آخرین وضعیت جاماندگان دریافت “بسته حمایتی” تشریح شد

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، رحیم اردلان در پاسخ به این پرسش که چرا بسته حمایتی به یک میلیون نفر از جاماندگان دریافت این بسته تا به امروز پرداخت نشده است، اظهار کرد: در این زمینه سازمان تامین اجتماعی دیگر هیچ مسئولیتی ندارد!

وی تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی که در اواخرا سال گذشته انجام شد، واریز بسته حمایتی به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی که دریافتی آنها کمتر از ۳ میلیون تومان بود در دستور کار قرار گرفت و سازمان تامین اجتماعی نیز بر اساس اطلاعاتی که در اختیار داشت، رقم ریالی بسته حمایتی را به حساب آنها واریز کرد.

اردلان افزود: پس از واریز رقم ریالی به حساب افراد واجد شرایط، تعدادی از خانواده‌ها نسبت به عدم دریافت بسته حمایتی اعتراض کردند که در ادامه این افراد اعتراضات خود را در سامانه ثبت و در نهایت از بین معترضین، قرار شد که فرایند واریز بسته حمایتی به یک میلیون نفر از افراد معترض انجام شود که در این زمینه سازمان تامین اجتماعی اسامی این افراد را به وزارت رفاه ارسال کرد.

معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی یادآور شد: در همین ارتباط، سازمان تامین اجتماعی دیگر هیچ مسئولیتی را در ارتباط با جاماندگان بسته حمایتی ندارد و در واقع وزارت رفاه باید منابع مورد نیاز خود را از طریق سازمان برنامه و بودجه، تامین و فرایند واریز بسته حمایتی را انجام دهد.

وی متذکر شد: در حال حاضر نیز اطلاعی از زمان واریز بسته حمایتی در اختیار سازمان تامین اجتماعی نیست و در این زمینه باید از طریق وزارت رفاه پیگیری شود. /تسنیم

بسته های حمایتی ۲۰۰ هزار تومانی بین ۱۶ میلیون خانوار توزیع شد

این خبر آخرین وضعیت جاماندگان دریافت “بسته حمایتی” تشریح شد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

زن‌هایی که از شوهرشان طلاق می‌گیرند و صیغه ۹۹ ساله همان مردها می‌شوند!

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، با انتقاد شدید از رواج طلاق‌های صوری برای دریافت حقوق بازنشستگی پدران فوت شده گفت: بارها اعلام کرده‌ایم که طلاق‌های صوری به یک آسیب اجتماعی تبدیل شده و چنانچه برای آن چاره‌اندیشی نشود، سازمان تامین اجتماعی را در مرز نابودی قرار می‌دهد اما متاسفانه مسئولان تامین اجتماعی گوش شنوایی ندارند.

ناصر ملک نژاد  با ابراز تاسف از اینکه طلاق‌های صوری در حال تبدیل شدن به معضل است، گفت: این افراد نه تنها خودشان طلاق صوری می‌گیرند، بلکه به دیگران نیز توصیه می‌کنند که طلاق صوری بگیرند و درآمد بی‌دردسری را همه ماهه از صندوق تامین اجتماعی دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه طلاق صوری در شهرستان‌های کوچک و روستاها به شدت در حال گسترش است، گفت: یک خبر در محل‌های کوچک سریعتر از محل‌های بزرگ گسترش پیدا می‌کند و متاسفانه امروزه در روستاها شاهد هستیم که میزان طلاق‌های صوری به شدت افزایش داشته و رو به گسترش است.

عضو هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته تهران با تاکید بر اینکه با مشکلات زنان بیوه آشنایی داریم، گفت: می‌دانیم زنانی که شوهرانشان را به دلیل فوت یا طلاق واقعی از دست داده‌اند و درآمدی هم ندارند، در معرض انواع تهدیدها قرار دارند و ما نیز موافق هستیم که این زنان بتوانند از حقوق پدرانشان که فوت کرده‌اند، بهره‌مند شوند اما نگرانی ما از آن دسته فرصت‌طلبانی است که چشم به درآمدهای حرام دوخته‌اند و برایشان فرقی نمی‌کند که این درآمدها از کجا آمده است.

وی از سازمان تامین اجتماعی خواست قبل از آنکه مستمری پدر فوت شده را به دخترش بدهد به درستی و با دقت تحقیق کند، گفت: متاسفانه برخی از دختران در جامعه بعد از فوت پدرشان، از شوهرانشان طلاق صوری می‌گیرند تا از حقوق بازنشستگی پدرشان بهره‌مند شوند.

ملک نژاد با تاکید بر اینکه سازمان تامین اجتماعی از بحران طلاق‌های صوری خبر دارد، گفت: در جلسه‌ای که با مرحوم دکتر نوربخش مدیرعامل سازمان داشتیم، مسولان تامین اجتماعی از طلاق صوری به عنوان یک معضل جدی برای سازمان یاد کردند و درصدی از طلاق‌های صوری اعلام کردند که متاسفانه بسیار بالا بود و تاکنون برای حل این معضل چاره‌اندیشی نشده است.

وی با اعلام اینکه مسوولان سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده‌اند که به دنبال جلوگیری از طلاق صوری هستند، گفت: متاسفانه هنوز تصمیمی نگرفته‌اند و این در حالی است که طلاق صوری به معضلی بزرگ برای سازمان تبدیل شده است.

عضو هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته تهران با اشاره به مشکلاتی که طلاق صوری برای کانون ایجاد کرده است، گفت: بارها شاهد بوده‌ایم که نسبت به سوءاستفاده از طلاق صوری به کانون شکایت می‌شود. گاهی اعضای یک خانواده به کانون شکایت کرده‌اند که خواهرشان طلاق صوری گرفته و بخشی از حقوق مادرشان را می‌گیرد که همین امر باعث شده تا مادرشان نتواند هزینه‌های زندگی خودش را تامین کند و در بسیاری از موارد این مادران برای تامین هزینه دارو و درمان با مشکل رو به رو هستند.

وی با اشاره به اینکه این قبیل شاکیان را به شعب تامین اجتماعی می‌فرستیم، گفت: این افراد به شعب تامین اجتماعی شکایت کرده‌اند و مسوولان شعب اعلام کرده‌اند که کار این افراد قانونی است در حالی که این قانونی نیست بلکه دور زدن قانون است.

ملک نژاد با انتقاد شدید از بی‌توجهی برخی شعب گفت: این چه حرفی است که مسوولان شعب اعلام می‌کنند. درست آن است که هر کس به شعبه مراجعه کرد و خبر از سوءاستفاده داد، مسئولان شعب به سرعت اطلاعات آن فرد را بگیرند و بازرسانی به آنجا اعزام کنند نه اینکه با گفتن جمله “طلاق قانونی است” افرادی که احساس وظیفه کرده و اطلاع داده‌اند را دلسرد کنند.

عضو هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته تهران خواستار تعیین بازرسان ویژه برای طلاق‌های صوری شد و گفت: آنها که طلاق گرفته‌اند باید همه ساله مورد تحقیق قرار بگیرند و چنانچه متوجه شدند طلاق آنها صوری بوده، نه تنها تمام حقوقی که گرفته‌اند به صندوق تامین اجتماعی بازگردانده شود، بلکه جریمه‌هایی نیز برای آنان در نظر گرفته شود تا دیگران از ترس جریمه چنین اقدامی را انجام ندهند. /خبرآنلاین

۵۵ درصد طلاقها ناشی از اعتیاد است

این خبر زن‌هایی که از شوهرشان طلاق می‌گیرند و صیغه ۹۹ ساله همان مردها می‌شوند! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

مدارک لازم برای دریافت کمک هزینه ازدواج از تامین اجتماعی

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، تامین اجتماعی نظامی جامع و فراگیر و مشتمل بر قلمرو‌های مختلف برای تامین نیاز‌های اساسی آحاد مردم و تضمین دسترسی همه افراد جامعه به سطحی قابل قبول از رفاه اجتماعی است.

یکی از این موارد خاص، پرداخت کمک هزینه ازدواج است که هدف از پرداخت آن ترغیب بیمه‌شدگان به ازدواج است.

کمک هزینه ازدواج که از ســوی ســازمان تامین اجتماعی به بیمه‌شدگان واجد شرایط پرداخت می‌شود، هدیه و شادباشی است که این سازمان به بیمه‌شدگانی که تشکیل خانواده جدید می‌دهند، می‌پردازد.

این کمک هزینه به بیمه‌شدگانی که برای اولین بار ازدواج می‌کنند، پرداخت می‌شــود و میزان آن معادل یک ماه متوسط مزد یا حقوق بیمه‌شده است.

مزد یا حقوق متوســط هر بیمه‌شــده از تقســیم کردن مجموع حقوق دریافتی بیمه‌شــده در دو ســال قبل از ازدواج که برمبنای آن از وی حق بیمه کسر شده است، بر عدد ۲۴ به دست می‌آید.

شرایطی که بیمه شده باید داشته باشد تا استحقاق دریافت کمک هزینه ازدواج را پیدا کند، عبارتند از:

– اولین ازدواج بیمه شده باشد.
– عقد ازدواج از نوع دائم باشد و در دفتر رسمی ازدواج به ثبت رسیده باشد.
– در تاریخ ثبت ازدواج، رابطه استخدامی بیمه شده با کارفرما قطع نشده باشد و بیمه شده در یکی از کارگاه‌های مشمول قانون تأمین اجتماعی در حال کار باشد.
– بیمه شده در پنج سال پیش از ازدواج، حداقل حق بیمه ۷۲۰ روز کار را به شعب تأمین اجتماعی پرداخته باشد.

بیمه شدگان تأمین اجتماعی باید به شعبه‌ای کــه حق بیمه در آن واریز می‌شــود، مراجعه کنند. هنگام مراجعه به شــعبه تأمین اجتماعــی برای دریافت این کمک هزینه، همراه داشــتن مدارکی همچون

-اصل دفترچه درمانی بیمه‌شده
-اصل و فتوکپی تمامی صفحات شناسنامه بیمه‌شده و همسرش
-اصل و فتوکپی تمامی صفحات عقدنامه، ضروری است. /باشگاه خبرنگاران جوان

جایگزین دفترچه‌های بیمه درمانی تامین اجتماعی چیست؟

این خبر مدارک لازم برای دریافت کمک هزینه ازدواج از تامین اجتماعی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

نحوه مشاهده وضعیت جاماندگان بسته حمایتی اعلام شد + آدرس اینترنتی

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، بر اساس اعلام دفتر راهبری سیستم‌های سازمان تأمین اجتماعی، آن دسته از افرادی که طی هفته‌های گذشته درخواست بازنگری در وضعیت دریافت سبد حمایتی کالا کرده‌اند و از طریق کد‌های دستوری #۸*۱۴۲۰* و #۸*۱۴۲* اقدام به ثبت نام برای بررسی وضعیت دریافتی سبد حمایتی خود کرده‌اند، از امروز می‌توانند با ورود به سایت https://di.tamin.ir/sabadkala و وارد کردن کد ملی و شماره موبایل سرپرست خانوار که با آن ثبت نام کرده‌اند از نتیجه بررسی وضعیت پرونده و وضعیت دریافت سبدکالای خود اطلاع یابند.

آغاز ارسال پیامک تأمین اجتماعی به جاماندگان بسته حمایتی از امروز

این خبر نحوه مشاهده وضعیت جاماندگان بسته حمایتی اعلام شد + آدرس اینترنتی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

جایگزین دفترچه‌های بیمه درمانی تامین اجتماعی چیست؟

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، سازمان تامین اجتماعی با ۴۲ میلیون نفر تحت پوشش بزرگ‌ترین نهاد حمایتی کشور است.

سازمان تامین اجتماعی توانسته است با ارائه خدمات درمانی به بیمه گذار و افراد تحت پوشش بخش بزرگی از بازار بیمه را در اختیار قرار دهد.

دفترچه بیمه تامین اجتماعی جهت دریافت خدمات درمانی صادر می‌شود و تا حدودی از هزینه‌های درمانی افراد تحت پوشش خود را پرداخت می‌کند.

با این حال از چندی پیش حذف دفترچه‌های بیمه درمانی تامین اجتماعی در دستور کار دستگاه‌های مربوطه در مراکز ملکی تامین اجتماعی قرار گرفته است.

محمد حسن زدا سرپرست سازمان تامین اجتماعی در این باره می‌گوید: حذف دفترچه بیمه در مراکز غیرملکی با مشکل امضای دیجیتالپرداخت آنلاین ۶۰ درصدی به پزشکان مواجه است.

 سرپرست سازمان تامین اجتماعی ادامه می‌دهد: امید است با همکاری دستگاه‌های مربوطه روند حذف دفترچه بیمه درمانی در مراکز غیر ملکی سازمان نیز اجرایی شود؛ چرا که این سازمان به دنبال ارائه خدمات غیرحضوری است.

گفتنی است، دفترچه‌های درمانی همچنان در مراکز طرف قرارداد با سازمان تامین اجتماعی اعتبار دارد و برای مراجعه به مراکز درمانی باید در اختیار بیمه شدگان قرار گیرد.

در اجرای طرح گسترش خدمات غیرحضوری و میز خدمت، ۳۰ سرویس از طریق سامانه‌های تلفن همراه به بیمه شدگان ارائه می‌شود و به زودی هم خدمات دیگری به چرخه خدمات غیرحضوری اضافه خواهد شد. /باشگاه خبرنگاران جوان

دفترچه‌های بیمه درمانی تامین اجتماعی حذف می‌شوند.

آغاز ارسال پیامک تأمین اجتماعی به جاماندگان بسته حمایتی از امروز

این خبر جایگزین دفترچه‌های بیمه درمانی تامین اجتماعی چیست؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

اعزام بازنشستگان تامین اجتماعی به مشهد در ایام نوروز

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، محمدرضا جعفریاندر پاسخ به پرسشی پیرامون اعزام بازنشستگان تأمین اجتماعی به مشهد مقدس در ایام عید نوروز اظهار کرد: طرح کرامت رضوی را از اقدامات ماندگار و موفقیت آمیزسازمان تأمین اجتماعی محسوب می‌شود. سال گذشته ۳۲ هزار بازنشسته تأمین اجتماعی به مشهد مقدس اعزام شدند.

وی افزود: امسال قصد داریم ۳۵ تا ۴۰ هزار بازنشسته را به مشهد ببریم و برنامه ریزی‌های لازم در این زمینه انجام شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه طی یک سال اخیر هر هفته حدود ۱۰۰۰ تن به مشهد مقدس در قالب طرح کرامت رضوی اعزام داشتیم گفت: برخلاف سال‌های گذشته که ممکن بود برنامه اعزام چند هفته قطع شود و پیوسته نباشد، امسال حتی یک هفته تأخیر و قطعی در برنامه اعزام‌ها نداشتیم.

جعفریان ادامه داد: برای ایام عید نوروز ثبت نام ویژه نداریم و اعزام‌ها طبق روال انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر تعداد متقاضیان بیشتر باشد سعی می‌کنیم از هتل‌های دیگری نیز استفاده کنیم عنوان کرد: ما امسال با توجه به افزایش حجم اعزام‌ها و رسیدن به سقفی که پیش بینی کرده بودیم یک هتل برای اسکان بازنشستگان به مجموعه هتل‌های دیگر اضافه کردیم تا بتوانیم به برنامه‌ریزی خود جامه عمل بپوشانیم. برای ایامعیدنوروز نیز مشکل خاصی وجود ندارد و طبق برنامه‌ریزی‌ها انجام خواهد شد. /ایسنا

پاسخ تامین اجتماعی به برخی پرسش‌ها درباره «بسته حمایتی»

این خبر اعزام بازنشستگان تامین اجتماعی به مشهد در ایام نوروز اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

پرداخت نقدی جاماندگان “بسته حمایتی” از چه زمانی آغاز می‌شود؟

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، رحیم اردلان درباره آخرین آمار  پیامک‌های ارسال‌شده از سوی افراد جامانده از دریافت بسته‌های حمایتی اظهار کرد: تا روز ۱۷ بهمن که به‌‌عنوان آخرین مهلت ارسال پیامک‌ها تعیین شده بود، ۳ میلیون و ۷۱ هزار و ۵۰۰ نفر در دو سامانه #۸*۱۴۲* و #۸*۱۴۲۰* ثبت شده است.

وی تصریح کرد: فرایند بررسی اعتراضات ثبت شده از سوی جاماندگان بسته حمایتی از ۲۳ بهمن آغاز خواهد شد و قرار است در یک بازده زمانی تا ۲۹ بهمن وضعیت افراد جامانده از بسته حمایتی مشخص شوند و در نهایت اسامی افراد که مشمول طرح باشند به وزارت رفاه ارسال خواهد شد.

اردلان یادآور شد: پس از ارسال اسامی به وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و پس از تامین اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه، رقم ریالی خانواده‌های که مستحق بسته حمایتی باشند، واریز خواهد شد.

معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی خاطر‌نشان کرد: از ۱۷ بهمن فعالیت دو سامانه اشاره شده، متوقف شده و در واقع هیچ اعتراضی از این تاریخ به بعد ثبت نخواهد شد.

وی گفت: هم‌اکنون نمی‌توان اعلام کرد که از بین ۳ میلیون و ۷۱ هزار و ۵۰۰ نفری که اعتراض خود را ثبت کرده‌اند چه تعداد بسته حمایتی خود را دریافت می‌کنند و باید منتظر ماند تا اعتراضات بررسی و در نهایت اعلام شود که از طریق   شماره تلفن همراه خانواده‌ها به  آنها اطلاع‌رسانی خواهد شد. /تسنیم

توزیع اینترنتی گوشت های وارداتی از ۲۵ بهمن

این خبر پرداخت نقدی جاماندگان “بسته حمایتی” از چه زمانی آغاز می‌شود؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

پاسکاری مشمولان جامانده از دریافت “بسته حمایتی” بین مسئولان امر

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، اقدام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی هفته‌های اخیر در نحوه توزیع “بسته‌های حمایتی” به خانواده‌های مشمول این طرح و فرایند ناقص و معیوب توزیع این بسته‌ها، گلایه‌های شدید مشمولان دریافت این بسته‌‌ها که از دریافت آن محروم شده‌اند را در پی داشته است.

اگر چه مسئولان دولتی در حوزه‌های مختف بارها از عزم جدی دولت برای حمایت از اقشار متوسط و ضعیف جامعه گفته‌اند اما عملکرد صورت گرفته در این بخش حکایت دیگری دارد؛ نکته جالب اینکه مسئولان این وزارتخانه به جای پاسخگویی دقیق و به‌موقع به معترضان، با پاسکاری خانواده‌ها بین وزارت رفاه و سازمان تامین اجتماعی عملا سعی دارند این بار را از دوش خود بردارند!

اگر چه به گفته مسئولان رفاهی دولت،  توزیع مرحله اول بسته‌های حمایتی به پایان رسیده است اما هنوز تعداد قابل توجهی از خانواده‌ها هنوز بسته حمایتی خود را دریافت نکرده‌اند و پیگیری‌های آنها نیز برای این موضوع راه به جایی نبرده است.

در حالیکه متولی توزیع این بسته‌ها وزارت رفاه است و وزیر محترم این وزارتخانه باید پاسخگو این ناکارآمدی باشد که وی سکوت را ترجیح داده است و حتی سایر مسئولان رفاهی این وزارتخانه در این زمینه پاسخگوی خبرنگاران نیستند و ظاهراً قرار نیست افراد جامانده از بسته‌های حمایتی از این بسته‌ها بهره‌مند شوند.

البته بر اساس اعلام مسئولان سازمان تامین اجتماعی، ثبت اعتراضات در دو سامانه #۸*۱۴۲* و #۸*۱۴۲۰* همچنین شماره تماس  ۱۴۲۰ در روز چهارشنبه مورخ ۱۷ بهمن ۹۷  پس از ۱۰ روز از ثبت اعتراضات به پایان می‌رسد و بعد از این مرحله، استحقاق‌سنجی ثبت‌نام‌شدگان ظرف مدت یک هفته کاری انجام خواهد؛ در حال حاضر بسیاری از جاماندگان بسته حمایتی با ارسال کد ملی به دو سامانه اشاره شده اعتراضات خود را برای پیگیری ثبت کرده‌اند که بر اساس اعلام قبلی از سوی مسئولان حوزه رفاهی، قرار بود این پیامک‌‌ها به محض ارسال، پاسخ داده شود اما در ادامه مسئولان سازمان تامین اجتماعی اعلام کردند که پیامک‌های ارسال شده پس از یک هفته پاسخ داده خواهد شد!

در ارتباط با ارسال پیامک به دو سامانه فوق، بسیاری از خانواده‌ها نیز نتواسته‌اند اعتراض خود را در دو سامانه #۸*۱۴۲* و #۸*۱۴۲۰* ثبت کنند و تکلیف این افراد همچنان مشخص نیست؛ فرایند شناسایی خانواده‌های مشمول طرح بسته حمایتی، فرایند توزیع همچنین نحوه ثبت اعتراضات و رسیدگی به آنها همچنان مورد اعتراض مشمولان این طرح است؛ ظاهراً بانک اطلاعات صحیح و کاملی از مشمولان بسته حمایتی در اختیار تامین اجتماعی قرار ندارد! /تسنیم

توضیحات جدید تأمین اجتماعی درباره جاماندگان “بسته حمایتی”

این خبر پاسکاری مشمولان جامانده از دریافت “بسته حمایتی” بین مسئولان امر اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

توضیحات جدید تأمین اجتماعی درباره جاماندگان “بسته حمایتی”

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، ۱۳ بهمن ماه گزارشی با عنوان سامانه‌های “سرِکاری” سازمان تأمین اجتماعی برای پیگیری بسته‌های حمایتی درباره فرایند توزیع “بسته‌های حمایتی” و مشکلات افراد مشمولی که این بسته به آنها پرداخت نشده، منتشر کردیم.

در این گزارش به گلایه‌های خانواده‌هایی پرداخته شد که با وجود اینکه دریافتی آنها کمتر از ۳ میلیون تومان است و بیمه‌شده تأمین اجتماعی هستند، رقم ریالی بسته حمایتی خود به آنها تعلق نگرفته است.

بر اساس اعلام مسئولان سازمان تأمین اجتماعی، این دسته از مشمولان بسته حمایتی باید درخواست‌های خود ر‌ا در صورت دارا بودن شماره تلفن همراه اول و ثبت کد ملی خود  به سامانه #۸*۱۴۲* همچنین در صورت دارا بودن شماره همراه ایرانسل و رایتل با ثبت کد ملی خود از طریق سامانه #۸*۱۴۲۰*  پیگیری می‌کردند! علاوه بر اینکه شماره تماس ۱۴۲۰ نیز یکی دیگر از راه‌های ارتباطی سازمان تأمین اجتماعی اعلام شد.

بر همین اساس، بسیاری از خانواده‌هایی که نسبت به عدم دریافت بسته‌ حمایتی خود اعتراض داشتند، اقدام به ثبت اعتراض خود در دو سامانه اشاره‌‌شده داشتند اما با گذشت چندین روز هنوز هیچ پاسخی از سوی دو سامانه به آنها داده نشده است.

روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی توضیحاتی را در این باره ارسال کرده که در ادامه آمده است:

“همان‌طور که به استحضار مردم شریف و فهیم ایران رسانده شده است، خانوارهایی که درآمد آنها کمتر از ۳ میلیون تومان در ماه است و تاکنون بسته حمایتی دولت را دریافت نکرده‌اند از فرصت ۱۰روزه ثبت‌نام برخوردار هستند که بر اساس برنامه تعیین‌شده، تاریخ ثبت‌نام در روز چهارشنبه مورخ ۱۷ بهمن ۹۷ پایان می‌یابد و بعد از این مرحله، استحقاق‌سنجی ثبت‌نام‌شدگان ظرف مدت یک هفته کاری انجام خواهد پذیرفت لذا بر اساس نتایج استحقاق‌سنجی به تمام متقاضیان از طریق شماره تلفن همراهی که با آن کد ملی خود را ارسال کرده‌اند، پاسخ داده می‌شود؛ لازم به ذکر است فرآیند فوق از ابتدای شروع طرح اعلام شده و هیچ‌گونه انحرافی در آن صورت نگرفته است”.

مسکن راکد می‌شود، سکه و بورس رونق می‌گیرد

این خبر توضیحات جدید تأمین اجتماعی درباره جاماندگان “بسته حمایتی” اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

یک سوم داروهای گران خارجی در کشور قاچاق می‌شود

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، مهدی درخشان شنبه ۱۳ بهمن در آئین افتتاح بخش‌های سی سی یو و پست سی سییو بیمارستان شهید بهشتی شیراز افزود: بدون ایجاد زیرساخت‌های فناوری اطلاعات، مردم نمی‌توانند به سادگی و سهولت از خدمات تأمین اجتماعی در کشور بهره‌مند شوند و مهم‌تر اینکه روند نظارت‌ها و کنترل نیز کامل نخواهد بود.

وی عنوان کرد: به دلیل کامل نبودن زیرساخت فناوری اطلاعات به ویژه در حوزه درمان غیرمستقیم، نظارت و کنترل بر امور در این بخش به درستی انجام نمی‌شود و هدر رفت منابع نیز وجود دارد.

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی کشور ادامه داد: عملیات گسترش زیرساخت فناوری اطلاعات که در سال جاری در این سازمان آغاز شده در سال ۹۸ به جد دنبال می‌شود، چرا که این فناوری فرآیندهای اداری این سازمان را آسان‌تر می‌کند.

درخشان در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در دهه فجر امسال ۱۲ پروژه عمرانی بخش درمان در کشور افتتاح خواهد شد و همچنین عملیات اجرایی ۲۲ طرح نیز تا اسفندماه ۹۷ به اتمام می‌رسد و پس از تجهیز در هفته تأمین اجتماعی سال ۹۸ به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی همچنین با اشاره به شروع عملیات احداث ۴۲ طرح عمرانی در حوزه درمان از دهه فجر ۹۷ در سراسر کشور، عنوان کرد: این طرح‌ها در سال ۹۸ و ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسند و ۴۰ طرح دیگر نیز اکنون در مرحله طراحی اولیه قرار دارند.

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی کشور خاطرنشان کرد: ارتباط کاری عمیق و سازمان یافته این سازمان با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امری ضروری است، زیرا بسیاری از مشکلات حوزه سلامت ناشی از همین مسئله و نبود ارتباط تعریف شده با وزارت بهداشت است که در این زمینه نیز اقداماتی در دست انجام است.

درخشان ارتباط عاطفی و صمیمی با مردم را مسئله مهمی دانست و گفت: توجه به این موضوع امر جدیدی نیست اما متأسفانه تاکنون بیشتر در حد کلیشه باقی مانده است. دو سال گذشته طرح خوشرویی با بیماران و همراهان آنها در سیستم درمانی استان خراسان رضوی اجرا شده و خوشبختانه مبتکر این طرح نیز روابط عمومی مدیریت درمان خراسان رضوی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر پرستاران و سایر پرسنل درمانی استان خراسان رضوی داوطلبانه به طرح خوشرویی با بیماران و همراهان آنها می‌پیوندند که این مسله باعث رضایت مردم از کادر درمانی این استان شده است که باید چنین طرح‌هایی در استان‌های دیگر نیز با مدیریت خود پرسنل اجرایی شود.

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی کشور یادآور شد: براساس نظرسنجی این سازمان که اخیراً نتایج آن حاصل شده، بیش از ۹۵ درصد نارضایتی بیماران و همراهان آنها از رفتارهای پرسنل حوزه درمان و نه از کمبودهای سخت افزاری است.

بخش سی سی یو و پست سی سی یو بیمارستان شهید بهشتی شیراز با اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان بطور کامل بهسازی و به بهره‌برداری رسید. /ایسنا

وزارت بهداشت: مردم به هیچ وجه نگران تامین دارو در سال ۹۸ نباشند

این خبر یک سوم داروهای گران خارجی در کشور قاچاق می‌شود اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.