دیپلمات آمریکایی: حقوق بشر کشمیر مایه نگرانی واشنگتن است

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، آلیس ولز، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور جنوب آسیا و آسیای میانه گفت، وزارت خارجه آمریکا از هند خواسته است تا دسترسی به تلفن و اینترنت را برقرار کند و بازداشتی‌ها آزاد شوند.

پس از آنکه پارلمان هند به لغو یک ماده قانون اساسی که خودمختاری کشمیری‌ها و حقی در قانون اساسی خودشان درباره پرچم و اراضی را لغو می‌کرد، رای مثبت داد، دولت نارندار مودی، نخست‌وزیر هند تدابیر امنیتی شدیدی برقرار کرد و ارتباطات قطع شد. هزاران تن هم تاکنون بازداشت شده‌اند.

کمیته فرعی روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در امور آسیا و اقیانوسیه امروز درباره وضعیت حقوق بشری در جنوب آسیا تشکیل جلسه می‌دهد. برد شرمن، رئیس دموکرات این کمیته فرعی گفته است، تمرکز روی کشمیر خواهد بود؛ جایی که زندگی حدود هشت میلیون تن مختل شده است.

هم قانونگذاران دموکرات و هم جمهوری‌خواه در ماه‌های اخیر درباره وضعیت حقوق بشری ابراز نگرانی کرده‌اند. اوایل همین ماه سناتور کریس ون هولن، به خبرنگاران در دهلی‌ نو گفت، او و دیگر اعضای هیات آمریکا در هند برای بازدید از کشمیر با ممانعت دولت هند روبرو نشدند.

آلیس ولز، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور جنوب آسیا و آسیای میانه در بیانیه‌ای همچنین گفت، ‌گفت‌وگوی مستقیم میان هند و پاکستان تاثیرگذارترین عامل در کاهش تنش‌های منطقه‌ای است. ولز از پاکستان بابت “ادامه حمایت از گروه‌های افراطگرا که در تروریسم بین مرزی” دخیل هستند، انتقاد کرد.

این خبر دیپلمات آمریکایی: حقوق بشر کشمیر مایه نگرانی واشنگتن است اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

تعداد ثروتمندان چینی برای نخستین بار از آمریکایی‌ها بیشتر شد

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری به نقل از راشاتودی، بانک کردیت سوئیس گزارش داد که تعداد ثروتمندان چینی برای نخستین بار از تعداد ثروتمندان آمریکایی بیشتر شده است.

این بانک سوئیسی در گزارش سالانه خود درباره افراد ثروتمند اعلام کرد که امسال و برای نخستین بار تعداد افراد چینی ثروتمند در دهک بالای جمعیت جهان بیشتر از افراد آمریکایی شده است.

نانت هچلر فیدهرب‌، مدیر بخش تحقیقات و امور اقتصادی بانک کردیت سوئیس، می‌گوید علیرغم تنش‌های تجاری بین چین و آمریکا طی ۱۲ ماه گذشته این دو کشور عملکرد قوی در زمینه تولید ثروت داشته‌اند.

بر اساس تحقیق این بانک سوئیسی تعداد میلیونرهای جهان ۱.۱ میلیون نفر افزایش یافته و به ۴۶.۷ میلیون نفر رسیده است و این افراد ۱۵۸.۳ هزار میلیارد دلار معادل ۴۴ درصد کل ثروت جهان را در اختیار دارند.

آمریکا بیش نیمی از این ۱.۱ میلیون نفر میلیونر جدید را به خود اختصاص داده و شاهد شکل گرفتن ۶۷۵ هزار میلیونر جدید بوده است.

در عین حال استرالیا، انگلیس و ترکیه شاهد کاهش تعداد ثروتمندان خود بوده و به ترتیب ۱۲۴ هزار، ۲۷ هزار و ۲۴ هزار نفر از تعداد ثروتمندان در این کشورها کاسته شده است.

در گزارش کردیت سوئیس تعداد افراد با ثروت بالای صد میلیون دلار ۵۵هزار و ۹۲۰ نفر و تعداد افراد با ثروت بالای ۵۰۰ میلیون دلار ۴ هزار و ۸۳۰ نفر برآورد شده است.

این بانک پیش‌بینی کرده ثروت افراد ثروتمند جهان طی ۵ سال آینده ۲۵ درصد افزایش یافته و به ۴۵۹ هزار میلیارد دلار برسد و تعداد آنها به ۶۳ میلیون نفر افزایش یابد.

این خبر تعداد ثروتمندان چینی برای نخستین بار از آمریکایی‌ها بیشتر شد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

دختر سفیر ایران در روسیه خودکشی کرد؟!

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، در حالی برخی منابع از خودکشی دختر سفیر ایران در مسکو خبر داده‌اند که طبق اعلام سفارت ایران در روسیه خانم عارفه سنایی فرزند دکتر مهدی سنایی به دلیل سکته مغزی فوت کرده است.

خبرگزاری روسی اینترفکس روز سه‌شنبه،‌ ۳۰ مهرماه، به نقل از «یک منبع آگاه» مدعی خودکشی دختر سفیر ایران در مسکو، پایتخت روسیه شد. این خبرگزاری به نقل از منبع خود زمان مرگ دختر آقای سنایی را صبح سه‌شنبه قید کرده و می‌گوید که او دچار افسردگی بوده است!

در همین حال سفارت ایران در مسکو در کانال تلگرامی خود علت مرگ عارفه سنایی، دختر ۲۸ ساله دکتر مهدی سنایی سفیر ایران در فدراسیون روسیه در تاریخ ۳۰ مهرماه ۱۳۹۸ را سکته مغزی اعلام کرده است.

هنوز صحت و سقم ادعای خبرگزاری روسی اینترفکس از سوی مقامات مسئول تائید و یا تکذیب نشده است. /انتخاب

این خبر دختر سفیر ایران در روسیه خودکشی کرد؟! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

آخرین وضعیت بارش و ترافیک جاده‌ها در کشور

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری،‌ سرهنگ نادر رحمانی دراین‌باره گفت: برابر گزارش‌های دریافتی از مراکز کنترل ترافیک در سراسر کشور در حال حاضر در اکثر محورهای استان‌های تهران، آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، زنجان، قزوین، لرستان، گیلان و اردبیل بارش باران گزارش شده است.

وی ادامه داد: همچنین در محور گرمسار – ایوانکی در استان سمنان، محور هراز در محدوده لاریجان در استان مازندران و آزادراه ساوه-تهران در استان مرکزی نیز شاهد بارش باران هستیم.

رییس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با اشاره به محورهایی که در آن‌ها مه‌گرفتگی همراه با کاهش دید گزارش شده نیز گفت: در محورهای زنجان-ماه نشان و زنجان-طارم در استان زنجان و ارتفاعات محور کرج-چالوس در استان مازندران مه‌گرفتگی و کاهش دید وجود دارد که لازم است رانندگان حین تردد در این محورها حتما چراغ‌ها خودرو را روشن کرده و با رعایت فاصله طولی مناسب و سرعت مطمئنه رانندگی کنند.

رحمانی در مورد وضعیت ترافیکی در جاده‌های کشور نیز گفت: در آزادرا ه قزوین-کرج از ازپایانه شهید کلانتری تا پل فردیس ترافیک نیمه‌سنگین است، اما در سایر محورها مشکل ترافیکی خاصی وجود ندارد.

وی در مورد ترافیک در مسیرهای بازگشت زائران اربعین نیز اظهارکرد:‌ اکثر زائران به کشور و شهرهای خود بازگشته‌اند  وضعیت ترافیکی در این محورها عادی است و تردد به آرامی در حال انجام است.

این خبر آخرین وضعیت بارش و ترافیک جاده‌ها در کشور اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

ترامپ:”نیویورک تایمز” را دیگر در کاخ سفید نبینم!

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به فاکس نیوز گفت: دیگر نمی‌خواهیم این روزنامه را در کاخ سفید داشته باشیم. ما احتمالا به اشتراک این روزنامه و همچنین روزنامه “واشنگتن پست” پایان می‌دهیم.

ترامپ همچنین مدعی شد، نیویورک تایمز از خوانندگانش بابت پوشش ضعیف اخبار رئیس جمهور عذرخواهی کرده است؛ رئیس جمهوری آمریکا به ادعاهای پیشین خود درباره نامه ارسالی از این روزنامه به مشترکانش در پی انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا اشاره کرد.

ترامپ که به صورت دائمی رسانه‌ها را بابت پوشش ناعادلانه از کاخ سفید مورد انتقاد قرار می‌دهد، رسانه‌ها را فاسد خوانده است.

این خبر ترامپ:”نیویورک تایمز” را دیگر در کاخ سفید نبینم! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

راز‌های عجیب نهفته در مقبره‌های باستانی که از آنها خبر ندارید + تصاویر

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، راز‌های نهان زیادی در مقبره‌های قدیمی نهفته است و به‌رغم اینکه فکر می‌کنیم اطلاعات زیادی از تمدن‌های باستانی داریم، گاهی اوقات راز‌های جدیدی از این مقبره‌ها سر در می‌آورند که دیدگاه تازه‌ای درخصوص گذشتگان پیش‌روی ما قرار می‌دهند.

گاهی اوقات نیز اطلاعات عجیبی و غریبی در این مقبره‌های قدیمی پیدا می‌شود که بشر هنوز به رمز و راز این اطلاعات دست پیدا نکرده است.

برای نمونه می‌توان به مومیایی‌کردن موش‌ها توسط مردمان باستان اشاره کرد، یا اینکه در یکی از اکتشافات باستان‌شناسی مشخص شد که مردمان قدیم گردن‌بندی درست‌شده از منقار پرندگان را به‌گردن می‌انداختند یا برای خاکسپاری به‌جای تابوت از قایق استفاده می‌کردند. با این حساب خالی از لطف نیست اگر در ادامه نگاهی به مقبره‌های باستانی بیاندازیم که راز‌های عجیبی در آن‌ها نهفته است.

مقبره سوهاگ (The Sohag Tomb)

در سال ۲۰۱۸ سارقین مقبره‌ای را در مصر پیدا کردند، این مقبره در نزدیک شهر باستانی «سوهاگ» واقع شده بود و گفته می‌شود که به لحاظ زیبا‌شناختی با مقبره‌ای بسیار جذاب و رنگارنگ طرف هستیم. مقبره‌ای که از آن صحبت می‌کنیم با نام «مقبره سوهاگ» شناخته می‌شود و تاریخ ساخت آن به حدود ۲ هزار سال پیش باز می‌گردد.

به‌رغم اینکه زمان زیادی از ساخت این مقبره می‌گذرد، نقش‌و‌نگار‌هایی که روی آن انجام شده هنوز هم باقیمانده است. روی دیوارنگاره‌های این مقبره فرآیند به‌خاک‌سپاری مردگان در مصر باستان به‌ تصویر کشیده شده است و کارگران را در حال کار و تلاش نشان می‌دهد. این تصاویر با جزئیات بسیار زیادی ترسیم شده‌اند و اطلاعات زیادی را از این مقبره و سبک زندگی مصریان باستان برملا می‌کنند.

از قرار معلوم مقبره‌ای که از آن صحبت می‌کنیم مربوط به یک زوج مصری بوده و این‌گونه که پیدا است شوهر این خانواده، «توتو» (Tutu)، نام داشت و از مقامات عالی‌رتبه مصر بود. در داخل «مقبره سوهاگ» دو مومیایی دیگر نیزپیدا شده‌اند که یکی از آن‌ها زنی ۳۵ تا ۵۰ ساله و دیگری نیز پسری ۱۲ تا نهایتاً ۱۴ ساله است.

مومیایی‌های مختلفی از گربه‌ها و پرندگان در دور این مومیایی‌ها قرار گرفته است و به‌صورت کاملاً غیرقابل‌توضیحی چیزی نزدیک به ۵۰ موش مومیایی شده در اطراف این جنازه‌های مومیایی وجود دارد.

قبر زوج عاشق‌پیشه در منطقه رکهیگاری در پاکستان (Rakhigarhi Burial)

در منطقه‌ای با نام «دره سِند» (Indus Vally) راز‌های باستانی زیادی وجود دارد و یکی از مهم‌ترین این راز‌ها در سال ۲۰۱۶ در منطقه «رکهیگاری» (Rakhigarhi) واقع در «دره سند» برملا شد.

در این منطقه قبرستانی وجود دارد که چیزی حدود ۷۰ نفر در آن دفن شده‌اند. این قبر‌ها به‌ لحاظ باستان‌شناسی ارزش زیادی دارند، اما یکی از آن‌ها اطلاعات بیشتری در اختیار باستان‌شناسان قرار داده است و راز‌هایی دارد که هنوز برملا نشده‌اند.

در این قبر که عمق زیادی هم ندارد یک مرد و زن در کنار هم آرمیده‌اند. جمجمه‌های این دو اسکلت به نوعی به سمت یکدیگر متمایل شده که گویی با محبت به هم نگاه می‌کنند. به‌همین دلیل نیز پیش‌بینی می‌شود که این اسکلت‌ها مربوط به زوج عاشق‌پیشه‌ای بوده که در زمان حیات به‌ هم عشق می‌ورزیدند.

زوج عاشق‌پیشه داستان ما چیزی حدود ۴۵۰۰ هزارسال پیش از دنیا رفته‌اند و دلیل مرگ آن‌ها نیز تاکنون مشخص نشده است. هیچ اثری از زخم و شکستگی در استخوان‌های این زوج مشاهده نمی‌شود و از قرار معلوم به لحاظ سلامت جسمانی در وضعیت خوبی قرار داشتند.

این زوج به‌ لحاظ سن‌و‌سال نیز جوان به‌نظر می‌رسند و اسکلت مرد از سن و سالی نزدیک به ۳۵ سالگی حکایت می‌کند و اسلکت زن نیز گویای این است که چیزی حدود ۲۵ سال سن بیشتر نداشته است.

از قرار معلوم این زوج در فاصله زمانی بسیار کوتاه مدتی از یکدیگر فوت کرده‌اند و شاید به همین دلیل جنازه‌شان در کنار هم دفن شده باشد. نحوه خاک‌سپاری این زوج عاشق و دلیل فوت آن‌ها یکی از رمزآلود‌ترین راز‌های مقبره‌های باستانی به‌حساب می‌آید.

مقبره کاشف استرالیا

 

سال‌ها پیش کاپیتان «متیو فلیندرز» (Matthew Flinders)، سفری به ساحل استرالیا داشت و این سفر زمینه شناخت این قاره بزرگ را برای جهانیان فراهم کرد. بخت با «متیو فلیندرز» یار نبود و در سال ۱۸۱۴ این جهانگرد سرشناس انگلیسی در ۴۰ سالگی فوت کرد و جنازه‌اش نزدیک به «ایستگاه راه‌آّهن یوستن» (Euston Station) در لندن دفن شد.

در سال ۱۸۴۹، مقبره «متیو فلیندرز» به‌دلیل گسترش خط‌آهن ناپدید شد و باتوجه به اینکه افراد زیادی در این منطقه دفن شده بودند، کسی بعید می‌دانست که قبر «متیو فلیندرز» در میان تعداد زیاد قبر‌ها پیدا شود.

در نتیجه مقبره این جهانگرد انگلیسی تا مدت‌ها از نظر پنهان بود تا اینکه در سال ۲۰۱۹ عملیات احداث خط آهن سریع‌السیر در منطقه‌ای که گفته می‌شد «متیو فلیندرز» در آن دفن شده بود آغاز گردید.

در کنار جنازه این جهانگرد انگلیسی، نزدیک به ۴۰هزار نفر دیگر نیز دفن شده بودند که کسی حتی فکرش را هم نمی‌کرد که تابوت «متیو فلیندرز» پیدا شود. اما از آنجایی که نام این جهانگرد روی تابوتش نگاشته شده بود، کارگردان در حین احداث خط‌ آهن به‌صورت کاملاً اتفاقی تابوت «متیو فلیندرز» را پیدا کردند.

مقبره مردپرنده‌ای اهل سیبری

باستان‌شناسان در سال ۲۰۱۹ مقبره‌ای مربوط به فردی از منطقه «نووسیبیسک» (Novosibirsk) در روسیه را پیدا کردند. عمر این قبر بسیار زیاد بود و به عصر برنز باز می‌گشت. باستان‌شناسان با چنین قبر‌های قدیمی غریبه نیستند و تاکنون قبر‌های زیادی مربوط به عصر برنز کشف شده است، اما این قبر راز‌های عجیبی داشت که حتی کارشناسان نخبه باستان‌شناسی را انگشت‌به‌دهان باقی گذاشت.

راز این قبر از این قرار بود که مردی که نزدیک به ۵هزار سال پیش در آن دفن شده بود، گردنبندی از منقار و جمجمه پرندگان به‌ گردن داشت. پس از بررسی‌های دقیق‌تر مشخص گردید که نزدیک به ۵۰ منقار و جمجمه پرنده در ساخت این گردن‌بند استفاده شده بود و به همین دلیل نیز این جنازه باستانی، با نام مردپرنده‌ای شناخته می‌شود.

در حال حاضر کسی راز استفاده از گردن‌بندی با منقار پرندگان را در این مقبره کشف نکرده است و گفته می‌شود که چنین‌ کاری احتمالاً به‌دلیل باور‌های مذهبی انجام شده یا اینکه این مرد در دوران حیات خود بیش از اندازه به پرندگان علاقه داشته است. در این مقبره در کنار جنازه مرد پرنده‌ای، دو بچه با حدود ۱۰ سال‌ سن نیز دفن شده بودند که قبر این مرد با قبر این بچه‌ها توسط یک تکه چوب جدا شده بود.

یک مرد دیگر نیز در این مقبره دفن شده بود که ماسک عجیب و غریبی روی صورت‌اش قرار داشت و با توجه به ماسک و گردن‌بندی که به آن اشاره کردیم، احتمال جادوگر بودن این دو مرد وجود دارد.

مقبره‌ای از قتلی خانوادگی

در سال ۲۰۱۱ مقبره‌ای دسته جمعی در حوالی روستای «کوشتسه» در لهستان کشف شد. ابتدا در این گور دسته‌جمعی چیز خاصی دیده نمی‌شد و باستان‌شناسان بر این باور بودند که این گور چیزی حدود ۵ هزار سال عمر دارد و زمان آن به عصر برنز باز می‌گردد، اما پس از بررسی‌های بیشتر مشخص گردید که حدود ۱۵ بزرگسال و بچه در این گور با جمجمه‌ای متلاشی‌شده دفن شده‌اند.

در نتیجه تحقیقات بیشتری برای کشف راز این گور دسته‌جمعی آغاز گردید و مشخص شد که فردی قربانی‌های این جنایت را با دقت زیاد به‌خاک سپرده است. در آزمایش‌های دی.ان.‌ای نیز مشخص شد که این افراد بایکدیگر رابطه خانوادگی دارند و به‌غیر از چندین مرد، بقیه جنازه‌ها مربوط به بچه‌ها و زن‌ها بود.

بر اساس این آزمایش ها، در این گور دسته‌جمعی جنازه چهار مادر در کنار فرزندانشان دفن شده بود و خبری از پدر‌ها نبود. به‌ این ترتیب می‌توان گفت کسی که این جنازه‌ها را دفن کرده، علاقه زیادی به آن‌ها داشته و این افراد را از نزدیک می‌شناخته و از رابطه مادرفرزندی میان آن‌ها آگاه بوده است.

از قرار معلوم پدر‌ها و مرد‌های قدرتمند این خانواده‌ها، در زمانی که حمله انجام شده بود در خانه نبودند و پس از بازگشت به خانه با بدن بی‌جان زن و فرزندان خود روبرو شده‌اند. در حال حاضر دلیل این حمله خونبار مشخص نشده، اما به‌احتمال زیاد درگیری‌های قومی دلیل این فاجعه بوده است.

مقبره‌ای در یکی از اولین‌شهر‌های تاریخ

منطقه «چاتال‌هویوک» (Catalhoyuk)، در ترکیه واقع شده است و بسیاری بر این باورند که یکی از اولین شهر‌های دنیا در این منطقه بنا شده بود و گفته می‌شود این شهر در دوران اوج خود چیزی حدود ۸هزار نفر سکنه داشت.

این افراد در خانه‌هایی بسیار نزدیک به هم زندگی می‌کردند و باستان‌شناسان بر این باور هستند که زندگی در محیطی شلوغ، زمینه ایجاد بیماری و شرارت را در میان مردمان این منطقه فراهم کرده است.

باستان‌شناسان تحقیقات گسترده‌ای را در بازه‌زمانی طولانی ۲۵ ساله در منطقه‌ای به‌وسعت ۳۲ هکتار انجام دادند و مقبره ۷۴۲ نفر از ساکنین این منطقه و جنازه‌های آن‌ها با دقت زیاد بررسی کردند. در این تحقیقات مشخص گردید نزدیک به یک قرن انسان‌ها در این منطقه در خانه‌هایی بسیار نزدیک به‌ هم زندگی می‌کردند.

این خانه‌ها به‌ اندازه‌ای به هم نزدیک بودند که همسایه‌ها به‌راحتی از روی پشت‌بام به منزل دیگر همسایه‌ها دسترسی داشتند. در نتیجه بررسی‌های انجام شده روی اسکلت‌هایی که در این مقبره‌ها پیدا شد حکایت از افزایش خشونت در میان این مردمان داشت و زن‌های زیادی با جمجمه‌های شکسته در این قبر‌ها دفن شده بودند.

این تحقیقات ثابت کرد که تغییر سبک‌زندگی مردم از دامداری به زراعت و همچنین زندگی در محیطی بسیار شلوغ و پرتجمع باعث شده تا خشونت و بیماری در شهر «چاتال‌هویوک» افزایش پیدا کند.

استخوان‌کده سدلک (Sedlec Ossuary)

در زیر کلیسای کوچکی در جمهوری چک، چیزی حدود ۷۰هزار اسکلت قرار گرفته است و به‌همین دلیل نیز به این منطقه استخوان‌کده می‌گویند. تارخ ساخت کلیسای کوچکی که از آن صحبت می‌کنیم به حدود ۱۴۰۰ سال پس از میلاد مسیح باز می‌گردد و در سال ۲۰۱۷ تعمیراتی در این کلیسا صورت گرفت و راز‌های بیشتری در این مکان مرموز مشخص گردید. این تعمیرات باعث شد چیزی حدود ۳۰ گور دسته‌جمعی در زیر کلیسا پیدا شود که ۱۵۰۰ اسکلت در آن دفن شده بود.

این امر باعث شده تا «استخوان‌کده سدلک» به بزرگترین قبرستان در اروپا تبدیل شود که تاریخ ساخت آن به‌قرون وسطی باز می‌گردد. قبر‌های جدیدی که از آن‌ها صحبت می‌کنیم حتی از کلیسایی که روی این قبر‌ها بنا شده نیز قدمت بیشتری دارد و گفته می‌شود این قبر‌ها در دو بازه زمانی ایجاد شده‌اند.

تاریخ قبرستان قدیمی که در این منطقه واقع شده به سال ۱۳۱۸ میلادی باز می‌گردد و از قرار‌ معلوم در آن زمان خشکسالی بزرگی منطقه را تحت‌تاثیر قرار داده بود و به‌همین دلیل نیز در این خشکسالی مردم زیادی جان خود را از دست دادند و قبر‌های زیادی را شاهد هستیم.

قبرستان دیگری که از آن صحبت می‌کنیم، تازه‌سازتر به‌حساب می‌آید و تاریخ ساخت آن به سال ۱۳۴۸ تا ۱۳۵۰ میلادی باز می‌گردد و در آن زمان نیز طاعون مرگباری منطقه را فرا گرفته بود و جنازه‌های طاعون‌زده در این قبر‌ها قرار دارند. تمام نشانه‌ها از دفن باعجله جنازه‌ها حکایت دارد و به‌احتمال زیاد مسئولین قبرستان از ترس انتقال بیماری‌های خطرناک، در کمترین زمان ممکن جنازه‌ها را خاک کر‌ده‌اند.

مقبره‌ای که در آن قایق دفن شده است

در سال ۲۰۱۹ باستان‌شناسان با کشفی جالب و عجیب در خرابه‌های «اوپسالا» (Uppsala) در سوئد روبرو شدند. این باستان‌شناسان حتی فکرش را هم نمی‌کردند که به یکی از دستاور‌های مهم باستان‌شناسی رسیده‌اند چرا که بیشتر مرده‌های این قبرستان به‌همراه قایق دفن شده‌بودند.

خاکسپاری با قایق به سال‌های ۵۵۰ تا ۱۰۵۰ میلادی باز می‌گردد و افراد ثروتمند و کسانی که دستشان به‌ دهانشان می‌رسید می‌توانستند چنین خاکسپاری را برای خودشان وصیت کنند. قایق‌هایی که به آن‌ها اشاره کردیم در این گورستان به‌عنوان تابوت استفاده می‌شد.

همان‌گونه که می‌دانید قایق‌ها در دوران باستان با چوب ساخته می‌شد و چوب در میان خاک تجزیه می‌شود، اما باستان‌شناسان به یک مقبره با قایقی دست‌نخورده برخوردند. در این مقبره جنازه مردی دفن شده بود که در کنار او جنازه یک اسب و سگ هم به‌همراه تیرو‌کمان خاک شده بود. قبر‌های دیگر در اثرساخت‌و ساز‌هایی که تاریخ آن‌ها به قرون شانزدهم میلادی باز می‌گردد، کاملاً از بین رفته بود.

باستان‌شناسان پس از تحقیقات زیاد موفق شدند ۱۰ قبر با قایق پیدا کنند، اما بیشتر این قبر‌ها آسیب‌های زیادی دیده بودند و اطلاعات مهمی از آن‌ها به‌دست نمی‌آمد.

مقبره‌ای با نشانه‌هایی از مردم فلسطین باستان

باستان‌شناسان چندین دهه است که به‌دنبال کشف خاستگاه اصلی مردمان فلسطین باستان می‌گردند و به‌همین منظور در سال ۲۰۱۹ نتایج آزمایش‌های دی.ان.ای، اطلاعات جالبی را از این مردمان باستانی برملا کرد.

باستان‌شناسان دی. ان.‌ای جنازه‌های مردمان فلسطین باستان را در قبرستانی در منطقه‌ای با نام «اشکلون»، در فلسطین اشغالی آزمایش کردند. این افراد چیزی حدود ۲۸۰۰ تا ۳۶۰۰ سال پیش در این منطقه زندگی می‌کردند و آزمایش دی. ان.‌ای آن‌ها ثابت کرد که در آغاز در این منطقه زندگی نمی‌کردند و نیاکان آن‌ها از راه دریای مدیترانه خودشان را به این منطقه رسانده بودند.

به‌این ترتیب می‌توان پیش‌بینی کرد که نیاکان این افراد از مناطقی مانند جزیره «ساردنی» (Sardinia)، در جنوب ایتالیا، یونان و احتمالاً اسپانیا و پرتقال به این منطقه مهاجرت کرده‌اند.

به این ترتیب جای هیچ شکی باقی نمی‌ماند افرادی که در این قبرستان دفن شده‌اند، ریشه‌ای در اروپای جنوبی دارند. مشخص شد که این افراد چیزی حدود ۳هزار سال پیش به این منطقه مهاجرت کرده‌اند و پس از ازدواج با افراد محلی، ژن این مهاجران در بازه زمانی ۲۰۰ساله با افراد محلی که در این منطقه سکونت داشته‌بودند کاملاً یکسان شده بود.

مقبره توتان‌خامن بریتانیا (Britain’s Tutankhamen)

در سال ۲۰۰۳ عملیات گسترش‌جاده در منطقه «پریتل‌وِل» (Prittlewell)، واقع در «اِسکس» (Essex)، در حال انجام بود که این عملیات ساختمانی به کشف مقبره‌ای منجر شد که باستان‌شناسان آن را «مقبره توتان‌خامن بریتانیا»، می‌نامند. تاریخ ساخت این مقبره به قرن ششم میلادی باز می‌گردد و از مقبره‌ای برای شما صحبت می‌کنیم که جزئیات زیادی دارد.

قدمت زیاد این مقبره باعث شده تا قسمت‌های زیادی از آن خراب شود، اما با توجه به چیز‌هایی که از این مقبره باقیمانده است می‌توان پیش‌بینی کرد که با مقبره‌ای طرف هستیم که به فردی بسیار ثروتمند تعلق دارد.

اینجا بود که پای تاریخ‌شناسان نیز به این مقبره باز شد و پس از بررسی‌های فراوان به این نتیجه رسیدند که جنازه داخل این مقبره «سِیکسا» (Seaxa) نام دارد و احتمالاً مربوط به شاهزاده‌ای از نژاد «آنگلوساکسون» (Anglo-Saxon) است که برای ساخت مقبره او سیزده اصله درخت بلوط بریده شده و نزدیک به ۲۵ نفر مرد پرقدرت برای ساخت این مقبره شبانه‌روز تلاش کرده‌اند.

داخل این مقبره اشیاء قدیمی زیادی به چشم می‌خورد که یکی از آن‌ها سازی قدیمی است که شباهت‌های زیادی به چنگ دارد. در این مقبره صلیب‌هایی از طلا نیز به‌چشم می‌خورد که حکایت از مسیحی بودن جنازه‌ای که در آن دفن شده دارد.

این خبر راز‌های عجیب نهفته در مقبره‌های باستانی که از آنها خبر ندارید + تصاویر اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

رسوایی برای آل سعود! / پیدا شدن بسته‌های پوشک در تجهیزات سربازان سعودی در جنگ با یمن + فیلم

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، عربستان و متحدانش، چند سالی است که جنگ تمام عیاری را علیه کشور یمن به راه انداخته‌اند.

به تازگی ویدئویی در رسانه‌های عربی منتشر شده که نشان می‌دهد ارتش سعودی در جنگ با یمنی‌ها، همراه خود بسته‌های پوشک حمل می‌کرده‌اند.این خبر رسوایی برای آل سعود! / پیدا شدن بسته‌های پوشک در تجهیزات سربازان سعودی در جنگ با یمن + فیلم اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

ترامپ: اوباما ۱۱ بار تماس گرفت اما “اون” جوابش را نداد

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، به نوشته روزنامه دیلی میل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که سه بار به صورت رو دررو با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دیدار کرده، گفت: من او را دوست دارم و او هم مرا دوست دارد. ما با هم تفاهم داریم. من به او احترام می‌گذارم و او نیز برای من احترام قائل است.

ترامپ افزود: باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا در جریان گذار قدرت به من گفته بود که جاه طلبی اتمی کره شمالی بزرگترین مشکل است و او نمی‌دانست که چطور آن را حل کند.

 ترامپ در ادامه گفت:‌ اوباما به من گفت که نمی‌داند چطور این مساله را حل کند. من از او پرسیدم که آیا تا به حال به کیم جونگ اون زنگ زده‌ای؟ اوباما پاسخ داد خیر. اما حقیقت این است که اوباما ۱۱ بار تلاش کرد تا با کیم تماس بگیرد اما رهبر کره شمالی که مرد باشخصیتی است به تماس‌های او پاسخ نداد. کیم برای اوباما احترامی قائل نبود اما به تماس‌های من پاسخ داد.

واکنش دولت اوباما

در همین حال بن رودز، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در دوران ریاست جمهوری اوباما یک ساعت پس از این اظهارات ترامپ در توییتی نوشت : ترامپ یک “دروغگوی سریالی” است و تماسی که او توصیف می‌کند هرگز صورت نگرفته است.

ترامپ در گذشته نیز ادعای مشابهی مطرح کرده بود. وی در ماه ژوئن گفته بود که اوباما می‌خواست با کیم جونگ اون دیدار کند اما دولتش در برنامه ریزی این نشست ناکام بود.

ترامپ در جریان یک کنفرانس خبری مشترک با مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی که در ماه ژوئن در سئول برگزار شده بود، گفت: اوباما می‌خواست با کیم دیدار کند اما رهبر کره شمالی نمی‌خواست اوباما را ببیند. دولت اوباما برای چنین دیداری التماس می‌کرد. آنها دائما برای برقراری چنین دیداری التماس می‌کردند و کیم جونگ اون نمی‌خواست اوباما را ببیند.

جیمز کلاپر، رئیس امنیت ملی آمریکا در دولت اوباما در آن زمان به این اظهارات ترامپ خندید و گفت: در تمامی گفت و گوهایی که حول محور کره شمالی بود و من در آنها شرکت داشتم به خوبی به یاد می‌آورم که هرگز اوباما برای دیدار با کیم جونگ اون ابراز علاقه نکرده بود.

اوباما در سال ۲۰۰۷ میلادی در حالی که به عنوان نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مبارزه می‌کرد، گفته بود که می‌خواهد بدون هیچ پیش شرطی با کیم جونگ اون دیدار کند اما هیچ سند و مدرکی دال بر این که اوباما پس از روی کارآمدن در سال ۲۰۰۹ میلادی چنین دیداری را در نظر گرفته یا خیر وجود ندارد. /ایسنا

این خبر ترامپ: اوباما ۱۱ بار تماس گرفت اما “اون” جوابش را نداد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

ترامپ: سعودی‌ها به‌جز پول، چیز دیگری ندارند

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری،  «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در یک مصاحبه تازه ضمن تکرار ادعای دست داشتن ایران در حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، با افتخار از دستاورد دولتش در زمینه گرفتن پول از سعودی‌ها سخن گفته است.

رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز که بامداد امروز سه شنبه به وقت تهران پخش شده است، به سوالات «شان هنیتی» مجری محبوب خود درباره مسائل مختلف داخلی و خارجی پاسخ داده است.

شان هنیتی مجری سرشناس فاکس نیوز در بخشی از این مصاحبه که بخش اعظم آن به صحبت درباره جنجال‌های داخلی در آمریکا بر سر رسوایی «اوکراین‌گیت» گذشت، از ترامپ درباره تنش‌ها بین واشنگتن و تهران و اختلافات در منطقه غرب آسیا سوال کرد.

هانیتی پرسید: «به من اجازه بدهید از شما درباره ایران سوال کنم. ایران یک پهپاد (آمریکایی) را در هوا هدف قرار داد. آن‌ها نفتکش‌ها را توقیف کرده‌اند. شما درباره استقلال انرژی آمریکا و تنگه هرمز صحبت کردید».

رئیس‌جمهور آمریکا با پریدن در سوال این مجری سرشناس فاکس نیوز گفت: «خوب اول از همه باید بگویم که آن‌ها (ایرانی‌ها) نفتکش‌های ما را نگرفته‌اند و آن نفتکش‌ها مال ما نبودند، اما درباره تنگه هرمز باید بگویم که این تنگه از منظر ژئواستراتژیکی برای ما اهمیت کمتری دارد».

ترامپ ادامه داد: «ما (در تنگه هرمز) کشتی‌های خیلی کمی داریم چرا که از زمان حضور من (در مقام ریاست جمهوری آمریکا)، ما دیگر از نظر انرژی، مستقل شده‌ایم در نتیجه ما در آنجا کشتی‌های کمی داریم».

هانیتی با اشاره به سرنگونی پهپاد گران قیمت و جاسوسی «گلوبال هاوک» آمریکا توسط ایران، خطاب به رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «من از اینکه شما به ایران حمله نکردید، شگفت شده شدم».

سی‌ام خردادماه بود که روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد: در نخستین ساعات بامداد امروز (پنجشنبه ۳۰ خرداد) یک فروند پهپاد جاسوسی “گلوبال هاوک “امریکا بعد از تجاوز به حریم سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه روبروی کوه مبارک استان هرمزگان، هدف آتش پدافند نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت و سرنگون شد.

ترامپ در پاسخ به ابراز شگفتی مجری فاکس نیوز درباره «حمله نکردن به ایران» در پاسخ به سرنگونی گلوبال هاوک اینطور جواب داد: «ما (با حمله نکردن به ایران) حسن نیت زیادی (برای آمریکا) درست کرده‌ایم. آن‌ها (ایرانی‌ها) یک پهپاد را که کسی در آن نبود، ساقط کردند. حسن نیت زیادی درست شده است. آن‌ها عربستان سعودی را هدف قرار دادند. ما (آمریکا) به عربستان سعودی نظامیانمان را فرستادیم».

رئیس‌جمهور آمریکا برای توجیه دلیل اعزام نظامیان این کشور به عربستان سعودی، با افتخار از گرفتن پول در ازای اعزام نظامیان سخن گفت و بار دیگر به عربستان سعودی توهین کرده است.

ترامپ گفت: «عربستان سعودی دارد پول (اعزام نظامیان آمریکا را) پرداخت می‌کند. شما می‌دانید که این موضوع هرگز قبلا اتفاق نیافتاده بود. ما به آن‌ها گفتیم که شما باید پولش را بدهید و آن‌ها دارند پول می‌دهند. آن‌ها به‌جز پول، چیز دیگری ندارند فقط پول نقد».

وی افزود: «آن‌ها دارند پول می‌دهند و ما برخی از نظامیانمان را به آنجا فرستادیم و می‌خواهیم که از آن‌ها به خوبی حفاظت کنیم».

رئیس‌جمهور آمریکا با اشاره به پاسخ ندادن دولت او به سرنگونی پهپاد گلوبال هاوک گفت: «ما سرمایه سیاسی خوبی برای خودمان ساختیم. می‌دانید که همه فکر می‌کردند بعد از پیروزی من، جنگ جهانی سوم را خواهیم داشت و هیلاری کلینتون عادت داشت این حرف را بزند. باید بگویم که من واقعا برای (حملهخ به ایران) تحریک شده بودم، اگر افراد دیگری بودند (به ایران) حمله می‌کردند، اما من با حمله نکردن، سرمایه (سیاسی و حسن نیت) زیادی درست کردم».

اظهارات ترامپ درباره دلیل انفعال دولت آمریکا در برابر سرنگونی پهپاد این کشور در شرایطی مطرح شده که رسانه‌های آمریکایی و برخی مقام‌های این کشور پیشتر گفته‌اند که نگرانی اصلی دولت ترامپ، واکنش ایران به هر گونه حمله آمریکا بوده است.

در همین ارتباط، پانزدهم شهریورماه «جوزف دانفورد»، رئیس وقت ستاد مشترک نیرو‌های مسلح آمریکا در نشست اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا در پاسخ به سوالی درباره سرنگونی گلوبال هاوک گفته بود: «به توانمندی‌های نظامی ایران احترام می‌گذارم» /فارس

این خبر ترامپ: سعودی‌ها به‌جز پول، چیز دیگری ندارند اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

سفره شام بوی نفت می‌دهد!

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری،  نیم‌نگاهی به ظرفیت‌های اقتصادی برای شرکت‌های خارجی در سوریه نشان می‌دهد یکی از عوامل مهم در تحولات اخیر سوریه، جذابیت اقتصادی است که برخی کشور‌ها متوجه آن شده‌اند.

نبرد‌های کنونی در سوریه، این کشور را به سوی تحقق سناریوی تقسیم آن به دو بخش شمالی و جنوبی سوق داده است. نیرو‌های کرد، امریکایی، داعش، ترکیه و سوری در حال نبرد برای تحقق خواسته‌های خود هستند. بشار اسد که سال گذشته توانسته بود بخش اعظم خاک کشورش را از نیرو‌های شورشی پس بگیرد، با ورود ارتش ترکیه به خاک سوریه با شرایط دشواری روبه‌رو شده است.

با ذخایر نفت نیمه شمالی

در منطقه شمال سوریه، همه میادین نفت این کشور وجود دارد و نیرو‌های کرد مخالف دولت، کنترل تولید حدود ۶۰هزار بشکه نفت در روز را در اختیار دارند. خط لوله‌هایی نیز از شمال شرق و حومه دیرالزور در شرق سوریه تا پالایشگاه‌های حمص و بن یاس ساخته شده‌اند.
این میادین در حملات هوایی ارتش امریکا آسیب زیادی دیده‌اند، اما از اهمیت بالایی برای اقتصاد سوریه برخوردار هستند. در ماه می‌امسال در مناطق تحت کنترل دولت بشار اسد اعتراضاتی به دلیل کمبود سوخت روی داد و دمشق وادار شد تا روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت از ایران وارد کند.
واردات نفت این کشور با مخالفت‌های گسترده غرب روبه‌رو است. در تابستان امسال، نفتکش آدریان دریا در جبل‌الطارق به دلیل تخطی از تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه دولت بشار اسد توقیف شد، اما پس از آزادی و برخلاف تعهدات تهران، بار دیگر روانه آب‌های سوریه شد.

پازل پیچیده

روسیه و به صورت دقیق‌تر شرکت‌های روسی، خواهان استفاده از فرصت‌های اقتصادی در خاک سوریه هستند.
روسیه در ژانویه امسال قراردادی برای بهره‌برداری از میادین تحت حاکمیت دولت بشار اسد امضا کرده است. در فوریه سال گذشته نیز شرکت استرویترنسگز با مدیریت گنادی تیمچنکو و از مردان مورد اعتماد کرملین توانست قرارداد تولید فسفات از منطقه مرکزی پالمیرا را در دست گیرد. تیمچنکو، بنیانگذار غول تجارت نفت گانور بوده و از سرمایه‌گذاران کلیدی در پروژه ال‌ان‌جی نواتک به شمار می‌رود. پس از بحران شبه جزیره کریمه در سال ۲۰۱۴ میلادی، وی از سوی واشنگتن تحریم گردید.

تقسیم غنائم نبرد شام

در نزدیکی کوبانی و میان منطقه عملیاتی ارتش ترکیه، کارخانه سیمان لافارج وجود دارد. رود فرات مرز میان مناطق تحت کنترل اسد و کرد‌ها را ترسیم کرده است. منطقه پالیمار، مهم‌ترین حوزه تولید گاز طبیعی در سوریه است و پس از بازسازی نیروگاه‌های سوریه، این میادین از اهمیت زیادی برای خوراک تأسیسات تولید برق برخوردار خواهند بود.
در شرایط کنونی، با فاصله گرفتن کرد‌ها از مرز‌های شمالی و ورود نیرو‌های سوریه به مناطق شمالی و شرقی، فرصت مناسبی برای روس‌ها جهت استخراج ذخایر نفت این کشور فراهم شده است. بار‌ها رهبران دمشق از جنگ سوریه به‌عنوان بهانه غرب برای سلطه بر منابع نفت و گاز کشورشان یاد کرده‌اند.
یکی از دلایل مهم حضور دولت روسیه در جنگ سوریه را باید حضور در بندر طرطوس این کشور در سواحل مدیترانه دانست؛ چراکه ناو‌های روسیه می‌توانند در همسایگی مرز‌های اروپا لنگراندازی کنند. به همین دلیل منتقدان خروج ترامپ از سوریه معتقدند رها کردن بحران این کشور به معنای خالی کردن فضا برای حکمفرمایی خرس‌ها خواهد بود.

درآمد‌های نفت و گاز، سیمان و فسفات

به هر ترتیب، درآمد‌های بخش نفت و گاز، سیمان و فسفات می‌تواند مسیر بازسازی کشور ویران شده سوریه را هموارتر کند.
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده هفته گذشته در توییتی بحث‌برانگیز نوشت: «ما کنترل نفت در خاورمیانه را در دست گرفته‌ایم.» هر چند در واقع، این جمله تنها زمانی می‌تواند صحیح باشد که منظور از ما، بشار اسد، ایران و روسیه باشد.
اما ترکیه، نقشی متفاوت را ایفا می‌کند. میادین نفتی سوریه به نظر نمی‌رسد فعلاً در کانون توجه آنکارا قرار داشته باشد، اما رهبران ترکیه از قطع درآمد‌های نفتی شورشیان کرد خوشحال خواهند بود.
ترک‌ها در برابر کرد‌های عراق و سوریه مواضع متفاوتی دارند. آن‌ها با رهبران اقلیم کردستان قرارداد خرید و ترانزیت نفت تا سواحل مدیترانه امضا کرده‌اند، اما خواهان سرکوب و حذف منابع درآمدی کرد‌های سوریه هستند.
شرکت روسنفت نیز در سال ۲۰۱۸ میلادی، قراردادی برای صدور گاز کردستان به ترکیه امضا کرده است. خط لوله کردستان به ترکیه در گذشته از اهداف اصلی حملات گروه پ‌ک‌ک از گروه‌های نزدیک به کرد‌های سوریه محسوب می‌شد و اینک با آغاز عملیات ارتش ترکیه ممکن است شاهد آغاز عملیات‌هایی علیه آن باشیم.
ترامپ پس از چراغ سبز اولیه به عملیات نظامی آنکارا، هم‌اکنون از احتمال نابودی اقتصاد ترکیه به دلیل این ماجراجویی سخن می‌گوید. اقتصاد دولت اردوغان به شدت وابسته به منابع مالی خارجی است و با تیره شدن روابط اردوغان و ترامپ و احتمال تحریم ترکیه از سوی کنگره، پیش‌بینی آینده رهبران ترک‌تبار آنکارا بسیار دشوار شده است.
اگر آنکارا سناریوی تقسیم سوریه به دو بخش شمالی و جنوبی را در پیش گیرد، دولت‌های آینده ترکیه باید هزینه‌های هنگفتی بپردازند، اما احتمال‌های دیگری نیز برای رابطه برد- برد ایران و امریکا وجود دارد. ایران سالانه ۲ میلیارد دلار گاز طبیعی به ترکیه می‌فروشد. امریکایی‌ها تاکنون با تداوم این قرارداد مخالفتی نداشته‌اند. مهم‌ترین چالش و‌اردات گاز ترکیه در فصل زمستان و فقدان منابع گازی در دسترس برای استان‌های شرقی روی می‌دهد. قطع گاز خریداری شده از ایران می‌تواند زندگی ساکنان فقیر شرق ترکیه را تا مرز بحران پیش ببرد. به علاوه، لغو این قرارداد برای تهران و آنکارا هزینه‌های هنگفتی به دنبال داشته باشد.
با افزایش اعتیاد واشنگتن به اعمال تحریم، آینده روابط با آنکارا از اعضای کلیدی ناتو با ابهام‌هایی روبه‌رو خواهد شد. هر چند افزایش خرید گاز از روسیه یا اقلیم کردستان، یک راه‌حل پیشنهادی خواهد بود.
آنکارا به دلایل امنیتی و سیاست داخلی، عملیاتی پرریسک را آغاز کرده است. دولت ترامپ به خوبی از پیامد‌های مثبت و منفی این اقدام اطلاع دارد. مسکو، تهران و دمشق، پس از پنج سال جنگ فرسایشی، برگ‌های برنده بازی را در اختیار دارند، اما مردم سوریه، قربانیان اصلی بازی ژئوپلتیک غول‌ها در خاک کشورشان هستند. /جوان

این خبر سفره شام بوی نفت می‌دهد! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.