پای جنگ تجاری آمریکا با چین به «بازی تاج و تخت» هم باز شد؟

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، آخرین قسمت از سریال بسیار مشهور «بازی تاج و تخت» یکشنبه شب به وقت آمریکا منتشر شد.

اما هواداران چینی این سریال به دلیل تنش‌های تجاری میان واشنگتن و پکن، موفق نشدند این قسمت را به صورت آنلاین مشاهده کنند.

شرکتی که حق پخش اختصاصی سریال بازی تاج و تخت را در چین در اختیار دارد از وجود اختلال در سرور‌های خود به دلیل تنش‌های میان آمریکا و چین خبر داده و اعلام کرد آخرین قسمت از این سریال زمان دیگری برای مردم چین پخش خواهد شد.

این خبر پای جنگ تجاری آمریکا با چین به «بازی تاج و تخت» هم باز شد؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

عامل حمله به سفارت آمریکا در بغداد مشخص شد

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، پایگاه خبری «اولترا عراق» مدعی شد که گروهی موسوم به «عملیات شهید اسیر علی منصور» در تماس با این پایگاه خبری مسئولیت حمله راکتی اخیر به سفارت آمریکا در بغداد را به عهده گرفته است.

بنا به ادعای این پایگاه خبری، سخنگوی این گروه که نخواسته نامش فاش شود گفته است: «این حمله نخستین فعالیت این گروه نبوده و آخرین هم نخواهد بود و باز هم به حملاتی علیه نیروهای آمریکایی و حضورشان در عراق دست خواهد زد.

به گفته این سخنگو ،گروه «عملیات شهید اسیر علی منصور» هیچ ارتباطی با محورهای بین المللی ندارد و مشکل اصلی این گروه با شخص «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکاست چرا که ترامپ اخیراً دستور آزادی نظامی آمریکایی را صادر کرده  که  پیش از این به علت کشتن یک زندانی عراقی به حبس ابد محکوم شده بود.

هفته گذشته رسانه‌های آمریکایی اعلام کردند رئیس جمهور این کشور برای سربازی آمریکایی که به جرم کشتن یک زندانی عراقی به حبس ابد محکوم شده بود حکم عفو صادر کرده است.

بنا به این گزارش این فرد همچنین تأکید کرده که گروه وی یک گروه محلی است و از هیچ جایی حمایت نمی‌شود و تنها خواسته آن، بازداشت مجدد نظامی آمریکایی قاتل است و در این عملیات به این علت از راکت کاتیوشا استفاده کرده چون این گروه از امکانات مالی محدودی برخوردار است.

این فردحمله راکتی به اطراف سفارت آمریکا را «پیغام ما به رئیس جمهور آمریکا» اعلام کرده که «هیچ گروهی نباید آن را مصادره کند در غیر این صورت مفتضح خواهد شد».

پایگاه «اولتراعراق» در پایان تأکید کرد ادعاهای این فرد را نمی‌تواند تأیید یا رد کند.

شامگاه رز یکشنبه  چند فروند راکت کاتیوشا به منطقه سبز در مرکز بغداد، پایتخت عراق، شلیک شد. این منطقه محل قرار گرفتن بسیاری از مراکز مهم دولتی و بین المللی از جمله سفارتخانه‌های آمریکا و انگلیس و همچنین دفتر نهادهایی از قبیل سازمان ملل و اتحادیه اروپاست. بنا به اعلام وزارت خارجه آمریکا این حادثه هیچ تلفاتی در پی نداشته است.

این خبر عامل حمله به سفارت آمریکا در بغداد مشخص شد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

مانور نظامی ناوگان آمریکا به رهبری ناو آبراهام لینکلن در خلیج فارس + فیلم

 

این خبر مانور نظامی ناوگان آمریکا به رهبری ناو آبراهام لینکلن در خلیج فارس + فیلم اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

از جسد وحشتناک زن مرموز و کتاب‌هایی با پوست انسان تا جنین دو سر و کبد دوقلو / چندش‌آورترین موزه جهان را ببینید + تصاویر

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، شاید از شنیدن این حرف که کتاب‌هایی با پوست انسان جلد شده‌اند چندشتان بشود، اما به طور حتم تا اندازه‌ای هم کنجکاو می‌شوید که بدانید این کتاب‌ها چه هستند، برای چه منظوری تهیه شده‌اند و در کجا از آن‌ها نگهداری می‌شود.

داستان از این قرار است که خانمی به نام مری لینچ به دلیل ابتلا به بیماری باتریشین (باتریشین بیماری کرم گوشت خوک است) جان خود را از دست می‌دهد و تکه بزرگی از پوست بدن او در طول عملیات کالبد شکافی جدا شده و سال‌ها از آن نگهداری می‌شود. اما بعد‌ها به دلایلی تصمیم گرفته می‌شود با همین تکه پوست ۳ کتاب با موضوع تولد کودک را روکش کنند. این کتاب‌ها در حال حاضر در موزه ماتر در معرض دید عموم قرار گرفته است.

موزه ماتر از جمله مکان‌هایی است که هر کسی توان دیدنش را ندارد زیرا یکی از چندش‌آورترین موزه‌های جهان است.

این موزه بیش از هر کس دیگری، برای محققان دنیای زیست پزشکی جذابیت دارد و دنیای مملو از سرگرمی را برای آن دسته از افراد فراهم آورده است که حس کنجکاوی آمیخته با رگه‌هایی از شیطنت بیمارگونه دارند.

از بخش‌های متعدد موزه ماتر می‌توان به بخش نمونه‌های خیس اشاره کرد. این بخش موزه ماتر قسمت‌هایی از کالبد انسان که در شیشه‌های مملو از فرمالدهید نگهداری می‌شوند را به نمایش گذاشته است.

موزه ماتر پس از اهدای مجموعه شگفت‌انگیز و نادر توماس دنت ماتر به کالج طب فیلادلفیا در سال ۱۸۶۳ درایالت پنسیلوانیا و مرکز شهر فیلادلفیا با هدف کمک به آموزش و تحقیقات پزشکی راه‌ندازی شد.

برش‌هایی از مغز نابغه‌ی معروف جهان «آلبرت اینشتین» در موزه ماتر نگهداری می‌شود.

از مشهورترین اشیایی که در غرفه‌های موزه ماتر قرار گرفته‌اند، می‌توان به برش‌هایی از مغز آلبرت اینشتین، بخشی از حنجره آبراهام لینکلن، مجموعه جمجمه‌های هرتل، مهره‌های سوم، چهارم و پنجم ستون فقرات جان ویلکس بوث (کسی که آبراهام لینکلن را ترور کرد)، بانوی صابونی، تومور آرواره گروور کلیولند (یکی از رئیس جمهور‌های سابق آمریکا)، اسکلت هری ایستلک (فردی که بافت‌های بدنش به تدریج تبدیل به بافت استخوانی شدند)، دیوار چشم و مجموعه شوالیه جکسن اشاره کرد.

مجموعه جمجمه‌های هِرتل (Hyrtl)

این مجموعه‌ی تماشایی و جالب توجه از نزدیک ۱۳۹ جمجمه‌ی انسان تشکیل شده است که به کالبد شناس وینی “ژوزف هِرتل” (Joseph Hyrtl) تعلق داشته‌اند. متخصصی که تمام عمر خود را صرف مطالعه‌ی جمعیت قفقازی‌های اروپا کرد. او می‌خواست نشان دهد که برخلاف تئوری‌های موجود، تنوع در آناتومی جمجمه در یک نژاد قابل مشاهده است. هر جمجمه روی دیوار آویخته شده و با جزئیاتی دقیق پیرامون سن فرد، نژاد و علت مرگ معرفی و تشریح شده است. این شرح کامل توسط خود هِرتل آماده و جمع آوری شده است.

کبد دوقلوهای سیامی

“چَنگ و اینگ بانکر” (Chang & Eng Bunker)، دوقلوهای به هم چسبیده‌ی تایلندی- آمریکایی بودند که در سال ۱۸۱۱ متولد شده و در ۱۸۷۴ فوت کردند. آنها از ناحیه‌ی استخوان جناغ سینه به هم چسبیده و دارای یک کبد مشترک بودند. از طرف دیگر، جدا از این به هم پیوستگی، آنها هر کدام از نظر ساختار بدنی، یک مرد بالغ و مستقل بودند. دوقلوها هر کدام زندگی جداگانه داشته و اتفاقا با دو خواهر ازدواج کردند. چنگ صاحب ۱۱ فرزند شد در حالی که اینگ تنها ده فرزند داشت. پس از مرگ آنها این کبد مشترک در موزه‌ی ماتر به نمایش گذاشته شده است.

جنین دو سر

این جنین که در میان ظرف فرمالدهید قرار گرفته از بدنی واحد اما دارای دو سر برخوردار است. این دو سر به نام‌های جیم و جو (Jim & Joe) شناخته می‌شوند.

بانوی صابونی

این جسد که در پی نبش قبری در سال ۱۸۷۵ به دست آمده، به نام بانوی صابونی خوانده می‌شود آن هم به علت بقایای عجیب باقی مانده از جسد که حالتی شبیه به موم و صابون دارد. ظاهرا اجسادی که دارای چربی زیاد بدنی هستند، پس از مرگ به ندرت دچار چنین وضعیتی می‌شوند. وضعیتی که طی آن بدن به واسطه در هم شکستن چربی که به نام “چربی لاشه” (Adipocere) شناخته می‌شود، حالتی مومی به خود می‌گیرد.

این خبر از جسد وحشتناک زن مرموز و کتاب‌هایی با پوست انسان تا جنین دو سر و کبد دوقلو / چندش‌آورترین موزه جهان را ببینید + تصاویر اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

حقایقی جالب درباره سبک زندگی عجیب و غریب میلیاردر‌های دنیای تکنولوژی / از بیل گیتس تا مارک زاکربرگ

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، چهره‌های برجسته‌ی دنیای فناوری، مثل بیل گیتس، مارک زاکربرگ و جف بزوس، مانند هر فرد موفق دیگری عادت‌ها و سبک زندگی خاص خود را دارند که به آن‌ها کمک می‌کند امپراتوری چندین میلیارد دلاری خود را مدیریت و از سلامت جسم و روح خود مراقبت کنند.

این چهره‌های مشهور عادت‌های بسیار متفاوتی در بحث خواب، خوراک و ورزش دارند؛ مثلاً دورسی، مدیر عامل توئیتر، روزانه فقط یک وعده غذا می‌خورد و گیتس و بزوس، هر دو اصرار دارند که ظرف‌های غذا را خودشان بشویند. با چند حقیقت جالب درباره‌ی سبک زندگی عجیب و غریب میلیارد‌های دنیای تکنولوژی همراه باشید.

جک دورسی، مدیر عامل توئیتر

جک دورسی درباره‌ی سبک زندگی و عادت‌های عجیب و غریبش زیاد صحبت می‌کند. این مسأله همواره واکنش‌های مختلفی به دنبال داشته است، بعضی تنها اظهار تعجب کرده اند و بعضی دیگر به شدت او را مورد انتقاد قرار داده اند.

دورسی روزه می‌گیرد. او هر روز فقط یک وعده غذا می‌خورد و تقریباً تمام آخر هفته را از خوردن غذا پرهیز می‌کند، به طوری که فقط شب‌های یکشنبه یک وعده غذا می‌خورد.

دورسی یک بار در مصاحبه‌ای از جزئیات عادت‌های غذایی اش پرده برداشت، مسأله‌ای که انتقاد‌هایی را به دنبال داشت. منتقدان اعتقاد دارند دورسی با این کار باعث ترویج اختلالات غذایی می‌شود. او در گذشته رژیم گیاهخواری را هم امتحان کرده بود.

دورسی صبح‌های خود را با یک نوشیدنی نمک دار شروع می‌کند. این نوشیدنی ترکیبی از آب، نمک هیمالیا و لیموترش است. به گفته‌ی نشریه‌ی نیویورک تایمز، این نوشیدنی را در تمامی دفاتر توئیتر، در سرتاسر دنیا می‌توان پیدا کرد.

دورسی همچنین از ویتامین‌های مکمل در رژیم غذایی خود استفاده می‌کند. او در اینباره گفته: «تن‌ها مکمل‌هایی که استفاده می‌کنیم، مولتی ویتامین‌های مخصوص مصرف روزانه و ویتامین سیه، یه عالمه ویتامین سی.»

مدیر عامل توئیتر، از حدود سال ۲۰۱۶، استفاده از سونا و حمام یخ را هم به برنامه‌ی روزانه‌ی خود اضافه کرده است. او شب‌ها ابتدا ۱۵ دقیقه را در سونا و سپس ۳ دقیقه را در حمام یخ می‌گذراند. دورسی این کار را ۳ بار تکرار می‌کند و بار آخر، تنها یک دقیقه در حمام یخ می‌نشیند.

دورسی از یک اپ مخصوص به نام Seven برای انجام ورزش‌های ۷ دقیقه‌ای روی دوچرخه‌ی ورزشی اش استفاده می‌کند. او در اینباره گفته: «من نه مربی خصوصی دارم، نه باشگاه میرم.»

او همچنین از طرفداران مدیتیشن و یوگا است و در سال ۲۰۱۵ در مصاحبه‌ای گفته بود که صبح‌ها ساعت ۵ از خواب بیدار می‌شود تا مدیتیشن کند. اوایل سال ۲۰۱۸، دورسی در توئیتی اعلام کرد که ۱۰ روز را در مدیتیشن عمیق ویپاسانا گذرانده بود. کمی بعد در همان سال، او با بی توجه به بحرانی که در میانمار گریبانگیر مردم روهینگیا شده بود، در توئیتی درباره‌ی مدیتیشن در میانمار صحبت کرده بود و دیگران را تشویق کرده بود که برای این کار به ارتفاعات مناطق درگیر بحران بروند. این صحبت‌های دورسی با انتقادات شدیدی رو به رو شد.

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، اسپیس ایکس و کمپانی بورینگ

ایلان ماسک صبح‌ها ساعت ۷ از خواب بیدار می‌شود. او فقط ۶ ساعت می‌خوابد، بنابراین شب‌ها حدود ساعت ۱ به خواب می‌رود.

ماسک، در سال ۲۰۱۸، در مصاحبه‌ای اعلام کرد که گاهی برای به خواب رفتن از قرص آمبین که نوعی قرص خواب است استفاده می‌کند. او در اینباره گفته: «اکثر مواقع باید بین نخوابیدن و خوردن آمبین یکی رو انتخاب کنم.»

مدیر عامل تسلا، اغلب صبحانه نمی‌خورد، چون وقت کافی برای این کار را ندارد. او در سال ۲۰۱۴، در مصاحبه‌ای گفته بود که گاهی فرصت خوردن املت و قهوه را پیدا می‌کند.

ایلان ماسک در سال ۲۰۱۴ در مصاحبه‌ای نوشیدنی مورد علاقه اش را نوشابه‌های رژیمی بیان کرده بود. او در اینباره گفته بود: «به دلایلی هیچوقت برات تکراری نمیشن.» ماسک در مصاحبه‌ی خود گفته بود گاهی پیش می‌آید که در یک روز ۸ عدد نوشابه‌ی رژیمی می‌خورد، گرچه اظهار کرده بود که سعی دارد مصرف این نوشابه‌ها را کمتر کند.

ماسک برای مدیریت زمانش، برنامه‌ی روزانه‌ی خود را به بازه‌های ۵ دقیقه‌ای تقسیم می‌کند، عادتی که بیل گیتس، از بنیانگذاران شرکت مایکروسافت هم دارد. این روش زمانبندی، به ماسک و گیتس این امکان را می‌دهد که برنامه‌ی خیلی دقیقی برای استفاده از وقت خود داشته باشند.

ماسک می‌گوید برای حفظ تناسب اندامش، هفته‌ای ۲ بار به باشگاه می‌رود.

مدیر عامل اسپیس ایکس، برای تمدد اعصاب، از بازی‌های کامپیوتری کمک می‌گیرد. یکی از بازی‌های مورد علاقه‌ی او، یک نوع بازی تیراندازی اول شخص به نام Overwatch است. شخصیت مورد علاقه‌ی ماسک در این بازی Soldier ۷۶ نام دارد. ماسک می‌گوید بازی در نقش این شخصیت برای او مثل یک «راز تاریک» می‌ماند، چون بیشتر کسانی که این بازی را انجام می‌دهند علاقه‌ای به انتخاب Soldier ۷۶ ندارند و این شخصیت برایشان جذابیتی ندارد.

تیم کوک، مدیر عامل اپل

تیم کوک، هر روز ساعت ۵ صبح به یک باشگاه خصوصی می‌رود. او خودش را «شیفته‌ی فیتنس» توصیف کرده است. کوک همچنین به ورزش در هوای آزاد مثل پیاده روی و دوچرخه علاقه دارد.

مدیر عامل اپل، صبح‌ها ساعت ۴ از خواب بیدار می‌شود. او می‌گوید ۴ ساعت ابتدایی روزش را به خواندن کامنت‌ها و ایمیل‌های کاربران اپل می‌گذراند تا «روی کسانی که آن بیرون هستند و اهمیت زیادی برای او و مجموعه‌ی اپل دارند تمرکز کند».

کوک شب‌ها ۷ ساعت می‌خوابد و بنابراین کمی زود، یعنی حدود ۸/۴۵ شب به رختخواب می‌رود.

جف بزوس، مدیر عامل آمازون

جف بزوس صبح‌ها ساعت ۸ از خواب بیدار می‌شود. او شب‌ها ۸ ساعت می‌خوابد و این مسأله برای او در اولویت قرار دارد. بزوس برای بیدار شدن از ساعت استفاده نمی‌کند و هرگز صبح زود در جلسات کاری شرکت نمی‌کند.

مدیر عامل آمازون، سلیقه‌ی غذایی عجیب و غریبی دارد. او به علاقه به غذا‌های عجیب و غریب معروف است. سال گذشته، از بزوس عکسی منتشر شد که او را در حال چشیدن طعم یک ایگوانای پخته در یک گردهمایی سالیانه نشان می‌داد. او یک بار هم در جریان یک صبحانه‌ی کاری، اختاپوس با سیب زمینی، بیکن، ماست سیر سبز و تخم مرغ سفارش داده بود.

بزوس هر شب ظرف‌های غذا را خودش می‌شوید. او در سال ۲۰۱۴ در مصاحبه‌ای در اینباره گفته بود: «من کاملاً متقاعد شدم که این جذاب‌ترین کاریه که انجام میدم.»

اطلاعات زیادی درباره‌ی برنامه‌ی ورزشی بزوس در دست نیست، اما در سال ۲۰۱۷ تصاویری از او در جریان یک کنفرانس منتشر شد که حاکی از عضلانی شدن اندام بزوس بود. وبسایت PageSix یک بار در میانه‌ی مطلبی درباره‌ی بادیگارد بزوس بیان کرده بود که مدیر عامل آمازون ورزش‌های قدرتی انجام می‌دهد.

مارک زاکربرگ، پایه گذار فیس بوک

مارک زاکربرگ هم صبح‌ها ساعت ۸ از خواب بیدار می‌شود. او در مصاحبه‌ای گفته بود اولین کاری که بعد از بیدار شدن انجام می‌دهد، چک کردن تلفن همراهش است.

زاکربرگ اخیراً اظهار کرده که یک جعبه‌ی نورانی برای همسرش پریسیلا درست کرده تا به مشکل بی خوابی او کمک کند. آن‌ها این جعبه را کنار تخت شان می‌گذارند. از این جعبه بین ۶ تا ۷ صبح نور ضعیفی منتشر می‌شود، بنابراین اگر هر کدام آن‌ها از خواب بیدار شود، می‌تواند بدون چک کردن ساعت متوجه شود که وقت بیدار کردن فرزندان شان رسیده.

زاکربرگ در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۱۵ گفته بود هفته‌ای دست کم ۳ بار ورزش می‌کند. او در جواب به این سؤال که چطور فرصت ورزش کردن پیدا می‌کند گفته بود: «معمولاً اولین کاری که بعد از بیدار شدن انجام میدم ورزش کردنه.»

زاکربرگ همچنین گفته که سعی می‌کند مواقعی که ورزش می‌کند، سگش، «بیست» را با هم با خودش ببرد. «بیست» سگی از نژاد شیپ داگ مجارستانی است و زاکربرگ می‌گوید به خاطر شباهت سگش به تی زمین شوی، دویدن «بیست» منظره‌ی بامزه و خنده داری ایجاد می‌کند.

پایه گذار فیسبوک تیمی متشکل از حداقل ۱۲ نفر برای مدیریت حساب‌های کاربری اش در شبکه‌های اجتماعی دارد. طبق گزارش سایت TheVerge در سال ۲۰۱۷، یک تیم دست کم ۱۲ نفره، وظیفه‌ی حذف پیام‌های اسپم و مزاحم را برعهده دارند و تیم دومی هم وجود دارد که به کار مدیریت پست‌های زاکربرگ می‌پردازند.

زاکربرگ برای آنکه صبح‌ها جلوی مغشوش شدن ذهنش را بگیرد، تقریباً هر روز یک دست لباس یک شکل و تکراری می‌پوشد که شامل یک شلوار جین، یک جفت کفش کتانی و یک تی شرت خاکستری می‌شود. او در سال ۲۰۱۴ در مصاحبه‌ای در اینباره گفته بود: «میخوام زندگیم رو اونقدر ساده کنم که خودم رو مجبور کنم تا جایی که میشه در مورد هر چیزی جز اینکه چطور بهترین خدمات رو به جامعه ارائه بدم، تصمیم‌های کمتری بگیرم.»

طبق گفته‌های جک دورسی، مدیر عامل توئیتر، زاکربرگ در دوره‌ای فقط گوشت بز مصرف می‌کرد، مسأله‌ای که می‌توانست او را به کشتن دهد. دورسی یک بار در مصاحبه‌ای با سایت RollingStone گفته بود که زاکربرگ برای او گوشت بزی را سرو کرده بود که خودش آن را سر بریده بود. دورسی، اما خوردن سالاد را ترجیح داده بود.

بیل گیتس، از بنیانگذاران مایکروسافت

بیل گیتس غذای مورد علاقه اش را چیزبرگر بیان کرده است.

طبق گفته‌های ملیندا، همسر بیل گیتس، او اغلب صبحانه نمی‌خورد. با این حال گیتس، یک بار غلات صبحانه‌ی مورد علاقه اش را توپ‌های کاکائویی بیان کرده بود.

گیتس همچنین علاقه‌ی زیادی به شیرینی جات دارد. او یک بار که به همراه وارن بافت، سرمایه گذار و کار آفرین مشهور، به یک مغازه‌ی آبنبات فروشی قدیمی رفته بود، در آنجا اعلام کرد که آبنبات‌های بادام زمینی، آبنبات مورد علاقه‌ی او هستند. او بازدیدش از این مغازه را با یک لیوان نوشابه به پایان رسانده بود.

بیل گیتس همچنین گفته که علاقه‌ی زیادی به ورزش تنیس دارد. او ورزش اسکی هم انجام می‌دهد.

گیتس یک بار در سال ۲۰۰۱ در برابر جف بزوس، مدیر عامل آمازون، در یک مسابقه‌ی تنیس شرکت کرد. عواید و درآمد حاصل از این مسابقه صرف فعالیت‌های خیرخواهانه شد. برنده‌ی این مسابقه بیل گیتس بود.

بیل گیتس هم مانند بزوس، شب‌ها ظرف‌های غذا را خودش می‌شوید. او در سال ۲۰۱۴ در مصاحبه‌ای بیان کرده بود که تقریباً هر شب این کار را انجام می‌دهد. گیتس در اینباره گفته بود: «بقیه هم داوطلب میشن، ولی دوست دارم خودم این کار رو انجام بدم.»

داشتن خواب کامل هم اهمیت زیادی برای گیتس دارد. او در مصاحبه‌ای در سال ۱۹۹۰ گفته بود که شب‌ها ۷ ساعت می‌خوابد.

ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل

ساندار پیچای صبح‌ها بین ساعت ۶/۳۰ تا ۷ از خواب بیدار می‌شود. او در سال ۲۰۱۶ در مصاحبه‌ای گفته بود هر روز صبح روزنامه‌ی وال استریت ژورنال را مطالعه می‌کند.

پیچای گفته است که خوردن چای در هنگام صبح اهمیت ویژه‌ای برای او دارد و به دلیل اینکه گیاهخوار است، پروتئین مورد نیاز بدنش را را از املت صبحانه اش دریافت می‌کند. او در مصاحبه‌ای گفته بود: «آدم سحرخیزی نیستم به خاطر همین به فرصت احتیاج دارم تا با خوندن روزنامه و خوردن چای کاملاً بیدار بشم.»

هیچ اطلاعاتی درباره‌ی برنامه‌ی ورزشی پیچای در دست نیست، اما او از طرفداران پروپاقرص بازی کریکت است. پیچای در دوران دبیرستان کریکت بازی می‌کرد و گفته است که آرزو داشته یک بازیکن حرفه‌ای کریکت شود.

سرگئی برین، بنیانگذار گوگل

سرگئی برین ورزش‌های زیادی انجام داده، از جمله رولر هاکی، التیمیت فریزبی، ژیمناستیک، شیرجه و بندبازی.

یکی از دلایل فعالیت زیاد برین، داشتن ژن بیماری پارکینسون است و او می‌خواهد با ورزش زیاد ریسک رشد این بیماری را در خود کم کند.

برین به دلیل داشتن استعداد ابتلا به پارکینسون، روزانه ۲ بار چای سبز می‌نوشد. محققان پی برده اند که میان مصرف قهوه و کاهش ریسک ابتلا به بیماری پارکینسون ارتباط وجود دارد، اما از آنجایی که برین مزه‌ی قهوه را دوست ندارد، از چای استفاده می‌کند. او در مصاحبه‌ای در اینباره گفته: «بیشتر محقق‌ها فکر می‌کنن کافئینه که این ریسک رو کم میکنه، گرچه هنوز مطمئن نیستن.» /روزیاتو

این خبر حقایقی جالب درباره سبک زندگی عجیب و غریب میلیاردر‌های دنیای تکنولوژی / از بیل گیتس تا مارک زاکربرگ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

کارکشته‌ترین دلالان محبت داعش در بنگاه جهاد نکاح / از «ام‌خطاب» چاقوکش تا «ام سیفاله» مشاور جنسی‌ تروریست‌ها!

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، عبدالباری عطوان، ­سردبیر روزنامه رأی الیوم و تحلیلگر توانمند فلسطینی در سال ۱۹۷۰ برای تحصیلات دانشگاهی به دانشگاه قاهره مصر رفت و در آنجا مدرک مترجمی زبانی عربی به انگلیسی را گرفت. وی  در زمینه داعش نیز کتابی تحت عنوان “دولت اسلامی خلافت دیجیتالی/ slamic state the dijital caliphate” نوشت که راز‌های بسیاری درباره این گروه تروریستی فاش می‌کند. آنچه در ادامه می‌خوانید قسمتی از  این کتاب  است.

برخی از زنان جوان خارجی قصد ازدواج با تروریست‌های جهادی را دارند و به زندگی در دولت اسلامی برای تولید نسلی جدید فکر می‌کنند. بعضی از آنها برای دفاع از همسران خود آموزش‌های لازم جهت حضور در میدان نبرد را پشت سر می‌گذارند و برخی دیگر در نقش بمب‌های انسانی ( انتحاری) ظاهر می‌شوند.

اقصی محمود دانشجویی بیست  و دو ساله بود که از گلاسکو فرار کرد تا با یک تروریست سوئدی در داعش ازدواج کند. آنها از طریق  اینترنت قبلاً با هم آشنا شده بودند. این دختر بعدها در سازمان داعش به نام ام عبیده مشغول به کار شد. او یک بار به دوستش پیام داده بود که برای سفر به سوریه عجله کند. همچنین موارد دیگری که به دختران می‌گفت برای مهاجرت لباس‌های گرم به همراه داشته باشند چون زمستان در راه است. غیر از ام‌عبیده زنان دیگری هم با سرهای بریده که در دست داشتند، اقدام به دعوت دختران می‌کردند.

ام‌عبیده گاهی اوقات دختران را به ام‌خطاب پاس می‌داد. زنی با یک اکانت توییتری از کانادا که خود را جهادگر می‌داند و در خزانه‌اش مجموعه تصاویری از اسلحه‌ها، چاقوها و خنجرها به چشم می‌خورد. او همچنین در پیامی توئیتری نوشته بود که برای فعالیت در سازمان به چاقوی تیغه خنجری سه شیاره “jagdokmmando”، یک شتایر AUG و کلاشینکف AK-47 نیاز دارد.

در اواسط سال ۲۰۱۴‌ یک صفحه توییتر با عنوان دلال محبت جهاد راه‌اندازی شد. در این صفحه کسانی که در پی ازدواج‌های جهادی بودند، باید اطلاعات خود را ارسال می‌کردند. سپس ارتباط میان آنها و طرف مقابل از طریق پایگاه‌های ناشناس مانند Ask.fm و kik برقرار می‌شد. برای افرادی هم که به مشکلات زناشویی برمی‌خوردند زنی به نام ام‌سیفاله با پنجاه هزار فالوئر از طریق مشاوره‌های جنسی گره از مشکلاتشان باز می‌کرد.

گفتنی است براساس اطلاعات منتشرشده در کتاب نامبرده،  میانگین سنی دخترانی که از نقاط مختلف دنیا راهی سوریه می‌شوند بین نوزده تا بیست سال است که در این میان والدین اتریشی و آمریکایی آمار حقیقی و دقیقی از تعداد فرزندانشان که به داعش پیوسته‌اند ارائه نمی‌دهند.

این خبر کارکشته‌ترین دلالان محبت داعش در بنگاه جهاد نکاح / از «ام‌خطاب» چاقوکش تا «ام سیفاله» مشاور جنسی‌ تروریست‌ها! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

انفجار در منطقه دیپلماتیک سفارت آمریکا در بغداد

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، بر اساس گزارش شبکه خبری اسکای‌نیوز، این انفجار در منطقه سبز (الخضراء) بغداد روی داده که ساختمان‌های دولتی و دیپلماتیک در آن واقع شده‌اند.

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد، منابع دیپلماتیک مستقر در بغداد از شنیده شدن صدای انفجار در منطقه سبز پایتخت عراق خبر داده‌اند.

شبکه خبری اسکای‌نیوز همچنین از اصابت موشک کاتیوشا به این منطقه خبر داده است. گروه اطلاع‌رسانی امنیتی عراق نیز این خبر را تأیید و اعلام کرده که این رویداد تلفاتی در پی نداشته است.

گزارش العربیه حاکی از آن است که این موشک به نزدیکی سفارت واشنگتن در بغداد اصابت کرده است.

روسیا الیوم گزارش داد، دستگاه‌های امنیتی عراق در خصوص این رخداد برای شناسایی منبع شلیک موشک تحقیق می‌کنند.

گزارش‌ها حاکی است، منابع نظامی عراقی از شلیک یک خمپاره یا موشک کاتیوشا به بخش مرکزی منطقه سبز عراق خبر داده‌اند.

ارتش عراق طی بیانیه‌ای اعلام کرد، این موشک به ساختمانی متروکه در نزدیکی سفارت آمریکا اصابت کرده و به کسی آسیبی نرسیده است. در بیانیه ارتش عراق نوع موشک کاتیوشا اعلام و گفته شده جزئیات بیشتر بعداً اعلام می‌شود.

در همین حال، شبکه خبری بی‌بی‌سی گزارش داد، پلیس ویژه بغداد یک پرتابگر کاتیوشا را در محله صناعت پیدا کرده و اکنون این محل در محاصره پلیس است و نیروهای تخصصی برای بررسی به محل اعزام شده‌اند. /ایسنا

 

این خبر انفجار در منطقه دیپلماتیک سفارت آمریکا در بغداد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

۱۰ چهره سیاسی جهان با کارکشته‌ترین تیم بادیگارد + تصاویر

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری به نقل از پایگاه اینترنتی ام اس ان، در سراسر جهان چهره‌های سیاسی برای حفاظت از جان خود سعی در ایجاد مجهزترین و حرفه‌ای‌ترین تیم‌های امنیتی را دارند. در این گزارش با کارکشته‌ترین تیم‌های امنیتی سران سیاسی جهان آشنا می‌شوید.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه
روسیه بالاترین سهم از داشتن گروه‌ها و سازمان‌های مخفی را دارد. اما یکی از اسرار آمیزترین گروه‌های امنیتی در روسیه «سرویس حفاظت فدرال» (FSO) است که به «مردم پوتین» [Putin’s People] نیز معروف است. هیچ کس دقیقا نمی‌داند این گروه تا چه اندازه قدرتمند است، اما گفته می‌شود قدرت آن به میزان مخفی بودن آن بستگی دارد. هیچ اطلاعات عمومی واقعی در مورد این گروه چند منظوره و عملیات آن وجود ندارد و تقریبا تنها اطلاعاتی که در مورد آن وجود دارد «دیمیتری کوچنف» نام رئیس آن است.

FSO همانند اداره مرکزی امنیت چین، مسئول حفظ ایمنی نخبگان سیاسی روسیه است، اما اولویت نهایی آن حفظ امنیت «فرد شماره یک» این کشور یعنی همان ولادیمیر پوتین است. این گروه اختیارات زیادی دارد که مهمترین آن‌ها حفاظت از دارایی‌های ملی و شناسایی بدل انسانی برای رئیس جمهور روسیه است. فعالیت‌های مختلف عملیاتی و تحقیقاتی، بازداشت قانون‌شکنان و مجرمان، توقیف اتومبیل‌ها و جستجوی منازل بخشی از وظایف این گروه است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نیز شیوه امنیتی خود را دارد. همواره در سفر‌های ترامپ، شاهد مردانی سیاهپوش هستیم که از طریق گوشی‌های نامشخص وظایف خود را انجام می‌دهند. اما این گروه تنها بخش کوچکی از تیم امنیتی رئیس جمهور آمریکا است. یکی از مهمترین بخش‌های حفاظتی رئیس جمهور آمریکا، ایر فورس وان، یا همان هواپیمای مخصوص رئیس جمهور آمریکاست. از این هواپیما دو مدل موجود است که به منظور حفاظت از رئیس جمهور آمریکا در آسمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. نسخه دوم هواپیما ظاهری شبیه به ایرفورس وان دارد و خالی از تجهیزات داخلی است.

تیم موتوری و سواره گارد حفاظت از رئیس جمهور آمریکا نیز کاملا در هماهنگی با لیموزین مخصوص او که «حیوان» نام دارد، است. گارد موتوری ترامپ علاوه بر بررسی مسیرها، همه شکاف‌هایی که ممکن است از طریق آن به خودروی رئیس جمهور حمله شود را پوشش می‌دهد. لیموزین مخصوص رئیس جمهور نیز در هماهنگی با گارد موتوری عمل می‌کند. گفته می‌شود همزمان با تردد لیموزین رئیس جمهور آمریکا، چند فروند بالگرد نیز امنیت هوایی او را تامین می‌کنند. عملکرد مجموعه این ها، تیم حفاظتی قوی را تشکیل می‌دهد.

دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۸ در سایه تدابیر شدید امنیتی به انگلیس سفر کرد. بیش از ۱۵۰ نیروی مخفی، ۱۰۰۰ نیروی امنیتی، چندین فروند بالگرد و تیم موتوری، وظیفه حفاظت از او را بر عهده داشتند.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی
تیم امنیتی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی نیز دست کمی از گارد حفاظت ترامپ ندارد. در حالی که نیروی سرویس مخفی آمریکا از هفت هزار نفر فراتر نمی‌رود، نسخه کره شمالی آن بیش از ۱۰۰ هزار نیرو دارد که «فرماندهی حفاظت» نامیده می‌شود. این افراد قادر هستند به طور مستقیم به شخص کیم جونگ اون گزارش دهند و مستقیم با او ارتباط داشته باشند.

با این حال، رهبر کره شمالی از اشکال مختلف حفاظتی شامل گارد حفاظت پیاده نظام که همراه خودروی او می‌دوند یا نینجا‌های کره‌ای بهره می‌برد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه ممکن است همانند همتایان سیاسی خود، با انبوهی از محافظان شخصی احاطه نشود، اما جزئیات امنیتی او قطعا متفاوت از سایر سران سیاسی است. اردوغان گروهی متشکل از ۶۰ محافظ شخصی باوفا و وظیفه شناس دارد که به «سبیل داران» [The Mustacheers] معروف هستند. علت انتخاب این نام برای گروه محافظان شخصی اردوغان این است که همه آن‌ها مردانی خشن، تنومند هستند که سبیل‌های بزرگ و ترسناکی دارند. آن‌ها چیزی را برتر از حفاظت از اردوغان نمی‌دانند.

در سال ۲۰۱۷، زمانی که اردوغان به واشنگتن سفر کرده بود، هفت تن از سبیل داران او به دلیل مواجهه نزدیک و خشن با معترضانی که منتقد به سیاست‌های اردوغان بودند، توسط پلیس آمریکا بازداشت شدند. اما از آن‌ها رفع اتهام شد. سبیل داران، یکی از گروه‌های امنیتی اردوغان هستند که معمولا در سفر‌های ویژه رئیس جمهور ترکیه، او را همراهی می‌کنند. اردوغان در سفر سال ۲۰۱۷ خود به یونان نیز گروه ۶۰ نفره سبیل داران را به همراه ۱۰۰ افسر امنیتی و بیش از ۳۰۰۰ نیرو به همراه برد.

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان
گارد حفاظت از پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان که به «گارد سوئیس» معروف است در واقع یک سپاه مرگبار شامل بهترین سربازان سوئیسی است. آن‌ها پیشرفته‌ترین آموزش‌ها برای خنثی کردن انواع حمله‌ها را دیده‌اند. همچنین گارد سوئیس برای عملیات خود مجموعه‌ای پیشرفته از انواع سلاح‌های سرد و گرم جهان را به همراه دارد. این گروه قدیمی‌ترین گارد حفاظتی جهان است و تعداد آن‌ها از ۱۲۵ تن فراتر نمی‌رود. همه آن‌ها چند گذرنامه دارند و برای حفاظت از پاپ قسم خورده‌اند. رهبر کاتولیک‌های جهان در همه سفرها، گارد سوئیسی را با خود همراه می‌کند.

محمد بن سلمان، شاهزاده و ولیعهد سعودی
محمد بن سلمان، شاهزاده و ولیعهد سعودی زمانی به عنوان وزیر دفاع عربستان، فرماندهی گارد سلطنتی، نیرو‌های مسلح زمینی، هوایی و دریایی را در کنترل داشت. گفته می‌شود او در دوران تصدی سمت وزارت دفاع یک گروه امنیتی طراحی کرد که شامل ۸۰۰ افسر جوان و آموزش‌دیده بودند. این گروه که در ظاهر قابل شناسایی نیستند ضمن حفاظت از شاهزاده، وظیفه اجرای دستورات او را نیز بر عهده دارند. قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار واشنگتن پست که گفته می‌شود به دستور بن سلمان بوده است نیز احتمالا توسط همین گروه انجام شده است.

شی جین پینگ، رئیس جمهور چین
شی جین پینگ، رئیس جمهور چین به عنوان چهره شماره یک این کشور به شدت تحت محافظت است. او و دیگر اعضای حزب کمونیست چین به وسیله یک واحد حفاظتی نخبه به نام اداره امنیت مرکزی که تقریبا مخفی نیز هستند تحت محافظت قرار می‌گیرند. این اداره شامل ۱۱ هزار افسر مجرب و نخبه است که علاوه بر حفاظت از رئیس جمهور چین و چهره‌های معروف، آمادگی شرکت در عملیات ویژه را نیز دارند.

الیزابت دوم، ملکه انگلیس
چندین گروه از نیرو‌های امنیتی از خاندان سلطنتی انگلیس محافظت می‌کنند. این در حالی است که حفاظت از ملکه فقط بر عهده جوخه حفاظت سلطنتی موسوم به RPS است. این جوخه با ۱۸۵ افسر آموزش دیده علاوه بر حفاظت از جان ملکه الیزابت دوم، از محل اقامت او در کاخ باکینگهام نیز مراقبت می‌کنند. سطح تدابیر امنیتی این جوخه حتی تا اتاق و محل استراحت ملکه نیز گسترش یافته است. نظارت و محافظت ۲۴ ساعته آن‌ها منحصر به کاخ باکینگهام نیست. آن‌ها ملکه را در سفر‌ها و اقامت او در کاخ‌های دیگر همراهی می‌کنند.

آلفا کانده، رئیس جمهور گینه
آلفا کانده، رئیس جمهور گینه، نخستین رئیس جمهور منتخب دموکراتیک در گینه است. او در داخل کشور یک مرد قدرتمند است، اما این دلیل نمی‌شود به محافظ شخصی نیازی نداشته باشد. در سال ۲۰۱۱ یکی از مخالفان سیاسی او سعی کرد او را در خانه اش به قتل برساند. در نهایت، پس از یک درگیری یک ساعته، مهاجم کشته شد. این رویداد باعث شد کانده به فکر ایجاد یک گروه مخفی ویژه و وفادار بیفتد. گروه ویژه کانده که تعداد آن به ۱۰۰۰ نفر می‌رسد علاوه بر حفاظت از جان او، وظیفه ردیابی و شناسایی دشمنان او در نقاط مختلف این کشور را نیز دارد.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن
شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن حتی در کوچکترین سفر خود محافظانش را به همراه دارد. در سفر‌های خارجی مهم شمار محافظان او به ۹ هزار نفر نیز می‌رسد که طی بخش‌های مختلف به مقصد اعزام می‌شوند.

این خبر ۱۰ چهره سیاسی جهان با کارکشته‌ترین تیم بادیگارد + تصاویر اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

۳ پیام پوتین به ایران، امریکا و اروپا / ایران را بابت قول آشتی وهمی ترامپ، معامله نمی کنیم

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، اظهارات ولادیمیر پوتین پس از آن بیان شد که پومپئو به منظور گفتگو در مورد برجام به روسیه آمد. منابع در مسکو به المانیتور گفته اند که این احساس وجود دارد که پومپئو حامل پیام آشتی از سوی ترامپ بوده، پیامی که همراه با درخواست بی طرف روسیه در منازعه احتمالی بین امریکا و ایران بود.
ماکسیم سخوف در المانیتور نوشت: ولادیمیر پوتین اخیرا در کنفرانس خبری مشترکی با رئیس جمهور اتریش گفت: «به محض اینکه ایران اقداماتی در تقابل {با اقدامات غرب} انجام دهد و بخشی از تعهداتش را ترک گوید، روز بعد همه فراموش خواهند کرد که این امریکا بود که در ابتدا نابودی توافق را رقم زد و به جای آن، تقصیر کاملا به گردن ایران می افتد. »

در ادامه این مطلب آمده است: این اظهارات پس از آن بیان شد که پومپئو به به منظور گفتگو در مورد برجام به روسیه آمد. منابع در مسکو به المانیتور گفته اند که این احساس وجود دارد که پومپئو حامل پیام آشتی از سوی ترامپ بوده، پیامی که همراه با درخواست بی طرف روسیه در منازعه احتمالی بین امریکا و ایران بود.

یوری یوشکاوف دستیار سیاست خارجی پوتین به ایتارتاس گفت: در مورد توافق هسته ای ایران به صورت کوتاه در جلسه پرداخته شد.

وی افزود: ما در این جلسه رویکرد خود را که منتقد اقدامات اخیر دولت امریکاست مطرح کردیم. رئیس جمهور و وزیر خارجه امریکا مدتی را به تحولات محتمل حول ایران اختصاص دادند. می توانم بگویم بحث جالبی بود.

اولین پیام پوتین به آمریکا: واشنگتن مقصر اصلی نابودی تدریجی اعتبار سنجی برجام 

سخنان پوتین اما حاوی سه پیام بود. نخستین پیام خطاب به امریکا بود: واشنگتن مقصر نابودی تدریجی  اعتبارسنجی هسته ای و اقدامات اعتمادساز دیپلماتیکی بود که برجام آن را خلق کرده بود.

دومین پیام به اروپا: واسطه های ترجیحی ایران برای میانجیگری بین تهران و واشنگتن 

پیام دیگر خطاب به اروپایی ها یا تقریبا تنها ناجیان برجام بود که در عمل به تعهدات خود ناکام بودند. مسکو می فهمد که کشورهای اروپایی دخیل در برجام، واسطه های ترجیحی ایران برای میانجیگری بین تهران و واشنگتن هستند.

سومین پیام پوتین: سیگنالی به ایران درباره تشدید تنش ها و آمادگی برای هرنوع واکنشی

سومین پیام خطاب به ایران بود. کرملین به دنبال آن است که درس های تلخ خود را نسبت به آنچه در بحث توافق های بین المللی درست می داند، با تهران به اشتراک بگذارد. پوتین همچنین این سیگنال را داد که اگر ایران در مسیر «تشدید {تنش ها} برای تنش زدایی» بیافتد،  باید برای هر نوع واکنشی خود را آماده کند، از جمله واکنش اروپایی ها که بعید است برخلاف اطمینان هایی که داده اند، آمریکا را به چالش بکشند.

روابط هوشمندانه روسیه با ایران

از زمان اغاز کارزار نظامی در سوریه، بسیاری در ایران نسبت به اتحاد نزدیک با مسکو به دلیل نگرانی ها از خیانت این کشور، هشدار داده اند. روسیه به نوبه خود،  روابط هوشمندانه با ایران را که می تواند به عنوان ابزار چانه زنی در مقابل غرب مورد استفاده قرار بگیرد، را توسعه داده است.

درحالیکه تنش ها بر سر ایران افزایش می یابد، مسکو به دنبال استفاده حداکثری از اهرم خود در رابطه با تهران و واشنگتن و در عین حال حفظ سرمایه گذاری های سیاسی و دیگر منافع خود در سراسر منطقه است. اما این لزوما بدین معنا نیست که روسیه، ایران را بابت قول آشتی وهمی دولت ترامپ، معامله می کند. اما مسکو می خواست برای تهران روشن بسازد که انتظارات خود را نسبت به کمک روس ها، پایین بیاورد.

این خبر ۳ پیام پوتین به ایران، امریکا و اروپا / ایران را بابت قول آشتی وهمی ترامپ، معامله نمی کنیم اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

واکنش روزنامه اطلاعات به اظهارات پوتین در خصوص تنش های اخیر ایران و آمریکا

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، پوتین رئیس‌جمهور روسیه چهارشنبه گذشته در نشست مطبوعاتی به همراه رئیس‌جمهور اتریش و در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره بحران آفرینی ترامپ علیه ایران جمله‌ای را بیان کرد که مورد توجه و برداشت خاص بسیاری از رسانه‌ها قرار گرفت. رئیس‌جمهور روسیه در برابر سؤال مشخص خبرنگاری درباره دیدگاه و مواضع او در برابر سیاست «فشار حداکثری» و تحریم‌های همه جانبه تا جنگ علیه ایران از سوی رئیس‌جمهور آمریکا، «ترامپ» قرار گرفت که در پاسخ به جای رد مستقیم و قاطعانه سیاست‌های جنگ‌طلبانه و تحریم‌های ترامپ، تلاش کرد تا پاسخ را در فضای «تعدیل» و نه «محکومیت» ترسیم کند. به خصوص که با بیان این جمله «… ما آتش‌نشانی نیستیم و نمی‌توانیم چیزی را که کاملاً به ما وابسته نیست، نجات دهیم» سوژه مناسب به رسانه‌های غربی به‌خصوص در واشنگتن داد تا این پاسخ پوتین را چراغ سبز او به ترامپ درباره ایران توصیف کنند. این رسانه‌ها در حالی که جمله پوتین را برجسته کرده‌اند، پرسیده‌اند، خطاب او ایران بوده یا اروپا یا آمریکا یا تبیین شرایط بحران‌زده بین‌المللی که ناشی از آتش‌افروزی مدام ترامپ است!؟ برداشت بسیاری از نویسندگان سیاسی در رسانه چنین است که مهم نیست به‌طور مشخص مخاطب پوتین در بیان این جمله کیست، بلکه این اظهارنظر رئیس‌جمهور روسیه به نوعی اعلام بی‌طرفی او در مسأله تحریم‌ها همراه تهدیدات نظامی از سوی ترامپ است و تأکیدی است بر اینکه کسی نباید از مسکو انتظاری داشته باشد!

نکته دیگر، زمان بیان جمله آقای پوتین است، زمانی که اتحادیه اروپا دست رد به سیاست تحریم و انحلال برجام از سوی ترامپ زد و پمپئو وزیر خارجه ترامپ بعد از یک دیدار شکست خورده در بروکسل با رئیس سیاسی اتحادیه اروپا، راهی مسکو و دیدار با پوتین شد و تلاش وزیر خارجه آمریکا برای کسب «اجماع» در بروکسل نه تنها نتیجه نداد که نشان داد، اروپا در حمایت از برجام و رد جنگ و سیاست فشار حداکثری در برابر ترامپ ایستاده است، از سوی دیگر، کشورهای مهم دیگر همچون چین، هند، ژاپن و … به صورت شفاف اجرای سیاست «فشار حداکثری» ترامپ علیه جمهوری اسلامی ایران را محکوم و اعمال تحریم‌ها و مسیر جنگ‌طلبی این سیاست را غیرقابل قبول دانستند، تفسیر و برداشت از سخنان پوتین، چراغ سبز به ترامپ خوانده شده است. انتظار این بود سخنان پوتین بازدارندگی قوی در برابر بحران آفرینی ترامپ در منطقه خلیج‌فارس و در برابر جمهوری اسلامی ایران می‌داشت، همچون تبیین جایگاه روسیه در بحران ونزوئلا یا سوریه! یا حداقل آنچه را که اروپایی‌ها دوشنبه گذشته در ملاقات با پمپئو در بروکسل گفتند را می‌گفت، نظیر «موگرینی» رئیس سیاسی اتحادیه اروپا که گفت: «او و وزرای خارجه آلمان، فرانسه و انگلیس موکداً خواستار «خویشتنداری حداکثری» آمریکا و اجتناب از هرگونه تصاعد ابعاد نظامی بحران شده‌اند. در آمریکا برخی از نویسندگان در مطبوعات این کشور در حالی که سخنان پوتین را به منزله اعلام بی‌طرفی یا بی‌تفاوتی روسیه در تقابل ترامپ با ایران گرفته‌اند، نوشته‌اند این سخنان جایگاه تندروهای تیم ترامپ را تقویت می‌کند.

جمهوری اسلامی ایران به دنبال آتش‌نشانی برای خاموش کردن جریان نژادپرست حاکم در واشنگتن نیست و این انتظار را از کشورهایی دارد که اصل چندجانبه‌گرایی را قبول دارند (و امضاء آنها بر معاهده برجام است) در مثلث شوم نتانیاهو، محمدبن سلمان و حاکم ابوظبی قرار نگیرند. تا اینجای کار ترامپ و مشاور امنیت ملی او، بولتون، همچنین پمپئو وزیر خارجه‌اش موفق نشده‌اند حداقل اجماع را در جامعه ملل و از سوی دولت‌ها درباره سیاست جنگ‌طلبانه‌اش علیه ایران به دست آورند. ترامپ می‌خواست تا با سیاست فشار حداکثری و تحریم‌های همه جانبه، اقتصاد ایران را ویران سازد و با تهدید به حمله نظامی، ایران را در انزوا قرار دهد. اما تاکنون موفق نشده است و در داخل و خارج از آمریکا، ترامپ با ادامه سیاست‌های یکجانبه‌گرای خود با محوریت فشار حداکثری و تحریم‌ها در انزوا قرار گرفته است. بی‌طرفی در برابر این سیاست و محکوم نکردن آن، همسویی و همراهی با «آتش افروز» است که در برابر آن نقش آتش‌نشانی بعد از شعله‌ور شدن آتش چندان نتیجه‌ای نمی‌دهد.

این خبر واکنش روزنامه اطلاعات به اظهارات پوتین در خصوص تنش های اخیر ایران و آمریکا اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.