خواننده معروف آمریکایی به دنبال توسعه هواپیمای iPlane با همکاری اپل است

به تازگی کانیه وست، خواننده‌ی آمریکایی مدعی شده که قصد دارد با شرکت اپل همکاری کرده و یک هواپیما با سوخت هیدروژنی طراحی کند. به گفته‌ی وی این هواپیما که iPlane نام خواهد گرفت، قرار است در واقع جایگزینی برای ایر فورس وان یا یکم نیروی هوایی باشد.

بد نیست بدانید که اپراتور‌های ترافیک هوایی به هر هواپیمای نیروی هوایی ارتش آمریکا که وظیفه‌ی انتقال رئیس جمهور ایالات متحده را بر عهده داشته باشد، هواپیمای شماره یک نیروی هوایی آمریکا یا ایر فورس وان لقب می‌دهند. بدین ترتیب طبق گفته‌های این خواننده‌ی آمریکایی، هواپیمای کمپانی کوپرتینویی به قدری ایمن خواهد بود که می‌تواند دونالد ترامپ را به اقصی نقاط دنیا منتقل می‌کند.

البته نه اپل و نه رئیس جمهور آمریکا از این ایده استقبال نکرده‌اند و آن را جدی نگرفته‌اند. این در حالی است که کانیه وست مدعی شده سال گذشته دانشجویی، طرحی مفهومی برای چنین هواپیما‌هایی را آماده کرده و او قصد دارد این طرح را توسعه دهد.

این خواننده‌ی آمریکایی در جریان ملاقات عجیبش با ریاست جمهوری ایالات متحده یعنی دونالد ترامپ در کاخ سفید، چنین مطلبی را بیان کرد و عنوان نمود که آرزو دارد خودش چنین هواپیمایی را طراحی کند.

او در این ملاقات، گوشی خود را بیرون آورد و با وارد کردن پسورد آسانش یعنی ۶ عدد صفر (که جنجال‌های زیادی هم برپا کرده) سعی کرد به ترامپ، تصویری از هواپیمای هیدروژنی خود نشان دهد. او با اشاره کردن به تصویر گفت:

«این هواپیما آیپلین ۱ نام دارد و وسیله‌ی نقلیه‌ای است که لیاقت سواری دادن به رئیس جمهور ما را دارد. او رئیس جمهور ماست و باید از بهترین و منحصر به فرد ترین هواپیمای دنیا استفاده کند.»

او پس از عنوان نمودن این مطالب عجیب، اعلام کرد از آنجایی که اپل یک شرکت آمریکایی است، با همکاری همین کمپانی به تولید چنین هواپیمایی خواهد پرداخت. جالب اینجاست هواپیمایی که اکنون مسئولیت انتقال ترامپ به اقصی نقاط جهان را بر عهده دارد، توسط شرکت بوئینگ ساخته شده که آن هم یک کمپانی آمریکایی است.

The post خواننده معروف آمریکایی به دنبال توسعه هواپیمای iPlane با همکاری اپل است appeared first on دیجیاتو.

چرا ترامپ به ۲۲۵ میلیون آمریکایی پیامک زد؟

چهارشنبه هفته گذشته تمامی تلفن‌های هوشمند آمریکا بطور همزمان به صدا درآمد و بدین ترتیب اولین پیام ترامپ برای آنها مخابره شد.

این پیغام در واقع آزمایش سیستم هشدار ریاست جمهوری بود که برای بار اول به کاربران آمریکایی مخابره شد. این سیستم قرار است مشابه با سیستم‌های دولتی عمل کند که پیشتر پلیس یا مسئولین محلی برای اعلام هشدار از آنها استفاده می‌‌کردند. تنها تفاوت این سیستم، مقیاس ارسالی آن است چرا که این سیستم قرار است تمامی تلفن‌های هوشمند ایالات متحده را پوشش دهد.

طی این آزمایش پیام ترامپ برای تمامی ۲۲۵ موبایل فعال در آمریکا ارسال شد و بدین ترتیب ۷۵ درصد کل جمعیت ایالات متحده‌ توانستند پیغام ریاست جمهوری این کشور را دریافت کنند.

در پیغام آزمایشی سیستم هشدار ریاست جمهوری نوشته شده بود:

«این تنها یک پیغام آزمایشی برای تست سیستم هشدار اضطراری بی سیم ملی است. انجام هیچ اقدامی ضروری نیست.»

اولین آزمایش سیستم یاد شده برای آمریکایی‌ها چندان خوشایند نبوده چرا که برخی از آنها به اشتباه باور داشتند با دریافت این پیغام، مخاطب مستقیم ترامپ قرار خواهند شد. بسیاری از کاربران که از توییت‌های ناهنجار ترامپ خسته شده بودند، مدعی شدند که حاضر نیستند خواندن پیام‌های وی را تحمل کنند. این مسئله تا جایی پیشرفت که برخی کاربران موبایل‌هایشان را خاموش کردند.

سازمان مدیریت بحران فدرال ایالات متحده یا FEMA خاطر نشان کرده که سیستم هشدار ریاست جمهوری، پیغام شخصی ترامپ نیست. بلکه تنها به اعلان‌های حیاتی و ضروری نظیر هشدار‌های احتیاطی یا اعلام رویداد‌ها و اتفاقات مهم اختصاص دارد. آنها باور دارند که در قرن ۲۱، آمریکا به رسانه‌ای سریعتر از اینترنت و تلویزیون نیاز دارد تا پیغام‌های اضطراری را به شهروندان آمریکا مخابره کند.

بدین ترتیب در مقاطع حساس یا موقعیت‌های ضروری، سیستم هشدار ریاست جمهوری می‌تواند سریعاً اطلاعات مهم درباره اتفاقات رخ داده را به شهروندان آمریکا اعلام کند و دستور العمل‌های لازم را در اختیار آنها بگذارد.

The post چرا ترامپ به ۲۲۵ میلیون آمریکایی پیامک زد؟ appeared first on دیجیاتو.

اظهارات جالب کارمند سابق کاخ سفید درباره نحوه استفاده ترامپ از توییتر

یکی از کارکنان سابق کاخ سفید در اظهاراتی جالب مدعی شده که علاقه بیش از حد ترامپ به توییتر باعث شده که وی توییت های با منشن خود را چاپ کرده و از دیگران بخواهد آنها را با صدای بلند بخوانند.

«جاستین مک کانی»، مدیر سابق رسانه های اجتماعی ترامپ در مصاحبه با «نیویورک مگزین» به بیان رفتار عجیب ترامپ در رابطه با وب و شبکه اجتماعی اینترنت پرداخته است.

به گفته وی رییس جمهور ایالات متحده از اینترنت سر رشته چندانی ندارد و سال گذشته وی را وادار به چاپ توییت هایی می کرد که در آنها منشن شده بود. علاوه بر این او و کارکنان دیگر باید این توییت ها را با صدای بلند خوانده و به توییت های با منشن ترامپ پاسخ می دادند. مک کانی مدعی است که ترامپ علاقه وافر خود به توییتر را اینگونه نشان داده:

می خواهم بیشتر از این ها ببینیم. بیشتر برایم بیاور، بیشتر بیاور

بر این اساس ترامپ پس از چاپ توییت ها دور مواردی که در پی پاسخ به آنها بود را با ماژیک مشکی خط می کشید. رییس جمهور آمریکا با پی بردن به قدرت بالقوه فضای مجازی چندین بلاگ ویدیویی ارزان قیمت را هم راه اندازی کرده بود اما از نظر وی رسانه های اجتماعی رایگان به مراتب قدرت بیشتری دارند. توییتر ترامپ

مک کانی در حال این ادعاها را مطرح کرده که ترامپ از سال ۲۰۱۲ و پس از استفاده از موبایل های اندرویدی شخصا از توییتر هم استفاده می کند. علاوه بر این سابقه نخستین توییت اکانت وی به سال ۲۰۰۹ بازمی گردد.

توییتر ترامپ و پست های اغلب جنجالی آن تا کنون سرو صداهای زیادی را به دنبال داشته که از این میان می توان به غیر فعال شدن اکانت وی توسط یکی از کارکنان توییتر و در خواست کاربران برای غیرفعال شدن اکانت وی اشاره کرد.

او اخیرا در مورد خاموش شدن صداهای مخالف در توییتر و فیسبوک هشدار داده بود، با این حال ارزش مالی حضور ترامپ در توییتر باعث شده این پلتفرم واکنشی به توییت های جنجالی او نشان ندهد.

The post اظهارات جالب کارمند سابق کاخ سفید درباره نحوه استفاده ترامپ از توییتر appeared first on دیجیاتو.

دونالد ترامپ مسدودیت های محتوا در توییتر و فیسبوک را خطرناک می داند

دونالد ترامپ معتقد است خاموش کردن صداها در سرویس هایی از جمله فیسبوک و توییتر برای این شبکه های اجتماعی خطرناک است.

ترامپ در مصاحبه با رویترز اعلام کرده که صنعت رسانه های اجتماعی با افزایش مراقبت ها از سوی کنگره برای نظارت بر تبلیغات خارجی روبرو شده اند.

دونالد ترامپ خود در توییتر حساب کاربری با بیش از ۵۳ میلیون فالوئر دارد. بخش صریح و البته بحث برانگیزی از ریاست جمهوری او به استفاده از همین شبکه اجتماعی برای اعلام برنامه ها و سیاست ها باز می گردد البته نباید فراموش کرد از این شبکه برای حمله به منتقدان نیز بهره می برد.

در روزهای اخیر هم رئیس جمهور آمریکا از صنعت شبکه های اجتماعی انتقاد کرده بود. ترامپ بدون ارائه هیچ مدرکی در چندین توییت مدعی شده بود که برخی شرکت ها با صداهای جمهوری خواهان یا محافظه کاران به طور کاملاً تبعیض آمیز برخورد می کنند. البته او به نام این شرکت ها اشاره نکرده و افزوده بود که بسیاری از صداهای خوب و بد نابود شده اند.

توییتر دونالد ترامپ

این توییت های او به دنبال اقداماتی بود که اپل، آلفابت، یوتیوب و فیسبوک در راستای حذف برخی از محتواهای ارسال شده از سوی وبسیات اینفو وارز انجام داده بودند؛ وبسایتی که توسط یکی از طرفداران تئوری توطئه به نام الکس جونز هدایت می شد. اکنون حساب کاربری توییتر جونز نیز معلق شده است. ترامپ در زمان فعالیت برای کسب مقام ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۵ در برنامه ای به میزبانی الکس جونز حاضر شده بود. او گفته:

«من به نامی اشاره نمی کنم ولی آنها برخی افراد مشخص را از توییتر یا فیسبوک حذف می کنند و تصمیمی را می گیرند که حقیقتاً خطرناک است زیرا این [حذف کردن ها] می تواند فردا برای شما اتفاق افتد»

دلیل حذف محتوای مرتبط با جونز از یوتیوب، توییتر و فیسبوک تخطی از توافق نامه ها اعلام شده بود.

توییتر و فیسبوک از پاسخ به اظهارات اخیر ترامپ خودداری کرده اند. اپل و گوگل هم بلافاصله پس از این موضوع پاسخی ارائه نداده اند.

در ماه جولای مقامات اجرایی از فیسبوک، توییتر و گوگل در مقابل کمیته مجلس نمایندگان ایالات متحده در قوه قضاییه شهادت یاد کرده بودند که اقدام به حذف محتوا بنا به دلایل سیاسی نخواهند کرد.

The post دونالد ترامپ مسدودیت های محتوا در توییتر و فیسبوک را خطرناک می داند appeared first on دیجیاتو.

۲۵ درصد مالیات برای خودروهای وارداتی به خاک آمریکا؛ قانون جدید ترامپ

دانلد ترامپ به دنبال قرار دادن ۲۵ درصد مالیات بر سراه خودروهای وارداتی به خاک آمریکا است. ترامپ با این کار عملا فروش خودروهای لوکس اروپایی در ایالت متحده که بازار بشدت رقابتی دارد را وارد یک بحران اساسی خواهد کرد.

در واقع ترامپ در طی دیداری که با امانوئل مکرون داشته این صحبت ها را بیان کرده و خبر گذاری Wirtschaftswoche این مسئله را رسانه ای کرده است. ترامپ با این کار می تواند یک سد آتشین بین روابط اقتصادی آمریکا و اروپا ایجاد کند. صنعت خودروسازی آلمان، بیشترین ضرر را در پی این حرکت مواجه خواهد شد.

پیش از این ترامپ خودروهای تولید شده در مکزیک که به خاک آمریکا وارد می شدند را مورد حمله قرار داده بود.

پس از آن نیز از اشتیاق برای خودروهای اروپایی به نسبت برندهای داخلی آمریکا سخن گفته بود.

او پیشتر علاقه خود به برند های لوکس آلمانی همچون مرسدس بنز را نشان داده بود و از سهام بورس مرسدس در خیابان پنجم نیویورک، حمایت کرده است.

حال گزارش شده است که تا زمانی که خیابان پنجم نیویورک از مرسدس بنز جدا نشود از افزایش مالیات خودروهای وارداتی حمایت خواهد کرد.

در ایالات متحده آمریکا، ترامپ تحقیقاتی مبنی بر این که واردات خودرو و قطعات خودرو به خاک آمریکا از توانمند سازی خودروسازان آمریکایی در سطح جهان جلوگیری کرده را آغاز کرده است.

طبق قانون توسعه بازرگانی ایالت متحده در سال ۱۹۶۲ میلادی، چنین سناریوی می تواند به ترامپ اجازه افزایش تعرفه واردات برای حفاظت از منافع ملی را بدهد.

در ماه گذشته شاهد افزایش تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم بودیم. در حال حاضر تعرفه ۲۵ درصدی به جهت حمایت از تولید کنندگان داخلی در نظر گرفته شده است.

در حال حاضر مالیات وارده بر خودروهای وارداتی تنها ۲٫۵ درصد است. این مقدار کمتر از ۱۰ درصد در اروپا و ۲۵ درصد در چین است (ایران با تعرفه های رعب آور در این زمینه جز کشورهای رکورددار به شمار می رود) گرچه چین برای افزایش روابط از اول جولای سال جدید میلادی تعرفه را به ۱۵ درصد کاهش خواهد داد.

گرچه شرکت های بسیار زیادی در خاک ایالات متحده آمریکا سایت تولیدی دارند و به طور مثال مدل کاملا جدید بی ام و یعنی X7 به طور کامل در این کشور توسعه پیدا کرده و در همین کشور نیز تولید خواهد شد.

بیشتر خودروهای وارداتی از آسیا به این کشور وارد می شوند اما شرکت های اروپایی همچون لندرور نیز وجود دارند که به طور کلی در ایالات متحده آمریکا سایت تولیدی ندارند.

در واقع ایالات متحده آمریکا بزرگترین بازار صادراتی برای خودروهای ساخته شده در اتحادیه اروپا شناخته می شود. سال گذشته خودروهای وارد شده از اروپا به خاک آمریکا بیش از ۱۷۱ میلیارد دلار ارزش گذاری شده بود. بیش از نیمی از خودروها ساخت آلمان بوده اند.

چین و کره جنوبی نیز اعلام کرده اند که از نزدیک وضعیت موجود را پیگیری می کنند و در زمان مناسب در صورت اجرای این قانون واکنش مناسب را نشان خواهند داد.

گرچه چین بزرگترین بازار خودروی جهان را به خود اختصاص داده است و در سال گذشته بیش از ۲۳٫۹ میلیون خودرو در این بازار به فروش رسیده است.

اما بازار آمریکا همچنان به عنوان هسته اصلی برندهای جهانی قلمداد می شود و در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۷٫۲ میلیون خودرو در این بازار به فروش رسیده که بیشتر از رقم ۱۵٫۶ میلیون خودرویی در بازار اروپا است.

The post 25 درصد مالیات برای خودروهای وارداتی به خاک آمریکا؛ قانون جدید ترامپ appeared first on دیجیاتو.

ترامپ توصیه های امنیتی استفاده از موبایل را دردسر می داند

دونالد ترامپ که بعد از مدت ها با تعویض گلکسی قدیمی خود موافقت کرده بود، هنوز از توصیه های امنیتی در رابطه با چگونگی استفاده از آیفون ها پیروی نکرده و اجازه تعویض آنها را نمی دهد.

بر اساس گزارش سایت Politico رییس جمهور آمریکا برای برقرای تماس و انتشار مطالب در توییتر از دو موبایل جداگانه استفاده می کند. بر خلاف آیفون اوباما که قابلیت تماس، نصب اپلیکیشن، تصویربرداری یا پخش موزیک را نداشت، موبایلی که ترامپ برای تماس از آن استفاده می کند دارای دوربین و میکروفون است و در نتیجه پتانسیل جاسوسی از فعالیت های رئیس جمهور، عکسبرداری از مکان ها و شنود گفتگوهای او را دارد. یکی از کارکنان ارشد کاخ سفید در این باره می گوید:

علی رغم وجود کنترل های امنیتی روی موبایل توییتر و حساب کاربری آن، این موبایل ها باید به صورت مرتب عوض شوند.

با این حال ترامپ تا کنون در برابر درخواست تعویض مرتب موبایل مقاومت کرده و آن را دردسر می داند. احتمال هک کردن اسمارت فون های مقامات چندان بعید نیست چرا که رئیس کارکنان کاخ سفید «جان کلی» برای ماه ها از موبایلی استفاده می کرده که منابع خارجی به آن نفوذ کرده بودند.

این میلیاردر آمریکایی پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری از آنچه که «موبایل اندرویدی غیر ایمن» نام برده می شد استفاده می کرد که این مساله مورد انتقاد مشاورانش نیز قرار گرفت. بر اساس تصاویر منتشر شده در آن زمان گوشی مذکور احتمالا گلکسی اس ۳ که ترامپ قصد دل کندن از آن را نداشت.

موبایل ترامپپس از نامه جمعی از سناتورها به مشاور امنیتی او، مبنی بر ناامن بودن موبایل های اندرویدی قدیمی که به روزرسانی های امنیتی را دریافت نمی کنند، ترامپ گلکسی اس ۳ خود را با «دستگاهی امن و رمزگذاری شده که توسط سرویس مخفی آمریکا تایید شده و شماره آن تنها در دسترس چند نفر قرار گرفته» تعویض کرد.

تماشا کنید: وقتی هواپیمای خیالی ترامپ تنها در کال او دیوتی پیدا می شود

The post ترامپ توصیه های امنیتی استفاده از موبایل را دردسر می داند appeared first on دیجیاتو.

تحریم‌های ZTE علیرغم تلاش‌های ترامپ همچنان پابرجا خواهد ماند

هفته‌ی گذشته «دونالد ترامپ» رییس جمهور آمریکا با انتشار متنی در توییتر، تعجب بسیاری از کارشناسان را برانگیخت. او از وزارت بازرگانی ایالات متحده درخواست کرد که تحریم صادارات محصولات ZTE به این کشور رفع شود تا این کمپانی چینی بتواند فعالیت خود را ادامه دهد. حال به نظر می‌رسد به این درخواست توجهی نشده، چرا که کمیسیون تخصیص بودجه مجلس نمایندگان آمریکا اعلام نموده که تحریم‌های ZTE علیرغم تلاش‌های ترامپ همچنان پابرجا خواهد ماند.

اصلاحیه‌ای به تحریم‌های ZTE اضافه شده که آن را تا سال ۲۰۲۵ پابرجا نگه خواهد داشت

چندی پیش دولت آمریکا به بهانه‌ی دور زدن تحریم ها و عدم پایبندی ZTE به توافقنامه ها، شرکت های آمریکایی را تا هفت سال از هرگونه داد و ستد با این کمپانی چینی تحریم کرد. علاوه بر این برخی شرکت های غیرآمریکایی هم برای اجتناب از مشکلات احتمالی قید مشارکت با ZTE را زدند.

این چالش‌ها، مسئولان این شرکت را ناچار کرد به منظور حفظ موجودیت کمپانی، طی بیانیه ای از توقف کلیه فعالیت های عملیاتی این شرکت خبر دهند.

پس از آن ترامپ با انتشار توییتی مدعی شده بود که این تحریم به بیکار شدن عده گسترده ای از شهروندان چینی منجر شده و برای بازگشت سریع ZTE به بازار در حال مذاکره با «شی جین پینگ»، رئیس جمهور چین است.

ZTE به داد و ستد با ایران محکوم شده و به همین علت ۷ سال نمی تواند در آمریکا فعالیت کند

با این حال اخیراً کمیسیون تخصیص بودجه مجلس نمایندگان آمریکا به اتفاق آرا اصلاحیه‌ای به تحریم‌های ZTE اضافه نموده که این اصلاحیه از بوجود آمدن هرگونه‌ تغییری در تحریم محصولات این کمپانی تا سال ۲۰۲۵ جلوگیری خواهد کرد.

گفته می‌شود که کمپانی ZTE به علت فروش محصولات و سرویس‌هایش به ایران، تحریم‌های آمریکا را نقض کرده و به همین دلیل است که ایالات متحده مجبور شده این تولید کننده‌ را جریمه سنگینی کرده و صادرات محصولات برند یاد شده را به آمریکا ممنوع کند.

پیش از این نیز دولت ایالات متحده متقاعد شده بود که هواوی و ZTE ارتباطات نزدیکی با دولت چین دارند و از طریق دیوایس های هوشمندشان، به جاسوسی از مصرف کنندگان و سازمان های آمریکایی می پردازند. کلاً رابطه‌ی دو کشور چین و آمریکا در حوزه‌ی تکنولوژی در حالت مطلوبی به سر نمی‌رود و هر لحظه احتمال دارد خبرهای متفاوتی در این زمینه منتشر شود.

 

تماشا کنید: نگاه نزدیک به موبایل های ZTE

The post تحریم‌های ZTE علیرغم تلاش‌های ترامپ همچنان پابرجا خواهد ماند appeared first on دیجیاتو.

ترامپ به دنبال رفع تحریم های ZTE است

کمپانی چینی ZTE که در پی تحریم وزارت بازرگانی آمریکا قصد تعلیق بخشی از کسب و کار خود را داشت، ممکن است فعالیت های خود را از سر بگیرد.

چندی پیش دولت آمریکا به بهانه دور زدن تحریم ها و عدم پایبندی ZTE به توافقنامه ها، شرکت های آمریکایی را از تا هفت سال از هرگونه داد و ستد با این کمپانی چینی تحریم کرد. علاوه بر این برخی شرکت های غیر آمریکایی هم برای اجتناب از مشکلات احتمالی قید مشارکت با ZTE را زدند.

مجموع این چالش ها مسئولان این شرکت را ناچار کرد به منظور حفظ موجودیت کمپانی، طی بیانیه ای از توقف کلیه فعالیت های عملیاتی این شرکت خبر دهند.

با این حال روز گذشته خبرهایی منتشر شده که می تواند روزنه امید را برای این کمپانی تولید موبایل باز کند. اخیرا دونالد ترامپ که برای بازی گلف به ویرجینیا سفر کرده با انتشار توییتی مدعی شده که این تحریم به بیکار شدن عده گسترده ای از شهروندان چینی منجر شده و برای بازگشت سریع ZTE به بازار در حال مذاکره با «شی جین پینگ»، رئیس جمهور چین است.رییس جمهور آمریکا در حالی از ابلاغ دستورات لازم برای حل و فصل این مشکل به وزارت بازرگانی خبر داده که برخی این اقدامات را در تناقض با سیاست های قبلی او می دانند.

ترامپ که از زمان تبلیغات انتخاباتی شعار «اول آمریکا» را سرلوحه خود قرار داده، پیش از این به بهانه دغدغه های امنیتی از ادغام دو غول چیپ سازی کوالکام و برادکام جلوگیری کرده بود. حالا اما برای حفظ موجودیت شرکتی تلاش می کند که کنگره آمریکا طی گزارشی در سال ۲۰۱۲ آنها را به جاسوسی علیه شهروندان این کشور متهم کرده بود.

با این حال ترامپ که خود تاجری با سابقه است به حفظ و ایجاد کسب و کارهای جدید در کشور متبوعش اهمیت زیادی می دهد و از آنجایی که ZTE چهارمین موبایل ساز بزرگ در بازار آمریکاست، تعطیلی فعالیت های آنها به معنی از دست رفتن هزاران شغل خواهد بود.

The post ترامپ به دنبال رفع تحریم های ZTE است appeared first on دیجیاتو.

دموکرات ها از نزدیکان ترامپ، روسیه و ویکی لیکس به اتهام هک سیستم ها و سرقت اطلاعات شکایت کردند

«کمیته ملی حزب دموکرات» آمریکا طی یک شکایت چند میلیون دلاری دولت روسیه، ویکی لیکس و افراد کلیدی کمپین دونالد ترامپ را به سرقت ده ها هزار ایمیل و دستکاری سامانه‌های رایانه‌ای برای فریبکاری متهم کرده است.

در این دعوی قضایی ۶۶ صفحه ای به ۱۲ فعالیت غیرقانونی اشاره شده که اکثرا به اتهام نفوذ روسیه به سیستمهای کامپیوتری آمریکا، جمع آوری داده های مربوط به حزب دموکرات و همکاری با سازمان هایی از قبیل ویکی لیکس برای  انتشار آنها مربوط می شود.

بر این اساس رابط روسیه به مشاور ترامپ گفته که کرملین ده ها هزار ایمیل هک شده و موارد دیگری از این دست را در اختیار دارد که می تواند به رقیب او ضربه بزند.

تهیه کنندگان این سند ترامپ و وابستگان تجاری او را به همکاری با افراد با نفوذ در روسیه به منظور ضربه زدن به حزب دموکرات و هیلاری کلینتون متهم کرده و عقیده دارند که مجموعه این اقدامات خلاف قانون، توطئه ای موفق برای اثرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بوده است.ترامپاحتمالا یکی از افراد مورد نظر دموکرات ها پسر ارشد ترامپ است که پس از انتشار ده ها سند از ارتباط وی با ویکی لیکس توسط سایت «آتلانتیک» به ارتباط با مسئولان این سازمان اعتراف کرده بود.

این دعوی قضایی فعالیت های افراد و سازمان های دخیل در این توطئه را بر خلاف قوانین مرتبط به جرایم سازمان یافته دانسته و به دنبال دریافت میلیون ها دلار غرامت است.

«تام پرز»، رئیس کمیته ملی حزب دموکرات دلیل شکایت این سازمان از دولت روسیه تا ویکی لیکس و مقامات دیگر را چنین توضیح  می دهد:

از نظر ما هیچ کس بالاتر از قانون نیست و برای مجازات افراد دخیل در فعالیت های غیرقانونی علیه حزب دموکرات و دموکراسی از هیچ تلاشی فروگذار نیستیم.

دونالد ترامپ که معمولا نسبت به چنین اتهاماتی سریعا در توییتر واکنش نشان می دهد، تا کنون سکوت اختیار کرده است.

The post دموکرات ها از نزدیکان ترامپ، روسیه و ویکی لیکس به اتهام هک سیستم ها و سرقت اطلاعات شکایت کردند appeared first on دیجیاتو.