و از حافظ و سعدی و تخت جمشید سخن به میان آمده است. این فصل از «خانه ما» در ایام نوروز تصویربرداری شده و این بار هم ۳ خانواده در آن به رقابت می پردازند. خانواده‌هایی که شباهت‌ها و تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند که زمینه‌ساز رقابت مثبت بین آنها می‌شود. فصل جدید این مستند مسابقه پرمخاطب ۶ تیر ماه در ۱۰ قست ۵۲ دقیقه ای پنجشنبه شب‌ها ساعت ۲۱ از شبکه نسیم سیما روی آنتن می رود.

«ویتامین خ»

سری جدید برنامه «ویتامین خ» به تهیه کنندگی و کارگردانی رامین کرم یزدی روزهای فرد ساعت ۲۰از شبکه نسیم پخش می شود این برنامه ترکیبی است که با اجرای حسین اکبری با بخش هایی چون اوستا سلام، اعتماد به نفس، نقل خوبان و… تولید می شود.

«کاف گاف»

برنامه «کاف گاف» به تهیه کنندگی و کارگردانی آرمین قاسم زاده یک برنامه نمایشی و ترکیبی با محوریت طنز و کمدی است که به ناهنجاری های روز فرهنگی و اقتصادی برگرفته از جامعه می پردازد. این برنامه در ١٠٠ قسمت ۲۰ دقیقه ای روزهای زوج ساعت ٢٠ روی آنتن شبکه نسیم می رود. در بخش نمایشی، بازیگران با حضور در بین مردم به شکل طنز با ناهنجاری های اجتماعی شوخی می کنند که بازیگران این بخش کیوان ساکت اف، آرمین راستگو و … هستند.

مستند «خسته نباشید»

سری جدید مستند «خسته نباشید» با اجرای میثم رازفر روایتی صمیمی و متفاوت از یک روز کاری مشاغل مختلف است که شنبه تا سه شنبه ساعت ۲۲ از شبکه نسیم پخش می شود.

«نسیم آوا»

«نسیم آوا» به پخش موسیقی های مختلف از خوانندگان متفاوت اختصاص دارد که فصل جدید این برنامه روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هر هفته ساعت ۲۲روی آنتن می رود.

«نسیم دانش»

نسیم دانش برنامه ای است که قصد دارد لحظاتی مفرح را با چاشنی علمی برای بینندگان شبکه نسیم فراهم آورد.این برنامه روزهای زوج ساعت ۱۹:۳۰ از این شبکه پخش می شود.

این خبر حذف کامل رامبد جوان از کنداکتور تابستانی نسیم! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

پشت پرده فشار‌ها به سریال «گاندو» چه بود؟

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، نمی‌شود صحبت از بیان واقعیت‌ها و روشنگری باشد، اما گروهی عاملان آن را تحت فشار قرار ندهند، همان‌طور که اغلب بیان حقایق به هر شکلی با تنش و تلاش برای سانسور آن همراه بوده و هست. این اتفاق به‌تازگی بعد از سریال‌های ملودرامی که در ماه رمضان روی آنتن رفتند، برای یکی از تولیدات فصل جدید سریال‌های تلویزیونی، یعنی «گاندو» رخ داده است. مجموعه‌ای پلیسی-امنیتی که آغاز آن با یکی از موضوعات جنجالی این روز‌ها یعنی آقازاده‌ها رقم خورد، ماجرایی که حرف آن مدام در محافل مختلف به‌خصوص بین مردم مطرح است و شاید در رسانه‌ای مثل تلویزیون تا الان کمتر به آن پرداخته شده بود.

 

«گاندو» به کارگردانی جواد افشار و تهیه‌کنندگی مجتبی امینی روایتگر داستان یک پرونده واقعی است که ماجرای آن به جیسون رضاییان، خبرنگار روزنامه واشنگتن‌پست برمی‌گردد، شخصی که ۲ مرداد ۹۳ به جرم جاسوسی بازداشت و ۲۶ دی ۱۳۹۴ آزاد شد. از همان روز‌های اول که خبر شروع شکل‌گیری این مجموعه منتشر شد، حواشی آن به واسطه موضوعی که مدنظر قرار داده بود و پرداختن به مفاسد اقتصادی بالا گرفت. این ماجرا با حضور رابعه اسکویی که پس از برگشتش به ایران، بعد از مدت‌ها در این مجموعه ایفای نقش کرد، شدت بیشتری یافت و در ادامه با شروع پخش آن باعث شد خیلی از بینندگان حتی از روی کنجکاوی هم که شده سری به آن بزنند.

در این بین نمی‌شود از ریتم و شروع جنجالی که «گاندو» به واسطه کارگردانی جواد افشار و تیم تولید آن رقم زده، برای جلب مخاطب گذشت، اتفاقی که باعث شد تا حساسیت‌ها نسبت به آن بیشتر شود و علاوه بر مردم مدیران و مسؤولان مختلف هم پای آن بنشینند.

در همین گیر و دار، شاهد بودیم که بعد از عدم پخش یکی از قسمت‌های مجموعه در پنجشنبه شب از شب بعد از آن، قسمتی به روی آنتن رفت که بعضی از اخبار از پخش آن با سانسور و نقد‌هایی که به آن وارد شده بود، حکایت می‌کردند.

اما این ماجرا از کجا شروع شد؟ اتفاقی که باعث شکل‌گیری حواشی مختلفی شد که ادامه این سریال را با ساختار و داستان اصلی که ترتیب داده بودند، تحت‌الشعاع قرار گیرد. در این چند قسمت پر سر و صدا، سریال از جایی به سراغ نشان دادن روابط جیسون رضاییان که در فیلم با نام مایکل‌هاشمیان مطرح است با مسؤولان بود. قسمت‌هایی که به گفته یکی از عوامل مجموعه در ادامه می‌بینیم که جیسون در آن در نشست‌های مقامات کشوری، از ریاست جمهوری گرفته تا وزارتخانه‌ها و… شرکت و به واسطه همین رفت و آمد‌ها با خیلی‌ها ارتباط برقرار می‌کند؛ کسانی که از آشنایان مسئولان به حساب می‌آیند و به نام آن‌ها اقداماتی انجام دادند که در این داستان کم و بیش قرار است به آن‌ها پرداخته شود.

شروع فشار‌ها

درست در همین نقطه است که با شروع پخش این قسمت‌ها،انتقاد به  عوامل هم افزایش پیدا می‌کند و باعث می‌شود تا پخش گاندو، متوقف شود. این که انتقادات و از کجا آب می‌خورد، سؤالی بود که باعث شد تا ما به سراغ آن برویم.

افشار از فشار‌ها به گاندو می‌گوید

جواد افشار هم در گپ کوتاهی که با ما در این رابطه داشت، بیان کرد: با وجود تغییراتی که در قسمت‌های اخیر اتفاق افتاد، به نظر من هنوز زود است که درباره آن مفصل حرف بزنیم، چون هنوز اتفاق جدی نیفتاده است و می‌توانیم با وجود همین ماجرا‌ها جلو برویم، اما اگر در ادامه با شدت و جدیت بیشتری این مسائل ادامه پیدا کنند و فشار‌های موجود بیشتر از آنچه که معقول است وارد شود، طبیعتا بازخورد‌های خوبی به‌دست نمی‌آید. او ادامه داد: باز هم تاکید می‌کنم که تا الان هنوز مشکل مهمی ایجاد نشده است، با این حال همه باید در این زمینه سعه‌صدر داشته باشند و نباید فراموش کرد که فساد هر کجا که باشد باید آن را ریشه‌یابی و با آن برخورد کرد.

افشار اضافه کرد: این سریال هم مطالبه مردم است و در اندازه‌ای که در جهت منافع ملی باشد جلو رفته است. امیدوارم که همه دوستان و مقامات این سعه صدر را داشته باشند و اجازه دهند که سریال مسیر خودش را برود. مطمئنا ما همه جوانب را رعایت کرده‌ایم و به هیچ وجه با جایگاه افراد و شخصیت‌های مهم و شریف مملکت که تأثیرگذار هم هستند.

کاری نداریم. این کارگردان در آخر هم با اشاره به همکاری شبکه با این سریال یادآور شد: ما از رئیس سازمان جناب آقای علی‌عسکری و مدیریت شبکه سه به دلیل همکاری و درایت خوبی که دارند، بسیار ممنون هستیم. اکنون با وجود صحبت‌ها و فشار‌هایی که تا الان تا حدی گریبان این سریال را گرفته است، باید دید که گاندو تا کجا می‌تواند روایتگر این داستان پرهیاهو و حساس باشد. /جام جم

این خبر پشت پرده فشار‌ها به سریال «گاندو» چه بود؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

۸۴ درصد مردم بیننده برنامه‌های رمضانی بودند/ «برادر جان» پرمخاطب‌ترین سریال رمضان ۹۸ شد

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما در تازه‌ترین نظرسنجی خود در خصوص برنامه‌های تلویزیونی ماه مبارک رمضان اعلام کرد: ۸۴ درصد مردم در سراسر کشور بیننده برنامه‌های سیمای جمهوری اسلامی ایران اعم از سریال ها، فیلم‌های سینمایی، مسابقه، مستند، سخنرانی، گفتگو، ورزش و اخبار بوده و حدود ۶۹ درصد هم حداقل پای یکی از برنامه‌های ویژه ماه مبارک رمضان و سریال‌های این ماه نشسته اند.

براساس این نظرسنجی حدود ۴۰ درصد از مردم برنامه‌های جمع خوانی قرآن کریم را از شبکه‌های مختلف سیما تماشا کرده اند که در میان شبکه‌های مختلف شبکه سه بیشترین بیننده جمع خوانی قرآن کریم را داشته است.

۳۲ درصد از مردم نیز پای سخنرانی‌های مذهبی تلویزیون در ایام ماه مبارک رمضان نشسته و حدود ۴۲ درصد هم شب‌های قدر با تلویزیون قرآن به سر گرفته اند.

میزان علاقه مندان به جمع خوانی قرآن با تلویزیون و سخنرانی‌های مذهبی در مقایسه با رمضان سال گذشته حدود هشت درصد افزایش یافته است.

اما مردم در میان سریال‌های رمضانی سریال «برادرجان» شبکه سه را بیش از دو سریال دیگر پسندیده و ۵۱/۴ درصد بیننده این سریال بوده اند.

«دلدار» شبکه دو با ۳۸/۸ درصد، «از یاد‌ها رفته» شبکه یک با ۳۳/۵ درصد و پایتخت ۵ که به صورت تکراری از شبکه یک سیما پخش می‌شد، هم با ۳۱/۶ درصد در رتبه‌های بعدی پربیننده‌ترین سریال‌های رمضانی قرار گرفته اند.

میزان مخاطب سریال‌های رمضانی جدید امسال در مقایسه با سریال جدید سال گذشته حدود ده درصد افزایش یافته است.

درمیان ویژه برنامه‌های افطار شبکه‌های مختلف سیما، دعوت از شبکه یک، هزارداستان از شبکه نسیم، هزارراه نرفته از شبکه دو، اختیاریه از شبکه پنج، ماه بهشت از شبکه قرآن و معارف سیما، یک شهر ضیافت از شبکه شما، ماه نشان از شبکه افق و معنای زندگی از شبکه چهار در رتبه‌های اول تا هشتم پربیننده‌ترین برنامه‌های افطار قرار گرفته اند.

ماه خدا از شبکه یک، ماه من از شبکه سه، خلوت انس از شبکه قرآن و معارف، خوان نیاز از شبکه دو، نسیم رحمت از شبکه شما، خلوتگه عارفان از شبکه پنج، ایوان خدا از شبکه افق و سحوری از شبکه چهار سیما نیز ویژه برنامه‌های سحری بودند که به ترتیب بیشترین مخاطب را جذب کردند.

درمیان دیگر برنامه‌های گفتگو محور سیما در ماه مبارک رمضان نیز درس‌هایی از قرآن حجت الاسلام و المسلمین قرائتی که یکی از قدیمی‌ترین برنامه‌های این شبکه است در جایگاه نخست از منظر میزان مخاطب قرار گرفت.

بعد از درس‌هایی از قرآن هم، جشن رمضان از شبکه پنج، شب‌های شیدایی از شبکه دو، نسیماه از شبکه نسیم، این شب‌ها از شبکه یک، یاد خدا از شبکه قرآن ومعارف و ضیافت از شبکه چهار سیما بیشترین مخاطب را پای برنامه‌های خود نشانده اند.

این خبر ۸۴ درصد مردم بیننده برنامه‌های رمضانی بودند/ «برادر جان» پرمخاطب‌ترین سریال رمضان ۹۸ شد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.