‘مسترکارت’ اسلامی در راه است

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، این مطلب را ‘داتو کو جعفر کوشاری’، دبیرکل گروه هشت کشور اسلامی درحال توسعه ( دی ۸) به آناتولی گفت.

وی افزود: برای استفاده کشورهای عضو در تجارت میان خودشان «دی۸پی کارت» تهیه شده که این دسته از کشورها با استفاده از این کارت قادر به تجارت میان خود خواهند بود.
کو شاری با بیان اینکه موضوع تهیه یک سازو کار برای داد و ستد میان اعضای دی ۸ پیش تر از سوی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه برای استفاده از پول های ملی کشورهای عضو این سازمان تجاری مطح شده بود، افزود: کارت دی ۸ پی نیز در همین راستا تهیه و میان اعضا توزیع خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: یک شرکت مالزیایی مسئول طراحی و توسعه کارت پرداخت ویژه به نام دی۸پی کارت شده است.

وی در توضیح پیشنهاد اردوغان در این راستا گفت: رئیس جمهور ترکیه پیشنهاد استفاده از واحدهای پول ملی کشورهای عضو در تجارت یا طراحی اتاق تهاتر را برای این منظور داد.
بر اساس این پیشنهاد دی۸پی کارت که نوعی کارت پرداخت خواهد بود، برای استفاده از پول‌های ملی در تجارت درون سازمانی طراحی شده است.

دبیرکل گروه هشت کشور اسلامی درحال توسعه تصریح کرد: با این کارت تمامی کشورهای عضو در تجارت میان خودشان یا هر گونه خرید و فروش دیگری امکان پرداخت به پول ملی خودشان را خواهند داشت.

وی با اعلام اینکه در آینده ای نزدیک روسای بانک های مرکزی کشورهای عضو با تشکیل جلسه، طرح مورد نظر را نهایی خواهند کرد، ادامه داد: از اینکه همه از این طرح استقبال کردند خیلی خوشحال هستم.

او اضافه کرد: به وسیله نرم افزاری که به همراه این کارت طراحی خواهد شد، شهروندان تمامی کشورهای عضو قادر خواهند بود در همه خریدها یا سفرهای گردشگری خود از این کارت استفاده کنند.
وی تصریح کرد: بدون تردید پس از مدتی این کارت مانند «مستر کارت» یا «ویزا کارت» و فراگیر خواهد شد.

کوشاری اضافه کرد: رواج این کارت میان کشورهای عضو و مردم این کشورها می تواند تاثیر بسیار مثبتی در امر تجارت و تسهیل در مسایل اقتصادی بگذارد.
وی افزود: در حال حاضر کشور ترکیه پیگیری دی ۸ کارت را تا مرحله اجرایی شدن آن در دستور کار خود قرار داده است.

*جمهوری اسلامی ایران، ترکیه، پاکستان، بنگلادش، اندونزی، مالزی، مصر و نیجریه اعضای گروه دی ۸ هستند.

اعضای گروه دی ۸ (Developing 8 / D-8 or Developing Eight) کشورهای مسلمان در حال توسعه به شمار می روند.

این گروه در واقع از جمله پیمان‌های منطقه‌ای است که به منظور ایجاد روابط مستحکم اقتصادی بین کشورهای در حال توسعه اسلامی و تقویت نفوذ این کشورها در بازارهای جهانی تشکیل شده است.
پایه‌گذار گروه دی ۸ ‘نجم‌الدین اربکان’ نخست وزیر فقید و اسبق و نیز اسلام‌گرای ترکیه بود که با سفر به ۸ کشور عضو در تیرماه سال ۱۳۷۵ زمینه تأسیس این گروه را فراهم کرد.
اعلام رسمی موجودیت این گروه در ۱۵ژوئن ۱۹۹۷ از طریق بیانیه استانبول صورت گرفت. /خبرآنلاین

این خبر ‘مسترکارت’ اسلامی در راه است اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

حدود ۶۰۰ داعشی خود را تسلیم نیروهای سوریه دموکراتیک کردند

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، رامی عبدالرحمان، مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه وابسته به گروه‌های مخالف اظهار کرد که حدود ۶۰۰ تن از عناصر داعش خودشان را تسلیم نیروهای سوریه دموکراتیک کردند و این نیروها درحال پیشروی در حومه شرقی دیرالزور و محاصره عناصر دیگر گروه تروریستی داعش هستند.

این درحالی است که نیروهای سوریه دموکراتیک در حال حاضر با مشکل بازداشت عناصر پیشین داعش مواجه هستند، طوری که این نیروها حدود ۱۰۰۰ تن از خطرناک‌ترین نیروهای داعش را بازداشت کرده‌اند که هر کدام ملیت و تابعیت‌های مختلفی دارند و دولت کشورهای این عناصر حاضر به بازگرداندن این افراد به کشورشان نیستند.

جدای از این مسأله، عناصر بازداشت شده اعضای خانواده‌های آنها نیز وجود دارند که در حال حاضر در اردوگاهی تحت کنترل نیروهای قسد تحت مراقبت شدید هستند.

در همین راستا، شبکه العربیه به نقل از ریاض درار، رئیس مشترک شورای سوریه دموکراتیک اعلام کرد که گروهک‌های کوچک و عناصر مخفی داعش مسأله‌ای طولانی و پیچیده است.

وی افزود: مقابله با این گروه‌ها نیازمند یک همکاری اطلاعاتی ویژه است، چراکه این عناصر در هر جایی حضور دارند. /ایسنا

این خبر حدود ۶۰۰ داعشی خود را تسلیم نیروهای سوریه دموکراتیک کردند اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

شکست جنگ نفتی علیه ایران

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری به نقل از رویترز، تحلیلگران بر این باورند که آمریکا برای صفر کردن خرید نفت ایران با مشکلاتی مواجه است، از این رو نمی‌تواند آن‌طور که مدعی است معافیت از تحریم‌ها را تمدید نکند. تحلیلگران بر این باورند که در پایان مهلت ۶ماهه معافیت‌ از خرید نفت ایران در ماه مه (اردیبهشت ۹۸) از ۸ کشور فعلی، معافیت پنج کشور چین، هند، ژاپن، کره‌جنوبی و ترکیه برای خرید نفت ایران تمدید می‌شود. این کشورها خریداران اصلی نفت خام ایران در آسیا هستند. تحلیلگران انتظار دارند معافیت ایتالیا، یونان و تایوان به عنوان سه کشور دیگر که از تحریم‌های نفتی ایران معاف هستند، تمدید نشود. براساس گزارش‌های موجود، این سه کشور با وجود دریافت معافیت از آمریکا بعد از شروع تحریم‌ها محموله‌ای از ایران وارد نکرده‌اند. براساس این گزارش، یکی از مهم‌ترین مشکلات آمریکا برای صفر کردن صادرات نفت خام ایران، اثر این اتفاق بر رشد قیمت نفت است. قطع صادرات نفت ایران برای دولت ترامپ که خواهان نفت ارزان است، ریسکی جدی به‌شمار می‌رود.

«ایالات متحده آمریکا احتمالا معافیت‌های خرید نفت ایران را تمدید خواهد کرد.» این خبری بود که رویترز روز گذشته به نقل از تحلیلگران منتشر کرد. آمریکا همزمان با بازگشت فاز دوم تحریم‌ها علیه ایران در تاریخ ۵ نوامبر، به هشت خریدار نفت ایران معافیتی ۶ ماهه اعطا کرد. بر اساس این معافیت‌ها، این هشت کشور که مشتریان عمده نفت خام ایران را تشکیل می‌دهند؛ تا پایان ماه مه قادر به خرید نفت از  این کشور هستند. اعطای این معافیت در حالی نوعی عقب‌نشینی از ایده صفر کردن خرید نفت ایران تا تاریخ چهار نوامبر بود که ناظران بازار به دنبال پاسخ این سوال بودند که آیا این معافیت‌ها در پایان ۶ ماه از سوی آمریکا تمدید خواهد شد یا خیر. پاسخ مقامات دولت ترامپ به این پرسش این بود که این معافیت‌ها تمدید نخواهد شد، اما این پاسخ قطعی به پرسش بزرگ بازار از آینده صادرات نفت خام ایران نبود. برایان هوک، نماینده ویژه امور ایران در وزارت خارجه ایالات متحده هفته گذشته در مصاحبه با اس‌اند پی گلوبال پلتس، ضمن تاکید بر اینکه معافیت‌های ۶ ماهه تمدید نخواهد شد اعلام کرد با این حال آمریکا همواره بازار را رصد می‌کند تا چنانچه لازم بود این معافیت‌ها تمدید شود. در گزارشی با عنوان «رمزخوانی تهدیدهای نفتی آمریکا» که پس از اظهارنظرهای هوک در رابطه با استراتژی آمریکا در زمینه اعطای معافیت‌ها منتشر شد، این نتیجه را حاصل کرد که تهدید آمریکا به صفر کردن صادرات نفت خام ایران تهدیدی یکجانبه است که بدون توجه به شرایط کلی بازار، اقدامات ایران و سیاست‌های انرژی این کشور مطرح شده و شانس چندانی برای اجرایی شدن نخواهد داشت.

انتظار تحلیلگران برای تمدید معافیت‌ها

به گزارش رویترز، تحلیلگران به این خبرگزاری گفته‌اند چین، هند، ژاپن، کره‌جنوبی و ترکیه به احتمال زیاد در ماه مه بار دیگر از دولت آمریکا برای خرید نفت خام ایران معافیت خواهند گرفت. طبق این گزارش تایوان، ایتالیا و یونان سه کشوری خواهند بود که این معافیت‌ها برای آنها تکرار نخواهد شد.

شاخص نفت خام برنت در ماهی که آمریکا معافیت‌های نفتی ایران را صادر کرد، نسبت به اوج قیمت‌ها در اوایل اکتبر افتی ۲۲‌درصدی داشت. همین موضوع باعث شد اوپک به همراه متحدانش با کنار هم قرار دادن این میزان افت قیمت و معافیت‌های نفتی ایران با کاهش تولید ۲/ ۱ میلیون بشکه‌ای در ۶ ماه نخست ۲۰۱۹ موافقت کند. در عین حال وزرای نفت بزرگ‌ترین‌ اعضای اوپک اعلام کرده‌اند اگر نیاز به کاهش تولید بیشتری باشد، این سازمان آمادگی کاهش تولید بیشتر را نیز دارد. به نظر می‌رسد ارسال این سیگنال‌ها که پیام عدم همکاری نفتی اوپک به ویژه عربستان با آمریکا را به همراه دارد، در تمدید دوباره معافیت‌ها بی‌اثر نباشد، زیرا چنانچه آمریکا قصد داشته باشد در کنار کاهش تولید، صادرات نفت ایران را نیز به صفر برساند، قیمت‌ها با جهش همراه خواهند شد و این چیزی نیست که رئیس‌جمهوری آمریکا در زمینه قیمت نفت به دنبال آن باشد.

رویای ناتمام حذف نفت ایران

ناتوانی آمریکا در صفر کردن صادرات نفت خام ایران در مقابل عوامل یاد شده، موضوعی است که رویترز نیز در گزارش خود به آن اشاره می‌کند. طبق این گزارش اگرچه کاهش تعداد کشورهای معاف شده از تحریم‌های نفتی به ۵ کشور می‌تواند فروش نفت ایران را محدود کند، اما با این حال تا‌ خواسته آمریکا که صفر شدن صادرات نفت خام ایران است فاصله زیادی دارد.

بر اساس آنچه تحلیلگران Eurasia Group به رویترز گفته‌اند، دیگر اولویت‌های ژئوپلیتیک، به خصوص در رابطه با چین و هند، تمایل دولت آمریکا برای صفر کردن صادرات نفت خام ایران را تعدیل کرده است. چین و هند به‌عنوان بزرگ‌ترین مشتریان نفت خام ایران در آسیا، طی ماه‌های گذشته با وجود فشارهای آمریکا خرید نفت از ایران را قطع نکردند و از نوامبر به این سو نیز با استفاده کامل از معافیت‌های نفتی، مشغول خرید نفت از ایران بوده‌اند، این در حالی است که ترکیه از دسامبر به این سو واردات خود را از سر گرفته است. کره‌جنوبی هم که برای چهار ماه خرید نفت از ایران را متوقف کرده بود، به احتمال زیاد اواخر ژانویه نخستین محموله میعانات گازی را از ایران دریافت خواهد کرد. ژاپن نیز برای واردات، در انتظار مشخص شدن روند نقل و انتقالات بانکی با ایران است. با تمام این تفاسیر نتیجه‌ای که گزارش رویترز از تحولات اخیر گرفته، این است که آمریکا به احتمال زیاد قادر به توقف کامل صادرات نفت خام ایران نخواهد بود زیرا این اتفاق منجر به افزایش قیمت نفت خام و ناخوشایندی‌های سیاسی در آمریکا خواهد شد. /دنیای اقتصاد

آمریکا: “مرضیه هاشمی” متهم نیست و به زودی آزاد می شود

این خبر شکست جنگ نفتی علیه ایران اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

آمریکا: “مرضیه هاشمی” متهم نیست و به زودی آزاد می شود

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، پس از گذشت چند روز از دستگیری “مرضیه هاشمی” خبرنگار و مجری شبکه خبری انگلیسی زبان ” پرس تی وی” ایران در آمریکا، دادگاه آمریکایی اعلام کرده است که این زن مجری ۵۹ ساله را به عنوان شاهد در دادگاه احضار کرده نه به عنوان متهم.

قاضی “بریل هاول” قاضی فدرال دادگاهی در واشنگتن بنا به درخواست وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه علت بازداشت مرضیه هاشمی را نه به عنوان متهم بلکه به عنوان یک شاهد برای احضار در دادگاه اعلام کرده است.

قاضی دادگاه جزییات بیشتری از پرونده مطرح شده در دادگاه را ارایه نکرده است اما تاکید کرده بعد از اتمام دادرسی ، هاشمی فورا آزاد خواهد شد.

بنابر گزارش‌ها، مرضیه هاشمی طی ۵ روزی که از بازداشت او می‌گذرد دومرتبه به عنوان شاهد در دادگاه فدرال در واشنگتن دی‌سی حاضر شده است.

خانواده این خبرنگار آمریکایی- ایرانی گفته‌اند با او در بازداشتگاه پلیس فدرال آمریکا (اف بی ای) بدرفتاری شده و حجاب او از سرش برداشته شده است.

همچنین خبرگزاری رویترز دیروز در گزارشی، به نقل از یک مقام آمریکایی که نخواسته نامش فاش شود، نوشت: مرضیه هاشمی در قالب یک پرونده تحقیقی درباره فعالیت شبکه “پرس تی وی ” به عنوان شاهد به دادگاه برده شده است.

بر اساس این گزارش، هاشمی برای شهادت درباره فعالیت شبکه “پرس تی‌وی” به عنوان یک رسانه تبلیغی برای دولت ایران به دادگاه برده شده که اگر ثابت شود این شبکه یک ابزار و رسانه تبلیغی برای دولت ایران است می‌بایست بر اساس قانون “فعالیت دول بیگانه در خاک آمریکا” به طور رسمی در وزارت دادگستری آمریکا به ثبت رسیده باشد.

مرضیه هاشمی متولد شهر “نیواورلئان” آمریکاست. او پس از انقلاب اسلامی و پس از ازدواج با یک همسر ایرانی، به اسلام گروید و به ایران رفت. او طی سال‌های گذشته به عنوان خبرنگار و مجری شبکه “پرس تی وی” فعالیت کرده است. /عصرایران

این خبر آمریکا: “مرضیه هاشمی” متهم نیست و به زودی آزاد می شود اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

آیا ترامپ جاسوس روسیه است؟

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، عبدالباری عطوان نویسنده و تحلیلگر مشهور عرب در  تحلیلی در  روزنامه فرامنطقه ای رأی الیوم نوشت: پرسشی که این روزها رسانه های آمریکایی را به خودش سرگرم کرده است نه کشته شدن پنج نظامی آمریکایی در حمله «منبج» است و نه این که این حمله خروج نیروهای آمریکایی را از شمال سوریه به تأخیر می اندازد یا تسریع می کند بلکه این است که آیا ترامپ رئیس جمهور این کشور مزدور و جاسوس روسیه است؟

این پرسش پس از آن با قدرت مطرح شد که روزنامه «نیویورک تایمز» فاش کرد که «دو روز پیش دفتر تحقیقات فدرال (اف بی آی) رسما تحقیقاتی را در سال ۲۰۱۷ آغاز کرد تا مشخص کند آیا رئیس جمهور آمریکا به نفع روسیه به عنوان مزدور و جاسوس کار می کند؟» این دفتر به چندین مساله در این زمینه استناد کرده است که عبارتند از:

نخست: اقدامش برای برکناری «جیمز کومی» مدیر دفتر تحقیقات فدرال که تردیدهایی در این زمینه به وجود آورد سپس برکناری «جف شینز» وزیر دادگستری سابق که خودش را از تحقیقات«روبرت مولر» بازپرس ویژه درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری و اتهام ترامپ به فساد و وجود تبانی میان ستاد تبلیغات ریاست جمهوری ترامپ و مسکو، کنار کشید.

دوم: پنهان کردن جزئیات مذاکراتش(ترامپ) با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در نشست سران آمریکا و روسیه در هلسینکی در جولای سال ۲۰۱۸ و ظهور وی یعنی ترامپ به مانند یک دانش آموز مطیع در برابر استاد روسی اش؛ امری که علامت سووالهای زیادی درباره دلایل این پنهانکاری به وجود آورد. ترامپ ملاحظاتی که در این زمینه تدوین کرد را نیز از بین برد تا هیچ کس در دولت از آن مطلع نشود.

سوم: تماس های وکیل مدافع ویژه اش به شکل مخفیانه با مسکو برای ایجاد «برج ترامپ» در آن به مانند برجی که به نام وی در نیویورک ساخته است.

دوم: تماس های «جارد کوشنر» داماد وی به شکل سری با سازمان اطلاعات روسیه در ارتباط با تبلیغات انتخاباتی ترامپ.

پنجم: لبخندهای پوتین در هر بار که با ترامپ دیدار می کند؛ امری که حکایت از آن دارد که رابطه پنهانی با هم دارند.

ششم: نابود کردن ائتلاف ناتو و روابط با همپیمانان اروپایی و پایان دموکراسی غربی به شکلی که بود توسط وی.

زمانی که از ترامپ روز دوشنبه درباره گزارش روزنامه نیویورک تایمز و اتهامش به تجسس به نفع مسکو پرسیده شد، وی این گزارش را رد کرد و گفت که وی هرگز به عنوان جاسوس مسکو کار نکرد و گفت که مطرح کردن این پرسش زشت است و «یوری اوشاکوف» مشاور پوتین نیز همین کار را کرد و گفت که این ابلهانه است که چنین اتهام هایی زده شود زیرا روابط روسیه و آمریکا این روزها در بدترین وضعیت خود به سر می برد و به پایین ترین حد خود نزدیک می شود و هیچ گونه اقدامی برای بهبودش اتخاذ نشده است.

یک نظریه در آمریکا متداول است که می گوید سازمان اطلاعات روسیه نوارهایی از ترامپ در اوضاع جنسی بدی ضبط کرده است آن زمان که مسابقه زن شایسته جهان در سال ۲۰۱۳ در مسکو را برگزار کرد و از این نوارها برای فشار بر وی به منظور به خدمت گرفتنش جهت کار با روسیه استفاده کرد لیکن سازمان اطلاعات روسیه و خود ترامپ چنین چیزی را تکذیب کردند اما تاریخ جنسی ترامپ و پرداخت پول به بازیگر فیلم های مستهجن در مقابل سکوت اش طی تبلیغات انتخاباتی تردیدهای زیادی درباره این تکذیب به وجود می آورد.

«مایکل کوهن» وکیل مدافع شخصی ترامپ که نیروهای امنیتی آمریکا به دلیل تخلف های قانونی بازداشت اش کرده بودند، روز پنجشنبه بمبی را منفجر کرد زمانی که فاش کرد وی اندکی قبل از انتخابات پول هایی به یک شرکت نظرسنجی  در مقابل بازی با اطلاعات و آمارهایش و تغییر نتایج آنها به نفع ترامپ با دستور رسمی خود ترامپ پرداخت کرد. وی پیش از این اذعان کرده بود که قبل از آن پول به یکی از مدل های زن برای سکوتش درباره ارتباط جنسی با ترامپ به منظور جلوگیری از تأثیر آن بر تبلیغات انتخاباتی اش، پرداخت کرد.

«استفین کولبرت» گوینده مشهور آمریکایی دارنده برنامه Late Night به سخره در پاسخ به پرسشی در این زمینه که آیا ترامپ جاسوس مخفی روسیه است گفت که این ابلهانه است که ترامپ یک جاسوس باشد ولی چه بسا این نقش را بدون آن که بداند بازی کرده است اما همکارش«تریفور نوح» گفت که این اتهام نوعی جنون است نه به دلیل آن که ترامپ نمی تواند این کار را بکند بلکه به دلیل آن که وی بدترین جاسوس روی کره زمین خواهد بود و کسی به دلیل بلاهتش نمی تواند او را به خدمت بگیرد.

هنوز زود است که درباره این مساله پیچیده نظر بدهیم ولی این به معنای آن نیست که تردیدی در این نداشته باشیم که این اتهام ها بعید نیست؛ این مرد یک تاجر است و قراردادها او را وسوسه می کند به هر شیوه و وسیله به سمت پول می رود تا حدی که باعث می شود که به شیوه نامسئولانه و متهورانه رفتار کند و همه چیز را به منطور برنده شدن در انتخابات ریاست جمهوری از جمله تن دادن به کوشنر دامادش و لابی اسرائیلی در واشنگتن و توصیه های آنها به کار گیرد.

برانگیختن این اتهام ها آن هم توسط«نیویورک تایمز» یکی از بزرگترین و مهمترین روزنامه های آمریکا و چند روز یا چند هفته مانده به اعلام نتایج تحقیقات توسط مولر بازپرس ویژه حکایت از آن دارد که آن چه در راه است بزرگتر است و اگر اتهام ها ثابت شود آن وقت سازمان اطلاعات روسیه بزرگترین دستاوردش در تاریخ را یعنی جذب و به کار گیری رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا محقق کرده است و چه دستاوردی است این دستاورد..والله اعلم. /جماران

این خبر آیا ترامپ جاسوس روسیه است؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

پولدارها پول‌ خود را کجا و چگونه خرج می‌کنند؟

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری به نقل از گزارش Wealth-X اغلب آنها در آمریکا زندگی کرده و ثروتشان را با کسب و کار خودشان به دست آورده‌اند.

در این گزارش آمده است پولدارها زیر ۳۰ میلیون دلار ثروت دارند و فوق پولدارها هم بالای ۳۰ میلیون دلار ثروت دارند.

۱۶ درصد از پولدارها و ۱۴ درصد از فوق پولدارها زن هستند.

۴۰ درصد از آمریکای شمالی، یک چهارم در اروپا و یک چهارم هم در آسیا هستند.

نکته جالب اغلب افراد متمول پول‌های خود را بذل و بخشش می‌کنند که بیش از ۳۶ درصد از پولدارها و ۵۷ درصد از فوق پولدارها بخشی از ثروت خود را به خیریه‌ها و بنیادها می‌دهند.

سال گذشته جف بزوس و همسرش(که از طلاق گرفته اند) ۲ میلیارد دلار به بنیادی که به بی خانمانان کمک می کند، اهدا کردند.

 مایکل بلومبرگ نیز ۱.۸ میلیارد دلار به دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی اهدا کرد. /CNN

کلاس آموزش توئیتر به نمایندگان مجلس آمریکا با معلمی الکسندریا اوکازیو کورتس

این خبر پولدارها پول‌ خود را کجا و چگونه خرج می‌کنند؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

کلاس آموزش توئیتر به نمایندگان مجلس آمریکا با معلمی الکسندریا اوکازیو کورتس

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، نماینده ۲۹ ساله از حوزه انتخابیه نیویورک، امروز ۲۷ ژانویه کلاس مخصوصی برای نمایندگان دموکرات برگزار می‌کند تا راه‌های کسب محبوبیت در توئیتر را به آن‌ها آموزش دهد.

نماینده جوان آمریکایی بیش از ۲ میلیون فالوور در توئیتر و ۱.۸ میلیون هم در اینستاگرام دارد.

نکته جالب اینکه نمایندگان دموکرات قبلاً به وی تاخته و تاکتیک‌های سیاسی وی را تقبیح کرده بودند اما حالا در سر کلاس وی حاضرشده تا تاکتیک‌های کسب محبوبیت در شبکه‌های اجتماعی را یاد بگیرند.

ویدئوهای وی در آموزش آشپزی و یا چگونگی ورود به مجلس نمایندگان اخیراً بسیار محبوب و «پُر لایک» شده‌اند.

سال گذشته نمایندگان از هر دو حزب سعی کردند توانایی‌های فنی-مجازی خود را به رخ یکدیگر بکشند.

افزایش جنایت‌های ناشی از تنفر در انگلیس

این خبر کلاس آموزش توئیتر به نمایندگان مجلس آمریکا با معلمی الکسندریا اوکازیو کورتس اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

افزایش جنایت‌های ناشی از تنفر در انگلیس

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، در پی افزایش جنایات ناشی از تنفر در انگلیس، فعالان حقوق بشری در نامه‌ای به پلیس مترو پلیتن خواهان برخورد جدی تر با این نوع از جنایات که بیشتر زنان را قربانی می‌کند، شدند.

«انجمن فاوست» انگلیس که در راستای حقوق برابر زنان در این کشور فعالیت می‌کند، با تجزیه و تحلیل جرم و جنایت در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که در سال گذشته میلادی ۶۷ هزار مورد جنایت ناشی از تنفر وجود داشته که ۵۷هزار مورد آن به دلیل جنسیت رخ داده است.

در این گزارش آمده است این آمار تنها نوک قله یخی شناور در آب است و زنان و دختران به صورت مکرر در خیابان‌ها یا در فضای مجازی مورد تهدید یا سوءرفتار قرار می‌گیرند.

قربانی اصلی جنایات جنسیت محور در انگلیس، زنان سیاهپوست، مسلمان و یهودی هستند.

در حالی که پلیس در حال مبارزه و مقابله با انواع جنایات ناشی از نفرت مانند نژاد، جنسیت و یا مذهب است توجهی به جنایات در حال افزایش جنس محور که زنان را هدف قرار می‌دهد، ندارد. /میزان

پست توهین آمیز پسر ترامپ جنجال آفرین شد

این خبر افزایش جنایت‌های ناشی از تنفر در انگلیس اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

خبر خوب نیویورک تایمز برای ایران

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، وزارت خارجه آمریکا همزمان با آغاز سال ۲۰۱۹ با به‌روز رسانی بخش «توصیه‌های سفر»، کشورها را از نظر ایمنی به چهار سطح، تقسیم‌بندی کرده که ایران را در آخرین رده‌بندی قرار داده و به شهروندان خود توصیه کرده به این کشور سفر نکنند و در توجیه علت آن تصریح کرده که «دولت ایالات متحده آمریکا ممکن است توانایی بسیار محدودی در ارائه کمک به اتباع خود هنگام سفر به این کشور را داشته باشد.»

با این حال روزنامه نیویورک تایمز که به نوعی «منبع ملی» معتبری در آن کشور به شمار می‌آید، از مرزهای سیاسی و امنیتی تعیین شده از سوی دولت دونالد ترامپ گذر کرده و با رفتاری خارج از این مواضع، به معرفی ۵۲ شهر و کشور پرداخته که مهم‌ترین انگیزه‌ی انتخاب آن‌ها، ظهور پدیده‌های گردشگری در یک مقصد روتین، بهبود وضعیت زیرساخت‌ها و دسترسی آسان به عجایب تمدنی و برگزاری رویدادهای مهم هنری و فرهنگی بوده است. «پورتوریکو»، «هامپی» در هندوستان، «پاناما»، «سانتاباربارا» در ایالت کالیفرنیا و «مونیخ» در آلمان، پنج مقصد نخست این فهرست است.

در واقع این روزنامه با معرفی گزینه‌های متنوع و پراکنده در سراسر جهان، به شهروندان آمریکایی پیشنهاد کرده طوفان‌های سهمگین، مخاطرات طبیعی و نزاع‌ها و بداخلاقی‌هایی سیاسی میان دولتمردان را نادیده بگیرند و لذت سفر به این ۵۲ مقصد را تجربه کنند، مقاصدی که برای هر سلیقه‌ای جوابی دارد.

ایران چهل و پنجمین مقصدی است که این روزنامه آمریکایی برای سفر در سال ۲۰۱۹ پیشنهاد داده و با نمایش تصویری از یزد که در سال ۲۰۱۷ با عنوان شهر تاریخی در فهرست جهانی یونسکو ثبت جهانی شد، به معرفی کشورمان پرداخته و اعلام کرده است:  «با وجود تنش‌هایی که میان ایران و ایالات متحده از زمان حضور رییس جمهور ترامپ در کاخ سفید افزایش یافته، تمایل گردشگران ماجراجو برای دیدن ایران همچنان مشهوده است؛ از آثار ایران باستان گرفته تا مساجد باشکوه چند صد ساله شیراز و اصفهان و بازار بزرگ و کاخ گلستان در دل تهران.

اما آنچه سفر به ایران را در سال ۲۰۱۹ از نظر روزنامه نیویورک‌تایمز توجیه‌پذیر کرده، نمایش ۵۰۰ اثر هنری برجسته با عنوان «پرتره، طبیعت بی‌جان و منظره» از ۲۱ فوریه تا ۲۰ آوریل (۲ اسفند ۹۷ تا ۳۱ فروردین‌ماه ۹۸) در موزه هنرهای معاصر است که پاتوق مورد علاقه جوانان ایرانی هم به شمار می‌آید.

«در این نمایشگاه قرار است آثاری از اندی وارهول، مارک روتکو و مارسل دوشان در کنار حدود ۴۰ اثر از پیکاسو که به تازگی از انبار این موزه بیرون آورده شده (البته بیشتر آثار از انقلاب ۱۹۷۹ چند دهه است که همچنان بسته‌بندی شده در انبار موزه باقی مانده است)، به نمایش گذاشته شود. »

نیویورک‌تایمز یادآور شده که وزرات خارجه آمریکا سفر اتباع خود را به ایران ممنوع نکرده فقط توصیه نمی‌کند به این کشور بروند. بنابراین آمریکایی‌هامی‌توانند با تورهای مدیریت شده سفر به ایران را انجام دهند. این روزنامه در ادامه دو آژانس خیلی معروف در امریکا و انگلیس که تورهای ویژه‌ی بانوان و یا با راهنماهای حرفه‌ای در ایران برگزار می‌کنند را برای اطمینان خاطر شهروندان آمریکایی معرفی کرده است.

طبق گزارش وزارت خارجه ایران، در ۸ ماهه نخست امسال یک هزار و ۸۷۹ گردشگر آمریکایی به ایران سفر کرده‌اند. جمعیت آمریکایی‌هایی که به ایران آمدند در سال ۹۶ دوهزار و ۳۲۵ نفر بود. در سال ۹۵ که گردشگری ایران همزمان با برجام به اوج رسید، شش هزار و ۳۷۲ آمریکایی به ایران سفر کرده بودند.

آژانس‌های گردشگری ایران از کاهش سفر اتباع آمریکایی در دو سال اخیر خبر داده‌اند که متاثر از تشدید تنش‌های سیاسی میان دو کشور بوده است. وزارت خارجه آمریکا در سال ۲۰۱۹ نیز با تاکید بر مواضع قبلی خود رنگ ایران را در نقشه امنیتی، قرمز و خطر سفر به این کشور را بالا اعلام کرده‌، این درحالی است مؤسسه انگلیسی «Control Risks» با انتشار نقشه خطر سفر در سال ۲۰۱۹، ریسک سفر به ایران را «پایین» و هم‌ردیف با کشورهای آمریکا، انگلیس، سوئد، اسپانیا، فرانسه، کانادا و ژاپن توصیف کرده است.

مونسان

علی‌اصغر مونسان ـ معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ـ نیز به اقدام وزارت خارجه آمریکا واکنش نشان داده و در توئیتی به زبان انگلیسی نوشته: «از نظر ایالت متحده امریکا، هیچ کجای دنیا امن نیست غیر از آمریکا؟ این حجم از توهم از جانب ترامپ که از تمام معاهدات بین‌المللی خارج شده شوکه‌کننده نیست، ایران طبق اعلام سازمان جهانی گردشگری امن‌ترین مقصد برای سفر است.» /ایسنا

پست توهین آمیز پسر ترامپ جنجال آفرین شد

این خبر خبر خوب نیویورک تایمز برای ایران اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

پست توهین آمیز پسر ترامپ جنجال آفرین شد

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، پست جدید «دونالد ترامپ جونیور» پسر رئیس‌جمهور آمریکا در صفحه اینستاگرامش با واکنش تند و انتقادات شدید کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است.

بنا بر گزارش شبکه «راشاتودی»، پسر ترامپ اخیرا در یک پست اینستاگرامی با اشاره به دیواری که پدرش تصمیم گرفته تا در مرز بامکزیک ایجاد کند، دیوار مرزی را با حصار فلزی در باغ وحش مقایسه کرده است.

وی در این پست نوشته بود: «آیا می‌دانید چرا می‌توانید از یک روز در باغ‌وحش لذت ببرید؟ چون که دیوار وجود دارد.»

این اظهارات پسر رئیس‌جمهور آمریکا در زمانی مطرح شده که ترامپ سه‌شنب در نطق تلویزیونی خود خطاب به مردم آمریکا، یک بار دیگر خواستار تأمین بودجه دیوار مرز جنوب آمریکا شد.

ساخت دیوار در مرز آمریکا با مکزیک، یکی از شعارهای اصلی ترامپ در کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ بود و او بعد از آغاز ریاست جمهوری هم بارها مدعی شده که ساخت این دیوار تنها راه برای مقابله با «مهاجرت غیرقانونی، جرایم، قاچاق مواد مخدر و انسان و باندهای خلافکار» است.

هجده روز پیش درپی تایید نشدن بودجه ۵.۶ میلیارد دلاری مورد نظر ترامپ در کنگره آمریکا، برای تداوم ساخت دیوار در مرز با مکزیک، او دولت فدرال این کشور را تعطیل کرد که تا امروز نیز ادامه یافته است.

حالا این پست اینستاگرامی پسر رئیس‌جمهور آمریکا درباره دیوار مکزیک باعث شده تا کاربران شبکه‌های اجتماعی پیام‌هایی انتقادآمیز از این سیاست کاخ سفید را دست به دست بچرخانند.

یکی از کاربران توییتر نوشت: «پسر رئیس‌جمهور آمریکا مهاجرانی را که به دنبال پناهندگی هستند با حیوانات باغ‌وحش مقایسه کرده است».

برخی دیگر از کاربران شبکه های اجتماعی نیز با اشاره به این پست، این موضوع را مطرح کرده‌اند که پسر ترامپ احتمالا «به زودی» به دلیل زد و بندهای مبهم با یک وکیل آمریکا طی انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی روانه زندان خواهد شد.

در سال ۲۰۱۷ میلادی و چند ماه پس از روی کار آمدن ترامپ در کاخ سفید اسنادی در خصوص ارتباطات ایمیلی و دیدارهای پسر بزرگ رئیس‌جمهور آمریکا با یک وکیل روس در برج ترامپ و پیشنهاد ارائه اطلاعات مخرب علیه «هیلاری کلینتون» رقیب ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی فاش شد.

انتقادها در خصوص نقش پسر ترامپ در پرونده مداخله ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا زمانی گسترده‌تر شد که شخص رئیس‌جمهور آمریکا در تابستان سال گذشته میلادی در پیامی توییتری عملا ارتباط پسرش با این وکیل جنجالی روس را نیز تأیید کرد.

پس از روی کار آمدن رئیس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید در ژانویه سال ۲۰۱۷ میلادی، اتهاماتی از جانب مقامات مختلف آمریکا و حلقه‌های سیاسی اثرگذار آمریکا علیه روسیه مبنی بر دخالت در روند برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در این کشور مطرح شد. اتهاماتی که روسیه و کاخ کرملین بارها و بارها آن را رد کرده‌اند. در حال حاضر یک کمیته تحقیقاتی در حال بررسی این پرونده است.

به رغم انکارهای روسیه درباره اتهام دخالت این کشور در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ و تبانی ادعایی کارزار «دونالد ترامپ» با مسکو، کمیته امور اطلاعاتی سنای آمریکا نتیجه دو تحقیق در این باره را منتشر کرد که در آن بار دیگر روسیه به دخالت در انتخابات ۲۰۱۶ متهم شده است. در بخشی از این تحقیقات ادعا شده که «آژانس تحقیقات اینترنت» دولت روسیه که در سن پترزبورگ مستقر است، برای «دستکاری در سیاست آمریکا» تلاش کرد.

سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا پیش از این در ژانویه سال ۲۰۱۷، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه را به مدیریت «یک کارزار پیچیده اعمال نفوذ» در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا از طریق حملات سایبری به منظور حمایت از «دونالد ترامپ» متهم کرده بودند. /فارس

سردار نقدی: ۵۰ میلیون آمریکایی گرسنه‌اند

این خبر پست توهین آمیز پسر ترامپ جنجال آفرین شد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.